Péťa a Bertík, uživatelka má dalších 20 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (26)


Jak Bertíček bojoval s klíšťaty. :o(

Hodnocení 4,7 / 5 (32 hlasů)
Byl čtvrtek 29. května 2010 a venku bylo krásně teplo a svítilo sluníčko. Tak jsem se rozhodla, že Bertíčka vezmu ven na travičku. Bylo tam krásně a Bertíček si užíval sluníčka. Jenže jsme se vrátili domů a koukám mu na očička a vidím, že kolem nich dokola má spoustu klíšťat. Když řeknu min. 20 klíšťat u každýho očička, tak nepřeháním. Tak jsme okamžitě jeli na veterinu co s tím. Dostali jsme arpalit neo, ze by se klíštata měly pustit a mělo by to být dobré. Jenže bohužel do druhého dne se nic nezlepšilo, tak jsme jeli na veterinu znova. To jsem opět nečekala, jaký to bude mít průběh (vzhledem k tomu, že jsem se šla pouze poradit, co s klíšťatama dál).

Jeli jsme tam autem a už po cestě měl Bertíček tvrdé bříško, když jsme vylezli z auta a šli na veterinu, tak Bertík začal strašně rychle dýchat a začal se celý třást. Okamžitě nás na veterině vzali. To že já jsem byla na infarkt nemusím snad ani popisovat. Bertíček dostal do předních tlapek kanyly. Dostal něco proti tvrdému bříšku, na zavodnění, potom dostal injekci proti otravě (pan doktor říkal, že by to mohlo být z toho arpalitu neo jak se čistil, že to do sebe dostal), ale příznaky prý spíše odpovídaly na úpal nebo úžeh. Takže si ho tam potom nechali půl hodiny na pozorování, zda léky zaberou. Mezitím co jsme na něj čekali venku, dostal ještě jednu injekci. Potom jsme si pro něj šli a dostal za krk něco na ty klíšťata, že se mu to vstřebá do krve a klíšťata začnou odpadávat. (Nebyl to Ivomeck, to co dostal na ty klíšťata). Tak jsem si potom Bertíčka vzala a jeli jsme domů.

Druhý den odpoledne z něj začli klíšťata pomalu odpadávat a i během dneška klíšťata pořád padají. Jsou naprosto miniaturní, tudíž se ani nedaly vyndat pinzetou. Tudíž nedělám nic jiného, než Bertíka kontroluju a sbírám vypadaná klíšťata.

Momentálně jsme na počtu 187 klíšťat. Do toho nejsou započítaná ty co jsem mu sama vyndala - těch bylo min. 30 (ty jsem nepočítala). Kolik bude konečný počet dáme vedět. Tak se počet zvýšil na 270 klíšťat, ale kolem očiček už nemá žádný, ani co jsem mu prohlížela kožíšek ze shora a z boků. Uvidíme jestli ještě nejaký vypadají z bříška a bradičky. :o( Ale snad už jsem všechny ty potvory zlikvidovala a blížíme se úspěšně ke konci tohoto boje. :o)

Držte nám pěsti prosím a tlapičky, ať je Bertíček brzo zdravý a bez následků. :o)
Děkujeme.

Tak jsme včera, tj. 3.května byli s Bertíčkem na kontrole u veterináře. Měl u jednoho očička to vícko víc červené, tak jsme se šli zeptat, jestli to nebude nic vážného, a aby mi ho prohlédl (bříško a pod krkem) - to totiž sama nezvládnu. Bohužel jsme to pořádně nezvládli ani s panem doktorem, protože Bertíkovi sahat na bříško nepřichází v úvahu. Ještě jedno klíště tam našel, ale to už je jen jedno z mála. Co jsem ho prohledla, tak jsem žadné už nenašla. Takže jsme se zastavili asi na počtu 276 klíšťat.

Dneska ráno jsem Bertíčka po čtyřech dnech, co byl zavřený jen v kleci, pustila. Tak měl radost, hrál si s míčkem a teďka spokojeně leží na koberci. Očičko už červené není skoro vůbec. Mám radost, že to máme zasebou a bude to fajn jako dřív. Mějte se hezky a děkujeme za podporu. :o)Bertíkova klec při léčbě s klíšťatama. Museli jsme vyndat patro, protože jinak padaly ven. A dát mu tam bílý ručník, abych je viděla a mohla všechny, ty co spadly, postupně sbírat.

Pohled shora.


Bertíček byl nešťastný a smutný. :o(

Tohle jsem si nezasloužil. :o(

Snad budu brzo v pořádku a budu moc běhat jako dřív. Jsem už zavřený třetí den. :o(

Tady je moje očičko. Ty čerý tečky jestli jsou vidět, jsou všechno klíšťata. :o(

Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty