jeanie, uživatelka má dalších 15 alb« předchozí | následujíci »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (4)


Kastrace 20.1.2011 - MVDr. Raška

Hodnocení 5 / 5 (8 hlasů)
Tak a už to přišlo. Od 20. ledna 2011 je Minnie vykastrovaná a hned o něco lehčí.

1. den. Celý zákrok nás vyšel na cca 1 753,00 Kč, což bylo včetně antibiotik a léků na bolest na doma. Ivcza nám poskytla zároveň nějaké mňamky, věci na dokrmování a půjčila plenky, za což ji moc děkujemee!!! (cca 150,00 Kč). Zároveň přebalovací plenky v Bille vyšly na cca 140,00 Kč 20 ks.
Po přinesení se Minnie hodně vyčůrala, napila se, a před půlnocí něco vybobčila. Až do druhého dne seděla v koutku a nehnula se z něho, takže veškerou potřebu vykonávala pod sebe. Zpapala trochu seníčka, ale zároveň jsme v noci dokrmovali Rodicarem smíchaným s Bio Lapisem, protože v noci přestala papkat i pít.
2. den. Ráno už si odskočila čůrat vedle, vybobčila se po napojení Bio Lapisem, a začali jsme podávat antibiotika (ráno a večer) a léky na bolest (ráno). Večer proběhla na veterině kontrola (zákrok prováděl MVDr. Raška z Vetmed Ostrava), a Minnie dostala injekci na podporu střevní peristaltiky. Začala celkem dobře papkat, když se ji jídlo přistrčilo pod nos, sama ho aktivně nevyhledávala. Rána vypadá moc dobře. Minnie ale vypadá ještě trošku otupěle.
3. den. Minnie je čilá, už se i proběhne po pokoji, aktivně sama papá, i když chuť asi ještě moc nemá, ale sama nepije, takže ji pravidelně napájíme Bio Lapisem a máme připraveného Kulíška. Celkově je Minnie komunikativní, nechá se mazlit, je zvědavá. Bobečky ale pořád zůstávají malinké.
4. den. Minnie krásně papá, ale je pořád celkově klidná, i když si už vynucuje mazlení. Pořád napájíme uměle Bio Lapisem a Kulíškem, bobečky zůstávají malinké. Minnie si bříška vůbec nevšímá, jako kdyby na operaci nebyla. Jen se pořád dokola myje, protože dokrmování nám páníčkům nejde tak dokonale a je to někdy boj s tím malým zlobidlem, takže jsme pravidelně trochu urousaní (všichni):-).
5. den. Minnie je stejná jako dřív, hurááá:-)
6. den. Kontrola (cca 150,- Kč). Vše v pořádku, dostáváme další antibiotika, pořád podávámě Bio Lapis (cca 150,- Kč). K dnešnímu dni nás přebalovací podložky (30ks) vyšly na cca 210,- Kč (3x70Kč).
7.-9. den. Vše v pořádku, jen Minnie pořád málo pije, takže pořád podáváme Bio Lapis. Bobečky už jsou lepší, i když ne dokonalé. Jinak se Minnie už natahuje, jako kdyby žádné švy na bříšku neměla, dokonce už ležela jako placička se zadníma nožkama nataženýma za sebou.
10.-14. den. Vše v naprostém pořádku. Podáváme antibiotika. Bobečky velké, už sama pije. A už se na nás ani moc nezlobí:-) A krásně papá, šikulka.
15. den. Tahání stehů. Minnie na nich trošku poslední den zapracovala, takže máme další antibiotika, protože má v jizvičce malou dírku, která se ještě musí zacelit. Za týden máme přijít na kontrolu. Jinak se zdá naprosto v pořádku, jen trošku zhubla na 1,2 kg. Ale to už zdárně dohání.
18. den. Rána už je zacelená, podle našeho pohledu.takhle to někdy vypadá po dokrmování (na rameni)

22.1.2011

po dokrmování:-)

je to boj:-)

14. den po kastraci

umeeeeejt!

Náš holý pupek:-)Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty