leprechaunek, uživatelka má dalších 51 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (19)


Jaroušek a boj s dermatitidou... :(

Hodnocení 4,8 / 5 (26 hlasů)
Tak si ten můj miláček už taky pořídil důvod, proč lítat po veterinářích.

Co jsme se původně obávali, že budou přerostlé stoličky (a kdoví co od nich...), z toho se vyklubala dermatitida od zapařených chlupů. Paraziti žádní, plísně žádné... dostali jsme chlorhexidin na mazání a za týden jsme se měli přijít ukázat.

Že mazání krku a laloku a následné smývání byl boj, to si asi každý umí představit :D A že desetiminutové působení si Jaroušek pečlivě vybíral v uhlazování do placičky a mazlení, o tom ani nemluvím... :)
Mazali jsme poctivě, zdálo se, že bradička se krásně hojí, rostou nové chloupky...

14. června jsme byli na kontrole a zrada, všechno je jinak.
Pod Jarouškovými krásnými jemnými chloupky, kam se chlorhexidin nedostal, se totiž dermatitida rozšířila až na krk podél tlamy a nezbylo, než Jarouškovu "hřívu" bohužel oholit...

Máme vyholený celý spodek tlamičky, vršek laloku a ještě tlamičku po stranách, takže si z Jarouška dělám legraci, že vypadá trošku jako králičí zombie :)
Máme dál mazat chlorhexidinem, dostali jsme navíc zklidňující mastičku s antibiotiky, lokálním anestetikem a kortikoidy, a máme dalších 12 dní ošetřovat...

Moc se "těším" a je mi jasné, že Jaroušek úplně stejně, ale snad to zvládneme. Zatím Jarouška uklidňuju, že i tak je fešanda a pořád ji máme rádi... :) Moc mi to zatím nevěří, ale třeba ji ještě přesvědčím. :)
Držte nám palečky a tlapky... :)

***
15.6. - přidané slíbené trochu detailnější fotky...


***
17.6. - aktuální zprávy :)
Ušanda se má dobře :) Což je paráda - sice nevím, v jakém stavu je krček - za ty dva dny po veterině žádné výrazné změny nejsou... Ale ta změna v chování ušandy je obrovská a rozhodně k lepšímu. :)

Je pravda, že ošetřování je sranda :)
Fixace králíka na posteli, kolem rozložený ručník, štětec, dóza s vodou... a králík jde do hysterického oblouku, skřeků, skákání po posteli a zkrotit ho si vyžaduje mírnou dávku tělesného násilí :))
Následuje napatlání bradičky a vypuštění ušadla do volné přírody - rozuměj po posteli.
První, co Jarouše napadne - a taky poslední - "já si to smyju." Následujících deset minut jde o zuřivý boj mezi mnou a jím - ušadlo chce olizovat a já mu v tom bráním. Zahrnuje odtahování hlavičky, hlazení, škádlení králíka prsty... po pár minutách je králík nepříčetný vzteky, že si nemůže dělat co chce :D
V této chvíli stojí za to mu nabídnout nos na olíznutí - králík si po něm s chutí rafne a je spokojený :D

Stojí za zmínku, že i s napatlaným krkem je občas nutné odtažení ruky a následně zazní poznámka "no Jarouši, na co ty nemyslíš..." - aneb ženská neženská, občas se chová přesně podle svého "chlapského" jména :))

Zbytek mazací siesty přežíváme zpravidla tak, že panička objeví, že dobrá metoda "čekání" je hlazení po čelíčku... ušadlo objeví, že z toho přece jen něco vytřískalo... a je chvíli klid.

Omytí probíhá podobně zajímavě. Opět fixace na posteli - zahrnuje nastlání ručníku pod ušadlo a všude kolem něj a zejména pod krček. Modrý ručník už je veřejným nepřítelem číslo jedna, kterého je nutné škrábat, kousat, trhat - už raději preventivně... ;)
Chlorhexidinovou pěnu nejprve nahrubo "vydrbeme" opět štětečkem... a načisto splachujeme vodou z petky :D Ani jedna procedura se nesetkává s valným úspěchem, ale jakmile se proud vody dotkne levé strany Jarouškovy tlamičky, následuje raketový start a cuknutí takové, že ručník neručník, králík odletí půl metru :D
V tom okamžiku končíme s očistou a nastává fáze drbací - osušení laloku a tlamičky ručníkem.
Koule zaboří tlaminku do ručníku, rochní se v něm a milostivě mi dovolí vydrbat všechny chloupky do sucha. Uf.

Závěrem? Kdo by čekal naštvaného a do morku kostí uraženého králíka, tak - ŠPATNĚ. Okamžitě po sundání z postele kolem mě princezna začne tancovat, škemrat - za šípek zavrtí ocáskem, následně dostává mističku zeleného ovsa nebo bylinek, zbaští je a vrhá se na seno...
A zbytek dní za mnou chodí jako pejsek, navštěvuje mě v MOJÍ posteli a nechává se hladit do placičky... radostně běhá bytem, vyvádí, blbne, hopsá, škemrá a když ji to všechno unaví, krááásně se natáhne, rozplácne a je spokojená.
Vídám ji tak po docela dlouhé době, a že to dělá navzdory tomu brutálnímu mytí krčku :D, to je fakt super. :)
Sice si mazání budeme užívat ještě týden, ale tiše doufám, že už jsme opravdu na dobré cestě. :)


**** 19.6.
Jak už jsem psala na fórum, ušanda si za poslední dny ošetřování vysloužila krásné nové přezdívky - Škleb, Příšera a především moje nové oblíbené Zlobiště :D
Nicméně - nahrála jsem dneska poslední tři fotky, aaa... myslím, že to vzájemné zlobení rozhodně stojí za to... :)

***23.6.
Další fotky... snad skoro uzdravený miláček :))

*** 26.6.
Tak na uzavření, včera jsme byli na veterině na kontrolu... Máme mazat krček ještě pět dní, aby byla jistota, že se úplně zahojí i poslední stroupky... a jinak je ušanda oficiálně zdravá :))
Poslední fotky přidám časem, teď už ji nechci moc trápit... focení nesnáší :)) Pomalu nám roste nový kožíšek a Jaroušek je spokojená.... :)
Ještě jednou moc děkujeme všem, kteří drželi palce a tlapky, moc nám to pomohlo. :) Díky :)

*** 30.6.
A úplné uzavření - včera jsme naposledy namazaly krček, strhly poslední stroupek... A ušanda si dneska užívá první večer bez trápení zvířátek :)) A já taky, musím přiznat. :)
Takže uf, máme to za sebou... :)Pohled zepředu... Tam, kde byl Jarouškův fešácký "polštářek" nadýchaných bílých chlupů, není najednou nic... :(

Pravá strana... Když se pokusíte vypátrat, kam od čumáčku vede Jarouškova čelist, asi trošku zabloudíte. Aneb ano, ten růžový úhel, který má Jaroušek u ucha, je opravdu jeho oholená pravá tvářička...

... a pohled zleva, děsivější, než ve skutečnosti vypadá. Vyholené místečko vedle čumáčku a odchlupený krček... Z krku se loupou šupiny staré kůže, proto taková barva a místy drobné ranky.

Za sucha - pravá strana tlamičky...

Totéž z levé strany, která byla od začátku víc postižená...

Oholený fešáček :(

Tak kvůli tomuhle pohledu jsem ušandu překřtila na zombie... :)

Necháváme působit chlorhexidin... ehm :))
V překladu - ty potvoro, stejně si to smyju! :D

Zbylé fotky za mokra, s působícím chlorhexidinem (skoro už vypěněným): levá strana...

... ještě jednou...

... a pravá. Napříč tvářičkou je dobře vidět hranice, kde je kůže v klidu a kde zarudlá - postižená dermatitidou.

19.6. - pravá strana tlamičky...

19.6. - levá strana. Krásné proti předešlým fotkám, hm? :)

Pardon, líp to vyfotit nešlo... aneb aspoň pro představu, Jaroušek rochnící se v ručníku :D

Takhle se hlaaadinkáme po čelíčku...
(potvora... :D)

I my občas umíme ušopleska :)))

Zdravotní report - takhle krásně se nám zahojila tlamička... Jsou tam vidět šupinky staré kůže, ale už taky odpadly. Foceno 21.6.

totéž z druhé strany...

Bez komentáře... moje milovaná fotka... :)

Moje zlato... :)
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty