Radka P, uživatelka má dalších 13 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (9)


Ohrádka

Hodnocení 5 / 5 (15 hlasů)
Chtěla jsem, aby měla co největší možnost výběhu doma, ale zároveň ať jí do něj nevstupujeme. Nemyslím záměrně, ale běžným chozením kolem klece :) . Tak jsem přemluvila přítele, abychom udělali ohrádku. Včera ráno jsme se vydali do Honbachu, kde jsme naposledy dali šanci kupované ohrádce. Byla tam jediná za akční cenu 999,- ale její kvalita byla o ničem. :D

A my byli tak bláhově naivní, že jme si mysleli, že naše bude super levná, krásná, odolná a hlavně snadno postavitelná. :DDD

V Honbachu jsem vytáhla plánek, který jsem sesmolila den předtím v práci a dali jsme se do hledání potřebných komponentů.

Seznam: pletivo, nejlepe nějaké velmi jemné a krásné, přece jenom bude v obývacím pokoji. U cen pletiv jsme se zastavili. Nejlevnější pletivo za 299kc (5m, výška 50cm). Další varianta bylo metrové pletivo za 699,-- To už jsme byli skoro na ceně ohrádky a ta nebyla o moc vyšší než 50cm, tak jsme vzali to nižší.

Dále jsme šli pro kovové panty (6ks x 13kč), aby se dala ohrádka lépe vytvarovat a byla i dále tvarovatelná, pro hřebíčky a skobičky na přichycení pletiva a také pro dřevěné lističky jako kostru ohrádky.

Opět jsem si bláhově myslela, že 2m desku (6ks - 40kč/ks) nám uříznou alespoň napůl v jejich "řezacím centru". Bohužel, jeden řez cca. 5cm - 20kč. Potřebovali jsme jich asi 10 :DD tak jsme volali rodičům, zda je doma pilka a odešli :D

Cena nákupu 600,--

Ostatní materiály - dvoje sežrané nervy, jodisol, leukoplast, oběd i se zákuskem pro kutila! :D

Skobičky jsme nakonec nevyužili, takový nápor "železa" už naše konstrukce nezvládla a tak jsme to zatím připevnili drátkem ve stejné barvě. :)

Musí vydržet na věky, můj drahý Kutil by znovu se mnou do toho nešel. :D Ohrádka má na délku asi bez 10cm 4 metry. Nevěřím tomu, ale pletivo jsme využili skoro "celé" ve své délce.

PS: ohrádku jsem dodělávala já. Těsně před koncem zdrhnul. Ach jo, ti chlapi nic nevydrží :D (:-*)

Kdyby jste se někdo pokoušeli o to, co my. Tak volte adekvátně tenké hřebíčky k tloušce dřeva. My si to tímhle málem celé rozbili.
Dále panty přidělejte na strany ještě dříve než vytvoříte kostru (okýnko na pletivo), protože jak udělate okýnka, tak tam už nenatlučete panty, opět jsme si to málem rozbili a nakonec jsme to i tak museli rozložit.
Teďka už mě další vychytávka nenapadá. Jedině odřežky dřeva (dva), které mají jen o 5cm méně než boční strana má mít, dejte ihned bokem raději. Může se stát, že to pak udělate s oběma odřezky o 5cm měnšími a budete to muset rozkládat (vypáčit) a skládat znovu se správně dlouhými :D Ach jo.. Jak to tak čtu po sobě, tak jen kroutím nad sebou hlavou :Dinspirace

Hotová :)

Roztažená až ke dvěřím, aby se mohla probíhat na balkon. V pozadí si můžete povšimnout jak nám likviduje rostlinu. Naštěstí není jedovatá. :)

pohled z gauče

.. a na pečícího králíčka

Musíme ještě uklidit.

Se schovaným nájemníkem. :D

Tradáá. Hlavně mi prosím nepište, že mi to do týdne přeskočí. Potřebujeme mít alespoň pár dnů radost :D

Objevila i kouzlo terasy.
 
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty