Nienna, uživatelka má dalších 27 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (18)


Náš boj s pasteurelózou

Hodnocení 5 / 5 (24 hlasů)
Od podzimu roku 2012 bojujeme s rýmou, kultivací potvrzena Pasteurelóza, bohužel ani dlouhodobé podávání Penicilinu (a ještě dalších ATB) nepřineslo trvalejší zlepšení. V září 2013 v Praze děláno CT, které odhalilo plné dutiny, po konzultaci s VFU v Brně jsme se k nim objednali na výškrab.
Zákrok měl být původně proveden 12.11., nakonec k němu došlo 13.11., protože se znovu dělalo CT. To odhalilo oboustranný zánět středního ucha, který si vyžádá další dvě operace. Čištění dutin zatím Jamie ustál, snad se brzy pořádně rozjí, aby nabral síly pro další zákrok (ten musí následovat tak do 14 dní, aby se zánět z uší nedostal znovu do dutin).

Pro info:
CT na iVet v Praze - 2.500 Kč
Operace dutin na VFU s týdenní hospitalizací (Po-Pá) - 4.500 Kč (z toho 1.400 Kč činilo nové CT)
Předepsané léky: Marbocyl, Meloxidyl, Indocollyre, Gentamicin - celkem 1.130 Kč
2. operace - střední ucho - odhadovaná cena 2.500 - 3.000 Kč, zatím jsme neplatili. Znovu kupujeme Marbocyl (50 mg - 1/2 a 24 h).

Aktuálně:
15.11.2013 - Dopoledne jsme si Jamieho vyzvedli z VFU, během tříhodinového transportu domů se s velkou pravidelností ráchal v misce s vodou. Doma posedává, nejdřív ani z přepravky nechtěl ven, jí minimálně, zatím ho necháváme v klidu, aby se z toho všeho vzpamatoval.
16.11.2013 - Přes noc vůbec nic nesnědl, takže dokrmujeme, je to jeden velký senný horor. Občas si nechá vnutit nějakou bylinku, ale jinak je stále apatický. Pozdě odpoledne z něj vyšlo čiré želé a podle všeho se mu ulevilo, protože už si pak i lehnul. Začíná sám jíst, ale pro jistotu dostal večer ještě jednu dávku sena. První miniaturní bobečky, hurá!
17.11.2013 - Konečně sám baští, začíná mít normální bobky, dnes už k radosti všech zúčastněných nedokrmujeme. Granule mu ještě tolik nejedou, ale saláty, natě a bylinky futruje ve velkém. Tak snad už to bude dobré.
18.11.2013 - Přes noc snědl celou misku salátu a několik granulí a začíná loudit pamlsky. Zítra už musí panička do práce, tak snad bude hezky baštit i nadále.
27.11.2013 - Jamieho jsme odvezli do Brna na druhý zákrok - operaci zánětu středního ucha. Mezitím se z první operace zotavil natolik, že by jeden ani skoro neřekl, že vůbec na nějaké byl, rošťačí a somruje pamlsky jako předtím. O to horší je ho tomu všemu vystavit znovu.
28.11.2013 - Asi kolem jedné provedena operace, bez komplikací.
29.11.2013 - Jelikož Jamie vypadá v pořádku, tak nám ho zítra dají domů. Akorát prý po té operaci méně jí, takže už doma sepisuji seznam bylinek a chystám věci na dokrmování...
30.11.2013 - Tak Jamie už je doma... chová se o něco aktivněji než po té první operaci, ale zatím tomu jídlu taky moc nedá. Takže se asi dokrmování nevyhneme. Navíc se mu zřejmě uvolnil nějaký hnis z nezoperovaného ouška, protože při dýchání chrčí. Něco už vyfrknul z toho otvoru na hlavičce, ale očividně tam ještě něco zůstalo :( Bohužel nám nic na výplach nedali... v lécích pokračujeme s tím, co jsme dostali prve. Dopsáno - Později se z toho otvoru u operovaného ouška vyřinula směs krve a hnisu, tak se to aspoň pročistilo a už pak nechrčel.
Tak jsme něco málo dokrmili, byl to teda boj, fakt nic tak "neoživí" ušáka jako stříkačka s instantním senem... teď se vyčerpaně natáhnul na svém oblíbeném místě v kabelu u lampy. Pro velký úspěch jsme si to ještě jednou zopakovali ;-)
1.12.2013 - Dnes už Jamie baští sám, dokonce už se trošku pustil i do granulek, hlavně ale vedou natě - petrželová a mrkvová. Je čilejší, loudí pamlsky a konečně přestal posedávat a místo toho peče kuřata ;-) Tak věřím, že i tenhle druhý zákrok přestál v pohodě. Zdá se, že ho tentokrát pobyt na VFU tolik nezdrchal, minule vypadal jako hromádka neštěstí, možná už se teď tolik nebál, že jsme ho tam odložili natrvalo? Kdoví.
2.12.2013 - Noc proběhla v pohodě, Jamie snědl salátek i většinu granulí, teď přes den čilý a zvídavý a vyžaduje mazlení, hlavně chce hladit po hlavičce, což je tedy v jeho stavu docela obtížné..
Takže jupí, zvládli jsme další operaci! Tentokrát jsme začali přikrmovat hned ten první den, druhý den už to nebylo potřeba, ale hlavně mi připadalo, že tu hospitalizaci a odloučení snášel Jamie lépe než posledně. Jestli nenastanou nějaké nečekané komplikace, další odvoz do Brna by proběhl 11.12., s operací 12.12.
3.12.2013 - Domluven s dr. Jeklem příjem Jamieho na 11.12., pokud nebudou mít na VFU urgentní případ tak operace 12.12.
9.12.2013 - Už se nám to krátí, pozítří už jedeme... Jeden otvor na čeníšku už skoro ani není patrný, v Brně mu ale budou dutiny ještě kontrolovat a pravděpodobně znovu čistit, tak se to bohužel bude muset zase otevřít. Jinak dovádíme, baštíme a zlobíme paničku jako jindy, snad to tedy všechno dobře dopadne..
12.12.2013 - Jamieček svůj boj prohrál... zkolaboval během třetí operace a už se ho přes veškeré snahy nepodařilo oživit :´-(
stránka 1 ze 2
  další »Pátek 15.11.2013 - 2 dny po zákroku..

Byly vyčištěny dutiny, otvory zatím zůstávají otevřené, kapáme do nich ATB

Celkový stav.. snad se dáme brzy dokupy, čekají nás ještě 2 operace :(

CT dutin z Prahy, v Brně si pak dělali vlastní, které odhalilo navíc oboustranný zánět středního ucha

Konečně si marůdek udělal pohodlí, předtím akorát pořád seděl jako hromádka neštěstí

Vzdáleně nám připomíná kočku Sphynx ;-)

Ještě trošku větší pohodlí v jeho oblíbeném kabelu

Zastižen při umývání :-)

Ještě očista...

A už se vrháme na salátek

Asi by nechápal, proč panička skoro skáče radostí...

Pořád je to náš fešáček

Nejlepší je odpočívat hned u jídla ;-)

18.11.13 - 5. den po operaci

18.11.13 - chuť k jídlu trvá..

18.11.13 - .. a už zase vyžaduje mazlení :)

30.11.2013 - 2 dny po 2. operaci (ouško)

Kromě toho mu vyndali stehy z těch děr na čumáčku.

Zatím moc nebaští, spíš jen uzobává bylinky, večer asi budeme muset dokrmit :(

A zatím pořád akorát posedává a průběžně třese hlavičkou, asi jak je mu to na tom oušku nepříjemné.
202122232425
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty
stránka 1 ze 2
  další »