Nijura, uživatelka má další 3 alba« předchozí | následujíci »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (30)


Lumpík

Hodnocení 5 / 5 (34 hlasů)
Pátek 14. 3. 2014

Ujala jsem se dnes Lumpíka - už je to tedy oficiální. Obávám se, že jsme nezačali zrovna nejlépe, jelikož jsem ho hned táhla k veterináři, tam jsme ho s doktorem mučili, já ho pak mučila ještě doma a dopadlo to tak, že se nebavíme.

Lumpíkovo podestýlkou bylo pouze seno a papírové utěrky, tudíž měl opět zadeček celý vlhký a ulepený. Pan doktor ho vzal celkem důkladně holícím strojkem se slovy, že doma ho musím nechat pořádně odmočit, a poté vyfénovat. Jelikož Lumpík netušil, o čem se mi, "člověci", vůbec bavíme, hrůzu v očích jsem měla akorát já (prozatím).
Zoubky ještě nejsou na broušení adekvátně povyrostlé - další návštěva bude tedy v úterý 25. března. Poptala jsem se ještě, zda tedy nemá z toho mokrého špinavého zadečku zpět nějaký kožní zánět, taktéž jsem se poptala na ouška, jelikož je měl zvenku trošku olysalá, ale podle doktora je vše v pořádku. Dnes jsem tedy platila pouze za standardní prohlídku (121 Kč).
Co se týká peněz, ještě jednou všem dárcům moc děkuji. Anima mi předala krásných 2 900 Kč.

Doma jsem přepravku s Lumpíkem umístila do vršku od jeho klece a nechala ho seznamovat se s novým prostředím, zatímco jsem šla drhnout spodek klece. Lumpík prozkoumával, já připravovala bydlení. Pak ale přišlo peklo v podobě mytí králičí zádě v umyvadle a to bylo tedy něco... Očistu jsme sice zvládli, fénování však nikoliv. Lumpík si dokonce během sušení sbalil švestky, seskočil mi z klína a hned vzal postel za azyl. Tak jsem to vzdala, vsákla přebytečnou vodu z kožíšku do pár kuchyňských utěrek a konečně jsem ho dala do jeho vycíděné klece. Vztekle podupával, okamžitě se agresivně vrhl na misku a ztrestal ty tři granulky, které jsem mu tam dala, a pak se začal mýt sám...
Snad dnešek oba zapomeneme a budeme si rozumět :D
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Úterý 29. 4. 2014

Dnes jsme navštívili veterináře a byli naposledy zbrousit zoubky. Proč naposledy? Lumpíka totiž čeká extrakce všech čtyř (spíše tří) předních zoubků. Jelikož je jeden Lumpíkovo horní řezák odjakživa zakrnělý a neroste, nemohly se mu o sebe zoubky správně samy obrušovat a přerůstaly. Díky tomuto faktu jsem nejspíš také přišla na pravý důvod, proč se jeho předchozí majitel uchyloval ke štípání zubů kleštěmi - Lumpíkovy zoubky přerůstaly, on na veterinární péči neměl peníze, a tak se mu snažil pomoci zastaralou metodou. Budiž mu to tedy odpuštěno.
Před operací nás bude ještě čekat poslední rentgen, kdy se pan Kamiš podívá i na stav stoliček a oznámí mi předběžnou částku. Taktéž musím Lumpíka pořádně vykrmit, jelikož mi od minulé návštěvy zhubl třicet deka, což mě upřímně vyděsilo, nevím, jak je to možné, a cítím se jako krkavčí matka. Již tento týden tedy objednám gigantickou zásobu sena od pana Maliny a pytel Owbow granulí a ušák nevstane od stolu, dokud to nedojí!
Taktéž Vám, milí ušákomilci, přidávám do alba několik aktuálních fotek z jarního katalogu. Ať se Vám líbí :)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Čtvrtek 5. 6. 2014

Dnes dopoledne jsem si vyzvedla výsostně uraženého a vztekle podupávajícího Lumpíka u veterináře. Včera totiž podstoupil slibovanou operaci, při níž mu byly extrahovány jeho tři vyvinuté řezáky a jeden maličký přídavný k tomu. Poslední zakrnělý řezák se od posledního rentgenu nehnul ani o píď, tudíž se nechal tam, kde je, aniž by čemukoliv vadil.
S operací už bylo na čase. Lumpíkův špatný skus se projevil i na stoličkách, kde se mu vytvořily nepěkné schody (háčky, chcete-li). Vzhledem k tomu, že tento stav zubů byl poměrně dlouhodobý, už se nám klube časovaná bomba v podobě přerůstajících kořenů. Pan doktor stoličky pečlivě zbrousil, díky čemuž máme sice naději, že se další operaci vyhneme buď úplně, nebo ji alespoň oddálíme, každopádně Lumpík přestal během tohoto zákroku dýchat, a neumím si představit, jak by zvládl ve vyšším věku další, a mnohem náročnější, operaci.
K těm dobrým zprávám patří fakt, že se Lumpík statečně učí jíst bez řezáků a bobkuje. Dostali jsme léky na bolest a na podporu peristaltiky, za deset dní mu budou vyndány stehy.
A tudíž držte pěsti a tlapky, ať se nám všechno zlé vyhne, a všem děkujeme za podporu :)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Úterý 23. 6. 2015

Lumpíčkovi přestala přát štěstěna. V zimě se přišlo na potíže s močovými cestami. V moči se našly krystalky rozpustných uhličitanů, na což jsme dostali speciální granulky určené na močový trakt. Zkrmili jsme dvě balení a před měsícem jsme dostali zase jiné, že už by mělo být vše v pořádku. Bohužel, jeho problémy s močovými cestami vyústily v zánět močového měchýře a k tomu všemu má ještě kýlu, takže nás čeká operace. Vůbec netuším, jak k tomu chudák přišel, jelikož ještě před měsícem na kontrole bylo vše v pořádku. Díky kýle má vyhřezlý močový měchýř, kvůli čemuž nemůže sám močit, takže mu musím pomáhat. Nepije, takže mu musím vodu neustále nutit stříkačkou. Zítra začínáme brát antibiotika. Trochu se bojím nadcházející operace, ačkoliv mě pan Kamiš ujišťuje, že mají zase o něco šetrnější narkózu. Příliš mě to však neuklidnilo, neboť Lumpík nepatří zrovna k nejmladším a před rokem přestal během operace dýchat.
Prosím tedy všechny o držení palců a drápků, aby se mi bezzubé ušadlo brzy vyléčilo.Bázlivý ušák poprvé v jeho novém, dalším a konečném domově :)

Takto rozvaleného ho vídám málokdy, ale paparazzi nikdy nespí ;)

Moss, Campbell, Lump... Co mají tato jména společného? :D

Kuk!

Jak jste se mohli dovtípit, postel připadla Lumpíkovi, my spíme na zemi :D

Užívání si prvního jarního sluníčka.

Šlofík bezzubého ušáka.


Po operaci.

Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty