Dreams, uživatelka má ještě jedno album« předchozí | následujíci »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (7)


Po operaci očička

Hodnocení 5 / 5 (5 hlasů)
Vše začalo jen pouhým nachlazením v polovině listopadu roku 2019. Dostal jsem anitibiotika na mé nadměrné pití, kdy jsem za jeden den vypil i 300ml vody.. Antibiotika jsem, ač velice nerad každý den jedl a vypadalo to, že to opravdu pomohlo. Ani ne za týden jsem však ze dne na den přestal skoro i jíst.. tak jsme okamžitě druhý den ráno vyrazili na veterinu. Tam to vypadalo, že mám špatné zadní zoubky a nechali si mně tam s tím, že mi to obrousí. Odpoledne jsem jel zase zpátky domů.. Dostali jsme s sebou i tekuté seno, protože jsem měl zoubky velmi citlivé a nemohl jsem jíst sám.. ani tímto to však neskončilo..o 3 dny později mi nateklo pravé očičko.. bohužel se to stalo o víkendu a na veterině, kde měli otevřeno nám dali kapky, že by to mohlo alespoň trochu pomoct. V pondělí jsme hned jeli na veterinu, kde jsem byl na zákroku se zoubkami.. tam nám řekli, že to vůbec nevypadá dobře a odkázali nás na jinou veterinu, která se obzvlášť specializuje na malá zvířátka, jako jsem já. Jeli jsme tam hned v ten den odpoledne. Bohužel nám tam paní vetrinářka opravdu potvrdila, že zrak už mám poškozený a na očičko neuvidím.. a že bude muset očičko s největší pravděpodobností vyndat.. Hned si mně tam nechali, protože jsem šel následující den ráno na operaci....
V úterý nám paní vetrinářka volala, že operace byla delší než očekávala a bohužel očičko musela opravdu vyndat.. dále si mně tam nechala další dva dny. Ve čtvrtek odpoledne si pro mně panička přijela.. I po operaci nás však čekala ještě dlouhá cesta.. dostával jsem další anitbiotika, prášky na střeva, na bolest a tekuté seno.. i když jsem tohle všechno dost razantně odmítal a vždy jsem se pral, že to nechci, nebylo mi to nic platné.. nevěděl jsem, že mi to pomůže..
A tak jsme jezdili od začátku prosince na veterinu na kontrolu.. nejdříve 2x týdně..pak už 1x týdně..
Nejdříve mi paní veterinářka vyndala dren z očička, na další kontrole i stehy a domů jsme dostali injekční stříkačku a každý den očičko postupně vyplachujeme. Konec roku 2019 jsme úspěšně završili další návštěvou, kdy jsem v očičku neměl žádný hnis a rána mi krásně zarůstá. Doufám, že s příchodem nového roku to bude takhle pozitvně pokračovat dál, rána se mi bude zacelovat,oholené chloupky znovu růst a já budu opět ten největší fešák.
Tohle je ve zkratce můj příběh, který jsem si prožil za své necelé 4 roky králíčího života.. Panička je na mně moc hrdá, že jsem takový statečný ušák a takhle jsem to parádně zvládnul!
Děkujeme moc za všechnu podporu a tady v tomto albu budou mé fotky, které jsou pořízené po operaci a budeme je sem postupně přidávat. Naštěstí jsem velký bojovník a i bez pravého očička žiju plnohodnotný život.3. den po operaci (6.12.2019) a první den co jsem se vrátil po zákroku domů (ještě mám v očičku dren)

Hlídám bačkory (14.12.2019) (po návštěvě paní veterinářky už nemám v očičku dren a může mi rána začít zarůstat)

Odpočívám v domečku (14.12.2019)

Den po vyndání stehů. Bohužel jsem měl v očičku trochu hnisu, ale společně doufáme, že to bylo tím, že jsem měl ránu zavřenou, protože tomu bylo tak zezačátku i po vyndání drenu. Snad bude vše dobré a rána mi bude moci brzy začít zarůstat. (18.12.2019)

Ale jinak běhám i baštím. Jsem statečný ušák! 19.12 a 21.12 ještě jdu na kontrolu na veterinu (než budou Vánoce) - tak snad bude vše dobré!

Další kontrola u paní veterinářky a naštěstí byl opravdu jen hnis z důvodu zavřené rány. (21.12.2019)

A tak budeme nadále 2x denně kapat do očička a 1x denně dávat mastičku. Obojí protizánětlivé. (21.12.2019)

..a může se mi opravdu rána začít zacelovat. Vše je na dobré cestě, tak doufáme, že to i tak zůstane :)

Po další kontrole u paní veterinářky, kam dojíždíme cca. 1x týdně. Po kažodenním domácím vyplachování to vypadá, že v očičku už snad žádný hnis není.. (2.1.2020)

Už ani nebudeme moci očičko vyplachovat, protože mi krásně rána zarostla a už mi začínají růst i chloupky. Brzy budu opět ten největší fešák :)
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty