Halibeli, uživatelka má dalších 59 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
přidat komentář


PODESTÝLKY pro králičí toaletu

Hodnocení 4,5 / 5 (8 hlasů)
Podestýlka v záchodě by měla být zásadně PŘÍRODNÍHO charakteru.
Musí dobře sát vlhkost a pohlcovat pachy, nesmí prášit a neměla by se lepit na srst.
Vhodná je jakákoliv kočičí podestýlka, splňující zmíněné požadavky.

Naprosto nevhodné jsou hobliny, piliny (prašné, nesají vlhkost, nepohlcují pach, způsobují záněty očí, alergickou rýmu), Asan a jiné nepřírodní bobtnající podestýlky, které mohou v případě pozření představovat smrtelné nebezpečí (zablokování trávícího traktu).

Upozornění:
Toto použití podestýlek je vhodné pouze v případě, že se jedná o podobné uspořádání klece jako je http://www.kralici.cz/img/alba/280/3_klec_finalni_b.jpg - tzn. klec s koberečkem a záchodem naplněným podestýlkou (kočkolitem). V případě, že chcete použít podestýlku po celé ploše klece, je vhodnější podestýlka k tomu určená - např. Podestýlka od Sonnenland - kukuřičné středy. Podestýlka a kočkolity určené pro toalety jsou pro celoplošné použití nevhodné, protože díky své intenzivní savosti vysušují srst (kůži) králíčka.

Obecně doporučuji použít uspořádání klece s koberečkem a toaletou. Je to velmi hygienické, úsporné a na údržbu nenáročné. Po důsledném tréninku je možné každého králíčka vychovat tak, aby chodil na toaletu.

Rozsáhlou nabídku podestýlek najdete ve zverimexech nebo v internetových obchodech - např. www.happy-animals.cz (rozvoz po Praze zdarma)

POZNÁMKA:
Informace o spotřebě podestýlky jsou orientační. Záleží na velikosti zvířete, složení stravy, jak často pije apod. Stejně tak ceny se mohou lišit v závislosti na konkrétním městě.
Děkuji za pochopení ;o)Cat´s Best Universal - Lisované válečky z dřevěných pilin. Výborně saje, pohlcuje pachy. V záchodě stačí 2 cm vrstva. Denně vyhodit obsah záchodu, vypláchnout, osušit, nasypat novou vrstvu. 10 l = cca 3 týdny. Cena 90-130 Kč.

Cat´s Best OkoPlus - dřevěné granulky. Výborně saje, pohlcuje pachy. Dokonale hrudkuje. V záchodě stačí 3-4 cm vrstva. Ideálně 2x denně lopatkou vyjmout hrudky, prosít bobky, dosypat. 1x týdně komplet vyměnit. 10 l = až 5 týdnů. Cena 180-200 Kč.

Cat´s Best OkoPlus - detail granulek

Biobent standard - 100% přírodní "kamínkové" betonitové stelivo. Výborně saje, pohlcuje pachy, hrudkuje. V záchodě 3-5 cm vrstva. Ideálně 2x denně lopatkou vyjmout hrudky, prosít bobky, dosypat. 1x týdně komplet vyměnit. 10 kg = 5 týdnů. Cena 110 Kč.

Lopatka na Cat´s Best OkoPlus
 
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty