od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Listopad v roce 2001
 • Zobrazuji 692 zaznamu.
 • 1.11.2001 07:53Libb
  Tak moc díky za radu ohledně ovesných vloček. Kuba mně málem sežral i ruku. Ale 4x sražší bombóny (koupil jsem mu špenátové) zase nechce.
  1.11.2001 08:03Nika
  Netka
  přijde mi legrační, jen když si pomyslím, co si o tobě sousedi myslí, že chováš. Fakt si kupovala sousedka Raid? To snad nebylo na tebe a tvojí drobotinu.

  Všichni
  Moji ušáci taky nejraději koušou povlečení a hrabou do toho. Přítel říká: "Hele, zase píchají do peřin"
  Včera se Fido naučil skákát z koberce ¨na postel a vždycky když vyskočil na postel měl strašnou radost a skákal po posteli jako pominutej. Byla radost se na něj dívat. Nemohla jsem ho ale nechat řádit dlouho, protože by se mi určitě do postele vyčůral. Jak ho to mám odnaučit? Poraďte prosím.

  Lucka
  Neboj tu klec kousat nebude, a i když jo, tak zas tak velkej randál to nedělá. Uvidíš, že si rychle zvykne.
  Jakou dáváš Matýskovi podestýlku?
  1.11.2001 08:12Lucka
  Libb

  Já taky dávám Matýskovi oves. vločky, nic jiného nechce. Ale nevím, jestli to nevadí, že jí místo zrní jen ty vločky a jestli nejsou moc kalorické, aby z něho pak nebyl otesánek. Jinak má moc rád seno, mrkev, kedlubnu, a polystyrenový chleba.
  1.11.2001 08:14Netka
  Nika:
  TO tedy nevím, zda ten Raid byl na mne?! :-)
  Nikdo tady v domě neví, že máme bestie. :-)
  Určitě ale všichni znají ten vtip o molech...
  "Mladý mol se vrátí ze svého prvního leteckého dnu a nadšeně volá: Maminko, mominko! Měl jsem úspěch! Všichni mi tleskali!"

  1.11.2001 08:17Lucka
  Nika

  Tu klec koupím.
  Jako podestýlku používám piliny a takové jakési hrudky z kukuřice. TAm kam chodí na záchod mu dávám ty piliny a tam kde odpočívá má ty hrudky. Ale nevím jestli ho to netlačí, protože je všechny odhrabe a leží přímo na skle. Nebo je mu možná teplo. Koupíla jsem mu záchůdek, ale nechce ho používat, přemísťuje ho po celém akvárku a dělá s ním hrozný kravál. Jinak čůrat chodí jakž takž do jednoho koutku, ale bobky dělá všude. Hlavně do sena, které má na jídlo, sice jsem mu koupila jesličky, ale stejně si z nich to seno vytáhne, pošlape a pokadí. Ty piliny mu čistím každý den a jednou za 3 dny mu vyčistím celé akvárko. Mám totiž Matýska v obýváku, a mám strach, aby mě návštěvy nepomluvily, že je to u nás cítit.
  Co se osvědčilo Tobě jako podestýlka ?? Ráda se poučím.
  1.11.2001 08:25Martina
  Niki zase včera večer začala rámusit s klecí (ono to vážně zas takovej bordel nedělá, ale když je v celým baráku ticho, tak se to rozlejhá a dítě spící vedle v pokoji nic moc), tak jsem jí přes klec v místě, kde řádila, dala starou osušku. Chvíli ji očuchávala a pak šla spinkat. A ráno, když jsem vstávala, byla sice vzhůru, ale poslušně ještě ležela v pelíšku. Tak jí to snad vydrží. Díky za nápad!
  1.11.2001 08:36Libb
  Lucka: Jak píše plivník - pokud má víc jak 10 kg tak ho opravdu překrmuješ nebo to není králík :-)

  Dotaz: je možné krmit Kubu zrním a vločkama a jen občas granule, přičemž mu budu dávat mrkev, petržel, zelené a tak?
  Jo a jak často má králík hlodat? Když mu dám kamkoliv cokoliv na hlodání, vykašle se mi na to, ale když vezmu větev do ruky a dám ji před něho, je do minuty rozhryzaná. Ale já jaksi nemůžu denně stát u Kuby a čekat než dohlodá, navíc opravdu nevím, jak dlouho má hlodat, aby si obrousil zoubky.
  A ještě jedna věc: Kubovi se strašně nelíbí zvedání. Začne sebou házet a zmítat jako by měl strašný strach. Mám ho nechat na pokoj, když se mu to nelíbí (to se ale zase nelíbí mně, já bych ho rád občas pochoval v náručí a na klíně) nebo ho občas zvednout, ať si zvyká, že to nic není?
  1.11.2001 08:46Martina
  Libb
  Dva měsíce se snažím naučit Niki, že chování nic není. Teď už je to lepší, když už ji chytím, vezmu do náruče a začnu hladit, přestane sebou škubat, chvíli vydrží, ale pak zase zdrhá. O dost lepší to je, sedím n zemi a posadím si ji na klín a hladím, to celkem drží.
  Jak často má hlodat nevím, Niki má větvičku futr v kleci, ale poslední dobou si jí taky moc nevšímá. Koupila jsem granule přidělané na dřívku, to okusuje, tak si zuby taky trochu brousí.
  1.11.2001 09:22Petra
  Lucka: Vločky určitě nejsou kaloričtější než zrní, možná jen slunečnice je ještě víc na tloustnutí! Jestli se bojíš velkého přísunu energie, tak zkus Matýskovi nabídnout vojtěškové granule.
  1.11.2001 09:24Jehla
  Králičí laskominy - mu"sli tyčinka ( dávám lidskou, pro králíčky speciálně jsem nikde prodávat neviděla, i když to tady již někdo z vás zmiňoval...kam na ně?)
  A stejně jako Lucka -polysterenový nebo křehký chleba ( dost levná a osvědčená záležitost).
  Občas taky dávám tatranku nebo florentu ( jen tak decentně).

  Vtip:
  Mami, mě to maso nechutná. Můžu ho dát psovi?
  Ne, tohle je náš pes, miláčku.

  1.11.2001 09:26Lucka
  Petra

  Díky za radu, zkusím se po nich někdo podívat. Hlavně aby tomu mému mlsounkovi chutnaly.
  1.11.2001 09:27Lucka
  Ještě tu někdo něco psal o větvičkách na okusování. To je kupujete nebo trháte venku ?? Které jsou vhodné ??
  1.11.2001 09:34Martina
  Lucka
  Větvičky mám ze zahrady rodičů, takže bez chemie, a to z jabloně. Někde jsem četla, že z ovocných stromů jsou nejlepší.

  Jehla
  Müsli tyčinky kupuju v Hornbachu, jsou takové měkčí, Niki je miluje. V OBI jsem viděla takové tvrdé, k těm ani nečuchla. Nejsou to specielně pro králíčky, ale všeobecně pro hlodavce.

  Všichni
  Četla jsem, že se králíkům může dávat spadané suché listí, že ho mají rádi. Moc se mi to nezdá, nevíte o tom něco? Spíš pro zajímavost.
  1.11.2001 10:53Nika
  Lucka
  Já dávám pupíkům jako podestýlku do klece hobliny a seno a do rohového záchůdku nějaký kočkolit (má prý dobře sát, ale nic moc). Dřív jsem dávala do záchůdku ASAN, ale ten teď tady v Jihlavěnemůžu sehnat tak mají obyčejný kočkolit.
  Víš co, moji králíčci leží v kleci taky jenom tak na holým, nemyslím, že je to tlačí, ale zkrátka radši asi leží na holým. Vždycky to vyhrabou na stranu a leží jenom tak.
  Jo, drž mi palce. Dneska jdu darovat mého dalšího králíčka jedněm lidem. Nechám si jenom Fida, kvůli příteli, už jsem to tady psala proč. Nejradši bych si nechala všechny, ale zkrátka to nejde. Bude to těžké loučení pro mě i pro Fida. Mají se rádi.

  Pražáci
  Vy se máte, že máte Hornbach. Tady nic podobného není a výběr žrádla je slabší. Občas kupuji různé věci na Internetu zvěřinec.cz a když zajedu do Brna tak tam.
  1.11.2001 10:59Martina
  Lucko,
  Niki už skáče do klece sama. Fakt stačí jen zašustit obale, klečím přitom vedle klece, Nikule přiběhne, koukne na mě, hupsne do klece a otočí se, co že to dostane dobrého. Ale lov jsem si taky zopakovala, přítel šel luxovat a Niki byla puštěná, jak to zavrčelo začala lítal po pokoji a přemýšlela, kam se schová. Tak lux zase vypnul a já ji honila po pokoji, abych ji přenesla do předsíně. Ale jinak fakt v pohodě.
  1.11.2001 11:03Simona
  nevíte někdo kolik se králíček dožije roků?
  1.11.2001 11:25Netka
  Nika:
  V Brně je také Hornbach. :-)
  1.11.2001 12:00Libb
  Co to je ten Hornbach? Ono je to nějak specializované na zvířátka?
  1.11.2001 12:07Lucka
  Libb

  Hornbach je něco jako vše pro dům a zahradu. Já taky chodím do Hornbachu v Brně a odtud taky mám Matýska a jsem za to moc ráda. Mají tam pro zvířátka všechno možné.
  1.11.2001 12:08Lucka
  Simona

  Četla jsem, že pokud je králíček zdravý a není moc vypasený, tak se může dožít až 10 let.
  1.11.2001 12:11Lucka
  NIKA

  Ale stejně stále nechápu, proč si jednoho králíčka můžeš nechat a další musíš dát pryč ?? Proč ne všechno nebo nic ?? Ale jinak jsem moooooooooooooooooooc ráda, že si můžeš nechat aspoň něco. Je to těžký, ale si bych to řešila jako Ty. Zatím jsem se ale nemusela takhle rozhodovat.
  Dnes jedu autem do Brna, tak kdyby jsi chtěla v Hornbachu něco koupit, tak klidně řekni, pak bych Ti to dovezla do Jihlavy.
  1.11.2001 12:13Lucka
  MARTINA

  No taky ho zkusím naučit na šustění papírku. Zatím na to moc nereaguje. Ale pochybuji, že by pak dobrovolně skočil do klece, když tak miluji, když může být puštěný. Ale člověk nikdy neví, co se těm našim miláčkům odehrává v hlavičce.
  1.11.2001 12:17Lucka
  NIKA

  Držím palce tomu Tvému králíčkovi a přeji mu, aby se dostal do dobrých rukou, aby se měl moc moc dobře, byl hodně zdravý a aby dělal těm svým nových majitelům jen samou radost. HLavně jim řekni, že je potřeba za začátku hrozně moc trpělivosti. Já to teď zakouším na vlastní kůži. Ale určitě to stojí za to.
  Myslím si, že Ty by jsi ho nikomu zlému nedala.
  1.11.2001 12:20Netka
  Libb:
  V Hornbachu mají všechno možné. Pro zvířátka mají velmi slušný výběr. Mají tam drahé mlsky a take levné. Já tam třeba výhradně kupuji ty vážené granule a vločky. Když jsem bestiím koupila nějakou namíchanou směs, vždycky nechaly nějaká semínka a tvrdou kukuřici. :-) No a toho tam bylo néjvíc. Takhle vím, že zbaští všechno a je to i levnější.
  Také tam holkám kupuji jejich běhací rohože. :-)
  1.11.2001 12:26Lucka
  NETKA

  Jaké že rohože ?? To mě moooooooooooc zajímá, prosím o detaily. Děkuji.
  1.11.2001 12:46Libb
  Netka:
  Můžeš upřesnit definici vážených granulí? Abych nekoupil něco jiného...
  1.11.2001 13:06Martina
  Lucka
  Já jsem tomu taky moc nevěřila, ale zatím to funguje. Niki taky nesnáší, když je zavřená, ale fakt přiběhne. Snažím se jí ty bombóny normálně nedávat, aby se jich nepřejedla.
  1.11.2001 13:06Martina
  Lucka
  Já jsem tomu taky moc nevěřila, ale zatím to funguje. Niki taky nesnáší, když je zavřená, ale fakt přiběhne. Snažím se jí ty bombóny normálně nedávat, aby se jich nepřejedla.
  1.11.2001 14:07Netka
  Libb:
  Vločky, granule pro králíky, činčili, ale třeba i pro psy mají v Hornbachu v takových bedýnkých a nabereš si lopatkou do pytlíkua pak zvážíš.
  Něco jako bývá pěd kinem ty vážené bonbony a různé věci v čokoládě. :-))
  1.11.2001 14:13Petra
  Martina: Spadané listí mají rádi určitě, Féfule ho dostává z pokojových ibišků nebo si ho pod nimi sama sbírá.
  Předevčírem se mi tak dobývala do pytlíků s akvarijními rostlinkami, které jsem měla připravené, že je udám v akvaristice. Měním je tam občas za zrní, seno nebo hlodavou tyčinku. Králík i morčata mají rádi ty od Vitakraftu, jsou duté a zelené nebo červené (s mrkví).
  1.11.2001 14:21Netka
  Lucka:
  Máme doma všude plovoucí podlahy. Holkám to klouzalo, ale teď už to s přehledem zvládají. Rohožemi mají v pokoji vymezené svoje místečko cca 90x200cm, kde mají venkovní záchůdek, hračky a prolézací tunely z bedniček. Jinak běhají po celém pokoji.
  Osvědčilo se mi také dávat tuto rohož na dno klecí, aby bestie neležely na tom plastu. JSou celkem čistotné a chodí na rohové záchodky v klecích, tak to není vůbec problém. Piliny a jinou podestýlku prostě nesnášely, vyhazovaly z klecí a raději leželi na tom plastu nebo v záchodku. Také jim ten plast klouzal, když těba chtěly vyskočit na domeček. Teď můžou krásně hopkat a není to náročné na úklid.
  1.11.2001 14:38Martina
  Petra
  No já spíš myslela ze stromů, každopádně už vím, proč Niki ráda šmejdí pod stojanem s kytkama :-) jen musím zkontrolovat, jestli nějaká není jedovatá.

  Asi se budete smát, ale protože tady nemám zahrádku a na travičku před barákem čůrají pejskové, tak jsem zkusila zasadit pampelišku do květináče. Celkem se chytla, tak jsem utrhla jeden list, že ho dám Niki, když jí na zahradě u našich tak chutnaly. No, takhle rychle mi na klín ještě neskočila a málem mi přitom sežrala ruce, ve finále se vrhla do květináče a pampelišku vyrvala i s kořenem. A hlína všude okolo po koberci.
  1.11.2001 14:53Petra
  Lucka: A myslíš, že ten věk platí i pro velkého králíka, ne pro zakrslíka? A nemohlo by to být víc? Třeba 20, 30, 50...? :-)
  1.11.2001 14:56Petra
  Martina: To nevadí, zasaď si jinou pampelišku... Já si teď přivezla z Irska pytlík se semínky "pravého" irského jetelíčku, tak je teď pěstuju a spoléhám na to, že bude fungovat i jako mlska pro zvěř.
  1.11.2001 15:12Martina
  Petra
  Ta pampeliška byla pro Niki určená, takže nápad se vydařil, jen ji budu muset příště víc zahrabat ... no asi našim trochu vyreju zahrádku :-))
  1.11.2001 15:12Jehla
  PETRO - jé, irský jetelíček! To bude mňamina přímo extrovní!
  Taky bych ráda něco takhle vypěstovala, ale spíš
  mě to táhne na indický "jetelíček".

  Martino - s tou pampeliškou je to moc srandovní :O)
  1.11.2001 15:15Netka
  Martina+Petra:
  V tom zde již opěvovaném Hornbachu také prodávají takové malé truhlíčky s hlínou a zasetými semínky. Je potřeba jen zalévat a mají králíčky co spásat. Funguje to na podobném principu jako ty směšné hlavičky z látky plné semínek trávy a když je zaléváte, vyrostou té hlavičce vlásky a vousky. :-)
  Tvořivosti se meze nekladou. :-)
  1.11.2001 15:22Libb
  No vidím, že hned po nejbližším načerpání financí letím do Hornbachu :-) Jak se tam (v Brně) nejlíp dostanu, víte někdo?
  1.11.2001 16:02Martina
  Prosím poraďte mi jak se jmenuje ta knížka o králíčcích: Daleká cesta za domovem? Má to pokračování a kdo to napsal? Já si ji chci koupit. Díky
  1.11.2001 16:46Verča
  pro Martina:
  Petra už mě taky správně nakazila a "Daleká cesta za domovem" od R. Adamse jsem si objednala na Vltavě za asi padesát kaček.
  1.11.2001 17:59Petra
  Martina: Napsal to Richard Adams a pokračování je Příběhy z Kamenného vrchu. Pozdravuj Lískáče a Pětíka!
  1.11.2001 18:32Katy
  Tak jsem si prodlouzila pobyt doma, ale ted uz je vsechno O.K.

  Muj prcek zatim jeste moc neporostl, asi to bude skutecne mini-zakrslik. Muj manzel rika, ze je to krizeni mezi mysi a klokanem. To protoze je prtava, ale ma obrovsky zadni tlapky a k tomu vsemu stale panackuje. Predevcirem zustala na zadnich asi kolem pul hodiny. Na jejim jmenu jsme se jeste neshodli, ale to neni tak dulezite.
  1.11.2001 18:53Katy
  Libb
  Vazeni kralicku mi nedela zadne obtize. Mam digitalni kuchynskou vahu. Na ni postavim velkou misku s umele hmoty a do ni dam kralicka. A nez se staci rozkoukat tak to je. S tim nejmensim je to skutecne bez problemu. Prvni tri tydny jsem ji vazila skoro kazdy den, takze si asi na to zvykla.

  Nika
  Bibi a Nana bydli spolecne. Pompon je zatim v obrobske krabici v obyvaku. Zkusila jsem ji predstavit Bibi a Nane, ale obe se na ni vrhly. Pockam az trosku povyroste. Klec jsem sestavila sama. je tripatrova a jeji rozmery jsou 130 x 50 cm a vyska kazdeho patra je 50 cm. V "prizemi" maji domecek, jidelnu a zachod v "prvnim patre" maji druhy domecek a "druhe patro" je jejich nejoblibenejsi. Asi proto, ze odtud maji nejlepsi vyhled. Tady taky spi a do koutku jim davam ruzne pamlsky a denne hromadku sena. Podestylku v prizemi maji z pilin a ze sena, do zachudku davam kocici stelivo, ktere menim co 3-4 dny.

  Misa a Matysek
  Prcek se ma k zivotu, ale zustava prcek. Jestli povyrostl 5cm tak je to hodne. Na vaze pribral 120 gramu.

  Simona
  Docetla jsem se, ze kralik chovany v byte se dozije 8-10 let. Pokud je venku tak asi 5-6 let a nejstarsi kralik se pry dozil 15-ti let.
  1.11.2001 18:56Petra
  Katy: To mají ale docela veliký rodinný domek! Skoro jim závidím.
  1.11.2001 22:03Ušatej
  Strašně rychlý steeeeee!!!!!!!!!!!!!!
  2.11.2001 07:25Nika
  Přeji všem pěkné ráno
  2.11.2001 08:12Lucka
  NIKA

  Tobě a všem taky moc krásné ránko. Promiň včera jsem psala, že jedu do Hornbachu, jestli nechceš něco koupit, ale jedu tam až dnes, měla jsem včera už pátek. Takže kdyby jsi něco potřebovala, tak se klidně ozvi.
  2.11.2001 09:33Martina
  Petra
  Moc děkuju, přítel mi to slíbil k vánocům, už se těším.

  Katy
  To je fakt super bydlení. Jsem ráda, že se prckovi daří dobře. Včera jsem v jednom obchodě viděla snad poloviční králíčky, než byla moje Niki, když jsem si ji koupila a to jí bylo 7 týdnů. Takový bobánci mrňavý, bylo mi jich líto, že už jsou pryč od maminky.

  Všichni
  Tak tento víkend zůstává Niki sama doma. Jsem zvědavá, jak se bude chovat v neděli, až se vrátím.
  2.11.2001 09:35Verča
  Katy:
  jak jsi sestavovala ten rodinný domek pro své chlupáče?Teda z čeho a vůbec... To mě eminentně zajímá!! Dík.
  2.11.2001 09:43Nika
  Všichni
  O jakých rohožích tady pořád mluvíte?

  Lucka
  Ty se máš, že jedeš do Brna, hned bych vyrazila taky, ale teď to nějak nejde, nejsou finance atd.
  Brzy se chystej na návštěvu Jihlavy. Proč nechápeš, že pokdu všechno nebo nic. Bydlíme v 1+1 v paneláku a nemužu si přece nechat doma 6 králíčku. přítel by se zbláznil. Kdybychom bydleli ve větším bytě, tak by se o tom dalo uvažovat, ale takhle. Víš jak bylo pro mě smutný rozloučit se se všema králíčkama. Teď už mám jenom Fidika. Je super, včera jsem mu udělala v kleci pelíšek z krabice a on místo toho aby si zalezl do ní tak skače na ní a leží taky nan ní. Ještš uvidím jak to bude probíhat dále a asi mu jí vezmu. Třeba se mu v ní nelíbí, co myslíš.


  2.11.2001 09:44Nika
  Lucka
  Pokud poješe do toho Hornbachu tak mi prosím kup nějaké ty musli tyčinky pro hlodavce, nejví tak za 50 Kč. Prosím a díky. Dovezla bys mi to, až přijedeš do Jihlavy. Ještě jednou díky.
  2.11.2001 10:52Nika
  Přeji všem ušáčkům pěkný víkend. Venku už se pěkně ochladilo, že jo.
  2.11.2001 10:59Lucka
  NIKA

  Fajn, povídám se po něčem takovém, sama je chci Matýskovi koupit.
  Jinak jsem myslela, že Tvému příteli vadí králičci jako vůbec jako že je nemá vůbec rád, tak jsem se divila proč Ti dovoluje nechat si jen jednoho. Ale Ty je musíš redukovat, protože by jste se tam za chvíli nevešli, tak teď to konečně chápu. Nezlob se, že jsem se chovala tak necitlivě. Můj přítel Matýskovi taky vyhrožoval, že ho dáme pryč, kdyý mu teď v týdnu překousal šňuru k nabíječce, ale včera se mu podařilo pohladit si Matýska když byl puštěný po pokoji, a byl z toho celý nadšený, teda myslím přítel, Matýsek se krčil k zemi, a celou dobu o tom mluvil, že ho konečně pohladil. On si myslí, že se chudák králíček dá ochočit za 1 měsíc, nemá na to tu správnou trpělivost. Říkala jsem mu, že to je průprava na dítě, a tak prohlásil, že asi žádné děti raději nechce, ale to bylo myslím z legrace.
  2.11.2001 11:03Lucka
  Nika

  Jinak ještě k tomu domečku. Myslím, že se Fidíkovi líbí, ale že chce mít rozhled co se děje. Možná má dojem, že kdyby byl vlezlý vevnitř, tak že by jste ho neviděli a bylo by vám po něm smutno, tak on kvůli vám lehává raději na něm, aby jste ho nemohli přehlédnout, jaký je to určitě krasavec. Jaký vlastně je ??
  Jinak tady je zima taky hrozná. JEdeme k babičce slavit narozeniny, a Matýsek jede s námi. Bude tam fůra dětí, tak půjde určitě na dračku, každý si ho bude chtít pochovat, tak budu muset dávat na něj pozor.
  2.11.2001 11:17Nika
  Lucka
  Hlavně pozor na malý děti, s králíčkama to moc neumí a mačkají je. Matýskovi se to moc líbit nebude.
  Jinak na Fidika se můžeš podívat na "Stránkách ušáků" na stánce Chuckyho (chudinka už to má za sebou, pořád na něj myslím) je úplně dole jako potomek Chuckyho a Phoebe, je to ten nejsvětlejší, šedivej, teď teda ještě zesvětlal, je takovej světloulinko šedivej.
  Měj se pěkně a ještě jednou díky.
  2.11.2001 12:10Katy
  Ahoj vsichni, preji vam krasny den. Tady v Belgii sviti slunicko, ale je taky pekna zima.

  Verca
  Material na kralici domecek jsem koupila v podobnem obchode jako Obi. Nakoupila jsem nekolik drevenych list, par drevotriskovych desek (ne melaminovych, pletivo (to se da u nas koupit na metry) a krabici sroubku na drevo. Pak uz mi stacila jen tuska a papir, elektricka rucni pila a elektricka sroubovacka (!!!!! ... jinak bych to stavela aspon tyden).
  Asi za dva tydny budu mit pocitac i doma a tak se pokusim sestavi nejake stranky mych usacku. Prilozila bych i nejake fotky toho jejich domecku.
  2.11.2001 12:17Lucka
  Nika

  No musím říci, že Fido je opravdu krasavec, je hodně podobný Matýskovi.
  2.11.2001 12:22Erika
  Katy:
  to je supr, jsem moc zvědavá jak vypadá takovej luxusní králíčí baráček :-).
  2.11.2001 12:34Petra
  Katy: Ty jsi ale šikulka! A žádný chlap ti s tím nepomohl? Jak se řeže s elektrickou ruční pilkou? A jak jsou těžké ty dřevotřískové desky? A co vydrží? Už se těším na fotky domečku!
  2.11.2001 12:38Nika
  Přrji ještě jednou pěkný víkend.
  Už mě to v práci nebaví a chci jít domů. Fidíkovi je určitě doma smutno.
  2.11.2001 13:01Verča
  Katy:
  to je skvělý, jaký máš nápady. Těším se na fotky domečku, jsem zvědavá, jak jsi vyřešila přechody z patra do patra. To by se Otesánkovi taky líbilo. Jen aby nás přítel nevystěhoval všechny:)))) až bysme mu zabrali půl bytu domkama a tak. Máme totiž taky 1+1.
  Hodně dalších stavebních úspěchů!!
  2.11.2001 13:35Netka
  Nika:
  Tu krabici v kleci mu neber. Chce mít jenom dobrý výhled. :-)
  Naše bestie, když ještě byly ve společné kleci, měly každá svůj dřevěný domeček. Protože bylo v kleci málo místa, měly je na sobě jako panelák.
  Obě se raději mačkaly na horním patře a případně vylezly ještě na střechu toho druhého. :-)))
  Dnes jsou každá ve své kleci a většinu času tráví na "rozhledně " (střecha domečků). :-))
  2.11.2001 13:54Jarka
  Niko,
  jaká je adresa "Stránek ušáků"? Chci vidět také Fidíka.
  2.11.2001 13:58Katy
  Petra
  U nas je to tak trochu naopak. Muj manzel neni zadny kutil, pry na to nema trpelivost. Z rucni kotoucove pily jsem mela ze zacatku trochu strach, ale dnes s ni umim zachazet jako s kuchynskym nozem. Desky jsou velice tezke, ale ty jsem si nechal
  2.11.2001 14:00Katy
  ...jejda spletla jsem si tlacitko na klavesnici!!!

  Desky jsou velice tezke, ale ty jsem si nechala narezat primo v obchode.
  2.11.2001 14:16Katy
  Verca
  Je pravda, ze takovy domecek zabere dost mista. Ja ho mam na terase. Moje teta bydli v panelaku v Tesine a ta si pozvala domu ebenistu (alespon doufam, ze se to tak rika; obcas zacinavam mit "diry" v cestine; mam na mysli cloveka, ktery vyrabi nabytek) a ten jim rozsiril obyvaci stenu. Z nadstavene casti se stala kralikarna a pry to bylo velice pekne. Deticky si pak ale vymyslely, ze by radsi pejska nez kralicky a tak si musely vybrat. Bohuzel si zvolily pejska.
  2.11.2001 14:24Katy
  Verca
  Prechod z patra do patra je nasledujici: v prizemi vlevo maji domecek - vyskoci na domecek a z domecku do prvniho patra. V prvnim maji domecek na prave strane - vyskoci na domecek a z nej do druheho. Je to snadne a taky zabavne (jak pro kralicky tak i pro mne).
  2.11.2001 14:31Verča
  Katy:
  takže ty máš vlastně skokánky a ne králíčky!Doufám,že nemaj závrať,aby se jim v posledním patře nezatočila hlava a nevzali to rovnou do přízemka:o)))))))
  Zkusím se doma taky zmínit!
  2.11.2001 14:48Jarka
  Niko,
  promiň, já jsem ale natvrdlá. Už jsem viděla Fidíka
  a ostatní králíčky, jsou moc krásní.
  2.11.2001 14:49Katy
  Libb
  Prave jsem si prohledla fotky Kubika - je nadherny. Moje Noisette vypadala jako Kuba, skoda ze to chudinka neprezila.
  2.11.2001 15:57Jehla
  KATY - člověče, ten tvůj králičí domeček mě taky zcela uchvátil!
  Dvě patra a přízemí! WOW!
  Těším se, až budeš také na stránce ušáků, budeš muset vytvořit speciální oddíl o domečku - fotky, rozměry, plánek na postavení, jinak tě kousnem!
  :o)))))))
  Zasílám pozdravy do Belgie ( nejez moc pralinek!)
  2.11.2001 16:05Petra
  ucho 007: Mám návrh: nemohl bys tady zavést stránku s králičími jmény? Něco jako mají na www.caviesgalore.com. Tam jsou jména morčat a některá jsou moc povedená. Například "Xena, bojovné prasátko" nebo "WTGPGN (Where's That Guinea Pig Gone Now = Kde Je Zase To Morče)".
  2.11.2001 16:27Verča
  ucho 007: mě zas napadlo, jestli nepřemýšlíte o stránce NOVINKY, kde by byli třeba zajímavé odkazy, kde kdo co našel nebo co se prostě děje. Člověk, když chvíli nezadiskutuje, tak mu uteče velká spousta stránek a materiálu!Nějak se to tady fakt rozjelo,ten náš dámskej klub a ty a Libb.
  2.11.2001 22:48ucho 007
  no panejo :-) ... Erika ma uz delsi dobu v planu neco s tema novinkama, nebo spise nejakym obsahem diskuze. Akorat se na to musi najit sily... Ty kralici jmena, to je jednodussi :-)
  2.11.2001 23:02Erika
  Verča:
  ;-)) to víš, nepřítomnost se neomlouvá. No ale je fakt že by to zase chtělo nějaká vylepšení. Teď stále přemýšlím jak nejlépe vyřešit tu diskuzi, protože 80 prodiskutovanejch stran je fakt hodně ;-)) a chtělo by to nějaký vyhledávání v ní. Díky každopádně za návrhy, změny určitě budou!

  Všichni:
  Chtěli byste aby na stránce v diskuzi nebylo jen posledních 20 příspěvků ale třeba 40?
  3.11.2001 16:58Míša a Matýsek
  KATY:
  Ahoj, můj Matýsek má také domeček. Až mi bratranec konečně půjčí dig. foťák, tak ho vyfotím i s Matýsem. Katy musíš byt moc šikovná, protože já bych domeček určitě nepostavila. Mně ho postavil přítel. Matýsek před tím bydlel v akváriu a tam se mu moc nelíbilo.
  3.11.2001 16:59Míša a Matýsek
  ERIKA:
  Jo, to by bylo docela fajn. Souhlasím. Ahoj
  3.11.2001 17:10Katy
  Erika
  Taky souhlasim.
  3.11.2001 17:20Míša a Matýsek
  KATY:
  Jak se má malý bobánek?
  3.11.2001 21:19Ušatej
  Pro Eriku a Ucho 007: Tak co??? Já mám veeeeelikej zájem aby Wendy přijela :))))) tak co.............. ????????????
  3.11.2001 22:00Králíček
  Může mi prosím vás někdo dat ještě jednou adresu králíčích výstav??
  4.11.2001 10:50Katy
  Misa a Matysek
  Bobanek se ma fajn, jen vcera udelal par mekkych bobku. Doufam, ze o nebude nic vazneho. Zacina trochu povyrustat, ale myslim, ze to bude zakrslik zakrsliku.
  4.11.2001 14:20Míša a Matýsek
  KATY:
  To se máš, že malý bobánek je opravdu malinký. Matýsek začal nějak moc růst. Doufám, že to nebude zverimexový podvod.
  4.11.2001 23:01Míša a Matýsek
  Přeji Vám všem hezký pracovní týden
  5.11.2001 08:11Libb
  Tak jsem psal dlouhý příspěvek a místo středníku jsem stiskl Esc... :-(((
  Šlo o to, že mám počítanou linku a když bude 40 příspěvků, tak většinou stejně načtu ty už přečtené a akorát to bude dýl trvat.
  Nešlo by udělat, aby se spíš jako NEW označily ty od posledního načtení stránky? Třeba přes cookies?
  5.11.2001 08:18Libb
  Včera u mě byla na návštěvě sestřenka mojí přítelkyně - ona už králíka chovala, tak se šla podívat na Kubu a podělit se o zkušenosti. A když už jsem ji tam měl, tak jsem ji nechal ať Kubovi ostříhá drápky. Tak jsme se na to vrhli, teda spíš ona. Prostě si dala na klín ručník a na něho Kubu a ostříhala mu drápky. Nechápal jsem, jak byl Kuba hodný - asi mu to už dost vadilo, bo některé zkracovala až o 1,5 cm nebo tak nějak. Navíc ti předchozí majitelé to dělali úplně blbě, protože některé drápky měl skoro úplně pryč a jakoby mu už ani nerostly - měl je ustřihlé až v živém mase :-(((
  5.11.2001 08:28Lucka
  Libb

  No teda chudák Kubíček !! Co to bylo za lidi ti předchozí majitelé ?? Já bych jim udělala to samý. NEchápu, jak může být někdo tak krutý na tak krásňoučká zvířátka. Jak jsi vlastně ke Kubíkovi přišel ??

  JInak přeji všem moc moc pěkný den.
  5.11.2001 09:15Libb
  Lucka:
  Mám ho z útulku, jedna dívčina, co tam vypomáhá, se na BBS Liane ptala, jestli někdo nechce králíka no a já do toho šel. Jinak ti minulí prý byli děti ze zvláštní školy a matka alkoholička, co vím, tak s ním házeli po schodech a matce se už nechtělo utírat krev... :-((( Víc jsem se radši neptal, hlavně že to Kubík přestál bez větší úhony... Ale je to vidět, není tak přítulný, jak by mohl být - asi e pořád ještě bojí. Ale dělá pokroky, už mi vesele šmejdí po posteli :-)
  5.11.2001 09:25Nika
  Ahoj všichni, jsem nemocná, teď se tak 14 dní neozvu. Budu s Fidikem doma. Mějte se pěkně
  5.11.2001 10:37Petra
  Erika: Nechám to na vás, ale mám pocit, že doma bych to načítala dost dlouho.

  Libb: Chudák Kuba. Proč si takoví lidé vůbec pořizují zvíře?!
  5.11.2001 11:54Erika
  Petra: to tu diskuzi načítáš nějak déle?
  5.11.2001 12:07Petra
  Erika: Tady ne a doma se s tím smířím. Asi to taky nebude tak hrozné. Možná bude pak lepší, když bude míň stránek na listování. Už jste uvažovali o těch jménech? Bylo by to zajímavé i jako inspirace pro někoho, kdo vymýšlí jméno pro králíčka.
  5.11.2001 12:14Libb
  Petra:
  Teď už chudák není :-) AKorát jsem dostal vynadáno, že je tlustý - on je teda stejný jako byl, když jsem ho dostal, takže jen moje vina to není, navíc mi nikdo neřekl, jak má být králík tlustý, ale trošku mu omezím jídlo. Navíc už začíná běhat po celém bytě. Dnes o půl šesté ráno mi skočil na postel a kousnul mě - ale zase přes pyžamo, přímo do kůže ne, ale stejně to nebylo moc příjemné, musím ho to nějak odnaučit.

  Erika, Petra: Pořád zastávám názor, že zvětšení příspěvků na stránku není to pravé. Nebo aspoň nastavitelně, protože z domu se sem jednoduše nedostanu a pak to musím dohánět na víc stránkách a v práci sem chodím několikrát za hodinu (snad to nečte šéf :-) ) a pak je zbytečné načítat dlouhou stránku, ne?
  5.11.2001 12:28Martina
  Libb
  Třeba Kuba zkouší, co sneseš, jak moc ti má důběřovat, když se k němu předchozí majitelé nechovali dobře.

  Já jsem Niki tento víkend poprvé nechala samotnou v Praze, včera, když jsem přijela, nejdřív, tak pokukovala jestli jsme to opravdu my, pak nás začala olizovat. Nejdřív nejistě zkoumala pokoj (asi jestli se tam něco nezměnilo) no a pak lítala jak o život. Měla radost. A každou chvíli si nám přiběhla a chtěla drbat, dokonce chodila i k mému příteli, tem měl hroznou radost a pořád jí říkal "ty jsi to náš mazel" no skoro na ni šišlal jako já :-)
  5.11.2001 12:38Netka
  Martina:
  Včera se Mirek natáhl na postel, což je oblíbené rejdiště našich bestií. Vždy, když jim ho zabral, ani se nehly ze svého místečka na rohoži.
  Včera byly puštěné celý večer a začaly Mirka zkoumat. :-) Skákaly přes něj a olizovaly mu kalhoty. Mirek se naoko zlobil, že prý jestli ho kousnou ať si ho nepřejí. Ale bylo vidět, že je moc spokojený. Bylo to prakticky prvně co ho takhle pořádně oňufávaly. :-)
  P.S. Šišlat ještě nezačal. :-))
  5.11.2001 12:48Králíci jsou super
  Mám dotázek, Eliška se za ouškama vytvořila lysinka, ne úplně holá, ale kožíšek tam má mnohem řidší než kdekoliv jinde. Vitamínama to být snad nemůže, dostává vitamínové bonbonky, ovoce, různé směsí pro králíčky, má i minerálové "kosti" ve tvaru mrkvicky, i slané kolečko. Je to tedy normální, že má menší lisinku? Nedávno jsem jí tam objevila sstroupek, ačkoli jsem ji nevidela, že by se někde šrábka. Může to být tím?
  Díky, Lenka
  5.11.2001 16:23Erika
  Libb:
  To je celkem problém, třeba když tu někdo 4 dny není a zrovna se víc diskutuje, tak musí načítat několik stran nazpět.
  Na druhou stranu píšeš že nechceš z domova zbytečně stahovat delší stránku když už na ní máš většinu příspěvků přečtenou. Je jasný, že ta diskuze chce vyřešit nějak kompletně když už se do toho bude zasahovat, aby se dalo orientovat i ve starších příspěvcích. Myslela jsem na to udělat nějaké takové souhrny třeba po 10 stranách - vždycky krátký komentář jaká hlavní témata se tam řešila. Pak když přijde někdo nový tak je těžko po něm chtít aby studoval celou diskuzi od začátku, to by se zbláznil :-)). A třeba ho zrovna zajímá téma které se už nějak vyřešilo dřív.
  Jenže aby mohly fungovat ty souhrny tak se to nesmí furt přelejvat, a musí ty příspěvky být ve statické podobě. Kdyby si každý volil kolik chce příspěvků na stránku tak teda nevim, jak by se odkazovalo na nějaké starší strany, když u každého by pak vycházel počet a obsah stran jinak podle toho kolik má navolených příspěvků na stránku.
  Jestli tebe (nebo někoho dalšího) napadá nějaké inteligentní řešení tak dejte vědět.
  5.11.2001 20:21Ušatej
  Pro Niku: Já sem taky chudáček nemocnej :((((((
  5.11.2001 21:00Míša a Matýsek
  LIBB
  chudák ušáček!Byla jsem šokována co jsi psal, že s ním ti lidé dělali. Hlavně, že je u Tebe a má se dobře. Slyšela jsem, že prý stáhli nějakého pjska za živa z kůže!!Nechápu, jak může člověk nevinému zvířátku ublížit.
  5.11.2001 21:04Míša a Matýsek
  UŠATEJ:
  Je mi vás nemocných moc líto. Má sestra jde ve čtvrtek na operaci, tak bude marodit s Vámi. Ted ty choroby nějak začaly řádit.
  6.11.2001 07:12Lucka
  Přeji všem milovníkům hopsálků krásný den a všem nemocným brzké uzdravení.
  Dnes je u nás pěkná kosa, auta měla už námrazu. brrrrrrrrrr
  6.11.2001 07:42Libb
  Jo jo, je kosa...
  Včera jsem se díval na film a Kuba ke mně vylezl (teda spíš vyskočil) a nechal se asi 15 minut hladit. Pak jsem ho nechal, ať ho nechtě nevyhladím a on si poodešel kousel dál a začal dupat - zatím netuším, proč dupal, jestli ho už nebavilo se nechat hladit nebo knaopak chtěl ještě - no určitě si zase za chvíli přilezl a hladilo se dál... :-)

  Míša a Matýsek: To stahování z kůže, co popisuješ, je tradiční příprava psa v čínské kuchyni, akorát se pak ještě živý a bez kůže hodí do vařící vody. Doufám, že jsem vám moc nezkazil náladu, ale tohle se opravdu děje a myslím, že je lepší to vědět (a mluvit o tom na správných místech), než to nevědět - pak by se s tím nic nedalo dělat :-(
  6.11.2001 07:47Martina
  Taky všem přeju hezké ráno. Na teploměru byla 0°C, brrrrrr. Jak řešíte převoz ušáčků v zimě? Balíte je do něčeho?

  Pejsků v číně je mi opravdu moc líto, ale na druhou stranu, myslíte si, že naše kravičky se mají v kravínech dobře?! Nebo třeba slepice. Určitě ne.
  6.11.2001 08:20Lucia
  Ahoj vsetci, od vcera som sa stala majetkom maleho kralicka,Huga, je hrozne zlaty a komunikativny, chcela som sa spytat,ako zistit, ze sa mu nieco paci?Vcera pri telke si na mna vyliezol,takmer az ku krku, stiahol usiska a vydaval taky zvlastny zvuk...
  6.11.2001 08:37Libb
  Lucia (to zní skoro španělsky :-):
  pokud to připomínalo jakoby kousání naprázdno, tak to je zrovna výraz blaha a říká se tomu mletí čelistmi (jak jsem už někdy dříve psal). to víte, je to jedna z mála věcí co vím, tak se musím pochlubit :-)
  Jinak Tě Lucko vítám mezi nás.
  6.11.2001 09:06Lucia
  Dakujem Libb za privitanie, no,tak nejako to znelo...a bola som v soku,lebo ten pan chovatel mi ukazal 14 kiloveho kralika...tak to som v zivote nevidela.. :o))))
  6.11.2001 09:10Jehla
  LIBB - Kubíček si toho vážně prožil hodně špatnýho, ale je vidět, že se ti už naučil důvěřovat a je u tebe strašně rád, protože jseš takovej hodnej člověk!
  Buď na sebe hrdý, je vážně být na co.
  Zachránil jsi živýho tvora a ukázal jsi mu lásku, takže nakonec Kubajz prožije spokojenej králičí život.
  Moc vám oboum fandím!
  6.11.2001 09:10Libb
  Lucia, tak teď se modli, aby ten 14 kilový králík nebyl taťka od Hugy - to bys doma asi nechtěla... :-)
  6.11.2001 09:13Jehla
  Lucia - Hugo je krásné jméno a máš i štěstí, že je to takovej hodnej králíček!
  Máme doma malou Binky a ta je taky strašně přítulná, je to radost! Ale i starší Fluffy je prdelka k zulíbání, ale je to spíše taková dámička, říkáme jí teď babička, když je doma teď i malá.
  Pozdravy Tobě a Hugovi a vítejte oba mezi námi!
  6.11.2001 09:31Libb
  Dotaz:
  Jak je to s tím dupáním? Kdy králík dupe? Včera to přesně takhle: Hladil jsem ho, pak jsem přestal, Kuba poodběhl a nasadil takový ten hrdý postoj se vztyčenou hlavičkou, jednou jsem ho pohladil, on si dupnul, zase jsem ho pohladil, zase si dupnul, pa si dupnul ještě jednou a pak přišel po chvíli ke mně a zase jsem ho dloooouho hladil. Tak co tím dupáním chtěl teda říct?
  6.11.2001 10:12Lucia
  Som hrozne rada,ze som tu nasla spriaznene duse,lebo v mojom okoli su same hovada,ktorym sa slovo kralicek spaja s nedelnym obedom...brrr...a ten pan chovatel bol inak hrozne fajn, ukazal mi aj Hugovych rodicov, surodencov, vsetko mi povysvetloval a nabalil mi aj tasku krmenia..
  6.11.2001 11:48Jehla
  Lucia - opravdu jsi nasla fajn misto, my se tu bavime o kralicich hovinkach, co jakej kralicek papa, s cim si hraje atd., atd., urcite se ti tady mezi nama bude libit!
  Podivej se na Stránky ušáků, spousta z nás tam má stránečku svejch bobánků.
  6.11.2001 12:04Libb
  Jo jo, Jehla má pravdu, akorát je trošku špatná doba, většina těch aktivních je nemocná :-(

  Jinak jsem se včera bál, jetsli jsem Kubu nenaštval. On mi totiž skočil do postele v noci v 11 hodin a to já už spal a tím mě samozřejmě probudil. No a protože přece jen spát musím, tak jsem ho jemně nasměroval ke kleci a zavřel na noc. No a ráno jak jsem ho pustil, během 5 vteřin byl zase na posteli. Co je zajímavé, že loužičku tam ještě neudělal ani jednou (to vlastně nikde mimo klícku), ale pár bobků už jo (ty až tak nevadí), al ei ty hlavně když se ho snažím chytit, nasměrovat, aby seskočil nebo pohladit a on na to nemá náladu.
  6.11.2001 12:30Martina
  Libb
  Tak to byl určitě naštvanej, naše Niki mimo klec neudělá nic, ale jednou v noci rámusila s klecí a ráno, když jsem k ní přišla, vrčela na mě, prostě dávala najevo, jak si dovoluju zavírat ji, takže jsem ji raději nepustila, abych ji nemusela lovit. A odpoledne když přišel můj přítel z práce ji pustil a ona na něj vrčela a ve finále se nám vybobkovala do postele. Od té doby to neudělala. Myslím si, že Kuba tě má moc rád.

  Lucia
  Vítej mezi velkými králíky :O))

  Ňákou dobu tu nebudu, s firmou se stěhujeme a každou chvílu přijdu o počítač :-((
  6.11.2001 12:32Libb
  Martina: Au au... budeš chybět... tady teď fakt skoro nikdo nezbude...
  6.11.2001 12:51Netka
  Lucia:
  Také Tě vítám do velké rodiny ušáků. :-)
  My máme doma dvě bestie Kávičku a Capucinku. :-)
  P.S.
  Hugo je moc krásné jméno. A musím to vědět, protože jsem tak pojmenovala št졡nátko, které jsme koupili s maminčiným 50. narozeninám. Teď už je to pěknej a chytrej pejsan.
  6.11.2001 12:56Netka
  Libb:
  Kávka dupe, když vyhrožuje a něco se jí nelíbí. Je to velice málo, co ji máme dupla snad 10x.
  Capuc je hodně komunikativní a tak dá velice dobře najevo, když se jí něco nelíbí. Výstražně dupe a vrčínkuje. Ale musí se umět poznat, kdy vlastně varuje a kdy ne. Protože ona dupe třeba i proto, aby přitáhla pozornost na svoji osobu a někdo se jí začal věnovat. To k ní s nadějí natahuju ruku a ona naprosto blažená, že jí to vyšlo - ZDRHNE! :-) Jindy se chce třeba honit po pokoji, vyskatuje na postel a hned zase dolu na zem. :-)
  6.11.2001 13:46Petra
  Lucia: Je to tak, konečně mám pocit, že nejsem na světě sama takový blázen!

  Erika: Pro začátek bych navrhovala odkazy na jednotlivé stránky diskuze. No a potom ta témata. Co třeba odkaz na konkrétní příspěvek, kterým začala např. debata o cenách klecí? A pokud jich bude víc, tak je rozlišit datem.
  6.11.2001 14:06Libb
  Petra: A kdo bude řídit ty odkazy? Erika? Myslíš, že je v něčích silách třeba odlišit, kdy přesně začala diskuze. Nebo co příspěvky (moje oblíbené), kdy se někdo vyjádří k více věcem současně - třeba ten Tvůj - je tam jak debata o tom, jak jso králíci super a o tom jací jsme blázni a pak o vzhledu diskuze. Kam bys to zařadila?
  Já mám pocit, že nemá smysl to měnit. Navíc nevím, jak je řešené interně ukládání příspěvků. Co třeba na první straně 2é příspěvků a pak po 40?
  6.11.2001 15:27Petra
  Libb: Tak mě přeci nesežer, já se jen snažím šetřit místem, to bys mohl ocenit, ne? Už jsi jak moje Féfule! A neměla jsem na mysli třídění příspěvků, ale odkazy na ně, na můj příspěvek jich můžete dát třeba 5, já nezpychnu! ;-) Nebo ještě jiný nápad: Co třeba možnost vyhledávání v diskuzi podle zadaných slov? Erika + ucho 007: Šlo by to?
  6.11.2001 16:08Erika
  Petra:
  Vyhledávání určitě jo. To je jasná věc! Jediná nevýhoda toho je, že ve výsledcích hledání nejde sledovat nějaká nit hovoru ... Proto jsem taky uvažovala o jakémsi dalším způsobu orientace v diskuzi.

  Libb:
  Jo 20 + 40 to by šlo....

  Lucia:
  Vítej tady! Jak Hugo vypadá?
  6.11.2001 16:43Petra
  Erika: Ještě že tu jsi, jinak bychom se s Libbem servali jak králíci... :-)

  Všichni: Vzhledem k tomu, že máme rádi i jiná zvířátka a někteří mají doma kromě králíka i morče, dovolte mi, abych vás nalákala na výstavu morčat (papírových), která bude příští týden v pražské botanické zahradě (Na Slupi) od středy 14.11. do neděle 18.11. Nepodařilo se mi o tom najít informaci jinak než přímo na místě a teď si nepamatuji přesný čas, kdy bude otevřeno, za což se omlouvám. Třeba někdo víte vic a doplníte mě.
  6.11.2001 17:17Jehla
  PETRO - jééé, díky moc za tip! Morčátka, to já ráda ( měla jsem Kuldu, Bublinu, Kryšpína, Tadeáše a teď máme Matyldu Otyldu), takže to určitě na výstavu vyrazíme, fakt díky, že jsi to tu napsala, jinak bych se o tom nemusela dozvědět.
  Jsem zvědavá, jak papírový morčata vypadaj, já měla doma vždycky jenom chlupatý.
  Vtip.
  :o))))
  6.11.2001 20:40Míša a Matýsek
  Přesdstavte si, dnes jsem se dočetla, že se zakrslý králíček od středního pozná, když se mu změří ušiska. Psali tam, že od 7 do 10cm je to králík střední. Ihned jsem Matýskovi změřila jeho ucho. Má 8cm!!!!!Myslela jsem si, že mám zakrslého. Ale co, hlavně že je zdravý a spokojený.
  6.11.2001 21:06Želvař
  Míša, Matýsek, Libb
  Kvuli kulinarskym pozitkum je krute tyrano mnoho zvirat. Zelvy se taky hazi zive do varici vody, a to jen proto, aby jejich maso nedostalo cervene zabarveni. Dobry duvod proc umucit k smrti tvora s nervovou soustavou na urovni lidske.:( A temer veskeri morsti zivocichove se upravuji za ziva. Bohuzel rada predevsim vychodnich narodu svou tradicni pripravu jidla menit nebude. Take dodnes v mnoha kulturach a take podle mineni rady lidi (Evropany nevyjimaje) jsou zvirata natolik podradna a nizka, ze jsou vsechny ohledy nemistne.
  6.11.2001 21:32Ušatej
  Jak někdo může žadit zvířata na LIDI a ZVÍŘATA >:((((((((((((
  A jak někdo může třeba ZABÍT MOLA i když je primitivnější než třeba pes je to život který je mařený a zbytečně!!!!
  Mně se zdá že to nikdo nechápe, ten mol je živej!!!! molovrahovi by se taky nelíbilo kdyby ho někdo zabil ta molí dušička má přece taky nárok na život!!!!! maličkej a bezbranej mol kterýho někdo bez milosti zavraždí aniž by se mohl bránit to je něco ohavnýho!!!!!! někdo si asi říká ale dyť je to ohavnej škůdce! ale lidi by si mněli uvědomit že největšími přemnoženými škůdci jsou právě lidé... mučíme nevinné tvory..je to ohavný :´(((((
  6.11.2001 21:35Želvař
  A co teprve komari! Ty by si mohli z fleku zalozit ligu na ochranu komarich prav!
  6.11.2001 21:37Ušatej
  Nikdo to nechápe :(((((lidi komáři i psi aželvy nebo králíci mají stejná práva..
  6.11.2001 23:15Katy
  Lucia
  Je fajn, ze se ta nase kralici rodinka rozmnozuje. Vitam Te mezi nas.

  Usatej, Zelvar
  Ja sice zviratka miluju, ale myslim, ze s molem a komarem to trochu prehanite. Hmyz je sice uzitecny, ale rada bych vas chtela videt, jak se mazlite s komarem. Myslite, ze premysli o tom, jestli se vam jeho pichnuti libi nebo ne? V kazdem pripade to zadne nevinatko neni.


  Erika
  Na jedne francouzske kralici strance to vyresili nasledne: 'napise se hledane slovo nebo tema' a podle toho odkaze na diskuzi. Napriklad "klec" - zobrazi se vsecny prispevky se slovem klec; "kousani" - zobrazi se vsechny prispevky na tema kousani; "slon" - napise 'hledane tema neexistuje'.
  6.11.2001 23:28Katy
  Nana ma bolavou nozku. V nedeli byla pustena na terase. Vyskocila na lavicku, z lavicky na stul a kdyz chtela seskocit, zapomela na lavicku a vzala to ze stolu primo na podlahu. Bohuzel ji to nevyslo. Byla jsem v praci, kdyz se to prihodilo a tak s ni sel k veterinari muj manzel (dela pokroky!!!). Ten vsak nic moc neudelal, rekl, ze se musi uzdravit sama. Dal jen leky na zklidneni bolesti, ale mam ji je dat, jen kdyz se bude moc trapit. Jenze jak mam vedet jak moc ji to boli...???

  Bobek si vcera poprve dupl. Nevim ani proc. Je to velky mazel - pravy opak Nany a Bibiny. Ty spise utikaji jakmile se k ni priblizim. Bobek naopak nastavi hlavicku a ceka, az ho pohladim.

  7.11.2001 06:27Lucka
  Krásné ránko všem

  Lucia - i já Tě tu mezi námi vítám, i když taky patřím mezi "čerstvé členy ".


  Katy - Nany je mi moc líto. Já osobně bych jí ty prášky od bolesti dávala každý den, protože si myslím, že je opravdu těžké poznat, kdy má králíček bolesti a kdy ne. Nenechala bych ji zbytečně trápit. Zase je otázka, co je to za silné léky a jaké mají vedlejší účinky. Ale asi bych jí je dávala.

  Jinak Ti závidím, že se nechá Bobeček klidně pohladit, to já když se chci pomazlit se svým Matýskem, tak ho musím nejdříve horko těžko ulovit a pak už se nechá pohladit, ale když ho chci pohladit, když běhá volně po pokoji, tak to z jeho strany vůbec nehrozí.
  7.11.2001 06:31Lucka
  Míša a Matýsek

  Hned jak přijdu dnes domů, tak musím svému Matýskovi změřit ušiska, ale myslím, že asi taky bude střední, mám ho totiž se zverimexu a ne od chovatele, což je z tohoto hlediska asi bezpečnější. Ale i když bude "střední " budu ho mít stejně ráda, i když není mazlící dle mých představ, ale to nevadí, je to holt osobnost a člověk nemůže mít všechno.
  7.11.2001 06:35Lucka
  Jehla

  MOje sestry měly taky morče, bylo asi nějaké angorské, jestli to teda existuje, bylo hrozně chlupaté. Jmenoval se Bertík. Ale pak začala být sestra alergická na jeho srst a tak musem milý Bertík ke známým do králíkárny, ale myslím, že se má fajn.
  7.11.2001 06:37Lucka
  Teda to jsem se po ránu zase nějak rozjela. No nic jdu zase na chvíli pracovat a občas nakouknu, jestli tu už někdo je.
  7.11.2001 06:38Lucka
  Jo ještě jeden dotaz. Je možné, že by Matýskovi chyběl vápník nebo co, když olizuje doma zdi a okusuje rohy. Myslím, že je to vápník, ale nevím to jistě.
  Díky za info.
  7.11.2001 08:09Lucia
  Erika: je cistucko biely,ma modre ocicka a ruzove uska...fakt je uzasny,porobim fotecky a dokoncim stranku a mate ho tu... :o))Vcera mi po prvy krat zral z ruky,aky skvely pocit....
  7.11.2001 08:55Netka
  Lucia:
  Tomusí být tedy krasavec! A modré oči! :-)
  7.11.2001 11:33Lucia
  Netka: asi to, potvora,aj vie,lebo sa casto umyva a chodi sa na seba pozerat do zrkadla...zajtra pride moj priatel po dlhsom case domov,som zvedava co na Huga povie... :o)))Ak ho nebude chciet, opustam priatela a Huga si necham.. :o))))
  7.11.2001 11:40Lucka
  Lucia

  TAk, to je ten správný přístup. :o)))
  7.11.2001 11:47Lucia
  Lucka:hm, tiez si myslim...uz som aj dnes oboznamila sefa,ze ked budem musiet ist do Prahy na sluzobku, ide Hugo so mnou... :o)))
  7.11.2001 12:02Katy
  Lucka
  Moji kralicci taky olizuji steny. Koupila jsem jim vapnikovy kamen, ale ani se ho nedotknou.

  Co se tyce Bobka, asi jsem mela pravdu, kdyz jsem psala, ze je to vysledek krizeni mezi klokanem a mysi. Od vcerejska splha po pletivu jako mys. Je to neuveritelne!!! Budu to muset nafilmovat, jinak me budete povazovat za blazna. Manzel ho taky videl jak chodi!!!!! Kdyz jsem mu rekla, ze to neni mozne, tak mi zaprisahal, ze chodil a ne hopsal.
  7.11.2001 12:11Libb
  Včera jsem vyvinul způsob, jak Kuboci zabránit, aby mi v noci lozil na postel (ono by mi to nevadilo, ale on se potmě bojí skočit dolů a tak dělá bobky na posteli). Prostě jsem využil toho, že se bojí na parkety a chodí jen po koberci a posunul jsme postel tak, aby mezi kobercem a postelí byl pruh parket. Myslíte, že se za úspěch dá považovat to, že Kuba nebyl na posteli během minuty, což bych odchytil, ale až za půl hodiny, což jsem zaspal? :-) No prostě jsem na posteli našel Kubu a pár bobků, takže Kuba letěl do klece na zámek. Ráno jsem ho pustil, kupodivu se nechal v pohodě pohladit a za 15 vteřin byl na posteli. Holt je to takový postelový králík... :-)))
  7.11.2001 12:17Jehla
  LIbb - naši králíci postele taky milujou, ať už malá nebo velká, každý ráno nám hupsaj po hlavách, jestli už vstáváme, hrabou do peřin, hrajeme s nima tunely ( přes králíka jemně přehodíš peřinu, a musí si sám vyhrabat cestu ven - já tomu říkam simulace králičí díry).
  7.11.2001 12:22Netka
  Lucia:
  Naše holky jsou také fešandy. Pokaždé, když je chováme nebo hladíme, musí si hnedka uhladit a umýt celý kožíšek. :-) Přece jen na ně sahali dvounožci a mohly by být nakažené!! :-))))
  7.11.2001 12:24Netka
  Libb:
  Asi jsou všichni králíci posteláci. :-)
  Naše bestie také nejraději polehávají na dece, která je přes naše letiště v ložnici. :-)
  7.11.2001 12:29Libb
  Jehla:
  Bohužel má vyzkoušené, že jakmile se Kuba dostane do stresové situace, což by tohle asi bylo, začne hned trousit bobky - zatím nemám zjištěno, jetsli to souvisí se strachem nebo s tlakem na bříško (zatím jsem u něho pozoroval stres vlastně jen když se ho snažím chytit)
  7.11.2001 12:59Petra
  Jehla: Já mám doma zase morčata "vořechy", je hrozná sranda sledovat, co ti z kterého vrhu vypadne.

  Lucka, Míša a Matýsek: Já myslím, že spíš závisí na celkové velikosti králíka, ne? A kromě toho, moc se mi nelíbí ta úplně krátká ouška, co mají někteří zakrslíci. Vždyť na tom králíkovi jsou právě ty uši tak hezké!

  Vlkovi se narodil syn. Když mu ho v porodnici ukazovali, vlk se přímo rozplýval: "To je krásné děťátko, ta očka, to jsem celý já! A ten čumáček taky! A ty uši... ty uši... TY UŠI! Jen počkej, ZAJÍCI!!!
  7.11.2001 13:12Libb
  Petra:
  Máš pravdu, uši jsou super. Kubovi se včera strašně líbilo, když jsem ho hladil jen po uších :-)
  7.11.2001 14:55Erika
  Petra:
  hehe ... to je super s tim vlkem ;) můžu to dát do vtipů?
  7.11.2001 15:00Erika
  Lucia:
  už se těšíme na další přírůstek do stránek ušáků! Jsem na ty ušatý modrý očka moc zvědavá.
  7.11.2001 16:39Petra
  Erika: Jistě, pokud Ti nevadí, že je to jen zajíc...
  7.11.2001 20:05Míša a Matýsek
  PETRA:
  Mně se ty velké ušiska(u Matýska jen jedno ucho) také moc líbí. Nevim co tomu řekne Ušatej. Plánovali jsme spolu králičí miminka.Hned mu napíšu E-mail. Ahoj
  8.11.2001 10:53Petra
  Míša a Matýsek: Matýsek nemá ucho od narození nebo mu ho někdo ukousl? A i kdyby se bez něj už narodil, nemusí to být nutně dědičné, mohlo jít "jen" o nějaký teratogen, který to způsobil...
  8.11.2001 19:30Ušatej
  Ktay: No jo ale nebohou komarici která potřebuje moji krev aby její potomci mohli žít taky nezabiju je to hnushnushnuuuuuusssss
  8.11.2001 19:31Ušatej
  Jéééé to je Katy ne Ktay :DDD
  8.11.2001 19:40Ušatej
  Míša a Matýsek: Já uši milujůůůůů Matýsek je jistě fešanda a velká dáma (králík je taky velkej pán a ještě větší fešák ;)))))) )
  8.11.2001 19:43Ušatej
  Jehle Králík mi někdy vlítne pod postel a nemůžu ho zadžet zrovna dneska mi tam vlez nakonec sem ho vyndala ven "tyčokůrou" (vyšťourá se ven pomocí tyče :))) )
  8.11.2001 21:07Míša a Matýsek
  PETRA:
  Matýskovi to ouško ukousla jeho maminka-tak mi to řekli ve zverimexu. Představte si, že ten chovatel, kterému se Matýs narodil ho chtěl zabít když o to ouško přišel.Musel to být nějaký pitomec. Zabít zvíře kvůli takové drobnosti. Ještě že už je u mě.V tom zverimexu ho dávali zadarmo, bylo mi ho tak líto, že bych si ho vzala i kdyby byl ze všech nejdažší. Někdy se mi totiž zdá, že někteří lidé mají tendenci chovat se k nějakým způsobem "postiženým zvířátkům hruběji, než ke zdravím.Asi je z bůhvíjakého nesmyslu považují za méně cenná.
  9.11.2001 08:07Nika
  Ahojky všichni, jsem zpátky, ale dlouho nebudu, jenom jsem se stavila v práci a vytiskla vše potřebné a zase jdu marodit. POzdravuju všechny ušáky a přijdu zase na net ve středu. Mějte se pěkně.
  9.11.2001 08:22Lucia
  Prajem krasne piatkove ranko... :o)))
  9.11.2001 08:29Libb
  Zdravím všechny - dnes jsem si byl nakoupit jídlo a přitom jsem změnil obchod a zjistil jsem, že tam mají i krmivo pro králíčky, tak jsem hned koupil něco i Kubovi. :-)
  9.11.2001 11:04Petra
  Míša a Matýsek: To se mi stalo taky u morčat, Barevka okousala ucho své holčičce, takže ho má trochu kratší, ale nikdo si toho nevšiml, docela hezky se jí to zacelilo, ani to není moc roztřepené. Ale celé ucho a králíčkovi, to přeci jenom nebude jen kosmetická újma, asi se mu trochu hůř odhaduje směr, odkud přichází zvuk, když na to má jen jedno pohyblivé ucho. A tomu chovateli bych to úplně nevyčítala, třeba to byla velká rána a mohl do toho dastat infekci, pokud o tom moc nevíš, tak bych ho neodsuzovala. A jsem moc ráda, že existují zverimexy, kde si vezmou králíčka, přestože ho pak nabízejí zadarmo.
  9.11.2001 11:05Andrea
  Zdravim vsechny. Mam takovy dotaz - jak vypada barva kralicka bilopesikata cerna.
  Diky
  9.11.2001 11:34Sebastianka
  Zdravím všechny příznivce králíčků! Jsem věrná čtenářka Vaší diskuze, hodně se od vás dovím. Potřebovala bych taky poradit: mám půlročního roztomilého králíčka Ňufinku, která je velice hodná a mazlivá. Už od mala bobkuje a loužičkuje v jednom rohu své klece. V poslední době se naučila potřebu vykonávat na rohové sedačce v rohu. Kdykoliv nahoru vyskočí, začne jakoby hrabat a bobkuje u toho a někdy i loužičkuje. Čistím to octovou vodou, ale znovu se to opakuje. Nevím, proč to dělá a jak ji to odnaučit. Dále bych potřebovala poradit jak stříhat drápky. Mám na mysli, v jakém místě, abych jí neublížila a čím. Díky předem za Vaše rady.
  9.11.2001 11:48Netka
  Ušatej:
  Naše bestie nasštěstí pod nemůžou zalézt, protože máme nábytek bez nožiček. Ale Kávka moc ráda leze pod šicí stroj na to šlapadlo dole. Vždycky si tam sedle a dělá, že je neviditelná. NA volání nereaguje a než jsme přišli na to, že se tam schovává, prohledali jsme celý byt.
  V tomhle jsou bestie úplně jiné: Kávka moc nepobíhá nejraději venku v pokoji někam zaleze, kdežto Capuc ta stále lítá a provokuje a naháhne se klidně uprostřed pokoje. :-))
  9.11.2001 12:05Libb
  Sebastianka:
  K odnaučování loužičkování - mělo by se zamezit tomu, aby tam, kde to dělá, králík mohl. Když se na to místo nedostane, je klid :-)
  Ke stříhání - musíš ho chytit. Pak nejlíp kleštičkami na nehty a když se na ten drápek pozorně podíváš, uvidíš takovou jakoby růžovou část u tlapky. Je to jako u lidí, tako máme na prstu část růžovou a stříhá se jen ta bílá. Podobně u králíka. A pokud bys to přehnala, on Ti dá vědět, neboj ;-) Ale radši to nezkoušej. Lepší ostříhat málo, než moc.
  9.11.2001 12:09Libb
  Andrea:
  Víceméně černý, bílý čumáček, tlapky a bříško. Snad jsem to nespletl. Myslím, že nějaký se vyskytuje na stránkách ušáků.
  9.11.2001 12:36Libb
  Andrea:
  Jo, mohlo by to sedet na Fluffy, Elisku a Otesanka, ale nepoznat takhle jejich velikost. Je to priblizne jako oni... Fotky mam dm av nejake knizce o kralikach.
  9.11.2001 12:37Libb
  Vzpomněl jsem si, jak mamka říkala tetě z vesnice o Kubovi, ta se prý podívala na fotky na inetu a prolásila: "To je řečí kvůli jednéj kotrně!" :-)
  9.11.2001 12:59Lucia
  Ahoj, pred casom tu bol dotaz, zeco to znamena ked ma kralicek na hlavicke lysinku, ale nemozem najst k tomu odpoved, viete niekto poradit?
  9.11.2001 20:41Ušatej
  Pro Libb: Vy s bílejma drápkama to máte dobrý.Králík má drápky černý :)))))
  10.11.2001 08:57Ušatej
  Jé zapomněla sem to sem napsat ale králík byl včera tak hodnej a dneska taky hodní :)))))
  asi chce něco k vánocům (třeba ať za nim přijede Matýsek :)))))
  10.11.2001 09:03Želvař
  Katy
  To urcite nepremysli. On (tedy spis ona) pri tom mysli na vlastni prospech a udrzeni rodu. Ale pri vsi ucte ke kralikum, nedelaji to same. Jejich laska k majiteli vyplyva jen z touhy po vlastnim plnem zaludku a teplem mistecku. Tedy ne ze by lidska laska byla o moc uslechtilejsi - ita ke kralikum. Zase jde jen o to, ze styk s kralikem dela majiteli dobre.
  10.11.2001 09:07Ušatej
  Želvař: No jo, máš pravdu ale lidský organizmus takto pracuje a tak funguje i láska mezi lidmi ale králíci sou 1 :)))))
  10.11.2001 14:22Ušatej
  Víte že 25.listopadu je den polévky gaspacho???,to by se mnělo oslavit ,kdo neví o čem je řeč atk je to ze seriálu Červený trpaslík :))))))
  11.11.2001 10:34kometa
  Nevíte o nějaké stránce kde se píše kolik má králík vážit?
  11.11.2001 16:16Libb
  Vcera jsem doma silne prestavil nabytek, cimz se Kubovi dost zvetsil prostor, kam dobehne po koberci a hlavne se mu hodne zezajimavel (driv mel vlastne holou plochu, ted tam ma dva stoly a postel) No a hned vcera se mu podarilo zalezt za postel a nemohl se odtamtud dostat (nemel se jak otocit a navic uz byl mimo kobere, na parketach a to mu klouzalo) a zacal ponekud panikarit. No a potom si smyslel lozit pod stul, ale tak, ze na nej nemuzu. Teda muzu, ale nez se za nim dostanu, on je uz davno jinde :-)
  11.11.2001 18:06Ušatej
  Pro Kometu: to nevím, škoda :(((((((((((((((
  11.11.2001 21:10Míša a Matýsek
  UŠATEJ:
  Matýsek zlobí, momentálně mám na hrudi velký škrábanec, který mi způsobil, když jsem si ho chtěla pochovat. Mates se mě nebojí, ale jak mile si ho chci pochovat, tak se mě strašně bojí a dělá vše proto, aby už byl na zemi. Po pokoji už boběčky také moc nedělá, našel si totiž dvě místa, kam při výběhu chodí čůrat a bobkovat. Jednak chodí na svůj záchod pod mou postelí a tím druhým , pro něj velmi oblíbeným místem je má postel.Včera se mi tam vyčůral 3x!!!!Stačí když odejdu na 5s z pokoje a už sedí na peřině a čůrá.Nevím jak ho to mám odnaučit.
  12.11.2001 08:13Jana- Bobes
  Mam kralicka ctvrty mesic. Majitelka rikala, ze je to kluk. Veterinar, ze holka. Nakonec se ukazalo, ze je to opravdu kluk. Dle toho se take zacina chovat. Steka a hleda samicku. Chtela jsem se zeptat, jestli s tim nemate zkusenost a co je nejlepsi udelat. Nevim, jestli ho mam dat kastrovat. Myslite, ze to pro neho bude lepsi, nebo mam radeji pockat? Vim, ze samicku asi nikdy mit nebude.
  Diky za odpoved.
  12.11.2001 08:53Jarka
  Jana - Bobes,
  králíček je ještě moc mladý, aby hledal samičku.
  Kastrovat ho nedávej, on se uklidní. Trvá to déle,
  než si zvykne. Mám také chlapečka a je moc hodný.
  Před ním jsem měla také chlapečka a také moc hodného, nikdy jsem nezaznamenala, že by chtěl holku.
  12.11.2001 09:43Libb
  Tak se nám Kuba začal schovávat :-) Když teď přijdu domů, musím nakouknout až pod 3 stoly, kde by tak zrovna mohl být. A navíc už se začíná učit chodit po parketách, takže si zase musím dát větší pozor na kabely.
  12.11.2001 11:02Netka
  Libb:
  tak to už je velký kluk! :-)
  Naše bestie se také hnedka rozkoukaly a už si to svištěly po parketách jako by se nechumelilo. :-))
  12.11.2001 11:48ucho 007
  Ahoj lidičky, pozdravujte odemne všechny ušáčky ;-)) mám teď málo času :-(
  12.11.2001 13:00Jehla
  Ušatej - Červenej trpajzlik je můj nejoblíbenější seriál!

  Jinak mám novinu - Fluffy a Binky jsou kamarádky!
  Maj se moc rádi, honěj se, hrajou si spolu a Fluffy už na Binky vůbec neni ošklivý králíček.
  12.11.2001 15:50Petra
  Jehla: Jak jsi to dokázala? Féfule se nekamarádí s nikým kromě mne. Týden kapu kanárovi antibiotikum do zobáku a jak ho držím a klečím vedle klece, vždycky přiběhne Féfule kontrolovat, jestli se s ním moc nemazlím. Dokonce si ho chtěla očichat! Ale ona je nevyzpytatelná a já bych se bála, že si čuchne a pak po něm hrábne pařátou...
  12.11.2001 15:52Petra
  Oprava a doplnění: Výstava morčat v pražské botanické zahradě Na Slupi je až od čtvrtka, takže 15.-18.11., otevřeno je 9-18h. Moc se na ně těším!
  12.11.2001 16:34Jehla
  PETRO - holky si mezi sebou ujasnily pozice, Fluffy je kápo, ale malá Binky je zase při honění rychlejší a má víc skovek, kam se vejdou jenom
  prťavci, a ne chlupatý králičí babičky.
  Jakmile se ale začnu mazlit s jednou, hned přiběhne druhá a musim mazlit každou rukou jednu.
  Nejvíc křičí morče Matylda, když se totiž holky honěj po bytě, občas k ní skočí do klícky, převrhnou zrní, rozhrabou piliny a zase vyběhnou ven a honěj se dál.
  Taky nechápem, že se králíci maji teď tak rádi, stalo se to naprostým zázrakem a vysvětlení není!
  12.11.2001 19:40Ušatej
  Pro Jehlu: Na Arniho ste krátký, za všechno vďečím Rimmerovi :))))))
  A jestli s ti líbí Red dwarfík tak i jistě Černá zmije nebo Tenká modrá linie :))))
  12.11.2001 19:43Ušatej
  Pro Míšu a Matýska: Matýsek je taky takovej zlobivec jako Králík, to bude pěkná dvojka :)))
  13.11.2001 09:01Jehla
  Ušatej - promiň mi mojí naprosto hloupou otázku ( a taky si za to můžu sama, že jsem nebyla na srazu), ale koukám koukám na ty fotky, a jsi ta malá holčička ( promiň) nebo ta mladá paní ( promiň).
  Každopádně jseš naprosto super človíček ať tak nebo tak!
  ( jo, mě je 24 ale dospěle se fakt nechovam)
  13.11.2001 09:13Libb
  Tak tady nude dusno... :-) Sázím na "malou holčičku"
  13.11.2001 09:34ucho 007
  a ja to vim a nepovim ;))) ... a za trest bude Jehla organizovat dalsi sraz, ne? ;-)
  13.11.2001 10:41Jehla
  Chce to trošku diplomacie, nechte mě jednat! :o)
  Ušatej v podobě malý holčičky - jsi takovej nádhernej človíček, že je to až krásný, víš strašně moc věcí, jsi vtipná a chytrá, a to jsi ještě malá holčička, co teprve až vyrosteš?
  Lidi jako ty mi přinášejí naději, že svět bude jednou přece jenom lepší místo ( všude budou králíci a červenej trpajzlik bude v televizi 24 hodin denně).
  Ušatej v podobě maminky - ne každý má takovýho mladýho ducha a takový smysl pro humor.

  Tak, a teď se na mě Ušáku nezlob, protože ti vlastně sděluju, že tě mám moc ráda.
  A bejt malou holčičkou není vůbec na škodu, klidně bych teď hned vyměnila!
  :o)
  13.11.2001 12:11Libb
  Jehla:
  ještě si "rýpnu" - neodolám :-)
  1) Já na té fotce nic co by se dalo nazvat malou holčičkou nevidím, dokonce ani v pozadí. Možná mladá slečna. :-)
  2) Červený trpaslík má 53 dílů (mám je všechny ;-), každý má asi 30 minut, takže by byl celý odvysílaný za 1 den a 2 a půl hodiny - to by byla škoda, ne?
  13.11.2001 13:13Netka
  Libb:
  Červený trpaslík - tak by se tam hodila smyčka jelo by to zase dokola :-))
  13.11.2001 13:15Netka
  Jehla - taky si myslím, že je to už mladá slečna. Jak říkají pánové "mladý zajíček" nebo snad králíček? :-)
  13.11.2001 13:38Verča
  pro Ušatej,Jehla:
  červenej prtajzlík je moc skvělej,Černá zmije obzvlášť ta první polovina. Když začal Bean moc chytračit,tak už to není ono.Větší legrace je přece jen,když třeba zabil Richarda,lví srdce než když už psal romány.Ale dlouho jsem to neviděla, mám jen prchavé vzpomínky jako tuřín... apod.
  Tenká modrá linie už moc ne...
  13.11.2001 13:42Petra
  Jehla: Pokračuji v rýpání (a omlouvám se všem, kterým zkazím radost ze hry): Vpravo okna s fotkami ze srazu je takový šedý obdélník, ten drapni myší, popojeď s ním dolů a HLE! Jsou tam napsané přezdívky! ;-)

  Ahoj všichni! Dnes je hnusná zima, celé dopoledne jsem mrzla v nevytápěné posluchárně a byla jsem preclíkózní. Ani Féfuli bych tam nevyhnala!
  Jo, Féf s námi hraje hru: několikrát za večer zkouší vběhnout do obýváku k televizi a vždycky je slovně zahnána zpět, tak nasadí takový ten puberťácký výraz jako "No jo, vždyť mě to vlastně vůbec nezajímá" a plynule změní trajektorii a odhopká ven. A když včera Jirka odpadl, tak nebyla vyhnána, ale mohla si sednout vedle gauče a nastavit hlavičku k drbání...
  13.11.2001 13:59Jehla
  Ušatej - promiň, jasně že mladá slečna!
  Já jsem jenom teď ve věku, kdy už začínám mít děti ráda, a tak mi všichni připadaj jako malý holčičky a chlapečci, a už se těším, až taky pár takovejch budu doma mít.
  Zatím ale ne, čeká mě ještě spousta let svobody,
  a moje dětičky jsou králíčci a morčátko.
  13.11.2001 19:40Ušatej
  Je mi 12 :)))) a sem taaaaaaakhle malinká :))))))) , Králíkovi sou 4 a je ještě menší :))))) A teť veliká soutěž první cena je..TUŘÍN!!! :)))) kdo odpoví nejlíp jací jsou králíci vyhraje ho :)))))
  13.11.2001 19:43Ušatej
  Já neďelám nic jinýho než že se dívám na trpajzla, zmiji nebo tenkou morou ale trpaslík je nejnejlepší :))))))) já ho mám i na kazetě do rádia :))))))
  14.11.2001 06:11Lucka
  Přeji všem krásné ránko

  Mám jeden dotaz. S přítelem jsme se dohodli, že nebudeme našemu Matýskovi kupovat klec, ale že mu ji sami postavíme. A teď ten dotaz. Myslíte, že má cenu dávat mu do klece větev na lezení. Je králík šplhavec nebo se spíš drží při zemi ?? Myslela jsem, že jako dole by měl papání, a po větvi by si vylezl do druhého patra, kde by měl domeček . Tak se ptám, jestli to má cenu.

  díky
  14.11.2001 06:18Lucka
  Jarka

  Jak jsi dosáhla toho, že jsou Tvoji "kluci" hodní ?? To byli vždycky nebo jsi toho dosáhla výchovou ?? Ráda se nechám poučit.
  díky
  14.11.2001 06:19Lucka
  Petra

  Féfule něco provedla, že má zakázáno dívat se na televizi ?? Nebo tam bylo něco nevhodného pro králíčky ?? :-))
  14.11.2001 07:47Nika
  Tak vás zase zdravím po dlouhé nemoci.
  14.11.2001 07:59Libb
  Nika:
  Jé, ahoj, vítej zase mezi nás :-)
  14.11.2001 09:04Lucka
  NIKA
  14.11.2001 09:05Lucka
  NIKA
  Ahoooooooooj, tak to jsi se tedy léčila opravdu jen krátce, ale doufám, že důkladně.
  14.11.2001 10:18ucho 007
  Ahoj Niko :) ..
  Lucka: kralika na vetvi jsem videl jen jednou - kdyz jsme ho nasilim posadili na strom, ze se tam necha hezky vyfotit ;-)) ... Ale trebas ma nekdo jine zkusenosti ;)
  14.11.2001 10:30Lucka
  ucho 007

  Tak ten z toho musel být teda chudák celý na větvi. :-))
  14.11.2001 10:33Nika
  Jehla
  Jsem strašně ráda, že Binky a Fefule jsou kamaradky. Mám fakt radost. Fido mi ale dělá starosti, nevíš jak na něj. Vůbec nechce pít z pítka (takový to s kuličkou)a když mu dám z mističky, vždy se trošku napije. Jinak nepije vůbec. Nemůže být nemocný? Prosím poraď

  Taky zdravím nové přírůstky do diskuze. Já jsem tady teď delší dobu nebyla. Měla jsem podezření na nějakou virovou nemoc a tak mě nechali doma, aspoň jsem si odpočinula.

  Lucka
  POkud máš doma kutila, tak je samozřejmě lepší si klec vyrobit sam. Blahopřeju ke kutilství. Jinak kdy teda přijedeš, Fido se nemůže dočkat až uvidí kamaráda. Možná že se budou trošku prát, uvidíme.
  14.11.2001 11:00Lucka
  NIKA

  Už zpracovávám přítele, tak doufám, že to vyjde příští víkend. Bohužel v týdnu nemůžeme, přítel je pryč a vrací se až v pátek. Tak buď v pátek večer nebo v sobotu odpoledne. Záleží, kdy se Ti to bude hodit. Ale ještě se v průbehu příštího týdne domluvíme.
  No jsem zvědavá, jak budou kluci reagovat. Fido je zvyklý, když měl bratříčky a sestřičky, ale Matýsek byl pohromadě s více králíčky pouze v obchodě a to už je moc dlouho. Teď je sám a je pán. No tak snad se nebude chovat nevhodně.
  14.11.2001 11:01Lucka
  NIKA

  Ještě k tomu pití. Matýsek má úplně obyčejnou napáječku za 35 Kč, jen taková trubička s přísavkou, žádná kulička tam není. Denně tu jednu napáječku vypije, všimla jsem si, že pije hlavně v noci.
  14.11.2001 11:12Jarka
  Lucka,
  asi už byli hodní od malička. Ale ten co mám dnes, také Matýsek byl dost divoký, tak jsem ho nechala být a jen na něj pomalu a potichu mluvila
  a nebrala jsem ho do náruče, to nemá rád dodnes. Není prostě chovací, ale jinak přiběhne na zavolání a nechá se pohladit. To ze začátku nebylo vůbec možné.
  Nika,
  tak nech Fida pít z mističky. Jestli papá něco zeleného, tak ani moc pít nechce. Nemocný určitě
  není.
  14.11.2001 11:12Libb
  Lucka:
  Souhlas, Kuba je taky takový noční králík :-)
  14.11.2001 11:45Nika
  Pěkně přituhlo, že jo.
  14.11.2001 11:46Nika
  Lucka
  Příští víkend by se to hodilo. Přemluv přítele a vyražte.
  14.11.2001 11:56Netka
  Lucka+Libb:
  Obě naše bestie vyvádějí nejvíc v noci.
  Už jsem psala, jak jsme byli s Mirekm u našich a spali v jedné místnosti s bestiema. Celou "CELIČKOU" noc se střídaly u pitíčka! A to tam mají železnou kuličku a ta umí udělat pěknej rambajs. :-) Tehdy je chtěl Mirek seznámit s tím rozmarýnem. :-))))
  14.11.2001 13:02Nika
  Tak co, kdy bude ten sraz? Už na něm Pražáci začněte makat!! Ať je všechno pro nás připraveno, ne dělám si srandu, ale dooufám, že vymislíte něco, kde bysme se mohli sejít všichni i s králíčkama. Hlavně si mi mimopražští budeme muset najít něco na ubytování a hlavně co s králíčkama, to nás do hostelu nevezmou, budu muset popřemýšlet. Zatím se mějte pěkně a mějte se všichni rádi.
  14.11.2001 14:44Erika
  Nika:
  Wendy raději pije z mističky, asi že si může víc loknout a nemusí to pít jen po kapkách. Když ale není jiná možnost, tak se z napáječky napít umí. Připadá mi, že z napaječky toho ale vypije za den méně.
  14.11.2001 14:55Lucka
  Jarka

  A jak jsi to dělala, když jsi králíčka pustila a pak jsi ho potřebovala dostat do jeho domečku, když se nechtěl nechat nosit ?? můjMatýsek se nechá chovat ale musím ho nejdřív složitě odchytit.
  14.11.2001 15:41Jarka
  Lucka,
  můj Matýsek je puštěný celý den. On nemá klec, ale
  takovou mělkou vystlanou krabici za závěsem, kam
  chodí spinkat, když chce mít klid, ale jinak chodí
  po celém bytě. Teda když jsem v práci, tak je zavřený v kuchyni, kde má tu krabici, misku s vodou a misku se suchým, seno a záchod.Když přijdu
  z práce, tak otevřu dveře do obýváku a je tam se mnou a tak na něj dohlídnu, aby nešel na šnůry z televize. On ale většinou sedí na sedačce a nebo je v kuchyni u těch svých mističek.A nebo hopsá a skáče po obýváku.Večer, když jdu spát, tak zavřu
  do obýváku dveře a nechám mu otevřeé do kuchyně, aby nmohl k jídlu a pití a na záchod a má též otevřeno do ložnice, kde je se mnou celou noc a to
  pobíhá po pokoji někdy také kouše mojí postel, ale když ho okřiknu tak toho nechá a natáhne se na koberci a tak tam je se mnou celou noc a ráno
  za mnou přijde do kuchyně a když odcházím do práce, tak ho tam zavřu a tak to jde každý den.V kuchyni mám teda okousané tapety, ale ty jsou už
  načaté od Lukáška, kterého jsem měl před Matýskem
  14.11.2001 18:09Katy
  Lucka
  Preji hodne uspechu ve vyrobe klece. Vyvyseny domecek je vyborny napad. Nezapomen, ze kralicek rad skace a tak zadnou vetvicku potrebovat nebude. Ja jsem taky nejdrive z patra do patra dala desku, ale holky ji nepouzivaly - radeji si vyskocily.
  14.11.2001 18:16Katy
  Od predvcerejsiho dne je Bibi nesnesitelna. Prohani Nanu po kleci a bez prestani ji kouse. Kdyz ji vezmu k pomazleni, zacne chrochtat. Doufam, ze ji to brzy prejde.
  14.11.2001 19:44Andrea
  Zdravim vsechny milovniky kralicku. Mam dalsi dotaz jak asi vypada zlutej, modrej nebo kuni kralik?
  Diky
  14.11.2001 21:21Želvař
  Vy xenofobove!:))) Proc se nebavite s milovnikem jineho zivocisneho druhu?
  14.11.2001 21:42Ušatej
  Nice: Já znám jeden hotel kam jezdíme každej rok s králíkem, želvou a taky se mnou :))))
  14.11.2001 21:52Míša a Matýsek
  UŠATEJ
  Ty máš želvu? My máme 3. Jsou suchozemské. Dvě jsou zelenavé a jedna stepní. Když se k nim Matýsek dostane, tak jim začne ohlodávat krunýře.A jak ji máš dlouho?
  14.11.2001 22:37Saska
  Ahojte,vsetci milovnici kralickov!
  Prosim,mohli by ste mi poradit,myslite,ze sa moze stat ze zajacik prestane papat,lebo je vystresovany??? Ten moj bol hrozny pazravec,ale teraz som s nim asi dva tyzdne chodila k veterinarovi kazdy druhy den na injekcie,lebo chytil nejaku hnusnu chorobu,chudacik,tak mu to chrci v nosteku! No a asi styri dni skoro nepapa,iba si sem tam odo mna vezme nejaky kusocek.Inak odmieta aj to co hrozne doteraz lubil.Dnes sa to trosku zlepsilo,asi preto,ze sme uz k veterinarovi nesli,no ale aj tak... Hrozne sa o neho bojim,asi bol aj dost chory,lenze papat vzdy chcel.Tak neviem.
  14.11.2001 23:19ucho 007
  zelvar: smankote, on ti nekdo na neco neodpovedel nebo tak neco? :-)
  14.11.2001 23:53Petra
  Lucka: Féf (v poslední velmi krátké době) nic neprovedla, ale ráda by něco provedla s kabely, které jsou u televize a počítačů. Smí se koukat jen se mnou, protože páneček je z ní nervák! A já se jí snažím uhlídat. (Někde tady v diskuzi jsem jednou všechny velmi bavila tím, jak jsem po ní dávala dohromady "kořeny" od počítače.)

  Nika: Ehm, je vidět, že králíků i nás je hodně, tak se to už trochu plete. Féfule není kamarád skoro s nikým (pokud nenabízí čokošku) a s Binky už vůbec ne, protože každá bydlí jinde! :-)
  15.11.2001 00:25Petra
  Želvař: Náhodou, spousta z nás nemá jen králíka, ale i jinou zvěř! Já třeba kromě Féfule mám 4 morčata, 4 kanáry (a ještě sháním žlutou nebo červenou samičku, nevíte o něčem?), hromadu rybiček, raka a dva šneky - oblovky rudé! Jo, k těm morčatům: Výstava v botanické začíná už zítra... vlastně dnes. Hurá!

  Všichni: Tak se nám včera ztratila Féfulka. Večer u nás byla na návštěvě moje mamika a jak už to tak maminky dělávají, musela mi nutně pomoci. Tak se rozhodla, že mi vyvětrá. Udělala z celého bytu fičící sibiř - tedy v výjimkou kuchyně, tu jsem jí zatrhla, protože tam bydlí nastydlý kanár. Pak po sobě disciplinovaně pozavírala všechna okna a dveře na balkon a odkvačila za svou kočkou, která je teplomilná a takové povyražení jí zřejmě nedovolí. Já se navečeřela, vykoupala a chystala se jít do postele, když mi Jirka oznámil: "Víš že jsi někde ztratila Féfuli? V obýváku není, to mě jediný zajímá, tak si ji pak najdi." Bylo mi úplně jasné, že mi během čištění morčat odhopkala do místnůstky, kde mám schovaný kočkolit. Tak jsem ji tam šla v klidu vyzvednout... a ona tam nebyla. "Jen se přede mnou neschovávej!", řekla jsem a začala ji lákat magickým slůvkem "Na!". Ale tentokrát nezabralo. Tak jsem začala lézt po podlaze a hledala schovaného králíka. Ale králík nikde. Prohledala jsem celý byt, i Jirkou zkontrolovaný obývák, nikde nic. Začala jsem být zoufalá, že mi Féf vyběhla na chodbu, když jsem šla do sklepa pro seno. Už jsem chtěla začít lítat po baráku a volat "Pojď na čokoškůůůů!", když jsem si vzpomněla na maminčino větrání. A taky na Féfulí zálibu ožírat mi na balkoně kytky. Řítila jsem se ke dveřím na balkon a v duchu mi ještě proběhlo hlavou, jestli by Féfule byla schopná skákat dolů z druhého patra. Otevřu dveře na balkon, šáhla na mně šílená zima a z dlaždiček se na mně zašklebila naježená Féfule, které tentokrát výlet za uschlými letničkami pořádně zostudil ouška.

  PS: Místo horkého čaje dostala hned misku zrní a granulek a je v pohodě, ani rýmu nemá. Mít tak já takovou srst!
  15.11.2001 07:37Nika
  Ahojky, tak to ta naše reprezentace zase zmrvila. Škoda, fandila jsem jim jako o život.

  Jinak, Fidík se má dobře a všechny Vás pozdravuje.
  15.11.2001 07:40Nika
  Petra
  Já myslela Binky a Fluffy, samozřejmě, že ne tvoje Fefule, spetla jsem si jména
  15.11.2001 08:21Jarka
  Andrea,
  žlutý kuní je vlatně siamský, je světlý a má tmavá
  ouška, čumáček, pacičky a ocásek. Modrý kuní je modrý a má také tamavší ouška, pacičky a ocásek.A pak je kuní ten je hnědý a má také tamvěhnědá ouška, pacičky,čumáček a ocásek. Já mám siamského.
  15.11.2001 08:31Jarka
  Petra,
  tak jsem si přečetla, jak se Fefulka ztratila, no
  to moholo dopadnout špatně.Ještě, že jste na to přišli včas. Mě se totéž stalo, ale bylo to v létě, takže to nebylo tak hrozné, ale byl tam králíček celou noc.Do teď si to vyčítám.
  15.11.2001 09:18Verča
  Petra:
  Gratuluju k vítězství nad průvanem!!! Já bych asi děsně nervila,kdybych nemohla najít některého svého krtka /králík i morče jsou černí,tak že někdy krtkové/.
  A jak chováš šneka, velkochovatelko?? Já bych si myslela,že je v akvárku a slizí si tam po trávě a větvičkách.... Já mám nejradši ta chlupatá zvířátka.Už jsem pokukovala i po andulce a želvě, ale to zatím nesmím, jsem v limitu dvě zvířátka. Přítel má strach,že by pak bydlel v ZOO. Jak jim to všechno stíháš čistit a venčit a hrát si a....
  Doufám, že zítra vyrážím na morčata do Prahy!!Už se těším,ještě jsem na takové výstavě nebyla. Ahoj. V.
  15.11.2001 09:18Jehla
  PETRO - my bydlíme v 1+1, a tuhle se nám Binky taky ztratila, hledali jsme jí všude možně i nemožně ( v lednici, špajzce, skříni na vysavač, koupelně), ale vůbec jsme jí nemohli najít.
  Asi po čtvrt hodině, když už jsme si připadali jako dva blázni, jsme Binky našli ve spodní poliččce mýho nočního stolku ( předtím jsme se tam koukali aspoň třikrát), jak tam Prťavec sedí a dělá, jako že nic.
  Tak nevíme, jestli blázni jsme, a nebo jestli si blázny z nás dělá Binky.
  15.11.2001 09:37Libb
  Mně mluvte o hledání králíka. Dnes ráno mi Kuba vlezl na postel a jak jsem ho chtěl ještě napůl spící pohladit, on se lekl a spadl mezi postel a zeď. Je tam asi 8 cm míst, chudák odtamtud lezl za srašlivého rachotu pryč, ale stihl zmizet, než jsem se plně probudil. Pak jsem ho asi 5 minut hledal a dalších 10 lovil :-)
  15.11.2001 09:49Jarka
  Saska,
  jaké dostával králíček injekce? Jestli dostával
  antibiotika, tak po nich ztratí chuť k jídlu.
  15.11.2001 10:08Jehla
  SASKA - naše Fluffy taky prodělala velice těžkou nemoc, a málem umřela. Byla to pastorela, a taky spojená s plným nosem a rýmou, Fluffy dostávala injekce, a teď jí každý den dáváme antibiotika, a nejspíš navždy budem.
  Je důležitý, při injekcích a tak, králíčkovi poskytnout jogurt - antibiotika ničí střevní mikroflóru, ale v jogurtu zase žijou tvorečkové, co jí obnovujou.
  Dávej svýmu králíčkovi jogurt, tak lžičku každý dva tři dny, uvidíš, jak si pochutná, my normálně dáme jogurt na lžičku a Fluffy si jí celou olíže, jogurt dávej jakejkoliv, i s příchutí :o).
  Držím tvému králíčkovi palce, ať se brzy uzdraví a zase hezky papá.
  15.11.2001 10:13Lucka
  Jarka

  No tak to se tedy Tvůj Matýsek má, že může být puštěný celý den. To já si zatím netroufnu, i když je mi ho líto, že musí být zavřený, když jsem v práci, zato o víkendu má "pré". Ale musím ho hlídat, protože můj Matýsek hrozně rád okusuje zdi, koberce a sedačku. Myslím, že kdybych ho nechala celý den bez dozoru, tak by asi pěkně zdemoloval byt. Ale nevím, nechci mu křivdit a ani to zatím nechci zkoušet. Třeba až ještě trochu víc vyspěje a nechá se snad i trochu vychovat i když je to tedy pěkný tvrdohlavec a lekavec zároveň.
  Chtěla bych být v příštím životě králíčkem u Tebe :-))
  15.11.2001 10:15Lucka
  Jehla

  Kde k tomu chudinka Fluffy přišla ?? Dá se proti tomu očkovat ?? A jak jí ty antibiotika dáváš ??
  15.11.2001 10:19Lucka
  Jehla

  JEště k tomu hledání Binky. Já myslím, že jste oba zcela normální, jen si s vámi Binky pěkně pošpásovala. Určitě se někde za rohem usmívala pod fousky, jak ji zděšeně hledáte, tváříte se přitom ustaraně. A pak ji to už přestalo bavit, tak se nechala milostivě najít a před vámi dělala jako by nic, že ona tam vlastně byla celou dobu jen vy jste ji prostě neviděli. :-))
  15.11.2001 10:21Jarka
  Lucka,
  celý den bez dozoru je jen v té kuchyni po dobu, co jsem v práci. Ale tam má také hodně místa. Jinak v obýváku je pod mým dozorem ale včera přerovnával gramofonové desky a také se snažil okusovat obaly, tak jsem musela na něj zvýšit hlas, tak toho nechal, ale za chvíli zase začal.Tak opět byl okřiknut, tak se asi urazil a odhopkal do kuchyně.
  15.11.2001 10:22Simona
  Myslíte, že je možný, aby se snesly 2 králičí kluci až vyrostou?, když jsou spolu od malička a jsou to pravděpodobně bráškové?
  15.11.2001 10:35Jarka
  Simona,
  dva kluci se nesnesou i když jsou spolu odmalička.
  Když vyrostou, tak by se prali. Snesou se ale dvě
  králičí holčičky.
  Lucka,
  proti té pastorele se dá očkovat. Mně ale na tuto
  hroznou nemoc zemřel letos v dubnu Lukášek. Bylo
  mu teprve dva a půl roku. Než to veterinář poznal, léčili ho na alergii. Pak jsem šla k jinému veterináři, který poznal tuto nemoc, ale to už bylo pozdě.
  15.11.2001 10:37Jehla
  LUCKA - to, jak Fluffy k nemoci přišla, je na tom to úplně to nejhorší.
  Byli jsme 14 dní v Českym ráji, a Fluffy každý den volně běhala na zelený travičce, a měla bezva prázdniny, protože konečně měla možnost být "divokým" králíčkem.
  Poslední noc prázdnin onemocněla, z ničeho nic.
  Večer normální veselý králíček, ráno zcela apatický králíček s hlavičkou vykroucenou do strany, a ani nás Fluffy nepoznávala, a nijak nereagovala.
  Byl to naprostý šok, přišlo to z čistýho nebe.
  První veterinář řekl, ať přijdeme znovu za týden, že nám Fluffy uspí, protože se z toho nemůže dostat.
  Druhý veterinář dal vitamíny, injekci, a po týdnu každodenní návštěvy u doktora, se Fluffy stav výrazně zlepšil.
  Nyní je naprosto v pořádku, ale antibiotika musí brát stále, když vysadíme, dostane rýmu.
  Je to zvláštní, ale antibiotika může brát celý svůj život, a už jsme si všichni zvykly.
  Dostává mini dávku tekutiny v kapátku do tlamičky, a je už na to zcela zvyklá.

  Tímhle vším jsme se přesvědčili o tom, jak málo veterináři v naší republice vědí o králíčcích a jejich nemocech, i léčení Fluffy byl experiment a spíše jsme doktorovi nadiktovali druh antibiotik, protože jsme si četli spoustu rad na netu, od chovatelů v USA.
  Měli pravdu, Fluffy se dala vyléčit a taky se vyléčila.
  Pozor na doktory!
  15.11.2001 10:43Simona
  JARKA děkuju za odpověd i když mě moc nepotěšila já totiž už dva králíčky mám - původně měl být jeden holčička, ale v tý době jsem si to ještě nemohla ověřit, protože jsem to nepoznala. Já jsem chtěla, aby jim nebylo smutno. Dřív jsem mívala vždy jen jednoho. Také mě jeden umřel jen ve 2 letech. Proti čemu všemu teda doporučuješ očkovat? Děkuju
  15.11.2001 10:43Lucka
  Jarka

  Hned jsem se musela jít podívat do Matýskova očkovacího průkazu. Byli jsme 2x na očkovaní, dostal Pestorin, což jak jsem si přečetla na druhé straně průkazu je vakcína proti moru králíků. O pasterelóze tu taky píší, ta vakcína se jmenuje Pasorin. Hned jak půjdu příště s Matýskem k doktorovi na stříhání drápků, tak se ho na to zeptám a nejraději bych ho nechala hned o očkovat. Člověk má problémům raději předcházet.
  15.11.2001 10:55Netka
  Naše bestie jsou každá jiná.
  Capuc se vůbec neschovává a nejraději má velký otevřený prostor, kde může lumpačit.
  Kávka, ta stále někam zalézá. O její schovávačce na šlapadle u starého šicího stoje už jsem psala. Před nedávnem objevila ještě jednu a daleko důkladnější schovku.
  Máme v ložnici velikánské vestavěné skříně se šoupacími dveřmi. Na jedné straně trošku nedoléhají a naše Kávka tam tak dlouho strká čumáček, až se může protáhnou dovnitř. Jsou tam na dně cestovní kabely. Tuhle jsme ji našli v kapse jedné velikánské tašky. No a pěkně to trvalo, protože Kávka je černá no a ty tašky také. :-)))
  15.11.2001 11:15Anonym
  Netka

  To máš asi páreček viď. Kolikrát ročně máte mláďátka? Nebo bydlej vaši králičci odděleně?
  15.11.2001 11:16Simona
  Netka

  promin zapomněla jsem se podepsat
  15.11.2001 11:16Libb
  Netka:
  Mně stejně pokaždé když píšeš fascinuje jak ten výraz bestie, tak jejich jména. Ale v dobrém. Fakt super nápad :-)
  15.11.2001 11:19Petra
  Simona:
  Féfule chodí vždy na jaře na očkování proti králičímu moru a myxomatóze. Na tu pastorelózu se budu muset zeptat, nikdy jsem o tom neslyšela. A na kokcidiózu se prodávají speciální granule s protikokcidiózním přípravkem, nevím, co to přesně je, ale dostala jsem to v obrovském papírovém pytli. Normálně se s nimi krmí a funguje to jako prevence. Pokud chceš, podívám se, co je na tom pytli napsáno.
  K těm chlapečkům, nepomohlo by jednoho nebo oba nechat vykastrovat?

  Verča:
  Šneci bydlí v akvárku, na dně mají vrstvu zahradního substrátu a žerou zeleninu a sépiovou kost.
  Kdy půjdeš na ta morčata? Já se tam chystám někdy po čtvrté hodině, nepotkáme se?
  15.11.2001 11:25Simona
  Petra

  dík moc - to se mi zdá jako docela dobrej nápad s tím kastrováním - sice to nemám ráda - přijde mi to proti přírodě, ale kdyby jim to pomohlo a mohli by spolu bejt tak by to bylo asi lepší - teď s nima půjdu na očkování tak se zeptám veterináře - i když jako všichni ostatní tady s nima nemám moc dobrý zkušenosti. Bylo by bezva kdyby ti nevadilo ještě juknout na to proti kokcidióze.
  15.11.2001 11:37Nika
  Všichni
  konečně jsem v knihovně sehnala knížku o králících, jak jste o ní psali "Daleká cesta za domovem" od Richarda Adamse, měli ji v dětském oddělení a ten druhý díl už měli v knihovně pro dospělé, nechápu to. Nemohl by mi to někdo vysvětlit!!!! Copak se od sebe ty díly nějak výrazně liší??? Už se těším jak dneska přijdu domů a budu číst, je to fakt dobrý???????
  15.11.2001 11:45Jehla
  NIKO - knížka fakt dobrá je, ale trvalo mě chvilku prokousat se prvníma několika stránkama, byla jsem děsně zmatená z tý spousty králičích jmen a tak, chce to vytrvat, a najednou zjistíš, že už víš kdo je kdo a začneš s králíkama prožívat jejich dobrodružství, držet jim palce, mít obavy, radost...no uvidíš sama, tenhle pán Richard Adams taky nebude jen tak někdo.
  15.11.2001 11:46Netka
  Simona:
  No doufám, že dvě holky spolu mít králíčky nemůžou. :-))
  Ale páreček je to pěknej. Jedna horší než druhá.
  :-))
  15.11.2001 11:48Jehla
  LUCKA - přesně tak, problémům se má předcházet, Fluffy pravidelně na očkování chodí, ale proti pastorele automaticky neočkujou, a tak když o tom člověk neví, v životě by ho nenapadlo ptát se po tom.
  Každopádně rada všem, až půjdete na očkování, zeptejte se i na vakcínu proti pastorele, určitě se to vyplatí.
  15.11.2001 11:50Nika
  Co je to vlastně to pasterelóza? Nikdy jsem o tom neslyšela? Jak se to projevuje? Kde to může chytnout a od koho? Pokud někdo víte něco víc, prosím napiště.

  Lucka
  Je mi líto, že ti umřel v dubnu Lukášek. Vím, jaké to je ztratit králíčka. Jak se vlatně ta nemoc projevovala?
  Kdy přijedeš do Jihlavy? Nešlo by to tenhle víkend, potm další víkendy už asi nebudu moct, budu docházet tady do jednoho dětského centra pro ohrožené děti od 0 do 3 let a budu jim dobrovolně pomáhat, přijde mi to jako dobrá věc, pomoci dětem, kteří nemají rodiče a nebo se o ně nestarají, je to strašný. Všichni mi doufám prominete, ale děti jsou o moc důležitější než králíčci, nebo snad ne!!?? Je mi těch dětí strašně líto. No nic, nebudu tady zabírat místo tímhle povídáním, tohle asi patří na jinou stránku, tohle je přece jenom králičí stránka
  15.11.2001 11:51Netka
  Libb:
  Díky. :-)
  Co se týče jmen, máme u nás v rodině už dlouholetou praxi. Na chatě máme celou smečku koček s divnými jmény. Jednou jsme měli kočičku Ludvíka, pak dvě koťátka Monu a Lízu. Pak už jsme si nevěděli rady a dalším 3 holkám jsme dali jména Tečka, Čárka a Háček. Věř mi, že u nových majitelů to mělo obrovský úspěch.
  P.S.
  Jinak naši mají pesanku zlatého retrívra a jmenujese celkem normálně HUGO. My jí s přítelem domácky říkáme lady Hugoslava von Baskervil. :-))
  15.11.2001 11:58Simona
  netka

  no tak to nemám obavu, že budete mít králíčky. Já myslela, že máš holku a kluka. Já jsem na tom hůř mám dva kluky a každej mi říká, že se porvou.
  15.11.2001 12:06Jehla
  NETKO - člověče, ty jména vám vycházej přímo ze srdce, nikdy jsem takový neslyšela, ale moc se mi to líbí!

  Do budoucna ( nepospícháme) budeme mít zlatýho labradora Vincenta ( Vincent Van Gogh) a černou labradorku Vegu.

  Celý dohromady Vincent Vega and Jack Rabbit´s twist contest from Pulp Fiction.
  15.11.2001 12:12Netka
  Jehla:
  Ale my jsme jinak úplně normální!!
  :-))
  15.11.2001 12:18Jehla
  NETKO - ne, ne, normální určitě nejste, jste NÁDHERNÍ!
  Pozdravy všem zvířátkům!
  :o)
  15.11.2001 12:27Netka
  Simona:
  Když jsme začali vůbec pomýšlet na to, že bychom měli králíčka, jedno bylo jasné. Musí být dva, aby jim nebylo smutno.
  Všude v knížkách psali, že dva kluci až vyrostou se budou nesnášet a neustále spolu bojovat a že ve smečce smí být jen jeden kluk.
  Takže máme dvě holky a jeden čas spolu bojovaly tak, že jsme si mysleli, že mají vzteklinu.
  Teď má každá svoji klec a když jsou spolu, jsou na sebe moc hodné.
  S námi už je to horší. :-)))))
  15.11.2001 12:44Simona
  Netka
  tak to je zajímavý, že spolu nechtěj bydlet. Já jsem právě taky slyšela, že jsou smutný, když jsou sami, ale jak se to teda proboha dělá s klukama, když se nesnesou?! Petra mi radila nechat je vykastrovat, ale nevím jestli by to pomohlo, i když naděje to je. Především jim budu asi muset zařídit to samostatný bydlení. Ještě máme pejska (teda fenečku Nikitku) a králíčci už si na ni zvykli a nebojej se jí. A jak spolu vycházej všechny vaše zvířátka dohromady?
  15.11.2001 13:36Netka
  Simona:
  Doma máme jenom bestie. Kočky jsou na chatě a pesanka bydlí s našima v létě na chatě a v zimě v bytě.
  Koncem léta jsme nechali bestijky na letním bytě u mamky na zahradě. Byly ve velikém výběhu v ohrádce a na kočky si rychle zvykly, protože si nedovolili skočit jim do ohrádky.
  Co se týče pesanky, tam to bylo horší. Na uvítanou je olízla a to měly takový šok, že se vyškubly ze kšírek a zdrhly na konec zahrady, kde se naštěstí schovaly pod růže. Pak už jsem Hugině nedovolila se k nim přiblížit, pokud nebyly v ohrádce. To si k nim lehla a kňučela. :-)
  Pokud přišel někdo na návštěvu nebo za ní přišel kamarád pejsek do zahrady, okamžitě a střelhbitě je vypoklonkovala do ucitvé vzdálenosti od králíčků. :-)) Ty jsou přece jenom její! :-)
  Bylo to kouzelné, jak je hlídala. :-))
  15.11.2001 13:39Netka
  Simona:
  Vždycky je jeden kápo. U nás Capucinka. Jeden čas dost ošklivě Kávičku terorizovala. Možná by je to za čas přešlo, ale já jsem to nevydržela a koupila další klec. Teď jsou v pohodě a když jsou spolu venku puštěné užívají si společných chvil a lížou si hlavičky a tak. :-)
  Teď jsou už na sebe moc hodné.
  15.11.2001 13:43Nika
  Moje sestra má taky fenku, je to zlatý retrívr a je to skvělý pes, jmenuje se Orri.
  15.11.2001 13:56Jarka
  NIKA,
  Lukášek zemřel mně.Pastoreloza je infekční rýma a většinou se k ní přidá zápal plic. Je to virové onemocnění. Projevilo se to u Lukáška tím, že začal kýchat.No bylo mi to divné, ale když začal kýchat víckrát a málo papal´, tak jsem s ním honem letěla k doktorovi, kde mi bylo řečeno, že je alergický na můj parfém. Ale nebyla to pravda a když mu nezablrala žádná antibiotika, a začalo mu hodně téci z nosíčku, ta jsem jela za Prahu k moc hodnému a chytrému panu doktoru Hečíkovi, který to poslechem poznal, že to je infekční rýma. Ještě jsem s ním byla v laboratoři,kde to
  potvrdili.To celé trvalo 1/2 roku, vlastně jsem zmněnila doktora pozdě.Pak už měl zápal plic a z nosíčku už tekl hustý hlen. No byla to hrůza a po půl roce chození po doktorech zemřel.Také nemohu na něj zapomenout, uže jsem žádného nechtěla, protože nemocný králíček to je moc smutný pohled.
  A ještě byl tak moc hodný a ochočený skákal mi na
  klín a spal se mnou v posteli.A byl moc hezký.
  SIMONA
  nedávej je kastorovat. Tak je měj odděleně a když
  je pustíš, tak je hlídej.
  15.11.2001 13:58Jarka
  LUCKA
  to očkování proti infekční rýmě, raději se zeptej
  veterináře.
  15.11.2001 14:29Libb
  Jarka:
  Prosim te, jak jsi dokazala kralika presvedcit, aby pod sebe nenadelal bobky kdyz s tebou spal v posteli?
  15.11.2001 14:35Jarka
  Libb
  musím přiznat, že sem tam nějaký upustil, ale opravdu jen dva nebo tři.A když jsem chtěla, aby
  tam se mnou byl, tak jsem mu to odpustila. Ale loužičku tam neudělal.
  15.11.2001 15:21Libb
  Jarka:
  No a porad nechapu, jak jsi dokazala, ze ti neutekl, protoze treba dnes, kdyz Kuba za mnou prisel na poste a ja ho chtel pohladit, se lekl tak, ze spadl mezi postel a zed :-)
  15.11.2001 15:52Jarka
  Libb
  já ho měla už přes dva roky,tak byl tak ochočený,
  že se nechal hladit, vůbec se nebál a nelekal, leda když k nám přišel nekdo cizí, tak se od něj nenechal pohladit a utekl do jiného pokoje.Zvlášť, když přišla velmi hlučná sousedka.
  Jinak každý večer hajal vedle mého obličeje na polštáři, a musela jsem ho hladit a když jsem přestala už se mi chtělo spát, tak hrabal předníma
  pacičkama a musela jsem pokračovat vhlazení.Chtěla
  bych totéž od toho nového od Matýska, ale toho
  mám teprve tři měsíce, tak je ještě plachý i když už dělá velké pokroky.Přeji Ti aby byl Kubíček také tak ochočený. Chce to čas.
  15.11.2001 16:31Jarka
  Zítra mám dovolenou, tak hezký veekend všem.
  15.11.2001 16:41Verča
  Petra:
  do Prahy na výstavu morčounků jedem zítra,myslím tak kolem oběda,zkrátka někdy v pracovní dobu.Už se těším!!!
  15.11.2001 18:21Erika
  !!!! V Š E M !!!!!
  připravuju stránku o nemocech králíků, uvítám když mi napíšete vaše zkušenosti s léčbou různých nemocí, zkušenosti s konkrétními lékaři a léky. Čím více konkrétních informací dáme dohromady, tím lépe pro králíčky! (info@kralici.cz).Díky.
  15.11.2001 20:18Ušatej
  Pro Simonu: Já myslím že stačí dát je každého do jiné klece a nepouštět je moc k sobě........
  15.11.2001 21:00Saska
  JARKA a JEHLA,hrozne moc vam dakujem,ze ste mi odpisali!!! Usko uz nastastie papa lepsie a je aj taky veselsi,tusim aj s tym nostekom je to lepsie.Dufam,ze sa to uz nezhorsi,hrozne sa o neho bojim.Ta pastorela je asi taka nocna mora,aj u nas na to bolo podozrenie,ale asi to predsa len nebolo ono.Dufam.Dakujuem za rady,s tym jogurtom to skusime,ktovie ci ho bude chciet.Inak vcera si dal potom uz aj banan,ktory hrozne lubi,ale v poslednom case ho nechcel.Tak vam teda dakujem,potesili ste ma a snad uz bude vsetko OK a ja budem moct pisat uz len o jeho veselych kuskoch. Zatial pa!
  16.11.2001 08:02Libb
  Jarka a ostatní:
  Tak včera večer ke mně Kuba vlezl do postele a podařilo se mi, že tam zůstal, než jsem usnul. Ráno mě probudil opět Kuba, jak hopsal kolem mě, aspoň že už bylo skoro 7 hodin :-) Zkontrolova jsme postel, ani bobek! :-)) Tak jsem ho chvíli (delší chvíli) hladil a poprvé jsem uslyšel ono mletí čelistmi po dou delší jak jedna vteřina. Jak jsem byl rád, že už se Kuba ochočuje... Myslím ale, že už nemusel dělat na posteli tu loužičku... :-(( Tak jsem narychlo sundal prostěradlo, hodil ho do tašky (jedu dnes domů) a přes to místo přejel nějakým parfémem nebo co to mám - no, přejel... skoro jsem ho vypotřeboval :-) Doufám, že si příště rozmyslí. Snažil jsem se nezvyšovat hlas, ale držel sem mu čumáček před tou oužičkou a huboval ho (takové to "To se dělá?" a "Ošklivý králíček!" a tak. Zajímavé bylo, že i když jsem fakt nezvyšoval hlas a nedržel ho moc násilně, po chvilce se začal chovat jakoby dostal strach... Asi poznal, že mně právě neudělal radost... No, uvidím, jak se jeho postelové příhody budou vyvíjet dál. Nerad bych ho pouštěl jen pod mým dohledem, to by se moc neproběhl a ono je hodně vidět, jak ožil od té doby, co mu nechávám permanentně otevřené dvířka u klícky.
  16.11.2001 08:08Nika
  Přeji všem pěkný víkend. Nemáte už někde sníh?
  16.11.2001 10:12Libb
  Nika:
  Nestraš... :-)
  16.11.2001 11:42Jehla
  Fluffy a Binky jsou opravdu ty nejlepší kamarádky, hajaj vedle sebe, papaj spolu, Fluffy olizuje Binky hlavičku, společně maj mazlivou a jdou za náma na postel pomazlit se, jsme jako v ráji, jsou to strašný prdelky rozmilý, a taky je to uplnej zázrak!
  16.11.2001 11:53Jehla
  Všimli jste si, jak králíčci těsně po koupeli ( po jejich vlastnim olizování tělíček) strašně krásně voněj, jako nějakej parfém?
  Fluffy voní obzvlášť skvěle, a Binky zase voní jako miminko!
  Kdyby nebyly ty bobky, byly by to asi fakt plyšáci ( parfemovaní).

  Krásný víkend všem a jdeme taky na výstavu morčátek!

  16.11.2001 12:02Jehla
  NETKO - nejseš to ty ze Strašnic, připadáš mi děsně prdlá, a tvůj přítel taky, my jsme oba dva taky dost nenormální, co to spojit a domluvit se na návštěvu?
  Jsme z Vršovic, a můj přítel mluví anglicko/česky, ale umí bezva králičí písničky!
  16.11.2001 12:17Erika
  Jehla: Po umytí maj vůbec super kožíšek, takovej hladkej a jemňoučkej, urovnanej. A pak přijdem my milovníci králíků a zas je rozcucháme a ušmudláme. :-))
  16.11.2001 12:54Nika
  Libb
  Proč - nestraš, já mám sníh docela ráda a rozhodně je to lepší když je sníh, než když je jenom mráz a sníh nikde.

  Erika, Jehla
  Je fakt, že když se umyjou jsou strašně voňaví. Pořád k Fidíkovi čuchám, přítel si vždycky klepe na hlavu a myslí si, že jsem se zbláznila. Holt tomu nerozumí.
  Včera si Fido skočil do misky s pitím,(když běhá po pokoji, má ji před klecí) a všechno to rozlil a byl pěkně mokrej. Začal se umývat, ale moc mu to nešlo, protože měl fakt to bříško docela mokrý a nemohl ho asi vysušit, tak azačal tak strašně dupat a rozčilovat se, že jsem musela vzít ručník a vysušit ho, potom se zase uklidnil a byl spokojenej. Ale byl strašně roztomilej jak dupal a vztekal se, že se nemuže pořadně umýt. Byl super.
  16.11.2001 13:10Netka
  Jehla:
  Jsem prdlá Netka z Prahy 1.
  :-)
  A můj přítel je z Brna.
  P.S.
  Ve Vršovicích jenom pracujeme.
  16.11.2001 14:18Libb
  No já se včera tutil ke Kubovi tak, že když ho to přestalo bavit, tak utekl trochu raketovým startem - vzpomněl jsem si na to teď, když jsem z vlasů zase vylovil kousek jeho srsti. To mně připomíná: je normální, že teď králík líná? Jako že by až teď přecházel na zimní srst? Nebo tomu mám věnovat pozornost?
  16.11.2001 15:04Jehla
  LIBB - ty máš králičí chlupy ve vlasech, já se po ránu mazlila s Fluffy a zase jsem jí pusinkovala, a měla jsem pak chlupů plnou pusu, no nic moc teda.
  Fluffy taky líná až teď, a je taky pěkně líná.
  16.11.2001 15:21Libb
  Jehla:
  Já měl taky chlupy v puse, ale ty jsem teda přece jen vytahal pokud možno všechny, ale v těch vlasech zůstaly...
  Je mi nanic, ráno sem nechal Kubu čerstvě vyhubovaného doma a teď z práce jdu přímo na vlak a uvidím ho až v neděli, doufám, že si nebude myslet, že jsem ho za tu loužičku v posteli opustil... (na druhou stranu by se to zase mohl odnaučit, že?)
  16.11.2001 20:32Ušatej
  Pro Sasku: tak to je dobře :)))))
  16.11.2001 20:40Ušatej
  Pro Libb: Co nejmírněji s Kubou asi se bojí kvůli předchozím zážitkům :((((

  Mě už Králík línal ale to jsem mněla chlupy v nose i puse :))))
  16.11.2001 20:41Ušatej
  Pro Eriku: No já a králičí nemoci nevim.......
  16.11.2001 21:38Magda
  Můj starší králík má docela rád sníh, nevím jak se bude tvářit ten druhý ještě ho neviděl.Líbí se to i vaším ušatcům.
  16.11.2001 21:55Magda
  Pro Eriku
  Mýmu králíkovi proti rýmě(jak jste mi poradili)pomohlo více vitamínů v jídle.Předtím jsem s ním byla u veterináře. Dal mi kapky Biotusil,králíkovi moc nepomohli a začal být naštvaný tak jsem mu je přestala dávat.
  Nedávno měl asi zánět spojivek, protože mu teklo z jednoho oka.Mazala jsem mu to oční mastí proti zánětu spojivek.
  17.11.2001 18:09Ušatej
  Ahojsa tak jsem na hvězdázně Ondřejov viděla u teleskopického králíka :))))))
  Teda u jednoho teleskopu se potuloval králík!!!
  Měl bod ním svoje doupátko, a měl chudinka krvavý čumáček :(((( asi od kočky nebo psa kterých tam je dost ale nechtěla jsem na něj sahat abych to pak nepřensla na Králíka :(((((( Ale hodila jsem mu tam čokoládičku do kávy, snad se mu tam bude žít dobře a není nemocnej :))))))
  PS.:Byl to dospělej zakrslík asi někomu utek.
  17.11.2001 18:21Ušatej
  Pro Eriku: No vlastně jo, Králík měl jednou v Orličkách krvavý vočíčko :(((((( a ještě mu z něj tekl bílej hnus :(((((( a protože tam široko daleko nikdo nebyl (veterinář) tak sem mu kapala lidský kapky do oka (nevím jaký ale byly na zancený oko) a asi za pět dní se mu to spravilo takže když sme přijeli domů už ani veterináře nepotřeboval :)))))))))))))
  17.11.2001 18:22Ušatej
  Jak sem jednou psala o té kočce co se nám tu toulá posídlišti, tak se si všimla že už nejsme jediní kdo jí krmí :))))))))))))
  17.11.2001 18:24Ušatej
  ta čičina se má líp než kdyby u někoho bydlela takhle má domeček, může se toulat jak dlouho chce a má zásob jídla, jéééééééje
  17.11.2001 22:42janek
  ahoj,tahle stránka je uplně super.už dlouho jsem hledal neco jako tohle.Já jsem Honza a ziju v Recku.muj kralik se jmenuje holki a je bílej a malej.zatím mu je jen 5 mesíců.
  17.11.2001 22:47ucho 007
  janek: super, tak vitej :-)) V Recku se kralickove maji urcite fajn.
  17.11.2001 23:19Ušatej
  Janek: Ufffffff, až v Řecku????????? Já jsem naštěstí v Čechách :))))))) pozdravuj holkiho až z Čech :))))))
  17.11.2001 23:51Katy
  Vitej Janku. Holki je kluk nebo holka?
  17.11.2001 23:56Katy
  Simona
  Bibi a Nana se ted porad rvou. Dnes uz je to asi ctvrty den. Uvidim, jak dlouho to bude pokracovat a pri nejhorsim je oddelim.
  18.11.2001 08:37janek
  Holki je holka a obdržel jsem ji od holek z nasi tridy :).tady jsem si prečetl ze kralik jí až 70X deně.já mu dávam jakousi směs ovesných vloček a zrní a hrozinek atd...on z toho vždy vybere hrozinky a to zrní.uškodí mu to kdiž mu budu dávat jenom hrozinnky a to co má rád? a nebo bych mu mněl dávat vše aby mněl vyváženou stravu? děkuju
  18.11.2001 09:36Ušatej
  Jé já myslela že je Holki je chlap, tak to se jí chudince omlouvám :)))))))))))
  18.11.2001 18:00ucho 007
  Janek:
  Měl by mít vyváženou stravu. Malej dětem taky chutnaj bonbóny ale nemůžou jíst jen to. Nejdůležitější je pro králíka seno. Dělá mu dobře na trávení. Měl by ho mít stále dost k dispozici.
  18.11.2001 19:06Renata
  Ahoj lidi,konecne jsem nasla take cas neco napsat. Od zari celkem pravidelne ctu prispevky, stranku jsem nasla kdyz nam domu pribyl maly kralicek Robin. Nevedela jsem vubec co s nim, nastesti jsem tady vsechno podstatne nasla. Dik za zajimavou stranku.
  18.11.2001 19:24Želvař
  Misa, Petra
  Tedy koukam, ze jsem narazila na spolek stejne nadsenych chovatelu a prirodomilu, jako jsem ja!:) Ja mam doma taky zazvireno - mimo zelvy a kralika standartni rybicky a dva pary strasilek (kdyby nekdo stal o par mych odchovancu, rada dam do dobrzch rukou).
  Ucho 007
  Uz je to v poradku.:)
  18.11.2001 21:53janek
  tak koukam že nejsem sám kdo ma doma zvěřinec jako strašilku,kralika,zelvu.ja ještě ale mam asi 150 šneků velkejch jako jablko a to uz dá pořadně zabrat.děkuju za informace o krmeni
  18.11.2001 22:00ucho 007
  Janek: jezkovo voko! Kde ty sneky skladujes? Zijes s nima sam na nejakym ostrove?? :-)

  Renata: Ahoj tichy spolecniku ;-) Napis nam jak Robin vypada a odkud jsi :-))
  18.11.2001 22:11Míša a Matýsek
  ŽELVAŘ,
  jééé, to je fajn, že máš strašilky.My jsme je doma také měli. Asi 2x se nám podařilo je rozmnožit tak, že jsme jich mělo nečo přes 100. Ale teď vždy když si je koupím, tak mi zahynou. Je mi to vždycky tak moc líto, že jsem to s jejich chovem přestala zkoušet. Koupila jsem si tedy scinka a chystám se koupit nosorožíka malaisijského. Také jsem měla myš Antoše a 10 křečků. Když jsem to však na začátku prázdnin převezla ma chalupu, tak mi to všechno umřelo až na jednoho křečka. To je asi tak vše o mé ZOO.
  19.11.2001 08:46Nika
  Ahoj, vítám nové lidi do diskuze. Jsem ráda, že se to tady tak rozrůstá a nejen o lidi z ČR.To je super.
  Jinak my s Fidem se máme dobře a taky začínáme línat, mám chlupy všude, kde se dá. FIdík je čím dál tím víc hodnnější, je super.

  Lucko,
  tak co, jak to vidíš s tou návštěvou Jihlavy? Minule jsi mi neodpověděla, jsi nemocná?
  19.11.2001 08:57Lucia
  Ahojte vsetci...mam problem s Hugom, nasla som mu jednu blchu a neviem sa jej zbavit, je asi dost vytrvala...co s nou?
  19.11.2001 09:30Libb
  Právě jsem se doslechl z neověřeného zdroje, že existuje nějaké krmení (nebo přídavek ke krmení), který způsobí, že kakání králíčka nebude tak silně negativně aromatické (nebude tak smrdět). Slyšel o tom ještě někdo jiný, pokud ano, co to je a nemá to negativní účinky?
  19.11.2001 09:36Libb
  Vcera mně Kuba zkoušel sníst hlavu :-) Myslel jsem původně, že mě jde zase olizovat, ale on se mi vrhnul do vlasů a začal mi je okusovat. Doufám, že mu chutnaly... No a pak podnikl historicky první útok na kabel. Jen pár vteřin chybělo a byl bych bez televize (anténa). Dal bych tomu kabelu životnost tak 10 vteřin, víc ne... :-)
  19.11.2001 09:45Simona
  Copak kabel ten se dá koupit novej, ale Kuba asi ne!
  19.11.2001 09:58Libb
  Simona:
  Ta anténa je jediný kabel, co jsem si risknul nechat tak trochu v dosahu, cokoliv s 220V vedu po zdech metr vysoko, pod podlahou a tak... A ta trocha umělé hmoty a mědi z kabelu by mu snad tak neublížila...
  19.11.2001 10:19ucho 007
  Libb: :-))) TV kabel byl to prvni kde jsem videl co takovy normalni maly zviratko dokaze nadelat za paseku ;-) Meli jsme prebytecny metry smotany za skrini a wendule si tam sveho casu prokousala tunel - bylo to naruseno asi na 20 mistech!
  19.11.2001 10:34Netka
  Tak si říkám, že by měli ve zverimexech na tu mánii ohledně drátů asi upozorňovat. :-))
  No napadlo by vás to, že takové malé roztomilé nic je takový nezmar? :-)
  19.11.2001 10:56Libb
  Netka:
  Co kabely, ale já jěště pořád nevím, odkud jsou ty kousky dřeva, co jsem našel na koberci... židle, postel i stůl vypadají v pořádku, ale co já vím? Čekám, kdy se ráno probudím na zemi a Kubovi bude z pusinky čouhat kus postele :-)
  19.11.2001 11:40Petra
  Ahoj, staří i noví známí! Podobně jako Kuba mám své historické prvenství. Nesežrala jsem drát, ale přečetla jsem svou první knihu v angičtině a jsem ráda, že to byl "The Private Life Of The Rabbit", tedy "Soukromý život králíka" od Ronalda Lockleyho. Zkusím vypátrat, jestli to u nás bylo přeloženo, a když ne, zvu vás do překladatelského kroužku. Když se nám to společnými silami podaří, máme spoustu čtivých informací o "rabítcích"!

  A doma dělám experiment. Protože Féfule nesmí do pokojů, kde by hlodala a hlodala a čůrala do peřin a hrabala a kousala povlečení a ..., jsou dveře pořád zavřené. V pokoji kde mám rybičky už bylo jako ve skleníku, objevila jsem dokonce v jednom rohu plíseň. Tak jsem si řekla, že už to dál nejde a do dveří jsem dala dřevotřískovou desku asi půl metru vysokou. Mám sice překážkovou dráhu, ale zdá se, že to zabírá. Už to funguje od soboty večer, ale dnes je doma Féfulka prvně sama, tak doufám, že ji nenapadne, že zamlada by to skočila jako nic...
  19.11.2001 11:45Simona
  Ahojky, já mám králíčky dva Šmudlu a Iríska. Ten jeden ten běhá jen když ho pustím a jinak je spokojenej ve svým domečku. Zato Šmudla ten se snaží celý den vyskakovat - mysleli jsme, že takovou vejšku (asi metr) skočit nemůže, ale to jsme se teda spletli. Mám obavu, že i tvůj králíček si vzpomene. Já je nemůžu mít celej den puštěný - ještě máme pejska - sice se maj rádi, ale samotný je nechat nemůžu.
  19.11.2001 12:35Nika
  Libb
  O něčem takovém slyším poprvé. Vždyť králičí bobky zas tak nesmrdí. Když má průjme, tak jo, ale jinak ani ne. Čůrání je horší, zvlášť u samců. Fakt o něčem takovém nevím, zkusím se někde zeptat.
  19.11.2001 12:36Netka
  Libb:
  To známe taky. :-)
  Bydlíme v domě ze začátku minulého století a máme doma veliké dvoukřídlé dveře. :-) Upozorňuji, že nedávno celé opalované a lakované. Kávka si sedne vedle dveří a okusuje ty krásné ornamenty a vlnky na dveřích. :-)
  Na chatě jim táta nařezal deseticentimetrové špalíčky větví ze stromu, který vykopal a je docela klid. Hryže si do špalíčku, mrská s ním ze strany na stranu a dveře ji už tak často neberou. .-))
  19.11.2001 12:39Ušatej
  Ahojjjjjjjjjjjj :)))))))))) já sem dala Králíkovi kůrku suchého chleba a večer sem na ní našla oranžovou kapalinu (asi čůrání) může to být z tyčinky abrvy červené co jsem mu před tím dala????
  19.11.2001 12:41Netka
  Petra:
  Taky jsem si myslela, že nepřeskočí naší krásnou 1 metr vysokou ohrádku, ale bestie mne velice rychle vyvedly z omylu.
  Měli jsme je na chatě jen na víkend a nevzali jim klece. Přes den byly venku a v noci v ohrádce v našem pokoji. Jelikož je chata celá dřevěná, nedovolila jsem si je nechat volně. Výsledek byl, že jsem vstávala cca po 2 hodinách a vracela něše kočičky zpět do ohrádky. :-) Pak jsem to už nevydržela a vyndala z knihovny prosklené přední díly a položila je na ohrádku. No a byl klid. :-)
  19.11.2001 12:48Verča
  Petra:
  taky si myslím,že půl metru vysoká překážka bude hračka:)))), mám to taky vyzkoušené. Stačilo by to jen když by měla překážku tak, aby se nemohla dobře odrazit, to se pak bojí. Takto přes překážku mi přehryzala půl počítače už dvakrát....takže bych tomu radši moc nevěřila:)))
  19.11.2001 12:49Renata
  Ucho 007
  Jsme z Prahy, kralicek je sedivej, kratkosrstej a kratkousatej prozranej a pekne vypecenej. ( Je mu 4-5 mesicu, ve zverexu nevedeli, jak presne je starej ).
  19.11.2001 13:38Petra
  Simona, Netka, Verča: Já myslím, že hodně závisí na tom, jakou má k přeskočení motivaci. Pokud by byla někde zavřená, tak půl metru přeskočí jako nic (např od morčat z klece nebo z ohrádky). Ale ona ví, že do pokoje nemá chodit, a tak jí to asi nestojí za to. Několikrát na tu překážkui škrábala, když jsem byla v pokoji, ale stačilo říct, aby toho nechala a byl klid. No, uvidím večer...
  19.11.2001 13:53Nika
  Petra
  Kde si sehnala tu knížku "The Private Life Of The Rabbit" od Lockleyho?Všude ji snáním a nemůžu ji sehnat. Klidně bych ji brala i v angličtině. Takto se hlásím do tvého překladatelského kroužku, nabízím své služby (angličtinu soukromě učím). Ozvi se.
  19.11.2001 14:03Petra
  Nika: Sehnala jsem ji v Cardiffu. Lítání po tamních knihkupectvích jsem obětovala návštěvu pohádkového hradu, ale nelituju. Našla jsem ji v malém smradlavém antikvariátku. Zkusím něco naskenovat, prý některé skenery umí i písmo, tak je vyzkouším. Ozvu se Ti na mail.
  19.11.2001 15:09Nika
  Petra
  Ty jsi byla v Cardiffu? Já jsem tam byla taky, ale asi jenom tři měsíce, moc se mi tam nelíbilo. Byla jsem tam jako au-pair. Předtím jsem byla dva roky v Manchesteru. Ty jsi tam byla taky jako au-pair? Ozvi se na mail. Diky
  19.11.2001 15:34Erika
  Lucia:
  blechy jsme tu ještě neřešili. Kde jí Hugo chytil? Asi by ti na to měl něco dát veterinář (sprej nebo šampon nebo tak něco).
  19.11.2001 18:10janek
  šneky neskladuju ale chovám,jsou fakt strašně hezký.ohledne těch drátů mám stejnej problém.dráty s elektřínou 230V jsou mimo dosah,ale vše ostatní (telefonni,myš od poctače etc...)jsou temjer holý.no co naplat,jeden to nemůže vše ohlídat.tady asi moc lidí není z prahy?
  19.11.2001 18:10Verča
  Petra:
  taky bych se připojila k Lockleyho knížce, že bych se zas něco dozvěděla!!!
  19.11.2001 19:42Ušatej
  No my jedeme v termínu 18-22.2. do hotelu "Jitřenka" v Orlických horách a jestli by tam někdo chtěl na víkend (i s králíkem a za králíka se neplatí) tak bychom mohli udělat srazík :)))))
  19.11.2001 19:43Ušatej
  janek: Já jsem z Prahy :))))))) áááááááááchchchchchch moje milovaná Praha :)))))))
  19.11.2001 20:39Petra
  janek: Já mám dvě oblovky rudé...

  všichni: ...a do wordu naskenovanou třetí kapitolu "The Private life Of The Rabbit", kdyby měl ještě někdo zájem.
  19.11.2001 21:09Renata
  Ušatej
  Nevim, to to bylo za cervenou tycinku, pokud byla vitaminova, muze byt moc zbarvena prebytky vyloucenych vitaminu. Mela jsem stejny problem po zeleninovych tycinkach s vitaminy od firmy Sonnenland. Kdyz jsem ji Robinovi sebrala, do druheho dne to prestalo.
  Ted mi kralicek chodi posledni tri tydny na gauc v obyvaku, takze o barve jsem ztratila prehled, zato o mnozstvi ... . Vetsinou ani netusim, kdy to stihl. Patrne se stal natolik cistotnym, ze nechce byt mezi bobky a tak zatimco v kleci se uklizi prilezitostne, na gauci ma pravidelny uklidovy servis. ( Variantu nechavat bobky na gauci, aby zacal chodit jinam jsem zavrhla). Mate nekdo nejaky " zaruceny a osvedceny" recept?
  19.11.2001 21:12Simona
  Já bych se taky ráda přidala do překladatelskýho kroužku, i když na tom nejsem tak dobře jako vy, ale aspoň ten rok na jazykovce mi byl k něčemu dobrej. Kdybys mi to PÉŤO poslala tak bys byla moc hodná. Můj mail je: sim.h@seznam.cz
  PS: Jak si dneska vedla Féfulka sama doma?
  19.11.2001 21:15Simona
  Renata:
  Já když pouštím naše králíčky, tak jim dám do rohu krabici s pilinama a pár bobečkama a oni tam pak choděj sami od sebe. A kdyby tam nezačli chodit sami od sebe tak prej pomáhá, když ti udělaj to nadělení jinde - hned přenést králíčka i s nadílkou do tý krabice a on to pochopí.
  19.11.2001 21:35Renata
  Simona
  To uz jsem zkousela. Krabice jsou vsude, ale bobky jen na gauci. Z te vedle gauce si udelal pelisek. Bohuzel je na balkonovych dverich, kde hrozne tahne, tak mam strach, aby nenastydl. Navic se snazil dneska nepozorovane pri otevreni dveri na balkon propasovat ( zrejme tam ma vyhlednute nejake zelene ), doufam, ze pokud se mu to povede, bude okusovat kyticky a ne skakat z druheho patra dolu na travnik.
  19.11.2001 21:47Simona
  Renata
  No tak to bohužel bude asi ten typ králíčka, kterej se na krabici chodit nenaučí - asi budeš muset sbírat bobečky, ale co bys neudělala pro svýho králíčka viď. Ten balkón mu raději zatrhni - oni bohužel opravdu dost často padaj dolů - mě se to nestalo s králíčkem, ale když jsem byla malá tak nám spadli dvě morčátka (bohužel bydlíme v 10.patře) a mým známým králíček seskočil z prvního patra a nějaká paní jim ho hned zbalila a odjela na kole - králíčka už nikdy neviděli!
  19.11.2001 23:01Erika
  Renata:
  na ten gauč chodí na nějaké jedno či dvě místa nebo naprosto kamkoli?
  20.11.2001 07:56Libb
  Simona:
  Tak to s tou paní je hooodně drsný... :-)

  Renata:
  Mně jednou udělal Kuba loužičku na posteli a od té doby ho nechávám zavřeného na noc a když nejsem doma. Je to trochu kruté, samotného mě to mrzí, ale zabírá to. Navíc se přestěhovat pod stůl a začal dělat bobky tam. Uvažoval jsem že bych mu tam dal krabici s podestýlkou, al enakonec jsem mu na to místo, kde ty bobky dělal (bylo to území asi 20x20 cm) kus zvlněného koberce, takže se u tam už neleží pohodlně on se přestěhovat o kousek dál - sice tam lehává často, ale bobky dělá vyjímečně (ono to první místo bylo hodně kritické, protože tam se mi potkávaly dva kusy koberce, byla tam malá mezera mezi nimi a Kuba samozžejmě ty bobky nějak dostal tou mezerou pod koberec :-) )
  Vrátím se k tomu zavírání - pouštím ho jen pod dozorem (plánuju to dočasně), a když vleze na postel, hned jsem u něho a podle nálady ho buď hladím (celou dobu, co tam je) nebo ho hned nasměruju dolů. Prostě se snažím, aby pochopil, že na postel nesmí sám. Třeb to zabírá, možná si to jen namlouvám, al ezatímco bobky, když už je nekde udělal, dělá je dál, ty loužičky ho přesly.
  20.11.2001 08:21Nika
  Ahojky všichni
  Jak se daří? Co vaši ušáci?
  20.11.2001 09:11Jehla
  Ahoj všem, tak je to tady.
  Dneska si od mámy pučuju velkej pekáč, česnek mam už nakoupenej, zelí je hned, knedlíky uhňácu, a ty naše holky večer upečem a sníme.
  Dostaly varování, že pokud se nepřestanou přehánět v tom, kdo víc nabobkuje na koberec a kdo to víc rozšlape, pudou na pekáč.
  Myslely si, že si děláme srandu, ale tu my si vůbec neděláme.
  Ach jo, to abych se ještě neska táhla s lahváčema, aby jsme je řádně spláchly.
  20.11.2001 09:36Jehla
  PETRO - jestli chceš vědět něco hroznýho, ale možná to i víš, tak čti dál.
  Kamarád se vrátil z anglickýho venkova, a řikal, že tam byl kopec plnej králičích děr, a králíků.
  Jeden chlápek, kompletně vybavenej puškou pro noční vidění, s laserem a velkou baterkou na oslnění, tam chodil a králíky střílel.
  Vzpomněla jsem si na WaterShip Down :O(.
  20.11.2001 09:58Libb
  Jehla:
  Hm, tak mě napadlo: dokud jsem neměl Kubu, ani by mě nenapadlo, že bych odmítl jíst králíka. Teď si to nějak nedokážu představit. Na druhou stranu si představím, jak někdo doma chová jako svoje domácí zvířátko slepici a nepochopí, jak si můžu pochutnávat na kuřeti. A jakkoliv mám Kubu rád, nestanu se kvůli němu vegetariánem.
  Jak to vidíte vy? Je ten vztah mezi člověkem (jedincem) a zvířetem (jedincem) nebo mezi člověkem (jedincem) a zvířetem (druhem)? Jako že jestli mám doma králíka, je přirozené mít kladný vztah ke všem králíkům nebo jen ke svému domácímu králíkovi? A nebo ke všem hladícím králíkům a ty, co jsou od začátku chovaní k jídlu, brát tak jak to je? Mimochodem zkusil už někdo vzít si místo zakrslého králíka prstě mladého králíka z kotce a nechat si ho? Pokud ano, jak to dopadlo?
  No a nakonec - pokud v té Anglii mají s králíky velký problém (vzpomeň na Austrálii (já vím, že to byla chyba lidí, že je tam tahali...)), je celkem přirozené, že se snaží dostat jejich populaci na snesitelnou úroveň. Všude jinde se to dělá třeba s hlodavci - je rozdíl mít křečka doma v kleci a na poli, ne?
  20.11.2001 10:26Jehla
  LIBB - než jsme si pořídili Fluffy, tak jsem občas taky, tak jednou ročně, králíka jedla, ale od Fluffynky už ani ránu a teď, když omylem zalistuju doma u mámy v nějakym tom ženskym časopise a tam je recept na Králíka na smetaně, a pod tím je napsáno, co k tomu potřebuješ a je tam: 1 králík, smetana atd., tak to mi naskáčou na těle husí chlupy!
  Nebo včera, mam koření na čínu, a je tam napsáno: možno použít na vepřový, na králíka...TFUJ!

  Králíka bych už nikdy nesnědla, ani ty chuďátka veliký na vesnicích.

  V neděli jsme byli na výstavě morčátek v botanický, a to bylo vynikající - jenže tam pak přišla paní v kožichu, a její holčička měla taky kožich, a šly si tam vybrat morčátko.

  Měla jsem 100 chutí tý pani před její dcerkou říct, že přesně takovýhle malinkatý roztomilý chlupatý zviřátka padli za oběť tomu, co ona a její dcera maj teď na sobě, a že všech těch skoro 300 morčat co tam měli, by sotva na jeden kožich vystačilo.

  Ten, kdo nosí kožich, nosí SMRT.
  20.11.2001 10:57Libb
  Proč?!?! Proč si běžně mažu rozepsaný text? :-(((

  Jehla:
  Kožichy taky nemám rád, vrchol je, když někdo má kolem krku kožešinu a na ní ještě jsou nožky :-( Brrr. To je mi doslova a přímo ODPORNÉ. A to odjakživa, s králíkama to nemá nic společného (až na to, že ty kožky bývají z nich, myslím jako že to nemá nic společného s tím, že jsem si pořídil králíka)
  20.11.2001 12:47Nika
  Jehla,
  máš opravdu smysl pro humor. Super. Pozdravuj Binky od bratříčka Fidíka. Fakt se předhánějí, kdo víc rozšlape bobky? Je to docela vtipný, ale potom je asi všude docela bordel viď.

  Libb
  Já od jisté doby králíka vůbec nejím, ne, že by se ze mně stal vegetarián, ale králíka prostě nejím. Ostatní maso jo. Vím, že králík má moc dobré maso, ale zkrátka z principu ho odmítám jíst.

  Lucka
  Ty jsi nemocná? Dlouho už ses neozvala. Vyrábíte klec?
  20.11.2001 13:08Nika
  nesnáším kožichy, nechápu jak to někdo může nosit. Vždyť kvůli tomu museji zabít spoustu nevinných zvířátek. A výslednej efekt je stejne nulovej.
  20.11.2001 14:03Petra
  Simona:
  1) Pošlu, vydrž!
  2) Féfule překližku nepřeskočila, asi to jako vymezení prostoru stačilo. Vypadá naopak spokojeně, že je v noci s námi ve větším kontaktu. A ráno mě budí kanáři až z kuchyně, je to skvělý!
  3) Z 10. patra vám vypadla OBĚ morčata??? Brrrrr.

  Jehla:
  Je to hrozný, ale lepší než různé jiné metody regulace králičí populace (jak uvidí čtenáři Lockleyho).

  Libb, Jehla:
  1) Mám spoustu zvířat a vegetarián nikdy nebudu. Ale nemohla bych sníst koně, už proto, že jsem znala pár koní, které už asi někdo snědl a nechtěla bych to být já. Králíka už asi taky ne a morčata se u nás naštěstí nejedí. Moc nejím ryby, hlavně proto, že mě nebaví je obírat, a když je na Vánoce kapr, nesmí se to říct rybičkám. Hlavně si nesmím pořídit prase nebo krávu, protože pak bych se nenajedla!
  2) Nejsem zastáncem drahých kožichů, ale když už tu krávu stejně sním, mám tu kůži vyhodit, nebo si z ní udělat boty?
  20.11.2001 14:41Libb
  Mozná to celé je i o tom, že malého milého chlupatého králíčka nám líto je, ale té krávy až tak ne...
  20.11.2001 15:12Jarka
  Libb
  Krávy je mi také líto. Každého zvířete, které musí
  jít na porážku kvůli lidem. Je to věc každého, zdali jí zvířata, nebo ne já se musím přiznat, že
  také někdy sním kuřecí řízek, ale celé kuře jsem
  už nepekla, ani nepamatuji. K Tvé otázce ohledně
  normálního králíka. Takového jsem měla už je to hodně dlouho, jmenoval se Petříček, byl celý černy
  a měl bílou bradičku. Ale tak chytrého králíčka jsem už nikdy neviděla kromě mého Lukáška. Petříček chodil na záchod na balkon, když chtěl zpátky, tak si zaškrábal na dveře. A hlavně byl chovací.Pořád se chtěl chovat a pořád hladit.Když
  jsem se opalovala na balkoně, tak byl u mně přilepený a nehnul se přestože bylo děsné vedro.
  No o něm bych mohla pořád povídat. Byl pořádně velký a měl nádhernou leskou srst.Tenkrát jsem o zakrslíkách nic nevěděla.

  20.11.2001 15:28Libb
  Jarka:
  To zní hodně zajímavě - že by opravdu ty nešlechtěné plemena mely vyšší inteligenci? Já bych tomu celkem věřil... Navíc si může člověk říct, že ho zachránil před pekáčem...
  Jakého stáří se Petříček dožil? (srovnání se zakrslíky)
  20.11.2001 15:32Petra
  Libb napsal: "Mimochodem zkusil už někdo vzít si místo zakrslého králíka prstě mladého králíka z kotce a nechat si ho? Pokud ano, jak to dopadlo?"

  Jak to dopadlo... nakonec má stránku tady na ušácích a jmenuje se Féfule! Rozdíl je jen ve velikosti a tělesných proporcích, jinak žádný!
  20.11.2001 15:38Jarka
  Libb,
  bohužel se dožil jen pěti let dostal také hroznou
  rýmu, protože když se vrátil z balkonu v zimě tak
  honem ke kamnům.Tak nastydnul, ale až po letech se mi tatínek přiznal, že se nemohl dívat jak se trápí, tak mu pomohl. Petříček přestal papat hubnul, srstičku měl matnou no bylo to dost hrozné. Tatínek mi to nemněl říkat. Já myslela, že umřel´sám. Ale je pravda, že ti zakrslíci jsou
  sice moc a moc roztomilí, ale jsou přešlechtění.
  A že jsem zachránila Petříčka před pekáčem je pravda.
  20.11.2001 16:29Libb
  Tak to je super, můj další králík bude asi z králikárny - jaké jsou rozměry "těch velkých"? :-)
  20.11.2001 16:35Jarka
  Libb,
  no nebyl to belgický obr, ale oproti zakrslíkům
  byl o hodně větší.Asi tak vážil 4kg.Ale to je asi
  hodně. Možná 3a1/2 kg.Ale byl moc krásný a hodný.
  20.11.2001 17:10SuE
  Ahoj králíčáci, není mezi vámi někdo, kdo by se ujal zakrslého králícka? Je černý, s bílým bříškem, narodil se v březnu a paní, která ho teď má, ho zachránila před pekáčem (ve zverimexu si ho nikdo nekoupil, tak ho chtěli kuchnout). Bohužel má vedle králíka také 20 nalezených koček a jednoho psa, což - jak jistě uznáte - není pro králíka dobré prostředí (nemůže se pořádně proběhnout a tak). Pokud byste věděli o někom, kdo by si ho vzal a pěkně se k němu choval, volejte 048/2711089. Díky.
  20.11.2001 17:37janek
  petra:
  oblovky rudé,achatina fulica?já mám oblovky obrovský achatina achatina a jednu achatina marginata,navštv moji web stránku http://www.geocities.com/otcenasekjan/index.html,
  jsou tam obrázky mojich šneků,jinak je mi líto že trochu odbíhám od králičí tématiky,ale jen jsem chtěl vyjádřit moje nadšení nad tím že ještě někdo má oblovky :)
  20.11.2001 17:46janek
  já jsem jednou mněl králíka z králikárny,ještě když jsem byl v česku.byl to angorák,moc hezký ale trošku větší.vřele doporučuju a v duchu podpořím každého kdo se chystá zachřánit králíčka z pekáče.
  20.11.2001 19:37Renata
  Erika
  Chodi jen na dve mista - na ta nase. Jinak ale nikde ani bobecek. Kdyz ho necham zavrenyho, klidne nekolik hodin vydrzi, po vypusteni nepozorovane proklouzne na gauc a ... . Hlavne si nedovedu vysvetlit, proc to zacal tak najednou delat. Predtim tam poskakoval, ale nikdy bobky nedelal.
  Jake mate zkusenosti s kraliky a Vanoci? Jiz jsem se poohlizela po nejakem stabilnejsim stojanku na stromecek. Linecke mu chutne, to jsme jiz vyzkouseli - okousal vsechny na tacku. to stihl vecer, v noci objevil cokoladu, tu okousal take a rano dojedl babovku. Budeme muset dat stolecek tak, aby na nej nedosahl z gauce.
  20.11.2001 22:19Ušatej
  Králík si dnes lehnul tak že sem mu mohla hladit bříško což nikdy neudělal tak sem na to moc pyšná :))))))))
  A já jsem Králíkův "králičí domeček" (je z kartonu) zvětšila o jedno patro :))))))
  konkrétně tak, že jsem jeho děrovanou krabici, která ho vůbec nezajímá, dala na ten domeček a k tomu přistavěla malou židličku pro asi 3leté děti jako mezi patro aby se mu tam lépe lezlo (teď ho ta děrovaná krabice mooooc zajímá :)))))))))))) jsem na to hrdá :)))))))
  20.11.2001 22:21Ušatej
  Pro Míšu s Matýskem: nechceš ty strašilky od ŽELVAŘE??? (On je moje starší sesra :)))))
  20.11.2001 23:25Erika
  Renata:
  u nás fungovalo dát na ta kritická místa něco aby tam králík nemohl (třeba velký polštář, nebo nějakou věc). A po nějaké době na to místo králík zapoměl a bylo to ok.
  21.11.2001 08:08Nika
  SuE
  Ahojky, je to samička nebo sameček? Má ouška nahoru nebo je to beránek? Ty jsi z Liberce, viď! Kdybys věděla jak ho dopravit do Jihlavy, tak by se o tom dalo přemýšlet. Dala bych ho kamarádce k vánocům. Tady v Jihlavě je spousta lidí co by chtěli králíčka. Ozvi se.

  Lucko!!!!!!
  21.11.2001 08:09Libb
  Hm. A existuje zkušenost ze soužití velkého (expekáčového) a zakrslého králíka? Aby ten velký toho malého neterorizoval...
  21.11.2001 10:14Nika
  Možná, že normální králík je chytřejší než zakrslej. Jenomže oni ty normální králíci ani nemají možnost se moc projevit, musí brzy na pekáč, chudáci. tak my vlastně nevíme, jak e to s tou jejich chytrostí.
  21.11.2001 10:18Libb
  Právě jsem narazil na celkem dobrý vtip: :-)
  Za devatero kopci, devatero řekami a devatero roklemi žil králíček, který to měl všude strašně daleko...
  21.11.2001 10:41Miki
  Nemá někdo z vás zkušenost se soužitím zakrslého králíka a kočky?Jde mi o to,pokud bych k ročnímu králikovi pořídila kotě, jestli by si na sebe zvykli. Dospělé kočky se bál,ale to se neznali.Poradí mi někdo?
  21.11.2001 11:22Petra
  Libb: Féfulík váží 4,5 až 5 kg, nevím přesně. Ale je skvělá a je to kus zvířete na mazlení. A člověk má pocit, že má doma spíš takového kočkopsa, než malého chlupáčka, kterého by mohl zašlápnout.

  Miki: Hlavně tomu malému kotěti nesmí něco udělat, aby mu to kočka nevrátila až vyroste. Naše kočka Féfuli nikdy nic neudělala, jen po ní chňapala packama ze židle a králík měla pak podrápané uši, ale ne moc. Asi je nutné je ze začátku hlídat a nenechat o samotě spolu. A kdyby byla kočka moc velká a králík moc malý, pak bych je samotné nenechala nikdy.
  21.11.2001 11:27Miki
  Co myslíš tím "moc malý".On je tak trochu tlusťoch,má skoro 2,5 kg.Když budu doma,tak se docela určitě nic stát nemůže, ale jde mi o to,až doma nikdo nebude.Jenom ti dva sami,králík v kleci a kočka ve stejném pokoji.
  21.11.2001 11:36Petra
  Miki: Uvidíš podle situace. Už máš vybrané nějaké kočičí plemeno? Do bytu jsou prý dobré ruské, naši majíkříženku ruské a britské modré a ta když má vylézt na zahradu, tak je z toho celá vedle. Je to docela kliďas, jen večer běhává jak šílená napříč bytem, ale to jí asi stačí. A králíka různě "přepadala", schovala se třeba za křeslo a počkala až půjde kolem a pak na něj vyběhla, ale neubližovaly si. A když bude králík v kleci, tak je myslím po problému.
  21.11.2001 11:39Petra
  Libb: To je skvělý vtip! Právě jsem jím pobavila celou laborku.
  21.11.2001 11:58Miki
  No,ještě to zvážím.Známá mi totiž nabídla malé černé kotě,tak jsem o tom uvažovala.Kdysi,ještě před králíkem,jsem o ruské modré přemýšlela,tak třeba si ji jednou pořídím.Ale pravda je,že finančně je to celkem nákladný mazlíček.Ale když já ta zvířata tolik miluju!
  21.11.2001 12:18Jehla
  Fluffy je teď jak posedlá, a s malou Binky doma řádí jak černá ruka, vždycky to byl takovej hodnej decentní králíček, ale teď je jak ďábel,
  po skoro čtyřech letech najednou všude dělá bobky, a taky se nám vyčůrala pod počítač na koberec ( dala jsem tam pak igelitku, abych jí odradila, na igelitce se jí moc dobře nesedí, první den to fungovalo, ale včera tam byla loužička, i bobky).

  Niko - Binky nám to doma uplně převrátila, budeme jí muset u tebe reklamovat.
  21.11.2001 12:29Katy
  Miki
  Mozna, ze kdyz spolu budou od malicka tak si na sebe zvyknou, ale ja bych to stejne neriskovala.
  Jednoho krasheho letniho dne jsme meli otevreny devere od balkonu a najednou slysime strasny a neobvykly rev. Vybehli jsme a v zahrade byla kocka a drzela neco v tlame. Kdyz jsme se k ni priblizili, zjistili jsme, ze to byl kralicek. Ukradli jsme jeji obet a vzali si ho do obyvaku; byl cely vystraseny (chudinka). Asi po dvou hodinach se zacal rozkoukavat po mistnosti a prestal se sebou trast. Tehdy jsem o existenci zakrsliku jeste nemela ani poneti. Mysleli jsme, ze je to mladatko a rozhodli jsme si ho nechat. Bohuzel pul hodiny nato u nas zazvonil soused (bydli o 3 domky dale) a ptal se nas, jestli jsme neneasli kralicka. Byl to ten jeho a tak jsme ho vratili. Dozvedeli jsme se, ze to byl zakrslik a ze mu je uz pet let.
  21.11.2001 12:44Katy
  Jehla
  Mam stejny problem s Bibi. Nema sice ctyri roky, ale od malicka byla cistotna. Asi po tydnu se naucila chodit na zachudek do sveho domecku a kdyz jsem ji vecer chovala u televize po urcite dobe me zacala jemne kousat do ruky. To znamenalo "potrebuju na zachod". Odnesla jsem ji do kralikarny, ona se vybobkovala a vycurala a pak jsem si ji zase vzala. Byl to raj.

  Od te doby co mam doma Nanu se vsechno zmenilo. Kdyz jsem ji koupila, byla uz pomerne velka a o tom co je zachod nemela ani poneti. Dela bobky kde se ji zalibi (vycurat se jde nastesti do krabice kterou jim dam do kuchyni pri vybehu) a Bibinka si asi rika "kdyz Nana bobkuje, kde se ji zachce, tak ja budu taky". Od te doby je vypoustim jen v kuchyni a to mate vydet co jsou schopny udelat behem pul hodiny!!!!!!!!
  21.11.2001 12:53Verča
  všichni:
  našla jsem řešení,jak to udělat,když musíte být doma, ale chcete si přečíst diskuzi,která se dlouho načítá.
  Na adresu www4mail@collaborium.org se pošle zpráva s textem tsource
  oni vám pak pošlou jako přílohu celou stránku.Jen se do toho nedá zapojit,ale přečíst naprosto v kidu.Někdy není čas čekat nebo cokoliv,tak se to hodí. Trvá to pár minut až možná hodinu,záleží,jak moc vyřizují věcí.Je to zadarmo a spolehlivý. Zkuste.
  21.11.2001 12:54Libb
  Neni to třeba tím, že dokud je králík sám, udělá někde bobek, vy si ho ani nevšimnete a tak ho tam necháte a on má tím pádem už "označené" svoje území, ale když jsou králíci dva, tak se navzájem začnou předhánět, kdo udělá novější bobek a tak zabere dané území pro sebe?
  21.11.2001 12:55Verča
  nějak mi vypadlo při odeslání, co napsat do textu té zprávy:
  TSOURCE

  21.11.2001 12:57Verča
  ono to nejde. prostě do znamének /větší,menší/ se napíše adresa té stránky,kterou chcete poslat, a zapíše se to včetně http.... pošlu to Erice zprávou,když to tady nejde.
  21.11.2001 12:58Katy
  Libb
  Nekdy mam dojem, ze se predhani v tom kdo toho udela nejvic...
  21.11.2001 13:01Miki
  Chtěla jsem mému králíčkovi pořídit nějakého kamaráda,ale protože to je kluk,tak to není tak snadný.Dva kluci by se asi nesnesli a když k němu pořídím holku,tak je jasný,co bude následovat.Má s tím někdo nějakou zkušenost?Kočku bych jinak chtěla moc,ale bojím se,aby králíčkovi neublížila.
  21.11.2001 13:16SuE
  Nika

  Ahoj Niko, diky za zajem o kralicka. Je to kluk a opravdu je v Liberci. Jeho fotku muzes videt na sue.pinknet.cz/kralik.jpg. Obavam se, ze transport do Jihlavy asi nevyjde, preci jenom to je kousek cesty. Navic si myslim, ze p. Krizova by rada toho cloveka, ktery si bere kralicka, videla osobne, aby se ujistila, ze kralicek neskonci na pekaci. Kdyz jsme umistovali posledniho kralicka (toho, co ma ted Libb), tak se ozyvali divni lide, treba chovatele hadu. Hruza!
  21.11.2001 13:17Katy
  Miki
  Spousta lidi porizuje jako kamarada morcatko, ale nemam s tim zkusenosti. Ja mam doma tri holky.
  21.11.2001 13:24Libb
  SuE:
  To mi pořád vrtá hlavou, jak jsi zjistila, že to je chovatel hadů? To se jako předstail "Já jsme chovatel hadů a chcui králíka" nebo co? :-) Jinak jsem strašně rád, že Kubu mám já a ne on :-)))
  21.11.2001 13:27SuE
  Miki

  Ahoj Miki, souziti kocky s kralikem muze byt naprosto OK, zalezi, jak kotatko hned ze zacatku zacnes vychovavat. V jednom depozitu OS podbrdsko, ktere se stara o opustene kocky a psy, zije kralik Rehor se tremi kockami a je to v pohode.

  Pokud si budes kote brat, dej pozor na blesky, ty by mohly kralikovi vadit. Samozrejme musis kote ocervit a nechat naockovat. Kolem jednoho roku je pochopitelne nutna kastrace. Jinak do bytu je vhodna jakakoliv kocka, nemusi jit jenom o "slechtena" plemena. Se mnou bydli obyc. "popelnicovy" kocour a je tezce v pohode.

  Provoz kocky neni drahy (stelivo + potrava: konzervy a granule se vejdou do 500 kc/mesic), horsi je to s porizovacimi naklady - misky, zachodek, lopatka na bobky, skrabadlo, stelivo a krmeni - to stoji cca 1000 kc.

  P.S. Kdybyste mel nekdo zajem o siamska kotata nebo dospele perske kocky, kontaktujte Prazsky spolek ochrancu zvirat - www.kocici-utulek.cz. Maji samozrejme take spoustu obycejnych kocek a kotat - vsechna ockovana, odcervena a naucena cistote v byte.
  21.11.2001 13:28SuE
  Libb

  Ona adresa hadari@neco.cz a python@neco.cz je docela vymluvna...
  21.11.2001 13:30Nika
  Jehla
  Jak jste si jí vychovali, takovou jí máte. Fidík je zatím v pohodě. Jestli s ní nejste spokojení, klidně si jí vezmu zpátky. Já ušáčky miluju.Asi jí ale pryč nedáte, je to takový malý miláček, viď. A když trochu zazlobí tak to ani nevadí, vždyť jste rádi, že jí máte.

  Miki
  Byla jsem v podobné situaci jako jsi teď ty. Měla jsem samečka zakrslíka a chtěla jsem mu pořídit kamaráda. Samečka jsem nemohla, poprali by se a tak jsem mu pořídila samičku, myslela jsem, že je uhlídám, ale nedá se to a to si fakt zapamatuj. No a tak se mi narodili malí pupíci. Bylo to rozkošný, ale takhle to dělat nejde. Pak se stala ta nemilá věc. No a teď nám jenom Fidíka, chtěla bych aby měl kamaráda, ale když máš samečka tak to zkrátka nejde. S tou kočkou nevím, asi bych je nenechávala o samotě, nikdy nevíš co mu ta kočka udělá. POzdravuj ušáka.
  21.11.2001 13:33Nika
  je to škoda, neboj já bych nikdy králíčka hadovi nedala. Tak ho aspoň ode mně pozdravuj adej mu pusinku na čumáček.
  21.11.2001 13:33SuE
  Dotaz: jde kralika kastrovat? Ptam se proto, ze u kocek, ale take u morcat to jde a bezne se to dela, pokud nechcete odchovat. A vyresi to problemy jednou pro vzdy...
  21.11.2001 13:33Nika
  bylo to pro SuE, zapoměla jsem to napsat
  21.11.2001 13:34Nika
  SuE
  to viš že jde králíka vyskastrovat, zajdi za veterinářem a je to. Není to moc velkej zákrok, ale já bych stejně do toho nešla. Měj se.
  21.11.2001 14:04Nika
  tak se všichni mějte hezky a pozdravujte králíčky a všechnu tu další haveť co kdo máte.
  21.11.2001 14:35Jehla
  NIKO - já si s tou reklamací dělala srandu, jasně, že Binky nedáme, a ani se na Fluffy dovopravdy nezlobíme, jenom se nestačíme divit :o)
  21.11.2001 14:49Miki
  Já bych teda mého králíčka kastrovat nedala. Prostě mi to přijde zásah do jeho přirozenosti. To raději bude sám, než aby to byl nějaký chudinka kastrát. U koček je to sice běžný, člověk to přirozeně nevnímá, ale druhá kočka okamžitě pozná, že jde o kastravanou a bere ji něco jako vyvrhel z kočičí společnosti. Alespoň je tohle četla v jedné "chytré" knížce. A můj čumáček šedivý si tohle nezaslouží!
  21.11.2001 14:50Jehla
  KATY - jseš spřízněná duše, Fluffy a Binky jsou děsný kámošky, ale zároveň i demoliční četa!
  21.11.2001 14:51Petra
  Miki: Nemusíš mít čistokrevnou kočku, naši mají také nalezence, takže tyhle finance nepočítej. Co třeba kočku z útulku? Ale to by asi nechtělo první kterou uvidíš, ale pořádně si rozmyslet, co jí můžeš nabídnout a jakou by tedy měla mít povahu. Když to v nějakém útulku vysvětlíš, tak se budou snažit vybrat ti kočku "na míru". Osobní zkušenosti bohužel nemám, jen jednou po telefonu, kdy jsem chtěla kočku pro babičku. Byli hrozně ochotní a nedali by mi kočku, které by mnou popsaný způsob života nesvědčil.
  21.11.2001 15:01Libb
  nevite nekdo kontakt na nejaky utulek v brne? ze bych se tam mrknul po kamaradovi pro kubu, ne ze bych tam dal Kubicka!
  21.11.2001 15:15Miki
  A někdo z vás má kastrovanýho králíka?
  21.11.2001 15:38Katy
  Jehla
  Demolicni ceta urcite nejsou (alespon ne v kuchyni) a kamaradky.....???? Myslim, ze jsou kamaradky, ale rekla bych ze je Bibi trochu zarliva. Ted uz se uklidnila (od vcerejska) ale pred nekolika dny byla dost protivna. Neustale prohanela Nanu (dokonce i kdyz spinkala) a ja uz si myslela, ze budu muset kupovat treti klec. Nastesti se to sklidnilo. Je to preci jenom zenska a asi nemela naladu.
  21.11.2001 16:30Marty
  Poraďte někdo, mám odma Králíčka-holku,( takže asi králičici) je jí 8 měsíců a začíná být docela agresivní.
  21.11.2001 16:56Petra
  Lidi, mě vůbec nejdou odesílat přílohy, já na ty správce sítě asi pošlu Féfuli!!! Když si vymyslím inovaci, tak aby fungovala, a ne aby mi rozhodila celej počítač, no ne?!!! A to nejsem sama. Niko, verčo, pošlete některá Simoně na sim.h@seznam.cz toho Lockleyho, dík. Mám vztek a jdu domů.
  21.11.2001 17:01Erika
  Marty - jestli chceš, napiš mi e-mail na info@kralici.cz, pošlu ti k tomu něco (je to delší).
  21.11.2001 17:21SuE
  Libb

  Pochybuju, ze v nejakem brnenskem utulku kralika najdes. Vim tam jenom o Kociance a ta nema ze nejlepsi povest. § 135 Obč. zákoníku uklada obcim pecovat o nalezenou vec, proto se utulky zrizuji (ne kvuli tomu, ze zvirata potrebuji pomoci). Z toho vyplyva, ze vetsina utulku nebere zvirata, ktera uz nekoho nebavi, nebo na ne ma alergii nebo je zdedil. Prijimaji pouze zvirata prokazatelne nalezena nebo odchycena odchytovou sluzbou. A obavam se, ze kralicek, ktery by nekomu utekl, by moc dlouho neprezil...

  Ale jestli mas nekdy cestu do Prahy, muzu ti tam kralika privezt. Ted tam povezu do noveho domova dve morcata, ktera uz take nekoho nebavila...
  21.11.2001 17:36Verča
  Petra:
  Poslala jsem Simoně ty obrázky a.... knížku o králíkovi.Jen jsem jí to zmenšila,protože i mně se to dost špatně stahovalo.
  21.11.2001 18:32Petra
  Verča: Tak jsem tu nakonec musela zůstat, tak jsem aspoň toho Králíka dala na internet. Je to na www.webpark.cz/paf, je tam odkaz. Zvu VŠECHNY, i když je to hoooodně horkou jehlou, tak mě prosím omluvte.

  SuE: Vy jste ale zvláštní útulek, jsem ráda, že jste!
  21.11.2001 22:31Verča
  Mám zakrslého králíčka jménem Kájíček. Je to můj miláček, ale právě teď je moc nemocný. Ničí mě to. nikdo mu nedokáže pomoct a on mi umírá před očima. Kudy chodím, tudy na něj myslím. Veterinář mi řekl, že je tu možnost, že umře. 50:50
  Vtipy i králíčkách jsou odporný a morbidní. Kájíček je pro mě jako pro někoho třeba pes nebo kočka.
  22.11.2001 00:05Erika
  Verča - jedna Verča už tu v diskusi je, tak si třeba říkej Verča II. nebo vymysli jinou přezdívku aby se to nepletlo. Napiš co tvému králíčkovi je konkrétně a čím ho léčej. Třeba někdo bude mít k tomu užitečnou radu nebo kontakt na veterináře který to umí vyléčit. Je mi moc líto jaké máš starosti se svým ušáčkem.
  22.11.2001 07:56Nika
  Verča II
  Ahojky vítám Tě tady mezi námi. Je mi moc líto tvého králíčka Kájíčka. Co mu přesně je? Určite ti všichni rádi poradíme co a jak.
  Jak je starý?
  Já mám králíčka Fidíka jsou mu asi 3 měsíce.Předtím jsem jich měla 6.
  22.11.2001 09:02Jarka
  Verča II
  napiš přesně, co Kájíčkovi je a jak ho veterinář
  léčí.
  22.11.2001 09:53Renata
  Erika
  Polštáře na oblíbeném bobečkovacím místě nestačí – udělá je hned vedle. Zkoušela jsem to zakrýt dekou, ale druhý den byly i na dece. Do včerejšího dne jsme vstali s heslem-svůj gauč si ubráníme. Vzhledem k tomu, že rodina měla manévry, zbyly mi doma dvě víka od zavazadlového prostoru našich aut. Z nich jsem udělala zátarasy. Od 10 dopoledne do 7mi večer to bylo dobré, v sedm Robin již zřejmě nemohl potřebu vydržet a zátaras přeskočil. Při doskoku to z něj začalo padat. Okamžitě jsem ho vyhnala. Při jakémkoli pokusu vyskočit na gauč Robina odháníme. Už jsem dvakrát našla hromádku před klecí. V kleci prostě ne a ne.
  22.11.2001 11:07Simona
  VERONIKA
  díky moc za email

  PETRA
  bohužel spadli obě - já to tenkrát nevěděla (byla jsem ještě malá tak mi to naši radši zatajili) - byli jsme někdě pryč a nechali otevřený dveře od balkonu a oni vyskočili se svýho domečku a bohužel se dostali až na balkón... několik náhod za sebou hrůza - naše první morčátka co se nám narodili doma.
  22.11.2001 11:09ucho 007
  Renata: nechce si zaneradit vlastni bejvak, to je jasny :-) .. Wendulka ma jeste specialni zachod mimo kralikarnu a funguje to.
  22.11.2001 11:11Libb
  Renata:
  Mně se osvědčila velká dávka silného deodorandu spolu s znepříjemněním přístupu na dané místo.
  22.11.2001 11:41Sebastianka
  Renata
  Mám podobný problém, Ňufinka sice chodí do svého rohu v kleci i když je puštěná na volno, ale jakmile se jí podaří vyskočit na sedačku a začne jakoby hrabat, anebo vyskočí na polštář - okamžitě z ní začnou padat bobky. Vypozorovala jsem, že se to stává většinou večer a jsou to bobky "žrací". Pokaždé bobečky posbírám a i s milou Ňufinkou strčím do klece (jak jsem si přečetla v diskusi), ale nepomáhá to. Rohová sedačka ji prostě magicky přitahuje. Nikde jinde v bytě to nedělá. Taky netuším proč to dělá a jak ji to odnaučit. Zavírat v kleci ji nechci a neustále ji hlídat a odhánět z gauče, to nejde taky. Takže zatím sbírám... a sbírám....
  22.11.2001 12:01Simona
  PETRA

  prosímtě, řekni mi v jakým městě jsou tak ochotný v útulku. Já jsem z Pardubic a útulek je tady snad nejhorší v republice - jsou tam lidi, který nemaj vůbec rádi zvířata - celej den jsou zavřený v klecích asi tak metr krát metr. Vůbec je nevenčej - no hrůza. A když si tam přijdeš pro pejska tak jsou ještě naštvaný, že je někdo otravuje. (Já odtamtud mám už druhýho pejska - nevím proč bych si měla brát papíráka - nic proti nim, ale ty chce každej)
  22.11.2001 12:41Libb
  Simona:
  K papírovým psům - mám takový pocit, že kdejaký oříšek má vyšší inteligenci než čistokrevní, snad s výjimků vlčáků a možná pár ras, které neznám. Jinak jsem taky spíš pro zvířátko z útulku, ale je tu jedna nevýhoda: pokud se o ně někdo předtím špatně staral, může z toho mít komplex a pak se tě může bát (případ mého Kuby - předevčírem jsem měl doma návštěvu a ta si ho chtěla pohladit, Kuba nechtěl, tak ho začala (ta návštěva) honit. Stejně se ho nepodařilo chytit a Kuba mi pak ještě druhý den utíkal...). Ale za ten pocit, že jsem tomu zvířátku pomohl, to zase stojí!
  22.11.2001 12:42Simona
  Miki
  Tak to máš fakt těžký s tím králíčkem. Já měla taky jednoho kluka a chtěla jsem mu pořídit holčičku - s tím, že je od sebe občas odloučíme, aby nenastalo to čeho se bojíš. Jenže nakonec máme kluky dva, protože se nám ve zverimexu dušovali, že to je určitě holčička. Na to pozor, když si ji budeš pořizovat - vlastnoručně zkontroluj. No naši kluci se zatím snášej dobře - názory se rozcházejí - většina se myslí, že je budu muset rozdělit, ale už znám pár lidí co měli dva králíky a byli prej v pohodě takže uvidím. (S tou kočičkou nevím - my máme pejsinu a ta se s nima snáší dobře - dokonce je chrání)
  22.11.2001 12:48Lenka + Bertík
  Ahojky všichni, nejdřív se chci omluvit, že jsem tu tak dlouho nebyla. Byla jsem v nemocnici na takové menší operaci, ale teď už jsem fit.

  Co se týče útulku na Kociánce v Brně, tak s tím mám jednu strašnou zkušenost. Moje šéfka se rozhodla, že si vezme psa z útulku. V Brně je jen jeden a tak jsme zamířili na Kociánku. Útulek je v hezkém prostředí na kraji Brna v lese, ale tady jeho krása končí. Jeli jsme tam v létě za velkého vedra a našli jsme ho celkem rychle, a to podle nepředstavitelného smradu. Po dlouhém zvonění nám přišla otevřít taková holka 20 - 25 let, řekla, že musíme počkat a dala nám 3 katalogy černobílých rozmazaných fotek psů a odešla. Po prohlédnutí katalogů a hrozného prvního dojmu jsme se rozhodli, že odejdeme, ale k naší obrovské smůle jsme zjistili, že jsme uvězněny mezi dvěma ploty. I přez volání a klepání nikdo nepřišel. Jednoduše na nás zapoměli. Po hodině přijel pán se zásobami a vysvobodil nás ze smradlavého zajetí. Tak takové jsou moje zkušenosti z útulku na Kociánce. Po této zkušenosti bych už do žádného útulku nešla.
  Zdravím Lenka
  22.11.2001 12:53Simona
  Libb

  já vím, my jsme právě takovou psici měli - prožila strašný mládí a ze začátku nám moc nevěřila, ale nakonec se na nás hrozně upnula a začala nesnášet ostatní lidi a zvířata - nikomu by ale neublížila - byla moc hodná a chytrá a taky nemocná - měli jsme ji jen 8 let. Před rokem umřela a já se z toho nemůžu dostat. Teď máme druhou, ale ta je úplně psychycky vyrovnaná - byla tam jen 1 den jako štěně.
  Tohle je, ale králiččí diskuze viď. - To je bezva nápad zachránít králíka před pekáčem, jestli máš dost místa tak o tom určitě přemejšlej. Taky si myslím, že jsou trochu inteligentnější než zakrslí
  22.11.2001 12:56Simona
  Lenka+Bertík

  Já myslím, že tím spíš bys tam jít měla. Aspoň vidíš v jakých podmínkách tam ty zvířátka jsou. Ty ten smrad chvíli vydržíš a můžeš nějaký zvířátko zachránit, ale oni tam můžou strávit zbytek života...
  22.11.2001 13:03Lenka + Bertík
  Simona
  Připomínám, že já si vzít nějakého pejska nechtěla. Zastávám názor, že pes do paneláku nepatří a navíc bydlím ještě s rodiči a jsem ráda, že můžu mít Bertíka. Oni totiž zase zastávají názor, že jediné zvíře, které patří do paneláku je kanárek nebo rybičky.
  22.11.2001 13:03Simona
  Libb

  ty jsi sehnal v útulku i králíčka? - taky jsem o tom uvazovala, ale u nas maj jenom pejsky, kocicky a jednu smutnou opicku. To je bezva, ze ho mas - on si toho urcite vazi, kdyz poznal horsi zivot.
  22.11.2001 13:04Lenka + Bertík
  A navíc jsem velice lítostivá a při pohledu na ty ubožáčky bych musela plakat. Všechny si je prostě nemůže člověk vzí domů. Je mi jich moc a moc líto.
  22.11.2001 13:05Simona
  Lenka + Bertíček

  Já myslela až budeš nějakýho jednou chtít nebo zase někomu pomáhat vybírat.
  22.11.2001 13:08Simona
  Lenka + Bertík

  Já v útulku taky brečela (zvlášť v tom našem, když mě bylo 10 a naši toho "ošklivýho vořecha" nechtěli a nakonec jsme jí všichni milovali)- ale aspoň jednoho jsem mohla zachránit.(Teď už vlastně 2)
  22.11.2001 13:08Libb
  Simona:
  Já jsem celkem pro, s tím místem je to ale horší a hlavně pořád nevím, jak by se ten "pekáčový králík" choval k zakrslému Kubovi.
  22.11.2001 13:10Libb
  Simona:
  Odkud ty vůbec jsi? Pokud máš možnost cesty do Prahy nebo Liberce, doporučuju kontaktovat SuE - mám přes ni sehnaného Kubu a nedávno ty nabízela dalšího králíčka.
  22.11.2001 13:13Libb
  K útulkům: Nechápu dost dobře lidi, co tam dělají. Buď to musí být totální ignoranti, kterým na těch zvířátkách moc nezáleží a nebo to jsou lidi, kteří tam dělají právě proto, že zvířátka milují a pak nechápu, jak to vydrží, protože já bych asi taky brečel a chtěl bych každému pomoct a každé si vzít domů, ale to nejde ani kvůli místu ani kvůli penězům, o čase nemluvě :( Obdivuju SuE, že to dělá, protože o ní vím, že zvířátka má hodně ráda.
  22.11.2001 13:44Petra
  Simona: to už je dlouho co jsem tam volala (asi 5 let). Dělali na mě dobrý dojem, ale musím se přiznat,že jsem nikdy v žádném útulku nebyla. Mám kamarádku, která také kdysi uvažovala o kočce z útulku. Tak jsem měla hroznou radost, když mě dvě holky na ulici přemluvily a vrazily mi malého černého usmrkaného kocourka. Hned jsem ho doma vykoupala, usušila a nakrmila a těšila jsem se, jak jí ho dám k narozeninám. Jenže ona mi řekla, že už si kočku rozmyslela a že se jí tím rozhodnutím ulevilo, že by na ni neměla čas a takové ty řeči. Tak šel kocour ke známým, kde si ho moc váží a je z něj krásné černé chlupaté lesklé a čistotné zvíře. A kamarádka si asi za dva měsíce koupila(!) od známých perského kocoura bez papírů a podle jedné chovatelky peršanek úplně nemožného. Takže má koupené zvíře a ještě s ním ani nemůže na výstavy, prostě totéž, co by měla z útulku a ještě by tím té kočce pomohla. Ale nic proti peršánkovi, je taky fajn a on za to nemůže.
  22.11.2001 14:53Marty
  Erika

  ahoj, nezapomělas na mě
  22.11.2001 15:29Erika
  Marty:
  Neboj, poslu to zitra, dnes tu mam nejake technicke potize.
  22.11.2001 15:35Miki
  Simona:
  A jak staří jsou ti tvoji králičí kluci?
  22.11.2001 15:42Marty
  Erika

  Díky, jseš zlato, vlastně to nevim, ale asi jo. Dík a Čau
  22.11.2001 17:53Jehla
  Všem lidičkám, co pomohli zvířátkům z vězení, velký pozdrav Sue, velký pozdrav Simoně, Libbovi, ale všem vám tady - jste všichni neskutečně krásní lidé - a budete, nebo již jste odměňováni, protože každý z nás dostává tolik, kolik sám dává.

  Mír s vámi a mír se všemi tvorečky a kytičkami!
  22.11.2001 19:06Renata
  Ucho 007
  Robin má také záchod mimo klec, ale nechce do něj chodit, udělal si z něj pelíšek.

  Libb
  Znepříjemnit vstup na inkriminované místo? Metrový zátaras nestačil. Silný spray zkusím, ale abychom se nemuseli přestěhovat do kuchyně.

  Sebastianka
  Máme úplně stejný problém. Akorát Robin ho rozšířil i na bobečky, které nejí a navíc je dělá celý den.
  ( kromě pauzy mezi 12-16hod., to chodí odpočívat jinam ). Prostě jakmile doskočí na gauč, tak to z něj začne padat. Jako nějaký reflex.
  22.11.2001 19:33Simona
  Libb

  No já už bych si teďka bohužel vzít králíčka nemohla, když už mám dva kluky-ušáky. To víš v paneláku jsou ty dva králíčci a jeden menší pejsek tak maximum co si můžu dovolit. Já bych si je samo vzala předtím než jsem si je pořídila - jenže jsem o žádných opuštěných nevěděla.
  PS:jsem z Pardubic

  Petra

  já taky nemám vůbec nic proti čistokrevným zvířátkům - oni to nevědí jak dlouhý mají jméno a jsou všichni stejně milí, ale já ani netoužím chodit po výstavách tak proč to zvířátko nezachránit, žejo. To ses správně postarala o tu kočičku. Ještě jsem se tě chtěla zeptat: Byla jsem na tvý stránce o kanarcích a morčátkách (moc pěkný) a našla jsem tam odkaz na tu moc úspěšnou Afgánskou chrtici - ta taky patří do tvýho zvěřince?

  Miki

  Irískovi i Šmudlovi je teprve 11 nebo 12 týdnů. Tak doufám, že se mnou pár let strávěj - můj první králíček se dožil jen 3 let.
  22.11.2001 20:15Simča K.
  Ahoj lidičky, asi před 2 týdny jsem byla s Končou u veterináře, a protože už minule měla asi 3 dkg nadváhu, nechala jsem ji zase zvážit. Měla půl kila nadváhu!!! Vážila 2 kila, hrozně jsem se divila, ale musela jsem si přiznat, že jsem jí dávala pořád hodně najíst. A tak má teď dietu- dostává hodně sena, tři krát denně malinko zrní(jen na dno misky) a víc jablka a mrkve. Občas dostává půlku toho vit. bonbonku. Prosím poraďte zda tato dieta zabere.

  Teď se snažím prodat tu malinkou klec(asi 60X30X30), protože ve zverimexu mají hrozně velkou a bezva klec, akorát pro Konču za (pouhých) 1250Kč! Ale má jeden háček: můžu si jí koupit jen když prodám tu svojí klec. Budu se snažit, aby Kony dostala nový byteček.
  Jo a ještě něco: už je to moc dlouho co jste mluvili o kokciodoze(nebo jak se to jmenuje...) vubec nevim, co je to za nemoc a jak se projevuje nebo léčí.
  Prosím odepište zdraví Simča a Kony..... pokud si chcete dopisovat, tak pište na si.ky@quick.cz
  P.S. nevadí, že je Kony v předsíni, kde je v zimě asi jen 18 stupňů?

  22.11.2001 20:18Simča K.
  Teda Kony váží o 0,5 Kg více a ne o 5 dkg
  22.11.2001 20:20Simča K.
  Omlouvám se Kony předtím vážila o 0,3kg a ne o 3 dkg to podtím neplatí....
  22.11.2001 22:49Erika
  Simka - 18 stupňů je určitě v pohodě.
  22.11.2001 23:13SuE
  Petra

  Ahoj Petro, je mi lito, ze jsi s kotatkem nepochodila. Lide jsou velmi divni tvorove. A zive darky konci vselijak - muj pritel nasel loni rano po Stedrem dni pod kulnou perske kote. Samo se tam nedostalo, tlapicky melo uplne suche. Klika, ze to byl persanek, obycejne kote by si nikdo nevzal. Ale i slechtene kocky (perske, siamske, britske) konci v utulcich, takze kdybyste nekdy nejakou chteli, zkuste to nejdriv tam (to same plati o psech).

  Zpatky ke kralikum: je pravda, ze kdyz zakrslemu kralickovi davate moc kalorickou potravu, tak vyroste jako bezny kralik? (omlouvam se za mozna hloupou otazku, kralici nejsou prave muj obor :)
  23.11.2001 07:52MaCu
  Ty stranky jsou opravdu super (zvlaste ty videa), skoda ze tata nema inet, to by se mu libilo!! Ahoj
  23.11.2001 08:14Libb
  Všichni:
  Včera jsem měl úžasný zážitek. Zkoušeli jste už někdo honit černého lítajícího línajícího králíka na bílém froté povlečení? Konečný efekt: Kuba přitisknutý ke mně (teda spíš já ke Kubovi), bílé prostěeadlo celé černé od jeho chlupů a já v obličeji chlupatější než Kuba :)
  23.11.2001 08:20Libb
  Dotaz:
  Kuba se mě začal nějak bát. Když se k němu skloním, abych ho pohladil, hned se pokusí utéct, pokud náhodou nemá kam, tak se přikrčí a začně couvat, jakoby v naprostém děsu a panice. Pak se pokusí rychle utéct, když se mi ho při tom podaří chytit, snaží se mi vyrvat, a když ho nějak udržím (většinou tak, že mu lehce zakryju hlavičku a přitisknu ho dolů), po chvíli rezignuje e nechá se hladit, ale strašně rychle dýchá (asi z toho, jak mi utíkal), ale zase i když se vydýchá, tak dýchá tak jakoby cukaně - jakoby se bál. Dřív to nedělal, netušíte, co mu přelítlo přes nos? Mohlo by to být tím, že ze začátku, když jsem ho chtěl hladit a on nechtěl, tak jsem ho nechal být a teď si ho prostě chytím? Nebo něčím jiným? Ale čím? A hlavně? co s tím? Včera jsem mu asi 20 minut domlouval, že je to nehodný králíček a že jsem z něho smutný... a nějak to nezabralo, ráno mi utekl zas :(
  23.11.2001 08:36Miki
  Taky bych potřebovala poradit.Můj králíček má tak trochu nadváhu, váží 2,5 kg.Chovatelka,od které ho mám,mi sice říkala, že bude zřejmě statnější po svém taťkovi rexovi, ale jestliže je standard kolem 1,5 kg, tak ta jeho hmotnost je dost. Jakou dietu byste mi poradili? Jeden čas jsem ho dost krmila ovesnýma vločkama, což byla evidentně chyb, ale s tím už jsem přestala. Ale když on je tak miluje. A je mi líto nedat mi nějakou tu jeho oblíbenou mlsku, když přiběhne ke skříni, kde má svůj šuplíček a sedí u ní a smutně kouká.
  23.11.2001 09:27Andrea
  Zdravim vsechny. V utery jsem si domu prinesla noveho kralicka a nevim, kdy se mi ho podari jakztakz ochocit, mela jsem pred nim uz jednoho, ale ten byl extremne plachy a tak nevim jak to asi normalne trva nez se vas prestane bat a schovavat se.
  23.11.2001 09:46Libb
  Andrea:
  Počítej tak 2 týdny na první otrkání, pak tak půl roku na pořádné skamarádění s tím, že možná nkdy. Každý králík je jiný, stejně jako my, lidé. Lidé z diskuze Ti to jistě potvrdí. Některý je kamarádský, jiný plachý, jiný může být i agresivní. Hlavně se mu snaž co nejvíc věnovat, zkus ho krmit z ruky (nekousne i kdyby se snažil), zvyknout ho na to, že ho chytáš a zvedáš a tak...
  23.11.2001 09:51Nika
  Budu muset taky Fidíka zvážít.Zajímalo by mě kolik asi tak váží, ale nadváhu určitě mít nebude.

  Simona
  Nebojiš se, že se budou Irísek a Šmudla prát až budou větší? Samci prý až dotostou do dospělosti tak se perou a můžou si něco udělat. Taky jsem chtěla druhýho prcka k Fidovi, ale chovatel mi to rozmluvil, že prý to fakt není dobrý nápad. A ty je máš v jedné kleci? Až budou větší budeš muset mít asi dvě klece. Přeji ti hodně štěstí s králíčkama a ať se ti neperou, třeba budou vyjímka. Jsou to bráškové?Měj se pěkně a pozdravuj je od Niky a od Fidíka
  23.11.2001 10:01Jarka
  Andrea
  souhlasím s Libb
  Libb
  třeba nemá Kubíček náladu na hlazení, tak utíká.
  Tak ho nech v klidu.
  23.11.2001 10:05Petra
  Simona: Ta afgánská chrtice je mé kamarádky, která mě přemlouvá, abych si od ní vzala štěně. A protože Armína (ta chrtice) je moc milá a je mi sympatická, tak jsem silně nalomena. Jen se bojím, že Féfule bude moc žárlit, tak si to asi kvůli ní nedovolím...
  23.11.2001 10:12Nika
  Petra
  Afgánský chrti jsou moc krásný psi, ale je prý snima moc práce s péčí o srst a taky Féfule by se jí určitě bála.
  23.11.2001 10:16Nika
  Prosím ještě jednou, pokud mi budete někdo posílat něco na mail tak prosím max. 1 MB jsem připojená přes modem a strašně pomalu to leze. Díky moc.
  23.11.2001 10:23Netka
  Zdravím všechny :-)
  Máme jedno prvenství s našima bestiema.
  Capucka prvně přiběhla na chrastící krabičku s mlsinkami až ke mě a pak dokonce vysločila až na poslel za mnou!! A to je u této naší vztekliny co říct. :-) Měla jsem ohromnou radost.
  Co se týče Kávky, ta se neobtěžuje ani se na krabičku natož na mne podívat, nedejbože aby přiběhla. ALe zase musím říct na to jaká to byla peciválka, teď přebíhá po pokoji sem a tam a bere to zkratkou přes letiště. :-)
  23.11.2001 10:29Netka
  Libb:
  S tím souváním to máme úplně stejné u Capucky.
  Kávice se přimáčkne k zemi a čeká až se jí něco stane.
  Capucka se nechá honit, protože to považuje za děsnou zábavu. Pak se zastaví a zaujme bojový postoj. :-) Když se k ní natahnu, kousek si odcouvá a pak se v klidu nechá hladit nebo vzít.
  23.11.2001 10:43Jarka
  Verča II,
  jak je Kájičkovi?
  23.11.2001 11:00Andrea
  Koukla jsem se na ty osobni stranky a videa, fakt super jen doufam, ze Bonik (oficialne Bonifac) se taky prestane krcit v zadnim koute klece a predvede nejakou akci.
  23.11.2001 11:15Libb
  Netka:
  Kuba se ale nenechá vzít v klidu, navíc se nepřimáčkne k zemi - on se snaží utéct a abych ho zastavil, musím ho přimáčknout já (prý je to nějaký reflex u králíka, že když ho přimáčkneš dolů - ne ze stran! - podrobí se, je to prý něco jako dát najevo svou autoritu), jinak uteče. A ani pak to není v klidu, je mi ho vždycky líto, jak tak vyděšeně funí, ale zase ho chci zvyknout na hlazení. Nechat ho v klidu, jak radila Jarka, je sice řešení, ale přece jen bych si ho někdy rád pohladil, když už ho živím... ;-)
  Dnes se dokonce pokusil vystartovat doslova kolmým startem na postel, když jsem ho chtěl pohladit. Bez rozběhu, bez odrazu, prostě to zkusil po stěně postela jako kočka. Málem se mu to podařilo, ale na kraji byla ještě navysoko ustlaná pořina (prevence před loužičkami) a tak po ní sklouznul. No nechal jsem ho výjímečně puštěného, třeba si to tím u něho trochu vyžehlím...

  Andrea:
  Bacha na to co říkáš! Já tohle říkal taky, dokud Kuba pořád seděl v kleci a smál se těm co ty naříkali, že nemůžou králíka přesvědčit, aby zalezl do klece, že mi tam Kuba chodí sám a rád. Teď ho lovím po celém pokoji - teda jen po té části, kde je koberec. S jednou malou výjimkou na parkety nechodí.
  23.11.2001 11:16Libb
  Prosím Vás nové přírůstky do diskuze, napište uchovi007 iniciály, ať se vám to taky začne zobrazovat u přezdívek - pomalu začínám ztrácet přehled kdo je kdo, zvláště u 3 Veronik :)
  23.11.2001 11:49Andrea
  Libb:
  No doufam, ze se Bonik taky trosku odvaze. Vcera jsem mu nechala poprvy dvere klece otevrene, ale jen se krcil v rohu a kdyz se sel napit (coz je naproti u otevrenych dveri) tak se bal aby nevypad. Je fakt, ze ho mam od uterka, ale uz by si moh alespon trosku zvyknout. Dneska se ho pokusim primet aby konecne opustil svuj vysezeny ruzek.
  23.11.2001 12:57Nika
  Přeji všem pěkný víkend.

  Lucko!!!!! Co návštěva Jihlavy?????
  23.11.2001 13:14Netka
  Libb:
  Kávice se přimáčkne k zemi a ustrašeně čeká až si ji vezmu nebo pohladím. U té na 100% vím, že se jí hlazení ani trošku nelíbí.
  Capucka se nechá lovit, ale pak když ji chovám dá najevo, že je jí to příjemné a občas se i vnucuje. Jak já říkám nafoukne se a mele zubama. Ta dokonce i přiběhne na mlsínku. Ale má nějaké čidlo na to, že se jde spát a ony musí do klece a začne zdrhat, abychom ji nemohli chytnout. Pak se posadí na tu postel a nechá se celkem dobrovolně vzít. :-))
  P.S.
  Jinak obě bestie docela nahlas dýchají. Hlavně Kávice. :-)
  23.11.2001 13:19Simona
  NIKA
  Bráškové to asi jsou - máme je sice každýho z jinýho zverimexu, ale jsou stejně staří a vypadaj skoro úplně stejně tak myslím, že jo. To víš, že se bojím, že se budou prát, ale kdyžtak jim koupím novou klec - teďka zatím bydlej spolu a maj se dost rádi - spí spolu přitulený v jednoum domečku a navzájem se mejou. Akrorát, že Irísek je takovej peciválek a líbí se mu tam kde je, ale zato Šmudla je nějakej moc chytrej a šikovnej - vždycky vymyslí, jak se dostat ven a ráno na mě čeká přede dveřma.
  23.11.2001 13:24Simona
  PETRA
  myslím, že Afgánská chrtice je ke králíčkovi asi opravdu dost velká a musela bys jí učit, aby byla moc opatrná - ještě, že je Féfulka velkej králíček - mohla by se s tím vypořádat, ale myslím, že by se stejně víc hodit nějakem menší pejsek (nemyslím hnedka čivavu, ale aspoň takovýho středního - třeba z útulku - já vím, ty štěnátka jsou moc hezký - já myslím, že by si Féfulka nakonec zvykla i na afgánečka.)
  23.11.2001 13:26Nika
  Simona
  Klec mám, nechtěla bys jí. Prodávám ji tak za 200 - 300 Kč.Je to ta standartní velikost. Na jednoho králíčka akorát.
  23.11.2001 13:31Simona
  Nika
  Jaký má rozměry? A taky je důležitý kde bydlíš, aby jsme to mohli nějak uskutečnit.
  23.11.2001 14:27Petra
  SuE: To je pravda, někteří nezodpovědní chovatelé sfgánů nechají fenu nakrýt a protože štěňata nemohou udat, nabízejí je výměnou za pytel žrádla nebo končí v útulku. Když to neumím křížit, tak to nedělám. Lidi si potom pořídí podřadného afgána a Armína se štěňat nedočká, protože se bojíme, že bychm je taky neudali.

  Našla jsem na Fauně článek o veterinární prevenci v chovu králíků: http://www.ifauna.cz/cisla/00/00-21.asp?show=13
  23.11.2001 14:28Petra
  Oprava: afgánů, tedy afgánských chrtů.
  23.11.2001 14:47Libb
  Petra:
  Co je v tom článku myšleno tim "Králíky chováme nejlépe na roštech"? Já nedávno odmítl klec, která měla dole místo pevného dna něco jako pletivo nebo jak to nazvat. Prostě tlusté dráty do mříže a pod tím plast. Neříkejte, že tohle je pro králíky dobré! A nebo ano?
  23.11.2001 14:58Libb
  Propána co je to za strašný server? Proletěl jsem tamní diskuzi o králících, al eco tam píšou... :(
  Když už někdo řeší co s agresivním králíkem a někdo mu poradí zabít ho, ať je klid, budiž, jde to pochopit, ale pokud myslí vážně ty řeči o drahém obědu... Tímhle u mě profi chovatelé strašně ztratili na ceně, oni o těch svých králících mluví jen jako o kuse, jak je drahý a dobrý na výstavě, ne jako o kamarádovi... Doufám, že z naší diskuze nemá s svému chlupáčovi takový vztah nikdo, to bych byl teda pěkně smutný... A my se tvářili škaredě na někoho, kdo dal králíčka někomu jinému, když bl zlý a oni by si ho dali tak k obědu... Brrr...
  Ještě jednou: to opravdu tihle lidi chovají králíky jen kvůli výstavám (nese jim to prachy nebo co?) a ne pro potěšení a vztah se zvířátkem? :(
  23.11.2001 15:03Nika
  Simona
  Ja přesně nevím jak je veliká. Doma jí oměřím a v pondělí ti dám vědět.Moc veliká ale není.Jednomu králíčkovi, ale stačí. Jsem z Jihlavy a Ty?
  23.11.2001 15:05Nika
  Simona
  Já jsem koupila větší, protože jsem měla ty malí a bylo jich v kleci 5 a to byla ta co jsem měla malá. Teď jí mám doma naprd a chci jí v brzké době prodat, tak se ozvi. Mobil: 0604/473 500 zavolej.
  23.11.2001 15:06Nika
  Nevíte jestli se kokršpanělé kamarádí s králíčky?
  23.11.2001 15:08Libb
  nebo ty dotazy kde dát vyčinit kůže... :(((
  23.11.2001 15:08Nika
  Teď jsem zrovna koukala a diskuze už má 100 stránek, je co číst. Přeju Erice a Ucho007 ať se jim daří se stránkou daří jako doposud. Well done.
  23.11.2001 15:09Nika
  Co budete svým chlupáčkům kupovat k vánocům?
  23.11.2001 15:13Libb
  Nika:
  To mě ještě nenapadlo. Ale vzhledem k tomu, že Kuba odmítá žrát cokoliv, o čem jsem se dočetl, že to králíci milujou, asi mu bude muset stačit výlet na Valašsko, aby nebyl sám :) A mrkev
  23.11.2001 15:22Jarka
  Matýsek dostane malý košíček a v něm hrozinky,
  mandličky/oloupané a jenom trochu/, banán a bazalku. Ale bazalku dostává často i mimo vánoce.
  A hrozinku také jako pamlsek.
  23.11.2001 15:34Erika
  Libb:
  Tady holt koukáme na králíčky jinak - jako na naše mazlíčky. Ale z druhé strany chápu, že někdo třeba na venkově chová králíky z užitkových důvodů, takže se pak samozřejmě může zajímat o kůže. Neodsuzovala bych to tak šmahem. Samozřejmě konfrontace takového venkovského chovatele a chovatele s králíčím miláčkem nemusí dopadnout dobře, a už vůbec by si neměli vzájemně radit. Mimochodem mám knížku Chov králíků pro masnou produkci a z informačního hlediska je naprosto nedostižitelná. Kam se na ní hrabou všechny knížky o zakrslých králících. Jsou tam podrobnosti o nemocech a jejich léčbě, o krmení a anatomii, kultuře chovu. Rozhodně se tam mluví o králících s úctou, jako o tvorech kteří si zaslouží slušné zacházení. Když se nějaký jednotlivý chovatel králíků o nich vyjadřuje krutě a bezcitně je to samozřejmě smutné. Ale určitě to není pravidlo. Aspoň doufám.
  23.11.2001 15:38Libb
  Erika:
  Pro venkovský masný chov pochopení mám, ale pro ty vystavovatele moc ne :( A právě tihle se tam vyjadřovali způsobem: králík zlobí, tak půjde na pekáč - ono to občas sice zazní i tady, ale tam to mysleli vážně :(
  23.11.2001 16:15Jarka
  Libb,
  máš pravdu, proto se se moc neví o nemocech králíků, protože chovatelé s nemocným králíkem k doktorovi nejdou prostě ho utratí a hotovo. A pak kde se to ten vereinář má naučit.
  23.11.2001 16:53Petra
  Libb: Promiň, já to moc nečetla, hledala jsem něco o kočičích nemocech ledvin (máme to asi bohužel doma) a tady jsem jen viděla, že je tam přehled očkování, který platí jak pro králíky na maso, tak pro naše chlupáčky. Je mi líto, že se tam k nim staví takhle, ale znám lidi, kteří králíky chovali, a ti se u nich měli vždycky hezky a ti lidé je mají také rádi, ale když ho chtějí sníst, nemůžou k němu mít takový vztah jako my. Vždyť zase díky tomu, že jsou nám ta zvířata užitečná, se staráme o jejich chov a udržení druhu a rozšíření plemen... u krav, králíků a všeho ostatního.
  24.11.2001 00:48Erika
  Petra: souhlasím s tebou
  24.11.2001 15:35Petra
  Erika: Díky za podporu, teď ji zrovna potřebuju. Dostala jsem mail od Jirkovy bejvalky, píše dost ošklivé věci, ale myslím, že ne všemu se dá věřit. Budu si to muset pořádně rozmyslet. Ještě že Féfule přede mnou nikoho neměla... :-)
  Naše kočička už je lepší, doufám, že s dietkou a s léčbou bude žít ještě dlouhý život.
  24.11.2001 16:27Ušatej
  Petra: proboha co se děje ????????
  24.11.2001 17:14Erika
  Petra: e-maily bejvalek se nectou ;)
  24.11.2001 19:22Renata
  Napadlo vas nekdy, co si mysli chovatele kraliku ( pro maso a kuze ) o nas? Kdyz jsem mela Robina prvne v chate, tak me videl mistni chovatel. Zrovna jsme byli na prochazce na voditku ( Robin me prochazel podle toho, co se mu zrovna libilo ). Malem smichy umrel ( pote, co mu doslo co za zviratko vencim ). Alespon mi venoval par granuli proti kokcidioze. Dokonce jsem je ted objevila v Baumaxu ( v Praze 5 ). Maji je tam vazene, kg stoji 15 korun. Jsou sice asi spis urceny pro vykrm, ale pochybuji, ze pro nase drobecky delaji nejake jine. Tak si po granulkach pujde Robin zabehat, aby z nej nebyl tlusty kralicek.
  24.11.2001 20:28Simča K.
  Pro Libb
  20.11. si psal že je docela krutý ho nechávat na noc a když nejsi doma v kleci. Nejsi sám. I já musím svojí Konču nechávat v kleci-bohužel taky kvůli loužičkám a bobkům. Takže jestli máš dostatečně velkou klec, myslim že to žádná kruťárna neni. Já se taky zamejšlim nad novou větší klecí(o tom už sem psala), aby když už tam Konča většinu dne proleží(protože musim chodit do školy) ,tak ať to má větší.

  19.11.jsi psal,že Ti tvůj Kubík okousává vlasy.Moje Konča to taky dělá.Občas i cejtíme škubnutí,jak ten vlas vytrhne... Nebo zase kousne do hlavy, to taky neni moc příjemný...

  Všichni
  Kony má několik míst,kde loužičkuje:v dětském pokojku pod stolem,v kuchyni u lednice...těch míst je víc a tak se jí tam snažím co nejmíň pouštět.A bobky to samý.Nejvíc je zbírám v předsíni.Tam má klec a nejčastěji tam běhá.Mám štěstí,že aspoň čůrá do kočičího záchoda.Máme tam koberce a tak musim vždycky pod toaletu dávat igelit-když z něho vyskočí, vyhodí i kočkolit a to bych se pak nedoluxovala.Jak děláte výběhy vy a kam vaši králíčci kakají a čůrají? A jak ste je to naučili?

  Všem hrozně moc chválim bezvadný jména Vašich miminek.

  Zdraví Simka a Kony
  (si.ky@quick.cz)

  P.S. po Libb: psal jsi o jezení králíků:v jídelně už jsme ho měli 2X a to u ještě toho druhýho jsem si ho spletla s kuřetem. Jim a holky:to je nějaký divný kuře, není to králík? a já si vzpomínám, že jsme v jídelníčku mělio napsaný králičí maso, hned jsem to jídlo odmítla. Tak ti co nejí králičí maso, tak by se měli zamyslet nasd tím, že když už ho mají na talíři musí se zabít, aby to člověk mohl sníst a my to pak vyhazujeme....
  Tak nevím, jestli je lepší "jíst či nejíst", ale já ho nejím....

  24.11.2001 21:24Andrea
  Simka
  Pred Bonickem jsem jen jednoho kralicka a ten se naucil louzickovat v kleci sam, ale bobky trousil tam kde zral, a kdyz mu neco z krmitka vypadlo v kuchyni pod stul tak bobkoval tam. Bonickovi je teprve tri mesice a mam ho od uterka a mou momentalni nejvetsi starosti je, abych ho dostala z klece, neb ji ma otevrenou cely den a vubec se mu ven nechce. No doufam, ze mu to nebude trvat moc dlouho :-)
  24.11.2001 21:42Andrea
  Podivala jsem se na tolik diskutovanou ifaunu a zaujal me tam jeden clanek o prevence kokcidiozy, chtela jsem se vas zeptat co proti ni delate a zda je to realne hrozici nebezpeci. Ten clanek je na: http://www.ifauna.cz/clanky/clanek.asp?id=371
  25.11.2001 01:01Ucho 007
  Ahojka, na stránkách ušáčků je další nájemník ;-)
  25.11.2001 10:30Ušatej
  Ahoj jak se vám všem uší??? :))))))))
  25.11.2001 10:37Ušatej
  Simka: máš mailík :))))))))
  25.11.2001 16:51Ušatej
  Tak jsem si koupila kakao a měla jsem v něm zajíčka "Qikiho" :DDDDDDDDD, tak má Králík kamaráda :))))))))))
  25.11.2001 18:29Petra
  Ušatej, Erika: Mate mailik (bez podpisu, ale zato pekne od plic).

  Ušatej: Jake kakao, ja chci taky zajicka!
  25.11.2001 20:04Helča
  Má tu někdo zkušenosti s chováním králíků spolu s morčaty venku celoročně???
  26.11.2001 07:27Nika
  Podívejte se na novou stránku o Fidíkovi.

  Díky Eriko a Ucho007. Moc se Vám povedla.
  26.11.2001 07:31Nika
  Jak se vede Vašim ušákům?
  26.11.2001 08:12Libb
  Ještě naposledy k chovu čehokoliv pro maso: To mi nevadí. Vadily mi výroky hovatelů "výstavních" (nebo jak je nazvat). Pokud člověk chová zvíře na výstavy, a když jsou s ním problémy, je ho ochotný sníst (což původně nezamýšlel), to se mi nelíbí. Navíc si nemyslím, že my chovatelé králíčků nemáme jíst králičí maso - myslíte, že akvaristi nejí na Vánoce kapra? :)
  26.11.2001 08:13Libb
  Kuba udělal velký pokrok. Teda dva pokroky. Ráno ke mně po mně přihupkal a pak se nechal dlooouho hladit a pak zase a zase. No a navíc se rozběhl vesele po parketách - dosud se pohyboval jen po koberci. :) Teď už před ním nic tak jednoduše neschovám (Jako že dřív stačilo danou věc položit mimo koberec.)
  26.11.2001 08:14Libb
  Simka:
  Nemám velkou klec a nějak jsem ty bobky mimo už akceptoval. Navíc je dělá na jednom místě, takže jsem si říkal, jestli mu tam neudělat záchůdek.
  26.11.2001 08:32Verča
  Nika:
  Ahoj!! Fiďoušek je moc hezkej, fakt medvídek!!!
  26.11.2001 08:56Libb
  Nika:
  No musím taky pochválit, opravdu strašně krásný králíček, ted Fido :)
  26.11.2001 09:02Libb
  Dotaz:
  Napadlo mě - může být králík nervórní z toho, že líná? Protože se mi zdá, že Kubovi přestaly tak padat chlupy a dnes (viz. níže) je k nepoznání - najednou se nechá hladit, pobíhá po celém pokoji... Dřív byl pořád někde zalezlý a chodil (teda spíš hopsal) jen pomaloučku (relativně - na králíka) a dnes je z něho raketa. :)
  26.11.2001 09:20Jarka
  Nika,
  Fidík je opravdu krásný chlapeček.
  Libb,
  králíček, když líná, tak má špatnou náladu.
  26.11.2001 09:29Lenka + Bertík
  Nika:
  Moc krásný stránky, Fido je nádrehný králíček. Bertík je úplně stejný. Jako by mu z oka vypad :))) Nevíš náhodou co je to za druh, podle vzhledu? Já už jsem se dívala na stránky chovatelů králíčků a do knížek a nejsem si úplně na 100% jistá. Krezbou vypadá jak siamský, a není tak krémový. Spíš šedý.

  Libb:
  Bertík právě dolínal a je to s ním podstatně lepší. Minulou středu 21.11. měl svátek a mazlili jsme se skoro celý den (když jsem přišla z práce).

  26.11.2001 10:06Netka
  Nika:
  Ten malý prďola je opravdu nádherný. :-)
  Vypadá jak plyšový. :-)
  26.11.2001 10:09Netka
  Simka:
  Naše bestie jsou také v kleci dokud nepřijdeme domů. pak sí to svým řáděním až do noci vynahrazují. :-)
  Myslím, že jde o zvyknutí si. Když jsme je od mala nechávali zavřené a pouštěli až večer, čekají na nás a chtějí večer ven. Pokud odjedeme třeba na 2 dny a tudíž je nevypouštíme, dávají to pěkně najevo a po návratu se k nám točí zadečkem a chvilku si nevezmou ani mlsínku. :-) Trucujou. :-) Pak je to přejde a už zase lítají venku jak zbězilé. :-))
  26.11.2001 10:15Netka
  Lubb:
  Jak jsem si přečetla už se Kubík naučil s přehledem pohybovat po parketách. :-)
  Tak to už jsi na tom jako my. :-) Jenže my to máme ve dvojím vydání. :-)
  Přeji hodně štěstí v obraně drátů! :-))
  26.11.2001 10:42Miki
  Fidovi to moc sluší! Je to ťutínek!
  26.11.2001 10:51Jarka
  Matýsek mi překousal sňůru nabíječky k mobilu.
  Včera byl za zlobivýho králíka, ale v sobotu byl
  moc hodný králíček a nechal se hodně hladit.A dnes
  to zase vypadá na náladu cupovací.
  26.11.2001 11:03Nika
  Lenka + Bertík
  Jeden králíkář z Kanady mi napsal,že Fidík vypadá jako Netherland dwarf bunny (nizozemský zakrslý králík) tak nevím. Trochu mi taky připomíná siamáčka, ale je světlounko šedivý tak nevím.

  Všichni
  Fidík děkuje za chválu a možná taky trošku zpyšněl.
  26.11.2001 11:57Ušatej
  Petra: Byl zdarma ke kakau Nesqik (legový zajíček Qiky :))))))))))))
  26.11.2001 11:59Ušatej
  Jo a oslavili jse řádně den polévky GASPACHO??? Já jo :)))))))))))))))))
  26.11.2001 12:00Ušatej
  Míša a Matýsek:Vánoce a miminka se blíží :))))))))))))
  26.11.2001 13:34Nika
  Lucka
  Co se s tebou stalo?????

  Lenka + Bertík
  Jak je Bertík starý? Značkuje? Necháš ho kastrovat?
  26.11.2001 14:56Petra
  Ahoj, tak jsem dnes přišla do práce... Ráno mi bylo blbe, tak začínám až teď. Zítra tu budu do večera. Ach jo. A jak jsem ráno ležela v posteli a tiše jsem si sténala, ve Féfulce se asi probudil samaritán, přeskočila ohrádku ve dveřích a chtěla ke mně. Tak jsem jí řekla, at se vrátí, a že je mi špatně a nechce se mi zvednout a jít ji přesunout, a že bych ji teď v pokoji neuhlídala, a ona se otočila a přeskočila zpátky! Jinak taky dolínala, ale mazlík je pořád stejný. Možná není mazlením tak vysycená jako ti vaši... :-)

  Jo, vymysleli jsme jednotku FÉFULÍK. Je to jednotka úbytku kabeláže za čas a jeden féfulík (zkratka Ffk) je úbytek jednoho kilometru kabelu za jednu hodinu. Naštěstí se zatím pohybujeme řádově v mikroféfulících!
  26.11.2001 15:13Helča
  ahojky nemáte někdo skušenosti s chovem zakr. králíčka celoročně venku???
  26.11.2001 15:19Helča
  PS: Fido je fakt boží!!!
  26.11.2001 15:31Petra
  Nika: ty stránky jsou moc hezky napsané, ale bylo mi u nich smutno. Hlavně že Fido je krásný a něžný králíček!
  26.11.2001 16:08Jarka
  Nika,
  Fidíka jsem již pochválila, je moc podobný tatínkovi, ale siamáček to není. Nebyl Chuckýnek
  modrý zakrslík?
  26.11.2001 16:38Jehla
  NIKO - fakt super stránečka, a je tam taky Binky :o).
  Binky se má skvěle, a pěkně roste, s Fluffy jsou pořád spolu, vůbec je nemusíme držet odděleně, obě
  dvě pozdravujou!
  27.11.2001 08:26Nika
  Jarka
  Pravděpodobně byl Chucky modrý zakrslý, ale nevím určitě.
  27.11.2001 09:07Lenka + Bertík
  Nika:
  Na stránkách králíků www.rabbits.cz v atlase plemen mi Bertík nejvíc připomíná králíka kuního. V atlase není sice moc fotek, ale asi to bude on. Kuní modrý, nebo kuní šedý. Bude asi trošku nakřížený :)).
  Bertíka mám už 2 a půl roku. Po roce jsem ho nechala vykastrovat. Neustále si MĚ značkoval. Bylo to dost nepříjemný. Teď už to nedělá a řekla bych, že je i takový klidnější. Byl divoký a občas i kousnul. Taky po kastraci trošku přibral. Má 1,8 kg.
  Lenka
  27.11.2001 09:17Nika
  Jehla
  Taky pozdravuj ty tvoje dvě ďáblice. POřád tolik vyvádějí? Binky teď musí vypadat úplně jako Chuckynek, vid.
  27.11.2001 09:19Nika
  Lenka + Bertík
  Jak je to velká operace, ta kastrace? Nezmenil se potom? Prosim napis
  27.11.2001 10:07Nika
  Helča
  Moc toho nevím o chovu venku. Nebude jim tam zima. V létě by to byla pohoda, ale v zimě nevím. Přece jenom zakrslíci jsou mnohem choulostivější než normální.

  Lenka + Bertík
  Musím se podívat na ty stránky www.rabbits.cz a uvidíme co jsou ti naši chlupáčci zač. Měj se.
  Ty jsi z Brna? Asi tam tenhle týden pojedu, tak se můžeme sejít.
  27.11.2001 10:12Nika
  Lenka + Bertík
  Tak jsem se dívala na ty rabbits.cz a Fido bude Kuní modrý nebo kuní šedý, něco mezi. Přesně jako tvůj Bertík. To je super. POšli fotku Bertíka na mail.
  27.11.2001 10:47Nika
  123
  27.11.2001 11:53Jehla
  Niko - Binky nám pěkně roste, už je to poloviční králík, holky už hormony zklidnily a jsou docela hodný, pokud zrovna nemaj řádivou ( to se pak ozývá kousání odevšaď).
  Všechno je fajn, až budeš mít někdy cestu do Prahy, prdelky ti ukážeme :o).
  27.11.2001 12:46Lenka + Bertík
  Nika:
  Bohužel, Bertíkovi fotky poslat nemůžu. Bertík není žádný velký manekýn. Nerad se fotí a navíc nemám scener. Mohužel.
  Moc velký zásah to nebyl. Byl pod narkózou a trvalo to tak půl hodinky. Za dvě se probral a byl takovej zmatenej. Tahal za sebou zadní nožky a byl hodňoučkej. Seděl a pořád se mračil (byl moc roztomilý). Asi týden jsem ho nepouštěla z klece, aby neskákal a jizvičky se mu pěkně zahojili. Všechno bylo fajn, žádný komplikace nebyli. Řekla bych, že si to ani neuvědomuje, že je vykastrovaný. Žádnou slečnu nikdy neměl, tak mu to nemůže být ani nijak líto.
  Jsem z Brna. Na schůzku bych určitě přišla. Škoda, že už je zima a sněží (teda aspoň u nás je úplně bílo).
  Zdravím Lenka
  27.11.2001 12:50Lenka + Bertík
  Mám jednu fotku, není to sice Bertík, ale barevně je mu velice, velice podobný - stejný. Jak bych to mohla poslat, aby se to objevilo na diskuzi. Někdo už sem dával fotky. Poradíte mi?
  27.11.2001 13:04Nika
  Petra
  Féfulík je super. Je dobře,že se zatím pohybujete v mikroféfulících. My jsme taky zatím v mikroféfulících a doufám, že nepostoupíme dál. Měj se a pozdravuj Jenoféfu.
  Slovo féfulík je strašně roztomilé.
  27.11.2001 13:06Nika
  Lenka + Bertík
  pošli mi fotku Bertíka na mail. Díky
  27.11.2001 13:06Nika
  Lenka + Bertík
  pošli mi fotku Bertíka na mail. Díky
  27.11.2001 13:16Libb
  Hoj hoj, tady se chystá nějaká schůzka v Brně? Super, u toho nesmím chybět, pokud se něco vyvrbí, informujte mě, prosím...
  Ke sněhu: o víkendu jsem byl u nás na Valašsku a tam už v sobotu bylo asi 25 cm sněhu...
  27.11.2001 13:31Jarka
  Nika,
  mám už třetího králičího chlapečka, ale ani jednoho jsem nenechala kastrovat.Králíček si přece značí teritorium bradičkou. Nepletete si to
  značkování močí s kocourkem? Takové malinké zvířátko a takovou velkou bolest mu udělat.
  27.11.2001 13:35Jarka
  Nika,
  to nebylo na Tebe, ale že jsi se ptala na tu kastraci.Nenech Fidíka kastrovat.
  27.11.2001 13:39Lenka + Bertík
  Jarka:
  Králíček značkuje bradičkou a močí. Někdy se stává, že samec močí neznačkuje, ale to nebyl Bertíkův problém. Byla jsem i 5x za den nahozená. A to nemluvím o koberci a nábytku. Nejvíc jsem asi trpěla já. Bylo to fakt dost hrozný. Nikomu bych to nepřála. Bertík byl holp sexuelně náruživější a mě si vybral za samičku. Co se týče operace, nemyslím si, že by to zas tak bolelo. Přece jenom to byly 2 ranky 0,5 cm. A navíc dostal něco proti bolesti. Operaci provedli večer a ráno byl fit.
  27.11.2001 13:41Lenka + Bertík
  Nika:
  Poslala jsem ti meilem fotku.
  27.11.2001 13:41Libb
  No já nevím, ale ono to až tak zlé není. Děvčata to asi nepochopí, al edovolím si asociaci s lidmi: když už nemůžu, tak ať aspoň nemám chuť :-) Jste tu smutné z králíčka, který jde na kastraci a přitom nejspíš stejně nikdy nebude mít možnost potkat slečnu a přitom bych řekl, že pokud není kastrovaný, tak se může v případě absence cítit ještě ůř.
  Nevím ale jak to je v případě, kdy s epotkají kastrovaný a nekastrovaný králík - pak by bylo možné, že by ten nekastrovaný toho kastrovaného terorizoval. Ale v případě, že je s králíčkem nějaký problém (značkování močí, agresivita) a kastrace by ho nejspíš řešila, tak se za ni přimlouvám. Přijde mi pořád lepší dát ho kastrovat než ho nechat celý život zavřeného, aby nedělal loužičky.

  Na zasmání - celkem dlouho jsem si myslel, že mě Kuba očichává a on si mě ve skutečnosti nejspíš značkoval. Ale stejně není nad to, když se mu díváte do očí (on na posteli, já na zemi) a on přihopne a olíže vám špičku nosu :-)

  Včera jsem mu pomáhal se starou srstí - visely z něho takové šedé chuchvalce, držely už jen v nové srsti, tak jsem ho dlooouho hladil a při tom mu nenápadně ty chuchvance vytahoval. Pak se KUba naštval a utekl mi, ale za chvíli se vrátil a nechal se to dodělat - teda skoro, ty poslední zbytky sem mu už nechtěl tahat, ať mu nevytrhám i novou srst. Nestačil jsem se divit, jaká hromada chupů z něho byla. Ještě pár zim a mám z něho svetr :-)
  27.11.2001 13:43Nika
  Jehla
  Jsem ráda že se holky už zklidnily. Řádivou mají asi všichni králíčci. Udělej Binky taky stránku, ať si počtu.

  Lenka + Bertík
  A nemáš možnost si někde půjčit digitál, že bys ho nafotila a pak dala rovnou do počítače? Jsme všichni zvědaví jak vypadá tvoje prdelka.

  Všichni
  Máte už všichni sníh? Kde je ho nejvíc. Tady v Jihlavě začalo dneska sněžit, ale je docela teplo a tak to zase taje. Je to naprd.
  27.11.2001 13:48Lenka + Bertík
  Bertík se občas vidí se svým bráškou Matýskem, který není kastrovaný. Nikdy jsem si nevšimla, že by jeden druhýho terorizoval. Mají oba ze sebe velkou radost a hned se honí a poskakují. Nejvíc se mi líbí taková hra, kdy si lehnou proti sobě, dotýkají se čumáčkama a potom se rozeběhnou každý na jinou stranu. Potom zase přiběhnou k sobě, lehnou si proti sobě, čumáčky k sobě a tak dokola. Je to sranda. Nějak se musí domlouvat kam který poběží, protože je to pokaždé někam jinam.
  27.11.2001 13:57Jarka
  Lenka + Bertík,
  tak se vzdávám, já to nikdy nezažila, tak máš asi
  pravdu.
  27.11.2001 14:06Nika
  Jarka
  Já zatím nechci Fidíka kastrovat, zatím je všechno v pohodě, ale ptala jsem se jenom kdyby náhodou. Chuckyho jsem taky nenechala vykastrovat, značkoval si všechno jenom bradičkou, tak to bylo dobrý.

  Libb
  Schůzka se zatím chystá jenom tak na 50%. Asi pojedu na nákupy do Brna a tak bysme se tam mohli sejít. Asi by to platilo pro tebe, Lenku a mě. Třeba by se přidal ještě někdo jinej. Ale jeste nevim presne kdy. POdle toho jak mi to sef povoli.

  Kdy, že budeš mít hotový ten svetr z Kubíka? Taky bych takový brala. Mají strašně příjemnou srst.

  Ucho 007 + Erika
  Víte, co mě teď napadlo, nemáte tady žádné reklamní banery. Jak to? Všude na internetu nějaké reklamní banery jsou. Jsou sice otravné, ale plní asi svoji fukci. Částečně asi platí ty stránky. Mohli byste tady mít někajé rekl. banery třeba nějakejch internetovejch obchodů pro zvířata. ALe to byl jenom návrh.

  27.11.2001 14:07Nika
  Lenka + Bertík
  Žádná fotka mi ještě nepřišla, kam jsi to poslala?
  27.11.2001 14:24Nika
  Lenka + Bertík
  Ještě pořád nic
  27.11.2001 14:50Nika
  123
  27.11.2001 14:52Nika
  Lenka + Bertík
  tak konečně už ji mám. Vypadá báječně. Fidík má ale trošku protáhlejší tlamičku
  27.11.2001 15:00Libb
  Nika:
  Co znamená 123? :)
  27.11.2001 15:10Nika
  Libb
  123 znamená zkouška jenom tak, nedělej si s tím hlavu.
  27.11.2001 16:13Miki
  Lenka+Bertík
  Mám ročního králíčka a ráda bych mu pořídila kamaráda.Holku nemůžu a kastrovat ho nechci. Jestli jsem dobře pochopila,ty mas dva kluky. Jak bydlí? Každý má svoji klec? Jen když běhají volně,tak jsou spolu? Mám obavy, aby se mi neprali. Co myslíš, že by se dělo, kdybych teď k tomu ročnímu pořídila nějaké mláďátko?
  27.11.2001 17:36Erika
  Nika:
  dobrej nápad ... zatím ale nikdo neprojevil zájem a sami nemáme moc času něco schánět. Kdybyste měli v Brně sraz, určitě udělejte fotky!
  27.11.2001 20:45Ušatej
  Pro Libb a Lenku s Bertíkem: To hu nás v tej dalekej Prazé ještě nesňáhá :))))) a vy tam stíh máte a nevážíte si toho (bůůůůůůůůůůů) :(((((((( (hnusáci :((((((((((( !!!!!!!!!) :)))))))))))))
  27.11.2001 20:46Ušatej
  Libb: ale sameček nekastrovaný si poradí i bez králice (flašky a plyšáci nemaj šanci) :))))))))
  27.11.2001 20:48Ušatej
  Jarka: přimlouvám se k tobě kastrace je hhhhhhhhnnnnnnnnuuuuuussssssss!!!!!!!!!!!!!! :(((((((
  28.11.2001 07:37Nika
  Všichni
  Mám velkou novinu. Včera jsem byla s přítelem ve zverimexu na rybach a meli tam strašně krásného zkrslíka holčičku. Je to bílopesíkatej černej a ma tetovany oba rodiče, takže je 100% zakrslá. Je fakt nádherná. Já vím, že jsem všem vymlouvala k samečkovi samičku, ale já mám dvě klece a tak to nějak zvládneme. Je super. Asi se bude jmenovat Princezna Koblížek. Nechcete vymyslet jiné jméno. Je jí te%d 6 týdnů. Je fakt krásná. Fido je z ní nadšenej. DOufám, že budeme mít jednou krásný miminka. Já vím, že jsem asi blázen do králíčků, když já je tak miluju.
  CO VY NATO?
  28.11.2001 07:40Nika
  Fida kastrovat nebudu.
  28.11.2001 07:59Libb
  Ušarej:
  Jaký dialekt jsi se to marně snažila napodobit? U nás se mluví celkem normálně... :)))
  28.11.2001 08:26Jarka
  Nika,
  to je super, že máš nového králíčka, ale není moc brzy odstavená od maminky? Bílopesíkatá musí být
  krásná.Já chci také ještě jednoho zakrslíčka. Také
  jsem měla vyhlídnutého malinkatého bíločerného s holandskou kresbou, ale už mí ho prodali, než jsem se rozhoupala. Hezké jmého je Beruška.
  28.11.2001 09:00Libb
  A mně se ten KOblížek líbí :)
  28.11.2001 09:13Jehla
  Niko, je moc fajn, že má malej Fido kamarádku :o), ale co Phoebe, není ti teď líto, že si jí dala pryč, a teď už máš zase doma králíčky dva?
  28.11.2001 09:23Lenka + Bertík
  Miki:
  Nemám dva králíčky, jen jednoho Bertíka.
  28.11.2001 11:15ucho 007
  Nika: :))) To je super, moc se tesime na obrazky!
  28.11.2001 11:46Nika
  Jehla
  To víš, že je mi pořád Phoebe líto, ale když se nic jinýho dělat nedalo.Tohle je malej prcek a jsou od sebe s Fidem jenom o dva měsíce. Asi je lepší mít je přibližně stejně starý, ne. Přítel má tuhle rád a dokonce to byl on kdo jí chtěl koupit.

  Miki
  Lucka má myslím dva králíčky samce. Iríska a Matýska
  28.11.2001 12:46Miki
  Lucka?
  Potrebuju poradit,jak to udelat,kdyz bych chtela mit dva kluky.Dve klece by nebyl problem.Jen chci vedet,jestli kdyz by si pak behali po byte,jestli i pak by se mi prali a nebo jestli by to mohlo byt "kamaradske" hrani. Nerada bych,aby silnějši utiskoval toho druhého. Poradí mi někdo?

  28.11.2001 12:47Miki
  Stává se mi,že když třeba králíčka češu, že najednou začně lízat koberec. Co by to mohlo být? Že mu je nepříjemné to co mu dělám? To nejspíš je, ale sem tam to musí vydržet, vždyť já to dělám co nejcitlivěji. Setkal se s tím i někdo z vás?
  28.11.2001 12:53Petra
  Miki: Féfule líže koberec když se válí a je jí dobře.
  28.11.2001 13:09Nika
  POraďte mi prosím se jménem na samičku. Díky.
  28.11.2001 13:12Miki
  Petra:
  Tak to když je tomu mému hezky, tak si tak pocvakává zoubkama. Dělá to i ta tvoje?
  28.11.2001 13:44Libb
  A co znamená, když ke mně Kuba přijde a olízne mi párkrát ruku? Nebo špičku nosu? :) Jinak se s Kubou čím dál víc rozumíne, dnes mě ráno hezky vzbudil - přihopkal mi k hlavě, a když jsem se probudil, odhopkal k nohám a já se musel posadit, abych si mohl pohladit, čímž jsem se úplně vzbudil. Budík by mě probudil asi za 5 minut podstatně méně příjemě. A pak se nechal Kuba asi 5 minut hladit a hezky si přitom počvachtal čelistma :)
  28.11.2001 13:55Miki
  To mě taky líže. Když přijdu domů, jdu mu hned otevřít dvířka klece,aby mohl ven. Skloním k němu hlavu a on mě na přivítanou několikrát olízne nos. Ruku mi líže někdy při hlazení. Prostě se milujeme!
  28.11.2001 14:12Zuzka
  Ahoj Králíkofilové. Jsem tu mezi vámi nová (i když natajno sem chodím už několik týdnů jenom číst příspěvky.) Nejdřív pár slov o mé rodině a jiné zvířeně, abych se tady mezi vámi taky zaběhala. Moje rodina sestává z mojí pravé rodiny a mého přítele Tomáška (což sice není králík, ale někdy mu tak říkám). Moje zvířena je jedna kočička Micinka, která má za sebou tucty rybiček v rybím nebi (lovila je z akvárka a sušila je na zemi příšera jedna - do dneška se ale řídí heslem Zatloukat, zatloukat a když se na to přijde, tak zase zatloukat.) Tom bydlí v Brnečku a já v Praze, takže jsme roztaženi pěkně po celé ČR. Proč jsem tady čumáčkovala ale na králících? I my dva jsme měli v Brnečku dvě králičí slečny Bobču a Prďolačku, které ale už dneska jsou v králičím nebi. Je to smutné, ale pro upozornění vás všech - překousaly nám obě dráty od elektriky. Teď nemůžeme nové slečny koupit, protože se příští rok bude Tom stěhovat do Prahy a s tím je spousta zařizování, takže věčně není doma a králičice by tam byly smutné samy :o(. Dopředu se ale musím zeptat na jednu otázku, která se týká zařízení nového bytu. Neustále oba dva špekulujeme nad pořízením plovoucích podlah, ALE: NEBUDE NAŠIM BUDOUCÍM SLEČNÁM KRÁLIČICÍM VADIT, KDYŽ BUDOU CAPKAT PO PARKETÁCH? Z pozorovací zkušenosti vím, že prdelky nebývají příliš natěšené z toho, když jim kloužou paciny po dřevě. Ale přesto, nemáte někdo králíka, který umí capkat po plovoucích podlahách? Nebo máme radši do našeho nového hnízda zakupit koberce? Děkuju za odpověď a CARPE DIEM, Zuzka.
  28.11.2001 14:12Zuzka
  Ahoj Králíkofilové. Jsem tu mezi vámi nová (i když natajno sem chodím už několik týdnů jenom číst příspěvky.) Nejdřív pár slov o mé rodině a jiné zvířeně, abych se tady mezi vámi taky zaběhala. Moje rodina sestává z mojí pravé rodiny a mého přítele Tomáška (což sice není králík, ale někdy mu tak říkám). Moje zvířena je jedna kočička Micinka, která má za sebou tucty rybiček v rybím nebi (lovila je z akvárka a sušila je na zemi příšera jedna - do dneška se ale řídí heslem Zatloukat, zatloukat a když se na to přijde, tak zase zatloukat.) Tom bydlí v Brnečku a já v Praze, takže jsme roztaženi pěkně po celé ČR. Proč jsem tady čumáčkovala ale na králících? I my dva jsme měli v Brnečku dvě králičí slečny Bobču a Prďolačku, které ale už dneska jsou v králičím nebi. Je to smutné, ale pro upozornění vás všech - překousaly nám obě dráty od elektriky. Teď nemůžeme nové slečny koupit, protože se příští rok bude Tom stěhovat do Prahy a s tím je spousta zařizování, takže věčně není doma a králičice by tam byly smutné samy :o(. Dopředu se ale musím zeptat na jednu otázku, která se týká zařízení nového bytu. Neustále oba dva špekulujeme nad pořízením plovoucích podlah, ALE: NEBUDE NAŠIM BUDOUCÍM SLEČNÁM KRÁLIČICÍM VADIT, KDYŽ BUDOU CAPKAT PO PARKETÁCH? Z pozorovací zkušenosti vím, že prdelky nebývají příliš natěšené z toho, když jim kloužou paciny po dřevě. Ale přesto, nemáte někdo králíka, který umí capkat po plovoucích podlahách? Nebo máme radši do našeho nového hnízda zakupit koberce? Děkuju za odpověď a CARPE DIEM, Zuzka.
  28.11.2001 14:23Libb
  Zuzka:
  Můj Kuba bydlí odjakživa (co ho mám) na parketách, a protože se mu na nich špatně chodilo, pořídil jsem mu na kus podlahy koberec. Asi měsíc Kuba hopkal jen po koberci, ale minulý týden se odvážil i na parkety a pomalu ale jistě se z něho stává parketový raketový králík. Takže doporučuju klec na koberec, ať má nějaký menší prostor s bezproblémovým hopkáním a až mu to přestane stačit (a to brzo), najdeš (spíš nenajdeš) ho kdekoliv po bytě :)
  P.S. Stačí tohle poslat jednou? :-)
  28.11.2001 14:37Nika
  Miki
  Pamatuju si, že Chucky taky občas lízal koberec a vypadalo to, že mu moc chutná. Asi je to pro ně lahůdka,sice nevím proč, ale ...

  28.11.2001 14:42Zuzka
  Jééé! Já jem to tady zahltila - to mě mrzí - nepotřebuju se za normálních okolností tak zvýrazňovat.
  28.11.2001 14:49Zuzka
  Libb.
  No, aby to pak nedopadlo tak, že se mi bude ta prdelka válet celý den v kleci. :o) Jinak my jsme měli takovou klec (mají ji v Brně v OBI za 1300,- teď), ale koupili jsme jí v Brně tam u Vás jak jezdí tramvaj sedmička okolo parku (Lužánky ???) za 800,- a udělali jsme prdelkám takovou pavlač - takové první patro ze dřeva (z překližky). Takže naše králičíce se dost často vyvalovaly na pavlači. :o)
  28.11.2001 15:16Jarka
  Zuzka,
  plovoucí podlaha není pro králíčky dobrá, moc to
  klouže, a když chtějí utíkat, tak se smekávají.
  Přimlouvám se za koberec. Nebo alespoň pro ně kousek koberce.
  28.11.2001 15:20Libb
  Zuzka:
  Kuba se první asi 2 týdny z klece skoro nehnul, dnes ho tam sem tam zahlédnu akorát když má hlad. Musím přiznat, že pohyb na parketách asi zrovna nevyhledává, koberec upřednostňuje, takže se přimlouvám aspoň za kousek koberce.
  28.11.2001 15:28Jarka
  Zuzka,
  POZOR na kabely!!!
  28.11.2001 15:56Jehla
  Libb, moc ráda si čtu, jaký pokroky dělá Kuba, máš ho tak moc rád a on to ví a má tě taky moc rád :o).

  Zuzka - ahojky, vítej tady mezi námi! Co takhle nechat plovoucí podlahy a na ně dát pár fajnovejch koberečků ( takový ty "indiánský" z Ikei, nejsou vůbec drahý), aby po nich mohly holky cupitat? :o)

  Fluffy ani Binky koberec nelížou, nýbrž ho trhaj na cimpr campr, zrůdičky jedny, já se jednou neudržim a zakousnu je!

  28.11.2001 16:02Jarka
  Nevíte čímto, že se nemůžu podívat na fotky ze srazu Pražáků?
  28.11.2001 17:50Miki
  Ale ten můj nelíže ten koberec jen tak sám od sebe, ale vždy, když ho začnu česat.
  Nebo třeba začal lízat látkový sedák na židli, na kterou jsem si ho usadila, aby mi při česání
  neutíkal. V nestřeženém okamžiku se totiž vždy snaží vypařit. Potvůrka jeden mrňavá.
  28.11.2001 20:04Míša a Matýsek
  Ahoj můj Matýsek také líže koberec.Nechápu, co mu na tom tak chutná.
  28.11.2001 20:05Míša a Matýsek
  UŠATEJ
  Ahoj, jak se má ušák? Doufám, že už se připravuje..............
  28.11.2001 20:26Erika
  Zuzka:
  máme plovoucí podlahu, ale na ní na dvou místech králíkokobereček. Je to v pohodě, dokonce míň nepořádku než když byl jen velkej koberec. Musí si holt dát pozor aby nedostala smyk ;-).

  Lízání koberce: pozorovala jsem že Wendy nám třeba ráda líže polštářky.. takový ty malý co jsou po posteli. Nemyslím že by jí na nich něco chutnalo, ale spíš myslím jako projev náklonnosti, čištění našich věcí, když nás má ráda. Klidně dokáže lízat i deku při hlazení. Když jí dám před čumáček ruku, tak ochotně přejde z deky na čištění ruky. ;)
  28.11.2001 22:26ucho 007
  Jarka: to je zvlastni s tema fotkama ze srazu .. ukaze ti to misto nich jen obdelnicek s cervenym krizkem nebo tu stranku vubec nechce nacist? Pokud jo, tak zkus reload - F5 ... Jinak uz nevim :)
  29.11.2001 08:21Jarka
  ucho 007,
  děkuji už jsem fotky viděla.
  29.11.2001 08:41Libb
  Že se tak pozastavujete nad lízáním koberce :) Naučte to ty vaše chlupáče pořádně a máte vystaráno! Kdyby to dělal Kuba, nekupuju vysavač, ale hladím Kubu zásadně na koberci, a až vyčistí ten kousek, kde zrovna je, poponesu ho vedle a hladím dál - určitě by to bylo lepší než práce s vysavačem :)))

  Jinak Kuba dělá další pokroky - už nedělá skoro žádné bobky na posteli a také na koberci si to začal rozmýšlet :)
  29.11.2001 08:49Martina
  Zdravím všechny, tak už jsem zase tady!!! Poctivě jsem si přečetla všechny příspěvky, o které jsem přišla. No byla to fuška :o)
  Niki taky hrozně ráda líže, kouše a trhá koberec, polštářky, povlečení ... Mám doma takové pletené bačkůrky a na nich jsou střapce, Niki si vždycky lehne, vezme vlnu ze střapce do tlamičky a "žužlá" Vypadá sranovně jak ten střapec ocumlává.

  Nika
  Gratuluju k ušáčkovi, ale neodpustím si zeptat se, co když až vyroste bude z ní potvůrka a tvému příteli se znelíbí? To jí zase dáte pryč? Jinak Nikinka je taky bílopesíkatá, takže vím jak je nádherná.
  29.11.2001 09:12Jehla
  Dobrý ráno všem, Martino vítej zpátky :o)
  Fluffy taky žužlá střapce, a pak je celý vožužlaný zase vyplivne :o)
  V předsíni máme postavenou vysokou papírovou tašku, kde máme seno.
  Malej Prťavec Binky má snad fakt místo paciček pérka, protože do tý tašky dokáže ze země vyskočit a pak tam uvnitř sedí a to seno jí.
  29.11.2001 10:04Jarka
  libb,
  to je dobrý nápad, ale chudinky králíčkové.
  Kubíček je šikovný chlapečk.
  29.11.2001 10:06Erika
  Jehla:
  hehe ... to musí bejt super! Jestli už jsi jí při akci vyfotila, nechceš poslat fotku?

  Martina:
  To je fajn že už jsi zase tady. S tím žužláním je to legrační, taky už jsem to vlastně pozorovala (u cedulky co bejvá na oblečení).

  Libb:
  gratuluji k pokrokům!
  29.11.2001 10:15Jarka
  Musím se také pochlubit, že můj Matýsek žužlá chlupatý polštář a vytváří tak pravidelné anténky.A je při tom tak soustředěný, že mu ani nevadí mé kýchnutí, při kterém se vždy lekl.
  29.11.2001 10:25Nika
  Martina
  Vítej zpátky.
  Vy mi asi nikdy neodpoustíte, že jsem dala Phoebe pryč. Fakt to jinak nešlo.
  Tuhle prdelku si určitě nechám a nikam pryč jí dávat nebudu i kdyby se přítel stavěl na hlavu.
  Ješt pořád nemám vymyšlený jméno.Poraď prosím.

  Jehla
  DOufám, že se nebudeš zlobit, když toho nešeho malýho prťavce pojmenuju asi Pinky. Zní to hodně podobně jako Binky a já jsem jménem Binky unešená. Tak jsem hledala podobné jméno. A napadlo mě Pinky. Ještě to není na 100% ale asi jo.

  Libb
  Máš docela dobrý nápady s tím vysavačem. Kdybysme dali všechn králíky dohromady na jeden koberec tak bysme fakt nepotřebovali žadný vysavač.
  29.11.2001 10:40Miki
  TAk to já budu raději luxovat jako oživot, než abych toho mýho šmudlíčka mordovala nějakým čištěním koberce. Jen ať si pořád olizuje ten svůj mini rajónek, to ostatní zvládnu já.
  Taky jsou ti vaši chlupáčci tak hrozně zvědaví? Můj přímo šíleně. Jakmile se někde něco šustne, hned tam musí být a vědět, oč jde. Ale pak se taky chudinka někdy pěkně leká. Když vejdu do místnosti, raději hned na něj mluvím, protože pokud po tmě slyší jenom zvuky, tak je pěkně splašený.
  29.11.2001 10:51Jehla
  NIKO - Pinky je v pohodě, taky by šlo Dinky :o),
  uvidíš sama, nebo malá slečinka ti sama naznačí, jak by se chtěla jmenovat ( prťavec se po cestě z Jihlavy tvářil tak roztomile, že najednou řikáme, hele tohle je Binky, a tak je :o).
  29.11.2001 10:53Jehla
  Eriko - já jsem hroznej lempl, tvůj email jsem dostala a o Fluffy nemoci ti všechno napíšu, tvůj nápad o sekci nemocí je skvělej, určitě ráda pomůžu, nezlob se, že mi to trvá tak dlouho, já si tak lítám v oblacích, ale nic pořádně nejsem schopná udělat :o).
  29.11.2001 10:54Martina
  Niko, já vím, že některá rozhodnutí jsou dost těžká, já jsem například na králíčka čekala přes rok, protože bydlíme v jednom pokoji a přítel z toho měl strach, že tam bude cítit, všehno kousat, bobkovat, ... nakonec si to rozmyslel (bez mého přemlouvání) a teď je nadšený, občas zdraví Niki dřív než mě :-)
  Já bych se na tvém místě bála, že si to rozmyslí. Ale ty to musíš vědět nejlíp.
  Pinky se mi moc líbí.
  29.11.2001 11:02Libb
  Mně se líbil ta Koblížek :) Nebo Mokačínka, Čajínka atd. :)))
  29.11.2001 12:31Simona
  Nika
  ahoj - sice se doporučuje králíčka oddělovat od maminky až v 8 týdnech, ale já mám ty mý dva kluky taky od 6 týdnů a má to podle mě tu výhodu, že si na tebe hnedka zvyknou - když je pouštím tak za mnou všude choděj, chtěj hladit a vůbec neutíkaj - a to už asi po 14 dnech. PS: Proč jsi musela dát pryč Phoebe - já tě neodsuzuju jen se ptám - nějak jsem to tady nepostřehla. Našeho Šmudla taky můj přítel uviděl a hned souhlasil, že si ho vezmem domů.
  29.11.2001 12:35Simona
  Miki
  já mám dva kluky - králíčky (Šmudlu a Iríska). Jsou to asi bráškové - ale každej z jinýho zveráku, takže jistotu nemám. Zatím jsou spolu v jednom akvárku - maj se totiž zatím moc rádi - doufám, že to vydrží a nebudu muset řídit novou klec. Ty to budeš muset zkusit dát je k sobě jen pod dozorem a když to nepůjde tak mít každýho zvlášť - seznamuj je ale určitě na neutrálním prostředí - v žádným případě nemůžeš hnedka cizího králíčka dát do domečku tomu staršímu. Kdybys je musela mít rozdělený tak je ale hodně pravděpodobný, že spolu budou vycházet aspoň mimo klece při výběhu.
  29.11.2001 12:54Miki
  Simono,
  a jak staří jsou ti tvoji králíčci? Takže si myslíš, že když si pořídím i druhou klec a oni by se setkávali pouze při běhání venku, že by si nevadili a dokonce si třeba i spolu hráli? Když ten můj stávající je šíleně rozmazlený, tak jen doufám, že by nažárlil a tomu mladšímu neubližoval. Teď v létě byl jednou na návštěvě u morčete. Jakmile poznal, že morče je z něj vykulené, ihned začal dělat naschvály. Ale bylo to roztomilé pozorovat, vyloženě zlý nebyl, prostě jen tak špásoval a lekal ho.
  29.11.2001 12:54Simona
  všem co tady mají svoje stránky ušáků

  tak jsem si poněkolikáté prohlídla a pročetla všechny stránky o vašich bestijkách a jsou fakt moc pěkný.Wendy mi připadá dost podobná Jenoféfě. Doufám, že stránku co plánuju já bude taky tak pěkná. (Nejdřív musím pořídit nějaký fotky našich "chlapů" zatím jsem je jen vzala kamerou, která není digitální - doufám, že mi budou ochotně pózovat, abych se vám taky mohla pochlubit s našima krasavcema Irískem a Šmudlou - a doufám taky Nikitkou (což je naše psice)
  29.11.2001 12:57Simona
  Miki
  myslím, že když je budeš mít zvlášť - a tím pádem se nebudou bát o jídlo a místo - tak budou rádi, že mají kamaráda. Králíček je tvoreček společenský a je rád když si má s kým hrát. Já bych to určitě riskla. (Holčičku nechceš? - mohla bys pak mít krásný králíčátka, ale ty chceš spíš kamaráda co?)
  29.11.2001 12:59Simona
  Miki
  zapomněla jsem - je jim teprve asi tak 11 týdnů - nevím přesně - mám je doma měsíc a ve zveráku mi řekli 6 až 8 týdnů.
  29.11.2001 13:03Miki
  Simono,
  to víš, že by se mi líbilo mít králičí děťátka, ale to by asi dost dobře nešlo. Takže raději bych mu pořídila kamaráda. No, ještě to všechno zvážím. Máme totiž malý byt a už ta jedna klec je dost velká. Ale když vidím jak je Mikeš úžasný, tak mít dva takový ďáblíky by mohlo být fajn. A kromě mě by měl i zvířecího kamaráda.
  29.11.2001 13:08Simona
  Mika
  je to fakt bezva mit dva kralicky - a nejlepsi je kdyz se maj radi - kdyz nejsem dlouho doma tak aspon vim, ze jim neni smutno! A tobe preju stastnou ruku pri vyberu kamarada!
  29.11.2001 13:19Jehla
  Miki - my máme doma skoro čtyřletou Fluffy, a pořídili jsme jí tady od Niki miminko, malou Binky.
  Fluffy byla na Binky ze začátku strašně zlá, tak jsme je cca 3 týdny drželi odděleně ( naši králici maj naprostou svobodu pohybu, střídali jsme je pokoj/předsíň).
  Obě dvě věděly, že je tam ta druhá, ale báli jsme se je dát k sobě, pak jsme to riskli - a Fluffy byla jako vyměněná a na Binky byla jako maminka.
  Teď jsou pořád spolu, a jsou šílený kamarádky, ale Fluffy je pořád šéfka.
  Držím palce, u nás to spíš byla náhoda, že se nesežraly! :o)
  29.11.2001 13:39Miki
  No, u holek bych spíš řekla, že se dají dohromady. Ale fakt se bojím, aby Mikeš nebyl zlý a já pak nemusela řešit, že asi dva kluky mít nemůžu. Je to těžký!
  29.11.2001 13:50Jehla
  Miki - přesně tě chápu, já s klukama/králíkama nemám vůbec žádné zkušenosti, my jsme doma samý ženský!
  Co třeba pořídit morče, Fluffy vyrůstala od malička s morčetem Matyldou ( morčata jsou fajn, ale je fakt, že se s nima nedá provádět tolik věcí jako s králíkama).
  Pořádně všechno zvaž, holka, je to vážně těžký, jinak Mikeš je parádní jméno pro králíčka :o)
  29.11.2001 14:24Jarka
  Miki,
  dva kluci se v dospělosti perou.
  29.11.2001 14:43Miki
  Nevím,nevím,ale vypadá to tak,že z Mikeše bude jedináček!
  Klidně bych mu pořídila holku,ale copak bychom mohli mít pořád mláďátka? A o kastraci nechci ani slyšet.
  29.11.2001 14:45Libb
  Já si stejně nějak nedokážu představit toho mojeho milého, hodného, chlupaťoučkého, hlaďoučkého, baculatého (nějak jsem se rozjel... :) ) Kubu, jak se s někým pere. Když on si sedne na postel, natáhne se a jen tak kouká co dělám na počítači, a když si na něho vzpomenu, tak si jen tak chroupe, když ho hladím... Nedokážu si ho prostě představit, že y někomu chtěl vážně ublížit. To bych se spíš bál, že by nový králík terorizoval Kubu, ale stejně... takové miloučké, chlupaťoučké, hebkoučké ... (DOST!) ...zvířátka... :-)
  29.11.2001 14:56Jarka
  Libb,
  to ses teda rozjel, ale v tom dobrém. Já si také neumím představit, že se dva zakrslíči roztomilí
  perou, ale tak to píšou v každé knížce o králíkaách, tak tomu věřím.
  29.11.2001 15:07Zuzka
  Ahojky! K vaší debatě o bratření chlupáčků. Nevím, jak je to s chlapama (DO CHLAPA NEVIDÍŠ, NÉÉÉ STOKRÁT NÉÉÉÉ), ale naše dvě cácorky se spolu bratříčkovaly (sestřičkovaly) od samého začátku. Je ale pravda, že byly přineseny v jediný den a dost možná, že to byly i pravé švigry :o) Poradit můžu akorát s kočičounama, kde je všelijaké pudové chování dost běžné. Asi nijak nepřekvapím, když řeknu, že všechno záleží na individualitě chlapáka! Někteří kocouři se do sebe obecně pustili na to tata a někteří ne. Je to jako u lidí, padesát n padesát, buď to výjde nebo ne. Ke kastraci. Nevím, jestli mě tady opoziční křídlo neukamenuje, ale je obecně pravda, že šance dvou samců na bratříčkování jsou větší, pokud jsou oba kastrovaní. U kocourů to platí na sto pro. Nevím, jaký konkrétně Miki máš na kastraci názor, ale já si myslím, že volba mezi tím, jestli králík bude sám brečet doma nevykastrovaný anebo jestli bude mít vykastrovaného kamaráda a sám bude vykastrovaný, je skoro jasná. Proč držet králíčka nevykastrovaného, když mu stejně děvčicu nechceš pořídit? Naše domácí Čertice Micka je taky vykastrovaná (říká se to tak u samiček?), protože dloohou dobu před tím se jen trápila - mrouskala skoro bez přestání, nejedla, pelichala...a celá naše rodina jsme věděli, že do malého bytu v paneláku jí chlapa nedodáme, takže koťata mít nebude. Po kastraci, což není až tak náročný zákrok, s všechno spravilo, zjemnila se jí povaha (i když potrhlo je pořád), a myslím, že je spokojená. Otázkou zůstává, jestli by plnohodnotný život vedla na vesnici, kde je běžné, že čičiny mají koťata, ale v bytě??? Myslím, že to samé by bylo u dvou králíků - já bych rozhodně volila možnost nechat si dva samečky vykastrovat - přece je pěkné, když by měli aspoň kamaráda. Nechci přikládat ohníky do debaty, ale musela jsem to říct. :o) Jinak všem pěkný den a děkuju za radu ohledně parket. Z.
  29.11.2001 15:10Erika
  Jarka, Libb: kdybych neviděla tak bych nevěřila... jooo z dvou miloučkých králíčích holek najednou byly dvě dračice, fackovaly se předníma packama, vrčely, vyskakovaly do vzduchu, prostě se rvaly až chlupy lítaly.

  Jehla - ok, v pohodě, počkám ;-).. kdo počká ten se dočká :-).
  29.11.2001 15:37ucho 007
  erika: tys to jen videla, ja byl pokousanej jeste mesic ;-)))
  29.11.2001 15:41Miki
  Dejme tomu, že bych se tedy pro tu kastraci rozhodla. Ale to bych klidne mohla pořídit holku,ne? Než nechávat kastrovat dvě zvířátka, je přece lepší pořídit holku. Já nevím, proč se té kastrace tak trochu bojím. Mám obavy z toho, že mu tím nějak ublížím. Ne fyzicky, ale tak nějak psychicky. Nemám mozek králíka, tak nevím, jaké to je být kastrovaný a nekastrovaný. Jestli on si to vůbec uvědomuje, že to je rozdíl. Ale je fakt, že kdyby byli dva, kteří by si rozumněli, tak by to bylo prima. A to by pak mohli bydlet v jedné kleci? A nebo je vhodnější, aby měl každý svoje "soukromí". Ale když nebudu doma a budou zavření, tak se stejně k sobě nedostanou, protože je budou dělit mříže.
  29.11.2001 15:42Jarka
  Erika,
  i holky se perou? V knížce právě radí, když dva tak dvě holky, nejlépe ze stejného vrhu teda dvě sestřičky.
  29.11.2001 16:25Zuzka
  MIKI
  No já nevím, ale kdo by pak choval kluky? Kdyby všichni měli holky, tak kam by pak šli kluci, když se rodí padesát na padesát? (Je náhodou fajn, že zrovna někdo chová chlapáky, ne? :o) Nevím, jak kastraci vidí sama na sobě zvířátka, ale přeber si, když se žena nechá sterilizovat (tak to je myslím podobné), tak je to taky spíš k jejímu dobru...U chlapa radši nebudu komentovat (a propos, víte, že mniši pro Gregoriánský chorál a operní pěvci se v Evropě kastrovali do 17-tého století? - i opera Orlando Furioso, co teď běží ve Státní opeře v Praze, byla prý napsána pro kastrát)...A pak mě napadá, co volové a býci a co valaši a hřebci???
  Je to takové kontroverzní téma, to je pravda. Hlavně to, jak píšeš, že si sami neumíme představit, jak se cítí samo zvíře, nejlepší je to asi vzít podle člověka...to je jediná skutečnost, která je pro nás poznatelná.
  Já bych tu kastraci asi tak nazatracovala...
  29.11.2001 16:31Miki
  Fajn,nechci vyloženě holku. Ale proč ji nemít, když bude Mikeš kastrovaný? Nebráním se klukům, vždyť toho mýho šíleně zbožňuju. Tak jak tedy vidíte soužítí dvou kastrovaných kluků a nebo kastrovaného kluka a holky?
  29.11.2001 16:35Netka
  Erika + Ucho:
  U nás to bylo taky tak. :-) Na mne si bestie moc nedovolily, ale Mirek to od Capucky pěkně slíznul. Myslím, že už jsem to tu psala, jakýho měl modráka, teda vypadal ujak cucflek. :-))))
  29.11.2001 16:38Netka
  Libb+Jarka:
  To byste se vážně divili, jaké jsou ty naše "heboučké, chlupaťoučké.. :-) BESTIE.
  Také jsme je pořídili najednou, ale po čase si dosti nevybíravým způsobem vyjasňovali postavení v naší smečce. Kousaly, škrábaly a útočily naprosto neskutečně na králíčky. :-)
  Teď po necelém roce jsou OK.
  29.11.2001 16:44Libb
  Zuzka:
  U lidí je to asi dost jinak, zvlášť když už to daný jedinec dělal - asi by ho víc než ta biologická změna (nemá chuť) štvalo to vědomí, že je kastrovaný. Teoreticky by to mělo být plus - kluk přestane mít zájem o holky, život by byl hned jednodužší. Ale vzhledem ke společnosti by to asi nebylo moc dobré. U zvířátek tento psychologický dopad není, aspoň ne takového druhu jako u lidí. Prostě přestane mít chuť, tak co, no. Samozřejmě změní chování - třeba přestane značkovat. Proč taky, když nestojí o to, aby za ním nějaká samička přišla? :-) Nevidím to tak hrozně a jak už někdo řekl - radši vykastrovat, než aby byl sám nebo než by musel jít pryč.
  29.11.2001 22:08Ušatej
  Nika:Proč šla vlastně Phoebe pryč, chudinka????
  Je to hnusný když máte teď novýho králíka :((((((((
  29.11.2001 22:10Ušatej
  Tak jsem začala psát(kreslit) "příběhy malého sexi chlapa" :))))))) je to něco na styl Garfielda ale je tam králík a holka :))))))
  29.11.2001 22:15Erika
  Jarka - jo jo perou. Proto asi jak říkáš tak raděj dvě sestřičky, aby se nepraly. Ale podle již v diskuzi zmíněného návodu na seznamování králíků by to mělo bejt zvládnutelný u těch holek když člověk zachová správnej seznamovací postup.
  30.11.2001 08:18Nika
  Tak a už mám jméno pro toho novýho pupíka. Je to Pinky.
  Pinky zdraví všechny kamarády.
  Mějte se rádi.
  30.11.2001 08:21Miki
  TAk jsem pěkně rozhozená. Včera jsem byla u nás ve zverimexu, co patří paní, která zvířatům rozumí /setkala jsem se jednou s holkou,co vůbec neměla páru,co prodává/a tak jsem s ní mluvila o případné kastraci. Odrazovala mě od ní. Stojí to prý 800,-, ale to bych zvládla. Ale hlavně mi říkala, že odborník na kastraci králíčků je v Praze /jsem z Liberce, ale ani to by nebyl problém/.Ale hlavně mi řekla, že zná paní,u které se ta kastrace nepovedla a králíček jim zemřel. A to bych asi taky nepřežila! Prý si k němu mám pořídit morče. Ale s morčatama není žádná sranda. Tak z toho kamaráda asi nic nebude.
  30.11.2001 08:23Nika
  Ušatej
  Hele neštvěte mě všichni. Zkrátka Phoebe je už pryč a už se o tom nechci bavit.Nevím proč se ptáte pořád dokola. Už me to fakt nebaví. I vy jste udělali něco co si teď vyčítáte.ale vrátit už to nejde, ne.
  30.11.2001 09:21Jarka
  Miki,
  s morčátkem je také sranda a je také roztomílé.
  A když máš dilema jestli králčí holku, nebo kluka,
  nebo kastraci, tak z toho všeho asi bude nejlepší morče, když chceš k Mikešovi kamaráda. Když je morče u králíčka, tak tam také nechodí emoci.Jmejuje se Tvůj králíček Mikeš, nebo si to pletu?
  30.11.2001 09:23Jarka
  Miki,
  tak tam nechodí NEMOCI. Nějak mi to N uteklo.
  30.11.2001 09:26Miki
  Ano, jmenuje se Mikeš. Jméno pro něj vymyslel můj přítel.
  30.11.2001 09:33Miki
  A když bych mu pořídila morčátko, to ho mám dát hned k němu do klece?
  30.11.2001 09:35Miki
  Já jsem původně chtěla mít místo Mikeše Mauglího, ale jméno Mikeš zvítěžilo. A teď vím, že je na něj jako ušité!
  30.11.2001 09:40Jarka
  Miki,
  Mauglí je také hezké jméno, ale Mikeš je hezčí.
  Morčátko může být v jedné kleci s Mikešem, ale
  nejdříve je budeš muset seznámit a nechat je očuchat a dávat na ně pozor, ale dohromady mohou být.
  30.11.2001 09:47Jarka
  Miki,
  jak Mikeš vypadá? Jakou má barvu?
  30.11.2001 10:36Jehla
  MIki - morčata jsou dost odolný, naše malá Matylda dostala párkrát od králíka za uši, ale hned to králíkovi zase vrátila, a kousla ho nazpátek, takže si na ní Fluffy už vůbec nedovoluje.
  Jedinej problém, kterej může nastat je ten, že možná Mikeš bude morče obskakovat ( když budou oba dva běhat volně venku), naše Fluffy je sice holka, ale chudáka Matyldu obskakuje pokaždý, je to zvířecí cirkus! :o)
  Morče rozvaž, do ničeho se nevrhej, času dost, zvaž všechna pro a proti :o)
  30.11.2001 10:43Jarka
  Nika,
  nezočiluj se máš krásnou Pinky a krásného Fidíka.
  30.11.2001 10:44Jarka
  Já neumím psát.Niko nerozčiluj se.
  30.11.2001 10:48Nika
  Proč se tady pořád tak probírá ta kastrace? Vy chcete všichni kastrovat ty svoje ušáky.

  30.11.2001 10:50Nika
  Jarka
  Já se nerozčiluju a už vůbec ne tvůli tobě. Sorry.
  30.11.2001 10:53Zuzka
  LIBB.
  No, to je ale přesně to, co jsem psala o kus dál. :o) Akorát sis mě asi s někým popletl...:o)
  30.11.2001 10:56Zuzka
  Ušatej.
  No, nechci se vměšovat do tvých záležitostí...ale proč pořád píšeš, že je všechno hnusný, že jsou všichni hnusáci a že je všechno hnus? Myslím si, že každá záležitost má víc možností pohledu a svrhnout na to jen ten jeden, že je to hnusný, je dost omezený. Měla by ses nad tím trochu zamyslet a být vůči cizím názorům tolerantnější... Tímto tě nechci nějak urazit, takže se omlouvám, kdyby se to stalo.
  30.11.2001 10:58Zuzka
  Nika.
  Chceme vidět Pinky na fotce, chceme vidět Pinky na fotce!!! Hola hola ho!!! :o)
  30.11.2001 11:01Zuzka
  Děcka (hííí...leze na mě brněnština). Já už bych taky chtěla nějaké svoje prdeláčky...už aby byl prosinec příští rok...:o( S parketama jsme to vyřešili takhle: koupíme sice plovoucí podlahy, ale dáme na ně několik koberečků, aby měli prdelky své králičí ostrůvky :o) Ale fígl spočívá v tom, že pod postelí nebude žádný kobereček, aby tam nechodili bobkovat...jako předtím v Brně :o) Hezký den.
  30.11.2001 11:04Zuzka
  Miki.
  Asi bude mít pravdu nakonec Jehla - dej si na rozmýšlení čas a zvaž všechna pro a proti. Náhodou...kamarád měl morče Mufa a jaká s ním byla sranda...Uměli si spolu dokonce popovídat. Míša na něj dělal fňu fňu fňu a Muf mu zase odpovídal.
  30.11.2001 11:40Libb
  Zuzka:
  Neboj, oni se naučí (jako Kuba) bobkovat přesně na hranici koberce a pak to budou strkat pod ten koberec :)
  30.11.2001 11:46Libb
  Mám problém. Dnes ráno jsem se probudil s oteklým tím lalokem, co je před hrtanem - docela blbě se mi dýchalo, byl jsem s tím u doktora, je to už lepší, ale proč to píšu sem: je určitá možnost, že to je alergie na srst. Co mám teď dělat?
  Co určitě nechci, je se udusit.
  Dále nechci dát pryč Kubu.
  A to je asi všechno. Prostě pokud to jde nějak řešit, díky za každý tip. Jedná se mi o:
  1) možnost chovat králíka v případě, že bych měl alergii na srst - celkem divoká představa, ale možná by to šlo - ovšem odmítám se cpát lékama, spíš myslím něco jako denně mu vyčesat srst a pak sprcha nebo něco tak...
  2) Jak poznat bez testů, jestli je to alergií? Muchlání s králíkem není to pravé, protože pokud tu alergie je, můžu to odskákat, ale hlavně to už dělám přes měsíc a do dneška nic.
  3) Pokud neexistuje možnost jak mít králíka a alergii najednou, co s Kubou? Jasně, někomu ho věnovat - ségry by šílely blahem, mamka už míň :) Ale co do té doby, než se to potvrdí/vyvrátí? Přesunout ho do jiné místnosti? To by asi nabouralo náš vzájemný vztah :( Nechci, abych ho dal pryč a pak se zjistilo, že to alergie nebyla (můj osobní názor, ale nejsem lékař). Takže to shrnu: co dělat do té doby, než se potvrdí/vyvrátí alergie na srst a pokud by se potvrdila, co pak?
  Díky za tipy.
  30.11.2001 11:53Miki
  Jarka
  Mikeš je modrý zakrslík. Vypadá kouzelně. Hrozně ho zbožňuju a občas slyším, že to s ním trošku přeháním. Ale co, je to prostě moje zlato.
  Zítra jdeme na drápky, to zase bude něco. A rovnou ho nechám i očkovat, až už to má za sebou, když tam chodí tak nerad.
  30.11.2001 11:55Verča
  MIKI:
  Možná bych ti byla užitečná - mám králíčka vykastrovaného a s ním morče.Několik měsíců jsem zvažovala kastraci,protože jsem mu nechtěla ublížit.A taky jsem si říkala,aby se nějak špatně psychicky necítil a tak vůbec.Jenže je to sameček a jeho kámoška z králíkárny je samička.Chtěl se stále rozmnožovat a morčice nechtěla.Oni neví,že by měli bezpečný sex,protože se nemohou křížit. Ona byla psychicky úplně hotová,on měl stále nos u jejího zadečku.Aby spolu mohli být,tak jsem to nakonec zařídila s tou kastrací.Teď jsou skvělý kámoši,milujou se,mejou si kožíšky.Když ona jí seno, králík se pod ní nacpe, protože ho to hladí na hlavě a to on má nejradši.
  Kastrace stála asi 260,- v Plzni.Doma byl jeden den pomalejší,přeci jen je to zásah,ale od druhého dne byl zas jak čamrda!
  Jinak morče je skvělé tím, že mluví,kvíká,křičí,.... a králík je zas heboučkej a milej a vyskočí si na gauč a....
  Snad jsem ti trochu pomohla, králíček je Otesánek na stránkách ušáků nebo http://kralikarna.webpark.cz i s morčetem. Ufff!
  30.11.2001 12:04Verča
  Libb:
  Asi ti moc neporadím,ale myslím, že by bylo dobré se vždy po muchlování a kontaktem pořádně umýt. Jinak taky nevím, poslední dva měsíce se mi opakuje rychlá rýma a bojím se také alergie.Tak ti zatím držím palce.
  Myslím,že alergie zjišťují tak, že na nějaké místo dají pod náplast tu zjišťovanou věc/králičí chlupy/ a za nějakou dobu kouknou,jestli se něco stalo. Ale zní to blbě...
  30.11.2001 12:10Nika
  Už mám Pinky vyfocenou, ale nevím jak to dostat do diskuze
  30.11.2001 12:43Erika
  Libb
  alergii zjišťuje snad nejdřív alergolog krevníma testama. Alergie se dá léčit - chodí se pravidelně na inijekce ... a dá se to vyléčit. Asi bych doporučila častějc luxovat a vytírat, a jak říká Verča, po muchlování si umýt ruce + myslím i oblicej a HLAVNĚ vypláchnout oči vlažnou vodou. Pak myslim nepouštět králíka do peřin. Jinak nevim....
  30.11.2001 12:44Erika
  Nika - pošli to na info@kralici.cz ... musime to do diskuse dát složitějc. Sama to sem nedostaneš.
  30.11.2001 12:44Petra
  Libb: Ten měsíc mi přijde tak akorát doba na to, aby se alergie vytvořila... špatná zpráva, já vím. Určitě se nech vyšetřit, ale pořiď si domů nějaké protialergické foukátko do krku, zabírá to okamžitě. Zeptám se Ti na to mámy, je praktická lékařka a navíc alergik. Přimlouvám se za to, aby ses Kubu pokusil mít i s případnou alergií. Ale třeba je to něco úplně jiného.
  30.11.2001 12:45Nika
  Libb
  Tak v téhle alergické sekci mám zkušenosti.
  Mám alergii na prach, pyl, peří apod. Když jsem si pořídila prvního králíčka měla jsem asi 2 měsíce docela problémy - strašná rýma, oteklé oči apod. Ale nechtěla jsem dát Chuckyho pryč. Teď je to všechno v pohodě. Mám takovou teorii, že tělo si samo vytvoří ochranné látky. Zajdi si na alergologii a oni ti zjistí jestli jsi na to alergický nebo ne. Řeknou ti abys dal určitě králíčka pryč atd., ale já si prostě myslím, že tělo to zvládne samo, chvilku to potrvá, ale uvidíš. Zkus to. Možná ze začátku sníš pár prášků, ale potom to bude v pohodě.
  Mě třeba vadí strašně vůně sena a teď máme doma vlastně seno pořád a najednou mi teď už přestává vadit. Asi to taky souvisí s věkem. Tak rozvaš co je pro tebe nejlepší.

  Zuzka
  dík za podporu u Ušatýho. Jsi bezva, máš správnej názor.

  VŠICHNI
  Jestli si objednáváte něco pro králíčky na internetu tak dneska na www.zverinec.cz mají den bez poštovného, že nebudete muset platit poštovné a to se vyplatí ne. Běžet se tam podívat, mají tam docela dobré věci. Já si tam občas něco objednávám.
  30.11.2001 12:47Nika
  Fotky Pinky jsem poslala Erice a Uchoo007. Oni to sem potom nějakou složitou cestou dají.

  Díky Eriko a Uchoo007.
  30.11.2001 12:57Libb
  Díky za tipy, hlavně Nika mě možná nasmšrovala - alergii na seno mám potvrzenou a nějak jsem zapomněl, že teď mám seno v pokoji - takže pokud alergie, tak ani ne na srst, ale spíš to seno. S tím už by šlo něco dělat...
  Jinak pro zajímavost se alergie zjišťuje tak, že vás píchnou do ruky jehlou a pak na to místo kápnou nějaký roztok testovací látky. Těch vpichů se udělá spousta, asi 15 a pokud to místo zarudne (a podle toho jak moc), určuje se míra alergie.

  Erika:
  Špatná zpráva, zatím se mi nepodařilo našetřit na vysavač :)
  30.11.2001 13:00Libb
  Něco si dovolím zkusit:
  30.11.2001 13:00Libb
  Tak nic, no... :)))
  30.11.2001 13:14Erika
  Libb - copak jsi tu zkousel? ;)
  30.11.2001 13:23Nika
   větší verze
  30.11.2001 13:26ucho 007
  Jsou tu! :-))
  30.11.2001 13:32Erika
  Nika - Pinky je hezoučká!
  30.11.2001 13:34Libb
  Jééé, kdo je vlastně na té otce kdo? A proč ten bílý toho černého chce sníst? ;-)) Ten malý černý je celý Kuba!

  Erika:
  něco jako IMG SRC=...
  30.11.2001 13:37ucho 007
  Libb: :-) v programovaci fazi teto diskuze jsem ve sve prozretelnosti zakazal vsechny html tagy krome boldu, kurzivy a tak ... Zvazim co s tim, kdyztak alespon pro 'registrovane' proverene uzivatele :-)) - Jak kdo je kdo? Nepoznas Fidika? :-) Vzdyt tu ma stranku!
  30.11.2001 13:56Libb
  ucho 007 (a asi i Nika):
  Promiňte, že jsem nepoznal Fida, ale já jsem dneska trochu mimo (viz. předchozí příspěvky), takže jsem nebyl schopný dostatečně přemýšlet a dávat do souvislostí... :-)
  30.11.2001 14:07Nika
  Diky za chválu na mé malé pupíky.

  Pěkný víkend.
  30.11.2001 14:46Nika
  123
  30.11.2001 14:52Verča
  Nika:
  Otesánek zdraví svého bílopesíkatého kámoše Binky!! Jsme si přece podobný!
  30.11.2001 20:09Ušatej
  Pro Libb: No já jsem alergik a astmatik ale ten králík je pro alergiky prý snesitelný (proto ho bobíčka taky mám :))))))) já se s králíkem muchluju spíš když mě nikdo nevidí to by byla kritika,dyť se furt dusíš a teď tu pusinkuješ králiky :))))) ale myslím že sem si na králíka zvykla za ty 4 roky jindy jsem otékala :)))))))
  30.11.2001 20:22Ušatej
  Nika, Zuzka: Tak moc děkuju že tu vytváříte klub kritiků proti mě >:´((((((((((

  Nika: Je to od tebe zlý že si dala toho králíka pryč a pak ho zradíš tak, že si pořídíš jinýho, já to chápu ale urazilo mě co tu píšeš a to moc!!!!!!
  Nechci ani tě kritizovat ani ti ublížit ale mě to ublížilo :(((( (já to chápu, že si jí dala pryč)

  Zuzka: nepíšu že je všechno hnusný ale kastrace se mi nelíbí!!!!!!!
  30.11.2001 21:57Renata
  Máte někdo tuchy, kolik toho smí sníst 5 měsíční králíček za den, aby z něj nebyla koule? Robin se nějak hrozně rozežral. Dokonce mi snědl snídani a večer se vrhnul na hranolku, kterou našel pod stolem. Dalo mi velkou práci mu jí vyrvat. Pak mi jedl z ruky zrní, které mu předtím zrovna moc nejelo.

  Ještě poznámku k alergiím. Vždycky jsem se zvířátkům vyhýbala, aby se mi nestalo, že s ním navážu vztah a ze zdravotních důvodů ho budu muset někam odložit. Když jsem byla „nucena“ Robina koupit ( když jsem ho viděla, tak bylo jen těžké ho tam nechat ), měla jsem strach, že budu za pár dní vysvětlovat své dcerce ( 7 let ), že ho musíme vrátit. Dokonce první měsíc mě poškrabávalo v krku a pořád jsem pokašlávala. Teď se to naštěstí srovnalo. Jsem hrozně ráda a nejen kvůli sobě. Vzhledem k tomu, že při návštěvách tchyně, která má psa, odcházím většinou s pálením očí, považuji pomalu za zázrak, že mi Robin nevadí ( ani seno, piliny, … ). Možná to není alergie na psa, ale tchýni a já to na psa svádím neprávem. Každopádně pokud se zdravotní problémy zhoršují, je nejlepší navštívit lékaře. Alergická reakce může vyvrcholit anafylaktickým šokem a naši králíčci nám ani přes všechnu lásku sanitku nezavolají.
  30.11.2001 23:21Jehla
  A to je Binky
  30.11.2001 23:23Ušatej
  Jéééééééé :))))))))) at je hezká :)))))))
  30.11.2001 23:24Ušatej
  ne at ale ta :)))))
  30.11.2001 23:25Ušatej
  Renata: Uf, to se to musel hodně najíst :)))))))
  30.11.2001 23:25Ušatej
  Nika: Sluší jim to ušounkům :))))))))