od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Leden v roce 2002
 • Zobrazuji 521 zaznamu.
 • 1.1.2002 20:01Ušatej
  Tak jsme dneska jeli z orliček a zastavili jsme se v restauraci kam nesmějí zviřátka :((( propašovala jsem tam Králíka v bundě :))) a vypadalo to docela zajímavě když jsem pod bundu dávala mrkev, rajče a papriku a říkala ty moje bundo ušatá a nakonec jsem si nalila colu na ruku a nalila ji na bundu :)))) když jsem odcházela a pokoušela se vzít bundu vypadlao to jako bych brala pušku :)))))
  2.1.2002 08:13Libb
  Ušatej - tak to je celkem dost dobrý :-)

  Petra - nevím, či je z cukru, ale četl sem, že se králík lehce nachladí a já to nemám chuť zkoušet - nemocné morčátko mi stačí víc než dost - chudinka malá nechodící (už teda prý začíná chodit).
  2.1.2002 10:38ucho 007
  Ahoj vsichni do noveho roku :-)
  2.1.2002 11:10Králíci jsou super
  Přeji všem ušákům i jejich majitelům mnoho společně strávených chvil.
  Nebyla jsem tu dlouho, jó, před Vánoci a koncem roku je to asi všude krušný, co? No snad budu mít čas, ze zde občas stavit a poklábosit :o)
  2.1.2002 11:37Erika
  Tak co, užil si ještě nějaký králíček alespoň malou chvilku na sněhu?
  2.1.2002 13:23Marek
  Ahoj lidi,
  potřeboval bych poradit asi od nějakého zkušeného chovatele a nebo zvěrolékaře... Ač nerad, ale nejspíš Vám zde pokazím Vaši optimistickou rozpravu!
  Mám párek králíků, samičku máme druhým rokem, samečkovi je asi tak rok a teď to hlavní! Už dvakrát se narodili malí, ale Sára si jich vůbec nevšímala a nakonec je sežrala... Naposledy to bylo teď v sobotu 29.prosince! Nedovedu si to vysvětlit, stravu mají oba naprosto vyváženou, o nějakých laskominách /čokoláda a pod./ se jim může jen zdát. Domnívám se, že ji k životu skutečně nepotřebují! Moc mi to trápí, prosím, kdybyste někdo z Vás věděl, jak mi poradit, nebo kde je problém, rád se dozvím více informací. Buďto zde a nebo na E-mail m.zienert@seznam.cz
  Moc Vám děkuji, i za Sáru a Bobeše.
  2.1.2002 13:45Petra
  Erika: Jeli jsme s Féfulí na sníh ke Karlovým Varům, ale když jsme se 25.12. dopoledne nedostali z Prahy, tak jsme se vrátili a čekali u rádia, kdy můžeme vyjet. A Fulinka už s námi pak odmítla jet, že prý v autě už se povozila dost. tak ji možná vezmeme aspoň proběhnout na chatu.
  2.1.2002 13:47Martina
  Marek
  To mi je moc líto.

  Všichni
  Tak mám vánočního králíka - Nikinka se "zabalila zevnitř". Pořád běhala okolo ustrojeného stromečku, lovila slaměnky, které byly nízko a nakonec ulovila třepení a než jsem po ní skočila měla ho v sobě. Hlídala jsem jak se bude chovat, ale řádí furt stejně, hlídala jsem i bobky a kde nic, tu nic. Buď jí třepení leží v žaludku doteď, nebo ho strávila. A cukroví jí taky chutnalo. Taky nám nakousala kabel od světýlek na stromečku a mě překousala nabíječku. Bylo to hrozně srandovní, když viděla, že se k ní můj přítel blíží, aby ji drát sebral, začala hryzat ještě rychleji jako to musím stihnout :-) a taky se jí to povedlo. Je to lumpice a byla naštvaná, že musela být u našich. Ale zkamarádila se s nima.
  2.1.2002 13:53Libb
  Martina:
  Chceš říct, že Ti králík přehryzal kabel, který byl pod proudem a nic se mu nestalo nebo ty kabely nebyly v zásuvce?
  2.1.2002 14:11Katy
  Marek
  Jestipak jsi oddelil samecka od samicky po narozeni kralicku?
  2.1.2002 14:26Miki
  TAk to můj Mikeš má po Vánocích černý puntík.
  U babičky překousal šňůru od TV. Byl to okamžik,co jsem ho spoustila z očí. Ale nastěstí se mu vůbec nic nestalo, ale určitě už mohlo být po něm.
  2.1.2002 19:45Míša a Matýsek
  Ahoj, Katy, ráda Tě zase vidím. Jak se maji Tvoji Ušáčkové?
  2.1.2002 19:47Míša a Matýsek
  Matýsek pořád hopká pod stromečkem a pochutnává si na želatynových dobrůtkách.Mně ale také chutnají a tak se o ně trochu taháme.
  2.1.2002 19:48Míša a Matýsek
  Tedy Ušatej, Ty jsi dobrodruh.
  2.1.2002 20:10Verča
  Ahoj králíci. O vánocích mi umřel Otesánek. Vůbec nevím proč,vlastně mu nic nebylo, večer hopkal a dělal vývrtky. Ráno se mi zdálo,že trochu smutní v rohu,když jsem ho pohladila,tak si lehl.Ale pak jsem mu sáhla,kam nechtěl a odhopkal.Tak jsem si řekla, jo, poskakuje,to bude dobrý. Odpoledne mi volal přítel do práce, abych byla připravená,až přijdu.že už Otík leží. Vlastně už doma nebyl,když jsem přišla,takže nevím, co se stalo.Přitom nejedl nic neobvyklého.Měl trošku hrozna,ale to už dřív jedl taky.Jinak nic divného. Tak nevím.Bylo mu 2 roky a asi tři měsíce.To je málo. Kvík mi to vynahrazuje,ale měkoučkej heboučkej Otík....
  ak ať se maj hezky aspoň všuchni ostatní. Ahoj. V.
  2.1.2002 20:30Ušatej
  Verča: Proboha!!!!!!!!!! 8´´´´´CCCCC to neni možný :((((( byl tak hezounkej........... :((( no, jestli by si nechtěla plánujeme s Matýskem malý......... ale to bude až za dlouho........ :((((((
  2.1.2002 20:31Ušatej
  Erika: Tady!!!!!!! Králík ve sněhu chvíli hrabal a pak se ho najed :)))
  2.1.2002 20:33Ušatej
  Marek: :((((((((((( to neni možný :(((((( je to tu čimdáltimvíc smutnější :((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
  2.1.2002 20:33fibska
  ahojte!
  2.1.2002 20:34fibska
  akeho mate kralika?
  2.1.2002 20:35Ušatej
  Martina.Ježííííííííííííííííííšššššššššííííííííííííííííííííí!!!!!!!!!!!!! Co když Otík taky neco takovýho sněd a .................
  2.1.2002 20:36fibska
  erika mi sme si mailovali nie?
  2.1.2002 21:00Miki
  Verča
  To je mi hrozně moc líto, co se stalo s Otesánkem.
  2.1.2002 23:41Erika
  Verča - To s Otesánkem je mi moc líto, musel to být hrozný šok. :-(( Co budeš dělat?
  2.1.2002 23:56Erika
  Fibska - připomeň mi to trošku.
  3.1.2002 08:49Martina
  Verča
  Je mi to moc líto.

  Libb
  Ty žárovky na stromku byly pod proudem, ale Niki naštěstí jen ukousla ten umělohmotný obal, dráty jsou sice vidět, ale nekousla do nich. Nabíječka je překouslá a taky byla pod proudem (naštěstí tam není 220) ale Niki vysloveně chutnala. Kamarádce králík překousal kabel k lednici - pod proudem - a nic se mu nestalo.

  Jinak Niki včera zas oblejzala stromeček a lovila slaměnky a třepení. Snad jsem vše odstranila z jejího dosahu. Takže jí to chutnalo.
  3.1.2002 11:31Petra
  Féfule má taky moc ráda kabely, hodně jich nahlodala a dvakrát se jí podařilo prokousnout 220ku skrz naskrz, takže to zkratovalo, vyhodilo pojistky a z pokoje se vypotácel králík s natrvalenými fousky. Mám z toho občas noční můry, ale už jsme snad všechno vychytali.
  3.1.2002 11:40Libb
  Jo jo, jediny kabel, ktery u me doma zustal v dosahu, je antena a v te neni 220V, takze krome zazivacich potizi by Kubovi nemela ublizit. Jednou uz ji hlodal - asi je genius - kdybych ho nezahnal, mozna by prehryzal jen stineni a mne by pak zacalo fungovat radio - takhle sem to musel 2 mesice po nem dodelavat ja... ;-)
  3.1.2002 11:47Libb
  Dotaz - jak naučit králíka, aby ke mně přihopkal? Nemusí být na povel, stačí, aby občas přihopkal a třeba skočil na klín. Pokaždé, když Kubu vezmu a chytnu do náruče a hladím ho, si to vezme jako násilí páchané na své osobě a delší dobu se pak se mnou nebaví a ani si nebere ty nejlepší dobroty, po kterých se jindy žene. Jakoby se mě pořád bál. Zkouším ho občal vzít do náruče, chvíli hladit a pak pustit, aby si zvyknul, že se mu nic nestane, ale on se pořád bojí. Znáte někdo nějaký trik nebo mám prostě bojácného králíčka a nic s tím neudělám? A je správný přístup, že ho občas zvedám, i když vím, že se mu to nelíbí, aby si na to zvykl nebo ne? Protože pokud ho nebudu brát, nezvykne si, pokud ano, bude na mě naštvaný. :-(
  3.1.2002 12:49Miki
  Libb
  U nás je to podobné.Ne že by byl Mikeš vyloženě naštvaný, když ho beru na ruku, ale nemá to moc rád. Chvíli drží, ale pak se snaží vymanit a zmizet. Jeden čas, když jsem na něj zamlaskala, tak přiběhnul jako pejsek, ale to už ho asi zase přešlo. Teď můžu mlaskat jak chci, kouká na mě, ale víceméně nepřihopká. To jakmile mám v ruce něco z jeho jídlíček, to je u mě ještě dřív, než ho stačím zavolat. Vzhledem k tomu, že tedy moc nemá rád, když ho tahám, děláme to tak, že když si vegetí, natáhnu se na zem vedle něj, to si pak i ke mě přitulí hlavičku. A nechá se hladit a pusinkovat na hlavičku a přitom si pěkně pocvakává zoubkama. Dokonce si nechá i hladit bříško, ale jen když leží. Položit ho na záda se mi nikdy nepodařilo, to hned řádí jako čert a hrozně kope packama.
  3.1.2002 13:52Verča
  Erika, Ušatej:
  Zatím truchlím po Otesánkovi, ale na jaře přemejšlím o nějakým králíčkovi. Zatím ještě ne. Ale ozvu se.Díky.
  3.1.2002 14:22Petra
  Libb: Myslím, že nejlepší, co můžeš králíkovi udělat, je drbat ho na čelíčku. Chování většinou nemívají moc rádi, tak je lepší, abys "Ty přišel k němu". Já to dělám tak, že místo chování v náručí (dřív to taky nemohla vystát, teď už je trochu klidnější) si dřepnu k ní na koberec a drbu ji tam. Pak ke mně přijde třeba když telefonuju a sednu si k tomu na zem, nebo když mám na zemi roztahané třeba fotky, to ví, že mám jednu ruku volnou a můžu hladit. A když tou rukou zrovna něco dělám, tak mi "pomáhá", to je chytne třeba papír do zubů a přemístí ho. A takhle škodí dokud jí nezačnu hladit a drbat. Ale na klín mi skočí jen když jím a ona chce taky. Ale moc dlouho tam nevydrží, asi je jí to nepohodlné. Na klíně mi sedí jen předními packami buď když jedem autem nebo v poslední době, když zjistila, že jinak než pod "gaučovým dohledem" ji v obýváku nenecháme. Včera mi vydržela předními packami a hlavičkou ležet na klíně a koukat na televizi docela dlouho.
  3.1.2002 15:01Marek
  Katy: Jo jsou zvlášť pořád. Každej z nich má prostornou bednu. Fakt to nechápu,ale díky za odpověď.
  3.1.2002 15:24Petra
  Marek: Ono by nás asi odpovědělo víc, ale Ty jsi chtěl radu velikého odborníka, tak jsme se styděli. Pokud není chyba na Tvé straně, tak může jít prostě o králici, která nemá vyvinutý pud péče o potomstvo. A to pak nemá cenu takového králíka uměle rozmnožovat, aby se potom nebyli schopní množit bez lidské pomoci a dopadlo by to jako u kanárů nebo některých akvarijních rybek.
  3.1.2002 15:24Martina
  Niki se taky celkem nerada chová. U našich ji nosím po schodech z mého pokoje do chodby, to si vždycky zavrtá hlavičku pod mou ruku jako by se bála a raději na to nechtěla koukat. Jak si sednu na bobek a uvolním sevření, je pryč. Řeším to jako Miki a Petra - natáhnu se vedle ní a to je spokojená. Naučila se zalízt pod stoličku když nechce být rušená a lehnout si blízko nás když chce drbat. Je to super, já můžu - kromě šustění králičích bombónů, to reaguje okamžitě - dělat cokoli a ona si mě nevšímá, ale jakmile si lehne během chvíle k ní jdu já nebo přítel a drbeme ji. Původně jsem si to sice představovala opačně, ale co. Hlavně že se domluvíme :o) Jinak když mám něco rozložené, taky mi to přemisťuje, případně okusuje nebo trhá. S tím trháním, dávám jí do klece pod hobliny noviny, ve vzteku je vyhrabala a začala cupovat. Vždycky kousek urvala, odhodila vedle sebe, urvala, odhodila ... ale nežrala. Naštěstí.
  3.1.2002 15:36Martina
  Ještě jsem si vzpomněla, měla jsem od Ježíška slíbenou Dalekou cestu za domovem od R. Adamse a on sehnal jen to volné pokračování (nemůžu si vzpomenout, jak se to jmenuje), nikde to nemají, neporadíte?
  3.1.2002 19:27Pampeliška
  ahoj všichni králíkáři a králíkářky!
  chtěla bych se zeptat, jetsli máte někdo zkušenost,jak se snáší pejskové s králíky? Máme křížence jezevčíka Puňťu, a proto králici Panmpelišku a morčátko Rozárku nepouštíme,protože máme o ně trochu strach. Puňta je hodný,ale když vidí naše hlodavce, olizuje se. To je nám podezřelé. I když možná, že by jim nic neudělal a byli by z nich kamarádi. Ale máme strach to riskovat!!!
  3.1.2002 20:23Ušatej
  Pampeliška: Ahóóóóój :)))))))))))))) už se moc těším na neděli vezmu ti ukázat Králíkovy fotky >:)= (to má být králík ale vypadá to spíš jako mimozemšťan :))))
  3.1.2002 20:54Elísek
  Hele Pampeliško, my máme doma taky jezevčíka a malího ušáka, ale vůbec nic si nedělají.Jen občas králík kopne psa do nosánku, no on je dost drzý.Když tak za vrčení pokárat,jinak nevím.
  3.1.2002 21:07Elísek
  Já se chtěla ještě poradit jestli nevíte co s drátama,náš králík si už kousl a má ted kudrnatý fousky, jenže nevipadá, že mu to nějak vadí.Nemůže to udělat znova?Komu to už kralik taky udělal?
  4.1.2002 07:50Libb
  Elísek
  Dráty musí z dosahu, králíci to mají v povaze, že je hryzají...
  4.1.2002 08:53Verča
  Martina:

  Dalekou cestu jsem objednávala buď na www.vltava.cz nebo www.123shop.cz, uz nevím.Ale obojí je velmi spolehlivé a rychlé.
  4.1.2002 08:59Libb
  Verča:
  Si děláš s tou Vltavou srandu, ne? :-( Mě obrali asi o 100 Kč a to mi ani nebyli schopní poslat to c sem si objednal... Chtěl jsem po nich dva díly jednoho románu, poslali mi jen jeden s tím, že druhý pošlou bez poštovného až bude a pak, až sem zaplatil ten první díl, tak ten druhý zrušili :-( Takže knížka v hodnotě asi 90 Kč mě přišla na 170 Kč a to jsem ještě musel shánět ten druhý díl jinde a platit znova poštovné :-(
  4.1.2002 09:00Libb
  Jo zapomněl jsem - to bylo ke spolehlivé. A rychlé? Po 4 týdnech, až jsem se jich sám zeptal, co se děje, se mi uráčili sdělit, že nemají ten druhý díl a to psali, že expedují do 14 dnů a zboží je skladem!
  4.1.2002 11:19Verča
  Díky, snad to seženu. A snad bez problémů. Nechce se mi začínat číst ten druhý díl, když jsem nečetla první. I když se musím přemlouvat :o)
  4.1.2002 12:07Martina
  Verčo promiň, já to chtěla napsat pro tebe a zvorala jsem to. Už abych šla domů z práce.
  4.1.2002 13:37Verča
  Libb:
  to se divím, já jsem to už zkoušela víckrát a vždycky dobrý. Fakt brzy a i lidi kolem.
  4.1.2002 19:46Ušatej
  Králícííííí jsou ušatý :)))))
  4.1.2002 20:41Outloň
  Martina
  Ahojky,já jsem taky k Vánocům tu knížku dostala a je super,nevíš,jak se jmenuje a kde se dá sehnat to pokračování,prosím?
  Všichni
  Prosím,jestli víte,kde se to dá sehnat napište,nutně to potřebuju.
  5.1.2002 12:05Bildr
  Pánové a dámy ... gdyby ste viděli, kolik mi už můj milovaný králiček okousal projektů, labolatorních prací, technických rysů ... kdyby to všechno šlo do jeho hlavy, tak už má 3 vysoký zdárně za sebou :o)
  5.1.2002 13:18jazzzman
  Moje ramlice nedává svým mladým jíst. Máte někdo nějaké tipy, jak ji to naučit, nebo jak ty mladé dokrmovat? Díky
  Jazzzman
  5.1.2002 16:35Katy
  Misa a Matysek
  Zdravim vas s nasi kralici rodinkou. Holky jsou v poradku a Pompon uz konecne povyrostla. Je velice hrava. Nerada jde na klin, ale zato kdyz je v kleci... Mame takovou hru: ja ji rukou placam po zadecku a ona vyskakuje a kdyz ji hladim na boku tak si lehne na zada a necha se hladit po brisku. Je velice roztomila. Bibi a Nana jsou certice. Honi se a kousou se a chlupy litaji po celym obyvaku. Pak se spolu nebavi (nekdy az dva dny). Jindy jsou zase andilci; prituluji se jedna k druhe a vzajemne se olizuji.
  6.1.2002 01:13Erika
  jazzzman:
  Jednou tu někdo řešil podobný problém, tady jsem tedy zkopírovala jeho zkušenost:
  "Ahojte!Písala som v piatok o tých malých čerstvonarodených králičkoch o ktoré sa mama nestarala.Asi nemala mlieko,ale po podaní oxytocínu injekciou bola na druhý deň ako vymenená.Začala ich kojiť a nosiť im seno do hniezda.Hoci ho tam už mali dosť."
  6.1.2002 01:26Erika
  jazzzman:
  Zkušenosti a názory na odchov králíčátka člověkem jsou různé. Tady jsou doporučení s kterými jsem se setkala. Krmit malinkou lahví pro panenky s dudlíkem, když není, je možno použít pipetu, oční kapátko nebo inijekční stříkačku bez jehly (pozor na vzduch). Lahvička či pipeta by měly být sterilní. Při krmení je potřeba umožnit mláďatům přirozeně pomalu polykat, aby se jim mléko nedostalo do plic. Když mléko moc vytéká z tlamičky je jasné, že králíček nestíhá polykat. Chvíli může trvat než se mláďata naučí takto přijímat potravu. Potravou králíčat může být mléko podávané kojencům, přinejhorším i neslazené kondenzované mléko zředěné vodou v poměru 1:1 (ale pak je třeba jej obohatit vitamíny), nebo často zmiňované kozí mléko. O kravském mléku jsem zmínku nenašla. Rostoucím mláďatům se pak do mléka může přidávat odvar z ovesných vloček a mrkvová šťáva.
  Krmit položené na zádíčka do dlaně. Králíci krmí svá mláďata 1x za 24 hodin (většinou v noci 23 - 24 hodina), proto někdo volí stejnou frekvenci. Jiní zase doporučují dávat slabším králíčátkům menší dávky mléka čtyřikrát denně. Jinde doporučují králíčata se zavřenýma očima krmit 2x denně a postupně jak rostou, počet krmení zvyšovat. Propadlé bříško znamená že není dost krmen. Je třeba králíčky držet v teple (nahřívací láhev plněná vodou do 32 stupňů podložená pod polovinu hnízda aby se podle potřeby mohlo přesunout do teplejší či chladnější zony). Podávané krmivo musí mít teplotu těla králíčat (cca 38,5 stupně). Po nakrmení masírovat mláďatům jemně prstem bříško, což povzbuzuje střeva. Mláďata vydrží bez kojení max. 72 hodin, pak hynou. Mláďata ovšem rychle ztrácí sací reflex, takže je třeba začít je ručně krmit do 48 hodin.

  Problémem u umělého krmení mláďat je střevní mikroflora. Z matčina mléka mláďata získávají správné PH v zažívání a správnou mikrofloru. Uměle krmená mláďata mohou mít potom zažívací potíže. Za normálních okolností kolem desátého dne věku králíčata začínají jíst mamičiny bobečky, které jim opět mohou pomoci získat správnou mikrofloru střev a připravit je na pevnou stravu. Jakmile tedy králíčata otevřou oči je třeba jim sehnat bobečky dospělého králíka (hlavně ty měkké které dospělí králíci normálně pojídají, ale viděla jsem je ochutnávat i ty tvdé kulaté bobky). Kromě toho se mláďatům v prvních dnech života (po 3-4 dny) do umělého krmení rozmixuje 1 měkký bobek denně.
  Některé prameny uvádějí, že je dobré přidat mláďatům do krmení, pro vytvoření správných podmínek ve střevech (okyselení), trochu kultury Lactobacillus acidophilus. Ačkoli acidophilus nepatří mezi normální králíčí střevní mikrofloru, může pomoci vytvořit prostředí, které pomůže normální floře aby se mohla rozvinout. Ačkoli ne všichni autoři míní že acidophilus může přežít v zažívacím traktu králíka, rozhodně nemůže nijak uškodit. Například je možno přidat trochu jogurtu se živými kulturami do mléka pro králíčky bez maminky, ale lepší je kultura zakoupená v lékárně.
  Pro mláďata je nebezpečné jak překrmování, tak nedostatek mléka. Než králíčata otevřou oči, měla by být pobývat ve tmě.
  Dále je třeba napomáhat pravidelnému vyprazdňování: vzít smotek vaty navlhčený v teplé vodě a jemňoučce masírovat oblast konečníku malému králíčkovi, dokud nezačne vypouštět moč a stolici.

  6.1.2002 01:36Erika
  Pampeliška:
  Něco o seznamování pejsků a králíků jsem kdysi psala, takže tady je to pro tebe znovu:

  Pokud jde o soužití králíka a psa, vlastní zkušenosti nemám. Mě dostupná odborná literatura k tomu říká:
  "Psa a kočku je nutno v prvním období velmi hlídat, aby se nenechali unést svým loveckým pudem. Dospělí a sebejistí králíci se mohou stát rovnoprávnými partnery velkých zvířat a v případě ohrožení dokonce i přejít do útoku."
  „První představení psa králíkovi: Králíka dejte do jeho klece, kde se cítí bezpečněji a psa dejte na vodítko. Povzbuzujte a chvalte veškeré psovo mírné, jemné a zvědavé chování. Např. „ano pejsku, to jsi hodný a přátelský na králíčka“. Pes si slovo přátelský spojí s tichým a milým zájmem za který je pochválen. V budoucnosti kdyby se začal projevovat hulvátsky mu toto slůvko může připomenout co se od něj čeká. Pochvaly a asociace spojené s ANO jsou při učení daleko významnější než ty spojené s „NE“. Když začne být pes příliš rozrušený, řekněte mu „NE“ a přitáhněte vodítko, s jeho následným povolením. Když se uklidní, pochvalte ho. Pokud však psa musíte neustále opravovat a ukázňovat, znamená to, že příliš rychle. Pes by pak ke králíkovi mohl zaujmout negativní postoj - že králík je původcem veškerých jeho útrap. V tom případě potřebuje pes ještě cvičení, než se opět může setkat s králíkem. Měl by se naučit rozumět výrazům jako „sedni“ „hodný pejsek“ „nech toho“ „přátelský“ „lehni a zůstaň“ - a to i v takovém případě když králík běhá po pokoji sem a tam. Sebejistý králík a zklidněný pes se mohou později začít tolerovat i bez klece mezi nimi.

  Nechejte psa na vodítku v pozici lehni a zůstaň. Pak nechejte přinést králíka do místnosti a dovolte mu aby si pořádně prohlédnul tu novou bytost. Nezapomeňte pochválit pejskovo klidné chování. Toto opakujte každý den. Někdy takové zvykání může trvat i měsíce. Vaším úkolem je dávat na zvířata velký pozor a správně odhadnout, jestli už jsou opravdu připravená přejít při výcviku o úroveň výše. Musíte si tím být absolutně jisti. Dalším krokem může být sundání vodítka. Nebo ještě vodítko ponechejte ale psovi dovolte, aby se zvednul z pozice lehni do pozice sedni, takže si králík může zvyknout na psa v jiné poloze. Ovšem pes, který vaše pokyny naprosto ignoruje či je moc divoký není vhodný pro soužití s králíkem. Úspěch záleží na všech 3 zúčastněných. Také je důležité psovi ukázat, že králík je členem vaší a jeho rodiny. Obecně se nedoporučuje nechávat doma samotného psa a králíka, i když už se zdá, že je vše v pohodě. Nemůžete je nechat samotné bez dozoru, stejně jako malé děti.“
  6.1.2002 13:07fibska
  ahoj Erika!
  6.1.2002 19:02Ušatej
  Ahoj všichni dneska se mi zdá že králíci jsou ještě ušatější :))))
  7.1.2002 08:23Libb
  Ušatej:
  Kuba určitě, mám chuť ho za ně vytahat - ja tu někdo správně poznamenal: Jak se králík jednou naučí čůrat do peřin, je zle. :-(
  7.1.2002 11:26Martina
  Outloň
  Pokračování je Příběhy z kamenitého vrchu, přítel to objednal na www.hnihysvan.cz. Sice tam mají psanou i Dalekou cestu za domovem, ale už ji nemají. Kde jsi ji sehnala??? Zuřivě sháním, ale neúspěšně.

  Jinak Niki si v pátek postavila hnízdo, tak nevím, co to mělo znamenat. Je jí asi 5 měsíců, to je snad trochu brzo na touhu po malých.
  7.1.2002 11:56Ušatej
  Pampeliška: Ahoj :)))))
  7.1.2002 12:06Sasanka
  Morče na prodej.Nebo morče holku pro malý morčátka.Zuzana Pechanová,Pištěkova 744,Praha 4-Chodov,14900
  7.1.2002 12:17Ušatej
  Nazdar Sasanko :))))Nemůžeš to trochu upřesnit ???
  7.1.2002 12:18Ušatej
  Nazdar Sasanko :))))Nemůžeš to trochu upřesnit ???
  7.1.2002 12:19Sasanka
  Mám dvě morčata.Obě jsou kluci.Max a Zuzík.Zuzík je ještě neochočený,ale zato je pěkný a mladý.
  7.1.2002 12:25Nika
  Tak vás zase po dlouhé odmlce zdravím. Koukám, že tu přibylo spoustu nových členů. Budu si muset diskuzi pořádně celou pročíst. Jinak moji pupíci se mají moc dobře. Pinky se sice pořád bojí, ale už to není tak hrozné. Fidolísek je super. K vánocům jsem mu koupila takové kukuřičné kuličky pro králíčky od Vitakraftu jmenují se tuším Bonbinos, ale nevím to určitě a ten ušák je strašně miluje. Fakt je všem doporučuju, stojí asi 40 Kč. Tak zatím, musím dneska hodně pracovat, holt po 14 dnech se tady toho spoustu nashromáždilo.
  Nevíte co se stalo s Luckou z Třebíče?
  7.1.2002 12:28Sasanka
  Moje morčata si ráda hrají s andulkama.Nedávno nám jedna umřela.Nechceta někdo nějakou darovat?
  7.1.2002 12:51Lenka + Bertík
  Ahojky všichni. Moc, moc dlouho jsem tu nebyla a tak vás všechny zdravím v novém roce.
  Mám takový malý problém. Bertík mi začal v noci chrápat. Nemáte s tím někdo zkušenosti. Mám totiž strach, jestli mu něco není. Je to spíš takové hlasité fňukání, které se zesiluje a zeslabuje. Občas do toho i tak jako frká a škube s sebou a často ho to probudí. Odčas to dělá i kddyž spí přes den, ale v noci vždycky. Myslíte, že mu něco je? Vzhledem k přetrvávajícím mrazům s ním nechci jít k veterináři.
  7.1.2002 12:59Nika
  Verča:
  Ted jsem si poradne procetla celou diskuzi a uplne mi vyhrkly slzy do oci, kdyz jsem se dozvedela tu smutnou udalost o Otesankovi, pisu ti maila.
  Nechala jsi udelat pitvu, abys zjistila co mu opravdu bylo?
  7.1.2002 13:22Petra
  Sasanka:
  Můžu časem darovat mladého kanára, ve středu jim budou tři týdny. Ale nevím, jestli si bude hrát s morčatama. I když jsem chvíli měla kanára, který byl schopen ukrást králíkovi od tlamy salátový košťál. Ale to byl asi nějaký kanáří hrdina...
  7.1.2002 13:40Martina
  Lenka + Bertík
  Poradím ti jedině veterináři zavolat.
  7.1.2002 19:53Ušatej
  Lenka+ Bertík: To chce myslím opravdu dobrého veterináře (například u nás je pěkný jelito :((((( )
  7.1.2002 21:58Viki
  Zdravím všetkých krásnych ušiačikov aj ich dvojnohých kamarátov:-)
  Volám sa Iva a som z Bratislavy (Slovensko:-))
  Ježiško nám pod stromček priniesol krásneho svetlo šedého "chlapčeka" zakrslíčka. Podľa knižky sa najviac podobá na plemeno - činčilu. Momentálne nás trápi ten istý problém ako Lenku + Bertíka. Naš Nikinko má iba 9 týždňov a je strašne malinký takže sme ešte na žiadnom očkovaní neboli. Našťastie Viki papá aj vodu pije celkom v norme len stále keď spinká tak vydáva tieto skoro až kňučivé zvuky. Je to asi 2 dni čo prestal behať len tak občas hopká a najčastejšie je učupený pod radiátorom a keď si ho zoberiem na kolená tak tam vydrží aj 2 hodiny... Hm to ma prekvapuje ale mam pocit, že Viki je tak trochu maznátko (keď bol čiperka tak rekord bola iba polhodinka). Je pravda, že večer trošku ožíva, ale nie moc.:-( Naviac si začal častejšie škrabať uško a papá skoro stále svoje bobky (mám pocit, že aj tie čo nemá jesť t.j. suché a guľaté).Je naozaj nutná okamžitá návšteva veterinára? Vie niekto o králičkovskom prechladnutí? Zatiaľ nemá hlieny len očas kýchne, hm teda tak frkne aešte si škrabe ušká. Teda dosť často:-((((( Bude potrebovať antibiotiká?
  7.1.2002 22:04Viki
  A ešte som zabudla... Tieto zvuky vydáva už od prvého dňa odkedy sme si ho priniesli... Ja som si doteraz myslela, že to je ako u šteniatok, že keď ich odoberú od mamičky tak im je smutno a preto kňučia... Čakala som, že to prejde ale neprešlo...No a mame ho už 3 týždeň doma...
  7.1.2002 23:57Erika
  Lenka + Bertík a Viki:
  Sandy má podobný problém s tím kníkáním. Dříve byl úplně tichý ale pak začal takhle kníkat. Také se nemohu dopátrat čím to je. Je ale fakt, že kníká i když nespí, a naopak někdy nekníká. Třeba když se mu déle nikdo nevěnuje a povídáme si, tak začne kníkat a pak čím dál hlasitěji dokud ho nevezmem mezi sebe, pak kníkat přestane. Tak nevím, kdyby to byla nemoc tak by asi kníkal stále bez ohledu na okolnosti. Že by se pokoušel mluvit? ;)
  8.1.2002 09:40Lenka + Bertík
  Pro všechny: Asi jsem si svůj problém vyřešila sama. Včera jsem přidala trošku topení a Bertík spinkal bez hlasitého kníkání. Vydával sice takové oddychující zvuky jak spinkal, ale už to nebylo tak hlozné, že by se budil a škubal sebou. Asi tam na něho bylo fakt moc zima. Jo moc zhýčkaný. Spíme spolu v pokoji, a je fakt, že je to nejchladnější pokoj z celýho bytu.
  8.1.2002 10:35Nika
  Ahoj Ivo,
  vítám Tě mezi námi králíkáři. Asi ti moc neporadím, ale když můj bobík občas kýchnul a šla jsem k veterináři, ten mi řekl, že je nachlazenej a davala jsem mu heřmánkový čaj a musel být pořád v teple. Pozor na průvan. Pokud kýchá hodně nennech to dlouho a utíkej za veterinářem, mohla by to být i infekční rýma a to dostávají nějaké kapky nebo tabletky. Jo taky by to mohla být nějaká alergie.
  Hodně štěstí s novým králíčkem.
  8.1.2002 11:27Nika
  Lenka + Bertík
  Jsem ráda, že jsi přišla na to jak vyřešit to kníkání. Možná mu fakt byla zima
  8.1.2002 11:36Nika
  Martina
  Knížku Daleká cesta za domovem mam ji doma 2 x. POkud ji chces, zaslu ti ji. Jinak ji maji tady v Jihlave, teda nevim jestli jeste ted, ale pred vanocema ji jeste meli a stala jenom asi 50 Kc. Ozvi se mi.
  8.1.2002 11:56Martina
  Chce se mi brečet.
  http://www.lidovky.cz/archiv.asp?c=LM01A20A&r=pmagazin&d=04.01.2002#clanek%20[/url]

  Nika
  Dík, píšu ti mail
  8.1.2002 12:59Nika
  Všichni Brňáci
  V sobotu 19. ledna jedu do Brna na 100%. Jdu večer s přítelem na Ples stavbařů do IBC, dostala jsem od firmy lístky zdarma, tak proč toho nevyužít ne.
  To bysme se mohli někde odpoledne sejít ne. Napište kdo by mohl. A já to zkusím zařídit tak, abych měla čas.
  8.1.2002 13:19Viki
  Nika
  ahojko.-) Dnes som kupila Vikimu nejake tie vitaminy a drzim ho v teple (uz ani v izbe nevetram). Vcera sa mi uz zdalo, ze je na tom lepsie. Skusim mu davat ten hermankovy caj a hadam to bude v poriadku.Uz tyzden sa preluskavam celym "zajacikovskym" chatom a je to fakt super citanie... Pre laika ako som ja je to lepsie ako tie najodbornejsie knihy o kralickoch ktore su momentalne u nas dostat na trhu:-) Este raz Vam vsetkym BRAVO:-)
  8.1.2002 13:56Nika
  Martina
  taky se mi chce brečet po přečtení www.lidovky.cz ..... Děs.
  8.1.2002 16:05Libb
  Lidovky:
  Neexistuje u nás náhodou nějaký zákon o týrání zvířat?
  8.1.2002 16:08Netka
  Všechny Vás zdravím po dovolené. :-)
  Trošku jsme v Jeseníkách zaopadli, ale jinak bylo všechno super. :-)
  8.1.2002 16:11Netka
  Naše Bestie trávily takés vou dovolenou u mých rodičů, kde měly k dispozici celý velký pokoj mého bratra, jelikož ted byl s námi v Jeseníkiách. :-)
  Už jsme je byli zkontrolovat, ale stěhování nastane až dnes večer. :-)
  Taky už jsme si vyslechli, co všechno provedly ...
  8.1.2002 16:16Netka
  Moje maminka jim pěkně podstrojuje a ony bestie s ní nemluví natož aby se daly pochovat. Což já už jsme pochopila, že jsou to nevděčnice nevděčné, ale stejně jsem jim přivezla sušené banánky. :-)
  Jinak holkám moc nejde syrová strava jako mrkvička, jablíčko a tak, nejraději vlpčky a granule, což zase nechápe moje maminka. Takže se naše bestie rozhodly se ještě dokrmovat a to přímo ze stromečku. :-) Normálně se postaví na zadní a uloví si nějakou tu čokoládičku ze stromečku. Je to až k neuvěření, ale s naprostou jistotou jsou jenom po plněných. :-))))
  Když to zjistila moje dobrá maminka, ještě jim je oloupala aby prý jim nebylo ze staniolu špatně.
  :-)
  Dneska si pro ně jedeme, tak doufám, že se nám je podaří vyfotit, jak česahá vánoční stromeček. :-)
  8.1.2002 21:50čertice
  pomozte prosím,mám králíčka asi 5 měsíců:můj problém je, že když ho každý den pustím asi na 1,5 hodinky, udělá mě po pokoji tolik bobků jako má za celý týden v ohrádce a to hned na několika místech přitom svůj koutek v boudě má (prostě to z něj padá jak bombardéru!!!:-)
  9.1.2002 00:28Erika
  čertice - prostě si nechce nadělat tolik nepořádku doma tak si to schovává "na ven". To bude asi nejpravděpodobnější příčina. S touto myšlenkou je třeba problém řešit. Např. přidat ještě jeden záchůdek někde v pokoji, nejlépe na jednom z jeho "oblíbených míst". Na chalupě jsme měli s Wendy podobný problém. Tam kvůli provozním podmínkám tráví více času v králíkárně. Protože měla menší králíkárnu takže si tam nechtěla nadělat, většinu si toho schovala a vypustila to až když jsme jí vzali mimo její domeček. Přitom doma je to vzorný králíček - (ovšem narozdíl od chalupy má volný pohyb a samostatný záchod. Spí si kde chce, takže nemusí bydlet mezi hromádkou bobků.) V první fázi řešení chalupního problému pomohl dodatečný záchůdek v pokoji, v druhé fázi jsme instalovali větší králíkárnu aby mohla mít dostatečně oddělenou obývací a záchodovou část. Akce byly úspěšné.
  9.1.2002 01:14Viki
  Ak ma niekto nejasnosti ohladom ockovania alebo kralicich chorob tak tu je par www stranok... Mozno to niekomu pomoze:-)http://www.dyntec.cz/kraliky.htm

  http://jicin.tpc.cz/nn/nnb8a/nnb8a-b.htm

  9.1.2002 02:48Petra
  Nika a Martina:
  Vám se chce brečet, ale představte si, že to, co tam chovají, je stejná kombinace jako Féfulčini potomci - je kalifornice a taky je měla s novozélanďákem. Ještě že bydlí u nás, ale když si představím, že ji kamarád úplně náhodně vybral z kotce, kde byli její sourozenci... měla velké štěstí. Ale její sourozenci zase neměli takovou smůlu, protože bydleli v normální králíkárně a ne na drátech! Ale máte pravdu, je to hnusné. Kupovaného králíka jíst nebudu a doufám, že u Jirkových rodičů se králíkárnovému taky vyhnu, jestli je zase začnou chovat. Lepší je, když to běhá pod stolem, kouše návštěvy a krade čokoládové bonbóny!
  9.1.2002 08:20Nika
  Petra
  Nedovedu si představit, že takhle nějaké králíky chovají, je to pro mě nepředstavitelné. Hrůza. Ještě, že se má tvoje Féfulka tak dobře.

  Martina
  Dneska jdu odpoledne na tu poštu a pošlu ti tu knížku. Užij si jí. Ze začátku je to takové docela nudné, je tam spousta králíčích jmen, ale až se prokoušeš začátkem je to super.
  9.1.2002 08:40Libb
  Erika
  K tomu odnaučení bobkování: Kuba si začal zvykat čůrat mi do peřin. Nechával jsem ho volně puštěného prakticky pořád, teď si to nerisknu - nemám už rezervní peřiny. Takže teď je Kuba zavřený a pouštím ho jen pod dohledem, což je ale poměrně málo (vždycky ho najdu u dvířek jak čeká, až ho pustím). Je mi ho líto, al ezase ho nemůžu nechat dělat loužičky do peřin. Může to být podobný problém jako u čertice, že si nechce nadělat loužičky do své malé klece? Ale on tam skoro vůbec nebyl! Nebo to může být tím, že už se mu nelíbila podestýlka v kleci a tak to udělal tam, kde to víc sálo? Třetí možnost - udělal to, když spal a bylo mu jedno kde je - blbé, že byl na posteli?
  Zkus poradit, dokud mi někdo neporadí, Kuba se hned tak na noc ven nedostane - a mrzí to i mě, ono je fakt lepší nechat se budit od králíčka než od mobilu :-)
  Teď vlastně zkouším přesvědčovac metodu - bude venku málo a tak mu bude líto ten čas pročůrat - ale mám pocit, že to nezabere...
  9.1.2002 09:43Nika
  Mám pro vás smutnou zprávu. Na Nový rok umřela Phoebe (maminka Fidika,Binky,Leontýnky a Fuskiče). Jestli si pamatujete tak jsem jí dala jedné kamarádce, která se o ní starala jako o své dítě. Byly jí 2 roky. Nevím, jak je možné, že teď tak hodně králíčků umírá kolem 2 roku věku. Je mi z toho smutno. Kamarádka mi to nechtěla říct, že umřela, protože věděla, že by mi bylo smutno, ale já jsem to na ní poznala. Vidíš Verčo, nejsi v tom sama. Chudák Chucky, Otík a teď i Phoebe.
  9.1.2002 12:44Libb
  Nika
  Aby toho nebylo dost, právě mi volali z domu, že Terezka (morče, co jsem koupil Kubovi jako kamaráda) asi umírá, že hrozně piští a nemůže se pohnout - strašně blbé je, že jsem 200 km daleko, kdybych tam byl, aspoň vidím, že dělali co se dalo, takhle nevím jestli něco nezanedbali, je to na houby... Nedávám jí moc šancí, mamka říkala, že jede z práce domů vzít ji k veterinářovi, ať jí dá injekci, já bych to teda tak brzo nevzdával :-(... Je mi z toho smutno... Zase nevím, jestli nemohla být Terezka už nemocná, když jsem si ji pořídil a až teď se to projevilo...
  9.1.2002 12:52Martina
  Libb
  To je mi moc líto. Snad se uzdraví. Moc moc držím palce. Pro jistotu bys asi měl zajít k veterináři i s Kubou, jestli se nenakazil.

  Nika
  Phoebe je mi moc líto.
  Děkuju za knížku, už se těším.

  Nikinka už zase začíná jíst mrkvičku, ale jen nakrájenou na kolečka a přidrženou před čumáčkem :o)
  9.1.2002 13:01Verča
  Nika, Libb:
  To je fakt hrůza, to je opravdu šťastnej novej rok..
  9.1.2002 13:38Jana+Bobes
  Mam kralicka asi 4 mesice a je to moc fajn. Je hrozne moc mily a necha se hodiny hladit. Taky nas stale olizuje.
  Bohuzel ani jemu se nedari nejlepe. Civilizacni choroby se projevuji i kraliku. My mame nespis alergika. Bohuzel nevime na co. Uz jsme vyzkouseli snad vsechno a stale nic. Nyni mame od veterinare kapky do nosu.
  Mam ale problem, ze se Bobes hrozne brani. Nevite, jak jej zvladnout?
  Preji vsem kralickum do noveho roku hodne zdravi a majitelum trpelivost.
  Stranky jsou moc fajn.
  9.1.2002 14:06Nika
  Libb
  Je mi Terezky strašně líto, nebyla už fakt nemocná když sis ji donesl domů?
  Teď je nějaká zvířecí krize
  9.1.2002 14:29Lenka + Bertík
  Niko, je mi moc líto Phoebe. Včera jsem byla cvičit ve fitnesu a majitelé koupili dceři králíčka na vánoce. Zrovna jsme se radili a dcerka jim volala, že leží v kleci a vůbec se nehýbá. Je to hrůza. Nechci ani myslet na to, že by se Berťáskovi něco stalo. Je to takový moje miminko.
  K tomu srazu, bohužel nemůžu. 19. zrovna odjíždím na hory. Je mi líto. Jinak bych samozřejmě šla.
  9.1.2002 15:41Martina
  A propo, jak řešíte zachránění kabelu od svíček na stromečku před rozkousáním? To by mě moc zajímalo. My jsme se snažili Niki hlídat, ale neuhlídali jsme (jen ho nakousala). Teď raději moc nesvítíme :-(
  9.1.2002 15:51Libb
  Takže smutné novinky, Terezku prý donesli k veterinářovi už mrtvou, ale aspoň trochu radosti - vypadá to, že si domů pořídí náhradní morčátko nebo křečka. A tak se vás ptám: situace - dvě děvčata na střední škole, poměrně dlouhá doba, kdy zvířátko bude samo doma (škola děvčata + práce mamka) plus požadavek na co nejvíc hladicí zvířátko - třeba osmáky jsme zavrhli, protože chtit a pohladit osmáka skoro nejde. Doporučíte spíš morče nebo křečka? Nebo ještě něco jiného? Dík za radu a také za podporu všem.
  9.1.2002 16:00Niki
  čau je tu nekdo???
  10.1.2002 08:05Martina
  ??? to jsem nepsala já
  10.1.2002 08:15Nika
  Libb
  Je mi Terezky líto. Je to škoda. Vzhledem k tvým možnostem bych si pořídila křečka, ale je to na tobě. Osmák degu není moc hladivej, to máš pravdu.
  10.1.2002 09:12Netka
  Je mi moc líto všech zvířátek, která už tu nejsou. U nás se to bere trošku jinak. Všichni se totiž už nějakou dobu připravujeme na odchod naší 2,5 leté pesanky, která je nevyléčitelně nemocná- má napadené nervy a po práškách zborcenou imunitu. Doktoři jí dávali cca 3 měsíce a už je tu s námi přes půl roku. Je to jen otázka času.

  Naše bestie jsou naštěstí vpořádku a řádí jako divé. A to i přes očesávání vánočního stromečku u mých rodičů a jejich jikvidaci i s alobalem. :-)
  10.1.2002 09:58ucho 007
  Martina: ahoj, i to se muze stat, staci napsat jinou prezdivku :-( ... All: Chcete nejakou kontrolu pres heslo v pripade, ze pisete z pocitace ktery vas jeste nezna? ... Vcera uz sem zacal delat stranku pro kralici jmena, ale padnul sem do postele jeste predtim, nez byla hotova :-)
  10.1.2002 11:07Libb
  ucho
  to snad jeste neni treba, pokud se tyhle pripady nebudou mnozit...
  10.1.2002 11:10Nika
  Včera večer jsem zapálila svíčku jako vzpomíku na všechny mrtvá zvířátka. Ať se jim tam dobře daří.
  Tak a dosti smutku.
  10.1.2002 11:45Libb
  Nika - to je slovo
  co doporučíte? morče, křečka, činčilu nebo fretku? musí to vydržet samo doma zatímco budou naši ve škole/práci, aby to neprožralo výplatu a DALO SE TO HLADIT. Tzn. nic jako osmák degu. Křeček, co sem ho viděl, sice hladit šel, ale byl hrozně malý, takže nevím... Poraďte. Jo, a možná by to zvířátko mělo být co nejodolnější a dožívat se co nejvyššího věku.
  Dík předem za rady
  10.1.2002 12:48Luboš
  Ahoj lidi mám problém a potřeboval bych poradit.Můj zakrslý králík pořád ohlodává kovovou část klece což dělá dost velký hluk,hlavně v noci.Nevím co s tím a prosím o radu.
  10.1.2002 13:03Martina
  Luboš
  Ahoj, moje Niki dělala to samé, někdo mi tu poradil hodit na noc přes klec kus látky (ručník, ...), že bude mít větší tmu na spaní a při kousání jí látka bude překážet, no a zabralo to! Asi po 2-3 týdnech jsem ji už zase nechávala na noc odkrytou a pohoda. Sice klec pořád kouše, ale např. když přijdu domů (tak už mě pusť!) a ráno když vstávám. V noci je klid.

  Libb
  No nevím, ale myslím si, že nic takového neexistuje :o)

  Nika
  Ať je jim dobře.

  ucho 007
  Taky si myslím, že je to zbytečné.
  10.1.2002 13:40Nika
  Libb
  Budes 19.1. v Brne?
  10.1.2002 14:00Nika
  Libb
  Tak to teda fakt nevím.Zkus fretku. S tou můžeš chodit i ven jao s pejskem. Je to legrační potkávat na ulici fretky, ne.
  10.1.2002 15:07Libb
  Nika
  Budu, posli mi maila, OK?
  10.1.2002 20:15Pampeliška
  Eriko, děkuji ti za rady při seznamování psa s králíkem. Vyzkoušíme to, snad přežijí oba.
  10.1.2002 20:15Pampeliška
  Ahoj Ušatej!!!!!
  Máš ještě obě ušííííííííí!!!!
  10.1.2002 20:44Želvař
  Kralici vlastni jednu obrovskou zivotni vyhru - nemusi maturovat. :(((((((
  10.1.2002 21:01Ušatej
  Ahoj Pampeliško :)))
  11.1.2002 08:15Libb
  Želvař
  Maturita je fraška, ale nikdo tomu nevěří, dokud to nemá za sebou - já taky nechtěl věřit... :-)
  11.1.2002 08:38Nika
  Libb
  To je skvělé. Ještě ale nevím přesně jak do Brna přijedu a hlavně jak. Budu to vedet tak v utery. Potm se ozvu a domluvime se jo.
  11.1.2002 09:52Martina
  Od včerejška nemůžeme svítit stromečkem, hádejte proč :o) Přítel nejdřív nadával a já zadržovala záchvat smíchu. Naštěstí to nebylo pod proudem. Dneska ráno Niki sama skočila do klece, dala jsem ji (jako každé ráno) jogurtový bombón, pohladila ji a protože už neměla jablíčko, otočila jsem se, že jí ještě kousek ukrojím, no a ona vyskočila ven. Zkusila jsem ji zase na bombón nalákat (vždycky bez problémů), ale protože už ho dostala, rozhodla se utíkat. Takže jsme se honili po pokoji, ona pořád kníkala a povrkávala (no prostě nadávala) a já ji přemlouvala ať je hodnej králíček. Naštěstí honičky nemá ráda, takže asi po 10 minutách sama (za nadávání) hupsla do klece a když jsem jí tam strčila ruku abych ji pohladila a pochválila, skočila po ní a nadávala mi :o)
  11.1.2002 10:13Outloň
  Martina
  Díky moc,brácha ji sehnal u nás ve výprodeji knih asi za 50 Kč.Myslím,že by ji tam ještě mohli mít.
  11.1.2002 10:13Outloň
  Martina
  Díky moc,brácha ji sehnal u nás ve výprodeji knih asi za 50 Kč.Myslím,že by ji tam ještě mohli mít.
  11.1.2002 10:31Outloň
  Martina
  Prosímtě,kde si ji tam mám najít?Zkoušela jsem to,ale nenašla jsem to.Pomoc!
  11.1.2002 19:54Želvař
  Libb: Jak rada bych tomu verila! :)
  11.1.2002 19:58Ušatej
  Martina: :))))))))))))))))
  11.1.2002 23:08Viki
  Ahoj Erika, prosim ak vies porad...
  Dnes som bola s Vikinom u zverolekara pretoze vcera mal zase zachvat kychania. Trval asi pol minuty a pacickami sa stale otieral na cumaciku. Doktor zatial nevedel nic urcite, ale povedal, ze predpoklada zapal hornych ciest dychacich alebo alergiu. Diagnoza je stanovena ako susp. rhinitis inf.. Kazal mi aj vymenit hoblinovu podstielku za kartonovy papier. Dal mu dve injekcie jednu ako antibiotikum a druhu na alergiu. Mame chodit na ne kazdy den asi po cely tyzden. Ale jedno nechapem.... Viki ako sme sa od neho vratili ani raz nekychol. Platila som za to jedno osetrenie 150,-Sk. Hm... Ak to budeme musiet absolvovat po cely tyzden bude to dost mastne... Ale ak by to Viki potreboval tak samozrejme, ze je to O.K. Ja vsak mam obavu, ze ak uz preskakal nieco a ja som to vlastne zacala liecit az na konci choroby, aby ho tie injekcie nejako neposkodili... Ako sa zachovat?:-( On to urcite nebude chciet ukoncit na zaciatku liecby a ja by som potrebovala vediet ci antibiotika zas nemozu poskodit maleho 9 tyzdnoveho kralicka? Prosim ak s tym mate niekto skusenosti napiste...
  12.1.2002 13:18Miki
  Možná by mi mohl někdo z vás poradit. Zdá se mi, že se můj Mikeš nějak často drbe a včera jsem zjistila, že si hrozně ošklivě jedno místo vykousal. Vůbec nevím, na základě čeho to dělá. Už jednou měl takhle vykousanou ránu, ani veterinář nevědel, na základě čeho si to může dělat a jen mi poradil místo promazat framikoinem. Místo se mu pak zahojilo a opět zarostlo novými chloupky. Ale dělá to pořád. Vůbec si nevím rady a samožrejmě bych mu chtěla pomoct, protože ho to musí bolet a musí být nějaký důvod pro to, proč ho to tak svědí, že si to místo takhle vykouše. Nemáte někdo podobnou zkušenost nebo nevíte, čím by to mohlo být?
  12.1.2002 16:15Ušatej
  Viki: Já bych řekla že to bude alergie ale to bych ani neřekla že ji mohou mít asi bude chudáček astmatik :(((( nebo je nemocný :((((

  Miki: Nevím :(((
  12.1.2002 17:37Erika
  Viki - nevím, nejsem doktor. Můžeš to zkusit konzultovat ještě s jiným veterinářem abys měla srovnání, druhý názor. Jinak Wendy, za tu dobu co jí máme, už párkrát záchvat kýchání (prskání) měla, ale naštěstí žádnou rýmu, jen ji asi něco šimralo v nose, jako se to může stát i člověku. Bylo to až legrační jak se snažila packama si promnout přitom nos. Doufám že se ti podaří váš problém vyřešit.

  Miki - někde jsem jednou četla že to můžou být roztoči.
  12.1.2002 20:38Miki
  Erika
  No,a jakým způsobem lze zjistit,jestli to skutečně roztoči jsou?Mám to konzultovat s veterinářem a rozvnou se zeptat na tuto možnost?
  12.1.2002 21:51Elísek
  Já bych se chtěla zeptat, nemůže kráíkovi něco udělat, když okusuje stromeček- borovici.Jestli z toho nemůže mít třeba průjem, nebo tak něco.Já jí to nezakazuju, ale jen tak mě to napadlo.
  Eliška
  13.1.2002 09:41Miki
  Zkouším na Mikeška fintu,ale zatím odolává. Do ovesných vloček jsem mu zamíchala i trochu rozmačkaného česneku. Myslíte,že by tohle mohlo nějakým způsobem nějakého toho roztoče z těla vypudit?A hlavně,nemůže mu troška česneku ublížit?Ale steně raději zítra zavolám našemu veterinářovi a zeptám se ho co a jak.
  13.1.2002 10:01Ušatej
  Miki: Zní to zajímavě :))))))
  13.1.2002 10:04Outloň
  Miki
  Někde jsem četla,že to může být nedostatkem nějakého minerálu či vitamínu,ale už nevím jakého.Ale ten česnek nevím jestli mu pomůže.
  Elísek
  Stromeček by králíčkovi nic udělat neměl,dokonce je to pro něj zdravé.Můj králíček teda stromky okusuje stále (i v lese) a nikdy mu to nikdy mu to nic neudělalo.
  13.1.2002 14:08Miki
  Outloň
  To je to,kdybych věděla,co mu tak může chybět.Kromě granulí mu dávám i ovoce a sem tam i zeleninu a pak také králičí bonbóny s minerály a vitamíny.Netuším,co by mu mohlo scházet.Každopádně ať miluje ovesné vločky jakkoli,co tam cítí ten česnek,tak se jich ani nedotknul.Ještě mě napadá,že kdysi mi jedna chovalelka povídala,že sem tam můžu dát stroužek česneku do napaječky,tak to vyzkouším.Ale jak toho hadimršku znám,tak to hned pozná.
  13.1.2002 15:55Erika
  Miki - pokud vím, roztoči jsou povrchoví. Pokud by to bylo roztoči, asi bych čekala že od veterináře králíček dostane třeba šampon, nebo vodičku, sprej nebo mastičku ...
  13.1.2002 17:11Miki
  Teď jsem si uvědomila jednu celkem důležitou věc.Doposud měl Mikeš podestýlku výhradně ze sena,hobliny jen slabě zespodu a v místě,kam chodí bobkovat.Zásoby sena se ale zúžily,a tak než budu mít nové seno,jsem začala dávat plně hoblinovou podestýlku.Dřív se taky škrábal a měl malá vykousaná místečka,ale to bylo nic oproti tomu,co má teď.Je možný,že by mu vadily hobliny?Nejspíš fakt asi ano.
  13.1.2002 19:37Ušatej
  Ktož sú bóží kráálícííí :))))
  13.1.2002 19:39ucho 007
  Ahoj lidičky, na stránce ušáků je další ušatej princ :-))
  13.1.2002 19:47Pokuston
  Ahoj, zdravi vas novy prirustek kouzelnika Pokustona.
  13.1.2002 19:52Pokuston
  Prave se drbeme na brisku a rekli jsme si, ze se seznamime s ostatnima usakama.... :-))
  13.1.2002 19:59Erika
  Pokuston - ahoj, tak nám o sobě něco řekni, odkud jsi, jak tvůj králíček vypadá a jak se jmenuje.
  14.1.2002 09:12Nika
  Ahojky Pokustone, tak se nám představ.
  14.1.2002 10:39Martina
  Outloň
  Vydrž, za chvíli to zjistím a napíšu.

  Pokuston
  Zdravím!

  Miki
  Zkus koupit bezprašné lisované hobliny, nebo např. podestýlku od f. Sonnenland, je kukuřičná. Občas prodávají i podestýlkové seno. To by fakt bylo asi nejlepší, poznáš, jestli za to můžou hobliny.

  Elísek
  Nevím jak borovice, ale Niki miluje větvičky (pokuď možno čerstvé) z jabloně.
  14.1.2002 10:45Martina
  Outloň
  Už to mám! Rovnou jsem zadala jméno autora.
  http://www.knihysvan.cz/cgi/knihy?A=Adams+Richard&N=&PO=20&CID=107232&TIME=1011001592&PAGE=vysledek.ht&ST=2%7E4%7E5%7E7
  Dalekou cestu už nemají, ale díky Nice ji už čtu!!!
  14.1.2002 10:58Miki
  Martina
  Díky za tip, hned to vyzkouším.Každopádně včera jsem hned dala hobliny pryč a má tam jen seno a teď si tam furt lebedí, předtím v těch hoblinách ležet nechtěl a bys stále mimo klec.
  14.1.2002 11:48Martina
  Miki
  Moje Nikuše hobliny snáší, ale jednou u našich měla hodně prašné a odhrabala je pryč a ležela jen na novinách.

  Koupili jsme si novou postel a Niki se hrozně diví, že na ni nemůže, vždycky skočí nahoru a přítel ji se slovy zajíc padej pryč odhání. Dneska ráno byla tak hrozně mazlivá a hladivá, furt za mnou chodila abych ji drbala. Dokonce se nechala vzít do náruče! Vůbec se mi od ní nechtělo do práce.
  14.1.2002 12:04Ušatej
  Ahoj Pokustóne co nám vyčaruješ ??? :)))))))))))))
  14.1.2002 12:40Nika
  Outloň,Pokuston a další nový
  Představte se. Prosím
  14.1.2002 13:01Elfka
  Ahoj Ušatej Sasanka nás už hledá
  14.1.2002 13:02Elfka
  Jako ménem toteda nevim.
  14.1.2002 13:11Sasanka
  Čau lidičky!Kdo by měl tu andulku?Odpovězte mi prosím na adresu:Zuzana Pechanová,Pištěkova 744,Praha 4-Chodov,14900.Moje morčátka mají andulky rádi.P.S.Prosím napište!
  14.1.2002 14:44Nika
  Sasanka
  Ty prodáváš andulku za 14 900 Kč.Co je to za andulku? Mluvící? Ne fakt.
  14.1.2002 14:56Miki
  Nika
  I ty jedna,vždyť je přeci PSČ.
  14.1.2002 15:24ucho 007
  Vy srandisti :-)) Byli ste se uz podivat na noveho kralicka na strankach usaku? :)) Tak hopky, hopky
  14.1.2002 16:07Netka
  Ahojky, nové stránky jsou bezva. U Mirka slavily největší úspěch fotky v troubě. :-) Už dlouho našim bestitím něco podobného slibuje. :-)
  Letos k vánocům jsem dostala od našich krásný keramický pekáček a to bylo zase dilama, jestli budou holky na smetaně či na rozmarýnu .. :-)
  Ale já je nedám!
  14.1.2002 16:09Netka
  Jinak jsou holky po 14ti denní dovolené u mojí maminky pěkně rozjívené. nechtějí se nechat pohladit, sotva se k nim přiblížíme, hned hopnou zpátky do klece. O víkendu se to trošku zlepšilo, dokonce přišly za námi na gauč, ale jakmile jsme jen naznačili nějký pokus o pohlazení .. zdrhly.
  Snad se to zase zlepší. :-)
  14.1.2002 18:54Viki
  Ahojte Erika, Ušatej a všetci:-)
  Tak uz je to jasne. Viki je alergicky na hobliny. Akonahle som vymenila podstielku a momentalne tam ma karton, tak je vsetko v poriadku. Horsie je, ze u nas v Bratislave som zatial nic ine ako hobliny nevidela. Ak nahodou niekto o niecom vie na Slovensku prosim napiste aspon vyrobcu alebo nejaky kontakt... Sak za opytanie nist nedam:-)Pozdravujem kralicky a nech vam vsetkym pekne hopkaju:-)
  14.1.2002 19:45Ušatej
  Viki: Já jsem ve Slovensku nikdy nebyla :(((( a nic nevím :((((
  14.1.2002 19:46Ušatej
  Elfka: A už nás našla :)))
  14.1.2002 20:27Pokuston
  Dobre, my se Vam tedy predstavime. V kouzelnem klobouku se mi nachazi zatim pouze jeden cerny, belopesikaty strojek na bobky. Ac maly, je ho vsude plno, ale to Vam asi ani nemusim rikat. V soucasne dobe bydlime v Praze,na Chodove. Zatim si na sebe zvykame, neb spolu sdilime byt necele dva tydny.
  Pokud by Vas jeste neco zajimalo, ptejte se,na co budeme chtit, odpovime :-), ale ponevadz mam epar dni dovolenou, nebude to hned :-) Talze zatimse mejte a krasny veccer vsem usatym.
  15.1.2002 08:10Nika
  Outloň
  Super stránka, chválím a Šeďásek je super.
  15.1.2002 10:00Nika
  VIKI
  ukus si něco objednat na www.zverinec.cz nebo pets.cz, tam by sis urcite neco pro toho tveho alergika vybrala. Myslim, ze to posilaji na Slovensko.
  15.1.2002 10:31Libb
  Outloň
  Já nechválím. Ten černý text se nedá na tom modrém pozadí číst (ještě to šel označit, čímž zbělal) a pokud ty hrubky v textu nejsou proto, že to jako píše králík, tak by Tě mohl omluvit jedině věk. Jinak struktura a obsah jsou dobré.
  Promiň, že to zmiňuju, ale nechci chválit cokoliv jenom proto, že to má něco společného s králíčkama.
  15.1.2002 11:09Nika
  Outloň
  no trošku s Libbem souhlasím. Má asi pravdu, ale nechtěla jsem být první.
  15.1.2002 13:40Petra
  Ahoj lidi! Vítám, nové "tváře", už se těším, až budu mít víc času, abych vás všechny poznala. Teď sotva stíhám si občas kousek přečíst. Féfulka všechny zdraví, je teď hrozně hodná. Letos jí bude šest, hrůza. Ale máme premiéru: včera přiběhla JEN na zavolání. Žádné šustění pytlíkem nebo "Nááá, Fafáskůůůů, mrrrkvičkáááá!", nic takového. Jen jsem ji nemohla najít a tak jsem na ni volala... a přiřítila se zpod stolu, kde seděla na židlích a asi jim zase ožírala čalounění.

  A jak je to s jarním králičím srazem, nezapomněli jste na to? Pokud by byla možnost videa, mohla bych přinést kreslený film "Watership Down". Je sice anglicky, ale docela pochopitelný i pro "neangličtináře".
  15.1.2002 14:49Martina
  Petra
  Tak to máš dobrý, Niki se dneska ráno rozhodla, že ještě neběhala dost dlouho a do klece nepůjde. Hrozně jsem pospíchala, tak jsem zavření nechala na přítele. Sám se nabídnul. Nikuše je hrozně mazlivá, furt za náma běhá a chce drbat, je to super!!!
  15.1.2002 20:17máma od Ušatýho
  Petra
  Prosím tě na kolenou, kde se dá ten film sehnat? A taky máme možnost si to nechat přehrát kdybys byla ochotná tu kazetu na chvíli půjčit. Já četla tu knížku a je to jedna z mých nejoblíbenějších.
  15.1.2002 20:24Ušatej
  Pokustón: Jé jsme sousedi :)))
  15.1.2002 20:25Ušatej
  Outloň: Já to ještě neviděla ale určitě to bude super :))
  16.1.2002 07:11Lucka
  Přeji všem krásné ránko.

  A dodatečně taky šťastný nový rok. Měli jsem v práci problémy s připojením na internet, proto jsem se tak dlouho nehlásila. Snad si na mě bude někdo ještě pamatovat.
  Jinak krátce pro připomenují: Jsem z Třebíče, což je na Vysočině a mám doma stříbrného zakrslíčka jménem Matýsek, který má teď asi tak půl roku.

  NIKA

  Zdravím, jak jde život a jak se má Tvůj Fidíček ??
  16.1.2002 07:35Nika
  Lucka
  No ahojky. Ja mám ještě teď o jednoho králíčka navíc. Je to zakrslá pílopesíkatá slečna Pinky. Teď jsou jí skoro 3 měsíce. Je super. Sice se pořád trošku bojí, ale je to mnohem lepší než když jsme jí přinesli domů. Fidík ji úplně miluje a pořád by jí obskakoval a tak je moc spolu nepouštím, jenom na chvilku. Je to přece jenom ještě malé miminko. Možná nechám i FIdíka vykastrovat a potom by mohli být spolu v jedné kleci. Ještě se moc rozmýšlím.
  Máme se všichni moc dobře.
  A co tvůj Matýsek? Jak se má? Kdy přijedeš do té Jihlavy? Myslela jsem, že se něco stalo, že jsi tak dlouho tady nebyla.
  16.1.2002 07:54Lucka
  No to jsem ráda, že máš ještě jednoho mazílka. Taky bych moc ráda měla ještě jednoho. Když jsem Matýska kupovala v Brně v Hornbachu, tak mi paní prodavačka řekla, že je to kluk. Byla jsem z toho trochu nešťasná, protože jsem četla, že si kluci všechno značkují močí. Tak jsem pořád čekala, kdy to vypukne a ono nic. Matýsek nic neznačkoval, ale taky se nechtěl nechat vůbec pohladit. Pak těsně před Vánocemi se stal asi zázrak. Den ze dne se Matýsek změnil, byl ten nejhodnější králíček na světě, nechal se hladit jak dlouho jsme chtěli. Bylo to opravdu den ze dne. Byl to pro mě ten nejlepší dárek pod stromeček. Pak jsem ale vypozorovala, že když ho hladil můj přítel, tak se k němu otáčel zadečkem a vystrkoval ho na něj. Tak jsem pojala podezření, že to není Matýsek ale Matydla. Pak k nám po Vánocích přijel děda a potvrdil mi, že je to vážně holka. Tak jsem byla na jednu stranu moc ráda, že nebude problém s tím značkováním. Ale jaksi si na to nemůžu pořád zvyknout. Jednou na ni volám Mates a podruhé pak zase Matyldo. Ale myslím , že to není tak podstatné, důležité je, že jí zůstala ta mazlivost. JE to prostě pokládek, když za mnou vyskočí na postel a nechá se hladit po hlavičce. Taky se mi občas stane, že když ji hladím po hlavičce, tak jako by mi do té ruky sama tlačila a když trochu při hlazení přitlačím, tak drží a ještě nastavuje hlavičku. Tak doufám, že je to znak toho, že se jí to líbí.

  Ufff to jsem se nějak rozepsala. Je vidět, že mi ta diskuje moc chyběla.

  Jinak s tou návštěvou to zatím nevypadá moc dobře, auto už nemáme, tak to budu muset asi nechat někdy na jaro, až bude tepleji a pak přijet i s Matýskem vlakem.
  16.1.2002 08:27Libb
  Lucka
  Můj Kuba je jednoznačně kluk a kromě občasného vyčůrání se do peřin nemám s jeho močí vůbec žádné problémy (značkuje si bradou)
  16.1.2002 08:36Lucka
  LIbb

  On asi jak kdo. Ale četla jsem v knize, že k tomu mají kluci sklony. Taky mám dojem, že tady o tom už dřív někdo psal, že jeho kluk ( samozřejmě že myslím kluk králíčí ) značkoval močí několikrát za den a že se to už nedalo vydržet a že ho musela nechat vykastrovat. Tak nějak to myslím psala, ale už to nevím přesně.

  A jak se jinak má Kubíček ??
  16.1.2002 11:09Petra
  máma od Ušatýho: Já to měla půjčené kvůli kreslenému Pánu prstenů (mimochodem dost hrůza, ten hraný je s tím nesrovnatelný) a tohle jsem objevila za ním. Je to asi nahrané v Británii a nevím kolikátou kopii mám já. Ale ještě se na to dá koukat. Mohu vám to taky nahrát, to bych dokonce raději, protože oblíbené videokazety a negativy nerada dávám z ruky... :-)

  Libb: Jak se má morče?

  Všichni: Co ten sraz, máte nějaký nápad na ubytování? A v které části republiky?
  16.1.2002 12:30Viki
  Navrhujem zmenu porekadla - Tvrdohlavy ako baran

  na nove - Tvrdohlavy ako zajac

  Viki ma totiž najradsej zakazane veci:-) Nepomaha ani tlieskanie, cmukanie ani vystrazne zvolanie... Vlastne to tusim berie ako - cha-cha.. teste sa moji dvojnožci, jasnacka, ze sa teraz budem v skodeni este viac snazit:-)))))
  16.1.2002 12:53Lucka
  VIKI

  S tím pořekadlem zásadně SOUHLASÍM !!! Mluvíš mi z duše. Ale nikde se na něj nevydržím dlouho zlobit, stačí, když se na mě podívá tě svejma očičkama, a zlost je pryč.
  16.1.2002 13:00Verča
  Viki:
  Co je cmukanie? Slovenština mi nedělá velké problémy,ale tohle jsem snad neslyšela.
  Díky za kurs slovenštiny!! V.
  16.1.2002 13:05Verča
  Petra:
  Ahoj, kdybys náhodou brala záznamy na kreslený film "Watership Down", tak já bych se taky hlásila a zaplatila bych ti to. Taky nerada půjčuju určité věci, návratnost bývá mizivá.
  Díky, ahoj.
  16.1.2002 13:19Libb
  Lucka:
  Kuba se ma celkem dobre, akorat ho ted na noc zaviram a poustim na den; to nenadela skodu v perinach :-)

  Petra:
  Morce se ma pry vyborne, akorat mu mamka vycita, ze si ho poridily (devcata s mamkou) na hlazeni a ne na to, aby zralo a delalo bobky a pobihalo kde se da, ale chytit se moc nenechalo :-))) A porad jeste nemaji vymyslene jmeno. No a ja cekam na nejaky prisun financi a pak si taky nejae poridim, asi rovnou parecek (ze by dve samicky?)
  16.1.2002 15:38Petra
  Viki: když oni mají to své uličnictví vrozené. Taky mám pocit, že ji nejvíc baví dělat to, co má zakázané!

  Verča: Tak jestli chcete, tak já to nahraju (zatím 2x) a na nějakém králičím srazu to prodám za cenu kazety.

  A kdy že bude ten sraz???? (Táži se vás potřetí!) Taky bychom se měli dohodnout, že když už se s těmi našimi králíky sejdeme, dáme je v rozumném předstihu oočkovat - něco jako před výstavou. To je dotaz spíš na Eriku, aby jako "hlavní vědma" zadala nějaká pravidla.
  16.1.2002 15:50Verča
  Petra:
  Jo jo, těším se na nahrávku.

  Se srazem počítám, i když bych zatím přijela s morčetem. Když by byl králičí přírůstek, beru ho. Nebo mi na sraz můžete přivézt nového králičího kámoše, když by byli zrovna miminka!!
  16.1.2002 16:21Petra
  Libb:
  Pokud je morče často samo doma, je lepší, když jsou dvě, nejlíp holky. Ale pokud má být hodně mazlivé, líp k člověku přilne, když je samo.

  ucho 007:
  Tak jsem pročetla své resty v diskuzi a zjistila jsem, že jsi už před nějakou dobou sliboval stránku králičích jmen, tak kde je?! (Já tak nechvátám, sama teď mám dost práce, ale už jsem zvědavá...) A co to vyhledávání v diskuzi, už by se dost hodilo. Nebo alespoň možnost nalistovat jednotlivé stránky jinak než se postupně vracet...? To jsem ale nespokojený králíček, že?!
  16.1.2002 16:24Viki
  Verča:
  No Verci ja na to cmukanie akosik neviem v cestine najst vhodne slovo, ale je to asi tak ako ked v noci niekto chrape a ty sa ho snazis "cmukanim zastavit" :-)))))))))))))))))))))))))
  16.1.2002 16:35Petra
  Viki, Verča:
  Takže MLASKÁNÍ! No tak tím bych Féfuli nezastavila!

  Outloň:
  Ty stránky jsou pěkné a fotky taky, Féfule má jen jednu před troubou (ne tady). Když takhle chodíte do lesa, jste očkovaní (oba)?

  16.1.2002 17:01Verča
  jo, mlaskání, dík za lekci!!
  16.1.2002 17:13ucho 007
  Petra :-)) Jojo, jsi hlavni organizator uprav na strankach. Neboj, mam to stale vsechno v hlave! Casu je silene malo a kdyz uz nakej je, tak jsem na M.A. (a za to muzes ty) :-))) .. Myslis, ze by na listovani pomohlo napr. [skocit o 7,14,30 dni zpatky] ??
  17.1.2002 00:59máma od Ušatýho
  kdybys nám (teda hlavně mě)to nahrála, to bys byla moooooc hodná, jen řekni kdy a kam si pro to můžem přijet a co za to chceš
  17.1.2002 07:05Outloň
  Martina
  Díky moc, doufám, že teď už se mi to povede.
  Petra
  Jestli myslíš králičí nemoci,tak Šéďa očkovaný je.
  Libb
  No jo,až se někdy k tomu dostanu,tak to opravím a pozadí změním.Taky video budu muset zprovoznit a přidat nové fotky.Omlouvám se.
  17.1.2002 07:23Lucka
  Mám dotaz ještě k tomu srazu. Myslíte, že existuje takový hotel, kde nás nechají s tolika zvířátky ?? A jako že bychom je pak někde ve společné místnosti všechny králíčky pustili k sobě ??

  Jinak přeji všem krásné ráno.
  17.1.2002 08:53Nika
  Všichni
  Tak co kdy vlastně ten sraz bude a hlavně kde? Kdo zajistí ubytování atd. Myslíte, že nás ubytují někde s tolika králíčkama? Moc tomu nevěřím. A hlavně jak je tam povezeme. Já mám jenom velké klece na ty moje pupíky a ty teda tahat nebudu a pak už nemám nic. Pupíci budou pěkně vykulení, když je někam budu tahat. Nemají rádi cizí lidi, ale to si myslím, že všichni králíčci, ne.
  17.1.2002 08:58Lucka
  NIKA

  Ahoj, a v čem je nosíš, když jdeš s nima třeba k veterináři ?? Já mám pro Matýska ještě takovou cestovní bedýnku z plastu.
  17.1.2002 09:02Nika
  Lucka
  já je nosím v koženém batůžku, nic jiného nemám
  17.1.2002 10:00Martina
  Ahoj všichni,
  když se začalo psát o srazu, tuším že Jehla psala, že ví o něčem, kde bychom mohli být i s ušákama. Zatím nepíše, takže má asi dovolenou nebo je nemocná. Navíc je leden, takže to nehoří. Niki taky nemá ráda cizí lidi, když u nás někdo je, lehne si pod takový stolek a zůstane tam, dokuď návštěva neodejde. Když u nás je dlouho, tak opatrně vyleze na průzkum, ale při jakémkoliv pohybu směrem k ní uteče.
  17.1.2002 10:47Renata
  Potřebujeme na sraz hotel? Nestačil by dětský tábor? Tam s králíčkama klidně můžeme a místnost, kam je vypustit by také byla. Muselo by se ale počkat do konce dubna, až se trochu oteplí. Kontakt mám, je to 20 km od Písku.
  17.1.2002 11:57ucho 007
  Co nejaka chata/chalupa? Nejlip s uzavrenym dvorem :-))))
  17.1.2002 12:14ucho 007
  Kdyz se tu mluvi o Watership Down, tady je hezka stranka o tom:

  http://www.users.globalnet.co.uk/~talami/watershp/

  a obrazky z toho filmu jsou na:

  http://www.users.globalnet.co.uk/~talami/watershp/wdfilm.htm

  Jestli to nekdo zrovna cte, tak to musi videt! Uvidi fotky z mist o kterych se tam pise a kudy ze to Liskac vlastne hopkal :-)
  17.1.2002 12:40Nika
  Ucho 007
  Ty stránky o Watership Down jsou super. Díky za info.
  17.1.2002 12:53Erika
  Petra - také si ten jarní sraz zatím neumím dost představit. Aby z toho pak nebyla spousta malejch ušatejch ušátek. ;-). S tím očkováním je to jasné, že by každý kdo by bral králíčka s sebou ho měl mít relativně čerstvě očkovaného (ne déle než půl roku). Možná by bylo nejjednodušší aby se každý rozhodl zda bude svého ušáka brát či pojede bez něj. Pro někoho by to opravdu mohlo být komplikované.
  17.1.2002 14:24Martina
  Petra
  Prosím prosím já chci taky kazetu! Kuju.

  Taky si říkám, abych doma pak neměla spoustu ušáků. Taky je tu dost bílopesíkatých (Niki, Kuba, Pinky, ..), tak abychom se v nich potom taky vyznali.
  17.1.2002 15:05Nika
  Petra
  Já bych taky chtěla kazetu s Watership DOwn. Prosim a děkuji moc.
  17.1.2002 15:22ucho 007
  petra: vzhledem k tomu, ze to jiz budes kopirovat asi 5x, tak se nelekni az prijde Erika a bude to chtit taky :-))) Neudelame z toho radeji mpg/avi do pocitace?
  17.1.2002 16:39Petra
  Počítám: Kazetu chce: máma od Ušatýho, Verča, Nika a Martina... takže 4. Doufám, že vás ta kvalita moc nezklame. Koupila bych na to 240ky, aby se tam ještě něco vešlo. Už jsem je dlouho nekupovala, ale když hodně přeženu cenu, tak asi 80 Kč, ne?... Teď čtu příspěvek od ucha... Taky mě napadlo, jestli to nepřehrát na CD. Uměl bys to?
  17.1.2002 16:55Petra
  Sraz: Navrhuju očkování alespoň měsíc (3 týdny) a maximálně 6 měsíců předem.
  Dětský tábor by asi taky šel. Ještě mohu nabídnout chalupu v Dolní Kamenici u Velvar (u Kralup n.Vlt.). Jsou tam 3 místnosti, kuchyň, záchod a koupelna (poslední vylepšení, ale bááááječné) a zahrada dobře oplocená (tu si můžete prohlédnout na stránkách Jenoféfy). Kdo nepojede autem, toho můžeme vyzvednout na nádraží ve Velvarech. Dalo by se tam najít 8 postelí, zbytek na zemi nebo v teplém období ve stanu na zahradě. Ale ještě uvidíme, s čím přijde Jehla, ať je na výběr.
  17.1.2002 17:13Verča
  ten pionýrskej tábor možná není špatnej.Zkusila bych taky jeden u Manětína /směr Plzeň-Vary/, ale plot není ideální.
  17.1.2002 19:45Pokuston
  Tak uz je po dovoleny. Zase v praci... Jak se tu mate?
  17.1.2002 21:41Ušatej
  Ahoj v jedné chatě v orlických horách říkali že by tam i na pár dní skupinu lídí s hromadou králíků vzali :))) my tam jezdíme každý rok s Králíkem a želvou a jsou jen nadšení z roztomilejch zvířátek :))
  18.1.2002 08:08Libb
  Martina:
  Kubu poznáme, byl by to ten nejzlobivější bílopesíkatý :-)

  Petra:
  Dostat film na CD není problém, ale problém je, že nemám video :-) Ale už se ho snažím sehnat...
  18.1.2002 08:23Nika
  Vsichni
  Tak vidím, že tady padá spousta návrhů na akci "Králík", snažím se taky něco vymyslet,napadá mě spousta míst, ale bez oplocení a to je chyba. Ještě popřemýšlím a uvidíme.
  Jo a s tím očkováním by se to fakt nemělo zanedbat.
  Nemyslíte, že se tam ty samci poperou? Přece jenom pudy jsou pudy i když jsou to naši mazlíčci. Jo a ty bílopesíkatý nevím jak od sebe rozeznáme, všichni jsou stejní.
  Pěkný víkend

  Martina
  Strašně moc děkuji za balíček. Ty medové tyčinky Fido miluje. Fido a Pinky moc moc děkují.
  18.1.2002 08:33Martina
  Nika
  To jsem moc ráda. Já taky ještě jednou moc děkuju, už jsem skoro v půlce a je to super!
  18.1.2002 10:20ucho 007
  Nika: rikas ze bys nepoznala svyho mazlicka?! :-) Tomu neverim! .... Prinejhorsim bys mela na tyden doma jinyho hopsalka :-))))

  Petra,Libb: Ja se trochu bojim jak by to bylo s kvalitou z uz prehravane VHS.... Jestli jsem to dobre pochopil, tak na konci brezna to ma v USA vyjit na DVD a to pak uz je o necem jinym. To se rozhodne vyplati jako divX na CD a trebas k tomu spolecne dodelat titulky :-)) ... Ja ted doma kartu do pocitace nemam, ani to video neni zadny zazrak - ale asi bych to dokazal zprostredkovat a pak udelat mpg a avi.
  18.1.2002 11:27Martina
  Ucho 007
  Ale to víš, že bychom je poznali, jenže když bude hopat pohromadě víc stejných králíčků a např. ho budeš muset hned chytit, tref se.
  18.1.2002 13:42Petra
  Tak to je fajn, počkáme do března a uděláme titulky! Jinak kdo je nedočkavý a chce ihned ("ihned" je trochu nadsázka, ale snad dřív než DVD) králíky na videokazetě, nak mi napište mail a já vám to pošlu nebo se nějak sejdeme.
  Eriko, budeě to chtít taky, jak hrozil ucho? Pak se na to dá nehrát něco jiného.
  18.1.2002 13:51Féfule
  Nika, Martina:
  JAKÉ MEDOVÉ TYČINKY??? Ty bych si asi dala taky. Jak to vypadá? Kousnu Petru, aby mi to hned běžela koupit!
  18.1.2002 13:53Petra
  Féfule, neblbni, kdo tě pustil do obýváku? A víš, že teď se připojovat přes telefon je pěkně drahé? Hlavně tam nic nerozkousej, to by ses třeba taky rychle odpojila!
  18.1.2002 13:56Féfule
  Petra:
  Vždyť už jdu pryč... Ale ty granule, cos mi tam nasypala, se vůbec nedaj žrát. Asi půjdu zmlátit morčata a zkusím, jestli nemaj leší!
  18.1.2002 14:11ucho 007
  :-)))) Teda Fefule, ty mlatis morcata? :-)) Vyrid panicce, ze Erika poletuje po pohovorech a rehabilitacich, ale ze o tu kazetu take stoji. Bude tomu venovat spousta casu, ktery ji urcite take vsichni zaplatime navic nez jen za kazetu :)
  18.1.2002 14:50Libb
  ucho 007:
  no nechci plašit, al eto, že film vyjde va DVD v USA, pro nás díky nahrávacím společnostem a tomu, že jsme v Regionu 2, nic neznamená. Ale už jsem kontaktoval jednoho známého v USA, ať se to pokusí sehnat co nejdřív, takže při třoše štěstí bysme to tu mohli mít tak koncem února :-) (Hvězdné války 1 jsem měl měsíc před premiérou v USA)
  18.1.2002 15:34Martina
  Féfule
  Jmenuje se to Tukan, jsou to granulky, zrníčka, no prostě dobroty přidělané na dřevo, na jednom konci to má umělohmotné (vyndavací) oko na pověšení na klec, příchutě mají medové, ovocné a ořechové. Stojí to asi 25,- a v krabičce jsou 2 kousky. Určitě jsi to už baštila. Mají to skoro všude. A morčata nemlať, nebo se domluví a někde si na tebe počkají :o)

  18.1.2002 15:48Petra
  To je zajímavý, o morčata se staráte, ale že Féfule kouše mě, na to nikdo nereaguje. Asi si to zasloužím. Běžím domů a cestou se stavím pro Tukana, abych tomu aspoň dneska ušla.

  Libb: To je skvělý, taky jsem předpokládala zaúkolování někoho známého, ale ten tvůj je zřejmě extrémně schopný!
  19.1.2002 09:26Pampeliška
  já věřím, že chovatelé králíčků mají kladný vztah i k jiným hlodavcům. Mám doma šest malých křečíčků, kteří se narodili mamince, kterou jsme už koupili těhotnou. Křečci jsou obratní, chytří, svižní, sportovně založení, přátelští a jsou strašně,ale strašně roztomilí. Velci jako poslední článek palce - i s ocáskem. A maminka je vždycky chytne za hlavičku, pod krčkem nebo za ten jejich ocásek a vtáhne je do domečku. Vidíte, výchovu mají přísnou. Budou z nich dobří křečci, vím to. A budou po mamince nesmírně sportovně založení, maminka je velká milovnice sportovní gymnastiky!!! Kdybyste tedy věděli o někom, kdo by chtěl křečka, nechte vzkaz tady nebo na re.bell@centrum.cz
  Díky, díky, díky....přece je nespláchnu do záchodu nebo nedám sníst hadovi.
  19.1.2002 14:58Jarka
  Všechny vás po dlouhé době zdravím,je mi hrozně líto Otesánka a morčátka Terezky. Držím palce ať ostatní ušácci jsou zdraví a dělají nám radost. A ne jenom ušácci, ale i ostatní zvířátka.
  Libb.
  Fretka by mohla Kubíčka kousat.
  19.1.2002 15:43Ušatej
  Tak máme novou myš ale k počítači :)))
  19.1.2002 15:47Králík
  Féfule: To ti musí panička honem koupit mě to moje taky koupila :)) (všichni moji ostatní domácí lidi měli teda hloupý řečičky tomu bude špatně a tak ale panička se nedala a já jí zato olizoval :)) a jestli ti to panička nedovolí někde si spolu na ní počíháme a pokoušeme jí, ano ??????
  19.1.2002 15:49Ušatej
  Králíku no tak zalez zase do domečku!!! Co mi lezeš na internet?? No jo tak se ještě rozluč s králíčkama a dám ti jabko, jo??
  19.1.2002 15:50Králík
  Tak ahoj :))
  20.1.2002 17:33Outloň
  Petra
  Já bych kdyžtak ten film taky hrozně chtěla, kdyby to šlo, prosíííííím.
  21.1.2002 07:26Lucka
  Přeji všem krásné ránko a úspěšný začátek týdne.
  21.1.2002 08:12Libb
  Jo jo, ranní Lucka nejdál doskáče... :-)
  Taky přeju!
  21.1.2002 08:15Lucka
  Libb

  No s tím skákáním nevím nevím, spíš se ploužím. Jsem z toho víkendu nějaká celá zmordovaná. Ty víkendy by asi neměly být !! :-))
  21.1.2002 08:41Martina
  Dobré ráno

  Lucka
  Naopak, víkendy by měly být delší!!!

  Petra
  Tebe Féf taky samozřejmě nemá kousat. Ale jsi přece jen větší než Féfule a morčata, tak si na tebe snad Féfule tolik nedovoluje. No i když právě si uvědomuju Nikinčinu taktiku - připlíží se zezadu, abychom ji neviděli, skočí, trochu kousne nebo škrábne a je pryč :o)
  21.1.2002 09:22Libb
  Vzpomněl jsem si na poměrně dobrý vtip:
  Dva kámoši se domluví, že pokud jeden z nich umře, tak se tomu druhému zjeví ve snu a řekne mu, jak to chodí po smrti. A co četr nechtěl, jeden opravdu brzo nato umřel a po půl roce se opravdu zjevil kámošovi je snu a říká mu: "Člevěče, to je úplně super! Celé dny si jen tak ležím, jím kdy chci a kolik chci, nic nedělám, všude spousta ženských..." Ten druhý na to: "A to jsi jako v nebi nebo v pekle?" "Houby s octem nebe, peklo, reinkarnace! Jsem teď králík!"
  21.1.2002 09:41Lucka
  Libb

  Dobrý !!
  No tak to by mohl být klidně převtělený do našeho Matýska, protože to je přesně jeho styl života. Akorát teda ty ženský jaksi chybí.
  21.1.2002 12:00Ušatej
  Martina, Lucka: No, víkendy by meli mít tak 20 let :)
  21.1.2002 12:00Ušatej
  Martina, Lucka: No, víkendy by meli mít tak 20 let :)
  21.1.2002 12:49Nika
  Ty králičí jména jsou super, taky jsem tam nějaká přidala a doufám, že přidají všichni nějaaké, aby potom bylo z čeho vybírat.

  Libb
  Ten vtip je velice výstižnej
  21.1.2002 13:06Libb
  Ušatej
  a to nemusíš do práce :-)
  21.1.2002 13:49Petra
  ucho 007:
  Jak se zobrazí komentář ke jménům? Napsala jsem docela dlouhý a nikdo k němu nemůže, aby viděl ty perly, co jsem zplodila. (A ještě jsem zapomněla, že sv. Jeovéfa má svátek 4.ledna.) Mimochodem, je to skvělý. Těším se, až toho bude víc.
  21.1.2002 13:50Petra
  oprava: sv. Jenovéfa.
  21.1.2002 14:06ucho 007
  Petra ... no je to klasika, zatim jen kdyz se nad to jmeno najede myskou :-) .. Kdyztak tam jeste doplnim nejaky miniikonky u jmena kdyz tam je komentar a trebas nejake +/- at muzeme odpiskat ty jmena ktery se nikomu nelibi ;-)
  21.1.2002 16:32Petra
  ucho 007:
  Odpískat? To snad ne, co když se nějaký králík OPRAVDU jmenuje Kdejetenzatracenejkrálík? To bychom mu nemohli udělat, i když se nám to jméno třeba nelíbí...
  21.1.2002 19:29Ferda
  Nevíte někdoo nějaké jiné int. adrese o králících? Prosím odpovězte. (Jinak jsou tyto stránky fakt super)
  21.1.2002 19:51Péťa
  prosím když někdo bude vědět nějaký adresy www věnovaný zakrslýkům ať napíše na adresu axous@freemejl.cz,díky moc
  21.1.2002 21:57Ušatej
  Péťa: Teda kam ty jsi chodil doškoly........ !? :) Jsou zakrsÍci!!!!!! Ne zakrslÝci!!!! :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
  21.1.2002 21:59Ušatej
  Nooo mě napadlo udělat něco jako kalendář králičích jmen :))))))) Králík má ale rozhodně nějaé skvělé datum :)))) mám to někde napsané strpeníčko.............
  22.1.2002 09:26Libb
  :-)
  Kuba včera poprvé provedl průzkum do předsíně a dnes už tam šel jakoby nic. Teď už budu muset prohledávat dva pokoje, když se mi zase ztratí :-)
  22.1.2002 10:29Martina
  Libb
  Připomnělo mi to Niki - nejdřív se hrozně bála do předsíně, jednou jsem si ji vzala do náruče a odnesla ji tam, sedla jsem si na zem a nechala jsem si ji na klíně, hrozně opatrně dávala tlapičku na koberec, pak zbylé a zdrhla do pokoje. Teď tam chodí jako by nic a hrozně ráda, takže stačí vzít za kliku a už je u dveří. Minulý týden zůstali otevřené dveře a Niki byla kupodivu v pokoji, přítel šel do koupelny a měl pocit, že ji zahlédnul jak se schovává za botník, takže jsem slyšela: já tě vidím, nelez tam a za chvíli aha, ty tady nejsi, jo ty jsi zůstala v pokoji :o)
  22.1.2002 10:59Nika
  Libb
  To máš dobrý, že jenom dva pokoje, ale ja musím prohledavat 2 pokoje, koupelnu a zachod a nekdy se nekam schovaji tak, ze je pak hledam az do noci.
  Usatej
  Souhlasim s tim kralicim kalendarem. Kdo ho vymysli. Mohli bysme se na tom podilet vsichni, ne.
  22.1.2002 11:28ucho 007
  Neblaznete, kralikum musi bohate stacit narozeniny a prineseniny. Do kalendare by se nevesla vsechna jmena :-)) Navic kralickove z toho nemaj rozum :-))))

  Petra: Nojo, ale co treba to jmeno Anonym? To si zadnej kralicek nezaslouzi :-))
  22.1.2002 11:52Libb
  Nika:
  koupelnu od vcerejska peclive zaviram, (zachod jsem zaviral vzdycky) - predstava Kuby ve vane je jeste v pohode, ale jak by se dostaval ze zachodove misy, to fakt nevim... ;-)))
  Ale zatim se porad pohybuje predevsim na koberci, linu a parketam se vyhyba, takze konfrotace s vanou se az tak nebojim :-)
  22.1.2002 12:19Martina
  Libb
  Ráno když se maluju sedím v koupelně na zemi na předložce, Niki se válí za mnou a já mám většinu času jednu ruku za zády a drbu jí. Ve chvíli, kdy přestanu, začne mi hrabat do županu, sundávat osušku z držáku a poslední dobou se natahuje aby viděla do vany, což se jí nepovede, tak čekám, kdy tam skočí. Záchodová mísa by byla fakt nic moc :o(
  22.1.2002 19:35Péťa
  ježiši já vím že se píše zakrslíci, ale píšu na stroji všema deseti a přehmátla jsem se.s tím kalendářem to by bylo prima
  22.1.2002 19:51Péťa
  Ahoj jmenuju se Péťa a začala jsem chovat zakrslíka. Mám ho
  teprve dva dny, takže nejsem moc zkušená chovatelka. Jestli si
  budeš chtít psát a vyměňovat si zážitky, informace atd. tak mi
  napiš.Můj mejl je axous@freemejl.cz. Za jak dlouho si tvůj
  zakrslíček zvykl na pohlazení a nebál se? dík a ozvi se když
  budeš chtít. Zdraví Péťa a Snížek
  22.1.2002 21:08Ušatej
  Péťa: To já jen tak upozorňuju :))))))) Já a moje češtinské chyby to je úplné korektorní cvičení :))))))
  22.1.2002 21:10Ušatej
  Péťa: Napíšu :))))))
  22.1.2002 21:17Ušatej
  Péťa: Máš to tam :)))
  22.1.2002 21:31Péťa
  díky moc,je to moc hezoučká myšička.jakýho máš králíčka.
  22.1.2002 21:32Péťa
  jsi ušatej kluk nebo holka.
  23.1.2002 02:15Petra
  ucho 007: tak můžeme udělat kalendář našim králíkům z narozenin a přinesenin, to by šlo, ne?

  Tak jsem právě dopsala poster na čtvrteční seminář (uffff!) a jak jsem tak brouzdala ve slovníku (psala jsem to anglicky, je za to pak víc bodíků) tak jsem zjistila, že FLUFFY znamená: načechraný, nadýchaný, pokrytý chmýřím nebo kyprý (o pečivu). To by mě zajímalo, po čem z toho se jmenuje Fluffy Jehly!!!
  23.1.2002 02:18Petra
  Ten Anonym je vážně hrozný, vždyť to ani není vtipné. SMA-ZAT! SMA-ZAT!
  23.1.2002 07:47Libb
  Tak s Wattership Down - je to v pujcovne na kazete, mohlo by to byt i hned (hned=mesic?), ale v nizke kvalite. Hlasujte - chcete to v MPEGu z kazety nebo pockame na DVD? Upozornuju, ze pokud to bude delat z kazety, bude se hur ukecavat, aby tu udelal znova z DVD :-)
  23.1.2002 07:49Libb
  Petra:
  Nemas pribuzne sovy nebo tak neco? Ten cas poslani prospevku... ;-)
  23.1.2002 07:56Nika
  Pěkné dobré ráno.
  Ucho 007
  Tak co kdy začneme pracovat na tom kalendáři? Jsem vplné pohotovosti.

  Taky psem pro vymazani jmena Anonym, to přece není žadne jmeno.
  23.1.2002 09:26Lucka
  Taky přeji všem úspěšné ráno nebo teď již tedy dopoledne a též se přimlouvám, aby byl Anonym ze seznamu vymazán.

  Taky je u vás tak krásně ?? Tady svítí sluníčko a nebe je blankytné. Skoro jako v květnu. Radost pohledět.
  23.1.2002 10:46Libb
  Přepište Anonym na Fantomas a je to :-)
  23.1.2002 11:19ucho 007
  Ahoj, tak Anonyma jsem vyhodil :-) Pokud bude autor protestovat a dokaze ze se tak nejakej kralik jmenuje, tak se to tam vrati :-)))))
  23.1.2002 11:27ucho 007
  tak ja ten kalendar jeste promyslim :) .. Mate nejake navrhy? Jako ze ke kazdemu jmenu by bylo jedno datum a to se vybere uplne nahodne nebo bude nekolik navrhu a autori se poperou?! ;-)

  Libb: primlouvam se za kvalitni DVD s AC3 zvukem a alespon 700*400 px :-)))
  23.1.2002 12:19Petra
  Libb:
  1) Jo, počkáme na DVD!
  2) Vždyť jsem psala, že jsem právě dotvořila poster. A protože celkem pravidelně podobné věci nestíhám, tak to pak dodělávám v tuhle dobu. Ale je fakt, že radši později vstanu a jdu pozdě spát než naopak. Zapátrám v matrikách po sovách...
  23.1.2002 12:22Petra
  ucho 007: Féfule by si prosila toho 4. ledna, jako už má v církevním kalendáři. A ty narozeniny a přineseniny by tam nešly, že by si je každý doplnil a pak by se objevovaly všem? Zatím nás ještě tolik není, tak by se to vešlo... A až nás bude moc, tak tu stránku prodáš a móóóóc na tom zbohatneš! :-)
  23.1.2002 13:15Nika
  podívejte se na www. rabbitweb.net. Je to super. Holt Amerika je Amerika
  23.1.2002 14:26Petra
  Libb: Fantomas se mi líbí! Docela by se to hodilo k Féfuli, ne?
  23.1.2002 15:00Petra
  Nika: Už jsem jim do galerie poslala obrázek Féfulky i z odkazem na její zdejší stránku, kterou už používá jako svou hlavní!
  23.1.2002 15:24Libb
  ucho:
  AC3 nevím, ale už je domluvené, že to bude až z DVD - má nějaké problémy se synchronizací zvuku a moje zkušenosti jsou mu na nic, protože já dělal v PALu a on má NTSC nebo jak se ta US norma jmenuje...
  23.1.2002 16:28smrtak
  cau,nemate nekdo starsi vetsi klec na prodej?
  23.1.2002 19:40michal
  je tady nekdo??
  23.1.2002 19:45Outloň
  michal Jo,já tu jsem
  23.1.2002 19:48Ušatej
  Michal: ?????
  23.1.2002 19:50Ušatej
  I když nejsem autor Anonyma, a taky se mi to 2-krát nelíbí, tak to zní jako nějaký anonymní králičí detektiv :))))))) a když už to tam někdo dal, já bych to tam vrátila :)))
  23.1.2002 19:50Outloň
  Hmmmmmmmmm,Michal už tu asi není
  23.1.2002 20:14Péťa
  čau kdo mi podá víc informací o králíčcích?
  23.1.2002 20:22Ušatej
  Proč brečíš zajíci?? Uplavaly mi slipy!!!!! Ale, chuj s něma!!! No právě!!!!! :))))))
  23.1.2002 20:29Péťa
  Prosím potřebuju více informací o králíčcích ...jakékoli zážitky atd.
  23.1.2002 21:07Jitka
  Poradíte někdo?
  Mám králíka-berana, je mu přes půl roku a pořád mu nepadaj uši. Četla jsem, že jim padaj když jsou mladí, tak nevim.
  23.1.2002 21:56Péťa
  Tak to třeba není beran:-)
  23.1.2002 21:59Péťa
  Jak se má Wendy?
  23.1.2002 22:35michal
  cau
  23.1.2002 22:36michal
  je tady nekdo??
  23.1.2002 23:29Ušatej
  Jitka: No jestli není beran, tak je to pořád tvůj roztmilej dudlík, a jestli beran je tak mu snad ty ouška spadnou, a i kdyby ne, je to tvůj malej ušatec králičí :))))))))
  23.1.2002 23:30Ušatej
  Michal: Všichni tu jsme,proč se pořád ptáš???
  24.1.2002 08:48Nika
  Petra
  Gratuluju za obrázek do galerie.

  Jinak Michal je kdo? a Peťa? Mám v tom nějaký zmatek
  24.1.2002 08:52Neznámý
  Nemáte někdo zkušenosti s kastrací
  24.1.2002 10:00Nika
  Jitka
  Pokud má ouška dlouhý, tak si myslím, že mu časem spadnout. Pokud jsou ouška krátká, tak máš normálního zaksrlíka s ouškama nahoru. Já mám takový 2. Víš, že beránci jsou mnohem větší než ostatní zakrslíci.

  Neznámý
  Taky by mě to zajímalo. Ozvěte se někdo.
  24.1.2002 10:17Lucka
  Nika

  Ahoj. Copak chceš snad nechat Fida vykastrovat ??
  Taky jsem o tom u Matesa přemýšlela, protože byl strašně dlouho divoký a nenechal se vůbec pohladit, ale pak se to den ze dne změnila a Matýsek je teď jako beránek. No a pak jsem vlastně zjistila, že Matýsek není ten ale ta. A bylo to definitivně vyřešeno.
  24.1.2002 11:20Libb
  Lucka:
  celkem jsem se pobavil při představě, jak neseš k veterinářovi vykastrovat králíka a on to je vlastně slečna... ;-)
  To mi připomnělo strýce - našli na zahradě kocourka a tak si ho nechali (maličkého) a tak dlouho to byl kocourek, dokud u něho nenašli koťátka :-)))
  24.1.2002 12:31Martina
  Nika
  Tak už jsem to dočetla. Moc se mi to líbilo, teď začínám Příběhy z Kamenitého vrchu. Ještě jednou díky!
  24.1.2002 12:58michal
  Nika-ja sem tady po druhy tak me asi neznate
  24.1.2002 13:03Lucka
  MICHAL

  No tak to bude asi nejlepší, když je nám představíš tím, že o sobě a o svém králíčku, pokud tedy nějakého vlastníš, něco řekl.
  24.1.2002 14:02Nika
  Lucka

  Nic jiného mi nezbývá. Když je pustím spolu Fido neděla nic jiného než ji obskakuje. Jí se to sice líbí, ale kdyby to takhle šlo dál, měla bych pořád mlaé a to nejde. A tak jsem tak dlouho hledala řešení, až se našlo. Kastrace. Já vím, že je to hrozné a odsuzuju to, ale co se dá dělat. Chudinka můj Fidíček. Ale on to zvládne. Otesánek byl tak kastrovanej a byl v pohodě.
  Takhle je budu aspon moci poustet spolu. Maji se moc rádi.
  24.1.2002 14:28Lucka
  NIKA

  Tak v tomto případě bych byla taky pro kastraci. Když se mají tak rááááááááádi. NEmá cenu je oddělovat. Já myslím, že to tomu králíčkovi nemůže zas až tak ublížit a myslím, že kdyby mohl mluvit, tak by byl určitě taky pro, než být pak celý den zavřený a nemoci si hrát se svojí kamarádkou. Myslím, že děláš dobře.
  24.1.2002 15:07michal
  LUCKA
  Tak,mam dve kralicice.Jedena se jmenuje Vendy a druha Sendy:)a ja jsem Michal.
  Vendy je do cerna a Sendy je stribrna.Jsou super!!
  jeste neco??
  24.1.2002 15:30Lucka
  MICHAL

  No ja myslím, že to stačí, ještě snad odkud jsi, aspoň přibližně. Děkuji.
  Taky mám doma stříbrného králíčka, je to holka ale jmenuje se Mates.
  24.1.2002 15:45michal
  LUCKA
  Ja jsem z Prahy.Aty??
  24.1.2002 15:54Lucka
  MICHAL

  Já jsem z Třebíče. Je to na Vysočině mezi Brnem a Jihlavou.
  24.1.2002 15:56michal
  Tak tam to znam(trochu).
  Kolik ti je?Jak starej je Mates??
  24.1.2002 16:46Péťa
  Chtěla bych se zeptat na pár věcí. Tohle pondělí jsem si domů přinesla samečka Hermelína s červenýma očkama. V pondělí jsem ho ještě nechala v kleci, aby si zvykl, protože jakýkoli náznak pohlazení hned okomentoval hlasitým dupáním. To je celkem normální a chápu to, protože si musí zvyknout na prostředí. Myslím, že žádný šok z převozu do jinýho prostředí neměl, protože hned jak jsem ho pustila do klece, označkoval si jí a začal se cpát senem. Všechno bylo v pořádku. Druhý den v úterý jsem mu dala salát, mimochodem, ten mu moc nejede, a pořád si uklízel v kleci tím způsobem, že polovinu sena vyházel ven. V noci mě budil chroupáním, ale byla jsem tak utahaná, že jsem usnula i tak. Další den, ve středu, jsem zůstala doma a připravila mu koutek v mým pokoji, kde má pelíšek, bedýnku na bobky, pití, jídlo, krabice na skotačení(ty jsou mimochodem bezva, moc se mu tam líbí, protože po nich může lízt a všelijak blbnout.). Vzala jsem ho ven a dala ho do koutku na hraní. Chvilku koukal, ale pak se rozdováděl a byla celkem pohoda. I bedýnku na bobky pochopil. Nic na koberci jen v bedýnce. Ale pohladit se venku nedá, ale i v kleci nechce moc hladit. Pořád se bojí. Vím, že mu mám dát čas, ale znáte to. Když on je fakt k sežrání, hlavně když si meje čumáček a ouška, to bych ho zbaštila. Ale mám pocit, že kdybych ho pustila do celýho pokoje, že by se někam schoval a odmítal by vylízt a já bych ho honila celej den. Když ho chci chytit, tak utíká. Poraďte mi. Naučí se vůbec přijít, nebát se mě, nechat se pohladit. Vím, že to trvá dlouhou dobu, ale mám pocit, že by to měl bejt myšánek, kterej se občas přijde sám nechat pohladit a bude mě mít rád. Nebo to tak není a je to jen zvířátko, který si nezvykne moc na lidi? Dík za informace, zkušenosti s Vašema ušounama. Ahoj Péťa-budu tady dneska v sedm, tak když tak pošlete nějaký informace.Jsem tu nová tak se můžem všichni seznámit.
  24.1.2002 18:47Netka
  Michal
  Ahojky, taky mám dvě králice. Tedy my jim říkáme bestie. :-) Jedna je černá - Kávička a druhá taková šmouhatá-šedoví Capucínka.
  24.1.2002 19:11michal
  Péťa
  Sendy taky musim chytat,a moc se nenecha hladit.Pak ji ale chytim a uz to by se nechala hladit treba celej den.On si zvykne.
  24.1.2002 19:17Péťa
  michal
  no na to že toho králíčka mám od pondělí a dneska už běhá venku, sice se nechce moc tulit, jen z donucení, ale myslím že je to velkej pokrok. dala jsem mu ven bedničku na bobky a ani jsem ho nemusela učit kam má chodit. šel tam sám. čůrá tam i dělá bobky. je moc šikovnej..
  24.1.2002 19:18Péťa
  Jo a chtěla bych se zeptat čím se dá králíček zabavit když je doma sám. Může tam mít třeba i plyšáka. Nestane se mu nic když ho třeba rozkouše?co máte pro ně na hraní vy?
  24.1.2002 19:18Péťa
  Nevíte jak mám králíčka chránit když ho chci vzít v létě ven ale nechci aby byl plnej klíšťat? dík
  24.1.2002 19:25Péťa
  ten kdo si chce vyměňovat informace a zážitky s našima ušákama ať mi napíše na můj mejl axous@freemejl.cz. A můžete napsat v kolik tu kdo jste.
  24.1.2002 19:25Outloň
  Péťa
  Na mého Šeďánka moc klíšťata nelezou, a když vlezou, tak mu je odstraním.
  24.1.2002 19:29Ušatej
  Ahoj, strašně se bojím, Králík snědl asi 0.5 cm3 větvičky tisu a pak si zalez do domečku a už nevylez dala jsem mu mlíko řeďený vodou a s cukrem abych ho vůbec donutila aby to pil...... teď se mi zdá že jakoby ztěžknul a nafouk se.... co myslíte?? Udělala jsem dobře??? Nemůže se mu nic stát?? (Jsem magor?? :)))))))) )
  24.1.2002 19:30Ušatej
  Péťa: Snad si zvykne ale možná že jen prostě není hladicí typ........
  24.1.2002 19:31Outloň
  Ušatej
  Nevím, ale větvička tisu by neměla být přímo jedovatá.Jedovatá je pecička v plodu.
  Kdyby se Králíkovi přitížilo, tak bych zavolala veterináři.
  24.1.2002 19:32Ušatej
  Michal: Ahoj já jsem Dáša je mi jen 12 let, můj králík se jmenuje Králík :)) A jsou mu 4 roky a to je tak všechno :)))
  24.1.2002 19:45Péťa
  no on se nechá hladit samozřejmě že se trochu bojí, ale já se bojím ho pustit po pokoji, po celém pokoji protože se bojím že někam zaleze a už ho odtamtud nedostanu.
  24.1.2002 19:46michal
  Péťa
  já jim nic nedávám.za 1.jsou dve tak porad blbnou spolu a za 2.mama je doma tak jsou skoro porad venku.Zkus jim dat toho plysaka,ale my kralicice to moc nebere.
  24.1.2002 19:47Péťa
  no docela ho baví hrát si s ruličkou od toaleťáku, ale četla jsem že si házej i třeba s chtastícíma hračkama pro kočky.
  24.1.2002 19:48Péťa
  nevíš náhodou co s těma klíšťatama v léťe a od kdy je bereš ven?
  24.1.2002 19:49michal
  Péťa
  kralicice uplne fascinuje kratacek na zuby,panackuje na nej,a porad ho kouse.kdyz ji ho vemu tak jde za mnou.je s tim sranda
  24.1.2002 19:49michal
  Péťa
  to ja nevim,ja je mam od rijna a od listopadu tak nevim jak to je.
  24.1.2002 19:50Péťa
  no nevím nevím jestli by můj šmudal šel na kartáček na zuby. ale nemůže okousat to umělohmotný. bude jí blbě ne?
  24.1.2002 19:51michal
  ja jim ho nenechavam porad,ale vzdycky kdyz jsou venku tak jim ho ukazu a uz silej,skacou atd.
  24.1.2002 19:53Péťa
  já jsem strašně ouzkostlivá maminka. koupila jsem si totiž králíčka od chovatelky, nechtěla jsem ze zverimexu, ale do druhýho dne bylo po něm. měl průjem atd. tak jsme to s přítelem obrečeli a v pondělí si hned koupili dalšího. Snížek je fakt k sežrání. Tak kdy bereš svoje holky ven. Kdy na ně není moc zima.?
  24.1.2002 20:10Péťa
  erice
  mohla bych tě poprosit jestli bysme tady se Snížkem mohli mít vlastní stránku?můj mejl axous@freemejl.cz
  24.1.2002 20:53michal
  ja je ven zatim neberu,protoze je zatim zima.Pak ale si jo
  24.1.2002 21:13michal
  ty je ven beres??
  24.1.2002 21:45Péťa
  no teď ho samozřejmě neberu ven. proto se ptám od kdy se můžou vodit ven.
  24.1.2002 22:02Erika
  Péťa - jasně, stránku mít můžeš, jestli jí máš hotovou, tak to pošli včetně obrázků na info@kralici.cz jinak stačí poslat v e-mailu fotky a text zvlášť a stránku ti uděláme.

  Hraní - Wendulka si ráda hraje s košilí pověšenou přes židli, různě do ní strká čumáčkem a běhá kolem dokola nohy od židla, případně přitom čumák strčí do toho cípu košile a vypadá jak pomatenec. Ale úžasně se u toho baví. Někde jsem četla, že se králíkům visící věci celkem líbí.
  Na hlazení je jediná rada - zvykat, zvykat ;) hladit a hladit. Takže králíček časem zjistí že se mu to líbí a dokonce si sám pro pohlazení bude chodit. Určitě děláš dobře, že ho zatím pouštíš v menším prostoru a ne po celém pokoji. Postupně mu pak můžeš ten prostor nenápadně zvětšovat, s tím jak se bude ochočovat.
  24.1.2002 22:05michal
  jo,to uz taky moje kralicice dela,ze pribehne na zavolani.Je to dobry.odkdy se muzou vodit ven??I kdyz ja bydlim v Praze a tady to asi moct nepujde:(((
  24.1.2002 22:10Péťa
  Eriko a od kdy se může brát ven? No fotky zatím žádný nemám, protože Snížka máme krátce, ale bez fotek to asi nepůjde, co?
  24.1.2002 22:12Péťa
  jo a taky ten můj čudla na různý pamlsky moc není, chleba, mrkev, seno, ovocná tyčka.to je jeho.jinak nic moc nechce. ale aspoň nebude tlusťoučkej.
  24.1.2002 22:17Péťa
  ještě se chci zeptat, nevadí králíčkovi když se na něj tleská? já to používám na výchovu.když leze tam kam nemá nebo když kouše to co nemá tak tlesknu,on se zastaví a nechá toho.je to v pořádku?
  24.1.2002 22:22Erika
  Péťa - No lepší by bylo počkat na ty fotky. Honem fotiiit !! ;-)
  Chození ven: v Praze pozor na místa kde se venčí psi, taková travička může být pro králíčky zdravotně nebezpečná. Jinak u králíčků pod půl roku stáří je třeba dávat pozor aby nenastydli - tj. nebyli venku moc dlouho v chladnu. Ale pak se mohou postupně otužovat a klidně pak vesele hopkat i půl hodinky po sněhu. Na králíčkovi se snadno pozná že je mu zima - schoulí se, méně se hýbe, má studené uši.
  24.1.2002 22:25Péťa
  v Praze nebydlím takže snad to tady na venčení bude lepší. Ale já sice fotky můžu udělat, ale do počítače už je nemám jak dostat...mýmu Snížkovi jsou dva měsíce takže bude lepší počkat na venčení až začne teplo...to znamená asi tak květen.?
  24.1.2002 23:06Erika
  Péťa - tleskání u nás funguje perfektně. A nebo takové kššššš šššš ;-).
  24.1.2002 23:09Erika
  Péťa - až budeš mít fotky, můžeme se mailem domluvit, že bys je poslala normální poštou a ucho 007 je naskenuje do počítače a zas ti je vrátíme. Co ty na to? Jo květen je určitě v pohodě.
  25.1.2002 07:32Lucka
  Se dívám, že se to tady včera pěkně rozjelo, škoda, že sem nemám večer přístup.

  PÉŤA

  S tím hlazením si nedělej vůbec žádné starosti. Můj Matýsek se taky bránil zuby nehty, ale pak se to změnilo den ze dne, vážně. Byla jsem z toho ze začátku nešťastná, už jsem se smiřovala s tím, že ho budu moci pohladit, jen když bude v kleci. Pak se to pár dní před Vánocemi zlepšilo, byl to pro mě ten nejlepší dárek. Trvalo mu to asi 3 měsíce, takže mu dej čas, určitě se to vyplatí. Taky jsem zjistila, že Matýsek nemá rád, když ho beru do náruče, to má tendenci utíkat. TAk si k němu raději sednu na zem a hladím ho tak. S tím chozením ven uvidíš sama podle toho, jak brzo začne být venku teplo. Ale myslím si, že by měla být zem už vyhřátá, než se postupně otuží.
  NEzapomeň ho nechat očkovat a nechat mu stříhat drápky, pokud si tedy na to sama netroufneš. Já s ním chodím na stříhání k panu doktorovi každý měsíc.
  Přeji Ti hodně trpělivosti, budeš odměněna a TVému Snížkovi, aby se mu u Tebe líbilo.
  25.1.2002 07:43Lucka
  ERIKA

  Myslíš, že by vám pak taky mohla poslat svoje res. Matýskovi fotky poštou a že by jsi mu taky udělali stránku ?? Bohužel nemám s tím žádné zkušenosti, takže by to dopadlo asi katastrofálně. Moc moc prosím. Ale nejdřív musím udělat nějaké ty fotky.
  25.1.2002 07:45Lucka
  MICHAL

  Jinak mě je 23 a Matýskovi asi tak 6 měsíců. Ale nevím to přesně, protože ho mám z Hornbachu v Brně. A jejich informacím už moc nevěřím, protože mi původně řekli, že je to kluk, a je to holka.
  25.1.2002 08:08Libb
  Michal:
  Brno? Jsi z Brna? To by rozšiřovalo možnost místního srazu chovatelů králíků!
  25.1.2002 08:09Libb
  Michal:
  Blbnu, teď vidím, že o Hornbachu psala Lucka Tobě... brzo ráno, nevyspalý, viz. příští příspěvek...
  25.1.2002 08:15Libb
  Mám OBROVSKÝ problém: Kuba začal dupat. Čím dál častěji, bohužel většinou v době, kdy netuším, co za tím může být :-( Včera překročil míru, když zničeho nic začal dupat v kleci o půl dvanácté v noci. Zkoušel jsem mu dát jídlo (měl dost, al eco kdyby), nepomohlo. To samé voda. Hladil jsem ho, huboval ho - nic. Mezi každým pokusem asi 5 minut času, vždycky, když už jsem usínal, zase si dupnul (slyšeli jste už ten kravál, co udělá dupnutí králíka v drátěné kleci?). Předpokládal jsem, že chce vec, ale když jsem mu otevřel, tak nevylezl, ale zase dupal. PROČ KRÁLÍCI DUPOU? Může to být tím, že je naštvaný? (Přes den jsem ho bral dost do náruče, což se prý králíkům obecně moc nebíbí, al eKuba vypadal celkem spokojeně, dokonce mi lízal ruku.) Nakonec jsem pod něho naházel spoustu sena, které to dupání utlumilo a přes klec mu hodil ručníky (viz. předchozí rady) a jestě jednou dvakrát si dupnul a dal pokoj.
  Jenže já teď nevím, jestli zabraly ty ručníky nebo to seno nebo to, že když dupal na seně, nebyl to takový hluk, tak se na to vykašlal.
  Potřebuju poraditm jak ho to odnaučit, protože já bych sice nějaké to dupnutí snad vydržel, ale u sousedů to předpokládat nemůžu :-(.
  Ještě mě napadlo - mohlo by to být: nudím se pojď mě hladit?
  25.1.2002 08:55Lucka
  LIBB
  25.1.2002 08:57Libb
  Lucka?
  25.1.2002 08:58Lucka
  libb

  Tak to bohužel vážně nevím, co by to mohlo být. Můj Matýsek dupe, jen když ho naháním, aby už šel bydlet k sobě. Možná si opravdu vyžadoval Tvoje přítomnost, ale tak, aby on ležel v kleci a Ty ho hladil. Udivíš, třeba bude dnes klid. A s těma sousedama bych si nedělala hlavu, myslím, že to nemůže být zas až tak slyšet, když pak pod jeho klec dej třeba polystyren ( nevím, jak se to správně píše ) nebo větší vrstvu hader.
  25.1.2002 09:21Martina
  Libb
  Myslím si, že si vynucuje pozornost. Niki v takových chvílích kousala klec. Když jsem ji hladila, přestala, jak jsem odešla rámusila dál. Nedokáže říct buď tu se mnou. Ručník je fakt skvělý, taky se mi osvědčil.

  Hraní - Niki si hraje s rachtátky pro kočky - má takovou kuličku, tu postrkuje čumáčkem a pak takového jakoby ježka v kleci, ale je tam rolnička, občas ji nosí v zubech. Pověšené věci má taky moc ráda - třeba čistě vyprané prádlo pověšené na sušáku, okamžitě na něm visí tlapkama, ocumlává, hrabe, ...
  Na ochočování je určitě lepší menší prostor, dřív si na tebe zvykne a když jsem poprvé Niki pustila po celém pokoji, furt lítala a všechno zkoumala a dost dlouho ji trvalo, než ke mě sama přiběhla pro pohlazení. Teď má zas období nemazel - nechá se tak 2x pohladit a zdrhne :-(
  25.1.2002 10:09Libb
  Hm, takže to hubování asi nebylo na místě... Dnes ráno se se mnou skoro nebavil, ani nechtěl sušené kiwi (teď má nějakou krmnou směs, kterou mu skoro závidím - oříšky, kiwi, něco tam voní po čokoládě...). No ale stejně je to problém, když začně o půlnoci... :-( On byl zvyklý být v noci puštěný, teď se toho bojím, protože se mi v noci několikrát vyčůrakl do peřin - když spím, tak ho prostě těžko uhlídám :-)
  Je fakt, že když jsem ho hladil, tak dal pokoj, ale prostě tohle není v noci řešení (já málem usnul cestou od klece, ale to dupnutá prostě probere...)
  25.1.2002 10:16Lucka
  LIBB

  Taky jsem řešila problém, že mi Matýsek chodil kam neměl. Pak jsem koupila v lékárně takovou vodičku na odpuzování, kritická místa jsme stříkala a teď mám pokoj. Je to asi tak půl hodinky pro člověka slabě cítit, ale pak už to cítí jen ten králíček. Tak možná že by jsi mohl tím ty peřiny postříkat, aby se odnaučil do nich chodit a pak by mohl být zase puštěný i v noci a byl by klid s dupáním. Ale raději se poraď v lékárně, aby jsi třeba na něco z té vodičky nebyl alergický.
  25.1.2002 10:17Outloň
  Všichni
  Nechoďte prosím na Šeďánkovi stránky, něco jsem upravovala a teď to moc nefunguje. Co nejrychleji to opravím.
  Jinak já jsem taky z Brna a se Šeďánkem chodím ven pořád, ale on bydlí na balkoně.
  25.1.2002 10:29Libb
  Lucka
  To mám jít do normální lékárny a chtít vodičku na odpuzování králíků? :-))) Mohl aby jsi prosím Tě upřesnit název té vodičky nebo aspoň jak si o to říct, abych neskončil v Bohnicích? Dík
  25.1.2002 10:30Libb
  Outloň
  Brno je super, uděláme nějaký místní sraz? Teda možná by bylo dobré, aby přišel ještě někdo kromě nás dvou... ;-)
  25.1.2002 10:34Outloň
  Libb
  Králíci se dupáním dorozumívají na větší vzdálenosti, nebo když se bojí.Takhle dupali i moji pískomilové, když se báli a chtěli tím zastrašit nepřítele. Ale čeho se může bát Králík v bytě, že. Takže je mu asi smutno a chce s někým být. Šeďánek se takhle vzteká, když ho zavřu do malého kotce a ještě při tom lomcuje s mřížkou a trhá noviny.
  No a v bytě Šeďánek nečůrá, protože ví, že kdyby to udělal, musel by zase zpět do kotce.
  25.1.2002 10:36Lucka
  LIBB

  No já to prvně sháněla ve zverimexu, ale tam mi řekli, že to mají jen v lékárně, tak jsem obešla všechny lékárny, co u nás máme a v té poslední to měli. Název přesně nevím, musela bych se doma podívat. Ale není to jen na králíky, je to hlavně na psy a kočky. Takže klidně řekni, že chceš vodičku na odpuzování domácích zvířat z určitých míst. Stojí to asi kolem 180 KČ ale není toho moc. Je to taková menší lahvička s rozprašovačem a je na ní myslím vyfocen vlčák. Já jsem potřebovala na odvyknutí asi 3 lahvičky. Záleží, jak moc velký prostor chceš obsáhnout. Myslím, že v Brně by to neměl být problém koupit.
  25.1.2002 10:36Outloň
  Libb
  Kamarádky mají taky králíky a bydlí v Brně.Jedna kluka a druhá holku.Určitě by taky přišly.
  25.1.2002 10:44Outloň
  Tak já už musím končit. Tak možná večer po sedmé.
  25.1.2002 10:51Libb
  Outloň
  Tak kamarádkám řekni o těchhle stránkách a domluvíme sraz. Já se sem dostanu asi až v pondělí ráno :-(
  25.1.2002 11:53Renata
  Jejej, tady to žije. Abych se ve Vás vyznala. My „socky“ co nemáme pevnou linku trochu ztrácíme přehled. Začínám Robina otužovat – pouštíme ho na balkon. Docela se mu to líbí. Je teď hrozně mazlivej, pořád si vynucuje pozornost. A líná. Už od půlky prosince. Když vyčistím jeho oblíbená místa od chlupů mohla bych si postavit nového králíčka. ( Konečně jsem pochopila o čem se tu psalo v říjnu a listopadu - to nám totiž nevypadl ani chloupek.) Také už máme udělanou stránku: www.sweb.cz/kralicek.robin . Je šitá trochu horkou jehlou, ale teď mi nějak moc času nezbylo. Tak se mějte, a ať Vám dupou králíci. Nebo nedupou?
  25.1.2002 12:01Libb
  Renata
  To s dupáním beru jako provokaci... ;-)
  25.1.2002 12:10Lucka
  RENATA

  Moooooooooooooooc pěkné stránky. Gratuluji.
  25.1.2002 12:21Libb
  Renata
  Ty stránky jsou fakt pecka, Ta velká růžová věc je nejaká modifikace Barbího domečku pro králíky?
  25.1.2002 13:10ucho 007
  Renata: super srandovni stranky :-)) .. Muzeme je pridat tady k ostatnim kralicim strankam?
  25.1.2002 14:09Králíci jsou super
  Nika:
  Tak jsem se sem přišla podívat, po hoooooodně dlouhé době,a le když jsem viděla stránku Fida, tak jsem neměla slov. Je tak krásný. Gratuluji ke krásným králíčkům, to bylo zájemců, co? (vím, že je to už staré téma, ale i tak jsem ti to chtěla napsat
  25.1.2002 19:28Péťa
  Čau všici. Tak ten můj moula na sebe nenechá šáhnout, vždycky uskočí jak střelenej. Jak dlouho trvá jejich ochočení? Vím, že se na to ptám pořád, ale je to fakt hrůza. Dneska ráno jsem ho po půlce pokoje chytala půl hodiny. Utíká přede mnou.
  Erice: Dík za radu s hračkama. Rulička od toaleťáku se mu moc líbí a dneska jsme koupili takový visící zvířátko. Svoje věci přes židli jsem nechtěla riskovat. Ale s tím zvířátkem si taky docela pohraje. Tak dík Péťa-jo a ještě nějakou dobu potrvá než pošlu ty fotky, kvůli těm stránkám.
  25.1.2002 19:38Renata
  Libb
  Byla to provokace. domeček je Bárbí, tam se mu moc nelíbí ( jen panenkám trhá vlásky ), ale dřevěnou postýlku z poslední fotky používá. Tam tráví každý den mezi 12,00 - 15,30. Chodí bobeček po obídku odpočívat.

  Ucho 007
  Jasně. Klidně je přidej.( Jen ty mrchy obrázky nechtějí být tak velké jako buňky tabulky - budu se muset poohlídnout po nějakém manuálu, nebo velkém kladivu - když to nepůjde po dobrém, tak holt po zlém ).

  25.1.2002 20:20Míša a Matýsek
  Ahoj, Matýsek dostal 220W. Kousnul do kabelu od lampičky a chudák to dostal. Stašne vysoko vyskočil a potom se dlouho třásl. Ještě, že je naživu.
  25.1.2002 20:22Míša a Matýsek
  Ušatej, ahoj, jak se máš? Co dělá ušák? S těmi malými ušáky to vypadá nadějně tak květnu. Jetli to ještě pořád platí, tak mi kdyžtak napiš maila. Ahoj
  25.1.2002 23:14ucho 007
  Misa a Matysek: SMANKOTE Miso, vdyt vis ze kralicek zadnymu kabelu neodola! :))))) No Matysek mozna ted na chvilinku da pokoj. Hlavne ze to dobre dopadlo!

  Renata: tak ja to pridam, posli mi jednu usatou fotku kterou pouziju jako obrazek na uvodni stranku mezi ostatnima kralickama :) email: poncik@kralici.cz
  25.1.2002 23:42Erika
  Lucka - jasně, fotky pošleš poštou a text k tomu mailem. Matýsek si přece také zaslouží mít stránečku !

  Libb - Wendulka někdy dupe, když zaslechne zvuky venku na chodbě a nezdají se jí, a nebo když nás chce před něčím varovat. U samce to je třeba častější. Králíci také dupou když se rozčílí kvůli něčemu. Nebo to může být třeba nějaké "dupací" období, které ho za čas přejde.

  Renata - moc hezoučká stránečka a super napsané komentáře!
  26.1.2002 01:38Petra
  Míša a Matýsek: Teď dá sice chvíli pokoj, ale tak jen půl roku. Takže nepolev v pozornosti a pečlivě ho hlídej!

  Libb: Féfulka dupe většinou pozdě večer, když jsem s ní vzhůru. Nevím, jestli mě honí do postele, nebo jestli dupe vždycky a já ji slyším jen když ponocuju, nebo je ze mně nervózní, nebo jen slyší nějaké noční zvuky a třeba mě chce varovat…… Třeba se Kuba vážně něčeho bojí, asi by potřeboval uklidnit, pomazlit a tak.

  Nika: Myslím, že správně provedená kastrace je pro králíka lepší, než když musí být sám. Uvažuju o tom u našeho Nifrušáka, aby mohl bydlet s holkama. Je pořád smutný a pláče.

  Erika, Péťa: My máme místo tleskání povel "ŠUPITY!" s důrazem na první slabiku, funguje to dokonale.

  Ušatej: Jak je Králíkovi?

  Libb, Outloň: I vy Brnocentristi!! :-) Pražáci, neuděláme taky něco, než bude ten společný Velký Králičí Tábor?

  Všichni: Lidi, já mám strach. Féfulka je strašně mazlivá a milá, poslušná a tak, ale já mám dojem, že je taková jakoby kostnatá a hodná až moc, jako by neměla sílu nebo chuť na rošťárny. Bude jí letos šest a mě to asi nějak leze na mozek. Hrozně se bojím, aby mi nestárla moc rychle. Netuším, co bych bez ní dělala. Chci ji vzít k veterináři na očkování a domluvit se, jestli by jí s při tom nemohl píchnout i nějaké vitamíny. Snad mi ji celkově prohlídne a řekne, že je v pořádku. Možná bych taky mohla aplikovat poznatky o oxidačním stresu a dávat jí pít nějaké antioxidanty, třeba resveratrol v červeném víně… Vážně, víte někdo, kolika let se OPRAVDU dožívá králík? A je nějaký rozdíl, jestli je normální nebo zakrslý? Díky.
  26.1.2002 11:14Outloň
  Petra
  Králíci se dožívají průměrně okolo 6-7 let. Jedna králice se ale prý dožila patnácti, ale nevím, jestli se tomu dá věřit. No, to jsem se dočetla v několika různých knížkách.
  Míša a Matýsek
  Šeďánek taky jednou prokousl kabel, jemu se nic nestalo, ale já jsem na to inteligentně sáhla a trochu mě to koplo. Teď na něj radši dávám pozor.
  26.1.2002 12:06Péťa
  Jo a taky si ten můj Snížeček pořád přerovnává seno v kleci. Nějakej roh, kterej by si měl nechat na záchod, to ho nebere. I když chodí do jednoho rohu stejně to všechno rozhází, takže nějaká snaha mu tam pořád uklízet mě už pustila. Ať si dělá co chce, čuník jeden.
  26.1.2002 12:25Ušatej
  Petra: Děkuju za optání ujde to už :))) Já jsem prostě magor :((( :)))))
  No já se o Králíka taky bojím nějak tloustne, jinak voní, je nějaký jiný a teď mu budou 4 roky!!! Ale prý se králíci při dobré péči dožívají 10 let tak bych věřila i těm 15......
  26.1.2002 19:51Péťa
  Ahoj Eriko. Byla bych moc ráda, kdybys mi mohla pomoci. Rozhodli jsme se s přítelem, že si uděláme vlastní www stránky na www.centrum.cz. Ty co jsou zadarmo, ale prostě nemůžeme přijít na to jak se to dělá. Tak nás napadlo obrátit se na tebe, když vlastníš tyhle skvělý stránky. Díky za radu. Péťa- nebo nevíte někdo jiný jak je vytvořit....díky díky díky
  26.1.2002 20:24Outloň
  Všichni
  Šeďánkovi stránky už jsou celkem spravené, ale ve fotoalbu možná nenaběhnou všechny fotky. Taky to trvá hrozně dlouho. Pokusím se s tím něco udělat.
  Libb
  Jestli tam zase najdeš nějaké chyby, tak mi je prosímtě napiš a já je opravím.
  Kamarádkám řeknu.
  26.1.2002 21:23Erika
  Péťa - to se nedá tak krátce a jednoduše popsat. Buď se naučíte z nějaké knížky jazyk HTML a napíšete to přímo v kódu, nebo si seženete nějaký wysiwyg editor na tvorbu www stránek s kterým můžete stránky dělat aniž byste znali html (Frontpage). Případně to umí i novější Word - uložit stránku jako html. Můžu ti poradit pak s něčím konkrétním, ale obecně se to takhle na dálku nedá. Těším se na vaše výtvory.
  26.1.2002 21:34Péťa
  my máme udělaný stránky. teď jsme na webpark.cz mame tam už i ty soubory, ale nevíme co dál. kam se maj zadat ty kody atd. jo a prej tě pozdravuje Snížek. Právě se nám počůral na postel. Přitom tak hezky chodí do bedničky.dík
  26.1.2002 23:23Péťa
  Erice a všem ostatním:
  Myslíte si, že nebude našemu ušounovi vadit, když místo podestýlky ze sena bude mít v kleci koberec? Štve mě SENO. všude samý seno. kam se podívám vidím seno. tímhle by se to vyřešilo ale nejsem si jista, zda mu to nebude vadit. Díky za odpověď
  26.1.2002 23:52Erika
  Petra - ten krátký sraz Pražáků by byl super, myslíš že bys to dokázala nějak zorganizovat? :-). Napiš kdy, kde a všechny nás tam nažeň ;-)).
  27.1.2002 00:22ucho 007
  Tak, sice uz jste je videli, ale Robinova stranka uz ma taky odkaz mezi ostatnima kralickama ...

  Péťa: ja presne nerozumim jaky vlastne problem mate - Takze stranky jsou hotove a chcete je dat uplne nekam jinam? Nebo jen nevite pres kterou adresu se maji zobrazit? Popis to podrobneji. Trebas na muj email - je videt kdyz chvili podrzis mys nad prezdivkou!

  Outloň: Šeďánkova stranka uz ma mnohem lepsi pozadi, lepe se to da cist :-) Jen tak dale :))

  Petra: ŠUpity jsme jeste nezkouseli, ale takovy Šššš, Ššššš funguje dokonale :-) Kralici asi maji respekt pred hady :-)))) ... S tim vekem to je asi vazne tezko rict. Fefule ma nejlepsi peci, rekl bych, takze doufejme ze te veterinar uklidni...
  27.1.2002 00:31Netka
  Péťa
  Naše králičí bestie od mala nesnášely jakoukoliv podestýlku. Vždycky všechno odhrabaly ať už seno nebo hobliny. Pak ležely jen na plastovém dnu v kleci.
  Protože máme po celém bytě plovoucí podlahy, pořídily jsme jim slaměné rohože na venkovní běhání. Tak jsme je časem koupili také do klecí a jsou spokojené holky i já.
  Když je koušou, nemusím se bát, že jim uškodí. Velice snadno se udržuje klec, protože holky jsou celkem čistotné a ke všem potřebám využívají rohové záchůdky. No a v neposlední řadě není tak zaneřáděný byt což v případě pylin bylo naprosto hrozné.
  27.1.2002 10:14Péťa
  Netka:
  díky moc.myslím že to zatím zkusím s tím kobercem. fakt jsi nám pomohla.pozdravuj svoje zakrslíčky, čau péťa
  27.1.2002 10:28Péťa
  ale mě by zajímalo zda králíčkovi neublíží právě ten koberec, když ho třeba bude ohlodávat, což asi bude...takže koberec není dobrý?
  27.1.2002 11:17Ušatej
  Ve SPEKTRU Praha-Průhonice mají ve zverimexu skvělou atrakci :)))) obrovského domácího králíka pobíhá u své klece na vodítku, jmenuje se Bertík a člověk si ho může klidně pohladit :))) je strašně miloučkej :))))
  27.1.2002 15:15Libb
  Peta
  podle me mu koberec vadit nebude, ohlodavat ho taky nebude, neni hloupy :-)
  spis mu tam ale nech nejakiou podestylku, aby mel kam delat louzicky ;-)
  27.1.2002 15:16Libb
  Dupani
  Kubu jsem vcera asi 15 minut hladil a prestal dupat. A to by mel duvod, protoze od vcerejska jsem majitelem krasneho sediveho kotatka Mindy ;-)
  27.1.2002 18:14Péťa
  NETKA:
  Díky za radu.Slaměný rošty už máme v kleci.Snížek je spokojenej a já taky.
  27.1.2002 18:57Ušatej
  Libb: Gratuluju k novému přírůstku do ZOO :))) PS.: Vy co nejste alergici ste ale hnusáci :))))))
  27.1.2002 19:50Péťa
  Když budete mít někdo čas a chuť můžete se podívat na Snížkovy stránky, ale potřebuju poradit. Nezobrazuje se mi š a ž. tak co s tím. ?
  27.1.2002 19:50Péťa
  a ta adresa je www.webpark.cz/zakrslici
  27.1.2002 19:51Péťa
  a můžete psát na novej mejl. Snizek@freemejl.cz
  27.1.2002 20:29Outloň
  Všichni
  Tak jsem si vzpomněla, že jsem se chtěla zeptat, jestli se může králík přecpat zeleninou (třeba mrkví).A kolik by té zeleniny měl denně dostat?

  O výkendu jsme byli se Šeďánkem na chatě, která je kousek od teď už zastaveného vleku. Může se to někomu zdát trochu divné, ale svah jsem sjela se Šeďánkem v přepravce na bobech. Oba jsme to kupodivu přežili. Celé odpoledne běhal ve sněhu, ale začalo pršet, tak jsem ho zavřela do přepravky. Zpět jsem ho táhla asi 3km. Byl hodně mokrý a tak jsem ho pořádně osušila. Jenom doufám, že mi nenastydne.
  27.1.2002 20:31Péťa
  Outloň:
  denně by měl sníst asi 60gramů zeleniny.
  27.1.2002 20:53Péťa
  tak už nepotřebuju poradit. snížkovy stránky jsou už v pohodě. můžete se na ně podívat na www.webpark.cz/zakrslici
  27.1.2002 20:53Outloň
  Péťa
  Super stránky. Já jsem Šeďánka postupně naučila chodit po cestě. Jde prostě se mnou na procházku, já ho ani nemusím tahat, ale on se dost zastavuje. Taky se často myje a hajá. Je ale pravda, že občas se mu chodit nechce, tahá pryč a musíme jít zpět. Zpátky vždy upaluje šíleně rychle. Ale obvykle jde jen na zavolání a lehounké zatáhnutí za vodítko. Musím si ale dávat pozor na psy, proto s ním chodím jen v lese.
  27.1.2002 20:58Péťa
  outloň:
  díky za pochvalu. stránky se budou časem zlepšovat. tyhle jsou udělaný narychlo během dvou dnů. budem se ale snažit je vylepšit co nejdřív.
  27.1.2002 21:00Outloň
  Libb
  Blahopřeju ke koťátku. Pozdravuj ho.
  27.1.2002 21:52Péťa
  tak já ještě stačila změnit ty stránky, takže www.webpark.cz/zakrslici jsou ted plně hotovy....
  27.1.2002 21:52Péťa
  časem budou i fotky
  27.1.2002 21:53Péťa
  napiste svoje nazory atd a co mame zmenit.
  28.1.2002 08:07Libb
  Usatej
  Ja jsem alergik, ale ne na srst :-)
  28.1.2002 08:13Martina
  Bééé já chci taky domů počítač abych si s váma mohla psát večer a o víkendu!!! :o)
  28.1.2002 08:32Nika
  Libb
  Gratuluju k novému přírůstku. Mindy je super jméno. Budou se s Kubou snášet? Myslím, že z nich budou velký kamarádi.

  Jinak už jsem Fida objednala na kastraci. Půjde v sobotu. Je to moc hodný veterinář. Fakt neni vyhnutí, takhle bude moci potom být s Pinky v kleci a budou velcí kamarádi.

  Ucho 007
  Kam jste schovali ty jména, nemůžu je najít?
  28.1.2002 08:35Nika
  Peťa
  Dobrý stránky, chválím
  28.1.2002 09:55Libb
  Nika:
  pak nezapomeň napsat, jak to probíjalo a jak Fido zareagoval. Jo, kolik taková kastrace stojí? Jediné, čeho se bojím, že by Kuba bral Mindu jako slečnu - zatím se ale Minda bojí Kuby víc než Kuba Mindy :-)
  28.1.2002 10:06Nika
  Erika, Ucho 007
  Líbí se mi nové doplnění Vaší již SUPER stránky. Jen tak dál. Takhle aspoň budeme vědět co kdy a jak dělat. Díky.
  28.1.2002 10:36Erika
  Nika - díky za pochvalu. Ten odkaz na jména by měl být v menu v levo, o kus níž pod E-mailem.

  VŠICHNI - pomůžete s doplněním zkušeností s veterináři? ? ?
  www.kralici.cz/veterinari.html
  28.1.2002 12:15NETKA
  Libb
  Gratuluji ke koťátku!
  Rodičům mého přítele jsme k vánocům pořídili slečnu labradora. Mají už starého kocoura a to bys měl vidět, jak na ní dovádí. CHudák Maila ještě neví o co jde, tak to považuje za hru. :-)))
  28.1.2002 12:15Libb
  Outloň:
  Hned se ten text líp čte :-)
  28.1.2002 12:53Nika
  Libb
  Veterinář mi řekl, že kastrace bude stát přibližně 350 Kč, musí se zaplatit všechny narkotika a ty jsou asi drahý.ˇTaky říkal, že sameček není v úplné narkóze a tak mu snad nic nehrozí, u samiček je to horší, ty musejí být v plné narkóze.
  Potom ti to všechno popíšu jak to probíhalo.
  28.1.2002 12:56Nika
  Erika, Ucho 007
  Díky jména už jsem našla, asi jsem předtím byla slepá.
  28.1.2002 13:10Petra
  Outloň: No tos mě moc nepotěšila. Naštěstí ostatní trochu přidali, tak snad tu Féfulku budu mít ještě dlouho. Ale když ona už tolik nezlobí, naposledy mě kousla do nohy už před třemi týdny a to mi udělalo jen modřinu, vůbec neprokousla kůži! Už aby zas něco provedla, to by mě uklidnilo!

  Péťa: Dobrý je Doctor´s HTML editor, je to freeware a je ho možné stáhnout z www.slunecnice.cz. Potřebuješ k tomu sice znát HTML, ale to jde taky najít. Já jsem se to učila podle http://www.kit.vslib.cz/%7Esatrapa/docs/wwwprikl/ , zkus se na to podívat.

  Erika: Napadl mě Bar u kouřícího králíka na Florenci, ale chci se tam nejdřív podívat. Nevíte o tom podniku někdo něco?
  28.1.2002 13:30Martina
  Péťa
  Hezké stránky, ale chybí mi tam fotky.

  Petra
  A neleze na Féfulku jarní únava? Niki se celý víkend taky jen válela, na postel nám skočila asi jen 2x a nezavrčela ani jednou.

  Libb
  To je super, určitě piš jak Kuba s Mindou pokračují!
  28.1.2002 13:36Martina
  Včera jsem v rámci hlazení zjistila, že Niki mu v oku pod řasami kousek sena. Asi jí to překáželo a sama si s tím nedovedla poradit, protože bez problémů, vrčení a utíkání držela hlavičku, ani s ní nepohnula a já jsem jí jednou rukou roztahovala oko (zavírala ho) a druhou jsem opatrně seno vyndávala. Hrozně jsem se bála, abych jí neulížíla, takže mi to chvíli trvalo, ale povedlo se. Nikinka mi pak šťastně olizovala ruku :o)) Hrozně se divím, jak držela a neutikala.
  28.1.2002 14:14Petra
  Martina: To bude ono, jarní únava! Taky už cítíte ve vzduchu jaro? Ono ještě bude zima, ale teď je to příjemné.
  Féfuli takhle vyndavám ospalky, taky docela drží, i když to musí být nepříjemné.
  28.1.2002 14:45Libb
  Petra, Martina
  Jo, taky mám pocit, že ty zvířátka poznají, že jim pomáháš.

  Všichni
  Neznáte nějaké stránky o kočkách, něco jako tyto?
  28.1.2002 14:54Petra
  Libb: Jako tyhle stránky nejsou žádné jiné na světě! Ale když jsem hledala něco pro mámu, našla jsem kočičích stránek spoustu, jen ne žádné určitě nejlepší.

  Šmudla: Emoce emoce, pak jsou z toho nemoce! :-)
  28.1.2002 15:38Petra
  Příznivcům Červeného trpaslíka:
  http://www.filmweb.cz/r-art.asp?id=1020125179&t=filmweb
  28.1.2002 19:31Péťa
  tak už nepotřebuju poradit. snížkovy stránky jsou už v pohodě. můžete se na ně podívat na www.webpark.cz/zakrslici  28.1.2002 19:48michal
  Peta
  Ty stranky mi nejak nefungujou:o(((
  28.1.2002 20:54Outloň
  Šeďánek si jen občas kýchne a taky má občas vlhký čumáček. Může to být rýma, nebo by musel kýchat často?
  28.1.2002 21:00Jarka
  Libb.
  O kočkách najdeš na www.seznam.cz DUMKA
  Jsou to moc hezké stránky.
  28.1.2002 21:06Outloň
  Erika, Ucho 007
  Skvělé vylepšení stránek. Hlavně nemoci jsou super. A samozřejmě i jména, už jich tam je požehnaně.
  28.1.2002 21:53Péťa
  michal
  stránky by už zase měly jít.
  28.1.2002 23:27Ušatej
  Erika, Ucho007: Jééé vy jste si ty jména hodily do výstřhu :))))))
  28.1.2002 23:27Ušatej
  Erika, Ucho007: Jééé vy jste si ty jména hodili do výstřhu :))))))
  28.1.2002 23:28Ušatej
  Uáááááá jééé jakto že se mi to tam napsalo?? no je tam hrozná pravopisná chyba jdu spáchat sebevraždu.......
  28.1.2002 23:32Zuzka
  Libb.:
  Ahojky. Nevím, jestli si mě teď vybavíš, ale jsi prý v kontaktu s Tomem. Já mám teďka zkouškové až do února, ale chodím sem jen tak pasivně sbírat králičí moudra i když jak víš, tak zatím králíky nemáme. Jenže co máme je jedna poťouchlá Kočka Micka, tak jsem se teď prostě musela ozvat na kotě!!! Je to super, konečně můžeme založit šelmovitou frakci na stránce Králíci :o) Doufám, že se Mindě povede dobře a bude taková harcovnice jako naše Micka! Jinak posílám pozdrav Tobě i Kubovi.
  Zatím papá, Zuzka.
  28.1.2002 23:34Zuzka
  Ahoj Ušatej, co tady ponocuješ??? :o)
  28.1.2002 23:35Zuzka
  No nic, dobrou noc, strýčku Fido (dobrou noc Niko), dobrou noc, děti!!!
  28.1.2002 23:36Zuzka
  Jéé. Mohla bych taky přidat dvě jména holčiček, teď už z králičího nebe???
  28.1.2002 23:38Erika
  Zuzka - jasně přidej!
  28.1.2002 23:43Zuzka
  Jsou tam! Jdu šrotat...ach jo!
  28.1.2002 23:46Petra
  Holky, jak to, že ještě nespíte?! ŠUpity do postele!
  28.1.2002 23:47Petra
  Zuzka: Pardon, při učení se ponocování povoluje. Co šrotíš?
  28.1.2002 23:51ucho 007
  Copak holky .. ale ja uz davno mel spat :-)
  28.1.2002 23:56Erika
  Přidáni další veterináři. Díky za zkušenosti co už jste poslali (sekce Nemoce). Dobrou noc všem ponocálkům.
  28.1.2002 23:58Petra
  No když Ty jsi nebyl vidět. Tak běž taky, jestli Ti to pomůže. Já bych taky potřebovala občas nějakého popoháněče, ale on mi tu pustil Pink Floydy, nechá mě do toho zažrat a pak si odejde usnout nad Velkou Fermatovou větou, matematik jeden! Tak já se jdu odpojit a naskenuju zase nějakou kapitolku Soukromého králíka, aby tam ta třetí nebyla tak osamocená. Brou!
  29.1.2002 08:21Libb
  Zuzka:
  Prosím o zkušenosti soužití kočky a kálíka a o rady. Moc dík. Jinak si Tě samozřejmě pamatuju :-)
  Poslední pokrok nastal dnes ráno, když se k sobě Kuba s Mindou dobrovolně přiblížili na 0.5m, pak kočka utekla :-) Bohužel je nemůžu nechat spolu celý den, protože kočka by mi asi zlikvidovala palmu (včera to zkoušela, pak zkusila kaktus, ale ten jí nechutnal)
  29.1.2002 08:42Nika
  Tak přeji všem pěkný den, hlavně všem vašim ušákům.
  Chtěla jsem se zeptat, není nutné nechat naočkovat pupíky proti myxomatoze? Je už přece teplo a začal lítat i hmyz! Ja vím, že zima ještě bude, ale přece.
  29.1.2002 09:25Zuzka
  Libb.
  No my jsem neměli nikdy kočku a králíky spolu - kočku mám já a králíky měl Tom. Ale můžu ti poskytnout některé cenné rady o soužití kočky a Zuzky nebo kočky a rybiček nebo kočky a křečka :o).
  K těm kytkám - musíš dávat pozor, aby nebyly jedovaté. Kočky totiž potřebujou zelené ožižlávat, aby se jim pročistil žaludek. Takže když doma nenajdou něco lepšího, tak ti polezou na jedovaté kytky a budou zvracet vícekrát, než ty můžeš stihnout uklízet. Takže je nejlepší hnedka od malinka jim pěstovat v květináči nějakou travinu, kterou ti budou chodit sem tam okusovat a sem tam se stejně z toho po--.
  Jo a další věc, kterou jsem zjistila. Uč hnedka od malinka Mindu na nějaké drápadlo. Já jsem tuto povinnost zanedbala, a dopadlo to tak, že jsme měnili jedna křesla. Pak už jsme Micku naučili na její drápadlo a je to OK, akorát to trvalo...to víš, starou kočku hnedka novým kouskům nenaučíš.
  Co se týče soužití s Kubou, tak toho bych se až tak nebála. Vždyť je to malé kotě, záleží teď, co se naučí a co si zafixuje.
  29.1.2002 10:57Libb
  Zuzka:
  Určitě ocením cokoliv, možná spíš na mail, tady je to o králíkách :-) libb@volny.cz
  29.1.2002 14:14Petra
  Libb: Hlavně dej pozor, aby Kuba malému koťátku neublížil. Kdyby pak vyrostlo ve statnou velkou kočku, mohlo by mu to vrátit. Mě se to stalo obráceně: moje morčice Nifruše rafla malinkou Féfuličku a ta si to pamatuje dodnes a s žádným morčetem se nekamarádí.
  29.1.2002 14:29Petra
  Tedy, ta jména začínají vypadat k světu! Už to začíná být docela inspirativní, pro někoho kdy vymýšlí jméno králíčkovi.
  29.1.2002 15:16Martina
  Tak teda nevím, ale Pečánek v králičích jménech mi spíš než jméno pro králíčka připomíná králičí pečínku :-(
  29.1.2002 15:24Cvrčulínek
  Ahojky chovatelé!
  Chtěla jsem se optat, zda neví někdo z vás, kolik by měl vážit dospělý zakrslý králík - samec po kastraci (Hermelín červenooký). Ten můj má 1,6 kg, ale nezdá se mi moc baculatý. Děkuji, hezké dny přeje
  Cvrček
  29.1.2002 16:15Petra
  Martina: Tak to jsem přehlídla, ale nepřijde mi to tak hrozné, spíš jiná podoba králičího škádlení, jakou používá Netka pro svoje Bestie.

  Cvrčulínek: Málem jsem si na Tvé přezdívce zlomila prsty, ale i tak vítej mezi nás potrhlé králíkáře! Ale odpověď na Tvůj dotaz nechám na někom jiném, asi na Erice. Zatím ahoj!
  29.1.2002 21:09Péťa
  ahoj všichni. tak jak se máte. já pokaždý když jsem tady tak tady nikdo není. hrůza. můj pupíček ted právě usíná. ale já věřím že okolo třetí v noci ožije tak čau
  29.1.2002 23:24ucho 007
  Péťa: musíš ho zlechtat a zmučit a pořádně prohnat, on pak v noci určitě bude chrnět :-)) Ja du teď hrát s Wendy na lovce králíků :-))
  29.1.2002 23:27Ušatej
  Péťa: Fakt??? To ten můj snad nikdy nespí!! :DDDDDDDDDDDDDD
  29.1.2002 23:28Ušatej
  Ucho007: Jo ty budeš králík a ona lovec!!!??? :))))
  29.1.2002 23:28Ušatej
  Zuzka: Tak tě asi ani dneska nepotěšim.... :)))
  30.1.2002 07:28ucho 007
  Sem tu první :-)))) .... Tyjo, to se mi jeste nestalo a asi dlouho nestane ....

  Usatej: presne tak, skocila na me a chtela me zakousnout, kdyz videla ze mam dobrotu
  30.1.2002 09:27Martina
  Ahoj všichni! Prosím o radu: Niki si poslední dobou drbe uši a klepe s nima, většinou poté, co ji hladím přes hlavu - uši. Tak nevím, jestli si je chce jen "uvést do původního stavu", nebo jestli s nima něco má. Nedělá to nějak často. Zkoušela jsem se jí do nich dívat, nic. Dneska mi ji přítel podrží a já si na ní posvítím baterkou. Kdyby měla ušní svrab jak moc by to bylo vidět? Zatím mi to připadá, že má ouška krásně růžovoučká. Díky za každou radu.
  30.1.2002 09:34Libb
  Martina:
  Kuba to dělá také a nějak se tím netrápím - mám pocit, že si je opravdu jen tak rovná... ;-)

  Ucho 007:
  No jo, já teď musím ráno hladit už dvě zvířátka, aby na sebe moc nežárlila, takže už to tak brzo do práce nestíhám... ;-)))
  30.1.2002 10:59Nika
  Erika a Ucho 007
  Prosím mám na Vás jednu otázku. Neměli by se teď králičci nechat naočkovat proti myxomatoze, je už přece teplo a hmyz už lítá. Poraďte prosím. Jo a ještě jedna : nemáte nějaké zkušenosti nebo vědomosti ohledně kastrace. Díky moc.
  30.1.2002 11:03Miki
  Martina
  Můj Mikeš si je taky vždy po mém hlazení proklepe. Ještě dělá to, že když ho mám na ruce a pak ho dám zpět na zem, tak si tak dozadu vykopává zadní nožičky.
  30.1.2002 11:19Martina
  Já si taky myslím, že je v pohodě, ale jeden nikdy neví. Niki vykopává zadní nožky, když se jí něco nelíbí, ale zase ne tak moc, aby dupala nebo vrčela.
  30.1.2002 11:20Martina
  Niki byla včera zase neuvěřitelně hladivá a mazlivá, furt za náma chodila, až jsem si ji nakonec vzala do klína a říkala "ty jsi můj malej svítiplyn, viď" a ona spokojeně mlela čelistma :o)
  30.1.2002 12:02Erika
  Nika - očkování máme v plánu v nejbližší době. Ohledně kastrace - zkušenosti žádné.

  Cvrčulínek - zdá se ti že váží moc? Mě to přijde celkem v pohodě. Je čistokrevný nebo ne?
  30.1.2002 12:09Libb
  Martina:
  Jo jo, vcera sem po dlooouhe dobe uslysel Kubu na chvilinku zamlit celistma. A zacina se kamaradit s Mindou (Minda s Kubou zatim ne, boji se ho - vzdyt Kuba je vic jak 2x vetsi nez to kote :-) )
  30.1.2002 12:38Petra
  Martina, Miki: Féfule si taky třepe ušima, jsem taky přesvědčená, že si je jen rovná. A taky vykopává nožičky, když byla dlouho mazlena proti své vůli.

  Včera jsme byli na očkování, veterinář se vůbec nedivil, že by to bylo moc brzo, myslím, že očkování má být prostě v zimě, v případě chovných králic ještě navíc v létě, tedy jednou za půl roku, jinak po roce. Ale zeptala jsem se, kolika let se dožívají králíci, že jí bude letos šest, a on mi řekl (veterinář), že tak těch pět šest. Byla jsem z toho mimo, ale pak jsem si řekla, že se to vlastně ještě pořádně nemůže vědět, vždyť ti králíci jako mazlíčci začínali tak před deseti lety, a to se jich moc toho plného věku nedožilo, protože s tím lidi ani akvaristiky neměli takové zkušenosti... tak jsem se uklidnila. Ale stejně se teď na Féfulku koukám trochu jinak, víc si uvědomuju, jak ji mám ráda. A na tu svou kostnatost dostala vitaminy (Neurol) a má prý na ně chdit tak jednou za 3 měsíce, že by jí to mělo pomoct. Jsem ráda, že jsem tam šla tak brzy.
  30.1.2002 12:39Petra
  Martina: proč je Niki "svítiplyn"???
  30.1.2002 12:56Martina
  Petra
  Protože je někdy stejně otravná :o))
  Králíčci chovaní doma se podle mě dožívají více let než venkovní, je o ně i líp postaráno. Samozřejmě jednou to přijít musí, ale věřím, že ještě ne.

  My jsme na veterině dostali králičí očkovací průkaz (fakt je na vrchu obrázek králíka!), máme jít v někdy v dubnu.
  30.1.2002 14:02Renata
  Martina
  Robin si take drbe usi, asi to bude normalni.

  Petra
  Kam chodis k veterinari? Ja dobrej? ( Bydlim totiz kousek od Tebe ).U nas, kdyz jsme Robina koupili jsem se byla zeptat, vzali si telefon a pak zavolali a meli by opet v unoru. Sbiraji si na "kralikare" telefony a pak to vezmou vsechno najednou, asi aby nemuseli vakcinu dlouho skladovat.
  30.1.2002 14:29Nika
  Cvrčulínek
  Ty máš vykastrovanýho samce? Pokud jo, napiš mi jak probíhala kastrace a jestli se králiček změnil, prosím? Zkrátka mi napiš vše co o tom víš. Díky moc.

  Martina
  Mam trošku jiný názor na to, kolik let se dožívají zarslí a normální králíci. Sice o ty zakrslí je víc postaráno, ale zase jsou tak přešlechtění, že jsou mnohem víc náchylní na nemoci, než ty normální. Ty normální jsou venku a tím padem jsou i mnohem víc odolní.
  Chtěla bych aby to bylo tak jak si myslíš ty, ale asi to tak bohužel není. Nevím, je to jenom můj názor.

  Libb
  To kotě musí být rozkošný, když je teď 2 x menší než Kuba. A to si myslím, že Kuba není žádný obr. Ale Kuba uvidí tak za 3 měsíce jak mu najednou kamarád povyroste a bude se divit. Pokud se ale budou kamarádit už odmala tak myslím, že v dospělosti nebudou žádné problémy.

  Všichni
  Taky vaší pupíci občas chytnou takovou , já tomu říkám "pošukovou" a lítají strašně rychle tam a zpátky a vyhazují přitom zadeček se zadníma packama do vzduchu?
  Fidika to posledni dobou chytá docela často. Myslím si, že je to projev radosti, co vy na to.
  30.1.2002 14:45Nika
  Jak se tak koukám tak většina zdejších dopisovatelů sem chodí až navečer. To mají všichni doma internet?
  Já mám na internet přístup akorát z práce a tak sem píšu jenom v pracovní době. Snad se časem zlepším. Budeme totiž kupovat domů lepší PC, takže bude i net. Zatím.
  30.1.2002 14:48Miki
  Nika
  Mikeš taky občas vyšiluje a lítá po bytě jako o závod a přitom si tak povyskakuje. Doma to dělá jen občas, ale jakmile jsem ho v létě brala ven, tak lítal po trávníku jako blázen. Taky dělá to, že mi pořád běhá za nohama.Kam se hnu, tak za mnou letí a když se zastavím, tak si mi lehne k nohám. To je roztomilý, co?
  30.1.2002 14:49Miki
  Nika
  Jo a zapomněla jsem dodat, že to je dle mého názoru projev radosti. Vždycky přitom vypadá tak kulišácky vesele.
  30.1.2002 15:01Petra
  Nika: Já myslím, že Martina nesrovnávala zakrslíky a "normály", ale králíky žijící venku a v bytě. Féfule je normální velký králík, původně králíkárnový, a bydlí v bytě. Takže asi není "degenére" a navíc je pěkně v teplíčku... a vůbec mi nepřipadá, že by si měla jen tak lehnout a --- přestat běhat... Na to fakt nevypadá!

  Ranata: Náš veterinář očkuje kdykoliv tam přijdeš, bez objednání. Je to Dr. Král, je na veterinářích (odkaz z nemocí). Kde bydlíš?
  30.1.2002 15:02Netka
  All:
  Naše bestie také třepají hlavičkou a hážou zadníma nohama.
  Já se vždycky směju, že se musejí otřepat a rychle umýt, protože na ně "dvounožec" sahal.
  :-)))
  30.1.2002 15:05Libb
  No Kuba vcera vecer zacal jen tak behat kolecka kolem stolu, zidle a me a zabehl jich asi 8 ;-) a kocka behala nejak zmatene kolem a nechapala ;-)))
  30.1.2002 15:17Martina
  Petra, Nika
  Srovnávala jsem králíky žijící venku a v bytě. Ale moje poznatky jsou teoterické z knížek a pak ty pozbírané tady :-) Taky jsem četla, že králík se může dožít při dobrých podmínkách 10 let a více.
  30.1.2002 16:50Libb
  Petra:
  Můj názor je, že Féfulka Ti dá sama předem nějak vědět (není možné, že Phoebe začala být nepříjemná před koncem? - byla to Phoebe?) a až to přijde a já věřím, že to bude za tak dlouho, že do té doby tuhle moji radu zapomeneš ;-), tak bych se k ní nezačal chovat jinak - myslím si, že pokud ji už odteď budeš starostlivě pozorovat, jetsli jí něco neschází, tak jí akorát znepříjemníš těch dalších 5 let života a de fakto možná i zkrátíš... A neboj, oni to králíčci berou určitě víc v pohodě, než my, lidé, zvláště my kolem 20 let (teda tady je nás většina trušku starších, ne? Tak 25 let.)
  A určitě ode mě Féfulku pozdravuj (a Kuba by se určitě taky přidal, kdyby věděl, že Ti to píšu. A Minda taky).
  30.1.2002 17:02Petra
  Libb: Díky, to jsem přesně potřebovala! Běžím za Fulíkem!

  Všichni: A co by se asi stalo, kdybych jí pořídila mladou kamarádku? Nebyla by smutná? Možná by si bránila svůj byt. Nebo by měla radost, že má přes den společnost?
  30.1.2002 19:48Outloň
  Viděli jste někdy svého jajíce spát? Já teda ne. Dá se to vůbec vidět? Šeďánek sice zavírá oči, když ho hladím, ale že by opravdu usnul, to jsem neviděla.
  Petra
  Já si myslím, že by si na kamarádku mohla zvyknout. Já bych taky chtěla koupit Šeďánkovi kamaráda, ale bohužel nemůžu. On by měl teda radost velkou.
  30.1.2002 19:55Ušatej
  Petra: Nějaká ženská která je pěkná s..... tak ta měla králíka a chovala se k němu příšerně a dožil se 7let :((( ale ty se k Féfulce chováš určitě líp to se dožije aspoň 20 :)))))
  30.1.2002 20:00Viki
  Outloň
  Tak ja sa môžem pochvaliť, že raz sa mi podarilo mojho Vikiho umazliť a to tak, že pri mne úplne zaspal:-))) Vyzeralo to asi tak, ze som mala pri ňom položenú hlavu a on sa postupne položil na bok a asi za pol hodinku sa prevrátil na chrbát a predne labky mal prekrížené. No možem prehlásiť, že to bol najkrajší pohlad aký som kedy videla:-)))Hm... a čo bol pre mna nový poznatok, tak kralici maju pri spani zatvorené očká. Dovtedy sa mi ho totiž so zatvorenými očami nepodarilo vidieť. No ale ja ho zas nemam tak dlho:-)Mame ho od Vianoc a je to ten najkrajší darček aky sme kedy dostali:-)
  30.1.2002 20:31Erika
  Viki - to muselo být super!! Fakt spal na zádech?
  30.1.2002 21:13Ušatej
  Viki: Jééééé :)))))))
  30.1.2002 22:23Renata
  Petra
  V Břevnově -z Hradčanské 7 stanic.
  31.1.2002 07:27Libb
  Hm, není to moc o králíkovi - už mám jenom jednu kočku - tu dvounohou...
  Petro - králíci se dožívají většího věku než něktreé známosti - 4 roky...
  31.1.2002 07:41Libb
  Ale já jsem fakt mimo, samozřejmě, že zbyla ta čtyřnohá kočka... :-(((
  31.1.2002 09:27Lucka
  Libb

  Tak to je mi opravdu moooc líto. Ale nesmutni, máš svoje věrná zvířátka.
  31.1.2002 09:59Petra
  Libb: Takže to jsi teď volný?!!! Holky, kluk co má rád králíky, nepoperem se?
  31.1.2002 10:26Zuzka
  Ahojky lidičky. Pěkný den všem :o)
  31.1.2002 10:34Zuzka
  Libb.
  Ahoj. Je mi to moc líto, co píšeš (zima je králíčku, příteli němý, příteli, človíčku v sousední zemi, taky tě bijí, taky tě bijí...tohle od Kryla si vždycky broukám, když je zle). Já myslím, že všechno bude zase v pořádku - podívej, Petra už si nasazuje boxerky a chce se poprat!!! Zatím ahoj,a drž se!!! Z.
  31.1.2002 10:53Libb
  Díky všem (doufám, že to tady moje mladá - nějak se nemůžu přinutit napsat bývalá - nečte ;-)) za podporu a omlouvám se, že mezi vás tahám svoje soukromé problémy...

  Jinak kočička se pomaloučku začíná kamarádit s králíkem :-)
  31.1.2002 11:01Zuzka
  Libb:
  Třeba se to s tou tvojí samičkou ještě spraví...:o)
  31.1.2002 11:02Zuzka
  Pražáci:
  Nevím, jestli se můžu optat na Králíkách, ale můj velký králík Tom shání podnájem v Praze. Nevěděl by někdo o něčem solidním?
  31.1.2002 11:02Libb
  Zuzka:
  Bez zbytečných podrobností - nedávám tomu moc šancí a i kdyby, tak si nejsem jistý, jestli by to bylo moudré...
  31.1.2002 11:03Zuzka
  Libb. Jé...ty jsi tady?
  31.1.2002 11:04Zuzka
  Libb.
  Nevím, co se stalo, to je jasné, jen ti chci říct, že jsme to už s Tomem taky párkrát lepili, ale nebylo to (naštěstí) o tom, že do jedné řeky dvakrát nevstoupíš...Jsme teď rádi, že jsme to spravili...i když váš problém může být jiný.
  31.1.2002 11:17Libb
  Zuzka:
  já jsem tady pořád, když nám funguje v práci internet - a to většinou funguje...
  31.1.2002 11:47Renata
  Nejak mi uniklo, kdo ma Nikinku a chodi s ni k veterinari na Hurku? Kdyz uz konecne zacnu mit prehled kdo je kdo, tak me takhle vykolejite pro me neznamym jmenem.( Jeste, ze to Ucho k nasim jmenum pise )

  Robin si rano vylomil zub - ale asi mu to moc nevadi, akorat se zlobil, ze jsem mu ho nedovolila sezrat s tim bonbonkem, o ktery si ho vylomil.( Tak jsem mu jeste ostrihala drapky, aby mel vsechno neprijemne pohromade - vcera slavil svatek, tak mel zase prijemne. Je ale urazenej a zalezlej ve sve postylce ).
  31.1.2002 11:53Erika
  Renata - kterej zub si vylomil? To jsou věci, jen tak si vylomit zoubek. Ani jsem netušila jak snadné to může být.
  31.1.2002 12:30Renata
  Erika
  Dolni. Mel ho dost velkej, byl ted linej hryzat. Ale zrejme ho to ani nebolelo. POtreboval by zkratit i ty horni, ale radeji nejak postupne. Nerada bych mu delala kasicky a krmila ho lzickou ( 70x denne! )
  31.1.2002 13:58Petra
  Renata: jeden veterinář moc zkrátil mému morčákovi přední zuby a tři dny si nemohl ukousnout list ani trávu a musela jsem mu to trhat na kousky. Tak pozor na zkracování zubů!
  31.1.2002 14:02Martina
  Renata
  Na Hůrku chodím s Niki já a už sem píšu asi 5 měsíců (co mám Nikuši :o)

  Viki
  To muselo být super! Já jsem Niki nikdy spát neviděla, ale občas si lehne na bříško. Mému příteli se hrozně líbí, když zívá. Prý vypadá jako tygr (no nevím, kde na to přišel).

  Libb
  A máš po harému :o) ale ty si zas ňákou najdeš
  31.1.2002 14:16Libb
  Martina:
  No ták, mně teď opravdu do smíchu není.
  31.1.2002 14:22Martina
  Libb
  To věřím, ale uvidíš, bude líp.
  31.1.2002 14:45Libb
  Ucho 007:
  což takhle udělat seznam účastníků diskuze? Aby se tam aspoň ti co tady chodí pravidelně mohli zapsat - kdyz se sem někdo týden nedostane, opravdu nemusí být jednoduché si ho správně připomenout (Ještě když to jsou aspoň 2 Veroniky a králík Niky ;-))
  31.1.2002 14:50Petra
  To je fakt, Verča, Nika a Nikinka se pletou, a to ješte k Nikince patří Martina...
  31.1.2002 14:57Martina
  Tak já se budu psát jako Martina a Niki, co vy na to?
  31.1.2002 15:10Petra
  Martina: Tím si zrušíš to povídání u přezdívky a ucho to bude muset předělávat. A krom toho je tam Niky napsaná. Nekomplikuj to, my si Tě docela pamatujem a nováčci se rychle zaučí!
  31.1.2002 16:50Zuzka
  No nechci se chlubit, ale mám v tom celkem pořádek...:o)
  Jen by mě zajímalo, proč už sem nechodí Jehla a Katy (vždycky jsem s napětím sledovala, co její tři holky v obrovském činžovním baráku pro králíky)?
  31.1.2002 17:03Netka
  Viki:
  To spinkání ti opravdu závidím. Naše Bestie jsou hrozně samostatné a nějaké lísání se k dvounožci prakticky nehrozí.
  Capucka, když už ji ulovím, se nechá chvilku chovat a očividně se jí to líbí.
  Kávička je stuhlina celou dobu, co ji chovám. Jenom jednou se stalo, že natahla čumáček pro drbání a asi předevčírem si mi v náručí položila hlavičku tak roztomile na ruku.
  :-)
  Ony jsou hrozně samostatné a mazlení je nebere.
  31.1.2002 17:07Netka
  Martina:
  Já přímo miluju to jejich zívání. :-) Ještě se při tom vždycky nádherně protáhnou a otevřou tu tlamičku dokořán :-))) Občas s sebou praští o zem a jakoby se válí na zádíčkách. :-) To jsem viděla jenom u Capucky.
  31.1.2002 17:24Viki
  Netka
  Tak a este sa musim pochvalit, ze Viki vcera dostal darcek - spristupnili sme mu konecne obyvacku (zatial bol iba v spalni). Asi bol straaaasne rad, pretoze asi po pol hodine skumania noveho terenu si s prehladom zistil, ze na sedacke sedi jeho dvojnoha kamoska (to ako ja:-)), vyhupkol si mi na kolena a asi hodinu si vyzadoval hladkanie. Dost som o tom premyslala preco je Viki taky pritulny, kedze som na tychto strankach citala, ze tomu tak vzdy nie je. Dosla som k zaveru, ci to nebude tym, ze ked sme si ho kupili pred sviatkami tak som mala 2 tyzdne volno a Viki bol vtedy naozaj v kurze:-). Este som tieto stranky nepoznala a tak som neakceptovala (že novy clen rodiny ma zostat nejaky cas neruseny vo svojej klietke) ani jeho nechut na hladkanie a vlastne sme ho v kuse "umojkavali". Mam pocit, ze asi vtedy sa to v nom niekde zobudilo a dnes t.j. cca 6 tyzdnov co ho mame tak stale za nami hopka ako psik a co je hlavne VYZADUJE si hladkanie (vydrzi aj hodinku:-)). No a mozno je to aj tym, ze jeden chovatel mi dost striktne radil, ked som pri kupe vahala ci jedneho alebo dvoch zajacikov, ze iba jedneho, pretoze iba vtedy sa na nas najviac citovo upne. Kto vie...
  31.1.2002 19:59Renata
  Martina
  No tak promin. Kdyz jsem si psala poznamky, tak ses zrovna nejak nehlasila. Jeste jsem Te hledala vcera, ale take marne. Uz si to budu pamatovat.
  31.1.2002 20:08ucho 007
  oukej, oukej! :-) Udelame seznam lidicek! Dejte mi na to nejakou chvilku....

  Petra: rychle nejakej sraz! To se pak pamatuje lip :-))
  31.1.2002 20:10Renata
  Taky jsem si myslela, ze mam seznam. Pak ma nekdo neomluvene absence a jeste Ti vynadaji. Navic tu je posledni dobou spousta novych lidicek. Sraz by nebyl spatnej.
  31.1.2002 20:17ucho 007
  Zkontrolujte si, co vsechno se o vas pise kdyz najedete na sve jmeno myskou - pokud se neco zmenilo, neco chybi, nebo tam snad zatim neni nic - piste informace primo me na majla diskuze-info@kralici.cz :-)
  31.1.2002 20:54Péťa
  ahojky všichni. tak jak vám dneska dupou králíčci???
  31.1.2002 21:05Péťa
  víte co je divný? nebo vlastně asi není. ale když ležím na zemi nebo na posteli tak ten můj šmudla mě očuchává leze po mě strká do mě čumáčkem ale jakmile hejbnu rukou že ho chci pohladit tak uteče!!!!!!!!!!bůůůůůůůů já chci mazlivýho Snížka
  31.1.2002 21:13Ušatej
  Libb: To je mi líto :(( ale i ta čtyřnohá kočka stačí, ta ´ůstává věrná furt :))
  31.1.2002 22:20Jarka
  Libb.
  byl jsi na té stránce DUMKA?
  31.1.2002 22:55ucho 007
  Péťa: je akorát lekavej, to se určitě ještě zlepší ... vždyť je u vás teprv týden :-) Dej mu čas