od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Prosinec v roce 2016
 • Zobrazuji 498 zaznamu.
 • 1.12.2016 11:00Adele - králíček Felix
  Dobrý den.....
  Včera v 6 h. Jsem musela nechat utratit králíčka, protože nemohl na zadní nohy, nechtěla jsem ho trápit. V úterý nemohl jen na jednu nohu a tak jsem si myslela že to bude tím jak má problém s kůží na nožičce že ho to bolí, ale ve středu ráno jsem se koukla a už nemohl chodit plazil se.....! Papal normálně, ale napít se už nemohl. A tak jsme ráno zavolali veterináři jestli by se na něj nemohl kouknout, byli jsme objednání na 17:30 . Když veterinář viděl mého králíčka řekl že mu už není pomoci...a tak přesně v 18:00 vydechl! Měla jsem ho strašně moc ráda........, ale jsem ráda že jsem se s ním mohla rozloučit a tak, se chci zeptat přemýšlím jestli si mám koupit zase králíčka a nebo zkusit pejska.... Ale mám strach že pejsek mi králíčka nenahradí ......
  - - - - -
  Jenom jsem zapomněla napsat že umřel asi na stáří bylo mu 8 let
  1.12.2016 11:36Kájka
  Adele: je mi líto, že Ti umřel králíček :-( Dožil se ale pěkného věku.
  Králíček a pejsek jsou odlišná zvířátka. Musíš vědět Ty, jestli chceš zase králíčka a nebo jestli toužíš po pejskovi (jestli jsi si ho třeba přála už dříve) Králíčci mohou být mazlové (ale ne každý). Pes je přítel člověka, věrný. My měli králinku, která byla skoro jak pejsek. Pro nás byla člen rodiny, přítel člověka, navíc mazel. :-) Bohužel, v září umřela. :-(
  1.12.2016 12:32Alpa
  Adele - to je smutné :-( My jsme měli 17 let pejska a teď máme králindu. Pejsek je oddaný přítel a hodně se s ním zažije. Péče je ale mnohem náročnější. Potřebuje pohyb, minimálně 2x denně venčení za každého počasí. Taky štěká, případně vyje když je sám, což může vadit sousedům. My máme na zvířata štěstí, i králinda je závislák a mazel, takže absťák po muchlování s kožíškem neznám. Rozhodnutí je na Tobě, jsou to úplně jiná zvířátka a každé má svoje plus a mínus. Hlavně je to rozhodnutí na dlouhý čas, králiček někdy žije více než 10 let a pejsek ještě déle ( kamarádce odešel v 19ti letech) . Přejeme šťastnou ruku při výběru zvířátka, A+Z
  1.12.2016 13:09Adele - králíček Felix
  Moc děkuju za radu... , ale spíš bych brala králíčka když se tak rozmyslím z toho důvodu že už mám zkušenosti..., a vím co mám dělat a co ne.... ! Dneska se jdu podívat do chověnky kde jsem kupovala i před chozího králíčka . Chci si koupit úplně stejnýho měla jsem beránka - černé oči a byl hnědočerný a bíle bříško , když ho tam mít nebudou budu hledat dále. S tím štěkaním máte pravdu mám kamarádku která má 2 čivavy a bydlí na bytovce jako já... A má problém protože furt štěkají.... ! A po králíčkovi mi zbyli také věci co bych s něma dělala, na psa bych si musela kupovat nové věci. Toho králíčka co jsem měla teďka jsem dostala k vysvědčení v 1.třídě a dostala jsem ho tak že jsme jednoho dne šli do chověnky a on se mi ten králíček líbil..... , tak mi ho strejda zamluvil a druhý den mi ho přivezl.Prožila jsem s ním nádherné dětství....😭
  - - - - -
  Dneska jsme ho pohřbily na zahradě u babičky ...... Dalamjsem mu do hrobečku ušité srdíčko ,které jsem ušila když jsem byla malá. Na hrobeček jsem mu dala dvě dlaždice a křížek a v létě mu tam dám vázu na kytičky
  1.12.2016 18:31Žofinka91
  Dobrý večer mám skoro 2 roky starou samici a podle toho jak vypadá je to holandský králík . Když jsem ji pustila běhala kolem mě chtěla hladit i na mě si vyskočila a hladila jsem ji.Jenže teď jsem na ni neměla moc času . Věnovala jsem se ji ale ne tolik . Pomáhala jsem rodičům,onemocněl jim pejsek 9let má,chytil akutní zánět slinivky,hrozilo mu utrácení . Týden do nemocnice na 3hodiny kde dostal kapaky a injekce.Naštěstí se z toho dostal,ale pomáhala jsem našim,jezdila jsem s ním,taky jsem ho hlídala aby si odpočinuly rodiče.Dost těžce to nesly a já taky.Jenže moje ušanda jako by se se mnou nebavila.Nechodí za mnou jdu já za ní,už nepříjde jen kouká když ji volám tak vidím jak ouškama poslouchà,ale lehne si a pořád mě jakoby hypnotizuje pohledem
  Když kolem ni projdu tak se posadí a čumàkem mi jde k nohám.Trápí mě že už nemá ke mně tak blízko.Myslíte si že se to spraví?Děkuji moc
  1.12.2016 19:13xoxo.bunny
  Dobrý večer,
  Mám takový problém..
  Králík mi snědl kousek gumičky..běhal po bytě volně a našel gumičku a stihla jsem mu vzít skoro celou gumičku,ale kousek snědl.. Je gumička jedovatá?
  1.12.2016 19:34Alpa
  xoxo -hlídej ji. Neměl by být problém a vykadí to. Jedovatá není :-)
  1.12.2016 19:40Lucka001
  Dobrý večer moje ušanda měla přilepené hovínka na srsti pod ocáskem.Dala jsem ji to pryč.Myslíte že je to špatně?Není apatická právě naopak,jí,skáče,čůrá a kadí normálně.Jen má tam asi delší srst a jak sedí na záchodě tak se ji to tam přilepí,je to možné?
  1.12.2016 21:04Neen
  Lucka001 ano u dlouhosrstých králíků se to stává normálně
  - - - - -
  ahoj,chtěla jsem se zeptat,naše králice dnes vcelku nahlas doslova zaječela či zakvyčela tenkým hláskem,zkontrolovala jsem jí okolo zadku a prochmatala jí,ale na nic jsem nepřišla,chováme ji spolu ještě se starší králicí ve 2metrovém kotci,tohle udělala poprvé a vcelku mě to překvapilo.
  2.12.2016 05:22Michelles
  Ahoj, mela bych dotaz. Vcera byla moje druha usanda na kastraci, je ji 4-5 let pani doktorka rikala, ze operaci byla velmi slozita musela ji proste vyndat vsechno, protoze mela rozlezlou rakovinu a jeden vajecnik opravdu serednej, takze ma i antibiotika. Asi po sesti hodinach nam uz sama pila a bastila. A ja bych chtela poradit jestli existuji nejake vytaminy nebo leky pro lepsi rekonvalescenci. Dekuji :)
  2.12.2016 07:27Nicola22
  Žofinka91: Já mám zkušenost takovou, že u mojí samičky (1 rok) se nálady a potřeby kontaktu mění každý den. Jeden den by se umazlila a pak třeba tři dny ani nevyleze z ohrádky... A když je uražená za něco, co jsem jí "provedla" (neměla jsem čas, jely jsme k vetovi atd.), tak jí to klidně pár dní vydrží. Dřív jsem kvůli tomu i po nocích brečela :-D. Ale teď už to neřeším... Nech tomu volný průběh. Zkus jí pohladit když jdeš kolem nebo donést nějaký pamlsek... U nás tyhle úplatky docela fungují :-)
  2.12.2016 09:42Daniberu
  Žofinka91: Pokud před tebou nezdrhá, neschovává se, neotáčí se k tobě zadkem a ještě tě hypnotizuje pohledem a nechá se hladit, tak to nebude tak zlé :).
  2.12.2016 10:06ctulka
  Žofinka91 já si myslím,ýe jo
  To,že si lehá čumáčkem k Tobě říká hladit,tak se jí ted trošku víc věnuj,když jdeš kolem ní tak ji chvilku hlad a hodně na ni mluv.
  2.12.2016 10:59Pavla89
  Ahoj. Chci se zeptat na Vaše zkušenosti se stárnoucími králíčky. Mám zakrslého beránka, teď měl zrovna 7 let. Jako "štěňátko" dostával Beaphar Care+ junior, pak až dodnes dostává Beaphar Care+ adult a k tomu přimíchané Oxbow Adult (tak 50 na 50). Vždycky si vyjedl ty beaphar a oxbow snědl až nakonec (asi mu tak nešmakovaly). A vždycky, když mě viděl, že jdu, tak už připravený u misky a tisíckrát mi ty granule vyrazil i z ruky, jak už je chtěl. Teď ale poslední asi 2 týdny už chce jenom kokinka, pak teda si vypapá ty oxbow a nakonec až jeho dříve milované beaphar. :( Už mám docela strach, že je to nějaká špatná předzvěst. :( Objednávám teď tady všechny možné lepší granulky v menších baleních na zkoušku, třeba se na některé chytne. Dostává taky od mala různé sušené bylinky a větvičky, minerální sůl, minerální kameny, všechno možné, co většinou objednávám tady a to ještě docela papá. Už teda není moc aktivní. Dřív se pohyboval volně, přišel a vyskočil do obýváku na sedačku se nechat hladit, různě si chodil a vyzvídal, co by kde mohl překousat, ale v posledních měsících už nevystrčí ani čumák, i když má otevřenou ohrádku. Taky těžko snáší změny. Dříve, když měl 1-2 roky, tak jsme cestovali 300 km vlakem tam a zpět, autobusem, metrem...trvalo to třeba i 4-5 hodin a on všecko zvládl, ani se nepočůral, ale pak jsme se přestěhovali, tak už nebylo potřeba cestovat, takže teď cestujeme tak maximálně k tomu vetovi 5 minut, ale on se většinou počůrá a doma pak ještě posrajdí. Dnes odpoledne půjdeme k vetovi, tak se moc netěším. Jaké jsou prosím vaše zkušenosti se stárnutím králíčků? Na co se případně připravit? Děkuji.
  2.12.2016 11:20Kájka
  Pavlo, myslím, že to všechno je normální vzhledem k věku -snížená aktivita, tím pádem k menší potřeba jíst. To, že se počůrá cestou na veterinu také není divné, může to být i stresem. Nejlepší je dávat do přepravky podložky "podprdelníky" (koupíš v lékárně), z jedné strany to nasaje a zespodu se to nepromočí, pak snadno vyměníš, vyhodíš. Když je velká ta položka, tak si ustřihneš třeba jen půlku a dáš na dno přepravky.
  2.12.2016 11:22Daniberu
  Pavla89: Já myslím, že v sedmi letech to ještě žádný přestárlý "dědek" není. Nemusí už mít takovou chuť k jídlu. Nedávala bych mu žádnou minerální sůl, ani kameny. Ty nejsou dobré ani pro mlaďochy. Zbytečně zatěžují ledviny. Granulí nemusí sníst tolik. Taky se prodávají speciální, dietnější, pro seniory. Dietnější jsou také třeba grainlessky. Moc "kokinek" bych mu taky nedávala. Hlavně ne ta všelijaká umělá, s tuky, sladká...ble. Jen si tím zbytečně zaplácají žaludek na úkor sena, granulí a zeleniny.
  Přeju, ať je ušadlo zdravé a je tady s tebou v pohodě ještě řadu let :). Někteří šťastlivci se dožívají i přes 10 let a byl tu rekordman tuším 14ti letý, takže ten tvůj je ještě hotový mladík :-).
  2.12.2016 11:23Kájka
  To, že nechce vylízat, to tady už někdo psal, když měl starého králíčka. Ale 7 let není tak moc starý, může tady být ještě několik let. Uvidíš, co dnes na veterině. Hlavně, aby mu vet zkontroloval zoubky. Ale když mají králíčci problém se zubama, tak spíš nechtějí jíst seno a granulky ano.
  2.12.2016 11:39Daniberu
  Pavla89: Teď mě ještě napadlo...Seno a zeleninu doufám dostává a jen jsi to nenapsala. To by měla být hlavní složka jeho stravy. Granule jsou pak vlastně jen takový doplněk a nemělo by jich být moc. Jen tak malá hrstička 2x denně. Pokud jim nedělá zelenina problémy, tak granule ani nejsou nezbytné. Je to jen taková jistota, že mu pro nedostatečně pestrou zeleninu, nebo z důvodu probému s trávením nebudou nějaké potřebné látky chybět.
  S tím, že u některých už je v tomto věku snížená aktivita, nebo adaptabilita na změny, souhlasím s Kájkou.
  2.12.2016 11:45Petastastna
  Ahojte, chci se zeptat,stoličky u králíka nejde vytrhnout ani tehdy,když ušákovi přerůstají tak, že co 3-4 týdny musíme na broušení? Jak velké je to riziko? Dělá se to vůbec z tohoto důvodu? Upozorňuji že ušák má u zubů přerostlé i kořeny stoliček
  2.12.2016 11:50Pavla89
  Děkuji, dobře, sůl a kameny už raději vyřadím. Kokina dostává Crock Complete, jen pár denně, sem tam chleba. Já si taky nemyslím, že by byl zase tak starý, ale už je takový puchýř napučený, nechce už ani pohladit. :( Má dokonce už asi 4 roky svůj vlastní pokoj, takže má klid, ale dřív právě vždycky vylezl a peklil, dělal vývrtky a běhal... Do přepravky používám ty dětské podložky. Nepřikládám tomu žádný velký význam, že se počůrá, ale spíš jak se změnil...to mě trošku děsí, když teď ještě přestal papat granule, po kterých se mohl vždy zbláznit. Kéž by se to nějak srovnalo, já už jsem na něj tak navyklá, že si to ani nechci představovat, že by se něco mohlo stát. :(
  2.12.2016 11:51Daniberu
  Petastastna: V některých případech se určitě trhají, ale musí se rentgenem zjistit, jestli je to možné a nehrozí, že by třeba praskla čelist. Je to prostě individuální a musel by o tom, jestli je to ve vašem případě možné rozhodnou opravdu specialista.
  2.12.2016 11:54Pavla89
  Daniberu: Ano, snažím se mu dávat vše napříč celým králičím jídelníčkem a granule dávám jak píšeš. Vodu má taky 2x denně čistou, ale naštěstí pije normálně.
  2.12.2016 11:59Daniberu
  Pavla89: Crocky jsou celkem ok, ale víc, než jeden denně bych nedávala. No a chleba mu, prosím tě, nedávej vůbec! Seno a zeleninu tedy dostává? Seno je hodně důležité nejen pro trávení, ale i na zbrušování zubů, ale to snad víš.
  - - - - -
  Pavla89: Promiň. Odpovídala jsi zrovna když jsem se znovu ptala :).
  2.12.2016 12:01Petastastna
  Daniberu : právě že jezdíme do Brna, říkala jsem jim že už je to neúnosné, že fakt jezdíme co měsíc a říkali že jedině prostě brousit...
  2.12.2016 12:07Pavla89
  Daniberu: Já mám tendenci mu teď dávat třeba 3-4 ty kokina, když tolik nejí. Kdyby to bylo postupně, tak by mě to tak nevyděsilo, ale toto bylo opravdu ze dne na den. Seno jí, ale nikdy nejedl nějaké velké množství, i když jsem taky zkoušela všechny možné druhy a značky, tak tomu moc nedá.
  2.12.2016 12:14Daniberu
  Pavla89: No já ti nevím. Já bych to zrovna pamlsky, ale hlavně ne tím chlebem, nedoháněla. To mi přijde kontraproduktivní. Máš ale pravdu, že ze dne na den to trochu divné je...Uvidíš, co na to veterinář.
  2.12.2016 12:21Pavla89
  Daniberu: Chleba mu teď nedávám vůbec, ten mu dávám fakt jen občas. No snad se to nějak srovná. :( Pak napíšu, co na to ten veterinář. Zatím děkuji za odpovědi.
  2.12.2016 13:07Nastreia
  Ahoj tak jsme naši půl roční Leie udělali u přítele velký výběh a přestala chodit do záchodu, má ten klasický trojúhelníkový. Co myslíte, puberta, nebo potřebuje větší ? A nějaké typy jaký prosím? Děkuji :)
  - - - - -
  A děkuji všem, co mi radili ohledně amputace pacinky. Zítra jdeme na H-vet za MVDr. Valesem, tak uvidíme, co řekne. Btw netusite jak má ceny, třeba rtg atd? Doteď jsem chodila ke známému, tak to bylo jiné..
  2.12.2016 13:30Daniberu
  Nastreia: Podle mne je určitě obdélníkový lepší, ale jestli je to záchodem, nebo pubertou, to netuším :).
  Pokud chceš být připravená na to, kolik budeš za co platit, tak si tam zavolej. Vím jen, že není předražený. Třeba Hůrka má ceny o dost vyšší.
  2.12.2016 15:15teddy králíček
  Potřebuji nutně pomoci: dala jsem svému králíkovi mokrou ( umytou) mrkvovou nať večer se nedělo nic ráno dostal znovu ( trochu) a teď leží a tiše si brouká. Může být nadmutý?
  2.12.2016 16:39Alpa
  teddy - pro jistotu mu udělej kmínový odvar
  2.12.2016 16:47Daniberu
  teddy králíček: Kmínový odvar mu určitě neuškodí, ale z čeho usuzuješ, že mu není dobře? Sedí nějak divně, nebo dlouho, nebo je apatický? Broukat si může i spokojeně. K jídlu si nic nevezme?
  2.12.2016 17:11leprechaunek
  Čistě pro zajímavost, před pár týdny jsem tu řešila slzící oko micáka. No, po pár návštěvách veteriny můžu shrnout, co si ten můj trouba pořídil: poškrábaná rohovka, poměrně dost přiucpaný slzný kanálek a přerostlé kořeny, a to všechno naráz :-D A k tomu ještě začínající háčky a pár z řady vybočených zubů.
  Kořeny naštěstí ještě nejsou nijak drastickě, a z broušení jsem si ho přinesla před chvilkou, ale popravdě začínám být dost zvědavá, jakým směrem se to bude ubírat dál. :-D
  2.12.2016 18:44Michelles
  Ahoj, mela bych dotaz. Vcera byla moje druha usanda na kastraci, je ji 4-5 let pani doktorka rikala, ze operaci byla velmi slozita musela ji proste vyndat vsechno, protoze mela rozlezlou rakovinu a jeden vajecnik opravdu serednej, takze ma i antibiotika. Asi po sesti hodinach nam uz sama pila a bastila. A ja bych chtela poradit jestli existuji nejake vitaminy nebo leky pro lepsi rekonvalescenci. Dekuji :)
  2.12.2016 19:10Kájka
  Jano, teda -co všehno najednou si Jaroušek vymyslel... To nejsou zrovna dobré zprávy :-(

  Přeju, ať se rychle zotaví po tom broušení. Jak na tom je?
  2.12.2016 19:15Pavla89
  Ahoj. Tak jsme byli u veta a nic nenasel. Cumacek, zoubky vaha i na prohmat v poradku. Rikal, ze vypada dobre, takze zrejme tim vekem ta zmena v jidle. Tak uvidime, jak to bude dal probihat.
  2.12.2016 19:32Neen
  ahoj,chtěla jsem se zeptat,naše králice dnes vcelku nahlas doslova zaječela či zakvyčela tenkým hláskem,zkontrolovala jsem jí okolo zadku a prochmatala jí,ale na nic jsem nepřišla,chováme ji spolu ještě se starší králicí ve 2metrovém kotci,tohle udělala poprvé a vcelku mě to překvapilo.
  2.12.2016 19:36leprechaunek
  Kájka: spí jak pařez :-D No já jsem aktuálně vysmátá od ucha k uchu, protože ta prvotní prognóza byla daleko horší... jakože ve stylu ještě nic akutního, ale prostě v pusině bordel a kořeny na postupu... s tlakem na oko.
  No jo, jenže kořeny jsou sice přerostlé, ale ne katastrofální, oko už je skoro měsíc v klidu, takže ani tam to nebude tak hrozné, a hlavně se dneska při čištění kanálku ukázalo, že BYL průchozí, ale prostě plný svinstva... a že i kvůli tomu mohlo zlobit to přetékání slz, ne zatím přímo kvůli zubu.
  Pan doktor ho dneska měl na stole podruhé a po zbroušení všeho bordelu konstatoval, že na šestiletého králíka to zase není vůbec tak hrozné, že zuby v horším stavu řeší u tříletých.
  Takže... sranda docela jo, ale jednak jsem strašně ráda, že se ví, jak na tom micák je... nejen zuby, ale ten slzný kanálek mě dneska fakt dorazil, protože barvivo tím normálně teklo, nikdo žádné podezření... jednak micánek i poslední týden, to už byl objednaný na broušení, sice seno normálně nežral, ale chodil uzobávat nastříhané na kousíčky :-D Vetka se dneska smála, ale jako co, účel světí prostředky a hlavně další pozitivní věc. Takže tak...
  Já už jsem se vynervovala dost za poslední měsíc, takže pro mě už je tohle fakt úleva. :)

  Jinak znovu pomilionté musím pochválit paní doktorku Umýsovou ve Zlíně na Podhoří, a pana doktora Cinka, který operuje... oba na řešení problémů se zuby fakt skvělí, dneska navíc perfektní "pooperační" péče, prohřátí, infuze a domů narvaná analgetika. A co mi tak říkal, králičí zuby a čelisti zdaleka neřeší poprvé. :) Bože, kéž by takových veterin bylo víc. :)

  Taky bych se fakt přimlouvala k jejich zařazení na seznam doporučených veterin... vím že jsem sama, ale když sem lidi ze Zlína moc nechodí... Ale na tuhle veterinu chodím pět let, řešil se nádor, poranění ucha a čelisti, problémy s trávením a teď oči a zuby, a jak jsem rýpal, tak u nich prostě nemám jednu jedinou výhradu... jsou perfektní, jak znalostmi, tak postupy řešení problémů a chováním ke zvířatům. Myslím, že by fakt bylo fajn, kdyby lidi ze stránek tady na ně měli odkaz...
  2.12.2016 21:29teddy králíček
  Promiňte, jsem naprosto vyšilující majitelka. Králíček nemá žádné příznaky nadmutí. On toto dělá často a nic mu není. Teď je zase veselý. Jen jsem se polekala kvůli tomu že jsem mu dala tu mokrou nať.
  2.12.2016 22:16Alpa
  teddy - mokré zelené krmivo nevadí, nesmí být zapařené, plesnivé apod. Chápu, ale že člověk má strach ... :-) Hlavně, že je králoš v pohodě. A+Z
  3.12.2016 09:52Kikčule
  Zdravím, je možné, že se králík bojí párku? Když jsem ho měla k večeři a on přišel a očmuchal ho, úplně se zjančil :D
  3.12.2016 16:32Jahůdka
  Dobré odpoledne všem chovatelům :) Obracím se na Vás s pár dotazy, snad mi poradíte :) Mám úplně prvního králíčka (mám ho necelý týden) a byť jsem si před jeho koupí vše přečetla a prostudovala, jakmile přišla praxe, nejsem si v několika bodech jistá :(

  1) Umístila jsem ušákovi do jednoho rohu záchod, ale chodí mi čůrat do jiného (čůrá ale i do záchůdku, přesto má ale druhý roh úplně pročůraný) tak se ptám, jestli mu tam mám přemístit záchod nebo ten pročůraný roh něčím vyčistit a doufat, že už tam nebude chodit? Je to roh u sena, kde teda automaticky dělá i bobečky :(

  2) Ještě jsem ho nepustila ven z klece, ale myslím, že už je čas. Na jak dlouho ho mám pouštět a mám ho hned pustit po celém pokoji? Nemám ohrádku nebo tak a králíčka mám v obýváku :)

  Děkuji moc za Vaše rady :) Jen bych chtěla podotknout, že mám malou dcerku a byť králíčkovi věnuji opravdu maximum času, nemůžu celý den sedět u klece a hlídat, kdy skočí na záchod - takhle se to totiž radí při výchově na záchod a já nemůžu imrvere u té klece být. Času mu ale dávám dostatek :)

  Ještě jednou moc děkuji!
  3.12.2016 16:48Perrita
  Jahůdka: Ahoj, záchůdek dej po seník, pokud je to možné, králíčci jsou takoví trochu průtokáči a jak tam sedí a láduje se, je to pro ně jednodušší. :) Jestli je králíček mládě, potřebuje taky trochu času, než se na wc naučí. Malí králíčci v něm i rádi lehávají. ;)
  Ven bych ho klidně pustila, nejlépe tak, že mu necháš otevřeno, aby si mohl vyskočit sám. Do klece zpravidla vleze na večeři nebo něco podobného, dobrotu a tak. Časem se naučí, že tam má jít, když chceš. Naše Runa tam chodí, když jí řeknu "DO DOMEČKU". Někdy trochu dělá fóry, ale vždycky tam pak vběhne. Pokud se bude králíček pohybovat po pokoji, osvědčilo se nám mít ještě venkovní wc, aby se nemusel vracet bobčit do klece. Do externího wc stačí dát pár bobků a on si ho najde, kdyby se počůral venku, otři to ubrouskem a ten hoď do wc. :-)
  - - - - -
  Opr.: POD seník. :)
  3.12.2016 17:00Lenka25
  Dobrý večer všem.
  Dnes jsem králíčkovi doplnila čerstvé seno, to co dostává vždycky. Máme ho od dědy nasušené. Králíček se do sena hned pustil, má ho moc rád. Po chvíli se začal třepat a hodněkrát po sobě za sebou kýchat. Vzala jsem si ho do náruče, chvilku ještě kýchal, pak se uklidnil. Strašně se o něj bojím, bylo to jen z toho sena, že vdechl prach?
  3.12.2016 18:03Nelka
  Lenka25: Našemu ušákovi se to čas od času stává taky, má to ze sena, že se nadechne prachu a pak začne pšíkat a po chvilince to přejde ;-)
  3.12.2016 20:39Jáchym
  Dobrý večer,
  chtěl bych se zeptat jestli nemáte náhodou zkušenost s bulkou pod pusou králíčka jen na jedné straně. Může jít o nádor? To místo má i bez srsti a na té straně mu teče z oka a z nosu. Nevíte o co by mohlo jít? Na veterinu můžu zajít až v ponděli ( ted je zavrena)
  3.12.2016 20:48leprechaunek
  Jáchym: spíš než nádor to bude absces... pod kůží nebo od zubů. Určitě to chce na hodně dobrou veterinu, viz odkazy - pokud to má pod pusou a teče mu z oka a nosu, může být problém na víc místech na čelistech, bude to chtít rentgen.
  http://www.kralici.cz/pages.asp?f=veteriny
  http://www.kralici.cz/pages.asp?f=nemoce-veterinari
  3.12.2016 20:54Jáchym
  Dobře. Slyšel jsem že na rentgen se musi kralik uspat je to pravda? Muze abces chytit dalsi kralik?
  3.12.2016 21:24leprechaunek
  Jáchym: s problémy na hlavě a kolem zubů, a s abscesy tím spíš, není sranda, bohužel. :((
  Jinak ano, králík se na to musí přispat... normální králík prostě nevydrží nehybně ležet. My dělali rtg hlavy před týdnem, platila jsem kolem tisícovky za tři projekce, plus v tom bylo teda ještě dost velké ošetření očí.
  A chycení jiným králíkem... to je těžké. Absces jako takový nakažlivý není, je to hnisavé ložisko... jenže to hnisání má nějakého původce, nejčastěji bakterie, a ty se dost určitě přenést dají, ostatně kůže králíka i pokožka člověka jsou mohutně osídlené bakteriemi. Tím spíš jestli mu teče z nosu nebo něco takového, určitě by to chtělo možná izolaci, a určitě dostatečnou hygienu.
  3.12.2016 22:10Lucka001
  Dobrý večer vím,že pro králíky je seno důležité,ale zajímalo by mě zda je nějaké množství,které musí sníst?Kamarádka říkala že její králík sní 2 balení za měsíc a ta moje ušanda sní jedno balení za měsíc . Množství balení máme stejné.Děkuji
  - - - - -
  Dobrý večer vím že pro králíka je seno důležité.Jen se chci zeptat zda je určené množství které má snít . Kamarádka sni její králík 2baliky za měsíc.Moje sní jeden a ještě někdy zbude do dalšího měsíce . Není to málo?Seník má pod wc baští když tam sedí.Teď má skoro 2roky když byla menších přijde mi že ho jedla více.Tak se ptám jen pro informaci.Děkuji
  - - - - -
  Omylem jsem to poslala 2x.Omlouvám se
  3.12.2016 22:39Jachym
  Dobře. A myslite ze kralik v 7 letech prezije narkozu?Děkuji
  3.12.2016 23:04leprechaunek
  Jáchym: a proč by nemohl :) To už je sice dost slušný, ale pořád ještě nijak geriatrický věk, pokud je králík jinak zdravý...
  Chce to dobrou veterinu z těch odkazů, kde jednak mají šetrnější inhalační narkózu, jednak s tím mají zkušenosti. Ono je fakt, že řada klasických "psích" veterinářů se bojí uspávat už třeba čtyřleté králíky... Ale ti, co králíky ošetřují běžně, uspávají i králíky daleko starší a v pohodě.

  Upřímně, stejně ten nos a oko šeřit musíte, a aspoň bude mít veterinář šanci to pořádně prohlédnout a případně vyčistit.
  4.12.2016 11:39Alpa
  Tak se musím s vámi podělit o zážitek. Dnes ráno jsem vešla do obyváku a viděla cestičku z tolárků. Naše ušatá opice si vytáhla z krabičky na mlsoty pytlík a zatáhla si ho za sedačku :-) Někdo z ,,člověků" nedovřel skříňků ve stěně a králoš situaci využil. Předpokládám, že je přežraná na delší dobu, netuším jak dlouho dělala přesuny dobrůtek ze skříňky za sedačku :-) Přejeme krásnou neděli, A+Z
  4.12.2016 14:36Candík
  Alpa: moooc šikovná Zorinka. :) Je to legrace, na co všechno to naši miláčci nepřijdou. Pochval jí od nás. :)
  4.12.2016 15:19Merlouska
  Alpa: sikovna holka - asi bys ji mela ty tolarky davat casteji :-)
  Ona ostatne ta moje neni o nic lepsi - taky se nedavno samoobslouzila:
  https://ctrlv.cz/shots/2016/12/04/E1xA.png
  (to vlevo.. nabijecka od mobilu. Prekonala zataras a pak uz pred ni nebylo nic v bezpeci)
  4.12.2016 15:23Perrita
  Alpa: Runa vzkazuje Zorince: "Hrrr na ně! Tak se na ně musí!" :-)
  Candík: Ahóóój, jak se vede? :)
  - - - - -
  Merlouska: Pěkné! Tolárky zjevně nestačily, nebo se snad po nich sápal zákeřný kablík? ;-)
  4.12.2016 18:31Ťapinka16
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat. Ťapinku má skoro 4měsíce a začala mi dělat toto, když dám ruku do klece a chci jí pozbírat seno, co povytahovala ze seníku, tak mi skočí po ruce, nějak mi tím neublíží, a to někdy ještě před tím zabručí. Nevíte, co to znamená? Mám to nějak odnaučit? děkují moc za odpověď
  4.12.2016 18:34Candík
  Ťapinka: do klece jí nesahej, to je její teritorium a málokterý králíček to snese. V kleci jí uklízej když není doma, t.j. bude běhat venku. To jí neodnaučíš. Měla jsem králíčka, kterému to nevadilo, ještě si přišel pro pohlazení, ale můj současný králíček to nemá rád, tak mu to nedělám. :)
  4.12.2016 18:45Ťapinka16
  Candík taky mě to napadlo po přečtení článku. Mám teprve prvního králíka , tak nevím přesně, co to znamená. Začala mi to dělat včera. Před tím jsem jí tam mohla strkat ruku jak chtěla. Jinak je to hezký mazel.. :) Teda zatím :) Když jí hladím, tak mě skoro pořád u toho potichu cosi dělá se zubami. Nic moc to slyšet nejde. a nebo mě pořád líže ruku. :)
  4.12.2016 19:58anonymní
  Dobrý večer,
  mému devítiletému králíčkovi bezdůvodně slezly chlupy na levé přední pacce. Je to jenom malá ploška dole u drápků. Kůži tam podrážděnou nemá a neviděla jsem ho, že by si chlupy nějak násilím rval. Nemáte tušení, co by to mohlo způsobit?
  4.12.2016 21:07Petr__
  Dobrý den, našel jsem mému králíčkovi nějakou bulku pod kůží na zádech. Má ji přibližne uprostřed zad. Je to tvrdá, asi 10 mm veliká.
  Setkal se s něčím takovým už někdo prosím?
  Děkuji.
  4.12.2016 21:14kerabit
  Dobrý večer chtěla bych se zeptat kdy se králík dostane do puberty a jak to poznám? Já jen abych se připravila :)
  - - - - -
  Petr_:Jak nejdřív to půjde zajdi na veterinu. Ja jsem to svému králíčkovi taky našla a když jsme šli na veterinu měl subkokcidózu (Omlouvám se nevím jak se to píše). Nevím jestli je to ve všech případech ale stejně bych deporučovala si na tu veterinu zajít :)
  4.12.2016 21:37Petr__
  kerabit: Dobře, moc děkuji. Už jsem si našel snad dobrou veterinu, která je otevřená po běžných pracovních hodinách. Zítra tam hned vletíme
  4.12.2016 23:18KaK
  Petr: Nebyli jste teď někdy na očkování? Občas se stane, že se v místě vpichu udělá bulka, která se většinou časem vstřebá. Jinak návštěvou veteriny nic nezkazíš, lepší zbytečně plašit, než něco zanedbat.
  - - - - -
  kerabit: Puberta začíná mezi 4.-6. měsícem věku a může trvat až do jednoho roku.
  5.12.2016 09:44LéňaBenji
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli vyřeší kastrace problém s močením (u samičky, mám namysli, že čůrá po nás i v místnosti, máme jí skoro rok a je to čím dál horší). Četla jsem, že je to složitý zákrok, tak jí nechci zbytečně trápit.
  5.12.2016 11:28Nugetka20
  Prosím, já zde někdo staršího králíčka, než 10 let? Moje ušanka už je stařenka, trpí inkontinencí, nedokáže se sama zvednout, neslouží jí dobře zadní nožičky. Takže má pravou zadní nohu durch počuranou, po**** .... :( Prosím o radu, jak řešit, jak jí pomoct. Viditelně je z toho nešťastná. Ovšem baští, bobčí, snaží se být aktivní..... ale i tak hubne a pomalu mi odchází před očima. Děkuji za radu
  5.12.2016 11:30Merlouska
  Lena: no, slozity zakrok.. v rukach skutecneho odbornika to zas tak slozite neni, aspon co jsem videla u te svoji obludy :) Pokud vas a vse kolem skutecne znackuje moci, tak by ta kastrace mohla pomoct. Pokud je jinak zdrava, tak kastrace neni nic extremne narocneho, spis je to jen pro toho usaka prvnich nekolik dni az tyden neprijemne, ale myslim, ze pak je to pro ne spis uleva, pokud maji opravdu rozbourene hormony.
  5.12.2016 11:42Nugetka20
  LéňaBenji Pokud čurá po bytě, je to zanedbaná výchova, nebo tím, že záchůdek je na špatném místě, špinavý atd. Kastrace je dost složitá věc (jakože to dělají na klinice, málokterý vet v ČR má dost zkušeností a hlavně podmínky) a navíc, pokud je důvodem to, co jsem napsala výše, tak vůbec nic nevyřeší.
  5.12.2016 11:53Spotty
  ahoj chtela bych se zeptat, mame 1. kralicka. od uterka nam spatne ji a je z ni povalec. byla jsem s ni i na veterine, dali nam nejaky leky na podporu zazivani, ale nevim jestli to pomohlo. jeden den je uplne normalni...basti, beha , je vesela a zvedava , druhy den je opet bez chuti, bez zajmu jen lezi v koute, vcera zase desne akci jako prvni den a dnes se zase jen vali ..... nevite nekdo cim to je, dekuju
  5.12.2016 14:20Daniberu
  Spotty: Rozbor bobků na kokcidiózu máte? Pokud ne, určitě ho nech udělat. Ten je nutný u všech mláďat, i když žádné problémy nemají. V každém případě teď nedávej zeleninu, ani jinou čerstvou stravu. Můžeš také podat kmínový odvar, nebo kapky Sab simplex. Pokud by se jednalo jen o mírné nadmutí, může to pomoci, ale v žádném případě to neublíží.
  - - - - -
  Nugetka20: Promiň, ale nemůžeš přeci vědět, jestli je králinda "nevychovaná", nebo s ní mlátí hormony. Častější bývá právě druhý případ. Zvlášť pokud dříve byla čistotná, což nevíme.
  Kastrace, jako každý operační zákrok, samozřejmě nikdy není úplně bez rizika, ale pokud zvolíš veterinu, kde mají s těmito operacemi bohaté zkušenosti a králinda je zdravá, je riziko minimální. Nejspíš ne větší, než to, že samička v pozdějším věku onemocní rakovinou dělohy. Pokud nejsou s chováním králíčka žádné problémy, nikomu se do tohoto zákroku příliš nechce, což chápu, ale prozíravé to zrovna asi moc není. Pokud ale má i po roce věku problém zachovávat čistotu, je to další důvod, proč do toho jít. Samozřejmě je nutné zvolit opravdu spolehlivou veterinu.
  5.12.2016 15:28Lenni
  Ahoj vsichni. Dostali jsme od veterinare lek na kokcidiozu, ktery se smicha s vodou. Je mozne, ze to muj usak na ni poznal a nechutnala mu? Prijde mi, ze nepije tak casto jako predtim. Dekuju vsem za pripadne rady a odpovedi.
  5.12.2016 15:52Spotty
  daniberu dekuji,jedu dnes na veterinu znova tentokrat i s bobiky, o seno mi prave moc nestoji, preferuje spis cerstvou travu, ale ted tu uz par dnu mrzne. snad ji bude brzo lepe
  5.12.2016 16:08Daniberu
  Spotty: Bobíky můžeš zanést na veterinu i bez králíčka. Čerstvé zatím opravdu nedávej. Pokud by kokcidiózu měl, zhoršila by se. Seno je naopak důležité. Pokud bude kokcidióza negativní, můžeš zase začít se zeleninou. Druhy ale přidávej postupně, abys případně zjistila, jestli některá nedělá problém.
  - - - - -
  Lenni: To víš, že je to možné. Náš králík taky první den skoro nepil, ale když nedostával čerstvé, druhý den už pil celkem normálně.
  5.12.2016 16:18Lenni
  Daniberu: Takze chapu to tak, ze ho mam nechat a on s nejvetsi pravdepodobosti zacne pit, az bude mit fakt zizen :D Dekuju moc z odpoved!
  5.12.2016 16:33Daniberu
  Lenni: U nás to tak fungovalo, tak doufejme, že u vás taky :).
  5.12.2016 17:40Spotty
  Daniberu, bobiky predany na testy, ale doktor si ji chtel nechat na pozorovani , je ji yz neco kolem 9 mesicu
  5.12.2016 18:23Daniberu
  Spotty: Aha. Myslela jsem, že je to prcek. Držím palce, aby byla brzo zase doma a v pořádku!
  5.12.2016 19:35Kralikcz
  Dobrý večer chci se zeptat můžu dát králíkovi čaj proti nachlazení. Doktorka nám řekla ze mu máme dát hermankovy čaj tak právě nevím jestli mu můžu dát i na nachlazeni. Děkuji
  5.12.2016 21:26leprechaunek
  Kralikcz: na co ho máte dávat? Heřmánkový čaj se dává na zklidnění trávení. Čaj proti nachlazení bývá obvykle na uvolnění dýchacích cest, obsahuje úplně jiné bylinky a nebude účinkovat stejně jako heřmánkový.
  - - - - -
  Kompletní katalog Jihomoravské krajské výstavy. Pár kontaktů na chovatele zakrslíků v kraji. :)
  http://cschksjihomoravskehokraje.websnadno.cz/katalog_brno_krajska_2016_kontrola.pdf
  6.12.2016 09:59Nugetka20
  Daniberu: V roce a půl už to není puberta, ale někde něco špatně ve výchově. Kor, když píše, že se to zhoršuje. Proot si myslím, že prvně by měli zkusit vyloučit právě tuto možnost, než budou operovat. Kastrace samičky je poměrně složitý zákrok, naprosto něco jiného, než kastrace samce. Před několika lety to tu moc hezky popisovala Monakuč ve svém albu, ta tuším kastrovala tenkrát svoji Berušku. A pokud jde o rakovinu dělohy - moje králice má skoro 11 let, nikdy neměla mladé, kastrovaná není, půl svého života prožila s kastrovanými samci, dost často měla i falešné březosti...... a v současnosti nás trápí mnoho nemocí ze stáří, včetně zánětu v jednom cecíku, ale dělohu má zdá se naprosto v pořádku.
  6.12.2016 10:20Jaja125
  Dobrý den. Můžu se zeptat co znamená, když králíček funi?
  6.12.2016 12:04leprechaunek
  Nugetka: no já osobně bych dřív než hajzla králíka vyloučila hlavně onemocnění typu ledviny.
  Jinak gratuluju ke králici, ale sem zase chodí lidi, jejichž králice tu dělohu čistou nemají už ve dvou letech, a v šesti by byly pod drnem.
  Myslím, že zrovna Daniberu tu nepotřebuje poučovat, jak se liší kastrace :))) ale to někdo, kdo sem nakoukne jednou za dva roky, asi nemůže vědět, že. ;)
  6.12.2016 12:24Daniberu
  Nugetka20: Obdivuji tvoji jasnovidnost :). Já si z jediného příspěvku obrázek o tom, zda je králice nemocná, mlátí s ní hormony, nebo je opravdu "nevychovaná", obrázek udělat neumím. Já rozhodně nikoho do kastrace netlačím. Sama si nejsem jista, co bych v takové situaci udělala a určitě bych se nejprve poradila se svým veterinářem. Z toho, že tvoji ušandu rakovina nepostihla usuzovat, že to nehrozí ani ostatním je ale poněkud zcestné. Teď to ber jako nadsázku, ale já třeba proto, že můj dědeček kouřil jako fabrika, cpal se uzeným a ve zdraví se dožil vysokého věku nebudu tento životní styl doporučovat druhým jako bezrizikový :-). Já vím, že kastrace samičky není bez rizika a také jsem to psala. Jestli do toho jít si musí každý zvážit sám. Leprechaunek má samozřejmě pravdu v tom, že je nejprve nutné zvážit, zda se nejedná třeba o onemocnění močových cest a celou situaci je nutné probrat s veterinářem, u kterého jsem si jista, že problematice králíků rozumí.
  6.12.2016 15:14Merlouska
  Nugetka20: vis, ja nechavala pred necelymi 2 mesici kastrovat svoji kralici, ktere je 6,5 roku - dlouho jsem vahala, jestli do toho jit, nebo ne, az me nakonec presvedcilo to, ze jednoho dne po obskakovani mice za ni zustavaly krvave smouhy. Docela me to vylekalo a vzala jsem ji na VFU, kde po vysetreni dosli k zaveru, ze jde jen o silnou riji, ale i presto mi kastraci doporucili, protoze to pry muze byt predzvest pozdejsich problemu.
  A co se kastrace samotne tyce - az me prekvapilo, jak jednoduche to bylo - ted nemyslim zakrok (to soudit nemuzu), ale pooperacni peci a jak na to usata reagovala. Jizvu mela krasnou (fakt, hotove umelecke dilo), a kdyz jsem si ji prebirala, tak mi dali jen kralika a ze to je vsechno. Analgetika domu ze pry potreba nejsou, kontrola taky ne, jen v pripade nejakych obtizi. A fakt nic potreba nebylo - po prineseni domu se se mnou vubec nebavila, k jidlu nic nechtela, ale to je normalni. Vecer uz si vzala aspon bazalku a kopr, druhy den zacala jist trochu vic, do 3 dnu uz zrala normalne, pri pohybu a lehani si byla prvnich nekolik dni viditelne opatrnejsi, ale jinak bez problemu.
  Jasne, muzou se vyskytnout i pripady, kdy se nejake komplikace objevi, nebo kdy je kralik vetsi netykavka a se zradlem trucuje dyl a je potreba dokrmovat, nemuzu to na zaklade sve jedne zkusenosti zevseobecnovat. Ale na druhou stranu muzu zase rict, ze pokud budu mit v budoucnu dalsi kralici, tak se te kastrace nebudu bat tak jako ted.
  6.12.2016 16:21Nugetka20
  Merlouska: a kde ti tu kastraci dělali? Ono totiž ne každej má možnost kliniky v Brně. A např. na Vysočině dodnes není jedinej veterinář, ke kterýmu bych dala králici ke kastraci.

  Daniberu: to není jasnovidnost. Mě třeba králice jednu dobu naprosto ignorovala záchůdek - ale jakože na 100% věděla, kde je záchod, chodila kolem něj, skočila do něj.... ale vyčurala se jen co z něj vyskočila. Prostě začala vymýšlet. Když jsem jí chytla a do záchůdku násilím nacpala a držela, byla samozřejmě akorát na****. Tak jsem začala zkoumat, co je kde špatně. Špatně bylo jen to, že jsem v té době už měla ušáky 3 a milostpaní prostě odmítala udělat potřebu, kde byla nechaná byť jen jediná močová hrudka. Prostě ne. Takže jakmile jsem začala záchůdek vybírat minimálně 3x denně, aby byl vždy čistý - heuréka.... králice najednou začala být opět čistotná. Takže tím chci říct, že pokud je jediným důvodem pro kastraci to, že je králice čuník, tak že by před operací bylo možná snazší nejdřív vyeliminovat vše ostatní. A pokud jde o "zanedbanou" výchovu - nikdo neříká, že někdo něco zanedbal. Jen to, že samice jsou prostě občas ženský, co maj svojí hlavu a je to s nimi prostě mnohem složitější, než se samci.

  Leprechaunek: máš pravdu, naposledy jsem tu byla před 5 lety ..... a mnoho těch, co tu dřív byli, už tu není :(
  6.12.2016 16:37Mia89
  Dobrý den mám s moji Miou první zdravotní problém.Lepily se ji hovínka na zadečku občas měla i trochu měkčí ale ne všechny.Tak jse jela za doktorem a ten řekl že má problémy s trávením,je nadmutá.Má i trochu tvrdší břicho.Dostala probiotika prášek do pití -Bio Lapis for rabbits.Vysadila jsem veškeré jídlo jen seno dostává . Hovinka má v pořádku . Vůbec není apatická,ji skáče běhá.Máte někdo s tím nějaké zkušenosti?Snad to bude v pořádku.Docela se toho obávám.Uklidňuji se tím že není apatická.
  - - - - -
  Včera jsem ji dala první dávku.Vypila během včerejšího večera do dnes sice jen cca 60ml ale snad i tak má trochu léčiva už v sobě.Važí 2,4Kg.Vím že by mměa vypít více,ale snad má trochu dávky v sobě.
  6.12.2016 16:40Daniberu
  Nugetka20: Lucko, promiň, ale o zanedbané výchově jsi opravdu psala :). Víš, moje králinda byla "jedináček" a na záchod chodila vzorně. Pak, když už měla dávno po pubertě, začala značkovat. Důvodem nebyl nedokonale vyčistěný záchod, ale jak sama píšeš, měla svoji hlavu a já se domnívám, že za tím prostě ty hormony byly. Čůrala schválně vedle záchoda, v rozích venkovních dveří....Nemůžu tvrdit, že by s tím po kastraci přestala, protože tehdy jsem toho o králících příliš nevěděla a o této možnosti jsem tedy neuvažovala.
  6.12.2016 16:43Mia89
  Nevím jestli ten prášek v té vodě nějak mění chuť.Pila vice než 60ml.Žizeň ji snad donutí více pít.Máte někdo zkušenosti s nadmutím nebo s těmi probiotiky?Děkuji moc
  6.12.2016 16:49Berunkas
  Nugetka20: upřímně z Vysočiny to do Brna zas tak strašně daleko není a pokud chce mít člověk jistotu v péči tak hold si za králičím veterinářem zajet musí. Mně samička na rakovinu dělohy zemřela takže už jen z preventivních důvodů kastrace není "špatný nápad". Momentální samička je svoje sama o sobě, tu až jednou pochopím tak to bude zázrak ale byť je fakt čistotná tak vždycky ráno musí načurat někde mimo záchod (nejlépe v kuchyni nebo v šatně), proč to dělá je mi záhada, přes den a večer už tyhle touhy nemá. A se samečkem jsem si užila svoje, nikdy víc, díky.
  6.12.2016 17:17Jahůdka
  Dobrý podvečer :)

  V první řadě bych chtěla moc poděkovat té slečně/paní, co mi tu posledně radila :) Nicméně se hlásím s další otázkou :( Na radu jsem záchod přesunula pod jesličky se senem, což vyřešilo, že králíček při jídle dělá bobečky do záchodu, ale i přesto chodí čůrat a bobkovat i do toho rohu, kde byl předtím záchod :( Prosím prosím co s tím..? Co mu tam mám dát, aby tam nechodil? Chválila jsem ho, když byl v záchůdku, ale čůrá mi všemožně :( Je možné ten koberec něčím vyčistit, aby se tam na to místě necítil? Nechtěla bych zanedbat výchovu :(

  Předem moc děkuji!
  6.12.2016 18:33tedycek86
  Ahoj všem jsem maminka dvou zákrslich miminek(kralicku) pokud by někdo potřeboval poradit ráda pomůžu hezky večer jana
  6.12.2016 19:49Lenik365
  Dobrý večer, prosím o radu, máme králíci holčičku nar.5/16, byla hrozně hodná a čistotná, během posledního měsíce je jak vyměněna, cura a kandi všude jen ne do wc, kouše, vyjíždí po nás, škrábe atd... Co s ní? Co se stalo?
  6.12.2016 19:54leprechaunek
  Lenik365: puberta...? Počti si... http://www.kralici.cz/pages.asp?f=kralici-vek
  6.12.2016 20:18anonymouse
  Mám dotaz máme králíka je mu 8 let pořád polehává a vůbec neběhá, ani na pamlsky nereaguje. Co se s ním děje??? Děkuji, Honzík
  6.12.2016 20:45Skardice
  Jahudka: ahoj a mas obdelnikovy nebo rohovy zachod? U nas taky trvalo nez se usal naucil chodit jen na zachod. Rohovy mi uplne ignoroval a na obdelnikovy se naucil rychle :)
  6.12.2016 21:12PavlaS
  Jahůdka: A co obráceně? Přesun seno tam, kde byl původně záchod. Třeba to pochopí rychleji :)
  6.12.2016 21:13rega
  Jahudka: lepsie je mat obdlznikovy zachod..a co tak skusit presunut jaslicky a zachodik do druheho rohu? mozno sa tam kralickovi paci viac.. U nas zabralo aj to, ked mal jeden velky obdlznikovy tam,kde som chcela aby chodil a na druhej strane mal mensi, uz bez sennika.
  Koberec mozes skusit vycistit Vanishom na koberce (rune cistenie, 500 ml do 100 Kc).
  6.12.2016 21:19madagaskar
  nicola22: sušené brusinky čisté bez doslazování jsem ještě neviděla. Loni jsme je chtěli zkusit na močové cesty jako prevenci. Vetka nám místo toho poradila rodicare uro, protože brusinky prý tím přidaným cukrem udělají víc škody než užitku. V kapkách je jen extrakt a další byliny, takže jako prevence i kamínků je to prý lepší. Potíže už neměl, tak asi OK.
  - - - - -
  Mia89: Probiotika jsem nezkoušela, na nadmutí dáváme rodicare akut a když je zle, krmím rodicare instant, to se dá rozmíchat jako kaše, tak i přijímá tekutiny. S příjmem problém nebyl, kapky jsou do tlamičky malá dávka a kaše chutnala. Vypiplala jsem tím i králíčka po těžké kokci, probiotika nebyla potřeba. Klidně bych se na tvém místě zeptala ještě dalšího veterináře. Skvělí jsou na králíčky v Praze Na Hůrce.
  6.12.2016 21:29lenik365
  Leprechaunek: Děkuji za článek... Ale nevím jak jí začít vychovávat :(... Mám jí plácnout přes zadek, když čůrá a kandí kam nemá? Nebo? Děkuji
  6.12.2016 21:52leprechaunek
  madagaskar: existují brusinky sušené mrazem. U nás je prodává Grešík, přes google nebo heuréku by možná šli najít další výrobci.

  lenik: počkat, až to přejde :)) asi jako u lidí. Mrkni do archivu, jestli chceš zkusit pohledat zkušenosti...
  http://www.kralici.cz/archiv.asp?mode=search&time=rok&fulltext_text=
  Pokud jde o mě, bohužel neporadím, oba ušatce jsem si brala jako dospělé. :)
  7.12.2016 00:00Wolfik
  Dobry den, rad bych se zeptal na radu. Poslednich par dni nam zakrsly kralik kouse drevene pelety, ktere ma jako podestylku v zachudku. Prijde mi jako by si brousil zuby, protoze do toho jen kousne a to je vse. A jeste jestli nemate nejakou radu, kdyz kralik zere malo sena. Predem moc dekuji!
  7.12.2016 08:29Andyska
  Wolfik: a co ještě dostává k jídlu kromě sena? Nedostává tolik pamlsků nebo granule, že prostě už nemá potřebu? Seno by mělo být základ + zelenina.
  7.12.2016 09:05Daniberu
  Wolfík: Do granulí ať si klidně kouše. Asi ochutnává. I kdyby jich trochu snědl, nic mu neudělají.
  Jinak souhlas s předchozím příspěvkem. Jsou to mlsouni. Taky jim nechutná každé seno. Jaké je ale nejlepší neporadím. Všichni nepreferují to samé. Většina asi "vyžaduje" pěkně zelené, voňavé, s bylinkami a dostatkem silných stébel :). Univerzální rada to ale opravdu není. Jsou jedinci, kterým vyhovuje pravý opak. To si musíš vychytat sama.
  Pokud by ale šlo o to, že králík, který seno jedl normálně, by ho jíst přestal, aniž došlo ke změně druhu nebo kvality sena, je potřeba zkontrolovat zuby.
  7.12.2016 09:19Lucka a Bob
  Ahoj ve spolek. Muj.5ti.lety usak zacal znackovat a ojizdet mi ruku. Nikdy to nedelal. Muze to byt tim.ze mam noveho pritele a zarli?.doted jsme spolu byli sami. A doktorka chce vzor moci jestli nema zanet. Jak mam vzit moc?
  7.12.2016 10:44Daniberu
  Lucka a Bob: Myslím, že to tou žárlivostí být může.
  Jak odebrat moč nevím. Leda vymýt záchod a nechat ho prázdný, nebo dát na podestýlku igelit? Co jsem tu četla, tak šikovný veterinář si moč umí odebrat sám.
  7.12.2016 11:11Mia89
  Madagaskar-Děkuji za odpověď.Mluvila jsem s doktorem že můžu podat i rodicare akut nebo rodicare instant.Prosím poraďte které jr nejlepší a nejúčinnější na nadmutí.
  Děkuji moc
  7.12.2016 11:38leprechaunek
  Mia89: odkud jsi? A ke kterému umělci veterináři prosím tě chodíš...
  Tvůj veterinář si dost dobře plete dvě věci: trávící problémy u králíků, které se projevují měkkými bobky nebo průjmem, a ano, na to se může na podporu dát bio lapis... A nadmutí, což je prostě jen nahromadění plynu ve střevech, s konzistencí bobků to nemá nic společného a probiotika na to určitě nezaberou.
  Pointa je, že nadmutí se nerozhání žádným žrádlem!!! Rodicare instant je instantní žrádlo pro králíky na dokrmování, jenže pokud tobě králík žere, tak cpát do něj stříkačkou kaši je naprosto zbytečné. Rodicare Akut jsou kapky na trávící potíže včetně nadýmání, tam jako proč ne. Jinak by ten králík měl žrát úplně normálně.
  A jinak, klasické "léky" na nadmutí - buď kmínový nebo fenyklový čaj, nebo v lékárně kapky Sab Simplex. Jestli chceš místo kapek za stovku nutně Rodicare akut za 300, tak ale samozřejmě můžeš.
  7.12.2016 12:14Dan
  Zdravím, chtěl bych se zeptat. Vlastním králíka zakrslého bude mít už skoro tři roky. Skoro už týden neustále pšiká či frvňá, asi to bude nějaká rýma co? Snažím se mu dávat teďka více vitamínu ale nemá to moc účinek, jako nepšiká často ale k večeru mi to příjde horší, jen jestli nevíte čím mu mohu pomoct od toho? Jako zvažuji že dneska s ním zajdu už na veterinu tak jsem se jen chtěl zeptat zda neznáte nějaké rady a zda nevíte co vlastně bude veterinářka mu dávat, děkuji.
  7.12.2016 12:48Daniberu
  Mia89: Na nadmutí je opravdu nejlepší Sab simplex. Koupíš ho normálně v lékárně. Jsou to kapky pro mimina. Také ten kmínový nebo fenyklový odvar často pomůže. Jestli ale máš doma rodicare akut, tak jasně, proč ne. Kupovat ho je ale i podle mne zbytečně drahé. Pokud nejí, tak je samozřejmě ta kaše Rodicare na dokrmení nejvhodnější, ale jak správně píše leprechaunek, lék proti nadmutí v ní žádný není :(.
  - - - - -
  Dan: Neřeknu ti, jestli je to jen nějaké podrážděni, třeba z prašného sena, nebo rýma. Pokud to druhé, tak vám nejspíš dá veterinář antibiotika, protože ta bývá u králíků většinou bakteriální a není to žádná velká legrace :(.
  7.12.2016 13:21Mia89
  Jsem z Ostravy s chodím do Vítkovic je tam i pohotovost.Ten Sab Simplex možná se zeptám blbě ale radši se zeptám . Našla jsem na netu bilomodry se sloníkem a pak bez slonika.Tak který?Nemám s tím žádnou zkušenost.A jak ji to mám dávat do napáječky nebo do pusinky jak často a kolikrát denně?Dám ji k tomu i ten čaj,mužů?A jak dávat ten čaj?Doktor řekl že je nadmutá a trochu tvrdší bříško.Vysadila jsem ji granule dostává Brit,dostává jen seno teď.Mám ho z burzy seno horské nebo nějak tak.Kadí normální bobky ale některé se ji lepí na zadeček a kolem toho se ji to tam přilepí.Skáče,běhà.Děkuji moc.
  7.12.2016 13:51Alpa
  Mia 89 - jsem taky z Ostravy. Vítkovice jsou dobré, ale pro králíky moc ne :-( Pokud je vážnější problém, tak raději MVDr. Raška v Mariánkách nebo na Dubině MVDr. Košťál - ten má doma více králíků .... Jinak Sab Simpex je správné řešení, v lékárně by Ti měli poradit. Určitě tady někdo napíše vlastní zkušenost, já ho mám v ledničce a zatím nebyl nutný... ťuk,ťuk
  7.12.2016 13:59Petra774
  Dobrý deň,chcela by som sa spýtať,dnes som dala králikovi najesť pohladila som ho. Mal jedno uško horúce a jedno studené našla som aj v záchode krv.Momentálne leží nechce sa mu nič robiť. Prosím poraďte
  7.12.2016 14:16Mia89
  Daniberu:Snad to nebude nic vážnějšího.Mám koupené ty kapky a čaj feniklový.Jak to mám vše podávat.Děkuji moc
  7.12.2016 14:33Daniberu
  Mia89: Čaj dej po vychladnutí (vlažný) do napáječky místo vody. Pokud máš Sab simplex, tak 15 kapek několikrát za den. Nemusí to být úplně přesně. Můžeš zkusit mu to podat ze lžičky. Je to sladké a některým to chutná. Pokud to nepůjde, musíš mu to dát do pusy injekční stříkačkou, nejlépe tzv.linzulínkou, bez jehly. U těch kapek Rodicare nevím, ale asi to bude dost podobné a měl by u nich snad být návod. Nevím totiž, které máš :).
  Nepsala jsi, nebo jsem to nezaregistrovala, jak se to nadmutí projevuje. Baští sám? Pokud ne, opravdu bys musela dokrmovat.
  - - - - -
  Mia89: Až teď jsem četla tvůj předchozí příspěvek :(. Pokud jí a běhá, tak to snad nebude tak zlé. Granule mu, podle mne, klidně dávat můžeš. Jen nic čerstvého.
  7.12.2016 14:37Mia89
  Daniberu:Mám Sab Simplex.Mia kadi normalni kulaté hovínka ale teď se ji to lepí na zadeček . Musím ji to dávat pryč.Má to zalepené mnagave možná i trochu.Ji sama chodí,skáče,běhá vůbec není apatická.Jo a hovínka ji trochu zapáchají.Doktor řekl ze se ji to tam lepí protože je nadmutá a má trochu tvrdší bříško
  7.12.2016 14:43Daniberu
  Mia89: Trochu divné :(. Mně to přijde spíš jako průjem. V tom případě jí asi raději opravdu nech na dietě seno-voda (nebo ten čaj). Při nadmutí mívají většinou naopak zácpu a nechtějí jíst. V každém případě jí ten čaj ani Sab simplex nemůže ublížit. Pokud to ale nepřejde, doporučovala bych jít na některou z veterin, co ti doporučila Alpa.
  7.12.2016 15:29Mia89
  Daniberu: Přijde mi že se občas nemůže vykakat,vyčistím zadeček a pak kaká kulatá hovinka.Strikačku mmám.Děkuji za rady.Jo a hovínka má v pořádku
  - - - - -
  Doktor Košťál na něho jsem slyšela samá negativa . zkusím toho v těch Mariankach.
  - - - - -
  Až skončím v práci jedu za tím doktorem Raškou.Má do sedmi.Nevíte zda je drahý,kolik asi u něho stojí vyšetření?
  7.12.2016 15:37Kulíšci
  Dobrý den chtěla bych se zeptat, máme dva králíčky samce a samičku , samec je po kastraci , je jim půl roku ale samička kňourá a doráží na samce , a od nás se nechá málokdy pohladit , mám strach aby nezačala být agresivní a zlá. Poraďte prosím
  7.12.2016 16:30Šárka 07
  Kulíšči: V tenhle moment bych počkala jestli to čas nevyřeší (pokud je to s ní k přežití), jinak bych uvažovala o kastraci :)
  7.12.2016 16:45leprechaunek
  Mia89: nadmutí opravdu nemá vliv na to, že se bobky lepí kolem zadku... Od téhle veteriny prosím tě ruce pryč.
  Sab simplex je pravda, že někteří králíci lížou ze lžičky :)) Já dávám normálně stříkačkou, popravdě se s tím nepatlám a natahuju plnou, 1ml... to nemá jak ublížit.
  Jinak pokud se jí lepí bobky na zadek, bude problém spíš někde v krmení. Co dostává kromě granulí a sena? Taky by šlo na to dát probiotika, případně emanox.
  Jo, mimochodem... střevní problémy, rozhozená mikroflóra, měkčí bobky a jejich lepení na zadek a podobně... to většinou bývá dlouhodobější problém někde ve střevě. Nadmutí bývá akutní a popravdě řečeno, i bych trošku možná podezírala veterináře, že si to tvrdé břicho s nějakým nadmutím možná spletl. Každopádně podat sab simplex nijak neuškodí, a jinak souhlas s Daniberu, myslím, že není důvod, aby nedostávala granule.
  7.12.2016 17:04Alpa
  Mia89 - já chodím ke Košťálovi na očkování. Problémy jsem nikdy neměla, ale je fakt, že králinda zatím neřešila žádné velké potíže. Sám chová králiky - beránky. Pokud bych měla větší problém nebo zákrok, tak bych volila Mariánky. Do Vítkovic jsem chodila se psem a maximální spokojenost, u králíka jsem měla pocit, že trochu tápou. Nicméně u většího zákroku, i u psa, nás posílali do Mariánek, mají tam lepší vybavení. Je tam i pohotovost. Ceny se mi zdály obdobné.
  Byla jsem tam i s králíkem. Dost dlouho se tam čeká, takže očkování řeším Dubinou. Napiš jak jste pořídili. Držíme palce, A+Z
  7.12.2016 19:59Natka1899
  Dobry den.chtěla bych se zeptat, muj kralik při dychani někdy vydava zvuky, pisti. Jako když ma clověk něco v nose a dycha a tez piska. Dekuji moc pekne.
  - - - - -
  Dobry den.chtěla bych se zeptat, muj kralik při dychani někdy vydava zvuky, pisti. Jako když ma clověk něco v nose a dycha a tez piska. Vite mi poradit co s tim?Dekuji moc pekne.
  7.12.2016 20:26Mia89
  Tak teď jsme přijely.Hodina a půl čekání.Byl tam doktor a doktorka.Šla jsem k doktorce.Vyšla mi na ni řada.Musím říci je skvělá i jsme se nasmály.Sice na Miin účet ale v dobrém.Nadmutá není popisovala mi příznaky které ona nemá navíc ji prohlídla důkladně i teplotku měřila a vše v pořádku.Říkala že kdyby byla nadmutá nedá si na břicho sáhnout což ona byla v pohodě.Jako snažila se utéct ale to každé zvíře u doktora.Takže má dobrat ty probiotika a mám hlídat hovínka.Řekla že by měla zhubnout takže pod stromečkem dostane jen seno.Děkuji všem moc za rady.Jsem teď klidnější.Děkuji.Tak říkala že kdyby měla kokcidiozu atd...tak by nejedla a hovínka by podle toho vypadaly.Děkuji moc.
  7.12.2016 20:56Ajka123
  Dobrý den mám taký problem že moj kralik uteká predomnou a ked ho zacnem hladkat utečie máte nekaké rady?
  - - - - -
  *nejaké
  7.12.2016 21:09Kájka
  Mia: Tak hlavně, že to dobře dopadlo, že není nadmutá.
  Jen si myslím, že králík s kokcidiozou je klidně schopný jíst. To se těžko pozná (jedinně vyšetřením bobečků na kokcidie)
  - - - - -
  Mia: máš pěknou králinku :-)
  Upřimne -podle posledních fotek to vypadá, že by potřebovala trošku dietu ,-)
  7.12.2016 21:09Spotty
  Daniberu, tak mam usaka po dvou nocích na vetce zase doma.bobiky ma v pořádku jen musím dokrmovat a dávat probiotika 3x denně , je to trochu boj obě si zvykáme (trochu mi to plive)ale snad to zmaknem. Jak to tu čtu tak nejsme v tom sami . Dekuju za rady
  7.12.2016 21:25Mia89
  Kájka:poslední fotky jsou cca rok staré :) Jdeme do hubnutí.Musí si zvykat :)
  7.12.2016 21:44leprechaunek
  Mia89: co přesně krmíš a v jakých dávkách? Ta váha (krmení) a nalepené bobky spolu můžou souviset... :)
  7.12.2016 21:58Mia89
  Leprechaunek: No právě,má chyba,vyčítám si to.Jenže třeba salát četla jsem že je dobré a důležité jim ho dávat.Dostávala hlavně římský kde jsem se dočetla že může jakékoli množství a měla třeba jeden celý na jeden den a druhý den třeba znovu.Jednu celou mrkev.Půlku dopoledne a půlku odpoledne.Granule má Britky ráno a večer čtvrt hrsti.Na tu mrkev mi řekla že ne celou za jeden den.Je pravda že po salátu když ho měla často měla trochu měkčí bobek.Šel chytit ale byl trochu mňagavý.Moje chyba vyčítám si to.Teď s tím nic už nenadělám ale polepším se
  - - - - -
  Nechtěla jsem ji ublížit.Tohle by mě nenapadlo.Máte někdo zkušenosti i s doktorkami co tam pracují?Vyšetřovala nás doktorka Lenka Nalepová?
  7.12.2016 22:22leprechaunek
  Mia89: bez obav, já udělala stejnou blbost a dávala jsem králíka dohromady tři měsíce. :) Přesně, dopracovali jsme se problémů po římském salátu, a to zdaleka nedostával hlavu denně... :)
  Teď dávám akorát fenykl, a sem tam kousek salátu na chuť... a jde to taky.
  Mimochodem vřele doporučuju emanox, sice se používá jako prevence kokcidiózy, ale on je fajn i na úpravu trávení. :)
  7.12.2016 22:29Mia89
  Leprechaunek:emanox koupím v lékárně a jak se jim podává?
  7.12.2016 22:33leprechaunek
  Mia89: spíš na internetu než v lékárně :))) http://vitaminy-pro-psy.heureka.cz/emanox-pmx-prirodni-50ml/
  Je to přípravek na bázi bylinek... já jsem k tomu od začátku byla strašný skeptik, ale prostě jo, tomu mému chuligánovi fakt pěkně a dlouhodobě pomohl. Přesně na každou chvíli nalepené bobky, občas vánočky a tak.
  Dávkování... dá se dávat do vody, ale já dávám 0,2-0,3 ml denně stříkačkou do tlamičky, je to jednodušší. :)
  8.12.2016 07:32Daniberu
  Spotty: Fain, že je ušák doma, ale nějak jsem nepochopila, co mu tedy vlastně je...Co tím pozorováním veterinář zjistil? Jestli nechce sám jíst, tak samozřejmě dokrmovat musíš, ale celkem podstatné je zjistit, proč tomu tak je. Probiotika jsou fain a určitě neublíží, ale pokud se to nezlepší, tak bys asi měla jít ještě jinam.
  8.12.2016 10:02Zbyněk 71
  Stříháte králíčka když už vypadá jako koule ;-) ?
  8.12.2016 10:21manon
  Ahoj, řeším zase problém s krmením - Joey si z toho speciálního krmiva začal vybírat (nebyly to klasické granule), tak nám doktorka doporučila jiné. Jedná se o "Supreme Science Selective" a tady na stránkách je hodnoceno dobře, ale všimla jsem si, že oproti předchozímu krmivu obsahuje méně bylinek - téměř žádné - a není bezobilné. Jak to vlastně s těmi obilninami v granulích je? Dobře nebo špatně? Bylinky můžu asi dávat samostatně, ale s tímhle si nejsem jistá...
  - - - - -
  Ahoj, řeším zase problém s krmením - Joey si z toho speciálního krmiva začal vybírat (nebyly to klasické granule), tak nám doktorka doporučila jiné. Jedná se o "Supreme Science Selective králík" a tady na stránkách je hodnoceno dobře, ale všimla jsem si, že oproti předchozímu krmivu obsahuje méně bylinek - téměř žádné - a není bezobilné. Jak to vlastně s těmi obilninami v granulích je? Dobře nebo špatně? Bylinky můžu asi dávat samostatně, ale s tímhle si nejsem jistá...
  8.12.2016 10:52Daniberu
  manon: Kormě toho "speciálního krmiva" mu veterinářka na ta játra nic nedala? Co to bylo za krmivo, že to nebyly granule? Sciencky mu neublíží, ale taky nepomohou. Pokud má opravdu nemocná játra, tak má problém stravu zpracovat tak, aby z ní dostal všechny potřebné živiny. Proto často hubnou.
  Co vím, tak králíčci s nemocnými játry, do tady tak holky psaly, dostávají ostropestřec, b-komplex a tento lék: (
  http://www.lekarna.cz/essentiale-forte-n-100-tobolky-100985/.
  8.12.2016 10:58manon
  Daniberu: teď bereme ostropestřec... Název toho krmiva si teď nepamatuju, podívám se doma. Jde o to, že to byl mix malých granulek a různých bylinek...
  8.12.2016 11:14Daniberu
  manon: To nemusíš hledat, když už to stejně Joey nejí. Určitě to nebylo nic, co by mu uškodilo. Asi je potřeba, aby teď jedl všeobecně víc potřebných látek, protože část z nich z něj odejde bez užitku. Můžeš mu, podle mne, klidně přidávat třeba i ovesné vločky. Já nejsem odborník. To málo, co vím, má vyčtené hlavně odtud...Prostě bych v tvé situaci až tak neřešila, jestli bude mít granule Science, nebo třeba Brit. Pokud je bude jíst a bude prospívat, tak ok. Jen vím, že někdo dával králíčkovi s nemocnými játry Science junior. Asi právě proto, že mají vyšší obsah živin. Snad se ti ještě ozve někdo, kdo má s tímto problémem konkrétní zkušenost.
  - - - - -
  manon: Taky bych se zeptala veterinářky na ten lék, co jsem ti na něj dávala odkaz.
  8.12.2016 11:18Manon
  Daniberu: Mně šlo hlavně spíš o ten obsah obilnin, protože jsem četla názory, že lepší jsou granule bez nich.
  - - - - -
  Daniberu: My jsme domluvený, že jí budu informovat o tom, jak Joey jí, tak se jí zeptám... a asi i na ty bylinky.
  - - - - -
  Pravda ale je, že mu moc ty granulky nechutnají. Sní je, všechno co mu dám, ale není do toho tak hrrr, jako do těch předchozích.
  8.12.2016 11:32leprechaunek
  Manon: jo, ono se toho na internetu dá dočíst pěkná fůra. Občas pěkných nesmyslů.
  Strava králíků se skládá ze dvou částí - z objemu, neboli vlákniny, sena... a z jádra, což jsou živiny - škroby, bílkoviny, tuky.
  Hádej co je co v granulích: bylinky a seno jsou vláknina, živiny, to je především to zatracované obilí. Bohužel, pro klasické králíky je na to vhodný oves a ječmen, v granulích nenajdeš nic než pšenici; každopádně, živiny JSOU ve stravě důležité! Zase zjednodušeně, svaly jsou bílkoviny a tuky, a sacharidy jsou energie.
  Mánie bezobilných granulí... no, měla bys vědět, proč je krmíš. Jako třeba že máš tlustého králíka a chceš mu trochu zatnout příjem energie. Jinak já krmím bezobilné granule a k nim zvlášť oves - na samotných granulích mi to moje hyperaktivní koště neskutečně hubnulo. Jinak granule s obilovninami nejsou žádné zlo, prostě jen dodávají víc energie.
  8.12.2016 11:38Anor
  Manon: Leprechaunek to hezky shrnula... Já třeba nedávám oves, ale míchám bezobilné a obilné granule. Boris si tak hezky drží váhu a nemám z něj kouli. Teda teď jo... chystá se na línání, už je pod staršími chlupy vidět nový kožíšek. Ale podle toho jak vypadá to letos vezme od podlahy a nejspíš o svátcích =D
  8.12.2016 11:56Nugetka20
  Daniberu: Psala jsem, že je něco špatně ve výchově - ne, že je nutně výchova zanedbaná. Nechci se hádat o slovíčka, pokud jsem se někoho dotkla, tak to nebylo tak myšleno a omlouvám se.

  Pokud jde o samice, tak jsou to prostě potvory svéhlavý. Mě ta moje začala před měsícem chodit očurávat hrací deku synovi (tomu je nyní 5,5 měsíců) - vyloženě začala žárlit. Přitom se sotva belhá a je ráda, že dohopsá k misce.... ale přeběhnout celý obývák a vyčurat se na cizí deku, to by jí šlo dobře. Takže ač je stará a "každejdenumírací", tak mi nezbývá, než jí plácnout po prdeli a hlučně vypakovat :)

  Berunkas: Máš pravdu, do Brna to mám 100km a když došlo na nejhorší, tak jsem tam králíky vždy vezla. Ale ne každej má tuhle možnost. Já osobně jsem prostě proti operacím, pokud nejsou vyloženě nutné (samce jsem měla kastrované oba, o samici jsem se prostě bála, takže není a nebude).
  8.12.2016 12:23manon
  Holky, děkuju, jste fakt zlatý :) Já vím, že na internetu se toho píše spousta, už jsem se dočetla spoustu hrozných věcí, ale tohle je jedna z těch věcí, o které se píše často a často... Díky :)
  8.12.2016 14:32markeetka
  Ahoj,
  jdu si k vám pro radu a také utěšení.
  V neděli jsme byli u veta s tím, že nám Ozzy začal kýchat. Dostal dvě injekce a následně jsme tam šli ještě pondělí, úterý. Ve středu nám přestal baštit, tak jsme navštívili veta znovu a dal mu další dvě injekce, jedna z toho byla na chuť k jídlu. A dnes se máme znovu ukázat.
  Celý večer jsem strávila u klece. Baští minimálně, vzal si trochu sena, trošku mrkve, ale granulí, které miluje se ani nedotkl. Pořád polehává, nechá se pohladit - to je asi tak všechno. Oproti včerejšku se to zlepšilo jen v tom, že sám na malinkou chviličku vylezl z klece. Mám strašnej strach. Má někdo podobnou zkušenost?
  8.12.2016 14:45Daniberu
  markeetka: Nevím, jaké injekce dostává, ani jakou určil veterinář diagnózu. Pokud jde o rýmu, musí jim většinou nasadit antibiotika. Pokud nejí dostatečně sám, měl by být dokrmován. Na to tě měl veterinář upozornit a případně nabídnout speciální dokrmovací kaši. Potřebuje sílu, aby mohl s nemocí bojovat. Až tam dneska půjdeš, tak se ho na to všechno zeptej. Držím palce, aby se z toho Ozzyk brzy dostal. Přímo s rýmou zkušenost nemám, ale s nemocným smutným králíkem, který nechce jíst ano. Vím, jak ti je.
  8.12.2016 15:08Anor
  markeetka: Na jakou veterinu chodíš? Myslím, že by bylo dobré navštívit specialistu. Rýma není sranda, je potřeba jí správně diagnostikovat a pokud jsou třeba antibiotika, tak se podávají opravdu dlouhodobě, to pár injekcí nevyřeší. Další věc je nechutenství... Pokud ho bolí bříško, tak jak píše Daniberu dokrmovat a pořešit to s veterinářem... Mně se jako první pomoc osvědčil kmínový čaj, na bolení bříška je to prima věc. Budu na vás myslet a držet palce.
  8.12.2016 15:18markeetka
  Anor: chodím v Kutné H. na veterinu ke Škrdlantovi. Ozzyn už nekýchá, ale stal se apatickým. Na dokrmování se hned dnes zeptám a optám se, co dalšího by mohlo ještě pomoc. Ten pocit bezmoci je příšerný. Uvidím, co nám dnes poví, pokud bude potřeba, obrátím se samozřejmě ještě na nějakého jiného veterináře.
  8.12.2016 15:51Kájka
  Markéto,
  - - - - -
  také držím palce, aŤ je Ozzy brzo v pořádku!
  - - - - -
  Třeba to bude jen od bříška (nadmutí apod.), i když i to dokáže ušáka dost potrápit.
  8.12.2016 16:43Packaa
  Ahojky, náš králíček je pořád v domečku, občas si jde lehnout ven z domečku. Na granulky vždycky reagoval, že na sebe upozorňoval, v poslední době ani ne. Ale jinak vodu pije, seno baští, bobky děláni moč vylučuje. Myslíte, že to je zimní únava, nebo jen nějaká jeho nálada. Pohladit se nechá, jinak je hodná, jen mi příjde takový skleslý. Máte někdo zkušenosti s takovým chováním? Děkuji za názory
  8.12.2016 17:57Manon
  Mimochodem to krmivo, které jsme měli do teď, je "Cunipic VetLine Rabbit Intestinal" na trávení... Obsahuje mimo jiné i ostropestřec.
  8.12.2016 19:23markeetka
  Tak zase já, dostali jsme v injekci Hepagen a Vit. B, aby dostal chuť k jídlu. Zítra se máme znovu ukázat a snad naposled. Zároveň jsme nechali zkontrolovat zoubky, dutiny i bříško od jiného veta a prý dobrý. Dokrmování prý nepotřebuje. Tak snad to nechutenství bylo jen z té slabší imunity, stresu a léků na kýchání.
  8.12.2016 19:30Kájka
  markeetka: A už je lepší, žere?
  8.12.2016 19:34markeetka
  Kájka: vypadá už lépe, nesedí v koutě, ale už si lehl "na kejtičku". Dokonce se rozhodl zůstat venku, do klece nechce. Začal chroustat sušené lístky sena. Tak snad už bude lépe a to nejhorší máme za sebou.
  8.12.2016 19:48Kájka
  markeetka: Tak to už vypadá nadějně. :-)
  8.12.2016 19:56Mia89
  Dobrý večer chtěla bych se zeptat jak přes stříkačku dáváte napít králíčkovi a v jaké poloze a kolik toho může vypít najednou? Děkuji moc. Zatím to sice nepotřebujeme, ale pro jistotu se radši optám.Děkuji
  9.12.2016 08:15bunnymama11
  Ahoj vsichni. Vcera muj usak zacal z neznameho duvodu kychat, kazdopdne mam v planu kvuli tomu dneska jit k MVDr Valsovi. Chci se zeptat, bude s tim schopny neco ted udelat, kdyz zrovna lecime kokcidiozu? Dekuju vsem za odpoved!
  9.12.2016 08:44Daniberu
  Mia89: Mrkni tady vpravo na FAQ "Dokrmování".
  - - - - -
  bunnymama11: Předpokládám, že myslíš Valeše. V tom případě nemusíš mít obavy. On si s tím poradí určitě lépe, než kdokoli z nás :). Možná bych mu, než tam pojedete, ještě zavolala.
  9.12.2016 08:50bunnymama11
  Daniberu: Ano, myslela jsem doktora Valese, prepsala jsem se :)
  9.12.2016 09:10Daniberu
  bunnymama11: No tak potom platí, co jsem napsala. Kdybys šla k nějakému "neznámému" veterináři, tak by snad mělo smysl se tady předem poradit, ale takhle to opravdu nemá smysl. Je to jeden z nejlepších specialistů na králíky a tak můžeš být v klidu alespoň v tom smyslu, že jste v dobrých rukách. Držím palce, aby to bylo jenom nějaké podráždění a zase to rychle přešlo.
  - - - - -
  bunnymama: Jak to po sobě čtu, tak se trochu stydím. Třikrát "smysl" v tak krátkém odstavečku, to bych bývala od češtinářky pěkně schytala :). I když o to tady tak úplně nejde, omlouvám se...
  9.12.2016 09:29Zdenina
  Dobry den, chtela bych poprosit o radu. Chceme si poridit kralicka do bytu - zakrsleho bilopesikateho. Nasli jsme jednoho z chovne stanice, ale je mu 6 mesicu a je chovan venku v kralikarne. Nevim, jak je kralicek v tomto veku ucenlivy. Mam obavy, zda by presun do bytu nebyl problem a napada me v tomto mnoho otazek: Nauci se na zachod? Bude pit z napajecky? Nebude se prilis bat ruchu domacnosti? Pani chovatelka pise, ze je mazel a kadi do rohu kralikarny a ze se nemame bat. Bude to vsak nas prvni a nemohu posoudit, zda by prechod do domacnosti zvladl a jak dlouho by si zvykal. Poradte. Dekuji moc!
  9.12.2016 09:56Zuzvik
  Zdenina - Dobrý den, vůbec se nemáte čeho bát. Na záchod se bohužel každý ušák nenaučí, a pokud se tento naučí tak to poznáte jen tím, že ho to zkusíte naučit. Z napáječky by měl umět pít, popř. by jste ho vzala a jeho čumáčkem se dotkla té tyčinky aby voda ukápla a on zjistí že z toho voda teče. Ruchu v domácnosti se asi ze začátku bát trochu bude, ale zvykne si. Když ho budete mít doma, tak ho ale určitě přes zimu ven neberte aby nenachladl a neonemocněl. Snad jsem Vám pomohla.
  9.12.2016 10:12Zdenina
  Ok. Dekuji moc. Tak my to asi zkusime :-) Snad bude chytry a nauci se.
  9.12.2016 10:34Anor
  Zdenina: Vůbec se není čeho bát, králíčci jsou zvědaví, společenští, většinou čistotní a docela chytří. Většina rychle pochopí, co se po nich chce. Jediné čeho bych se trochu bála já, tak že si ho budete brát domů v době, kdy u něj může vypuknout puberta každým dnem, nebo už s ním cloumá. Pak se i z vychovaného ušáka stává čuně. =) Důležité je nepolevit, vychovávat a když je nejhůř, tak pomůže kastrace.
  Určitě si přečti všechny články tady nad diskuzí a vedle diskuze vlevo, vpravo... Je tu skoro všechno, včetně tipů kam umístit záchod, nad něj jesle, co s vodou, jak naučit, vychovat, co funguje, co nefunguje... Když nebude něco jasné, stačí napsat ;)
  9.12.2016 10:39Daniberu
  Zdenina: Co se týče chození na záchod, mám poněkud opačný názor, než Zuzvik :). Naučí se to v podstatě všichni, ale někteří občas zapomínají na dobré vychování a značkují si, kde je napadne. Pokud je tomu "vašemu" 6 měsíců, je právě v období puberty a to na vychování zapomíná, bohužel, většina. Raději tedy počítejte alespoň z počátku s tím, že budete potřebovat hodně trpělivosti, ale pokud se vám nějakou dobu nebude výchova dařit, neházejte flintu do žita :). Je tady dost těch, co si vzali do bytu králka z králíkárny i ve vyšším věku a vesměs si zvykli a naučili se i čistotě celkem bez problémů. Jaký bude, zda čistotný mazel, nebo čuňátko netykavka závisí spíš na jeho povaze.
  9.12.2016 12:47kralicek001
  Zdenina: Dobrý den, souhlasím puberta u ušáčků vyžaduje hodně trpělivosti. Taky jsem měla ušandu z králíkárny. Na záchůdek chodila bez problémů, ale jak mile přišla do puberty stálo to za to. Bobkovala mi snad všude kde se dalo. Teď bude krasavici rok a půl. Pubertu jsme spolu zvládly, a zase chodí na záchod. Být vámi vůbec bych se toho nebála, ale chce to trpělivost. Tak ať se daří.
  9.12.2016 13:18bunnymama11
  Daniberu: Dekuju za radu. A to s tim smyslem, je to usmevne, neni za co se stydet ;)
  9.12.2016 13:22Zdenina
  Dik moc vsem. Snad to zvladneme i s pubertakem ;-) Cetla jsem toho tady hodne, tak snad vim do ceho jdu. Uz se na nej tesim.
  9.12.2016 13:48Daniberu
  Zdenina: Pokud budeš mít chuť, tak se tady zaregistruj a i když ne, určitě dej vědět, jak vám to klape :).
  9.12.2016 17:14Má Bonnie
  Tak jsme dneska byly u veterináře. Má Bonnie měla část sena, myslím že ovesnou otrubu za okem. Naštěstí jsme za p. veterinářem přišly v čas a to hned ten den, tak se Bonnie moc dlouho netrápila. Každopádně rohovku má ošklivě poškrábanou, musíme kapat dvoje kapičky 6x denně.
  Kdyby se vám někdy něco podobného stalo, začíná to jako neškodné slzení oka, neváhejte co nejdříve navštívit veterináře!
  9.12.2016 17:26Cicmud
  ahoj, tak hlásím, že se pomalu s Beníkem sžíváme, konečně po třech týdnech se nechá pohladit, tak doufám že to bude lepší a lepší. S čůráním na koberec jsme postoupili jen trochu:-D záchůdek tam ignoroval, tak jsem ho zas zrušila, ale vyčůrá se tam třeba jen jednou za tři dny, už tedy vyzkoušel i postel, no bude to ještě sranda, ale jinak je úžasnej.

  Chtěla jsem se zeptat, co koupit za pamlsek, nějaké sušené bylinky nebo tak něco co by mohlo 10týdenní mládě, zatím jsem jako úplatek dávala granule,ale už to moc nefunguje :-D díky ;-)
  9.12.2016 19:06ZuziZuziZui
  Dobrý večer dnes mi moje ušanda začala poprvé olizovat stěnu.Znamená to něco,chybí ji něco?Před tím ji jen občas očuchávala,ale ji poprvé začala lízat.Děkuji za odpověď.
  9.12.2016 19:17Má Bonnie
  ZuziZuziZui: Ahoj, možná ji chybí vápník, u nás to teda takhle dělali šneci, tak jsme jim koupili sépiovou kost a bylo. Jak to vyřešit u králíčka nevím, možná přikrmovat kvalitními granulemi. Jinak by taky mohla mít žízeň, ujisti se jestli ji teče voda z napaječky, jestli nemáš mističku. Naše napáječka se často zasekává.
  9.12.2016 19:24Kájka
  Zuzi, když tohle králíček dělá, tak to neznamená, že by mu chyběl vápník. Většinou to dělá jen ze zvědavosti, ochutnává.
  9.12.2016 19:44ZuziZuziZui
  Pit pije,ale poslední dobou mi málo ji seno.Můžu ji dát granule,na pár dní jsem je vysadila.Dostává granule Brit.
  - - - - -
  Můžu ji nějak ten vápník nahradit kdyby to byl on?
  9.12.2016 19:48Lucinka72
  Dobrý večer, mám 3 letou samičku zakrslého beránka a posledních pár týdnů mi dělá loužičky moči na zemi a na gauči, kam se vždy chodí mazlit. Nikdy předtím to nedělala. Nemá někdo prosím zkušenost nebo radu, jak ji to odnaučit?
  Děkuiji David H.
  9.12.2016 19:52Kájka
  Zuzi, králíci netrpívají nedostatkem vápníku, dostává se do nich stravou (je v zelenině) Naopak -nebezpečné může být pro králíčka přijímat hodně vápníku (můžou se pak tvořit ledvin. kameny)
  - - - - -
  Doporučuju přečíst si tady nahoře "jídelníček". Je tma psáno i o těch minerálních kamemech (ty se nedoporučují)
  9.12.2016 19:57leprechaunek
  ZuziZuziZuzi: já teda nejsem žádný odborník na malování, ale myslím, že v akrylových barvách ani barvách na bázina bázi síranu barnatého (kdeže vápno) králík vápník hledat nebude.
  Králíci prostě rádi olizují věci, občas... můj třeba kuchyňskou linku nebo potah na posteli. Jo a mojí kůži. Nemyslím si, že bych měla začít uvažovat, jak mu do stravy zařadit lakované dřevo, bavlnu a lidské součástky. ;))
  9.12.2016 20:02Kájka
  Kája taky někdy olizovala zdi (jako mladá je ohryzávala) a nebo olizovala polštáře :-) a nejčastěji nás :-))
  9.12.2016 22:52Amalie007
  Dobrý večer dostala jsem kontakt na tyhle stránky.Potřebuji poradit.Mám 2letou králičici a byly jsme u doktora dostala probiotika má nadmuté břicho.Jenže mi málo ji seno nevíte co s tín?Granule ji normálně ale seno je poslední dobou problém.Vždy to rozkouše a odhodí když je puštěná,v kleci si toho skoro vůbec nevšímá.Má to pod wc kde ji trvá než se vykadí.Nevíte prosím co s tím?
  - - - - -
  Amalka si veme seno rozkouše a odhodí,jako by si s tím hrála.
  10.12.2016 06:42mamkaJana
  Amalie007 - provedli na veterine kontrolu zubu? To, ze ji malo sena s tim muze souviset. (neobrusuji se stolicky a mohou prerustat). Je to vsak jen odhad, skutecnou diagnozu by mel stanovit vet.
  10.12.2016 09:35PavlaS
  Amalie007: A kolik granulí denně dáváte? Krmíte ještě něčím jiným?
  10.12.2016 11:19Kájka
  Amalie, to vypadá jako by měla problém se zoubkama (to králíci pak mají problém jíst seno) A tím, že jí málo sena, tak má méně vlákniny a může trpět zácpou (proto jí dlouho trvá než se vybobkuje).
  - - - - -
  Takže -chce to, ať jí veterinář pořádně zkontroluje zoubky (i stoličky vzadu) !
  10.12.2016 11:28Laurena
  Ahojte, mám doma cca vyše 2mesačnú samičku a viacmenej hneď odzačiatku bola agresívna. Keď jej idem dať jesť ma skoro vždy uhrizne a keď ju chcem pohladkať tak vrčí.. keď ju hladkám dlhšie tak sa na chvíľku ukludní ale zachvílku je to zas. Má všetko čo by mala mať aj sa o ňu dobre starám. Neviete čím by to mohlo byť? Som z toho uplne smutná lebo čo poznám ludí čo majú králikov sú uplne prítulný a zlatý a tá moja sa s nimi ani porovnať nedá aká je agresívna. Ak niekto viete čo by s ňoy mohlo byť a čo by som mala robiť mi prosím poraďte za každú jednu radu budem vďačná.
  10.12.2016 15:12mamkaJana
  Laurena - a jak dlouho ji mas? Pises, ze je agresivni, kdyz ji krmis? Znamena to, ze ji sahas do klece?
  10.12.2016 15:43Kájka
  Laurena: a co králinka dělá, když je puštěná z klece? Asi ji nemáš dlouho, když jí jsou 2 měs.
  Asi se bojí. Určitě je šance, že se to zlepší, že se ochočí.
  - - - - -
  Podívej se na tento článek:
  http://www.kralici.cz/pages.asp?f=vychova
  10.12.2016 20:48Lenys
  omlouvám se, že to sem píšu, ale před chviličkou dotlouklo srdíčko mému Matýskovi :-(
  10.12.2016 20:53Cicmud
  Lenys, to mě moc mrzí :-(
  10.12.2016 21:44Kájka
  Lenys, nemusíš se omlouvat. Chápu Tě, je mi to líto :-(
  Drž se!
  - - - - -
  A co se Matýskovi stalo? Byl nemocný?
  11.12.2016 09:45Maličký Zajda
  Lenys, to je mi moc lít :-( Přijmi mou upřímnou soustrast... Teď už je na zelené louce s ostatními králíčky, a určitě i s mým Panem Zajdou a Emily. Už si tam všichni spokojeně hopkají a nic je netrápí... Přeji hodně sil a drž se!
  11.12.2016 10:28Packaa
  Ahojte, máte někdo zkušenosti se změnou chování u králíčka? Náš není zas tak aktivní a když je v kleci, tak většinou schovaný v domečku.
  11.12.2016 13:40dOMINIKA93
  Ahoj chtěla jsem se zeptat, máme 2 letou samičku Nellu a chtěli by jsme jí pořídit kamarádku jen máme obavy jak by nového člena přijala. Byla by to také samička mládě 2-3měsíce stará. Máte s tím někdo zkušenosti? děkuji za radu :)
  11.12.2016 16:27mamkaJana
  DOMINIKA93 ahoj, mrkni a procti si v odkazech nahore zalozku souziti. Podle meho. nazoru je to sazka do loterie, jakmile mladsi samicka dospeje, muze (ale nemusi) souperit o dominantni postaveni.
  11.12.2016 17:56Alpa
  Lenys - je nám to líto :-( Přejeme hodně sil !!! Co se stalo ? A+Z
  11.12.2016 19:36bunnymama11
  Ahoj vsichni, jsou ovesne vlocky vhodne jako doplnek krmiva? Diky za pripadne odpovedi :)
  11.12.2016 19:40weksernates
  bunnymama: Já je občas dávám, míchám se lněným semínkem, náš ušák se po nich může utlouct:-)
  11.12.2016 19:51Daniberu
  bunnymama: Těžká odpověď :). Záleží na tom, pro jakého králíka. Jsou sice "nezávadné", ale také dost kalorické, takže pro mládě, nebo králíka, potřebujícího "vykrmit" vhodným doplňkem jsou, pro jiného s nadváhou, nebo pro takového, který se jimi nacpe a nechce pak baštit seno a zeleninu ne :-).
  11.12.2016 20:05weksernates
  Daniberu: Ano, to jsem zapomněla podotknout, náš ušák je hyperaktivní koště, takže ani po vločkách nepřibere:-) jsou kalorické jako každá obilovina. Ale občas trochu určitě neuškodí.
  11.12.2016 21:26bunnymama11
  Weksernates: zkusim dat jako pamlsek :)

  Daniberu: Budu nabizet jen jako pochoutku tedy. Mam trimesicni mimco mimochodem :)
  11.12.2016 23:02BUBYŇ
  Všechny tady po delší době zdravím.Radost z našeho nového ušatého přírůstku - pětiměsíčního belgického obříka Bubáňka http://www.kralici.cz/alba.asp?a=24659 nám bohužel pokazil odchod dvou našich milovaných holčiček Bačkůrky a Pacinky za Duhový most dva dny po sobě
  http://www.kralici.cz/alba.asp?a=24658
  12.12.2016 08:50Daniberu
  BUBYŇ: Holčiček je mi moc líto :(. Přeju hodně radosti s novým "drobečkem"!
  12.12.2016 09:35anonymelis
  ahoj,
  nechci hned plašit a letět na veterinu...proto se chci zeptat vás.
  Ušák od rána jen polehává,jídla se vůbec nedotkla...a přijde my jako by nevěděla jak si lehnout,chvilku leží natažená,pak se zvedne a lehne si zase jinak.Když jí pohladím tak se začne lehce třást,chvilkami i zrychleně dýchá.
  Máte s tím někdo zkušenost ? Dík
  12.12.2016 09:57Daniberu
  anonymelis: Vypadá to na bolavé bříško, pravděpodobně z nadmutí. Může to ale být i něco jiného. Nevím, jak je stará. Pokud je to mládě a nemáš rozborem vyloučenou kokcidiózu, mohla by to být i ta. Zkus jí podat kmínový nebo fenyklový odvar, nebo kapky pro mimina Sab simplex. Pokud to nezabere, jdi na veterinu.
  12.12.2016 10:11anonymelis
  Daniberu : v lednu jí bude 6 let, včera jedla jen směs pro ušáky,žádná zelenina ani ovoce. Včera jsem jí chytla,že jí pochvám a mám strach jestli jsem jí nezmáčkla moc bříško,ale včera pak po tom chování byla v pořádku,pak normálně hopsala po pokoji.
  12.12.2016 11:59Daniberu
  anonymelis: Nevím, jakou směsku máš, ale některé moc dobře králíkům nedělají. Jako mláďata je snáší dobře, ale v pozdějším věku mohou trávení trochu pozlobit. Já bych v každém případě podala to, co jsem psala a nechala ji pro jistotu jen na seně a vodě. No a pokud se rychle nezlepší, vezmi ji na tu veterinu. Mohla by být třeba ucpaná, nebo jí může být i něco jiného, tak abys to nezanedbala.
  - - - - -
  anonymelis: Asi blbost s tou mnou doporučenou dietou, když nechce jíst nic, co? :(. Pokud nejí, bylo by potřeba ji dokrmit. Dej jí ten kmíňák, kapky..prostě něco proti nadmutí, To nemůže uškodit, ať už je jí cokoli, ale jestli nic, tak určitě ta veterina. Ono těžko radit, protože se jinak postupuje při zácpě, při nadmutí, při ucpání, nebo třeba úplně jiné příčině. Jaký to má vlastně zdravotní problém a jak postupovat musí určit na té veterině. Ty ani my to jen podle příznaků nepoznáme.
  12.12.2016 12:43Anonymelis
  Daniberu:nechci to zakřiknout,ale už to vypadá lépe.Pustila se do jídla i sena,tak snad to bude uz jen lepší :) .Díky za rady :)
  12.12.2016 12:51Daniberu
  Anonymelis: Tak to by bylo úplně nejlepší, kdyby si s tím poradila sama :). Hlavně aby jedla a bobkovala. Držím palce :).
  12.12.2016 13:59TomášJ
  Zdravím, stala se mi taková věc, a bojím se o mazlíka.Před 4 dny. Můj 5ti letý samec má otevřenou pořád klec, když jsem šel, našel jsem celý drápek na zemi, žádné zvuky nevydává, nekulhá, a hrabe packama pořád dále. Zastřihávám drápky pravidelně, kontroluji ho celého a nemocný není. Když jsem se vystrašil tak jsem ho hnedka zkontroloval, a chyběl mu drápek na levé pacičce. Mám mu to něčím mazat ? Pracuji denně od 6 do 18:00 takže nemám kdy zajít k veterinářovi. Předem děkuji za odpověď :)
  12.12.2016 14:16Anor
  TomášJ: Utržený drápek je docela časté zranění. Veterina není potřeba a po čtyřech dnech už není potřeba ani dezinfekce, ani mazání... Jen to kontroluj, kdyby začal kulhat, packu měl teplejší, tak by hrozil zánět. Ale myslím, že to bude v pořádku, trošku to sleduj. Ale pokud baští a hrabe, tak ho to nejspíš nebolí =) A drápek časem doroste.
  12.12.2016 14:37Alpa
  TomášJ - naše králinda měla zlomené drápky 3 ! Protože má dlouhé chlupy a byla v pohodě, tak jsem o tom ani nevěděla. Přišlo se na to na veterině při stříhání drápků. Nic to není, dokonce se nedoporučuje to něčim mazat (králoš by to stejně lízal). Pokud to králoška nebolí, tak si pomůže sám. Doporučuji ho kontrolovat, kdyby náááhodou.... :-) A+Z
  12.12.2016 14:46TomášJ
  Děkuji moc všem za odpověď :) Chtěl jsem pro betadine :) Vím že jsem s tím mazal pokousané ouško jak jsem ho bral ze zverimexu. Ok, co se týče jídla tak ráno sní celou misku Nutrinu complete, celý den žere seno, a večer celou misku zeleniny. Takže jí všechno. Nepřipadá mi, že by ho to bolelo. Děkuji moc :) Už jsem klidnější.
  12.12.2016 17:03ZoeZahra
  Dobrý den..Mám takový problém..můj králíček Kačenka už byla na několika operacích kvůli zánětu v krku..je to od zubů..a to lecime, cistime a je to ok..Ale Kačenka teď v poslední době hrozně zhubla..i když papa..a to dost..běhá..mazlí se ..a všechno..Ale zhubla na kg 1,12.. neví někdo co to je ? A jak jí pomoct ? Předem děkuji..
  12.12.2016 17:46Alpa
  Zoe - zkus zařadit do jídelníčku ovesné vločky. Chutnají a jsou výživné. :-)
  12.12.2016 17:49ZoeZahra
  Alpa-vločky má..:/
  12.12.2016 20:05StDenisa
  Ahojky všem.. mám takový dotaz, moje králičanda má potřebu mě neustále obskakovat, už asi třičtvrtě roku v kuse :D.. myslela jsem že po pubertě to odejde a nic. Už se to nedá vydržet, je sice hodně mazlivá, ale taky s tím věčným okusováním a pobíháním kolem nohou celkem otravná.. na kastraci jí dát nechci, ale napadlo mě, jestli s tím nemáte někdo zkušenost, dát ji k samečkovi (mám vybráno :)) a nechat jí ať si projde mateřstvím, mám i zájemce o malé. Ale bojím se, aby to poté nebylo ještě horší a nechtěla naopak ještě víc, ikdyž víc už to snad ani nejde :D. Děkuju za vaše rady :)
  12.12.2016 20:48leprechaunek
  StDenisa: v podstatě sis odpověděla sama. Ono ani nejde o to, že by "chtěla ještě víc", ale proto, že březost, porod a laktace nijak nezastaví a neukončí běžné hormonální procesy v organismu. Po mladých budeš tam, kde teď.
  Pokud ji nechceš připouštět třikrát ročně příštích pět let, což je celkem pitomé řešení na akorát "nevhodné" chování zvířete, tak si prostě najít čas a nechat ji vykastrovat, rovnou zdůrazním že na prověřené klinice. Mláďata v tomto opravdu nejsou řešení.
  12.12.2016 21:04StDenisa
  leprechaunek: No tak to rozhodně dělat nechci, myslela jsem tím pouze jednou.. jinak "nevhodné" chování to opravdu není, ale po téměř roce věčného obskakování a kousání do rukou a nohou včetně asi tří falešných březostí, je to dost nepříjemné. Rozhodně bych neměnila, je to můj mazel a věnuju se jí pořád téměř celý den, možná i protože má "pouze mě" tak to pořád dělá, ale ani plyšový kamarád nezabral, ten jí absolutně nezajímá. Chtěla jsem pouze najít jiné řešení než kastraci, do té opravdu nepůjdu. Ale díky za radu ;)
  12.12.2016 21:25Kájka
  Deniso, a jak je králinka stará? Může se to změnit, zmírnit postupně věkem
  12.12.2016 21:26leprechaunek
  StDenisa: no nepříjemné a nevhodné už je jen slovíčkaření :) Jj, vím, žes opakované připouštění nikde nepsala, ale jako to by asi byla jediná metoda, jak to tím připouštěním vyřešit... ale fakt barbarská teda, no.
  Kastraci tu fakt neradím ráda, ale je to i zásadní prevence rakoviny a pokud je samice takhle otravná... já třeba měla králici nekastrovanou, jenže ta si vzpomněla na obskakování dvakrát do roka. Teď mám zase nekastrovaného samce, a ten si vystačí se stádem plyšáků... Pokud je to zvíře takové, tak je nekastrovat únosné úplně v pohodě. Ale jak jsou králíci jako ten tvůj... pak je ta kastrace lepší pro všechny zúčastněné, chce se mi říct. :)
  12.12.2016 21:33StDenisa
  Možná bych mohla zkusit jiné plyšáky.. :D je jí rok a čtvrt..
  12.12.2016 22:12Lucie pohunkova
  Ahoj mám doma 9 měsíců (brala jsem si ho od prcka stáří cca 11 měsíců) králíka samce, už téměř půl roku mi neustále pobíhá kolem dokola nohou a vydává u toho zvuky zřejmě se chce pařit. Celou tu dobu ho odhanim davam mu hračky typu krabice, plyšáky, deka kterou rád hrabe, ale rychle ho to omrzí, a znovu mě začne obíhat už mě několikrát i kousl a nevím co s ním. Prosím o nějaké rady a typy.
  13.12.2016 00:27bunnymama11
  Ahoj, muj usak ma kolem nosu takove slepene chloupky, nekdy i mokre. Casto i kycha. Mohla by to byg zacinajici ryma? Dekuju za odpovedi :)
  13.12.2016 06:42Sofie4
  Lucie pohunkova: můj králík to dělává občas taky...má období, kdy pořád, období, kdy si mě ani nevšimne. Taky má plyšáka, ale kolem nohou běhá, brouká a hrabe do nich stále. U nás nic moc nepomohlo, možná by mohla pomoct kastrace, pokud je to neúnosné....
  13.12.2016 07:26Daniberu
  Sofie4: Takové chování je u nekastrovaných samců normální. Jak píš Sofie4, mají období, kdy jsou jako posedlí a pak se zase na čas zklidní. Samozřejmě že intenzita se u jednotlivých králíků dost výrazně liší. U nás plyšáci fungují, ale musela jsem ho to naučit. Obíhačky nohou mi nevadí a "svést" se je aktivněji se snaží už jen zřídka :).
  - - - - -
  bunnymama11: Myslím, že bohužel mohla :(.
  13.12.2016 09:21ctulka
  Lucie pohunkova - plyšák pomůže,ale musíš jej to naučit a musí mít odpovídající velikost.My máme mišana,asi kolem 25cm a vždycky,když to na Bobka přijde,tak mu jej podstrčím tak,aby jej mohl packami obejmout a ulevit si.Jeden čas to bylo co chvilka,hlavně na jaře.Ted už jen občas Potom si jej vždycky už sám načel,jak se to naučil
  13.12.2016 11:05Petra774
  Ahoj,chcela by som sa podeliť o náš ďalší "zážitok". Včera bola naplánovaná operácia zlomenej nohy môjho králika. Ráno sme prišli,doktor nás oboznámil s postupom a možnými pooperačnými rizikami. Podpísala som súhlas s tým že, keď mu urobia RTG tak sa mi ozvú ako sa to bude vyvíjať a o 15:00 poň prídem. Volali mi a povedali že operácia sa konať nebude. Keď som prišla doktor mi ukázal výsledky RTG a vysvetlil mi že má kosť zrastenú,ale zle. Bolo vidieť že ju má rozvetvenú alebo ako to mám napísať... Tak teda sme dostali Meloxidyl ktorý mu mám podávať každý deň. Ešte mi bolo povedané že ak ho to bude bolieť,bude s ňou mať problémy tak mu urobia nejakú náhradu a celú kosť mu odstránia.
  - - - - -
  Chcela by som sa ešte spýtať,v poslednej dobe má králik taký "zvláštny" moč,totiž na deke som objavila škvrnu ale bola sfarbená do oranžova. Krv to nebola len sa mi zdá že bol taký tuhší. Je to v poriadku ?
  13.12.2016 11:19Daniberu
  Petra774: Přeju, ať ta pacina ušáka nezlobí.
  Moč bývá často zbarvená stravou. Stává se to i po některých bylinkách ze sena. Hustší bývá, když králík vylučuje víc vápníku. Řekla bych, že o nic patologického nejde, ale když to nevidím, netroufám si to samozřejmě tvrdit.
  13.12.2016 11:31Petra774
  Daniberu: Ďakujem, skúsim sa ešte spýtať veta :-)
  13.12.2016 11:43No máme 1
  Dobry den musí se králík očkovat? Bylo mi řečeno, že nemusí, ale je to ryziko. A když nechám králíčka očkovat po sedmi měsících? Nebo stačí na jaře? Jinak používám granule proti kokcidióze, které Nedávám často, aby si na ty látky nezvykl. Děkují za odpověď.
  13.12.2016 11:53Daniberu
  No máme 1: Králík se očkovat musí. Tedy pokud nechceš riskovat, že chytne smrtelný mor nebo myxomatózu. Měl by být očkovaný zhruba každých půl roku. A ne. Na jaře nestačí. V zimě je sice menší pravděpodobnost nákazy, ale ne nulová.
  Gralule s kokcidiostatiky vyhoď. To je jako by sis sem tam vzala preventivně pár tablet antibiotika. Nech udělat rozbor bobků na kokcidiózu a pokud bude pozitivní, přeléčíš, pokud negativní, tak nic.
  Jestli chceš nějakou prevenci, tak můžeš dávat Acidomid, ale nutné to není.
  13.12.2016 12:00leprechaunek
  No máme 1: "jaro" je relativní pojem. Pamatuju únor, kdy bylo snad 18 stupňů... komáři neřeší kalendář, ale venkovní teploty, jo? Nehrotila bych očkování teď před Vánoci, ale řekněme kolem toho února už by to chtělo.
  Ad granule, jak píše Daniberu. Granule s kokcidiostatiky jsou pro výkrmové králíky, kteří nesmí žrát nic jiného, jinak to nemá žádný účinek. Krmit je nejen s jinou stravou, ale ještě i občas je ta nejhorší možná věc, co můžeš dělat... protože přesně to "zvykání" kokcidií na malé dávky léků naopak děláš, jsi na nejlepší cestě u toho králíka vypěstovat kokcidie rezistentní vůči léčbě. Granule zahoď, ty jsou fakt pro králíky, kteří jdou ve třech měsících na porážku, a ne dlouhodobé krmení.
  - - - - -
  No máme 1: vhodné granule pro pet králíky máš tady:
  http://obchod.kralici.cz/k80-krmivo-granule-dospeli.aspx
  Care+, Brit, Nutrin, kiki Nutri, Genesis, Oxbow, Science Selective a Cuni Complete jsou všechno osvědčené výborné granule; Grainless Complete taky, ale ty jsou i hodně dietní. Cokoliv z toho vybereš, nešlápneš vedle.
  13.12.2016 12:08No máme 1
  Daniberu: od různých známých i když králíci byli očkování, tak i přes to onemocněli a po té zemřeli :-( je to možné?Prý ta myxomatoza je nemoc bodnutí komára? Takže co píšete tak zajít co nejdříve. Časově to mám teď plné. Jsem až do konce ledna do večera v práci. Nemám čas zajít :-( ani nikoho nemám kdo by tam zašel. Ach jo. Snad se jí do konce ledna nic nestane. To bude mít na konci ledna 5,5 měsíce. Děkují moc za radu.
  13.12.2016 12:29Kájka
  No máme1: Nezlob se, ale očkování králíčků patří mezi základní, zásadní věci. Já váš přístup považuju za dost nezodpovědný, králíček měl být už očkovaný. Mor a myxomatóza patří mezi smrtelná onemocnění, navíc snadno nakažlivá. :-( Už tady pár lidí psalo o svých králíčkách, kteří jim umřeli, protože nebyli očkovaní :-((
  Jinak -žádné očkování není 100%, to tak je (i u lidí), ale takové případy jsou spíš výjmečné.
  13.12.2016 12:56PavlaS
  No máme1: Souhlasím s tím, co píší holky. Ještě dodám, že je dobré si dopředu najít veterináře, který králíkům rozumí. V zásadě jsou 2 vakcíny (nobivac, mormyx) a platí určitá pravidla při jejích užívání. A samozřejmě se musí počítat s tím, že zvíře není imuní ihned po vakcinaci. A králík musí být před vakcinací zdravý.
  13.12.2016 13:10Amalie007
  Dobrý den moje kralinda ležela hezky nožky si dala pod sebe a odpočívala,jenže jsem zaslechla jak vydává zvuk se zoubkami.Takový zvuk vydává když ji hladím jenže teď chtěla být nerušena.Podle mě to nebylo skřípání zubů od bolesti.Jak to poznán?Před tím než si lehla pochodovala po bytě skákala,apatická není vůbec.Jen mě to zaskočilo.Myslíte že to bylo bolesti?
  13.12.2016 13:27Daniberu
  Amalie007: Myslím, že podle toho, jak to popiuješ, to nebylo bolestí, ale samozřejmě to nemůžu vědět určitě. Jen vím, že náš prďola si taky občas pobrukuje z polospánku podobně, jako při hlazení.
  13.12.2016 14:15Viki And bunny
  Ahoj chtěla bych se zeptat od kolika ti dnů, týdnů, nebo měsíců by se měli očkovat králíci. Můj má zatím dva měsíce.Předem děkuji za odpověď;-).
  13.12.2016 14:29Daniberu
  Viki And bunny: Pokud jste nechali dělat rozbor bobků a byl negativní, můžeš nechat naočkovat po 10tém týdnu věku. V opačném případě dej neprve bobky na rozbor. Pokud by měl totiž králíček kokcidie přemnožené, oslabení po očkování by pro něj mohlo mít fatální následky.
  13.12.2016 16:41Packaa
  Ahojte, máte někdo zkušenosti s nemocí Encefalitozoonóza? průběh, léčba, zkrátka cokoliv, co je s tím spojené. Děkuji
  13.12.2016 17:04Viki and bunny
  Daniberu: přečetla jsem si to až teď :-) A moc ti děkuji.
  13.12.2016 17:38Merlouska
  Packaa: kdyz se podivas do archivu, urcite tam toho najdes dost. U kazdeho kralika to mohlo probihat jinak - u meho se to projevilo nadmernym pitim pred 2 roky, dostal na 3 tydny panacur, od te doby je v poradku, ale ten parazit v nem porad je a muze to kdykoli propuknout znovu.
  13.12.2016 17:51Packaa
  Merlouska: právě mám pročtené různé články atd. Nám se to asi projevilo, že přestal být takový aktivní. My včera dostali od paní doktorky panacur a dnes ráno korticoidy, snad se zvetí. Nemá ten Tvůj králíček nějaké následky, krom toho parazita v tělíčku?
  13.12.2016 17:54Kralikblabla
  Chci se zeptat co je to za plemeno králíka.
  https://ctrlv.cz/8nZh
  13.12.2016 18:05Merlouska
  Packaa: nema, alespon o nicem jinem nevim. U nas se ta encefala projevila v ledvinach, takze teoreticky tam mozna muze byt nejake poskozeni ledvin, ale pokud tam je, tak se zatim nijak neprojevuje. Viditelnejsi nasledky asi zustavaji spis po te neurologicke forme. Drzim palce, at se z toho tvuj usak taky dostane :)
  - - - - -
  Kralikblabla: vypada jako kuni. Ale pokud nemas PP, tak to muze byt taky cokoliv krizenyho, nejvic to ale fakt pripomina kuni:
  http://www.kralici.cz/plemena/Kuv-Kuni-velky-77.aspx
  13.12.2016 18:08Packaa
  Merlouska: děkuji za info, hned jsem zase trošičku klidnější.
  13.12.2016 18:12Kájka
  Kralikblabla: jenom tipuju, mohl by to být kuní :-)

  Mrkni sem:
  http://www.kralici.cz/plemena/
  - - - - -
  Nevšimla jsem si, že už stihla odepsat Merlouska.
  Každopádně -moc pěkný ušák :-)
  13.12.2016 18:14Kralikblabla
  Merlouska: měl by být malý až střední
  13.12.2016 18:18Kájka
  Tak možná tento kuní: http://www.kralici.cz/plemena/Ku-Kuni-128.aspx

  Má velké uši, malý nebude. ,-)
  13.12.2016 18:28Merlouska
  tak ja velikost uplne neresila, barva je furt stejna, at uz jde o malyho, stredniho nebo velkyho :-)
  14.12.2016 06:39Ťapinka16
  Dobrý den, už jsem psala včera, možná jsem byla přehlídnuta.chci se zeptat. Ťapinka sem tam protřepává hlavou. Spíše protřepává, když je v kleci. Může se jednat o ušní svrab? Je to pro ní nějak nebezpečné? A ty šupinky by šli vidět, co bych se podívala pouhým okem nebo se tam musí posvítit? Jak hluboko se mají cistit ouška?Četla jsem, že se to má vytřít stolním olejem jak píši viz.: http://www.kralici.cz/pages.asp?f=nemoce. Příznaky jiné nemá. Zatím jsem nezpozorovala. Nebo ,co by jste doporučili? děkují moc za odpověď Pája a Ťapinka
  14.12.2016 07:36Anor
  Ťapinka16: Potřepávání hlavičkou nemusí nic znamenat. Náš Boris klepe hlavou třeba když má radost. Pokud si ale oušek všímá víc, drbe si je, má to uvnitř zarudlé, nebo se mu dělají šupinky, pak by bylo dobré navšítiv veterinu. Ouška sama doma rozhodně nečisti, většinou to není třeba. Nám je čistí veterinář při prohlídce před očkováním, když je to třeba (za tři roky to bylo třeba jednou), bála bych se, že poraním bubínek. Stolní olej vůbec nepoužívej, je to taková babská rada... ale za moc nestojí, svrab se pak vrací... Pokud se bojíš svrabu, tak zase veterina, doma to nejspíš nepoznáš, pokud to není masivní.
  14.12.2016 08:03Ťapinka16
  Amor: nevíte, kde by ty šupinky v oušku šly vidět? Jestli jdou vidět pouhým okem nebo se musí posvítit do ouška?
  - - - - -
  Anor: červené tam neměla. Jinak děkuji za radu. Zkusím jí pozorovat a přinejhorším zajdu na veterinu.
  14.12.2016 08:44Lucie pohunkova
  Další věc je ta, že pokud je dcera vzuhu má rok a půl tak to králík nedělá a nikoho si ani nevšimne a s tím ze je to občasné máte plné pravdu dva dny je jak posedlý a pak dá pokoj plyšáků ma spousty ale ani jeden ho neláká :-D
  14.12.2016 09:15Anor
  Ťapinka16: Takhle vypadá ušní svrab. http://www.ifauna.cz/kralici/diskuse/detail/2916138/nemoc-usni-svrab
  14.12.2016 09:27Ťapinka16
  Anor: tak to nemá určitě. Dělá to asi s radostí, ale pro jistotu jí budu kontrolovat stále. Díky moc
  14.12.2016 09:33Daniberu
  Ťapinka16: Náš ušák třepe hlavou taky když je naštvaný, nebo si uši "rovná" po hlazení. Těch důvodů může asi být víc, ale hlídat, pokud je to nějak extrémní a ještě se u toho hodně drbe, určitě není na škodu :).
  14.12.2016 10:08Skardice
  Ahojky mam dotaz, prijde mi, ze usak vic pije. Stravovani ma furt stejne. Chova se uplne normalne, tedy blbne jako vzdycky. Jen pije vic. Nevite zda by to mohl byt problem? Nebo plasim zbytecne? Dekuju
  14.12.2016 11:20PavlaS
  Ťapinka16: No to je už pokročilé stádium, svrab začíná vevnitř v uchu, posvit a uvidíš. Dělaly by se tam šupinky a pak malé stroupky, pokud to majitel nechá být, dopadne to tak jako na těch fotkách. Ale spíš bych řekla, že to nic nebude :)

  Skardice: a co zn. víc? o mililitry nebo o celou napáječku.
  14.12.2016 12:06Skardice
  PavlaS: o celou napajecnu ne. Driv vypil tak tretinu ted necelou pulku.
  14.12.2016 13:20Daniberu
  Skardice: Sice nevím, jak velká ta napáječka je, t.j. kolik toho vlastně vypije, ani jak je králík velký, takže těžko soudit, jestli je to jeho současné pití ještě "v normě", ale nějaké ty výkyvy v pití jsou celkem normální. Třeba reaguje na topení, nebo sní trochu víc sena, nebo je méně vody v zelenině... Můžeš taky posoudit, jestli má tekutin o moc víc, než je doporučovaných cca do 100ml na 1 kg váhy a kdyby to bylo výrazně víc, nebo se množství vypité vody ještě zvyšovalo, tak bych doporučovala zajít na veterinu.
  14.12.2016 15:18Skardice
  Daniberu: Napajecku ma 500ml tak to vypada, ze je to jeste v norme. Dekuju moc 😊
  - - - - -
  A usakovi je 10 mesicu a ma 2 kg.
  - - - - -
  Tak budu pozorovat zda se to nebude zvysovat. Dekuju 😊
  14.12.2016 16:09Nellýk
  Dobrý den,Prosím o radu.Nellynka(zakrslý beránek ,stáří 9 měsíců) je někdy dost agresivní.Mám jí od června.Někdy,když jí v králíkárně třeba upravuji domeček,tak mě kousne.Minule jsem jí dávala do misky granule a kousla mě taky.Kousla mě i když jsem si jí chtěla pohladit.Je agresivní i venku.Když jí pustím na volno bez vodítka,tak ke mně nepříjde a když jdu k ní já,sednu si na bobek a napřáhnu ruku s pamlskem,tak mě buď ignoruje nebo mě do ruky kousne.Agresivní je i na ostatní.Jednou šla na vodítku kolem mého psa,který si jí vůbec nevšímal a ona na něho zničehonic vystartovala a kousla ho do nohy.Dříve jsem si myslela,že je to ze strachu,ale už mi připadá že už jí mám docela dlouho.Jinak její maminka byla agresivní.Chtěla bych,aby byla šťastná a aby jsme si spolu rozuměli.Jinak agresivní je i na zbytek rodiny.Moc prosím o pomoc.
  14.12.2016 16:54Daniberu
  Nellýk: Králíci a zejména samičky bývají teritoriální a na "svém" území jsou ochotní strpět jen někoho. Při zásazích do klece jich startuje asi většina. Nejlepší je jim tam uklízet apod., když v kleci nejsou. Nevím, jestli neděláš špatně ještě něco. Králíka je nejlepší nechat, aby si běhal, odpočíval, nebo se nechal hladit, když chce on sám. Většina také nesnáší nošení. Pokud by byla opravdu agresivní i naprosto bezdůvodně, snad by pomohla kastrace, ale zásadní je opravdu správné zacházení.
  14.12.2016 21:16Lizzy.girl
  Ahoj, dneska jak jsem přišla z práce domů, tak jsem si všimla, že můj ušák má na zádech u přední packy holé místo tvarem kruhu. Byli jsme před měsícem na přeočkování. Myslíte, že by to mohla být nějaká plíseň? Zkusit to léčit nějak doma sama nebo raději valit na veterinu? Děkuji za rady
  15.12.2016 01:18Dadys
  Ahoj, prosím o radu. Máme doma tři králíčky (holky), jedna skoro roční je v samostatné kleci, zbylé dvě jsou v kleci spolu. Jedné jsou 3 měsíce druhé jsou 2 měsíce. Jsou spolu v jedné velké kleci. Doteď si výborně rozuměli, spali vždy těsně u sebe, navzájem se olizovali, jedli z jedné misky atd. Dnes večer se nám ale poprali. Okamžitě jsme je sice roztrhli, ale když jsme se je pokusili dát k sobě zpátky tak byli chvilku jako dřív, ale pak se chtěli zase prát. Teď je máme odděleně, ale nevíme co máme dělat dál.
  15.12.2016 05:58Salla
  Dadys: nechat je oddelene. Kralici se jako mladata spolu snesou, ale jak vstoupi do puberty, tak je to maly zazrak, pokud mohou byt spolu v uzavrenem prostoru. Klikni nahore na odkaz Souziti a vsimni si, ze je v uvodu napsano, ze 2 kralici v jedne kleci nikdy.
  15.12.2016 07:07Anor
  Lizzy.girl: Pokud to místo není zarudlé, nejsou na něm flíčky, nebo šupinky, tak se klidně může jednat o reakci na očkování. Nebo ti bude ušák línat, někdy prostě vylínají v mapách a vypadají pak jak pitomci. =) Počkej pár dní, jestli tam nezačne rašit nový kožíšek. Pokud by to ale bylo zarudlé a loupalo se to, tak samozřejmě veterina.
  15.12.2016 08:39Bodluska
  Dobrý den :) prosím řekněte mi, kdy musím s kralíčkem na první očkování? Mám ho 3 týdny a nevím jak je starý (mám ho že zverimexu) moc děkuji :)
  15.12.2016 08:50ctulka
  Bodluska nechej si pro jistotu udělat rozbor bobečkú k vyloučení kokcidiozy a potom už by jsi mohla. Rozbor se dělá i proto,aby jsi věděla,že může zelenéb a samozřejmě že je zdravý,že nemá organizmus ničím zatížený
  15.12.2016 09:00Daniberu
  Bodluska: Králíček by měl být v době očkování starší, než 10 týdnů. V opačném případě bys musela jít po pár týdnech na přeočkování. Pokud nevíš, jak je starý, ještě pro jistotu tak 14 dní počkej. Jak píše ctulka, zatím nech udělat rozbor bobků. Mládě může mít i skrytou kokcidiózu, která by se očkováním, nebo podáváním zeleniny mohla nebezpečně zhoršit.
  15.12.2016 09:14Bodluska
  Ctulka a Daniberu: moc děkuji za rychlou odpověď :) a jak se dělá ten rozbor? To vezmu pár bobečků a odnesu je veterináři, kterému řeknu, že bych chtěla udělat rozbor? Dělá to každý veterinář? A kolik to prosím stojí? :)
  15.12.2016 10:15Daniberu
  Bodluska: Mrkni tady vpravo na FAQ "Kokcidióza". Tam máš popsané, jak to udělat s těmi bobky :). Každý veterinář to nedělá. Některý vůbec, jiný to posílá do laborky, ale nejlepší je najít takového, který to dělá sám a v podstatě na počkání. Je tedy lepší si veteriny přicházející v úvahu obvolat. Veteriny doporučené pro králíky máš tady nahoře nad diskuzí, ale jestli všichni dělají sami rozbory, to nevím. Tím jsem si jista jen u VFU Brno a těch dvou v Praze. Cena se u jednotlivých veterinářů liší, ale měla by se pohybovat kolem 100.- Kč.
  15.12.2016 10:18Ládík
  Dobrý den,
  koupili jme si zakrslého králíčka od chovatele a preventivně jsme dali bobky na rozbor a zjistolo se že má kokcidie.je starý osm měsíců,vůbec nic mu ale není a velice mu chutná papání.Na veterině jsme dostali ESB 3Bio do vody.čistíme dobře klec a taky máme objednaný parní čistič na čištění klece.o kokcidoze jsem už přečetl tunu článků ale nikde jsem se nedočetl jestli je šance že to králík přežije a jaké mají lidi zkušenosti,jestli se vylečený králík dožil vyššího věku.ono léčit se dá všechno ale ne všechno se dá vyléčit.takže vlastně nevím na čem jsme.takže pokud někdo z vás má králíčka který měl kokcidiozu a žije dál tak mi prosím napište
  15.12.2016 10:40leprechaunek
  Ládík: dá a nedá :) Kokcidióza jako nemoc je totiž přemnožení kokcidií, mikroorganismů, které jsou ve střevě zvířete běžně přítomné. Léčba kokcidiózy je jejich redukce na obvyklou, pro organismus neškodnou mez, jo?
  Takže "vyléčit", ve smyslu zbavit zvíře kokcidií úplně, nejde. To je to samé, jako by ses chtěl zbavit ty střevních bakterií. Ale potlačit kokcidiózu z té formy nemoci do normálního stavu jde a děje se to naprosto běžně, a přežije to drtivá většina králíků, neboj :)
  Kokcidióza je nebezpečná, pokud je akutní a ještě k tomu špatně rozpoznaná a neléčená... pak mláďata opravdu zabíjí. Ale pokud je léčená, tak procento úhynů je naprosto minimální; v životě se přeléčuje spousta králíků, v případě klinicky téměř nerozpoznatelné formy jako u vás k úhynům fakt nedochází, a až na extra výjimečné případy se kokcidióza ani neopakuje. A i kdyby, přeléčí se znovu. Nejde to do nekonečna, ale ti králíci ji prostě taky do nekonečna nedostávají.
  Pokud z toho máš přece jen strach, můžeš dát jednorázově ještě probiotika -
  http://obchod.kralici.cz/k64-vitaminy-a-leciva-prebiotika-a-probiotika.aspx, a taky můžeš dlouhodobě dávat Emanox jako prevenci, chovatelé masných králíků na něj přísahají, a za sebe ho můžu taky jedině doporučit: http://vitaminy-pro-psy.heureka.cz/emanox-pmx-prirodni-50ml/
  15.12.2016 10:42Daniberu
  Ládík: Pokud se kokcidióza zachytí včas a navíc už není králík mládě, jak to evidentně ve vašem případě je, nemáš se čeho obávat. Po skončení přeléčení dej bobky na kontrolní rozbor a pokud budou v pořádku, máš po problému :). Králíků, kteří jako prckové měli přemnožené kokcidie je tady, troufám si říct, možná většina a vesměs jsou v pohodě. Parní čistič na klec snad ani není potřeba :). Do doby negativních výsledků kontrolního rozboru nedávej žádnou čerstvou stravu a nenechávej očkovat.
  15.12.2016 10:59Nevedomka
  Ahoj. Chtěla bych se zeptat (nechci rozpoutat veřejné lynčování) jestli je nutné králíky očkovat? Měli jsme nemocného králíka, u kterého nám lékař očkování nedoporučil, tak by mě zajímalo, pokud králík nechodí ven a zelené jí jenom vypěstované doma, jestli je nutné ho očkovat? Děkuji za odpověď a prosím, zdržte se nadávek - je to jen otázka, zajímá mě to :)
  15.12.2016 11:10Skardice
  Nevedomka: ockovani se doporucuje. Urcite v archivu najdes hodne komentaru. Nemoci ktere se ockuji tak prenasi bodavy hmyz, ktery ti vlitne i do domacnosti.
  15.12.2016 11:49leprechaunek
  Nevedomka: očkuje se proti moru a myxomatóze, což jsou obojí nemoci, které když králík chytí, umírá takřka na 100 procent. Opravdu se ptáš, jestli je nutné očkovat...?
  A tyhle nemoci přenáší nejen bodavý hmyz, ale mor se přenáší i vzduchem.
  Nicméně: pokud máš staré, nemocné nebo jinak oslabené zvíře, to naočkovat prostě nemůžeš. Na vakcínu dokáže adekvátně zareagovat, tedy vytvořit protilátky, jen zdravé zvíře, jinak je to jen zvýšená zátěž pro imunitní systém, a to je fakt to poslední, co imunitně oslabené zvíře potřebuje.
  Takže: nikdo tě kamenovat nebude, ale tohle je prostě trošku specifická situace - naočkovat proti kontraindikaci nemůžeš, ať je to blbé jak chce.
  Risk to pro zvíře samozřejmě je, ale nijak velký. Za normálních okolností je samozřejmě správné očkovat i bytová zvířata - pro představu, já žiju v krajském městě, a 20 metrů pod mými okny paneláku mají u baráku králíkárnu, jo... A jelikož virus moru přežívá až půl roku, tak kašlat na to je prostě hazard, ať máš to zvíře kde chceš. Na druhou stranu, bytová zvířata to běžně nedostávají. S trochou štěstí u vás to nenaočkování vadit nebude, ale to je prostě váš specifický případ, ne univerzální rada.
  Ty si kvůli tomu nelam hlavu, ale prosím tě, taky to neraď dál. :)
  15.12.2016 18:13luthorka
  Dobrý večer, máme pětiletou králici. Od úterního večera nechce opustit klec, pravidelně jsme ji pouštěli každý večer- vždy běhala po bytě. Od úterý je pohybuje pouze v rámci klece, převážnou většinu času sedí nebo leží. Pije, ale nejí. Na první pohled nevypadá nemocně, nicméně na chování je poznat, že je něco jinak. Nemáte s tímto stavem někdo zkušenost, prosím?
  15.12.2016 18:36Kájka
  lLuthorka: to nejí vůbec nic???
  To je špatné, když králíček nejí a málo se hýbe. Něco ho trápí, je asi nemocný :-( Králíček nesmí dlouho hladovět. Měli by jste zajít na veterinu.
  - - - - -
  luthorka: vyprazdňuje se normálně? (má normální bobky?)
  15.12.2016 19:57Alpa
  luthorka - zkus kmínový odvar - jako první pomoc. Třeba je to bříško. Pokud to nepomůže a nezačne baštit, tak veterina. Jak píše Kájka, jíst musí :-(
  15.12.2016 20:50Holland
  Ahoj, chtěla bych se zeptat; nevíte někdo, kde lze sehnat Holland Lop? ČR a okolí. Půl království za něho.
  16.12.2016 13:34Buub
  Holland

  Je jich tady mraky, ale česky se jmenují "ZAKRSLÝ BERAN".

  Nic jinýho v tom nehledej, zakrslí berani byli vyšlechtěni v Holandsku křížením hermelínů, francouzského a anglického berana. Proto "holland lop", holandský beran, což je jméno, které získali v Anglii po jejich rozšíření tamtéž. Ale k nám přicházejí plemena králíků přes Německo a tam zakrslého berana označili jednoduše Zwergwidder, zakrslý beran. Proto i my máme zakrslého, ne holandského berana.
  16.12.2016 17:59Ládík
  Děkuji všem za informace.Spadl nám kámen ze srdce.Když jme totiž četli články na internetu o kocidiích tak to bylo psané stylem že do týdne budeme králíka pochovávat.Probiotika už máme připravené.
  17.12.2016 09:45Kirstencz
  Ahoj, mám problém s chováním mé králičice, asi vím v čem tkví problém, ale chci se zeptat i vás jestli jste to nezažili, nedávno jsme se přestěhovaly do 1+Kk a daly domek s klecí k nám do pokoje kde spíme, za dva roky si zvykla že do postele nečůrá a nikdy nebyl po kastraci problém, Ale pár týdnů zpět jsme si na zkoušku dovezly kocoura od rodičů, kralinda na kocoura porad útočí když přijde k ní, co je horší začla čůrat do postele nechtěla jsem ji to barikádovat protože nám spí i kolikrát na krajíčku postele a nikdy to nedělala, ale co je doma kocour tak snad opravdu denně, zvažujem vrácení kocoura rodičům, vím že jsou králičice dost teritoriální, ale, že by ji to mohlo až tak vadit?
  17.12.2016 13:10Antonia
  Ahoj,
  chtela bych se poradit, mame 5 mesicniho kralicka zakrslý činčilový rex. Je venku ve velkém kotci (2. patrový s výbehem) a bereme jej na minimálne 4 hodiny domu se probehnout. Je ovsem velky problem s vyndavanim z kotce, utoci na ruku, skrabne nebo kousne. Zkouseli jsme jej nalakat na granulky ven, ale vi, ze bude lapen a nechce ... Kdyz jej mame doma, je zlaty, necha se pochovat, beha za nami. Vim, ze jsou kralicci teritoriální a ze se doporucuje, je nechat vyjít z klece samotne,ale to v podminkach,kde je kotec mimo domov nejde. Nemate nejaky tip, jak to vyresit ? Dekuji
  17.12.2016 13:55Kájka
  Antonia: nepomáhá nalákat na něco dobrého -lákavého? ,-) dát do do přepravky apod., aby si tam vlezl a pak ho doma vypustit.
  17.12.2016 14:08PavlaS
  Antonia: To jako i ted v zimě?? Jestli to dobře chápu, tak králík bydlí venku a vy ho třeba večer nebo přes den dáte domu do bytu, kde je 20°C?
  17.12.2016 14:13Kájka
  To je fakt, že po 4 hod v teple strčit ušáka zpátky ven do zimy.... Ty teplotní přechody (velký rozdíl) -to není dobré :-(
  17.12.2016 18:18Šárka 07
  Dadys: Prostě na ně přišla puberta :). Buď je musíte chovat odděleně, anebo je nech vykastrovat.
  Hodně štěstí :)
  17.12.2016 21:52Batman
  Ahoj, chtěla bych se zeptat. Kralujda ma cca 5mesicu. Všimla jsem si ze ma strašně moc měkké bříško, zajedu prsty lehce pod žebra. Taky mu lezou stejně jako pater. Přitom po papání by se mohl urvat, skotaci jak drak, není vůbec agresivní, praveze naopak, obrovsky mazel. Děkuji předem za rady :)
  17.12.2016 22:06natuskqqa
  Ahoj,
  Budu si kupovat králíčka z chovatelské stanice chs-lenny a chovatelka mi poslala pár rad,ale jedna věc mi tam neseděla. Napsala,že se nemám leknout měkkých bobků (vánoček),že je to prý normální jev,tak jsem se chtěla zeptat jestli tomu tak opravdu je. Já to tedy pochopila tak,že králíček by vánočky mít neměl když je přeléčený na kokcidiózu a na jejích stránkach jsem se dočetla,že králíčky přeléčuje,tak potom tedy nevím. Načetla jsem si toho spoustu,ale opravdu už nevím, tak se obracím na vás a budu ráda za jakoukoli odpověď a radu.
  Pokud někdo máte zkušenosti s touto chovatelskou stanicí,tak bych také byla za nějaké názory ráda:)
  17.12.2016 22:25Annemari
  Ahoj, mám 3 měsíce starého králíčka. Od příjezdu v 6 týdnech je agresivní, škrabe, kouše, nenechá si sáhnout do klece. Při plnění misky jej musím druhou rukou přidržovat, aby na mě neútočil. Zakrslíčky máme asi 10 let a nikdy se nám žádný takhle nechoval. Dnes jsem ho měla na gauči a klidně běhal. Najednou mi po ruce vyběhl k obličeji a kdybych neuhnula včas, tak mi napadl. Nikdy jsem mu neublížila ani na něj nekřičím. Prosím o radu jestli je naděje, že se změní. Je z CHS s VP. Mám 2letou holčičku a mám strach, aby ji něco neudělal. Děkuji předem za rady.
  18.12.2016 09:26leprechaunek
  Annemari: no, spíš jste měli štěstí na předchozí králíky, než smůlu na tohoto. Do klece si nenechá sáhnout spousta králíků, jednoduše si chrání teritorium - misku se žrádlem tím spíš. Musíte mu do klece zasahovat bez jeho přítomnosti.
  A pokud máte králíky 10 let, měli jste vědět, že se odstavují v osmi týdnech. Šestitýdenní králík nemá u nového majitele co dělat. Bohužel ruku v ruce s tím může jít narušená imunita, a už tu byly i případy, kdy taky agresivita. Jestli z důvodu nedostatečného kontaktu s matkou a sourozenci, nebo čeho, to čert ví, není to "oficiálně popsaný" jev... ale pár ukrutně kousavých pětitýdenních mláďat už tu prostě bylo. Holt musíte být opatrní a snažit se incindentům předcházet.
  18.12.2016 10:13Daniberu
  Annemari: Co se týče klece, plně souhlasím s leprechaunek. Je štěstí, když máš králíka, kterému zásahy do klece nevadí a co se týče misky, tak tu ti většina dovolí brát maximálně prázdnou, ale vracet plnou ji musíš velice obezřetně :). Pokud škrabe a kouše i na volno, asi má špatnou zkušenost třeba se zvedáním, které většina nesnáší a preventivně se brání. Gauč, pokud tedy opravdu chtěl na tvůj obličej útočit, možná chce jen pro sebe. Ale to jen hádám. Jestli bude ubližovat tvé samičce, to samozřejmě netuším. Hlavně jim musíš nechat dostatečný prostor, aby si mohli jít z cesty.
  Prostě jak už také psala leprechaunek, těžko rozlišit, co je povaha a co následek dříve prodělaných traumat a předčasného odstavení a nezbývá tedy, než být ostražití a trpělivý, snažit se zjistit, co mu vlastně vadí a takovým situacím se pokud možno vyhnout a pokusit se postupně získat jeho důvěru.
  - - - - -
  opr. trpěliví :(. stydím :))
  18.12.2016 10:56Kájka
  Annemari má možná 2letou holčičku -dceru. I když teda já Kájce také říkávalá "ušatá holčička" :-)
  18.12.2016 12:49Nikolaa
  Zdravím, jdu si k vám pro radu, našemu Barnymu nějak přestalo chutnat seno, granule a zeleninu normálně sní, ale nad senem ohrnuje nos, koupila jsem i nové voňavé balení a ani to ho nezlakalo, nějaké účinné rady, jak na něj?
  18.12.2016 13:07leprechaunek
  Nikolaa: veterina, zkontrolovat zuby.
  18.12.2016 13:08Batman
  Ahoj, chtěla bych se zeptat. Kralujda ma cca 5mesicu. Všimla jsem si ze ma strašně moc měkké bříško, zajedu prsty lehce pod žebra. Taky mu lezou stejně jako pater. Přitom po papání by se mohl urvat, skotaci jak drak, není vůbec agresivní, praveze naopak, obrovsky mazel. Děkuji předem za rady :)
  18.12.2016 13:24Nikolaa
  leprechaunek: Jani, na veterine jsme byli minulý týden očkovat a zuby prý v pořádku. Větvičku si taky dá, když by byly špatný zuby, tak by mu přece nejelo nic, nebo se pletu?
  18.12.2016 13:42Daniberu
  Nikolaa: Tím, že přestanou jíst seno se většinou na problémy se zuby přijde. S tím ostatním začnou mít problém později. Pokud má v pořádku zuby, tak jedině ubrat granule, nebo sehnat "chutnější" seno :).
  - - - - -
  Kájka: Víš, že budeš mít pravdu :) ? Už jsem s těch ušáků zblblá :). Taky tedy asi trochu zapůsobily ty dlouholeté zkušenosti Annemari s králíky, ale ta holčička nejspíš vážně ušatá nebude :)).
  18.12.2016 13:44PavlaS
  Batman: Dělali jste rozbor na kokcidiozu?
  18.12.2016 14:26natuskqqa
  Ahoj,
  Budu si kupovat králíčka z chovatelské stanice chs-lenny a chovatelka mi poslala pár rad,ale jedna věc mi tam neseděla. Napsala,že se nemám leknout měkkých bobků (vánoček),že je to prý normální jev,tak jsem se chtěla zeptat jestli tomu tak opravdu je. Já to tedy pochopila tak,že králíček by vánočky mít neměl když je přeléčený na kokcidiózu a na jejích stránkach jsem se dočetla,že králíčky přeléčuje,tak potom tedy nevím. Načetla jsem si toho spoustu,ale opravdu už nevím, tak se obracím na vás a budu ráda za jakoukoli odpověď a radu.
  Pokud někdo máte zkušenosti s touto chovatelskou stanicí,tak bych také byla za nějaké názory ráda:) Děkuji
  18.12.2016 14:34Batman
  PavlaS - žádný rozbory jsme bohužel nedělali :/ Vanocky ani průjem nemá, mel jednou, ale ti si myslim, ze mel z ovoce. Jinak v klidu.
  18.12.2016 15:03PavlaS
  Batman: No, tak já bych ho nechala udělat. Vánočky jsou samozřejmě jendím z prvních příznaků kokc. Ale to nezn. že to tak nneí i bez vánoček. A myslim, že ani celková prohlídka od veterináře nic nezkazí. A očkování máte? A možná ještě.. čím krmíte?
  18.12.2016 15:46Lentilkaaa
  V pamlskách je zde na stránkách napsaný čaj. Nějaký konkrétní který by králíček mohl? Prosím
  18.12.2016 16:15Batman
  PavlaS - očkování ma už od října, hned kdy jsem ho dostala, sáček od papani jsem včera bohužel vyhodila a nasypala mu to do dozy :( ale je ti něco pro menší kralicky, co mi doporučila paní ve zverimexu
  18.12.2016 16:36Daniberu
  natuskqqa: Pokud se tyto "vánočky" objevují pravidelně, delší dobu, nebo ve větším množství, tak vždy znamenají nějaký problém s trávením. Může to být dietní chyba, přeléčením porušená mikroflóra, nedoléčená kokcidióza atd. Znamenat to může nepatrný i závažný zdravotní problém, ale chovatelka by ti rozhodně neměla tvrdit, že je to normální. Normální je to, že je králíci produkují, ale také to, že je vzápětí "rovnou od prdelky" sní a ty bys je správně vůbec neměla vidět. Obsahují pro králíka potřebné vitamíny a pokud je nechce jíst, někde je chyba.
  - - - - -
  Batman: Možná moc měkké bříško nemá, ani není vyhublý a jen se ti to zdá, ale rozbor bobků na kokcidiózu je potřeba tak jako tak udělat. Někdy kokcidióza probíhá bezpříznakově a v době, kdy se nějaké příznaky objeví, může být na léčbu pozdě, nebo je komplikovaná. Očkovat by se měl správně až po tom rozboru, ale už se stalo. Zatím mu alespoň nedávej zeleninu.
  18.12.2016 19:04Lalija
  Ahojte, kúpila som si dneska zakrslého barančeka (má cca 7 týždňov) ale nemá uplne padnuté ušká ale vraj mu ešte padnú. Myslíte že padnú alebo že mu ostanú tak?
  18.12.2016 19:27Lenys
  ahojky, tak jsem dlouho nevydržela, zvyklala mě sestra ohledně králíčka, když mi Matýsek umřel...tak mám nového je to teda holčička tak jestli chcete tak se jukněte akorát furt mám dilema ohledně jména ale asi to bude Vanilka
  http://www.kralici.cz/alba.asp?a=24660
  18.12.2016 21:06BeránekLentilka
  Přidávám další fotečky Lentilky: http://www.kralici.cz/alba.asp?a=24661

  Lenys: Nádherná ušanda :)
  18.12.2016 21:34Anor
  Lalija: Můžou spadnout, ale taky nemusí. To teprve uvidíš =)
  18.12.2016 21:40Annemari
  Děkuji za rady a opravdu moje holčička je dcera Natálie a já se bojím, aby ji neublížil. Na králíčky jsme asi měli opravdu štěstí, protože si samičky nechaly ode mě sáhnout i do pelíšku s miminky. Byla to plemena česká červená, hermelín a zakrslá modrá. Koupila jsem si králíčka / ouška nahoru / na inzerát a neviděla rodiče, uvedená váha byla v dospělosti do 1 kg. Nyní má ve 3 měsících už 92 dkg. Toto plemeno není zatím moc běžné a proto jsem netušila, že jsem pěkně naletěla. Nevzdávám to a pořád ochočuji, chovám ho a hladím a tiše na něj mluvím. Obávám se, že to bude zbytečné. Nevím co s ním potom budu dělat, protože by si ho mohl vzít někdo kdo má určitě dítě a zamlčet jeho chování bych nedokázala.
  18.12.2016 22:02Anor
  Annemari: Možná bude problém právě v tom chování. Možná jste měli na předchozí ušáky vážně štěstí, ale většina králíků chování nesnáší. A pak reagují právě tím kousáním, protože se bojí, že zase budou "létat".
  Hladit ano, mluvit ano, mlsotky z ruky ano, často pouštět ano... Ale nesahat do klece, nechovat, nehladit když nechce. Do klece ho lákej tak, aby sám chtěl. My chodíme do klece na lněná semínka a to tak, že nás králík sám večer nahání, kdy že ty semínka budou =)
  Malou bych k němu asi zatím radši nepouštěla, je to nepříjemné, když ušák kousne. Dá se to řešit ohrádkou pro králíka a vymezit mu prostor, aby se k sobě nedostali... Přeju hodně štěstí. Snad ještě chlupáč dostane rozum. A nebo by nebylo od věci zvážit kastraci, pak se zklidní a i kdyby ne, tak horší to už nebude...
  18.12.2016 22:24Lalija
  Anor ďakujem :) dúfam že mu spadnú, ale tak či tak je roztomilý
  18.12.2016 22:59leprechaunek
  Annemari: k naprosto přesnému výčtu Anor doplním ještě - nezvedat, nenosit.
  Já třeba mám doma panikáře - nekastrovaný samec, zlaté zvíře, neskutečně kontaktní a přátelské... veterinářce při ošetřování usíná na stole. Nicméně je naprosto alergický na úchop oběma rukama, okamžitě panikaří - a nošení kamkoliv nesnáší do té míry, že pokud na něm tuhle zradu pácháme, musíme počítat s okamžitou změnou chování a neochotou vůbec nás vidět, a to si nedělám srandu. Chovat neexistuje.
  Takže jediná šance je myslím ve změně vašeho přístupu. Respektovat králičí teritorium - pořád říkám, že když se chcete s králíkem domluvit, musíte ho přečůrat - takže vymyslet, jak "ošetřovat" klec mimo jeho přítomnost... A kontakt s králíkem výhradně na zemi, výhradně z jeho vůle a výhradně jemné dotyky a hlazení tak, aby to jemu nevadilo. Pokud bude ochotný pamlskovat, vemte k tomu pamlsky, ale jinak z vlastní zkušenosti odpřisáhnu, že fakt jsou králíci, kteří vás budou bezmezně milovat, ale na oplátku jim stačí jen pohladit na dvě minuty denně vleže na zemi, a jinak prostě jen být ve vašem okolí.
  19.12.2016 07:31Daniberu
  Annemar: Přidávám se k holkám. I v našem mazlíkovi vyvolává zvedání hysterii a paniku. Současně nevíš, jak se k němu chovali předchozí majitelé. Je mi jasné, že tě vzhledem k předchozím zkušenostem chování prcka zaskočilo, ale oni se opravdu povahově dost liší, jako ostatně i jiná zvířata, o lidech nemluvě :). Kdybys to tušila, asi bys pořízení ušiska s ohledem na malé dítě víc zvažovala, ale už se stalo. Myslím, že pokud budete dodržovat, co ti holky doporučují, dá se to zvládnout. Holčičce budeš muset v rámci jejích rozumových schopností situaci vysvětlit. Hlavně to, že dokud si králíček nezvykne, tak na něj nesmí sahat a ani později nezvedat a nestrkat mu k čumáku prstíčky! Já vím, že je malá, ale její rozumové schopnosti jsou určitě větší, než ty toho ušatého prcka :).
  19.12.2016 08:02Poldinka
  Ahoj moje králinda má nějaké střevní potíže, ani nevím, jestli má zácpunebo průjem, tak napůl. Když už se jí podaří vykakat, tak bobečky jsou mazlavé, někdy si ymslím, že dokonce i dost řídké (podle toho že se jí podařilo obhodit zeď). Zadek a zadní tlapy má celé od hovínek. Je na ní vidět, že není ve své kůži, papá a pije. Nechce ale seno, jen zeleninu a ovoce. Vypadá tak posmutněle a není tak aktivní jako jindy (normálně řádí, skáče, běhá, teď občas někam běží, ale neskáče). Zkrátka není ve své kůži. Myslím, že jí bolí bříško asi, čím bych jí mohla ulevit? Děkuji.
  19.12.2016 08:16ctulka
  Poldinka chtělo by to veta a omezit nebo i na čas nedávat ani zelené ani ovoce,aby byla nusena žrát seno.Ale toho veta určitě,jestli nemá třeba háčky na zoubkách, bobky na vyšetření skrz kokcidiózu.Seno je důležité,králíček se jím čistí,protože jak se líže,tak současně do sebe dostává chlupy a právě to seno tomu pomáhá.Ale zduraznuji opravdu s ním zajít k vetovi
  19.12.2016 10:55neshi
  Dobrý deň, máme už ročnú zajačiu slečnu a včera k nej pribudol malý zajko - ešte mláďatko, zatiaľ sa videli len párkrát cez klietku. Najprv bola naša Fluffy zarazená dneska už vystrkuje na nováčika rožky, trochu pri klietke prská a hryzie mrežu, keď jej prišelca ukážeme. Prečítali sme si článok o zoznamovaní a máme ďalšie otázky. Kedy je vhodné ich pustiť spolu na neutrálnom území?, zajačik je ešte malý, takže máme počkať kým podrastie? Ako asi dlho. Dovtedy by sme ich zoznamovali len cez mrežu. Ešte nevieme pohlavie, cesta na veterinu nás ešte len čaká, ale ak to bude samček chceme ho nechať vykastrovať. Za každú radu budeme vďační :)
  19.12.2016 12:07Daniberu
  neshi: Zkušenosti se seznamováním tady má dost lidiček, ale co mohu soudit, hodně se liší. Záleží na povaze obou jedinců :). Obecně se většinou lépe snáší pokud jsou oba kastrovaní, ať už jde o stejné, nebo různé pohlaví. Obávám se, že nějaká obecná rada na to, kdy je nejvhodnější začít králíky pouštět společně také neexistuje, ale třeba se ti ozvou ti, co podobný problém řešili.
  Pokud máš králíčka teprve od včera, je zřejmé, že ještě nemá dělaný rozbor bobků na kokcidiózu. Než tedy k sobě králíčky pustíš, měla bys mít kokcidiózu u prcka vyloučenou. Udělat rozbor co nejdříve by ostatně bylo potřeba i kdybys měla králíčka jen jednoho. Do té doby také nedávej zeleninu a nenech očkovat.
  19.12.2016 13:04Katcha
  Ahoj, moc prosím, nevíte, kde v pražských obchodech lze sehnat Science Selective pro dospělé králíky? Nechali jsme koupi na poslední chvíli a v "našem" obchodě vyprodáno, máme strach, jak nám ušák přijme něco jiného...
  19.12.2016 13:07leprechaunek
  Katcha: sciencky vždycky míval Zvěrokruh... Pokud teda jejich pražská prodejna není ta vyprodaná :)
  19.12.2016 13:25Berunkas
  Annemari: dej mu čas, hodně času, já měla první madam mazlivou a nechala se i nosit, bylo jí to fuk, druhý byl mazlík ale brzo umřel takže jsme se nestačili sžít úplně a třetí hopsavá vrčí jenom se člověk přiblíží k ohrádce. I když teď, v jejím skoro roce (máme ji 3/4 roku), začíná být lepší, vrčí už jen když ji něco štve a když se zapomene tak se nechá i pohladit, hopsá za náma po bytě a je zlatá. Ohrádku si ale pořád hlídá na maximum a když usoudí že tam ta ruka nemá co dělat byť nese misku tak to dá najevo. Takže hodně trpělivosti a bude to dobrý :)
  19.12.2016 13:26Katcha
  Leprechaunek: Nene, tohle bylo Zoo ve dvoře na Arbesově náměstí, děkuji za tip :-).
  19.12.2016 13:59Anor
  Katcha: Já je kupuju v obchodě Činčilka kousek od I.P. Pavlova. Paní funguje spíš jako e-shop s osobním odběrem (pokud je skladem, tak do druhého dne), ale je hrozně ochotná, možná by se s ní dalo domluvit. =)
  19.12.2016 14:17Daniberu
  Katcha: Já je kupovávala v tom Zvěrokruhu, konkrétně ve Štěrboholech, ale asi je budou mít ve všech jejich prodejnách. Teda bez záruky :). Teď už je nějakou dobu nekupuju.
  19.12.2016 20:01Annemari
  Děkuji všem za rady, s trpělivostí jsem nikdy neměla problém tak to snad já i ušáček zvládneme a bude vše dobré. Chová se moc rád a když ho hladím líže mi ruku a za chvíli usne. Dnes za mnou běhal po předsíni k ledničce. Každý den má jinou náladu a dnes přestal chodit na záchůdek. Musím doufat, že ho ty vrtochy růstem opustí.
  19.12.2016 21:20Eda C2
  Ahoj, chtěla bych se poradit ohledně granulí - našla jsem si na internetu hodně doporučovanou značku Oxbow, další nejlepší varianta mi přijde Brit. Jaké máte zkušenosti s tímto krmením a které byste mi více doporučili? Moc děkuji :-)
  19.12.2016 21:37pustik02
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, můj králík ma v uších (zevnitř) takové hnědé skvrnky. Nejdřív tam byla jedna, teď už víc.. nevíte, co by to mohlo být? A pak bych se jeste chtela zeptat, cetla jsem, ze na mokrý čumáček pomáhá (nebo trochu zlepšuje) studený lipový čaj.. U veterináře jsem byla, dali nám nějaké vitamíny, na čas se to zlepšilo, ale teď na znova mokrý nosanek.. Říkala, ze na antibiotika to není. Děkuji za odpověď :)
  19.12.2016 22:23bunnymama11
  Eda C2: Muj usak dostava Oxbow a moc mu chutnaji, hlavne jsou slozenim asi nejidealnejsi granule pro kralicky (pise se to i zde na strankach). Takze ja urcite doporucuju Owbow, pokud je moznost! :)
  19.12.2016 22:45Hilda
  Eda C2: moje ušanda papá také Oxbow a rovněž jí granulky moc chutnají. Takže doporučuji.
  19.12.2016 23:14Alpa
  Eda C2 - u nás chutnají Britky :-)
  19.12.2016 23:47leprechaunek
  Co se Oxbow týče, "nejkvalitnější složení" spočívá ve vysokém obsahu vlákniny - kterou by ale normální králík měl přijmout ze sena v daleko větším množství, než z granulí. A co se ingrediencí týče, doporučuju projet složení všech granulí - ne parametry, ale suroviny - a udělat si obrázek sám, na oxbow i na všechno ostatní. ;-)
  20.12.2016 07:41Nicola22
  pustik02: Pokud dle veterináře králíček nemá rýmu, může jít o alergickou reakci na cokoli - prach ze sena, peletky do záchodu... Leeloo má taky někdy mokrý čumáček, někdy vůbec, někdy naopak hodně. A překvapivě jí teče jen z jedné strany :-). Nechápu. Ze začátku jsem si myslela, že je to alergie na peletky do záchodu, teď už se trochu více přikláním k senu... Ale nevím :-). Každopádně takhle alergická "rýma" ničemu neva :-). Jo a taky jsem teď někde četla, že králíčci mívají mokrý čumáček když je jim vedro, taky možnost :-)
  20.12.2016 08:33Daniberu
  Eda C2: Myslím si, že dneska už je granulí s podobným, tedy pro králíky vhodným složením víc, než v době, kdy holky dávaly dohromady jídelníček. Oxbow, podle mého názoru, sloužily jako měřítko, protože v té době se u nás výrobci granulí pro králíky teprve probouzeli :). Dneska už máš mnohem větší výběr granulí, které více méně odpovídají požadovaným parametrům. Podle mne tedy příliš nezáleží na tom, které z těch dvou vybereš. Osobně preferuji Brit. Jsou levnější, parametry jsou srovnatelné a hlavně Bertíkovi mnohem víc chutnají :).
  - - - - -
  pustik02: Záleží asi na tom, čemu říkáš "mokrý čumáček". Pokud je jen občas trochu vlhký, tak podle mne o nic nejde. To mívá i náš Bertík. V žádném případě mu z něj ale neteče a kdybych mu na něj nesahala, nevšimnu si toho. Na rozdíl od toho, co píše Nicola22 jsem vysledovala, že se to stává naopak v době, kdy je chladněji :). O podráždění nějakým prachem by se možná také mohlo jednat, ale s tím zkušenost nemám. Myslím, že lipovým čajem neublížíš, ale pokud by se jednalo o vážnější problém, ani nepomůžeš. Pokud má navíc jakési "skvrnky" v uších, stejně budeš muset na veterinu. To už tady s námi laiky a na dálku nevyřešíš v žádném případě.
  20.12.2016 11:18bunnymama11
  Ahoj vsichni! Mam dotaz, dneska jsem dostala antibiotika pro kralicka, ktera se davaji peroralne. Mame mu je davat po dobu 2 tydnu. Chci se jen zeptat, kdyz uz mu je dneska pochaji injekci, tak s podavanim zacnu az zitra, ze? Dekuju za rady :)
  20.12.2016 12:12Nicola22
  bunnymama11: určitě od zítřka :-). A přidám jednu radu - pokud máte tabletky, tak je super je nadrtit na prášek a zamíchat do kousíčku najemno nastrouhaného jablíčka :-). My teď měly ATB, děsila jsem se jak jí to budu cpát do pusy, už jsem viděla jak na mě pak bude naštvaná. A takhle jsem to do ní dostala v klidu, bezbolestně a ještě si u toho mlaskala jako divá :-). A stejně jsem to dělala s probiotiky.
  20.12.2016 12:15Daniberu
  bunnymama11: Nechceš se radši než tady, zeptat na veterině? :). Asi to bude tak, jak předpokládáš, ale tím, že ti to tady někdo z laiků, kdo ani neví, jaká a jak silná antibiotika dostal potvrdí, větší jistotu mít nebudeš.
  20.12.2016 14:30M a V
  Ahoj, chci se zeptat. Můj králík má jak normální bobky, tak ale průjem, a nejde o ty bobky z tenkého (asi, prostě ty měkké) střeva. Byli jsme u veterináře a ten i přes rozbor nic nenašel. Vyměnili jsme granule, nic. Probiotika to zlepšila, ale jen na dobu jejich používání. To není možné, aby furt brala jen probiotika, ne???
  20.12.2016 15:33Charlie&ada
  Ahojte prosím Vás čo mi odporúčate králikovi kúpit na Vianoce?Hračky ignoruje tunel má a ten sa mu páči,pamlsek má vela aj bylinky má
  20.12.2016 16:09Daniberu
  M a V: Nasadila bych dietu seno-voda. Pokud se do dvou dnů stav stabilizuje, začala bych nejprve dávat granule a sledovala, pak postupně přidávala jednotlivé druhy zeleniny...Prostě bych se pokusila zjistit, jestli není příčina v něčem ve stravě. Pokud ale bude "průjmovat" i při dietě, šla bych znova na veterinu. Jinak dávat stále probiotika sice pro tebe není nic moc, ale králíkovi uškodit nemohou. Pokud pomáhají, rozhodně bych je zatím nevysazovala.
  20.12.2016 16:25Berunkas
  lidičky prosím co jste měli nebo máte tunel ze sena http://obchod.kralici.cz/p1214-jr-farm-jr-tunel-ze-sena.aspx, uvnitř je nějaká rolka...to může hopsavec pojíst taky?
  20.12.2016 21:56Hilda
  Tunel ze sena máme už druhý, je to bezva. Běhá si skrz, leží si v něm, a kdo koupil, neprohloupil. Králíček si z něho papá to seno a pak ho trhá a až ho zničí, koupí se nový. Tak toho se opravdu nemusíš bát.
  - - - - -
  Berunkas: zapoměla jsem napsat, že odpovídám Tobě. Jo a ten tunel opravdu vydrží dlouho. Hodně tuto věc lidé chválí. My jsme koupili ušandě i ten tunel z trávy, co má 3 východy, ale kupodivu ten se jí nelíbil tak, jako ten senový. Takže kup senový, ten se jí /mu/ líbit bude.
  20.12.2016 22:01Kačka T.
  Prosim poradite, jak odnaucit, aby nas mazlim nebobkoval na koberci? Mame ho pod sedackou a on tam chodi odpocivat. Jinak nikde jinde to nedela, chodi delat potrebu na zachod. Dekuji za rady.
  21.12.2016 00:07Ecila
  Charlie&ada: U nás mají úspěch jako hračky papírové krabice a krabičky od čehokoliv. Různě si v tom hrabe a přenáší je.
  A pak přírodní okusování - větvičky, kořínky tady z eshopu.
  http://obchod.kralici.cz/k73-pece-obrusovani-zubu.aspx
  21.12.2016 06:31weksernates
  Kačka T. : Náš ušatec chodí odpočívat pod postele - dala jsem mu tam druhý záchůdek, a v pohodě.
  21.12.2016 08:15Ťapinka16
  Dobrý den, může králík chytnout ode mně rýmu? Nechtela bych ji nakazit. Děkují moc
  21.12.2016 08:58Berunkas
  Hilda: já jí ho koupila k vánocům ale jde mi spíš o to že to seno je nalepené na takové roli tak jestli může jíst i tu roli
  21.12.2016 10:01Šárka96
  Zdravím, máme tak desetiměsíčního králíčka, je plně naučen chodit na svuj záchodek, víceméně ho máme furt na volno pokud jsme doma i přes noc když spíme. Už aspoň pět měsíců nemáme problém s tím že by kakal a čural jinde, avšak teď od víkendu se nám á co den počurá nebo vykadí do postele. Nejdřív jsem měla pocit že to je pomsta za to že zůstal doma dlouho sám, ale pak jsem na něj začla být opatrnější, dávat mu pamlsky a věnovat se mu intenzivněji a beztak to dělá. Neví někdo co s tím, nechci ho zavřít do klece abych nemusela každý den prát postel, ale je to dost otrava. Předem dík za radu (ps: králík je kluk)
  21.12.2016 12:10Daniberu
  Šárka96: Králíci obecně dost rádi čůrají do postele a na toho tvého ještě přišla puberta. Jediné, co můžeš kromě důsledného vyhazování z postele udělat, je překrýt postel igelitem a doufat, že ho to po skončení puberty zase přejde. Puberta trvá zhruba do roka věku a některým začíná už ve 3 měsících. Může ti tedy být útěchou, že na toho tvého "vlezla" až teď :). Možná je samozřejmě také kastrace, ale pokud "jenom" znečišťuje postel, tak bych to nedělala, protože tuhle záškodnickou činnost jsou schopni dělat v pohodě i kastrovaní.
  21.12.2016 19:05Hilda
  Berunkas: je to jedlé, takže se nic neděje, neboj se, oni to spíš trhají, naše už jeden roztrhala, žije. Tyto tunely se vyrábějí pro králíčky tak jako např. senové domečky a jiné věci. Mnoho lidí je právě chválí, všichni jsou spokojeni, opravdu se nemusíš bát, králindě se nic nestane. Já se o tu svoji holku bojím strašně, ale tenhle tunel je opravdu neškodný, má už druhý a je bezva. Přeji Vám hezké Vánoce a ať má ušanda/ušák/radost. A Ty se opravdu nemusíš bát. Ahoj.
  21.12.2016 20:39Natach
  Ahoj, chci se zeptat zda vadí, když jsme omylem koupili 400g nutrion pro potkany (koupila jsem vánoční balíček v domeni ze je pro kraliky). Dekuji
  21.12.2016 20:51Melly
  Dobrý den chtěla bych se zeptat narodily se nám mláďata a nevím kdy můžu kompletně vyčistit klec mláďatům už je 12 dni.A kdy se můžou poprvé pustit ven. Děkuji
  21.12.2016 22:09leprechaunek
  Natach: Tohle? http://obchod.kralici.cz/p2764-darwin-s-nutrin-complete-potkan.aspx
  Rybí moučka, škvarky a hemoglobin? To bych králíkovi nedala ani omylem. I kdyby ne z principu, tak tohle krmivo má navíc i hodně tuků a bílkovin, a to už by mohlo králíkovi i fyzicky způsobit problémy. Bílkoviny i v menším množství, než jsou tady, můžou citlivějším králíkům způsobit průjmy, no a jakou paseku udělá nadměrný příjem tuků, to si asi umíš představit.
  Hodila bych potkaní krmivo do inzerce, a koupila králičí. Neriskujte.
  22.12.2016 12:23Alpa
  PF :-) http://www.kralici.cz/alba.asp?a=24662
  22.12.2016 20:10Markysek
  Ahoj potřebuju pomoct moje samička mi leze furt do jesliček tak se chci zeptat jesi nevíte čím by to mohlo být (ale jak mile ji dám trochu sena vedle tak už tam neleze) děkuji za radu
  22.12.2016 20:33Lenys
  Markysek - moje králinda v jesličkách spinká mám dřevené

  jinak může mi někdo poradit, nemůže králindě uškodit, když koštuje psovi granule, načapala jsem jí jak je chroupe?
  22.12.2016 20:36Markysek
  Lenys- děkuju za odpověď já mám kovové jesličky a bojím se aby se tam nak nezasekla :/ nebo si neublizila
  22.12.2016 20:42Lenys
  to věřim, měla jsem je taky a na začátku jsem měla i plastový ale ty dřevěný jsou nejlepší
  22.12.2016 20:44Kájka
  Markysek: chce to jiné jesličky (bezpečnější) existují plastové, které se dávají z venku klece.
  Někteří malí králíčci to dělají, že skákají na jesličky.
  - - - - -
  takovéto jesličky:
  http://obchod.kralici.cz/p1653-trixie-plastove-jeslicky.aspx
  jen nevím, jestli jsou tyhle dost velké
  22.12.2016 20:53Markysek
  Kajka- mám dřevěnou klec protože přítel je truhlář a byla to nejlevnější varianta klece jsou drahy takže ty by asi nesli tam dat :/
  - - - - -
  Lenys- a kde ste je koupila ? :)
  22.12.2016 20:56Lenys
  koupila jsem je tady na e-shopu
  22.12.2016 21:02Markysek
  A někde ve zverimexu je asi nemaj že? A este se zeptám přenosku když králíka někam prevazite ? Máte jakou?
  - - - - -
  A este se zeptat koupila sem ji mrkvovy mlsoun carroti mužů ji to dávat? Nebo raci ne ? Beru to jako pomlsek když třeba přiběhne na zavolání neb tak :)
  22.12.2016 23:27bibianna
  http://www.kralici.cz/alba.asp?a=24663
  Krásné Vánoce a bohatého Ježíška všem ušáčkům i jejich páníčkům přejeme! :-)
  L+B
  23.12.2016 07:53Bunny08
  Markysek: Mlsoun je strašná značka a dropsy od něj jsou plný cukru,tuku a mrkve je tam tak 8% takže je lepší dávat dropsy třeba od Vitakraftu ale ne zas každý den (dropsy se nemají podávat vůbec) max. 1 za dva dny
  23.12.2016 08:28Markysek
  Bunny08- a co bys doporučila jiného? Jako pamlsek
  23.12.2016 08:32Salla
  Markysek: zkus treba nasusit mrkev na kolecka. Uzasny pamlsek!
  23.12.2016 11:38BarčaG
  Všem známým i neznámým kralikarkam králikářům a hlavně ušatým láskám přejeme krásné Vánoce.Barča a Bubák.
  23.12.2016 14:38Petra774
  Ahoj chcela by som sa spýtať či je normálne že môj zajo nechce žrať pamlsky,zeleninu,ľan... Máme granule Versele-laga cuni nature re-balance tie papá normálne aj vodu chová sa taktiež normálne . Nemohlo by to byť nejakým tráviacim problémom?
  23.12.2016 14:40zajuska
  Mojej zajuske uz istu dobu slzia oci. Mala uz kedysi take obdobie a mam take podozrenie, ze je to vplyv encefaly, ako sa priblizoval datum preliecovania.
  Vcera som jej ale ocka obzerala a znepokojilo ma, ze ked jej ocko akoby stlacim v kutiku, vlezie jej do oka nieco biele. Najskor som si myslela, ze ma zapalene oko, potom som zistila, ze je to biela blanka z kutika ocka. Po pusteni ocka je oko zas normalne. Je to normalny jav? Ma to tak kazdy kralik? Bielu blanku? Alebo je to naozaj vplyv nejakeho zapalu ci zakalu?
  Vdaka za nazor.
  23.12.2016 15:21leprechaunek
  zajuska: blanka v oku ti nevyroste ze zánětu ;-) Pokud slzí oči trvaleji, veterina. Může to mít řadu příčin a stlačením koutku fakt nic nezjistíš.
  23.12.2016 15:21Candík
  Přejeme s Ferdíkem všem králíkářkám - králíkářům, a hlavně ušatým miláčkům hezké vánoční svátky a hodně pohody. Všem ušáčkům pak hodně zdraví a ušatých lumpáren v příštím roce. :)
  23.12.2016 16:52weksernates
  Všem ušatým krasavcům a krasavicím, taktéž jejich paničkám a páníčkům, přejeme krásné, šťastné a pohodové svátky Vánoční! Lenka + Maty + Ouško
  23.12.2016 18:18BUBYŇ
  Všem ušatým a jejich páníčkům přejeme pohodové a klidné svátky :-)
  23.12.2016 20:21Honzza
  Ahoj,
  myslíte, že je vhodné pořídit cca 11měsíční samičce kamarádku? Mladá má něco přes měsíc.
  Bojím se, protože starší je poslední dobou trochu dominantní a urážlivá, párkrát vrčením vyděsila i mě:-) díky za pomoc.
  23.12.2016 21:37Kcern
  Dobrý den,
  Chci se zeptat zda se může králíkovi něco stát když sní jeden nerozkvetlí a také uschlí vět karafiátu.
  Předem děkuji za odpověď.
  - - - - -
  Dobrý den,
  Chci se zeptat zda se může králíkovi něco stát když sní jeden nerozkvetlí a také uschlí vět karafiátu.
  Předem děkuji za odpověď
  23.12.2016 23:06Markysek
  Dobrý den chci se zeptat mám kralicka 14 a nemám jesličky kovovi a ona je furt sundavá a nevím jesi ji to tam nechat nebo ne poraďte prosím :/
  - - - - -
  Oprava mám jesličky :/
  23.12.2016 23:39rega
  Tiez prajeme vsetkym kralikarom a kralickom stastne a vesele Vianoce a vsetko dobre, hlavne zdravie, do dalsieho roku.


  Ukazka vianocnej atmosfery u nas:
  http://www.kralici.cz/alba.asp?modry5
  23.12.2016 23:57Kájka
  rega: prima fotky :-)
  - - - - -
  Tak přemýšlím, jestli u vás nenosí dárky ušatý Ježíšek :-))))))))))))))))
  24.12.2016 00:12rega
  Kajka: usaty jezisko? Akoze ty by si chcela od kralika (uzitocnu) pracu? :))) U nas usatec kontroluje kvalitu surovin, prace a obalovacich materialov. A nas odhad vhodnej vysky pre svetielka... Modrak si tiez rad zakusne kablik, ked mu zabludi pred cumak:)
  24.12.2016 06:56Perrita
  Krásné svátky a hodně zdraví a pohody všem! http://www.kralici.cz/alba.asp?a=24664
  24.12.2016 08:09Lucky664
  Dobrý deň milí králičkári
  Na úvod Vám chcem popriať krásny Vianočné sviatky a bohatého Ježiška pre Vás, aj vašich krásnych ušiačikov :-)
  Rada by som sa Vás spýtala, z čoho môže prameniť zlé správanie môjho chlpáčika :-) má 1,5 roka a v poslednom čase (cca týždeň) je veľmi agresívny. Pátrala som po internete vraj to môže byť bolesťou alebo niečim novým. Bolesť som vylúčila, pretože je zdravý, má normálne boboky, papá, je veselý a celý deň pobehuje po dome. Doma nič nové nemáme, iba vianočný stromček,ale s tým problém nemá. Celé dni je voľne pustený, pohybu má až-až, všetko okrem hryzenia káblov a lozenia na stôl mu dovolím. No aj napriek tomu, je veľmi agresívny. V domácnosti som sama s manželom, králiček je moje zlatíčko. Maznáme sa spolu, pribehne na zavolanie... no teraz bezproblémov hoci kedy na mňa zaútočí. Postavím sa zo sedačky a on vyštartuje spod stola a bolestivo ma uhryzne do nohy. Keď mu nadávam skáče do mňa, vrčí a opäť s ma snaží uhryznúť. Capnutie po zadočku nepomôže, vtedy je ešte agresívnejší, opäť útočí, prská a obobkuje sedačku alebo koberec (pritom vie pekne chodiť na záchodík). So záchodíkom máme tento týždeň tiež problém, zásadne bobkuje mimo neho, dokonca sa už pár krát aj mimo neho vycikal (čo nikdy nespravil). Keď ho zatvorím na noc do klietky, vytrhne domček z úchopu a trieska s nim.
  Ja mu ešte takéto správanie viem tolerovať, ale už útočí aj na manžela, čo nieje dobre.
  Prosím čím to môže byť? Nikdy takýto agresívny nebol,nijako som mu neublížila ani sa nič nezmenilo. Stále sa ho snažím rovnako mojkať,ale ked ho chcem pohladkať on mi hned ide po ruke. Pritom príde ku mne, štuchne ma s nufáčikm a ked zareagujem snaží sa ma uhryznúť.
  Ďakujem
  24.12.2016 10:19Khushi
  Také se přidáváme s přáním krásných Vánoc všem ušákům i jejich páníčkům :-)
  http://www.kralici.cz/alba.asp?a=24667.
  24.12.2016 10:55Kralikcz
  Ahoj lidí mám dotaz na hlavě u očí nám vyrostla srst jako od obočí nevíme co to je ale má tam takové boule mohu poslat kdyžtak foto děkuji za pomoc .
  24.12.2016 11:36BeránekLentilka
  Ahoj všem králíkářům. Přeji všem krásné Vánoce a šťastný Nový rok :)
  Lentilka a Domča
  24.12.2016 12:24leprechaunek
  PFko zatím nemáme, ale všem ušákům a jejich oddaným obdivovatelům přejeme krásné a pohodové svátky a bohatého ušatého Ježíška ;-)
  Jaroušek a Jana
  24.12.2016 12:28Lenys
  všem krásné Vánoce přejeme s Vanilkou, Lenka a pejsek Žakulka
  24.12.2016 12:48anima
  Také se s Frisíkem přidáváme s přáním krásných svátků! :)
  https://www.instagram.com/p/BOZffGol_L7/
  24.12.2016 14:44ŽANETA
  Všem usakum i jejím páníčkum známým i neznámým přejeme pozehnane vánoce
  zaneta a hopicek
  24.12.2016 15:06Marcy
  Veselé vánoce všem zajícům i jejich páníčkům:)
  (Králíčka už nemáme, máme teď jenom morčíka a i on se přidává s přáním plných misek celý nový rok:) A že prý tomu nerozumíme, v jesličkách nemá být nějaké děcko, ale seno:)

  http://www.kralici.cz/alba.asp?a=24669
  24.12.2016 16:56Simi3
  My také všem přejeme krásné Vánoce a šťastný nový rok 2017. :)
  24.12.2016 22:37Anor
  Také přejeme krásné a klidné vánoční svátky a vše nejlepší do nového roku. Hlavně hodně zdraví těm našim ušatcům. =)
  24.12.2016 23:23mony
  I my přejeme šťastné a ospalé vánoce :) http://www.kralici.cz/alba.asp?a=24670
  24.12.2016 23:54Danulka1
  Přeji krásné Vánoce, všem! A prosím o radu. Dostali jsme beránka pod stromeček. Je moc vychovaná a chodí na peletky. Můžete mi prosím říci...jak čistit peletky? Pokaždé je vysypat(2x denně)? Nebo jen sebrat bobečky a občas vyměnit? Děkuji všem! Jsem začátečník...
  25.12.2016 08:20Perrita
  Danulka1: Stačí sebrat lopatkou bobky a občas vyměnit všechno, záleží i na tom, jak je wc velké (a jak je králík velký). :) Koukni se tady do Rad pro první týdny a nejlépe i do Výchovy a Než pořídíme králíčka. :-)
  25.12.2016 10:38ike
  Dobrý den, všem přeji krásné svátky a obracím se na vás s problémem "blechy", neboť nevím jak králíky odblešit, či jaký prostředek použít. Nemám totiž králíky , kteří hopsají po bytě, nýbrž jsou v králíkárně. Dostala jsem je, aby šli později na pekáč-ale zvířata miluju živá, tak u nás zůstanou oba kluci na dožití. Starám se také o kočky tulačky, které u nás už nyní mají svůj domov, a s králíky se docela kamarádí a i naši psi nezůstávají pozadu.. TAKŽE VLATNĚ NEVÍM JAKÉ BLECHY SI "KRÁLIČÍ KLUKY" OBSADILI A TED JE OBTĚŽUJÍ.
  PORADTE MI PROSÍM NĚKDO, KDO MÁ ZKUŠENOST.. dĚKUJI.
  25.12.2016 10:48leprechaunek
  Ike: no hádám, že budeš mít oproti domácím zvířatům ušetřenou sanaci prostředí, která je v bytech - koberce, deky - fakt peklo. Ale zásada č. 1 je odblešit VŠECHNA zvířata - nebo teda spíš průběžně odblešovat. Přičemž pozor, přípravky pro králíky a kočky jsou křížově jedovaté - co smějí kočky, nesmějí králíci a naopak. Jedná se o účinnou látku fipronil - takže přípravky Frontlne, Effipro atd - pro kočky OK, pro králíky je toxický. Pro kočky je zase toxický permethrin, který neublíží králíkům - např. v přípravku Arpalit.
  Na králíky se dají použít i psí spot-ony, konkrétně Advocate a Stronghold, podle váhy. Možná by tohle byla dobrá strategie - jeden přípravek na psy a králíky, další na kočky.
  Jinak bych doporučila to řešit s veterinářem - pokud to napoprvé nezabere úplně, jako že nejspíš ne na všechny blechy, tak se poradit s šikovným (!) vetem, čím pokračovat dál, abyste si zvířata neotrávila kumulací účinných látek.
  25.12.2016 11:05ike
  Děkuji za rychlou odpověd. Mám pro psy z ciziny odbleš. prostředek Revolution (selamectin) a už nemám příb.leták. Tak nevím, zda mohu použít pro ty ušáky, pro kočky mám odblešovadlo Spot on Bob Martin, a to jim samozřejmě (po informaci zde získané) nedám..
  25.12.2016 11:39leprechaunek
  Ike: poraď se s veterinářem, opravdu :) Tady řešilo blechy jen pár lidí (já teda mezi nimi - přesně, kočky...) a snad nikdo v trojkombinaci se psy... Veterináři mají lepší přehled, v čem jsou jaké účinné látky. On ten selamektin tuším není problém taky, ale netroufnu si to říct na jisto...
  Stejně tak jsou i další použitelné léky - třeba advantix, ale s tím mají někteří místní špatné zkušenosti kvůli alergickým reakcím.
  Dobrý veterinář by ti s tím měl poradit, jak s tím, co máš doma, tak s tím, jaké přípravky dál. Zdůrazňuju dobrý, protože mně osobně se stalo, že mi vetka prodala právě jedovatý přípravek pro králici... Mrkni sem, jestli nenajdeš někoho šikovného ve vašem okolí:
  http://www.kralici.cz/pages.asp?f=veteriny
  25.12.2016 14:19Ruiskaunokki
  Dobrý deň,
  mám dotaz. Môj králik normálne nemáva problém s hnačkou (prujmem), do záchodu chodí normálne bobkovať guličky, ale poslednou dobou dosť často (denne) máva hnačky. Čo je divné, pretože v záchode sú zdravé guličky, ale keď niekde dhšie leží, tak zo seba vylúči tzv. ''vánočku'', čo by nebolo tiež až také divné, ale robí to niekoľkokrát denne a je to častokrát dosť tekuté, čiže je špinavé všetko okolo a aj on sám. Náš králiček nebýva v klietke, ale behá voľne po byte, čiže často zašpiní všetko čo sa dá.. Niekde som sa dočítala, že mu chýba nejaký vitamín a vynahradzuje si ho tým, že to, čo zo seba vylúči líže. Problém je v tom, že on to už aj prestal lízať, ale stále to zo seba vylučuje v podobe hnačky. Diéty podľa mňa význam menajú, keďže v záchode nachádzame zdravé bobky.

  Nemá s niečim podobným niekto skúsenosti? Ako tomu predísť? Aký doplnok stravy mu môžem dať, aby to prestalo?? Alebo aspoň aby to nerobil až v takej miere (niekoľkokrát denne)?

  Vopred ďakujem za akúkoľvek radu.
  25.12.2016 14:51PavlaS
  Ruiskaunokki: Doplnjící otázky: Jak je králíček starý, jak dlouho ho máte, zda jste dělali rozbor bobků na kokcidiozu a čím králíčka krmíte?
  25.12.2016 17:57leprechaunek
  Ruiskaunokki: klíčové je, jak je starý a čím ho krmíte. Bez toho ti odpověď, co napravit, nikdo nedá. Jinak vánočky opravdu nejsou totéž, jako průjem.
  25.12.2016 20:56Hoplinka
  Jaká je šance na vyléčení králíka s kokcidiózou? Má vůbec nějakou šanci?
  25.12.2016 22:44PavlaS
  Hoplinka: No.. ano a ne. Al ejsi tady zaregistrovaná 2 roky, tak úplně nevím, jak tu otázku uchopit. Jestli myslíš králíka, kterej má hřbet jak pilku skoro nežere, vrže a má průjem, tak ne. Pokud máš na mysli králíka, který je úplně v pořádku, pouze občas udělá vánočku a rozbor bobků prokáže, že kokcidie jsou přemnožené tak ano určitě.
  25.12.2016 22:45leprechaunek
  Hoplinka: u akutní u mláďat záleží na rozpoznání a včasné léčbě, u králíků s mírnějším nebo bezpříznakovým průběhem k úhynům snad ani nedochází.
  25.12.2016 22:48Ruiskaunokki
  Ďakujem za reakcie.

  Králiček má 2 a pol roka, máme ho asi dva roky. Kŕmime ho granulami od Vitakraft (Vita Special - all in one, adult a ešte granulami od Versele Laga - cuni nature. Každý deň mu dávame čerstvé seno a sem tam mesiačik sušeného jablka a banánu. Čersvé ovocie a ani zeleninu jesť nechce, len výnimočne bazalku. Rozbor bobkov sme zatiaľ nerobili...
  25.12.2016 23:14leprechaunek
  Ruiskaunokki: je tohle ono? http://obchod.kralici.cz/p593-vitakraft-vita-special-kralik.aspx
  Jinak prvni tip vyřadit to sušené ovoce. Sacharidová bomba. Pokud máte citlivějšího králíka, může to vadit. Moje králice byla schopná se podělat po sebemenším mikrokousku jablka.
  26.12.2016 14:45Markysek
  Ahoj chci se zeptat jesi nevíte jaka je nejlepší podestýlka pod králíka :) děkuji za rady :)
  26.12.2016 15:01Kájka
  Píšu těm, co mě tady znají, že Ježíšek k nám přinesl sice ne ušatý dáreček, ale jiný chlupatý, s malýma ouškama -morčátko :-)

  - - - - -
  Vím, že králíčka nenahradí, ale chtěla jsem aspoň nějaké zvířátko -kvůli dětem.
  26.12.2016 15:28Markysek
  Chtěla bych se este zeptat jesi pro králíka vodítko kupovat nebo ne mě to totiž přijde jako týrání není to pes aby musel být na vodítku jen se chci zeptat na váš nazor
  26.12.2016 17:50PavlaS
  Markysek: Nejlepší je stejně výběh, já kdybych se pokusila to dát na ty svoje obludy, tak by uraženost byla mým zbožným přáním. Ale zase bych řekla, že některým to třeba tolik neva...
  26.12.2016 19:14leprechaunek
  Markysek: záleží na přístupu. Na jedno ušisko jsem vodítko měla, na druhé ne. Bydlely jsme s ušatou v paneláku, před kterým byla loučka, kam nesměli psi. A zároveň ušatá byla zlatíčko, které kšírky snášelo v pohodě... tak jsem jí koupila vodítko a chodilo se venčit. Ale stylem, že králík si to někam namířil a já klusala za ním, kam on chtěl, žádné škubání jako psa. Malá se docela ráda venčila, nijak jí to nevadilo, a že by to bylo týrání, to si fakt nemyslím.
  Teď mám mlaďocha a nejenže nemám kde ho venčit, ale za kšíry by mě asi zakousl. Podotýkám, že oba králíci u mých rodičů mají k dispozici výběh, zahradu. Ale prostě... jsou prostory, kde vodítko potřebuješ, a pokud ho králík snáší a páníček je rozumný, o týrání nemůže být řeč.
  Jo, taky jsem zažila, že si děcka vytáhly králíka na parkoviště mezi paneláky a vyšokovaného ušáka tam tahaly sem a tam. Co dodat. Jinak je volba jen na tobě.
  26.12.2016 19:22weksernates
  Kájka: Morčátko je fajn, děti mají určitě radost. Tak přeji hodně mazlení a štěstí s novým chlupáčkem!
  I když - pravda - čekala jsem, že po vánocích napíšeš, že máte doma nového ušatce:-)
  26.12.2016 19:46Pilot
  Ahoj, prisel jsem ted domu z prace a nasel jsem v kleci mrtveho kralicka (byl nemocny a leceny). Co s nim mohu delat ted 26/12 vecer? Nemuzu najit zadnou nonstop veterinu, kde by si ho prevzali.

  Diky
  26.12.2016 22:57Neen
  Pilot:bylo by dobré napsat odkud jsi,vým o jedné nonstop v Olomouci
  26.12.2016 23:05Andi
  Kájka-to je dobře že máte zase zvířátko.At Vám dělá jen a jen radost.Jo uplně nenahradí já mám stejného králíčka jako byla Didinka ale není to prostě ona ale i tak ji moc miluju.
  27.12.2016 11:03Pennynka
  Ahoj vsem, prosim vas o radu.
  Mam zakrsleho kralicka, beranka, 4,5 roku. Bydli v kleci, kde ma v rohu zachod s pelenkami Jonas. Byla vzdy velmi cistotna a chodila pouze na zachod. Nikdy nebobkovala mimo klec nebo zachod. Zhruba pred mesicem zacala posouvat zachod po kleci a vyhrabavat z nej podestylku. Zkousela jsem vsechno. Stale uklizet, neuklizet, potrestat, prosit, zmenit polohu zachodu v kleci. Nic nepomana. Drapky ma ostrihane, strava nezmenena, poloha klece nezmenena.Dokonce to vypada, ze se ji libi lezet v tom neporadku v kleci.
  Diky za radu :-)
  27.12.2016 11:27Alpa
  Kájka - super ! U nás je momentálně dcera a máme doma zvěřinec. Kráílik, morče a dva psy. Můžou být spolu všichni puštění, snesou se. Naše králinda si ale nejraději hraje se psy :-) Je to lepší než telka. Přejeme hodně radostí s morčátkem, aby bylo mazlivé a tak vůbec :-) A+Z
  27.12.2016 11:37Lucidi
  Zdravím. Včera jsem objevila poměrně velkou bouli u mojí králíčí slečny, samozřejmě se chystám na veterinu.
  Ona je jinak naprosto čilá, běhá, jí, pije,mazlí se jako obvykle. V říjnu ji bylo 7 a tak si myslím, že v jejim v věku by stejně žádná operace nepřišla v úvahu. Boule je tvrdá. Je vidět, že jsou tam stroupky i z hnisu.
  Jen mě zajímá jestli se s tim někdo nesetkal. Posílam fotku
  http://www.imgup.cz/image/Lr8H
  27.12.2016 11:52Ludva10
  Markysek: Cats Best OKO
  27.12.2016 12:22Markysek
  Ludva10- dávám jí to do cele klece jako podestýlku stejnou značku ale bojím se aby když to žádné jíst se neotravila nebo něco
  - - - - -
  Leprechaunek- děkuji za radu nevím jesi je lepší výběh nebo vodítko protože zas ztratit za to peníze a pak to na nic nepotrebivat je taky škoda :) a este se zeptám jak ji naučit na záchodek :/ vůbec na něj nechce chodit :)
  27.12.2016 12:54leprechaunek
  Markysek: no, spíš bych to řešila podle možností, jaké máš. Co znamená výběh? Pokud louka nebo zahrada, tak rozhodně lepší než vodítko... pokud ohrada 2x2 metry, tak bych se i hádala, jestli je toto lepší, než když se ušatec z vlastní vůle prolítá na vodítku. Moje malá na něm fakt obhospodařovala prostor 20x20m, a byla spokojená jak želva.
  Další věcí je povaha králíka, jestli ty kšíry snese, nebo ne.
  Popřemýšlej, co ti z toho vyjde nejlíp...
  27.12.2016 13:44Šárka 07
  Markysek: Každému vyhovuje jiná podestýlka... :)
  My měli piliny, to je děs a hrůza, je z toho nepořádek a zas tak savé to není, nepohlcuje to pachy, takže fuj. Teď máme Asan, ale za pár dní ho mít nebudeme, objednala jsem pelety (Cats Best), ty jsou super. Asan saje, je měkký, pohlcuje pachy, ale drolí se, je trošku prašný a slyšela jsem, že se to vyrábí ze zbytků použitých dětských plenek či co, ale těžko říci, kolik je na tom pravdy...
  Za mě pelety ;))
  - - - - -
  Jinak k tomu pohybu - my máme vodítko, dobrý výběh teprve sháním. Na vodítku se proběhá, dělá blbosti, cupitám za ním kamkoli :D
  27.12.2016 15:18leprechaunek
  Šárka 07 - ad vodítko, u nás taky tak :) Jak jsem zmínila, byla to loučka mezi paneláky... ušatá byla popelnice, takže ta si tam mlsala pampelišky, a při tom popobíhala sem a tam... sem tam se rozplácla, odpočinula si a za chvilku si šla dál... No a já na ni měla pětimetrové vodítko. Takže jak ušatá někde zasedla, já jsem sebou plácla do trávy, vyhřívala se, ona si dělala co chtěla v docela velkém okruhu... když zatáhla za vodítko, zvedla jsem se a přesunuly jsme se o kus dál. Žádný nátlak, žádné škubání, já si krásně odpočinula a ona se krásně nacpala :))) Spokojenost na obou stranách. :)
  Ale že se jí ještě víc líbilo na zahradě na volno, o tom žádná :-D Ale zase na krajské město a sídliště na jeho kraji bylo to "venčení" venku opravdu paráda. :)
  27.12.2016 16:27Olina
  Prosím o radu, pořídili jsme si cca v červnu zakrslého králíka berana, z chovné stanice. Je to samička. Má velkou klec a dle informací od chovatelky jsme jí co nevíce pouštěli ven, mluvili na ní, přišla k nám, ale při pohybu ruky utíkala. Ale odběhla kousek a pak se natáhla na koberec a byla v pohodě. Ale poslední měsíc (je jí tedy asi 8 měsíců teď) je hrozně vzteklá, napadá všechny, dupe. Manžela hrozně podrábala :-(, vyloženě útočí :-(. Jsme z toho nešťastní. Před ní jsme měli morče, které nám po 4 letech zemřelo a bylo doma smutno a pořídili jsme králíčka, ale teď jsme nešťastní. Jinak máme doma ještě psa a kočku, zvířata máme rádi. Může se to nějak srovnat? Co s tím? Děkuji za každou radu nebo názor
  27.12.2016 16:37DominikaT
  Dobrý deň, máme doma asi 5-ročného barana. Kým bol mladší nikdy nemal zdravotné problémy, ale posledného asi polroka má stále výtok z očí, ktorý mu vždy zalepí srsť naokolo. Už sme boli asi u troch veterinárov, dali sme robiť rozbor baktérií, dostali sme mastičky, kvapky... Nič nepomohlo definitívne, vždy sa to len zmiernilo. Snažila som sa nájsť aj na nete čo to je, ako mu pomôcť. Mal niekto prosím vás podobnú skúsenosť? Mimo tohto problému králik normálne behá, žerie aj vylučuje a zdanlivo mu nič nie je. Ďakujem.
  27.12.2016 16:54Alpa
  Olina - je to puberta. Pokud to nepřejde, po roce by mělo, tak často pomůže kastrace,
  27.12.2016 17:52Buub
  DominikaT

  máte zjištěnou průchodnost slzných kanálků a zrentgenovanou hlavu, jak vypadají zubní kořeny?
  27.12.2016 18:00Janaaj
  Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o názor. Mám králíčka kterému je 1 rok a 1 měsíc. Jako malého jsem ho naučila na záchůdek. v 8 měsících byl kastrovaný, ale po kastraci začal značkovat, močí i bobky. Jsem poměrně nešťastná, králíka mam puštěného má dostatek pohybu, kvalitní stravu,,ale pokud bude takto značkovat, bude muset strávit život v kleci. Už nevím co by pomohlo. Měla jsem za to, ze kastrace by měla v těchto případech pomoci. U nás evidentně vůbec nezabrala. :-(
  27.12.2016 18:16Markysek
  Chci se este zeptat jesi nak vadí že králíčka neučiní na záchod sice ho mám ale nechce na něj chodit :/ a nevím jak jinak ho naučit
  - - - - -
  Leprechaunek- já bobinu pouštím po baráku třeba na hodku až 3h a právě nevím jesi to vodítko pak na léto se třeba nehodi
  27.12.2016 19:33leprechaunek
  DominikaT: přesně jak píše buub. U nás podobné problémy a přerostlé kořeny dokonce v kombinaci s přiucpaným slzným kanálkem. Pokud to řešíte dlouhodobě a veterináře to nenapadlo, že to můžou být zuby, tak bych pouvažovala rovnou i nad výměnou veterináře, tohle je docela dost zásadní.
  27.12.2016 19:57anonymm
  Ahoj prosím o radu. Syn mi včera přinesl králíčka. Jmenuje se Miška a je jí 1 rok a 1 měsíc . Upravila jsem jí obydlí, má tam z krabice záchod dala jsem do něj piliny u záchodu má seno i pití a vedle má podsedák a pod tím vším má komplet natažené prostěradlo. A ona mi spí na záchodě a čůra a kadí na podsedáku. Co teď s tím??? dělá to zkrátka přesně naopak.( Než jsem jí to takhle pozměnila měla původně všude piliny a seno.) Mě osobně se to však líbí tak jak jsem to upravila
  27.12.2016 20:27Ludva10
  Markysek: Cat Best OKO vadit nemůže, je to dřevitá podestýlka.
  27.12.2016 20:45StDenisa
  Ahoj všem, nedávno jsem sem psala a prosila o radu s tím, že moje králinda mě neustále chce obskakovat, ale teď už ji to asi na dobro přešlo, ani si nestaví hnízdo jako si vždy stavěla když měla falešnou březost. Teď se prostě nenechá pomazlit, ani ode mě, útočí na nás doma a věčně před námi utíká. Taková byla když byla malá. Nevím co s ní. Jsem na ní opravdu opatrná a pomalá a stejně, přijde si akorát pro ňamku a zdrhne. Myslela jsem, že když už ji mám rok, tak by mohla být přítulnější. Nemáte nějaké rady? Díky moc :)
  27.12.2016 21:00Markysek
  Chci se zeptat můj králíček všem doma oblizuke ruce a já nechápu proč prosím o radu děkuji předem :)
  27.12.2016 21:01Šárka 07
  PFko nemáme, ale za to máme nové album :D
  http://www.kralici.cz/alba.asp?a=24673
  - - - - -
  Markysek: Lízáním králík projevuje to, že Tě má rád ;))
  27.12.2016 21:59Markysek
  Šárka děkuji tak to ma rád všechny z rodiny :)
  27.12.2016 22:24leprechaunek
  anonymm: představ si, že by se někomu líbilo, že by ti do postele nasypal jehličí a na záchodě by ti udělal prkýnko z ostnatého drátu. Byla bys nadšená? Myslím že ne. Pointa je, že nejde o to, jak se králičí bydlení líbí tobě, je potřeba, aby vyhovovalo (!!!) králíkovi.
  Dovol mi tě uvést do základů: savá podestýlka patří jedině do králičí toalety. Ta by přitom měla být dostatečně velká, aby se králík zbytečně neušpinil - že tam někteří spí, to je sice hodně výjimečné, ale děje se to. Moje malá byla stejná, spát v záchůdku milovala. Trubka. :))
  Seno a voda u záchodu je naprosto v pořádku, ale cokoliv látkového nejenže být nemusí, ale spíš dokonce nemá. To, co píšeš, je totiž velice časté - králíci z nějakého záhadného důvodu strašně rádi čůrají do měkkého. Řada z nich do postele či gauče, pokud se k nim dostane, no a ostatní, pokud dostanou pelech nebo cokoliv podobného, s radostí zničí nebo počůrá i to. Takže líbí nelíbí, pokud do toho králík čůrá, prostě to vyhoď a nech třeba i holou podlahu, nebo max dej bavlněný (a tedy bez úhony jedlý) kobereček. Podsedák a prostěradlo zruš, podestýlku nech v záchodě. Mělo by to všechno značně usnadnit. :)
  27.12.2016 23:58anonymm
  dekuji za vysvetleni.... jsem v tom uplny novacek ja osobne max. chovala krecky a psy.Takze se vse ucim.
  28.12.2016 00:08leprechaunek
  anonymm: v pohodě :) Králíci jsou hodně "sví", spousta lidí o nich má mylné představy... nenáročné klecové zvířátko? Nic není vzdálenějšího pravdě, králíci jsou pěkně náročné osobnosti :))
  Pročti si zdejší články, je tu hodně užitečných rad, a cokoliv budeš potřebovat, klidně se ptej. :)
  28.12.2016 08:44Pajiseek
  Ahojky holky,
  králíčkovi jsem dala do klece koberec, místo toho aby si na něm ležel, tak ho vyhrabává. Když běhá po bytě,tak na koberci leží. Co mám dát na dno klece místo koberce. Řešil jste někdo stejný problém? Děkuji
  28.12.2016 09:01Jutta
  Pajiseek: My máme koberečky jenom mimo klece, v kleci mají ušatí holé dno a podestýlku jenom v záchodcích. U nás jsou ušáci volně jako třeba pes, do klece chodí jenom odpočívat.
  28.12.2016 10:34leprechaunek
  Pajiseek: buď nic, jak zaznělo... mně ušatice taky nenáviděla jakoukoliv látku v rezidencích... nebo místo koberečku pořiď koupelnovou předožku - nahoře bavlna, vespod protiskluzová guma. Super věcička. :)
  - - - - -
  Králice to nevyhrabala, ani když se fakt hooodně snažila :-D
  28.12.2016 11:32leprechaunek
  StDenisa: v tomhle se obecně strašně těžko radí, nevidíme ani ji, ani tebe, jak se k ní chováš...obecně chování králíka prostě nejlíp posoudí majitel. Za sebe bych asi poradila jediné, trpělivost...
  28.12.2016 11:38StDenisa
  Já jsem milovník zvířat, nechávám ji skoro celý den lítat po baráku.. je pro mě na prvním místě a snažím se ji dát to nejlepší.. to její obskakovaní trvalo necelý rok a to byla přítulná a mazlivá.. těžko říct co se s ní děje, bohužel nevím nic o jejím původu.. není to jednoduché.. ale tak snad se to zase zlepší.. :(
  28.12.2016 17:02hillma
  Přeji krásné odpoledne :) Máme doma králičí samičku starou půl roku. Za normálních okolností je hrozně živá, přátelská, přiběhne, když zachrastím krabicí, kde má směs. Včera během poledne jsem ale z pokoje, kde byla, slyšela ránu. Šla jsem se za ní podívat a byla téměř ochrnutá na polovinu těla. Je apatická, svěšuje hlavičku. Vzala jsem ji k veteřinářovi, kde dostala injekci vitaminu B a kortikoidy. Údajně jí praskla v mozku cévka a krevní sraženina tlačí na pohybové ústrojí. Večer to bylo lepší a ráno byla zase jako dřív. Po snídani však zase byla skleslá, seděla/ležela v domečku. Po místnosti běhá, ale jde vidět, že jí pohyb občas dělá problémy a někdy má takový záchvat, že z ničeho nic upadne. Pak se toho vždy lekne a jde zase do domečku.
  Nesetkal se někdo z vás, prosím, s podobným případem? Je mi hrozně smutno, když ji takhle pozoruju. Paní doktorka říkala, že to může trvat i týdny, než se dá zase do pořádku.
  Děkuji moc za všechny postřehy a rady :)
  28.12.2016 17:10Buub
  hillma

  což o to, králík může dostat mrtvičku, ale u mladého zvířete je mnohem pravděpodobnější encefalitozoonóza.

  slyšela někdy vaše veterinářka o této nemoci?
  28.12.2016 17:20hillma
  Buub

  to určitě slyšela a také jsem o ní četla. Nicméně encefalitozoonózu nediagnostikovala. Zkusím ji zítra ráno ještě vzít i k jinému veterinářovi. Naposledy totiž žrala ráno, od té doby si občas zobne sena. Ale nechce jablíčko, mrkev, nic :(
  28.12.2016 18:04weksernates
  Ahoj holky,
  náš ušoun dostal jako hlavní vánoční dárek volnost. Tj. zrušili jsme klec. Přemýšlela jsem o tom docela dlouho, přes den byl puštěný pořád, v kleci byl jen v noci (a sám si do ní skákal). Převážnou většinu dne strávil pod postelemi, časem jsem mu tam začala dávat i misky a měl tam druhý záchod. Večer padla sedmá, a hupky dupky do klece. Pak jako když utne, musela jsem ho do klece lákat a používat všelijaké úskoky. Až mě to přestalo bavit - tak je puštěný pořád. Pod postel jsem musela vymyslet umístění napáječky i sena atd. ale povedlo se. Jediné, co mi vadí, je že nám teď v pět ráno skáče do postele a chce si hrát. Přejde ho to? Je mi jasné, že je to čas, kdy je hodně aktivní, ale prostě nevím, jak to řešit, přeci ho zas nebudu na noc zavírat...
  28.12.2016 18:51Šárka 07
  hillma: Bohužel nemůžu poradit, ale držím palce, ať se vyléčí :)
  28.12.2016 20:33hillma
  Šárka07: Děkuju za podporu1 :) zítra ji jdeme ukázat ještě jednomu doktorovi, mohl by to být i zánět středního ucha. Dám zítra vědět.
  28.12.2016 20:51Markysek
  Prosím o radu jak naučit králíka na toaletu :)
  28.12.2016 21:28Šárka 07
  hillma: Není zač, držím palce ;))
  - - - - -
  Markysek: Doporučila bych zatím nechat králíka na holém dně klece, aby měl podestýlku jen v toaletce. Většina králíků to pochopí docela rychle, ale kdyby si vybral třeba jiný roh, tak toaletku přesunout tam. Jinak když objevíte bobečky někde jinde, dávejte je do toaletky, aby věděl, co kam patří :)).
  29.12.2016 07:40Markysek
  Šárka 07- este jeden dotaz naucil se skakat a skace a leze úplně všude i kde nemá co stim ?
  29.12.2016 10:02Kralikcz
  Chci se zeptat můj králíček všem doma oblizuke ruce a já nechápu proč prosím o radu děkuji předem :)
  29.12.2016 10:18Šárka 07
  Kralikcz: Odpovídala jsem už včera na totéž :D!
  Když Tě králík líže projevuje to, že Tě má rád.
  - - - - -
  Markysek: Měli jste počítat s tím, že se dostane kamkoli, králíci jsou velcí průzkumníci! Prostě se snižte na jeho výšku a zataraste všechny díry apod., kudy si myslíte, že by mohl prolézat, kam by mohl skákat atd. Doporučuji koupit nebo vyrobit i nějaké hračky, aby se zabavil :)).
  29.12.2016 14:32Kralikcz
  Šárka 07-děkuji a omlouvám se nepřečetl jsem si včerejší diskuzi a děkuji za odpověď
  29.12.2016 15:26Markysek
  Šákra 07- chci se zeptat jaké hračky například :)
  29.12.2016 16:02Šárka 07
  Markysek: Krabice naplněné papírem. Ruličky od toaletního papíru. Látkové tunely. Míček naplněný pamlsky. Tunel ze sena. Další supr nápady jsou zde: http://bunnyapproved.com/diy-rabbit-toy-ideas/
  29.12.2016 17:03Kralici.cu
  Ahojky mam kralika cca +-3 roky stareho.... Teď od včerejška kolem mě skáče a chce se mnou noooo... Řekněme že chce mít mladé s mojí nohou:D furt bzučí a nenechá mě vůbec v klidu, ale nikomu jinému to nedělá. Co znamená to "bzučení"? A proc jenom mě?:(
  29.12.2016 17:38Markysek
  Sakra 07- a ndnafoukne se mi po tom nak ?
  29.12.2016 18:52Šárka 07
  Markysek: Nene :)
  29.12.2016 18:55Markysek
  Šárka 07- děkuji ono jí je totiž teprve 2,5 měsíce
  29.12.2016 18:57Šárka 07
  Kralici.cu: Mám doma to samé :D
  Odpověděla sis sama, chce s Tebou mít mladé. Důrazně mu řekni, že NE, aby Tě přestal obíhat. On potom může začít naskakovat - to potom pomůže, když mu dáš plyšáka či míč, to zkus už možná teď jestli je to nějak hodně otravné. To bzučení patří k tomu. Zároveň Tě má ale rád ;)
  - - - - -
  Markysek: To uvidíš, kdyby to nějak hodně žrala, fakt hodně, tak jí to seber. Ale spíš to bude horlivě cupovat :D.
  29.12.2016 19:18Markysek
  Šárka 07- děkuji chci se zeptat dnes se ji dala do klece do dneska byla v dřevěný kleci a zašla mi v tý umělí dělat děsnej rámus bude ho takle delat furt nebo se sklidni ? :\
  - - - - -
  Šarka07- vyskakuje mi na mříže a leze po nich tak se bojim aby si nezlomila packu :\
  29.12.2016 19:39anonymm
  Ahoj měla bych dotaz kolikrát denně by měl huňáč dostat najíst?? Má nepřetržitý přísun sena ráno jí dávám zeleninu mix. Odpoledne buď kousek ovoce nebo nějaké to zrní s granulemi a večer opět hrst zeleniny. Stačí to??? není to zbytečně moc?? nebo naopak málo???
  29.12.2016 20:10Kralici.cu
  Anonymm: ja davam rano hrst, zkus ho naucit ve stejnou dobu,aby si zvyknul;) a kdyz dostane papriku tak to bude supr;)
  29.12.2016 20:25anonymm
  dostává různě: kousek salátu,mrkve,listy od kedlubny,občas okurku,celer kořen a bulvoví a i papriku 1 ředkev. Zkrátka mix jak ráno tak i večer a vždy něco jiného aby neměla furt to samé (až mám pocit že nakonec má jedno a to samé) a kord když tu zeleninu dostává ráno jak vstaneme a večer když večeříme. Jen se bojím abych jí toho nedávala až moc
  29.12.2016 20:35PavlaS
  anonymm: A jak je stará?
  29.12.2016 20:41anonymm
  1 rok a 1 měsíc
  29.12.2016 22:03janka Planickova
  Ahoj , chci se zeptat ,dávali jste svému kralickovi zeleninu i ovoce , když ještě nebyl očkovány ? Děkuji za odpovědi
  30.12.2016 02:52Merlouska
  anonymm: pokud netloustne a zere dost sena, tak si myslim, ze nemusis mit starosti, co se mnozstvi tyce. Jen kdyby odmitala zrat seno kvuli prebytku jineho jidla nebo se zakulacovala, tak uber.
  30.12.2016 07:48mamkaJana
  Janka Planickova ahoj pokud chces krmit ovocem a zeleninou a mas doma mlade, je dulezite provest rozbor bobku na kokcidiozu. Pokud.budou vysledky rozboru v poradku, muzes po troskach zacit davat zeleninu, ale opatrne. Z pocatku bych davala vzdy jen kousek z jednoho druhu, at vis jak na ktery druh reaguje.
  Co se tyka ockovani, to bych take realizovala az bude rozbor OK. Pokud se chces dozvedet vice, mrkni do zalozek. Najdes zde odpovedi na spoustu otazek.
  30.12.2016 10:59Štefka
  Ahoj, mám králindu 7 měs., poslední týden hrabe v záchodu s peletama a má nepořádek po celé kleci. Už jsem zkoušela měnit seno, vyčistit záchod (kompletně ji ho měním každý týden) jestli ji třeba nesmrdí. Peletky má už taky dlouho, tak si nemyslím, že je problém v nich. Nemá někdo zkušenosti? Děkuji.
  30.12.2016 12:04Šárka 07
  Štefka: Zkus jí dát do výběhu krabici naplněnou papírem, aby si mohla hrabat. Asi to potřebuje, jako každý králík. Indíček teď taky dlouho neměl krabici a začíná hrabat na koberci a trochu v toaletce, takže si myslím, že u vás bude problém stejný :)
  30.12.2016 13:01Holka
  Ahoj. Jdu k vám pro radu.

  Mám ročního králíka a problém je ten, že pořád hrabe v kleci (120 cm x 50 cm) + hlodá dráty klece a bouchá s napaječkou. Je evidentní, že se mu v té kleci absolutně nelíbí. Probíhá se po bytě každý den cca dvě hodiny, nechybí mu ani mazlení, hlazení a drbání. Potravu má pestrou a plně k dispozici, takže hladem to také nebude. Non-sto výběh bohužel mít nemůže, protože mám psa a ten by ho nenechal na pokoji a králík by tak neměl svůj klid. Uvažovala jsem, že mu koupím takový ten plastový box, kde by dráty hlodat nemohl, ale na délu má jen 99 cm a navíc je dost nízký.
  Vůbec už nevím, co mám s tímhle problémem dělat. Bydlím v malém bytě a i když dám klec do najzaššího místa od postele, vše je slyšet a já nemůžu v noci pořádně spát, jak pořád rachotí. Jsem pak v práci nevyspalá, už se úplně bojím každé noci co zase bude a život s králíkem se tak pro mě bohužel stává peklem, i když je králík jinak hodný.

  Nemáte někdo prosím nějakou radu co dělat, aby králík nechal ty mříže být? Děkuji.
  30.12.2016 13:06janka Planickova
  Děkuji moc ,už jsem ji objednala na rozbor ....ale když ona by tak mlsala ...musí vydržet prdolka ...
  30.12.2016 13:15Salla
  Holka> tvoje reseni je asi stejne, jako kdybys kralika odnesla do sklepa a byla spokojena, ze ted uz je vse v poradku jenom proto, ze ho neuslysis, ze je nestastny. Kralik se nudi, potrebuje pohyb a vybeh. 2 hodiny jsou malo - oproti tomu je 22 hodin zavreny. 22 hodin je docela hodne, nemyslis? Pokud chces, abyste netrpeli ani jeden, zkus to vyresit nejak s pohybem. Bohuzel sis z nejakeho duvodu poridila prilis nekompatibilnich zvirat na maly prostor. Pokud toto vyresit nedokazes napr. ohradkou nebo zpacifikovanim psa, tak je pro vas oba nejlepsi najit usakovi lepsi domov.

  Sveho psa bys taky nemela urcite zavreneho cely den na zachode a pak se neptala, jak to mas udelat, aby tam tak nevil a nefnukal.
  30.12.2016 13:26Markysek
  Holka- mám králíka sice krátkou chvíli ale mám psa v baráku a snášejí se dobře náš pes by ji snad ani neublížil jen za ní chodí a cucha k ní ale jinak je mužů nechat běhat samotný :)
  30.12.2016 13:27Holka
  Já jsem myslela, že dvě hodiny jsou výběh dostačující. I kdyby běhal 5 hodin, tak pořád bude 19 hodin zavřený, to je přeci také strašně moc.

  Nevěděla jsem, že králík nepatří do klece, když všude prodávají stovky klecí určených pro králíky. I plno mých kamarádek má králíka celý den v kleci (i menší kleci než má ten můj) a žádný z nich takhle nehlučí.
  30.12.2016 13:31Salla
  Holka> taky jsem tak zacinala, ale brzy jsem pochopila, ze spokojeny kralik proste neni klecove zvire a myslim si, ze pokud je v kleci zavreny, kdyz jsi doma, pak je to tvoje prohra. Pak takove zvirako mit nemusis, neni totiz hloupoucky, jako treba krecek nebo morce, a tak jako ozdoba v kleci nema vubec zadny smysl. Stejne jako bys nemela v kleci psa nebo kocku.

  Prodava se to, co lidi kupuji. Ne to, co je vhodne.
  30.12.2016 13:42Holka
  Hmmm, tak to kdybych věděla, tak si ho samozřejmě nepořizuji, protože to je tím pádem hrozný chudák, když to vůbec není klecové zvíře a žije v kleci.
  30.12.2016 14:32Buub
  Holka

  Králík je noční zvíře a navíc zvíře, které je prostě v kleci nešťastné, protože se tam nudí. I do malého bytu by se ti možná vešla ohrádka, to je pro králíka lepší než klec.

  Šušín si zase polepšil :D Nejprve bydlel v pokoji pro hosty volně, ale protože ničil tapety a květiny, přestěhovat se ho ohrady. Přes vánoce je ale pokoj pro hosty obsazený a s ním se spát nedá (oblíbená noční aktivita je likvidace papundeklových krabic) tak bydlí na volno v koupelně. Teda, máme velkou koupelnu, ne panelákovou mikro. A je tam větší lidský provoz než v pokoji pro hosty, takže pořád někomu asistuje a vypadá, že toto uspořádání mu vyhovuje zatím nejvíc :)
  30.12.2016 14:59Kájka
  Holka: u králíčků to je různé (každý není noční tvor) my měli králindu, která v noci spala, ale brzo ráno budila (kolem 6 h, občas se stalo, že i v 5) Kolem jedenácté večer už chodila sama spát, měla svůj biorytmus. Bývala hodně puštěná, většinou od odpoledne -večer...(denně většinou víc jak 4 h).
  Teď máme morčátko (od Vánoc), to v noci spí nebo alespoň je potichu. Dala jsem ho na první dny do klidu do ložnice, je vedle kousek vedle postele a v noci o něm nevím (a to mám docela lehké spaní) Ale nevím, jak to je u jiných morčat, třeba máme na tohle zas štěstí :-)
  - - - - -
  Králík by rozhodně neměl být celý den v kleci, 2 h mimo klec jsou málo, potřebuje pohyb.
  30.12.2016 16:22leprechaunek
  Buub: u nás je koupelna taky nejoblíbenější místo domu :-D Vůbec se nedivím, že si tam králík lebedí, kolik tam má společnosti :)))
  30.12.2016 20:38Nastreia
  Ahoj
  Poradíte? Naše půlroční princezna právě obskocila poprvé pelíšek :) nemam zkušenost co s tím? Myslela jsem, že to dělají jen samci. Časem chceme vykastrovat,
  - - - - -
  Ale teď to bohužel nejde, za dva týdny nás čeká amputace přední pacinky. Bohužel nejde to jinak :( řešili jsme s MVDr. Valesem z H-vet..
  31.12.2016 11:32rozi
  Dobrý den, králík už dva dny nepije, i když předtím pil sice ale nikdy ne moc. Má seno, nějako granule,mrkem, jablíčko ale i to občas odmítne. Vůbec nevím čím to je. Mohu požádat o radu? Děkuji
  31.12.2016 13:03Dotaz
  Dobry den, chtela bych se zeptet, kolik by mel vazit kralik?
  Nevim co je to za rasu, dostali jsme ho pred nekolika lety, je stejny jako na obrazku v rubrice nez poridime kralicka (ten cernobily).
  Nyni je mu 10 let.
  Dekuji za odpovedi
  31.12.2016 13:14bibianna
  Nastreia: nemusíš mít strach,dělají to běžně i holky :-) Nech jí,nic to není.Copak se stalo holčičce,že jdete na amputaci pacinky? :-(
  31.12.2016 13:37Meggie1234
  Dobrý den, mám dotaz. Máme 3 letou samičku zakrslého králíka a na veterině nám bylo řečeno, že by bylo lepší ji nechat kolem 2., 3. roku vykastrovat aby se předešlo zánětu, na které samičky trpí. Nezmění se ale po kastraci její chování? Teď je přítulná, má ráda společnost a dožaduje se jí. Měla by tedy kastrace na toto chování nějaký vliv? Nechal jste také někdo kastrovat a jaké máte zkušenosti? Předem děkuji za odpověď :)
  31.12.2016 13:45Anor
  Meggie1234: Já mám kastrovaného samečka. Kastrací se jeho povaha skoro nezměnila. Jen neznačkuje a nic neobskakuje. Je to společenský, mazlivý, absolutně vyrovnaný a čistotný králík =) Kastrace u samiček není jen prevence zánětu, ale taky rakoviny dělohy a vaječníků. Jen je důležité, aby samičku kastroval někdo, kdo to umí. Seznam doporučených veterin máš tady nad diskuzí.
  31.12.2016 16:36Kralikcz
  ahoj chci se zeptat kam máme dát králíka aby ho nestrašily petardy slyšel jsem že ho mám dát do koupelny ale nevím jestli mu tam nebude zima protože koupelna je celá dlaždičková a je tam zima

  děkuji za radu :D
  31.12.2016 17:37Neen
  Kralikcz:pokud ho máš v kleci tak ho třeba překrýt ručníkem,nebo nějakou dekou,zavřít okna a popř.ho dát třeba někam do chodby,nebo někam ,kde by to nemuselo tak řvát.
  .
  - - - - -
  Dotaz: jestli to je samice tak cca 2,5kg ,ale i více,samec cca 3kg,na tuto otázku nejde nikdy přesně odpovědět,je to hodně individuální
  31.12.2016 17:43Anor
  Kralikcz: Nevím jak ostatní králíci, ale tomu našemu jsou nějaké petardy úplně buřt. Takže to nijak neřeším, jen ušadlu zajisím, aby si měl případně kam zalézt dle svého uvážení. =)
  - - - - -
  Dotaz: Ono u králíků těžko říct, pokud nemáš čistokrevného s PP. Obecně králíci s malými oušky nahoru váží kolem 1,5 kg. Beránci s oušky dolů váží do 2,5 kg. Zakrslý králík by neměl vážit nad 3 kg, to už jsou pak malá plemena, ne zakrslá. No a pak je mezitím spousta kříženců, kde nějaké tabulky neplatí. =) Spíš se podívej jak králík vypadá, Tlustou kouli poznáš selským rozumem. Někde je tu i hezká malůvka, jak vypadá tlustý králík =)
  - - - - -
  http://www.kralici.cz/pages.asp?f=krmeni#dieta
  31.12.2016 17:54Kájka
  Dotaz: na té stránce je víc černo-bílých králíčků. jestli myslíš toho, co tam je asi dvakrát (pod jednou fotkou je napsáno "čistotný králíček"), tak to je plemeno holandský. je to malé plemeno, váží obvykle v rozmezí 2,4 -3 kg. Měli jsem králindu "holanďanku". V takové kresbě bývají i zakrslí králíčci.
  Jinak -gratuluju k tak pěknému věku (10 let)! :-)
  - - - - -
  Ještě: naše králinda vážila kolem 2,6 kg.
  31.12.2016 20:53Nastreia
  Dekuji :) začíná být pěkně náruživá :)
  Když ji byl měsíc, zlomila si packu, bohužel konec páčky začala stáčet pod sebe-zapesti zkrátily se jí šlachy. Byla malinka, nesedlo si to, tak jsme se rozhodli pro amputaci
  - - - - -
  Kdyby to tak šlo jinak :( ale bude to nejlepší, pořád ji tahá, začíná ji spíš překážet a kdyby nenosila "ortézu, tak se jí chodí hodně špatně :(
  31.12.2016 22:06bibianna
  Nastreia: chudinka malá! :-( ( je mi to moc líto,přeju holčičce,ať vše dobře dopadne a je spokojenější a nic jí nebolí...bude hopsat i bez pacinky.U MVDr.Valeše bude v nejlepších rukách. Myslíme na vás.
  31.12.2016 23:06Nastreia
  Děkuji. Jdeme 10.1. dám pak vědět, ale pan doktor na mě působí opravdu, že vi o čem mluví. Beru si na 5 dní dovcu, abych ji mohla hlídat a pak uvidíme, jak dál. Děkuji moc za podporu. Je to šílený krok :( ale bude to lepsi