od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Listopad v roce 2017
 • Zobrazuji 305 zaznamu.
 • 1.11.2017 09:10Kevin
  Včera jsem našla na sídlišti na chodníku úplně promočeného a prochladlého zakr. králíčka. Dostal seno a.trochu vlažného heřmánkového čaje,oschnul,zahřál se a vypadá docela v pořádku. Chci mu koupit nějaké granule,tak se chci zeptat s kterými máte nejlepší zkušenosti? Děkuji
  1.11.2017 09:49Meggie11
  Kevin:
  tyjo nevím, já bych asi radši být tebou zavolala na nějakou z těch vybraných veterin(v odkaze) a poptala se, co s ním. Jestli nepotřebuje něco víc na podporu po prochladnutí. To by mohlo mít fakt fatální následky v tomhle počasí.. Že vypadá relativně v pořádku, to úplně nic nevypovídá :-( .
  Ráda bych věřila, že se někomu jen zaběhl a ne, že by ho v tomhle počasí někdo úmyslně vyhodil :-( !
  1.11.2017 10:04Alpa
  Kevin - v horní liště je jídelníček a navíc spousta odkazů, které se ti budou hodit. Já bych s králošem zašla na veterinu, protože nevíš jak je starý, jestli je zdravý apod. Pokud je to mládě, nesmí zelené apod. a to sám nepoznáš. Přejeme hodně radostí s ušatým kamarádem !!!! A+Z
  P.S. Chudák malý, kdo ví jak se dostal ven na sídliště ... :-((
  1.11.2017 11:37Kevin
  Nevypadá nemocný,ale na veterinu jdem odpoledne. Rano si dal snídani a teď tady řadí po bytě jak černá ruka a chodí za mnou jak pejsek. Psa taky neřeší a je hrozně kontaktni. Měl docela přerostlé drápky a večer mi pripadalo že má oteklé oko,dnes je to dobrý. Přemýšlela jsem,jestli někomu nevypadl z balkónu. Ale venku byl asi dlouho,byl mokrý na kost a jen co jsem ho vzala pod bundu tak usnul jak mimino. Ani neprotestoval,když jsem ho zvedala.
  1.11.2017 12:59Meggie11
  Kevin:
  držím mooooc palce, ať je ušáček v pořádku a neodnese to. Kéž máte před sebou hodně krásných miloučkých let :-) !
  1.11.2017 13:43Perrita
  Kevin: Taky držíme palce! Ke granulím - u nás jedou Cuni Complete, existují junior i adult, po 8. měsících se dávají dospělácké.
  1.11.2017 13:52Kevin
  Děkuji...to máme...jenže nejhorší je to,že před třemi týdny jsem se stala majitelkou malého teddyho...no a teď mu ještě pribyl kámoš..takže ted budem muset vyřešit i bydleni atd...Prckovi dávám granule Cunipic Rabbit junior. Teď ale hledám nějaké kvalitní adultky.
  1.11.2017 16:04Kulísek
  Dobrý den.
  Potřebuji radu.Mému 4 letému králíčkovi už 3 den kručí docela hlasite v bříšku.
  Nevíte prosím čím to může být? Dostává trochu zeleniny, granule a seno.Vodu má také pořád.
  1.11.2017 16:24SindyEM
  Kevin: Z dospeláckych sú super tiež Cunipic Alpha Pro, alebo Beaphar Nature, ja sezónne kombinujem aj s obilnými Supreme Science Selective, ktorých do bezobilných trošku pridám. Toto sú tri druhy granúl, s ktorými som najspokojnejšia. Aj čo sa týka zloženia, vysokého obsahu vlákniny, a následne pekných bobkov u Aleška.
  - - - - -
  A moc vám držím palce! Hreje u srdca, keď čítam, že ten malý ušiačik mal v takom nešťastí šťastie, a našla si ho. :)
  1.11.2017 17:07Alpa
  Kevin - u nás frčí Britky a Cuni complet od Versale, Zorka se může utlouct (ale je fakt, že ona zbaští všechno). Zaregistruj se a přidej obrázky ušadel.
  P.S. naše Zorka je také Teddík, ale už dáma postarší :-)
  1.11.2017 18:09Anor
  Kulísek: Jestli normálně baští, bobkuje, je aktivní a celkově na něm nepozoruješ nic divnýho... tak bych to neřešila. Naší potvoře taky občas kručí v bříšku a prospívá víc než dobře. =)
  1.11.2017 19:17Kevin
  Tak ušáček je zdravý a v pohodě a zároveň našel i suprový domov u mojí kamarádky,která o králíčka přišla. Bude se mít jak prasátko v žitě a já ho budu moc vídat. Nakonec jsem mu koupila sebou krmivo PUUR junior od Witte Molen. Mojemu ušákovi to taky šmakuje. Tak nakonec všechno dobře dopadlo.
  1.11.2017 19:35Perrita
  Kevin: Dík za dobrý konec :), to potěší.
  1.11.2017 20:05Mel
  Hezký večer :)🐇🐇 jdu si pro radu. Potřebuju králíčka naučit jist jiné jídlo, než na které je zvyklý. Koupila jsem dražší a kvalitnější, ale bohužel se mu do něj moc nechce. Primichavam to k tomu starému, ale vždy vyjí to staré a to nové nechce. Přitom, když jsem to přinesla domů a dala mu ochutnat, tak mi to z ruky jedl. Navíc od včera ani moc nebobkoval. Nechci aby hladověl, ale už si s ním nevím rady. :( vím, že to nebude hned, ale už to zkouším týden. Nemáte někdo zkušenost prosím jak na to?🤔
  1.11.2017 20:06Bunikola
  Ahoj, můj hermelínek má dlouhodobě špinavou bradičku v místě značkovací žlázky. Má tam úplně slepenou srst. Je to takový tmavý maz... Dřív jsem to nepozorovala. Je to normální nebo může mít třeba záňet? Děkuji za odpověď.
  1.11.2017 20:20Kulísek
  (Anor) :
  Zmena v chování není, takže doufám že to nic nebude.Jen mě to hodně vylekalo.
  Děkuji Vám za reakci :-)
  2.11.2017 09:05Daniberu
  Mel: Je divné, že nebobkuje :(. Pokud dostává zeleninu, má k dispozici seno a sní i nějaké granule, hladovět by neměl. Je to mládě, nebo dospělák? Dospělému by nemělo dokonce příliš vadit ani to, kdyby nejedl granule vůbec. U mláděte, které někdy navíc ještě zeleninu z nějakého důvodu jíst nemůže, je situaci nutné řešit akutněji.
  Jaké granule měl dosud a jaké kvalitnější jsi koupila? Obecně dávají králíci většinou přednost extrudovaným před lisovanými, ale někdy jim prostě některý druh chutná a jiný ne a na druhu zpracování nezáleží. Jsou to mlsouni. U zdravého dospělého králíka můžeš být "tvrdší" a vydržet mu prostě nedat na výběr. Pro toho nejsou granule životně důležité. Mláděti bys ale měla určitě zkusit, pokud ty dosavadní jsou opravdu nevhodné, zkusit koupit malé množství jiných. Ti se bez nich, hlavně pokud ještě z nějakého důvodu nesmí zeleninu, moc dlouho neobejdou. Zásadní ale je zjistit, proč přestal bobkovat a vyloučit případný zdravotní problém.
  - - - - -
  Bunikola: Doporučuji ti co nejdřív zajít s králíčkem na veterinu. Tady ti sice možná někdo může napsat, co všechno by to podle něj mohlo být, ale takové odhady ti k ničemu nejsou.
  2.11.2017 10:09Zany
  Mel: Jak píše Daniberu - musíš vytrvat :-) Nám veterinářka řekla, když jsme měnili oblíbenou směsku za kvalitní granule, že musíme vydržet i kdyby je ignoroval. Že králík není tak hloupý, aby umřel hlady u plné misky :-) Trvalo to asi 3 dny trucování, ale teď se může po Versele laga utlouct.
  2.11.2017 10:40Berunkas
  my zase přidali do jídelníčku oves, mamka si stěžovala že ho madam moc nechce, že jí v misce trčel 3 dny než ho vzala na milost. V sobotu slyším šustění ze šatny, jdu se tam podívat a milostivá si prokousala pytel s ovsem a vesele se cpala :D
  2.11.2017 11:32Zany
  U nás tedy cokoli chutná líp z prokousaného pytle než z misky nebo jesliček :-) A největší legrace je prokousat pytel s kočkolitem, aby se to při zvednutí začalo sypat ven :-)
  2.11.2017 12:05Berunkas
  Zany: tak s podestýlkou máme svoje zkušenosti :D Elli chodila cupovat koberec mamce v ložnici za křeslo, naši jí tam jako zátaras dali pytel s podestýlkou, jaké bylo jejich překvapení když v 10 večer přijeli domů a podestýlka rozsypaná přes půl ložnice :D
  2.11.2017 12:35Mel
  Je starší, je mu přes 4 roky :) dřív měl tu klasickou směsku a koupila jsem mu Versele-Laga a beaphar Care + aby měl granulky i peletky. Někde jsem i zahlédla, že ta Versele-Laga má i Sensitivky, což je už pro tyhle "staříky" :) každopádně děkuji za odpovědi, ještě vydržím, dnes už to vypadá, že něco snědl :) jinak zeleninu dostává každý den a seno má taky :)) je to mlsoun :)
  2.11.2017 14:58Alpa
  Mel - stařík? Ještě, že Tě neslyší ...
  2.11.2017 15:51leprechaunek
  Mel - čtyřletý králík je asi stejný "stařík", jako pětatřicetiletý člověk :))) Taky jsem svoji čtyřletou králindu kdysi krmila senior granulemi a popravdě úplně zbytečně. "Mlaďoch" v necelých sedmi letech si teď žere co chce, a svoje "stáří" mi důkladně předvádí značkováním několikrát denně, a honičkami po bytě :)))
  2.11.2017 16:12Zany
  Taky mě "stařík " pobavil :D Zanymu je sedm a půl a připadá mi, že je čím dál zběsilejší. Neví jestli má dřív skákat na gauč, do klece a zase zpátky, nebo obskakovat svoji plastovou láhev :D A jakmile se někam hnu, tak musí letět za mnou, aby o něco nepřišel.
  2.11.2017 17:58danas
  může králíček dýňová semínka? v přehledu jsem nenašla. díky.
  2.11.2017 19:52Mel
  Aha :DD no to moc ráda slyším, někde jsem četla, že se dožívají 4-8 let, proto jsem ho už považovala za staříka :D ale je puštěný po celém bytě, zavírání do klece nezná, proto doufám, že mu to život prodlouží a dozije se toho nejvyššího věku :) je fakt, že mu občas slušně hrabe a jak píše ZANY chodí za mnou všude jako ocásek :D
  2.11.2017 20:03Alpa
  Mel - nejčastěji se uvádí 6 - 8 let, ale tady byli ( a jsou) i ,,borci" nad deset let ! Takže si užívej společnosti pána v nejlepších letech :-) Hodně štěstí, A+Z
  P.S. - taky máme králikopsa a klec je pouze místnost, kde se madam chodí najíst. Jinak je paní domácí stále na volno ...
  2.11.2017 21:19Karolka8
  Ahoj vsimla jsem si ze muj kralicek ,kluk Tedddy, to ma v oblasti varlat takove nabehle a kdyz se mu na to chci podivat tak se roztrese a brani se. Je mu sedm a pul mesice. Obcas skripe i zuby ale jinak je uplne v poradku. Nevi nekdo co by to mohlo byt ?
  3.11.2017 03:38Hhhh
  Ahoj, ráda bych jako podestýllku do králičího "záchůdku"- piliny (dávám pak vše na kompost). Kupované jsou dost drahé, jak je kdo získáváte ? Od truhláře, tesaře... ? A potom cena (jsem z Prahy). Díky.
  3.11.2017 08:32Anor
  Hhhh: Piliny jsou do záchůdku absolutně nevhodné. Málo sajou, smrdí, králík to má na packách, navíc jsou prašné tak z toho ušáci mívají podrážděný čumák a oči. Většina lidí tu používá buď dřevěné peletky, které se po počurání rozpadnou a nebo dřevitou hrudkující podestýlku CBOP, tam se po počurání zas udělá koule, kterou vybereš. CBOP je dražší, ale zase jí nespotřebuješ díky hrudkování tolik. Peletky se dají v topné sezóně koupit třeba v Hornbachu - jsou to ty samé jako ve zverimexu. CBOP doporučuju přes internet, ve zveráči jsou předražené. Obojí je také kompostovatelné.
  3.11.2017 12:47Bibiaa
  Hhhh - já používám Asan Pet Silver.. je to papírová podestýlka , která dobře saje a je proti králíčímu alergenu který mají v moči.. nebo klasické dřevěné peletky
  3.11.2017 15:06lojza_králík
  Ahoj, může prosím zakrslý králík větvičky z vlašského ořechu nebo kaštanu?
  3.11.2017 17:51beranek
  lojza_králík - Spíše z ovocných stromů, neošetřených chemií. Nejlépe ze zahrady.
  4.11.2017 12:36Al111
  Ahoj poradí mi prosím někdo antibiotika Enrodor můžu dát lék do lednice? včera jsem ho tam dala dneska ráno vyndala a objevili se tam takové "sraženinky" .. nevím jestli se to nějak nezkazilo nebo něco. Poradí mi prosím někdo jestli to můžu ušákovi normálně dát nebo už ne.
  - - - - -
  omlouvám se název antibiotik je Enrotron
  4.11.2017 13:11Anor
  AI111: Dle příbalové informce to není nutné uchovávat v lednici. Jen bys to měla mít uskladněné na temném a suchém místě. Pokud byla antibiotika pouze v lednici, například ve dvířkách, kde nepřemrzla, tak by to na účinek nemělo mít vliv.
  4.11.2017 19:03Alpa
  Ahoj. Naše Zorka je již šestiletá dáma. Baští dospělácké Britky a Cuni Complet. Chci se zeptat: je nutné zařadit do jídelníčku ,, seniorky " ? Díky za názory, A+Z
  4.11.2017 20:56leprechaunek
  Alčo, podle mého naprosto ne.
  Opravte mě někdo, jestli se pletu, ale já našla jen dvoje seniorky, Science Selective a Brit. U sciencek je "drastický" dvouprocentní rozdíl v bílkovinách, jedno procento ve vláknině a nějaké drobné ve vitamínech... Britky jsou podle složení v podstatě jedno a to samé. Očividně to nehrotí ani výrobci krmiv, proč bych měla já. :)
  Případně bych vykompenzovala rozdílné nároky jinak - len, oves, slunečnice, klasika. Pestré pamlsky. Event. opačnou stranou dietnější granule - mně mrňavá koule s věkem tloustla.
  4.11.2017 22:37Mia89
  Dobrý večer,chtěla jsem se zeptat.Moje Mia je skoro 3roky stará a teď mi začala v záchodě hrabat což je nejspíš normální,ale přijde mi,že do steliva dlube a trošku zobne je to v pořádku?Nebo je třeba vyměnit stelivo?
  - - - - -
  Nechci aby si ublížila když trošku zobne.Čistim záchod a je u pouštěna dlouho.Tak nevím.Pouzivam cats best oko plus.Děkuji moc
  - - - - -
  Jo a když hrabe dá si to na jednu stranu na kupičku.Tak jestli to něco znamená?Děkuji moc
  4.11.2017 23:08Merlouska
  Alpa: ja na to sice nejdu tak "vedecky" jako leprechaunek (= nestuduju slozeni), ale taky svou vice nez sedmiletou usatici porad krmim normalnimi granulemi (versele laga crispy pellets), zadne seniorky neshanim a shanet ani neplanuju :)
  5.11.2017 00:06leprechaunek
  Merlouska: já nejsem vědátor, já jsem jen zvědavá :))) Mně nenapadly jiné než sciencky, tak jsem se šla podívat, jak "široký" je vůbec trh... no a staré srovnání sciencek mám v albech. Tak proč se nepodívat :))
  5.11.2017 09:15Daniberu
  leprechaunek: Jani, ty jsi mi teď zkazila radost :). Já byla taková spokojená, že jsem objevila Britky seniorky a teď zjišťuju, že ze mě výrobce jen dělá blbku :)). Ale dík. Na druhou stranu už jsem měla pocit, jestli ty dietní granule pro staroušky třeba nemůžou za to, že má můj mladík pořád hlad :-).
  5.11.2017 10:03Alpa
  Holky děkuji za reakci. Myslela jsem si totéž, ale raději jsem to chtěla trochu prokonzultovat :-) Lněné semínko a jiné dobrůtky dostává .... A+Z
  5.11.2017 14:15leprechaunek
  Dani, já se na kolenou omlouvám :))) ale můžu ti říct, že když jsem to procházela a viděla, že položka za položkou je stejná, tak mi teda taky hodně zmrznul úsměv na rtech :)))
  5.11.2017 15:30Krispy
  Ahoj, tak ten můj kreatúrák Hubert asi došel do pravé puberty. Když ležím na gauči tak vyskočí, lehne si vedle mne na svojí deku a nechá se drbat. Po chvíli se zvedne, je tam pokaždé cca 15 bobků. Ale občas chytne roupy si tu deku ještě označkovat. Včera jsem ho chytla právě když pouštěl proud a dala jsem ho na zem, kde v letu ještě stihl okapičkovat pěkný dva metry podlahy. No vzala jsem ubrousek a začala kapičky utírat, když on ležící kousek ode mne zavrčel a ohnal se mi po ruce. No kousnul mne pěkně. Lekla jsem se a šla si sednout když mi vyjel se stejným zavrčením po noze (šlápla jsem mu do kapky). Dala jsem mu za to ruličkou od kuchynských utěrek naprdel ale zajímá mne, jak ho za to mám jinak potrestat? Zavírat se mi ho nechce, že mne občas lehce ožužlá při olizování beru, ale tohle už bylo moc. Za pár minut to byl zase ten hodnej králíček co se chtěl mazlit a strkal mi hlavu do ruky, ale..
  5.11.2017 16:16Anor
  Krispy: No jo, sis dovolila mu likvidovat značky... =) Já jsem vychovávala tak, že jsem králíka čapla za kůži za krkem, zatřepala a ušatce pak přimáčkla k zemi, nic drastického, přiměřeně. Strašlivě se mu to nelíbilo, vždycky se urazil, ale za chvíli už se vnucoval a chtěl se usmiřovat. Docela nám to takhle fungovalo a funguje to pořád. =)
  5.11.2017 18:11Adell_012
  Dobrý den,

  Mám v pokoji 3 měsíční samičku zakrslého králíka (lvíčka), která poslední dobou začala močit do postele. Když jsem v pokoji či v posteli, tak je klid, ale jakmile třeba odejdu jen na toaletu, tak si králíček dojde na toaletu také... Ale do postele. Vrátím se a uvidím klidně 2 loužičky a několikset kuliček. Přečetla jsem si už několik příspěvku, kde se píše, ať králíčka do postele neberu. To se ale lehce řekne, když si na tu postel vyskočí sama... Navrhovali jsme, že ji nebudeme pouštět vůbec, ale králíci potřebují spoustu pohybu.

  Prosím, pokud máte nějaké jiné řešení, určitě mi napšte... Nechci dávat králíčka pryč
  5.11.2017 18:53Merlouska
  Adell: zablokovat mu pristup k posteli. Dat kolem ni nejakou ohradku nebo nejake zabrany. Nekdo tu doporucoval dat na postel igelit - susti to a nesaje to, takze je sance, ze kralika prestane bavit tam curat.
  5.11.2017 19:34Nýna
  Ahoj, když králík kouše zeď, znamená to, že má nedostatek nějakého vitaminu, nebo je to prostě jen baví? Měla jsem dojem, že to znmaná, že jim něco chybí, ale nemůžu dohledat co. Díky! :)
  5.11.2017 21:14Merlouska
  proste je to bavi a nudi se a zlobi :)
  5.11.2017 21:27leprechaunek
  Nýna: to je takový chovatelský mýtus. Můj králík olizuje válendu a kouše mi do tepláků... nemyslím, že příčinou je nedostatek bavlny v krmné dávce :))))
  6.11.2017 08:33Krispy
  Anor: já nemám moc zkušeností s králíkama, je to můj první. Vzala jsem ho jednou za kůži za krkem, bohužel asi moc za krkem a strašně se cukal. Kamarádka mi ho sama zvedla, když jsme zkoumaly pohlaví a to držel jak zcepenělej. Budu se to musit naučit najít to správný místo pro chycení.
  6.11.2017 11:22Yayunka
  Ahoj. Mam kralicka , jmenuje se Loko a zachvili mu bude uctihodnych 12 let. Za celou tech 12 let byl jen jednou malicko nemocny, jinak je zdravy. Poslednich par dni je bez nalady, strka hlavu ke zdi a absolutne se mi to nezda, protoze kdyz tohle zacal delat nas pejsek, tak to s nim slo rychle z kopce. Jinak kralicek normalne ji a pije . Mate s tim nekdo zkusenost prosim.? Samozrejme s nim pujdu k veterinari . Diky
  6.11.2017 13:11rega
  Yayunka: vek je to vcelku uctyhodny, na kralicka. Je mozne, ze to, co robi, je len kvoli pocasiu - aj zvieratka reraguju na jeho zmeny a v tomto obdobi to nijak veselo vonku nevyzera. Ale obzvlast v pripade tychto starsich kralickov je tazke urcit s cim ta zmena moze suvisiet :(
  6.11.2017 13:25leprechaunek
  Yayunka: já mám bohužel stejnou zkušenost u psa jako ty. Zkus ho vzít na veterinu, uvidíš...
  6.11.2017 14:45Lenkaq
  Prosím o radu... můj 2,5 lety králík už 2 dny nepřijímá skoro žádnou potravu a celkové je takový méně akční, cely den většinou přileži. Nevíte, čím by to mohlo být???
  6.11.2017 15:16Buub
  Lenkaq

  Je nemocný. Když ho nevezmeš okamžitě k veterináři, tak pravděpodobně uhyne, a bude úplně jedno, co mu bylo. Jakmile králík nežere, je to velký problém.
  6.11.2017 20:52bouny
  Dobrý večer.Máte někdo ušáka koupeného na výstavě?Třeba v Lysé n.L.?Chtěla bych zakrslého beránka.
  7.11.2017 08:28Kordulka
  Dobrý den,
  Měla bych prosbu. Mam dva kralicky v jedne kleci, jedne je 5 let a druhe 3 mesice. Nevrci na ni, mazli se olizujou se, ale vsimla sem sj ze ji velice casto ,, jde" po ocistich. Vypada to jako kdyby ji lizala ospalky ale ted jsem si vsimla ze ma pod ockem lysinku a vypada to i jako vyskubane, mam je oddelit nebo k tomu ma samicka nejaky duvod, nebo prestane? :(( moc dekuju
  7.11.2017 10:21Šárkybunč
  Zdravíčko,
  mám 1 a 3/4 starýho pana králíka, vždycky mi chodil poslušně do klece na záchod a nikdy jsem s tim krom pár výlevů v pubertě problém neměla. Během dvou měsíců teď ale na záchod přestal teměř chodit, bobky všude.. To jsem mu jakžtakž tolerovala, ale teď i již poslední týden začali mimo klec čůrat. Během dvou měsíců teď byl na dvou operacích vyndavání zubů, mohlo by to mít spojitost? nevíte jak ho znovu naučit na záchod? nechci ho mít zavřenýho.. děkuju
  7.11.2017 13:34kg0405
  Ahoj, máte někdo zkušenosti s kokcidiozou? Králíček je narozený 28.3.2017 v srpnu se dělal rozbor bobků a byl pozitivní akorát na roupy, ty se léčily. Pak asi od poloviny září začal mít v bobcích vánočky. Dávám mu mimo jiné granule i granule Rodicare Basic na zažívání, bylinky na správné trávení. Nechtěl jíst, dostával léky, s tím jídlem je to pořád takové že jeden den dobré, další zas nic moc. Teď jsem mu nechala udělat další rozbor bobků a našly se tam kokcidie. Musel to chytit z trávy.
  Za jak dlouho se králíček vyléčí? Je těžké se jich zbavit? Doufám že až se jich zbavi tak nebude mít už potíže s trávením. Jen mi ho chudáka líto. Pořad sleduju počet a konzistenci bobků. Bojím se aby ty potíže s trávením neměl celý život. :-(
  7.11.2017 13:45leprechaunek
  kg0405: kokcidie jsou běžně přítomné v trávícím traktu, králíčata se jimi běžně "nakazí" už od matky. Pokud si správně pamatuju, v rozborech se neřeší přítomnost či nepřítomnost, ale jak masivní je výskyt - menší množství kokcidií se vůbec nepřeléčuje.
  Pokud už tam masivnější výskyt je, přeléčuje se tuším tři dny a opakovat to většinou není nutné. Tohle zrovna není důvod, proč by se měl majitel králíka hroutit, jde relativně o maličkost. Kdyby jsi měla odstavené prtě, byl by to průšvih, ale u půlročního mazáka už není důvod si nějak dělat starosti, že by to způsobovalo extra problémy. Pokud měl ušák roupy a vánočkuje delší dobu, je jasné, že ty střeva nejsou úplně oukej... ale to není nic, co by se nemohlo srovnat.
  Za sebe doporučuju pořídit Emanox PMX a podávat rovnou sříkačkou do tlamičky. Trošku uděláš z králíka alkoholika (samozřejmě s nadsázkou), ale dokáže spravit i větší problémy, než pár kokcidií. :)
  7.11.2017 22:41chl
  Dobrý den, mám 2,5 letého králíčka a už týden ho pozoruji a nevím co s ním je. Celé dny jenom leží v kleci, jí a pije,ale nechce mi z klece se proběhnout.Dříve celé dny pobíhal venku.Nevím jestli jo mám vzít k veterináři.Děkuji za rady.
  7.11.2017 23:35Meggie11
  chl:
  vzala biche ho určo na veterinu. Je to divné..
  - - - - -
  bych :-)
  8.11.2017 16:17Bobiii
  Dobrý den chci se zeptat kolik by měla vážit roční samička NHD beránka. Hledala jsem to všude na internetu ale nemůžu se nějak dopátrat. Taky bych se chtěla zeptat jak poznat roupy nějak jinak než z rozboru? Dělali jsme rozbor a byk negativní bobky od ušáka se mu nějak nezdají.
  8.11.2017 16:32Irina
  Zdravim vsechny, mam na vas dotaz, jakou mate pro kraliky ohradku, kdo mate v byte kraliky v ohradkach? Asi idealni se mi zda od Trixie 6ti dilna (daji se k ni pridelat dily) s vyskou 63cm, ale i tak mam obavy, ze to kralik dokaze preskocit, jake mate zkusenosti? nebo nejaky tip na dobrou ohradku?
  8.11.2017 19:28BeránekLentilka
  Irina: Ahoj, má zkušenost je ta, že Lentule přeskočí z místa 80 cm :), ale myslím, že se prodávají i s metrovou výškou.
  8.11.2017 21:36Jan
  Irina: Pokud Váš králík není zvyklý skákat, tak to většinou neudělá, mám více králíků a je pravda, že nějaký skáče raději a nějaký to moc nevyhledává, takže pokud nemáte přímo skokana, tak by to přeskočit neměl. Myslím, že k této ohrádce prodávají síťku, nebo zkuste najít nějakou ke které ji prodávají a máte po starostech. :-)
  9.11.2017 04:08Irina
  Jan, BeranekLentilka: mam dva usaky a jeden je prave docela akcni a mam zkusenost s mym prvnim kralikem, ze vklidu preskocil fakt velke vysky, aby se dostal k dratum, sit nahoru pokud mozno davat nechci, moc se mi to nelibi vzhledove, navic bych ji pri krmeni a jakekoli manipulaci musela porad oddelavat, takze diky za tipy a zkusenosti, asi pouvazuji o te metrove vysce, akorad cena je dost vysoka, pres 3 tisice :/ a nasla jsem ji jen v jedinem eshopu..
  9.11.2017 08:17Meggie11
  Irina:
  my meme ohrádku Savic, výška 90a stála asi 1500 na " váš chovatel". A spokojenost!
  9.11.2017 09:27Krispy
  Zdravím, tak jsme byli včera s Hubertem u veterináře v Kladně. Prohlídl mi ho (s očkováním mne poslal slušně řečeno do háje, že se očkuje na přelomu jara/léta a že králíci se neodčervují) a sdělil mi, že mám zdravého tlustého kluka. Tím mi potvrdil moji domněnku, když jsem si přivezla Hubertii a doma zjistila, že je to Hubert :D
  Jak ale nastavit králíkovi dietu? Krmím Britem Adultem, není tam nikde dávkování (včera jsem to zkoumala znova a nenašla, možná jsem slepá), tak dávám dvě hrsti. Pokaždé když se probudím (na noc dávám hrst) tak je miska prázdná a když se vrátím z práce tak je taky miska prázdná. K tomu dávám větve, listy, mrkev, nať = to schroupe jako první. Na seno se podívá vždycky až když je prázdná miska. Nechci ho týrat hlady, ale včera jsem ho pozorovala a vážně začíná být kulička.
  9.11.2017 10:16Irina
  Krispy: tak ockovat muzes nechat kdykoli, akorad hmyzaci, kteri jsou vetsinou puvodci nemoci, nejvice usaka ohrozuji na jare a v lete, ono se i doporucuje ockovat “s predstihem” jeste drive nez hmyz zacne byt akcni, co si matne pamatuju, jinak Britem jsem krmila, je skvely a navykovy :), uz nemam obal a netusim zda je tam davkovani, ale melo by platit, 20-30g na 1kg zive vahy/den, to ze kralik tohle krmeni dokaze sezuznout na posezeni je uplne normalni, neni nutne mu prisypavat, pokud neni ve vyvinu, rozdelte si davku: pr. 1,5 kg kralik 30g na den: rano 15g a vecer 15g, hlavne pokud je tlustejsi, tak ma nadbytek energie, taky dulezite omezit mlsky, nedavat zadne ty klasicke kupovane ze zverimexu, tycinky, imitace mrkvicek apod. , seno by mel mit k dispozici porad, to ze da prednost britovi je normalni, muzete mu tam zkusit zamichat bylinky, zkouset ruzne typy sena, mam zkusenost, ze kralici jsou hodne vybiravi co se kvality sena tyka, moji take nechteji jen tak nejake....
  9.11.2017 10:18Tygrinka
  Krispy: No, záleží na tom, čím se očkuje. Já třeba očkuji 2x ročně. Oni hmyzáci při teplejším podzimu dokážou být aktivní docela dlouho. Králíci se preventivně neodčervují, ale když se jim něco rozjede, tak se samozřejmě odčervit musí. Ale jestli je králík v kondici, dobře tvaruje, nemá průjem, tak spíš začervený nebude. Mrkev snížit, je sladká, granulí stačí jen jedna hrst, ať pěkně baští hlavně to seno a nějakou zeleninu. A chce to pohyb.
  9.11.2017 10:27Krispy
  Irina: mně přímo řekl, že na podzim se neočkuje a basta, králíka jsem přebírala s tím, že očkovaný nebyl snad vůbec. Taky pravda, že netuším, kolik takový králík může vážit, ale když to porovnám s plnou petkou, tak asi tak to bude nějak :D
  Mlsky nedostává vůbec, dávám mu akorát denně pár kousků Nutrin Imunity, ale to je zcela zanedbatelné množství. Seno mu jede akorát když se právě napil a když trůní na záchodě, většinou se k němu hned nažene, když nasypu nový, starší mu tolik nejede, hlavně vždycky vyžere ty stonky, kde je nějaká ta bylinka, ty "obyčejný" stébla mu tolik nejednou.
  Můžete se mrknout, nahrála jsem nějaké fotky :)
  http://www.kralici.cz/alba.asp?a=24824
  - - - - -
  Tygrinka: Já poštípaná nejsem, tak doufám, že komáry doma nemám, svítím docela dost, tak bych nějaké zahlédla. Bobky říkal, že má v pořádku, toho se nebojím, ale kamarádka mne vyděsila, že se "MUSÍ" odčervit, protože údajně králíky červy žerou zaživa. No tak vím, že si mám nejvíc něco zjistit :D Vyberu mu teda jinou zeleninu, musím si načíst, co je vhodné..
  S tím pohybem je to složitější. Mám za to, že ti předchozí majítelé ho moc ven nedávali. Byl také v kleci "morčecí" takže jsem ihned koupila klec "králičí". Pracuju docela dlouho a jak ho mám krátce, nemůže zůstat venku přes den. Dělá bobky a louže na sedačku, teď jsem mu to zakázala úplně, přece jen nemůžu neustále prát deky. Pouštím ho tedy ihned jak přijdu z práce a je venku do té doby, než nejdu spát. To znamená, že alespoň ty 4 hodiny venku je. Chci mu pořídit nějaké hračky, ale netuším. Krabic si moc nevšímá a když už, tak na ní hupsne a kouše jí, klacky taky kouše, hračky na "dovádění" si zatím ani nevšiml, hrozně ho zajímají dřevěné lišty u stěn a skákání na sedačku :D
  9.11.2017 10:45Simatko
  Ahoj lidičky, prosím vás, také se vám stane, že váš ušák nebo ušanda kňučí, když něco chce? Poslední měsíc, mě obíhá a vydává tento zvuk. Jako když fňuká nebo co. Je to můj 2. králík, ale ten první nic takového nedělal. Jen vrčel.
  - - - - -
  Ale není to takové to mru mru mru, ale fakt když jako kňučí štěně. :-)
  9.11.2017 11:05Guccinek
  Simatko - moje Bellinka to dělá taky. On si tě ušáček "namlouvá" :-)
  9.11.2017 11:07Tygrinka
  Krispy: Tak veta do ničeho nenuť, už je stejně listopad. Očkuji na začátku března a přelom srpen-září. Existuje i vakcína, která se očkuje 1x ročně, tou byl Bedříšek očkován ještě v útulku, můj vet pak přešel na vakcínu, co se dává 2x ročně. Pohyb stačí alespoň něco, když jste doma, nemusí chodit po celém bytě pořád, pod dohledem ano, jinak stačí kus pokoje nebo jen pokoj a vymyslet mu nějakou zábavu - některý hraboší, některý rád cupuje krabice, některý rád hraboší v krabici se senem, atp. Každý krok je dobrý. Pokud mučí krabice, tak mu je dopřej :o), kousat a stlát může i starý bavlněný hadr - kalhoty, košile, ručník, zmuchlané prostěradlo. Hračky na dovádění u nás také nejdou na odbyt, míčku s granulemi se stále bojí, i když občas si rád granuli vytáhl, takže nedávám.

  Ano nové seno je vždy "lepší", chce to trochu vytrvat a klidně mu "staré" seno nechat a nedat jiné. U nás je také tendence dobré vyžrat, zbytek vytahat do klece a koukat smutně u prázdných jeslí :o) Takže mu to stáhnu a dám zpátky do jeslí nebo nechám jen v rohu. Ono to časem zmizí. No, a trochu přivřu obě oči a nějaký ten "odpad" holt vyhodím. Nemám zrovna extrémního žrouta sena, tak počítám s tím, že nesežere vše prakticky do mrtě, jako jiní, co mi tu občas přistanou.

  Ano, typické, malý králík se nacpe do malé klece a že by měl mít možnost více než se jen otočit, to nikoho nezajímá. Stejně tak se cpou morčata do klece pro křečky a křečci do klecí rozměrově pro mladé myši :o/ Hlavně, že se má u vás líp.
  9.11.2017 11:33Krispy
  Tygrinka: No bydlím sama, do ložnice nesmí vůbec a klec je v obýváku, kde je právě sedačka, skříňky, na který skáče a musím ho okřikovat. Už chápe drsné hlasité "NE", ale nemůžu ho tam nechat přes den. Do obýváku nemám dveře, klidně bych ho nechala cupovat krabice, to mi nevadí, ale ta možnost zde není. Když jsem doma a ležím na gauči a dávám mu volno, tak stejně skáče nahoru, už jsem si tam dala staré prostěradlo, ale to si nahrabe pod sebe a pak do toho udělá louži.
  Zase mne uklidňuje, že o víkendu je puštěný celý den, ale to stejně zaleze za ledničku a tam leží s přestávkama i půl dne.

  Paní ho inzerovala jako zakrslého, ale mne už moc zakrslej nepříjde :D
  9.11.2017 11:35leprechaunek
  Krispy - a vysvětlil ti ten geniální veterinář, proč se jako králíci očkujou na "přelomu jara a léta", když mor každoročně začíná řádit někdy v březnu - a tou dobou už by králík dávno měl být imunní? Mně komáři běžně hopsají po okně i v lednu, takže dotyčného veta bych slušně poslala do háje taky s tím, že když mi králíka nenaočkuje on, tak to klidně zaplatím někomu jinému, co jako.
  Já třeba teď jdu očkovat koncem listopadu - máme posunuté termíny kvůli loňským zdravotním problémům a třem týdnům antibiotik... a no problem. Jezdí mi sem kamarád, jehož rodina má klasický venkovní chov a neočkují vůbec, copak jsem de*il tohle riskovat?
  Je pravda, že jsem měla králici kdysi neočkovanou dva roky a svět se taky nezbláznil, ale aby byl zákonem vyhlášený zákaz očkovat králíky po svatém Martinu, tooo jako fakt není.
  9.11.2017 12:17Zany
  Krispy: Taky se obávám, že veterinář nebude zrovna odborník na králíky. Kdoví jak to bude s tou nadváhou. My chodíme na očkování 2x ročně Na Hůrku a nikdy se nám nestalo, že by tvrdili, že je to možné jen v nějaké době.
  9.11.2017 13:57leprechaunek
  Já se totiž bojím, že přesně ten přístup veterinářů "stačí na jaro a léto" je příčinou toho, že ten mor tu vůbec řádí. Fajn že si to veterináři vymysleli, ale řekl to někdo tomu viru??? Asi těžko.
  Ať počítám, jak počítám - březen, duben, květen, červen, červenec, srpen. V roce, kdy jsem se hásila na vysokou, jsme v únoru na dni otevřených dveří chodili po areálu univerzity v tričkách, protože bylo skoro 20 stupňů, a září na koupališti ve třicítkách je poslední roky skoro standard. To fakt někomu jen z tohohle nepřijde jako kravina očkovat jen na půl roku???
  Notabene virus může přežít až 215 dní, to taky někomu přijde jako půl roku?

  Nerada tu někomu beru iluze, ale imunologii na veterině všichni brali jako ulejvárnu, které se, až na pár zodpovědných de*ilů, věnovali sotva na půl mozku. Pokud už, očkování koní, psů a koček je podstatně složitější a zásadnější.
  Takže jako fakt nedoporučuju spoléhat na svaté slovo veterináře, který radí - proti doporučení výrobce!!!! - porušovat vakcinační schémata daných vakcín. Howgh.
  9.11.2017 15:44Krispy
  leprechaunek: řekl mi, že když mám jen jednoho a žije v bytě, tak je zbytečné ho teď očkovat, ale až s ním budu chtít začít chodit na jaře, tak to mám začít až řešit.
  Pak se také divil, že ho mám jako domácího mazlíčka, protože se strašně cukal. Jenže Huba nemá rád všeobecně zvedání, sám si na mne musí vyskočit atd. jinak je agresivní a zdrhá, snažím se tedy zvedání vyvarovat (taky bůhví co sním předchozí majitelé dělali..).
  Tak jsem donahrála i listopadové fotky, kdyžtak se můžete mrknout a posoudit, jestli je tlustej a zakrslej :D omlouvám se, přestože já je mám v PC otočené, z nějakého důvodu se nahrávají naležato :/
  - - - - -
  ještě odkaz že :D
  http://www.kralici.cz/alba.asp?a=24825
  9.11.2017 16:00leprechaunek
  Krispy: žiju v panelákovém bytě na sídlišti v krajském městě. 50 metrů od baráku mám zahradu s králíkárnou a jak ti píšu, okno proti nebi mám poseté mouchami a komáry, a to je listopad.
  Vir moru přenáší hmyz a dokonce i vítr, a pokud větráš, tak jsou ti nějaké cihlové zdi totálně naprd.
  Popravdě řečeno, ono teoreticky stačí, když projdeš kolem nějaké zahrady, ani si nevšimneš, že na ní stojí králíkárna... a mor si na toho králíka můžeš přenést sama ze svého oblečení. Jak se ti líbí tahle představa...?
  Průšvih je, že ten nástup prostě nezachytíš, nemáš jak. Jak poznáš, kdy začnou lítat nakažení komáři? A až nějací lítat začnou, tak už bude pozdě, protože imunita se vyvíjí 14 dní po vakcinaci a ten králík prostě nebude chráněný.
  Mimochodem, vir moru přežije při 20 stupních až 10x déle než při 30 stupních. Myslíš, že s očkování na přelomu jara a léta uděláš terno?
  Nebudu tě lámat, abys očkovala za každou cenu teď, ale nejpozději v únoru bych králíka nechala napíchat bez milosti. A bez ohledu na názor toho sympatického pana veterináře.
  9.11.2017 17:24Zany
  Krispy: Z fotek se těžko odhadne jestli je příliš velký a má nadváhu, ale rozhodně je Hubert fešák :D Je dobře, že jsi se ho ujala.
  9.11.2017 18:51lejllasa
  Prosím Vás čo dávate ako podstielku do záchoda? máme už rok klasický piesok pre mačky, avšak králička si ho z ničoho nič /stále kupujem ten istý/ začala vyhrabávať von, je po celej izbe o prachu z toho ani nehovorím :/ existuje nejaká náhrada ?Ďakujem
  9.11.2017 22:00Wendy28
  Lejllasa - ja dávám dřevěné peletky a jsou super!
  9.11.2017 22:02Bobiii
  Zdravím chci se zeptat kolik má tak průměrně vážit roční samička NHD beránka? Snažila jsem se hledat na internetu ale nenašla jsem . Předem děkuji za odpověď
  10.11.2017 10:49Krispy
  Tak opět já :D
  Má někdo zkušenost s tím, že po první návštěvě veterináře se králík "hecnul" a dělá míň bordel? Včera jsem přišla z práce, Hubert úplně v klidu, pustila jsem ho, šel čmuchat jako obvykle, tak jsem šla mýt nádobí. Občas jsem ho zkontrolovala až jsem ho načapala na gauči. Podle toho, že už ležel, tak tam byl dlouho, vyhnala jsem ho, ale nenašla jsem žádnej bobek. Pak to ještě 3x zkusil, nechala jsem ho tam trochu dýl (testovala jsem) a taky žádnej bobek. Když už při mazlení pustil minimálně bobků, byly poloviční co obvykle (i v záchodu byla menší hromádka než jsem zvyklá).
  Byl celkově víc mazlivej, i sám přišel za mnou a strkal do mne hlavou.

  Nebo to může být změnou počasí?
  Nebo tím, že jsem byla minulý týden na marodní doma a pouštěla ho na celý den..?
  Nebo tím, že jsem mu od pondělí nedala mrkev?

  Doufám, že na něj něco neleze..
  - - - - -
  lejllasa: já mám cats best öko plus a králík je spokojenej :) dostala jsem ho s asanem, ale přišlo mi, že tolik nehrudkoval.

  Když jsme u toho, jakou máte lopatku na vyndavání nejhoršího ze záchodu? Mne bobky ze všech lopatek propadávají :( Když už nepropadnou, tak zase nepropadává ta čistá podestýlka zpět..
  10.11.2017 16:26Tygrinka
  Krispy: Spíš bych to přičetla stresu, že zase někam cestoval. Tomu by odpovídaly i menší bobky a jejich menší množství. Klidně dej teď zase jeho oblíbenou mrkev, aby se bobky normalizovaly. A že se víc mazlil - byl rád, žes ho tam nenechala :o)
  10.11.2017 18:02Nastreia
  Krispy: ahoj chodím k MVDr. Valesovi je to uznávaný specialista a též na zimu bez milosti preockovava a jsem za to ráda. Nikdy nevíš, jak píše leprechaunek :)
  10.11.2017 18:18Daniberu
  Nastreia, Krispy: Náhodou přeočkovává naopak milosrdně :). Já se ho zrovna na to, jestli to není na zimu trochu zbytečné, kdysi dávno ptala. Bylo mi řečeno, že je to na mém zvážení, ale že už, bohužel, pár případů nákazy s fatálním koncem měl i v zimě u králíků, co nevystrčili nos z panelákového bytu.
  10.11.2017 18:46Nastreia
  Daniberu: aha, tak nevím. Byla jsem tam dva týdny zpátky a sám se ptal, jestli chci očkovat a že by mi to určitě doporučil :)
  11.11.2017 00:30leprechaunek
  Daniberu: jo, na tohle jsem právě narazila taky, v pár článcích veterinářů, že výslovně zmiňovali i úhyny bytových králíků.
  Já osobně si tu pamatuju případy myxy...

  Jinak zima nezima, ta půlroční vakcína prostě nepokryje celé rizikové období, tak... furt nevím, o čem je vůbec řeč :)
  11.11.2017 09:10kackablatotlacka1
  Dobrý den, chtěla bych se poradit, jak postupovat. Máme doma 6letou holku teddy. Když jsem ji pořídila, byla jsem očkovat, jednou byla přeočkována a od té doby ne. Budeme pořizovat dalšího teddy a dostala jsem info, že se musí očkovat každého půl roku. Prcek bude mít cca 7 týdnů a základní očkování. A potřebovala bych vědět, jak postupovat. Dala jsem na vyšetření bobky, od naší teddy holky a pokud budou ok, mohu ji naočkovat? Neohrozí to nijak nového malého králíčka - bereme ho na Vánoce. Děkuji
  - - - - -
  ...event. když nebyla tak dlouho očkovaná naše teddy samička - nemohou být nějaké větší reakce na očkování ? Děkuji
  11.11.2017 09:20LH
  Dobrý den, máme doma asi dva měsíce králíčka a rádi bychom mu teď vyměnili piliny za nějaký kobereček, protože máme piliny po celém bytě. Máte někdo nějaký typ jaký kobereček by to měl být? Koukala jsem, že dělají i nějaké speciální, ale jdou objednat pouze na internetu, v zoocentrech jsem je neobjevila. Může být případně i nějaký jiný kobereček? Nebude pak vadit králíčkovi když ho bude okusovat a případně jíst? Děkuji moc za odpověď
  11.11.2017 12:05Denisa Trojančíková
  Ahoj, dá se na dřevo něco nanést, aby to ušák neokusoval a zároveň to pro něj nebylo škodlivé? Díky za odpovědi :)
  11.11.2017 12:31Buub
  Denisa

  Nedá.
  11.11.2017 15:10leprechaunek
  kacka: ju, určitě naočkuj. Pokud donesete prcka na Vánoce, bude mít velká cca měsíc na rozvoj imunity, to je fajn. Bouřlivější reakce nebývají, toho se nemusíš bát. :)
  Pokud prcek bude už naočkovaný, tak nezapomeňte nechat přeočkovat v desátém týdnu - to se tak dělá, buď šestý a pak znovu desátý týden, pokud je nepříznivá nákazová situace, a nebo až sólo desátý... obě schémata jsou stejně funkční, jen prostě první se používá, pokud řádí nemoci, aby bylo menší riziko u mláďat. Takže pokud v sedmém bude ušák naočkovaný, neberte to jako definitivní a v lednu přeočkujte.
  Revakcinace obou vám vyjde někam do léta, tam už bych to nehrotila na týden přesně a třeba se starší počkala, a vzala je oba naráz.
  11.11.2017 16:23Jan
  LH - můžete použít pevný ručník, nebo nějakou jinou látku. Nemusí to být přímo nic z zooobchodu, moji králíci to neokusují, dávám jim to jen na půl klece, aby si mohli lehnout i na plast. Jinak se jim to nelíbí a odhrnují to. Látka by ale měla být i měkčí, kvůli otlakům.
  11.11.2017 19:05Macu
  Ahojte,
  U nas na sidlisti Lhotka jsem dneska vecer videla dve kralicatka, dle vzrustu evidentne mladata. Podle svedku tam jsou uz tri tydny a pri pokusu o odchyt jsou desne placha a furt zdrhaji. Pry jich je tam vic, vypada to, ze je tam nejakej **** majitel (nechci byt sprosta) nechal, aby se jich zbavil. Zcela evidentne to zajici nejsou, normalne zakrslici.
  Chtela jsem je chytit, ale jsou desne plasi. Nevim co mam delat. Kdybych je chytla, coz nehrozi, nemuzu si je nechat doma, mam uz doma samicku, ktera je vysoce teritorialni a navic vubec nevim, zda kralicatka nejsou nemocna. Vypadaji dost plase, ale lidi je krmi rohlikama a ruznym jidlem, ktere jim muze uskodit. Nehlede na nadhazejici mrazy :(
  Bojim se, ze kdyz zavolam odchytovou stanici, hodi je nejakemu hadovi :(((
  Nejake rady? Nemuzu je tam jen tak nechat
  11.11.2017 19:24Tygrinka
  Macu: Zavolej do útulku Měcholupy anebo existuje odchytová služba. Nikdo odlovená zvířata nezkrmuje, postarají se o ně a následně nabídnou k adopci.
  11.11.2017 19:26ammmbra
  Zdravím všechny,mám dotaz - ..,<<..moje kralinda (8mi letá)má v poslední době tak 3x denně takovou mokrou stolici-říkám tomu mokřák.Vyřadila jsem už ted týden veškeré zelené a zeleninu,ovoce a má k dispozici pouze seno a granule na které je zvyklá.přesto to má pořád...mokřák je jako malé (cca 1-2cm) hovinko a trochu smrdí...nezdá se že by ji něco bolelo,jí a chová se běžně..do vody jí přidávám už asi 2 měsíce emanox pmx.ale nelíbí se mi ty její hovinka - ani to není vánočka,ale přímo opravdu takový mokřák...měla bych jít na veterinu...nemáte někdo s tím nějakou zkušenost čím to může být a jak to přeléčit?
  11.11.2017 19:30Marko
  Dobrý den, měla bych dotaz zdá je králíček vhodný do bytu 1+1 :) děkuji.
  11.11.2017 19:53Macu
  Tygrinka: moc diky, hned rano jim tam zavolam :-)
  11.11.2017 20:40lala1419
  Dobry den, mam petiletou samicku v tydnu jsem u ni zjistila boulicku na tvari/celisti puvodne jsem si myslela, ze se jedna o absces. V patek jsem sla v veterinarce ta usandu prohmatavala boulicku ma az pod celistn, tvrdou, nepohyblivou, hole mistecko a drbe se, byl udelan odber na citologii, veterinarka si myslela, ze se jedna od nador jenze vytahla hnis. Misto nakonec umrtvila a udelala maly rez jenze nic nenasla, zoubky vypadali v poradku, zatim mame antibiotika ve ctvrtek se uvidi, kdyz se boulicka nezmensi pojedeme na rentgen na jinou veterinu. Podotykam ze kralicice dlabe s chuti, mazli se a je cila jako vzdy. Chci se jen zeptat jestli nemate nejakou zkusenost s podobnym pripadem, jsem z toho docela nestastna.
  11.11.2017 20:58Monela
  lala1419: chce to ten rtg,může to být od kořene zubu a to se jinak nepozná.Chce to veterináře,který rozumí králíčkům.Držíme tlapky
  11.11.2017 22:00BbB
  Dobry vecer. Muj kralicek ted casto breci nevite proc?
  11.11.2017 22:24Macu
  BdB - bud ma zanet v oku nebo v zubech.. pokud jsou to zuby, je to vetsi problem, ale vet to vyresi.. kralik nebreci, vetsinou je to znamka nejakeho problemu. Urcite navstivit kraliciho doktora, co nejdrive..
  11.11.2017 23:25disela
  Marko: máme to tak - ložnico-obývák + kuchyně. Pokud máš kam dát klec nebo ohrádku, tak proč ne. Jenom je potřeba počítat s tím, co je pro králíka přirozené - potřebuje hodně volnosti, je aktivní v noci, rád hlodá (kabely od ledničky nebo počítače většinou neschováváš a je potřeba je před králíkem zabezpečit), zalézá do škvír, čůrá do měkkých a savých věcí (postel). Hodně věcí jde samozřejmě zkorigovat výchovou, ale pořád je to králík, občas mám pocit, že naši princeznu celý den jenom odvádím od věcí, které nesmí, a zajistit jí výběh, kde si bude moci dělat, co bude chtít a nic nezničí, v jednopokojáči bohužel úplně nejde.
  12.11.2017 08:45BdB
  Macu - dnes jsem ho prohlizela a nasla jsem poranenou packu jak mu vylizaji drapky tak tam. Zitra jdu s nim k veterine ale muzu mu ted nejak pomoc?? :(
  12.11.2017 10:12Tygrinka
  BdB: Omyj to opatrně Betadinou, pokud tam uvidíš cizí těleso - třísku, tak opatrně vyndat, pokud to nepůjde, tak to nechej na vetovi.
  12.11.2017 10:50BdB
  Tygrinka - prave ze on tam nic pichleho nejspis nema jen to ma takove zarudle a trochu zaschla krev ale to fakt jen malinko
  12.11.2017 14:30Damian
  Ahoj lidi, před několika dny se s mým králíkem vyskytl problém. Dává bradičku hodně vysoko a dost otevírá tlamičku když dýchá, snaží se být hodně vysoko a ať už je to parapet, nebo police. Ale pokud si ho nikdo nevšímá nedělá nic z toho.
  Nestalo se někomu něco podobného?
  12.11.2017 20:50Bocman
  Damian: Vypadá to, že se dusí. Tohle dělala moje králice, když měla nádor v hrudníčku, který jí utiskoval plíce. Chodila jsem s ní v Praze na Hůrku k dr. Lietavcové a ta jí prodloužila život aspoň o půl roku. Čili bych radila: zítra okamžitě k nějakému veterináři, který rozumí králíkům. Bohužel jich není moc, nahoře na liště na téhle stránce jsou napsané ty doporučené.
  12.11.2017 21:01Damian
  Bocman: To nevím, začal hubnout a docela se vyhýbat už dvouleté spolubydlící. A hlavně je mi divné to skákání na vysoká místa. A tohle dělá jen přede mnou, třeba že mu dám granule a je vše v pořádku, ale jakmile je mimo "domeček" dá bradiču hore a snaží se všude vyskočit.
  Rozhodně k veterináři půjdu co nejdříve.
  12.11.2017 21:03Bocman
  Damian: Jako první pomoc tehdy paní doktorka vytáhla králici z toho nádoru injekční stříkačkou nějakou tekutinu, nádor se zmenšil a holčičce se líp dýchalo. Později už to nepomáhalo, protože se nádor zvazivovatěl. Tak jsme zvolili operaci.
  - - - - -
  Damian: To hubnutí by odpovídalo. Nemá kromě toho ještě trochu vykulený oči? To ta naše měla, ale nejdřív jsme si mysleli, že je to příznak stárnutí. No nebyl.
  12.11.2017 21:05Damian
  Bocman: Určitě zajdu k veterináři, nechci o něj přijít
  - - - - -
  Trochu ano, ikdyž to už měl od začátku
  13.11.2017 12:30Monakuč
  Veterinární klinika Jekl & Hauptman - update
  Papírování je neúprosné, takže to bohužel dle všeho vypadá, že k otevření kliniky v nových prostorách dojde až od počátku ledna. Takže zatím stále platí, že pány doktory nalezneme v jejich dočasném působišti v Lelekovicích,
  https://www.facebook.com/veterinarniklinakabrno/?fref=ts a http://www.veterinarniklinikabrno.cz/, telefon 734 167 644.
  13.11.2017 17:07Majda-15
  Ahoj,mohl by mi nekdo poradit co delat kdyz mam obezni kralici?? Nakou setrnou dietu
  13.11.2017 21:49zuzanal
  Dobry vecer, nasemu kralickovi hrozne skrunda v brisku, mel ridkdrou stolici, pohotovost zadna, nekdo mi poradi, prodim? Odvar kminovy? Jsem zoufala. Dekuji moc.
  13.11.2017 22:10Anor
  zuzanal: Jak je králíček starý? Pokud je to mládě, tak bych hned zítra zanesla bobky na veterinu na rozbor kvůli kokcidioze. Pokud už je to dospělý králík, tak pokud normálně baští a je veselý, tak bych mu nasadila dietku - seno a voda, než se mu trávení upraví. Pokud je smutný, sedí v rohu, o nic nejeví zájem a nežere, tak tam bych podala kmínový odvar viz "první pomoc" vpravo vedle diskuze a ráno na veterinu.
  14.11.2017 06:57Damian
  Majda-15: Ahoj, hledej v jídelníčku diety. Stačí chvilka hledání a skoro vše tu najdeš (;
  14.11.2017 11:07Teroušeek
  Smrdí králíčci? Moje rodiče říkají, že smrdí a proto žádného nechtějí. Já ale četla, že smrdí jenom když jim zachudek čistíme tak 1× týdně, což bych opravdu nedělala. Myslím že tak každý den nebo ob 1 den? :)
  14.11.2017 11:42Nastreia
  Terousek: ahoj záleží. Naši Leie měním ráno a večer. Takže 2x denně. V noci mi nejvíc baští, tak proto :)
  14.11.2017 12:11Daniberu
  Teroušeek: Ono taky hodně záleží na druhu podestýlky. Nejlepší je dřevitá, ale ne piliny, nebo hobliny. Pokud ji často čistíš, nebo vyměňuješ, tak opravdu nezapáchá. Samotný králík, pokud je zdravý, není cítit vůbec. V bytě to pak spíš voní senem. Musíš ale počítat s tím, že tam, kde se králík pohybuje, musíš trochu víc zametat, nebo luxovat, protože to seno občas trochu roztahá, nebo sem tam utrousí bobek. Než ale začneš rodiče přesvědčovat, raději si tady ještě pročti, co všechno taková péče o králíčka obnáší. Není to zase tak docela nenáročné zvířátko, jak si někteří lidé myslí.
  14.11.2017 13:00Buub
  Králík smrdí, když sedí v kleci na hoblinách jak křeček.

  Když má čištěný záchod s dřevěnými peletkami, tak nesmrdí. Ale. Není to zvíře, co může být celý den zavřené jak ten křeček. Spíše se podobá kočce, tu bys taky do klece nestrčila. Na rozdíl od kočky je to ale zvíře hlodavé, kytkožravé, kabeložravé, někdy i nábytkožravé. Takže je potřeba se mu v lecčem přizpůsobit a zařídit místnost(i) k pohybu králíka tak, aby tam dostupné kabely a květiny prostě nebyly.

  No a seno. Seno prostě dělá neskutečný nepořádek a bez sena to nejde.

  Takže problém není nějaký zápach. Ale králík není zvíře, které je možné mít někde bokem. Pokud rodiče králíka nechtějí, tak to nepůjde, protože králík prostě bude na očích a bude dělat králičí nepořádek.
  14.11.2017 14:36Krispy
  Teroušeek: králík nesmrdí. Pravidelně se vzájemně očůcháváme (taková naše hra) a opravdu nezapáchá ničím. Naopak se neustále čistí a olizuje, takže můj králík je velice čistotné zvířátko. Smrdí mu záchod, čistím ho 2x denně, když přijdu z práce tak večer a ráno. Pokaždé je tam řádná hromádka. Podestýlku mám Cats Best Öko plus.
  14.11.2017 17:35Teroušeek
  Rodičům nevadí králíček jako králíček, ale spíš to, že by se o něj museli prý starat oni. Četla jsem si úplně všechno, že to není jenom se mazlit a hrát si. Vím že je to taky každodenní starost. Uklidit zachůdek, nakrmit ho, alespoň na 4 hodiny aby byl venku z klece. Jsem v 9. třídě a půjdu na střední, na které není až tak hrozný rozvrh hodin. Končí maximálně v 15:00 a školu mám od domova 15-20 minut. A mám našetřené peníze, abych si mohla všechno na králíčka zaplatit sama. Já jsem právě chtěla nejdříve pejska, u kterého jsem si uvědomila, že to není vhodný, protože to venčení a tolik času bych na něj neměla. Kočka ta zase všechno rozdrápe a všude vyleze. A proto mi přišel králíček jako nejlepší varianta, jelikož mě a mým rodičům se nelíbí myšky nebo potkani.
  14.11.2017 17:56Anor
  Teroušeek: Kočka sice všechno rozdrápe, ale králík si s ní v ničem nezadá. Ten má zase jiné nástroje zkázy a to zoubky. A zoubkama zkoumá všechno - rohy zdí, koberce, nábytek, kabely, kytky... Jsou to skokani, pro našeho lumpa není problém vyskočit na stůl. Nezapomenu mamčin výraz, když mi Borise hlídala a on jí obral třešně z koláčků, které dala vychladnout na stůl. =D Já mám na zákusky zacvakávací poklop, do něj se nedostane, ale zkoušel to - mám na něm protiskluzovou úpravu.
  Další věc je, že králíci jsou teritoriální, teritorium si značkují a hlídají. Pokud máš štěstí na králičího vejlupka, tak se soužití neobejde bez kastrace - další cca 1500,- výdaje. Rádi čurají do měkkého, takže je nutné zabarikádovat postele, pohovky, křesla...
  Taky si králíci vymýšlí různé králičí speciální nemoci, obvykle se ti nadmou, nebo aspoň přestanou žrát, když máš jet na dovolenou.
  A další věc je, že králík žije klidně 8-10 let. Ty teď půjdeš na střední, jenže za 4 roky půjdeš na vysokou, nebo do práce... Je dobré myslet hodně dopředu, protože co pak? Budou se ti o ušatce starat rodiče, protože králík na koleji je peklo (věř mi, že vím o čem mluvím) a hledat s králíkem podnájem je taky docela problém.
  Pokud si myslíš, že to všechno máš promyšlené, tak směle do toho. Králíci jsou úžasná zvířátka, když to s nimi vezmeš za správný konec a já bych už jiné zvíře nechtěla. Ale jsem dospělá, bydlíme ve svém, králíka mám kastrovaného, stará se mi o něj odborník (ne každý veterinář umí léčit králíky). Takový králík není levná sranda - očkování 2x ročně, v průměru 1x ročně jiný zdravotní problém, podestýlka, seno, zelenina, granule... Vybavení je jen počásteční investice, ale ve výsledku je to jen zlomek ceny, kterou za ušadlo utratíš.
  Na oplátku mám doma plyšového kámoše, který mi tu teď oddaně leží u nohou a občas do mě ňufne, abych na něj náhodou nezapomněla. =)
  14.11.2017 18:21Nastreia
  Terousek: ahoj záleží. Naši Leie měním ráno a večer. Takže 2x denně. V noci mi nejvíc baští, tak proto :)
  14.11.2017 18:22jozka
  samice si dělala na 15 dnu hnízdo nevím či čekat nebo jak dal předtím jsem krmil celerem a u samce byla přes noc
  14.11.2017 18:45SindyEM
  jozka: Tak ak bola cez noc u nekastrovaného samca a teraz stavia hniezdo, tak čakať môžeš malé zajačiky. Čo iné?
  14.11.2017 19:19leprechaunek
  Teroušeek: já jen doplním Anor, že on každý králík je jiný. Anooo, je možná nekousací a neskákací varianta... ale je nutné zdůraznit, že v žádném případě se na to nedá spoléhat předem :-D

  To hlavní, co chci říct, je to, že králík je člen domácnosti stejně jako pes. My jsme vždycky měli kočky, a dobré, poflakovaly se po domě a v zásadě jim bylo jedno, kdo se o ně stará. Králíci ne, králíci pod své všeobjímající packy zahrnuli celou domácnost a milovali všechny bez rozdílu.
  Jen chci říct, že nejde o tvůj rozvrh a tvojí zodpovědnost... jde o to, že králíky musí přijímat a sloužit jim celá rodina :)))
  To "sloužit králíkovi" je velice výstižný termín, jak možná časem zjistíš - jsou to prostě božstva a ty jim pokorně smíš hladit kožíšek a nosit baštu :-D
  Kromě toho divocí králíci nejsou samotáři, jsou to společenská zvířata... a bývají často i ti domácí. Klec pro ně není ideální místo pobytu, a to ani klec na 20 hodin denně. Ideálně je, aby králík mohl být neustále mezi vámi - v ohrádce nebo na volno, aby se vám mohl motat pod nohama a ideálně být drbán při každém projití kolem, a taky aby si mohl vybírat vlastní pelíšky. A po libosti lítat, protože králíci zaprvé jsou tvorové s noční aktivitou - počítej s tím, že řada exemplářů běhá ráda od osmi večer do osmi ráno, ne naopak... a taky že někteří, neříkám všichni, ale někteří lítají bytem fakt rádi.
  Jen chci, abys pochopila, že plán "králík bude v kleci v pokoji, budu čistit, nebude smrdět a na čtyři hodiny denně ho budu venčit" není úplný ideál - pro to zvíře.
  Pro spokojeného králíka - což ve finále často znamená spokojené páníčky - je ideál smečka, pozornost a co největší vůle aktivit. Králík je kočkopes - má svéhlavost kočky, ale taky ukecanost psa. Ne vždycky, ale jak s tím skákáním a ničením - někdy se to sejde.
  Prostě je fakt nutné, aby to zvíře přijímala celá rodina, aby mu umožnila pobyt všude bez blbých omezení, a aby ho měli rádi. Jo?
  Pokud tohle u vás nebude fungovat, to zvíře bude nešťastné a nemá smysl si ho pořizovat.
  Taky nebudeš na střední věčně, a musíš vidět trošku dál, co potom. A taky vidět nejen to, co můžeš tomu zvířeti obětovat ty, ale co ono reálně potřebuje a jestli mu to můžeš dopřát. :)
  14.11.2017 23:23Terulí
  Ahoj, potřebuji radu. Po sedmi letech konečně můžu mít králíka, a tak by se mi hodilo pár rad ohledně zařízení a žrádla. Koupila jsem už klec, ale nevím, co dalšího koupit dřív. Je lepší pak kluk nebo holka? Jaké plemeno je nejčistší? Atd? Děkuji.
  14.11.2017 23:40KristynaKiki
  Ahoj, v červnu jsem musela nechat uspat svého 12ti letého miláčka Šmudlu. Říkala jsem si, že už žádné zvíře nechci, ale znáte to.. bojím se jen, že nový králíček nebude tak hodný a nedožije se tak vysokého věku..mám přes jeden inzerát zatím zamluvené jedno miminko, měl by to být satén beránek. Upřímně ani nevím co za plemeno byl Šmudla. Ale jen by mě zajímalo, máte někdo zkušenosti jaké plemeno má nejlepší povahu ?:) děkuji za odpovědi
  14.11.2017 23:44Meggie11
  Terulí:
  vždyť nahoře v záložce je možné si skoro do vyčerpání vše přečíst..
  než..., rady, výchova atd. určo nás to četlo toooolik :-).
  A stejně je každý králíček individualita :-D.
  Měla jsem snad to nejčistotnější mimčo co se králíka týče a od puberty prasátko, nevychovatelné..ale tááák ho milujeme :-). Nejde o králíka, jde o tebe a tvou lásku a čas!
  15.11.2017 06:26Terulí
  Já vím. Ale chtěla bych vědět, co je nejdůležitější koupit jako první a potom jestli je lepší samicka nebo samec. Pro samce mám jméno Danny a holku Amina. Potřebuji vědět co koupit před dostanim králíka a co třeba po. Chování vím.:-D
  15.11.2017 07:20weksernates
  Terulí: Klec máš, takže: záchůdek, podestýlku do záchůdku (nejlíp dřevěné peletky), seník, napáječku. Kvalitní seno a granule. To je základ.
  15.11.2017 07:58Terulí
  weksernates: Díky, nevěděla jsem, jestli stačí jen toto. Z minulé doby, když jsem měla na zkoušku králíka domácího, mám i vodítko a pamlsky.
  15.11.2017 08:08weksernates
  Terulí: No ono toho časem přibyde... Psala jsem fakt jen základ. Taky máme vodítko a postrojek, pamlsky, hračky, kartáče, tisíce blbinek. A byt uzpůsobený našemu pánu a vládci, veličenstvu ušákovi:-)))
  15.11.2017 10:55Terulí
  Věřím, zaslouží si to. :-)
  15.11.2017 15:35Martina55
  Dobrý den, je mi 13. Myslíte si, že je miminské, že chci domácího mazlíčka? Rodiče říkají, že je to miminský.
  15.11.2017 16:40Buub
  To záleží, Martino, na způsobu toho chtění.

  Obecně je to ale tak, že když rodiče nechtějí, tak ty máš prostě smůlu a musíš počkat, až vyrosteš a odstěhuješ se. Pak si můžeš pořídit co chceš - bohužel taky ale zjistíš, že to stojí peníze a žere spoustu času.
  15.11.2017 22:58Aishiteru
  Dnes ráno jsme našli našeho králíka ležet bez pohnutí v kleci. Okamžitě sme jeli k veterináři, ale ten řekl, že nejspíš nepřežije.. I přes to dostal 3 injekce a jeli jsme domů. Předtím měl naprosto paralizované všechny končetiny, nízkou teplotu, nakloněnou hlavu, nejedl a nepil. Kolem poledne začal polykat tekutou stravu a po 3. hodině začal trochu chodit. Brzy i skákal (Ne moc, jen nízké a malé skoky.) celý den leží zabalený v dece pod peřinou, takže teplota by se měla zvednout.. Dokonce k večeru si kousnul do jablka.. Ale jen opravdu, opravdu málo.Nevíte, o co by mohlo jít? Je šance na přežití?Moc děkuji za odpovědi.
  15.11.2017 23:21KaK
  Aishiteru: Možná se pletu, ale podle příznaků (nakloněná hlava, ochrnuté končetiny, neschopnost pohybu) mi to připomíná nemoc zvanou encefalitozoonóza. Vyšetření se dělá z krve, vzorky se posílají do Brna na veterinární fakultu (někdo posílá i do Německa). Ale vyšetření trvá dost dlouho, tak při podezření na tuto nemoc se nasazuje lék Panacur (dávkování přesně neznám, je podle váhy králíčka a užívá se minimálně 14 dní, ale spíš až měsíc. Nevím, k jakému veterináři chodíte, někteří, co se nespecializují přímo na králíky, tuto nemoc neznají, ale Panacur by mít mohli (používá se i na jiné diagnózy, např. proti parazitům) a dávkování si může někde najít nebo se někoho zeptat. K tomu se ještě může jako podpůrná léčba použít infuze, vitamíny (hlavně B), kortikoidy, případně antibiotika. Jestli se jedná o tuto nemoc (původce se jmenuje Encephalitozoon cuniculi, je to parazitický prvok), toho se zbavit nedá, ale příznaky se vyléčit dají a králíček může ještě pár let spokojeně žít, ale je třeba občas nechat odebrat krev a vyšetřit, v jakém stadiu parazit je, jestli se zase nezačíná množit, pak je třeba znovu přeléčit Panacurem. Je tady dost králíčků, kteří nemoc překonali a žijí s ní několik let. Držím palce. Zkuste ještě vyhledat nahoře na liště v záložce Veteriny nějakou, kde se specializují na králíky a kterou máte poblíž.
  16.11.2017 09:44tequila a limeta
  ahoj ...mám dvě samičky králika.. 2 roční a 10měsíční... cca před ůl rokem jsem dal k té starší samičce tu mladší...nebyli žádný problémy jenom jí občas "mrdala" ale nekousala jí u toho nic (asi aby si určily kdo je VÍC) včera ale v starší samice pokousala mladší na zádech a starší samice si trhá svoje chlupy a nosí si je do kouta klece ,nosí tam i všechno seno .. vůbec nevím co jí to popadlo ...děkuji za pomoc
  16.11.2017 09:45ctulka
  Prosim Vás, máte tu někdo přerostlé stoličky
  a co s tím ?
  16.11.2017 10:43helka
  tequila a limeta - starší má falešnou březost, staví si hnízdo o vůči mladší je agresivní, protože si instinktivně chrání své teritorium pro mladé. Mladší je v pubertě, tzn, že taky stoupá její smysl pro ochranu a vymezování vlastního teritoria. Holky si prostě vymezjí své území. Jsou ušandy vykastrované?
  16.11.2017 10:44Martinta
  Ráda bych se pochlubila svým splněným snem.. Francouzským beranem.... Máte ho také někdo? :)
  http://www.kralici.cz/alba.asp?a=24827
  16.11.2017 10:48tequila a limeta
  helka- nejsou kastrované ani jedna , bojím se že starší ale bude kousat tu mladší pořád,takže je musím mít tedkon od sebe, snad ta falešná březost přejde brzo
  16.11.2017 10:59Krispy
  Martinta - jej ta je krásná!! Úžasná! Ta musí být mazlivá a měkkoučká :)
  16.11.2017 11:12Martinta
  Krispy - Je božííí, mazlivá a heboučká .. Takový andílek v obřím těle :D Zatím :D Jen když to rozparádí, tak těch 5 kilíček je teda nálož :D :D
  16.11.2017 11:18Martin f
  Zdravím, v poslední době pozoruju u králíčka, že často leží na břiše, přední packy vytažené dopředu a zadní jakoby zapřené, zadeček nadzvednutý, viz http://www.kralici.cz/alba.asp?a=24828 . Nikdy tohle nedělala. Bolest ledvin, zadních nohou? nevím. Nezažil už někdo něco podobného?
  16.11.2017 11:44Martinta
  Martin f - mně takhle králík lehal, když měl otlaky na nožkách, nedělají se mu?
  16.11.2017 12:31helka
  tequila a limeta - soužití dvou dospělých nekastrovaných králíků je téměř vždy problematické, mnohdy dokonce nemožné. Pokud chceš mít králindy zase u sebe, asi se to bez kastrace neobejde.
  16.11.2017 12:43tequila a limeta
  helka - kterou byste doporučila vykastrovat a kde a kolik cca to bude stát? jsem z prahy a chodíme na veterinu H-vet
  16.11.2017 13:17Nastreia
  Teguila a limeta: ahoj chodím též do H-vet. Kastraci prováděl MVDr. Valeš v inhalační narkóze a nemůžu si stěžovat :)
  16.11.2017 14:15ctulka
  Tak nám marodí náš Bobišek Přestával žrát a zchovával se . Tak jsem už na nic nečekala jela na veterinu. Tam nám zjistili,že má přerostlé stoličky. Prý se to řeší podávánim analgetik Ale mě se to moc nezdá, mám si pro něj odpoledne přijít Nechala si jej brala mu krev, ale moc to nešlo udělala rentgen A že mu dá kapačku, že se musí rozpapat. Nejhorří je,že mi odpoledne dojede vnouček,který má 3 roky. Tak mám dilema. Mám jej nechat navolno,jak byl doposud zvyklý . nebo jej nechat v kleci ,která má 120cm a dala přes půlku klece deku, aby měl aspoň klid.
  16.11.2017 14:44Meggie11
  ctulka:
  tak spíš, jestli by pro měj to zavření nebylo stresující.. Myslím si, že když se bude chtít vyhnout "neklidu", najde si doma místečko, kam si zaleze, schová se a bude spinkat :-). Možná hlavně dohlédnout na vnoučka, aby ho nehonil a nechal ho. Tzn zaměstnat vnoučka jinak :-D
  16.11.2017 17:13Tygrinka
  ctulka: Přerostlé stoličky nebo přerostlé kořeny stoliček? Ve druhém případě analgetika chápu, v prvním bych očekávala i zbroušení zubů a korekci skusu.
  16.11.2017 17:56helka
  tequila a limeta - H-vet je určitě dobrá volba, asi bych se ohledně kastrace poradila přímo tam, takhle na dálku těžko radit. Je samozřejmě možné vykastrovat jen jednu králindu, ale zvážila bych i možnost kastrovat obě králindy. Doporučuje se to i vzhledem riziku rakoviny dělohy.
  16.11.2017 20:46ctulka
  ještě jednu mohou králičci ovesné vločky nebo banán Jedná se mi o přechodnou dobu ,než bude papat zase sám. Dala jsem mu kousíček jablíčka,ten jsem nastrouhala a bylo to hned v něm Také jsem podrtila granulky ,které dostává a zamichala jsem je ananasovým džusem,ta to ted spapkal to bolý
  - - - - -
  Ale nevím kolik mu toho můžu dát
  16.11.2017 23:13Kajdalf
  Ahoj...
  o víkendu jsem byl na výstavě drobného zvířectva... koupil jsem si pět lístečků na kolo štěstí (celkem za 25 Kč), protože tam měli nádhernou vázu... vázu jsem nevyhrál, ale vyhrál jsem králíčka... a od té doby se všechno točí kolem něj, protože jsme s přítelkyní do té doby žádné zvířátko neměli... NEBOJTE, má se u nás skvěle! Jen mám problém, že nevím o jaký druh králíčka se jedná... je tu někdo, komu bych mohl poslat fotografii, kdo by mi řekl co je to za králíčka? Je to určitě běžný druh, už jsme byli na veterině (očkovat, prohlédnou, zastřihnout drápky atd.) a zjistilo se, že máme kluka (ale má smůlu, protože jsme mu od soboty říkali Bobina a už jsme to neměnili :-)). PS: koukal jsem na encyklopedii plemen, ale omlouvám se... někteří králíci mi přijdou stejní :-) jak říkám, věřím, že máme zcela běžné plemeno, ale nevíme jaké... za případnou ochotu předem děkuji...
  16.11.2017 23:20Anor
  Kajdalf: Můžeš nahrát fotku na nějaké veřejné uložiště a dát sem odkaz. Pak na ušadlo můžeme kouknout, ale často jsou to kříženečci a o žádné konkrétní plemeno se nejedná. U králíčků je to vlastně jedno, není to jako u psů. U psa je třeba labrador společenský, fousek lovecký... ale u králíčků tohle neplatí. Každý je jiný, povaha se jim liší kus od kusu. =)
  16.11.2017 23:29Kajdalf
  Anor: fotka je na tomto odkazu... snad bude k rozpoznání... https://ulozto.cz/!LvyOY68XGY6M/p-20171111-213605-1-jpg
  A děkuji moc!
  17.11.2017 08:28Buub
  Kajdalf

  Ta fotka je hodně tmavá, bude to durynský nebo luštič.
  17.11.2017 10:09Anor
  Kajdalf: Já bych se přikláněla k zakrslému durynskému, nebo kuní hnědý. Ale minimálně vypadá, že to bude opravdu zakrslík do 2,5 kg. Velcí králíci mají od malička velké uši.
  Gratuluju k novému členovi rodiny. Nebude trvat dlouho a omotá si vás kolem pacek a bude svrchovaně vládnout celé domácnosti. Pro bezproblémové soužití (v rámci ušatých možností) doporučuju důkladně pročíst tyhle stránky. Jsou tu fajn tipy a rady, jak co nejvíc eliminovat králičí nepořádek a lotroviny. =) Dopředu upozorňuju, že králík je dost specifické a svéhlavé zvířátko, vychovat se moc nedá. Ale s trochou vynalézavosti se dá přesvědčit, že tvoje pravidla jsou vlastně z jeho hlavy. =D
  17.11.2017 10:46Kajdalf
  Děkuji Vám oběma za vaše typy. Ano, stránky si pročtu... vlastně, od soboty jsou tyto stránky u nás ty nejnavštěvovanější :-) Zatím jde všechno skvěle, až mě to překvapuje, králík dělá pokroky vlastně denně... i když několik věcí mi dělá starosti...
  1) že moc nerespektuje toaletu, ale to by mi ještě tak nevadilo
  2) vzhledem k tomu, že je to kluk, obávám se, že až zapadne úplně, uvidí v našich nohách vhodné pohlavní partnery
  3) nechce příliš pít z pítka... jen když má slabou chvilku, že si s ním člověk cirka dvakrát denně může dělat co chce, tak mu ho dáváme k čumáčku a pije, jinak je pítko bez povšimnutí... zkoušel jsem, jesti tam třebas nejsou nějaké ostré hrany, ale nejsou... prostě moc nepije, ale dostává dost zeleniny, tak mu to asi stačí... misky s vodou si taky nevšímá...
  Uvidíme, jak říkám, zatím jde všechno dobře... pravda, mohl by být trošku přítulnější, zejména po těch slabých chvilkách, kdy vás nechá dělat vlastně cokoliv... ale po šesti dnech si myslím, že je to všechno na velmi dobré cestě... ještě jednou děkuji...
  17.11.2017 11:22Agi
  Ahoj/Dobry den, chtela bych se zeptat, zda pokojova,rpstlina jmenem "zelenec" je pro kraliky jedovata ci nikoli? Pro kocky jedovata neni, ale jak jsou na tom kralici, vi to nekdo s jistotou prosim? Dekuji za odpoved.
  17.11.2017 14:02ctulka
  Prosí o pomoc, králíček nám přestal papkat, tak jsme byli u veta zase u veta, ten mu naordinoval něco na bolest,protože na rentgenu se zjistilo,že má přerostlé kořeny u zadních stoliček . Není tu někdo,kdo by měl zkušenosti s vetem v Olomouci
  - - - - -
  Jak rozpapat králička_? Dostali jsme rodikal a nějaké léky na podporu trávení,Ale ted si už nevezme vůbec nic
  17.11.2017 14:07KaK
  ctulka: Zatím asi budete muset dokrmovat, dokrmovací kaši vám na veterině dali? Nebo aspoň rozmačkané a namočené granule do Bobííka nacpat stříkačkou. Pro povzbuzení chuti k jídlu je dobrá bazalka.
  - - - - -
  ctulka - myslím čerstvou bazalku
  17.11.2017 16:46SindyEM
  ctulka: Ako písala KaK. Treba si kúpiť striekačku a dokrmovať. Ak nemáš RodiCare, alebo inú dokrmovaciu kašu od veterinára, rozmačkať granule s vodou. Dostať nejaké jedlo do ušadla musíš za každú cenu. Najšikovnejšia striekačka je vraj táto: http://obchod.kralici.cz/p1823-supreme-petfoods-supreme-recovery-dokrmovaci-strikacka.aspx , ale tú v lekárni asi ťažko zoženieš. Aj tak by som ju ale do budúcna na tvojom mieste objednala, lebo ak raz začnú podobné problémy so zúbkami, väčšinou sa to už tiahne... Pýtala si sa na banán a vločky. Vločky môže, s banánom opatrne - ten by som radšej nedávala. Je síce mäkkučký a sladký, čo ušadlám veľmi chutí, ale je to snáď najproblematickejšie ovocie čo sa nadýmania týka. Už tu bolo toľko prípadov ušadiel, ktoré sa po banáne krčili v kúte a bolelo ich bruško. Ten banán fakt radšej neriskuj.
  17.11.2017 19:18ctulka
  Tak jsme byli zase u veta, museli jsme ho nechat ,vzali mu krev,že se jim to nezdá, tak jestli není problém ještě jinde. Museli jsme ho nechat hospitalizovat, zahřejí mu kapačku a dají mu tam na dokrmení. Ale stříkačku s RodiCare jsme do něj nacpali,ale od rána už nic nepije,tak proto musel k paní doktorce .
  17.11.2017 20:34Anor
  Kajdalf: Toaletku časem vezme na vědomí, neboj. U nás jsme bojovali asi 3 měsíce, takže není spěch. Prvně většinou začnou chodit na toaletku čurat, později přidají i bobky. Pro větší úspěšnost je dobré dát seník nad toaletku a bobky po něm sbírat a přemišťovat do záchůdku, stejně tak loužičky - nasát na toaleťák a dát do záchůdku. Jak bude dospívat, tak samozřejmě přijde do puberty. Je to kus od kusu, u některého ji ani nepostřehneš, jiný značkuje zdi do metru a půl výšky. Pak je dobré zvážit kastraci, u samečka je to jednoduchý zákrok.
  Co se týče namlouvání a obšťastňování nohou, někteří ušáci vezmou za vděk plyšákem, nebo měkkým míčkem. =)
  Králíčci moc nepijí, vypijou 100 ml vody na kilo váhy, počítá se do toho i zelenina. Takže tam bych se ničeho nebála. Naše ušisko pije 1x denně, dopoledne kolem 11 sedne k napaječce a pije. Večer má zeleninu a asi mu to stačí. Mám pocit, že toho víc vyčurá než vypije... asi nějaká králičí speciální vlastnost. =D
  A co se mazlení a všeho ostatního týká, dej mu čas. Týden je krátká doba. Za měsíc dva z něj budete mít bezva kámoše.
  17.11.2017 21:48Simcicak
  Ahoj, memu kralickovi jiz pred dvoumi rokami diagnostikovali prerustajici koreny zoubku, doted bylo vse ok ale predevcirem mi prestala jist a jen polehava ani uz nechce litat je mi jasne ze jsou to ty zuby, vcera teda jsme nastrouhali mrkev na jemno a tu nam spapala dnes uz ani tu strouhanou mrkev nechce. Poradite co jeste by mohla aby se to nemuselo moc kousat?
  17.11.2017 22:51Krispy
  Kajdalf:
  1) můj respektuje toaletu když je v kleci, venku dělá bobky, ale učíme se také, denně pokroky.
  2) můj králík má teď pubertu, blbé je, že jsem ho odkoupila od paní, která se ho zbavovala, nejspíše proto, že je v pubertě právě. Když je venku je to lump, ale stačí mu dát řád a sžíváme se. Mám ho měsíc, kousl mne jednou, když jsem po něm před ním uklízela loužičku (nesnáší zvuk šustícího papíru). Pořídila jsem mu plyšáka v odpovídající velikosti, PETku, ale zatím žádný "chutě" nemá, tak čekám, kdy to propukne :D Vlastně za jedinou jeho puboší věc mohu prohlásit značkování (louže na gauči, bobky při hlazení, sem tam něžný hlodanec do ruky/nohy, když ho málo hladím, nebo se věnuji druhou rukou telefonu).
  3) také jsem se děsila že nepije, zkusila jsem misku, vůbec si toho nevšiml a jednou se v tom omylem i vykoupal. Dávám mu ale mrkev a dost natě a zeleně, tak mu to snad stačí. Když mám večer chuť a čas, tak mu napáječku mačkám aby to teklo rychleji, to vydrží pít nepřetržitě. Asi mu to teče málo no :D

  Také není moc přítulný. Když sedím na zemi tak se nechá hladit nebo mne olizuje, ale že bych ho mohla mít na klíně nebo na sobě nepřipadá v úvahu. Nevím co mu bývalí majitelé prováděli, ale mazlit jen na zemi.
  17.11.2017 22:56Luckazarubova
  Dobrý den mám dotaz mám kralická asi rok celou dobu je naučení na toaletu ale poslední 3 týdny vykonává potřebu mimo záchod. Udělala jsem mu vybeh kde je porad otevřeny. Neporadím někdo proč najednou přestal chodit na záchod? Naučení byl.
  18.11.2017 06:14Nastreia
  Ahoj všem pottebovala bych radu. Ve čtvrtek odpoledne dál přítel Leie plne misky rukoly a granulí, voňavé seno a jel za mnou k mamce. Včera odpoledne jsme se vrátili a Leia vše sezrane,
  - - - - -
  Tak jsem misky doplnila. Hodně spala, ale protahovala se, poskakovaly s naší tenkou, chovala se normálně, ale nejedla, jen večer pila. Myslela jsem, že bude
  - - - - -
  Bastit v noci, ale teď jsem byla mrknout a nesnedla nic. Jen jako vždy když jdu v noci k ohrádce, se přišla podívat a nechat podrbat. Mám jen dopoledne rovnou na vet, nebo zkusit kmin?
  - - - - -
  Když jsme se včera vrátili, záchod byl plný, ale Vobecký v pořádku. Během noci ze sebe dostala tři, z toho dva spojené :( nevím, jestli zbytečně neplasim, ale fakt se mi to nelíbí :(
  - - - - -
  Bobecky byly v pořádku.. mobil píše co chce
  - - - - -
  Tak šla jsem dělat odvar z kmínu a usanda zatím sbastila pár větviček kalisie repens. Její nejoblíbenější bašta. Tím jsem ji rizkrmovala i po operacích.. tak nevím. Jinak se chová úplně normálně. :(
  18.11.2017 08:16MichalK
  Ahoj, poslední 3 dny je to s králíčkem divné. Chová se normálně, mazlí se a vše je OK. Byla od první chvíle naučená na záchod, teď má půl roku. Poslední 3 dny v noci nastává změna a začne bobkovat po celé posteli a počůrávat se. Ráno se tedy budím obklopen bobkama, padá to z ní neustále. Pak je přes den zase klid. Teď sem tam začne dupat zadníma packama, ale není u nás nic nového ani nic jiného, vše je u nás při starém, tak nechápu z čeho by mohla mít strach. Jestli někdo ví co s tím, budu rád za radu. Hezký víkend.
  18.11.2017 10:24Alpa
  MichalK - dostala se do puberty, může to být tím :-)
  18.11.2017 11:21Kájka
  Nastreia: Pokud je aktivní, hýbe se atd. (není apatická), počkej jestli zabere odvar k kmínu.
  U nás nejednou pomohl. Králinda půl den nebobčila a po tom odvaru z ní za pár hodin šla hromada bobků.
  18.11.2017 11:33SindyEM
  MichalK: Puberta jak vyšitá. Musíš od začiatku vychovávať a nejako toto obdobie pretrpieť a ustáť, prípadne zvážiť kastráciu (malo by sa chovanie umierniť, minimálne tie bobečky a loužičky + u nekastrovaných samičiek je celkom vysoké riziko výskytu rakoviny delohy). Čo sa toho dupania týka, to sa mi tiež podobá na čistý pubertálny výlev. Oni nedupú len keď majú strach (vtedy dupú opakovane, zaujmú polohu "rychlého úniku, keby niečo", uši ako na štopkách)...Alešek na mňa dupne, ak ho niečím naštvem, ak sa mu niečo nepáči - vyjadruje tým rozhorčenie a nesúhlas. Vtedy si dupne maximálne dvakrát a odhopká preč. Vyšle mi tým správu: "Toto sa mi ani trošku nepáči, som nahnevaný! A ani mi nelez na oči.". Typicky to robí po návrate domov od veterinára, alebo ak je dlhšie zatvorený v kleci. Väčšinou ho to urazenie sa veľmi rýchlo prejde. :D
  18.11.2017 12:12Nastreia
  Kajka : děkuji. Jsem vynervovana :( už 3x curala, ale bobky zatím nic. Dala si trošku sena a zas kalisii a trošku mrkve. Odvar jo chutnal, vypila snad třetinu misky, tak snad to bude oki. Děkuji moc
  18.11.2017 13:22ctulka
  Tak Bobik má navíc encefalku. Hlavičku má skloněnou na jednu stranu. Ráno ještě žral seno,ale ted už zase jen leží Paní doktorka mu chtěla ještě zbrousit ty stoličky,ale protože
  te to bude zse v narkoze, tak jsme se domluvili, že by mu to udělala v pondělí,ale nejsem si jistá jestli to půjde.Tu hlavičku má dost nakloněnou Zatím se hrozně bojím ale pokud by se měl trápit....musela bych jej uspat. Ale on je
  jakový klidásek, nejlepšj co jsme měli. Jo dneska dostal panakrul nením jak se to píše l Tak nám prosim držte tlapky
  18.11.2017 13:56Nastreia
  Ctulka: moc držíme palce !
  18.11.2017 14:42Alpa
  ctulka . posíláme moc pozdravů malému bobkovi a držíme palce. Určitě všechno dobře dopadne, musí !!!! A+Z
  18.11.2017 14:50Kájka
  ctulka: achjo... :-( Držím moc palce!!!
  18.11.2017 15:12Gabčík
  Ahoj. Jsem tu nová a chtěla bych poděkovat za tyto stránky a vaše rady. Mam devíti měsíční rošťandu jménem Vrtulka a dozvěděla jsem se tady opravdu dost důležité informace. Tímto jsem se všech zkušených majitelů miláčků zeptat kdy a v kolika měsících rozhodli králíčka nechat volně běhat po bytě celý den a noc i bez vaší nepřítomnosti. Zatim jsem se neodvážila. Stále myslim na to že si může někde ublížit i když byt máme zabespečený ale ona je potvůrka dost vynalézavá a hlavně zvědavá takže jí máme na volno jen když jsme doma. Děkuji za jakoukoliv odpověd. Všem přeji pěkný den.
  18.11.2017 15:21Daniberu
  ctulka: Přidávám se s držením palců! Hlavně opravdu důsledně dokrmuj ať má Bobík na boj s tou mrchou hodně síly a můžeš do té kaše přidat i vitamín b. S pomocí Panacuru a tvé péče to určitě zvládne!
  - - - - -
  Gabčík: Nemyslím si, že by v tomto záleželo na věku králíčka. Ty toho svého znáš nejlíp a vidíš, čeho všeho je schopen a jaká případná nebezpečí mu hrozí. Oni mají strašně rozdílné povahy a tak žádné univerzální rady moc neplatí. Je nás tu asi dost, co máme králíčky navolno od začátku (já popravdě až toho druhého), někdo ho zavírá na noc do klece, někdo vůbec klec nemá a někdo zase v době nepřítomnosti dozoru nechává králíčka raději třeba v ohrádce....
  18.11.2017 17:15SindyEM
  ctulka: Tiež sa pripájam a moc vám držíme s Aleškom palce. ♥
  18.11.2017 17:55Candík
  ctulka: i my držíme Bobíkovi palečky a pacinky! Na uspání nemysli, jistě zabojujete a bude to dobré. Je tady spoustu králíčků s touto diagnózou a daří se jim dobře. I my máme zkušenost s touto nemocí.
  18.11.2017 20:10Gabčík
  Daniberu. Děkuji za odpověď. Ona ta naše holka je takové bláznivé pometlo. Týden je vzorňačka a pak udělá takovou lumpárnu že člověk žasne. Ale vše je předem odpuštěno. Zajímá mě jak ostatní žijí s králíčky to je pro mě poučné. Proto jsem se ptala.
  Ctulka. I já držim palce ať vše dopadne dobře je mi to moc líto.
  18.11.2017 20:15Martina1064
  Ahoj. máte někdo zkušenost se zásahem elektrickým proudem. Náš Pupča dnes prokousal prodlužku, celý den nejí na veterině všude zavřeno. Dávám injekci Rodicare a zítra na veterinu.
  18.11.2017 20:49Buub
  Martina

  Hrozně to záleží na rozsahu poranění. Oni jsou schopný překousat drát vejpůl aniž by se jim cokoliv stalo, ale když už dostanou perdu, tak to mají v tlamě popálené. Rozsah těch popálenin může být značný a pokud mu znekrotizuje jazyk, tak bohužel.
  19.11.2017 13:08Krispy
  Takže po přečtení názorů na kobereček jsem Hubertovi pořídila (po zvážení všech pro a proti) takovou tu podložku co se dává do koupelny. Když skákal do klece tak to přeskočil, očuchal, zakousl se do toho a lehl si na opačnou stranu. Dala jsem mu to na tu stranu, kde normálně lehává, ale ne. Prostě ne. Nechala jsem mu to tam přes noc, co kdyby se umoudřil, ale ráno jsem podložku našla celou zabobkovanou, počůranou a králík ležel na druhé straně klece na plastu. Takže jsem podložku vyndala a už opět lehává spokojeně na své straně.
  Nechci být tyran, může normálně ležet na suché kleci? Ani po bytě si nelehá na koberec, nejradši leží na plovoučce nebo na dlaždičkách. Tak snad mu to neva, že nemá měkké pohodlíčko.
  19.11.2017 13:36SindyEM
  Krispy: Je tu veľa králičkov, ktorí v kleci nemajú nič, len plast. Ak máte v byte aj v zime teplo, a väčšinu času je králiček vypustený, tak by som to nejako neriešila. Alešek si na ňu lahne v kleci raz za uherský rok, a aj to len vtedy, keď je v nej zatvorený a je chladnejšie v byte, čo sa stáva...no..raz za uherský rok. :D
  19.11.2017 15:31leprechaunek
  Krispy: mně oba micani preferovali holou podlahu. Lino, plovoučka, úúúplně nejlíp police ve stole, ale na koberci se naučil ležet mladý teprve poslední měsíce - a to na koberečcích u plyšáků, jinak by tam ani nepáchl.
  Když jsem hodně kdysi měla malou v kleci, taky tam měla hadřík - hihi, ten skončil nadranc a musela jsem ho co týden prát :-D Pak tam dostala protiskluzovou koupelnovou předložku, kterou nemohla smotat, nic - byla veliká - ale ta teda skončila ožraná nepopsatelně, jak malou nehorázně štvala :-D
  Ber to tak, že v lese králíci koberec taky nemají. ;-)
  19.11.2017 22:08ctulka
  Tak už dneska papáme bylinky, nastrouhanou mrkvičku a jablíčko.i seno si už bere sice málo,ale aspoň trošku. Dneska se obracel méně než včera ,ale když jsme dojeli od veta,tak jsem jej musela vytáhnout z klece, protože to se mu nedaří.ale do záchutku si vždycky nějak hupsne. A píti jsme museli dávat k čumáčku na talířku protože jak má záchvat,tak se začne točit a vždycky to potom všechno vylije. Ale snažím se sehnat jiného veta,protože mně paní doktorka málo poradí a. Zdá se mi,že tady seženu víc pomoci v sobotu a dneska jsme byli na injekci ale musela jsem se zeptat, kdy na další a prý v uterý. A to se mi právě nelíbí. Ani pro něj neměla to instatní seno. Holky pmlouvám se za takovy dlouhý psaní,ale možná to tu někomu pomůže.Děkuji
  19.11.2017 22:46KaK
  ctulka: Tak to je dobrá zpráva :) Držíme palečky a pacičky, ať pokračujete v uzdravování.
  My chodili s Matýskem asi tři dny na infuze, dávala mu snad půl litru všeho možného pod kůži, taky injekce kortikoidů (působí proti zánětu v mozku, který způsobuje ten parazit) a vitamín B12, ten je na neurologické problémy. Ten jsme pak dávali i doma kapičky do jídla? nebo do vody? to už si nepamatuju. A samozřejmě panacur.
  20.11.2017 00:36Ecila
  Krispy: Naše ráda leží na koberci nebo flísové dece ( kterou i ráda žužlá) různě po bytě, ale v kleci jedině plast.
  Zkoušela jsem jí tam dát bavlněný kobereček, složenou deku jako pelíšek - ale okamžitě začala dupat a v tlamičce to rvát dvířkama ven :-)
  20.11.2017 08:18AntisGarcia
  Dobrý den, chci se zeptat zda králík muže žrát i senáž, nebo smí jen seno. Děkuji :)
  20.11.2017 09:24Le Lapin
  Ahoj, chtěla jsem se zeptat, když králíčkovi dávám zeleninu - rep. snídani. Dám třeba dva plátky okurky, dva plátky rajčete a list salátu. Je to v pořádku? Nebo by se zelenina neměla takhle míchat? Koukala jsem se do jídelníčku na této stránce a taky je tam zeleninová směs. Děkuji. :)
  20.11.2017 09:38Buub
  Le Lapin

  Moc to řešíš:) Já u Šušína na nějaký snídaně, obědy a večeře nehraju. Má seno. Několikrát za den dostane trochu sušenek. A ovoce a zeleninu dostane, co se vylíhne v kuchyni, v množství a složení, které se vylíhne. Takže když je salát, tak má salát, když jsou slupky od okurek, tak jsou slupky, a jestli k tomu dostane vnitřek papriky záleží na tom, jestli se připravovalo jídlo z papriky.
  20.11.2017 09:40Le Lapin
  Buub: Hehe :D Napsala jsem snídani protože krmím ráno, přes den má jen seno a večer hrst granulek. Spíš mi šlo o to, zda ho třeba nebolí břicho, když mu tam nakrájím více druhů, jen prostě zda to dělá dobrotu. :)
  20.11.2017 10:13Krispy
  Ecila: No ten můj právě ne. Na koberec si sedne v případě, že se tam lépe očistí (nekloužou mu packu po plovoučce), jinak zásadně na chladné zemi. Když přechází po koberci tak ještě povyskočí a celej se zatřepe :D
  Abych se s ním mohla častěji mazlit, roztáhla jsem si v obýváku jogamatku, abych neležela na chladné zemi, to se mu hodně nelíbilo, začal dupat a okusovat :D
  Teď se i bojím koupit nějaký domeček, že tam nebude chtít lízt.
  20.11.2017 10:53Daniberu
  Le Lapin: Z toho si nic nedělej. Já, a myslím že i dost dalších, stravu králíka taky docela řešíme :). Někdo se s tím zřejmě zase tak moc nepáře, ale k tvé otázce...Směs zeleniny určitě nevadí. Naopak bych klidně ještě nějaký ten druh přidala, nebo občas měnila :).
  20.11.2017 14:43Bibity
  Ahoj, mám dotaz pro ty z vás, kteří mají zkušenosti s tím, když králíček nejí. Máme holčičku 5 let, vždycky při chuti a poslední týden nejí. Nebo takhle... jí, ale moc málo. Oproti tomu, jak jedla předtím, je to obrovský rozdíl. Hubne, už jí vylézají kosti. Byli jsme dvakrát u veterináře, dnes jdeme potřetí, nic jí nezjistil, i když se snaží. Jinak je normální, veselá, chce se mazlit, být ve společnosti. Akorát to jídlo.. Máte někdo podobnou zkušenost? Čím by to mohlo být?
  20.11.2017 17:05ctulka
  Tak jsem musela udělat to nejhorší rozhodnutí , Protože Bobik už nevydrží ani sám sedět,musí být stále opřený jinak sebou stále bije, a hlavičku má tak vytočenou,už se ani nenapije,jen když jsem mu dávám olízat vodu z talířku. A když jej dokrmím, tak po každé. když jej dávám do klícky,tak je to stašné,dívat se jak sebou hází jak se nemůže ani postavit a ted i když se mu podaří se opřít ... už nemůže...
  20.11.2017 19:58Kájka
  ctulka: Je mi vás moc líto :-(( Myslím na vás a cítím s váma. Držte se!
  - - - - -
  Včera jsem sem po dlouhé době nakoukla (chodím už spíš na morčecí diskusi) a dočetla se špatné zprávy o Bobíkovi, achjo...
  20.11.2017 20:07ctulka
  Tak jsme se jsme se vrátili od veta. Paní doktorka řekla,. že mu máme dát šanci. Má 3roky a je moc hodný, takový náš neštastníček, Dala mu hned injekci na zklidnění,aby sebou tolik nebouchal. Všimla jsem si že pokud jej necháme v klidu,tak je to trošku lepší. Ale nemá rád přepravku a tak jak ji už jen vidí,tak se schovává.Mám tu 3letého vnoučka ale ten mu nic nedělá.V pátek vnoučka vezeme k rodičům,takže bude uplně v klidu pokud nám jej dá vet domů
  20.11.2017 20:09Alpa
  ctulka - bojujte, je ještě mladý ..... !!! A+Z
  20.11.2017 20:34leprechaunek
  Bibity: od toho, aby zjistil objektivní příčinu, je právě ten veterinář. My tu nemůžeme ani odebrat krev, ani udělat vyšetření... ju...?
  Pokud si vet neví rady, vyměnit.
  Můžeš zkusit napsat, co vet dělal za vyšetření a jak vyšla, podle toho můžeme zkusit poradit, co dá nebo co dalšího.
  20.11.2017 21:42Meggie11
  ctulka:
  moc držíme palce! Ať je ušáček co nejdřív OK (v rámci možností). Má starostlivou paničku, byla by ho škoda, jen ho ještě opečovávejte a pomáhejte mu, dyť je to něžná němá tvář :-)
  Jsme tu s vámi
  20.11.2017 22:24SindyEM
  ctulka: Ach jo..je mi to strašne ľúto. Držíme Vám s Aleškom strašne moc palce..bojujte, koľko len vládzete.
  21.11.2017 00:56Lenicka
  Dobrý den, nevíte, zda se někde nedá koupit podobná klec/ubikace na králíčka, jakou mají v superzoo?? Myslím tu skleněnou, vyvýšenou. Děkuji.
  21.11.2017 09:07Buub
  Lenicka

  To není dobrý nápad. Blbě to větrá, takže se v tom drží vlhko a smrádek, ještě hůř se to čistí. A králík není akvárkové zvíře. Stejně jako bys tam nechtěla ubytovat kočku, tam nechceš ubytovat králíka.
  21.11.2017 11:05Klrs
  Dobry den v patek mi samicka porodila dve mlade do nedele se o ne starala a pak prestala ... bohuzel jedno umrelo uz tak sme ji to druhe vzali koupili sme pro nejkocici mleko a zkouseli krmit trochu si dalo mam ho na topeni v krabici v dece jeste se zbylimi chlupi aby byl v teple .. zkouseli sme ji ho jeste davat ale nejevi zadny zajem o nej .. prosim poradite mi co delat aby aspon to jedno prezilo
  21.11.2017 12:49Kájka
  KIrs: králíčka umělým mlékem krmit stříkačkou. nebo zkusit sehnat jinou kojící samici (poptat se u chovatelů -co nejdříve)
  - - - - -
  Přečti si:
  http://www.kralici.cz/pages.asp?f=faq1
  21.11.2017 12:50Ren
  Ahoj všichni, mám pětiletého králičího samečka, v létě nám byla diagnostikována encefalka... u něj se projevovala jen tím, že špatně jedl a bobčil. Nicméně po pancuru zase hezky ožil a byl v pohodě, bohužel to nevydrželo moc dlouho a teď řešíme zase ten stejný problém. Doufala jsem, že nám panacur zase na chvilku zabere, ale zatím nic moc a ještě mu zjistili nějaký nález na ledvinách a v jedné už i kamen, což se prý při encefalce děje. Je mi ho hrozně líto, sice baští, ale spíš tak z donucení, vločky nebo jablíčko, které vždycky loudil a miloval moc nechce a prostě celkově nepůsobí úplně vesele, ale nepůsobí ani tak, že by se vyloženě trápil. Takže moc nevím co dělat.. nemáte někdo s králíčkem podobnou zkušenost? Díky moc.
  21.11.2017 12:55Klrs
  Kájka: dekuji zaodpoved bohuzel ani druhe neprezilo :(
  21.11.2017 16:34Daniberu
  Ren: Těžko radit, ale jestli netrpí, tak to určitě ještě nevzdávej. Vypadá to, že chodíš na dobrou veterinu, tak se poraď s nimi. Kdyby to s králíčkem vypadalo nějak beznadějně a jen se trápil, určitě ti to řeknou. Mám zkušenost s encefalou, ale u našeho králíka se projevila "jen" neurologickými problémy a ledviny nezasáhla. Nechutenstvím ale trpěl také. Postupně se to sice zlepšovalo, ale zcela bez dokrmování opravdu mohl být až po měsíci. Vím, že tady jsou i lidičky, co mají zkušenost s ledvinovými kameny a není jich zase tak málo. Snad se ti ozvou. Taky můžeš mrknout tady do archivu.
  21.11.2017 20:53Davidek72
  Dobrý den, měl bych dotaz. Mam 7 měsíční samičku beránka a posledních pár dní je teošku jiná. Více dělá bobky mimo klec a občas si někde ucvrkne. Má takovou naoranžovělou moč. Běhá za mnou jako pejsek a zdá se jako by byla ,,nádržená”. Je toto přirozené? Děkuji David H
  21.11.2017 21:28alkaluska
  Dobrý večer, mám cca 2 letoun samičku kastrovat před měsícem. Asi před týdnem ji začali vypadává chlupy po celém těle (na zádech se objevili 2-3 nerovnoměrne pruhy). Dnes jsem byla na vteřině a prý pokud by to do 14 dni nebylo lepší prý dá něco na plíseň ale veterinář myslí že je to hormonální po kastraci. Malá jí a pije normálně. Nemá prosím někdo zkušenosti? Děkuji za pomoc.
  21.11.2017 21:39franchie
  Zdravím! Mám důležitý dotaz týkající se zoubků. Se svým cca dvouletým chodím každé 2-3 měsíce na obrušování řezáků. Dnes mi vet doporučil zauvažovat o jejich úplném odstranění. Je to zákrok, kdy jsou králíčkovi odstraněny přední zubiska i s kořeny, aby nedorůstaly. Králíčkovi (alespoň mému určitě) to v ničem nevadí, jelikož mu stoličky na kousání zůstanou a řezáky mu v této chvíli k ničemu prakticky nejsou, když mu takto přerůstají. S vet jsme probrali výhody a nevýhody tohoto zákroku, velmi ho zvažuji. A tedy konečně ten dotaz: máte s tím někdo přímé zkušenosti? Podrobili byste tomu svého králíčka? Příp. další názory uvítám, díky!
  21.11.2017 21:40lagina
  Ahoj, nevím, jestli sledujete ten projekt "ježíškova vnoučata" ale vylosovala jsem si tam babičku, která si přála králíčka a tak jsem ji ho pořídila, jenže za ten týden jsem si ho tak oblíbila, že jsem ji ho nemohla dát (asi za to může fakt, že jsem v 9. měsíci těhotenství :D ) no tak jsem ji koupila jiného a Pana Zajdu jsem si nechala. Tak k Vám asi budu chodit pro pár rad...
  A jdu hned s první. Králíčka jsem si koupila od paní, která ho nechtěla z důvodu alergie syna (prý). Říkala že ho měla měsíc a že byl ze zverimexu. Chtěla jsem se zeptat, zda je možné, že by byl králíček nečistotný - všude jsem načetla jak jsou inteligentní, jak čůrají a kakají do jednoho místa. Ani zbla. Sice jsem mu pořídila záchůdek, pořád mu tam přemisťuju bobečky ale on je prostě dělá všude... Nevím, jestli ho paní neměla na volno a tak npovažuje celou klec za záchod. Na volno u nás být zatím nemůže protože ho postupně seznamujeme s našimi 2 psy...
  21.11.2017 22:21alkaluska
  Davidek72: Taky jsem měla takový problém. Vyřešila jsem to kastraci a je klid. Dokonce myslím, že se semnou pořádně ani nebaví. Ale jinak to může být puberta, která by měla přejít nebo mi bylo doporučeno nechat připustit.
  21.11.2017 23:18Buub
  franchie

  Jdi do toho, pokud má tvůj králíček předkus, tak už měl mít řezáky venku dávno. Ono opakované narkózy nejsou nic moc. A pokud mu ty zuby jen někdo zkracuje kleštěmi, tak to fuj, to se nedělá a časem z toho jsou ošklivé věci, jako místo dvou řezáku tři, abscesy a tak.

  Bez řezáků normálně fungují, akorát se jim musí stříhat seno a strouhat zelenina, to je všechno.
  22.11.2017 06:40Ren
  Daniberu: díky moc! chodíme s ním na veterinu do Prahy na Hůrku, tak myslím, že péči má dobrou. Zkusím vydržet s tím dokrmováním a třeba se ještě srovná i když mi je jasný, že dlouhodobě ta diagnoza moc dobrá není.
  22.11.2017 08:21Krispy
  lagina: projekt moc nesleduji, ale jestli se jedná o důchodce, kteří si něco přejí, tak nevím, jestli je vhodné zrovna mladého králíčka věnovat starému člověku. Ale pokud si ta babička uvědomuje, že králík potřebuje pohyb, vybavení a tak, tak proč ne..
  Z mé zkušenosti, koupila jsem si králíčka (kolem 6 měsíců) také od paní, která se ho zbavovala zřejmě kvůli dětem a začínající pubertě u králíčka. Dala mi ho v kleci, která je rozměrově pro morče a v celé kleci byla podestýlka, takže všude bobky, neměl tam ani záchod.

  Máš podestýlku pouze v záchodu, nemáš jí po celé kleci? Já dokud jsem vše nevysypala a nenechala podestýlku jen v záchodu, nechápal, že je to oddělené..
  22.11.2017 08:46lagina
  Krispy: Paní je v pečováku, kde se budou starat hlavně sestřičky, takže se nebojím :-)
  Díky za typ, dala jsem mu ji všude trochu a nejvíc do záchůdku, hned mu to předělám.
  Já zkouším dávat tam bobečky, vždycky mu to ukážu, předám ho do záchůdku a on se tváří hrozně uraženě.
  Já jsem mu ji tam dávala, že se mi zdálo aby mu nebylo chladno. Bydlíme v baráku, po ránu je tu okoo 17 stupnu než se to trochu vytopí. Psi se zalehnou do dek ale on nic neměl, včera jsem mu koupila pelíšek, aby tam měl něco teplejšího ale zatím se mi z něj nezdá moc odvařený. Chvilku ho zkoušel trhat a pak si lehnul vedle něj.
  22.11.2017 09:47Krispy
  lagina: Podestýlka by měla být pouze v záchodu. Já řeším teď to samé, aby mu nebylo chladno. Zkus mu tam dát nějaký starý hadr, ručník a tak, pokud mu bude chladno, tak si tam lehne, nebo si lehne do pelíšku, jinak by neměl mít podestýlku v kleci. Teď jsem koupila za zoohitu lněný kobereček (Hanspet koberec pro hlodavce), tak uvidím, jak se na to bude tvářit. Může to i cupovat, žrát, takže o pohyb postaráno :)
  22.11.2017 10:23alkaluska
  Lagina: také jsem běhala, dávala bobky do záchudku. Nakonec jsem to vzdala protože záchudek je pelíšek. To má v kleci noviny a v záchodu podestýlku (asan). Pul klece je pro ni záchod a jeden rád místnosti. Když jsem do toho rohu pořídila druhý záchod tak koncil převrácení nebo šla vedle. Nechávám ji a uklizim. Aspoň nechodí na koberec nebo gauč :-)
  - - - - -
  Lagina: a s peliskama mám taky zkušenost. S těma se hází a nejsou na spaní. Má asi 3 a žádný nevyšel. :-) nejsem v chovu králíků tak zdatná ale myslím že je 17 stupňů ideální mají totiž vyšší tělesnou teplotu spíše pozor v létě na přehřátí (pořídila jsi i chladící podložku) asi by stačil i ručník do klece místo pelíšku.
  22.11.2017 10:45Daniberu
  Lagina: Myslím že většina pokud má klec, tak v ní má záchod s podestýlkou a zbytek klece pokrytý bavlněným pracím koberečkem, který je dobré částí pod ten záchod podstrčit. Někteří ale kobereček nechtějí a ti tam pak kromě záchoda nemají nic :). Jako podestýlka se nejvíc osvědčily buď dřevěné peletky, nebo hrudkující dřevitá podestýlka Cats Best Oko plus. Nad záchod je dobré umístit seník. Hlavně z počátku pak má králík o důvod víc do něj chodit a často pak současně pojídá seno i bobčí. Pokud je to možné, můžeš nad ten záchod umístit i pítko.
  22.11.2017 16:41helka
  Davidek72: tvůj králík je v pubertě, nastuduj si zde na stránkách, co to znamená. Pokud nevydržíš čekat cca do roka, kdy obvykle pubertální projevy odezní, zvaž kastraci. Ušandu rozhodně nepřipouštěj (tedy pokud neuvažuješ o chovu). Na projevy dospívání to rozhodně nezabírá, naopak značkování, teritoriální chování a namlouvání to po odstavení mláďat ještě zhorší
  22.11.2017 19:05Rabit444
  Ahojte potrebujem poradiť mam ušiaka ktory ma v poslednom čase strasne spravanie dnes ma aj pohryzol a ked mu idem dat krmivo tak i vtedy zautoči je strašne agresívny je to len puberta alebo už mam uvažovať o kastracii :( :(
  22.11.2017 19:25lagina
  Děkuju všem za rady, zkusime mu klec maličko předělat a uvidíme :) Dnes jsem mu stříhala drápky, docela jsem se toho bála, protože jsem četla, že to může být někdy problém, nakonec jsem ho otočila na záda, přítel ho drbal na břiše a za pár minut bylo hotovo :)
  22.11.2017 20:04Lucka k
  Rabit444: a kolik je králíčkovi ?
  22.11.2017 20:08Krispy
  Rabit444: nedávali jste mu jídlo do klece když v ní byl? To králíci nemají rádi.
  Pokud je mu teď kolem 6 měsíců, může to být i pubertou.
  22.11.2017 22:41Rabit444
  Lucka k zajkovi je rok
  - - - - -
  Krispy ano daval som mu keď bol v klietke zajko
  A zajko ma uz 12mesiacov
  23.11.2017 08:54Michelles
  Ahoj, mám po operaci kralicka, má pryč tři zoubky, operace proběhla včera bez komplikaci a zítra jdeme na kontrolu drenaze po abscesu i tak se chci radši zeptat zde. Včera když jsme přišli domu zdlabla trosku jablicka, kousek mrkve, kousicek pamlsku, dnes ráno hrsticku bylinek, par vloček trochu dokrmuji rozmocenymi granulemi, ale sní toho fakt malicko, mám to nějak resit? Nechce se mi do ni násilím cpát jídlo, ale nevím jestli nejí zase moc málo. Děkuji.
  23.11.2017 10:03Krispy
  Rabit444: doporučuji přečíst sekci "výchova a ochočení" je to tam pod:
  Smysl pro teritorium
  Je důležité, aby svoji králíkárnu nevnímal jako vězení, ale jako své teritorium, svůj domov kam se vrací pro jídlo. Ve svém teritoriu (králíkárně) byste mu měli dovolit, aby byl svým pánem. Příliš časté zásahy jako přerovnávání misek a urovnávání podestýlky ho může rozčilovat. (dokonce na vás i zavrčí nebo chňapne po ruce - zejména v případě emocionálního typu králíka). Cit pro vlastní teritorium je zvláště silný ze začátku. Později, až se mezi vámi vytvoří silnější pouto a důvěra, jistě vám králík dovolí více zásahů do jeho území. Pravděpodobně pak bude tolerantnější než na začátku.

  Já když ho nechci vyndavat, nebo nemám čas ho mít ráno puštěného ale potřebuji mu vyčistit rychle záchod a doplnit jídlo, nalákám ho ke dveřím, hladím ho, pak ho "připlácnu" jednou rukou a mezitím rychle provedu co potřebuji druhou.
  23.11.2017 13:20Zany
  Rabit444: Mám králíka již sedmý rok, je to mazel, který si nechá líbit skoro cokoliv, ale když mu dávám granule a je v kleci, tak ho taky musím druhou rukou přidržovat dál od misky, aby se mi nezakousl do ruky :-) Vždycky se chová, jako by aspoň měsíc nežral :-D
  23.11.2017 15:01Kralikcz
  ahoj hele mohu dát králíkovy celé jablko mimo toho bubáka a tech jadírek děkuji
  23.11.2017 16:19Alpa
  Kralikcz - to je hodně, stačí kousek, plátek...
  23.11.2017 16:30Buub
  Kralikcz

  Jablko si sněz sám a králíkovi dej ten ohryzek :D
  23.11.2017 16:52Nastreia
  Ahoj taky vaší miláčci miluji drbání na ouškách? Ze má Leia ráda mezi oušky to vím dávno, ale včera jsem zajela na ouška a blahem se mi roztekla na klíně a pobrucavala, nebo jak to nazvat :)
  23.11.2017 17:46Jan
  Nastreia - Já holky hladím od čumáčku přes ouška až k zadku a hezky si to pochvalují :-D
  23.11.2017 19:06Alpa
  Ouška a jejich okolí, čumáček, papulka a vlastně všechno co se dá hladit - jsou to ,,labužníci'", užívají si to ušadla rozmazlená :-)
  23.11.2017 21:57Meggie11
  my meme krásný rituálek večer. Lehnu si na chvíli k telce, vedle gauče přisuu polštářek, ušanda přijde, lehne si na něj a začne drbání, hlazení, mazlení :-D. trochu jí probírám šáličku pod krkem, chlupů z ní je dost.. Ouška má ráda trochu podrbat i na vnitřní straně a to se může až zbláznit blahem. Ono ji to asi uvnitř oušek kapku svědí, občas si je drbe, tak jí to dělá dobře. Chci zaskočit na veterinu, ať se jí do nich podívají, zda tam nemá nečistoty.. Ale jinak to večerní pelešení na polštářku je príma :-)
  24.11.2017 08:49Deirdra
  Dobrý den,

  chtěla bych se poradit se zkušenějšími chovateli. Moje králičí holčička Bibi asi vstoupila do puberty (jsou jí téměř 4 měsíce), doteď byla hodná a čurala jen do svého záchodku, posledních pár dní však začala čůrat do postele, na peřiny. Dělá to tak téměř výhradně v noci, když je tma a nevidíme na ni, nevadí jí ani vyskočit přímo na mě a občůrat peřinu každého půl metru. Přečetla jsem si spousty článků o tom, jak to králíka odnaučit, zřejmě je tedy hlavní důslednost, při loužičce pokárat, flek ihned vyčistit a neutralizovat zápach atd., na noc ji asi budu muset zavírat do klece, protože to jinak uhlídat nejde.

  Zajímalo by mě, zda tu má někdo nějaké podnětné rady a tipy, co lze ještě dělat, nebo zda má třeba někdo slůvko na uklidnění, že se to po pubertě zlepší :-).

  Pozn.: stelivo do záchůdku používáme od začátku pořád stejné (Cat's best), ani s nábytkem nebo ničím jiným se nehýbalo, v podstatě tedy žádná změna nebo cokoliv, co by ji mohlo rozhodit. Na posteli dříve občas lehala, ale nikdy do ní nečůrala ani nebobkovala, to až teď.
  24.11.2017 09:23Damian
  Tak se chci pochlubit, že můj ušák je konečně zase agresivní. :D
  Konečně jsme začali žrát sami a překypujeme energií, jen jak z něj dostat přespřílišný smysl pro teritorium..
  24.11.2017 13:59Daniberu
  Deirda: Je celkem pravděpodobné, že to s pubertou souvisí a po jejím skončení se to může zlepšit, v některých případech dokonce i přejít úplně. Podotýkám může :). Nic moc podnětného ti bohužel taky asi neporadím. U nás byla takto zneužívána sedačka. Jelikož jsem nechtěla králíka neustále hlídat a v naší nepřitomnosti zavírat do klece, měli jsme v té nejkritičtější době na sedačce igelit.
  24.11.2017 16:21Barcula95
  Dobrý den, muj králíček jsou mu dva roky pořád chodil na záchod, jen někdy se stalo že někde ztratil bobek. Ale teď jakmile mu uklidim zachod jen jednou se do nej vycura a všechny bobky jsou pak po kleci, nějaká rada aby to bylo jako dříve a chodil jen na záchod? Dokonce teď i mimo klec ztrácí bobky.. děkuji
  24.11.2017 19:12Krispy
  lagina: Jsem ráda, že rady tady od nás pomohly!

  Mně bylo doporučeno, ať dám Hubertovi do klece nějaké staré hadry, lněný kobereček atd (kvůli případným otlakům protože rád leží na holém plastu). Jenže mi teď na to bobkuje a čůrá. Tak nevím, jestli celá ta snaha naučit ho na záchod nepřijde vniveč :D
  Naprosto chápu, je to starý hadr a na jeho území, ale aby mi nezačal opět značkovat když je venku..
  24.11.2017 20:31Tygrinka
  Krispy: Pokud se nejedná o označkování, ale regulérní vyměšování, tak ho bohužel budeš muset hadru zbavit, dokud nepochopí a nevezme za své, že chodit se bude na záchůdek. Můžeš mu ho dávat na pár hodin večer, aby se trochu vyřádil, jestli ho baví hrabat hadr, a ten čas postupně prodlužovat.
  25.11.2017 08:47Hafynka
  Dobrý den,máme doma 3měsíčního králíčího kluka.U chovatelky byl přeléčen na kokcidii.A já teď váhám jestli mu mám preventivně dávat Acidomit.Díky za odpovědi.
  25.11.2017 10:47kob
  Ahoj. Chtěla bych se zeptat: Máme doma 5letého králika a poslední dny sledují, že má problémy s bobkováním. Někdy jsou bobky menší, někdy jsou dost měkké, slepené..Králik je jinak celkově v pohodě, normálně jí, někdy možná víc pije, ale jinak čilý..Můžete mi prosím poradit čím by to mohlo být způsobené? Podotýkám, že stravu má pořád stejnou. Akorát jsem mu nově dala himaljskou sůl a sušenou zeleninu, kterou jsem hned vysadila, protože jsem si myslela že by to mohlo být způsobenou i tím. Sůl jsem mu brala a dávala a nyní už nemá ani kousek.
  Mám mu koupit nějaké vitamíny? Uvažovala jsem nad kapkami proti průjmu?
  25.11.2017 11:24L+N
  Dobrý den , dneska ráno jsem šla za svým králíčkem abych ji pustila trochu pouklidila klec a pak mu dala snídani. Když jsem uklízela klec všimla jsem si jejích bobků které vypadaly jako průjem. Nebyl do průjem úplně jako vánočka ale bylo to dost měkké. Granulky na snídani jsem ji raději ani nedala a mám v plánu ji nechat celý den na senu a vodě. Jinak je pořád čilá seno papa , vodu taky pije a včera večer snědla i granule ovšem dnes ráno jsem ji chtěla dát jen jednu abych vyzkoušela jestli by měla na ni chuť ...... Vzala si ji ale pak ji pustila a nechtěla ji sníst. Nevíte co by to mělo být? Kdyby to nepřestalo měla bych zajít k veterináři? Předem děkuji za odpověď :)
  25.11.2017 11:43Daniberu
  Hafynka: Preventivně nepřeléčuj. Nech udělat rozbor bobků na kokcidiózu a podle toho se teprve rozhodne, zda je potřeba přeléčovat, nebo ne.
  25.11.2017 12:04BABU-m
  Ahoj. Vcera jsme byli s Cendou na trhani tesaku. Jak dlouho cca trva nez se rozpapa? Mam ho dokrmovat instantnim senem? A kde sezenu slisovane seno v granulich? Vcera jsem se dr.na nic nezeptala. Byla jsem rada,ze nezacnu rvat jak mala. Dekuji Bara
  25.11.2017 12:19Jan
  BABU-m - Je dobré ho sledovat, jíst pravděpodobně nebude, nebo jen hodně málo, takže dokrmovat určitě! Jestli ho krmíte kvalitními granulemi, které jsou rozdělené do válečků, tak je stačí jen trochu namočit a vznikne z nich kašička, kterou mu můžete krásně stříkat do pusinky. Instantní seno se také hodí, myslím, že se dá sehnat i ve zverimexu, ale spíše ho asi budou mít na veterině.
  - - - - -
  L+N - Nepíšete jak je králíček starý, pokud je dospělá, tak pro ní případná kokcidioza není tolik nebezpečná, pokud papá a měkčí bobky už nemá, nechová se apaticky a běhá, tak to nejspíše nic nebude. Jestli se chcete ujistit, můžete jí nechat vyšetřit bobky.
  25.11.2017 13:30leprechaunek
  kob: za mě - králíci nejsou stroje a občas mají i blbé dny. Mně se králík před pár dny nadmul, taky z ničeho nic. Na dlouhodobou úpravu trávení je výborný Emanox PMX - https://vitaminy-pro-psy.heureka.cz/emanox-pmx-prirodni-50ml/
  25.11.2017 14:39L+N
  Jan- má rok papa normálně a běhá taky , nakonec tu granulku snědla. Doufám že to teda nic nebude
  25.11.2017 16:11Jan
  L+N - někdy se prostě stává, že králíčkovi něco nesedne, nebo je ve stresu. Takové věci se občas přihodí, takže pokud se chová všedně, není důvod se nějak znepokojovat, pokud by se to často opakovalo, raději nechte vyšetřit bobky.
  25.11.2017 20:10Elizabet321
  Prosím vás co dělat když má Králík zácpu ?
  25.11.2017 20:32Alpa
  Elizebet321 - první pomoc je kmínový odvar, pokud nepomůže tak raději veterina. U králošů je nebezpečné, pokud přestanou bobčit :-(
  25.11.2017 20:41SindyEM
  Elizabet321: My sme si tým prešli včera večer. :( Uvarila som kmínový odvar, nechala vyhladnúť a vyložene ho ním dokŕmila striekačkou, lebo sám od seba by si ani nelogol. Než z neho nevypadli tri vianočky, a konečne si nelahol (dovtedy ani neležal, tlačilo ho bruško), som nešla spať.. a na ráno som mala nastaveného budíka na siedmu, že ak do rána nezožerie granule z misky, na ktoré sa inak vrhá, a nevybobí aspoň niečo, tak šmykáme na veterinu. Našťastie som sa okolo 4 ráno zobudila na to, že Alešek už papá a pobehuje po izbe. Takže kmínový čajík zabral. Snáď zaberie aj vám. Ak nie, treba ísť okamžite na veterinu.
  26.11.2017 12:32Tygrinka
  SindyEM: No jak jinak, o víkendu nejlépe v sobotu večer se to rozmarodí... Takže jste měli "veselý" večer. A teď se ještě ušadlo poveze na vlně toho, že kráááásně bobkuje :o)) Hlavní je, že je v pořádku. Ale umí si vybrat, že jo? :o)
  26.11.2017 17:12Ivan
  Ahoj, dáváte někdo taky králíkovi do vody pár kapek citrónu? Našemu to moc chutná
  26.11.2017 18:38SindyEM
  Tygrinka: Presne si to vystihla..v najmenej vhodný okamih. Ale našťastie tomu môjmu sa to stalo ešte v piatok večer, a v sobotu doobeda sú veteriny otvorené, takže keby sa to nezlepšilo, šli by sme okamžite. :D :D A ako si napísala, teraz za každý bobánek milion pusiniek..to, že sú tie bobánky aj mimo záchod absolútne neriešim a tak týždeň mu to ešte bude prechádzať. Hlavne nech bobčí. Tak ma vystrašil, pišišvorek malý. :D
  26.11.2017 18:41Muffinek
  Prosím znáte nějakého dobrého veterináře ve Frýdku Místku? Potřebuji udělat rozbor bobků a tam kde chodíme my ho nedělají.
  26.11.2017 18:42SindyEM
  A treba ešte dodať, že je odvtedy extrémne maznavý a nepohne sa odo mňa ani na krok. :D Maminkin maznáčik je to. :P
  26.11.2017 19:07Jan21
  Zdravím může zakrslý králíček jíst červenou řepu? Děkuji.
  26.11.2017 19:42Bibi114
  Ahoj, chtěla bych se zeptat zda se někde dají objednat vánoční balíčky pro králíky??
  26.11.2017 20:20Jan
  Jan21 - Ano může, ale moc to nepřehánět :-) Nelekněte se, když bude mít králík oranžovou moč
  26.11.2017 21:07Tygrinka
  SindyEM: Postarala ses o něj, když mu bylo zle, tak ti "děkuje" za péči :o)
  26.11.2017 21:22SindyEM
  Tygrinka: Áno, ja si to tak vykladám. :D Hoci keď som doňho šrubovala striekačku a nútila ho piť ten odvar, nadšený zo mňa nebol.
  27.11.2017 21:16Babuu
  Muze byt kralik tak inteligentni,ze pozna kdyz je mu soufl,ze se vic staram? Navsteva veteriny probehla dnes. Kde sezenu seno v kranulich? Jde to?
  27.11.2017 21:39Buub
  Babuu

  Jakože zjistí, že menší aktivitou a nechutenstvím získá pozornost? pochybuju. možná by se naučil kulhat, ale to je všechno. rozhodně dobrovolně nebude nejíst.

  seno v granulích = granulované seno. je to krmná komponenta normálně sehnatelná na netu. ale seno to nenahradí. jen živinami, ale králíkovi seno přináší mnohem víc než živiny. příležitost ke žvýkání a obrušování zubů. zábavu. naplnění pudu přijímat potravu mnoho hodin denně.
  27.11.2017 22:09Emma26
  Ahoj,prosim o jakoukoliv radu.Jsem již naprosto zoufalá.Mám dva králíčky - samičku a kastrovaného samečka.Jsou stejně staří,z jednoho vrhu a za pár dní jim bude 1rok. Až donedávna na sebe byli naprosto fixování,nedali bez sebe ani ránu a neustále vymýšleli nějaké lumpárny.Společně obývají dvoupatrovou kralíkárnu a velkým neustálým výběhem 2x2m.Ze dne na den však začal být sameček velmi agresivní,vyháněl samici do horního patra,útočil na ni,vytrhával ji srst,až to skončilo jejím napadením (to vše se odehrálo během jedné noci).Okamžitě jsem je oddělila a nechala je pár dní oddělené.Kdyz jsem je dala opět dohromady, začal útočit.Je vidět,že i když se ho samice poměrně boji,chce se s ním stále kamarádit.On přátelský ale není.Nemate s tímto chováním,prosím,někdo nějaké zkušenosti?Opravdu nevím,co se mohlo stát,že se takto z ničeho nic začal chovat.Nevim,jak se k jejich umístění,oddělení apod.mam stavit,jak je zařídit s klecí apod.do budoucna.Pokazde,když samici zavřu a samce vypustíme do výběhu, po pár minutách cítím poměrně silný zápach moci,jako by si chtěl značit své území (alespoň tam mi to přijde) a na samici se snaží útočit i přes mříže klece.
  Mockrat děkuji za jakoukoli radu, díky které by mohli být moji králíčci opět v pohodě,veselý a mohli se pohybovat zase volně a spolu. Trápí mě,když je najednou vidím zavřené v kleci. Diky Emma
  28.11.2017 08:13Irina
  Emma26: take mam dva kraliky, ale kazdy ma prostor v kleci oddeleny, uplne od pocatku, to je predpoklad, ze si kazdy vytvori navyk na sve vlastni teritorium a nikdo mu jej nebude narusovat. Idealni bude, kdyz si klec preorganizujes tak, aby mel kazdy kralik svou oddelenou cast, pokud to pujde nebo dve klece, i vybeh bych rozdelila a pokud je moznost tak zvetsila, ale ta oddelena klec je ted nutnost, nikdo z nas ti nezaruci jestli se to jeste spravi nebo uz samec zustane agresivni na samicku permanentne. Tech pricin proc se tak stalo muze byt vic, obcas se usakum neco nemusi libit co nas ani nenapadne, zvlast kdyz jde o velikost spolecnych prostor, ono v nasich podminkach udelat usakum moznost opravdu vybehu, ktery by potrebovali je problem, pokud nemas k dispozici alespon cely pokoj nebo zahradu pak v takovychto mensich vybezich proste ten napadeny nema moznost utect, ono je i docela dost mozne, ze jak samec dospiva, povazuje mista, sve klece a vybehu za sve a samici z nej proste vyhani, zmena povahy/hormony...to se bohuzel stava
  28.11.2017 10:45STOKR
  Dobrý den, již 3. dnem máme doma nový přírůstek, zakrslého králíčka cca 4m starého. Byla naučená na misku, koupila jsem napaječku a vyzkoušela jestli funguje, na prstu jsem vždy měla vodu, takže předpokládám, že ano. Králíček (samička) k ní chodí, olizuje ji viděla jsem ji během odpoledne minimálně 5x, ale za 1,5 dne ubylo cca 3 mm z 0,5l láhve. Dávám zeleninu ráno a večer po 2 kolečkách zatím mrkev a okurek (byla už zvyklá) a máme strach, že málo pije a dehydratuje se. Máme reálné obavy? Čilá je , kaká a čůrá normálně. Když přítel zkusil samičce lahev zmáčknout a nechat ji pít u kapající (tekoucí) vody, vypila cca 1,5cm z lahve.

  Děkuji za Vaše cenné rady.
  28.11.2017 10:52rega
  STOKR: nemusi vediet z tej bapajacky pit - len olizuje koliesko, ale nemusi ho vediet jazyckom zatlacat/nadvihovat. Daj vedla kralicka malu misku s vodou a tak zistis, ci je kralik smadny alebo nie.
  - - - - -
  STOKR: tolko preklepov..co uz - podla mna je jasne, ze to proste nechape. Takze dajte misku alebo stlacajte napajacku vzdy, ked k nej kralicica pride.. mozete postupne v priebehu pitia stlacat menej - ako bude pit, mozno jej pride prirodzenejsie to tym jazyckom viac zatlacat, az pochopi, co ma robit aj sama.
  Ked nie, tak sa po par dnich asi budete musiet zmierit s miskou. Koniec koncov, aj s napajacky ide urobit kopa bordelu - ked to kralik zatlaci jazyckom, postavi sa bokom a necha tu cca 500 ml napajacku vytiect celu na zem (ano, aj takehoto experta (kto ho poznal, tomu je jasne, ktory to bol:)) sme mali:).
  28.11.2017 20:09Sandra132
  ahoj potřebuju poradit moje králinda bude mít poprvé mladé je lí rok a půl a chc se zeptat už má natrhané chlupy a hnízdo dneska si to udelala za jak dlouho by měla porodit?
  28.11.2017 20:45Jan
  Sandra132 - pokud rodí poprvé, tak těžko říct. Zkušené samice si postaví hnízdo klidně jen den předem. Nezkušené i 14 dní před porodem a můžou si ho i zničit. Rozhodující spíš je, kdy jste ji nechali nakrýt, samice je březí zhruba 30 dní. Pokud je to 14 dní od krytí může mít pouze falešnou březost, protože na první mladé je docela stará a samice většinou nezabřezne.
  - - - - -
  Sandra132 - Pokud víte jistě, že je březí a má vytrhané chlupy, tak by měla porodit ještě ten den. Zkušená samice si vytrhá chlupy asi hodinu až dvě před porodem, nezkušená může den před porodem, může si jich vytrhat jen málo a zbytek až po porodu. Je to opravdu různé
  - - - - -
  Sandra132 - Prvničky většinou dost zmatkují, takže až bude rodit raději ji nechte ať se se vším vypořádá sama a pokud by je neporodila do hnízda, napravte to až si všechno uklidí.
  28.11.2017 22:35KristynaKiki
  Ahoj, včera jsem si přivezla domů nového miláčka. Klec jsem vybavila zachodem, ma uz klec s vybavenim, kde byl pristresek z plastu, takze jsem ho tam nechala. U zachodku ma jeslicky se senem. Chci se jen zeptat, v přístřešku a i pred nim ma deku. Je to problém? Všude čtu, že se dává koberec. Je to slabá deka, žádná chlupatá nebo otřepená. Měla jsem předtím králíčka 12 let a ten byl celý život na pilinách, takže s výbavou klece moc zkušeností nemám. Děkuji za odpověď :)
  29.11.2017 07:32Irina
  KristynaKiki: pokud to neni umele vlakno a kralik to neozira nebo se tim neladuje, tak myslim, ze je to ok :) uvidite co bude delat jak bude reagovat, je mozne ze se mu to tam nebude libit a bude se snazit si to shrabat na bok, nebo ze to regulerne pocura :) uplne idealne asi mit pro zacatek u kralika jen prirodni materialy, pokud jej jeste neznate a nevite co ozira a co ne, ja mam vedle zachodku na dne podlozky na stul z teska, ktere jsou z umeleho vlakna, v zime izoluji, v lete prijemne chladi a usakum vyhovuji nejvic :) ale take jsem na to prisla az casem, kazdy kralik preferuje neco trosku jineho ...
  29.11.2017 15:25Sandra132
  Jan : děkuju nakryla jsem jí cca v pulce až koncem října a jestě neporodila ale chlupů má vytrháno dost a bříško taky má spíše se bojím že se narodí mtvé protože to trvá nějak dlouho..
  29.11.2017 15:29Luckysek
  Dnes jsem musela nechat uspat jednoho kralicka z utulku, ktery byl muj nejmilejsi. Byl se mnou 2 roky a rozhodovani o jeho zivote nebylo vubec jednoduche (chronicke selhavani ledvin). Tak jen doufam, ze uz je v nebicku a lita tam s ostatnimi kralicky a ma de dobre
  29.11.2017 17:31Nastreia
  http://www.kralici.cz/alba.asp?a=24688
  Ahoj poprosím o radu. Přítel mi teď poslal fotku Leii. Je to škrábanec? Poslední fotka. Děkuji za rady. Prý to není hluboké..
  - - - - -
  Luckysek: to mě moc mrzí :( ale už se má dobře a nic ho neboli..
  29.11.2017 17:54jana a zviřata
  mužu se zeptat muj kralik si trha chlupi a ma krvavi cecik co mam udělat
  29.11.2017 17:58Alpa
  jana a zv - nečeká malé? Pokud ne, tak to může být falešná březost. Ten cecík bych asi vydensifikovala.
  29.11.2017 18:11Luckysek
  Nastreia:Moc dekuji za podporu, kterou ted opravdu potrbuji. jestli muzu poradit, vzdy je nejlepsi jet na veterinu. Mam ted 7 kraliku a s zadnou malickosti necekam. Nikdy nevis co to muze byt. Nema smysl se tu ptat na nejakou radu, nikdo ti nepomuze. Nikdo neni odbornik. Co se mu stalo?
  - - - - -
  jana a zvirata Muj kralik to delal taky, ale byla to falesna brezost. Byla dost agresivni, po konzultaci s veterinarem jsme usoudili, ze nejlepsi bude kastrace. Pak se vse uklidnilo.
  29.11.2017 18:16Babuu
  Prosim o pomoc,kde sezenu granulovane seno? Cenda ma vytrzene predni zuby-p. Svozil paprsek.Nevim si rady. Moc moc dekuji
  29.11.2017 19:15kryjaru
  Babuu, nastříhejte mu seno, nastrouhejte zeleninu, granulované se je také tvrdé, pokud nebude chtít dokrmovat tekutým senem rodicare koupíte u veterináře
  29.11.2017 19:32Jan
  Sandra132 - je vždycky dobré vědět, kdy samici nakrýváte, nicméně jestli má plné břicho, tak porod většinou nastává dříve, než s menším počtem mláďat.Takže pokud byla nakrytá na konci října, tak by to vycházelo. Dávejte, ale pozor na ten porod, samička může nepěkně zazmatkovat, takže se musíte připravit i na to, že to nemusí dopadnout dobře. Držím palce!!
  29.11.2017 21:28Rozka
  Dobrý večer, ráda bych se zeptala na názor těch, kteří mají zkušenosti se seznamováním dvou králíčků. Máme doma 1,5 ročního samečka-je kastrovaný a rádi bysme pořídili ještě samičku. Jen nevíme jak by měla být stará? Hodně lidí mi radí miminko ale i 7 měsíců a výš. Budu moc ráda za každou radu. Mockrát děkuji :)
  30.11.2017 15:29Irina
  Rozka: doporucuju precist prispevek o par radku nize viz Emma26, takto to totiz muze dopadnout, kdyz kraliky budete mit pohromade v jedne kleci, jinak ja nemela nikdy spatnou zkusenost se seznamovanim starsiho samce (jeden mel tusim 5 let) a mladsi samicky, samicka jedna mela 3 mesice, druha asi 4 mesice a v obou pripadech nebyl problem, seznamila jsem je na neutralnim uzemi, cili nedavat k samci do klece, ale nekam mimo klec, urcite obema umoznit bud oddelenou klec, kde nemaji moznost se k sobe dostat, nebo kazdy svou vlastni klec, pokud budete takto postupovat myslim, je predpoklad ze vse probehne bez problemu, jestli starsi samici nebo mladsi je otazka, osobne jsem nikdy starsi samici od nikoho nebrala, takze nemam zkusenost, ale spis bych rekla, ze mladsi bude vic prizpusobiva, zase hodna starsi samicka nemusi byt vubec spatna volba :) takze rozhodnuti je ciste na vas
  30.11.2017 17:02SindyEM
  Ahoj, má niekto skúsenosť s "čudnejšími" bobkami? Jedná sa o to, že Alešek mal minulý týždeň zácpu. A odvtedy má také zvláštne bobky. Nevidím v nich roupy, nie je to ani mäkký bobek ako pri prujmu, nie je to ani vianočka. Na prvý pohľad to vyzerá ako klasický bobek, až na to, že je lesklejší na povrchu a celkovo akoby "šťavnatejší". Keď bobek chytím medzi prsty, nie je tvrdý, ale ide ľahko rozpučiť/zplasnúť. Cítiť to medzi prstami ako kus gumy. Dúfala som, že sa to nejako dňami napraví, ale stále nič. Zeleninu čerstvú momentálne nedostáva vôbec. Je len na granulách, sene a vode. Včera som triasla na sklad kralikov a kupila mu prebiotika/probiotika Synbiotic D-C. Dostal včera jednu tabletku, dnes druhú, a budeme takto ešte pár dní pokračovať, či to nepômože. Samozrejme, ak sa to nezlepší, pozbieram v priebehu troch dní bobky a odnesiem to na rozbor, prípadne som uvažovala, že ak sa nič v rozboroch nenájde, skúsime emanox. No ale čo som sa chcela spýtať je, či je teda možné, že je to stále ešte nejaký dojazd po zácpe, alebo či to indikuje nejaký problém, ktorý treba riešiť. Králik je živý, čulý, sám sebou..pekne papá aj bobkuje. Ďakujem.
  - - - - -
  Ešte som zabudla dodať, že keď bobky rozpučím, tak vo vnútri vyzerajú typicky ako zlisované seno. Akurát je to teda mäkšie a občas z toho akoby vytečie trochu "šťavy".
  30.11.2017 17:34Gabčík
  Ahoj. Už nějaký čas kupuji peletky do záchodu v hobymarketu samozřejmě jsou levnější. Měním záchod každý den někdy i dvakrát pokud má hodně načůráno a přesto je v bytě cítit kyselý zápach. Nemam tušení či je to pach těch peletek nebo moči. A tak se chci zeptat zda to někdo pocítil také a jak s tím zápachem bojovat. Je to velmi nepříjemné když vejdu do bytu a hned cítim pach. Děkuju za jakoukoliv informaci.
  30.11.2017 17:48SindyEM
  Gabčík: Tie pelety sú viac cítiť. Neviem, či zrovna kyselý zápach (to bude skôr močou), ale áno aj samotné tie pelety sú cítiť. Plus, to, že to drevo nasaje moč, ešte neznamená, že ťa zbaví zápachu z moči. Skúsila by som Cats Best Oko Plus. Dajú sa kúpiť aj malinké balenia na skúšku. Ak by si zápach cítila aj naďalej, tak to bude močou a až tak kyslo smrdiaca moč nebude v norme. Ja používam Cats Best a keď prídem do izby necítiť nič..maximálne seno.
  30.11.2017 19:10Gabčík
  SindyEM. Je pravda, že v létě jsem to necítila, protože jsem měla otevřená okna téměř celý den. Ale teď přes zimu je to horší, větram často, ale přece jenom se topí, tak to zase nemůžu přehánět. Dneska jsem pořídila, na základě diskusí v archivu, cats best oko, jak i ty doporučuješ. Zkusim to o vikendu, ona špatně snáší změny. No a pokud to bude páchnout i pak ,tak zajdu na veterinu, abych něco nezanedbala, to už by mohl být problém spíše zdravotní. Děkuju a pěkný večer.
  - - - - -
  Ještě jsem se chtěla zeptat. Nemůže ta moč páchout proto že ještě neni kastrovaná? Ale to je asi hloupost. Děkuji.
  30.11.2017 20:04Irina
  SindyEm: ja mela problem podobny, co popisujes a mohli za to roupy a to podotykam, ze oba usaci byli napadeni docela dost ( roupy jim dokonce zpusobili vylysavani kolem krku, coz je vcelku nestandartni projev) ale v trusu jsem nikdy zadny roup nevidela, jediny priznak byl hlenem pokryty bobek, mekci ale klasicky jak pises mel uvnitr slisovane seno stejne jako zdrave vypadajici bobek a tmavsi byli. No a praveze u jednoho usaka byl test na roupy negativni, pritom byl jasne napadeny take, takze moje zkusenost je, ze test na roupy, skutecnou pritomnost roupu vubec nemusi odhalit, zbavila jsem se jich diky preleceni panacurem a dezinfekci klece. Zahadou pro me je, odkud je oba meli, nejspise si je museli privest z chovu, protoze jinak netusim jak by se k nim dostali. U tveho usaka uz vubec nechapu, kde by je chytil, kazdopadne preji, at se zjisti pricina a bude mit zase krasne bobecky :D ja aji zjistila, ze strasne zalezi na sene, kterym krmim, tak ted uz fajnsmekri dostavaji jen z Vitapolu a bobky jsou ukazkove a nesmrdi, jak obcas mirne sli citit po jinem senu a jelikoz s nima sdilim pokoj tak je to pro me dost dulezity faktor :D
  30.11.2017 21:05KristynaKiki
  Zdravím, je možné, že nám naše mimčo dává najevo lásku tím, ze neustale ucurava ? :D mame ho od pondeli, kazdy vecer pripravim postwl tak, ze na ni dam rucniky a pres ne deku na které muze hopkat nebo lezet. Ale téměř okamzite na ni zacne bobkovat a delat loužičky. Jinak včera už me poprvé olizoval na nose i na uších, jen na uších me jemne kousnul. A k tomu kousani, děsně mu vadi všechny moje veci :D telefon, bryle, krem na ruce, gumicka a dokonce i papirovy kapesnik :D nebo mi okusuje i moje gelové nehty :D buď mě nesnáší a nebo je to nejaky projev náklonnosti :D po příteli zase rád bobkuje :D
  30.11.2017 21:32SindyEM
  Irina: Tak to si ma moc nepotešila. :( Netuším odkiaľ by mohol tie roupy mať, ak ich teda ozaj má. Inak tie bobky ako si ich popísala sú presne to, čo má Alča :( Vyzerá to na pohľad ako pekný bobek, až to človek chytí medzi prsty tak je vlhčí, a tým pádom ho ľahko ide aj roztlačiť. Senom momentálne kŕmim ozaj len domácim kvalitným, tak tým to hádam nie je. Povedala som si, že ešte víkend počkám, ale už začnem zberať od soboty do chladničky bobky, a v pondelok to zanesiem na veterinu na rozbor, ak to neprejde. Zatiaľ dostáva malý len seno a bezobilné granule ráno a večer. Budem dávať každý deň probiotikum a teraz som mu večer robila ešte zriedený odvar z harmančeka, ktorý by mal byť dobrý na trávenie atď. Chutí mu, tak to popíja namiesto vody. :/ a uvidím teda. Ten panacur asi možno zohnať len na predpis, že? Hoci..celkom sa bojím preliečovať Aleška panacurom, ak mu vyjdu testy negatívne. Nemôže mu to nejako ublížiť?