od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Červenec v roce 2017
 • Zobrazuji 407 zaznamu.
 • 1.7.2017 05:55Baruunicorn
  Dobrý den, prosím Vás, mám problém s králíkem. Privezli jsme si ho domu asi 5 dní zpátky. Je v pohodě, skáče, hrabe a lítá, ale vydává hrozně divné zvuky jako kdyby mu například kručelo v břiše a vůbec netuším čím to může být. Už jsem ho zkontrolovala, nemá ani zarudnutí kolem očí ani pohlavního orgánu, proto už jsem zoufalá. Moc Vám děkuji za odpověď.
  1.7.2017 08:25helka
  Baruunicorn: podívej se v diskuzi pár odpovědí zpět. Pod mou přezdívkou jsem tu 29.6. odpovídala na podobný dotaz. Snad ti to pomůže.
  1.7.2017 08:46Marťaa
  Mia89: našla jsem článek, který by Ti mohl poradit Zadej si nemoci močového měchýře u králíčků do vyhledavače a zobrazí se Ti odkaz. Doporučuje se koriandr, vynechej seno, které obsahuje vojtěšku. A někde jsem četla, že snad bojínek luční se doporučuje. Tak snad Ti ještě někdo další poradí, aby byl broučínek fit
  - - - - -
  a ještě vynechej i jetel
  1.7.2017 14:46KaK
  Baruunicorn: Nechci strašit, ale jestli mu škrundá v bříšku a je to mládě, mohla by se u něj rozvíjet kokcidióza. Pro jistotu bych přes víkend sbírala bobečky a hned v pondělí je odnesla na rozbor. Do té doby žádnou čerstvou stravu (zelenina, ovoce, tráva atp.). Pokud by se během víkendu přidaly další příznaky, průjem, nejedl by, tak by to chtělo na veterinu i s králíčkem. Veterinář by mu měl dát infuzi, léky na podporu trávení a činnosti jater a léky na tu kokcidiózu (pokud by se potvrdila - někde jsou schopni udělat vyšetření na počkání).
  1.7.2017 18:14Belinka 007
  Dobrý den, dostala jsem info ohledně těchto stránkách. Mám králičiči 2 roky a chtěla jsem se zeptat, jak si s ní hrát? Já ji hladím trávím u ni čas, vím že to není pes, ale jestli existujou nějaké hračky pro králíky. Určitě se podívám i na internet, ale estli máte vy nějakou zkušenost. Hladím ji, ona mě líže, běhá kolem mě a vydává přitom takové zvuky občas si poskočí, vím že je spokojená a tím to dává najevo, ale i tak chvíli ji hladím apak stejně odejde a jde si lehnout na své místo. Tak nevím. Děkuji
  1.7.2017 19:46Alpa
  Zdravím a musím se pochlubit. Včera jsem Zorce u pusiny objevila klíště. Takže jsem chtěla v pondělí na veterinu aby nás příživníka zbavili. Nicméně dnes jsem udělala pokus, vzala pinzetu a úplně bez protestu králoše mršku vytáhla. Zorka dostala tolárek a užívá si obdivu jako správný hrdina -) Potvoru chytla poprvé za 5,5 roku na zahradě. Podcenila jsem tentokrát prevenci. Hezký večer, A+Z
  2.7.2017 10:39Jan
  Belinka 007 - to je jen tím, že je unavená z toho hopsání, králíci mají rádi i svůj klid. Podle toho, co píšete Vás má opravdu ráda a nevidím v ničem problém. Můžete koupit třeba nějaký tunel, skrz který může probíhat, nebo něco zkusit vymyslet, nějaké prolejzačky.... ale nevidím to jako nutnost, podle mě si to s Vámi užívá :-)
  2.7.2017 11:47czarba
  Ahoj všem,
  ten náš blboun právě odněkud vyhrabal a snědl asi 2 cm gumičky do vlasů :( Je něco, co bych mu mohla dát na trávení? Mám strach, aby se tím neucpal :( Moc děkuji za rady
  2.7.2017 12:00weksernates
  czarba: Blbouni občas sežerou ledacos, a většinou se jim nic nestane. Kmínový nebo fenyklový odvar to jistí, nebo kapky pro miminka SabSimplex. Ale stejně myslím, že to zvládne i tak. Náš blbeček kdysi sežral asi 7 cm nabíječky, několik kartonových krabic, časopisy (barevné), noviny... A nikdy mu nic nebylo. Je to o štěstí, na druhou stranu mívají králíčci hodně citlivé trávení. Sledujte ho, a uvidíte.
  2.7.2017 12:03czarba
  weksernates: Děkuju, snad mu z toho nic nebude, zrovna se láduje senem, tak snad to tím zají. Ještě se po té gumičce olizoval, pitomec jeden, a já z toho teď budu mít nervy :D
  2.7.2017 12:08weksernates
  Czarba: Jo jo, seno je taky důležitý, na to jsem zapomněla:-) To ho hezky prošťouchne, pokud mu jede, tak je evidentně v pohodě. Kdyby něco, zkuste ten kmínový odvar, ale fakt by měl být v pořádku. Oni fakt dělají všechno pro to, aby nás vystresovali na maximum, znám to, aspoň nám nehrozí infarkt, my králičí mámy jsme pořádně vytrénovaný:-)))
  2.7.2017 12:45czarba
  weksernates: Díky moc, snad to bude ok :-) No to jo, myslím, že našima infarktovejma stavama se ti ušáci vyloženě baví :-D
  2.7.2017 16:51Králíček Ebinka a Rozárka
  Ahoj všem, chci se zeptat. Byli jsme u pana doktora Valeše a naše králinda má ucpané slzné kanálky. Pan doktor nám dal kapky, ale moc to nepomáhá. Teče z očí, frká a při dýchání i jakoby chrochtá. Někdy méňě, jindy více... Je vidět, že se jí hůře dýchá... Nemáte prosím někdo zkušenosti s nějakou podpůrnou léčbou, která by ty kanálky mohla uvolnit???? Moc děkuju. Lukáš
  2.7.2017 18:11Candík
  Králíček Ebinka a Rozárka: pokud nepomáhají kapky, tak se dělá proplach očních kanálků ( v případě potřeby i opakovaně ). To, že králince teče z očí může být způsobeno i špatnými kořeny zubů, které pak na ty kanálky tlačí. Dělal jí pan doktor rentgen kořenů zubů? Každopádně byste měli jít na veterinu znovu, a říct, že kapičky nepomáhají.
  2.7.2017 18:15Králíček Ebinka a Rozárka
  Candik - jezdíme k panu doktorovi Valešovi pravidelně. Rentgen zubů dělal a s nima měla taky problém. Ale ty zuby jsou momentálně v pořádku. Spíš jí nejdou propláchnout ty kanálky. Tedy hlavně jeden, ten je prý uplně zatvrdlý a nešel propláchnout ani na potřetí... Hlavně mě trochu trápí to těžší dýchání, ale to je určitě spojeno s těmi kanálky že?
  2.7.2017 20:37Marťaa
  Ahojky ta moje potvůrka možná sežrala kousek listu schefflery. Teď tu spásá zeleninu a cpala se i senem, ale bojím se. Měla jsem kytku na podstavci, na který neměla šanci se dostat. Jenže spadl lístek. Holky máte nějaký tip první pomoc?
  2.7.2017 21:04Králíček Ellie :-)
  Zdravím :-). Je možné, že moje skoro roční králičice má falešnou březost? Poslední dobou "žužlá chlupy a seno v tlamičce. Hnízdo nikde po králíkárně nemá :-). Moc všem děkuji za odpověď :-). Kastrovaná není.
  2.7.2017 21:08leprechaunek
  Marťaa: je to jedovaté? Cosi mi našlo že ano. Jinak dost sena a jako první pomoc stoprocentně živočišné uhlí.
  2.7.2017 21:15Marťaa
  je. Sice nevím, jestli něco zbaštila sle žužlala určitě. Zmerčila jsem ji a hned se hnala jí ho sebrat. To se snad povedlo. Seno si vzala, i zeleninu. Teď u ní sedím, v ruce lžičku s rozdrceným živočišným uhlím a přemlouvám že musí. Stříkačku nemám. Kupodivu něco slízala.
  2.7.2017 21:34leprechaunek
  Marťaa: no jo, to chce základní domácí lékárničku... sab simplex, betadinu a holt stříkačku a uhlí nevyjímaje :)
  Já bych to neviděla až tak dramaticky, moje králice se jedno jaro napásla bledulí - přes veškerou snahu prostě trvala na tom, že je to pochoutka, a dala si echt záležet, aby toho do sebe narvala co nejvíc, než k ní doběhneme a odeženeme ji... a to ti odpřisáhnu, že to fakt sežrala a možná na sedmi osmi místech. No nebylo jí vůbec nic :)
  Takže jestli do ní dostaneš trošku uhlí, bylo by to fajn... nemáte třeba brčko? Tím by šlo taky něco nasát a pak jí to - nejlíp za asistence dalšího člověka - fouknout do tlamičky... ale i tak si myslím, že to je spíš prevence a že bude v pohodě. :-)
  Jo, druhý micák sežral půlku nějakého mega listu - nevím co za kytku, ale takový dvoubarevný list... v něm díra asi velikosti mojí dlaně. Taky nic. :) Jooo a oba chodili na opadané listy z jakési popínavky. škoda mluvit. Fakt nikdy jim nic nebylo. :) Ušatou sledujte, ale popravdě jsem tu za pár let snad ještě otráveného králíka nepotkala. :) Zatím buďte v klidu. :)
  2.7.2017 22:02Marťaa
  Leprechaunek: uhlí mám, no o stříkaččce jsem si myslela že taky, byla jsem si vypůjčit od sousedů. Ale když ji tak pozoruju, jak se napásá sena, byla se vybobkovat a na důkaz toho ať jí dám s tou hnědou hnusnou věcí pokoj mne počůrala tak asi fakt plaším zbytečně. Ale lépe plašit než pozdě brečet jak se říká.
  - - - - -
  Jejda, ti byli ale mlsouni:-)) No schffleru jsem už přestěhovala. Každopádně budu hlídat celou noc tu prďolku malou
  2.7.2017 22:03leprechaunek
  Marťaa: juju, my tenkrát taky v klidu nebyli... Ale jestli baští a je v pohodě, tak to bude dobré. :)
  2.7.2017 22:07Marťaa
  Zatím ju. Jsou to asi dvě hodiny. To už by se asi něco projevilo ne?
  2.7.2017 23:06leprechaunek
  No teď jsem mrkla na chytrý google a podle něj je toxická pro psy a kočky, přičemž účinky se projevujou hned podrážděním tlamy a jazyka, pálením a sliněním. Takže jo, skoro bych řekla, že pokud králík po dvou hodinách baští jak má, asi mu tak zle nebude :)
  MImochodem, není to úplně stejný princip, protože u téhle potvory je toxickou látkou oxalát vápenatý, ale ten dělá krystaly, které dráždí ústní dutinu... nooo a zrovna králíci jsou na tohle dost odolní, spousta jich normálně miluje kopřivy.
  Takže bych se asi bála ještě o to míň :)))
  2.7.2017 23:17Marťaa
  děkuji. Jsem klidnější. Jak jsem ji před chvilkou pozorovala, tak nepapala, přímo se nacpávala. A to i granulemi. Takže to snad bude v pořádku. Předtím schroustala seno z bojínku, normální seno a pásla se i na okurce. Mám moc mlsnou šikulku. Kytku jsem dala do druhého pokoje. Budou tak v bezpečí obě
  2.7.2017 23:49leprechaunek
  Marťaa: není vůbec zač. Držím palce, ať je to opravdu v pořádku. :)
  3.7.2017 11:04Lucka k
  Ahoj chtěla bych se vás zeptat jestli s tím nemáte zkušenosti . Zničeho nic mi do králíkárny začali lézt uchavci normálně jsem je vyhazovala ale dneska ráno jsem šla a napočetla jsem jich sedumnáct mojí králindě tam lezou do jídla pelíšku a záchůdku dokonce i po ní lezli ,nevíte jak se jich zbavit aniž by se něco stalo mé králindě?
  3.7.2017 13:20weksernates
  Lucka k. - Co jsou uchavci??
  3.7.2017 15:25leprechaunek
  weksernates: podle wikipedie škvor :))) Taky to slyším poprvé :)
  Ale co s tím nevím, my je máme akorát na keřích na zahradě, kde nikomu nevadí...
  3.7.2017 18:12Bublinka the bunny
  Po delší době zase pár fotek Bublinky http://www.kralici.cz/alba.asp?a=24763
  3.7.2017 18:27weksernates
  leprechaunek: To jsou mi věci:-) Vzhledem k tomu, že máme byt se zahradou, tak tu najdu ledacos, dokonce i chroustíky, ale uchavce alias škvory jsem tu ještě neviděla. No co není, může být:-)
  3.7.2017 20:16Paja83
  Dobry den, mela bych dotaz. Meli jsme jiz dva kralicky (po sobe). Oba to byli samci. Prvni byl mazlivy, druhy znackoval a kousal. Da se rict, zda treba samicky jsou mazlivejsi? Nebo nejake plemeno je milejsi? Mam deti 4 a 5 let a chtela bych jich nabidnou i nejake pohlazeni kralicka. Dekuji
  3.7.2017 20:25leprechaunek
  Paja83: nedá. Neplatí to ani o pohlaví, ani o plemeni. :) Říká se to o beráncích a sem tam o teddících, ale z místních zkušeností to má s pravdou asi tolik společného jako pohádka o Karkulce. :)
  3.7.2017 21:10Paja83
  leprechaunek: Dekuji, myslela jsem si to.
  3.7.2017 21:35Lucka k
  Paja83: jesou nějak přítulný a nepřítulný plemena králíčků ale mám dvě kamarádky co mají beránka a je velmi agresivní jednej kamarádce se zakousl do ruky a nechtěl pustit ale jindy je i jako mílijus je náladoví a já chovám lvíčky a teddy králíčky a ty jsou všichni přítulní ale sem tam na mě samice vrčí když jí zametam klec se jí nelíbí ten smeták :D příde mi že teddy a lvíčci (lví hlava)jsou asi fakt nejpřítulnější :))
  - - - - -
  Ahoj chci se vás zeptat spíš poradit za dva týdny mi příde sameček a nevím jméno mohli by ste poradit :)
  3.7.2017 22:21Marťaa
  Ahojky, Ňufinka je v pořádku. V noci už mi přestavovala pokoj:-)). Mám u postele škvíru, kam nechci, aby malá chodila. Mám tam danou krabici a ona ji za zoubky vytahala ven. Můj pokoj už není můj. V neděli jsem přišla do pokoje a ona mne vyhodila:-)). Zadupala na mne, abych šla pryč, že na mne nemá náladu a chce mít klid. Jsem moc ráda že je v pořádku
  4.7.2017 01:31leprechaunek
  Marťaa: tak to jsou super zprávy :))) pořádně ji pohlaď a neboj, spousta z nás tu bydlí u králíků, nikoliv naopak... :-D
  4.7.2017 08:50Berunkas
  Lucka k: opravdu to nezáleží na plemeni ale na konkrétním zvířeti, já měla 3 berany, jedna byla mazlivá, druhý byl až chorobně závislý na mojí přítomnosti a třetí jsem absolutně u prd... nenechá se ani pohladit a když není po jejím tak vrčí. A to že na tebe samice vrčí při zametání je jednak tím smetákem a jednak tím že je to její teritorium a tam nemáš co dělat.
  4.7.2017 10:57Karolína B.
  Ahoj, potřebuji radu. Mám rok a půl starého teddy králíčka. Poslední dva měsíce je to s ním k nevydržení, neustále mi visí na noze. A poslední týden už je to extrémní, mám úplně pokousané nohy a samý strup. Je mi ho hrozně líto, prostě si nemůže pomoct. A já už ztrácím nervy :(. Volala jsem už třem veterinářům a všichni mi řekly, že kastrují až na podzim, že teď v létě to pro králíčka není dobré.
  Máte někdo nějaké zkušenosti? Jak to s ním vydržet do toho podzimu? Moc Děkuji za odpovědi, je to náš miláček a chceme mu nějak pomoci.
  4.7.2017 12:35Anor
  Karolína B: O tom, že by vererináři nekastrovali přes léto tedy slyším poprvé, obzvlášť u samců mi to přijde hodně divné... Tady asi pomůže opravdu jen ta kastrace, případně mu můžeš pořídit plyšáka, nebo měkký míček a když po tobě půjde, tak mu ho podstrčit a třeba si dá říct a vyřádí se na něm. Ale když už jsi to nechala zajít takhle daleko, tak to asi nepomůže. Odkud jsi? Případně jukni nahoru nad diskuzi, je tam seznam schopných veterin...
  4.7.2017 12:54Karolína B.
  Anor: Moc ti děkuji za odpověď. Jsem z Prahy, právě jsem si také říkala proč až na podzim, prý kvůli horku. No už nebudu otálet, seženu nějakého jiného veterináře. Plyšáka jsme zkoušeli a vůbec nezabral, ještě pořídím ten míček. Můžu ještě jeden dotaz? Jak dlouho po té kastraci mám být s králíčkem doma? A někde jsem četla, že kastrace mění povahu, je to pravda?
  4.7.2017 13:55leprechaunek
  Karolína B.: brnkni na Hůrku nebo H-Vet, kontakty nahoře v sekci veteriny.
  Jako tohle je docela nesmysl, zvíře s akutním problémem v břišní dutině přece taky nepočká do podzimu, až se ochladí... a u samců králíka nejde o žádný extra složitý zákrok. Že se do toho někteří veti nechtějí pouštět, to budiž, ono to horko u stresovaného králíka přece jen bude trošku rizikové, ale jako překážku pro kastraci mladého zdravého zvířete bych to teda fakt neviděla.
  4.7.2017 14:29Anor
  Karolína B: Za mě v Praze rozhodně MVDr. Valeš z H-Vet... Chodíme tam s Borisem od začátku. Kastroval mi ho, teď jsme zas řešili problém s ušima a nemůžu si vůbec stěžovat. No a doma se samečkem být nemusíš vůbec, normálně můžeš do práce. S jídlem většinou nestávkujou. Jen teda na týden na dovolenou bych asi nejezdila... =) Já si tedy plánovala, že budu s Borisem doma (to jsem ještě chodila do školy a měla jsem volno před zkouškou), ale hned druhý den mě přítel vezl se slepákem a doma to museli zvládnout sami. Přežili to oba, nejhůř jsem na tom asi byla já - možná karma. =)
  Jinak co se povahy týče, nezmění se. Jen se zklidní a nebude si tě vášnivě namlouvat, ale jinak jsem nepozorovala žádnou změnu. Jen mi to zvíře přijde takové víc vyrovnané a v pohodě. =)
  5.7.2017 12:23Danielka7
  Ahoj, můžete mi poradit? Od rána mi králík leží jen v rohu a převaluje se z jedné strany na druhou. Neudělal ještě ani krok. Ani nejedl a nepil od rána. Myslíte, že jde jen o nějaké zažívací problémy? Nebo mám shánět radši veterináře?
  5.7.2017 12:39Buub
  Danielka

  pokud králík nežere a nepije, nejedná se NIKDY jen o nějaké "jen".
  5.7.2017 13:03Anor
  Danielka7: Pravděpodobně ho bolí bříško, to je nejčastější. První pomoc jsou kapičky Sab simplex volně prodejné v lékárně, nebo kmínový odvar (lžička kmínu, zalít cca 150 ml horké vody, nechat vyluhovat, scedit a vlažné podat králíkovi) někdy to pijou sami, někdy ne a musíš jim to podat stříkačkou do tlamky. Je to první pomoc, pokud se to do pár hodin nezlepší, tak určitě veterina a do zítra bych nečekala. Králík jíst musí.
  - - - - -
  http://www.kralici.cz/pages.asp?f=prvni-pomoc#lekarnicka
  5.7.2017 19:43Lucka77777
  Dobrý den.

  Prosím o radu. V pondělí ráno jsem jela ke známé.(ma rodit, tudíž potrevuje, aby s ni neustále někdo byl) Králíci měli oba vodu seno i granule. Nakonec jsme tam přestali a vrátili se az v úterý kolem 7me hodiny. A jeden z králíků si shodil napajecku, nevím jak je to možné, nikdy se nám to nestalo. Okamžitě jsem mu dala vodu. Napil se, ale malo a ted pit nechce. Ani nezere. Jen sedi na domecku a jakoby usina......Jak mu mám pomoct? Vim, ze je to moje hloupost, tak bych prosila o rady...
  5.7.2017 21:19Anor
  Lucka77777: Myslím, že pro vás taky platí přesně to, co jsem psala o příspěvek níž. Pokud nejí už od včera, tak bych možná ani kmín nezkoušela a pohledala v okolí veterinární pohotovost. Pokud pohotovost není, tak bych podala kmín, rozmočila granule, králíka dokrmila a na pohotovost vyrazila nejpozději zítra ráno.
  - - - - -
  Ty granule se dají rozmočit i v tom kmínovém odvaru, abys nemusela uška trápit 2x...
  6.7.2017 13:56d.b
  co znamená kdzž mě kousl králík
  6.7.2017 17:38weksernates
  d.b - Co asi, prostě vás kousl. Moc jste toho nenapsala či nenapsal, nikdo nemá věšteckou kouli, aby věděl, co se stalo.
  6.7.2017 18:25Nikol178
  Dobrý den, promiňte že vás otravuji ale potřebuju radu od vás. Totiž naše malinká králičice pokaždé když jí chci vyvenčit žere trávu já nevím jestli jí muže nebo né přišlo mi že je hladová ale jídla má dost prosím poradíte mi.
  6.7.2017 18:28weksernates
  Nikol178 - jak je králinda stará?
  6.7.2017 18:33Beruška 654
  Ahoj poradite mi prosim muj kralicek nechce jist granule ktere jsem mu včera koupila i kdyz ma hlad neji je, radsi si da pamlsek.
  - - - - -
  weksernates - asi 3 měsíce ztratil se mi rodný list tak nevím narození.
  6.7.2017 18:33Nikol178
  asi 3 měsíce ztratil se mi rodný list tak nevím narození.
  6.7.2017 18:37Lilinka5678
  Dobrý den, mám králíka (český albín, samec, 5 let, chovaný jako mazlík), kterému začala asi před měsícem vypadávat srst hlavně na zádech. Už tam má úplně holé místo a pod srstí se mu tvoří něco jako lupy (taková krupička) už jsme zkoušeli roboran, který vždycky zabral, větvičky, pravidelně chodí ven, má čerstvou i suchou pestrou stravu...Co mám ještě vyzkoušet? Pokaždé pomáhal roboran, tentokrát si už nevím rady.
  6.7.2017 18:38weksernates
  Tak ale už nevím, komu odpovídat. "asi" tři měsíce? Dělali jste rozbor bobků, byla na veterině? Jestli má negativní rozbor bobků, může opatrně zelené. Co máte za granule? Ty nejsou tak důležité, důležité je seno. Napište víc informací, takhle bychom se tu mohli bavit dlouho.
  6.7.2017 18:43Nikol178
  Na veterině ještě se mnou nebyla nevím jestli s ní byla ta chovatelka máme jí dva týdny. Granule od Oxbow Essentials ,seno má každý den dostatek.
  6.7.2017 18:51Lilinka5678
  Beruška 654:
  Pokud to byly jiné granulky, než na které byl králíček doposud zvyklý, je normální, že je ,,uražený" a nové granulky začne bud papat později, nebo se budete muset vrátit k původním, pokud mu nechutnají... :)
  6.7.2017 19:00Beruška 654
  Lilinka5678
  dekuji ale ty grenule co nechce jist mel u nasi chovatelky a mel je rad ale ted kdyz jsem mu koupila pamlsky nechce nic jineho.
  6.7.2017 19:03Lilinka5678
  Beruška 654
  To je docela pochopitelné :) Váš králíček je zkrátka mlsoun, takže když má pamlsky, odmítá granulky, to je docela typické :D Zkuste pamlsky nejlépe úplně vysadit nebo aspoň výrazně omezit a uvidíte, že bude opět rád papat i granulky.
  6.7.2017 19:07Beruška 654
  Lilinka5678
  no ja jsem to skousela nechat ho den bez pamlsku a vubec nejedl jen nekdy seno pak jsem mu dala ucuchat granulky a jsejne je nejedl :(
  6.7.2017 19:14Lilinka5678
  Beruška654
  Pokud papá seno a především pokud pije, tak se pravděpodobně nejedná o nic vážného. Počkejte pár dní a pokud bude králíček čilý a veselý, bude pít a jíst to seno, zkuste třeba jiné granulky. Možná si potřebuje dát pár dní dietu a nebo mu prostě přestaly chutnat :)
  ------------------------------------------------
  A prosím - nemáte radu i vy pro mě? Svůj problém jsem popsala o několik řádků v diskuzi níže, týká se srsti mého králíka :/ :)
  6.7.2017 19:51Anor
  Lilinka5678: Pokud má holé místo a na něm lupy, tak Roboran nezabere. To vypadá na nějakého parazita, napadá mě dravčík, nebo plíseň. S jistotou to zjistí jen vezerinář, když udělá z postiženého místa stěr a vzorek vyšetří.
  7.7.2017 17:44kvítek
  ahoj chci se zeptat mám doma samičku morčecí je sama tak jsem jí koupil kamaráda zakrslého králíka mám krmení pro morčátka můžu dát králíkovi krmení pro morčátka?
  7.7.2017 18:27Angelo Mattoni
  Ahoj. Tak po více jak 2 měsících jsem si dnes převzal Sofču z péče veterinářky. Tlapky má již zahojené, jen se jí povedlo udělat nový úraz - zřejmě nalomit prst u tlapky. Stalo se jí to nejspíše při tom jak se zuřivě snažila odstranit záchod z klece. Od doby co začala marodit, tak totiž přestala chodit na svůj záchod, kam byla předtím zvyklá a nyní čůrá i bobčí zásadně po celé kleci (nejvíce tedy v koutech) do podestýlky. Ještě horší je, že po opuštění klece se do ní nejspíše ani nevrátí a bude záchodit kdekoliv po bytě, což by jí dříve ani nenapadlo, to si hezky běhala zpět do klece na záchod. Musím to vyzkoušet, mám jí doma teprve chvíli.
  Vůbec nechápu proč tak změnila své chování a zničeho nic přestala chodit na záchod. Jediné co mě napadá je to, že předtím neměla v kleci podestýlku a tu měla pouze v záchodu, což bylo prý špatně kvůli otlakům na tlapkách. Tak nyní když má podestýlku po celé kleci, bere jí jako záchod celou, nebo nevím. Proč by potom ale záchodila i mimo klec na podlahu kde podestýlka není? Netuším co s ní, jestli ale opravdu nebude chodit alespon do té klece, tak jí nebudu moci vůbec pouštět mimo klec, což by byla chudák. Nebo máte nějaký nápad jak jí zase naučit na záchod?
  7.7.2017 18:41kvítek
  Ahoj Angelo Mattoni jestli měla Sofča problém s otlaky na tlapkách,tento problém jsem měl taky veterinářka nepomohla tak jsem změnil podestýlku a už několik let používám ASAN,je trochu drahý ale zvířátkům to pomůže.
  7.7.2017 21:23Cranberry
  kvítek- králík není morče. Jiná péče, si o tom něco přečti (stačí tady). Morčecí jídlo jen pokud zrovna nemůžeš jít koupit kvalitní králičí, rozhodně to není dlouhodobé řešení.
  - - - - -
  No a taky mám dotaz... Je lepší klec 100x55x55 nebo 120x60x50? Králík je většinu dne venku z klece, tak aby to nebylo zbytečně velké...
  7.7.2017 21:27Terii
  Dobrý den mám 2 měsíčního králíčka pořád čůrá vedle záchodů a když je venku tak čůrá vedle poraďte mi prosím proč to dělá a jak ho mám odneučit?
  7.7.2017 21:51Cranberry
  Terii- nahoře ,,Rady pro první týdny" a tam je vše rozepsané. Vyčistit, když je to na podestýlce tu dát do záchodku. Vynadat za čůrání mimo klec. Pochválit za použití záchodku. Zkus experimentovat s podestýlkami, mít ji jen v záchodku-zbytek klece kobereček.
  7.7.2017 23:17Nikolkam
  Ahoj, bohužel mi asi prochladl králíček, pšiká jako kdyby měl rýmu, ale z nosánku mu nic neteče. Pšiká tak 2-3x denně, víc ne.Je nějaká možnost jak mu pomoci doma. A jak poznám kdy už je čas jít k veterináři? Děkuji
  8.7.2017 08:32PavlaS
  kvítek: Kup jí další morčecí samičku. Zakrslý králík opravdu není společník pro morče.
  8.7.2017 09:29Merlouska
  Cranberry: pokud na to mas prostor, tak ber tu vetsi - i kdyz je kralik vetsinu dne venku, tak stejne pri tom zavreni urcite oceni vetsi prostor.
  8.7.2017 12:40Terii
  Chci se zeptat jak čistíte ťapky a zadeček od čůránek?
  8.7.2017 12:55Merlouska
  Nijak, protoze moje kralikova s tim zpravidla nema problem - a kdyz uz ma (treba proto, ze si vyhrabe podestylku ze zachodu, vycura se na holy plast a slapne do toho), tak si ty packy umeje sama.
  Jakou pouzivas podestylku a jak casto cistis zachod? Pripadne mas nejake jine vysvetleni, proc je tvuj kralik spinavy od moci? Tady je nutne zacit - kralik je sam o sobe cistotne zvire a urcite nestoji o pocurane packy a zadek, takze tam bude v necem problem.
  8.7.2017 14:43Jiinka
  Zdravím všechny v diskuzi.
  Mám dotaz: jak častá je nákaza myxomatózou nebo králičím morem? Přenáší tyto nemoci komáři často? Předevčírem večer mi do pokoje nalítalo hodně komárů. Králince jsou 2 měsíce. Vypadá zdravě a pořád stejně jako předtím, ale hodně se bojím, jestli se nemohla nakazit, protože ještě není očkovaná.
  Díky za odpověď.
  8.7.2017 15:26Daniberu
  Jiinka: No...často...Ono spíš záleží na tom, jaká je v tom místě zrovna situace. Pokud tam tyhle nemoci řádí, je ta pravděpodobnost samozřejmě vyšší, než když je "klid". Ona náhoda je blbec a nakazit se může králík i v zimě v paneláku, ale zbytečně se nestresuj. Hlavně ji do toho očkování raději chraň některým z vhodných repelentů a doufej, že ten jeden "nálet" ve zdravá přežije. Nemá cenu se stresovat.
  8.7.2017 15:29Jiinka
  Daniberu: Bydlím na Praze 8. Nevíte náhodou, jaká je tu teď situace? Takový přehled mají spíše velkochovatelé králíků, že...?
  Jaký repelent je pro králíky vhodný? Jaká je v jejich případě aplikace?
  Děkuji moc.
  8.7.2017 17:31Daniberu
  Jiinka: Na první otázku jsi odpověděla sama, ale v Praze to snad nebude tak zlé. Riziko je to ale vždycky. Kdyby nebylo, tak bychom neočkovali. Opravdu mi můj veterinář říkal, že pár případů myxomatózy v lednu u panelákového králíka měl. Na vhodný repelent můžeš kouknout tady nad diskuzí ad "Klíšťata". Je to stejné. Osvědčený mám Arpalit neo. Lepší je mechanický. Nedělá takový "kravál". Našemu králíkovi ale stačilo ho zmerčit a byl v trapu. Musela jsem si ho stříkat na ruku a tou teprve pak rychle nanést na ušouna :).
  8.7.2017 18:37Jiinka
  Daniberu: Dobře, to jsem trochu klidnější. Na repelent kouknu a rozhodně pořídím. Děkuju za pomoc :)
  9.7.2017 00:43Nastreia
  Jiinka: ahoj já řešila stejný problém. Leia se narodila v červnu a od července, kdy jsme ji našli, jsme řešili pacinku, operace atd, takže musela přežít léto bez očkování. Koupili jsme sítě do oken. Nalepovací.
  - - - - -
  Mrkni na net, je jich tam spousta a nejsou zas tak drahé a já byla v klidu :)
  9.7.2017 12:05Bublinka the bunny
  Jiinka:http://www.kralici.cz/pages.asp?f=klistata
  9.7.2017 15:10Jiinka
  Tak repelent už máme, stačí jen ho aplikovat.
  Bydlím v bytě a sítě v oknech máme, jenže se přes ně stejně nějak dostali.
  9.7.2017 22:12Katka1840
  Ahoj,chtěla jsem se zeptat,jak poznám slepotu u králíka.Děkuji za odpověď.
  10.7.2017 00:32Aires
  Ahoj všem, za dva dny se chystám na dovolenou a ušatý darebák pojede na týden prázdnin ke známým. Samozřejmě mám o něj obavy, doufám, že ho tam děti nebudou moc trápit. Proto se chci zeptat,jak snáší vaši králíčci případné odloučení a nové prostředí? Vůbec nevím, jak se na cizím místě bude chovat, aby jim tam nezlobil :)
  10.7.2017 11:00Daniberu
  Aires: Promiň, ale nevím, čím by tě tady někdo mohl uklidnit. Určitě je tady dost těch, kdo na nějakou dobu musel králíka svěřit někomu do péče a zkušenosti budou nejspíš dost různé. Záleží na povaze králíka i dotyčných lidí. Jsi to ty, kdo zná na rozdíl od nás svého králíka i své známé. Já bych tě ráda uklidnila, ale bylo by to opravdu jen ničím nepodložené utěšování. Je velice pravděpodobné, že ten týden přežije jak Nessík, tak i jeho dočasní pečovatelé, ale jestli to bude i k oboustranné spokojenosti, to ti tady asi nikdo neřekne :).
  10.7.2017 15:46Mišenka1994
  DOTAZ, Co vám pomohlo a zácpu? už třetí den nekadí, nechce papat jenom občas kousek mrkve a sena, granule vubec a semotamo skřipe zubama. nevim co s nim :/
  10.7.2017 15:57Daniberu
  Míšenka 1994: Pokud už to trvá tři dny, na nic nečekej a jdi na veterinu! Pokud možno k takovému veterináři, který se na králíky specializuje, nebo s nimi alespoň má dostatek zkušeností. Někteří doporučovaní jsou nahoře v liště (Veteriny).
  10.7.2017 16:37Aires
  Daniberu: děkuji :) samozřejmě obavy jsou, ale věřím, že o něj bude dobře postaráno :) Nessík je ale pěkný lumpík tak očekávám konplikace :) Proto se ptám na zkušenost ostatních, jestli jejich králíčci nějak dramaticky reagovali na změnu prostředí :) Napůl totiž očekávám nějaké loužičky na truc a tak :D
  10.7.2017 17:57Anor
  Aires: Ono hrozně záleží na králíkovi a na prostředí, přesně jak píše Daniberu. Borise nám hlídali rodiče už několikrát. První dva pokusy byly katastrofa. Boris se snažil přeznačkovat mamčina kocoura, zlobil. Mamku ošklivě pokousal, protože nemohla pochopit, že králík není kočka a do klece se mu nesahá. Nakonec Boris skončil v ohrádce a oddechli si všichni, jak rodiče, tak kocour, tak králík. Naopak u babičky, kde nebylo jiné zvíře, byl Boris téměř vzorný. Prvně si zabobčil celý svůj prostor, aby bylo jasné, že tam je Borisovo, našel si svoje místečko a byl zlatý. Teda... až po tom, co babičku pokousal, protože měla stejnej problém jako mamka. Babi mu teda nesahala do klece, ale došla k němu, když spal, sklonila se a chtěla ho poškrábat na nose... Boris jí prokousl prst. Nevím, kdo se lekl víc. Ale teď už je to fajn, po 4 letech si rodinka začíná zvykat, že králík je trochu svéráz a přestávají se ho bát. =)
  - - - - -
  Mišenka1994: Po třech dnech už nepomůže nic jiného, než okamžitě sbalit králíka a mazat na veterinu. Tohle je zlé. Na veterině jste měli být už předevčírem.
  10.7.2017 19:46BarčaG
  Ahoj všichni pamětníci!
  Trochu opožděně dávám na vědomí, že Bubáček oslavil v červenci 11.narozeniny!
  10.7.2017 19:50leprechaunek
  BarčaG: pamětník nejsem, ale posíláme veeeeeliké pohlazení a obrovskou gratulaci, to je nádhera :)))) Tak ať ještě zdravíčko co nejvíc vydrží :-)
  10.7.2017 20:00Aires
  Anor: děkuji za zkušenost :) Tak Nessík je taky celkem svéráz a velký pán domácnosti. :) Nemá rád nošení, tahání, takže předtím děti varuji, ale myslím, že na pokousané prstíky taky dojde :) Sama jsem zvědavá, jak se tam bude chovat. Jestli jako vzorňák nebo bude zlobit více než doma :)
  10.7.2017 22:05BarčaG
  Leprechaunek: díky moc..😍
  10.7.2017 22:24KaK
  BarčaG: Přidávám se ke gratulantům, úžasný věk, tak hlavně ať zdravíčko slouží :)))
  10.7.2017 22:54Marťaa
  BarčaG: také se přidávám ke gratulantům
  11.7.2017 07:44Daniberu
  BarčaG: Bubáčkovi přejeme všechno nejlepší, hlavně zdraví! Posíláme podrbkání oslavenci a velikánskou gratulaci jemu i tobě! Jdu se taky omluvit Bertíkovi, že mu v jeho 6ti letech říkám dědku, když je vlastně sotva ve středním věku :)).
  - - - - -
  Teď mi došlo, že Bertíkovi je těch 6 let zrovna dneska :).
  11.7.2017 08:16Anor
  BarčaG, Daniberu: Oběma oslavencům moc gratulujeme a posíláme poškrabkání za ouška =)
  11.7.2017 10:34Daniberu
  Anor: Díky. Poškrabkám ho za tetu Adélku hned jak se vzbudí :).
  11.7.2017 10:43Perrita
  Taky se připojuji ke gratulantům a přeju Bubáčkovi i Bertíkovi vše nej nej a poslušné paničky! Protože jsou to oba kluci, Runička vzkazuje "mrú, mrú". :-)
  11.7.2017 10:52Nastreia
  Přidávám se s gratulaci ;)
  11.7.2017 11:38Daniberu
  Holky vyřídím a děkuji :). Runiččino "mrú, mrú" ale Péťo, s prominutím, radši ne. Už takhle ho mám co odhánět :)).
  11.7.2017 12:03Julii
  Ahoj všem prosím o radu. Můj králíček si vytrhl drápek při běhání. Trochu tekla krev, vyčistila jsem mu to peroxidem. Spraví se mu to? Normálně chodí, jen jen zlý a trucuje :) Dá se pro něj udělatještě něco?
  11.7.2017 12:57Candík
  Julii: moc toho udělat nemůžeš, kromě toho, že budeš sledovat, zdali se místo nezanítilo. To bysi pak musela s králíčkem na veterinu. Jinak drápek mu zase doroste, ale pokud si ho vytrhl i s lůžkem, tak už nenaroste.
  11.7.2017 13:41leprechaunek
  Dani, já hlavně gratuluju, že nejsi ostuda jako ehm, některé přítomné, a na Bertíkovy narozeniny nezapomínáš :-D
  My se pochopitelně připojujeme ke gratulaci a přejeme ještě dlouhá spokojená léta, ať už s mrů mrů nebo bez něj :-D
  11.7.2017 14:42Alpa
  Taky se se Zorkou přidáváme a posíláme ušatým oslavencům přání všeho nej, nej nej a ještě móóóc lumpáren !!!!!
  11.7.2017 16:12NinjaMozzie
  Ahoj vespolek,
  tak jsem o víkendu zjistila, že máme králičici bodyguarda! Naši dva ušáci mají velký v obyváku 2x2m velký výběh, ve kterém každý víkend děláme velký úklid. Mladšího vzteklouna vždy zavřeme do přepravky a dáme do vedlejší místnosti a Ninju necháme tam, úklid ji vůbec nevadí, vždy si lehne pod lavici a v klidu kouká na nás.. tentokrát jsme Mozziho nezavřeli, že to zkusíme bez toho.. nešlo to, okamžitě začal startovat a chtěl na nás naběhnout. V tom se Ninja rozhodla nás před ním bránit, svým ohromným tělem zatarasila vchod do klece a kdykoliv se Mozzie přiblížil ke vchodu, tak ho odehnala :-D no a po úklidu hned zase největší kamarádi, co si navzájem olizují hlavičky.
  11.7.2017 16:28Natka.B.
  ahoj potřebuji pomoc mám pětiměsíční samici co asi poslední měsíc apůl se naučila startovat a kousat předtím to byl velký klidas vše jí vylo jedno ale ted když jí chovám tak mi začne kousat do ramen a musím jí položit pak je docela v klidu a když jí chci pohladit startuje mi po ruce nechápu proč chovám se kní dobře má co chce a přesto byla cca do těch 3,5 měsícu úplně jiná klidná hodná dycky přiběhla a já jí podrbala na hlavičce tam to má nejrači je strašne náladova ale dneska sem jí chtěla pohladit a zahryzla se mi do ruky ale zase pustila nic moc do krve ne ale škrábance ano a když si jí chci pochovat občas jakoby chraptí či brumlá víte co myslím chci se zeptat myslíte že je to jen ta puberta? nebo něco víc minulá samice to dělala taky ale pak umřela tak se bojím i o tuhle
  budu vděčná za každou pomoc :)
  11.7.2017 17:32Králík123
  Zdravím, od kdy pozná veterinář u malého miminka králíka zda je to holka nebo kluk. Děkuji
  11.7.2017 17:54Anor
  Králík123: Veterinář to nemusí poznat vůbec, až než samečkovi slezou varlátka. Spíš bych vsadila na letitého chovatele, ten to dokáže relativně bezpečně poznat v 6ti týdnech. Někteří borci i dřív.
  11.7.2017 18:00anima
  BarčaG: to je nádherný věk, všechno nejlepší mému oblíbenci! :)
  11.7.2017 19:10Micínečka
  Ahoj, má tu někdo zkušenost s pořízením dvou mladých králičích kluků? Chováte je ve stejné ohradě? Nechali jste je kastrovat (kdy)? Snášejí se? V kartě soužití jsem četla, že se začnou prát. Mám doma už jednoho králíka (holka, 5let, nekastrovaná) a uvažuji o dalších, aby měla s dalšími králíky alespoň nějaký kontakt. Díky za odpověď :)
  11.7.2017 19:35Lucka k
  BarčaG: gratuluji krásný věk :))
  11.7.2017 19:47Berunkas
  Micínečka: soužití králíků je vždycky risk, já měla páreček (kluk kastrovaný) a vyšlo to, jenom si vystačili spolu a mě už tolik nepotřebovali. Současné králíkové bych si netroufla domů přinést ani rybičku natož druhého králíka, vynesla by nás v zubech všechny :D
  11.7.2017 20:54Micínečka
  Berunkas: Díky, doufám, že mi to vyjde, ale naštěstí mám ještě jednu klec v zásobě jako záchranu.
  11.7.2017 22:09Marťaa
  NetkaB: ju, osobně, co jsem tu na diskuzi vysledovala, malá se dostává do puberty a holt už začíná projevovat svou vůli. Pokud jinak papá, hobká, bobčí a nic nechybí, tak dospívá. Přeji pevné nervy.
  11.7.2017 22:16Natka.B.
  Marťaa: Moc děkuji nene nic jí nechybí vše je v pohodě už jsem se lekla děkuji
  11.7.2017 23:46Bibi25
  Fobry den, moje kralicice se zacala chovat dovne stale mi beha u nohou kamkoliv se hnu. A vypousti bobecky coz jindy necela je krasne naucena na zachod. A krom vypousteni bobku zqcala sztasne zapachat. Ma nekdo s timto probleme zkusenosti? Dekuji.
  12.7.2017 00:16Marťaa
  NetkaB: tak mě ještě napadlo, kolik má maličká prostoru? Já jsem svoji prďolku adoptovala od sestry již dospělou s tím, že pozor kouše. No sestra ji měla v malé kleci. Máš vidět, klec letěla jako první a pořídila jsem jí velkou 120x60 myslím. A co jsem ji sestavila, dvířka jsem zavřela jen jednou a to když jsem pod ni šoupala koberec. Ňufísek se pomalu osmělovala, nejdřív začala vylézat z klece, pak postupně opanovala celý pokoj a teď jsem na podnájmu já u malé. Taky platím královský nájem:-)). Nekousla mě ani jednou. Zrovna jsem jí povybírala chloupky, pač líná a to mi u toho chroupá zoubkama, jak je spokojená.
  - - - - -
  Jo ještě dodám. Z vaničky bývalé klece (na délku tak půl metru) je dneska venkovní záchůdek. Malá si ho oblíbila tak, že do záchudku v kleci ani nechodí.
  12.7.2017 09:57nellýk
  Zdravím,potřebovala bych poradit ohledně klíšťat.Četla jsem tady článek o klíšťatech,co je na ně nejúčinější,ale nevím co si mám vybrat,aby to naší králičici neublížilo.S jakým přípravkem máte zkušenosti Vy a co je podle Vás nejúčinější?Děkuji za odpověď.
  12.7.2017 11:19leprechaunek
  nelllýk: Arpalit Neo :) Buď ve spreji, nebo pokud máš lekavějšího králíka, tak s mechanickým rozprašovačem. Naprostá zdejší klasika, a funguje fakt výborně. :)
  12.7.2017 12:48Králíček2016
  Chtěla bych se zeptat jestli je dobrá zábava pro králíky králičí hop. Můj králíček rád skáče a hopsá a přeskočí skoro všechno ,myslím, že by ho to mohlo bavit. Ale nejsem si jistá jestli je to bezpečné.
  13.7.2017 07:51Anor
  Králíček2016: Tak to strašně záleží na tvém přístupu. Pokud si pořídíš pár překážek a budete si s ušadlem hopat doma v obýváku, nebo na zahradě, tak v tom nevidím problém. Uvidíš, jak se na to bude tvářit a jestli ho to bude bavit.
  Pokud se hopu chceš věnovat závodně, tak stejně budeš muset začít doma. Naučit ušáka na kšírky, na překážky, celkově se s ním sžít... a když ho to nebude bavit, tak ho nenutit. Co jsem tak četla, tak na závodech je nutné mít prostor pro králíčka, seno, vodu... králíček musí být očkovaný a zdravý. Ale pořád se dostane do styku s jinými králíky, takže je asi lepší aby byl i kastrovaný.
  Tady moc příznivců hopu není, já třeba úplně proti nejsem. Ale řekla bych, že to má být spíš zábava pro králíka i tebe, než se honit za výkonem a králíka šikanovat. Hopu se věnuje například Bára Homolková, která i chová králíčky (CHS Smart Bunny), ta by ti třeba poradila víc. Já bych třeba Borise hopat neučila, i tak vyskočí výš než je mi milo a ještě ho v tom podporovat... to určitě. =D
  13.7.2017 08:51Cicmud
  Anor jeee od Bary mam Benika,je to syn jejiho kralicka,co s nim hop skace. A hop s kralickem dokonce jezdi skskat i nase veterinarka se sestrickou,pani doktorka ms zas netere Benika :-D
  13.7.2017 09:15Anor
  Cicmund: Já od ní mám Borise. Byl to jeden z jejích prvních odchovaných králíčků. Borisova sestřička taky závodně hopala, snad i na mistrovství ČR. =) Jenže já nechci, aby se mi to zvíře houpalo doma na lustru. Stejně mám podezření, že je Bára kříží s veverkama.
  Ale měla jsi vidět jeho nadšení, když jsme rozložili štafle a vedle nich ještě stála stolička. To byla panečku překážková dráha pro králíka. =D Přítel až tak nedšenej nebyl, když se snažil pracovat a nešlápnout na králíka, který tudy absolutně nečekaně proskakoval jak neřízená střela.
  13.7.2017 12:33Cicmud
  Anor ha ha uplne ho vidim :-D u Benika se zatim skakaci geny neprojevili ;-)
  13.7.2017 18:49Thy.
  Ahoj, chtěla bych se zeptat, naše králíci princezna z ničeho noc začala mít oranžovou moč. Nevíte někdo z čeho by to mohlo být?
  13.7.2017 19:02Candík
  Thy: moč zbarvují i některé bylinky, např. pampeliška, nebo mrkev. Pokud nemá přímo v moči krev, tak je to normální.
  13.7.2017 19:16Thy.
  Candík: Mockrát děkuji!
  13.7.2017 20:35Hanika
  Ahoj,chtěla bych se zeptat,nemáte někdo zkušenost s tím,že by měl Váš králík zvětšená játra?Byla jsem u vet.dostal injekci a mám dávat pampelišku.
  13.7.2017 20:44Mišenka1994
  Prosím uklidněte mě, kdo byl na operaci střev, že to dopadne dobře, i když je to hodně špatny :( Máte někdo vlastní zkušenost??
  13.7.2017 22:34Cranberry
  Thy- občas se to stane po mrkvi
  13.7.2017 23:41kvítek
  Prosím o radu mám doma zakrslého králíčka a potřeboval bych ho ostříhat nevíte který strojek by se hodil na stříhání?
  14.7.2017 08:4612
  Dobrý den.
  CHci se zeptat proč můj králík hrabe velké díry?
  Děkuji
  14.7.2017 09:44Belca
  Zdravim, chtěla bych se zeptat jestli je tu někdo z českolipského kraje a může doporučit nějakého dobrého veterináře na kastraci samičky králíka. děkuji :-)
  14.7.2017 09:52Králíček2016
  12-Králíci to májí v genech. Můj králík taky hrabe velké díry tak ho budeš muset nechat vykastrovat nebo budeš se s tím smířit.
  14.7.2017 12:46leprechaunek
  Belca: těžká volba, u vás nikoho "prověřeného" nemáte. Jediné, co můžu říct, chraň vás ruka páně to zvíře svěřit Mejzlíkové z Nového Boru, a nebo ho tahat směr Děčín. Naprosto výborní jsou na ústecké klinice Pod lesem, ale to je zaprvé z ruky, zadruhé tu kdosi psal, že snad nemají inhalačku? Ale to je info z druhé ruky. Jako lidi jsou skvělí, králíky opravdu umí a ošetřují je fakt často. Pak už jedině střelit někoho z bližších podle recenzí, nebo Praha :)
  14.7.2017 13:44Belca
  leprechaunek - volala sem Doksy tam kastrují, ale mám nějaké výtky a takovou operaci bych tam nerada absolvovala. Jinak v Boleslavi to nechtěj dělat a v Mimoňi Vepřek mi operaci z důvodu agresivity králindy rozmlouval. Prý jí mám raději nechat připusti - jo ale co potom s mladýma. Králindě je rok a je agresivní a stále naprdlá, prská neustále, nenechá se pohladit :-(. Už sem vyzkoušela vše. Zvětšila sem jí prostor (1m x 2,5m), nenutím jí do mazlení, nesmí k ní děti aby jí nerušili, má hračky a do dneška i kamaráda bez kterého jinak nežere a je ještě víc naprdlá (samce morčete), jenže dneska ho prohnala po výběhu a ještě se vrhla na mě. Po zdravotní stránce je úplně v pohodě. Venku má velký výběh, když jí prskající do něho dám tak tam celý den naštvaně sedí, nevykaká ani nevyčůrá se bez svého záchůdku a tak záchůdek cestuje všude s ní :-). Nikdy se jí nic nestalo a nikdo jí neublížil. Ta agresivita se zvyšuje s falešnou březostí - od pondělí stavíme hnízdo. Uvažuji o bachových esencí a nebo risknout tu operaci? Nebo jí ještě můžu zastřelit suchým rohlíkem až bude zase po ránu vyset na pletivu od dvířek a lomcovat s nimi jak nějaké divoké zvíře :-D
  14.7.2017 14:38leprechaunek
  Belca: operace. Jinak jsi bez přehánění úžasná, že jsi neposlechla veterináře s tou kravinou "radši připustit" - a až odchováte mláďata, tak co??? Že něco takového dostane diplom, to ještě chápu, ale boha jak to může provozovat úspěšnou veterinární praxi...
  Za mě určitě kastrovat, takovéhle potíže jsou stoprocentně indikací k tomu to vyřešit rázně a jednou provždy, vůbec neváhejte. :)
  Lomcování a podobně bych vyřešila úpravou životních podmínek jinak. :)

  Ohledně kastrace, fakt záleží, kam jste ochotní ji dovézt... Já to od Lípy na jih moc neznám, ale tipla bych, že snad nejrychlejší cestu a jistotu nej péče byste měli do Prahy.
  Jak říkám, Ústečáci jsou skvělí, ale tam se blbě dostává a je tam taky, protože mají fakt super pověst, permanentně nášvih lidí :) Netuším popravdě, jestli tam jde se objednat... No a poblíž nic není. Jen abych dopověděla, proč tu ostouzím zmíněnou paní doktorku, tak ta byla fajn na psy a podobně, ale o encefale v životě neslyšela a za dokrmování králíka, který nežral, mi vynadala. Ergo, fakt ruce pryč, to že o králících neví ani prd kromě očkování, je holá realita.

  Fakt bych to celé asi vyřešila poradou nad mapou a objednáním na H-Vet nebo Hůrku v Praze. Ono je otravné s jedním zvířetem cestovat přes půl republiky kvůli jedné operaci, ale je to fakt jistota.
  14.7.2017 15:34Belca
  leprechaunek: moc děkuji za radu. Právě neznalost králíků je docela zarážející i na klinikách mě po telefonu sdělili, že tuhle operaci neprovádí ať si zavolám jinam. U nás v Doksech je dobrá Hrušková, zachránila mi první Belču z kokcidiózi, prý ani nečekala že přežije do rána a mi druhý den ve dveřích s živou Belčou, jo a psa mi taky zachránila (rakovina sleziny). Ale teď byla na mateřský a ta veterinářka co jí zastupovala nic moc, kamarádce málem zabila psa :-(. Tak uvažuji že se domluvím přímo s Hruškovou aby jí operovala. Ty mimča by byli jen dočasný řešení, po mimiskách by podle mě přišla zase faleška a zase problém a to nemluvím o tom kam s nimi. Belča se opravdu psychicky trápí a já nemám jak jí pomoct :-(.
  14.7.2017 17:39Cranberry
  Ahoj, jak to mají králíci s goji (kustovice čínská)? Včera mi pár kousků spadlo a než jsem se zvedla králík je snědl, od toho po ní šílí (jak ji ucítí, prokouše se pro ni i přes mě). Můžu mu dát dalších pár kousků nebo ne?
  14.7.2017 17:44Terii
  Ahoj mám 2 měsíčnýho králíčka a chci se zeptat jestli může jíst trávu?
  14.7.2017 19:06leprechaunek
  Belca - dočasné řešení, no právě, proto mě udivuje, že to některý veterinář vůbec doporučuje. To je fakt zoufalství. :((
  Jinak ta neznalost, no, to máš těžké, kdo se na králíky nevyprofiluje sám po škole, ten je prostě nezná. Brněnská veterinární univerzita, nevím teda jak teď, ale ještě před pár lety byla školou na krávy, prasata, koně, psy a kočky. Soudím, že hlavně starší generace to měla ještě horší, myslím víc orientované na hospodářská zvířata... ti mladí naštěstí vidí svět trošku jinak. :-) Mimochodem moje vetka přes králíky je mladší než já, a je fakt výborná.

  No, každopádně držím palce, ať se nějaké řešení s tou kastrací povede najít. :)
  14.7.2017 20:00Anor
  Leprechaunek: Jani, pořád je to bída. Spolužačka z gymplu končila předloni. Když jsem se zeptala jak je na tom s ušákama, že mám mazlíka doma, tak vyvalila oči, jako bych byla bláznivá. A prej s králíkem za ní vůbec nemám chodit, že je jednodušší ho klepnout, když onemocní a pořídit nového. Jinak je to fakt prima baba a na srazech nás po dvou hodinách většinou násilím rozesadí, aby si nás užili i ostatní. =D Ale králíky prostě ne...
  14.7.2017 20:33Hanika
  Ahojky,tak mám dojem,že mi ten můj Bohoušek umírá...na radu veterináře,abych ho krmila pampeliškou moc nepomáhá...Chudáček,loni v květnu jsem ho našla na procházce a myslela si,že jsem mu zachránila život...:-(
  14.7.2017 20:36rega
  Hanika: a iny veterinar v okoli, co ma este otvorene a vie, co robit, nie je? Zvacsena pecen moze byt len nasledkom uplne ineho problemu... ale ano, je piatok vecer a to sa tazko nieco riesi :(
  Kazdopadne ak nepapa, tak ho dokrmuj kasou a zavodnuj.
  14.7.2017 20:54leprechaunek
  Anor: Adél, tak ono je to svým způsobem normální. Každý tam tíhnul k nějakému druhu zvířat... někdo ke koním, někdo ke psům, fakt byli i tací, co ke kravám... a ono to není jen o subjektivním pocitu, ale pak i docela o šikovnosti na ty zvířata, co tě baví. Takže tohle zase celkem chápu :)) Taky chápu to, že tam nejde učit veškerou havěť od myší po slony... Tohle bych zas možná nedávala za vinu škole, jako spíš té kamarádce :))) Ale to nic proti ní, mojí vášeň pro micáky taky spousta moc fajn lidí vůbec nesdílí :)))
  14.7.2017 20:59Hanika
  rega: děkuji za radu,pít chodí sám...a jakou myslíš kaši...
  14.7.2017 22:13ammmbra
  Hanika - asi bych jela na pohotovost , nenechala kralika trápit,těžko poradit - co ti veterinář řekl ? jenom že má zvětšená játra a nic více?Navrhl nějakou léčbu?Pampeliška by byla asi málo jako lék..jak se králíček projevuje?Válí se na zemi,skřípe zoubkama od bolesti?nejí??Na netu jsem našla info jen o jaterní kokcidioze u králíků http://zverolekarka.com/jaterni-kokcidioza/... pokud králíek nejí delší dobu (třeba půl dne až den)pak je to už velký problém,může mu zkolabovat organizmus..kaši připravíš např. z jeho oblíbených granulí - pár (3-4) granulek rozdrtíš třeba válečkem a přikapáváš teplou vodu a mícháš do konzistence tekuté kaše a vlažnou kaši nabereš do injekční stříkačky bez jehly (tu malou umělohmotnou stříkačk-koupíš v lékarně) králíčkovi pak podáváš nejlepe bokem do pusinky-návody jak krmit králíka jsou i na youtube...ale to měl s tebou probrat a řešit veterinář..co ji píchl za injekci?
  15.7.2017 09:53Eddiee
  jak pomoci memu kralickovi? vcera se s druhym kralickem i kdyz nejsou spolu a byli jen pusteni trisinku potloukli..malickej byl v poradku ale rano dnes jsem zjistila ze zavira ocicko a na konci ho ma drobet cervene,lze to ledit jen masti? nemohu se bohuzel v nejblizsi dobe dostavit k veterinari
  15.7.2017 10:59Farsallka🐇
  Ahoj,chtěla bych se zeptat jak přemluvit mamku abych si mohla pořídit králíčka.bydlíme v bytě 2+kk
  Děkuju za každou radu 😊
  15.7.2017 11:45Cranberry
  Farsallka- Tak třeba že ji budeš poslouchat, uklízet si po sobě a pomáhat jí- to pomůže na skoro všechno :D . Předem si uděláš místo na klec, zhodnotíš jak moc jsi doma a jak nejsi... Aby ses o něj starala sama a platila výdaje za králíka
  15.7.2017 14:14Petra774
  Dobrý deň, len by som sa chcela opýtať či tu je niekto kto používa furminator na svojho králika
  15.7.2017 15:24Hanika
  ammmbra: veterinář řekl,že má zvětšená játra,dal mu injekci proti bolesti a řekl,že mám dávat pampelišku a pokud by se to přes víkend nezlepšilo,mám přijet v pondělí znova...když mu dám hrst té pampelišky,tak jí během dvou hodin zbaští...občas se i napije...polehává,ale i posedí a na váze neubírá,má 2kg...
  15.7.2017 21:15Adelka000
  Dobrý den... 3 dny mám teddy králíčka a rada bych ho naučila na wc. Bobkuje všude po kleci. Zkoušela jsem bobky sbírat a dávat je do plastového wc ale bohužel asi nepochopil ze ma chodit tam. Jinak má v kleci koberec a v rohu plastový wc s peletkami. Nemáte nějaké rady jak ho naučit chodit na jedno místo?
  15.7.2017 21:27Anor
  Adelka000: 3 dny jsou hrozně málo, vydrž. Nad záchod mu dej jesle se senem. Ale některým to trvá dlouho. My jsme bojovali 3 měsíce, ale zvládl to.
  16.7.2017 08:39Triokralicku
  Ahoj, nepřišlo vám, že se zhoršily granulky Supreme Science Selective Rabbit adult?
  16.7.2017 10:32Šárka 07
  Adelka000: Chce to čas a trpělivost. Můj králík to ani po měsíci nepochopil, na radu chovatelky jsem odstranila koberec a až potom přestal dělat bobky všude a loužičky do opačného rohu...
  Ale neboj, chce to fakt jen čas, jak psala Anor 3 dny jsou málo ;)
  16.7.2017 13:17hrasek
  Ahoj. Prosím o radu - sháním veterinu v Praze pro králíčka, která mě vezme dnes. Máte někdo tipy? Hůrka mě dnes nevezme a Bílá hora má dnes zavřeno. To jsou dvě veteriny, na které chodím běžně.
  16.7.2017 13:25leprechaunek
  hrasek: H-Vet podle stránek ordinuje o víkendu.
  16.7.2017 13:27hrasek
  leprechaunek: děkuju, shodou okolností jsem na ní před chviličkou narazila, tak tam pojedu. Jen podle stránek dělá králíčky pouze Dr. Valeš a ten tam dnes není. No snad i tak pomůžou
  16.7.2017 17:58Triokralicku
  hrasek: Pokud jsou tyto dvě zavřené, tak taková udržovací veterina je okvet.cz v Řepích
  16.7.2017 18:07Verča2002
  Dobrý den. Prosím o radu-moje teta má zhruba měsíc a půl starého králíčka. Před pár dny byl odendán od matky z důvodu toho, že se matka chovala divně a byla vzteklá. Mládě je od té doby horší a horší. Není, nepije, nevylučuje, nehýbese a zaklání hlavu dozadu. Nevíme co si s tím počít. Mohl by jste nám prosím někdo pomoc? Předem děkuji.
  16.7.2017 18:10Merlouska
  Verča2002: jedine veterinar. Nevim, odkud jsi, nahore v menu si klikni na Veteriny a zkus se tam podivat po nejake solidni veterine ve svem okoli.
  16.7.2017 18:12Šárka 07
  hrasek: VETCENTRUM, zeptej se na pana doktora Boštičku. Jestli tam bude, šup tam, jinak ne.
  16.7.2017 18:25Buub
  Verča2002

  obávám se, že se jedná o umírající zvíře. jakmile to jen leží a zaklání hlavu, tak je to poslední stadium před smrtí.
  16.7.2017 19:35Hanika
  Tak jsem zkusila dát králíkovi trochu té kaše.Zítra jedeme na tu veterinu,tak jsem zvědavá co nám doktor řekne.Budu chtít vědět pravdu,protože mě to,že nejí, psychicky ubíjí.
  16.7.2017 19:40Ales
  Dobry den, nas kralicek pres noc prestal tapkat na zadni nozicku, ma ji oteklou. Nema stim nekdo zkusenosti??
  16.7.2017 21:35Adelka000
  Anor:
  Šárka 07:
  Děkuji za odpoveď. Já s králíčkama zkušenost nemám proto jsem se ptala paní od které jsem ho kupovala za jak dlouho se králík naučí na wc a ta mi řekla ze do 2-3 dnů tak jsem se už začínala bát.
  Králíčkovi jsou 4 týdny. Myslím si, že je i dost malý na to, aby to pochopil. Co myslíte vy?
  16.7.2017 22:16IvetaH
  Adelka000 - teď se modli, ať tě tu ostatní neukamenují! Přečetla sis něco o králících než sis ho pořídila? Takový mrně má být ještě u mámy �� odstavit se má spravně až v 8 týdnech. A možná ti bude bobkovat pořád, protože se od mámy nenaučilo správné hygienické návyky (chodit konat potřebu do rohu). A původní majitelku bych vůbec chovatelkou neoznačovala, když vezme takhle malý mimčo od mámy ��
  16.7.2017 23:10Moni93
  Hezký večer.
  Potřebuji poradit, podpořit nebo nevím. Mám zamluveného ušáka, kterému je 16 dní. Dnes oslepl na obě oči. Máte někdo doma, měl jste, slepého králíčka? Jak to bylo náročné? Už jednoho ušáka mám, ale je mi jasné, že bez dozoru bych tohle mládě pouštět nemohla a tak se bojím, že bude žít nejenom ve tmě, ale i mezi čtyřmi stěnami klece (když to prezenu), protože Ariel pouštíme i kdyz doma nejsme, aby se proběhla... Chovatelka mi nabídla jakékoliv jiné mládě a rozhodnutí, zda si tohle budu chtít vzít je čistě na mně. Já se toho ale bojím a zároveň nechci, aby musel být prcek uspán, když je to pouze handicap, nic přímo životu ohrožující... :-\
  17.7.2017 00:05Tygrinka
  Ales: S tím musíš na veterinu.
  17.7.2017 09:07hrasek
  Dobré ráno všem. Z ničeho nic mi králíček včera oslepnul na jedno oko a doktorka si všimla, že naklání hlavičku. Má tedy podezření na encefalitozoonózu. Máte s tím někdo osobní zkušenosti? Přečetla jsem si tady specifikaci té nemoci a něco dohledala na netu, ale jsem z toho pořád taková všelijaká. U doktorky jsem se samozřejmě na půlku věcí nezeptala, protože jsem z toho byla absolutně v šoku.
  17.7.2017 09:31Candík
  hrasek: dělala mu paní doktorka krevní odběr na tuto nemoc? Tato diagnóza se dá bezpečně určit až z krevního odběru. Dostali jste na přeléčení Panacur? Pokud ne, tak si ho vyžádej. Zkušenost s encefalkou máme, měl jí můj Candík.
  17.7.2017 09:52hrasek
  Candík: jj testy dělala. Brala moč a krev, ale z krve budou výsledky až v neděli. Panacur nedostal, dostal Meloxidyl. Mám si tedy nechat dát i ten Panacur?
  - - - - -
  Candík: pokud by vám to nebylo nepříjemné - mohla bych se zeptat, jak jste to zvládali? Pokud o tom nechcete mluvit, tak to samozřejmě budu plně respektovat, nechci kohokoliv nutit vzpomínat na těžkou životní zkušenost.
  17.7.2017 10:23Candík
  hrasek: Meloxidyl je spíše na bolest, alespoň si to myslím. Pamacur působí přímo na prvoka, který onemocnění způsobuje. Podle mně paní doktorka neměla čekat na výsledky, ale rovnou nasadit ten Panacur. Zvládali jsme to tak, že jsme brali 28 dní Panacur, pak jsme měli 14 dní pauzu, a poté opět 28 dní Panacur. Po přeléčení se dělaly kontrolní testy. Candík měl bohužel nemoc již velmi rozvinutou, takže jsme toto přeléčování absolvovali opakovaně. Ale přesto jsme to zvládali. on byl moc hodný a chtěl s námi být, tak jsem se o něj starala co to jen šlo. Ještě se zeptám, zdali chodíte na veterinu, kde rozumí králíčkům?
  17.7.2017 10:46hrasek
  Candík: koukala jsem na net na oba ty léky a máš určitě pravdu. Raději si na veterinu ještě zavolám a proberu to s nimi. Přiznám se, že nevím o kterém léku doktorka mluvila, ale říkala, že jej dostaneme až po potvrzení testů. Možná to byl právě ten Panacur. Nechtěla to dávat rovnou, abychom mu spíš neškodili než pomohli. Ale teď vážně nevím co to bylo, byla jsem hrozně ve stresu.
  Normálně chodím na veterinu v Praze na Hůrce a párkrát jsem byla v Animal clinic na Bílé hoře, když mě Hůrka nevzala. Jelikož včera na Hůrce nesloužil nikdo přes králíky a AC má v neděli zavřeno, tak jsem jela do H-vet v Měcholupech. Nechtěla jsem čekat do dneška. Paní doktorka Mertová na mě působila odborně, ale zkušenost s ní nemám.
  17.7.2017 10:56NinjaMozzie
  Moni93: Ahoj, já takovou zkušenost nemám, jen jsem chtěla napsat, že ten malý chudáček určitě bude neskutečně vděčný zvířátko, který bude rád za každý projev lásky. Na druhou stranu, já bych to asi emočně nezvládala, už jen představa, že by ho jinak chudáčka uspali mi vehnala slzy do očí.. Ať se rozhodneš jakkoliv, budu Ti držet palce!
  17.7.2017 11:03hrasek
  Bugsík prozatím jen na jedno oko oslepnul a lehce se mu vychýlila hlava. Zatím je stále šance, že by to mohlo být něco jiného. I když ta hlavička hovoří asi celkem jasně. Ale on to zvládá zatím naprosto bravurně. Na to, že oslepnul přes noc, tak na něm vůbec nepozoruju žádnou nervozitu či něco jiného. Jen chudák jednou vrazil do otevřeného šuplíku, asi ho neviděl a holt prostě neočekával překážku. Ale ochrnutí je pro mě v tuto chvíli noční můra. Nevím, jak bych zvládala psychicky i časově starost o napůl slepého a nepohyblivého králíčka.
  17.7.2017 11:07Daniberu
  hrasek: Pokud budeš volat H-vet, tak v době, kdy bude mít službu paní doktorka Šizlingová. Já tam chodím výhradně k doktoru Valešovi, ale ten je tam až tuším za týden. Doktorku Mertovou neznám a nechci jí křivdit, ale čekat s nasazením na výsledky testu není dobré. Pár dní, kdy by ho bral třeba zbytečně mu rozhodně nijak neublíží, zatímco prodlení v případě, že encefalu má, mu ublížit může dost podstatně :(. U této nemoci opravdu platí, že čím dříve se proti ní nasadí léčba, tím lepší je prognóza. Určitě se nedej odbýt a na nasazení Panacuru trvej! Pokud se zasáhne včas, může tuto nemoc králíček zvládnout zcela bez následků. My jsme toho příkladem. Já pochopitelně nevím, jestli a jak je zasažen v této chvíli ten tvůj, ale čím déle se nechá ten prvok v těle "řádit" a množit se, tím hůř. Držím palce!
  17.7.2017 11:39Nastreia
  Hrášek: ahoj mám známého na hlodavce, dělá i králíčky. Veterina Bohnice Jan Šíma. Bohužel bude až ve středu. Teď je tam jiný, toho nemusím. Pokud bys chtěla zkusit dalšího vet, než bude Valeš (k tomu chodím, ale když není,
  - - - - -
  Jdu za Šímou). Jdi za ním. Zkušenosti má, ikdyz není tam vyhlášeny jako Valeš, řekne co si opravdu myslí a vybavení má také na vysoké úrovni. Řekni že jsem tě k němu poslala já, Šárka Chvalinová. Chodíme k němu celá
  - - - - -
  Rodina i naši známý. Držím moc palce, ať to dobře dopadne!
  - - - - -
  Léčil naší Leie pacinku, několikrát operoval a sám Valeš konstatoval, že perfektní práce i léčba a vše. Bohužel Leia byla zrovna v období největšího růstu, tak jsme pacinku stejně nezachránili. Ale dala bych za Šímu ruku do ohně.
  17.7.2017 11:40Candík
  hrasek: ke komu chodíš na Hůrku, smím-li se zeptat? Včera tam sloužila MVDr. Sekyrová, a ta je opravdu odborník na králíčky. Tento týden má dopolední. S tím Panacurem má Daniberu pravdu. Měla ti ho paní doktorka dát hned, protože čím větší prodlení je, tím hůře se přeléčuje.
  17.7.2017 11:51hrasek
  Candík: omlouvám se, ale teď jsem opravdu nasraná s prominutím. S paní doktorkou Sekyrovou zkušenosti mám a jsem s ní spokojená. Na recepci mi řekli, že tam nikdo na králíčky v neděli není. Většinou chodím k ní a nebo k panu doktorovi Minárikovi. Už začínám být na Hůrku opravdu naštvaná. Minule jsem volala, že králíček už druhý den nežere a oni mě nebyli ochotni objednat, že prý mám přijít další den. Tak jsem jela na Animal clinic a tam šel ihned pod kudlu. Jako kdyby Hůrka nevěděla, že nežeroucí králíček je velký problém. A teď volám, že přes noc oslepnul a oni to taky nechají jen tak? Kdybych pokaždé nejednala na vlastní úsudek, ale na jejich, tak už jej třeba nemám a nebo má zničené zažívání.
  17.7.2017 12:24Karolína123
  Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli někdo nemáte zkušenost s kastrací samečků? Jak to celé probíhá? A jak dlouho se z toho králíček vzpamatovává nebo jak dlouho trvá než se mu rána zahojí? Moc děkuji. K.
  17.7.2017 12:32hrasek
  Candík, Daniberu: mluvila jsem teď s paní doktorkou Šizlingovou a Panacur mi dají, prý je to opravdu lepší. Dnes tam pro něj pojedu. Holky moc děkuji za radu
  17.7.2017 15:23Moni93
  NinjaMozzie: já už to emočně nezvládám nyní a to jsem si ho ani nepochovala.... Nechci si hrát na Matku Terezu a pak pri pohledu na něj brečet.... Bojim se, ze by me jeho omyly a snahy trefit se někam asi zničili..
  - - - - -
  Na druhou stranu nechci být ta, co rozhodne o jeho osudu... Nemohl by prožít plnohodnotný zivot treba jako moje Ariel, byl by ochuzen o dovádění v byte bez nasi peitomnosti a tak.. achjo, jsem úplně hotová z toho
  17.7.2017 16:02Dennie
  Ahoj, mám problém. S králíčkem jsem přijela na týden za prarodiči. Králíček běhal jako vždy, ale už v neděli byl divný. Dnes nechodí z klece. Byl venku jen jednou. Bojím se, aby jí něco nebylo. Jakákoliv odpověď mi pomůže!
  - - - - -
  Přijeli jsme v pátek s rodiči a v neděli rodiče odjeli.
  17.7.2017 17:19rega
  Moni93: no neviem, podla mna zalezihodne na povahe kralika.. poznala so km jedneho slepeho od narodenia a ta potvorka skakala na kreslo a lozila na dtuhu ci tretiu policu do skrine a vobec nijak mi neprislo, ze by mal mensiu radost zo zivota. a ten druhy oslepol na obe ocka vo vyssom veku.. tak pouzival vidiaceho kamosa ako slepeckeho psa, sklopil hlavicku aby mal airbag a bol vsade, kde chcel byt. najradsej teda nicil sadenice na zahrade :))
  - - - - -
  Moni93: jasne, ze omyly a snahy trafit su obcas k placu, ale ako pisem...zalezi ako toberie ten kralik. Ferdik sa zastavil, potriasol hlavou a zmenil smer a bolo to. a ked slo o jedlo, tak to trafil teda neomylne odvsadial :)
  17.7.2017 18:16Moni93
  Rega: dekuji za reakci a zkušenost! Já se fakt bojím, že bych z něj budu fakt nešťastná. Problém mám i s přítelem, který o tom nechce vůbec slyšet. Furt mi to vymlouvá.
  17.7.2017 18:25Jutta
  Moni93: Myslím si, že to zvíře má menší problém přizpůsobit se situaci než jeho páneček. Nemají vyvinutý jenom zrak, ale i čich a hmat. Pokud se mu přizpůsobí prostředí a on si jej osahá, tak by neměl mít nějaké extra problémy. My máme doma extrémního nerváka a někdy je hodně těžké jej vidět vystresovaného. Není možná ani jeho hospitalizace, případně jenom po kritickou dobu. Skoro na sebe nenechá sáhnout a doma za pár měsíců oslaví třetí přineseniny domů. Ale má skvělou oporu ve své partnerce, která jej vždy dokáže uklidnit.
  17.7.2017 19:13leprechaunek
  Moni93: tak za prvé, o jeho osudu nerozhodneš ty, ale chovatelka. Za druhé, já patřím spíš k těm, co by ti to asi vymlouvali. Ono oslepnutí takového mrněte rozhodně není normální - vůbec, jak chovatelka ví, že je slepý? - a pak je otázkou, co dalšího za vrozené vady to zvíře může mít. Třeba nic, ale třeba taky něco fatálního, na co o něj přijdeš ve třech, čtyřech měsících...
  Buď jak buď, já být chovatelkou, hanba by mě fackovala vzít si za takové zvíře peníze. Můžeš si ho zkusit vzít, ona je šance, že tam třeba nic dalšího nebude a že si u vás zvykne... slepota opravdu není fatální, a pokud bude to zvíře ve známém prostředí, tak není důvod, aby se nenaučil orientovat fousky, čichem atd, toho bych se vůbec nebála. Ale vzhledem k tomu, že tě veterinární péče může stát až dost, tak bych s chovatelkou vyjednala darování. I tak jí ušetříš peníze, protože i to utracení by ji něco stálo, a jinak je to mládě objektivně, odpusťte, dobré leda na zkrmení hadovi.
  Jo a ještě něco. V první řadě bych počkala, jestli se vůbec dožije odstavu, a pak bych řešila vzít / nevzít. Já vím, že jsem hnusná, ale právě že vím, co to je starat se o nemohoucí zvíře, a ta zoufalost při pohledu na něj... Zatím bych opravdu váhala i nad tím, jestli to zvířátko bude žít.
  17.7.2017 20:25Masseuse96
  Dobrý večer, potřebuji nutně poradit, stala se katastrofa :( Máme doma pro naší králičí slečnu pytel granulí 15kg za 900kč a pustili se nám do něj moli :( Červi lezou i po stropě..zatím několikrát denně otevíráme ten pytel a vraždíme co se objeví, ale nevíme co si s tím počít. Nemáme peníze na to, abychom tyto granule vyhodili a koupili jiné (i do těch se navíc můžou pustit). Pouštějí se asi často do jídla pro zvířata, už jsem to zažila i kdysi s morčátkem a andulkou. Nevíte jak se jich zbavit? A může jí ublížit když jí ty granule dáme? Samozřejmě když po nich nic nepoleze, ale může tam být třeba jejich trus.

  Děkuji předem za odpovědi
  17.7.2017 21:37KaK
  Moni93: Po zkušenosti, kdy jsem si vzala z útulku králíčka slepého na jedno oko, z čehož se nakonec vyklubala encefalitozoonóza, bych slepého králíčka nebrala, zvlášť, když už bych doma jednoho měla, bála bych se, že se mi nakazí. Takže za mě, pokud bych nevěděla, od čeho ta slepota je, nebrat. Chtělo by to zjistit, jestli paní v chovu encefalitozoonózu nemá, protože pokud ano, tak ji můžou mít bez příznaků i ostatní. Samozřejmě může to být cokoliv jiného. Ale v tomhle případě by se soucit nemusel moc vyplatit.
  17.7.2017 21:46NinjaMozzie
  Moni93: tak jsem se o Tvem dilema zmínila v práci, kde mi kolegyne odpověděla, jak maji slepeho potkana a oproti druhemu, který vidi v pořádku, neni žádný extra rozdíl. Pry si to zvířátko zbystři dalsi smysly a temi se oreintuje.. pisu z mobilu, pardon za diakritiku.
  18.7.2017 06:12uisaL
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat... mám vykastrovaného cca jednoletého králíka (samce)... Když byl ještě menší, tak se mi vyčůral do postele jen jednou, pak už to neudělal, protože věděl, že nesmí (to bylo v mém starém pokoji u rodičů, kam jezdíme na víkendy). Teď už 5 měsíců bydlím někde jinde a králíčka mám s sebou, jenže mi ten "hajzlík" :D až teď během cca 4 dnů počůral peřinu... a vždycky na tom samém místě... Králíčka mívám přes den i noc puštěného (nemá co sežrat ani ožrat) a do postele mi chodí jen v noci, když v ní ležím a všimla jsem si, že mi loužičku vždycky udělá nad ránem kolem 5 hodiny... Vím, že se to nemá a nerada trestám, ale i tak ho plácnu přes zadek a káravým hlasem řeknu, že je to fuj a za trest ho zavřu do klece a pustím ho, až jak se vrátím z práce, ale nemá třeba jeho chování znamenat, že chce vyměnit záchodek (snažím se ho čistit pravidelně)? Asi se nějak nedá odnaučit, aby mi na tu peřinu přestal chodit? Když už by se nedalo odnaučit to čůrání, tak aspoň to skákání na postel... Nechci ho na noc zavírat, ale s takovou budu muset... Předem děkuji za pomoc a radu, jak se s tím vypořádat :)
  18.7.2017 08:06Anor
  Dennie: To že je v kleci bych neviděla jako problém. Ale jí a bobčí? Pokud nejí a nebobčí a je zalezlý a smutný v koutě, tak je to špatné. Můžeš mu zkusit uvařit kmínový čaj - viz první pomoc vpravo vedle diskuze. Nebo koupit kapičky Sab simplex. Pokud to nezabere, tak rozmočit granule a dokrmovat stříkačkou a co nejdřív na veterinu.
  - - - - -
  Moni93: Měla jsem Borise asi 3 měsíce, když se u nás v kolárně objevila 60 cm velká klec a v ní slepá ušatá. Chvíli jsem pátrala, kterému sousedovi patří, protože se o ní někdo chodil starat. Ale bylo mi jí líto. Nakonec jsem se dopátrala, bylo jí asi 6 let, patřila vnoučatům, objevila se alergie, tak se staral děda. Domluvili jsme se a já jí našla novou paničku. Po čase mi přišel hezký mail, jak se ušatice má. Sice byla zvyklá celý život v malé kleci, ale i slepá se rychle otrkala. Dostala do klece můstek a hezky chodila, šmejdila a na záchod se spolehlivě vracela do klece, mazlila se... prostě miláček.
  Ale tahle ušatá byla jedináček, jiný králíček doma nebyl, oslepla asi v 5ti letech. Měla veterinárně ověřený šedý zákal, jinak byla zdravá. A pokud ten tvůj vyhlídnutý takhle malý oslepl už teď, tak bych se té encefaly taky bála. Obzvlášť, když máš doma zdravého králíčka. Za to riziko to asi vážně nestojí.
  - - - - -
  Farsallka: V první řadě si přečti všechny články tady na stránkách. O tom jak králíčka vychovat, kolik potřebuje prostoru, kolik potřebuje pozornosti. Koukni do e-shopu, kolik stojí vybavení, podestýlka, granulky, popřemýšlej, kde vzít seno a kde ho ve 2+kk skladovat, stejně jako granule. Kde bys králíčka případně ubytovala (v noci dělají kravál). 2x do roka je králíčka třeba naočkovat, počítej s cenou cca 250,- za jedno očkování. Vážnější nemoci vyžadují (a že u králíčků nejsou vzácné) specialistu, kterých po Republice moc není, takže musíš často dojíždět a léčba jde do tisíců. Všechno si to spočítej, jestli to budeš schopná platit z kapesného. No a až budeš mít vše vymyšlené, tak jdi za mamkou a zkus si s ní o tom promluvit. Když bude vědět, že o králíčcích všechno víš, že sis to nastudovala, tak ti ho třeba pořídí. Ale je to závazek na 10 let, králík není křeček a ani plyšák. Ju?
  18.7.2017 08:20Jennysek
  Uisal: Obávám se že tady to vyřeší jenom kastrace.......
  18.7.2017 08:32Anor
  uisaL: Koukám, že vykastrovaný už je... No, cce ti něco naznačit. Nejspíš, že už spíš moc dlouho a vyžaduje tvou pozornost. =) Tady je každá rada drahá, napdá mě koupit ohrádku a postel si opevnit, aby tam skočit nemohl.
  18.7.2017 09:52noli
  Dobry den chci se zeptat u kralicka jsem nasla v kleci cervika s cervenou barvou ma takovou svetle cerveno barvu nevite z ceho by to mohlo byt?
  18.7.2017 09:56panMrkvička
  Dobrý den, před třemi týdny se nám narodili dva zakrslí králíčci.Oni i maminka se mají k světu,jsou to malí čiperové :-) Moje otázka však směřuje jinam... Samce jsme nechali vykastrovat, ale za pár dní jsme zjistili,že je samice březí a že už to má za pár. Prostě jakoby to ten kanec tušil a chtěl zplodit ještě aspon malé potomstvo :-D Nikde se ale nemohu dočíst, jestli malé můžu pustit dohromady i se samcem, nebo hrozí to, že je napadne? Děkuji předem za odpověď
  18.7.2017 11:12uisaL
  Jennysek: Jako ještě jedna, jo??? :D :D To nvm nvm estli by se mu líbila druhá :D

  Anor: je pravda, že ze začátku, kdy jsem ho měla zavřeného, mě budil kolem 5 hodiny.. většinou abych mu dala nažrat nebo pamlsek :D pak se zklidnil a randál přestal dělat... takže v tom možná bude něco pravdy... ale proč mě nemůže vzbudit normálně??? Třeba projítím se po obličeji... to už mi taky udělal :D Ohrádka by moc nepomohla, je to jednopokojový byt, takže bych se tam už s ohrádkou ani nevešla já... Asi ho hold budu muset na noc zavírat :( a přitom ze začátku byl hodný, spával mi na kleci a teď mi takto zlobí :(
  18.7.2017 14:02Anor
  uisaL: Já to myslela trochu jinak. =) Koupíš ohrádku a postavíš jí na noc kolem postele, ráno zas složíš. Pokud nemáš šílenýho skokana, tak by to mohlo fungovat dobře. Jinak do kebulky jim člověk nevidí... Boris je teď taky na zabití. Usmyslel si, že nejlepší nora je za pračkou (kvůli kabelům a vodě tam nesmí). Dělá jak šílenej a chce se tam dostat. Všechny rohy pračky máme okousané, jak kdyby tam řádil vlkodlak. Když se nedostane za pračku, tak se pomstí na koberečku před sprchou, nebo na těsnění u dveří do sprchy. Nikdy to nedělal, ale posledních pár měsíců mu vyhrožuju papiňákem skoro denně. =D
  18.7.2017 18:01Domi5
  Dobry den, chtela bych se zeptat, mam kralicka, kteremu je 5 mesicu. Jsme tyden po preleceni antibiotiky, jelikoz kychal a z nosu vyprskaval hlen. Toto vymizelo, ale kralicek obcas dal ztizene dycha az v nem piska lehce. Zajimalo by me, jak se postupuje dal, jelikoz ho nechci zas cpat antibiotiky. Zitra jdeme na kontrolu, ale me by zajimal nazor i vas tady. Dekuji.
  19.7.2017 06:02Anor
  Domi5: Králík na rýmu bere antibiotika klidně i měsíc. Pokud špatně dýchá, tak bych se bála, že se zánět přesunul na průdušky a plíce. V tom případě jsou antibiotika opravdu nutná.
  19.7.2017 07:20Jan
  panMrkvička: Pokud vím, tak králíci si neubližují, aspoň nikdy jsem se s tím nesetkal. Dospělí ano, ale samec nebere mládě, jako rivala, takže bych se nebál, nedávejte je do stejné klece, ale pustit je pravděpodobně můžete.
  19.7.2017 09:07Domi5
  Anor: Pani doktorka mi vzdy rekla, ze plice jsou na poslech naprosto ciste, tak jsem zvedava, co to bude dal :( ale dekuju moc.
  19.7.2017 10:44hrasek
  Ahoj. Máte někdo zkušenost s tím, že se králíček "na stará kolena" stal bordelářem? Ten můj byl vždy čistotný a vychovaný a najednou z ničeho nic začal bobkovat všude, jen ne do záchoda. Takže v záchůdku má pouze loužičky (a taky dost často jsou loužičky na koberci :-/) a bobky jsou všude po kleci a všude po bytě. Vůbec nevím, co s ním mám dělat. Přijde mi to škoda, že takhle zvlčil.
  19.7.2017 11:38Adris
  Dobrý den,dostal se ke mně dost zubožený králíček,je hodně vyhublý,poradíte čím ho zase dostat do kondice?po čem se rychle přibírá? Je kost a kůže..
  19.7.2017 12:30Daniberu
  Adris: Základní složka musí být seno. Po tom sice nepřibere, ale jeho trávení a zubům prospěje. Pak nějaké kvalitní granule, ovesné vločky, lněné semínko...Co nejdříve nech udělat rozbor bobků na kokcidiózu a nech ho vyšetřit. Pokud bude rozbor negativní a králíček bude v pořádku, můžeš zkoušet postupně přidávat zeleninu. Pokaždé, když mu dáš něco nového hlídej, jestli má normální bobky.
  19.7.2017 20:08Benny1
  Dobrý den, dnes jsem si na bobcích svého králíčka všimla malých bílých červíků. Králíčkovi je půl roku. Normálně žere i pije a je veselý. Jsou ti červíci nebezpeční? Můžu to nějak vyřešit sama nebo ho mám vzít k veterináři? Děkuju za radu.
  19.7.2017 21:22Jennysek
  Benny1- Nejsou to roupy?
  - - - - -
  Jestli jsou, tak to může být pro králíčka nebezbečné. Radila bych zajít si k veterináři
  - - - - -
  Na králičí roupy pomáhá panacaur.
  - - - - -
  Dám radši odkaz -
  http://www.ifauna.cz/kralici/nemodforum/r/detail/1046768/prosim-rychle-pomoc
  19.7.2017 21:24IvetaH
  Domi5 - můj Pepa, když měl výtok z nosu a zjistilo se, že tam má bakterie, tak bral antibiotika tři týdny. Týden je málo :(
  Adris - králíčci by obiloviny neměli, ale přesto bych mu možná dala oves - dodá hodně energie.
  Benny1 - myslím, že tu jednou někdo na roupy doporučoval koření oregano ;)
  19.7.2017 22:15Berunkas
  IvetaH: oves je pro králíka úplně normální věc takže v pohodě
  20.7.2017 09:34Nelka
  Zdravím, není tu někdo z Českých Budějovic kdo by měl dobré zkušenosti s ČB-VET nebo nějakou další veterinou v ČB krom AurumVet (předražené, často protivné jednání) nebo BudVet (ohlasy mám)? Moc by mi to pomohlo, hledám novou veterinu, abych nemusela jezdit k nám do Dačic.
  20.7.2017 09:55Veronika05
  Ahojky, prosím potřebuji zkušenosti se soutiží dvou králíčích samicek...může se stát, že značkují? Děkuji
  20.7.2017 11:15Berunkas
  Veronika05: samičky jsou hodně teritoriální, tam je velká pravděpodobnost že značkovat budou a i se nemusí snést. Já mám jen jednu a značkuje jak střelená a o tom, že bych jí donesla cokoli nového živého ani neuvažuju
  20.7.2017 13:25Gábi Tedy
  Dobrý den,
  dřív jsem dávala morčatum granulované seno ale nechtěli mi ho jíst a náš králiček má asi na nej alergiji ale bojím se abych nepořídila a on mi ho pak nejedli nevíte kde bych sehnala jenom třeba dvě hrsti tohoto granulového sena nebo nějaké jiné řešení
  20.7.2017 14:56noli
  Ahoj holky v cem skladujete seno pro kralicky?a jak vybrat spravne?u nas ve zverimexech mi prijdou moc prasne :/
  20.7.2017 15:10Nelka
  noli: my máme seno v klasickém pytli na seno, nevím co to je přesně za materiál, ale seno v něm může pěkně "dýchat", my kupujeme šumavské seno a když není to tak kupujeme limaru, ale ne tu se zeleným okrajem, ale bílo oranžovou, v pet centru máme také odzkoušeno seno gimbi a royal pet, ale ušák má rád silná stébla, takže vyhrálo šumavské,to gimbi má hodně tenká stébla, ale hezky voní, ušák je dost vybíravý, takže jsme zkoušeli hodně druhů, ale zvítězilo jen to šumavské a od limary
  20.7.2017 15:48hrasek
  V neděli jsem tu psala, že mi z ničeho nic oslepnul na jedno oko králíček. Byla jsem v Měcholupech, dělaly se testy na encefalku a dnes přišly výsledky a nic - negativní. Takže mám na jedno oko doma slepejška a zároveň má lehce vychýlenou hlavičku, ale testy parazita nenašly. Máte s tím někdo zkušenost? Já si tak říkám, že prostě oslepnul stářím a tu hlavičku má vychýlenou proto, že se snaží trochu lépe rozhlížet tím zdravým okem. No příští týden jej asi vezmu ještě na Hůrku. Pro jistotu, v tomhle případě se další názor hodí.
  20.7.2017 17:20Nastreia
  Ahoj dávám seno pan Malina a Leia je moc spokojená. Jinak taky dost vybírá :)
  20.7.2017 20:37Hanika
  Ahoj,tak Bohoušek se už uzdravuje,pampeliška opravdu pomohla.Teď zase hodně pije,tak nevím zda se zase něco neděje...
  20.7.2017 20:42Králíček Papač
  Ahoj, nevíte do kolikátého měsíce/roku života králíček roste?Díky
  20.7.2017 21:07helka
  Ahoj všem. Oskarovi se cca před týdnem utvořila na zádech, zhruba v místě vpichu při očkování, malá měkká bulka. Na omak ho nebolí, nezvětšuje se, nic z ní nevytéká. Jeho chování se nijak nezměnilo, je veselý, aktivní, žere, pije, bobkuje. V pondělí jsme byli na vet, Dr. odebrala jehlou vzorek, řekla, že to není bakteriální a poslala nás domů s tím, že máme bulku pozorovat, v případě změn okamžitě přijít, jinak kontrola za 3 týdny. Chtěla jsem jet do Měcholup k Dr. Valešovi pro další názor, ale bude až příští týden a má plno. Zítra je v Měcholupech Dr. Šizlingová a Mertová. Máte s nimi nějaké zkušenosti a nevíte, co by to mohlo být za bulku? Děkuju
  - - - - -
  Jo a taky jsme se dozvěděli, že Oskar je holka... :-)
  20.7.2017 21:09Merlouska
  helka: se stava - moje kralice to mela po hospitalizaci, kde ji asi taky pichali nejake injekce a bohuzel jsem si toho vsimla az kdyz si to rozkousala. Takze si tohle hlidej. Jinak by to melo casem zmizet samo.
  20.7.2017 21:13helka
  Merlouska: díky, Oskar má tu bulku na zádech v místě, kam si nejspíš zubama nedosáhne, ale člověk nikdy neví, ušáci jsou obratní ;-) Budu tedy sledovat a snad to bude ok.
  20.7.2017 22:29KaK
  helka: Vida, další změna pohlaví. Takových už tu je, my měli doma tři ze sedmi. Ale stejně toho vašeho Oskara (Oskarku) miluju, bez ohledu na to, jestli je to kluk nebo holka.
  20.7.2017 22:44Eldosaurus
  https://www.novinky.cz/domaci/443953-ceskem-se-siri-kralici-mor-hubi-cele-chovy.html

  Holky je možné aby se nakazil králíček v Praze v bytě? Hrozně mě to děsí...jak dlouho asi potrvá než vymyslejí vakcínu :(
  20.7.2017 23:24KaK
  Českem se šíří králičí mor. Hubí celé chovy
  https://www.novinky.cz/domaci/443953-ceskem-se-siri-kralici-mor-hubi-cele-chovy.html
  Tak snad se nám vyhne
  - - - - -
  A - už to sem někdo dal, nekoukla jsem se.
  20.7.2017 23:48leprechaunek
  Ad nový kmen moru, tož o něm se ví od loňského září - kdy jsem to tu konkrétně já zmiňovala, pro zájemce ať mrknou na ifaunu, kde se překládaly informace ze zahraničí. S tím, že to u nás, pravda, ještě nebyl. A Evropou se šířil dávno před tím, to akorát u nás holt panuje selektivní hluchota. ;-)
  Ale podotýkám, a na to aktuálně upozorňují i lidi na ifauně, že tyhle loňské zahraniční (!!!) informace naopak tvrdily, že RHD 2 je MÍRNĚJŠÍ než klasická forma viru, dokonce udávaly podstatně nižší mortalitu. Schválně jsem našla staré info:
  - králíci infikovaní RHDV2 nevykazují stejné symptomy, jako u RHDV viru - je tedy obtížnější usuzovat na diagnózu
  - smrt z důvodu RHD2 nastává později, typicky po 2-9 dnech od infekce a může k ní dojít až po dalších 5 dnech; u původního RHD viru je to 2-6 dní po infekci úmrtí během 3-4 dní
  - průkaz nemoci je možný jen na základě pitvy; definitivní povtvrzení RHDV2 je možné jen na základě genetických testů
  - v Evropě je RHDV2 nyní běžný, a ve Francii zcela nahradil RHDV; je šířen jak divokými králíky, tak domestikovanými
  - RHDV2 je méně virulentní než RHDV, což ale znamená, že králík může být nositelem nemoci delší dobu bez známek infekce.


  - původní kmen RHDV způsobuje náhlé úhyny a má u nevakcinovaných králíků vysokou mortalitu (až 90%); mladí králíci mají přirozenou imunitu, která se vytrácí po 4-6 týdnech
  - RHDV2 má nižší a variabilní mortalitu (5-70%, průměrně 20), a může nakazit králíky mladší než 4 týdny
  - RHDV2 je méně virulentní než původní kmen; někteří králíci se mohou zotavit a někteří nemusí vykazovat žádné klinické známky
  - vir RHDV2 je velmi obtížné zničit. Může přežít mimo tělo, a je odolný ke změnám teplot; vydrží 50 stupňů Celsia, tj. také několik pracích cyklů.
  - virus se snadno šíří a dokáže přežít v trávících traktech zvířat, které se živí zdechlinami králíků. Králíky tak můžou nakazit výkaly vran, lišek nebo létavého hmyzu.

  Sledujte kdyžtak ifaunu, zatím se objevuje i info toho typu, že problémy jsou hlavně s mláďaty a neočkovanými králíky, očkovaní starší že jsou v pohodě.
  21.7.2017 00:24helka
  KaK: děkuju, musím říct, že Oskar je opravdu úžasný králíček, ať už je kluk nebo holka. Od chvíle, co jsme si ho přinesli, jsem moc ráda, že jsme ho ve zverimexu našli a hlavně přemluvili manžela, aby nám (tedy hlavně mě, děti jsem využila při přemlouvání) ho "dovolil". Doufám, že i zdravotně bude Ozzy v pořádku, byla bych nerada, kdyby ta bulka měla znamenat nějaký problém.
  21.7.2017 07:49Anor
  leprechaunek: Díky za info. Já si říkala, že to nebude tak horké. Protože kdyby se ten virus choval tak, jak píšou na v tomhle článku, tak už by byla Evropa bez králíků...
  21.7.2017 10:04leprechaunek
  Adél... jako co k těm hysterickým článkům dodat. Zaprvé, jak psáno níže, RHD 1 a 2 nerozlišíš bez laboratorních metod, a to, že někomu vychcípe dvůr, nezaručuje RHD 2. Takže už jen tohle je prostě na pár facek. Symptomy sedí, fajn, ale všichni víme, že symptomy ještě nezaručují nemoc.
  Za druhé, o co se vsadíme, že páni borci chovatelé neměli naočkováno...? ;-) Při takové hysterii bych minimálně čekala zmínku, že ty plné chovy pošly, PŘESTOŽE byly naočkované. Pak by to mělo smysl, vytvářet takovouhle vážnost situace. Takhle to ovšem nutně budí dojem, že to zase vychípe - jooo a pomnoží se, jak jinak - u těch pitomců, co na to očkování kašlou.
  No a do třetice, ten článek stoprocentně kecá v tom, že není vakcinace. Ona JE. V zahraničí ano a co jsem pochopila z ifauny, snad už i v Německu. U nás doufejme bude taky, pokud bude mít smysl tím očkovat.
  Takže tak.
  Osobně si nejen o té "odbornosti" toho článku a hysterii, ale i načasování myslím svoje... jak psáno, o tom moru se ví už hodně dlouho, a kdy tím vynervovat lidi k panice víc, než když se šíří prasečí mor. Což je další totální debilita novinářů, protože vůbec nejde o "odlišné regiony šíření", ale o to, že viry jsou ve své podstatě poměrně druhově specifické. Pes nedostane HIV, člověk kočičí leukémii a kočka psinku. Ale co je horší, v tomhle případě jde pouze o náhodnou shodu českých názvů - v angličtině králičí mor vůbec není mor, ale krvácivá nemoc králíků... - a ty viry, hlavně, pochází každý z jiné čeledi!!! To je stejná logika jako přemýšlet, jestli chřipka nemůže souviset s HIV, když se oba vyskytuje po svět ve stejném čase.
  Uffff. Fakt peklo.
  Takže zmíněné články orientující se na čtenost, ergo přitáhnutí čtenářů "dramatičností" - jo a stejně tak zmíněný nářek chovatelů, protože i chovatel může být pitomec - bych fakt brala s rezervou. :(
  21.7.2017 10:31Buub
  vakcína dokonce i je, totiž ve velké británii mají tabulku doporučených vakcín, které fungují i proti druhému typu. u nás je z nich k dispozici jediná: je to nobivac.
  21.7.2017 11:29Jutta
  Buub: Dnes na VFU říkali, že vakcinace je v balení pro velkochovy. Jsou v jednání, aby byla i jednotlivá vakcinace pro pet králíky. Jenom říkali, že to očkování musí být provedeno mimo běžné očkování.
  21.7.2017 13:10JiříB
  Dobrý den,
  Mám už 5 měsíců 6,5 měsíce starou samičku. Bohužel i přes to že s ní trávím hodiny denně je ke mně a vůbec ke všem nedůvěřivá. Pohladit se nechá jen výjimečně a jindy je velmi apatická, klidně sedí 3 hodiny v koutě klece a ani se nehne.
  21.7.2017 15:44johanka M
  Dobrý den, můj králíček má velká varlata ještě sem to tolik neviděla za pár dní mu bude půl roku a je to beránek jsou takový prodlouhlé je to v pořádku? Nemůže mít zánět nevím nikde sem to nenašla prosím poratte :((
  děkuji za jakoukoliv radu
  21.7.2017 17:59MichalK
  Ahoj, je možné, že králíček ji méně než obvykle, když jsou venku taková vedra??? Děkuji za odpověď
  21.7.2017 20:16czarba
  Ahoj všem, jaké byste mi poradili kleštičky na drápky? Dívala jsem se na značku Trixie, ale v hodnocení se dost často opakuje, že třepí drápek, tak nevím nevím? A máte někdo zkušenosti se značkou Zolux? Na tu jsem nenašla pro změnu žádný hodnocení.. Děkuju za radu :-)
  22.7.2017 07:39nastreia
  ahoj chtela bych se poradit. Pojedeme na chatu, v Tynci n. Sazavou-stredocesky kraj a chtela jsem vzit Leiu s sebou, ze by si pobehala venku. Ted me mamka docela vydesla kvuli tomu viru.. Co myslite? brat nebo nebrat? dekuji moc za nazory
  - - - - -
  ptam se hlavne proto, ze nam po zahrade, kdyz tam nejsme, litaji sousedu kocky, ktere kdovi jestli jsou ockovane a jsme na kraji lesa.. Jestli nemohou neco pritahnout, co by pak Leia chytila.. Ach jo, mamka me uplne vydesila
  22.7.2017 08:21Buub
  nastreia

  kočky do toho netahej, těch se mor netýká. ale králičí mor je dobře přenosný hmyzem a předměty, bezpečné místo neexistuje a to ani v bytě.

  Je Leia očkovaná?
  22.7.2017 08:49Nastreia
  Buub: no s argumentem s kockama prisla mamka. To me vubec nenapadlo, proto se ptam.. jojo, je. Ockovali jsme v dubnu
  22.7.2017 11:05Alíška
  Dobrý den ,měla bych dotaz.Mam doma 2 zakrslé králíky - samce (vykastrovaný) a samici (nekastrovanou)....Samice vyškubává samci srst ,sobě ne ,ale mu ano a skladuje to v domku nahoře (máme 2 patrovou jakoby králíkárnu doma).. Neví někdo proč ,nebo to zažil a jak s tím naložit ?..Bella měla i falešnou březost,ale to trhala srst sama sobě .
  22.7.2017 18:44kvítek
  nevíte jak ostříhat zakrslého králíčka?
  22.7.2017 22:10Lucka k
  kvítek . záleží na tom zda je králíček aktivní nebo klidný jinak nůžkami a opatrně aby si mu neublížil :)
  22.7.2017 22:19Aires
  Ahoj všem, minulý týden jsem byla na dovolené a před třemi dny si vyzvedla Nessíka, který byl u příbuzných. Jenže je jako vyměněný, hrozně vzteklý a naučil se kousat. Útočí na nás a pořád jen dupe. Vůbec se nenechá pohladit a na lid zanevřel. Nemám tušení co tam s ním prováděli, jsou to důvěryhodní lidé, tak nevím čím si tu proměnu vysvětlit.
  Prosím nevíte, jak ho odnaučit kousat a útočit?
  22.7.2017 23:26Anor
  Aires: Je uražený a dává vám to sežrat. Boris byl hrozné čuně, pak byl na týden na hlídání u rodičů (tam to byla katastrofa) a když se vrátil domů, tak najednou chodil na záchůdek jako mazák. Podruhé když přijel z prázdnin, tak trucoval pod postelí dva dny, jen se došel najíst a vybobčit... Po pár výletech ho to přešlo, jen je na něm vidět, že je rád, že je doma. Ono to i toho vašeho přejde, jen musíš vydržet. =)
  23.7.2017 07:32weksernates
  Kvítek: A proč chceš králíčka stříhat? Běžně se totiž nestříhají (krom angor).
  23.7.2017 09:07Králík123
  Ahoj mám zakrslého králíčka 2 roky starého. Najednou mu začalo vytékat z nosu něco bílého a pořád kýchá. Zítra se chystám na veterinu. Neví někdo jak bych mu mohl pomoct než tam půjdeme? Co to může být? Děkuji.
  23.7.2017 09:46nellýk
  Zdravím,může králíček pažitku?Děkuji za odpověď.
  23.7.2017 10:29Aires
  Anor: děkuji za odpověď :) To mu , že trucuje docela věřím, trucovat on umí pěkně :D Pořád mě tím překvapuje :) Je takový zdivočelý,protože ho tam pouštěli méně než doma :) Tak lítá jako vítr nebo trucuje ve svý noře za topením :D a kouše :D snad ho to trucování rychle přejde a bude rád že je doma :)
  23.7.2017 21:18Skardice
  Dobry vecer mam prosbu kamaradka pred tydnem a pul adptovala kralicka vsechno bylo v naprostem poradku. Hral si s kocickou a v novem domove vypadal spokojeny ale pred dvema dny zacal byt z niceho nic agresivni. Na vsechny utoci a vsude bobkuje a cura. Doted to nedelal. Nevite co s tim? Dekuji
  24.7.2017 10:06Tálie
  Je možné uši kralickum zalepit dolů nebo nahoru,jsko u psů?
  24.7.2017 12:04helka
  Tálie: jak to myslíš "přilepit"? Z jakého důvodu?
  24.7.2017 12:57Nicola22
  Ahoj, už jsem tu zas nebyla 1000000 let, ale teď pro změnu řešíme zdravotní problém :-(. Šmudlínek se začal počůrávat. Ale spíš teda tak jako připočůrávat, není to jako značkování, ale spíš jako by o tom nevěděl... Třeba když si vyskočí na gauč a hladím ho, zůstane pod ním louže. To samé i na koberci, na plovoučce... Takže to není vázané na měkký podklad. A nebo po něm zůstává řada mini loužiček :-(. U vet jsme byli, nesla jsem i moč, která vyloučila zánět močáku/ledvin, kameny... Ale stejně jsme dostali léky na zánět, dnes jdem na kontrolu, ale nezlepšilo se to :-/. Děsím se toho, že by to třeba mohla být encefala na močáku nebo tak :-/. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Díky
  24.7.2017 14:26beranek
  Tálie - Určitě ne! Nejsou to psi a nenechají si vše líbit!
  24.7.2017 14:53Nastreia
  Talie: také by mě zajímal důvod? Ještě jsem neslyšela, že by se králíčkům lepily ouska
  24.7.2017 14:53Berunkas
  Tálie: a jaký k tomu máš důvod?
  24.7.2017 15:02Anor
  Tálie: Tak jsem si o lepení uší něco přečetla, protože o téhle hovadině jsem slyšela poprvé. Jako totální blbost mi to přijde i u psů (i když někteří chovatelé jsou schopní i horších věcí, aby byl pes "dokonalý"). Ale upřímně, u králíka ti tohle fungovat nebude. Králík si to serve a nevysvětlíš mu, že nesmí. V ještě horším případě dostane zánět do uší a věř mi, to nechceš. Já zánět uší u králíka řešila nedávno...
  24.7.2017 15:10helka
  Nikola22: jak je Šmudla starý? A prodělal v minulosti encefalu? U naší Amálky se podobný problém vyskytl právě v souvislosti s encefalou, zhruba v 5,5 letech. Do té doby naprosto čistotná králinda najednou nedokázala udržet moč. Ne že by ztratila hygienické návyky, bobčila dál do záchůdku, ale loužičky jsme měli všude. Bohužel to nezmizelo ani po přeléčení, až do její smrti asi v 7mi letech už trpěla inkontinencí...:-(
  24.7.2017 15:19Nicola22
  helka: Je mu cca 1,5 roku (nevím přesně, je adoptovaný). Tohle se děje asi týden, jinak je úplně v pořádku... Baští, lítá, žádný problém.
  - - - - -
  helka: A encefalu snad neměl...
  24.7.2017 17:45beranek
  Tálie - Pokud chceš králíčka s ušima dolů, kup si beránka, pokud s ušima nahoru, kup si krátkouchého. Jednoduchá rada :)
  24.7.2017 17:49SindyEM
  Tak ja Vám neviem, ale mne príde každá malá nedokonalosť na zvieratku rozkošná. Napríklad také jedno ucho hore a jedno dole na králíčkovi je dokonalá nedokonolasť a jedinečnosť, za ktorú mám zvieratko chuť zboskávať. O vylepování uší počujem (čítam) teraz prvý krát, a nechápem majiteľov, ktorých toto vôbec napadne zvieratku robiť. Akémukoľvek! Aj psovi! Ak to zvieratko chybička na kráse nejako neobmedzuje, prečo ho pre "dokonalý vzhľad" trápiť? Maznáka si kupujem, aby som ho bezmedzne milovala a rozmaznávala ho, nie, aby som doma mala živú chodiacu dekoráciu bytu.
  24.7.2017 18:33Nastreia
  Ano! Kralici jsou vynalézavé potvůrky, které dosáhnou přesně toho, co chtějí :D Leia už mi týden chodila na záchod i do jiného rohu. Tak jsem nevydržela a koupila druhý záchod. No zjevně jo přesně tam potrebovala
  - - - - -
  Protože jsem ji dnes už po několikáté přistihla, jak sedí v novém záchodě, má nataženou pulku těla ven a baští seno :DD no hlavně, ze je spokojená :)
  24.7.2017 19:54Candík
  Talie: SindyEM to naprosto dokonale vystihla, mluví mi z duše, připojuji se k jejímu názoru.
  24.7.2017 20:57Nastreia
  Taky vám mazlici usínají na klíně? Já se teď poprvé dockala, sedla jsem si k Leie a ona mě sama vyskočila. Párkrát mi olizla ruku, stočila se mi téměř do klubíčka a zavřela ocicka. Už půl hodky mi haja na klíně, občas hne
  - - - - -
  Nosankem a já se snažím si vsugerovat, že mě noha vůbec nebrni a nepotřebuji se pohnout a "vyhnat mravence", jen abych ji princeznu nevzbudila :D :D
  Btw přidávám se k holkám. Proč ublizovat a ještě kvůli "vzhledu"??
  24.7.2017 21:20helka
  Nastreia: ano, Oskar mi taky usnul na klíně, pár dnů po přinesení:-) Ale bylo to jen na chvilku a byl tak malinkej, že mě rozhodně nic nebrnělo. Ale i tak to bylo krásné.
  - - - - -
  Nicola22: máte i externí záchůdek mimo klec? Nemůže to být prostě proto, že je líný si odskočil do záchůdku, když si venku vegetí? Mě se to občas stane u dětí, zaberou se do hry a když si vzpomenou, že musí na malou, někdy nedoběhnou. Ale netuším, jestli to bývá i u králíků...
  24.7.2017 22:28anonymní dotaz
  Dobrý den, mohu poprosit o radu, co dát králíčkovi proti bolesti, zdali je něco možné, děkuji
  24.7.2017 22:49Meggie11
  anonym: v případě bolestí je určitě na místě co nejdřív navštívit veterinární ordinaci se zkušennostmi s králíky.. a jinak v článku kliniky vets4pets:
  Určitě by se neměly podávat spolu s kortikosteroidy, protože se výrazně zvyšuje potenciální riziko tvorby žaludečních vředů. Tyto přípravky by se navíc neměly podávat 24 až 48 hod před operací pro možnost možných renálních edvinové komplikací. Většina preparátů této skupiny má dlouhodobí účinek, (od 12 do 24 hod) a nejčastěji jsou používány při GI nemocech a v domácím doléčování po operačních zákrocích. Tyto přípravky jsou účinné i při chronických bolestech způsobené především zánětlivými chorobami, jako jsou artritidy, akutní záněty uší a abscesy. V naši klinické praxi a podle ústního sdělení ani jiní kolegové se nesetkali s výskytem žaludečních vředů při dlouhodobém podávání uvedených léků. Nejčastějšími léky z této skupiny jsou : aspirin, carprofen, diclofenac, flunixin, ibuprofen, indomethacin, ketoprofen, meloxicam, acetominophen a piroxicam.

  Není nikde ovšem uvedeno dávkování apod. Je to jen o přípravcích, chce to fakt lékaře!
  25.7.2017 10:35Markét001
  Ahoj, máme doma 10 týdnů starého králíčka (dneska je to druhý den co jsme si ho přivezli domů) a dnes ráno jsem si všimla, že má u oka slepené chloupky a nejsem si na 100% jistá jestli je to výtok, ale zároveň nevím co by to jiného mohlo být... můžete mi prosím poradit co mu do těch očíček nakapat jestli s tím má někdo zkušenosti nebo tak? (já jsem to teď zažila poprvé u králíčků).
  Předem děkuji.
  25.7.2017 13:58EmilyXXF1
  Ahoj chci se jen zeptat může být králík (samec) s morčetem (samice) v jedné kleci? neublížej si nebo tak? nebudou spolu kopulovat? prosím někdo mi odpovězte na otázku .
  25.7.2017 15:56helka
  EmilyXXF1: ano, budou spolu kopulovat, resp. králík se bude s největší pravděpodobností pokoušet morčici pářit, a to i pokud bude kastrovaný. Jí se to nebude líbit, budou se prát a může dojít k vážným poraněním. Ani pár králíků (ideálně kastrovaný samec+samice) se nedoporučuje chovat v jedné kleci, jsou to velice teritoriální zvířata a málokdy se stane, že se beze zbytku snesou. Jsou samozřejmě i výjimky, třeba my 2 králíky v jedné kleci měli, ale nelze to zobecňovat a v případě soužití králík+morče už vůbec ne.
  25.7.2017 16:20Lucka k
  EmilyXXF1: měla jsem to naopak morče samec a králík samice to morče ze začátku na ní skákalo ale pak ho to přestalo bavit a vydrželi spolu rok a půl pak králík náhle umřel tak jsem mu koupila další samici a pohoda
  25.7.2017 16:22Elizabet123
  Ahoj :) prosim poradi mi nekdo. Mohou kralici okusovat provaz z kokosove prize ? Dekuji
  25.7.2017 18:41Zajuska
  Nicola, moja mala inkontinenciu pri encefale. Pohybove tazkosti nemala. Odporucam odber krvi a zaslanie na encefalu do Brna.. :/
  - - - - -
  Ludkovia, nema niekto skusenost s osteoporozou u kralika?
  25.7.2017 19:17Chlapec spod tatier
  Ahojte tak po dlhsej dobbe si idem pre radu.
  Dnes sme nasli nasej Abbie (nekastrovana kralicia slecna) pod bradickou zlte mokre/vlhke mistecko.
  Ma biele chlpy takze to neslo prehliadnut. To miesto vyzera akoby bolo mokre (pri prehmatani to ale necitim ako mokre) a sfarbene do zlta.
  Papa vsetko normalne, seno, bylinky ovocie. Netusite co by to mohlo byt ?
  25.7.2017 20:10Nicola22
  Zajuska: A jak to probihalo?? On to totiz Smudlin dela jen vecer a vicemene jen kdyz ho hladime a je s nami na gauci. Jinak v ohradce nema vice nacurano. Tak nevim jestli si jen nevymysli :-)
  25.7.2017 20:20helka
  Nicola22: to na inkontinenci opravdu nevypadá, my měli loužičky všude a pořád. U vás to spíš vidím na tu pohodlnost, jak jsem včera psala. Ušák se rozvaluje na gauči, páníčci so mazlí, tak co by se obtěžoval běhat do záchůdku, když se do gauči všechno krásně vsaje...
  25.7.2017 21:08Ládík
  EmilyXXF1-Na soužití morčete a králíka jsme se kdysi ptali na veterině a paní doktorka mi sdělila abych si na tohle dával pozor.Morče prý má v nose bakterie které můžou ohrozit králíka.
  - - - - -
  Dobrý den všem.Já bych měl také jeden dotaz.Náš ušák měl v zimě kokcidie ale kokcidoza u něj nepropukla.No a teď přes léto mu na pár dní dáváme preventivě Emanox PMX aby se mu to náhodou zase nevyhodilo.Dočetli jsme se totiž že kokcidie může dostat i ze sena.A tak jsem se chtěl zeptat zdali jste se už někdo setkali s tím že by králík nedostal kokcidie od jiného ušáka ale jen tak ze sena.Nebo je to možné jen teoreticky.A taky jsem se chtěl zeptat zdali mu nemůže jednou nebo dvakrát ročně podaný Emanox ublížit.Po Emanoxu mu samozřejmě dáme i probiotika a jednou za týden dostáva tyčku Topinaburu.
  25.7.2017 21:18Nicola22
  Helka: Ja bych si to taky myslela, ale je mi trochu divny, ze skoci na gauc a hned jsou vsude mini louzicky a to i pod nim... Driv by se pod sebe nevycural, nezustal by v tom. Ted ma i nekdy uplne mokry zadecek :-/. Jako neprijde mi to uplne normalni, ale zas ani ne jako inkontinence :-(
  25.7.2017 23:24leprechaunek
  Ládík: emanox není léčivo, emanox je doplněk stravy! A navíc bylinný. Nemůže ublížit, ani když ho budete dávat denně, a probiotika k němu vůbec nejsou zapotřebí - naopak samotný emanox stavu střev pomáhá, neškodí ;-)
  25.7.2017 23:46Vendys
  Zdravím,
  máme cca 9ti měsíčního zakrslého králíčka a už delší dobu řešíme problém s tím, že močí na gauč, je to převážně na jedno místo (samozřejmě kolem rohu gauče). Když je přes den vypuštěný jde se do klece sem tam vyčůrat na záchod, občas (málo) najdu loužičku na podlaze (taky povětšinou stejné místo) ale převážně chodí na ten gauč. Občas nám přijde, jakoby to dělal naschvál, čeká až se na něj podíváme a pak se počůrá a uteče. Zkoušeli jsme už zpoustu věcí a odrazovadel a kastrovat se nám ho moc nechce.. Nevěděli byste co s tím?:))
  26.7.2017 06:44Nastreia
  Ahoj řešil jste tu někdo prosím, problém s víčky? Ze by Vám králíček nezabíralo na noc úplně oči? Včera jsme byli u Valeše. Má v dolni části oka jakoby ve tvaru prouzecku úzkého nános. Na obou očích téměř stejný. Máme dvoje
  - - - - -
  Kapičky a mast na noc a uvidíme. Myslí si, že to má z toho, ale zatím co Leiu pozoruji, tak zabírá ocicka naplno. Ještě říkal, že by to mohlo být nejake nervové onemocnění. No snad ne :( máte někdo zkušenost?
  - - - - -
  Vendys: ahoj měkké mají králíci rádi. Leia mi nesmí do postele, jinak se tam taky vycura. Ikdyz poslední dobou si ke mě k ránu stejně tak na hodku vyskočí. Ale to nic neudělá, zajímavé :) jak bych ji tam pustila přes den, tak je
  - - - - -
  Loužička hned :)
  - - - - -
  Nezaviral oči. Mobil si píše co chce :(
  26.7.2017 08:27Ládík
  leprechaunek-děkuji za informace.Doufám že se mu už kokcidie vyhnou.
  26.7.2017 10:55Nastreia
  Už vím, mluvil o encefalitozoonoze. Máte někdo zkušenost?
  26.7.2017 13:27SindyEM
  Chlapec spod tatier: Králik má pod bradou podčelistné žlazy, vďala ktorým značkuje miesta, dokonca samček samičku... Ja som môjho chlpáča nikdy značkovať nenachytala, a jeden jediný krát som mu pod bradičkou malé vlhko vyzerajúce miesto zbadala. Bolo to nepatrné, a nebyť toho, že sme sa akurát ňufkali a pusinkovali, nikdy by som si toho nebola všimla. Pripísala som to práve vylučovaniu tejto pachovej žlazy, a na ďalší deň pod bradičkou už nič nemal, preto som to nijako neriešila. Ak má však pod bradičkou prílš vlhké, a stále, môže to byť aj od zlých zúbkov a spôsobené slintaním. Neprestal králiček menej jesť? Žere seno? Obvyklé to určite nie je. Tam by poradil a pomohol jedine veterinár a odborník.
  26.7.2017 13:47Viktorka2012
  Ahoj,
  mám 5-ti ročního králíčka (zakrslý teddy). Už delší dobu králíčkovi teče z očí taková bílá, hustá a páchnoucí tekutina, poněvadž je Viktorka (králíček) hodně chlupatá, vytvořili se jí u očí chuchvalce, které jsem se dnes snažila rozmočit a oddělat. Povedlo se mi to, ale obávám se, že Viktorce natekla voda do pravého oka, protože ho má teď červené. Myslíte, že je to velký problém? Máme radši navštívit veterináře ? Když jsem se konečně toho velkého chuchvalce zbavila, tak ji kolem oka nezůstaly žádné chlupy a má to tam červené. Asi před měsícem jsme měli to samé na levém oku, ale z toho už ji neteče a chloupky ji pomalu, ale jistě dorůstají. Nevíte, čím to může být ? Když jsme byli u veterináře, udělal jí rentgen pusinky, kdyby to byly přerůstající zoubky, ale nic se tam nenašlo.
  26.7.2017 14:51PetraT.
  Dobrý den, chtěla bych požádat o radu..
  Včera jsme si domů ze zverimexu dovezli 3/4 roční králičí slečnu, předchozí majitelka jí tam vrátila, protože se u syna projevila alergie. A tak skončila u nás doma, v domnění, že jí dáme lásku a nový domov. Ovšem malá dlouhosrstá slečna se nenechá pohladit, nenechá si ani sáhnout do klece a jakmile se tam nějaká ruka objeví, nedejbože jí hladí, tak začne mručet, stáhne ouška dozadu a vyjede po ruce. Nikdy jsem se s tímto chováním u králíčka nesetkala a je mi to líto, protože se jí bojím i vyčistit klec. Nechávám jí čas na rozkoukanou ale její chování se nijak nezlepšuje. Myslíte, že si časem zvykne, přeci jen je to "starší'' králík? Nepřijde mi, že by byla vystresovaná, protože normálně hopsá po kleci, všechno jí, seno jí moc chutná, kouká kolem sebe a v klidu spí.
  Děkuji moc za odpovědi a případné rady.
  26.7.2017 14:58PavlaS
  PetraT.: TO ej naprosto běžné chování, klec je její, tam se nesahá. Čištění i doplnování misek probíhá v nepřítomnosti králíka. Navíc jí máte od včera, tak to bych jí určitě nechala víc v klidu. Nechte jí ať ona přijde za vámi.
  26.7.2017 15:23zajuska
  Ahojte, má tu niekto skúsenosť s extrakciou stoliciek u králicka? Robí sa to vôbec u stoličiek? Vďaka :)
  26.7.2017 15:34SindyEM
  Viktorka2012: Výtoky z očí určite nie sú normálne. Viac než to, či králičkovi nejako uškodila čistá voda pri čistení, by ťa mal trápiť dôvod toho, že jej z očičiek niečo tečie. Väčšinou to bývajú zúbky, ale ak vravíš, že všetko so zúbkami bolo dobre (papá dobre?), a máš králička zaočkovaného proti myxo, napadá ma už len zápal očí. Ako dlho má králiček výtok? Určite navštív veterinára. Prvá záchrana je očistenie okolia očí borovou vodou, odstrániť všetko prašné z jeho okolia (skontroluj kvalitu sena)..to, že si Viktorke obstrihla chĺpiky v okolí očí, kde sa tvorili chuchvalce, si spravila dobre..do očí sa nesmie dostať srsť. Tiež sú rôzne očné kvapky, ktoré s čistením očiek králikov pomáhajú, našla som dokonca odporúčanie na kvapky Ophtalmo Septonex, ktoré zoženieš aj v lekárni. Na tvojom mieste by som ale okamžite vzala ušadlo k veterinárovi.
  26.7.2017 15:59Lucka555
  Ahoj chtěla bych se zeptat jak a čím nejlépe čistit koberec v kleci. Dostala jsem rok a půl starého králíka a občas se mu povede bobek mimo záchod, a jak chodí tak ho zašlape do koberce a nejde to dolu. Předem děkuji za odpověď.
  26.7.2017 16:21Verčis
  Ahoj, mému králikoj bude už asi rok a neustále mi počůrává gauč, postel, deku, vše savé.. Neustále se snažím ho to odnaučit, ale asi někde dělám chybu. Nemáte nějaký tip trik jak ho to odnaučit?

  Děkuji
  26.7.2017 16:40Merlouska
  Vercis: nepoustet ho na gauc a na postel.
  26.7.2017 16:44Meggie1234
  Ahoj, chci se zeptat, jak se odborně nazývá porucha střevní peristaltiky u králíčků? Chtěla bych latinský název, popř. anglicky. Předem děkuji.
  26.7.2017 17:08Iiivan
  zajuska: jasné že sa robia extrakcei stoličiek, ale doporučujem Ti len v Brne nie na SK...my sme trhali...
  26.7.2017 17:57Viktorka2012
  SindyEM: Před chvíli jsme byli u veterináře. Paní doktorka nám řekla, že to vypadá, že je to od těch zoubků a že je tam asi nějaký absces. Viktorka papá granulky úplně v pohodě, dokonce asi víc než by měla :D Vždycky když má hlad, přihopská si za mnou a furt po mně skáče :) Paní doktorka nám řekla, že ji mám očíčko mazat oční mastí Ophthalmo-Framykoin. Taky jsem si všimla, že nám Viktorka moc nejí seno - p. doktorka nám řekla, že je to asi pro ni možná i bolestivé.
  26.7.2017 18:18Zajuska
  Iiivan- no ja som sa prave na to v Brne pytala a Haupman ma dost tvrdo odbil, ze ci som sa zblaznila (teda on povedal "to nemyslite snad vazne?") a ze ked jej nechcem dat zbrusovat zuby, nech ju dam utratit. Mozno som ho prave zastihla v nalade roka, neviem, ale ani sa so mnou o tom nebavil. Problem je, ze Moll zacali velmi prerastat zuby a davat zbrusovat co 2-3 tyzdne je podla mna nenormalne, uz len preto ze take caste narkozy by boli znicujuce pre nu. Pokial sa to nezlepsi, radsej by som sla do extrakcie, tak ci tak tie zuby nefunguju ako maju a nebolo by riziko neustalych narkoz.
  26.7.2017 18:23SindyEM
  Viktorka2012: Áno, väčšinou to býva zúbkami, a práve to nepapanie senka je typickým príznakom háčkov, prerastených stoličiek... K akej lekárke chodíte? Ja by som malú vzala kvôli zúbkom určite k odporúčanému odborníkovi. S tými zúbkami treba niečo robiť. Mastička na oči len potlačí vedľajšie príznaky skutočného problému a tým sú tie zúbky!!!
  26.7.2017 19:29Iiivan
  zajuska: no my sme najskor trhali len v ziline, ale kvoli abscesom...skus este po telefone to prebrat s Hauptmannom alebo Jeklom co by to obnasalo vsetko - Bany mal vytrhanu skoro celu jednu stranu a druha neprerastala potom vobec a normalne hryzol(aj ked nechcel moc vela sena)...
  - - - - -
  druha otazka, ze to je asi rizikove z dovodu hojenia a sekundarnej infekcie...a teda asi lepsie furt brusiť...
  26.7.2017 20:23Viktorka2012
  SindyEM: Chodíme k MVDr. Lucii Poláškové a nebo k MVDr. Karlovi Galuszka. P. doktorka nám také řekla, že by jsme toho odborníka navštívit mohli. Ale také mi přijde divné, že docela sípe, když leží, ale za chvíli přestane.
  26.7.2017 20:52Kájka
  Zajuska: Myslím, že nejsou větší odborníci v oboru (i co se týče stomatochirurgie u králíků) než na VFU Doc. Jekl a MVDr. Hauptman.
  Byla jsi s králíčkem v Brně a nebo šlo jen o telefonickou konzultaci?
  - - - - -
  Ještě mi nedá dodat: Věř tomu, že lékař se snaží volit vždy to lepší pro zvířátko (méně rizikovou variantu)
  26.7.2017 21:13Šárka 07
  Viktorka2012: Nahoře je záložka "Veteriny". Tam si najdi odborníka někde v Tvém okolí a šup tam.
  26.7.2017 21:47zajuska
  Kajka, odbornosť nikomu neupieram,ale už som mala mať možnosť zažiť lekára na vfu pár ráz ako náladové ho. Boli sme tam osobne, chodíme tam.
  26.7.2017 22:41Nastreia
  Ahoj kolik vám tak králíček vypije za den? Leia tedy denně dostává misku Polničku nebo rukola, ledový nebo jiný salát, jablíčko nebo mrkev má co tři dny, ale co nejsou taková vedra, pije o dost
  - - - - -
  Méně
  Jak to je u Vás?
  Dekuji
  26.7.2017 22:59Kájka
  Zajuska: S panem doktorem jsem se setkala na VFU hodněkrát a musím říct, že i po lidské stránce si ho vážím. Vždy mi vše vysvětlil, když jsem se ptala, nikdy mě neodbyl (ani v telefonu), i když na tom nebývá s časem dobře. Vloni jsem tam na ambulanci chodila opravdu často. Nechci se rozpisovat, ale moje osobní zkušenost s tímto panem doktorem je vyloženě pozitivní.
  - - - - -
  zajuska: Pokud nemáš k lékaři důvěru (myslím to i obecně), tak k němu nechoď. (Mimochodem - jsem zdravotnice)
  - - - - -
  Jinak -je mi líto Tvého králíčka, že má trápení se zoubkama. Vím, co to obnáší. :-(
  Přeju hodně síly a ať je líp!
  27.7.2017 01:20leprechaunek
  Kájka: jo, ale i doktoři jsou jen lidi... a nervy nemají ze železa a můžou ujet. Jinak Zajuska není první, kdo s nimi má kontroverzní zkušenost, ale to tu rozebírat nechci.
  Jinak tohle myslím není důvod se tu ježit a slepě obhajovat... mně se taky sprostě vysmála doktorka, kterou si každý po okolí chválí. A to podotýkám, že se mi vysmála za to, že nechci dávat králíkovi chleba coby zdroj vitamínů. ;-) Jako vymlouvat lidem jejich negativní zážitky se svatými pány doktory fakt není úplně košer. ;-)
  27.7.2017 09:19luccy1
  Ahoj máme samičku, je jí přes rok. Je dobré ji vyměnit klec za větší, nebo raději ne? Jde mi o to že na tuhle je zvyklá tak aby nevyvádela :-). Dekuji
  27.7.2017 09:22Candík
  luccy1: neuvedla jsi, jak máte velkou klec, ale čím větší, tím lepší. Také jsi nezmínila, jak dlouho je mimo klec, zdali do ní chodí jen spát, nebo zdali je v ní i přes den. Na novou klec si snadno zvykne, zvlášť když jí do ní dáš původní záchod atd.
  27.7.2017 09:45luccy1
  Candík: máme 75x40cm a přemýšlíme o 120cm dlouhou. Je tam přes den, vytahujeme ji, po bytě pobíhá, ale většinou jde ven až odpo když jsme všichni doma. Někde jsem četla že není dobré klec měnit, nevím už kde to psali.
  27.7.2017 10:01Šárka 07
  luccy1: 75x40 cm NENÍ KLEC PRO KRÁLÍKA! To ani ve srandě...
  Můj ušák má 120 cm a je v ní spokojený, ale nejlepší je to přece jen venku. Takže na blbou radu, že se klec nemá měnit, neber ohledy, protože tohle je hrůza... Ve "stodvacítce" bude mnohem spokojenější, však uvidíš ;)
  27.7.2017 10:09Candík
  luccy1: to není klec ani na morče. :( Jak ti píše Šárka, alespoň 120 tka klec je pro králíčka přiměřená. Zvláště, je-li v ní i přes den, tak to je docela chudák, to se v ní sotva otočí. Klec vyměnit klidně můžeš, králíček si rychle zvykne a bude rád, že není na tak malém prostoru. Ideální by bylo, kdybysi mu pořídila ke kleci ještě ohrádku okolo té větší klece, pokud ho nemůžeš mít na volno. Máš-li dostatek prostoru, tak bych s tou ohrádkou neváhala.
  27.7.2017 10:36Monakuč
  Zajuska:
  Situace na klinice obecně je teď krapet složitější a napjatější, i doktoři jsou jen lidi a bohužel ses asi zrovna trefila do nějakého vyhraněného momentu. Nepřísluší mi to, co se tam děje, zde víc rozepisovat, nevím, do jaké míry je to už veřejné. Taky ses mohla trefit do situace, kdy jim nějaký pacient zemřel na sále, oni to též nenesou lehce. Věř ale, že dr. H. i dr. J. jsou lidsky velmi chápaví, snaží se pro zvíře udělat maximum a vycházet vstříc i majitelům, co to jde. Zkus tam zavolat ještě jednou, znovu to vysvětlit v klidu a nebrat si to osobně, byť chápu, že se tě to dotklo.
  27.7.2017 11:16Kájka
  Všem: nechtěla jsem slepě obhajovat, jen jsem napsala čistě moji zkušenost.
  27.7.2017 11:17Monakuč
  Kájka: Nenapsala jsi vůbec nic špatného, nemáš důvod se obhajovat. A je mi moc líto, že tu už holčička není :(.
  27.7.2017 12:11Lela02
  Ahojky :) omlouvám se pokud už se to tu už řešilo ale nedaří se mi to najít v archivu :( .... chtěla jsem se zeptat jak teď se rozšířil nějaký ten nový druh králičího moru. Dneska jsem si o tom četla a nikde jsem nenašla jestli se to může přenést i na kralicky co jsou doma? Teď přes léto je mám venku ale kdyby bylo bezpečný aby byli doma vzala bych je tam, protože naši sousedé chovají králíky tak je to riziko že to naši dva chytnou ještě větší.... Hledala jsem jestli se to dostane i domu ale nikde se o tom nic nepíše tak jsem se přišla zeptat jsem :)))
  27.7.2017 12:23Anor
  Lela02: Řešilo se to 20.7. stačí si pod diskuzí nalistovat pár stránek zpátky...
  27.7.2017 12:54Lela02
  Anor: děkuji, nemohla jsem to najít :)
  27.7.2017 13:40Kájka
  Jano, ano - i lékaři, zdravotníci jsou jen lidi (vím to moc dobře). Když jsem psala moji reakci, tak to nebylo "ježení", z mé strany to bylo v dobrém. Nemohla jsem nereagovat (i když jsem dost váhala, protože tady to je veřejný server) Ale zrovna chování toho konkrétního lékaře se mi jevilo opakovaně (vloni) jako kladné, právě i po lidské stránce. Udivilo mě, jak ho vidí někdo jiný. :-(
  - - - - -
  Víc to nechci probírat.
  27.7.2017 14:02SindyEM
  Netreba luccy1 ukameňovať hneď a naložiť jej, že pomaly týra zviera. Uviedla strednú veľkosť klece a píše, že cez deň ju púšťajú po byte. Výrobci dokonca predávajú malé klece a uvádzajú pri nich, že sú vhodné pre morčatá aj KRÁLIKY. A zdroje informácií na internete sú rôzne. Keď človek nemá skúsenosť, a googli, vygoogli hocičo. Ja som sa tiež dočítala, že klec pre králika aspoň strednú (a to je práve tá 70-80tka). Kúpila som veľkú, ale len preto, že som si povedala, že môj králiček nebude mať ASPOŇ, musí mať všetko najnaj. To, že tá veľká klec je pre králička minimum mi došlo, až som ho mala doma....
  luccy1: Určite klec vymeň. Malá to ocení a bude v nej spokojenejšia. Píšeš, že keď ste doma, vypúšťate ju, takže výbeh má každý deň na pár hodín, a to je dobre. Ak by ste však mali priestor na ohrádku, možno by som na tvojom mieste ani novú klec nekupovala, a len okolo klece spravila veľkú ohrádku, klec nechala permanentne otvorenú, aby malo ušadlo výbeh, aj keď nebudete doma. V tej ohrádke bude mať viac priestoru ako v kleci, a starú klec môže využívať len na to, aby sa tam išla napiť, vybobiť, najesť, prípadne prespať do domčeka :)
  27.7.2017 16:11Simatko
  Ahoj lidi. Mám dva dotazy. Jaké prémiové granule vám jí vaší králíčci? Mám 4 měsíční holčičku a chci ji dát to nejlepší. A druhý dotaz: teď se lecime s encefalitozoonozou. Máte s touto nemoci někdo zkušenosti? Jde mi ó to, jestli může žít kvalitní život, když se to prý vrací.
  Děkuji moc
  27.7.2017 16:19Nastreia
  Simatko: ahoj já krmíme Britem. Doporučil mi ho vet přes hlodavce, který se podílel na vývoji této značky :)
  Ještě dotaz, jaký měl králíček projevy? Leia má podezření na toto onemocnění :(
  27.7.2017 17:33luccy1
  SindyEM: tuto klec nám doporučili že pro králíčka stačí, jelikož povyrostl už mi to přijde omezující. Tak mě prosím nekamenujte. Koukám po 120cm i s domeckem. Ta se mi moc líbí tak půjdeme spíše do ní. Díky za názor.
  27.7.2017 17:52chytrolin94
  Zdravím, chci se jen zeptat, co znamenají u králíčka rex beránka (samečka) zvuky bzz bzz, vždy když někdo projde kolem jeho klece? Zakrslé králíčky chováme už 4 roky, ale s tímto jsme se doposud u žádného nesetkali. Díky za radu.
  27.7.2017 18:03Eli4
  Dobrý den, prosím o radu. Máme doma 4letou samici a každý den začne okolo 5 ráno hrabat a kousat klec. V kleci má vše co potřebuje, ale není kastrovaná. Co mám dělat, aby přestala? Už se ani nevyspíme. Děkuji za radu
  27.7.2017 19:39Nastreia
  Luccy1: ahoj s domeckem? To jí zas ubere místo :) nechceš promyslet tu ohradku? Není drahá. Třeba tato.https://klece-hlodavce.heureka.cz/trixie-ohradka-pro-pro-mysi-a-krecky-6-dilu-48x25cm/
  - - - - -
  Pro začátek stačí. Já mám dvě spojené, dá se ohýbat jak potřebuješ a Leie ji beru i na chatu, složim a jedeme :) praktické. Promysli to a kdyztak klidně napiš ;)
  27.7.2017 19:45Šárka 07
  luccy1: Já domečku fandím ;)
  Mám tu 120 s domkem, bomba! Ušák mi do něj moc nechodí, ale na něm je skoro pořád. Doporučuju, domky jsou super!!!
  27.7.2017 19:56luccy1
  Šárka 07: mám tu s domeckem, už je doma, pěknej hangár, už se tam rozvaluje
  27.7.2017 20:09SindyEM
  Šárka 07: Mám to rovnako. Tiež mám klec s domčekom..do domčeka vlezie raz za dva týždne, čisto len na kontrolu,neohreje sa tam ani pol minúty. A inak na domčeku spáva. :D Ono to asi súvisí s tým, že z neho má perfektný výhľad na okolie. Domček je fajn. Už len preto, že ten králiček má svoje útočisko, má sa kam ísť schovať, keby nááhodou chcel a bál sa.
  - - - - -
  Eli4: Klec hryzie väčšina zatvorených králikov, a nad ránom preto, že sú vtedy najviac aktívne. To králička, bohužial, neodnaučíš. Máš dve možnosti: 1) Zabezpečiť miestnosť a králička nechať na noc voľne behať v jednej izbe 2) presťahovať klec do miestnosti, kde nespávate
  27.7.2017 20:35Šárka 07
  SindyEM: Přesně! Má rozhled na celou svoji říši, tváří se jako králík NEJdůležitější :DD
  Ano, domeček je důležitý. Podle mě by neměl chybět.
  27.7.2017 21:07Marťaa
  Ahojky já řešila klec v listopadu, kdy jsem mrňouska adoptovala. Měla taky maličkou klec, když si v ní lehla, nebyl tam už prakticky žádný prostor. Dneska se mi malá prohání po celým pokoji. Mám výhodu v tom, že ji nemusím zavírat i když jsem koupila klec 120, takže si zvykla, že se natahne, kde zrovna chce. Kromě klece s domečkem jsem jí ještě pořídila dva další. Holt nájem je nájem:-). Někdy mám chuť parafrázovat hlášku jeden prsten vládne všem....
  A je fakt čím větší prostor, tím menší agresivita - vybije energii. Akorát by mě fakt zajímalo, proč toho mrňouse baví mě počůrávat. Naprosto vědomě, když jdu k ní, se někdy otočí, vyhodí zadní tlapky a počůrá mě. A pak se na mě potutelně kouká.
  27.7.2017 21:39Luna2009
  Prosim mam dotaz mame 2 měsíční holčičku Lunu narozenou 13.5 domu jsem si ji donesla 14.7 dnes jsem sni byla u veterinare naockovat ji a nezdali se mi očička ma je kolem dokola zarudnute piliny v podestykce nemame v pruvanu take neni doporučila mi vymyvat borovou vodou kdyby se nezlepšila do tydne na kontrolu papa seno druhy den zelenou travicku pije bobkuje nevite kde muze byt chyba?uz jsem ji i kolem ocicek ji srst ostrihala a chci jeste nazor na veterinu jsem donesla bobky rekla ze chci preventivne je zkontrolovat ikdyz byla na kokci.prelecena chovatelkou a i pres to ze ma neco s ocickama a nemela vysledky s bobku ji naockovala? Bojim se aby nebyla nemicna a ockovaci latka abych ji sni nepohorsila
  27.7.2017 22:25SindyEM
  Luna2009: S rozborom bobkov si dobre spravila. Chovateľka ju síce mohla preliečiť, ale to neznamená, že liečba bola úspešná. Kokcídie sa premnožiť mohli aj tak. Ak výjdu testy negatívne, vydýchnete si. Ak pozitívne, budeš musieť preliečovať dovtedy, kým tie rozbory bobkov nevýjdu negatívne. A potom už len celý život králička sledovať, či má pekné bobečky a netvoria sa mu príliš často vianočky, či dobre papá, či nie je apatický, a pri menšom podozrení, vždy dať spraviť znovu rozbor bobkov na kokcidiózu. Lekárka ti malú zaočkovala určite proti moru a myxomatóze. (nezaložila ti pre ňu očkovací preukaz? v ňom býva popísaná vakcína aj kedy treba ísť na preočkovanie) Na preočkovanie proti týmto dvom chorobám budeš musieť chodiť každý rok. Čo sa očí týka... ak jej z očičiek netečie, nehnisajú jej, môže sa jednať aj len o podráždenie. Nemáte prašné seno? A ako podostielku máte čo? Má podostielku v celej kleci?
  27.7.2017 22:48Merlouska
  Šárka 07: no vidis, a ja domecek z klece vyhodila .. teda nejdriv jsem ho tam kralikovi dala, ale po zjisteni, ze je hrozne malej a kralik do nej neleze, letel pryc.. takze si nemyslim, ze by byl nejak extra dulezity. No a kdyz je kralik navolno, tak si domecek udela, kde zrovna chce. Treba pod zidli nebo nekde v koute.
  28.7.2017 07:35simatko155
  Eli4: Ahoj, podle mě chce vypustit ven, proběhnout se. Můj bývalý králík se takto hlásil, že chce ven.
  28.7.2017 07:54Canigou
  Ahoj, chtěla bych znát názor na Granule Energys pro králíky. Složení se v porovnání s prémiovými granulemi např Supreme Science Selective králík junior liší jen minimálně. Ovšem cena je rozdílná velice.Takže v čem je háček?
  28.7.2017 08:11weksernates
  Canigou: Rozhodně nebrat. Jsou to granule pro králíky na výkrm, některé druhy jsou s kokcidiostatiky, jednoduše pro zakrslíky nevhodné.
  28.7.2017 08:14pdvor
  Dobrý den, mám takový dotaz. Mám doma půl ročního zakrslého králíčka a pokaždé, když mu dám do klece nějakou podestýlku - seno nebo kobereček, tak vše odhází a stejně leží na tom plastu. Kdyby bylo na mě, tak mu nebudu dávat do klece nic, když ho vše tak rozčiluje :D Ale zas nechci aby ležel jen na tom tvrdém plastu, bojím se proleženin či odřenin. Neví tedy někdo čím králíkovi klec vystlat? :) Jo a docela často se mi stává, že ke mě králíček přiběhne bručí jak čmelák a běhá kolem mých nohou, nevíte co by to mohlo znamenat? :) Předem děkuji za odpovědi.
  28.7.2017 08:21weksernates
  pdvor: Teď v létě nedáváme na dno klece nic, leží si na holém plastu a hezky se chladí:-) žádné odřeniny, ani proleženiny:-) V zimě mu dáváme do části klece bavlněný ručník a pod klec tlustou deku. Stejně je ale v kleci jen v noci, jinak je puštěný. Čmeláčí bzučení a obíhání nohou znamená namlouvání. Vítejte v pubertě:-)))
  28.7.2017 08:24Anor
  Canigou: weksernates mi to úplně vzala z klávesnice. Jedná se o granule výkrmové pro masná plemena. Nikde jsem nenašla přesné složení, pouze množství vlákniny a proteinů atd... Výkrmové granule pro zakrslíky nejsou nejvhodnější, přeci jen masná plemena mají před sebou výhledově 6 měsíců života, mazlíci minimálně 6 let, což je podstatný rozdíl. Některé granule Energys obsahují i kokcidiostatika, což zase má sporný význam v masných chovech, ale ne u mazlíka.
  Energys granule jsou určené jako kompletní krmení pro králíky pouze granulemi, pokud to správně chápu, aby hezky rostli a byli brzo hotoví. Tudíž jsou i levnější, ale pak je otázka jaké je přesné složení těch granulí.
  Oproti tomu granule pro zakrslíky jsou možná dražší, ale ve výsledku jich zdaleka nezkrmíš tolik. Protože u zakrslíka chceš zdravé zuby atd, krmíš hlavně senem, přidáváš zelené a granule jsou jen na zpestření jídelníčku v množství jedna větší hrst denně. Jestli s tímhle stylem krmení sežere králík kilo granulí za měsíc (to spíš asi ani ne), tak daleko dražší položku v rozpočtu tvoří ta zelenina a seno, pokud ho musíš kupovat.
  28.7.2017 08:29pdvor
  weksernates: Děkuji za odpověď. :) Puberta je opravdu šílená, mazlit se nechce, když se nekoukám, tak vyskočí na postel a počůrá to tam, doufám, že z toho vyroste. Ale stejně bych ho nevyměnila, lásku mi prokazuje tak, že mě v bytě neustále následuje a kdykoliv něco dělám, lehne si poblíž a pozoruje mě. Mějte se hezky. :)
  28.7.2017 08:34weksernates
  pdvor: My máme pubertu už naštěstí za sebou, ovšem vzpomínka na denní praní lůžkovin mi dodneška dokáže zvednout tlak. A co teprve očurávání zdí do metrové výšky, jo jo.... Nebojte, vyroste z toho:-)
  28.7.2017 10:44Luna2009
  SindyEM:
  Dekuji za zpravu Luna ma vysledky s bobku na kokci.v pořadku dnes mi veterinarka psala jen me zarazilo ze nepockala na vysledky a i tak ji naockovaky na maxomastozu a kralici mor mohla ji ublizit kdyby nebyly v poradku no to uz je jedno hlavne ze je v poradku chovatelka je skvela vse nam na zacatek rekla a dala Lunu v 6 tydnu prelecila na kokci.a sama rekla pred vakcinou ji musim nechat zkontrolovat bobecky a ocicka tam jsem ji to vystrihala kolem oci a dvakrat dene ji to cistim borovou vodou tak doufam ze to nake koberecek v klicce nema ani podestylku je mala a semtam udela jeste vecer neplechu nez se na 100% nauci tak to chvily trva az uvidim ze je vse v tachudku tak ji koupim koberecek je v klicce zavrena behem noci cc od 22:00-6:00 pak je cely den venku a neplechu nedela ani louzicku ani bobecek venku je poradna jwn asi vecer jak ji zaviram si vylejva vztek zatim k ni jemam duveru abych ji nechala otevreno zvidime casem jinak veteri. Nam napsala dalsi vakcinaci za rok dle chivatelki za pzl roku ji mam nechat naockovat na myxomatozu a na mor staci za rok co se tyce sena mame svoje tak nevim jaky by melo byt ma ho 7 tydnu odstate a v pytlych na seno je skladnene je fak ze byla zvykla nankupovane a nase je aromaticke a zelenkave je to sice otava ale na jare bude mit to nejlepsi s prvni travicky dekuji za rychlou odpoved Luna a Julie
  28.7.2017 12:35kg0405
  nové fotky prcka, roste jak z vody 😊 za poslední 3 týdny přibral dalších 200 g. dnes má 4 měsíce a už má přes 1.400 kg 😁 jedlik
  http://www.kralici.cz/alba.asp?a=24765
  28.7.2017 12:54Martiiik
  Zdravím, je vhodné pro králíky ohradka která má povrchovou úpravu z epoxidové pryskyřice? Konkrétně je to ohrádka Ohrádka Outback - 8-hranná, černá. Díky :)
  28.7.2017 12:59alkaluska
  Dobrý den, prosím o radu. Mám cca 1,5 roku starou holčičku a teď mi začala vyvádět. V kleci vše denně rozházené, začala mi "obskakovat" ruce a nohy (a když uhnu kousne mě). Má vykulené oči a je divočejší (vrčí, dupe, kouše kabely což neudělala za celou dobu). Jí normálně ale přijde mi že pije víc. Nevíte někdo zda to není příznak nějaké nemoci. Děkuji
  28.7.2017 13:09Martiiik
  alkaluska - ahoj, je možné, že ji začla puberta. Pouštíš ji denně? Je možné, že se nudí. Nebo ji třeba vadí, že ji uklízís klec v její přítomnosti nebo si ji mohla něco v kleci dát jinam a jí se to nelíbí. Dupání znamená, že se jí něco nelíbí. Kousání kabelů je patrně z nudy. To kousání je spíš součástí králičího sexu. Myslím, že nemoc to není, pokud jí a pije. Zaměř se spíše na sociální stránku králíka :)
  28.7.2017 13:20alkaluska
  Martiiik: Děkuji, pouštím jí na celý den vždy když přijdu z práce pokud jo něco nemám ale na to je zvyklá od malička. Zavřená je prostě jen když nikdo není doma. Klec jí čistím když je puštěná a v tu dobu jí ani nepustím dovnitř. Všechno má stejně celou dobu. Asi teda máme pubertu no ale aspoň přijde a chce pohladit v tu chvíli je v klidu (ale na to není čas pořád) �� . Moc děkuji
  28.7.2017 13:20Anor
  alkaluska: Myslím, že by to mohla být říje, která může být následovaná falešnou březostí. Za čas to přejde. Pokud by se to opakovalo častěji, bylo by dobré zvážit kastraci. Nemusí to znamenat nic, může to ukazovat na nějaký hormonální problém jako jsou cysty na vaječnících, rakovina dělohy a tak.
  28.7.2017 13:31Luna2009
  Ahoj uz jsen zde psala o ockovani a ze s bobku nebyla zjistena kokci.jenze ted jsem nakoukla do klicky a zjistila jsem ze mavbobky ve tvaru vanocek muze az a to ockovani mam jit na veterinu?Zere a pije je aktivni nevim si ted rady
  28.7.2017 14:22SindyEM
  Luna2009: Ak vyšiel rozbor negatívne, tak sa neplaš. :) Občas nejakú tú vianočku králiček vyprodukuje. Môže to byť zo stresu u veterinára (stres spraví svoje, ver mi) , občas z toho, že spapá niečo, čo mu neurobilo dobre (často aj taká zelenina, ovocie nepadne ušiakovi dobre). Uvidíš, ako bude bobčiť zajtra, pozajtra...ak by mal králiček bábovky stále a viac dní po sebe, nepapal dobre atď, skočíš k veterinárke a spravíte znovu rozbor. Aké dávaš granule? Aj kvalita granulí má na trávenie a bobčenie veľký dopad. Ale tentokrát by som to pripísala ozaj stresu z veterinára.
  - - - - -
  Ešte si píšala, že vetka ti ho zaočkovala a ďalšiu návštevu máš mať až o rok (aj na myxo aj na mor). Môže byť! V očkovaciom preukaze máš určite názov vakcíny. Nejedná sa náhodou o NOBYVAC MYXO RHD?
  28.7.2017 14:28Canigou
  Weksernates + Anor : Já se ptám,protože jimi krmí celkem bych řekla zkušená chovatelka (Chs Teddy z Owlery). Konkrétně Energys Králík Champions. Budu si od ní kupovat králindu, tak jsem si vyhledala ty granule a zjistila, tady v seznamu uvedené nejsou. Proto jsem se ptala. Pár let jsem byla mimo králičí svět :-)
  28.7.2017 14:42Anor
  Canigou: Jako určitě existují i mnohem horší varianty krmení pro ušáky. Ale tady platí to samé, co jsem psala níž. Když máš chov a v něm x králíků plus mladé (kteří v tomhle případě odchází ve věku cca 2 měsíce), tak krmit granulemi 100 Kč za kilo je prostě drahé. Já si zase nedokážu představit, kde bych skladovala 25 kg pytel granulí, nehledě na to, že by to Boris ani nestihl sežrat. =)
  28.7.2017 14:53Canigou
  Anor : Tou poslední větou jsi mě pobavila. Tak děkuji za vysvětlení. Koupím nějaké prémiové.
  28.7.2017 15:02Šárka 07
  Luna2009: Pestorin Mormyx není na rok, jen na půl!
  28.7.2017 15:17Luna2009
  Šárka 07:ale veterinařkd mi řekla stačí za rok i tak na jaře ji jechám přeočkovat
  28.7.2017 15:35SindyEM
  Luna2009: A aké má granule teraz? Presne značku? Nemusíš sa báť a postupne určite môžeš prejsť na iné juniorky, stačí postupne primiešavať nové granule k starým. Ja sa na chovateľku, od ktorej mám králička tiež nemôžem sťažovať. Malého som si od nej brala vymaznaného, dôverivého, preliečeného.. s radami, vždy ochotou pomôcť aj doteraz. Ale odporúčala mi Berkelky, že králici z nich toľko nepriberajú a nie sú ani drahé, ale nemala som z nich dobrý pocit. Nízky obsah vlákniny, po zložení sa celkom nedopátraš, nejako podozrivo lacné a v zverimexoch sa predávajú väčšinou dva druhy, z toho jeden je s kokcidiostatikmi. Nezdali sa mi.. a hoci som mala na prvé dni práve od chovateľky Berkelky, prešla som behom dvoch týždňov na Supreme Science Selective a Beaphar juniorky, a vedela som, že tomu svojmu ušiakovi dávam kvalitné krmivo. Netreba sa silou mocou riadiť radami chovateľky. Ovsené vločky som mala tiež primiešané v granulách od nej. Fakt sa neodporúčajú dávať a už vôbec nie ako každodenné zložku krmiva! Občas ako pamlsku, spestrenie..ale súčasť dennej dávky krmiva určite nie. Na zeleninu a celkovo čerstvé zelené treba prechádzať veľmi pomaly, z toho majú mladí často riedke bobečky, vianočky... Mne chovateľka odporúčila až po 3-4. mesiaci. Tak sme občas potom niečo dali na zob..ale málinko. A aj tak sa mi malý z ľadového šalátu zacpal a ja som s ním potom s plačom letela na veterinu celá vyplašená, čo mu je. Ak robí vianočky, nič zelené nedávať! Žiadna zelenina, ovocie, žiadne čerstvé trávy a bylinky. Len granulky a seno. A Pestorin tuším treba preočkovať po pol roku, to ti tu už poradí niekto, kto má s touto vakcínou skúsenosť. Ja mám drobca zaočkovaného Nobyvacom, a ten má účinnosť až ročnú.
  - - - - -
  Teraz čítam, že tie ovsené vločky dáva veľa ľúdí ako súčasť krimiva.
  Ja som ich vždy mala skôr za mlsku... Ono je už na tebe, pre čo sa rozhodneš. ;)
  28.7.2017 15:43SindyEM
  Luna2009: Grainlessky vyzerajú celkom fajn. Vždy hľadaj kvalitné krmivo bez obilovin, a ideálne aby bol obsah vlákniny okolo 20%.
  No a Berkelky nemajú uvedené zloženie. Vôbec nevieš, čo v tých granulkách je. Práve preto som ich vtedy vyradila. Nevedela som, čo do malého pchám a nevedela som sa k poriadne uvedenému zloženiu nikde dopátrať. A keďže boli také lacné, dá sa predpokladať, že nič extra to nebude.
  28.7.2017 15:47Luna2009
  SindyEM: ma je pry na srst docela se mi zalibily ty supremec science selective asi je koupim a budu primichavat k nim ty grainlessky
  28.7.2017 16:15Nastreia
  Ahoj krmí tu ještě někdo Břitem nebo jsem jediná? :) Pokud víte o kvalitnějším krmivu, nechám si poradit, ale zatím jsem neobjevila..
  - - - - -
  Britem :)
  28.7.2017 16:52Berunkas
  SindyEM - já bych to obilí úplně nezatracovala, spousta chovatelů přidává do jídla čistý ječmen, já to dávala králíkům na sváču v kombinaci s lněným semínkem.

  Luna2009: prcek ti potřebuje nabrat takže grainlessky bych dávala tak jako pamlsek ale ne jako základ granulí a berkelky bych hodila do koše rovnou, kup kvalitní juniorky a krm tím, na srst prckovi přidávej lněné semínko. Mám Ellu z venkovního chovu, kde se prémiovkama zrovna nekrmí a žádný pytlíček granulí do začátku jsme opravdu nedostali, prostě ze dne na den přešla na jiné granule a v nejmenším neprotestovala, když jsem se ptala co je zvyklá jíst tak mi bylo odpovězeno že ji mám krmit čím uznám za vhodné já
  - - - - -
  Nastreia: Ella má ráda tyhle
  http://obchod.kralici.cz/p488-gzm-kiki-nutri-rod.aspx, se scienckama mi stávkuje
  28.7.2017 17:26Luna2009
  Barunkas,SindyEM
  OBĚ VA VÁM MOC DĚKUJI A GRANULKY ZMĚNÍM LNĚNÉ SEMÍNKO JE PRÁVĚ V TECH GRANULKÁCH CO UDÁVALA SindyEM Ty se mi líbí moc a koupím k tomu ty Beaphar juniorky a to lnene seminko mám k tomu přisipat nebo jen tak semtam par trsíček ji nabidnout
  - - - - -
  http://www.kralici.cz/alba.asp?mode=edit&uid=11604&id=24794 naše Luna
  28.7.2017 18:51SindyEM
  Berunkas: Môj dedko dával králikom na mäso jačmeň do krmiva, takže určite to nezatracujem. :) Než som si ale malého priniesla, vyfasla som od našich ako "darček pre malého" zmesku práve s obilovinami. Akonáhle mu dám viac ako medzi prsty denne, malý sa mi vyložene pobobčí na mäkko, pritom sa jedná o tú kvalitnejšiu zmesku (nie že by som pokladala zmesky za kvalitné krmenie). Takže ja mám skúsenosť negatívnu a už automaticky kupujem kvalitné a bezobilné granule. To už je ale na každom pánovi, čo pre toho svojho prcka uzná za vhodné, na čo tie financie má atď. ;) Ja to neodporúčam.

  Luna2009: Science sú skvelé. Už som počula, že niektorým majiteľom to králičci papať nechcú, ale ja som nimi začínala a tomu môjmu chutia. Dokonca má po nich najkrajšie veľké bobečky. Ešte sú skvelé aj Beaphar Care+, Brit, Cunipic Alpha Pro...veľa ľudí odporúča aj Versele Laga Cuni Complete a Kiki Nutri Rod. Určite by som vyberala z týchto aj v budúcnosti :)
  - - - - -
  A to lnené semínko sa odporúča tak jednu čajovú lyžičku denne na srsť, hlavne v období, kedy králiček lína. Máš ešte miminko juniora, takže mu podľa mňa do siedmeho mesiaca môžeš kludne dávať za lyžičku každý deň. ;)
  - - - - -
  Luna 2009: Malá je rozkošná ;) a má presne ten istý typ aj farbu klece čo náš Alča :D
  28.7.2017 20:10czarba
  Ahoj všem, které kleštičky na drápky jsou lepší, Trixie nebo Zolux? Docela často čtu, že trixie třepí drápek, ale někdo na ně zas nedá dopustit, tak nevím.. s jakýma máte zkušenosti? Děkuju :-)
  28.7.2017 20:27leprechaunek
  SindyEM: vždy hladaj krmivo bez obilovin? A neva jako, že jsou v Care+, Britu, Nutrinu, Genesis, Oxbow i Science Selective???
  Proboha lidi, pochopte už jednou, že pro králíky jsou na nic směsky všeho možného...ale obilí je pro králíky přirozeným krmivem. Oves dokonce dieteticky nejvhodnější, následuje ječmen. Jo, ta pšenice, která se dává do většiny granulí, je trošku naprd, ale myslím, že výživáři velkých firem pořád vědí líp, proč ji tam dávají, než majitelé králíků.
  Ostatně vychvalovat super krmiva se složkou, nad kterou obrazně zvracím odporem, je trošku padlé na hlavu.
  Za sebe můžu doporučit kombinaci bezobilných granulí a ovsa, micák je nadšený, já taky. Ale krmit klasické granule se zastoupením obilí fakt není žádná vražedná šílenost. :(
  28.7.2017 20:39SindyEM
  leprechaunek: Čakala som, kto sa ozve, a že si sa ozvala práve ty a takýmto štýlom, ma neprekvapuje. Chcela som potom ešte dopísať, že ono to obilie je všade aj v kvalitných granulách, len vo vyváženom pomere. Hovorím, mala som doma zmesku, zloženú hlavne z obilia a malý sa mi VŽDY pobobil. Písala som, že kupujem kvalitné - u nás dostupné som aj vymenovala ktorékonkrétne, a potom bezobilné. Obilie som spomínala len z dôvodu, že jej králik vianočkuje, a mala som podozrenie, že kŕmi niečím podobným ako bola moja úžasná obilná zmeska. Nepísala som, že z obilia obrazne zvraciam, tak mi to netreba vkladať do úst.
  28.7.2017 20:50Luna2009
  leprechaunek: ajakema granulkama krmite vy? Jsem začatečník a ptam se vseobecně nechci nic zanedbat s pejskama jsem jako doma s tema si poradit unim stema zkusenost mam ale kraličci jsou v mich rukach prvně a nechci nic zanedbat
  28.7.2017 20:51SindyEM
  http://chsk.blog.cz/1703/proc-ne-obilovinam
  Ozaj som to nemyslela zle...je veľa článkov o tom, že práve zmesky a granule vyložene postavené na obilovinách tie mäkké bobečky a tráviace problémy spôsobujú. Toť vše.
  29.7.2017 09:37Horysa
  *** BOULE V UCHU ***
  Dobrý den už nevím kde hledat
  Projela jsem celý internet ale nic jsem nenašla
  Máme rok staryho zakrslyho kralicka. Včera si přítel všiml že má jedno ousko spadle dolů a že se snaží klepat hlavou ale nešlo mu to.
  Dnes ráno když jsem ho kontrolovala jsem zjistila že ho má hodně natekle taková velká boule uvnitř ouška. Bydlíme v Anglii a veterinář u nás otvírá za hodinu

  Má někdo podobnou zkušenost??? Víte co by to mohlo být prosím a jestli je to vážný?
  Dekuju za pomoc a případně rady
  29.7.2017 09:44Tygrinka
  Horysa: Podle popisu nejspíš absces, jestli to jde takto rychle a u veta jste za pár hodin, tak vše bude v pořádku. Nečekejte a jděte hned. Nejspíš dostanete atb na tu infekci, k tomu si sežeňte Rodicare na dokrmování a stříkačku na dokrmování, je možné že den dva budete muset ušáka přikrmit. Někdy při braní atb dojde k nechutenství zvířete.
  29.7.2017 09:46miši123
  Ahoj potřebuji poradit můj králíček je měsíc starý a ma za uchem takovou lysinku cca 2x2 cm a na tom takovou suchou bílou kůži s růžovím flekem neví někdo co by to mohlo být budu ráda za každou radu!
  29.7.2017 10:30Tygrinka
  miši123: Od pouhé reakce na štípanec, přes počínající plíseň či nějakou breberu v srsti či kůži. A pokud je ušák ještě takovéhle mimi, tak to chce nečekat a jít po víkendu na veterinu spolu s posbíranými bobky na rozbor. A na flek nic nepatlat, aby vet viděl, jak to vypadá.
  29.7.2017 11:08Horysa
  Tygrinka: děkuju snad bude všechno v pořádku teď uz jsem na veterine ale vezmou mě až za hodinu nejsem objednana. Nevíte cim by to mohlo být způsobený?
  29.7.2017 11:38miši123
  Tygrinka: můj králíček má průjem mám pocit že má kocidiozu jelikož děda má taky králíky tak mi dal nějaké kapičky může to stím souviset?
  29.7.2017 12:13Nikk96
  Dobrý den, dalo by se do krmiv zařadit krmivo Puur? Je to oficiálně novinka na trhu. Celkově by se mi líbilo kdyby tady byla přímo rubrika zaměřená na jednotlivé značky krmiv. Děkuji :)
  29.7.2017 12:56Tygrinka
  miši123: Ve střevech nemusí být jen přemnožené kokcidie, i když ty jsou nejčastější. Mohl se pos... po těch kapičkách anebo je dávka kapek velká či malá anebo jsou to kapky k ničemu. Neřešila bych to kapkami, ale veterinářem a rozborem. Jestli má průjem, tak na pohotovost, zítra už může být u takhle malého králíka pozdě.
  Souviset to spolu může, zvíře oslabené vnitřní infekcí čímkoliv je dobrým zdrojem k přemnožení či k nákaze vnějšími parazity či nemocemi obecně. Takhle malý králík měl být správně ještě u matky.
  - - - - -
  Nikk96: Tohle nestačí? :o)
  http://www.kralici.cz/pages.asp?f=krmeni#granule
  29.7.2017 13:47miši123
  Tygrinka: ano měl být ještě u matky mám ho ze zvěrokruhu nemyslím si po kapičkách už průjem tolik nemá opravdu fungují dědovi to zabírá dává se jedna kapka denně průjem měl jeden den ted už je to takoví tuhý takže to může souviset ? v pondělí mám jet na veterinu tedy nevím co mám dělat :(
  29.7.2017 17:22bibianna
  Ahojky, prosím o nějaký tip nebo postřeh, moje Belunka mi dělá každý den vánočku, vždy tak kolem oběda, pak už zas do večera bobany normální, žádné obrovské koule, ale hezké a suché. Ale proč ta vánočka, někdy i dvě??? Zeleninu jí nedávám, suším jí i mrkev, petržel a jablko, no ona to má takhle suché i radši, ale o to nejde. Granule máme snad jen ty nejlepší, Science, Alfa pro, Brit, Grainless a Care+.Ty Care miluje ze všeho nejvíc, ale právě ty jsem zkusila vyloučit a od včerejška nedávám...stejně dnes zase udělala:-(( Už sbírám bobany do skleničky a po neděli je donesu, máme před očkováním,takže jistota je jistota....co ještě baští jsou sušené bylinky, jetel, jitrocel atd, ale ne nějak moc, myslíte, že to může být po tom? Fakt už si nevím rady, tak děkuji za jakoukoliv zkušenost nebo poznatek...ach jo...
  29.7.2017 19:05Tygrinka
  miši123: Těžko říct takhle od stolu. Zlepšení může být jen dočasné a stav se může klidně zase zhoršit. Nevím, co je to za kapky, nejspíš nějaká prevence, což není na škodu, ale léčivo to nenahradí. Bobky sbírej už dneska, i ten průjem, dávej do uzavíratelné sklenice a do lednice. Dědečka se zeptej na název těch kapek a veterináři o nich řekni, aby věděl, že výsledek může být nějakým způsobem třeba zkreslený.
  Pokud by se stav nezhoršoval, může to teoreticky vydržet do pondělí, ale u takhle malého králíka člověk nikdy neví. Chápu, někdy je těžké najít o víkendech slušného veterináře s možností rozboru bobků. Osobně bych to řešila už zítra, ale jsem z Prahy, takže možností mám víc.
  29.7.2017 20:18leprechaunek
  bibianna: měli jsme prakticky totožný problém, micák se k zelenému nemohl ani přiblížit. Řešila jsem s vetkou, dala micákovi tuším rodikolan, zabral skvěle... ale na týden, po něm návrat ke starému. Takže jsem pořídila Emanox, vytáhla stříkačku a micák každý den dostal 0.2 - 0.3ml. Vánočkovat přestal skoro hned, ale stejně jsem mu to raději dávala pár měsíců... Dneska se mi za den nacpe petrželí, mrkví, zají to kusem třešně a ani nemrkne. ;-) Vřele doporučuju.
  https://vitaminy-pro-psy.heureka.cz/emanox-pmx-prirodni-50ml/
  29.7.2017 20:50Adelka000
  Ahoj, mám doma malého králíka už cca 3 týdny. Dnes když jsem mu uklízela v kleci mě začal tak jemně kousat, několikrát. Nějak to nebolelo nebo tak ale zajímalo by mě proč to děla nevíte někdo?
  29.7.2017 20:57bibianna
  leprechaunek: tak to je skvělý,že máte po problému,jenže s naší Beluš je to trochu potíž,myslím tím,že já ji prostě nespacifikuju,abych do ní neco dostala strikackou:-(( já vím,rekneš,že jsem měkká,ale kdybys viděla co dělá,začne jakoby chroptět,jako kdybych ji dusila a škrtila,no něco prisernyho! Nevím,co mám dělat a závidím všem,co to zvládají,klobouk dolů!!!! ,Emanox stejně pořídíme a zkusím to.Treba to striknout do crocku nebo něčeho? Ach jo,já vím,že jsem srab! A řekla ti vetka,od čeho to může být? Když byla malá,tak zeleninku normálně jedla...a v poho...
  29.7.2017 21:25Ninja&Mozzie
  Ahoj, nemáte někdo zkušenost s kašláním/škytáním u králíka? Včera z ničeho nic začal v jednu chvíli kašlat/pšikat, jakoby mu něco vadilo v krku nebo v nose. Předtím než začal, tak mu cukne tělo (vypadá to trochu jako škytavka). Trvalo to pár minut. Dnes ráno se to ale zase na chvíli objevilo (asi 5 opakování). A teď večer zase (ale už jen jednou). Pzn.: z nosu mu neteče. Díky za jakékoliv rady.
  29.7.2017 21:39bibianna
  Ninja: to může mít ze sena,nemáte třeba nějaké nové? Možná je prasnejsi a může králíčka dráždit.Mohlo se mu kousek dostat do nosanku a simra ho to.Kdyby to neprestavalo,tak radsi navstivit veterinu,ale oni to většinou vyfrknou a je klid.Ale některá sena můžou opravdu dráždit...
  29.7.2017 22:08Ninja&Mozzie
  Zde je video, jak kašle: https://youtu.be/gnat1kHZ8_c v popisku jsou časy, kdy dojde ke kašli. Seno už používáme delší dobu a je domácí. Nakonec přemýšlíme o veterině.
  29.7.2017 22:24bibianna
  Ninja: jo,koukala jsem na to,vypadá to jako kdyby měla v pusince nebo nosanku chlup...od toho čištění a chtěla je vyfrknout.Ale nejsem odborník,radeji bych zvolila veterinu.Třeba je to blbost,ale nic se nesmí podcenit! To bzuceni vůbec neznám,naše Beluš jen mručí.Jinak teda krásní ušáci🐇🐇👍😁přejeme,ať to přejde!
  29.7.2017 22:25leprechaunek
  bibianna: micák to taky nemiluje, ale on je toho fakt trošek, takže u nás "nediskuze" docela fungovaly. Jinak ono to má docela hořkou příchuť, ale zkusit to určo můžeš... myslím crocky a tak. Dává se toho maličko.
  On Emanox se původně dává do vody, ale to by zase micák nepil mně... :)
  Jinak nene, neřekla, prostě asi nějaké špatné prostředí ve střevech. Teda takhle, hlavní podezřelý je prostě zelenina, na kterou nebyl odmalička zvyklý... a dopracovali jsme to holt tak daleko, kdy už to neupravovala ani dieta. Teď už zase může dlabat zeleniny kolik chce, takže za nás fakt spokojenost. Určitě ho pořiďte, je to pár korun, a způsob jak oblbnout králíka se snad vždycky nějak najde. :))
  29.7.2017 22:28Ninja&Mozzie
  bibianna: To bzučení dělá můj telefon..je už hodně starý :D Díky za všechno. :)
  29.7.2017 22:38bibianna
  leprechaunek: pořídíme ho určitě i kdyby to stálo majlant,ono furt učmoudena řitka taky neni nic moc a ještě ke všemu je Belu bílá a chlupata,tak si to dovedes představit! Minulý tyden jsme už museli umýt podvozek ve vaně a kupodivu se ani nerozčilovala,proč taky v teplé vodě...prostě starost navíc.Nebo mám doma Synbiotic,parkrat jsem jí ho už dala,ale ono by to asi chtělo každý den pravidelně že? Nebo je vážně lepší ten Emanox? Synbiotic mi zbasti v crocku a ani o tom neví,to je pohodicka.Jsem ráda,že je usadlo v pořádku a dopřává si zeleninku😀tohle je jediná věc,co mě trapi,jinak je vše zalité sluncem.
  - - - - -
  Ninja: Jo telefon a já si říkala,co to je!😁😁😁😁není zaco! Hlavně,ať je v pořádku! Belu taky takhle frkala,ale za par dní byl klid,asi vyffrkla,co jí vadilo a bylo po-😀
  29.7.2017 22:42leprechaunek
  bibianna: taky máme bílý podvozek a já mu to musela denně čistit, a většinou i odmáčet a vystříhávat ;-) Povídej mi něco o tom...
  Synbiotic neznám, ale Jarouš právě probiotika drsně nesnáší... a je toho hodně. Emanoxu pár kapek... Jinak juju, fakt to chce dlouhodobě. Ale stojí to za to. :-) Přísahají na něj chovatelé na kokcidie, což teda nemůžu soudit - my rozbor nedělali, ale proto, že se to vetce prostě nezdálo... taky mu bylo kolik, pět? No a nevěřila bych tomu, ale fakt nám pomohl i na rozházené trávení. Hele vyzkoušejte a uvidíte sami, co a jak. :)
  29.7.2017 22:47Kájka
  Ninja...: Podle mě to není OK (ten divný kašel)
  Pokud to bude mít i zítra, moc bych nečekala a upalovala na veterinu.
  Nerada to píšu, ale ušák mohl chytit nějakou virozu apod. a zánět dýchacích cest může být u králíčka nebezpečný, rychle se rozvinout a přejít až na plíce :-(
  29.7.2017 23:01bibianna
  leprechaunek: synbiotic je super v tom,že je to prášek bez chuti a zápachu,což se třeba o sab simplexu říct nedá! Tohle jsou ty malé otevírací ampulky nebo jak to říct,jako jsou treba ATB pro lidi.Jedna ampulka vystačí do jednoho crocku,rozpulim,vydlabu,nasypu a zamaznu náplní a je to.Ani neví,že neco jí!😀No stříkačku doma mám,ale ta představa,jak jí tu mnamku dopravim do zaludku,už teď mám husí kůži a to rikas,že dlouhodobě,no potěž!!! Stejně ho objednam,i kdybych ho měla vyhodit,zkusit se musí všechno.Škoda,že ho neudělají trošku chutnejsi pro ušadla,aby to sluply bez problémů...moc dekuju za rady!!!!!👍👍👍😀
  - - - - -
  leprechaunek: objednam a pokusím se premoct draka😰😰😰a uvidíme,stříkačku doma mám.Děkuju moc za radu!!!!
  29.7.2017 23:38leprechaunek
  bibianna: vůbec není zač, já si fakt pamatuju, co je to za peklo :) Jo a hihi, u nás by crock neprošel, protože pamlsky jsou u nás za trest :-D Je to s ušatci sranda :))) Držím palce, ať se to zlepší. :-)
  30.7.2017 07:38Marťaa
  Ahojky, jen tak pro odlehčení, v kolik hodin vás budí ušadla? Ta moje mi nedá spát ani v neděli a už v pět mě vyháněla z postele. Potvůrka:-))
  30.7.2017 07:51Tygrinka
  bibianna: Kdysi tu psala Buub: "Králíčka si dej mezi kolena, konus stříkačky patří z boku hned za hlodáky, tam nemá králík žádné zuby. No a obsah stříkačky pouštěj pomalu, ať stačí polykat. Nespolupracujícího králíka si můžeš jednou rukou čapnout za kůži za krkem, ať nemůže uhýbat hlavou - zbytek se nemůže hnout, protože je na zemi mezi koleny - stříkačku držíš v druhé ruce a vložit jí do tlamy se dá v pohodě."
  Emanox je fajn, řešila jsem s ním problémy morčete, ne králíka, a zabíral opravdu dobře.
  30.7.2017 08:00Elizabet123
  Ahoj prosím vás nevíte někdo zda můžou králíčci okusovat provaz z kokosové příze ? Děkuji :)
  30.7.2017 08:02weksernates
  Bibianna: Je fakt vidět, že jsou to sourozenci, Ušo snese jen mlíčí, když mu dám cokoli jiného, má měkkouše. A to předtím mrkev, řapíkatý celer, mrkvová i petrželová nať, vše v pohodě. Ale poslední cca 4 měsíce tohle.
  30.7.2017 10:00luccy1
  Ahoj dnes jsme v kleci objevili takovou žlutavou kaluž. Nic velkého prujem myslím nemá, má normálně bobky, nemůže to být výtok? Diky
  30.7.2017 10:16miši123
  tygrinka: a bylo by možné já mu omilem dala pšenici a to se nemá
  30.7.2017 10:21Lucka k
  Marťaa: ta moje si tu klec umí otevřít tak cca mě budí kolem 7:30 tím že na mě skočí do postele a ten druhý mě nebudí ten je potichu a mám ho tu teprve krátce
  30.7.2017 11:43bibianna
  luccy: může to byt moč.Králíčci vylučují s močí i dost vápníku,takze je to pak takové hustsi a když to zachne,zustane jen bílý prášek.
  - - - - -
  Holky,všem moc děkuju!!!! Zkusime přeprat Krakena😁😁😁🐇🐇🐇
  30.7.2017 18:41Luna
  Ahoj měla bych dotaz krmíte někdo ječmenem? potrebuji vedet zda je to vhodne krmivo samozrejmne v kombinaci se zeleninou travou apod.
  30.7.2017 19:48BeránekLentilka
  Marťaa: Ušatá s námi chodí spát do ložnice, takže tak v devět večer tam jde, do své nory pod postel. Pak si tam jdeme lehnout my, no a cca ve čtyři hodiny ráno si zaškrabe na dveře a jde si do klece na záchůdek, seníčko a granulky :)
  30.7.2017 21:47Tygrinka
  miši123: Má nemá, zvíře není v pořádku, u takhle malých mláďat se problémy rozjedou snadno. V každém případě ho musí vidět vet kvůli tomu fleku za uchem a rozbor bobků nestojí majlant. A ty budeš mít buď léčivo na srovnání střev anebo minimálně jistotu, že nastala někde pouze dietní chyba a ušák je po této stránce zatím v pořádku.
  31.7.2017 14:24Jerysso
  Ahoj, potřebuji poradit. Dnes jsem chovala králíka a u tlamičky jakoby v koutku jsem objevila malý stroupek. Napadlo mě, jestli nemá přerostlé zoubky nebo tak něco, takže jsem došla na zahradu pro větve. Ještě bych se chtěla zeptat, jestli jí kromě jabloňové můžu dát i větev z meruňky. Tady v jídelníčku se o ni nic nepíše. Prosím o radu, doufám, že to není nic závažného. Děkuji
  31.7.2017 15:50NinjaMozzie
  Ahoj, mám takový pocit, že poslední dobou tu byly celkem negativní ohlasy na veterinu na Bílé hoře (Animal Clinic) pletu se, nebo to tak opravdu bylo?
  Chceme s Mozziem zajet na veterinu kvůli kašli (
  https://youtu.be/gnat1kHZ8_c), ale nechci ho v těchto vedrech tahat hodinu mhd až k Valešovi, tak jsem právě přemýšlela o té Bílé hoře, máme to tam 10 minut tramvají.
  Včera celý den nekašlal, ale dnes zase 2x jo, tak nevím co si o tom myslet a raději tam s ním chci zajet. Už ho to pár dní trápí, většinou večer, pak zase třeba den ne.. baší a vše dělá normálně..
  31.7.2017 20:40Šárka 07
  NinjaMozzie: S Animal Clinic zkušenosti nemám, nicméně taky můžeš na Hůrku k MVDr. Lietavcové či MVDr. Sekyrové, nebo na VETCENTRUM k MVDr. Boštičkovi. To jsou vetové, kterým bych králíka svěřila (a občas svěřit musím), ale nevím, jak je máš daleko. Určitě vše dobře dopadne ;)
  31.7.2017 22:56Kralikcz
  Dobrý večer chtěl bych se zeptat jestli může králík fíky chtěl bych mu přivézt z Chorvatska