od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Srpen v roce 2017
 • Zobrazuji 505 zaznamu.
 • 1.8.2017 05:37weksernates
  Králík.cz: Fíky přivez pro sebe, králíkovi ne. Exotické ovoce pro ně není vhodné.
  1.8.2017 08:11Ondřej
  Dobrý den, před týdnem jsme se ujali králíčka který má údajně dva roky. Původně bydlel v králíkárně na zahradě dnes má u nás velkou klec v bytě. První den jsme byli u paní doktorky která mu stříhla drápky a řekla že je jinak v pořádku. Vím, že stěhování je pro něj dost velký stres a tak si musí zvyknout starost mi ovšem dělá fakt, že za ten týden se dotkl pítka jen první den (večer jsme mu do vody měli dát něco na odčervení) pak se ho nedotkl koupili jsme tedy nové pítko dali mu k čumáku aby zjistil, že je tam čistá voda ovšem stále jsme jej neviděli že pije a v pítku voda neubývá. Kolik toho za den tak králík vypije? Stejně tak sena se ani nedotkl jediné co jí je zelenina kterou mu ovšem musíme strkat až pod nos pokud jej dáme do misky sám se ho ani netkne. Měl v kleci dřevěný domeček z kterého nevylézal a tak jsme jej včera vyndali a nahradili pelíškem abychom viděli co se s ním děje. Přestěhoval se ale na opačnou stranu klece a tam celé dny leží a ani se nepohne. Je to normální a máme tedy čekat až se králík rozkouká a bude lépe nebo co se s ním děje? Stačí králíkovi k životu jen ta zelenina?Uvažoval sem že zeleniu na čas vysadíme abychom ho donutili začít jíst to seno je to dobrý nápad? díky za tipy.
  1.8.2017 10:24Meggie11
  Ondřej: to není dobré, potřebuje pít, zvlášť v těchto vedrech.. i jíst. Moje malá třeba z pítka neumí a nechce, má tedy vodu v misce. A granulky nějaké jste mu nedali kromě zeleniny a sena? Pokud to trvá již týden, vůbec to není dobře. Králíci jí cca 70x za den, jejich metabolismus musí stále fungovat.
  Určitě je ze změn ve stresu také, chce ho to opravdu nechat rozkoukat, ale nevím nevím, jíst a pít prostě musí. Buď ho i dokrmit stříkačkou bez jehly např.trochou rozpuštěných granulek ve vodě nebo Rodicare instant - od veterináře. Chce to řešit co nejrychleji..
  1.8.2017 10:30leprechaunek
  Ondřej: normální to určitě není. Pro představu, vzala jsem si podobného králíka a futrovat se senem začal půl hodiny po příjezdu. S pitím totéž - otázka je, jestli z pítka umí pít, dala bych mu okamžitě misku. Ale i to nežraní samo o sobě je docela dost podezřelé. Dělá bobky?
  Popravdě tohle mi dělat králík, letím s ním na veterinu, ale chce to vybrat ověřenou, kde si s králíky ví rady...
  http://www.kralici.cz/pages.asp?f=veteriny
  - - - - -
  weksernates: proto se tolik králíků cpe banány :)))
  Ono nejde ani tak o exotiku, jako o nadbytek cukru. A že fíky ho mají požehnaně.
  1.8.2017 12:32weksernates
  leprechaunek: Pravda, cukru mají požehnaně, to i ten banán. Naše ušadlo ani ten banán nechce, zřejmě chce mít stále skvělou figuru:-))
  1.8.2017 16:13bibianna
  Ondřej: jak bylo řečeno,dejte kralickovi misku s vodou.Moje taky z napajecky neumí a zrejme by též nepila.Ono i to pití z misky je přirozenější,nedostanou do sebe tolik vzduchu..Ad jidlo: promiň,ale kdyby mi králík nejedl byť jen jeden den,letím na veterinu jak splasena! Králík jist musí a to stále.Nepsal jsi nic o granulich,to je také součást stravy králíka,i kdyz ne nejdůležitější,ale je.Kupte mu nějaké kvalitní granule pro dospěláka,ne smesku.Vše je v jídelníčku.Ovšem ze vseho nejdřív bych frcela k vetovi,ať ho prohlédne,popř dá injekci na rozhýbání strev a něco na podporu chuti k jídlu,to je teď asi nejdůležitější! Držíme packy,ať je v pořádku.
  1.8.2017 19:07Ťapinka16
  Hezký večer,
  chci se zeptat. Ťapince se udělalo na zadní tlapce zespodu něco jako otlak a má to červené (něco jako tvrdý pupínek) a bez chlupu. Nevím jak to přesně popsat. Na druhé to nemá. Nevíte, co to by mohlo být? V kleci má všechno stejné odmala. Ani jsem zatím nezpozorovala, že to místo často olizuje atd. Nevíte , co jí na to dát? Jestli teda něco na to je. Díky moc
  1.8.2017 19:42bibianna
  Ťapinka: to bude otlak.Musíš udělat opatření,aby nebehala po tvrdé zemi,co máte doma za podlahu?
  1.8.2017 19:44Ťapinka16
  bibianna: máme koberce. Před týdnem to neměla.
  1.8.2017 20:20bibianna
  Ťapinka: aha,to je divné,ale asi to může být i z koberce...nejlíp by ti asi poradil vet,ale mělo by se minimalizovat chození nebo skákání na tvrdou zem...
  1.8.2017 21:10Ládík
  ťapinka-náš minulý králík to měl taky.Na veterině nám na to dali mastičku a museli jsme v dát koberečky aby běhal po měkkém.Taky se nám osvědčil roštový záchod protože čůranky jsou docela agresivní a otlaky zhoršují.U roštového záchůdku je králíček nad podestýlkou takže se mu nic na pacičky nedostane a ani si do otlaků nezanese infekci.
  http://obchod.kralici.cz/k100-toalety-s-rostem.aspx
  1.8.2017 21:28Ťapinka16
  Ládík: Dá se ta mastička koupit v lékárně? Nebo jak se prosím jmenovala?
  1.8.2017 21:34Merlouska
  Ťapinka16: nevymyslej a bez s kralikem na veterinu, samodomo lecbou nemusis nic vyresit. Veterinar usaka prohlidne, rekne ti, co mas delat a pokud bude potreba, da ti pro usaka nejaky lek.
  1.8.2017 21:45Ládík
  ťapinka-už nevím jak se jmenovala ale je pouze v 250g balení a stojí přes 500kč takže bys ji pak skoro celou vyhodila.Na veterině nám vždycky dali trošku do stříkačky a vydrželo to na dlouho.Jinak jako alternativa se dá použít konopná mast ale pozor musí to být bez THC takže žádná ta co různí matlalové vyrábějí doma.

  https://www.holisticky.cz/univerzalni-konopna-mast-100ml-carun.html?utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=PLA+-+Produktov%c3%a1+kampa%c5%88&utm_content=Univerz%c3%a1ln%c3%ad+konopn%c3%a1+mast+100ml+carun

  ale stejně nemá takový ůčinek jako ta z veteriny.jinak mu tu pacičku hlídej aby se tam nerozjela infekce.
  - - - - -
  ťapinka-jinak na králíci.cz v nemosích píšou tohle
  Otlaky končetin
  Mohou být způsobeny nevhodnou "podlahou" klece (třeba z drátů nebo pletiva). Na postižených místech vypadávají chlupy, králíka to místo bolí, časem se může otlak otevřít a hnisat. Z toho pak mohou vznikat další onemocnění (streptokokové infekce dýchacích cest). Otlaky je třeba ošetřit hojivou mastí, ránu vyčistit, odstranit příčinu otlaků.

  Otlaky mohou vzniknout i jako důsledek nadváhy králíka. V případě otlaků může veterinář doporučit dávat méně zrnité směsi a přejít na nějakou dobu spíše na seno a zeleninu. Při větších otlacích aplikuje veterinář antibiotika. Je vhodné na dobu léčby dát do klece nějaký měkčí kobereček.
  - - - - -
  Přesně tak-já bych taky radši řešil na veterině otlak než aby se to zhoršilo a pak musel ušák dostat antibiotika.
  sama doma pak můžeš řešit spíš prevenci aby se mu to znova nevyhodilo.Rádo se to vrací
  1.8.2017 22:13Ťapinka16
  Merouska: já jen abych měla trošku přehled. Ušák je moje zlatíčko a pro něj taky první a poslední. To se nemusíte bát...
  - - - - -
  Ládík: díky za info. Zítra bohužel jsem v robotě do večera a vetku nestihnu :((((, ale další den jsem tam jako na koni. Díky moc
  - - - - -
  http://www.kralici.cz/alba.asp?a=24798
  Pár fotek mé Ťapinky :)

  Za 19 dní bude mít rok.
  1.8.2017 22:40kg0405
  Ahoj, mám dotaz, jak snáší vaši králíčci ty vedra? Máme doma přes 27 stupňů :-( a dneska jsem slyšela Charlieho jak tak divně dýchá. Jakoby sýpal nebo jako by měl něco na plicích. Nevím, nikdy jsem to neslyšela a vyděsilo mě to :-( může to být z tepla? Nebo to nemá s tím teplem nic společného? Uvidím co bude zítra a když tak budu muset na veterinu.
  1.8.2017 23:18Meggie11
  kg0405: to vedro už je úmorné a jasně ani pro ty ušáčky žádná slast..Já dávám holčicče zmrzlou láhev s vodou zabalenou do ručníku, ať si k ní lehne dle chuti a také jí koberečky na ležení střídavě dávám nachladit do mrazáku. Buď si na něj dá jen hlavičku nebo pak na akorát chladný lehne celá. Člověk to sám snáší blbě, natož kožešináč.. Ta moje spíš dýchá občas zrychleně. Snad to nebude nic vážnějšího.
  1.8.2017 23:21Ládík
  kg0405-zaleží jakého máš králíka a jak má dlouhé uši.Já mám zakrslého kastorexe a ten má krátký kožíšek a delší uši takže je v pohodě.Předtím jsem měl hotoťáka a ten snášel horko špatně.Takže jsme mu dali na ležení jednu keramickou kachli a on se na ní chladil.No a když bylo moc beliké horko tak na tu kachli dostal pet láhev se studenou vodou.Ale petka musí být ta hranatá od aloe vera,jinak se mu odkutálí.On se pak k ní tulil a olizoval ji.Taky měl v kleci nerezový pekáč a on v něm chrněl.Plech a keramická dlažba totiž odtahuje teplo.
  2.8.2017 06:53kg0405
  Je to zakrslý beran. Taky mu dávám na chlazení takovou speciální chladící kapsli co se dává do pití. Ale to je všechno jen na chvíli. A než přijdu z práce o půl 4 tak to chudak musí vydržet :-(
  2.8.2017 07:53Ládík
  kg0405-hlavně mu zadělej žaluzie aby se mu do místnosti neopíralo slunce.hliník z kterého jsou žaluzie taky dost slunce odrazí pryč.Kamarádka má taky berana a tak jsem ji donesl kachli a králík je s ní spokojen,tak ji zkus taky pořídit.je to klasická keramická kachlička co se dává na podlahu v koupelně.V OBI ve zbytcích je prodávají i na kusy takže tě vyjde cca na 20kč nebo řekni někomu kdo dělal koupelnu.
  2.8.2017 08:03kg0405
  Žaluzie jsou zadelane, okna zavřené aby nešlo teplo dovnitř, ale stejně je tam 27 stupňů :-( v noci otevřené všechny okna, ale ani to nepomohlo, ochladilo se na 26. Tu kachli určitě zkusím. Ještě mu zkusím dát vedle klece suchý led, dlouho to vydrží a bude to vydávat chlad. Já doufám že se mu tak dýchá jen z toho horka, že mu není něco horšího. Připadalo mi že dýchá jak by měl plný nos, ale rýmu nemá, nos má suchý.
  2.8.2017 08:55Ládík
  kg0405 - nevím jak to máš s králíkem když nejsi doma ale my toho našeho necháváme puštěného,a on si najde místečko kde je nejchladněji.a nebo često mění místa kde leží-připlácne si bříško k podlaze a když ho prohřeje tek se přestěhuje jinam.Když ho máš ale v kleci tak ta je většinou u zdi nebo jště hůře v rohu a zdi ze sebe sálají teplo jako topení.Takže jestli máš tu možnost tak ho nechej když nejsi doma putěného a než si seženeš tu kachli tak můžeš použít starý pekáč a nebo plech na pečení do trouby.ale pozor - můsí být ocelový a ne hliníkový.můžeš mu ho i schladit studenou vodou ale tu musíš dobře vylít a utřít utěrkou protože králík se nesmí namočit,to by onemocněl.Tohle mám vyzkoušené že funguje.
  2.8.2017 09:15kg0405
  Puštěného ho mít nemůžu když nejsme doma. To by nás pak čekalo překvápko. Musím ho hlídat ať nekouše prahy u dveří, plastové kryty na kable atd. Je ještě malý (4 měsíce) třeba jo to pak přejde to kousání. Tu kachličku budu mít dneska tak mu ji tam hned dam. U zdi je, ale v rohu ne.
  2.8.2017 09:27Meggie11
  kg0405: tak aspoň výborným řešením je ohrádka. Ušák má víc prostoru na proběhnutí i najití nejlepšího místečka k odpočinku a otevřenou klec v ní nechat, ať má svůj komfort :-).Pak nic neohryže..
  2.8.2017 10:26kg0405
  Nevím jestli není lepší aby v tom horku radši moc nebehal, když už teď se ju špatně dýchá
  2.8.2017 10:46DonPerry
  Mám dotaz,Perry má na oušku něco jako bradavici,když jsme byli na očkování ,tak nám řekli že to nic není a máme to mazat hojivou mastí i pro lidi.Doma jsem mu to namazala,ale on to olízal a pak měl děsný průjem,nevím čím to mazat,aby mu to neuškodilo.
  2.8.2017 13:31Karolína123
  Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli někdo nemáte zkušenost s kastrací samečků? Jak to celé probíhá? A jak dlouho se z toho králíček vzpamatovává nebo jak dlouho trvá než se mu rána zahojí? Moc děkuji. K.
  3.8.2017 12:25kacenka22
  Ahoj :) Měla bych takový dotaz, neví někdo, jestli existuje nějaký prášek, který by se dal použít na uklidnění na cestu autem (cca hodinu). Náš králíček je vždycky hrozně nervozní a cestu sice vydrží, ale je vidět, že se mu to asi moc nelíbí. Často s ním necestujem, ale bohužel zrovna přes prázdniny jedeme občas na pár dní pryč a je třeba ho zavést na hlídání rodičům, kdy cesta trvá asi 50 min, tedy do hodiny. Předem děkuji za případnou odpověď a přeji hezký den.
  3.8.2017 13:09franchie
  Ahoj, mám menší problém s králíčkem ohledně stravy. Je mu cca rok a půl a už od malička, kdy jsem si ho přivezla (asi ve 2 měsících) odmítá některé druhy zeleniny a nechce si na ne navyknout. Když mu koupím směsku, nejí například ječmen nebo sušený hrách. Jinak krmím granulemi, vojtěškou a samozřejmě má neustále seno. I přesto, že jí pravidelně a normálně, přijde mi hrozne hubeňoučký :( dá se s tím něco dělat, navyknout na zeleninu, ovoce? Díky.
  3.8.2017 13:39leprechaunek
  kacenka22: existujou kapky a jsou i vhodné pro králíky, ale z vlastní zkušenosti, nedělala bych to.
  Musí se podávat delší dobu, pár dní před cestou, a to zvíře hrozně oblbnou. Nestojí to za to. My je použili jednou a víckrát ani bohovi, fakt bych nesnesla další pohled na to omámené zvířátko, co se sotva plazí po bytě kvůli jedné blbé cestě...
  Hodina je nic, snažte se mu zajistit fajn prostředí, hlavně teplotně, pokud to tedy půjde... kdyžtak třeba i přizpůsobit čas, kdy pojedete... a bude to pro něj lepší, než ho cpát uklidňováky.
  3.8.2017 16:13SindyEM
  franchie: To, že odmieta niektoré druhy zeleniny/ovocia/obilia je normálne. Králičci sú malí mlsouni, a podobne ako človek neľúbi všetko, aj králiček si vyberá. To čo zbožňuje môj, tvojmu voňať nemusí a naopak. Ale preberanie jedla môže tiež značiť problémy zo zubami. Seno a tvrdé papá dobre? Inak to denné kŕmenie zeleninou/ovocím si premysli dobre, hlavne ak chceš pchať do toho malého telíčka zeleninu nakúpenú v supermarkete. Zmesky rovno vyhoď von oknom. Tými môžeš akurát tak pokaziť malému zažívanie. Tými sa neodporúča kŕmiť vôbec. Granule mu dávaš aké, a ako často? Inak ak ti ozaj dobre papá, a aj tak je strašne chudučký, navštív určite veterinára. Môže to byť parazit, ale môžu to byť aj vážne ochorenia (možno ladviny, encefalitozoonóza..)
  3.8.2017 19:11Ládík
  franchie-náš králík má přes rok a veškerou zeleninu odmítá.chutná mu jen jabko.a kamárádka má čtyřletého berana a ten taky zeleninu nejí.Takže to je králík od králíka.
  3.8.2017 23:06kacenka22
  leprechaunek: moc děkuji za info, po tvojem komentáři by mě už ani nenapadlo mu teda nic dávat..takže díky moc 😊
  4.8.2017 09:09Daniberu
  franchie: Opravdu je normální, že králíci jsou vybíraví a je potřeba zkoušet, kterou zeleninu jsou ochotni konzumovat a kterou nikoli, stejně tak, jako která jim nedělá dobře na trávení. Jen ty odpovědi, kterých se ti dostalo, poněkud vzbuzují dojem, že dávat králíkovi zeleninu je vlastně zbytečné. Tak tomu ale opravdu není. Čerstvá strava by měla mít před granulemi přednost. Pokud to není ze zdravotních důvodu možné, tak se nedá nic dělat, ale hned to vzdávat by bylo škoda.
  Můžeš mu také zkusit dávat lněné semínko a ovesné vločky. Nevím, jestli má tvůj králíček opravdu podváhu, ale rozhodně hlídej, aby nehubl. Pokud ano, tak je návštěva veteriny opravdu nezbytná.
  4.8.2017 09:27Katka0110
  kacenka22: nevím sice o žádné chemii na uklidnění, asi bych to taky nedávala, ale něco přírodního (pokud se to dá říct o prášcích) v tabletkách existuje. Nevím odkud jsi, ale mě kdysi něco dal na veterině Valeš (H-Vet), protože viděl, že je Ebi fakt hodně vystresovaná a podle něho to i komplikovalo léčbu. Ale fakt nevím co to bylo a rozhodně ji to neuklidnilo tak, že by byla oblbnutá. Jen nevím jestli by to mělo ten efekt, který očekáváš.
  4.8.2017 10:16leprechaunek
  Katka0110, kacenka22: u nás to byly kapky Serene-Um, taky dané na doporučení od veterináře. Jestli existuje něco jiného, no problem. Taky je možné, že každé zvíře bude reagovat trošku jinak.
  4.8.2017 11:03xlenka
  pro Karolína 123
  Máme kastrovaného - proběhlo vše OK, ale první dny jsme ho moc litovali, chladil si naběhlá varlata a asi ho to i dost bolelo. První dny jsou varlata naběhlá až fialová, postupně se začnou ztrácet. Než se dostal z nejhoršího trvalo asi týden.
  4.8.2017 13:40anne
  Ahoj. Dneska se můj králíček chová nějak podivně. Má nějak zrychlené dýchaní a vůbec nic se mu nechce. Já sice vím že je léto, ale zrovna dneska není vůbec horko.. Dokonce si stoupl před dvířka a čekal až ho pustím a pak si jen odešel do obyváku na koberec kde si lehnul. A v podstatě celý den leží. A ani nemá zájem o granule. Mojí mamce se dokonce zdálo že je trochu nafouklý. Nevíte někdo čím to může být? Předem děkuji za odpověď.
  4.8.2017 14:13Ivuchna
  Anne: pokud nejí a zdá se Ti, že je nafouklá,tak by mohlo jít o nadmutí, a to je pro ušáky moc nebezpečné. Viz: nemoci tady na stránkách. Bude víkend,tak bych šla hned na veterinu.
  4.8.2017 14:24Anor
  anne: To vypadá opravdu na bolavé bříško. Jako první pomoc je dobrý kmínový čaj: http://www.kralici.cz/pages.asp?f=prvni-pomoc#lekarnicka Ale je pátek odpoledne. Možná bych nečekala a na veterinu vyrazila, králík baštit musí a do pondělí tohle nepočká.
  4.8.2017 15:33franchie
  Děkuju všem moc za odpovědi, podle všeho je to jen mlsounek :) zkusím mu dávat ty vločky a granulky, je možné že tu podváhu má, ale podle vet se to správnou stravou brzy spraví :)
  - - - - -
  Ještě jeden dotaz bych měla. Zde na stránkách jsem našla, že se může na králíčka používat suchý šampon od Trixie. Dnes jsem ho koupila, protože má můj králíček občas zalepený kožíšek a sem tam nějakou tu nečistotu. Omývám ho namočenou houbičkou, ale chtěla jsem zkusit trochu osvědčenější prostředky. Má s tímhle šamponem někdo zkušenosti? Neublíží králíčkovi nějak? Díky :)
  4.8.2017 16:27Shaunka
  Ahoj,
  máte prosím nějakou radu nebo zkušenost, jak bych měla seznamovat dospělou králindu (5 let) s koťátkem? Mám je nechat, ať si to vyříkají mezi sebou nebo jak? Máme totiž záchůdek kočičí v koupelně, ale když pouštím králindu, přemisťuju ho na chodbu. Obě se tam normálně po sobě vyčůraly, ikdyž se cítily. Akorát tu byl malý střet, kdy se koťátko přibližovalo ke koutu, kde králinda ráda lehává, pomalu k sobě čichaly a nakonec králík vystartoval a kotě se převalilo na záda a začlo syčet. Jinak okolo sebe opatrně přešlapují. Cením si každé rady, předem díky :)
  4.8.2017 16:37ammmbra
  anne-moje kralinda to uz také měla.osvědčilo se mi svěřit krátce odvar z anyzu.fenyklu a kmínu.mírně schladit a vlažné masáž do injekční stříkačky bez jehly a kralickovi podat do pusinky.stačí ta nejmenší nejužší stříkačky.většinou do hodiny je úleva.přestane se válet a zrychlené dýchat.strikacka by měla jít koupit v lékárně a to koření v obchodě.
  4.8.2017 17:58Sunye
  Ahoj všem,
  mám 6-ti letou králičí slečnu - klasického velkého králíka, chovaného v bytě. Když jsem jí včera v noci dávala do domečku všimla jsem si podivně prověšené kůže na hrudi, jakoby lalok před předníma packama, nahmatala jsem masu něčeho. Dnes na veterině mi Dr. řekla, že je to nádor...po neděli jdeme na chirurgické odstranění a uvidí se dál...s králičkou si denně hraju, mazlím se s ní a žádně příznaky nádoru jsem nezaznamenala...je čilá, veselá, běhá si, jí, bobkuje, zkrátka je to ona - a najednou jako blesk z čistého nebe. Pořád přemýšlím nad tím lalokem, že jsem něco zanedbala, připadá mi že se objevil ze dne na den...snad nejsem tak hloupá, že bych si toho nevšimla dřív...máte někdo s něčím podobným zkušenosti? Děkuju za přečtení
  4.8.2017 18:06megan
  Hezký den všem,
  mám 12letou králičí seniorku. Má v pokojíku výběh 1*2metry. V poslední době máme velký problém se zápachem. Před necelým měsícem jsme docela složitě (je nad jejím výběhem těžká konstrukce) vyměnili veškeré koberce, na kterých se pohybuje. Má k dispozici dva záchůdky. Přesto čurá kde se jí zachce a asi si v tomto horku dokážete představit ten zápach. Poradíte, čím ho zlikvidovat? Ocet nepomáhá. Děkuji za tipy :-)
  4.8.2017 18:09Tygrinka
  Sunye: Někdy to může být opravdu rychlovka. Obvykle rychle roste absces, nebo cysta, ale nedá se vyloučit ani ten nádor. Kdysi jsem zažila u morčete - ve středu drobný otok na tlamě, který rostl, v pátek kontrola na veterině s tím, že asi absces a že v pondělí na operaci, boule přes víkend vyrostla, v pondělí po otevření konstatovali rakovinu s nutností odebrání půlky dolní čelisti. Takže myšáka jsme už z narkózy neprobouzeli. Tím tě nechci strašit, většinou to není takhle zásadní, ale měla bys být připravená na všechno.
  4.8.2017 18:23MouchaPytlik
  Ahoj, nestalo se vám také někomu, že králíček jakoby "kýchal", ale pouze během jezení? Našemu jsou tři měsíce, daří se mu dobře, papá s velkou chutí a rychle přibírá na váze. Ji hodně i seno, ale na granulky se vrhá vždycky hned jak je dostane. Nejdříve jsme měli granulky nutrin complete, teď jsme přešli na Beaphar, oboje samozřejmě pro mladé králíky. Ty nové mu chutnají úplně stejně jako ty předtím, ale máme pocit že se to "prskání, kýchání" objevilo s tou změnou... Díky moc za nápady... :)
  4.8.2017 18:25Sunye
  Tygrinka: Děkuji moc za odpověď. Já se vnitřně smiřuju s tím nejhorším. Bojím se, že to bude její poslední víkend. Nakoupila jsem jí její oblíbenou zeleninu a ovoce a budu s ní...Dr. mi řekla, že abces to není, prý nádor, sice na pohmat ohraničený, ale to se uvidí...opticky to vypadá jako by měla druhý vytahanější lalok nad packama, dost divné, jakoby se kůže pod tím nádorem prověsila, toho bych si přeci všimla...
  4.8.2017 19:52Tedouš
  mám králíčka v domě a nevím jestli mu hrozí králičí mor když ho pohladí někdo kdo je pro něj neznámý.Poraďte prosím.Děkuji předem za odpověď.
  4.8.2017 22:07Alpa
  sunye - záleží o jaký nádor jde. Náš pes měl nádor, vet řekl, že jde o jasný karcinom a nakonec to byl jen tukový. Těžko dělat dopředu závěry .... Moc držíme palce a packy. Hlavně aby se králinda dostala do dobrých lékařských rukou .... viz doporučené veteriny. A+Z
  4.8.2017 22:28leprechaunek
  Sunye: v tomhle opravdu nezbývá než počkat, co se z toho vyvrbí. Moje ušanda měla útvar na oušku, zazněla spousta diagnóz od "to nic není" až po nádor... Hned v počátku mě jeden z doktorů varoval, že i kdyby to byl nádor, je vzhledem k poloze neodstranitelný. Tož nakonec byl, ale ušanda s ním spokojeně žila ještě víc než dva roky.
  Takže je fajn se připravovat na všechno, ale nebuďte předčasní pesimisti, a hlavně to nepřenášejte na ni, zvířata jsou na náladu hodně vnímavá. :)
  4.8.2017 22:41Sunye
  Alpa: Děkujeme za povzbuzení :)
  - - - - -
  leprechaunek: králička je optimistka, vesele si běhá a skáče...takže spíš ona drží paničku nad vodou..Dr. mi tady u nás v ambulanci řekla předběžnou diagnozu na základě pohmatu a doporučila na kliniku, kde se dozvíme víc.
  4.8.2017 23:02Anor
  Sunye: Já bych taky nebyla přehnaný pesimista. Zhoubné nádory v podkoží zas tak časté nejsou. Nejčastější nádorky jsou z tukové tkáně, nebo z vazivové tkáně, dobře opouzdřené. Náhlé zvětšení většinou neznamená, že by tam něco rychle vyrostlo, ale že to něco co tam bylo se změnilo - zakrvácelo, ucpala se céva, část nádoru odumřel a otéká to... atd. Budem držet tlapky, dejte pak vědět.
  4.8.2017 23:19Sunye
  Anor: Děkuji za reakci. Já už jsem prostě taková povaha. Budu se snažit myslet pozitivně. Určitě sem potom napíšu. Zdejší příspěvky nám dávají naději.
  5.8.2017 06:45Sofmyls
  Dobrý den, Ahoj,
  chtěla bych se poradit....je možné, že je na nás naše králice tak nějak uražená? zhruba před 14 dny jsme přinesli druhého králíčka (bylo zbytí), seznamování proběhlo v pořádku, mají každá vlastní klec a tak se vídají jenom když běhají venku. Ale naše králice nejdřív byla v pohodě a najednou změnila chovaní .... nechce si chodit pro pamlsky jako vždycky a je k nám tak nějak jako odměřená. Holky se k sobě chovají dobře, ale s námi se přestali bavit :-/
  Díky
  5.8.2017 11:07Kulíšek a Adysek
  Chtěla bych všem oznámit,že moje malá láska dnes v noci zemřela :-(
  Doufám,že mu bude krásně v nebíčku mezi ostatními králíčky....hodně mi chybí čumáček :-(

  PS:Zajímaly by mě vaše zkušenosti s pohřbíváním králíčků?Jakým způsobem jste pohřbily svého miláčka.Díky za jakoukoliv zkušenost.Adéla
  5.8.2017 11:42bibianna
  Kulíšek a Adysek: je mi tak líto!😩to víš,ze už si Kulíšek hopka za duhovym mostem se vsemi kamarády a je spokojený🐇🐇🐇preju hodně síly v této těžké chvíli...copak bylo Kuliskovi?😩
  Já mám svou první Belunku pohrbenou na zahradě,ale pokud nemáš možnost,existují hrbitovy pro zvířátka,koukni se na internet.Drž se Adi!!!! Papa L+B
  5.8.2017 11:58Kulíšek a Adysek
  Děkuji- bibianna
  Měla jsem ho 7let....a hodně jsem ho milovala.Pro mě je strašná představa,že bude zakopaný pod zemí :-( chybí mi to jeho cupitání a běhání po bytě.Ráno jsme spolu snídaly...vždy si přišel pro kousek chleba.A najednou je tady takový hrozný ticho :-( Myslím,že mu nic nebylo,ale umřel stářím.Na ty hřbitovy kouknu díky moc za podporu.
  5.8.2017 14:25Anor
  Sofmyls: Tak uražená být určitě může. Ale spíš bych řekla, že teď si holky vystačí a už vás prostě nepotřebují. =) Uvidíš časem.
  5.8.2017 15:54bibianna
  Kulíšek a Adysek: ,to ti věřím,znám to ticho bez živáčka...😩já nevím,ale myslím,že 7let ještě není čas na umírání...vazne mu vůbec nic nebylo?-Odešel ti náhle? Promiň,že se ptám,pokud nechceš,nemusíš odpovídat,cítím s tebou tu bolest!
  5.8.2017 20:40Elizabet321
  Ahoj prosím o radu. Moje Elizabet mi udělala loužičku červeno oranžové barvy. Nevíte čím to může být ? Čím je to způsobeno ? Děkuji
  5.8.2017 20:52bibianna
  Elizabet321: je to po bylinkach,jetel,pampelišky a jiné.Pokud je louzicka cela taková,je to v pořádku,neboj se..
  5.8.2017 21:32Šárka 07
  Tedouš: Králík nechytí mor, když ho pohladí cizí osoba...
  - - - - -
  MouchaPytlik: Nic mě nenapadá, ale můj ušák u granulek občas kýchá, když se mi podaří je dát i s tím práškem (vespod pytlíku, zbytek granulí). Snad to nic není. Kdyby to dělal nějak často a pravidelně, řešila bych to.
  5.8.2017 22:38MouchaPytlik
  Díky moc, snad to nic není... :-)
  5.8.2017 23:01leprechaunek
  Šárka 07: já bych byla opatrná. Mor se šíří prachem i vzduchem... samozřejmě pohlazením od babičky z paneláku to asi nebude tak horké, ale pohlazením člověka od králíků už to není nic nemožného.
  6.8.2017 12:16IvaSarka
  Dobrý deň, pred 9 mesiacmi som si kúpila samičku angorského trpasličieho králika pre dcérku (12,5 roka). Bola zatvorená v jednej zoo predajni v akvárku a majiteľka mi povedala, že jej ju niekto vrátil. Mala asi rok. Na prvý pohľad som sa do nej zamilovala a aj dcérka. Máme však dodnes problém... poprvvé všade čúra, keď ju pustíme, bobkuje , skáče na postele a najhoršie je , že nechce na ruky, neskutočne vrčí a chce hrísť. Mám pocit, že tam kde bola, asi mala negatívne skúsenosti. Pomaly som sa riadila Vašimi radami, snažíme sa jej venovavať, keď prídeme domov pustíme ju , má veľkú ohrádku , krabicu na schovanie, prírodné seno.... Nosím jej vŕbové čerstvé prútiky,púpavové listy... živená je lepšie ako my :-)... Máme aj starého kastrovaného kocúrika (11 rokov) a veľmi si rozumejú... naháňajú sa a keď jej má dosť tak vyskočí a schová sa na vyššie miesto. Nikdy si nič neurobili. Ronka, ako ju voláme, reaguje krásne na meno, chodí za mnou ao psík a veľmi sa chce hladiť. ľahne si k nohám, niekedy aj do nich šťuchá, aby som ju hladila po hlavičke a chrbáte. Dá sa česať po chrbáte ... myslíte si, že ju naučím ešte čúrať a kadiť do záchodu, ktorý má a nechať sa brať na ruky a mazliť sa? Inak okusuje náábytok, avšak tomu som predyšla ovinutím lepiacej pásky. Funguje to. Ďakuje za odpoveď a prajem všetko krásne a píšte čo najviac o tak krásnych a bystrých zvieratkách. S láskou Iva
  P.s. e mail. ivasarka.iva @gmail.com
  6.8.2017 13:30ZuzkaBratiska
  Ahojte.Dnes si moj zajko zlomil zadnu nohu.Privrelo mu dvere.Zobrala som ho k veterinarovi a ten povedal,ze bud operacia alebo dlaha,tak ci tak bude mat dlahu. Tak som povedala ze dlaha lebo operacia by bola strasne draha.Myslite ze sa mu dokaze zadna noha zahojit? Mate s tym skusenosti?Neskutocne placem velmi ho mam rada.Ma 6 rokov.
  6.8.2017 15:55BeránekLentilka
  Ahoj všichni, mám jeden dotaz. Za týden odjíždíme na Seč budeme tam v chatce na týden. Lentilce beru ohrádku, aby mohla být i venku. Ale bojím se toho nového moru. Nevíte, kde je nejvíce rozšířený? Děkuji, pokud bude mít někdo nějakou odpověď. :)
  - - - - -
  Vakcína by měla být v srpnu =>
  https://www.novinky.cz/domaci/445539-ceskem-se-siri-kralici-mor-vakcina-bude-uz-v-srpnu.html
  6.8.2017 18:23And.
  Dobrý den
  Potřebuju radu , můj králíček má blechy ( našla jsem jednu ) a zřejmě to chytl od kočky , prosím poraďte jak se jich zbavit? Nejlepe , aby umreli .
  Dekuji
  6.8.2017 18:55Ouško1
  Máme doma roční samičku. Z klece ji pouštíme běhá spousty hodin denně, má i velkou klec. Přijde nám že čím víc běhá tím se hůř chytne a nechce zpět do klece. Během dne si tam i sama skočí, nají se, vykoná potřebu a pak zase běhá. Necháváme ji aby si tam na noc skočila a zavřené ji. Pořídili jsme ji kámoše, zkamaradili se takřka okamžitě. On má svou klec, jenže naše samička jak se proběhne a nazna že ji to stačí jde za kámošem do klece a leží tam spolu. Nají se u něj, vykoná potřebu a leží vedle sebe, přitisknutý. Pak ji zase vezmeme a dáme spát do její klece. Děláme to dobře? Jak ji rano pustíme běží za chvilku zase za kámošem do klece. Myslím že na nic by měl být každý u sebe. A taky na nás dost vrci. Když má volnost tak za ní nemůžeme jít, zdrhne do klece nebo vrci a nenechá se pohladit. Naznali jsme že má kámoše a prdí na nás. Názor? Dekuji
  6.8.2017 21:06Edoušek
  Mam doma ročního králíka, ale hrozně pouští chlupy, az neuveritelne moc. Je možné ho nechat ostříhat? Dekuju.
  7.8.2017 06:10weksernates
  Edoušek: Vyčesávat, vyčesávat, vyčesávat. Králíci se nestříhají (krom zadredovaných míst), narušila by se jim termoregulace.
  7.8.2017 14:56Bárra
  Dobrý den
  Mám otázku, můj králíček má na levé zadní tlapičce takový malinký růžový pupínek bez chlupů.
  Je to otlak ?
  7.8.2017 15:31Šárka 07
  BeránekLentilka: Zprávy nečti. Byla jsem na přednášce jednoho veta, který se RHD2 intenzivně zabývá a říkal, že dvojka ohrožuje především velmi mladé neočkované králíky. Říkal taky, že dospělého očkovaného králíka (byť "jen" proti RHD1) ohrozit nemůže.
  Užijte si dovču ;)
  7.8.2017 16:16PavlaS
  BeránekLentilka: Tak doufám, že Šárka má pravdu. Ono to nebude tak horký. Každopádně já už jsem s veterinářem domluvená. Říkal, že dávky jsou zase po 20 nebo 40. Teda jde hlavně o cenu, když se to rozpočítá...
  7.8.2017 16:45Šárka 07
  PavlaS: Já zase doufám, že ten veterinář má pravdu :D
  Vakcíny jsou už ve Španělsku a Francii, tady budou prý na 100 % do konce roku. A plánuje se udělat jednička a dvojka dohromady.
  7.8.2017 19:23BeránekLentilka
  Šárka, Pavla: Moc děkuji za uklidnění. Jsem z toho docela dost vyplašená. Počítám, že ta vakcína nebude zrovna levná..nevím, ale až se bude dát očkovat, tak ať to bude stát co to bude stát, tak ji očkovat necháme. Přijít o tu náladovou kličku štěstí, tak to si nedokážeme představit.
  7.8.2017 20:33Ditmira
  Zdravim všechny a prosím o radu.moje králinda si ulomila drápek,teče krev,co s tim?
  7.8.2017 20:57snowgal
  Zdravím vás, mám dotaz. Pořídili jsme si nového kamaráda. Narozdíl od těch předchozích je tento starší 5ti měsíců má cca půl roku. Nejsme si jisti. Chci se zeptat. Není pozdě králíčka v tomto věku očkovat? Má to vůbec nějaký význam v tomto věku? Plus ho nemůžeme naučit jako jediného z mnoha na záchod. Nedaří se nám žádný z osvědčených způsobů, nemá prosím někdo nějaký tip? Děkuji
  7.8.2017 21:53PavlaS
  Šárko, jak se ten veterinář jmenuje?

  snowgal: Proč by mělo být pozdě? Určitě ho nechte naočkovat.
  7.8.2017 23:11leprechaunek
  snowgal: já očkovala čtyřletou samici. Nikdy není pozdě. :)
  8.8.2017 18:1712
  Dobrý den,
  chci se zeptat,proč moje králičice jí papírové krabice?
  Děkuji za optání.
  Vaše
  12
  8.8.2017 18:53hkhklhjl
  dobry den, potrebujem surne radu, o stvrtej prisiel manzel domov a nas zakrsly kralik len polihuje, na chvilu si sadne a hned laha, nedojde ani na zachod, vyzera akoby mala problem so zadnymi nozickami, neudrzi sa na nich, nic neje a skripe zubkami. k veterinarovi som volala, objednani sme o deviatej, viete mi prosim skusene zienky poradit o co by mohlo ist a ako dalej postupovat?
  8.8.2017 22:04Iiivan
  nie som síce "skusena zienka", ale pozri tu na stranke "dokrmovanie" a "prva pomoc"...bez ohladu na problem potrebuje kralik jest!(24 hodin bez jedla ho moze zabit)!!! dorkmit, zavodit - striekackou...podat preventivne(ak by to bolo brusko) vyvar z kminu/rasce...
  8.8.2017 22:15Canigou
  Ahoj, potřebuji radu do začátku. Mám téměř 10 týdenní králindu, je u mě teprve 4. den, vůbec nejí seno, pouze granule. Je mi jí líto když večer marně čmuchá v prázdné misce, tak jí ještě trochu dám. Asi bych měla omezit granule, pokud chci, aby jedla seno. Včera jsem ji pozorovala, po nějaké době kdy několikrát prohledala misku,šla jíst seno,ale jen pár stébel a pak šla zase k misce. Zkoušela jsem koupit i jiné seno, vypadající nejzelenější z celé nabídky zverimexu. No, to nepomohlo. Tak nevím jestli je nutné jí ubírat granule(teď dostává jen na pokrytí dna misky průměru 10cm) a nebo jestli věkem sama začne papat seno.
  8.8.2017 22:16hkhklhjl
  liivan - nastudovane, snazime sa dostat do nej kmin, nechce velmi, veterinar jej pichol nieco na rozpohybovanie criev a vitamin c+ dal nam probiotika. tak teraz som do kminoveho caju primiesala aj probiotikum a urobila z granul kasu, len neviem aky rozostup ma byt medzi tym vsetkym.
  8.8.2017 22:45rega
  hkhklhjl: potrebuje aj nieco proti bolesti. Na par dni urcite. A ak sa to vyrazne nezlepsi za noc, tak skuste urobit rozbor krvi, aspon nejaku biochemiu..a pozrite po dobrom vetovi. Drzim palce.

  Nehybanie nozickami moze byt bolestami kvoli upchatiu criev ci bruska, problem s ladvinami ci pecenou alebo encefalitozoonoza... nic z toho sa nesmie podcenit.
  8.8.2017 22:53hkhklhjl
  rega: mysleli sme si ze je to zapcha, kedze nam vobec nebobci, veterinar vsak povedal ze brusko je len trosku nafuknute. mame sa ukazat zajtra.
  8.8.2017 22:57Demelza
  nevedela som si spomenut z tych nervov na heslo, takze som pisala cez hkhklhjl.
  8.8.2017 23:29bibianna
  Canigou: tvá malá kralinka musí mít do půl roku neomezený přístup ke granulim,tzn...plnou misku stále!!!! Je to miminko a potřebuje jíst.Neubirej jí granule,je to pro ni důležitá vyziva,vyvíjí se! Měla by dostávat premiove granule junior s velkým množstvím vápníku a vsech vitamínů.Takže prosimte,plná miska po cely den...tve miminko má hlad!😕😩
  8.8.2017 23:47anka 36
  Ahoj všichni, tak dneska mi zemřela králičí babička ve věku 12,5 let. :-( Doposud vitální a aktivní dáma. Věk měla krásnej.
  9.8.2017 00:35bibianna
  anka36: je mi to moc líto😩ale klobouk dolů před tím krásným věkem!!!! Je to i tvá zasluha,že se měla tak úžasně a krásně...tohle je sen nás všech tady,mít miláčka tak dlouho! Měla jsi úžasnou holčičku a veliké štěstí...ať si krásně hopinká za duhovym mostem se vsem ušatymi kamarády..🐇🐇🐇🐇drž se..paa
  9.8.2017 07:25Demelza
  dobre ranko, chcem sa podelit, malej je uz lepsie, do pol noci sme ju nalievali kminovym cajom, dokrmovali, sab simplex, o pol jednej sa posadila a zacala sama pit, rano o pol siestej isla konecne na zachod, bobky ako koraliky na snurke a zacala papat seno po troske. teraz uz pobehuje po byte, tak si myslime, ze ozaj to bolo brusko
  9.8.2017 08:20bibianna
  Demelza: výborná zpráva,už bude vše dobré🐇😀
  9.8.2017 08:23Iiivan
  hklhlhl/demelza: to rád čítam! :) BTW všetci - "bobky ako koraliky na šnúrke" - to je keď králici "línajú" a olizujú si kožuch. čím dlhšia srsť tým horšie. treba ich stále česať, hladiť v kuse aby sa minimalizoval objem spolknutej srsti a jesť veľa sena...môj Baninko tiež na toto doplatil :(

  anka36: je mi to ľúto...krásny vek, musí ti chýbať králinda...keby všetci ušiaci mohli byť toľko s nami...
  9.8.2017 08:32Čuminka
  ahoj všem, mám 11 letého zakrslíka (někdo mě tu možná pamatuje). Minulý týden mi přestala jíst granule, přišlo se na to, že má přerostlé zuby, takže jsem jí začala granule namáčet a dávat stříkačkou. Současně s tím jsem jí dala domácí usušené bylinky - JITROCEL, BRŠLICI, MÁTU a POPENEC. Od té doby má moč zbarvenou do červena. Dělali jí sono i rentgen a nic nezjistili. Prý jsou trošku nestandartní játra (která vyrábí látku, co zahušťuje krev, takže pokud nefungují, jak mají, je možné, že má větší krvácivost). Dostává antibiotika, řekla bych, že se zlepšila, ale pořád čůrá takovou zrzavou moč. Může to dělat některá z těch bylinek?
  9.8.2017 08:52Buub
  čuminda

  moč u králíků (a morčat) občas hraje všemi barvami a vůbec, ale vůbec nic to neznamená. zrzavá je normální. bylinky to dělat můžou, obecně do červena zbarvují rostlinné pigmenty, i když samotná pochutina nemusí být viditelně červená.
  9.8.2017 08:57bibianna
  Čuminka: jak řekla Buub,moč u kraliku je po některých bylinkach až brutálně docervena,např jetel,pampelišky a další...nevím proč ATB???,myslím,že je berete úplně zbytečně....toto je naprosto normální.
  9.8.2017 09:08Čuminka
  Doktor jí je nasadil, protože první, co ho napadlo, byl zánět. To barvení po bylinkách mě napadlo až dnes. Každopádně, co ty ATB bere, tak se jí hodně ulevilo, předtím byla bez nálady, sama nejedla, pořád jen ležela. Teď už je opět aktivní, sama se nají - jen ne ty granule. Dnes jdu na kontrolu, tak to tam proberu. Ona měla vždycky moč světle žlutou, teď je opravdu cihlová. Doktor jí objevil výrůstek na stoličce, který umí odstranit,ale jen v narkóze, takže se snažíme zjistit, zda nemá nějaký zánět, než jí v 11ti lechtech dáme narkózu.
  - - - - -
  Ještě dodám, že v listopadu jí vyoperovali z břicha nádor na mléčné žláze, který byl z 95% tukový, ale v zárodku byly rakovinné buňky, takže jsme teď celkově ve střehu.
  9.8.2017 09:19Ajša
  Dobrý den, potřebovala bych radu : mám 3měsíční samičku a je celk hubena .. Nevíte jak nato , aby přibrala?
  A za jak dlouho přibere po vločkách ?
  - - - - -
  Děkuji za odpověďi...
  9.8.2017 09:31Daniberu
  Ajša: Asi bys měla víc informovat o tom, proč se ti zdá králinda hubená, jakou jí dáváš stravu, kolik toho sní atd. Vočky jsou v pořádku, ale za jak dlouho a jestli vůbec po nich přibere ti nikdo říct nemůže. Zkusit ještě můžeš lněné semínko. Tak půl až jednu lžičku denně. Je dobré na trávení, na strst...Prostě s ním nemůžeš nic zkazit.
  9.8.2017 10:08Robert2
  Zdravím, je pravda ,že u králíků se můžou mezi sebou množit kraličí otec a dcera ?
  Děkuji.
  9.8.2017 10:34Daniberu
  Robert2: Ano. Také matka se synem. Je jim to jedno. To, že je to možné ale neznamená, že je to i vhodné. Nemělo by jim to být umožněno.
  - - - - -
  P.S. To stejné platí samozřejmě i u sourozenců.
  9.8.2017 11:00ekologo
  Ahoj, prosím nevíte proč náš králíček kývá hlavou? Neustále, přijde mi to divné, v onemocnění jsem to nenašla, ale myslím, že to bude něco nervového. Děkuji
  9.8.2017 11:37Daniberu
  ekologo: Jak tou hlavou kývá? Jak často? Stále? Prostě to trochu víc popiš.
  9.8.2017 11:5612
  Dobrý den.
  Proč můj králík nejí kukuřici?
  Děkuji za odpověd vaše 12
  9.8.2017 12:31Daniberu
  12 - Nejspíš proto, že mu nechutná a nebo je tak chytrý, že na rozdíl od tebe ví, že kukuřici by králík jíst neměl :).
  9.8.2017 14:37Ajša
  Daniberu : nevím proč je hubena . Dávám ji vranule versele laga complete cuni , zeleninu , i někdy ovoce ( spíše jako pamlsek )
  9.8.2017 14:41Daniberu
  Ajša: A opravdu je hubená? :) Třeba jenom jak rychle roste, tak zatím není zakulacená. Důležité je, aby nehubla, ale přibírala, ale nemusí být nutně jako kulička :-).
  9.8.2017 14:44Irina_
  Prosim o radu, mam kralika teddy gen, vzdy byla strasne zrava a hodne pila, vsechno co jsem ji dala z ruky rychle vyskubla a rychle zezrala, asi pred mesicem jsem zjistila spatne postaveni prednich zubu a nasledkem toho prerustani spodnich rezaku, prvnim priznakem bylo nedozrane seno, tak jsem letela na veterinu, zoubky mi vetka ukazkove zkratila pomoci zbrouseni, kralik zase vesele futroval seno, nechaval vzdy par stebel ale to spise tech ktere byli tmave a uz mu tolik nejeli, asi tri tydny zpatky se zacal drbat, pred dvema tydny jsem ho tedy vykoupala v arpalitu, a jemne strikla hlavne za krk zbytek rozetren dlanemi (arpalitem rozprasovacem urceny pro kraliky) snazila sem se ho hlidat aby se nelizal ale stejne si neco urcite slizal, bohuzel arpalit vubec nepomohl, kralik se drbal dal, asi tyden zpatky zase zacal postuplne nechavat vice zbytku sena, ted v nedeli byl pusteny na balkone, trosku venku sprchlo, a bylo zatazeno, po te co jsem ho dala zpatky- mam dva kraliky(oba byli pusteni spolecne) tak oba zalezli do domku a vubec nevylezli ani pro seno ani se napit, zustali takto az do noci, pak teprve vylezli, rano v pondeli onen kralik o kterem je rec, temer nesezrane seno a vypita jen trocha vody z napajecky, okamzite veterina, mela sem podezreni na stolicky prerustajici, byla sem z posl. navstevy upozornena ze uz tam ma hacky, takze na zbrouseni, po zakroku mi vetka rekla ze hacky byli uplne male, zadne poskozeni v tlame neni, a ze ma plastickou hmotu v zaludku, nejspise smotek chlupu, hodne se cisti, takze jeste na veterine byl zavodnen, doma mu davam probiotika do vody, a 0,5ml neceho na podporu traveni, nekdy je trosku lepsi, ale vicemene je to furt stejne, zere tak 1/3 co zral predtim, v napajecce zustava nekdy vice nekdy mene vody, ale jde videt ze neni stale ve sve kuzi, pater ma vylezlou, ale nehrbi se, necvaka zubama, je hodne zalezly, drbe se stale,podle steru z veteriny je absolutne bez parazitu, ale ja si vsimla ze ma na chlupech nimi bile lupy, coz pry maji byt odpadni produkty dravciku, a podle priznaku a mych pupinku na kuzi, to dokonale odpovida na dravcika, docetla jsem se ze je na nej nejlepsi ivomec injekcne, takze jim ho oboum necham dat, ale otazka je, co dal s tim problemovym zranim, jinak bobky jsou ok, tvrde, mozna jen trosku vic lesklejsi, kazdopadne zkusim dat bobky na rozbor, vyloucit kokcidiozu pro jistotu, oba jsou preleceni na kokcidiozu asi pred 3mi mesici, po potvrzeni kokcidiozy z rozboru bobku, to meli tehdy obcas nejaky ten bobek mekci, od te doby ok, no a jeste me napada, jestli s tim nesouvisi i pripadna otrava z arpalitu, ma byt sice netoxic. pro kraliky, ale kazdy jedinec muze reagovat jinak, zjisti se to vysetrenim krve? teplotu ma ok, neco pres 38, podle prohmatani mi prijde ze uz ma zaludek ok, ale uvidim co rekne veterinar, mela bych pozadat treba i o sono? daji se smotky chlupu (ucpany zaludek) lepe zjistit z tohoto vysetreni? a posl. dotaz, myslite ze v brne by me lepe pomohli? chodim na nejlepsi moznou veterinu v ostrave ( k raskovi) opravdu jim verim, ale stve me ze i na ty dravciky jsem si musela prijit sama ale zase nechci kralika zbytecne vystavovat stresum z prepravy, take nemam bezedne rezervy financi, hlavne nechci aby to bylo zase bez vysledku zlepseni :/ jestli mate nekdo nejake navrhy sem s nima :)
  9.8.2017 14:44GabiTedi
  Dobrý den chtěla bych se zeptat včera jsme se vrátili z dovovolene i s králíčkem a králíček nám teď vše olizuje nevíte čím by to mohlo být a minerální sůl má k dispozici pořád děkuji za odpoved
  9.8.2017 15:03Irina_
  GabiTedi: pokud normalne zere, bobkuje a je cily, je to v poradku, nejspise vam projevuje ze je moc rad ze vas vidi, kralici olizovanim takto projevuji svou prizen, muj to dela pokazde kdyz za nim zajdu kdyz je pusteny, se solnym kamenem opatrne, pokud ma kralik spravny pomer mineralu v zradle, neni duvod jej davat, hlavne by sul nemel lizat moc casto, muze si tim zadelat na problemy
  9.8.2017 16:07SindyEM
  Irina_ : A na toho dravčíka robila veterinárka aké testy? Robila ich pomocou pásky? Čo sa kože týka, najčastejší je práve parazit - blchy, dravčík, prašivina, alebo pleseň. Nedávno som s malým riešila kožné problémy na ušiach, a na nejaké ľahšie veci chodím k veterinárovi, ktorý cez králikov nie je, ale musím teda povedať, že mi urobil testy všetky. Optickou mikroskopiou, páskový test na dravčíka dokonca opakovane, aj kultiváciu. Chlpy králičkovi nevypadávajú?
  9.8.2017 16:16Monakuč
  Informace z VFU
  Dr. Jekl a dr. Hauptman končí k 31. 8. 2017 na klinice drobných savců na VFU a cca od října, pokud nenastanou nějaké komplikace, si otevírají vlastní soukromou praxi o pár zastávek MHD dál v Králově Poli (přesnou adresu neznám, jen ulici). Dr. Jekl je do konce tohoto týdne, pak už vybírá dovolenou, dr. Hauptman bude od příštího týdne cca do konce měsíce. V září už ani jeden ...

  Vakcínu na mor2 by měli mít k dispozici snad během příštího týdne, zájemci si mohou zavolat v jeho druhé polovině. Chce to ale trpělivost, jak se čerpají dovolené, je ještě náročnější se tam dovolat jak obvykle. Mělo by se předběžně jednat o vakcínu pro 10 králíků a otevřená vydrží, pokud se nepletu, max. 2 hodiny, takže se budou muset termíny přizpůsobit tomu přizpůsobit, tak s tím počítejte :).
  9.8.2017 16:35Irina_
  SindyEM: Pres pasku, na vice mistech po tele, skrabe se hlavne za usima, u tlamy a hodne se cisti, hlavne packy, no podle priznaku dokonale sedi na dravcika, na zadech tesne za usima, mu olysava kuze, ne ze by tam nemel chlupy vubec ale ma je tam strasne ridce a zmenila strukturu srsti na kratsi,ale to muze byt i po puberte, kazdopadne ty bile tecky jsou uplne presne takove jako se popisuji u dravcika, no a srst vypada tak nejak furt stejne, nerekla bych ze vypada vic, ale spis si ji hodne zuzla, jakoby i kouse
  9.8.2017 16:52SindyEM
  Irina_: A koža sa jej nešúpe? Ozaj popis sedí viacmenej na dravčíka. Neodfotíš to a nehodíš sem do albumu? Občas sa zamieňa dravčík aj s plesňou. Aj tá má viac foriem, a určité druhy plesní sa prejavujú svrbením, lisinkami, lupinami (kľudne aj drobnými).. spomínala si aj to, že aj tebe sa niečo na koži objavilo, a to býva práve pri plesniach. Tie sú prenosné na človeka. Ja by som zašla k veterinárke ešte raz, požiadala o kultiváciu na pleseň a pre istotu ešte raz dravčíkový test a kľudne dala malej za krk nakvapkať Advocate Spot On.
  9.8.2017 17:39Daniberu
  Irina_: Víceméně souhlasím se Sindy. Taky bych měla podezření na tu pliseň. Jen ohledně toho Spot Onu bych byla opatrná a králíkovi ho, zvlášť když je momentálně oslabený, nedávala. Nikdy nevíš, jakou by mohl mít reakci. Co se týče toho Arpalitu, ještě jsem neslyšela, že by se jím některý králík přiotrávil. Jen jsem tak docela nepochopila, jak myslíš, že jsi ho v něm koupala. To jako doopravdy, nebo jen obrazně? Doufám, že to druhé. Ono takové zmoknutí a ještě koupání opravdu není pro králíky nic moc a když už se stane, že se králíček namočí, měl by se také vysušit, protože jinak schne opravdu dost dlouho. To ale asi není v tuto chvíli to nejpodstatnější. Hlavně jdi opravdu znova na tu veterinu.
  Pokud bys chtěla jet pro jistotu do toho Brna, tak se mrkni, co níže píše Monakuč.
  9.8.2017 18:09SindyEM
  Daniberu: Ten advocate sa dáva aj ako prevencia proti blechám a kliešťom. Do krvi sa neabsorbuje, a dáva sa medzi lopatky, králik si to nemá ako zlízať, takže ja by som sa toho toľko nebála. Mojmu malému vyšli opakované testy na dravčíka, na plesne, na svrab..všetko negatívne. Na toho dravčíka som mala zo začiatku podozrenie veľké. Príznaky na to sedeli, mal to v počiatočnej fáze také, že sa stať mohlo, že doktorovi sa skrátka na tú pásku tú mršku nepodarilo akurát zachytiť. Dostal Advocate aj keď testy vyšli negatívne so slovami: "Ak to je dravčík, tak sa to zlepší, a ak nie, účinnosť je 5 (? tušíím) mesiacov proti parazitom". S malým som odvtedy vonku nebola, ale keby som šla, už by som ho histericky toľko Arpalitom nemachlila... nevýhodu vidím len v cene. Vysolila som vtedy niečo okolo 500 Kč.
  9.8.2017 19:40Irina_
  Daniberu: Tak pro upresneni: pred cca DVEMA TYDNY v nedeli, jsem oba kraliky umyla TEKUTYM SAMPONEM arpalit, po te samozrejme peclive vysusila, opatrne vyfoukala srst, pockala az bude srst sucha, pustila zpatky do klece, kterou mam ve vnitrnich prostorech v byte a ten den uz nikde venku pusteni nebyli, byli v teple a suchu doma, prislo mi zbytecne to psat, beru to jako samozrejmost a sem si vedoma ze pro kralika koupani neni vubec potreba pokud k tomu neni padny duvod, v te dobe mi to prislo jako nejlepsi reseni (jelikoz uz jsem si jednou nechtene z prace pritahla vsenky, brala sem to tak, ze se situace zrejme opakuje a chtela jsem to co nejdrive vyresit) az dalsi den kdyz byli k veceru pusteni venku na balkone, kdyz bylo teple pocasi a bezvetri, jsem je strikla kazdeho za krk asi trikrat ARPALIT ROZPRASOVACEM a zbytek rozetrela po tele, abych zvysila efekt,i v navodu se to takto pise (nejdrive pouzit sampon pak sprej nebo rozprasovac) ten den byli oba v pohode, jen se drbali stale, tak jsem si rikala ze jeste pockam a uvidim, az ZA DALSI TYDEN jsem je pustila ven kdy mirne mrholilo, ale to jsem zjistila az jsem si pro ne sla, mezitim jsem cistila klec, nebyli zmokli, jen uvadim ze ten den bylo chladneji a mrholilo/pokapaval dest, ale tohle se stalo az tyden po aplikaci arpalitu,

  jinak mate pravdu s tou plisni, zkusim jim nechat udelat ster na plisen, jen si nemyslim, ze je to plisen, ta se projevuje kruhovytym vylysavanim a kuze je hodne lupovita, meli jsme plisen kdysi u morcat v praci, ale jiste muze byt vic druhu, na me plisen neni :) urcite, bohuzel jsem tehdy od morcat tu plisen chytla taky, takze vim jak se to projevuje u lidi (to mluvim o situaci pred 10ti lety)

  SindyEM: dekuji za tip, ale radeji zadny Spot on davat nebudu, uz mu nedam nic, nez si budu jista, co to ma na sobe, souhlasim s Daniberu s tim, ze je kralik oslabeny, uvidim co mi rekne vet

  veterina je v planu zitra,tam to poresim, fotky vam tu rada dam, at vite o cem mluvim :) sem zvedava, co na to reknete vy, jinak jezisi, cloveka ktery by po zmoknuti kralika jeste vykoupal bych povazovala za hodne nerozumneho, mirne receno
  - - - - -
  Simonkah: z chs Thesia jsem mela samicku, vicemene muzu doporucit, ale cena nedosahuje zdaleka kvality kralika, jako luxusni mazlik fajn, ale na vystavu se da sehnat kvalitnejsi za tu cenu (nejen muj nazor, nazor dlouholetych chovatelu,s kterymi jsme probirali ruzne chs stanice ;) ) ale jinak nemam co vytknout, kralik zdravy a vitalni, pani vi moc dobre, jak se o kraliky starat. Povaha kralika je stejne nevyzpytatelna, takze to posoudit moc nejde, ale myslim, ze zodpovedny chovatel by mel z chovu vypustit jedince extremne agresivni, kteri na sebe v zivote nenechaji sahnout a ze takovi bohuzel obcas jsou, ale myslim,ze tady ta chs zrovna tenhle problem neresi :)
  - - - - -
  SindyEM: Histericky nemachlila arpalitem???????? precti si znovu co jsem psala, pokud narazis na me
  9.8.2017 20:56Sunye
  Dobrý večer, píšu smutné info o našem případu... Dnes moje milovaná králičí kamarádka navždy odešla... Včera podstoupila operaci nádoru, vše se zdálo být v pořádku. Nádor v podkoží, původ neznámý. Několik hodin po operaci ji postihly akutní neurologické problémy, ochrnula na přední packy, uplně se jí rozjely od těla a neměla v nich cit, hlavičku neudržela, měla jí položenou na zemi, byla apatická, nejedla, myslím, že měla ochrnuté žvýkací ústrojí, krmila jsem jí přes stříkačku...Dr mi k tomuto nedokázala nic říct...dostala nějaké injekce...dnes ráno, když jsem jí dávala do přepravky začala strašně kříčet a cestou z veteriny zemřela...Následky narkozy, mrtvice nebo jiný skrytý zdravotní problém? Nevím. Zkrátka za 24 hodin po operaci už tu není. Žily jsme si spolu přes šest let a najednou prázdno. Díky ní jsem poznala, jak moc jsou kotcoví králíci inteligentní a milí společníci. Hodně mě naučila. Děkuju za všechno, měla jsem Tě moc ráda a budeš mi strašně chybět. Děkuju, že se sem můžu vypsat.
  9.8.2017 20:57:)
  Dobrý večer. Moje devíti měsíční samička zakrslého NHD beránka v poslední době opravdu hodně líná. Popravdě si myslím, že to je normální línání . Chci se jen ujistit jestli to nemůže nic být. Předem děkuji za odpověď
  9.8.2017 21:06Irina
  :) : ujisteni ti da pouze specializovany veterinar, ktery rozumi kralikum, jestli chces mit jistotu, tak k nemu, jinak pokud jen lina, ma jinak hustou lesklou srst, nedrbe se, zadna lysajici mista, chova se normalne, nikde zadne lupy ani nic podezreleho, tak by to nic byt nemelo, idealne vice vycesavat, pokud lina, abys dostala pryc uvolnene chlupy
  9.8.2017 21:13SindyEM
  Sunye: Tvoja správa mi až vtisla slzy do očí. Je mi to hrozne moc ľúto. Malinká s tebou určite prežila krásny život, a teraz už si skacká za duhovým mostom s ostatnými zajačími kamarátmi. Už je zbytočné sa asi pitvať v tom, čo sa stalo a či nebola chyba na strane lekára (čo mi teda trochu z tvojej správy vyplýva)... Drž sa. Ani si nechcem predstavovať akú bolesť musíš cítiť. :( Ak máš možnosť, skús si zaobstarať nového chlpatého kamaráta, bolesť sa vtedy prekonáva lepšie...♥
  9.8.2017 21:13Alpa
  Sunye - to je mi moc líto. Kdo ví v čem byl problém. Je možná reakce na narkózu, nebo něco špatně provedené při operaci, ale těžko posuzovat ..... Bolest se lépe snáší s novým chlupatým kamarádem, vím o čem mluvím.... Drž se ... A+Z
  9.8.2017 21:14:)
  Irina: děkuji za odpověď . Ano chlupy má pořád krásně lesklé a ani holá místa nikde nemá ani lupy.
  9.8.2017 21:34ušáci
  Dobrý večer. Moje králíci ušanda má v poslední době takové měkší bobky. Jsou pořád normálně tvarované. Napadlo mě jestli to nemůže být tím že jsem ji koupila nové krmivo značky KIKI krmíme ji tím už cca dva týdny . Do krmení taky sem tam přidávám ovesné vločky a někdy sušenou zeleninu , pak klasicky seno a čistou vodu. Nechci nic zanedbat
  9.8.2017 21:36Sunye
  Pani doktorka byla moc fajn,myslela jsem to tak,že ona sama si to náhlé ochrnutí nedokazala vysvetlit, protoze pri a po operaci bylo vsechno ok. Vinu nedavam nikomu.Asi to tak melo byt. Dekuju za Vaše reakce..
  9.8.2017 22:40bibianna
  Sunye: moc mě to mrzí a pridávám se k ostatním,nejlepší pořídit si nového plysacka,který tě z té samoty a bolesti bezpečně dostane,mluvím z vlastní zkušenosti,moje malá mi po operaci zkolabovala a už nešlo nic dělat,bylo toho na ně asi už moc..hned jsem si pořídila její kopii...nicméně s tebou soucitim a věz,že maličká už dovádí za duhovym mostem s našimi ostatními...drž se,přeju hodně síly!😘
  9.8.2017 23:05Ivuchna
  Irina: já řeším naprosto to samé už několik měsíců a dokonce chodím na stejnou veterinu v Ostravě. Ušatou mi tam na jaře operovali a opravdu jim tam věřím. Máme taky lupy a lysinky za ušima, dokonce i hematom si už drbáním způsobila. Za sebou už mikroskopické vyšetření, kultivaci plísní, injekce ivomecu a dokonce se už posílaly vzorky na kultivaci někam do laboratoře. Je podezření na plísně, ale všechno negativní. Sanace prostředí už několikrát, nový koberec v jejím pokoji. Už nás čeká i biopsie kůže, a to se posílá vetovi, který se na to specializuje. Od jara mě už ušatá stála plno peněz, ale nelituji. Jen bych už ji chtěla nějak pomoc.
  9.8.2017 23:59Irina
  Ivuchna: jaj, tak to se desim jak to bude pokracovat, jsem dneska usaka precesala a pri te prilezitosti jsem vzala lepici pasku a zkousela prilepit co se mi zdalo podezrele, mam zkusenosti s svrabem (tam to bylo trosku jine, u kone jsem odskrabavala strupy a pak mikroskopovala) tam to bylo jednoduchy, ale tohle uz je trosku orisek, uz mam nastudovaneho dravcika pod mikroskopem, no nejradeji bych si to zmikroskopovala sama, v patek jedu do olmika, ze bych rekla svemu byvalemu garantovi jestli by me nepustil pod mikroskop XD mam doma podlozni sklicka, vse jen ten mikroskop chybi a jak se to presne projevuje u tveho usaka? ja bych tu dala fotky ale teprv jsem se cerstve zaregistrovala a to tusim jeste nejde vytvorit album, nemas treba fotky ? muzem porovnat
  10.8.2017 05:20Dennie
  Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s dietou u králíčka z důvodů váhy. Mám králíčka více při těle a nevím jak zdravě králíkovi ubrat na váze. Předem děkuji za odpověď.
  10.8.2017 11:01Irina
  Dennie: nevim jak krmis, ale zakladni slozka potravy cili nejvice by mel kralik sezrat sena, poradila bych ti davat jen seno a k tomu jako pamlsek Supreme Vetcare health weight, ale zalezi take, jak mas kralika nauceneho, jestli ma v poradku zoubky, aby nemel problem seno zrat, nesmi byt nikdy hladem, cili pokud zere seno postupne snizovat ostatni slozky potravy, zaradit zeleninu, postupne, ale s tou pozor! pouze po negativnim vysledku na kokcidiozu (rozbor bobku) hadam ze nemas udelany? pravidelne vazit, nemel by hubnout moc rychle, idealne skonzultovat s veterinarem, jinak k udrzeni idealni vahy, uz se nemuzes vratit k tomu jak byl stravovan predtim, protoze by ti s nejvetsi pravdepodobnosti zase pribral, procti si sekci jidelnicek, je tam perfekne popsane jak ma vypadat vyvazena a zdrava strava usaka, jinak samozrejme pohyb umoznit, min 4h denne, ale netusim jak to ma kralik ted, pokud treba uz nema nejaky skryty zdravotni problem , apod. tohle jsou takove vseobecne rady, idealne skonzultovat s vetem :) ktery se na kralicka podiva (viz sekce veterinari, kteri rozumi kralikum)
  10.8.2017 12:43oopela
  Zdravím. Mám 11 a půl letého králíka a věci s ním začínají jíz z kopce. Už se nemůžu zvednou když si lehne a taky už se nedokáže postarat o svou hygienu. Měl by tady někdo tip na to, co pro něj mohu udělat? Hlavně jak ho očistit tak, aby celý pokoj nebyl od moči
  - - - - -
  Má totiž talent načůrat vedle a pak si do toho lehnout.
  10.8.2017 12:54SindyEM
  Irina, Ivucha: Ja som riešila niečo veľmi podobné donedávna. Aj som sem prikladala fotky, nikto pre mňa radu nemal. Malému sa na uškách začali tvoriť akoby lupinky..veľmi sa to podobalo na dravčíka, neskôr sa mu začala koža na uškách (aj v okolí uší) lúpať a to aj so srsťou..mal ich takmer holé, vyzeralo to otrasne. Vtedy som bola presvedčená, že to musí byť pleseň. Všetky testy, či už na parazitov, alebo na plesne vyšli negatívne...študovala som všetky možné vedecké články, dokonca aj v AJ, a hľadala, čo iné by to mohlo byť. Napr. taký pojem Sebaceózna adintitída, o ktorej som čítala prvý krát na popis sedela..zo začiatku lupinky podobné dravčíkovi, neskôr lúpanie kože..až na to, že sa jednalo stále o lokálny problém...ušká mal úplne suché a čím viac som mu ich potierala dezinfekciami, roztokmi (ktoré lekár predpísal), prírodnými olejčekmi, tým viac sa to zhoršovalo... Malý mal uši nonstop v pacičkách, nevedel na nich tie oleje zniesť. Dopracovali sme to so zúfalým lekárom, ktorý už nevedel čo by.. ku kortokoidnej mastičke. Vtedy som už nevydržala a písala som Valešovi mail s prosbou o radu a priloženými fotkami..ten mi odpísal, že dávať kortokoidy nemám, a že vlastne nemám dávať nič, že má skúsenosť, že všeobecne nejaké mastičky, olejčeky tú pokožku skôr iritujú, a že maximálne mu ich mám čistiť dezinfekciou. Dezinfekciou som čistila už predtým, takže som sa rozhodla, že nebudem dávať nič. Snažila som sa to nejako neriešiť, hoci pohľad na tie nezdravé ušká.... veľmi sa mu zlepšili, hoci boli stále suché, a stále sa mu tvorili menšie šupinky. Chĺpiky tiež nejako extra nedorastali. Čo pomohlo a to veľmi bola domáca konopná masť. Mamina mi ju nútila už nejakú dobu, ale malému som ju dávať nechcela. Zo zúfalstva som po nej siahla....stačilo mu ušká potrieť celkom tri krát.. s odstupom cca dvoch-troch dní. Nechcem to zakríknuť, ale uši má ako nové. O mastičke ani nevedel, že ju na ušiach má..vôbec mu nevadila. Chlpy dorástli, pokožka prestala svrbieť, lebo už nebola suchá...dokonca mi pri mazaní uší chrúpal zúbkami. Čo bola príčina isto neviem. Valeš napísal, že to mohla byť reakcia na slniečko, že sa mu ušká trochu spálili, alebo niečo bakteriálne...s alergiami sa vraj nikdy nestretol. Každopádne som rada, že má teraz uši také aké má. Skúsim pohľadať nejaké fotky a prípadne ich sem priložiť, aby ste si vedeli porovnať, či nemajú vaši malí niečo podobné, ak vám vychádzajú na všetko testy negatívne... a ak áno, nám pomohla tá konopná mastička s včelím voskom.
  10.8.2017 13:13leprechaunek
  oopela: špatně. V zásadě se dá očistit jen koupáním a POŘÁDNÝM !!!! fénováním. Ale to poznáte velice rychle, jak se vám to povede zanedbat, brzy se zapaří kůže a slezou chlupy.
  Každopádně, na tomhle místě už bych zvažovala, kdy stojí za to to zvířátko ještě držet při životě. Válet se ve vlastní moči už je celkem prd kvalita života.
  Jo, taky můžete králíkovi dát dětské přebalovací podložky, pokud se špatně pohybuje, tu moč pod ním nasáknou. Ale nezabírá to stoprocentně, zůstanou vlhké a králík neleží v mokru, jen ve vlhku.
  10.8.2017 13:58oopela
  leprechaunek: On Ferda se občas i vyšvihne na nohy, problém je v tom, že nevím, jak bych ho naučit zpátky na záchod. Od té doby, co jsem mu koupil novou klec mu podestýlku sypu do rohů a on pak čůrá i vedle. Většinu času sedí v kleci a pomalu mu klesá hlava jako kdyby usínal a myslím si, že to tak i je. Jinak vypadá v pohode. V životě nebyl nemocný, jen je nemotornější a občas spadne když udělá blbý pohyb. (Ale to je způsobeno kluzkou podlahou klece)
  - - - - -
  Nejradši bych mu kompletně předělal bydlení ale nevím jak. Tak, aby mohl kadit a čůrat v klidu a aby se mu vykonávání potřeby nelepilo na tělo. Taky nejspíše má katarakty ale to by podle zahraničních fór neměl být problém.
  10.8.2017 14:10hrasek
  Ahoj. Prosím poraďte - čím čistíte ušákům upatlanou srst? Můj králíček oboustranně oslepnul. Musím mu kapat kvůli případnému zánětu oči a oni mu teď kvůli tomu kapání slzí. Takže má stále umorousanou srst kolem očí a sám si to neočistí. No a můj druhý dotaz - máte nějaké zkušenosti se slepými králíčky? Jak jim třeba ulehčit život?
  10.8.2017 16:35bibianna
  hrasek: vatovy odlicovaci tamponek a otrit borovou vodou ..jako u dětí..
  10.8.2017 16:50hrasek
  bibianna: a nebyl by problém ve chvíli, kdy by se mu to dostalo do oka? přeci jen mu kapu atb kapky a k tomu ještě borová voda...no já nevím tedy
  10.8.2017 17:14bibianna
  hrasek: borova voda je absolutně neškodná,používá se i na miminka.Jestli chceš mít jistotu,zeptej se veta,ale řekne ti,že dobrý.A taky voda se svetlikem lékařským je výborná.
  10.8.2017 17:56hrasek
  bibianna: skvělé, děkuji. Už jsem docela opatrná totiž. Ušák mi ze dne na den oslepnul a já nad vším mnohem víc přemýšlím, abych mu náhodou neublížila.
  10.8.2017 21:04Bibi114
  Ahoj, chtěla bych se jen zeptat, jak poznám zánět zubů u králíčka? Předem děkuji za odpověď :)
  10.8.2017 21:44Terii
  Ahoj mám tříměsíčnýho králíčka a začal kousat klec večer prosím poraďte mi už nevím co stím mám dělat. Děkuju za odpověd.
  10.8.2017 22:12BeránekLentilka
  Terii: Ahoj, pusť ho ven, moje ušatá to dělá také vždy, když chce ven z klece nebo když ji má už otevřenou, tak si tím vyžaduje pozornost. :)
  10.8.2017 22:48leprechaunek
  hrasek: my na slepenou srst pod slzícím očkem máme borovou vodu přímo od veterinářky. Bez obav. :-)
  11.8.2017 10:22Mišenka1994
  Mám dotaz, myslíte, že to může být do budoucna problém, když králíček prý při běhání hází jednu zadní nožku do strany? Prý to ale není moc. Napsala mi to dnes chovatelka. Slyším o tom prvně, už ho mám i zaplaceného, tak je to pro mě docela šok, že mi to řekla až teď. Zbyl jako poslední z vrhu a je mu půl roku. Ani by mi to nijak nevadilo, nikdo není dokonalý, ale je to měsíc co mi odešel muj miláček, když jsem s ním týden bojovala na veterině a utratila nemalé částky a nedokážu si představit, že bych hned ted někdy do budoucna procházela stejnýma nervama, že bych o něho nějak přišla :( Vím, že s nožkou to asi nebude nic moc životu ohrožujícího, ale i tak. O finance atd ani tak nejde, ale spíš o to, že mám po této zkušenosti tak brzo docela strach, kdyby hned byly nějaké vážnější problémy.. Máte někdo králíčka co má stejný problém? Asi je to blbost, ale radši vědět na čem jsem :) Moc díky za názory :)
  11.8.2017 10:54leprechaunek
  Mišenka: trvala bych na veterinárním vyšetření příčiny a na posudku, a případně bych odstoupila od koupě.
  Platit předem je blbost, já vím, že to tyhle stanice vyžadují, případně chtějí rezervace... tohle píšu spíš jako varování, že přistupovat na to není vždycky nejlepší řešení. Osobně ZEJMÉNA při koupi živého zvířete bych neplatila jinak než na ruku a přímo nad tím zvířetem.
  Abych se vrátila k problému, ono nejde o žádnou maličkost.
  Zaprvé, může to být predispozice pro skutečný úraz, včetně zlomenin... a ortopedické operace králíků jsou peklo, často ani nejdou, a tam, kde jdou, je to velice obtížné to zvíře udržet v rekonvalescenčním režimu. No o za druhé, pokud jde o variantu "operace nejdou", brzy můžeš mít po králíkovi.
  Slušný chovatel by ti tohle zvíře vůbec neměl dávat, měl by se o něj postarat sám a vrátit peníze. Tohle bych taky požadovala, a hledala jinde.
  Jako, nemám nic proti péči o nějak postižené zvíře. Ale mám velice moc proti tomu tahle zvířata pod nátlakem odebírat přímo od chovatele s tím, že na tebe pak ještě dopadnou náklady za léčení.
  11.8.2017 11:00SindyEM
  Mišenka1994 : Čo to chovateľkine "trošku" znamená sa môžeme len domnievať. Chcelo by to králička vidieť predtým na vlastné oči, prípadne nech ti ho chovateľka natočí na video. Tí pragmatickejší tu ti rovno povedia "nebrať", ak nie je úplne zdravý. Hlavne po tom, čím si si preskákala. Ja som na toto strašne citlivá, a už by som ho asi vzala. Bolo by mi ho ľúto a chcela by som ho "zachrániť" a dať mu milujúci nový domov. Pretože, nalejme si čistého vína, ak je niečo so zvieratkom zle, predáva sa veľmi ťažko. Dokonca aj dáva!!! Na chovateľku by som bola ale pekne nahnevaná...očividne to urobila schválne. Nechala ťa dopredu za zvieratko zaplatiť, videla si fotky, začala sa presne na TOHOTO tvorečka tešiť atď, tj. zabrnkala ti na city, a oznámi ti to až teraz. Vtedy sa NIE hovorí už ťažko...Nech sa nehnevá, ale ak nie je niečo so zvieratkom v poriadku, tak ho nepredávam, ale darujem! A za človeka, ktorý si ho vezme budem vďačná...z jej strany je to svinstvo.
  - - - - -
  leprechaunek to veterinárne vyšetrenie napísala dobre... na tom si trvaj a bez toho ho neber.
  11.8.2017 11:10leprechaunek
  SindyEM: jo, přesně. Pokud už chce takové zvíře udat, tak darovat do dobrých rukou. Prodávat v žádném případě.
  Ale vážně, v tuhle chvíli nikdo neví, jak moc vážné postižení toho zvířete je. To bych řešila na prvním místě. Mně je toho zvířátka taky líto, ale já to řeknu jinak... chov zvířat má být prostě o tom, že na nejlepších zvířatech se chová dál, na těch dobrých taky, ta se prostě šlechtí... nevhodní do chovu jsou mazlíci, a ti postižení nééé, v žádném případě nehlásám, že by se měli zabíjet nebo něco, ale přesně by měli být v té darovací sféře pro lidi, kterým na tom nezáleží.
  Takže pokud za takovéhle zvíře chovatelka chce zaplatit a ještě bez konkrétní diagnózy, boha jeho, vyfackovala bych ji velikým obloukem.
  11.8.2017 13:37franchie
  Máte někdo zkušenosti s veterinárním vytrháváním zoubků? Můj vet mi to doporučil jako možné řešení stálého broušení, že to králíčkovi nijak neuškodí, na jídlo si zvykne i bez zoubků. Děkuji za každý názor :)
  11.8.2017 14:04Mišenka1994
  SindyEM: Mě je teď právě taky líto ještě víc, nejdřív, že tam zbyl jako poslední a ted už vím asi i důvod, že je mi jasné, že jakmile se to někdo dozvěděl, tak ho raději nebral :( Částka co jsem za něho zaplatila je spíš symbolická 200,- Brala jsem to tak, že už je starší, tak za něho nechtěla hned 1000,- Další co mě štve je, že mi odpovídá třeba i až za 2-3 dny a mezitím nervim co odepíše.. Domluva skr předání taky na prd, jelikož jsme z Olomouce a oni jsou až z Vranova u Mimoně a nám ještě kleklo auto :( Vlakem se tam dá dostat za 8 hodin, což je nemyslitelné a když už jsme byli domluvené, že má kolegu co by mi ho příští týden popovezl aspon do Prahy, tak najednou nemůže, že ho přeložili jinam a bude moct až za 3 týdny, což se mi čekat nechce :( Už jsem se fakt těšila a mezitím se to všecko bortí. Zamilovala jsem se na první pohled :( Poslala bych sem fotku králíčka, na první pohled bych ani neřekla, že by měl mít nějaký problém :/ A napsala mi to včera spíš tak jako mimochodem, že neví jestli mi to psala, ale že maličko háže jednu zadní nožku do strany, když běhá. Není to ale moc.. Máte někdo zkušenosti z chs ušáčkové?
  11.8.2017 14:43SindyEM
  Mišenka1994: No, je mi teba, aj toho malého šmudlu úprimne ľúto. :( A chovateľka zaslúži facku za takýto prístup. Už je nemysliteľný aj ten prístup ku kupujúcemu. A to spolu komunikujete len mailom? Ja som s chovateľkou konzultovala veľa vecí cez telefón..objednala som si malého cez telefón, potom som volala ešte aj kvôli pochybnostiam ohľadom jeho veľkosti v dospelosti. Chovateľka mala prístup úžasný, nikdy sa nestalo, že by mi nedvihla telefón, dopisovali sme si aj cez mail, posielala fotky rodičov, Aleška atď. Zálohu po mne nechcela, ale za to sa asi 3krát spýtala, či ho naozaj chcem. Kvôli tomuto celkom aj chápem chovateľov, ktorí tie zálohy na malých pýtajú. Pretože keď odrieknu niekoľkých záujemcov kvôli jednému, čo si zajednal ako prvý, a ten jeden si potom pre malého nepríde, alebo to na poslednú chvíľu odrekne, tak nastáva problém. Oni tí zajačikovia rastú ako z vody, a každý chce mať doma aspoň chvíľku miminko.... ale toto je prípad celkom iný! Nehovoriac o tom, že keby mi králičica porodí malé, a po nejakom čase pozorujem, že s jedným niečo nie je úplne v norme, tak ho okamžite beriem na vyšetrenie... normálne by som si vypýtala lekársky posudok ohľadom tej nožičky.. a ak povie, že žiaden nemá, tak by som jej povedala, že ak niečo s králičkom nie je v poriadku, tak adekvátny postup každého majiteľa je, že zvieratko berie okamžite na veterinu. A ak to ona ako chovateľka neovláda, tak chúderce tie malé tvorečky.
  - - - - -
  Teraz pozerám ich stránky..nie je to náhodou ten sameček Oskárek (uhrazený Michaela K.)?
  11.8.2017 14:53Mišenka1994
  SindyEM: Jojo zatím jen přes mail, měla jsem si volat s tím kolegou, ale číslo mi neposlala, moje číslo ovšem měla a měl mi volat, ale za celý týden se neozval.. Když říkala, že mi číslo pošle, tak za 3 dny na mou odpověd mi právě napsala, že teda může až za ty 3 týdny a to mi ho teda doveze jak jsme se domluvili.. Já jsem jí nevolala z toho důvodu, že musim byt předem domluvená na nějaké dopravě atd a nechci něco naslibovat nebo říct co a jak bude, když to nevím, to by byla taky zase domluva na prd :/ Ale pravděpodobně jí zavolám už jen skrz tu nožku, třeba ji rozmluvím víc a řekne mi přesně co a jak :/ Já nerada lidi otravuju telefonáty, když nevím jestli nepracují atd.. Hledala jsem nějaký odvoz jestli nepojede někdo kolem, ale jak nad tím přemýšlím, nejlepší bude si pujčit auto a zajet se přímo na něho podívat.. Jojo Oskárek, to je on
  11.8.2017 14:59SindyEM
  Mišenka1994: Lepšie, ak sa naňho pôjdeš pozrieť ty sama osobne. Je ale rozkošný. Tú lásku na prvý pohľad chápem. :)
  11.8.2017 15:03Mišenka1994
  SindyEM: A řekla bys podle fotky, že s nějakou nožkou něco má? Když se zadívám blíž, tak možná jeho levá? Ale spíš mi to přišlo, jak když mu zrovna ujíždí, jakože klouže a zrovna to blejskla.. Fakt nevím co si myslet :/ Jsem z toho od včera dost špatná
  11.8.2017 15:05Anor
  Mišenka1994: Tak to tady pročítám a naprosto souhlasím s leprechaunkem. Ta ženská je na zabití. Koukala jsem na stránky, má hned vpravo nahoře uvedený telefon. Zkus jí zavolat a domluvit se s ní osobně. Jako ty dvě stovky vzal čert, ale aby to za chvíli nebyly na veterinární péči tisíce. Jak si králíčka jednou vezmeš, tak už z ní nevyrazíš nikdy nic. S tou dopravou je to taky na draka. Já bych asi oželela dvě stovky a našla si jiného ušáka zdravého a blíž. Já jsem prostě praktická...

  SindyEM: No jo, ty bys ho vzala na veterinu... jenže ty na králíčcích nechceš vydělávat. Když králíka necháš vyšetřit, tak jen když vlezeš do dveří, tak vyplázneš minimálně 200,-. A množitelé rozhodně nemají zájem na tom, aby byly za králíky vedlejší výdaje. Je to smutný, ale je to tak.
  Jestli si budu někdy pořizovat dalšího králíka, tak bude buď od chovatele s PP, nebo to bude nějaký chudák tady z adopcí... Ale to je daleko, ta moje bestie je živá až moc. =)
  11.8.2017 15:23SindyEM
  Mišenka1994: Mne je toho malého strašne ľúto, ale podľa mňa sa nejakého veterinárneho vyšetrenia od chovateľky nedočkáš. Anor má pravdu, že lepšie pre teba bude (z praktického hľadicka), ak sa obzrieš po inom zajačikovi, od inej chovateľky. Preskákala si si dosť, a nepotrebuješ to mať znovu a hneď od začiatku. A ak si sa už do Oskárka zaľúbila, a srdce ti inak nedá, bež sa naňho osobne pozrieť, a potom sa rozhodneš. Z fotky nezistíš a nespoznáš nič, alebo len veľmi málo.
  11.8.2017 15:31Mišenka1994
  SindyEM: Já jsem vůbec mohla být ještě šťastná, že mi ho přítel ještě dovolil a to jen skrz to, že jsem se zamilovala. Hodně těžce snáší odchody mazlíčků, oba dva to tak máme, celý týden jsme nebyli v práci a museli hned přestavět nábytek, protože jsme ho všude viděli :( Horko těžko mi dalšího povolil a to fakt jenom z tohoto důvodu. Bojím se mu to vůbec říct, co mi včera napsala :(
  11.8.2017 15:46SindyEM
  Mišenka1994: Povedz mu to, a poraď sa s ním, čo ďalej..to je moja rada. Tak či tak, až ho domov privezieš, tak tú nôžku uvidí, a potom ešte len môže byť oheň na streche. Teraz ma ženy feministky možno ukameňujú, ale muži sú praktickejšie tvory, než ženy. Preto ich vedľa seba potrebujeme. Zmýšľajú jednoduchšie, pre život praktickejšie a racionálnejšie. Ženy sú chodiace emócie. Nie si na to sama. Máš aj neho, tak sa s ním o tom porozprávaj. Očividne smútite obaja, a po smrti maznáka je najlepší liek na bolesť nový maznák. Ľahšie sa vtedy s bolesťou vyrovnáte. Ver mi, že len z toho dôvodu, že si sa do tamtoho zamilovala, ti ho nedovolil. ;)
  11.8.2017 15:59Mišenka1994
  SindyEM: No, na rovinu mi řekl, že bud on a nebo žádnyho jinyho :( Takže mám nervy ještě z toho :/
  11.8.2017 16:26Berunkas
  Mišenka1994: po smrti Terezky, jsem si taky našla chovatele, ten měl samičku naprostou kopii Terezky, taky jsme byli domluvení že si ji vezmu za nějaké tři týdny jak pojede okolo (pro nás teda nebyl problém dojet kamkoli) tak mi ji doveze, domluva taky na draka a pak mi 3 dny před termínem napsal že mu půlka chovu umřela na mor a mezi nima i moje holčička (spíš mi teda přišlo že ji udal někde jinde). Tak jsem si našla jiné, během těch 3 dnů se domluvili a pro holčičku jeli, nakonec jsme si nechtě dovezli chlapečka, s PP, ale to byl malý sebevrah a do půl roku bylo po něm. Teď mám zase holku od těch samých chovatelů a podle toho jak jí všechno trvá tak má před sebou dobře 10 let, ale potřebuje specifický přístup
  11.8.2017 17:04Starší Ušáček
  Zdravím vás, ráda bych radu čím zpestřit jídelníček králíčkovi - "důchodového" věku. Myslím třeba nějakou zeleninku nebo ovoce, kde je více vitamínů, které může králíček vyššího věku potřebovat apod. Nebo nějakou vychytávku jak ulehčit život dědečkovi-ušáčkovi...
  Králíčka jsem se ujala po té, co ho sousedé při stěhování prostě vystrčily na chodbu a odstěhovaly se a ušáček tam zůstal opuštěný:(
  11.8.2017 18:32Candík
  Starší ušáček: podívej se tady nahoru na lištu na Jídelníček, třeba tam najdeš inspiraci. Nevím, na co je králíček zvyklý, takže pokud mu budeš dávat něco nového, co předtím neměl, tak zkus nejdříve malý kousek, aby neměl průjem. Kolik je králíčkovi let, že je "starší"?
  11.8.2017 19:24Starší Ušáček
  Candík: no já právě netuším přesně kolik má králíček roků - vím jen, že sousedé ho měly určitě tak 5let.Nevím jestli s ušáčkem zajít na veterinu, ale nevypadá, že by byl nějak nemocný, jen mi příjde takový...jako jde vidět, že není mladíček...a má takové červené kolem očiček-jako když člověk pláče:(
  Zatím mu dávám seno, koupila jsem granule, trochu mrkve, jablíčka, červenou řepu, a dneska jsem mu dala větev i s listy...
  11.8.2017 19:57weksernates
  Starší Ušáček: V pěti letech není ušáček žádný dědeček, je tak v polovině svého života:-)))
  11.8.2017 20:09Starší Ušáček
  weksernates: aha...no příjde mi takový pomalejší, unavenější...ale fakt nevím jak je starý - sousedé co vím já ho měly cca 5let - co u nás bydlely v baráku, ale jak dlouho ho měly před tím to nevím...A mám s ním tedy zajít na veterinu?
  11.8.2017 20:16weksernates
  starší ušáček: Pro jistotu bych šla, ať ti ho prohlídnou, kouknou na zuby, ouška, atd. Taky změnil prostředí, majitele, může z toho být rozhozený. Jistě se u tebe bude mít dobře:-)
  11.8.2017 20:23Starší Ušáček
  weksernates: no já s ním asi zítra zajdu k našemu veterináři - máme ještě další zvířátka a už jsem nechtěla pořizovat další zvíře, ale nemohla jsem ho prostě na té chodbě samotného nechat...nejdříve jsem si myslela, že se pro něj vrátí...ale večer tam byl pořád, tak jsem si ho vzala a na dveře jim nalepila vzkaz, že ušáček je u nás-at kdykoliv zazvoní...to byla středa a já mám pocit, že původní majitelé se už nevrátí:(
  11.8.2017 20:32weksernates
  starší ušáček: No to asi ne. Chudinka, nechápu, jak tohle může někdo udělat. Jsi hodná, že sis ho nechala. Tak ať přinese za odměnu hodně radosti:-)))
  11.8.2017 20:38Starší Ušáček
  weksernates: díky-už ted z něj mám radost - jen syn mě krotí - třeba si pro něj o víkendu přijedou majitelé - tak at si na něj nezvykám moc, ale...on je ušáček takový ...no ňufík je to:) A dokonce už si ode mě vzal kousek mrkvičky:)
  11.8.2017 20:47VercaLeto
  víte prosímvás jak odstranit z králika blechy? chytla je asi od koček nevěděla jsem že jdou i na králika kočky je přitáhli prosímvás je to důležité nechci aby třeba chytla vir díky za odpověd
  11.8.2017 20:59leprechaunek
  VercaLeto: nic by chytit neměl, ale s blechami bude docela problém. Odblešit zvlášť kočky a zvlášť králíka - na něj se dá hodit Bio Kill, na kočky nevím, ale bacha, u řady antiparazitik je křížová toxicita mezi králíky a kočkami - tj. co je vhodné pro králíka, zabije kočku a naopak. Ideálně pořešit s veterinářem.
  No a k tomu kompletní a opakované čištění prostředí, vysávání, praní a vystříkávání (existuje přímo Bio Kill na prostředí). Snad nějakých 90% blech je v bytě, ne na zvířatech, takže tohle je fakt důležité.
  Plus se postarat, aby kočky už blechy nenosily, takže opakovaná prevence.
  11.8.2017 21:09Elesse
  Ahoj vsem, po velice dlouhe dobe. Potrebovala bych poradu, mam skoro sestiletou kralici, vzdycky absolutne zdrava, zadny problem jsme nikdy neresili. Ale dnes od tento tyden obcas chroupe zuby a dneska porad i dost zrychlene dycha. Jinak nic, aktivni, ji normalne, pije normalne, vylucuje normalne... myslite ze je to jen teplem nebo ze ji mam vzit k vetovi? Tedy jestli se to nezmeji, tak tam v pondeli stejne pro jistotu zajedem....
  11.8.2017 21:51VercaLeto
  na kočky už něco koupil přítelův brácha tak snad to zabere jo tak tyjo tak to aby jsme koupily dva přípravky no nebo jí vezmu po víkendu na veterinu ted je tu blbě děkuji moc za pomoc
  11.8.2017 23:17Mišenka1994
  leprechaunek: SindyEM: Tak akorád mi paní odepsala: Dobrý den, má to od malička. A je to prkotina. Určitě se nemusí řešit na veterině.
  Chtěla jsem Vám ho dneska natočit, ale neměla jsem do teď čas zítra Vám video pošlu.
  12.8.2017 00:09leprechaunek
  Mišenka1994: to NENÍ prkotina. Ta vytočená noha má nějakou příčinu. I kdyby to byla blbá vrozená vada - a jo, i to se stává - pořád je to do budoucna predispozice pro nestandardní namáhání svalů (lepší varianta) a zlomeniny (horší varianta). Chápej, vazy, svaly a klouby jsou stavěné na určitou standardní anatomii daného druhu... v tomto případě na pohyb nohou dopředu a dozadu. Pokud se k tomu přidá pohyb do strany, budou jednostranně přetěžované vazy a klouby. Což se navenek nijak extrémně projevit nemusí, ale to opotřebení prostě přijde a může to mít vliv i na náhlé úrazy.
  Horší varianta je, že je to zahojené zranění třeba z porodu nebo pár dní po porodu - a tam pak budou predispozice k opakování tím spíš.
  Ono nejde o to, že to zvíře musí zchromnout za každou cenu... nemusí. Ale může. Králíci umí lítat jako draci, třeba můj se ani neobtěžuje nějak brát vážně zatáčky či něco, a mimochodem už jsem u něj natáhlý sval i zažila. Pokud by do zatáčky vletěl nějak šíleně tvůj králík, je šance, že mu podjede ta křivá packa a zraní se daleko větší, než u zdravého zvířete, rozumíš? Prkotiny, jo, ale prostě důležité prkotiny.

  Je mi líto, že u vás doma vládne ultimátum na jednoho konkrétního králíka - promiň, to samo o sobě je nesmysl... hlavně nevím, co přítel bude říkat, kdybyste za toho šmudlu pak řešili tisícové náklady na operaci.
  Ale i ta nejnovější reakce majitelky by mě přesvědčila se poohlédnout někde úplně jinde. Dívej, ona si může tvrdit co chce. Do toho zvířete nevidí, rentgenové oči nemá, takže prd ví, co tomu zvířeti je a zda to bude nebo nebude handicap do budoucna.
  Mimochodem i to, že to bere takhle na lehkou váhu, je její velice špatná vizitka.
  Video v tomhle absolutně není relevantní. Že má vytočenou tlapku, to obě víte, a že po tom zatím běhá, no - kdyby neběhal, bylo by to dost drsné! Ale v žádném případě to nevypovídá nic ani o závažnosti stavu, ani o prognóze do budoucna.
  Osobně bych trvala minimálně na rentgenu - což znamená narkóza a do toho se chovatelce, hádám, na 100% chtít nebude. Ušák je krásný, ale stejně bych ji poslala kamsi, tohle je prostě absolutně nekorektní jednání.

  Nebudu ti rozmlouvat berte nebo neberte, ale... otevírá se mi kudla v kapse, aby nad handicapovaným zvířetem někdo takhle dojil prachy z lidí.
  12.8.2017 08:56Mišenka1994
  leprechaunek: Ona se asi chytla mýho slova, když jsem na konci napsala jestli se třeba neobávám a nervim zbytečně a je to jen nějaká prkotina.. Tak mi odpověděla vlastně mojim slovem.. Chápu, že to s nožkou může být do budoucna blbý, ale pořád si říkám, na fotce bych nic nepoznala, tak třeba to fakt nebude nic hroznýho.. Ale i tak bych si pro klid duše na tu veterinu asi zašla.. Naše králinda se taky asi 3 roky zpátky zlomila na 3krát přední packu a naštěstí jí to všechno srostlo jak mělo a běhá a dělá vše v pohodě.. I mi psala slečna, že si její králinda ve dvou letech zlomila zadní nožku, kterou má ted trochu vybočenou, ale už má 8 a je pořád v pohodě, akorád třeba s čištěním někdy mívá trochu problém.. Jako je mi ho fakt líto a nevím co dělat :/ Druhou noc nespim, jak mi to v hlavě šrotuje :/
  12.8.2017 10:15SindyEM
  Mišenka1994: Absolútne súhlasím s leprechaunek. Keby chovateľka nepredávala živé tvory, ale porcelánové misky, tak by som jej po takomto jednaní jednu z tých misiek šlahla o hlavu...nehovoriac o tom, že misku s hoc aj malou prasklinkou nekúpiš. Je to poškodený tovar.. a hoci to teraz vyznieva odporne, že zvieratko prirovnávam k veci, tak bohužial...aj so zvieratkami sa dnes obchoduje ako s vecami, a platia tam pravidlá rovnaké. Ak niečo so zvieratkom nie je v poriadku, peniaze si vtedy nemá čo majiteľka pýtať..pravdepodovne do malého u veterinára ešte navrážaš peňazí dosť. Vyhovárať ti Oskárka nemá zmyseľ. Ja ťa chápem...si zvieratková, toto bola láska na prvý pohľad..atď. Si dospelá žena. Sama si vieš spočítať pro a proti... vyšetrenia sa asi nedočkáš, lebo by na ňom prerobili (to vyšetrenie by ich stálo..), takže máš dve možnosti. Buď si toho malého zoberieš s tým, že možno ti s tou "prkotinou" prežije krásny dlhý život, ale je tu veľká pravdepodobnosť, že nie. Že budú výdaje do budúcna za veterinára, nervy, plač... No, alebo kopneš chovateľku do zadku, a poobzrieš sa po druhom. Myslím, že to priatelove ultimátum si v hlave nafukuješ viac než je treba. Z toho čo si písala je zvieratkový tiež. Zajačik, čo vám umrel, mu chýba. Keď ti kývol na tohto, tak ver mi, že by ti kývol na ktoréhokoľvek iného, o ktorom by si prehlásila, že si sa doňho zamilovala na prvý pohľad, a že ho chceš. A poviem ti prečo: 1. má rád zvieratká a máte doma teraz prázdno; 2.miluje ťa (teda dúfam a myslím si); 3. ak platí bod dva, tak si žena u muža vydupe takmer všetko, keď chce ;)
  12.8.2017 10:27leprechaunek
  Misenka: no, pro mě osobně to z té fotky poznat jde...
  Já upřímně nevím, co ti v tuhle chvíli říct, protože pokud si člověk to zvířátko vybere a zamiluje se do něj - a tohle úplně chápu, já si taky prcka našla přes internet - tak prostě ví, že by se o něj postaral i s tou vadou... a asi i že by si ho vzal navzdory blbé chovatelce.
  Problém je, že je to "jen" králík, takže ty si nemůžeš, vzhledem k jeho ceně, vydupat ani veterinární posudek, ani nejspíš kupní smlouvu s jasným vymezením, že pokud se vyšetření tvým veterinářem na tvoje náklady ukáže jako závažné, tak to z chovatelkou následně vyřešíte, ať už penězi, nebo vrácením zvířete (a nebudeme si nalhávat, že na to by někdo měl koule, že :) ).
  Jak říkáme se Sindy, už jen to, že za toho tvorečka vůbec neváhá vzít peníze, prostě mluví za sebe.
  Jinak řečeno, buď budeš mít miláčka, a necháš si ale totálně nas*at na hlavu... nebo nebudeš mít nic. A vzhledem k tomu, že to zvíře fakt může být oukej.. přestože přesně jak říká Sindy, je to vadný kus... tady je každá rada drahá, no.
  Mimochodem pokud má někdo dvacet chovných zvířat, a vydělává na prodeji postižených, tak ty jo... ušáka ti rozmlouvat nebudu, pokud chceš, jdi do něj, ale být tebou, na paní chovatelce bych následně nenechala nit suchou.
  Ale s tím, že i my tady mlátíme prázdnou slámu a nikdo z nás neví, co to zvíře s tou packou má. Jak říkám, pokud to bude závažné, a vezmeš si ho, nedovoláš se už ničeho. Na tvém místě bych se sprostě poptala paní chovatelky, jestli bude ochotná sepsat kupní smlouvu s klauzulí, že vada na prodávaném zvířeti je vrozená, a že pokud si zvíře vezmeš a toto se při vyšetření na tvé náklady projeví jako závažný zdravotní problém, že paní chovatelka si zvíře vezme zpátky a vrátí kupní cenu. Protože TOTO by, pokud už, bylo férové ujednání. A troufnu si říct, že standardní postup, protože mimochodem i na koupi zvířete tuším máš lhůtu na vrácení. Pokud by se i na toto kroutila jak had, tak bych ji fakt poslala někam, kde slunko nesvítí.
  12.8.2017 10:35Starší Ušáček
  Včera jsem tady psala o ušákovi, kterého jsem si vzala po té, co ho sousedé nechaly na chodbě a odstěhovali se...Dneska jsem ráno ušáčka zanesla na kontrolu na veterinu a pan veterinář si myslí, že ušáček je určitě starší - tipuje tak 8let. Podle veterináře je ušáček zdravý, takže mu jen zkrátil drápky, vyčistil ouška, zkontroloval zoubky a poslechl srdíčko a prý pokud normálně baští - tak by nám ještě nějaký čas měl dělat radost:) Takže jelikož byt sousedů vypadá osamoceně - myslím si, že sousedé se už nevrátí a tudíž Ušáček se asi stane právoplatným členem naší rodiny. No a protože mě na něm upoutaly nejvíce jeho "rozevláté" ouška - pojmenovala jsem si ho Ušáček:) Tak snad si u nás brzo zvykne a nebude se mu stýskat po jeho původních majitelích. V každém případě si může být jistý, že u nás se mu dostane nejen papkání, ale i laskání:) A jestli náhodou toto čte někdo z rodiny našich bývalých sousedů : doufám, že se vám jednou nestane to, co jste udělaly vy tomu králíčkovi, že vás taky někdo na stáří prostě vykopne ven a opustí...
  12.8.2017 10:35Mišenka1994
  ted mi napsala paní toto: Naskytla se doprava zítra v odpoledních hodinách nebo navečer od nás do Prostějova, pokud Vám to bude vyhovovat pošlu kontakt na paní a začnu to zařizovat.
  Jdu Oskorárka natočit.
  Tak a ted už vubec nevím co dělat :D
  12.8.2017 11:08weksernates
  starší ušáček: Tak to jsem ráda, že je ušáček zdravý:-) Na stýskání zapomene - zvlášť když bude mít dost lásky, a to koukám bude:-)))
  12.8.2017 11:11Mišenka1994
  Tak už mám i videa a fakt bych vubec neřekla, že by s nožičkou něco měl.. Mohli byste se mi na to kouknout? Můžu to sem někam poslat?
  12.8.2017 13:12SindyEM
  Mišenka1994: To už si sa do neho aj tak zamilovala, srdce ti velí zobrať ho. :) Chovateľka je na šlaktraf, ale ten ušiačik (nech už má handicap aký chce), získa milujúcu rodinu, keď si ho vezmeš. Video najlepšie nahrať na youtube, alebo niekde na uložisko. Ale aj tak rátaj s tým, že nič na pohľad strašné to byť nemusí, ale keď to nie je v norme, tak to nie je v norme, a paseku to môže narobiť veľkú. Uvidíš...to ti potom povie až veterinár.
  - - - - -
  Starší Ušáček: Vám, aj Ušáčkovi želám ešte veľa spoločných rokov plných lásky, zdravia a králičích pusiniek. ♥ Krásne sa to číta...že hoc sú na svete ľudia rôzni, a veľa z nich je zlých, nájdu sa aj duše so srdcom na pravom mieste. Ušáček bude vo vašej rodine určite spokojnejší, než v predchádzajúcej..lebo pochybujem, že taká rodina, čo nechá zvieratko pred dverami, ho láskou hýčkala..takže vlastne sa Ušiačkovi v polovici života pošťastilo.. a našiel nový domov. Lepší.
  12.8.2017 13:22Krist
  Dobrý den, dneska jsem si všimla u mého králíka že když bobkuje takna dvou bobcich byli takové malé bílé jakkdyby žížaly? Asi takhle bych to nazvala..nevíte co by tose mohlo být ??
  12.8.2017 13:37SindyEM
  Krist: Roupy - pozri tu: http://metropolevet.cz/roup-kralici
  Niektorým zajačikom na to pomáhajú len čerstvé bylinky (oregano a ešte nejaké) - napíš užívateľke bibianna. Jej malej Belunke to vraj vždy zaručene zaberie. A ak bylinky nepomôžu, treba ísť k veterinárovi a on ti na to niečo dá.
  12.8.2017 13:42IvetaH
  Krist: Asi roupy. Zkuste pridat oregano do krmeni, pry pomaha. ;)
  12.8.2017 14:50Mišenka1994
  Oskárek videa: https://www.youtube.com/watch?v=YfQACFCwTSs
  https://www.youtube.com/watch?v=PdoJA2e48is

  a ještě další dvě tam jsou
  12.8.2017 16:59Alpa
  Míšenka1994 - nedivím se, že ses zamilovala :-)
  12.8.2017 17:11Mišenka1994
  Alpa: Je to fakt bobek a podle videí mi to s tou nožičkou nepřijde tak horký, já nevím už jsem si ho asi nějak osvojila v hlavě a i přes ty všechny komplikace to prostě nejde ho tam nechat :( Snad zítřek klapne, už se na něho moc těšíím. Jsem strašná :/
  12.8.2017 17:29SindyEM
  Mišenka1994: Je to očividne zlatíčko.. a nie je ustráchaný, je to taký malý zvedavec. :D Z vlastnej skúsenosti ti môžem povedať, že keď mi chovateľka posielala Aleškove fotky - čo fotka, tak to rozmazaná čmuha, alebo stál na zadných, a mamina mi vtedy povedala: " No to bude pekné kvietko...z očí mu všetci čerti kukajú" :D Aj tak bolo! A milujem ho za to. Aspoň sa s ním nenudíme. Oskárek vyzerá byť tiež taký živší... Držím vám palce, nech to s tou nôžkou nebude nič vážne. Ale k veterinárovi s ním potom zájdi. Aby si niečo nezanedbala, a potom následne neľutovala.
  12.8.2017 19:02Mišenka1994
  SindyEM: Jojo na veterinu pro klid duše určo zajdu :) Děkuju moc, pevně doufám, že bude vše v pohodě :)
  - - - - -
  SindyEM: btw tvuj Aleško je krásny!! <3
  12.8.2017 20:17Krist
  SindyEM,IvetaH : dekuji moc za odpověď ! Zkusím to oregáno ;)
  12.8.2017 20:24leprechaunek
  Mišenka: z těch videí nejde říct absolutně nic. V takovémhle pohopkávání a posedávání králíci kroutí nohy všude kolem a pod sebe. Videa na gauči jsou pro tenhle účel naprostý nesmysl. :)
  Neříkám že je to blbé, říkám jen, že to celé o ničem nevypovídá. Chtělo by to tvrdý povrch, čelní nebo zadní záběry, sed a pohyb. Tohle je o ničem.
  Popravdě se skoro začínám bát, jestli si nespletla vytočenou packu s bílou ponožkou na pacce. :)
  12.8.2017 20:42Mišenka1994
  leprechaunek: Tak je pravda, že poslala jen jedno video, kde pohopkává po zemi, ale zase tam jsou ty záběry zezadu a z boku, pak asi rychle dohopskal pod ten stůl tak to nestihla zachytit.. Ale aspon trošku mě prosím povzbud, že to nevypadá tak zlee :/ :)
  12.8.2017 21:05Petra774
  Dobrý večer, môj králik v poslednej dobe je menej granúl ako normálne. Kúpila som mu dropsy grainless-mrkvové a vôbec ich neje, vodu pije normálne ale zdá sa mi že nieje taký "živý" ako býva. Neviete prosím s čím by mohol byť problém? Ja už ani neviem či preháňam alebo mu niečo je :(
  12.8.2017 21:52SindyEM
  Mišenka1994: S Aleškom ďakujeme za pochvalu. :)
  Petra774: Ako starého máš králička? A čo znamená "je menej granúl ako normálne"? Dospelý králik má dostať cca dve PL granúl za deň, a väčšina by prijala aj viac..často sa nestáva, že by králik nedojedol. To, že neje dropsy môže znamenať aj to, že mu len nechutia. Dropsy by som absolútne neriešila, či papá, alebo nie. Na nich jeho jedálniček nestojí. Seno papá? Bobčí normálne? Živý byť nemusí kvôli horúčavám... ale ak ti príde menej sám sebou, a menej papá (hlavne to seno si odsleduj), tak neváhaj a utekaj s králikom na veterinu. Môže to byť prakticky čokoľvek...veľa si toho neopísala, a väčšina zdravotných problémov sa prejaví tým, že králik nie je vo svojej koži, a tým pádom aj menej žere (ako prakticky každý tvor).
  12.8.2017 23:24leprechaunek
  Misenka: nevypadá právě. Ale jak říkám, ono to o ničem moc nevypovídá. Já nad tím celkem marně přemýšlela, kterou tu tlapu má teda špatnou, a nakonec i jestli vůbec má nějakou špatnou... můj králík má ty tlapy vybočené podobně, aspoň mi přijde, ale u tohoto prcka je to kvůli barvě hodně nápadné.
  Ale fakt netuším, nechci kecat.
  Asi bych do něj šla, ale teda... čert ví, co má to zvíře vůbec za problém.
  13.8.2017 14:05Mišenka1994
  Tak dneska večer bude Oskárek u mě :) Těším se jak maly děcko :D
  13.8.2017 14:55Irina
  Misenka: ahoj, cetla jsem si vse co jsi psala o kralikovi, ktereho chces kupovat a jestli mas zajem, precti si mou zkusenost, treba te uklidni :) pred par lety jsem kupovala kralicka z chs, do ktereho jsem se zamilovala hned z fotky, stejne jako ty, kralik uz byl starsi (no starsi narozdil od bezne prodavanych mladat) mel 3 mesice tusim a luxusne kvalitni kralik, vystavni predpoklady tam byli (to jsem teda zjistila az jsem si ho prohledla pri predavani) a byl prodavan jen za 100,- ! myslela jsem ze je to kvuli tomu, ze je kralik uz starsi, no narozdil od tebe jsem na zadny zdravotni problem upozornena nebyla, domluvili jsme se na predani. Pri predavani mi pani prohlidla celeho kralika, abych se podivala ze ma vse ok, ale! jakmile jej pustila na zem, kralik behal s hlavou nakrivo stale, dost me to vydesilo (tehdy jsem jeste nemela o zadne encefalitozoonoze nejmensi tuseni) ale mela sem sebou znamou ktera se v kralicich vyzna, take ji to prekvapilo, uz nam bylo jasne proc je kralik za tak nizkou cenu, chovatelka rekla, ze mu pes slapl na krk a od te doby to tak ma, no protoze uz jsem byla rozhodnuta ze ho chci, stejne jako jsi ty ted, tak jsem si ho i pres to vzala, prvnich par tydnu mel stale takhle hlavu na krivo, ja uz skoro litovala ze jsem si jej vzala a desila sem se encefali, navic to mel byt chovny kralik,coz jsem i pani rikala, nakonec to dopadlo tak ze se mu to srovnalo a asi po pul roce byl kralik zcela normalni, byl super, uplny flegmos, hodny, nikdy nekousl, chodil mi za nohou jak pejsek,mel uzasne potomky, nikdy zadny zdravotni problem nemel, bohuzel tedy nez mi umrel, ale to cizim pricinenim, me se zda ze se to cele nafukuje, neznam tuhle chs, ja se orientuji spis v teddicih, je mozne vsechno, ale podle videa nic nejde poznat a tak me spis napadlo, jestli packou nehaze do strany z radosti, sice zkuseny chovatel by toto snad mel vedet, ale nevidim tam zadny problem, podle videa, dela prirozene pohyby s obemi packami, zase kdyby to byla chovatelka, ktera chce jen ryzovat a rychle se zbavit kraliku, tak ti to nikdy nerekne ze takovy problem ma, prijde mi i divne ze ti k tomu nerekla vic, proc to tak ma, jestli to ma odmala, pri cem presne , jakych pohybech se to projevuje, jestli jen pri behu, nebo pri cem vlastne? kdyz na videu vypada zcela ok, jistotu mit zrejme budes az bude starsi, nebo po veterinarnim vys. ale je i klidne mozne ze to opavdu nic nebude. Stejne jakmile je clovek rozhodnuty, tak s nim nic moc nehne ani dobry rady :D tak nam tu pak napis jak to cele dopadlo :)

  a pro vsechny ostatni: i kralik s PP!!!! muze mit dedicne zdravotni problemy i dokonce prerustajici zuby, napr. spatny skus se zjisti nekdy az v 8mem mesici!papiry se vydavaji od 3. mesice, neverte ze PP vam zaruci 100% predpoklad zdravi, PP zaruci znaky po rodicich, linii v chovu, nic vic, jedine kralik od seriozniho chovatele, ma predpoklad k dobremu zdravi a je fuk jestli ma PP nebo ne, nevim zda vite jak se PP ziskava, ale trosku me pobavilo jak tady nekdo doporucoval chs s PP, jako predpoklad zdravi
  13.8.2017 14:57Alpa
  Misenka 1994 - přejeme jen samé radostí a hlavně aby ta pacina byla jen banalita :-) A+Z
  13.8.2017 15:11Irina
  SindyEM, Daniberu, Ivuchna: jestli si pamatujete pred dvema dny jsme diskutovali o vylysavani kuze a drbanim a pripadnymi parazity, tak z posl. navstevy veteriny se zjistilo, ze maji usaci roupy, cim se mohli nakazit je mi zahadou, tak ted davam panacur, uvidim jestli to bude mit vliv zlepseni na problem s drbanim, nebo na prijem potravy, zvlastni je, ze ale zadne cerviky v trusu nevidim, jen vajicka u pohl. organu, take zadny problem s konzistenci bobku, zkusim hodit do alba ty fotky, jak ma samicka ta vylysana mista
  13.8.2017 15:21bublinaaa
  Dobrý den , dnes jsme si z chovné stanice přivezli králinku a má nejspíš plíseň. Má jakoby lupy a občas se drbe ,ale nelíná . Máte nějaké zkušenosti s nějakými přípravky kromě vakcíny u veterináře?
  13.8.2017 15:54Mišenka1994
  Irina: A to se mu to nakonec spravilo úplně samo? Nebyli jste na veterině? Jinak na tu nožku mi pak ještě napsala, že to má od malička, ale všimla si toho až byl trochu menší.. Prý si není jistá, ale je to ta jeho pravá.. Ale že to fakt asi nic není. Je prý veselý a dobře baští..

  Alpa: Moc děkujuu :)
  13.8.2017 16:14Irina
  tady odkaz http://www.kralici.cz/alba.asp?a=24804 nevim no, nezda se mi ze by tohle melo souvislost s roupami, ale vetka rikala ze vyresime roupy a pak se uvidi,ze i to souvislost muze mit, a kocky se skrabou taky, ty kralici roup mit ani nemuzou, ale tezko rict jestli fakt vsichni nemaji nejakeho parazita, porad vidim nejvetsi predpoklad v dravcikovi, kocky na sobe nic nemaji, zadne lupy ani hola mista, nic, jen se skrabou za usima hodne stejne jako kralici :/
  - - - - -
  Misenka: jj zpravilo se to uplne samo, neresila jsem to s veterinarem, uz ani nevim proc, myslim, ze se to tak nejak postupne a pomalu zacalo samo zlepsovat den ode dne, kralik nemel s nicim jinak problem, tak asi proto
  mensi? jakoze nenarostl jako jeho sourozenci? nebo jak mensi? :D hmm zajimavy, tak zalezi na chovatelce, nikdo nemuze rict jiste nic, dokud to neni potvrzene testy, nebo rentgenem, nebo zkusenosti se stejnym pripadem, no uvidis co s nozkou nakonec bude delat, treba se to taky zlepsi, blby by bylo kdyby tam mel nejakou genetickou vadu, nebo problem, ale je to jednoznacne, kdyz uz se clovek pro kralika rozhodne, tak proste musi celit vsem pozdejsim problemum a taky je fakt, ze i zdrave mlade muze mit v budoucnu problemy....takze ono jr to risk tak jako tak, zdravi kralika do uplneho stari nikdo nezaruci...
  13.8.2017 16:47SindyEM
  Irina: Mne sa, rovnako ako tebe, nepozdáva, žeby mali roupy vplyv na tú kožu. Veterinárka ale snáď vie lepšie ako my...a v každom prípade roupy preliečiť musíš, tak uvidíš čo potom. Ja som sa snažila nájsť nejaké fotky tých Aleškových uší, keď som riešila podobný problém ako ty. Vymenila som odvtedy mobil, a tie prvé fotky, kde to mal podobné dravčíkovi teraz nezoženiem. Mám až fotky z obdobia, keď sa mu uši aj s chlapmi vyložene zlupovali. Možno ťa upokojí fakt, že u toho môjho to vyzeralo stokrát horšie, všetky testy negatívne (rovnako ako u teba) a dostal sa z toho. Najskôr to vyzeralo podobne ako u teba...drobučké lupinky, suchá pokožka..podobné dravčíkovi. Neskôr sa začali robiť lupiny väčšie, škrabal si to, a na ušiach sa mu začali tvoriť až tvrdé chrasty. Tie sa mu neskôr samé odlupovali od kože, vždy som mu ich poľahučky vyberala.. Vtedy sa to už podobalo na pleseň. Ale všetky testy aj na dravčíka aj na pleseň sme mali negatívne... http://www.kralici.cz/alba.asp?a=24805
  13.8.2017 16:53Mišenka1994
  Irina: Pardon, mělo tam být, když byl větší :D Nezmenšoval se :D :D
  13.8.2017 17:02SindyEM
  Irina: U tvojho chlpáča to vyzerá tiež ako dravčík alebo pleseň. Robili ste testy na obe?
  - - - - -
  A dávate jej na to niečo?
  13.8.2017 17:50Kamka12302
  jaké jsou hračky pro malého králíčka ? Má mít celodenní přístup k jídlu ,nebo má dostávat ráno a večer (bojím se aby se nepřejedl ,on by jel pořád).
  13.8.2017 18:03Irina
  SindyEM: a co vam na to nakonec zabralo? no dravcikovy test (pomoci pasky) jsme delali podruhe ted jak jsem tam byla a test na plisen jeste ne, chtela jsem, ale mame nejdriv stejne vyresit ty roupi, pak mu mam zkusit dat ananasovy dzus na pripadne rozpusteni smotku chlupu v zaludku, ale nevim, naposledy mi v pondeli rekli ze tam ma plastickou hmotu, ted uz mi to veterinarka nepotvrdila (byla tam jina) ale rekla ze je to mozny ze tam ma smotek chlupu, a ze ma pomoct ananasovy dzus, takze ted 3 dny panacur a pak zkusim ten dzus, no jakoze to skrabani a vylysavani se bude resit az se vyresi tyhle problemy, zatim je na tom furt stejne, zere a pije mene, o 1/3 uz asi tyden, dneska poprve dostal ten panacur, tak uvidim po trech dnech jestli bude nejake zlepseni, ale zatim mam pocit ze ty roupi mu zadne vyditelne problemy nezpusobuji, navic ma je i ten druhy a ten zere a pije precejen vice
  - - - - -
  *viditelne problemy, omlouvam se za takovou silenou hrubku
  - - - - -
  Kamka: mas to tu vsechno popsane, podivej se na sekci jidelnicek, kralik musi mit vzdy k dispozici seno, hlady byt nesmi, dalsi krmeni typy vse v jidelnicku najdes tak nastuduj tam
  13.8.2017 19:17SindyEM
  Irina: V prvom rade treba riešiť práve to papanie (tie chlpy v žalúdku), to bezpochyby. Ale na testy na pleseň sa čaká dva týždne, a nevidím jediný dôvod, prečo by zatiaľ králičkovi nemohli z postihnutého miesta zoškrabnúť kúsok kože so srsťou a dať to na kultiváciu. Ja by som na tvojom mieste o tú kultiváciu požiadala. Ak vyšiel dravčík opakovane negatívny, tak to ozaj môže byť pleseň. Niekedy tú pleseň od dravčíka ťažko rozpoznať, hlavne v počiatočnom štádiu. Čo nám pomohlo? No nám vyšli všetky testy negatívne, a na príčinu sa neprišlo...dostali sme aj Advocate spot on na parazity, vodičky a dezinfekcie na niečo bakteriálneho pôvodu. A potom sme to na odporúčanie MVDr. Valeša nechali tak..nedávali sme nič (ušká sa zlepšili, ale stále sa tvorili nové lupinky). A po čom som zaregistrovala neskutočné zlepšenie bola konopná masť natieraná na postihnuté miesto. Ale to už bolo v štádiu, kedy sa mu ušká lúpali len mierne, a videla som, že dravčík tam nie je. Na tvojom mieste by som dala spraviť test na plesne...to je jednoznačne prvý krok. Tá masť je dobrá na vyrážky alebo v prípade, keď sa koža nevie dať dokopy a je stále suchá. To tu teda môžem odporúčiť každému. Prírodné olejčeky nám stav vždy akurát zhoršili...
  13.8.2017 20:27Irina
  SindyEM: no ja bych ji ten dzus klidne zkusila dat i ted, mam doma ananas aj odstavnovac, jen se bojim aby to s tim panacurem zaroven se nejak neovlivnovalo, tip myslim hlavne ph zaludku, takze pockam 3dny, pak dam ten dzus, ona je na tom momentalne porad stejne, nehubne,vahu si drzi stejnou, prijem potravy take porad stejny, no a akcni je, ze by clovek rekl, ze ji nic neni, mlati s ni hormony, ma totiz svou prvni riji tak se mi tu snazi ojet samce XD, kdyz jsou spolu pusteni, no vyvadi vic nez samec v riji, jeste sem takove chovani nevidela u samicky, jinak samec s kterym ji poustim je neplodny, aby tu zas nekdo nezacal kricet, ze ji poustim se samcem, nema pyj ( jestli nekdo tohle slysi poprve, tak ano opravdu je to mozne, ma to takto od narozeni, pry se to obcas u mladat stava a je mozny ze se mu jeste vyvine) je mu 6 mesicu a neprojevuje absolutne zajem o opacne pohlavi, toho nejvic zajima hlazeni :D a nejradeji ze vseho me lize nohu, kdyz byl na vystave tak byl v sedmem jak ho tam deti furt hladili, ne opravdu to myslim vazne, dokazal se protahnout skrz mrize a celou dobu byl u moji klece s kralikem hloucek lidi a hladili ho, on jim za to lizal ruce a kazdy tam stravil u nej tak pul hodinu :D deti z nej byli unesene, jestli existuje plysak kralik v povaze kralika tak jsem jednoho prave chytla...a tak jsem prisla k dvema vskutku nejuzasnejsim usakum co jsem od sveho mladi zatim poznala :)
  13.8.2017 20:35Petra:)
  Dobrý den, má kamarádka má devítiměsíční samičku NHD beranka, který má měkčí bobky, ale jsou pořád ve svém tvaru. Co může dělat? Předem děkuji
  13.8.2017 21:03Vendy2803
  Dobrý den, chci se zeptat, jestli máte vykastrovaného králíčka samečka a jestli se mu po zákroku změnila povaha. Děkuji V.
  - - - - -
  Petra:): Dobrý den, nemá třeba změnu ve stravě? Můj králíček to teď měl půl dne taky, ale byl po kastraci
  13.8.2017 21:13Irina
  Vendy: ano muze, kazdy kralik je jedinecny, to jak moc se zmeni nebo nezmeni zjitis az casem, po kastraci
  - - - - -
  Petra: pokud ma mekci bobky tak idealne nasadit dietu jen o senu, nedavat nic jineho, pokud mu nic jineho neni je zivy a aktivni tak by to melo pomoct, pokud ma i jine priznaky jako treba pater jako pilku, kdy jsou citet kosti, pak radeji k veterinari a poresit jestli to nemuze byt zacinajici kokcidioza, ale urcite kralika vic sledovat a kdyby se cokoli nezdalo, chce to veterinare
  14.8.2017 09:01Mišenka1994
  Tak Oskárek mi dojel až o pul 3 ráno :D Ale hlavně, že už je tu se mnou :) Je tak malinkatej, že jsem to vůbec nečekala, na videu vypadal mnohem větší, miminečko maly :) Ještě se trošku bojí, ale klec už má přes noc prozkoumanou, šikulka se i vyčural do záchodku a a nechá se už i klidně hladit, je to mazel co ze sebe udělá hned placičku :D S nožkou jsem zatím nic nepostřehla, ale ještě jsem ho ven nepouštěla, at se ještě rozkouká :) Tak snad bude vše v pohodě
  14.8.2017 09:50Domca :(
  Ahoj, chci se zeptat, kralickovi se po trech tydnech vratila ryma. Pocitam, ze mu budou zase dána antibiotika..tak nějak se smiřuju, že se už nevyléčí nadobro. Spíš mě trápí otázka, zda mi v blízké době neodejde uplně. Může králík s chronickou rýmou žít dlouho? Normálně papka, zlobi, skace po byte. Dekuji za odpoved.
  14.8.2017 11:30Honzík123
  Dobrý den, mám 3.týdenní králíčky a vyváleli se mi v kleci v záchodě.
  Můžu je vykoupat nebo ne? Bojím se, že když je vykoupu aby se o ně nepřestala starat matka.
  Děkuji
  14.8.2017 11:51SindyEM
  Irina: S tým džúsom by som tiež pre istotu počkala. :) Keď ti veterinárka povedala najskôr panacur, a potom džús...Ale ak pôjdeš najbližšie na veterinu, tak králičkovi skús dať spraviť tú kultiváciu. Nejakú príčinu to škrabanie a vylysané miesto s lupami má. A neprajem ti to, čo sme mali my s Aleškom, že sa na príčinu neprišlo. Keď sa vie príčina, tak sa dá problém ľahko riešiť. Horšie bude, ak králičkovi výjdu všetky testy negatívne rovnako ako mojému... Vidím, že máš doma s ušadlami veselo. ;) O králičkovi bez pindíka počujem prvý krát..žeby malo aj to súvis s hormónami? Vysvetlovalo by to aj tú veľkú chuť maznať sa. Ten môj šakal keď má "ruju", tak sa maznať nechce vôbec (a pritom je to mazel obrovský)..vtedy je len celý deň nalepený na plyšovej králičici Eliške. :D Vyššia hormonálna činnosť a dokáže to jeho správanie voči ľuďom a mne zmeniť neskutočne..

  Mišenka1994: Mám radosť, že už ho máš doma, a že vyzerá na prvý pohľad všetko OK. Aj že je to taký poslušný maznáčik. Chovateľka ti ho dala zaočkovať proti moru a myxo?? A rozbor bobkov? Tak či tak s ním potom ale zbehni na tú veterinu a nech sa na nožičku pozrie odborník. Dúfam, že to nič nebude..
  - - - - -
  Honzík123: Preboha snáď by si nechcel kúpať 3-týždenné miminka?
  14.8.2017 13:27Ergro
  Dobrý den,

  máme teď s přítelkyní nového králíčka (už jsme v minulosti jednoho měli z druhé ruky, přišel k nám v 15 měsících, takže už byl ochočený, bohužel ale onemocněl parazitem a i když se ho podařilo na pohled přeléčit, letošní vedra nevydržel, veterinářka nám potvrdila, že měl zasažený organismus i po přeléčení :( ). Protože nám bylo smutno, tak jak jsem již zmínil, máme králíčka nového od chovatelky, teď má 13 týdnů a je u nás od večera minulé středy.

  Tak o co mi teda jde... Králíček nám krásně papá, bumbá, vyprazdňuje se na záchůdek atd., takže v této sféře je vše v pořádku. Ovšem je to celkem ustrašánek, špatně snáší doteky (když má možnost, uteče, když ho máme na klíně, tak se klepá a je viditelně nervózní), jinak se nás ale nějak zásadně nebojí, když běhá venku a zkoumá, sám k nám přiběhne, očuchá, snaží se nás zdolat jako překážku. Jak ale s tím navykáním na dotyk? Snažíme se ho lehce hladit, když k nám přijde, dávat mu seno z ruky atp. a párkrát už jsme ho měli u sebe "na sílu", když prostě bylo nutné ho pročísnout kvůli pomaličku začínajíc plstnatění srsti. Je nám jasné, že je pořád ještě mládě a pro něj pořád ještě nové prostředí, ale v rámci jaké časové doby můžeme očekávat, že k nám začne trochu přilnávat? Týden, dva, měsíc? Případně máte nějaké rady, jak ke králíčkovi s takovou povahou přistupovat? Mockrát děkuji za všechny poznatky a rady :)
  14.8.2017 14:13Vebdy2803
  Ergro - to by mě taky zajímalo. Máme králíčka půl roku, máme ho od paní z chovu. Olizuje nás, chodí nám na klín, nic nekouše, ale zvedat ani náhodou. Mrzí nás to. Ráda bych ho vzala ven na zahrádku, hlavně když mu máme dávat léky, musíme v nich rozmocit granulky, protože se nedá udržet. Paní doktorka doporučila kastraci i kvůli neustálému hopskání našich dolních končetin :D které se objevilo v pubertě. V pátek ho vykastrovala a změnu máme očekávat do 6 týdnů. Máme mu kontrolovat ranku. Ale jak, když se nedá vzít. Taky bysme ho to chtěli naučit. Třeba se jeho povaha po 6 týdnech změní, uvidíme.
  - - - - -
  Mišenka1994 - dobrý den. Jen vidím v diskuzi, že máte Oskárka z chs ušáckové. Můj Lupinek je od nich taky. Je strašně šikovný, naučený na zachudek, nic nekouše. Mám ho od malinká, teď má 8 měsíců a je opravdu pořád maličký. Má 1.4 kg. Jen nás mrzí, že se nechce nechat vzít do náruče, jak už jsem psala v příspěvku dříve.
  14.8.2017 14:14Irina
  SindyEM: no veterinarka nerekla presne poradi, ale rekla ze nejdriv musime vyresit ty roupi, takze tak, no nechci to nejak zakriknout, ale po malych kruccich se mi zda ze se zlepsuje, ale porad to neni co to byvalo, jo s tim testem na plisen pri pristi navsteve budu trvat, akorad se bojim toho negativniho vysledku, protoze me se to na plisen nezda, no svrab uz vubec ne, ten poznam, mela sem ho jako bakalarske tema, takze ten poznam snad i poslepu :D, a prave kdyz vse vyjde negativne tak co potom :/, ale vzhledem k tomu ze jim nezabral ten arpalit, ktery je temer proti vsem parazitum, spis se pak drbali jeste vic, tak jedine plisen,...no uvidi se po testech na plisen, no ten samecek, ja ho tak nejak zachranila pred jistou smrti,dostal se ke mne uz nemocny, lecila sem ho dlouhe mesice na rymu, mel furt teploty a porad se z toho nemohl dostat, ale nakonec se povedlo, tak je mozne ze mu ta nemoc celkove dala zabrat, bojoval jak tygr, snad dva mesice byl furt nemocny a to bylo v dobe kdy se kralik nejvice vyviji, ale kdo vi, mozna je to nejak geneticky, tezko rict, ze takhle neplodny a nedovyvinuty, ale mu to na kvalite zivota vubec neubira a to je hlavni, je super ze jsme ho vylecili, proste plysak kralik, zvlastni i je ze ma porad tu jemnou srst mladatek, je to takove zamrzle mlade furt, nechapu i fakt ze ma usi delku 8cm ale vaha ideal 1,30kg, takovou vahu mivaji kralici s ouskami 5,5cm apod. ...proste zvlastni kralik,zajimalo by me i co se stalo s temi ostatnimi kteri meli mokre nosy, ridic tehdy dovezl k nam do zverimexu asi 3 takove, vsichni stejne priznaky, a protoze maloktery veterinar vubec vi jaka atb muze dat kralikum, a taky tezko rict zda se ti kralici nakonec prodali, tak asi ten muj jako jediny prezil z te varky, pritom sem ten den ani nemela byt v praci, kdyby vybiral nekdo jiny tak by nemocni zustali ridicovi, nekdy by me zajimalo odkud to nase firma bere ty kraliky ... a hlavne se divim ze to tem lidem co mnozi vubec vydelava a stoji za to mnozit, a pak si clovek cte ty inzeraty "muj kralicek by chtel nevestu" a vidim ty sileny zrudicky kraliky (nic ve zlem ale muj je taky takova mala zrudicka) ti lidi ani nevi pribuznost, zdravotni stranku nic ale hlavne ze si jejich usacek "skoci" jeste nekteri nabizeji sve samce za poplatek! myslim ze je to horsi a horsi, kdysi mi rodice koupili kralika zverimexaka, vaha tak 1,5kg, kratkosrsty odchovan na barevnych smeskach (ani v knizce o kralicich nebyla zminka o krmeni hlavne senem a prip.kvalitnimi granulemi )a zil 6 let absolutne bez problemu, nez se nakazil do ted me nepochopitelne od cloveka, co mel neco podobneho zapalu plic a umrel, no tohle prekrizovani vseho mozneho bez kotroly pak nese spoustu zdravotnich problemu :/ mam pocit ze je toho posl. dobou vic a vic...
  14.8.2017 14:46Anor
  Vebdy2803: Že se králík nerad chová je úplně normální. Není to žádný nedostatek, ani chyba ve výchově. Králíci prostě preferují pevnou půdu pod nohama, protože vzato z evolučního hlediska, jak je něco zvedlo do vzduchu (orel, liška...) bylo po nich. Buď ráda, že vás má rád. Někteří ušáci na lidi zanevřou, když se je snaží "naučit na chování". Králík holt není plyšák a kastrace v tomhle většinou nepomůže. Když potřebudeš podat léky, zafixuj si ušadlo na zemi mezi koleny. Nebo na něj musíte být dva, jeden drží, druhý operuje (podává léky, stříhá drápy...). Jednou za čas tahle rychloakce nevadí, když následuje odměna. =)
  14.8.2017 14:48Irina
  Vebdy/Ergro: sory ze to reknu tak tvrde, ale kralik neni kocka a nebude vam spokojenosti vrnet na kline, ano jsou kralici kteri se nechaji dlachnit, brat do ruky, ale vetsina kraliku to moc nemusi, manipulovat s kralikem je ale potreba prave aby se nechal (vycesat/dokrmit rucne kdyz by bylo potreba/podat leky) jako kazde zvire, mel by byt motivovan, aby si neco co je pro nej neprijemne spojil s prijemnym, takze idealni naucit pres jidlo, pamlsek, a hodne trpelivosti, kdyz uz vzit na ruce snazit se kralikovi nabidnout pevnou "pudu pod nohama" je to otazka casu a trpelivosti stravena s kralickem, muze to trvat tydny, nekteri sebou budou skubat porad a bude jim velmi neprijemne pokud je budete brat na ruce, kralik to ma od prirody, jeho jedina zachrana pred ulovenim byla moznost uteku, kdyz budete pozorovat kralika v jeho prirozenem prostredi, pochopite i jak na nej, zkuste treba mrknout na prirodovedne filmy nebo neco podobneho, kralik je dost vnimavy tvor a musi si s vami utvorit nejaky vztah, diky kteremu si pak vy i on utvorite pouto i hranice :)
  14.8.2017 14:52Petastastna
  Jdu sem po dlouhé době s dotazem.... Máte někdo zkušenost s napadením králíka mouchami? Doktorka tomu říkala miáza... říkala mi že ho toho zbaví, ale že tam Geri bude muset být dýl, o to nejde, ale když sem si o tom četla, píšou že to mívá fatální následky a že králík může i umřít :-( nemáte s tím někdo zkušenost?
  14.8.2017 14:55Anor
  Ergro: Tvoje situace je trochu jiná. Váš králíček si na vás musí zvyknout, některým to trvá déle (i týdny). Ale je dobré, že zkoumá, očuchá si vás... všechno ostatní přijde časem. Ale přiznejme si - seno z ruky není nic extra jako. =D Za to u nás ani kuře nehrabe. Pořiď nějaké kvalitní mlsotky - vojtěšková kolečka, pískavicové tolárky, oblíbené granulky. Sedněte si na zem, ušadlo vás přijde zkoumat, nabídněte mlsotku. Když si vezme z ruky, zkuste pohladit po zádíčkách a po hlavičce. Časem se určitě nechá ukecat. =) Ale zase platí, nezvedat, netahat, nebo o důvěru přijdete. Králík se na běžnou manipulaci dá docela hezky naučit, že to prostě strpí (drápy, léky, přesun do přepravky, česání) jen je důležité prvně vybudovat důvěru a pak najít stereotyp, kdy bude králík vědět o co jde.
  Příklad: Boris nemá rád chování na klíně, zdá se mu to nestabilní. Ale když ho potřebuju vyčesat, vezmu si na klín polštářek. Borise posadím na polštářek a levou ruku mu vsunu pod přední pacičky. Většinou se mi na té ruce uvelebí a nechá se česat. Já si ho můžu zvednout a opřít o sebe zádama, abychom zvládli i bříško... Jindy tenhle úskok nepoužívám. Králík má spojené polštářek - česání-příjemné-odměna. =)
  14.8.2017 15:36Petastastna
  Jinak pro upresneni,Geri dostal po brouseni zubu prujem, tak jsme byli prave v Brne, dostal antibiotika... to bylo v oatek, do nedele se zhorsil a prestal bobkovat, tak jsme jeli v nedeli znovu do Brna, s tim ze ma urcite zase ileus... u nich pry celkem jedl, akorat ze teda mu cistili slzne kanalky a kvuli prujmu mu holili zadecek a teorve prisli na ty mouchy :-(
  14.8.2017 17:09Mišenka1994
  SindyEM: Očkovaný by být měl i preventivně přeléčený na kokcidiozu. Ale s bobkama po jistotu taky ještě zajdu, už jenom, že máme doma králindu, tak at od sebe něco nechytnou při nejhoršim..

  Vebdy2803: Jé já sí říkala, jak se tak rychle naučil na záchůdek vyčurat :) Je to miláček. 1,4kg je tedy fakt málo to hledim :) Muj Megánek co byl ze zverimexu měl 1.7kg a taky byl prdolka oproti naší Dickynce co má tak 2.5kg :D
  14.8.2017 17:24Anor
  Petastastna: Chudák Geri, vy si tedy musíte užít snad ode všeho. =( Pokud na ty červíky přišli takhle brzo, tak by se z toho měl prďola dostat. Tyhle horka a průjem, to je pro různé hmyzy ráj, no. Sice jsem moc neporadila, ale budu na vás myslet a držet palce a Boris tlapky.
  14.8.2017 17:47Petastastna
  Anor : dekujeme... pravda ze Geri si zkusil vsechno mozny uz, hrozne me to mrzi, mam pocit ze jsem neco zanedbala, ale fakt ho drzim v naproste cistote, jak mel ten prujem tak sem ho omyvala, zachodek cistila dvakrat denne a stejne tohle :-( zitra rano mi pry zase zavolala... zrovna ho mela prispaneho, tak mi nic moc nerekla a pospichala, tak se musim zitra na vsechno vyptat....
  14.8.2017 18:53Barbarela
  Dobrý den , muj králíček začal abnormálně pouštět chlupy. Nikdy předtím takto nepelíchal. Dnes jsem z něho vyčesala obrovskou hromadu chlupů. Nevíte co by to mohlo být?
  14.8.2017 19:25Alpa
  Barbarela - naše Zorka taky líná, má vypelichané plošky na těle.... Stává se to párkrát za rok, není to nic zvláštního
  14.8.2017 20:00Barbarela
  Dobře.. mám ale trošku strach z toho aby si nějak neucpal střeva z těch chlupů .. sice ho vyčesávám, ale furt se mu jich hodně vypadává.
  14.8.2017 20:06Candík
  Petastastna: my s tím zkušenost máme. Candík jak byl pak už špatně pohyblivý, tak byl snadná "kořist" pro mouchy. Přišli jsme na to také včas, protože jsem mu musela omývat zadeček, jak nemohl chodit, a tím pádem i chodit na záchůdek. Červíky veterinářka odstranila pinzetou, dostal antibiotika a zadeček jsme denně kontrolovali, zdali se tam nevyskytli další. Pokud si toho nevšimne včas, tak to opravdu má fatální následky. Držíme palečky aby se z toho Gerísek dostal!
  14.8.2017 20:08Petastastna
  Candik : dekuju za priklad... trochu se bojim toho ze puvidne mi chteli dat Geriho domu a kdyz tohle zjistili, rikala ze si ho urcite jeste nechaji, vic mi nestihla rict :-( to zitra rano... to bude noc, nebudu moct spat... hrozne se bojim :-(
  14.8.2017 21:16Petra774
  SindyEM :Ďakujem za poskytnutie informácií, seno papá v poriadku aj bobkuje normálne. Asi máte pravdu že to môže byť teplom, ale keď som si prečítala váš príspevok uvedomila som si že mu dávam veľa granúl, totiž dávam 2 lyžice ale 2x denne. Už mu dávam trochu menej granúl a zrejme aj to pomohlo lebo mu je lepšie :-) ešte raz ďakujem.
  14.8.2017 21:19Candík
  Petastastna: neboj se, když to zjistili takhle včas, tak to bude dobré! Je dobře, že si tam Geriho nechali na pozorování, protože přeci jenom kdyby se tam ještě nějaká ta potvůrka vyskytla, hned jí odstraní. Budeme moc držet palečky!
  14.8.2017 21:24Petastastna
  Candik : dekujeme... zitra rano by mi meli volat... snad budou dobre zpravy :-/
  14.8.2017 21:41Candík
  Petastastna: tak dej vědět. Je rozumné, že si tam Gerýska nechali, tak ho ohlídají a nic se nezanedbá. Chápu, jak ti je, ale jistě je to takhle lepší, když je pod odborným "dozorem". Tenkrát jsem se strašně lekla, když jsem ty potvory u Candíka objevila, nevypadalo to zrovna hezky. Uháněli jsme na veterinu a naštěstí to dobře dopadlo. Uvidíš, že ti ráno řeknou jen dobré zprávy! :)
  14.8.2017 21:58Vendy2803
  Irina- já neříkám, že ho chci pořád tahat na rukách. Jen je to kvůli tomu podávání léků a masticek pro něj stresující a to mě mrzí nejvíc.

  Po kastraci má Lupinek problém s tím, že mu zasycha pindik, nemá ho v predkozce a nejspíš půjde na další operaci. Setkali jste se s tím někdo? Máme na to masticku od vet a do čtvrtka máme pozorovat, jestli se to zlepší. :(
  15.8.2017 07:58Petastastna
  Candík : tak volala pani doktorka, pry to ma Geri dobre, ze to ma vicemene povrchove, ale ze by ho pustili domu az ve ctvrtek, at maji jistotu ze mu nikde nic nezustalo. Jinak Geri jim tam pry krasne basti vsechnu zeleninu, kterou doma nechce :-D dokonce i seno u nich ji a toho se doma nedotkl nekolik let, priklada sem to tem jeho spatnym zubum... takze mi pani doktorka vypise co presne a v jake forme u nich ji a ja najedu doma na stejny rezim...
  15.8.2017 08:20Nastreia
  Petastastna : to je dobre, že baští a je lepší :)
  15.8.2017 09:02Alpa
  Petastastna - to jsou vyčůránci ušatí, stejně jako děti. Doma si vybírají a mimo domov zbaští všechno. Hlavně, že je bobek o.k. Čtvrtek je tady cobydup :-)
  15.8.2017 12:07Petastastna
  Aloa : sem rikala taky ze je to vyderac vycuranej :-D ale uz se nedam a proste dostane to co v Brne a hotovo :-) i pro nej to bude lepsi ;-)
  - - - - -
  Pardon, Alpa :-)
  15.8.2017 12:23Pájínka
  Dobrý den mám malého králíčka a v bytě máme podlahu která klouže a zadní nožičky mu ujíždí do stran prosím co s tím děkuji za odpověď
  15.8.2017 13:30SindyEM
  Pájínka: Kúpiť koberec. Iné riešenie nie je. Králičkom sa po dlažbe/plávačke atď behá zle... a často v dospelosti trpia kvôli tvrdej zemi aj na otlaky. Takže okolo klece, a na miesta, kde sa králiček pohybuje a zdržuje najčastejšie, treba kúpiť nejaké koberčeky + zabezpečiť, aby sa koberce po dlažbe nešmýkali.
  15.8.2017 14:45Terii
  Ahoj mám králíčka tříměsíčnýho a zpozorovala jsem že má průjem a nemám stím zkušenosti prosím o jakoukoliv radu.
  15.8.2017 14:48Alpa
  Terii - k lékaři. U malých králíčků není průjem sranda :-(
  15.8.2017 17:40Daniberu
  Pájinka: Nějaké bavlněné koberečky mu opravdu kup a jeden dej určitě k té kleci a další na různá místa vhodná k odpočinku a jako takové "ostrůvky jistoty". Po dležbě se ale chodit naučí a nožičky se mu rozjíždět přestanou :). Co se týče otlaku, tak podle mé zkušenosti nejsou z tvrdé podlahy, ale spíš z nevhodných drsných povrchů, jako jsou třeba ostré umělé koberce. Někteří králíčci je ale mají ať máš povrch jakýkoli. Podle mne k tomu prostě mají vrozené distpozice.
  15.8.2017 22:04Marťaa
  Ahojky moje králičice nevstoupí na parkety. Prostě na ně nechce, takže já jí koupila po celé ploše pokoje, kromě kousku kudy chodím, koberec. Lítá si jak chce a je spokojená. Takže určo doporučuju
  15.8.2017 22:46Kaira
  Dobrý večer. Jak jsem se koukala už tady hodně krát zaznělo "pokud nemá záda jako pilku" . A proto jsem se chtěla zeptat jak je to myšleno.
  16.8.2017 07:40Anor
  Kaira: Když je králíček dehydrovaný a něco ho bolí, tak sedí v rohu jakoby nahrbený. Když ho pohladíš po zádech, tak vlastně cítíš každý obratel na páteři, ale tak nějak jinak. Prostě tou rukou po té páteři úplně přeskakuješ od obratle k obratli. To znamená "záda jako pilku". Je to příznak například hodně pokročilé kokcidiozy, kdy má králíček průjem a nežere.
  16.8.2017 07:49simatko155
  Ahoj lidičky, moje 4 měsíční Žofinka se nechce chovat. Hlazení si užívá, cvaká zoubkama, ale jakmile si jí dám na klín, tak šup dolů. Proč to dělá?
  16.8.2017 07:52weksernates
  simatko155: Králíčci obecně nemají rádi chování a zvedání. Málokterý králík se nechá chovat.
  16.8.2017 08:05simatko155
  weksernates: Díky moc. :-)))))
  16.8.2017 08:21weksernates
  simatko155: Není zač:-))) užívej si hlazeníčko. Náš ušák se taky nerad chová, ale čas od času si na mě vyskočí a nechá se ňuchat. Ale to je vyjímečně, když má dobrou náladu:-)))
  16.8.2017 11:00Kaira
  Anor: Moc děkuji za odpověď. Moc mi to pomohla , protože jak jsem více přitlačila na páteř tak jsem obratle cítila a bála se, že má kokcidiózu. Ale naštěstí to vůbec není tak jak popisuješ. Moc jsem si oddechla , ještě jednou děkuji
  ------------------
  simatko 155: moje ušanda se taky nerada chová a celkově nosí. Jediné co má hrozně ráda je to když je v kleci a já ji tam drbu:) to by tam vydržela i třeba hodinu. Většina lidí říká že králíček z Chs je mazlivější než ze zverimexu . Já mám králíčka z Chs a jak už jsem psala tak se nerada nosí. Záleží na povaze králíčka
  16.8.2017 11:06Čikulka
  Ahoj, prosím o radu. Líná Vám někdy králík, ale jinak než na jaře a na podzim a v šíleném množství? Pozoruji to někdy od června. Před měsícem manžel vycesaval a vsiml si male ranky a tak jel na pohotovost a z malé ranky byla šílená krvavá rána, ale plíseň a ani svrab to nebyl..Zřejmě se někde škrábl a potom si to vykousal. Dostali jsme vitamíny a mast.. rána je zahojena a srst dorostla. Jen se mi zdá, že líná abnormálně a je to úplně všude. Granule ani nic jiného jsme nezměnili. Už si nevím rady :( Propásli jsme jeden rok očkování a chystáme se tento týden na veterinu, na tohle to nemá vliv podle mě :(
  16.8.2017 11:25Anor
  Čikulka: Ne očkování vliv opravdu nemá. Králíci mám pocit, že línají celoročně, někdy míň a někdy víc. Boris momentálně vypadá jak idiot. Na zádech má krátkou srst a po bocích sukýnku... Jediná pomoc je vyčesávatt a vyčesávat. Já používám furminátor, tím to docela jde.
  16.8.2017 11:28Čikulka
  Anor: tohle jsme taky měli a vycesavame fakt casto.. vcera toho bylo tolik, ze by si někdo udělal hustou paruku skoda, ze se nedaji vystříhat :D ... Mám normalni malý kartac..
  16.8.2017 12:50slaamka
  ahojte, mam otazku: ako ma vyzerat spravna kontrola zadnych zubkov? da sa to urobit len v narkoze?
  16.8.2017 13:25Jonáš L
  Zdravím.Vždy jsem chtěl králíka,ale protože bydlíme v garsonces mimnem,měl bych naprostý zákaz ho pouštět,tak si ho raděj neberu.Kámoš mě zaved na facebook,kde se roztrh pytel s týranýma králíkama.
  Vážně je to taková hrůza králíka nepouštět_Jinak by měl hoooooooooodně vzornou péči.
  16.8.2017 13:29simatko155
  weksernates:
  Kaira:
  člověk by je láskou snědl :-)
  16.8.2017 14:46Nikky
  Dobrý den,
  mám dotaz. Máme doma asi měsíc 3.měsiční samičku. Zjistili jsme, že jedna její segra je stále volná a přemýšlímě, že si vememe i tu co zůstala. Otázka je tedy, zda se holky po měsíčním odloučení stále poznají, nebo už ne a mohl by nastat problém?
  Předem děkuji za odpověď.
  16.8.2017 15:21Petastastna
  Huraa zitra po obede si jedu pro Geriho :-)
  16.8.2017 15:51Berunkas
  Jonáš L: proč by byl problém králíka pouštět? on to mimino nesežere. Nepouštět králíka je asi jako bys bydlel na záchodě, taky by tě to moc nebavilo a byl bys protivný, agresivní a chtěl se dostat ven. A upřímně většina z nás má králíky úplně na volno
  - - - - -
  Nikky: králíkům je vcelku fuk jestli jsou sourozenci nebo ne, do puberty se možná snesou, po pubertě můžou ale nemusí což je u samiček víc pravděpodobné, jsou hodně teritoriální
  16.8.2017 17:52Vendy2803
  Jonáš L - to si raději králíčka neber. Přesně jak píše Beruskas, když má volnost, vrací ti to. Když ne, není spokojený a projeví se to na povaze. My ho dáváme do klece jen na noc. Takže cca 12 hodin denně po bytě a je to naše zlatíčko.
  - - - - -
  Pardon, Berunkas
  :D
  16.8.2017 18:23kvítek
  Ahoj,prosím o radu mám doma zakrslého králíčka má dlouhou srst a chlupy mu lezou do očí tak jsem si říkal že bych ho ostříhal nevíte někdo jaký strojek nejvhodnější?a kde ho objednat
  16.8.2017 19:20Miunka
  Jak jsem pochopila tak králíček má normálně na páteři hrbolky . Ale pokud by byly velké a ruka by na nich nějak "skákala" tak už to není dobré. Pochopila jsem dobře?
  16.8.2017 20:32Wendy28
  Taky mám dotázek :) mám doma králíčka vykastrovaného a rádi bychom si pořídili ještě jednoho. Je lepší samička, nebo sameček? Kdo má doma více králíčků, můžete mi napsat, prosím, jestli mají jednu nebo 2 klece, jak se spolu snáší a různé podrobnosti, co vás napadnou? Děkuji mnohokrát :)
  16.8.2017 21:03Smutna
  Od patku mame kralicka,bohuzel ze zverimexu.Po prichodu jsme si vsimli,ze ma rymu.Pres vikend byl vpohode,dnes opet zhorseni.Je i apaticky,nafoukly.Zitra jdeme na veterinu,ale co to muze byt?
  16.8.2017 21:07Merlouska
  Wendy28: pokud mas kastrovaneho samce a opravdu chces druheho kralika, tak doporucuju spise samici - je vetsi sance, ze se snesou. Ale taky se snest nemusi, takze bud pripravena i na tuhle variantu - budes mit podminky na to, abys chovala dva kraliky oddelene? Ale jinak si precti nahore v menu Souziti a myslim ze i v historii diskuse toho najdes dost. Ja mela kdysi parecek (kastrovany samec + samice) a milovali se, bydleli spolu v jedne 120cm kleci - v te dobe jsem nemela ani poneti o tom, ze se jedna klec pro dva kraliky nedoporucuje. Takze vic stesti nez rozumu :)
  16.8.2017 21:19Mišenka1994
  Dotázek. Kolik tak v průměru králík vypije vody v půl roce? Oskárek vypije i 2 misky za den úplně do sucha. Objem misky jsem našla 250 ml. Přijde mi to docela dost. Čůrá o 106. Ráno naplním a večer musím naplnit znova. Pamatuju si, že muj Megánek míval taky období, kdy vypil celou napaječku za den a za pár dní se zase uklidnil, ale proč tomu tak je netuším :/
  16.8.2017 21:32Merlouska
  Misenka1994: udava se, ze kralik by mel denne vypit cca 100-150 ml na kg vahy (s tim, ze se do toho pocita i voda v zelenine). Pokud je to nadmerne piti par dni, tak ma mozna jen zizen z toho tepla. Pokud to trva dele, vem ho na kvalitni veterinu, at se na nej podivaji - u meho usaka se nadmernym pitim projevila encefalitozoonoza.
  16.8.2017 21:48KaK
  Smutna: Králíčci ze zverimexu mívají často kokcidiózu, zjistí se vyšetřením bobečků (kdyžtak posbírej pár bobků dnes večer, pár zítra ráno než půjdete na veterinu). Pro mláďata je hodně nebezpečná. Víc informací je tady na stránce vpravo (Nejčastěji pokládané otázky). Apatií se projevuje většina zdravotních problémů, nafouknutí svědčí o problému v bříšku. Zkus mu aspoň uvařit kmínový nebo fenyklový čaj (lžičku koření zalít vroucí vodou, nechat odstát, vlažné podávat do tlamky nejlépe injekční stříkačkou bez jehly, tu asi doma nemáš, tak nějaká improvizace). Jí, pije, bobkuje?
  16.8.2017 22:41Mišenka1994
  Merlouska: Jééjda a jak jste to léčili??
  16.8.2017 22:41Wendy28
  Misenka1994 - I Lupča, když měl cca 4 měsíce, pil nějak moc, až mi to bylo divné. Do 4 dnů to přestalo, tak jsem to pak už neřešila. :)
  16.8.2017 22:46Smutna
  KaK-jak jsem psala prinesli jsme ho s rymou,ale byl vesely,zral,vse v pohode.Ryma na nekolik dni presla,ale dnes se vratila.Pred tim jsem mu dala Acidomid do vody,ale maloucko.Dnes nezere,bobkuje,je divny.
  16.8.2017 22:46Merlouska
  Misenka1994: 2x denne panacur po dobu tusim 3 tydnu... pak se to srovnalo a od ty doby je usak v pohode. Ale nemusi to byt i vas pripad . muze to byt i cokoli jineho. Kazdopadne jak rikam, bez k proverenymu veterinari, vetsina tech beznych psich a kocicich vetu o tyhle nemoci nejspis v zivote neslysela :)
  17.8.2017 00:20bublinaaa
  Wendy28: Já mám doma 2 králíčky.. pro každého králíčka je podle mého lepší mít oddělenou klec jednak kvůli pohybu a jednak kvůli teritoriu .. to ,že je králíček kastrovaný neznamená ,že se snesou :)
  17.8.2017 10:23Zajda22
  Ahoj všichni. Dneska ráno jsme s kralickem valili na veterinu. Jen seděl a nemohl se vycurat. V pátek byl na kastraci-samecek. Doktorka zjistila, že má celý zahnisany pindik a že kvůli tomu nemůže curat. Trochu mu to vymackala a pak se pocural chudáček můj. Ten si vytrpel. Teď nevím, jestli je to chyba doktorky nebo moje. Po operaci byl v klidu, jedl,byl spoko. Až včera večer už mi přišel nějaký divný. Dneska jde znova pod kudlu, protože mu to musí vyčistit. Už jsem to i obrecela. Doktorka říká, že si to neměl po operaci olizovat. Takže za to podle ní asi můžu já. Stalo se vám to taky?
  17.8.2017 10:28Wendy28
  Bublinaaa- děkuji :)

  Zajda22- chudáček :( taky jsme to po operaci neměli zrovna nejlepší. Ale doktorka ti chybu neprizna. :(
  17.8.2017 12:43Monakuč
  Očkování MOR2 na VFU
  Vakcína už je k dispozici v ordinaci a je možné se objednávat. Vzhledem k tomu, že musí dát vždy dohromady skupinu (vakcína je pro 10 králíků a vydrží otevřená jen dvě hodiny), nedoporučuji tam jít bez objednání. První kolo je již zítra dopoledne.
  17.8.2017 17:43Bibi114
  Ahoj všichni, potřebuji poradit, můj králíček má jednou týdně takové vánočkovité bobky a i to zapáchá... a v průběhu týdne mi jí málo. Myslíte že to je tím teplem nebo bych měla radši k veterinářovi?
  17.8.2017 19:44weksernates
  Bibi114: Jak je králíček starý?
  17.8.2017 19:57Maera
  Ahojte, máte niekto skúsenosti s prípravkom Roboran H? Bol mi odporučený pre urýchlenie doby pĺznutia. Alebo máte nejaké tipy, okrem klasického vyčesávania, ktoré moja ušaňa neznáša? Ešte je to pár mesiacov kým pôjdeme bývať do vlastného a spolubývajúcich už nebaví jesť chlpy :D
  17.8.2017 20:07leprechaunek
  Monakuč: jsem strašně skromná, ale nějaká doporučení, jaké micáky očkovat, není? Zatím mám dojem, že to odnášejí hlavně mláďata, spíš než starší očkovaní pet králíci... Tak jestli to má pro zdejší vůbec smysl...?
  17.8.2017 20:32Bibi114
  weksernates- Králíčkovi je půlroku, ale ty vánočkovité bobky má tak jednou do týdne ... tak nevím zda radši k veterinářovi :(
  17.8.2017 20:32bublinaaa
  Maera: Podle mě Roboran neurychluje dobu línání je spíše na růst a zlepšení kvality srsti. Není nad staré dobré vyčesávání . A pokud se tvému ušákovi nelíbí kartáčování existuje rukavice s kartáčem takže on bude mít pocit,že ho hladíš a rovnou ho i vyčešeš.. :)
  17.8.2017 22:18Maera
  bublinaaa: rukavica objednaná, tak snáď neodhalí moje plány a nebude so mnou bojovať ako pri česaní :D
  18.8.2017 00:56Barbarela
  Maera: Chápu tě, mám doma teddy beránka a nesnáší česání .. vždy za ní běhám po celém bytě :D
  U nás rukavice zabrala.. tak hodně štěstí :D
  18.8.2017 07:14weksernates
  Bibi114: Nechávali jste dělat rozbor bobků? Pokod ne, určitě nechte. Tři dny sbírejte bobečky do skleničky s víčkem (třeba od přesnídávky), každý den pár bobků, zakápnout vodou aby nevyschly a uchovávat v lednici. To pak vemte na veterinu. Rozbor stojí cca 200.
  - - - - -
  *pokud
  18.8.2017 08:01Nastreia
  Ahoj všem :) máte prosím, někdo zkušenost se vtocenym očním víčkem? Řešili jsme s Valesem. Leia má na ocickwch na spodní části bulvy takový jakoby nános šedivý ve tvaru srpecku. Nejdřív jsme mysleli, že na noc
  - - - - -
  Nedovira oční víčka a vysychají, ale antibiotika a teď i kortikoidy nezabírají tak, jak by si představoval, zkoumal ji velmi pozorně a verdikt že včera je, že má řasy na spodním víčku u vnitřního koutku oka vtoceny lehce
  - - - - -
  Dovnitř. Pomohla by banální operace, kdy ji koutek stáhne trošku vně. Ale další operace.. to už bude šestá narkóza a je jí rok :( máte někdo zkušenost? My máme pořád něco extra :( ach ju
  18.8.2017 09:39Mišenka1994
  Je problém, když nám Oskárek baští svoje bobky? Ale ty obyčejny suchy, vždycky jenom tak nakouskne a nedojí. Jsem přemýšlela, jestli z toho necítí ty granule, tak že má chut, tak si kousne :D Jinak nevim :/
  18.8.2017 10:10Daniberu
  Míšenka 1994: To neřeš :). U nás je to stejné. Ty ze záchodu ale "neochutnává", tak mi někdy připadá, že ty, co vytrousí omylem, po sobě má snahu uklidit, ale do hlaviček jim člověk nevidí, takže kdo ví, jaký k tomu mají důvod. Každopádně si myslím, že je to u nich normální :).
  - - - - -
  leprechaunek: Taky přemýšlím, jestli po Valešovi tuhle vakcínu požadovat, nebo ne. V každém případě se ho na to zeptám, ale asi až se přiblíží doba přeočkování na "normální" mor.
  18.8.2017 10:47leprechaunek
  Dani, zeptej prosím. Já to nemyslím nijak rýpavě, mě opravdu zajímá, jaké je reálné riziko pro dospělé pet králíky zavřené v bytě... obecně jaké je vůbec riziko pro králíky, protože zatím mi to přijde jako mnoho povyku pro nic. Samozřejmě neříkám že RHD 2 neřádí, ale jediné, co se medializovalo, byly případy chovatelů, kterým vychcípaly celé (tudíž nejspíš neproočkované) chovy... Nějak trošku nevím, co si o tom celém myslet, jestli je to fakt průšvih, nebo není...
  Očkovat stejně nebudu, se spratkem to do Brna máme daleko na takovou blbinu, ale ta míra rizika by mě hodně moc zajímala.
  Jen tak na okraj, titulka VFU má článek o výskytu s těmi informacemi, co po netu kolovaly už loňský podzim. Ach jo.
  18.8.2017 12:00Daniberu
  leprechaunek: Určitě zeptám. Hlavně na to, jestli náhodou není větší riziko očkovat, než neočkovat. Je jasné, že asi jak pro kterého ušáka a asi ani on to nemůže vědět s jistotou, ale předpokládám, že víc než my by vědět mohl :).
  18.8.2017 12:16Alpa
  Mišenka 1994 - i naše Zorka si občas ,,zobne" Asi to není nic nezvyklého ...
  18.8.2017 12:36Monakuč
  Ano, podle dr. smysl očkovat rozhodně má i pet králíky ve věku těch mých (Beruška 10 let ...). My už naočkováno máme. Co mají na netu, nevím a neovlivním, nicméně dnes říkali, že mor2 tu již potvrzený je. Samozřejmě neví, zda to bylo ve všech těch medializovaných případech, pokud se neudělala pitva, bylo by to jen hádání.
  - - - - -
  A určitě teda nedoporučují očkovat současně s klasickou Biovetou, ale rozložit.
  18.8.2017 12:50terol
  prosím jak poznám falešnou březost a normální děkuju
  18.8.2017 16:08Daniberu
  Mnakuč: Dík za doplňující informace. Radost mi neudělaly, protože pokud jsi očkovala i Berušku, tak to bych měla toho našeho "mladíka" asi taky....Prosím tě, nevíš ještě, jak asi velký odstup by mezi těmi očkováními měl být? Já právě chtěla počkat, až půjdu na to běžné, což je tedy pochopitelně blbost....
  - - - - -
  terol: Pokud byla nekastrovaná samička ve styku s nekastrovaným samcem, poznáš to zcela určitě zhruba po 30ti dnech po onom kontaktu, protože pak by se měla narodit mláďata a pak šlo o "normální" březost. Pokud se nenarodí, nebo samička ve styku se samcem nebyla a chová se, jako by byla březí, jde o březost falešnou.
  18.8.2017 16:28berger.s
  Ahoj. Prosím o radu. Od pátku 18.8. mi králík moc nežral, v úterý jsme ho začli dle domluvy s veterinou dokrmovat slamným roztokem Recovery a hlavně vodou na zředění obsahu žaludku (dle rtg plný žaludek a prázdná střeva), do středy se mu to nehlo a tak ho operovali. Ve čtvrtek prý prospíval a na veterině trochu jedl, ale po příchodu domů se jen trochu vyčůral, vybobkoval, ale nic nejí, ani na záchod už nechodí. Snažíme se mu dávat Recovery, ale celý týden není k sehnání aplikátor, který k tomu je, prý se vůbec nedá teď objednat. Přes klasickou stříkačku roztok neprotlačíme, takže používáme stříkačku 1ml s ustřiženou špicou, ale po 1 ml ho nikdy nedokrmíme... nenapadá prosím někoho nějaká alternativa? Já už fakt nevím, čím to do něj dostat...
  Mimochodem, myslíte že může nejíst kvůli tomu, že se mu na veterině vylomily přední horní zuby? Prý jak s nima skřípal nebo lomcoval o klec, nevědí jak se mu to stalo...
  Dnes jsem na veterině byla a říkala jim, že nejí, ale máme Recovery a bez aplikátoru nám víc nepomůžou. Jinak se tváří docela v pohodě, není nějak apatický, ránu má v pohodě... nedá se nalákat na zeleninu, senu ani dobroty.
  18.8.2017 16:48leprechaunek
  Monakuč: taky děkuju :)
  Jinak ta poznámka z internetem byla jen v tom smyslu, že bych čekala právě spíš doporučení chovatelům a majitelům, které kategorie očkovat přednostně a jak - to nekombinování očkování apod. Místo toho fakt obtáhli už loňské info, že úmrtnost 5 - 70% :) Ale tak to taky na nikoho neházím, je mi jasné, že tohle doktoři z klinik nepíšou :)
  18.8.2017 17:37Monakuč
  Daniberu: Odstup čím větší, tím lepší ..., dr. dnes říkal, že klidně i tři týdny by dal, protože nikdo moc neví, jak se ty dva různé typy vakcín spolu budou snášet, což je jasné. Což ale u nás bohužel není díky té jejich výpovědi z kliniky možné, takže jsou objednaní na konec srpna s tím, že pokud se mi nebude zdát třeba reakce na tu dnešní vakcínu, tak to zrušíme a budeme řešit operativně. Bohužel ty vakcíny na mor2 jsou všechny nové a sem se z nich dováží jen ta jedna a ještě jen desetidávková zatím, protože ten mor je taky relativně nová věc, takže je to všechno trochu neprobádané, zatím se ještě ani moc neví, jak dlouho ta vakcína bude držet ochranu, všechno se teprve ověřuje až v praxi, bohužel není čas to řešit jinak ... Člověk si musí říct, čemu dá přednost, zda riziku vakcíny, nebo toho, že bude mít smůlu a králík něco chytne. A taky doporučují, aby vetové tlačili na dovozce, aby dovezl i monovakcíny, že to sem zatím nevozí, protože netuší, jestli bude zájem - ale je jasné, že hlavně menší vetové by desítkovou neudali, takže to nebudou vůbec nabízet, což zase bude nahrávat většímu šíření nákazy v budoucnu, začarovaný kruh.
  - - - - -
  leprechaunek: Jak jsem psala Daně, zatím nikdo moc neví, takže oficiální doporučení asi nikdo vydávat nebude - kromě toho, že pokud máte možnost, nechte naočkovat, intervaly mezi vakcínami co největší. Neříkají, že očkovat současně rovná se problém, ale že nikdo neví, co to udělá, kdyby se to naočkovalo současně, takže pokud je jen trochu možnost, dát co největší rozestup. Už i jen proto, že se zatím ani moc v praxi u nás v Česku neví, jak to budou ušatí snášet, vychází se jen ze zahraničních dat. A zbytek ukáže až čas jako u každého nového očkování. U lidí je to stejné, taky dnes nikdo neví, jak dlouho bude fakticky chránit která vakcína, doporučení se mění podle toho, jak se průběžně testují hladiny protilátek, takže tady to je stejné.
  - - - - -
  berger.s - dobré jsou stříkačky od analgetik, třeba od Metacamu, pokud máš, teoreticky by to šlo dát i dávkovačem od dětského Nurofenu, popros v lékárně, jestli by ti ho neukázali, podle mě by tím kaše měla projít a je to na 5 ml
  18.8.2017 19:27weksernates
  No tak já nevím. byli jsme na veterině před třemi dny, naše veterinářka neplaší. Prý není třeba. Byli jsme jen střihat drápky, ale popovídaly jsme si o tom, podle ní je to nafouknutá bublina, každý normálně očkovaný králík by měl být chráněný.
  18.8.2017 20:02Monakuč
  weksernates - Proti moru2 není chráněný ...


  Každého věc a odpovědnost, mi je to jedno. Napsala jsem info a tím se s kralici.cz opět na nějakou dobu loučím :).
  18.8.2017 20:11chlupáč
  Dobrý večer je normální když má králíček na páteři malé hrbolky? Předem děkuji za odpověď
  18.8.2017 20:56Šárka 07
  weksernates, Monakuč: Mně říkal dr. Martinec, že králík už ve věku cca 2 let, pravidelně očkovaný proti RHD1, s dobrou imunitou, že ani RHDV2 chytit nemůže (resp. že ta pravděpodobnost je malá). To by musel pobývat někde blízko králíků s "dvojkou", nebo byste si musely pohladit králíka s "dvojkou" a pak vašeho... Králík, který ještě nechodí ven a je "jen" v bytě, to dle mého názoru (jak jsem tak pochopila), chytit nemůže.
  18.8.2017 23:24bublinaaa
  chlupáč: Ano je .. je to normální stavba páteře:)
  19.8.2017 03:36weksernates
  Šárka 07: Pochopila jsem to stejně. Našemu ušadlu je rok a půl, je podruhé očkovaný Nobivacem, ven sice chodíme, ale máme uzavřenou zahradu, kam se nedostane jiné zvíře. Nikdo v blízkém okolí nemá králíka. Takže neplaším.
  19.8.2017 10:40berger.s
  Monakuč: Díky za rady. Nakonec jsme ještě v noci sehnali ten originální aplikátor a opravdu vyřešil mnohé, co se týče dávkování.

  Nicméně králíček už sice ten příjem má, docela si chroustá i bylinky (mléč a bazalku), sám se napil kmínového odvaru, ale furt ani bobek, od čtvrtečního večera. Za hodinu máme přijít na kontrolu, ale stejná doktorka tam byla včera, říkala jsem jí to samý a žádné zázračné řešení pro nás neměla. Nenapadá někoho, na co se ještě zaměřit?

  Já si trochu myslím, že je to stresem... vždycky ve stresu (třeba z převozu a nového prostředí) 1 až 2 dny nejí a to ani nebobkuje a pak je vše normální. Nechali jsme mu trochu klidu v noci a měl ty bylinky, i se hnul z klece na své oblíbené místo v koupelně. Jenže teď mu zase každou hodinu cpeme stříkačku a to se mu moc nelíbí.
  Nejraději bych ho nechala, ať se s tím popere sám, jenže už má to trávení špatné týden, nevybobkoval nic od čtvrtečního večera, zas se bojím, aby mu střeva neznekrotizovaly.
  19.8.2017 13:26oopela
  Dnes dopoledne mi umřel v náručí můj milovaný Ferda. Jen bych vám chtěl říct, abyste měli své králíčky rádi a aby to věděli.
  19.8.2017 15:08Mišenka1994
  Krmíte někdo Versele Laga - Crispy Pellets? Kolik ušákům dáváte za den? Já to nějak na ty mega granule neumim odhadnout :D A Osky je má fakt rád, tak jestli mu třeba nedávám moc málo :/ :D
  - - - - -
  oopela: To mě mrzí, vím jak ti je, já to měsíc zpátky zažívala taky :( Upřímnou soustrast, je to strašny, když odejde takovej kamarád :(
  19.8.2017 16:56Merlouska
  Misenka: ja davam, ale mnozstvi ti nereknu.. proste kdyz ma usak prazdnou misku, tak ji naplnim. Ona neni ten typ, co se od misky nehne, dokud neni prazdna, takze to nemusim moc resit. Kdyz ma chut, tak si zobne, kdyz ne, tak dlabe seno, travu, zeleninu, podle toho, co zrovna ma.
  19.8.2017 20:51d-key
  Dobrý večer,

  máme s manželkou dva králíčky (sameček beránek a samička teddy), kterým na podzim bude rok. Samička vždy byla čistotná a hodná a naučila se hezky chodit na záchod. Sameček se na záchod učil hodně dlouho, ale nakonec se to naučil. Dokud ovšem nepřišla puberta, kdy začal bobkovat a čurat jako divej. Nechali jsme ho vykastrovat, ale po třech měsících je to stále stejné. V kleci chodí normálně na svůj záchod, ale mimo klec je prostě prase.

  Někdy jde i na některý z venkovních záchodků, ale většinou je buď odsune a vyčurá se pod ně, nebo nakadí a podčurá dveře. Mysleli jsme, že to po kastraci bude lepší, ale každý den po něm jenom uklízíme.

  Někdy to i udělá naschvál. Dívá se na nás, čupne si , udělá bobky nebo loužičku a rychle uteče, než se vůbec zmůžeme na slovo. Snažíme se ho vždy potom dát na záchod a vysvětlit mu, že se to dělá tam, ale přijde mi, že to jde jedním beraním uchem dovnitř a druhým beraním uchem ven :D

  Máte s tím někdo zkušenosti? Nevíte, proč to dělá?

  Díky
  20.8.2017 00:18Gitulle
  Dobrý den, dcerka vzala naši králičku ( beránka ) ke kamarádce která má králíčka ( kříženého s ouškama nahoru) a nejspíš jim uspořadali svatbu. Chtěla bych se tímto zeptat jestli králíčata nebudou nějakým způsobem vadná či se něco nemůže stát.. prosím o radu :)
  20.8.2017 03:11weksernates
  Gitulle: Není to dobré spojení. Každý z nich má jinou stavbu lebky, mláďata můžou mít problémy se zoubky.
  20.8.2017 09:17leprechaunek
  Gitulle: zaprvé, nosit k sobě králíky je riskantní z infekčního hlediska. Především encefalitozoonóza probíhá často skrytě, a nakazit se jí není nic moc. Pokud má někdo chov v králíkárně, a ideálně uzavřený, má tam "svoje" patogeny a nic zvenčí... setkávání dvou cizích zvířat je v tomhle ale problematické, co se týče patogenů dýchacích cest i dalších. Nemluvě o tom, že pro zvíře to může (nevím jak u vašeho) být enormní stres. Dceři bych to zatrhla raz dva.
  Pokud jde o mláďata, no... co píše weksernates se na jednu stranu říká, na druhou stranu je to způsobené spíš velikostními rozdíly a to se projevuje taky jak kdy. Opět v masných chovech se často kříží samice a samci plemen různých velikostí, a je to v pohodě, lebka u mláďat je v pořádku... ale je nutné zdůraznit, že to jsou chovy sledované na zdraví a vývojové vady. U pet králíků se dědičné vady zubů u takových směsek vyskytují relativně často, ale jestli to bude u vás a z čeho, to ti nikdo neřekne.
  Do třetice, úplně největší riziko pro vás v tuhle chvíli nejsou genetické vady, ale to, pokud je samice prvnička. První vrhy mláďat totiž samice poměrně často neodchovají, roztahají nebo dokonce okoušou či sežerou. Takže VČAS před porodem nastudovat, co se může stát, a případně jak odchovat králíčata na umělé výživě (kotěcí mléko a vědět, kam pro něj).
  Ani se mi nechce dodávat, že kdyby samička byla nedejbože starší - 2 - 3 roky a víc, že je porod pro ni obrovské riziko.
  Fyzické tresty nejsou v módě, ale dceři by měl někdo vysvětlit, že tímhle "hraním" ohrožuje králičku na životě. Za mě by to bylo s poněkud ostřejším dodatkem, co bude následovat, jestli ji ještě jednou takhle odnese. Živý králík není barbína.
  20.8.2017 10:50Jan
  Gitulle: Ano nejhorší problém bude asi celkově v tom, že vůbec nevíte jaké geny si mláďata ponesou a mohou mít již zmíněné problémy se zuby, či problémy s ušima... Nejlepší se samici prvničku nakrývat do roka, později to už může s sebou nést problémy s porodem, ale také ve vašem případě díky bohu i problémy se zabřeznutím. Takže upřímně doufám, že se to nepovedlo a že se nebudete muset o samičku strachovat.
  20.8.2017 12:07Bibi114
  weksernates- Děkuji moc za radu :)... byli jsme na veterině, v rozboru žádné parazity neměla, je to lehký průjem tak musí jíst hlavně seno :)
  20.8.2017 12:16Petra774
  Dobrý deň, má tu prosím niekto skúsenosti s Furminatorom? Chcela by som si objednať ten pre malé zvieratá. Minule sa totiž stalo že keď som mu "vytrhávala " tie chlpy na mieste kde pĺzol tak mu tam ostal kúsok holej kože. Bolo to pred 5 dňami a furt to tam má lisé. Dúfam že mu to dorastie. Preto zvažujem nad tým Fur. či by sa nemohlo stať to isté
  20.8.2017 12:59weksernates
  Bibi114: není vůbec zač, hlavně že je ušadlo v pořádku.
  20.8.2017 16:44Tygrinka
  Petra774: Mám rexe a furminátorem s úspěchem vylínávám. Vyčesávám jen hřbet, boky a stehna, se zbytkem těla si poradí sám. Při línání se někdy může stát, že se objeví holé místo, které zaroste, o tom je zde dost v archivu diskuze.
  20.8.2017 19:57Ouško1
  Náš králíček má 3 měsíce a dnes jsme si všimli že divne došlapuje na zadní tlapku, má jakoby pořád ohnutý drapky, má zastřihnute drápky, tím to nebude. Nožku má prizvednutou nedoslapuje. Máme jít na veterinu? Diky
  20.8.2017 20:02Mikiina
  Zdravím, poslední týden má naše stařenka (12let) problém s průjmem. Je jen na granulích, seně a vodě, klec má čistou. Už si nevím rady, vždy je tak špinavá, že ji musím umýt zadek, potom chvíli kaká takové nepevné bobky, ale úplný průjem to není. Za asi 2 dny po umytí ji opět veškeré výkaly zůstávají na kožíšku. V poslední době už na ni jde poznat její věk, jen sedí nebo leží, nevypadá, že by měla bolesti. Prosím, nepište mi at jedeme na veterinu, před lety jsme jeli se stejně starým králikema, ten cestu a stres nepřežil. Než byl vyšetřený, zastavilo se mu srdce, proto ji raději chci nechat odejít v klidu. Děkuji za rady :)
  20.8.2017 20:05Kr. Ousko
  Mam zakrslehi kralicka a od vcerejsiho rana snedl pouze kousek mrkve a trosku sena. Krmeni se ani nedotkl a normalne ho ma velmi rad. Neni ani tak aktivni a zaslechla jsem u nej kruceni v brise. Jinak pije normalne. Myslite,ze ho mam vzit na veterinu, nebo ho mam jeste nechat, jestli ho to neprejde samo?
  20.8.2017 20:23weksernates
  Mikiina: Krásný věk, ale tady bude asi každá rada drahá. Stravou to evidentně nebude... Na veterinu tě nikdo nenutí, ale - co jiného?
  20.8.2017 20:33Mikiina
  weksernates: Doufám, že má někdo více zkušeností. Napadlo mě třeba aktivní uhlí rozmíchat ve vodě, ale nejsem si jistá. Třeba má někdo podobnou radu :)
  20.8.2017 20:41weksernates
  Mikiina: Zkusit se má všechno. Nevím, zkušenost s tím nemám. Králičí trávicí trakt je záhada sama o sobě, a navíc v tomhle věku...
  20.8.2017 21:17Petrf
  Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je normální, že nám teď králík líná. Padá z něho hromada chlupů. Když vytáhneme hřeben, okamžitě zdrhá.
  20.8.2017 21:59Merlouska
  Mikiina: a jake granule presne ma? Ony taky nejsou granule jako granule, treba ji zrovna tadyty nesedi.
  Jinak to, ze predchozi kralik neprezil cestu na veterinu, nemusi znamenat, ze ji neprezije ani tenhle - jednak kazdemu mohlo byt neco jineho a jednak kazdy kralik je jiny "stresar".
  21.8.2017 01:34Dennie
  Zdravím, potřebovala bych radu. Králíček mi, když volně běhá po pokoji, počůrává koberec a hází všude možně bobky. Nevím co s tím mám dělat.
  Ještě mám problém, že králíček hází se záchodem a pak všechno v kleci smrdí a bordel je všude.
  Nějaké rady, prosím?
  21.8.2017 06:14Irina
  Mikkina: a co zkusit proste prelecit na kokcidiozu? mozna ve vasem pripade by byl idealni pouzit emanox, ja s nim jeste nikdy neprelecovala ale ostatni chovatele co znam s tim maji dobrou zkusenost ,je ciste prirodni a obsahuje i bylinky ktere by meli podporit dobe traveni, pokud kokcidiozu nema tak mu proste akorad nepomuze, jinak nevim co mate za granule, ale ty bych taky doporucila ted nekrmit, zatim a hlavne behem prelecovani, spis dat co nejvice senove granule treba Supreme Vet Care Digestion jsou super :) hlavne kvalitni seno a vodu, prelecit podle navodu a pak uvidite :)
  - - - - -
  Kr. ousko: vzit na veterinu, ale overenou kde kralikum rozumi (viz seznam dobrych veterin tady)kralici musi jist, hladoveni muze byt pro ne po vice jak 24h smrtelne, navic to vypada na nadmuti
  21.8.2017 09:07Mikiina
  Už nic nestihnu, dnes večer odešla. Měla jsem pocit, že se dalšího roku nedožije, ale tak brzy jsem to nečekala. Doufám, že měla klidný odchod a už je se svou adoptivní králičí maminkou :) Přeji všem krásný a dlouhý život!
  21.8.2017 12:22Šárka 07
  Mikiina: 12 let je úžasný věk... To si tu přejeme všechny, aby se naši králíčci ve zdraví dožili ♥♥♥
  21.8.2017 13:40Dennie
  Petrf: Můj králík teď také líná. Chlupy jsou naprosto všude. S tím nic neuděláme. Naše králička si na česání také nepotrpí.
  21.8.2017 15:55Mišenka1994
  Zdravím, možná je to blbost, ale dneska jsme náhodou u ušáka našli takovej menší flíček na bělmu. Pořád hodně pije 😕 Nemůže mít třeba něco s ledvinama?
  21.8.2017 18:47Irina
  Misenka1994: muze, nemusi, to zjisti jedine dobry veterinar
  21.8.2017 19:19Mišenka1994
  Irina: Tak určitě, zítra ráno jedu, jen mě napadlo jestli neměl někdo stejný problém.
  21.8.2017 21:28Jitka-Ouško
  Zdravím. Včera jsme si přivezli domů 2měsíčního králíčka. Kdykoliv se někdo přiblíží i opatrně ke kleci, okamžitě se schovává do domečku. Nejsme schopni ho ani na mlsoty nalákat ven. Chci se proto zeptat, zda si myslíte, že mám domeček z klece odendat, aby si na nás lépe zvykal. Nemůžeme ho ani pohladit :(. Děkuji
  21.8.2017 22:11mamkaJana
  Jitka-Ousko je u Vas teprve jeden den zvyka si a rozkoukava se v novem prostredi. chce to cas a trpelivost. Otevrete mu klec a cekejte, kralicci jsou zvidavi, takze behem nekolika dni bude prozkoumavat teren. Nas kralous vybehl z klece po. 3 dnech. Ujali jsme se i nechtene samicky (stari cca 1 rok), trvalo 2 tydny nez vybehla z klece na pruzkum pokoje.
  21.8.2017 22:49Lulux
  Prosím vás moja zajačica má ako keby tukovy poštárik pod nohou pri brušku. Na dotyk je to ako podbradok. Prosím môže to byt len tukovy absces alebo to môže byt nádor? Nemôže mi zomrieť?😢 Pôjdem aj k veterinarke len zatiaľ by som uvítala pripadne skusenosti s niečim takýmto. Inak papá aj hýbe sa normálne. Chová sa ako predtým. Ďakujem za pomoc
  22.8.2017 08:49Kamchinka
  dobrý den, mám 7 měsíční kraličí holčičku (zakrslý beran), poslední dobou je jak praštěná. Je ráda puštěná a jakmile chce ven, začne jako cvok běhat a skákat po kleci. To bych pochopila. Každopádně nevím, zda chce samce, nebo jak si vysvětlit chování takové, že mi pořád skáče po nohách, ale neustále. A poslední týden začla jakoby hrabat se... v kleci vše rozhrabe, do každého rohu by se chtěla hrabat.
  Předpokládám, že je to normální, ale je něco, jak jí pomoct? Co udělat jinak? díky.
  22.8.2017 09:11Anor
  Kamchinka: Puberta se hlásí. =) Čeká vás vemi zábavné období, kdy bude ušatá náladová, bude si vás namlouvat, obskakovat nohy, zlobit, začně být teritoriální, bude hrabat, možná značkovat, možná přijde falešná březost... Jediná rada je vydržet. Na obskakování nohou je fajn plyšák, nebo měkký míček. Někdy ho ušatci vezmou na milost, někdy ne, ale zkusit to můžeš. Hlavně tě prosím, nepřipouštěj jí. Mláďata tohle nevyřeší, to by musela být těhotná furt. Pokud bude situace neúnosná, pomáhá kastrace - což je i prevence rakoviny dělohy.
  - - - - -
  Lulux: Nějak si nedokážu představit, co tím myslíš a kde to králíček má. Obecně platí, že v podkoží jsou zhoubné nádory méně časté, obzvlášť u králíků. Pokud se chová normálně a normálně jí, tak bych neplašila a ukázala to veterináři.
  22.8.2017 09:15Berunkas
  Jitka-Ouško: my máme králíkovou rok a půl a pohladit se nenechá do teď, když se k ní někdo blíží a nemá náladu tak zdrhá taky, někteří prostě můžou mít takovou povahu. Jediná rada je vydržet :)
  22.8.2017 10:32Kamchinka
  Anor: děkuji za radu, to je přesně to co píšete:) náladová je, na mě jako dodavatele potravy je celkem v pohodě, na cizí co jí chtějí sáhnout do klece vrčí a škrábe.
  Pohladit se náš králík nechá, ale chovat, mazlit ani náhodou, i když dřív ráda. Je ale společenská v tom smyslu, že mě stále chce vidět, foukám vlasy v koupelně, leží před wc a kouká na mě, jdu pryč, jde také:)
  švagrová mi radila právě samce, ale když píšete, že to je jen na to dané období, nechám to být.
  22.8.2017 11:37Anor
  Kamchinka: Jojo, samec nic nevyřeší. Jen přibyde další problém - kam udat klidně 8 malých králíčků. Puberta časem přejde. Většinou plus mínus do roka. Ale "zábava" s ušatou bude určitě pár měsíců. =) Jinak co se týče chování v náručí, tam se to asi nespraví. Jako malí se někteří ušáci tahat nechají (přeci jen je musí máma občas porovnat), ale jak vyrostou, tak už ne-e. U králíka ztráta pevné půdy pod nohama = ulovil mě dravec, je po mně. Mazlit se dá i bez toho.
  22.8.2017 15:30NinjaMozzie
  Kamchinka: Ještě k tomu hrabání všude, stříhali jste už drápky? Když byla naše Ninja malá, tak dlouhou dobu drápky stříhat nepotřebovala, ale pak přišlo období kdy už ano, tak na sebe začala upozorňovat (zkoušet si je obrousit) všude možně, tak jsme jí je zastřihli a byl pokoj.
  22.8.2017 16:14kg0405
  Ahoj, mám dotaz. Zkoušeli jste někdo sušit třeba listy od pampelišky v sušičce na ovoce? Myslíte že to jde a že po usušení to může králíček hned jíst?
  22.8.2017 16:26Terii
  Dobrý den může mi někdo poradit.Můj králíček má okolo zadečku a na ocásku slepené chloupky od moči a výkalů, které nejdou odstranit. Stalo se to při převozu,když jsem si ho kupovala bohužel to smrdí a nevím co s tím.Pokoušela jsem mu to rozčesat ale nejde to.Děkuji za rady.
  22.8.2017 16:42Candík
  kg0405: po usušení se musí nechat bylinky ( a i seno ) tzv. vyfermentovat, což je cca 6 týdnů. Jinak se králíček může nadmout. Se sušičkou bohužel zkušenosti nemáme, suším "normálně" na vzduchu.
  22.8.2017 17:06Anor
  Terii: Můžeš mu to umýt. Prvně bych zkusila vlhký hadřík. Pokud to nepůjde, tak prostě umýt zadek v teplé vodě a pak ušáka důkladně vysušit - fénem. A nebo slepené chloupky ostříhat, ale pak musíš mít někoho, kdo ti králíčka pevně podrží. Až budeš stříhat, tak musíš mít vždy své dva prsty, kterými držíš chloupky mezi nůžkami a kůží.
  22.8.2017 20:32Mišenka1994
  PROSÍM POMOC!!! JE TO DLOUHÉ, ALE PROSÍM PŘEČÍST😭😰😖
  Je to týden co mi přijel půl roční prcek. Všechno super, papal, byl hodný, jediný problém byl, že strašně moc pil a tím pádem i extrémně čůral. Dnes jsem s tím šla raději na veterinu.
  Bohužel jsem dostala zprávy, které jsem měsíc po smrti mého Megánka (týden lítání na veterinu, snaha ho zachránit) opravdu slyšet nechtěla!
  Oskárek už má tím pitím horší ledviny co by až tak nebyl problém, kdyby mu u jater nenašli takovou anomálii, se kterou se nikdy nikdo nesetkal (jen u psů). Popravdě nevím jestli si to pamatuju dobře, ale měl by tam mít tuším nějaký šanok, jako pozůstatek, když byl ještě u maminky v bříšku a to ho nutí mít pořád žízen. Nikdy se s tímto u králíků nesetkali (u psů prý operace stojí cca 7-8 tisíc možná i víc). Je to tedy operovatelné, ale cca po dvou letech se to má tendence vracet. Podle paní doktorky je stav, ve kterém je pro něho trápení. Celou dobu jen pít a čůrat, že to není pořádný hopsací život. Nemluvě o tom, že kvůli tomu strašně špatně roste, respektive už by ani nikdy víc nevyrostl. Je opravdu hodně malinký. Celkově má prý špatný posed (moc nahrbený), tvar oušek, zapadlé oči jako by byl dehydratovaný a i prý srst není ideál..
  Vše mají zdokumentováno, vyfoceno (játra), prý je to hodně zajímavý případ, který poslali na posouzení do Brna co mají vůbec dělat a jestli s tím jde pořádně něco dělat.. Dnes tam zůstal na kapačce, že ho to aspoň propláchne a udělá třeba trošku líp. Prý mu co chvilku musí pročůranou podložku měnit..
  Názor doktorky je takový, že bych se měla pořádně rozmyslet a dokud na něho nejsem ještě tak fixovaná, bud ho vrátit chovatelce nebo ho nechat uspinkat :( Jsem z toho fakt špatná a absolutně vůbec nevím co mám dělat. I za ten blbej týden je to fakt láska, je zlatej, vůbec s ničím neměl problém, zvědavej, veselej, papá. Ale prý by to prostě nebyl králíček co by třeba dalších 5 let dělal radost. Pořád by byl jen na veterině už jenom třeba skrz ty kapačky. 2 dny na kapačkách a pak zase doma.. Je to fakt strašný, takhle brzo jsem opravdu nečekala, že budu řešit takový problém a ještě přemýšlet nad tím jestli uspat tak maly krásny a užasny stvoření co ten krásnej život si prostě zaslouží..
  Psychicky a finančně by to bylo asi k nevydržení, ale já prostě nevím :( Je mi ho neskutečně líto. Doufám, že v Brně najdou nějaké spasení, i když v sobě vím, že to asi nehrozí :(
  PROSÍM CO BYSTE DĚLALI VY? Je to blbá otázka, ale já sama jsem fakt v koncích... Děkuju
  22.8.2017 20:39Lulux
  Anor ... fotku zajačika mám na linku:
  http://pokec.azet.sk/lucka.963/fotoalbumy/zajo/ft-488365247?i9=3d3e5b992815

  To čo sa mi nezdá je taky vankúšik po tým lalokom čo má zajačik normálne (má to pod prednou nožičkou na brušku, je to vidieť z boku fotky. Neviem či je len pribraná alebo či to môže byť nádor :(
  22.8.2017 20:43Monela
  Mišenka1994: nedovedu si ani tuto situaci představit a je mi to opravdu moc líto :( počkala bych na vyjádření VFU v Brně,jsou tam kapacity a třeba si budou vědět rady.
  Rozhodnutí pro tebe,asi bude opravdu velmi těžké :( jediné,co bych neudělala,nevrátila bych ho na zpět do chovky.Držím moc palce
  22.8.2017 20:52Anor
  Lulux: Z fotky a pod chlupama se nic moc nedá poznat. Pokud chceš mít jistotu, tak zajdi na veterinu, ale rozhodně to takhle z dálky nevypadá na nějaký akutní problém.
  22.8.2017 20:56SindyEM
  Mišenka1994: Je mi strašne ľúto teba aj Oskárka. Že to takto nešťastne dopadlo. Verila som, že už bude všetko v poriadku aj napriek tej nožičke na začiatku...
  Čo by som robila na tvojom mieste? Ťažko poradiť a ťažko vedieť. Neviem, či by som to sama takto dokázala, ale veterinárka má pravdu. Ak dáš srdce stranou a vezmeš rozum do hrsti, tak bude pre teba aj Oskárka jednoduchšie, ak ho dáš uspinkať...pravdepodobne by sa dlhého pohodového života nedočkal. Trápil by sa, ty tiež...nehovoriac o financiách. :( Je mi to moc ľúto. Skús ešte počkať na verdikt z Brna, a uvidíš. Rozhodnúť sa musíš ty sama.
  22.8.2017 20:58Anor
  Mišenka1994: Ach jo... To mě mrzí. Pamatuju si správně, že jsi to ty, co si brala toho králíčka od chovatelky s tím, že háže nožičku do strany? Bych tu ženskou asi roztrhla jako hada, ať netvrdí, že tohle nevěděla.
  Už předtím jsem psala, že jsem realista. Ale asi bych počkala na vyjádření z VFU a pak se rozhodla. Pokud by byla prognóza mizerná, tak bych nechala Oskárka jít za duhový most. Nemá smysl trápit sebe i jeho. Je mi to líto.
  22.8.2017 21:06kg0405
  Mišenka1994: to mě moc mrzí :-( taky bych nevěděla co mám dělat. Ježdění na veterinu jsem si taky hodně užila. S Chloe jsme byli na veterine vlastně celý její krátký život, několikrat do měsíce :-( a teď s novým prckem to začíná zase na novo. Přeji ať v Brně něco vymyslí a nebudeš se muset rozhodovat.
  22.8.2017 21:09Jutta
  Mišenka1994: Je mi vás obou hrozně líto, ale ještě to nevzdávejte! Mám doma ušandu, která má jednu ledvinu nefunkční a druhá je plná písku a kamínku. Už jsou to dva roky, kdy bojovala o život a zatím se Char statečně drží. Má upravenou stravu, bere homeopatika na rozpouštění ledvinových kamenů a pokud se mi nezdá (má horší zadní nožky), tak dostává i léky na bolest a zánět. Pokud dojde ke kolapsu, tak budu muset rozhodovat o jejím dalším osudu a děsím se toho. Ale dokud s radostí lítá, baští a bobčí, tak si budeme užívat každého dne.
  23.8.2017 05:55Tobessy
  Dobrý den, mám doma samičku a vykastrovaného samečka, už 2 měsíce po kastraci, kdyz jsem je dala ale k sobě porad po sobe skákali, ale ne jen sameček na samičku, ale i opačně, a bylo uplne jedno jestli je to ze zadu nebo to dělají na hlavě, celkem me to vystrašidlo, to budou dělat celou dobu co budou spolu venku??? Jak sameček samičce tak i opačně? A proč to vubec dela samička?
  23.8.2017 08:28helka
  Tobessy: hormony. Těch projevů se králík kastrací nezbaví, jen je neplodný. Se samicí je to stejné. Ta naše je právě v pubertě, hormony s ní třískají a kopulační pohyby nejraději předvádí na manželově ruce. Samce nyní nemáme, ale mívali jsme pár stejně jako vy - kastrovaného samce a nekastrovanou samici. Kopulovali spolu celý život, kdykoliv na samici přišla říje.
  23.8.2017 08:3112
  Dobrý den,
  píšu kvuli,že muj králík v jednom, kuse pšiká.
  Děkuji vaše
  12
  23.8.2017 08:50Daniberu
  12: Ahoj. Pokud tvůj králíček stále kýchá, musíš ho vzít na veterinu. Jestli to není jenom nějaké podráždění, třeba prachem ze sena, prašné podestýlky nebo něčeho podobného, může mít rýmu. Jak to je by měl poznat právě ten veterinář. Rýma je pro králíky nebezpečná a většinou pak musí dostat antibiotika. Bez nich by se to mohlo zhoršit a mohl by dostat třeba zápal plic. Třeba to opravdu nebude tak vážné, ale jen tak čekat, jestli to nepřejde opravdu raději nezkoušej.
  23.8.2017 08:51Mišenka1994
  Anor: Jojo to jsem já :( Včera jsem jí to i psala. Napsala mi na to, že to není možné, že tomu nevěří, že doma papal, byl veselý a v ohrádce lítal jak veverka.. Že jestli ho pry něco bolí, že ho chcou uspat.. Dál co jsem psala mi poslala jenom smutnyho smajla a potom co jsem psala ještě už ani neodepsala.. Ale každý je toho názoru, že to vědět musela.. Musel se lišit od ostatních, už jen tím, že neroste tak jak má a čůrat tam taky musel o 106.. Už jenom co přijel udělal mega louži
  23.8.2017 09:02Nastreia
  Míšenka: ach ju, držím palce, ať něco v Brně vymysli! Také jsem s Leiou řešila spoustu problému už od začátku, co jí mame :( bohužel rozhodnutí je jen na tobě :( počkala bych na posouzení z Brna. Drzime s Leiou moc moc palce!!!
  23.8.2017 10:30Terii
  Ahoj mám čtyřměsíčnýho králíčka. Když si ho pustím ven v bytě tak sem si všimla že dělá mále kapky od čůránek dělá to neustále nekdy udělá i loužičku. To už má pubertu a nebo je to něco vážnýho?
  23.8.2017 10:45SindyEM
  Mišenka1994: Z chovateľky sme mali asi zlý pocit právom. Fakt sa čudujem, že ju netlačí svedomie. Tú by som už nekontaktovala, lebo z jej strany sa nijakej pomoci nedočkáš.
  S Aleškom tebe aj Oskárkovi držíme moc palce a pacičky. Kiežby v Brne na niečo prišli...
  23.8.2017 10:58Myššš
  Mišenka1994: Tu "chovatelku" jsem si dohledala podle tel. č. a má i salon pro psy, kde na první stránce má kecy proti množkám. Nářez, když sama je to množka a ještě lže jako když tiskne!
  Určitě bych na vašem místě králíčka nevracela takové parodii na člověka. Jednou jste ho koupili, tak je váš a ona do toho už nemá co kafrat.
  Snad na VFU veterináři přijdou na to, jak králíčkovi pomoct.
  23.8.2017 11:52leprechaunek
  Mišenka1994: vidíš, a když tu člověk píše o dalších vadách, co to zvíře může mít, a o tom, že chovatelka je "odbornice", tak si připadá jak debil, že to přehání a že to bude úplně normální zvíře...
  No, je to smutné, ale vy jste ukázkou toho, že někdy vyjdou ty nejčernější obavy, ne nejrůžovější...
  Oskárka je mi moc líto, to je fakt neskutečné... sama jsem měla ušáka se zhoubným melanomem, co vím, byli jsme snad taky jediný případ, který se tu za ty roky objevil... ale u mrněte je to o to horší. :(
  Jestli je to tak, že by opravdu musel každý týden na kapačky a tak, tak by asi opravdu bylo lepší ho netrápit... :(
  23.8.2017 12:08helka
  Terii: ano, pravděpodobně puberta. Mám přibližně stejně starou králindu a dělá mi totéž. Obrň se trpělivostí, s největší pravděpodobností bude následovat náladovost, možná i agresivita a zhoršování hygienických návyků. Oskar (nenech se zmást jménem, je to holka ;-)) mi momentálně dělá bobky i louže do všech rohů v obýváku. Naštěstí mám byt králičí pubertě přizpůsobený, ale i tak to chce hodně lásky :-) Kdyby se příznaky zhoršovaly a významně snižovaly kvalitu života ušáka a ostatních členů domácnosti, bude na místě zvážit kastrací.
  - - - - -
  Mišenka1994: vašeho Oskara je mi velice líto. Z toho co popisuješ to opravdu na kvalitní králičí život nevypadá, pokud v Brně nepřijdou na nějaký zázrak. Jestli se jeho stav nezlepší, asi bych volila eutanázii. Ušetříš si nervy, bolest, finance a v neposlední řadě utrpení Oskarovi. Mám neskutečný vztek na chovatelku, která si příznaků rozhodně musela všimnout a pokud ne, taky to nesvědčí o jejím dobrém přístupu k chovu. Že malého vůbec nabídla k prodeji, je ostudné. Držím palce, ať už to s vámi dopadne jakkoliv.
  23.8.2017 15:24Šárka 07
  To s Oskárkem mě neskutečně mrzí... Počkej na výsledky z Brna a pak uvidíte, co dál... Držím palce hrozně moc!!! ♥
  "Chovatelka" je teda opravdu "odbornice", rozhodně bych napsala nějaké recenze na její "chov"!!!! Tohle je neskutečný hnus, prodávat nemocné zvíře a ještě to zapírat!!!
  23.8.2017 16:18silan
  Dobrý den . mám doma 2 měsíčního králíčka hermelínem modrookého.má podle mne docela velké uši .v současném době 5 cm.porostou mu spolu s tělem?děkuji za odpověď
  23.8.2017 17:02TomaseQ
  Dobrý Den chtěl jsem se zeptat proč na mě můj králíček zautočí když si ho chcu pohladit a pak je následně ke mě strašně milý a furt mě líže.
  23.8.2017 20:07Mišenka1994
  UPDATE OSKÁRKA Z DNEŠNÍ VETERINY:
  Oskárka jsem si dovezla domů, bude mu tu líp. Všichni si ho tam zamilovali, jelikož je to pusinkující a mazlící zlato. Trošku tam i přibral (ale má pořád jen okolo kilča), takže se budu snažit ho doma taky trošku vykrmit.. Doma mu budu denně píchat infuzi do bříška, aby mu bylo trošku líp. Příští týden si mám zavolat, jestli už dali vědět z Brna, jelikož se tam stěhují do vlastního, tak je to tam složitější. Volala si, ale prý s dr. Hauptmanem a možná by i dojel k nám do Olomouce se kouknout, jezdivá prý běžně na operace.. Jinak mám kouknout na brusinky a ostropestřec (nemáte někdo nějaký vyzkoušený??), že by taky nebylo od věci mu dávat. A skrz uspání to taky ještě nevidí, viditelně se fakt netrápí, všude lozí, všechno zkoumá, pořád chce být venku a né být zavřený, hned se dere ven  Možná to tu vidíte fakt extra dramaticky, že nedělá nic jinýho než jenom čůrá a pije, ale za 12hod, od rána vypije cca 200 ml, rozloží si to a pak chodí čůrat větší louže, ale né, že by na tom záchodě byl a musel být pořád, to fakt není ve stádiu, kdy by ho to mělo nějak extrémně omezovat. Takže o uspání opravdu slyšet ještě nechci.. I sama doktorka říkala, že musime věřit, že už měla tolik případů, kdy králíci překvapili, třeba to z jater ještě zmizí.. Je fakt, že se s tím ještě nesetkali, tak je možné všechno..
  23.8.2017 20:22Šárka 07
  TomaseQ: Můj ušák je taky milý a taky mě líže, ale pokud si dovolím sáhnout mu do jeho království (tj. do klece), tak klidně kousne, štípne, zavrčí, zamručí či dupne. Prostě mi tím dává najevo, že to by tedy nešlo :D
  Myslím, že u vás to bude stejné.
  - - - - -
  Mišenka1994: Tak to jsou dobré zprávy! Držíme s Indíčkem palečky, ať se Oskárek uzdraví!!!!
  A posíláme pusinku do Olomouce ;) :* ♥
  23.8.2017 20:27TomaseQ
  Šárka 07: Asi jo no :D Kolikrát u mě aji usnul ._. :D
  23.8.2017 20:39helka
  Mišenka1994: tak to jsou opravdu dobré zprávy, ještě není vše ztraceno. Z tvé původní zprávy jsem vyrozuměla, že dle vetky se Oskar trápí a nevede plnohodnotný králičí život a že ti eutanazii sama doporučila. Ale pokud to není tak zlé a navíc je velká naděje na zlepšení, určitě stojí zato bojovat. Držím palce tobě i Oskarovi.
  23.8.2017 22:11Mišenka1994
  Šárka 07: Děkujem <3

  helka: Ona to spíš myslela asi tak nějak do budoucna, v této fázi rozhodně není

  Jinak nevíte čím ho vykrmit, aby to nemělo moc vlákniny? :/ Mám granule, které obsahují přes 20%, nevím čím ho krmit :(
  23.8.2017 22:50helka
  Mišenka1994: s krmením nevím, jediné, co mě napadá, jsou výkrmové granule s alespoň trochu přijatelným složením, jestli takové vůbec existujou, samozřejmě bez kokcidiostatik. Ale to střílím jen tak od boku, spíš si říkám, aby to chudákovi neublížilo? Vetka by ti asi poradila líp.
  - - - - -
  Mišenka1994: ještě mě napadly ovesné vločky a semínka, např. lněná. Ta obsahují více tuku a ušákům většinou chutnají. Snad ostatní poradí lépe :-(
  24.8.2017 08:42Šarlotka2017
  Mám dotaz: Kolik zeleniny dáváte vašemu ušákovi? Přítel mi totiž tvrdí, že králičici krmím málo :(. Dostává denně dvě lžičky granulí, jednu ráno a druhou večer - to si myslím, že je v pořádku. A večer ještě zeleninu, ale malé kousky: rajče, mrkev, petržel, prostě co doma je... Jak velké kousky králíčkům dáváte? Nechci aby měla hlad, ale také nechci, aby se přejídala :(... Seno má neomezeně... Díky za rady :)
  24.8.2017 08:50weksernates
  Mišenka1994: Na tu vlákninu bych se být tebou ještě zeptala, nejedná se spíš o bílkoviny?
  24.8.2017 09:20simatko155
  Ahoj lidi,
  5 měsíční králičice Žofinka mi papá jen: seno, trávu, granule BEPHAR a z ovoce a zeleniny jen jablko a to ještě jenom to zelené Golden delicius. Je to problém? Díky
  24.8.2017 10:26Berunkas
  simatko155: tak nějakou zeleninu by jíst měla, ale základem je seno, jablíčka nedávej nějak moc, je v něm cukr a ten není nejlepší do králičího bříška. U nás se taky nic moc nejí ale salát, bylinky a sem tam mrkev schroupe
  24.8.2017 12:26Müffinek
  Dobrý den . Chtěla jsem se zeptat jak mají vypadat " zdravé" králíči bobečky. Vím je to zvláštní se tady na to ptát ale ke každému zvířátku tak i ke králíčkům to patří .
  24.8.2017 13:28simatko155
  Ahoj všichni, myslíte, že mám vůbec zkoušet spřátelení naší kočičky a králičice? Kočka si nás adoptovala, je napůl venku a když chce, tak přijde domů a spí na gauči. Venku ovšem vše loví, nosí myši a ptáky. Mám se vůbec pokusit je skamarádit, nebo je to marné. Myslím si, že králík je na ní velká kořist, ale hrozně se bojím. Nyní se střídají v pobytu s námi v obýváku. Králičice je jinak stále puštěná ve svém pokojíčku, kam má kočka zákaz. Díky moc
  - - - - -
  Müffinek: Ahoj, já si myslím, že správné bobky jsou suché, kulaté, jeden jako druhý veliké. :-)
  24.8.2017 13:59Daniberu
  Šarlotka2017: Dvě lžičky granulí? Nejspíš myslíš polévkové lžíce, ne? Pokud ano, tak to je v pořádku, ale čajové by byly málo :). Na velikosti kousků zeleniny až tak nezáleží. Já ji krájím, aby šla dobře do misky. Tu dávám dvakrát denně, stejně jako granule, ale ty dostává hlavně večer o něco později. Jinak musí mít celý den k dispozici seno, které by mělo tvořit základ. Můžeš si přečíst tady níže i odpovědi, které sice nejsou směřovány k tobě, ale také se týkají skladby králičí stravy :).
  - - - - -
  P.S. Samozřejmě musí mít stále k dispozici i vodu, ale to asi víš :).
  - - - - -
  Také se můžeš ještě podívat do jídelníčku. Odkaz je v liště nad diskuzí.
  24.8.2017 14:01Cranberry
  simatko155- tak naše kočka na králíka číhala a králík po ní pak vyjel, teď se kočka bojí králíka.

  Jinak se chci zeptat kde skladujete Acidomid? Nevím jestli stačí spižírna kde není horko a a je tma, nebo lepší lednička... (Skladujte v chladu a temnu)
  A taky proč přesně k němu podávat i Optimin? Díky
  24.8.2017 15:47Daniberu
  Cranberry: Myslím, že ho klidně můžeš skladovat v té spižírně. Neměl by se, vzhledem k jeho kyselosti a tomu, že má bránit množení choroboplodných zárodků, nějak snadno kazit :). Optimin k němu dávat nemusíš. Ostatně ani ten Acidomid nutný není. Ani jedno není lék. Je to doplněk stravy. Asi jako když si člověk bere vitamíny, minerály, nebo třeba jablečný ocet. Pokud máš zdravého králíka pokojáka a kvalitně ho krmíš, žádné takové doplňky podle mého názoru nepotřebuje.
  24.8.2017 17:02dáreček
  chtěl jsem se zeptat jestli zakrslý králík múže semena ze slunečnice
  24.8.2017 19:42leprechaunek
  Lidi, byl někdo očkovat na VFU proti RHD 2? Zajímalo by mě, co používají za vakcínu. :) Podle chovatelů na maso je jich víc, tak ze zvědavosti... :)
  24.8.2017 19:59tynkabohy
  A
  - - - - -
  Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda králíček vydrží přes víkend sám ?:) Je to jen výjmečně
  24.8.2017 20:24Mišenka1994
  Tak dneska mi chovatelka na Oskárka napsala toto: Pokud by jste se rozhodla pro utraceni vezmu si ho zpět. Doktorum nevěřim. Uz mě hodněkrat vypekli. Jsem z nich rozčarovana. A kdyz jsem cetli jejich hemzi o srsti a očich tak mi doslo ze jsou to zase pindy.
  24.8.2017 22:58Lulux
  Ahojte dávam hlásenie...
  Písala som sem, že mojej zajke som našla hrču ako keby váčok na brušku.
  Tak som bola u veterinarky s ňou a odobrala vzorku a je to len tuk.
  Tiež som jej spomínala ze moja 4rocna samička trpí faloskami a privolala som na kastraciu nakoľko ju tie falosky stále trápia dokola. Minula veterinarka bola proti kastraciam a odhovárali ma od toho. Boli sme v MediVet v Moste pri Bratislave (našla som tuto veterinu na tejto stránke vo Veterinach) naozaj môžem odporučiť.
  Trocha mám z tej kastracie obavu 😕. Popri kastracii jej výberu aj ten tukovy váčok.

  Vy aké máte skúsenosti s kastraciou samičky (zotavenie, komplikácie a pod.)?
  - - - - -
  Tynkabohy
  Vydrží ale musí mat dostatok vody a jedla (seno a granulí) a poriadne ju predtým aj vyvenči
  24.8.2017 23:27Irina
  Misenka1994: ty jo, s tim tvym Oskarkem je to ale silenost, vubec bych nerekla ze to muze byt az tak vazny, kolik teda presne za den vypije? docela by me to zajimalo, treba kralici co jsem mela vzdycky vsichni vypili presne jednu napajecku za jeden den, tady ti dva zvladnou jeden a pul napajecky ze zacatku dokonce 2 napajecky behem 24h (2*200ml?asi) dokazala vypit samicka jak byla mlada, taky uz sem premyslela jestli nema neco s ledvinama, ale nejak to samo postupne ustalo, a proc vlastne musel byt na kapackach? mu se ty odpadni latky dostavaji do krve nebo proc?jeste dotaz, ke komu do olomouce chodis? nedavno jsem se bavila s pani co jela az z olmika do ovy k raskovi a nakonec to dokonce dopadlo tak ze prej pes ma uplne jinej problem, nez mu nasli v olomouci, a to byli u Galka, coz me prekvapilo, jinak ze zkusenosti, tak jak jsi psala pokud usak hopsa a zere a zajima se o okoli tak to je to nejdulezitejsi, takhle si myslim , ze kdyby trpel tak to by aktivni nebyl, no a ta prognoza fakt nemusi byt tak spatna, uvidis co ti reknou z brna, jinak jak jses ptala, co na pribrani, opravdu se doporucuji hodne ovesne vlocky, ty jsou super a me se osvedcili, lnene seminko sem davala taky, ale neprislo mi ze by nejak pusobilo na pribrani (nesmi se to s nim samozrejme prehnet, obsahuje prvky ktere jsou ve vetsim mnozstvi skodlive) jinak co mam uplne nejlepe osvedceny tak Brit juniorka na pribrani, na tech jsem odchovala cely vrh :) a aji ted jak jsem mela problemy s usakem, kdyz mi nechtela nic zrat, tak jsem ji je davala :) a vaha ji neklesla ani o pid, myslim ze vlakninu bych uplne nevyrazovala, i v granulich by mela byt, to spis mene bilkovin, nebo proc jsi nechtela s moc vlakninou? a taky brity obsahuji ten zmineny ostropestrec a spoustu jinych bylinek :) jeste k te chovatelce co ti kralicka prodala, mozna me tu ukamenujete ze se ji zastavam, ale s temi veterinari ma docela pravdu, samozrejme zalezi jaky veterinar, ale je spousta vetu, co jsou uplne mimo s kralikama, vetsina chovatelu co uz se v tom pohybuje dele ma sveho vlastniho osvedceneho veta, coz bych se ji schvalne na zkousku zeptala, jestli ona ma nejakeho dobreho, to by mohlo trochu napovedet opravdovy peistup ke kralikum, jinak ze si toho nevsimla, ze kralik vic pije, uprimne, pokud ma v kleci nebo kotci, vice mladych kraliku pohromade coz nejspise ma, tak tezko bude mit vypozorovane kolik kdo vypije, spis podezrele je to, jestli byl kralicek fakt az abnormalne maly, ale i to se obcas muze stat a nemusi byt kvuli tomu nemocny, me treba neprijde ze by to vedela a prodavala ho s vedomim ze je nemocny
  25.8.2017 06:51Dennie
  Měla bych pár otázek. Pokud máte na nějakou odpověď, napište číslo otázky a odpověď. Vším mi moc pomůžete!!
  1) Jde udělat králíkovi dieta? Máte někdo zkušenosti?
  - - - - -
  2) Jaké jsou podle vás nejlepší granule a proč?
  3) Jde králíka odnaučit chodit mi čůrat po pokoji, jak se mu zlíbí?
  - - - - -
  4) Něco ohledně králičího hopu. Musí být králík s papíry, aby se mohl přihlásit?
  Za jakoukoli radu děkuji předem!!
  25.8.2017 07:28weksernates
  Dennie: 1. Dieta určitě jde, záleží na tom, z jakého důvodu chceš dietu nasadit. Jestli ze zdravotních důvodů, nebo že je králíček jaksi... vykrmený. Osobní zkušenost nemám, ale kamarádka řešila dietu u pětileté mírně obtloustlé samice - seno, voda, případně bezobilné granule. Záleží ale taky na aktivitě králíka. A přechod musí být postupný.
  25.8.2017 07:36simatko155
  Dennie:
  1) Existují dietní granule, které reší zdravotní problémy-i zde v eshopu
  2) Oxbow, Beaphar-nejlepší složení, málo vápníku kvůli močovým kamenům
  3) Dala bych mu do záchůdku v kleci bobky, aby tam cítil svůj pach. Možná se mu nelíbí typ záchodu a nebo podestýlky. Zkusila bych to změnit. Nebo mu udělat ještě záchod mimo klec v pokoji tam, kam se často počůrává.
  25.8.2017 09:35Myššš
  Mišenka1994:
  Množitelka se dělá humánní, že by si králíčka vzala, kdybyste ho chtěli uspat... LOL! Asi aby ho mohla prodat někomu jinému a opět zatajit zdravotní problémy.
  Měla jsem kdysi samičku morčete (zachráněnou už dospělou, pravděpodobně hodně zanedbávanou až týranou původními majiteli), co měla špatné ledviny a taky pořád sosala a čurala. S věkem se to stupňovalo. Už si nepamatuju, kolik toho konkrétně vypila, možná celou napáječku denně, ale pro srovnání: současní morčíci si loknou tak jednou za den pár hltů a ten nejstarší se napil snad 6X za život. :D
  I s vadnýma ledvinama normálně žila, byla aktivní, přítulná a zvědavá a dožila se minimálně necelých 7 roků, což je u morčete dobrý věk. Spíš ale byla ještě starší, protože neznám přesný věk a brala jsem si ji jako dospělou ze zveráku, kam ji odložili "pro hady". Kdyby měla tehdy cca rok, tak by umřela ve věku okolo těch 7 let. Kdyby byla ještě starší, tak se mohla dožít třeba i 8, 9. To se nedožije velká část zdravých morčat.
  Ona fakt celý život byla v pohodě, pak z ničeho nic v ní začalo divně chrčet a na veterině jsem ji nechala uspat, protože podle různých vyšetření měla vodu v hrudní dutině a šelesty na srdci a nevím co ještě. Souviselo to s těma ledvinama, byla zavodněná tam, kde voda v těle být nemá. Ale než to došlo do této fáze, vůbec nevěděla, že je nemocná. Zvířata se nestresují jako lidi, že mají nějakou nevyléčitelnou nemoc. Jediný rozdíl mezou touto nemocnou samičkou a zdravými morčaty byl v množství moči, takže častější úklid podestýlky byl nutný.
  25.8.2017 09:58Zireael
  Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda byste mě mohli idkázat na chovatele, který chová takovéto krátkouché a baculaté beránky. https://www.instagram.com/bonnie.the.bunbun_/
  - - - - -
  Koukám na inzeráty chovatelů už delší dobu a zatím jsem na ně nenarazila.
  25.8.2017 10:26Mišenka1994
  Irina: Vypil za 24hod cca 500 ml, včera dokonce i víc, ráno jsem mu dala 200 ml, odpoledne už vodu neměl (většinou jsem mu musela dávat znova večer), tak jsem mu nalila znova a do večera to měl zas vypito :( Tak už jsem mu na noc dala jenom trošku, at si ty ledviny aspon trošku odpočinou.. Chodíme ke Galkovi, k paní dr. Sívkové co se specializuje na králíčky. Na infuzi byl proto, aby se asi propláchl a nějaké živiny v sobě udržel a nepřipadal si tolik žízniví.. Fakt díky tomu tam přibral aspon na to kilčo za ten den, tak věřím, že to má něco do sebe, ale doma to nějak nezvládáme píchat :( Asi tam budu muset chodit každý den nebo nevím :( Mu se to všechno děje skrz tu anomálii na játrech, vysvětlovala mi něco s cévama, asi se mu tam hromadí nějaké ty špatné látky a ledviny si to přebírají po svém.. Neumím to tak vysvětlit :/ Asi jí ještě dneska zavolám a zeptám se, jestli mu třeba nemám tu vodu trošku se snažit omezovat, nebo mu to pořád doplnovat a rovnou se zeptám jestli si pamatuju dobře tu vlákninu. Pamatuju si, že na přibrání říkala, že je dobrá vojtěška, ale zase, že obsahuje onu vlákninu, tak že si asi nevyberem :/ Nevím, třeba se spletla a myslela bílkoviny.. Nebo už jsem z toho blbá já. Těch informací je fakt hodně a stres dělá svoje. Trošinku mi dala naději slečna co psala, že má králíčka u kterého zjistili, že jednu ledvinu nemá vůbec a druhou má strašně malinkou. Prý taky pořád jenom čůrá a pije, ale už má 2 roky a pořád je mezi náma..
  - - - - -
  Jinak ještě dodatek, chovatelka říkala, že u ní vypil čtvrt litru za den z napaječky..
  25.8.2017 10:38Romčyna
  Byli jsme o dovolené na privátě u lidí,kteří měli králíka.
  Je to samička,je jí 10 let a celý život je zavřená v chodbě v kleci,80 cm.Kouše,ani se jí nesmí podat jídlo.Já jsem měla v životě postupně tři králíky a už jsem žádného nechtěla,protože půjdu studovat do zahraničí,za rok.
  Pořád jsme s našima diskutovali a vše probírali,,,No shrnu to,včera pro ní táta jel.
  S králíkama mám docela zkušenosti,dožili se mi přes 11 let,ale tohle je síla.Seno ůbec nežere,jen ty granule,trávu nežere.V bytě se nedá chytit,no musím hodně zapracovat.Ale jedno mi nebere hlava.Jak v takovým prostředí mohla dožít 10 let .Naši přislíbili až odjedu,tak se o ní postarají,ale vůbec nevím jestli se to v tomhle věku chytne.
  25.8.2017 10:55simatko155
  Mišenka1994:
  Je mi líto, ale jestli takto pije, tak je to moc. Ledviny musí být hodně namáhané vzhledem k velikosti zvířátka. Měla jsem morče, také dost pilo a hlavně čůralo, po 2 letech mělo ledvinovou koliku a ihned operace-nález a odstranění močových kamenů, bohužel narkózu nepřežilo. Doktor říkal, že vojtěšku pouze mladým zvířatům-kvůli vápníku. V dospělosti už ne, jsou z ní právě ty močové kameny.
  25.8.2017 12:05Mišenka1994
  Kolik tak myslíte, že bych mu mohla dát sušených brusinek, aby to zase nějak nebylo moc nebo to neuškodilo? A ten ostropestřec přemýšlím, že bych vzala čaj, ale taky nevím kolik mu dát a na kolik ml vody, aby to nebylo moc :/
  25.8.2017 16:10NinjaMozzie
  Tak už je toto měsíc co jsme řešili, že nám Mozzie pořád kašle, včera jsme ho vzali už na druhou veterinu, kde ho opět poslechli, koukli mu do krku, oproti první veterině mu udělali i rentgen krku a plic a opět nic nezjistili,takže jsme zaplatili 700kc a o nic moudřejší šli zase domů, prý že ho možná dráždí chlupy.. No alespoň jsme se dozvěděli, že má úplně ukázkový zuby..
  25.8.2017 16:44Dennie
  Simatko155: Oxbow a beaphar mají dobré složení? Já sev tom až tolik nevyznám. Co sója a obiloviny v granulích??
  25.8.2017 19:20bibianna
  Ahojky,chci se zeptat,nevíte někdo,jestli můžou kraličci bylinu pelyněk černobýl? Má dost tlusté stonky a mám pocit,ze jsme je měli několikrát v seně,ale nejsem si jistá,jestli je to.ono...malé to moc chutnalo,ty tvrdé stonky byly bezva na chroupání.Tuto bylinu jsem natrhala a chtěla bych ji.usušit,jen nevím,jestli jí můžou a jestli to.bylo.ono...není tu někdo botanik??😊😊😊dekuji moc.
  25.8.2017 19:26NinjaMozzie
  Bibianna: když se podíváš do záložky "jídelníček" tak zjistiš, že by se měl podávat pouze zřídka ;-)
  25.8.2017 19:29bibianna
  Ninja: děkuji,koukala jsem,ale tam je řeč o klasickém pelyňku,tom,co.je hořký,toto je jiná rostlina...jiný druh a mám právě pocit,že ty tvrdé stonky byly v sene,co jsme koupili😊
  25.8.2017 20:39Simatko
  Dennie:
  vysoký obsah vlákniny a méně vápníku. Nebrala bych granule s vojtěškou kvůli močovým kamenům. Má vysoký obsah vápníku.
  25.8.2017 22:26Dennie
  Můžou králíci baby špenát?
  25.8.2017 23:07Irina
  Misenka: tak me napadlo, nechces se tam rovnou zeptat na te veterine, ktere granule na pribrani? Treba ti poradi ta pani veterinarka, ale zas aby byli vhodne k tem ledvinam, tam mi prijde prave dulezity ten vapnik, aby ho tam nebylo moc, jinak presne jak nekdo psal, vojtezka spatna neni, ale zase jen v urcitem pomeru a mnozstvi podavat, to uz mi prijdou lepsi ty ovesne vlocky :) nebo zeleny jecmen taky neni spatny, jinak ten ostropestrec v caji nebude to az moc velke procento? kdyz je to vyluh z bylinky? mozna kdyz to nebude uplne kazdy den podavame tak ok, ale jinak mi caj ostropestrcovy pro kralicka prijde dost silny, asi by musel byt hodne naredeny, ale otazka je jak moc ho zredit, aby to melo pozadovany ucinek, jinak neexistuje treba nejaka bylinka na tlumeni zizne? :) u lidi sem se ted divala ze existuje saturejka, ktera tlumi zizen, no budu vam fandit at se to nejak srovna a najdes pro usacka nejake reseni, jak mu pomoct aby mu bylo lip, ma stesti ze narazil na tebe, si vzdycky rikam, jak asi dopadaji kralici, kteri maji problemy ale skonci u lidi co o tom moc nevi,, nebo to neresi, ikdyz nekdy mi prijde ze prave takovi lide maji stesti na bezproblemove kraliky...
  26.8.2017 12:15Harley
  Můj králík je tříbarevný
  Je bílá uši má černé na hlavně má ČernoSvětleHnědé flíčky, záda má z větší části ČernoSvětleHnědé, má skolené uši, dle mě je to kříženec malého berana ale nevím, PROSÍM PORAĎTE CO JE TO ZA PLEMENO :)
  26.8.2017 13:01Bárra
  Ahojte, chci se zeptat
  Mám malou samičku zakrslého králíčka (3 měsíce) 😃
  A dnes jsem jí na oušku nahmatala takovou bouličku
  PROSÍM PORAĎTE CO TO JE
  26.8.2017 13:22Nugat
  Ahoj,kralik mo pořád skáče na postel a potom se mi tam vyčůrá a vybobkuje,dává tím něco najevo??
  26.8.2017 15:30Zajuška
  Uz som tu raz v minulosti davala..ale skusim znovu..Ma niekto skusenosti s vytrhnutim viacerych (vsetkych?) stoliciek u kralika? Borime sa so zubami a mne sa vobec nechce kralicku co chvilu tahat na brusenie zubov (pride mi to ako cesta ku odrovnaniu narkozou). Veta som sa dotazovala (nepochodila som) a pravdepodobne sa este aj zas budem, ale skor by som rada nejaku skusenost niekoho. Moze to byt horsie bez zubov, nez s prerastajucimi zubami? Narocnost trhania a poooperacnej starostlivosti?
  Vdaka za reakcie :)
  26.8.2017 17:15Merlouska
  Misenka: primerene :)) Ja obcas davam kralici jen tak na chut, a to dostane odhadem tak 1-2 polevkove lzice.. ale ja ji nepotrebuju vykrmovat, takze to ma fakt jen obcas jako doplnek. U kralika, kterej vykrmit potrebuje, bych se asi nebranila lzici nebo dvema kazdej den. Zkusenost s vykrmem ale nemam, takze me ber s rezervou :)
  26.8.2017 17:53Abigail
  Ahoj,
  chtěla bych se zeptat jaký máte názor na granule Cunipic junior králík ?
  26.8.2017 18:07Ajča
  Ahoj, chceme si pořídit králíčka, ale nevíme jestli je lepší samička nebo sameček? Lepší myslíme ve smyslu, které z pohlaví si rychleji zvykne na živt v bytě, na výběh v bytě a popř. i na chození ven...a které pohlaví méně zapáchá?
  26.8.2017 18:56Dennie
  Ajča: Já mám samičku a neměnila bych. Na všechno si zvykla rychle, chodíme spolu ven, ale je pravda, že občas vystartuje. Známá má samce a spokojená není. Záleží na králíkovi. Třeba poradí někdo jiný lépe. ;)
  - - - - -
  Abigail: Nevím, zda je dobře, že je obsaženo mléko. Už kvůli tomu bych tyto granule nebrala. Myslím, že jsou i lepší.
  26.8.2017 18:58Ajča
  Dennie: díky já bych právě taky chtěla králíčka, kterého bych učila na postrojku na travičku ven. Je mi jasné, že to nebude pejsek, ale...u nás na sídlišti takto "venčí" paní králíčka a já se úplně zamilovala. On je to teda samec a paní si chválí všechno až na to, že dost značkuje, protože doma mají ještě psa a morče a tak prý králíček když je v bytě puštěný-všechno označkuje:(
  26.8.2017 19:29Mišenka1994
  Ajča: Já mám druhýho chlapečka a nikdy bych neměnila. Oba jsou zlata, jak s učením na záchod, mazlivy, prostě se vším. Máme i holku, je to mega mazel, ale je hodně svá, takže když se naštve dupe a dupe jak blázen, nikdy se nenaučila nečurat venku (kolikrát si říkáme, že to dělá naschvál, se na tebe divá a přitom čurá, pak si dupne a zdrhá dom :D )
  26.8.2017 20:10Harley
  Nugat --- když jsou králíci v pubertě tak rádi čůrají do věcí :D
  26.8.2017 20:18leprechaunek
  Ajča: je to králík od králíka, v podstatě to nijak nezávisí na pohlaví. Jsou mazliví samci i dominantní a značkující samice.
  Ad postrojek, opět. Někteří se naučí a snášejí, jiní ne. Lepší nedělat si předem představy a přijmout králíka tak, jak je - každý je osobnost. :)
  26.8.2017 21:40Ajča
  leprechaunek: aha-takže na pohlaví až tak nezáleží...tak já to udělám tak, že prostě přijedu za paní chovatelkou a vyberu si toho králíčka, který se mi bude líbit nejvíc:) Bez ohledu na pohlaví.
  A o postrojku - vím, že nebude za mnou králík běhat jako pejsek, ale právě paní chovatelka od které mám králíčka mít mě i sama psala, že její dcerka běžně chodí s rodiči mládátek na postrojku. Teda ted s tou samicí ne, ale když ještě neměla mládátka...No a kdyby zrovna to naše malé-až si teda nějaké vyberu(podle fotek jsou to užásnáci všichni)-postrojek nějak výrazně odmítal - no tak ho nechám běhat v obýváku a pro trávu mu zajdu a je to:))
  26.8.2017 22:21leprechaunek
  Ajča: jj, tak nějak to je :) Největší rozdíl je asi akorát v kastraci - která se u samiček doporučuje ze zdravotních důvodů, a je to výrazně složitější a dražší zákrok, než u samců - kteří zase tu kastraci třeba vůbec nepotřebují, pokud se chovají snesitelně :) To je asi největší rozdíl. Jinak je to vážně kus od kusu, nezáleží na pohlaví, plemeni, velikosti, na ničem :))
  Ad postrojky, jo, taky tak nějak. :) Taky moje malá na něj byla zvyklá, v pohodě si běhala kolem paneláku... zato mlaďoch by sežral mě i s postrojkem, pokud by si rovnou nesrazil vaz, jak by ho rval ze sebe. :) JInak je to superhodné zvíře, ale prostě má svou důstojnost :))))
  Takže jo, nejlepší je vybrat, za kým tě potáhne srdce, a pak už jen čekat, co z toho vyroste :-D
  26.8.2017 22:31Ajča
  leprechaunek:tak děkuju. Budu tedy vybírat srdcem a pak se budeme těšit co se z malého roštáka vyklube:)
  26.8.2017 23:33leprechaunek
  Ajča: vůbec není zač :) Kdyžtak si tu pak udělej trvalou registraci a aspoň se prckem pochlub :)))
  27.8.2017 04:21Dennie
  Ajča: Naše králička značkuje bradičkou, takže fajn a přeji, ať si vybereš toho nejlepšího! :)
  27.8.2017 10:52Irina
  Misenka1994: s temi oves. vlocky, zalezi na celkovem prijmu kralika, pomer : seno a zelene : smesi a ovesne vlocky by mel max byt 70:30, ale ono stejne zalezi na jedinci a jak na tom kralik je zdravotne, nejsem veterinar, takze to jen tak z toho co mam nacteno, vet mozna bude vedet lip :), ja to treba delam tak nejak primerene :) a uvidis, tyden davat mensi davku a po tydnu zvazit a zjistis jak na tom je, :) podle toho upravis dalsi davky :)
  - - - - -
  Nevim jestli si nekdo pamatujete, jak jsem psala o roupech, ze mi usata zrala malo, tak ubehli tak 2 tydny od preleceni , hezky se mezitim zpravila a uz zas nechava seno a celkove mene zere, stolicky ma zbrousene asi 4 tydny zpet, predni zoubky se ji spravili a uz se obrusuji (ani ty zadni nemela spatne jen uplne mirne hacky do vnitrni strany, ale jinak je pry mela pekne) ma totiz klestovity skus, jednou ji spodni predni byli zbrouseny uz, takze to hlidam, takze v pondeli zas veterinar (uz si tam pripadam jal doma :D) no ale vidim to tak ze mi stejne neporadi, bud to muze byt problem v zaludku,cloumaji s ni hormony, tak si pocurala vrchni patro, cili deka sla do pracky a zustala tam plenkova podlozka, tu trochu rozcupovala, tak jestli nemohla neco i sezrat, nebo se ty roupi uplne nezlikvidovali panacurem, ale druhy kralik zere po preleceni panacurem krasne, taky ma trosku vlhky cumak porad, coz mi i prijde ze se nenapadne zhorsuje, predtim mela jen obcas trochu zaschly prach u cumaku, ted uz ho mela vlhky,kdyz jsem an nej sahla,coz me privadi k myslence, ze to muze mit na svedomi 3. moznost, neceho co me nenapadlo, kdyby nekoho neco napadlo, zkuste poradit, blby je ze clovek proste nevi... :/ jinak je akcni, skace, jak ji pustim na balkon, naskakuje furt na samce, rozhodne nevypada ze by ji treba neco bolelo, tak proste nevim, jinak nasla jsem na tomto eshopu docela zajimavy pamlsek Oxbow papaya plus, nemate s tim nekdo zkusenosti? me napadlo, ze by to mohlo pomoct, kdyz ma kralik trochu smotku v zaludku, vetka mi doporucila ananasovy dzus, ze pomaha rozpoustet chlupy v zaludku, ale tohle by mozna nebyla spatna prevence, dava to nekdo?
  27.8.2017 13:44L•N
  Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli je dobré králíčkům střídat krmení. A co říkáte na krmení - Alpha Pro Rabbit Adult?
  27.8.2017 14:39bibianna
  LN: toto jsou hodně kvalitní granulky s vysokým obsahem vlákniny,výborné,taky je máme.Muzes kralickovi smichat treba 4 druhy kvalitních granulek dohromady...např: Alfa pro,Beaphar care+,Selective,Brit...s tím chybu neuděláš😊🐇
  27.8.2017 15:39L•N
  bibianna- děkuji moc za odpověď
  27.8.2017 18:24Mišenka1994
  Nevím, jestli se trochu radovat nebo strachovat, ale Oskárek od rána vypil jen cca 100 ml a pořád má vodu v misce. Na to jaky je vedro bych řekla, že bude pít ještě víc a on to má nějak naopak :D Myslíte, že to může být aspon trochu dobré znamení? I se mi trošku zdá, že už ty jeho kostičky taky nelezou až tak ven, ale nevím jak ho na té naší pidi váze zvážit, hned zdrhne a obyč tušim váží až od 2kg :/
  27.8.2017 18:33SindyEM
  Mišenka1994: Ja vážim malého na kuchynskej digitálnej váhe. Na váhu dám najväčšiu misu, čo doma máme, do misy šupnem Aleška, a je to.
  27.8.2017 18:53Mišenka1994
  SindyEM: To jsem zkoušela, ale asi máme i pidi kuchynskou a pidi největší misky bo nevim :D
  - - - - -
  Joo tak jsem to zvládla :D Máme 1,18 kg. Ve středu na veterině měl 1,14 kg. Není to asi uplně žádný zázrak a doufám, že to není jenom nestrávený jídlo, ale aspon to nejde dolů..
  27.8.2017 21:21Tobby2
  Dobrý den mám velký dotaz, můj králíček je poslední dobou divnej leží u mísy s vodou a máčí si v ní čumák, bobky má normálně pevný občas jsou takový jako slepený opravdu nevim co se děje...
  - - - - -
  A také skřípe zoubkama
  27.8.2017 21:29mamkaJana
  Tobby2 diagnozu zde nikdo neurci. Nepises, zda zere jako obvykle nebo mene? Doporucila bych co nejdrive navstevu veteriny.
  27.8.2017 22:45Meggie11
  Tobby2: neváhat a k lékaři. Ušáčkovi je určo zle, zoubkama skřípe od bolesti. Pokud jen leží, nepobíhá a nežere jako normálně, chce to jednat rychle.
  28.8.2017 12:10Kili
  Muže kralíček skřipat Zoubkami jen tak?
  28.8.2017 13:15Bárra
  Ahojky,
  Opět mám dotaz, moje Abinka (3 měsíce) se v poslední době často schovává do domečku odkud je slyšet skřípání zoubky, a takové jakoby pšikání. Ale jinak normálně žere, pije, běhá a bobky má také normální.
  Poradili byste mi prosím ???
  28.8.2017 13:20Simatko
  Ahoj, mám dotaz. Hárají kralice? 😀
  28.8.2017 14:29Šárka 07
  Simatko: Nene ;)
  - - - - -
  Kili: Ano, může, ale záleží, při jaké příležitosti "skřípe". Jestli je to fakt skřípání, nesnesitelný zvuk, tak něco králíka bolí, takže šup na veterinu. Ale pokud králík leží, mazlí se apod. a přitom si prochrupává zoubky, znamená to, že je spokojený.
  28.8.2017 23:23aab
  Ahoj, můžete mi poradit někdo jak na moly?

  Máme jich plno, lítají kolem sena, kolem granulí. Nikdo doma nezavírá dveře, ať jim to říkám kolikrát chci a prostě tu vždycky vletí. Ty lepící věci na ně nezabírají, vonící věci taky ne. Tak kdyžtak jestli někdo má radu.

  Jinak pro králíky jsou doufám neškodní, nevíte? Předem dík za odpovědi.
  29.8.2017 00:16Půlnoc
  Dobrý den, před chvilkou jsem si všimla, že můj králík najednou začal stále ležet, furt si upravuje polohu zadku při tom ležení, když ho chci pustit, jen leží. Chtěla jsem mu dát najíst, nežere, nepije, jen leží. Má teprve 4 roky, zrovna líná (jestli to s tím nesouvisí). Budu ráda za všechnu pomoc, jsem zoufalá.
  29.8.2017 02:52Akras
  Půlnoc: nečekat a navštívit dobrého veterináře. Pokud králíček přestane jíst je to velký problém!!
  29.8.2017 08:47Půlnoc 2
  Dobrý den, psala jsem včera ohledně toho "ležícího" králíka. Dnes ráno vstanu, abych ho zkontrolovala a zase je čilý. Jí i pije. Nevíte, čím to mohlo být? Nikdy tohle neudělal. Stále bych měla zajít k veterinářovi? Děkuji za každou pomoc
  29.8.2017 09:00simatko155
  Půlnoc 2: Nemohlo mu být třeba horko? Jsou na to dost citlivý.
  29.8.2017 09:57Daniberu
  Simatko: Ne.
  29.8.2017 10:09Mišenka1994
  Dotaz. Myslíte, že vadí, že Oskárkovi ty infuze pícháme spíš z vrchu jak je páteř? Je tak nějak víc v klidu, ale pak mu trošku vyteče krev, to z boku mu netekla 😕 Ale jinak je v pohodě, nevypadá, že by ho to nějak bolelo, hned papá, olizuje, skáče..Za krk co nám říkala, že můžem taky, to se ani neodvážíme.. Je možny, že má tam tu kůži nějakou tenší a tím náchylnější? Je to fakt jen troška, hned to má zaschlý
  29.8.2017 10:48simatko155
  Ahoj, máte někdo zkušenosti s těmito granulemi: Beaphar Nature Super Premium Food?
  Děkuji předem.
  29.8.2017 12:29SindyEM
  simatko155: Zdravé, bezobilné a lisované (lepšie ako extrudované) a majú veľa vlákniny. S lisovanými je ale horšie to, že nie každému králičkovi chutia. Alešek je mlsňoch, ale tieto pekne papá..dlhšie mu trvá, než ich rozkúše (sú to väčšie tvrdé peletky), takže u misky si posedí trošku dlhšie a vyložene granule nehltá, čo beriem ako výhodu.
  29.8.2017 12:41simatko155
  SindyEM
  A žere ti i normální seno? Mám strach, aby ho pak jedl. :-)
  29.8.2017 13:00SindyEM
  simatko155: To sa báť určite nemusíš. :) Ak ti papá králik pekne seno doteraz, nevidím dôvod, prečo by s tým mal prestať. Jedine, žeby mal králik neobmedzene veľmi chutné granule, a garantujem ti, že tieto (ako väčšina bezobilných) k topke môjho Aleša určite nepatria. Chutia mu, papá ich, ale keby som mu do jednej misky nasypala klasické obilné Beaphar a do druhej tieto Beaphar Nature, na misku s bezobilnými granulami by sa vykašlal. Takže smelo do nich. Ak ti ich bude králik papať, tak sú to jedny z naj granulí, podľa mňa. A to som teda poskúšala všeličo možné. Z obilných pokladám za topku Science Selective a z bezobilných tieto Beaphar Nature. Veľmi dobré sú ešte aj Cunipic Alpha Pro. Ak by ti králiček nechcel papať lisované, tieto extrudované Aleš vyložene vyšňupe. Len ponorí hlavu do misky a už nie sú. :D Ja mu miešam Cunipic+Beaphar Nature teraz.
  29.8.2017 13:22simatko155
  SindyEM:
  Díky, Sindy. Moje Žofka moc ráda papá Beaphar care+. Ale Nature bude určitě lepší. :-))))
  29.8.2017 13:30Abigail
  Dobrý den, je možné že má můj králíček zácpu ?
  Žere, pije a běhá, ale dnes nemá v záchůdku ani jeden bobek
  29.8.2017 13:47helka
  Ahoj všem. Všimla jsem si, že se tu často rozebírá téma obilných a bezobilných granulí. Je nějaký důvod, proč preferovat zrovna ty bezobilné? Chápu, že ty obilné jsou kaloričtější, ale když ušák netrpí nadváhou, můžu mu je dávat? Nebo jsou třeba situace, kdy jsou naopak ty obilné vhodnější?
  - - - - -
  Abigail: králíček určitě zácpou trpět může, a to z mnoha důvodů. Na dálku diagnostikovat nelze, doporučuju návštěvu veta, pokud nezačne bobčit. Ten ti poví víc. Můžeš vyzkoušet i některý postup z odkazu První pomoc na liště vpravo.
  29.8.2017 14:19SindyEM
  helka: Určite mu tie obilné granule môžeš dávať, ak kŕmiš kvalitnými. Ja ale preferujem bezobilné, a to preto že sú "zdravšie" - tj. lepšie nahradzujú prirodzenú stravu králika v prírode. Králik sa v prírode dostane k nejakej obilnine minimálne, len na jeseň, v období, keď dozráva. Je pre neho v prírode len rýchlym a krátkodobým prísunom väčšej energie, niečo ako vytvorenie zásob na zimu. Trávenie králika z fyziologického hľadiska úplne nie je uspôsobené na trávenie obilovín, no a pri konzumácii väčšieho množstva (tj. keď kúpiš zmesku, ktorá je na tých obilovinách vyložene vystavaná), môže mať králiček problémy - tj, vianočky, mäkké bobečky, trávenie nefunguje ako má... čo som čítala americké fóra, tak sa objavili už aj prípady, kedy aj pri konzumácii obilných kvalitných granúl, mali starší králičci časom problémy. Po vysadení granúl a náhrade došlo k zlepšeniu. Je to ale kus od kusu. Niektorý jedinec sa adaptuje skvelo, niektorý nie. Doteraz všetci kŕmili obilnými granulami, a králičci sa im dožívali krásneho veku. Obilovinami ľudia kŕmia odjakživa, lebo kedysi niečo ako "pet králici" nebolo, a človek kŕmil králika tak, aby čo najviac nabral, narástol a mohol ho čo najskôr naporcovať, a na to sú obiloviny super. Preto sme nimi zvyknutí kŕmiť. Takže čo si myslím ja...obiloviny by som úplne nezatracovala, a stravu občas o tú obilovinku kľudne obohatila, ale ak si mám vybrať, či z dlhodobého hľadiska kŕmiť bezobilnými, alebo obilnými granulami. Tak radšej volím bezobilné.
  29.8.2017 14:41helka
  SindyEM: děkuju za rozbor, myslela jsem si, že to tak nějak bude. Moje předešlá králice měla ve stáří problémy se zažíváním, které se zmírnily právě po vynechání granulí. Je ale pravda, že jí ke konci vadilo téměř cokoliv kromě sena. Teď máme 6-ti měsíčního puberťáka. Krmím juniorkami versele-laga a ušák je spokojený. Jen mi přijde trochu hubený. Ale včera jsme byli na veterině (má rýmu chuděra), vetka ho vážila, prohmatávala a neříkala nic. Asi mám zkreslené představy o dobře živených králících...
  29.8.2017 14:50SindyEM
  helka: Versele-Laga sú bezobilné. ;) Ten môj malý šmudloň bol tiež dlho chudší. Kým rastie, tak toľko maska na kosti nenabaluje. Ja by som kľudne primiešala ku granulám to lnené semínko za lyžičku každý deň. Tým mu neuškodíš, je zdravé, dobré na srsť, a trošku ti po ňom možno priberie.
  29.8.2017 17:01Charliee12
  Zdravím, chtěla bych se zeptat, jak často (a pokud vůbec) lze podávat semínka (jako slunečnicová, lněná, dýňová apod.), předem díky za odpověď :-)
  29.8.2017 18:33Jan
  Charlie12 - Ze zmíněných lze podávat lněné semínko v době línání králíka. Ostatní bych raději do jídelníčku nezeřazoval, ale je možné, že je někdo podává :-)
  29.8.2017 20:19leprechaunek
  Charlie12: dýně nevím, ale slunečnice je celkem v pohodě, ale v malém množství, je poměrně tučná. Len můžeš celoročně, nejen při línání - jednak není zdaleka tak kalorický jako slunečnice, jednak nemá vliv ani tak na línání, jako na kvalitu srsti, a hlavně i pozitivní vliv na trávení. Obsahuje slizové látky, které prospívají střevu. Lžičkou dvěma denně, pokud micák bude baštit, rozhodně nic nepokazíš. :)
  - - - - -
  PS, podotýkám, že podávání lnu už je tady ověřené několika místními mlsnými papulkami, takže bez obav :)
  29.8.2017 20:22helka
  SindyEM: ano, VL jsou bezobilné, tak jsem přemýšlela, že bych pořídila ty obilné, aby trochu přibral, ale lněné semínko je asi lepší nápad. Díky :-)
  29.8.2017 22:43Dennie
  Zdravím, má někdo zkušenost s Supreme VetCarePlus Weight Management?
  - - - - -
  Nebo zkušenost s granulemi KIKI Nutri Rod, které by měly být dietní.
  29.8.2017 22:53SindyEM
  helka: Kľudne môžeš primiešať k bezobilným aj kvalitné obilné (napr.Science Selective, Brit). Ako som písala, králik v prírode sezónne tie obiloviny papá, len ich nepapá stále + sú vysokoenergetické, čo je pre mladého vyvíjajúceho sa králička žiaduce. ;) Takže nevidím nič zlé na tom, ak mu tie obilné budeš nejaký čas podávať.
  29.8.2017 23:16Irina
  Dennie: ja je pouzivam, hlavne jako pamlsek, kdyz maji usaci nejake problemy s travenim a nemuzou nic moc krom sena, jsou perfektni, maji v sobe hodne vlakniny a malo tuku, ale pritom i dost zivin, nemusis se bat jich dat vice, a hlavne jsou skvele na traveni a zoubky, muzu jen doporucit
  30.8.2017 00:37leprechaunek
  Dennie: Kiki krmím, oboustranná spokojenost :) Je fakt, že mám "velkého udatného samce", takže k nim dostává porci ovsa, na který byl navíc zvyklý od chovatelky a který miluje... ale jinak se mi strašně líbí složení, a micákovi naštěstí i chuť. Cena je příjemný bonus. Za mě super.
  30.8.2017 09:38Berunkas
  Dennie: u nás taky jedou Kiki, na sciencky se mi vyprdla tak jí je nenutím, naštěstí je hodně senová takže hlady netrpí
  30.8.2017 14:28Anor
  Ahoj, potřebovala bych radu, zkušenost, nebo aspoň psychickou podporu... =)

  Jeli jsme na týden na dovolenou a vypadlo i pražské hlídání. Tak jsme Borise odvezli k mojí babičce, kde má druhou klec a celé patro pro sebe. Měla jsem podezření, že se mu tam pelešila babčina kočka, která má blechy... Tak jsem Borise i klec při příjezdu preventivně nastříkala Arpalitem.
  Přijela jsem po týdnu a pro jistotu Borisovi zkontrolovala kožich a i přes preventivní nastříkání blechy měl. =( Tak jsem ho nastříkala ještě jednou, až byl skoro mokrý. Vzala jsem ho na zápraží a tam jsem ho kartáčovala až než uschnul, vyčesala jsem z něj několik polomrtvých blech. Tak dostal kšíry a ještě 2 hodiny lítal po zahradě, aby z něj kdyžtak zbytek blech vyskákal... Pak jsem mu připravila provizorní bydlení na jednu noc u mamky (bydlí vedle babičky). Všechno zablešené zůstalo u babičky, vzala jsem jen prázdnou přepravku.

  No a dneska jsme vezli Borise zase domů do Prahy. Tak se chci zeptat, jestli máte někdo zkušenost, zda takováhle deratizace stačí. Nerada bych si domů nasadila bleší kolonii =( Boris smrdí Arpalitem až za roh a znovu ho stříkat nechci, abych ho nepředávkovala... Ale zaráží mě, že i přes ošetření na něj ty blechy šly. Případně, jestli by se dalo ještě něco udělat. Převážela jsem jen králíka, přepravku a granule...
  30.8.2017 14:47leprechaunek
  Adél, na nic bych nečekala a zlila ještě celý byt Bio Killem na prostředí. On je to sice taky permethrin, ale ve vyšší koncentraci a je blbost arpalitem vystříkávat podlahy. Plus jestli máte doma něco chlupatého, koberce a přehozy, tak trošku častěji luxujte a perte. V tomhle případě lepší prevence než léčba :(((
  30.8.2017 15:08Anor
  leprechaunek: Jo, to je dobrý nápad. Půjdeme nakoupit zásoby, tak koupím rovnou i ten Bio Kill. Vysavač máme robotický a jezdí nám tu obden, tak to by snad neměl být problém a koberečky má jen Boris ty své pratelné... Tak snad invazi předejdeme. Jako svědí mě úplně všechno, ale štípance nikde nemám, tak je to asi v hlavě... ach jo.
  30.8.2017 15:23leprechaunek
  Jo, o moc víc se toho stejně nedá dělat. Ale to bude oukej, jak to nenecháte usadit někde v prostředí, tak se toho zbavíte. :) Když jsme měli blechy u nás - a to je dotáhly kočky snad ve dvanácti letech ty jo, dřív ani prd - tak se mi usadily na křesle, na kterém mám látkový potah... během půlhodinové večeře totálně poštípaný zadek :-D Super vzpomínky :-D
  To, co píšeš, by mělo stačit. Při nejhorším zaběhněte na veterinu pro nějaký spot-on s jinou účinnou látkou. :)
  30.8.2017 15:54Simatko
  Ahoj, mohl by to někdo konečně rozseknout? Vánočky 1x denně spolu s normálníma bobkama? Někde čtu, že OK, někde ctu, že nesmí být.
  Diky
  30.8.2017 15:58Berunkas
  Simatko: kolik těch vánoček je?
  30.8.2017 15:59Simatko
  1 dlouhá asi 4 cm a tvrdých bobků asi 50 za den.
  30.8.2017 16:11Berunkas
  Simatko: jedna denně je v pohodě, Terez mi to dělávala taky, ale těch 50 bobků je málo nebo já mám extra bobkovýho králíka :D 50 mi jich udělá po pokoji když tam zdrhne
  30.8.2017 16:57L•N
  Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak často mužů dávat lněná semínka a popřípadě jaké množství. Děkuji za odpověď .
  30.8.2017 17:32Simatko
  Berunkas
  Ty jo, to máš jedlika.😀😉
  30.8.2017 20:07Mishulll
  Ahoj, dnes jsem u svého králíka našla takový výrůstek vedle ocasu. Vypadá to jako varle, ale samozřejmě není. Králík je úplně v klidu, žádné změny v chování. Nějaké tipy? Díky
  30.8.2017 21:01Kralikcz
  ahoj chci se zeptat nikde jsem nenašel jestli může králík chia semínka?
  30.8.2017 21:51leprechaunek
  L+N: pokud je bude baštit, tak klidně denně 1 - 2 lžičky.

  Kralikcz: jednou provždy, ne všechno, co je jedlé, patří do králičí tlamy!
  Ani zázvor, ani fíky, ani ředkev, a ne, ani chia semínka. A už se prosím tě mírni.
  30.8.2017 21:59L+N
  leprechaunek - děkuji moc za odpověď. Přeji krásný zbytek večera :)
  30.8.2017 22:18Kralicekmilacekmuj
  Prosím o radu. Můj králíček, 5 let si asi zlomil přední pravou packu, zjistila jsem to až dnes před hodinou, když jsem nahmatala vystouplou kost, jsem úplně z toho zdrcena, zitra jdu na veterinu, co stim prosim dělají ? Neji, trochu pije, ale jen leží, hrabe ale tu lavičku ma pořád schovanou. Díky za odpoved
  30.8.2017 23:31Dennie
  Kralicekmilacekmuj: Já bych s tím jela na králičí pohotovost, pro jistotu. Takže nic jiného nevím. Snad poradí někdo další. Přeji hodně štěstí!
  - - - - -
  Irina: A které ze zmíněných?
  30.8.2017 23:49Irina
  Dennie: jo promin, zapomela sem dopsat ktere, ty Science vetcare healthy weight, ted mam v planu zkusit i ty dalsi dva druhy. Posledni dobou maji usaci totiz furt problem s travenim, mam podezreni ze se uplne nedolecili z roupu, vetka mi dala panacur na tri dny, bobky ktere byli v laborce na roupy mel jeden kralik negativni a jeden pozitivni, pritom je meli oba ( byli videt vajicka u genitalii) hej je tu taky nekdo kdo furt resi nejaky problem s kralikem? ja uz mam pocit, ze nic jineho nedelam, ted zase mene zerou, uplne stejny jako pred prelecenim panacurem, co ja bych dala za schopnyho veterinare ktery mi opravdu pomuze :/ protoze zatim si tam pripadam, ze je to styl pokus omyl...
  31.8.2017 05:16Simatko
  Berunkas
  Tak jsem počítala bobky. Je jich ne 50 ale asi 3x tolik. 😂
  31.8.2017 10:17L
  Zdravím a prosím o radu. Máme tři velké venkovní králíky mazlíky. Mají k dispozici dvoupatrovou klec a ještě samostatnou boudu, kolem výběh. Na noc se celý výběh zaklopí rámy s pletivem, takže nejsou nikdy zavření v králíkárně, volnost a možnost soukromí mají pořád. Jsou to dvě holky a kastrovaný samec, kterému byly kvůli špatnému růstu vytrženy řezáky. V červenci měli rok. Už dřív jsem ráno našla u samce za krkem kousanec. Zahojilo se. Pak ještě několikrát, resp. možná jen stržený strup. Šlo to přejít jako drobnou šarvátku. V posledních dnech je to ale horší, někdo ho prostě v noci hryže. Jsou to jinak kámoši, vzájemně se pucují, odpočívají spolu... Dominantní je jedna ze samic, ale když někoho prožene, jen se tak chvilku pohoní a je zase pokoj. Co se v noci stane, že je ten chudák hryzaný? Hlavně jak tomu zabránit? Mám ještě drobnou teorii na základě pozorování svých domácích zakrslíků, kteří se občas při pucování zaměří na jedno místo a poněkud to přehání – jestli se mu nesnaží místo za krkem se strupem a dezinfekcí až moc důkladně očistit. Ale nevím... Už to ale musí přestat. Děkuji za názor, radu.
  31.8.2017 10:33leprechaunek
  L: já si myslím, že ta tvoje teorie může být vcelku správná, mně to můj micák dělá taky, je schopný mi nohy v záchvatu "opečovávání" rozkousat do krve. Ale co s tím u volně chovaných králíků, to netuším... možná na noc oddělit...?
  31.8.2017 10:43Nastreia
  Králíček miláček můj: ahoj držím moc palce, ať to zvládnete. Zlomená pacinka není zas takový problém, ale záleží kolik mazlikovi je. Moje Leia si ji bohužel zlomila když ji byl měsíc a půl. V období největšího růstu.
  - - - - -
  Bohužel následovalo spousta problémů, skončili jsme u amputace. Ale i bez pacinky běhá a blbne jako by hendikep ani neměla :)
  - - - - -
  Ju, teď koukám, že má 5 let. Záleží jak si ji zlomil, bude narkóza, operace, kdy mu ji zpevní šroubky nebo jiným způsobem, bude to dobré, neboj. Jen budete chodit často na antibiotika a léky na bolest
  31.8.2017 14:33sheloveschoco
  zdravim vsechny, poradite prosim nejake kvalitni granule pro kralicka? Pani chovatelka krmila BERKEL KRAUTER LIGHT - na to mi vsak veterinarka rekla, ze nejsou vhodne, protoze maji velky obsah vapnniku a vojteskove moucky, ktera je nevhodna. Dala mi vzorek SUPREME VETCARE PLUS, ale ty mi usak odmita jist.
  31.8.2017 15:13leprechaunek
  sheloveschoco: podle věku králíka. Pokud je to mrně, tak junior granule, tuším od půl roku výš se dávají dospělácké. Obecně se značkami Care+, Brit, Nutrin, Science Selective, Oxbow, Cuni Complete nebo Kiki nešlápneš vedle.
  Většina je tady v shopíku, některé jsou i v obchodních řetězcích snadno k sehnání - Science Selective, Brit, Nutrin.
  http://obchod.kralici.cz/k4-krmivo-granule.aspx
  - - - - -
  Jinak paní doktorka měla pravdu, že Berkel není zrovna nejvhodnější, ale Vetcare jsou veterinární dietní granule za brutální cenu, ty jako nejsou potřeba taky :)))
  31.8.2017 15:31Zajuška
  Ahojte, viete mi niekto, kto chodi s kralikom na uvl do Brna ku Jeklovi/Haupmanovi, poradit? Potrebujeme sa objednat na brusenie zubov, ale oni uz na uvl nie su, ako som zistila.. Vie mi niekto (aj v ss) poslat kontakt na ich novu ambulanciu?
  31.8.2017 16:03Jutta
  Zajuska: V nové ordinaci budou Dr. Jekl a Dr. Hauptman fungovat až od října.
  31.8.2017 16:43Zajuška
  Jutta - Fuu.. a dovtedy :(..? Vobec nerobia? Vsak budeme mat polmetrove zuby..
  31.8.2017 16:57TP
  Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenost se soužitím králíka a pejska, konkrétně mopsíka? Máme ročního králíčka a přemýšlíme o štěňátku... Děkuji. :)
  31.8.2017 17:02Ivuchna
  Irina: Ahoj. Promiň, že jsem se tak dlouho neozvala. Jak jsem procházela archiv,tak my dvě řešíme problémy s ušáky, jak přes kopírák. Roupy,strupy,plísně a teď i to, že žerou méně. Moje Yoko naprosto to samé a teď nově frká a tečou ji oči,tak davám kapky. A k tomu mi méně žere zeleninu. Se divím,že jsme se u Rašky ještě nepotkaly;)))
  31.8.2017 18:17L
  Zajuška: V ordinaci na VFU je po MVDr. Hauptmanovi MVDr. Černochová. Pokud by byla třeba extrakce řezáků, tak je nezkušená, ale broušení zvládne. Dr. Hauptman říkal, že jen co dobudují vlastní ordinaci (někde na Mojmírově náměstí), Dr. Černochovou si tam stáhne taky. Pak už nemá smysl na VFU s králíky chodit.
  31.8.2017 18:32Zajuška
  L - dakujem, to mi povedali, ze je tam ona, len moja zajuska je specificky pripad na narkozu, tak nechcem riskovat..Radsej pockam na Dr. Jekla, ci Hauptmana..len je to este hodne daleko.. Skoda ze aktualne nerobia vobec..

  Btw, Dr. Cernochova, je ta lekarka s kriklavo cervenymi vlasmi? Lebo jednu Dr. som tam registrovala, ale neviem ci je to ona..
  31.8.2017 18:40L
  Zajuška: Nevím jestli je to ona. Taky jsem tam doktorku s těmi křiklavými vlasy jednou potkala, dělala přijímací vyšetření králíka. Taky to bylo kvůli zubům a mluvila "celkem zasvěceně" :), tak možná ano.
  31.8.2017 19:15bibiannaa
  Ahoj , chtěla bych se zeptat jestli máte někdo fígl nebo radu jak na ospalky. Mám teddy beraničku a má každé ráno šíleně očka a chlupy okolo od zalepenou od ospalek. Pořídila jsem si na to tu vodičku od trixie , ale prakticky to nepomáhá a ještě ke všemu se mi králinka hrozně cuká tak mám strach abych jí nevypíchla oko .. :(
  31.8.2017 19:47Hájenka
  Mohu se zeptat zda se může zakrslí králíček spřátelit s kočičkou.Doma máme kocourka,je to velký mazel je mu 12 let a spřátelil se už normálním králíkem a andulka s papouškama.Slyšela jsem ,že jsou zakrsláči temperamentnější a kočky by je mohli zakousnout.Děkuji,za odpovědi:)
  31.8.2017 21:02Tygrinka
  bibiannaa: Nechala bych oči zkontrolovat veterinářem. Je také možné, že jí dráždí delší srst okolo očí, ta by se pak musela pravidelně zkracovat.
  31.8.2017 22:52NinjaMozzie
  Hájenka: Podle mě jde o povahu obou zvířat a taky o to, v jakém věku králíčka je budeš seznamovat. Já takhle seznamovala s kocourem mámy v té době už dospělou, skoro 3kg velkou králičici a ta byla na kocoura strašně zvědavá a spíš to byl on, kdo se bál. Ale když jsme poté seznamovali druhého, malého králíčka, tak je pravda, že kocour ho naháněl a králíček má i teď v dospělosti od něj odstup. Ale jezdíme tam cca 1 za měsíc, vždy na víkend, takže nemají dostatek času si vytvořit nějaký hlubší vztah.
  31.8.2017 23:46Irina
  Ivuchna: no ja tam pujdu zitra nejspise k Raskovi, zanest bobky, jeste uplne nejsem rozhodnuta ci vzit kralika, ale nejspis ne,nic novyho by mi asi nerekli, ty tam mas kdy cestu? :D Tak me napadlo, odkud mas usaka? ja ho mam z Petcentra, ale ty roupy maji asi posl. 4mesice, hadam nez jsem na to prisla, a druheho jsem porizovala v breznu nekdy, tak to by s tim souviset nemelo, ale je to zajimavy a ty jak lecis? ja asi zkusim prolustrovat net jak se dokonale zbavit tech roupu, oni totiz meli vsude vajicka ze spodu, tak jestli si to zas na sebe neprenesli zpatky, protoze z vnejsku jsem je nijak neosetrovala ted, jen vnitrne meli ten panacur a dneska sem se bavila s pani, co by mela o kralicich neco vedet a napadlo ji, ze mozna zkusit neco jinyho na preleceni nez ten panacur, muj tip je, ze za to fakt muzou ty roupy i to skrabani, protoze jak jsem je prelecila vsechno se zlepsilo, jinak mam jeste napad, ze zkusim emanox, ma celkove pusobit preventivne proti kokcidioze i jako lecivo proti ni, ale je ciste prirodni, jen bylinky a ma pusobit i na zazivani, uz me ty problemy se zazivanim fakt nebavi, rada bych jim nekdy dala neco cerstveho, nebo nejaky dobry mlsek, nebo alespon granule, ale nemuzu davat nic, aby se to jeste nezhorsilo, tak bobci jsou furt na diete :/
  - - - - -
  scheloveschoco: Berkel krmi spoustu chovatelu, kteri maji pocetnejsi chovy kraliku, spatny nebude, odchovavaji na nich a krmi s nimi spoustu let uz, ale je jich vic typu, ja s nimi zkusenost nemam, ale co jsem se divala na slozeni taky se mi uplne nezamlouvali, ale verim ze spouste kralikum muzou vyhovovat (me treba jedna chovatelka vystavnich kraliku doporucovala light radu-pro dospele) ale kdyz ma clovek jednoho usaka, kteremu by rad dopral tak je fajn vyzkouset, treba par znacek z tech ktere tu leprechaunek zminila a sama uvidis ,co mu pojede nejvic :)teda krom Nutrinu ( ten ja nedoporucuju) supreme vetcare je spis rada veterinarni, muze se s ni krmit ale prijde mi to pro usaka zbytecne, presne jak pise Leuprechanek,jinak Supreme Vetcare je super znacka ale pokud kralikovi nechutna tak zkus jinou :)