od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Květen v roce 2019
 • Zobrazuji 120 zaznamu.
 • 2.5.2019 10:06Teddy1803
  Zdravím, chtěla jsem se zeptat zda tady má někdo zkušenost s Veterinární nemocnici v Opavě a jestli je spokojen? A ano vím že je to tady na této stránce ve "veteriny", ale jen chci vědět zda má někdo zkušenost
  2.5.2019 14:55Verča 1
  Zdravím, mám doma zakrslého králíka 7 týdnů můžu mu dávat větvičky ze stromu už? Popřípadě jaké děkuji.
  5.5.2019 10:27chovatelka
  Ahoj vespolek! Náš králík (nebo králina?) má obrovský podbradek. Mám to nějak řešit? Dík za rady.
  5.5.2019 10:58Ládík
  KristyL - my používáme octový čistič Ringo natur.Je trochu silnější než normální ocet a skvěle čistí i desinfikuje.
  5.5.2019 12:59Kájula
  Dobrý den, potřebuji poradit. Mám roční králičí samičku. Vůbec se nedá vzít z klece ani z pokoje, tam ji deset minut lovín za skříní. Vrčí, škrabe, klidně i kousne. Já bych ji tam nejradči nechala ale když jedeme na kroužek (králičí hop) tak ji potřebuju dát do přepravky, nebo k veterináři, nebo prostě do venkovního výběhu. To je první velký problém. Druhý je ten, že mi bobkuje a čůrá po postely, "vyhání" mě z postele a mám pocit že si myslí že ona je ten, kdo o všem rozhoduje. A to není dobře, jenže já nevím, jak to změnit. Budu strašně moc ráda za jakoukoliv radu, u ž jsem zoufalá.
  6.5.2019 09:37Daniberu
  Kájula: Tvoje samička evidentně patří mezi tu většinu králíků, kteří nesnáší nošení na rukou. Vrčí, škrábe a kouše právě proto, že se obává dalšího přenášení. Snaž se to proto omezit jen na naprosté minimum. Netahat z klece, nechat ji, ať si z ní vyskočí sama, zpátky ji lákat třeba na granule. No a králičí hop? To mi v tomto případě připadá, mírně řečeno, nevhodné. Co se týče té postele, tak to je také klasika. Nepouštět ji tam, nebo postel přikrýt igelitem apod. Každá rada drahá :(. Já sama králíka do ložnice pouštět nemusím, ale sedačku mám v permanentním ohrožení :).
  Nevím, jak dlouho králindu máš a jestli se její chování změnilo až teď. I to je možné. Mláďata si někdy nechávají leccos líbit a co se jím nelíbí dají znát až v dospělosti. Často se ale takto jejich chování mění už v pubertě, a ta by měla v roce spíš končit. V každém případě bude chvíli trvat, než získáš zpátky její důvěru a přesvědčíš ji, že se tvé ruky nemusí bát. Doporučuji ji zatím ani nehladit.
  6.5.2019 14:15Kristen
  Ahoj všichni,za týden jedeme na před operační vyšetření k mvdr. Lietavcové kvůli kastraci.králindě je 6let,mám jí jako dítě,vypiplanou od miminka,kdy jsem jí našla na ulici,a já nevím,nějak mě to bere a skoro nespím
  6.5.2019 21:44sofiteddy
  Zdravím, králíček už se nějakou dobu drbe, má vytrhaných několik chlupu v místech za ušima, nq lopatkách a teď i kolem oka. Sem tam se objevují malé bílé lupy. Má s tím někdo zkušenosti?
  8.5.2019 18:25Ládík
  Kájula - náš králík taky nesnáší zvedání a tak ho prostě nezvedáme.Možná by se dal na zvedání zvyknout od maličkého králíka,ale my jsme si ho brali jako sedmi měsíčního a to už měl v některých věcech svou hlavu.Trvalo mu docela dlouho než si na nás zvykl a ze začátku taky vrčel a škrábal když se mu něco nelíbilo.Nyní již má skoro čtyři roky a uklidnil se.Jen když mu shám do sena které zrovna jí tak trochu zabrblá.Za ty roky už ví co může čekat od nás a my od něj a tak spolu dobře vycházíme.Určitě bych ho ale netlačil do něčeho co dělat nechce - třeba ten králíčí hop.
  8.5.2019 19:19ctulka
  Kájula Ládík Ti to pěkně napsal. Já ještě přidávám naši zkušenost s Bobkem. Když chceme někam jet,tak ji nalákáme na jablíčko do klece,tu potom zavřu,aby nemohla vzít roha,potom vrchním otvorem dám přepravku do klece a to už nemá možnost utéci,takže ji šupnu do přepravky. Většinou to pomůže,ale ted si už našla způsob,jak by to šlo mne převést.Takže jsem už musela přepravku víc dát na kolmo,aby nemohla vyskočit,ale dnes byla tak zvědavá,že se snažila zjistit,co se to s ní zase děje. Ony se mi dvířka klece otevřely a tak mu to šlo. Doma zase nechtěl z klece ven.Takže pampeliška pomohla :-) A můj názor je ten,že králičí hop není zrovna to pravé přirozené pro králíčka
  8.5.2019 20:32jana53
  Kájula _ tu postel si nejak zajisti, kdyz nejsi doma. preklizkou http://www.kralici.cz/alba.asp?AB (dole), nebo tam privaz pletivo https://www.obi.cz/dratene-a-pletene-pletivo/pilonet-middle-svarovana-sit-60-cm-x-10-m-poplastovano/p/4391967 maji ruznou vejsku, 40 - 80cm. kralici pletivo ne, to je manipulace jak s krajtou, ktera ma bodliny. postel je TVOJE a to musi respektovat. kdyz je zpupna, tak ji shod. misto kraliciho hopu na ksirach ji dej prekazku mezi dvere.
  9.5.2019 09:10ctulka
  Kájula Ještě dodatek. Aby nám neskákala na sedačku a dělala potřebu,tak jsme mu dali ještě externí záchudek na sedačku. Potom jsme ho postupně dávali na zem a ted už je to ok.
  - - - - -
  Holky, co to má znamenat ta písmena, moc se zprávě nechtělo ji dát na králíčky
  9.5.2019 20:00jana53
  sofiteddy _ nejspis plisen. podle rozboru steru veterinar urci, cim mazat atd.
  10.5.2019 11:34Simča 99
  Dobrý den, mám rok a půl starého zakrslého králíka a začal si najednou vyhrabávat celý záchod ven. Nevíte někdo proč to dělá? Před tím to nedělal. Díky za odpověď
  10.5.2019 14:17Welwetka
  Dobrý den, mám možnost zachránit jednoho velkého králička ( nyní mládě ) - původně na maso. Ráda bych si jej vzala, avšak potřebuju poradit ohledně ubytování. Máme malý byt, v něm už 5 zvířátek, bohužel na velkou králíkárnu není místo, mám ale možnost jej mít na zahradě.
  Chci se ale zeptat na to, když bude králíček celoročně ubytován venku - hlavně přes část dne, a večer. Jestli i v zimě, když příjdu domů, si ho mohu brávat dovnitř, aby s námi byl v bytě, a na večer ho dát zase do králíkárny ven. Jestli se nám ušák i přes to ochlupí natolik, aby v zimě to venku zvládl. S králíčkama nemám zatím žádné zkušenosti, takže si ohledně tohodle nevím rady. Nerada bych mu ublížila, nechci aby v zimě venku trpěl, ale zároveň kdykoliv budu doma, chci si ho brávat k sobě domů, aby tam s námi byl:) V létě bude mít velký výběh na zahradě :) Tudíž hlavně řeším tu zimu. Děkuji za informace!
  10.5.2019 20:57Ládík
  Welwetka - králík v králíkárně venku s patřičným výběhem bude daleko spokojenější než v bytě.Ale dávej pozor by se ti nepodhrabal.Návod jak udělat takovou králíkárnu je na internetu plno.Co jsem já četl tak ale není dobré v zimě brát králíky zvyklé venku do vyhřáté místnosti a pak je dávat zpět.Ty prudké přechody jim nedělají dobře.Může z toho onemocnět a uhynout.Představ si že bys ty běhala celý den venku na mrazu v péřové bundě a pak tě někdo vzal do bytu a ty jsi v ní zůstala sedět ve vyhřáté místnosti.Prostě když máš ušáka chovaného venku tak přes zimu ho nebudeš pouštět do baráku.Ale po zbytek roku by to šlo - snad ti napíše někdo kdo má s tímhle více zkušeností.
  - - - - -
  ještě dodám - musíš se rozhodnout jestli ho budeš mít doma a nebo venku v králíkárně.Pokud ho chceš mít většinu dne venku a večer si ho vzít domů a pak ho dát zase do králíkarny tak to je podle mne týrání zvířat.Venku bude -15 a ty ho vezmeš do místnost kde je 24 stupňů? A pak ho zase večer dáš do králíkarny?Vždyť to je rozdíl kolem čtyřiceti stupňů!!! Králík pokud bude mít králíkárnu tak venku trpět nebude protože když mu je zima tak se zvrtá do slámy kterou musí mít dostatečně podestláno.Ale při tahání z mrazu do tepla a zpět rozhodně trpět bude a nakonec ti onemocní a umře :-(
  11.5.2019 12:24ctulka
  simča 99 Nám to Bobek dělá taky. Částečně nám pomohlo mu dát trochu sena,aby se zaměřil na něco jiného a hrabal se v seně. Taky nám to dělává víc na jaře,asi hormony, nebo nějak mu přerušit hrabání záchudku. Nám to s oblibou začne dělat,když se díváme na telku,potvůrka jedna.
  - - - - -
  Welwetka A pamatuj,že králíček by měl být chráněn i zhora,aby na něj nemohla káňata a pokud by jsi mu dělala ohrátku,tak aby byla dostatečně vysoká a pevná, protože by se na něj mohl dobývat např. pejsek nebo jiné zvířátko, i když třeba jen ze zvědavosti
  11.5.2019 17:37Zajicmi6
  Čaute :) nikde jsem nenašel v diskuzi problém tukových bouli. U nasi kralicice (půl roku) se objevila boulivka velká jako špička malíčku. A lze ji tlakem posouvat pod kůži. Předpokládám že je to tuková boule, je to něco vážného nebo jen kosmetika. Popr. Máte nějakou radu jak se jí zbavit? Např rozmasírovat? Předem dík :) eventuálně z čeho tyhle boule vznikají? :)
  11.5.2019 17:42Gabuna
  Dobrý den mám dotaz co kralikovy chybí že hrabe v boudě do spodku klece
  11.5.2019 17:53Salla
  Gabuna: nic. Je to kralik. Kralici hrabou.
  11.5.2019 18:10Gabuna
  A co mu chybí když kouše do klece..
  11.5.2019 19:25Veronika5
  Gabuna: Možná se nudí, nebo chce ven.
  12.5.2019 12:57Megg
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli nevíte jak naučit králíčka jíst zeleninu? Chovatelka mi řekla, že mám začít se zeleninou, až jí budou 3 měsíce, takže občas zkouším, ale zatím bez úspěchu - teď už jí jsou čerstvě 4 měsíce. Dávala jsem jí mrkev, okurku, papriku, jablko a římský salát - ani to nezkusí, jen očuchá a nechá to ležet... Zkouším jí podávat z ruky (pamlsek si normálně z ruky vždy vezme), nechávám jí to v misce, kde mívá granule, nakrájené na kousky. Mrkev jsem nechala v kleci i celý kus, aby mohla hlodat a nic, radši se celý den cpala senem. Jediné co zatím snědla bylo pár kuliček hrášku, ale to nevím, jak moc jí můžu dávat. Jinak teda běžně má k jídlu seno, ráno a večer trochu granulek, občas větvičky jabloně a kořeny pampelišky a petržele. Přijde mi to strašně zvláštní, vůbec by mě nenapadlo, že by si tu zeleninu nevzala, kupuji vždy pěknou, čerstvou. Děkuji moc za rady nebo zkušenosti.
  12.5.2019 14:43Gabuna
  Dobrý den jakou zeleninu kralikovy můžu davat
  12.5.2019 15:05Cranberry
  Megg- Třeba se jí to nezdá, když všechno ostatní co jí je suché a tohle je všechno mokré. Zkus jí dát něco, co zná jako sušené a žere to, ale v čerstvé podobě (pampelišku, složky sena...), nebo zkus ovoce, to možná bude lákavější (králíci milujou banány). Ještě to nezná tak je k tomu skeptická, pořád zkoušej
  - - - - -
  Gabuna-
  http://www.kralici.cz/pages.asp?f=krmeni#zelenina
  máš tam všechno
  12.5.2019 15:14Lilinka3
  Megg-😅 taky mám ten problém
  12.5.2019 15:22Gabuna
  Co mam dat kralikovy když mě kejcha
  13.5.2019 12:14zerva
  Dobry den,nedavno sme se s kralickem stehovali zazil dlouho cestu autem.Tu zvladlu v pohode ale v novem byte nechce vubec zrat seno,zere jen kranulky..Ktomu se nechce uz vubec mazlit .V novem byte sme uz mesic a porad zadna zmena.Muzete mi prosim poradit..:((
  13.5.2019 17:50Terys
  Ahojky, po dlouhé době jsem nahrála pár fotek do alba naší paní králindy Ellie :)
  http://www.kralici.cz/alba.asp?a=24931
  14.5.2019 14:32Ondřej
  Ahoj, měl bych dotaz, ohledně sena, které by jste mi doporučili? O víkendu si jedeme pro zakrslého králíčka a tak mi jde o seno doporučené pro 8 týdenního králíčka.
  14.5.2019 20:27Candík
  Ondřej: každému králíčkovi chutná něco jiného, musíš zkoušet. Jsou to mlsouni. :) Nám chutnalo seno Králíci.cz ale nevím, zdali je na skladě. Podívej se tady do obchůdku, je tam spoustu druhů sena. Některý králíček má rád seno jemné, jinému musí trochu "křupat" a mít v něm i silnější stébla.

  https://obchod.kralici.cz/k3-krmivo-seno.aspx
  14.5.2019 21:07Ondřej
  Candík: To je právě to, že jsem koukal do eshopu a je tam toho plno tak něco zkusím, dle doporučení tady na kralici.cz by to mělo být ze zvýšeným počtem vápníku tak zkusím něco s jetelem nebo pampeliškou.
  15.5.2019 16:16Larry
  Tak zitra nas ceka vysetreni z ktereho mam strach
  16.5.2019 10:52Vlnatka
  Zerva: zkusila bych mu dát méně granulek, ať ho hlad donutí žrát seno. My když jsme se přestěhovali do nového, tak náš králíček byl takový smutný a bez života. Šlo vidět, že si nemůže zvyknout, ale po čase se to zlepšilo. Dej mu víc času a snažte se s ním více mazlit, ať nemá pocit, že je v novém prostředí sám.
  16.5.2019 10:57Kapučíno
  Prosím o pár rad ohledně puberty. Pár témat jsem tady už pročetla, ale možná ještě pomůžete. Mám samečka, 4,5 měsíce a už měsíc je to celkem šílené. Je mnou jak posedlý, kdekoliv se objevím, hned běží za mnou a čuchá mi nadrženě k nohám. Pronásleduje mě na každém kroku. Sedí kousek od místa, kde stojím a sleduje mě. Když je možnost hned dotírá na nohy. Plyšák ho nezajímá. Škrábe na dveře, když se zavřu do pokoje. Ráno když mu dám krmení, tak ho to ani nezajímá a hned je zase u mně. Musím ho zavřít do klece, jinak by se ani nenajedl. Jak dlouho myslíte, že to v tomto stádiu bude ještě trvat? Popřípadě, kdy začít přemýšlet nad kastrací? Děkuji za rady
  16.5.2019 16:54ctulka
  kapucino No u nás se děje přesně, to co u vás, jen Bobek má skoro 5 let. Před tím to bylo občas,ale ted je to síla. Máme jej puštěného, ale někdy jej musím zavřít do klece, protože jsem nemohla udělat ani krok. Třeba i někde leží a jen přijdu já,tak se už po mne sápe. a bohužel je i dost cítit. Bobek má svého plyšáka , takže když Bobka vidím, jak to s ním cloumá,tak jej na něj dám,aby se mu ulevilo, ale někdy je to síla. A kastrace vzhledem jeho postižení nepadá v úvahu I když nejsem příznivec kastrace, tak se to musí udělat a oni se potom zklidní. Asi bych se poradila s vetem,který by vašeho králička kastroval kdy by to bylo nejlepší.
  17.5.2019 10:10Luke44
  Ahoj všichni, prosím o radu. Mám doma dvouměsíčního teddy králíčka a je tu necelý měsíc. Od začátku poctivě čůral do záchodku, ale bobky dělal i jinde po kleci. Brzy jsme ho začli pouštět po celém pokoji klidně na delší dobu (byla to chyba?) a králíček sem tam udělal někde bobeček (málo), ale jinak opravdu do klece. Ne všechno do záchodku, ale i po kleci, tak jsme to vždy sbírali a dávali do záchodku. Naučil se ale skákat na gauč, což nám vůbec nevadí, ale začal na něm dělat bobečky a teď se přidalo i močení. Máte nějakou radu, jak ho to odnaučit? Zatarasila jsem mu výběh, má ho teď menší, na gauč se teda nedostane. Můžu nějak docílit toho, aby zase časem mohl klidně na gauč bez toho, aby tam močil a bobkoval. Bobkoval opravdu hodně. Ještě se chci zeptat, jak často vyměňujete peletky? Děkuji moc za jakoukoliv radu.
  17.5.2019 12:52jana53
  ctulka _vetsinou smrdi "pohlavni kouty", zkus mu je vycistit
  18.5.2019 11:31anonym_01
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat co dělat když nám králík ohryzává zeď. Co s ním máme dělat? Předem děkuji za odpověď
  18.5.2019 14:31Ema D
  Dobrý den, je zde někdo, kdo chová více než jednoho králíka v jedné kleci? Pokud ano, jakého pohlaví jsou tito králíci? Jsou kastrovaní? Jsou příbuzní?
  - - - - -
  Neplánuji je takto chovat, pokud si nějaké pořídím, ale někdo jiný mi tvrdí, že v případě dvou sester by takovéto soužití nevadilo. Děkuji za odpovědi.
  19.5.2019 01:02Merlouska
  Ema D: ja mela kdysi dva kraliky v jedne kleci. Nepribuzni, vekovy rozdil asi pul roku, kastrovany samec + nekastrovana samice. Klapalo jim to spolu bajecne, v zivote se nepoprali.
  Kamaradka mela v jedne kleci dve samice, sestry. Taky ji to fungovalo dobre.

  Jenze nikdo ti neda zaruku, ze to bude fungovat i u tvych dvou kraliku. Protoze jeste nejaky roky predtim jsme dali do jednoho venkovniho vybehu dve (nepribuzne) samice a ty se servaly.
  No a i tady se najdou lidi, co maji ruzny zkusenosti - u nekoho se ti kralici snesli, u nekoho ne.. vicemene bez ohledu na pribuznost nebo pohlavi (i kdyz dva samci jsou problem asi prakticky vzdy).

  Takze zkusit to muzes, ale zaroven je potreba mit pripravenou i variantu dvou kleci, pokud se kralici neshodnou. No a taky pokud uz by meli zit spolu v jedne kleci, tak 120cm klec je absolutni minimum.
  19.5.2019 19:27Ronja
  Naše roční samička staví hnízdo, samečka nepotkala, tak to asi bude falešná březost. Jak s tím naložit? Hnízdo staví v záchodě. Uklidit nebo nechat? A bude tam chodit čůrat? Díky
  19.5.2019 19:44Gabuna
  Dobrý den mám dotaz co mám dát kralikovy aby přestal kejchat
  19.5.2019 20:51Einka
  Zdravím. Chtěla bych moc poprosit zdejší povolanější odborníky o radu.:)
  "Zachránili" jsme postaršího ušáka z nevhodné péče příbuzných, které nebavil starý králík se spoustou problémů a nezájmem o zábavu.:/
  Když jsme králíčka dostali, pajdal na levou nohu. Nyní se dostal do stavu, kdy se občas ani sám nezvedne ze sedu na zadek, kdy má nohu nataženou nešikovně pod sebou.
  Při okamžité prohlídce králíčkova "podvozku" jsme se zděsili. Kolem přirození a ocásku a na bříšku měl opravdu ošklivé, smradlavé chuchvalce chlupů, moči a výkalů a sena. Samozřejmě jsme ihned zkusili co šlo omýt horkou vodou, co šlo odstřihnout opatrně ostříhat, dávali jsme pozor, abychom ušákovi neublížili, takže sem tam malý chuchvalec zůstal, ale alespoň jsme ho trochu umyli.
  Při bližší prohlídce levé nožičky, na kterou pajdá, jsme zjistili, že pohyblivá je perfektně (párkrát se nás pokusil kopnout a nožkou cukal, když jsme na ni nešikovně chytli), ale zároveň, že má na ní ošklivé otlaky, už trochu do růžova, nejspíš slabounce krvavé.
  Chtěla bych se zeptat. Kvůli práci se dobrý týden s ušáčkem nedostanem na veterinu, opravdu není kdy.:/ Máte někdo nějaké rady, jak nějak šetrně králíčkovi třeba nožku ostříhat/oholit, pořádně se podívat na otlaky a oděrky, případně čím je ošetřit v domácích podmínkách?
  Momentálně se ušákovi dostalo péče ve formě osvobození z klece plné tvrdé podestýlky z pelet a odporných vrstev výkalů, do klece jsme mu dali ručníky, v naději že mu trochu uleví od tvrdého povrchu na ty otlaky. Zkusili jsme pod ně i molitan, ale ušák se na tom strašně bál hýbat, jak to bylo měkké. Ostříhali a omyli jsme, na co jsme si troufli, abychom ušáčka neporanili.
  Plánuju ob den proceduru zopakovat, zkusit ušáčka znovu jemně omýt a podívat se, jak vypadají nožičky, ale budu ráda za každou radu, co ještě pro něj můžeme udělat, než se mu dostane veterinární péče.
  PS: dva ušáčky už jsme dříve doma měli, takže samozřejmě zajišťujeme i přísun vody, sena a kvalitních granulí.:)
  Díky za každý postřeh, jak králíčkovi ještě ulehčit důchod, než ho vezmeme k panu doktorovi, který určitě poradí a ošetří nejlíp.:)
  20.5.2019 00:58Merlouska
  Einka: je super, ze jste se o usaka postarali. Snad se vam podari ho dat brzo do kupy a stravi u vas jeste par krasnych roku :-)
  JInak zkusenosti nemam, takze ani rady, ale mne to docela zni jako ze postupujete spravne. Co se tyce otlaku, tohle jste videli?
  http://www.kralici.cz/pages.asp?f=otlaky
  20.5.2019 09:18jana53
  Einka _ klidne bych mu ten zadek dala pod sprchu, at se to poradne vodmoci, pak ho vysusit, treba i trochu vyfenovat a nemusi se stresovat kazdej den, vycisti se to najednou. na packu: pantenol, indulona s mesickem, hermanek s necim kombinovat - vysusuje, jeleni luj..., zkratka hojivou masticku (odkaz merlouska). kdyby se vam povedlo packu zavazat, bylo by to fajn, ale asi si to hned strhne. kdyby byl kousek koberce, dat pod rucniky, nebo udelat sendvic a nacpat do staryho povlaku polstare, aby to nerozhrabal a nesedel zase na zemi.
  preju hodne uspechu
  20.5.2019 14:15Einka
  jana53, Merlouska - Díky moc za rady a přání.:) Nicméně ušáček přestal chodit úplně, takže jsem si vzala dovolenou a šupajdila na veterinu. Paní doktorka si původně myslela, že má snad zlomenou pánev, ale to se naštěstí na RTG nepotvrdilo. Takže podezření je na nějaký otok, zánět nebo při nejhorším encefalitozoonóza. Ty nožičky a bříško má spíš prý jenom podrážděné kvůli tomu, že se nemohl kvůli bolesti sám pořádně umýt a má tam teď nějaký asi zánět, nebo podráždění kůže, ale problém s nožkou způsobuje primárně páteř/pánev. Paní doktorka nám dala léky na každou variantu a vzala krev, takže Panacur, něco od bolesti a antibiotika, plus ušáček tak nějak sám od sebe pouští moč, tak něco na zlepšení situace s močovým měchýřem a ledvinami. Máme ho každý den pořádně umýt a vysušit a budeme dávat léky a snažit se rozmlsávat dobrotkama, nějak začal ztrácet zájem o jídlo - jedl jenom tehdy, když jsme mu ho vrazili přímo k nosu, sám od sebe si nedá, jakoby ho to "nenapadne", nebo se na to nějak necítí.
  Máte kdyžtak někdo zkušenosti s něčím podobným? Vím že vyhlídky nejsou úplně optimistické, ale doufám, že ušák si ještě nějaký ten rok alespoň v relativním zdraví užije.:)
  20.5.2019 14:53Monicka
  Dobrý den co mám dělat kdyz mě králík kejcha
  - - - - -
  Mám takovéj malej problém jak si mám naučit králíka aby se nebyl a dal se normálně chytit
  20.5.2019 15:22Merlouska
  Einka: drzim palce, at mu lecba pomuze a usak muze jeste vesele hopkat. Mas tuseni, jak asi je stary?
  20.5.2019 16:46Einka
  Merlouska: kolem šesti let, takže myslím už trochu senior, ale snad má ještě pár let před sebou. :) Po medicíně Zatím trochu ožil a je víc zvedavej, tak snad to zabere. :)
  20.5.2019 18:58jana53
  Einka _ rozcvachtat kousek bananu s vlockama - tomu by nemel odolat. jednoduchej cukr z bananu by mu mel nastartovat traveni a mel by mit hlad, vlocky zajistej kalorie. maly kousky ovoce a zeleniny, aby si moh vybrat. granule bych davala, co sni. az zacne jist normalne, tak ubrat. nenechavala bych ho jen v kleci: udelat mensi vybeh a vypolstrovat hadrama, starym kobercem, aby se trochu hejbal a rozpohyboval streva.
  to je hrozny, co nektery lidi dokazou udelat ze zviretem...
  20.5.2019 20:14Einka
  jana53 - zatím to vypadá že se trochu rozpapal, zkoušíme občas jablíčko, sem tam si zobne pár granulek i sám od sebe a seno občas taky dá sám. Akorát nožičky má pořád hozené jakoby bokem, vůbec na nic nestojí a nesedí, vlastně jen leží a nožky má do strany. Dneska jsme ho "sprchovali", mělo to velký úspěch.:) Dostali jsme nějaký antiparazitní šampon, tak třeba pomůže časem rozmočit i ty chuchvalce, když to zopákneme aspoň obden. Navíc ušáka mokrý nohy trochu nutí se čistit, i když mu to moc nejde, nemůže si sednout jakoby "na zadek", tak se čistí vleže. Nicméně jedna nožka je vidět po omytí že je dost olysalá a hodně zarudlá i s malou rankou sem tam, tak podezírám že zdroj bolesti bude spíš tam, a ne přímo v páteři.
  Nemáte někdo nějaký tip čím to ušákovi třeba namazat, aby se to trochu zhojilo a zklidnilo, a aby nevadilo že si to ze sebe pak olíže? Ten antiparazitní šampon není od věci, kdyby v tom bydlela nějaká breberka, ale bojím se aby to akorát víc nepodráždilo.:(
  20.5.2019 21:58Tacco
  Dobrý den, máte tu někdo zkušenost s vlastním senem? Potřebovala bych jen vědět jestli se má nechat už suché odležet několik týdnů případně kolik? A nebo jestli se do té doby počítá i sušení? Seno sušíme jen na půdě po trochách, pro dva ušáky a dvě morčata, ale letos bych chtěla udělat aspoň nějakou zásobu i na zimu, minule jsme totiž nevystačili a občas vybírat to nadrobno nasekané slámové seno ve zverimexech je fakt za trest
  21.5.2019 00:28Tygrinka
  Tacco: Ano, už suché, tj. hotové, seno se nechává odležet min. 6 týdnů, než tam proběhnou všechny procesy, a může se krmit. Doba sušení se do těch 6 týdnů nepočítá. Doma občas něco málo také suším, suché seno cca po 5-7 dnech sušení dle toho, jak to schne, dávám do papírových pytlů, do kterých dávám seno načechrané, tam si seno pěkně dojde, a pak přendám do igelitového pytle nebo plastboxu a tam to dle potřeby i mohu trochu namačkat. Teď jsem dostala trochu víc trávy, tak suším a jelikož nejsem na takové množství doma zařízená, tak zrání sena se bude konat ve starých povlacích na peřinu, aby to pěkně dýchalo. Hezky mi to tu voní posekanou loukou :o)
  21.5.2019 09:35jana53
  Monicka _ kdyz je zvire nemocny, je normalni ho vzit k doktorovi
  - - - - -
  Einka _ zavolej ty doktorce, co ho videla, asi ti poradi nejlip. jestli si packu nepokousal, kdyz se ji snazil vycistit? je divny, ze se to nepodarilo rozmocit pod sprchou. ja mela kralika, kterej mel neco se zadkem a zadek se musel koro kazdej den umejt. slo to vyborne i bez samponu a jak byl na to zvyklej, sam mi zadek spulil, abych se tam dobre dostala. cejtil, ze mu myti pomaha. kdyby zustal sedet ve vane, predni packy podlozit treba vobracenym umyvadlem, aby mel ve vode jen zadek a ten mu mnout, asi by to slo lip, nez sprcha. je vsak otazka, jestli se nesplasi a nezacne sebou placat. druha varianta: aby ho nekdo drzel se zadkem ve vode a druhej cistil. zda se mi lepsi, podrzet ho ve vode dyl a vycistit najednou, nez ho znova mejt a susit. kdyz se spatne hejbe, mozna by si nedoved tak dobre strhnou obvazy s mastickou?
  21.5.2019 09:46Simal
  Byla jsem s kralindou na kastraci v HK u MVDr. M. Suchačka. Jsem moc spokojená, žádné stehy, žádné problémy. V ceně i léky - 2500,-
  21.5.2019 11:26Daniberu
  Monička: Pokud "jen" chvíli kýchal a nemá mokrý nos, mohlo se mu jen dostat do čumáčku nějaký prach, kousek sena apod. Jestli ale kýchá pořád, nebo má nějaký výtok z nosu, jdi hned k veterináři. Mohla by to být rýma a tu je nutno léčit. Sama u králíčka nepřejde.
  Naučit ho, aby se nechal nosit, moc nejde. Většina zvedání nesnáší. Pokud to není opravdu nezbytné, nezvedej ho. Ztratil by k tobě důvěru a pak by se nenechal ani pohladit.
  21.5.2019 12:20Kačaba 79
  Můžu králíčkovi dávat vločky a rozinky ?
  21.5.2019 14:22Monicka
  Daniberu- ale když ji chci vzít ven na vodítko tak mě pořád utíká
  21.5.2019 15:07Tacco
  Nemá tu někdo zkušenost s asi plevelem? Rozrazil, nemůžu najít jestli ho ušáci můžou a našla jsem ho v jetelu a trávě kterou máme na seno
  22.5.2019 08:12Einka
  jana53: Včera jsme dali trochu důkladnější koupel a sprchu, drtivá většina chuchvalců co hodně zavazela se nám podařila vystříhat nebo aspoň rozmotat. Byla to dost hrůza, ušák měl do těch chuchvalců vrostlé kdoví jak staré bobky a kousky sena, no prostě fuj. Dostali jsme na to chlorhexidinový šampon na likvidaci breberek, a musím říct že po dvou dnech nožička vypadá krásně, srst se trochu načechrala a spravila, takže už ranky a kůži pěkně kryje, podvozek je pěkně čistý, akorát paní doktorka říkala že ušáka nefénovat, aby ho na citlivé kůži ten horký vzduch nedráždil (a stejně by ten plašák dostal infarkt), takže ho vždycky pořádně vysušíme ručníkem, ale jak to má mokré, zamotá se mu to do těch chuchvalců zas... Je to nekonečný boj.:D Ale v pátek jdeme na kontrolu a paní doktorka říkala, že mu zkusí něco třeba trochu oholit, až bude kůže v lepším stavu, což už určitě je.:)
  Nicméně se potvrdilo, že v pacce problém není. Ušák má levou zadní nožku úplně zkroucenou pod sebe, i když leží na zádech a rovně, levá nožka mu pořád jde vpravo pod bříško. Zkoušela jsem pohmatem, že je snad i malinko hubenější, ale hýbe s ní normálně, umí s ní i pěkně kopnout když už se mu naše osahávání nelíbí. K paní doktorce zajdeme asi až v ten pátek, kdy jsme objednaní na kontrolu, léky na případnou bolest nebo otok má, i antibiotika na zánět, i Panacur na případnou encefalitozoonózu, to by potvrdila až krev co mu vzali.
  Spíš mě ještě napadlo, jestli někdo nemá zkušenosti přímo s tímto, s vychýlením jedné nožky pod sebe? Tím že je tak slabá mě napadlo, jestli mu s ní nezkusit jemně cvičit - třeba ho na ní trochu zašimrat když ho položíme na záda, aby s ní trochu kopal a hýbal, nebo zkusit jemně promasírovat. Jen nevím, jestli by to mohlo pomoct. Paní doktorka říkala že na rentgenu zlomenina není, prý jen nějaké "změny", nevím co přesně si pod tím představit, vypadala že si sama není moc jistá. Neřešili jste už někdo podobný problém?
  22.5.2019 08:48Tomano
  Dobry den, chtel jsem poprosit o radu. Mame 4mesicni samicku kralicka. Vse bylo v poradku, na zachudek se naucila rychle, ale ted jsme byli 4 dny na dovolene a zrejme z duvodu nedostatecneho uklidu toalety ci vetsiho pohybu mimo klec se odnaucila bobkovaci navyky a chodi vsude mozne po kleci. Nauci se opetovnym navykum? Cetl jsem tady, ze kralicek muze rychle ztratit zazite veci, napr kvuli necistote nebo male peci, ale muzeme mu je opet duslednou peci vratit? Prosim o radu bez narazek o nevhodnem hlidani. Dekuji mnohokrat
  22.5.2019 09:05ctulka
  Tomano Neboj, myslím si, že se to znovu naučí. Chce to jen vytrvalost. Posbírat bobky v kleci a dávat do záchudku i během dne
  22.5.2019 09:13Tomano
  Ctulka... Dekuju, trochu me to znervoznilo, kdyz se ta sikulka vse rychle naucila a na vse zvykla... Priste si samozrejme dame vetsi pozor, aby vse probehlo jak ma :)
  22.5.2019 10:11Einka
  Monicka: králíčci jsou od přírody plachá zvířátka a velké osobnosti. Jeho důvěru si musíš získávat velmi pomalu a opatrně - nabízet kousky ovoce, mrkvičku, občas pohladit, než si na tebe zvykne. Nemají rádi, když je člověk zvedá nebo s nimi jinak hýbe nebo je do něčeho nutí - pokud ti utíká, když ji chceš dát na vodítko, znamená to jednoduše, že na vodítko nechce a je mu to nepříjemné. Králíčci obecně vodítka snáší špatně a chce to velmi opatrný, trpělivý a láskyplný přístup je na to postupně naučit - a i tak se to některým nebude líbit nikdy. Každý ušák má zkrátka svou hlavu a musíš zkoušet, co ti dovolí a co už ne.:)
  22.5.2019 10:20jana53
  Einka _ natazeny - zkraceny slachy, zanet, avitaminoza, priskripnutej nerv, tezko rict. uvidis, co rekne krevni rozbor. jemna masaz na zadech, lechtani, by nemelo skodit. pristrihnout chlupy by taky pomohlo, chuchvalce bejvaj zivna puda pro exemy.
  preju usakovi hodne stesti a vam samozrejme taky
  22.5.2019 10:52adulka27
  http://www.kralici.cz/alba.asp?a=24933
  Pokud se chcete podívat na mého nového člena rodiny nebo se jen podívat na fotky králíčka pro lepší den, klikněte na odkaz. Mějte krásný zbytek dne :-)
  22.5.2019 11:05Einka
  jana53: myslíš že by to mohla být i jen obyčejná avitaminóza? To mě ještě nenapadlo. Králík žil prý minimálně poslední rok jenom na granulích (i když kvalitních - science supreme selective) a senu, jednou za čtrnáct dní/měsíc kousíček jabka nebo mrkvičky. Co k nám přišel krmím (po kousíčkách, aby neměl průjem) jablíčko, mrkev, trošku salátku, sem tam kousek jahůdky a zkusila jsem ten banán s vločkami - jen na malou lžičku, ani ne celou - málem tu lžičku sežral i s tím.:) Včera teda vybobkoval po tom banánu pěknou vánočku, tak jsem radši zpomalila a dávky ovoce a zeleninky ještě víc snížila. Trochu odmítá jíst seno, a pít, ale po granulích a čemkoli jiným k jídlu je teda jako divej, možná jsme ho jenom trochu moc rozmlsali, ale paní doktorka říkala že to máme, že je hodně hubený.
  Co by tak bylo optimální zkusit na tu a případnou avitaminózu, v čem je těch živin hodně, aby se vitamínky doplnily?
  22.5.2019 13:27Merlouska
  Einka: nevim, kam chodite na veterinu, ale pokud si doktorka v necem neni prilis jista, zkus ji bud navrhnout konzultaci, nebo ji pozadat o snimky, vysledky vysetreni atd. a zkonzultovat to sama s veterinari odsud: https://www.veterinarniklinikabrno.cz/ - jsou to nejvetsi experti na kraliky v CR :-) Podle toho, co pises, tak jinak ta pece vypada v pohode, kralikum minimalne do urcite miry rozumi, takze to je fajn, jen ta konzultace by mohla byt dalsi moznosti u nejakeho zapeklitejsiho problemu, jako je treba ta nozka.

  Jo a jeste k tomu fenu - nektery feny umoznuji nastaveni teploty, takze nemusi nutne fenovat horkym vzduchem, muze byt i jen teply, pripadne studeny (resp. ona je to asi pokojova teplota, ale jak to fouka, tak pocitove je to studeny). Tak s tim by to mozna slo?
  22.5.2019 14:28Einka
  Merlouska: díky za tip, už jsem jim napsala, jestli nás vezmou na konzultaci, jak půjdeme v pátek z naší veteriny. My chodíme na VFU, vždycky jsme měli dobré zkušenosti, i když vím že poslední dobou se občas někdo zmínil, že snad už to není co to bývalo.
  U toho fénu si myslím, že by nebyl nakonec ani tak problém ten teplý vzduch, jako spíš to že by se ho ušák asi fakt hodně bál, je to docela strašpytel a už to mytí je pro něj každodenní chvíle hrůzy, tak radši zůstáváme u ručníku, jen asi zkusím chloupky víc zakrátit, aby se tolik necuchaly.:)
  22.5.2019 14:35Merlouska
  Einka: jo, tak ti doktori, co maji tu odkazovanou kliniku, jsou prave puvodne z VFU, ale nekdy asi pred 2 roky ci kdy se "trhli". Cili ona ta dobra povest VFU byla hodne zalozena i na nich. Ale na druhou stranu, pokud se ten zbytek tymu, co tam je, ucil od nich, tak taky uplne spatni na VFU urcite nebudou, jen holt nejsou takovi mega experti :-)
  23.5.2019 12:09ctulka
  Elinka my máme takovou zkušenost s Bobkem. Chodili jsme k vet. do PV, ale naposledy si nevěděla rady, tak zavolala do Brna pro konzultaci . Bobek nám natočil hlavičku na stranu, ale nevěděli jsme proč. Udělala mu snímky a poslala je na veterinu do Brna A potom tam paní doktorka zavolala a ti jí poradili,jaká další vyšetření udělat. Nakonec se zjistilo, že měl nemocné ouško. Bohužel jsme na to přišli pozdě, až když už měl hlavičku na stranu. Ale naučil se s tím žít.
  - - - - -
  a vetka už ted ví, co dělat u dalších králíčků, kdyby k ní někdo přišel s těmito příznaky nemoci. A hlavně v době, kdy ještě nestočí hlavičku. Bobkovi dělala i krevní rozbory, na encefalku,bral léky a dokonce byl hospitalizovaný na kapačkách.V té době byl pohublý a proto ty kapačky
  24.5.2019 01:13Klarita
  Dobry den, ma mat zajo suchy nostek? Nemame ho dlho ale zda sa mi, ze bol predtym celkom suchy. Teraz nema zeby mu priamo tieklo z nosa ale ked ho zan chytim alebo pozriem ma ho v no
  snych dierkach mokry. Je to tak normalne? Nekycha ani nekasle, papa aj kaka pekne. Vytrela som mu teda nos roztokom z morskej soli ale nepomohlo. A este jedna otazka, ze bude mat 3 mesiace ale odmieta jest cerstve. Mal ponuknute jablko uplne odignoroval a mrkvu sice odkusol ale vyplul. Cim ho to naucit? Alebo moze mat len seno a zmes s granulami?
  24.5.2019 08:08Einka
  Děkujeme všem moc za rady. Nicméně ušáček nám včera úplně přestal jíst a pít, tak jsme utíkali na veterinu. Tam zjistili, že už dobře neovládá ani přední packy, takže cokoli mu bylo, šířilo se to dál a buď bys ochrnul úplně, nebo by dřív vyhladověl. Tak jsme se s paní doktorkou rozhodly ušetřit ho zbytečného trápení, protože to podle ní vypadalo nejspíš na nějaký nádorek na páteři, nebo tu encefalitozoonózu, kterou už bylo pozdě léčit.
  Těší mě aspoň to, že měl ušák krásný poslední týden života, kdy jsem ho rozmazlovala dobrotkama, hladila a dostával léky ulevující od bolestí. Teď už hopká za duhovým mostem.
  Ještě jednou všem díky za tipy a rady, které králíčkovi zpříjemnily poslední dny.:)
  24.5.2019 10:09Daniberu
  Einka: Je mi líto, že to takto dopadlo :(. I když se to možná v tuto chvíli úplně nehodí, musím k tomu ještě malinko něco dodat. Spíš pro příště, nebo třeba pro někoho, kdo nemá moc zkušeností a bude tuto diskuzi číst.
  Já pochopitelně nevím, co tvému ušáčkovi bylo a je možné, že to bylo opravdu něco neléčitelného, ale...Pokud by to opravdu byla encefalitozoonoza, tak nelze říct, že je na léčbu pozdě. To poznáš až když léčit zkusíš a ona ta léčba nezabere. No a říct, že by králíček mohl zemřít na vyhladovění, to už neberu vůbec. Já mám králíčka s encefalou. Když se u něj projevila, nejedl vůbec. Dokrmovala jsem měsíc. Byl to boj, ale stál za to. Tehdy mu bylo 10 měsíců, teď mu bude 8 let.
  Neber to, prosím, jako nějakou výtku směrem k tobě, ale ta veterinářka podle mého názoru moc velký odborník nejspíš nebyla :(.
  24.5.2019 10:46Einka
  Daniberu: vypadalo to, že tu encefalku brala paní doktorka spíš jako okrajovou možnost, spíš říkala že podle rentgenu to vypadá na nějaký útvar přímo na páteři. Prý kdyby ten rentgen neviděla, nevěřila by, že tu páteř nemá přeraženou, jak špatně na tom s nožkami a držením těla byl, chvilkama měl poslední dny i takové "záškuby" a pak se začaly křivit nožičky. Léčbu na encefalku jsme samozřejmě nasazenou taky měli, cca týden, a stav se pořád jen dost rapidně zhoršoval, nakonec ušák už nebyl schopný ani zadržet moč a "ukapával" tak nějak pořád, i když na to dostal léky taky. I na povaze bylo vidět, že ho to úplně proměňuje, jak byl ze začátku veselej divočák, už jenom tak ležel a i se mu špatně dýchalo, takže to vypadalo, že cokoli ho napadlo, postupuje to neskutečně rychle dál navzdory léčbě všech možností. Jiné vyšetření než RTG prý už udělat ani nemohli, ale podle toho to prý vypadalo že u některé kosti se rýsoval nějaký útvar, takže nejspíš opravdu nějakej škaredej nádor. Podle váhy a celkovýho stavu prý takhle málo jedl už minimálně poslední měsíc a byl bohužel opravdu "v posledním tažení".:( Takže si myslím že ta encefalka to opravdu nakonec být nemohla, to by ten Panacur musel minimálně zpomalit ten postup, spíš to neskutečně nabíralo obrátky.:/
  24.5.2019 12:40Merlouska
  Einka: jejda, to me mrzi :( ale tak aspon na sklonku zivota se dockal mileho zachazeni a pece.
  24.5.2019 21:45Megg
  Klarita: S tím nosem nevím, nevšimla jsem si, že by ho někdy měla moje králinka mokrý... Jinak ale problém se zeleninou taky řeším, vůbec si nechtěla vzít ani z ruky ani z její misky, ale docela se mi osvědčilo nechat kousek té zeleniny někde pohozený v pokoji a ona jak je zvědavá, tak ho zkusí, a potom si ho vzala už i z misky... Takže když teď zkouším něco nového, tak to řeším takto a docela to zabírá, ikdyž pořád to není žádná sláva.
  25.5.2019 10:40Ronja
  Prosím o radu.
  Minulou neděli naše samička postavila hnízdo, ale není se samcem, pouze se splašily hormony.
  Stavila ho v záchodku, teď to záchodu nechodí čůrat a čůrá na jedno místo v kuchyni. Jak to napravit? Koupit nový záchod?
  25.5.2019 11:59Marcelka52
  Ahoj holky,
  nevíte kolik může králíček sníst luční trávy? Máme zahradu, čistou a roste nám ta vysoká tráva s tvrdými stonky. Dala jsem jich pár králíčkovi a je po nich úplně šílený. Už ho ani nezajímají větve z jablka. Bojím se, aby pak neměl zažívací potíže. :(
  Děkuju
  25.5.2019 13:01Monicka
  Mohu se zeptat nevadí když nám králíka na zemi v kleci a kolem něho luxuju.. Nemůže se pak nako bat
  25.5.2019 13:06Marcelka52
  Monicka: Ahoj, hele náš se jako malej luxu bál, ale pak si zvyknul a teď po roce už musím odsouvat když kolem něj luxuju, protože mu nestojí za to se zvednout.
  25.5.2019 21:26Monicka
  Mohu dat i kralikovy ředkvičky..
  25.5.2019 21:37Candík
  Monička: přečti si tady nahoře na liště jídelníček - vhodná a nevhodná zelenina. Máš tam, že ředkvičky nejsou zrovna moc vhodné, pouze nať z nich.
  26.5.2019 08:03chovatelka
  Dělám dobře, když vybírám ušákovi z klece bobky? Vím, že je žerou, vždycky mu tam nějaké zůstanou, ale nelíbí se mu to. A jak často měníte podestýlku? Dík za rady.
  26.5.2019 10:23Abigail
  Ahojte, v poslední době se mě moje dvouletá králinda začala bát, schovává se do domečku atd. Jak ji mám 'přesvědčit', že nejsem nic nebezpečného a může mi věřit?
  26.5.2019 13:11Monicka
  Ahojda moch by králík chytnou i kliste
  26.5.2019 17:15Morgan.
  Monicka: Ano, možné to je.
  Tady na stránce je o klíšťatech i článek
  26.5.2019 17:57Monicka
  To můžu dát kralikovy i nakou hračku. A musí mít pod sebou nakou látku v kleci nebo můžu mít jen hobluny
  26.5.2019 18:39Larry
  Hobliny bych nedoporucoval, nejsou tak save, a smrdi, ja uzivam cbop a bez problemu.
  26.5.2019 19:34ctulka
  Marcelka52 Tak u nás právě luční seno mizí hned po podání. Milovali je i mí dřívější králíčci.Hlavně aby to křupalo. V jiných senech se jen povrtali a nechali být. Já věřím,že to je to nejlepší,co může králíček dostat. Ale pozor,pokud má problémy se zoubky, tak potom zase je opačný problém,muselo by se podávat jen měkkounké senečko,aby jej to nebolelo,než se vyřeší tento problém se zoubky atd
  - - - - -
  Monicka Hobliny určitě ne. Když tak peletky nebo cas best hrudkující nebo paletkyHračku můžeš dát,je hodně hravý a zvědavý. nám stačila i rolička od toalet.papíru nacpaná senem,aby si je mohl dolovat. Nebo jiní králíčci milují krabici,aby v ní mohli norovat,zvlášt když dáš do ní nějaký hadr nebo papíry,ale hlídat,aby to nežral. Nebo koupit takový balounek s otvory,kterými by se vysypávaly granulky,které mu tam dáš a on to ucítí a bude si s balounkem kutálet a zabaní se s ním.
  - - - - -
  Jo a dno klece se dává i kousek starého koberce,ale hlídat,aby jej nežral
  - - - - -
  Monicka naučí se reagovat na zvuky, třeba když se mu dává čertvé seno,stačí zatřepat pytlíkem a už letí. To samé když se na něj mluví,tak dokáže komunikovat.
  26.5.2019 19:54Monicka
  A umí naky zvuky treba pištet atd. A nevadí když sem mu pod něj dala noviny a ty noviny kouše a trha
  - - - - -
  Ještě mam jednu otázku jak mám stříhat kralikovy drápy když se nedá chytnout
  26.5.2019 21:12KaK
  Marcelka52: Čerstvou trávu ano, ale pomalu zvykat, postupně zvyšovat množství a sledovat, jestli ji dobře snáší.
  27.5.2019 08:32Einka
  Monicka: Králík primárně žádné zvuky nevydává, a naučit ho to určitě nemůžeš. Může občas "brblat", když se mu něco hodně nelíbí, ve vzácných případech prý králík i "křičí", když je opravdu vyděšený, ale myslím si, že to není nic, co by sis vynutila.
  A pokud se tě tvůj králíček tak bojí, že ti utíká, asi děláš něco špatně a nesprávně s ním zacházíš. Musíš si nejdřív získat jeho důvěru, než ti dovolí s ním manipulovat, můžeš zatím třeba jezdit drápky stříhat na veterinu. Ale spíš se zamysli, jestli je dobrý nápad mít zvířátko, o kterém vůbec nic nevíš a očividně s ním nezacházíš úplně správně, případně popros někoho o pomoc s péčí o ušáka.
  - - - - -
  Monicka: A noviny samozřejmě vadí, obzvlášť pokud je i žere. Kup mu vhodnější podestýlku, jak už ti radili níže.
  27.5.2019 13:30Marcelka52
  ctulka,Kak: My právě ještě nemáme nasušeno, tak mu trhám čersvou a on úplně šílí. Je jak ten stroj na drcení větví....jí a jí, dokud to v něm všechno nezmizí. Nemůžu ho pustit ven, jinak by se ujedl. :(

  Monicka: Hračky nebo koberec moc nedoporučuju, ten náš trouba sežere všechno a děsně ho baví hlodat i plastový záchod nebo plastový spodek klece.
  27.5.2019 15:16Foxie
  Dotaz: Mám doma králičici teprve tři dny. Má dva měsíce. Včera mě při mazlení lehce kousla do ruky. A dneska, když si ji vezmu na sebe, tak se snažila na mě hrabat. Jako by si chtěla udělat noru nebo nevím. Dá se jí to nějak odnaučit? Ať to nedělá? Děkuji.
  27.5.2019 17:09Kájka
  Foxie: Králinka na sebe tak upozorňuje, dožaduje se pozornosti.
  27.5.2019 22:05Lenny007
  Dobry den. Prosim o radu. Mam kralici slecnu 3/4 roku a zacala curat v kleci misto do zachudku. Ma od moci tlapky
  - - - - -
  i ocasek. Nejde to umyt a smrdi. Ma to zaschle, tvrde. Nevim jak to ocistit. Omlouvam se, ze pisu po castech
  - - - - -
  , ale kdyz napisu dlouhou zpravu nejde to odeslat. Prosim o radu co s tim. Zkousela jsem v trosce vody odmocit,
  - - - - -
  ususit. Ale nic. Porad je od moci. Ma takove dredy.. 😕
  28.5.2019 09:15ctulka
  Marcelka, silná stébla mívá seno pan Malina. a to musím pytlíky přebírat .My to máme ted horší,kvůli následkům nemoci.
  - - - - -
  A zelené dávám s opatrností, Bobek má horší zažívání,takže musíme opatrně
  28.5.2019 09:29Andi
  Ahojda.Dnes naše králinda "Veverka-Verča"slaví krásných 11 let.I když už jsou potíže se zrakem tak přesto běháme jak za mlada.http://www.kralici.cz/alba.asp?a=24934
  28.5.2019 09:30ctulka
  A co se týče dna klece a jiné si musíš vyzkoušet sama, každý ušáček Ti to dá velmi rychle najevo, co se mu nelíbí. Ale co se týče novin a hoblin máme názor a zkušenosti všichni stejní. A taky závisí na tom, jestli je navolno nebo v kleci. Náš Bobek vždycky obletí kolem bytu a vleze si do klece a tam si trůní. Ale Křupinka, pokud byla zavřená měla taky tendencí klec a záchudek ohlodávat. takže jsme se obrnili trpělivostí a ona se to postuně odnaučila.a pomohl i ten druhý záchudek mimo klec Museli jsme pro ni vymyslet něco jiného a to nám pomohl ten míček
  28.5.2019 10:17Veronika5
  Tak my válčíme s chozením na záchůdek úplně v opačném smyslu - ocenila bych, kdyby nebyl až tak čistotný :). Králík je celý den na volno a záchůdek má mimo klec. Na noc ho zavírám, aby mi neběhal po hlavě když spím, a v kleci má ještě jeden záchůdek. Odmítá na něj ale chodit - nechce vůbec potřebu dělat v kleci, takže v noci lomcuje tak dlouho, než ho pustím vyvenčit mimo klec. Jako dobrý, ale spíš by ocenila kdyby použil záchod v rámci klece a nebudil :).
  28.5.2019 11:06berankova
  Dobry den, nalezla jsem dnes rano u nas v obci kralicka. Neni zakrsly, je pomerne velky, typ beran, ale presne plemeno netusim. Nahlasila jsem nalez i na policii, co jeste muzu udelat?
  28.5.2019 19:05Candík
  I když jsou fotky velmi nekvalitní, ráda bych se s vámi podělila o to, co se také může přihodit, když panička není doma. Vůbec by mě nenapadlo, že během necelého půldne může nastat to, že Ferdík nemohl jíst. Namotal si totiž při své očistě srst na přední zub tak, že si "ucpal" hubičku. Vyfotila jsem ten smotek, i když dost špatně, mobilem.

  http://www.kralici.cz/alba.asp?a=24935
  28.5.2019 21:20rega
  trochu z veselejsieho sudka: jahodova (zahradna) party bude tento rok asi 15.6., pretoze jahodky este len kvitnu (vdaka dlsiemu studenemu pocasiu). Tak si prosim predbezne rezervujte termin :)
  28.5.2019 21:49Kristen
  Ahoj, mám králindu 6 dní od kastrace, na vyndání stehů jedeme v sobotu,ale dneska si je začala kousat a je nervózní,můžu jí nějak pomoct nebo jí to něčím namazat??
  28.5.2019 22:03Kapucino
  My jsme zase 4 dny po kastraci, nevíte kdy to toho malého nadrzence přejde?
  29.5.2019 00:36Merlouska
  Kristen: obavam se, ze ji moc nepomuzes, nicmene po 6 dnech uz to snad bude dostatecne zahojene. Jako jedine reseni me asi napada navlict ji do neceho, co by ji zabranilo v pristupu ke stehum. Kazdopadne ji ale hlidej a kdyby neco, tak mazejte na veterinu - kamaradce si den po kastraci kocka vykousala stehy a prokousala se skoro az ke strevum.
  Jinak moje kralice mela po kastraci vnitrni stehy, takze zvenku nebylo vubec nic a tudiz si nemela co kousat. Koukam, ze muzu byt rada :-)

  Kapucino: nejspis az za nekolik tydnu :-)
  29.5.2019 08:26RenataF
  Dobrý den,
  ráda bych se vás zeptala na názor. Dcera má zakrslého králíčka, s manželem nyní žijeme odděleně, králík od malička byl chován v domě v kleci. Nyní ho dcera chce mít u mě, vzhledem k okolnostem bude mít králíček králíkárnu venku a manžel chce aby dcera si králíka vozila. Prosím tedy o váš názor. Nebude to pro králíka stresující? Jezdil by cca 40min autem každý týden a pokaždé bude v jiném prostředí. Mě se upřímně varianta stěhování nelíbí, ale manžel má na to jiný názor.
  29.5.2019 09:29Kristen
  Merlouska- taky mě to napadlo,dát jí svetr nebo něco.. má taky ty vnitřní,ale dole si dosáhne na ten uzlík... zkusili jsme jí večer dát léky,co jsme dostali domů a zatím dobrý
  29.5.2019 16:38Kapučíno
  RenataF: horší než to převážení mi přijde to, že byl od mala doma a měl společnost a teď bude někde venku v králíkárně
  29.5.2019 21:17jana53
  RenataF _ teplotni rozdily v zime asi neprezije
  30.5.2019 15:45ctulka
  Renata F A nemůže mít tu klec i u vás? Rovněž si myslím,že pokud byl zvyklý být v bytě,tak venku by se trápil . Už to přejíždění je pro něj stres.
  30.5.2019 19:51Kajkaw5
  Dobrý večer, mohou králíci mladé jehličí z jedle? :)
  - - - - -
  A mohou jíst mladé jehličí smrku? Děkuji :D
  31.5.2019 12:41Ajda
  Dobrý den,králiček ma rýmu zřejmě infekční. Dostal injekci antibyotik. Ale nežere už druhý den. Co sním. Děkuji...
  - - - - -
  Dokrmit instantní seno ,,rozmočené granule pokud nejí 24 hodin je průser...zastaví se mu trávení koukni tady na stránky ohledně dokrmování
  31.5.2019 12:42emmma
  ajda tak ho musíš dokrmit
  31.5.2019 13:15Kristýn
  Ahoj všem, máme doma 3 měsíčního králíčka. Byli jsme v 10 týdnech na očkování a paní veterinářka říkala ať přijdeme za 4 týdny přeočkovat. opravdu se to musí? Všude čtu že se nepřeočkovává...nechci do naší králičice zbytečně zase cpát očkování.
  Díky za info :-)
  31.5.2019 13:17Lenka26
  Dobrý den, měla bych dotaz je králík schopen žít bez předních hlodáků?
  31.5.2019 19:44Kájula
  Dobrý den, dneska jsem byla na veterině se zeptat na kastraci. Chci ji na svoji 13 měsíční králindu kvůli náladovosti a neposlušnosti + jako prevenci proti rakovině. Veterinářka mně ale řekla že je 50% pravděpodobnost, že to nepřežije. Co si o tom myslíte? Celkem dost mě vystrašila..
  31.5.2019 19:52Kristyna
  Ahoj mohu že zeptel když králík kouše domeček že dřeva nevadí to
  - - - - -
  Je nutný nechat očkovat králíka.. Můžu mu koupit obojek pro ti klíšťatům jak to máj psi