od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Červen v roce 2019
 • Zobrazuji 132 zaznamu.
 • 1.6.2019 09:43Anonym1+
  mame maliho kralicka narodil se před ctyrma dnema a roztrhlo se mu bricho co mame delat
  2.6.2019 10:32Petra1990
  Kájula: změnit veterináře. Dobrý veterinář kastraci samičky zvládne bez problémů. Koukni tady na stránce na seznam doporučovaných veterinářů, tato veterinářka zřejmě králíkům vůbec nerozumí a rozhodně bych jí samičku na kastraci nesvěřila. Samičky běžně kastraci přežívají a za pár dní jsou fit, pokud to dělá zkušený a králíkůznalý veterinář.
  - - - - -
  Anonym1+: veterina!!
  - - - - -
  Lenka26: ano je, pokud mu zůstanou stoličky, tak seno bude přijímat bez problémů, jen by bylo vhodné mu např. zeleninu strouhat.
  - - - - -
  Kristyna: pokud domeček není napuštěný nějakou chemikálií, tak by to vadit nemělo. Králíka je nutné očkovat proti moru a myxomatóze. Obojí jsou téměř neléčitelné nemoci. Obojek proti klíšťatům se králíkům nedává - obecně žádný obojek se králíkům nedává. Proti klíšťatům můžeš od veterináře dostat kapky, které se nakapou za krk. Rozhodně nezkoušej volně prodejné přípravky proti klíšťatům pro psy, některé mohou být pro králíky toxické.
  2.6.2019 18:01Kristyna
  Poradí te mi jak mám kralikovy stříhat drapky
  - - - - -
  A mohu kralikovy stříhat normálním nuzkama nebo musím mít jaký speciální na to
  - - - - -
  Když mám toho králíka doma tak je to nutný ho nechat ockovat
  2.6.2019 21:40Salla
  Kristyna> nuzky jsou potreba na drapy, normalnima to nepujde. Pokud jsi to nikdy nedelala, nech si to ukazat u veterinare. A ockovani je nutne i kdyz je kralik doma. Nemoci se prenasi vzduchem a komary.
  2.6.2019 21:40Kapucino
  Hele, Kristýno. Odpovědi na tvé základní otázky najdeš na těchto stránkách. Přestaň se vyptávat v diskuzi a procti si tento web.
  3.6.2019 11:39RenataF
  Kapučíno - Paradoxně trávíme venku na zahradě více času než doma, tak nemám pocit že by králík měl málo společnosti.
  jana53 - Bylo mi řečeno, že pokud králík se dává na jaro/léto ven a teploty klesají pomalu tak vydrží i přes zimu venku v zateplené králíkárně. Známý to takto mají a králíkovi jsou už čtyři roky.
  ctulka - bohužel u mě doma klec mít nemůže, toto je jediné řešení.
  Navíc mi šlo jen o zodpovědění dotazu zda povolit aby králík cestoval či nikoliv a na ten jsem se odpověď nedostala....
  3.6.2019 12:13Jana123
  Ahoj, prosím o radu mám dvouletého ušáka. Včera večer jsem si všimla ze začal polehavat a padat na jednu stranu a vůbec nebobkoval nechtěl jíst. Ráno jsme jeli na veterinu dostal něco na žaludek na rozjeti metabolismu pije ale nejí a stále jen leží je apaticky, nafouklé bříško nemá. Rovnováha špatná ale možná lepší než včera. Zatím dávám rodicare aby nehladověl. Poradíte prosím?
  3.6.2019 12:51Einka
  RenataF: myslím si že časté cestování tam a zpátky je pro každé zvířátko zbytečný stres navíc. A pokud bude takto přejíždět i v zimě, chvíli trávit doma a pak zase do králíkárny, opravdu ty změny teplot zvládat nebude. Zvládat by je teoreticky mohl, pokud by byl v té jedné teplotě stabilně, ale i tak bych se toho dost bála, pokud by králíkárna nebyla aspoň mírně vytápěná/hodně zateplená. A taky je otázka, zda venku trávíte většinu času i v zimě a králíčkovi by tak nebylo jak zima, tak smutno. Já bych tak třeba vlastní zvíře bydlet nenechala, pro zvíře je vždy lepší stejné prostředí a stabilní celoroční teplota.
  3.6.2019 12:57Kapucino
  Jana123: jaké vyšetření dělal vet? Může to být nějaký zánět v ousku nebo encefalka. Ale také spoustu dalších nemoci.
  4.6.2019 08:24Jana123
  Kapucino: Nedalo mi to k večeru jsme jeli na zoovet je to encefalka ještě udělali odběr, podařilo se mi ho rozjíst rodicarem. Dneska se sice ještě lehce motá ale není apaticky běhá začal bobkovat a curat do zachudku sám jí seno.
  4.6.2019 14:21Kapucino
  Jana123: nooo, doktor ti podle mě z určitostí nemůže říct, že je to encefalka. Může mít podezření. Když udělali odběry, na výsledky budeš čekat tak 10 dnů. Většinou se preventivně nasazují léky, aby nebylo pozdě. Zkoumali i to ouško? Často se stává, že se léčí encefalka a přitom je to nějaký ušní zánět-z hlediska te rovnováhy to má podobné příznaky. Jestli ale bobkuje a ji tak je to super zpráva.
  4.6.2019 20:59Jana123
  Kapucino: Říkal na 70% ence jinak prý mrtvicka nebo nějaký nádor v mozku ale na to je prý mladý. Výsledky za 14 dní. Ano ouška zkoumal. Dnes jsem přišla z práce a v ohrádce nabobkováno, sice se mi zdá že se více motá (rovnováha) ale už mu nelétají ocicka ani hlava a snaží se normálně fungovat jí a pije snaží se i běhat a skákat ale radši jsem ho nechala jen chvilku na chodbě aby si něco neudělal.
  5.6.2019 10:52Kapucino
  Jana123: to vypadá, že se cítí lépe, to je super. A nasadil vet Panacur nebo budete čekat na výsledky?
  5.6.2019 11:43emmma
  Ahoj,nemá tu někdo zkušenosti s podestýlkou ..naturlitterpaper Cunipic? nebo Linum lněná od Bunny Nature?Roky jsem používala Cat best oko plus a vše v pohodě ,nedávno si králík zablokoval bříško když ji ujídal..Může nastat problém s papírovou po sežrání.
  5.6.2019 12:58Janista
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli kralickum něj škodí kočičí granule. Nachystali jsme s přítelem našeho králíčka jak jim ujida granulky. Předem mockrát děkuji
  5.6.2019 14:05Kapučíno
  Janista: koukni na složení granulí pro kočky a pak pro králíky. Je jasné, že je to pro králíčka nevhodné, může mu to způsobit zažívací potíže. Určitě mu k cizím granulím zamez přístup.
  5.6.2019 14:23Jana123
  Kapucino: Máme nasazen panacur, musela jsem zdvojnásobit dávku rovnováha se zhoršila neudělá ani krok aniž by neupadl ale přitom se pěkně rozjedl a je vidět že chce fungovat. Na kontrolu jdeme v pátek tak nevím zda nejit už zítra. Co se týče tiků vymizeli ale jedine co tak se zhoršila ta rovnováha.
  5.6.2019 15:44Kapučíno
  Jana123: nejdůležitější je, aby jedl a bobkoval. Vím, že s tou rovnováhou bývá někdo problém i po "vyléčení". Některým ušákům zůstane třeba vychýlená hlavička, ale žijí pak ještě klidně několik let. Já osobně bych zašla na prohlídku klidně dříve, aby se něco nezanedbalo a pro tvůj klid. Přeju hodně štěstí a aby se z toho hlavně dostal. Dávej pozor, aby neprochladl, od země nebo z průvanu. Pokud by králíček v tomto stádiu nemoci chytil třeba jen nějakou lehkou virozu, může to být pro něho fatální.
  5.6.2019 19:30jana53
  emaaaa _ ja myslim, ze ten papir bastit bude. coz zkusit mrizku a na ni koberec. vsecko protece, bobky zustanou na koberci (v pouzivanym rohu se muze kousek vystrihnout)
  https://www.koberce-breno.cz/metrazove-koberce/koberec-116-new-orleans-216
  https://www.kukacka.cz/rohoz-sestavovaci-25x25cm-plastova-bez-4ks/84512p
  kdyby mel citlivy packy, tak dat mekci koberec, umelohmotnej, kterej se bude dobre proplachovat. otazka je, jestli to bude furt brat jako nocnik a ne pelech.
  5.6.2019 20:41Jana123
  Kapučino: Nedalo mi to volala jsem doktorovi, že se stav zhoršil on se ptal zda jí, pije a vylučuje a když jsem řekla že ano, tak říkal že to je teď hlavní věc léky můžou klidně změnit stav až po pěti dnech a že mám nechat ušáka proběhnout pod dohledem. No dala jsem ho na velkou postel mezitím mi tam udělal plno velkých bobků a zdálo se mi že chodí a něco lépe. Jsem o něco klidnější. Děkuji už aby to bylo za námi.
  5.6.2019 22:34KaK
  Jana123: Nám kromě Panacuru ještě dávali infuze, kortikoidy (tlumí zánět, který je prý hlavní příčinou nervových poruch) a vitamín b1. Koukni kdyžtak do archivu (dole pod diskuzí) pod mojí přezdívkou heslo "infuze" za celou dobu.
  6.6.2019 08:46Jana123
  KaK: Děkuji zmíním se o tom v pátek na kontrole. Včera večer to vypadalo lépe, dneska ráno prujem možná se poradně pohly střeva po běhání, před tím nebobkoval. V pátek jdu ke specialistovi na králíky na klinice měl dovolenou tak uvidím.
  6.6.2019 20:32Eva.19
  Dobrý večer, prosím o radu ohledně RHDV2 - novějšímu typu moru. Očkujete? Jakou vakcínou? Co vedlejší účinky? Četla jsem si leták Eravacu a jsem z toho rozpačitá.
  6.6.2019 20:59Veva
  Dobrý den! Máme králíčka cca měsíc doma v kleci s výběhem. Dělá ovšem strašnou neplechu a vše kolem sebe kouše a snaží se všelijak utéct. Venku jsme mu postavili krásnou prostornou králíkárnu. Myslíte, že si zvykne, že je najednou venku a ne doma?
  7.6.2019 15:14Petra1990
  Eva.19 Já jsem touhle vakcínou očkovala králouše už loni a nebyl žádný problém, žádné vedlejší účinky to nemělo. A to mám jednu mladou králici a už sedmiletého samečka. Letos jsme očkovali znovu a také žádná vedlejší reakce, takže bych se toho nebála. Lepší, než riskovat mor....my jsme zrovna kousek od oblasti, kde byla ohniska největší.
  7.6.2019 21:16Jana123
  Pokud mužů ještě bych se ráda zeptala zkušenějších s encefalkou. Existují nějaké podpůrné léky/vitamíny? Ušáka jsem musela nechat hospitalizovat ráno se rapidně zhoršil, ale to kvůli tomu že měl plné bříško a nevylučoval dneska dostává infuzi chtějí si ho přes noc nechat a zítra ráno bych si pro něj jela.
  8.6.2019 11:02Kapucino
  Jana123: to nezní dobře. To stejné se stalo nám. Cpala jsem do králíčka jídlo, ale nešlo to z něho ven. Všechno zůstávalo ve střevech. Taky jsme dostavali infuze. Chtělo by to specialistu. Já bych asi zkusila i zavolat do Brna, tam jsou prý odborníci a zkusila se poradit i s nema.
  - - - - -
  Tady už bohužel neporadím. V této fázi jsme s usakem skončili. Cpalo se do něho jídlo, ale nešlo to ven. Na infuzich byl prý dobrý, ale když ho odpojili, tak žádná změna. My jsme ale nelecili Panacurem, nas vet si nevěděl rady a byl úplně mimo. Proto radim zkusit všechno, i tu konzultaci. Zavolat, popsat situaci, říct čím vším se léči. Snad budou mít čas se tím zabývat.
  8.6.2019 11:14Tonička
  Dobrý den, poradíte jakou mast můžu dát na otlačeninu? Tonička ji má jen na jedné nožce, docela malou, ani ne 1cm. Díky za odpověd.
  8.6.2019 12:42Jana123
  Kapucino: Dnes jsem volala paní doktorce včera večer super přes noc též a ráno opět nafouklé bříško vrátilo se motání a byl apatický, takže opět infuze bude mi volat kolem šesté a dohodneme se co dál. Paní doktorka právě specialista je radila se ještě s jedním doktorem.
  8.6.2019 13:43jana53
  Tonička _ http://www.kralici.cz/pages.asp?f=otlaky
  8.6.2019 15:03Kapucino
  Jana123: to mě moc mrzí, tady těžko radit , alespoň že se doktorka zajímá. U nás to, nakonec skončilo špatně a ani po pitve jsem nebyla chytřejší. Doufám, že to nebude vás případ a ušák se uzdraví.
  8.6.2019 15:26Tonička
  jana53- díky moc! Snad nebude vadit, když si tu mast trochu olíže.
  8.6.2019 19:17behopina
  Prosila bych o radu zkušenějších chovatelů. Máme zakrsleho kralická 18 měsíců. Minulou neděli chytil na zahradě hromadu klíšťat, po odstranění většiny jsem nestrikala arpalit neo. V pondělí pro zánět v očích navstevujeme veterináře. Má krev v moci, nasazena atb, infuzi. Kralicek nezere, skoro nepije. Dokrmujeme tekutym senem, probiotikama, vodou, atb. Dnes téměř po týdnu žádné zlepšení. Setkali jste se s otravou po Arpalitu? Můžou nechuť k jídlu vyvolat atb? Jak dlouho vydrží králík bez potravy a vyměšování?
  8.6.2019 19:57Jana123
  Kapucino: Tak jsem volala stav ušáka se zlepšil, dokonce se snížila teplota prý měl trošku vyšší akorát jediné co tak bud je trochu napadený mozek nebo oslepl pokud mu nedají jídlo pod nos tak ho nenajde nebo tak nějak o něm neví. Nenapadá je jiná příčina každopádně se prý krásně rozjedl čekají na bobky. Zítra to bude třetí den co má nasazeny antibiotika a kortikoidy.
  10.6.2019 16:29ctulka
  Jana 123 Náš Bobek po nemoci zústal s nakloněnou hlavičkou. Vůbec nechápu, jak to dělá, protože vlastně jedno očičko je dole a druhé se dívá nahoru. Tak mne taky napadlo,že moc nevidí. Když mu dám granulky,seno nebo má rád vločky,tak mu musím čumáček do toho zabořit,protože je vidět,jak se snaží to po čuchu najít.Ale králíčci si najdou nějakou cestu i sami,jsou to naši bojovníčci. Tak přejeme s Bobkem hodně radosti s ušáčkem
  - - - - -
  Jana 123 Bobek začínal taky na panakuru,protože se stále motal dokola , proto jsme jej museli nechat zavřeného,aby si neublížil.Byl i haspitalizovaný, na kapačkách Nakonec se po doplňujících rentgenových snímků ukázalo,že měl nemocné ouško. Nicméně hlavička zůstala vytočená,ale to motání se spravilo,dokonce se naučil i vyskakovat z klece a je stále s námi,hlídá si nás, :-) Miluje hlazení a drbání po čumáčku.Mohu poděkovat naší vetce,že volala do Brna a tam jí poradili,co dělat dál,včetně těch rengenů. Tak držíme pacičky
  10.6.2019 19:54EMIČKA A HOP
  Dobry den,jsem uplny zacatecnik,tak vas moc prosim o radu.Mame kralicka - 8 tydnu.V sobotu jsme ho pustili ven,kde jedl cerstvou travicku,vse bylo v poradku.V nedeli byl divny,jen polehaval,kdyz byl pusteny,po chvilce se vratil do klece...Ji a pije,i kdyz bych rekla min.Dneska jsem mu menila peletky v zachodku a nasla jsem tam divny bobek a takovy jako hlen...Poradite mi prosim,co by to mohlo byt?Neprejedl se "jen" te travy?
  Dekuji za rady a nazory
  10.6.2019 20:16Candík
  Emička a Hop: máš u takhle malého králíčka vyloučenou kokcidiózu? Pokud ne, tak sbírej bobky dle rady tady vpravo ve FAQ, a teprve po vyloučení kokcidiózy můžeš začít dávat zelené, ale postupně, není-li zvyklý. Je dost možné, že není-li na trávu zvyklý, nebylo mu z ní dobře. Mohl by se ti i nadmout.
  10.6.2019 21:21Nikola17
  Dobrý večer, můj králíček už nějakou dobu trpí na otlaky (konkrétně na šlapkách "na patě") Byla jsem s tím i u veta, ale ten mi předepsal mastičku, kterou jsme celou dopotřebovali a výsledky žádné :/ V bytě koberce nikde nemáme.
  10.6.2019 21:28EMIČKA A HOP
  To jsem prave cetla.Hopa mame z chovne stanice,pani rikala,ze preleceny je a dokonce jsme dostali i nejaky prasek na tri dny,i kdyz toho asi moc nevypil.Doporucujete tedy navstevu veterinare?
  10.6.2019 22:38KaK
  Emička a Hop: Určitě bych navštívila veterináře. Máš prcka, pokud by se u něj rozjela kokcidióza, tak to taky může být konečná, to pak může jít hodně rychle. I když je přeléčený, kokcidie se mohly namnožit stresem z přepravy a nového prostředí. Ale taky to může být jen tím, že nebyl zvyklý na trávu. Se zeleným se musí velmi pomalu a opatrně, postupně zvykat. Teď by měl mít jen seno, kvalitní granule pro juniory a vodu, nic zeleného (myslím žádnou trávu, zeleninu, ovoce). Nevím, odkud jsi, ale jestli tam máte šikovného veterináře, tak stačí vzít jen ty bobky (hlavně ten divný i s hlenem a pár dalších) a on by to pod mikroskopem poznal.
  10.6.2019 23:18EMIČKA A HOP
  Super,moc dekuji... 😊
  11.6.2019 01:28Jana123
  ctulka: Děkuji za zkušenost bude to asi hodně podobný průběh, u nás se relativně se ta hlavička srovnala jen je jedno ouško lehce dolů ale to usuzuji kanile, dlabe s chutí jen mu právě musím vše strkat pod nos i když občas si to najde sám. Jinak pohyby stále hrozné ale je vidět ze se snaží chodit a chce i skákat takže snad tohle odezní aby mohl v tomhle fungovat normálně. :)
  11.6.2019 10:23ctulka
  Jana123Právě ten elán a chut nás přesvědčilo pokračovat v boji. V kleci byl zavřený poměrně dlouho,protože sebou hodně mlel a točil se a já se bála,aby si neublížil. Ale sám si řekl,kdy je vhodná doba na otevření klece. Sedával u nich a stále je oňufával je a natahoval se. Takže jsme mu je otevřeli a já mu omotala ručník na dvířka klece,aby si neublížil. Byla to trefa do černého. Zpočátku se tam občas s packama zachytil, ale ted už jej má dán pryč,protože jej začal trhat ,vadil mu.
  11.6.2019 17:24Jeanne
  Zdravím, v Brně v luzankach, kousek od zastávky trolejbusů a domů zelené viden v kerich králík hnědý, cca měsíc starý. Já jen procházela s dítětem,... Ale ráda pomůžu s odchytem...
  11.6.2019 21:38Selié
  Zdravím, dnes se našemu ročnímu samečkovi stala taková nepříjemnost. Když jsme ho měli puštěného, tak zničehonic vyfrkl z nosu poměrně velké množství krve. Musím však podotknout, že mám dvě samičky osmáka a že se rády s našim králíčkem kočkují. Připadá mi tak pravděpodobné, že ho potvůrky buď škrábly, nebo si to o něco způsobil sám. Proti moru je očkovaný před necelými dvěma měsíci, v domě mámě sítě proti hmyzu nijak malátný není, normálně běhá, tulí se, kadí... :D
  Stalo se vám někdy, že se králík tak zranil? Není opravdu důvod panikařit, když je tak čilý?
  11.6.2019 22:08Jana123
  ctulka: A po jak dlouhé době se to přibližně zpravilo? U nás to byl v pondělí týden vo jsme byly na veterině mezitím ta víkendová hospitalizace. Ušáka jsem zatím dávala na mazleni do postele ale od včerejška se rozbíhal ze skočí dolu tak ho zatím dávám na zem kde lítá na koberci aby se nesmekal na linu a očividně ho to baví ale zároveň unaví. Nechci to nějak uspechat ale na druhou stranu mu nechci ani bránit když má takovou chuť navíc se mu aspoň hýbou střeva.
  12.6.2019 10:13Katte
  Ahoj mam doma 10 týdenní samičku zakrsleho králíka ze zverimexu a chtěla bych k ní pořídit přibližně stejně starého kamaráda ale nevím si rady jestli pořídit samičku nebo samečka... Byly by v jednom výběhu 1,5m×1 se dvěma domečky na které si můžou vyskočit jako na menší druhé patro... Mladé nechci takže sameček by se musel nechat vykastrovat... Nemáte někdo zkušenosti se dvěma kralicemi v jednom výběhu jak se snáší?
  12.6.2019 19:59Ivetinka
  Dobrý večer mohu se zeptat které koberec bude lepší dát kralikoj do klece aby nehrabal do splátka klece
  13.6.2019 08:36Daniberu
  Katte: Jistotu, že se budou dva králíci dobře snášet, nemáš nikdy. Vždy proto musíš počítat i s variantou, že tomu tak nebude a ty budeš muset buď trvale, nebo v lepším případě dočasně, chovat každého králíčka zvlášť, nebo minimálně na podstatně větším prostoru, než uvádíš. Stává se, že dokud jsou to ještě mláďata, vychází spolu dobře, ale pak přijde puberta a je po přátelství. Také počítej s tím, že by králíčci měli být zpočátku "v karanténě" minimálně do doby, než budeš mít u obou vyloučenou kokcidiózu.
  Já vím, že ses na to neptala a že je asi dost lidí, co se s tím tak "nepářou" a některým to i vyjde a nemají s tím problémy, ale určitě je víc těch, co pak nevědí, co si s druhým králíkem počít a jak se jednoho co nejrychleji zbavit. Ti první se s tím rádi pochlubí, zatímco ti druzí pochopitelně ne, takže pak může vzniknout mylný dojem, že se králíci většinou snáší dobře.
  No a teď konečně k tvé otázce :). Nejlepší kombinace je vykastrovaný pár, dvě samičky nedoporučuji, dva samce už vůbec. I kdyby někdo měl zkušenost dobrou, statistika hovoří jasně :).
  - - - - -
  Ivetinka: Kobereček doporučuji nějaký levný prací bavlněný a ne moc tenký, aby se moc snadno neshrabával. Pokud ho bude snášet, tak přikup minimálně ještě jeden na výměnu. Současně doporučuji nenechávat králíka v kleci moc dlouho. Často sice hrabou "jen tak", prostě pudově, ale je možné, že se nudí a chce se z klece podhrabat ven :).
  13.6.2019 08:42Jana123
  Ještě by se rada zeptala ohledně doktmování, když léčíme tu encefalku. Ušák jí zelený, vodu pije sám ale granulky a seno nejí takže dokrmuji teď je to týden a něco co jsme na panacuru má někdo zkušenost jak dlouho trvá dokrmování v této situaci? Jde o to že v září rodím a nevím jak to případně zařídit s tím dokrmováním.
  13.6.2019 15:48Ivetinka
  Nebo mohu tam dám nakou starou deku místo koberce
  13.6.2019 18:33ctulka
  Jana 123 Asi Tě moc nepotěším,protože to bylo víc jak 6měsíců. Ale u každého je to jiné. Bobek žral dobře, proto jsem jej i nechala,at bojuje, protože se cpal. Ale musel být v kleci,protože sebou hodně práskal, neměl stabilitu a teprve postupně se pomaloučku z toho dostával. Nejprve přestal sebou práskat ,potom začal běhat dokola klece a potom začal škrabkat na dvířka klece, takže jsme mu je otevřeli a čekali,co se bude dít. Ale pro vás bude asi důležitější, aby žral seno,kvůli obrušování zoubků.a bobkoval. To jsme dávali jen trošku sena a často. A jaké seno má rád, My máme pana malinu, musí mít silnější stébla. Tak i tak zkusit,jestli by to nechtělo změnu.
  13.6.2019 22:48Šárka7
  Ahoj, chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s tím, když si králík vykusuje srst? Můj Jack to už jednou dělal a jediný co mi na veterině řekli bylo, že to dělají kvůli nějaký změně jako ze stresu, a že to snad časem přejde. Tenkrát ho to přešlo ani nevím proč, ale teď to začal dělat znova.. Už se mu podařilo vykousat tak 1*1cm a často během dne ho vidím jak si to tam žužle. Vykousanou část kůže jsem kontrolovala a vypadá úplně normálně, čistím ji betadine, kdyby tam náhodou něco bylo ale spíš bych řekla že si to vykousává jen tak. Nemáte s tím tady nějakou zkušenost?
  14.6.2019 04:43Dominicka90
  Ahoj,
  Prosim o radu. Vcera rano jsem kralicky vypustila probehnout se a kluk si mi behem radostneho poskakovani pravdepodobne zatrhl drapek. Chvilku to krvacelo a pak prestalo. Do klece a ven si vyskoci. Na pacce stoji, ale prijde mi, ze ji nekdy odlehcuje. Co s nim? Je nutna navsteva veta nebo se to zahoji samo? Drapek normalne drzi a mezi srsti jsem nedokazala identifikovat odkud to vlastne teklo.
  Diky za rady tipy triky :)
  14.6.2019 07:33Jana123
  ctulka: Aha, tak uvidime mě dokrmování nevadí minulou kralindu jsem dokrmovala rok díky abcesům ale při páté operaci to vzdala. Budu to muset tedy nějak zařídit, měla by ho mít u sebe mamka v době kdy budu v porodnici tak jí to budu muset naučit. Ušák se zotavuje rychle celá veterina má velkou radost, začala jsem ho i pouštět protože krásně běhá sem tam občas se lehce zamotá ale jen když chce fakt lítat a vyrovná to tak trochu doufám že ho při téhle antivitě “chytne slina”. Také má oblíbené pana malinu teď jsem objednala různé druhy granulek a sena tak uvidíme.
  14.6.2019 10:55jana53
  Šárka7 _ rozhazej po zemi krabicky, papirovy koule, zauzlovany hadry, petflasky... bude strachat, zabavi se a unavi a treba na vykusovani zapomene. rozhazela bych i kousky zeleniny, aby je musel hledat. kdybys ho mohla vzit nekam ven (rano, nebo vecer - je moc horko) tak by taky prisel na jiny myslenky. proste ho zabavit a unavit
  14.6.2019 11:20jeanne
  Dominicka90: osetrit betadinem. Jinak jsou dve moznosti, strhl si jen drapek (betadine, ciste prostredi, aby se mu nezanesla spina do rany), nebo si u toho i vykloubil prst - je to hodne bolestive, tzn. az budes strihat drapky, je potreba opatrne. Pokud by byl vykloubeny, pak bud zustane tak, nebo se slachy zkrati -prst se muze ohnout nahoru - v takovem pripade je vhodna amputace prstu.
  14.6.2019 20:22Monakuč
  Jeanne:
  Ahoj Jani. To byl králík v parku? Prý tam utíkají z toho dětského střediska v Lužánkách, že to mají nějak špatně zabezpečené ... někteří se vrátí zpět, jiní ne a část z nich zůstane už "na svobodě". . Mimochodem jednou z takových lužáneckých squatterek je naše Ella, buď se tam narodila nějaké samici, která jim utekla, nebo utekla přímo Ella. Mi se to, že jsou tam takto na volno mezi psy, blízko aut apod. nelíbí, ale dokud si středisko nezajistí pořádně ten areál, tak je to neřešitelné.
  15.6.2019 01:14Ládík
  Nikola17 -náš bývalý králík trpěl na otlaky.Ty se mu zahojili až jsme pořídili roštový záchod.Problém je totiž v tom že čuránky jsou docela agresivní a když chodí králík na záchod tak ťape po počůraných peletkách.Pak to může podráždit kuži na nožičkách a slezou mu chlupy a otlak je na světě.Tvrdá podlaha tomu taky nepřidá - proto máme na zemi plážový ručník a tam kde leží má froté ručník složený na půl.Mastička z veteriny je dobrá ale řeší jen následek a ne příčinu :-(
  - - - - -
  emmma - 5.6.2019 - Podestýlka Cat best oko plus není vhodná pro králíky jelikož hrudkuje (proto taky ucala tvému králíkovi střeva).Pokud chceš používat tuto podestýlku tak jen Cat's Best Universal jelikož ta nehrudkuje a tak i když ji ušák sní tak jsou to jen rozemleté slisované dřevěné piliny které mu neublíží.My ji používáme již léta.Náš králík ji má tendeci baštit ale má smůlu jelikož kýbl s ní má víko a záchod má roštový takže se na ni nedostane :-) Jinak papírová tohle může způsobit také - vůbec není dobré aby nějakou podestýlku ujídal.
  15.6.2019 09:40SindyEM
  Mam otazku s vecou nepodstatnou a nie vaznou, ale na druhu stranu praktickou. Ma tu niekto skusenost s robotickym vysavacom v domacnosti s kralickom? Vysaje to chlpy, a hlavne bobky??? O to, ze by sa toho Ales bal nemam strach. Bude skor z tych, ktori sa na vysavaci vozia. Skor mi ide o to, ze to nie je lacna zalezitost a predstavujem si to ako vypomoc do domacnosti prave s bobkami, chlpmi, ked Alesko lina a podostielkou...
  15.6.2019 21:36Ládík
  SindyEM - no zkušenost s robotickým vysavačem nemám ale stačí si změřit rozměr bobku a v obchodě mezeru mezi spodkem vysavače a podlahou a je jasné že bobky bude vysavač shrnovat bokem.Chlupy to snad sebere z plovoučky ale z koberce ani náhodou.Dále si vezmi rozměry vysavače a je v tom nacpaný motorek a další věci takže komora na odpad bude docela malá - tak akorát na prach.Zkus se o tomhle poradit s někým kdo má kočky,jestli to stáhne i chlupy a jestli se jim hned nenaplní komora.Možná ti v tomhle poradí i prodavač v nějakém lepším obchodě.Zkus třeba Datart.Já bych robotický vysavač doma neriskoval protože ten náš trotl by ho jistě okousal :-( Jinak pozor protože králík když se mu něco nelíbí tak reaguje buď dupáním nožičkama a nebo děláním loužiček.Tak ať nemusíš shánět vysavač na mokré vysávaní :-)
  15.6.2019 21:52Tery13
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli zakrlý králík se boji bouřek?
  Můj králík žil 3 roky v kleci a teď je tak týden v kralikarne a mám strach
  ze se boji bouřek :(
  Budu vděčná když mi někdo odpoví!
  Děkuji.
  15.6.2019 22:38KaK
  Tery13: Moji králíci se bouřky nebojí, ale jsou doma, nevím, jak by se tvářili, kdyby byli venku v králíkárně. Přinejmenším by jim tam bylo smutno.
  Ale četla jsem kdysi, že i kvůli bouřce někomu umřeli. Zkus hledat v archivu:
  http://www.kralici.cz/archiv.asp?mode=search&prezdivka_select=&prezdivka_text=&fulltext_text=bou%F8ka&time=all
  např: 17.8.2007 11:07Markéta-Bax
  Ahojky!!Měla jsem taky králíčka(Dalmatinský strakáč REX) a před 14 dny mi umřel.Máme rodiný dům tak měl velikou králičárnu venku když je teplo a přez zimu by byl doma,ale králičárna je pod šopou.Jednu noc byla bouřka a on se asi nějak víc lekl a prasklo mu srdce!!Byla jsem zrovna se svým psem na agility soustředění tak mi to taťka volal!!Neměla jsem ho dlouho.Měl teprve 4 měsíce ale moc mě to mrzí. Taťka mi ještě ten den koupil novýho.Mám ho samozřejmě moc ráda ale chová se jinak než Grandy takže mi mooooooooc chybí ale co mám dělat!!:-(
  nebo:Roxman
  Dobrý den,
  chci Vás požádat o pomoc. Měl jsem 5 malých zakrslých beránků. Bylo jim 23 dní. Dneska přes noc u nás byla velká bouřka a dorána všichni malí pochcípaly. Třé se jeste trochu hýbaly ale nemohly ani chodit. Nemohla se samice leknot blesků a udupat je? Máte s takovým náhlým úmrtím nějaké zkušenosti? :-( Předem děkuji za odpovědi...
  25.8.2014 15:16Lucka a Beruška
  Ahoj, před 3 týdny u nás byla velká bouřka...moje malá si udělala něco s páteří, strašně rychle pohubla, jezdily jsme na injekce. Už to vypadalo, že bude v pořádku, ale dostala silný zánět močového měchýře. Po týdnu zemřela :'( .
  15.6.2019 23:32Ládík
  Tery13 - no podle mne nebude ani tak problém s bouřkou jako když to při bouřce třískne oprvadu někde blízko protože to je opravdu rána.Ale na všechno i na bouřku si musí králík zvykat velmi pomalu.My jsme při bouřce když byl ušák malý zavírali okna.Pak jsme je nechávali otevřené a už si zvykl.No pokud to ale bouchne blízko tak zmizí do domečku.Ale žije v bytě a ne venku kde se celá králíkarna zatřese.V přírodě když se králík bojí tak rychle zmizí v noře.Takže i v králíkárně by asi měl mít domeček tak akorát do kterého se nacpe a bouřku přečká.Pokud ho tam mít nebude tak bude zmateně běhat po kotci a ublíží si.Ale pokud byl ušák dlouho chovaný v bytě v kleci tak bych ho asi ze začátku bral na bouřku domů.Takhle to je pro něj moc rychlý přechod.
  17.6.2019 00:04Merlouska
  Ladik: dovoluju si dost nesouhlasit s tim, ze Cat's Best Öko Plus neni vhodny pro kraliky. Pokud to kralik zere, tak ano, nemusi to pro ne byt idealni, ale ne vsichni kralici podestylku zerou, spousta lidi CBOP pouziva uz leta letouci a nikdy s tim nebyl problem. Takze bych to resila spis individualne - pokud to kralik zere, tak to nepouzivat, pokud to nezere, tak se to da pouzivat uplne v pohode.
  17.6.2019 12:59Daniberu
  Ladík: Proč myslíš, že pojídání Oko plus škodí víc, než pojídání Universalu? Nebezpečné je používat hrudkující betonitovou podestýlku, ale dřevěná nevadí.
  17.6.2019 18:45Evicka
  Dobrý večer mohu se zeptát kdyz sem dala kralikovy čerstvé seno může s toho psikat
  17.6.2019 20:23ctulka
  Evicka Může. A pozor na čerstvé seno. Po usušení se nesmí 6 týdnů podávat
  17.6.2019 21:34Jana123
  Ahoj, jdu si opět pro radu. Encefalku jsme utlumili ještě bereme panacur máme za sebou infuze i kortikoidy z ušáka je opět akční králík ALE, docela dost hubne, dokrmujeme aktuálně má 1,5kg z původních 1,7 během dvou týdnů dokrmuju skoro 90ml kaše denně + dlabe zelený a sám pije vodu. Dnes nám brali krev skrz ledviny - neselhávají vše v normě. Dostali jsme ještě Béčko do vody. Doktorka bude konzultovat s jinými doktory a tak se ptám nemá někdo podobnou zkušenost?
  18.6.2019 11:23Daniberu
  Jana123: Já jsem dokrmovala králíka s encefalkou cca měsíc. Zpočátku šla váha taky trochu dolů, ale dohnali jsme to a na kontrole se pak pan doktor divil, protože králíček dokonce pár deka přibral :). Asi bych neplašila a jen snažila se dokrmovat co nejvíc to jde. Bylo by asi špatné, kdyby šla váha stále dolů, ale zatím mi nepřijde ten úbytek až tak hrozný. Hlavní je, že se viditelně zlepšuje. Držím palce, ať to tak pokračuje a i ta váha se minimálně stabilizuje!
  18.6.2019 16:56Lenka D
  SindyEM - my máme Roombu a plovoučku a vysaje to výborně. Sem-tam nějaký bobek zůstane v rohu ale většinu vysaje. Chlupy úplně v pohode. Podestýlku jsem teď měla Asan a s tou taky neměl problém. Akorát seno se může zamotat nebo ucpat vysávač, takže to je dobré zamést klasicky, hlavně když je ho víc. Ale naštěstí se z robotického vysavače dostává lépe než z klasického když to ucpe trubici, takže se taky nic strašného nestane když nějaké to stéblo vysaje.
  18.6.2019 17:53Jana123
  Daniberu: Děkuji za pozitiva, ona je z toho špatná i paní doktorka protože ví jakou má chuť do života a jak během týdne se stav zlepšil o 90% a nikdo by nerekl ze jsme teprve v půlce léčení encefalky a byl to hadrový králík který plival jídlo byl apaticky, motal se a měl hlavu nakrivo. Všichni byli nadšený a teď nás děsí jeho kila já se ho snažím dokrmovat jak to jde už se mu to chudákovi moc nelíbí a já se ještě bojím abych ho nějak nepřecpala.
  18.6.2019 20:12Candík
  Jana123: zkus králíčkovi nabídnout i pár ovesných vloček. Tak lžičku denně. Po těch by také mohl nějaké deko nabrat pokud by mu chutnaly. :)
  18.6.2019 23:52Zdeniskaa
  Ahoj, setkal jste se někdy někdo s tím, že by králík jakoby kníkal z natěšenosti? Bušinka kníká, když večeří zeleninu, úplně se cpe a u toho tak jako kníká. Zní to trošku, jako když kvoká slepička. Nejdřív jsem si řikala, jeslti nemá něco se zubama, ale třeba když snídá granule, tak to nedělá. Na tu večeři se vždycky uplně těší, tak jeslti to neni z tý natěšenosti?? Dělá to ale i při mytí. Předem moc děkuju za odpovědi.
  19.6.2019 08:26ctulka
  Jana123 můžeš zkusit i dětskou přesnídávku. je to hlavně o rozpapání Musíš zkoušet,co by zabralo.Tu přesnídávku jsme měli naordinovanou vetem.Pomohlo nám to
  19.6.2019 10:49jana53
  Zdeniskaa _ vono se traduje, ze kralici zvuky nevydavaj, ale neni to pravda: kluci huhaj pri namlouvani a rozcileni, chrapou, ze by clovek rek, ze v mistnosti spi tlustej, nastydlej buldog, pri drbani nekdy chroptej blahem. holka pri myti taky slabe fnukala - asi namahou (uff, uff), ale nechrapala a nehuhlala. zato se jednou vzteky uplne rozstekala. pri myti si slysitelne jako by prskala do dlani. myslim, ze vydavaji i spoustu zvuku, ktery clovek neslysi. ty ukecany nejspis pouzivaji pro cloveka slysitelny frekvence. takze si uzivej konverzaci, treba se ji vekem rozsiri tepertoar. uz znas prvni slovicka: dobrota a drina.
  19.6.2019 15:24DančaWag
  Ahojky, mám takový problém.
  Přecházeli jsme ze staré klece na novou a u té nové máme napaječku :) Jenomže naše Mia není na to zvyklá a umí pít jen z misky. Nemáte nějaké triky jak jí naučit na tu napaječku?? :) Vím, že to nebude hned.
  19.6.2019 15:49Zazina
  jana53: no Bůše je osm a tohle právě jako mladší nedělala, všimla jsem si toho právě až poslední dobou. Tak asi je to povídalka až teď s věkem. Občas to zní ale vážně dost znepokojivě, tak jí pozoruju, jestli náhodou třeba ty zoubky nebo něco... moc děkuji za odpověď a za uklidnění. :)
  19.6.2019 16:09jana53
  Zazina _ jaka u lidi: cim starsi, tim ukecanejsi, nebo mozna pak pouzivaj jinou frekvenci. nebo jak hlta, tak ma z toho skytavku?
  19.6.2019 16:15Veru_06
  Zdravím Vás, potřebuji pomoc.

  Můj králíček má blechy, potřebuji poradit, jak se jich dá zbavit. Zkoušela jsem Biokill, ale absolutně bez výsledku a nechci mu dát něco, co by mu spíše uškodilo.
  Prcka máme na volno a je nám stále v patách, takže když je hezky, lítá po celé zahradě, jen když chce nebo na večer zůstává doma - což mi docela ztěžuje možnost nasprejovat i okolí, kde se nejvíce pohybuje.
  Za každou radu budu vděčná. Děkuju!
  19.6.2019 16:35Kytka01
  Ahoj potřebuji pomoc, řadu cokoliv. Našla jsem králíka s mokrou půlkou hlavy, buďto se vyválel ve své moči nebo se pomočil sobě na hlavu. Prosím o radu děkuji!
  19.6.2019 23:10Merlouska
  DančaWag: tak ji davej dal misku... to, ze nova klec ma napajecku, neznamena, ze ji nutne musite pouzivat.
  20.6.2019 08:08Jana123
  Candík: Vloček se ani nedotkne ale už začal seno včera jsem ho pristihla když jsem přišla domů, měl narvanou tlamičku všude trceli stébla a vyděšený výraz. :D
  Daniberu: Od včerejška začal baštit seno, takže vlastně sám baští zeleninu, seno a denně mu dám asi 10 granulek ale sám si je nedá jen nevím kdy přestat dokrmovat aby to nebyl šok. Jinak jsem ho vážila a volala doktorce ta chtěla vědět jak na tom je a měl o maličko více gramů než na kontrole.
  20.6.2019 09:29Daniberu
  Jana123: Ono se celkem těžko radí, protože každý ušák je trochu jiný :). Já prostě čím víc jedl sám, tím méně jsem dokrmovala. Když jedl asi tak, jak popisuješ, tak jsem zkusila přestat, aby jedl víc sám, ale efekt byl opačný. Začal jíst méně. Takže jsem raději dokrmovala dál, ale už jen ráno a večer, pak jen jednou a přestala jsem, až když jedl opravdu stejně, jako před propuknutím nemoci.
  Náš králík na tom byl zpočátku hodně podobně, jak popisuješ. Bylo mu tehdy 10 měsíců. Moc jsem nevěřila, že přežije. Teď mu bude 8 let :).
  20.6.2019 12:02Candík
  Jana123:zkus mu ty granulky trochu navhlčit vodou. U nás to pomohlo. Hlavně, že se pustil do sena, to je moc dobře. :)
  20.6.2019 12:15lucik96
  Ahoj, potřebuji poradit, co provést s králičkem. Máme ho rok, ale až po odeznění puberty, začal každý den, když ho pustím z klece, chodit čůrat na jedno místo pod stůl. Na záchod jako takový ho nedokážu dostat, začně mě ho stěhovat po kleci a mlátit s ním, když mu ho dám pod stůl, ani si ho nevšimne. Ale denně počůraný koberec mě nebaví. Nevíte prosím, jak ho to odnaučit?
  20.6.2019 19:12DančaWag
  Merlouska: Tak to je jasný, že jí misku dávám, nenechám jí bez vody. Šlo mi jen o to, že miskou kde má momentálně granule dělá strašný rachot a všechno z toho vyhazuje. ;)
  20.6.2019 20:40Jana123
  Candík: granulky jsem vlhčila a nic. Zkusím mu dát aspoň jednou denně stříkačku rozmočených vloček, ty pomáhali moji ušandě když měla abscesy a hubla.
  Daniberu: No to je krásný, bylo by super kdyby to takhle bylo i u nás, tak snad. Dneska jsem ho dala konečně poradně proběhnout na chodbu. To bylo éro, po paralýze z encefalky ani stopy.
  21.6.2019 01:14anonym1234
  Potřebuju poradit, dnes jsem dorazila z prace a kralicek lezi nehybne v kleci a je apaticky, vedrem to byt nemuze, mame konstantni teplotu 24 stupnu, vyrazila jsem na veterinu, kde mu namerili nizzi teplotu 35,5 stupne a pichli mu vytamin c s kombinaci neceho na podporu zivota, jsou mu 4 roky, pan veterinar poslech cele jeho telicko a vse je v poradku, akorat ze ma hodne nacpane bříško, ale neni nafoukly, po prichodu z veteriny je kralicek porad apaticky a lezi v kleci, nechce ven... coz neni standartni.... mate nejakou radu?
  - - - - -
  V 23:00jsme dorazili naveterinu opet na pohotovost a kralicek byl jiz mrtvy.....
  21.6.2019 09:34ctulka
  anonym1234 tak to mne mrzí. Řekla bych,že se mu ucpala střívka. To jsi ale nemohla vědět. To už potom bývá konečná. Vím,jak Ti je, zažila jsem to s prvním králíčkem, Kukinkou. Taky to šlo tak rychle. Ted jej už nic nebolí a hopsá za duhovým mostem.ždycky je to smutné
  21.6.2019 09:56Bocman
  lucik96: Dejte mu na to místo pod stolem, kam chodí čurat, igelit. Nějaký tlustší, třeba kus igelitového ubrusu. U nás se to osvědčilo natolik, že naše králice chodí už jen na takový tlustší ubrus mimo klec.
  21.6.2019 13:23Daniberu
  Jana123: Podle toho, jak to popisuješ, věřím, že to u vás určitě taky dobře dopadne! Jen bude potřeba jednou za čas ještě nějakou dobu přeléčovat a občas nechat udělat testy. Nám vyšly po cca třech letech negativní a od té doby už nepřeléčujeme. Tedy samozřejmě myslím negativní aktivitu. Encefaly se úplně nezbaví nikdy. S tím jídlem se to určitě už brzy taky srovná. Já musela dočasně změnit Bertíkovi granule, protože k těm původním jen čuchl a zhnuseně se odvracel a přitom všechno ostatní už jedl normálně a ten nový druh pak taky. Snad si ty původní nějak spojil s tím, jak mu bylo špatně. Nevím. Každopádně po nějaké době jsem mu je zkusila vrátit a už s nimi žádný problém neměl :).
  22.6.2019 03:15Jana123
  Daniberu: S přeléčováním samozřejmě počítám bylo mi řečeno jednou za půl roku kůra panacuru to si myslím, že je úplně to nejmenší hlavně když mu to pomůže. Granulky jsem zkusila vyměnit teď má nutri rod které dostával když byl vyžlík, sice teda žere z ruky ale dost s chutí(cca 15 granulek za den), seno už neřeším protože se krásně obsluhuje sám a samozřejmě zeleninku v té stále pokračuje. Přidala jsem rozmocene vločky ty mu chutnají aspoň trochu nakyne ale stejně ještě dokrmuji jen jsem zjistila že po rodicare mu občas kručí v břiše, dokoupila jsem bio lapis kdyžtak budu v týdnu volat vet. Jinak jsem ho začala pouštět z ohrádky a krásně lítá, takže to vypadá nadějně. Začátky vypadali teda hodně špatně i doktorka se mě svěřila ze jednu noc při hospitalizaci to vypadalo že se rána nedozije ale zvládl to a vlastně několik dní po šel stav rychlosti blesku k lepšímu dokonce nemá vychýlenou ani hlavu. Spis mě to až překvapuje.
  22.6.2019 09:16Daniberu
  Jana123: Taky jsme přeléčovali jednou za půl roku. Jen poprvé pro jistotu už po 3 měsících. Bertík hospitalizovaný nebyl, ale dvě noci jsem se na něj chodila dívat, jestli ještě dýchá a na veterině jsme byli zpočátku denně. Bertíkovi se hlavička rovnala trochu déle, ale taky se srovnala. Nejdéle mu zůstalo trošku vypoulené očičko, ale opravdu jen maličko, ale ani to mu nezůstalo trvale.
  Nemůžu to pochopitelně tvrdit, ale že by mu v tom bříšku škrundalo po Rodicare se mi nezdá. Možná jak málo jedl, tak si teď trávení zvyká na plnou zátěž. Spíš bych asi byla opatrná s těmi vločkami. Každopádně, nechci to zakřiknout, myslím, že jste z nejhoršího už určitě venku. Moc přeji, aby to vydrželo!
  22.6.2019 09:50Megg
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je normální, že mi ušinka udělala včera spoustu malých kapiček moči po bytě, všimla jsem si toho až dnes za světla, tak to uklízím... Ona nikdy nikde mimo klec neupustí ani bobek, takže jsem byla hodně překvapená. Je to nějaké značkování, nebo nemůže mít nějaký problém? Je jí necelých 6 měsíců. Děkuji za reakci.
  22.6.2019 10:35Ládík
  Zdeniskaa - náš králík chrochtá když se cpe senem které mu moc chutná a má hlad.Taky chrčí když mu přidávám seno a nebo když se mu něco nelíbí.Náš bývalý králík občas běhal po kuchyňi a u toho dělal potichu bzuum bzuum :-) Takže králíci vydavají zvuky,ale spíše doma kde se cítí v bezpečí :-)
  - - - - -
  Daniberu - 17.6.2019 - proč si myslím že podestýlka OKO plus není vhodná pro králíky?Jednak výrobce na obalu udává že to je pro kočky kdežto u univerzalu je psáno že to je pro jakákoliv zvířata včetně králíků,morčat a křečků.Nikdy totiž nevíte jestli náhodou králíka nenapadne se tím nacpat jelikož ta podestýlka obsahuje dřevěné piliny a dřevo králíci rádi koušou.No a podestýlka OKO plus je udělaná tak že když se kočka vymočí tak to udělá hrudku kterou pak lehce odstraníte - takže pokud to ušák sní tak mu to může ucpat střeva.Ptal jsem se na tohle i na veterině a jen mi potvrdili to co zde píšu.Mimochodem na veterinu chodíme k p.Gajdošíkovi v Hlučíně a ten dělá veterináře v ZOO Ostrava.
  https://steliva-a-toalety-pro-kocky.heureka.cz/cats-best-okoplus-40l/specifikace/#section
  https://steliva-a-toalety-pro-kocky.heureka.cz/cats-best-universal-40l/specifikace/#section
  22.6.2019 15:44Daniberu
  Ládík: Tu trochu dřeva, které by králík případně snědl, v pohodě stráví. Nakonec dřevo se jim přece dává i na okus. Nějak nechápu, v čem je výhodnější konzumace lisovaných peletek. Ty hrudky nejsou žádné tvrdé kusy jako u betonitu, které by i v malém množství ucpávaly žaludek, nebo střeva. Samozřejmě nepředpokládám, že se tou podestýlkou nacpe k prasknutí. To by pak ale vadila jakákoli. Tady spousta majitelů používá Oko plus dlouhé roky a zatím jsem neslyšela, že by s tím měl někdo problém. Tedy kromě vynášení na chupech u dlouhosrsťáků. Nikomu tu podestýlku pochopitelně nenutím, jen bych zbytečně neodrazovala :). Oni výrobci klidně píší i na piliny a hobliny, že je to podestýlka pro králíky, takže tím bych se až tak neřídila. No a pan doktor? Tím, že ti potvrdí vhodnost peletek přece nic neriskuje a pochybuji, že v ZOO by používali nějaké drahé podestýlky, takže pokud zrovna nemá sám kočky, nebo králíky, nemusí s tím nutně mít zkušenost.
  - - - - -
  Megg: Podle mne je to docela určitě značkování, protože ta tvoje ušatá holka přišla do puberty a je to zcela normální :). V tom období se totiž z většiny i těch nejčistotnějších králíčků stávají dočasně pěkná čuňátka :). Pevné nervy a držím palce, aby to bylo opravdu jen dočasné. Puberta trvá cca do roka věku.
  22.6.2019 18:36Jana123
  Daniberu: No mě to taky nejde do hlavy ze by to bylo po rodicare ale když mu ho večer dám tak škrundá, ale je pravda, že je mu to úplně šumák a vesele si dlabe seno, zelený a bobkuje, takže třeba se opravdu to trávení nějak srovnává. Vloček dávám jen denně lžičku, možná koupím ještě presnidávku hipp aby to měl trosku pestřejší. No snad máme nejhorší za sebou, děkujeme.
  22.6.2019 18:45Daniberu
  Jana123: Nechci ti do toho moc kecat, ale jestli mu bříško škrundá z rodicare, tak bych se asi na přesnídávku radši vykašlala :). Když už sám baští v podstatě všechno, i zelený...Já jen aby se ti nakonec ještě nepotento :).
  22.6.2019 19:58Jejuna
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak mám léčit králíčkův průjem?
  22.6.2019 21:15rega
  Par fotiek jedneho navstevnika nasej zahradky z minuleho vikendu:
  http://www.kralici.cz/alba.asp?fredy1
  22.6.2019 21:18Jana123
  Daniberu: No on sice dlabe granulky a seno, ale ne dostatečně a zelený vesměs římský salát, listy pampelišky a trávu jenže toho by snedl tuny a bojím se aby se nenafouknul, takže mu toho nedávám tolik, ale když je při chuti tak se mi nechce mu to tolik odpírat.
  22.6.2019 21:22rega
  a este zopar aj Modracika, aby mu to nebolo luto" http://www.kralici.cz/alba.asp?modry7
  23.6.2019 10:13Daniberu
  Jana123: Já bych mu toho zeleného klidně postupně přidávala. Pokud mu nebude nic dělat, tak asi proč ne. Řapíkatý celer jsi zkoušela? Taky fenykl, pokud bys ho tedy sehnala, by určitě nebyl na škodu. Je pravda, že z toho asi nějak moc neztloustne, ale já bych se právě spíš trochu bála toho sladkého.
  23.6.2019 18:24Jana123
  Daniberu: Dobře zkusím, rapikaty celer koupím fenykl bych snad mohla taky sehnat. Já se toho jen akorát bojím protože už se párkrát nafouknul, ale stačilo dát kmínový odvar a pohoda.
  24.6.2019 09:24Daniberu
  Jana123: Po řapíkatém celeru by se nadmout neměl a fenyklový čaj působí stejně, jako kmínový. Čerstvý nejspíš až takové účinky nemá, ale uškodit by neměl. Rozhodně bych nedoporučovala nadýmavou zeleninu, jako třeba brokolici, kedlubnu, květák, ale ani vodnatou, jako okurku a ledový salát. Z důvodu obsahu většího množství cukru ani ovoce a kořenovou zeleninu, protože ten by mohl ve střívkách způsobit kvašení.
  24.6.2019 17:16Jana123
  Daniberu: rapikaty celer a fenykl nemá úspěch. Top je mrkvova nať, římský salat a mrkev nadymavou zeleninu ndavam.
  24.6.2019 19:06rega
  jana123: ani listy z toho repikateho zeleru? U nas idu tie na dracku (stonky si mame zjest sami ako chceme), to iste plati o fenyklovej vnatke (a to biele je len [re nas, tak nas ma rad) :)))
  - - - - -
  inak, cerstva trava by nemala sposobovat problemy, je to pre nich dost prirodzena strava (ale ano, asi by som ho nenchala ladovat sa nou cely den nonstop, predsa len aj to brucho ma len nejaky objem).
  24.6.2019 21:28Jana123
  rega: Bohužel, zkusila jsem mu to i dát do pusinky (většinou ohrnuje nos ale po tomto kroku zjisti ze to je nakonec dobrota) a plival na všechny strany a to nakupuji v bio takže to není tak ošetřeno. Trávu mám pěstovanou na balkoně abych nebrala zvenčí tam beru jen jitrocel a pampeliškové listy a ještě z pole. Mám asi rizmlsaného ušáka. :(
  24.6.2019 21:32rega
  jana123: no, mas typickeho kralicieho maroda:) vsetko az do papulky a cim viac by potreboval papat, aby sa zlepsil, tym viac je priebercivy, hoci apetit by aj mal. Oni proste vycitia moc dobre, kedy si s nami mozu robit co chcu.
  24.6.2019 22:26Jana123
  rega: Na jednu stranu udělal obrovský pokrok seno jsem mu dávala do pusiny a teď ho dlabe sám, přenášela jsem ho do záchodu, teď tam chodí sám, pití naštěstí zvládal sám celou dobu, granulky zatím z ruky ale sni jich více a s chutí, při dokrmování se vzteká, takže zmensuju dávky zelený dlabe sám, ale pouze jeho oblíbené(od malička) mlsky. Já se mu ani nedivím ty tři týdny zpátky to byl horor. Pro mě je hlavní, že dlabe ono až se k němu nebudu moct přes pupek ohnout nebo se sotva budu plazit což nebude trvat dlouho tak ho ta vybíravost třeba přejde. :D
  24.6.2019 23:53frisanekelinka
  Zdravím po dlouhé době. Máme 5,5 letého králíčka a poslední dobou úplně přestal žrát seno. Kupujeme celý jeho život jednu značku sena v Hornbachu, teď jsme vyzkoušeli už další tři značky a ani to snad neochutná. Granule mu míchám Grainless a Kiki nutri rod. Teď v první řadě sežere ty malé Kiki (to tak měl vždycky), nicméně ty grainlessky sní až třeba druhý den.. Jako by je už snědl z hladu, protože nic jiného nemá, jinak by se jich ani nedotkl. Krmíme ho teď víc trávou, aby alespoň něco jedl, ale i tak má menší bobky. Sám si toho venku ve výběhu nespase, takže tu trávu dostává ráno a večer. Teď jsem byly na dva dny pryč, dostal misku granulí jako vždycky, když takto jedeme, k tomu hromadu sena, ale po návratu měl zase polovinu velkých granulí nechanou v misce..
  Stalo se vám někomu něco podobného? Čím to může být? Mě jako první napadli samozřejmě zuby, nicméně mi přijde, že větviček měl za poslední dobu víc než za celý život a k tomu denně ohlodává dřevěnou ohrádku..

  Už silně přemýšlím nad tím ,že s ním zajdeme k veterináři, aby jej prohlédl. Neznáte někoho z Třebíče a okolí, kdy králíčkům rozumí? Jsme registrovaní na VFU v Brně, ale nechce se mi ho tam teď po přestěhování tahat, to cestování je pro něj celkem stres.
  25.6.2019 15:21Merlouska
  frisanekelinka: vetvicky a drevena ohradka se hlodaji spise prednimi zuby, zatimco nezrani sena je obvykle zpusobeno problemy se zadnimi zuby.
  Takze si myslim, ze kontrola na veterine urcite nebude od veci.
  - - - - -
  Jinak kdyz uz je rec o senu, tak jedna aktualni historka od nas: meli jsme doma nejake zverimexove, protoze seno kralici.cz tenkrat nebylo... pak bylo, tak jsem objednala, ale jeste jsem chtela, aby kralici to puvodni zlikvidovali.
  No, tak madam kralikova zrala seno min a min, az jsem premyslela, jestli je to zubama nebo senem, tak jsem vytahla seno kralici.cz ... a uz se zase senem futruje... potvora jedna zmlsana :-)
  26.6.2019 08:57Dendy899
  Ahoj, měla jsem dříve pro králíka Arpalit neo sprej kde i na boku byla ta silueta králíka a podobně. Bohužel sprej došel a po všech čertech jsem našla po Praze i Kladně jen ten kde jsou jako siluety pesani. Tak jsem objednala po netu, kde psali, že i pro drobné zvířectvo, ale dorazil mi ten samý se psama. Trochu se bojím to stříknout králíkovi do kožichu aby se mi neoblízal a nepřiotrávil. Jak to je s tím arpalitem ? To už jiný než pro psy nedělají ? Je teda pravda, že náš králík je velký jako malý jezevčík, ale lekla jsem se toho, že pro kočky je to silně jedovaté.... Co popř. stříkáte na králíky ? Mám to spíše jako ochranu před mouchama teď v létě, protože když mu nevystříkám záchůdek, nebo trochu kožichu, tak hned mouchy mu kladou do kožíšku vajíčka a tohle dost pomáhalo. Díky D.
  26.6.2019 09:05Petra1990
  frisanekelinka: Zdravím, v Třebíči ani v přilehlém okolí si nemyslím, že by byl kvalitní veterinář přes králíky. Jestli chcete mít jistotu ve správné diagnóze, tak Vám nic jiného než Brno nezbyde..buď VFU nebo Jekl a Hauptmann. Kromě granulí a trávy, krmíte ho něčím dalším? Zelenina, sušené bylinky? Má dost pohybu? Jinka souhlasím s Merouska, pokud přestává baštit seno, je určitě namístě kontrola zadních zubů.
  26.6.2019 10:30kinley
  Zdravím všechny, potřebuju poradit jak poprvé ostříhat drápky naší králičici. Má 5 měsíců a drápky se mi zdají už celkem dlouhé, i když ještě nevyčnívají ze srsti. Chtěli jsme jí je ostříhat ve dvou, tak jsem ji lapila a držela na sobě, ale jakmile manžel vzal packu do ruky začala tak šíleně vyvádět, že mě celou poškrábala a utekla. Bojím se jí držet ještě silněji než jsem držela. Jak stříháte drápky vy?? Mám pocit že ji snad nikdy nemužeme chytit. Nosí se velmi nerada, takže na ruce ji často nebereme. Poradíte? Díky K.
  26.6.2019 11:34Merlouska
  Dendy899: osobni zkusenost nemam, ale kdyz se podivas do historie diskuse, tak se tady hodnekrat resilo, ze "psi" Arpalit jde pouzit i na kraliky. Ony ty pripravky proti hmyzu jsou ruzne pro psy a kocky, protoze kocici muzou byt toxicke pro psy a naopak. No a kralici se v tomhle radi k psum, cili pro ne jsou toxicke ty kocici pripravky, ale psi jsou v pohode. Obvykle.
  26.6.2019 12:25DančaWag
  Ahoj, poslední 2 dny si naše králičice vytrhuje chlupy a to hrozně moc. Je to normální? Je jí 9 měsíců.
  Děkuju.

  Kinley: Ahoj, já stříhám drápky jedině tak, že leží na zádech a dám jí jako ruku na bříško a pak se ani nehne. Zezačátku nám to dělalo trošku problém, jelikož nevěděla co se jí bude dělat apod, ale teď už v pohodě :) Pokud se bojíš můžeš zajít na veterinu, kde jí drápky ostříhají :)
  26.6.2019 19:03dvd
  Dobrý den
  Jak velká má být přepravka pro zakrslého králíka?
  26.6.2019 19:56Evicka
  Dobrý den co mám dělat když můj králík na teplý uši.. Děkuji za radu
  27.6.2019 06:45Candík
  Králíčkovi je horko. Já chladím Ferdíkovi ouška buďto žínkou namočenou ve studené vodě, ( vyždímanou ) nebo gelovým polštářkem, který dávám do lednice. O toho ale pozor, aby nebyl moc ledový a králíčkovi nezpůsobil teplotní šok. Holky tady dávají králíčkům třeba pet láhve s vychlazenou vodou, ale to ten můj odmítá. Přečti si tady Králíci a letní vedra.
  - - - - -
  Evička:
  http://www.kralici.cz/pages.asp?f=prehrati
  27.6.2019 11:40ammmbra
  Zdravím,,,mám dotaz na přípravek PRORABBIT - už někdo používal?Moje 10letá králinda má v poslední době ráno a večer mokrou stolici a nevím zda by ji toto pomohlo...
  - - - - -
  kinley - naša kralinda se také nerada nosí a když byla stejně stará jako vaše tak se také nedala snad rok ani chytit ..nechávali jsme ji tedy volnost..nicméně na stříhání drápků jsme ji museli polapit :-) .. manžel mi ji drží pevně nožkama ke mě a já ji každou nožku přidržím a ustřihnu konec nehtu (pozor na to aby se nestřihlo moc)kralinda vždycky dýchá jak na infarkt a má vyděšené očička..hold taky máme poseroutku..kdysi jsem chodila k vetovi za 50,- ostříhal ale to zase měla stres z cesty..takže lepší stříhat doma.Máme ji 10let , člověk by si myslel že to už zná ,že se už stříhaní a braní nebude bát,ale je to pořád stejné,králíčci mají své povahy :-)..ale čím je starší tím je více mazlivější..pro pohlazení si sama příjde a kouká na mě ..tak si musím lehnout k ní na zem a pomasíruji a pohladím to její milé tělíčko .. je to moje zlatíčko..
  27.6.2019 14:19Evicka
  Mohu kralikovy namočit trochu srst když je taky vedro
  27.6.2019 18:46Danny123
  Mám 10 tydeního kralička
  A vůbec se nechce mazlit spiš utiká
  Také stale neslyši na jméno nauči se to ?
  Děkuji moc
  27.6.2019 22:43ammmbra
  Danny123-tak maličký králíček se ještě bojí..důvěra se musí u králíčka teprve získat..tak,,že si třeba lehnete na zem ,počkat až se sám přiblíží a zkusit pomalu pohladit , nijak ho nechytat,nenutit,prostě nenásilně ..každým dnem se to bude lepšit až si bude jistý že mu nic nehrozí tak si pro pohlazení bude chodit sám..
  29.6.2019 11:16Sweetchilli
  Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli někdo neporadí...Máme králíka 7 let, byl vždycky na volno po celém bytě, nikdy se nevyčural mimo svůj domeček, bobek mu občas někde mimo upadl, ale nic velkého. Před pár týdny jsme si pořídili pejska z útulku, který byl na králíky zvyklý, takže si ho vůbec nevšímá, ale králík začal úplně všechno očůrávat a o bobkách ani nemluvím :-( sedačku máme už pročůranou úplně skrz, když přes ni dáme deku, tak tu hrabáním shrne a je to. Do domečku přestal úplně chodit a podlaha vypadá jak minové pole. Strach ze psa nemá vůbec, naopak na něj útočí, včera to už zašlo tak daleko, že mu stříkl moč do oka a pes má teď zánět spojivek :-( zkoušela jsem ho i zavřít do domečku, ale během 3 minut si málem vylomil zuby jak se snažil dostat ven. Neporadí mi někdo, co s tím, jsme už úplně bezradní :-( Děkuju Lucka
  29.6.2019 11:22Candík
  Sweetchilli: králíček měl celé území pro sebe, celých sedm let. Teď tam má "vetřelce", tak si značkuje svoje území. Na tohle je rada drahá. Možná ti poradí tady někdo, kdo má doma pejska s králíčkem, a má podobnou zkušenost. Pejska nemůžeš od králíčka oddělit někam, kde se králíček nepohybuje tak, aby ani pejsek nebyl odstrčený od vás? Já mám také sedm let králíčka, ale jiné zvířátko bych mu sem pořídit nemohla, protože i on je velmi teritoriální a dopadlo by to u nás asi podobně.
  29.6.2019 12:45Sweetchilli
  Právě že králík si zabral celý obývák pro sebe, nemůžeme ani sedět na sedačce :-/ takže v podstatě čas trávíme v ložnici. Jakmile by jsme chtěli jít do obýváku, museli by jsme to zakázat psovi a to je dost nefér :-( on hlavně jen v klidu leží na zemi, ale králík ho vyloženě šikanuje, kouše ho do ocasu, hrabe mu na srsti..
  29.6.2019 14:02Klarita
  Dobry den, nasa 4 mesacna slecna ma nonstop mokre nosne dierky boli sme aj na veterine. Obcas ak viac kycha ma aj taky biely tuchsi vytok. Moze to mat z toho, ze pije z misky a nie napajacky? Ma to uz dlho ale nejde mi to z hlavy, ci to je bezne.
  29.6.2019 15:11Candík
  Klarita: králíček nemůže mít tužší bílý výtok z nosíku od pití z misky. My máme také misku ale to, co popisuješ, je rýma. U králíčků dost závažný problém. Přečti si tady informace vlevo na liště "Nemoci". Byli jste u veterináře, který rozumí králíčkům? Pokud ne, najdi si tady v doporučených veterinách nějakého, kterého máš nejblíž a navštivte ho. Máš miminko, a rýma může být pro takové prcka fatální, pokud je infekční. Řeší se to antibiotiky, ale co nejdříve.
  30.6.2019 00:11frisanekelinka
  Merlouska, Petra 1990
  Byli jsme na Třebíči v Trevet. Veterinářka prohlídla králíkovi zuby a prý je vidět akorát nerovnoměrný obrus, jak už nějakou dobu nežere seno. Ale zatím prý v pohodě. Nějaký otok nebo něco, co by nasvědčovalo zánětu, tak prý nevidí. Máme donést bobky na rozbor, jestli se nemohl něčím nakazit od divokých zvířat (bydlíme teď u lesa, po zahradě nám běhá všechno možné...). Prý je králík v dobré kondici, tak doporučuje ještě vyčkávat a zkoušet, pokud ale nezačne v brzké době seno žrát, tak by nám doporučila to Brno, kde by mu zkontrolovali kořeny zubů..
  Veterinářka říkala také ,že by to mohlo být tím horkem.. Každopádně včera a dnes už jsem viděla několikrát uždibovat seno a to dokonce s chutí. Tak třeba to vážně bylo jen nějaké dlouhé období bez sena.. Semtam jsme to už zažili, ale trvalo to třeba týden, rozhodně ne měsíc, asi i dost výrazně pohubl..
  Jinak celý život dostává 1 lžíci granulí ráno a 1 lžíci večer, k tomu trvale plné jesličky sena. Večer a v průběhu dne dostává zeleninu, ale ně nijak velké množství. Třeba jen jeden list zelí nebo kousek mrkve, kus okurky, kousek jablka, banánu.. Spíš pro chuť něž že by to byla vyloženě krmná dávka. V zimě toho dostává víc než v létě, kdy si může do sytosti nazobat venku trávu (což tedy téměř nedělá, trávu žere, když mu jí natrháme- tedy krom věcí, které žrát nemá, ty si vezme sám, jakmile si jich všimne). Pohybu má víc než dost, před půl rokem dokonce jsme změnili adresu z 1+1 do 5+1, kde se může neomezeně pohybovat a jen na noc ho zavíráme do ohrádky (tedy ohrady přes půl obýváku :-D, dřív jsem ho zavírali do jeho králíkárny). Celý život mohl neomezeně na dvůr, tak teď jsme mu udělali prozatím alespoň ohrádku 4m2 než zabezpečíme celou zahradu. Takže v jídle ani v pohybu nevidím žádnou změnu k horšímu, která by mohla mít negativní vliv na něj.. Tak nevím, co se děje.. Snad se to nakonec zlepší samo, když začíná uždibovat to seno a nebude to skutečně problém se zuby.
  30.6.2019 19:48Linda248
  S.O.S. Měli jsme na hlídání naši pětiletou králičici u sousedky a děti pustily jejich samce k naší Elince. Mám strach že ji nakryl. Aby se ji něco nestalo. Jsme v UK vracíme se v pátek. Mám s ní pak na veterinu?