Jaké jsou činčilyMutaceKupujeme činčiluJak ochočit

 StravaNemociZvukyRozmnožováníNebezpečí úrazu

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Přířučky

FAQ

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info

Mandy - 9.5.2017 18:06
Čipka - Děkuji moc za odpověď. Kastrace se docela bojím, moc těm veterinám v okolí nevěřím. Zvážím ještě, jak to do budoucna uděláme :)

Čipka - 9.5.2017 16:48
Mandy- mrňata jsem nikdy neměla,ale co vím od ostatních,tak 2x ročně mít mladé je pro samičku velká zátěž.Můžete to udělat,jak to máte naplánované,ale nechte samičku zabřeznout jen 1x za rok.U samice nechat dceru a u samce syna,ale je dost možné,že v období páření,se vám budou kluci prát,až ucítí samičky.Nebo je možnost nechat samečka vykastrovat,ale to si najděte dobrou veterinu s inhalační narkózou a se skušenostmi s činčilami

Mandy - 8.5.2017 07:57
Ahoj, mám takovou otázku pro zkušenější chovatele :) Máme první mláďata našeho párečku a tak jsme samce na týden po porodu oddělili, aby samičku hned nenakril a pak pustili zase k sobě. Jenže ona samozřejmě zase zabřezne, takže to tímto způsobem vidím na dva vrhy do roka. Moje otázka zní, nevyčerpá se tak samice? Nebude lepší, až jí bude řekněme například 7 let, počkat si až se narodí jeden kluk a jedna holčička a dát syna k otci a dceru k matce? Nebo samice se samcem může takhle fungovat až do svých 10-15 let? Děkuji moc za odpovědi :)

Čipka - 5.5.2017 09:00
ver- Asi jste si to spletla s peckovinama.Třešeň,višeň,švestka a pod.Tam jde spíš o větvičky,kůru a pecky.Ty jsou pro činčily špatné.Nevím,jak to chcete sušit,jahody a maliny jdou docela špatně.Průmyslově se suší v mrazírnách a toho doma nedocílíte.Ale můžete jim nasušit listy z jahod a malin a občas jim trošku dát.

ver - 4.5.2017 12:26
Ahoj lidičky :) Blíží se léto a napadlo mě, že by té naší hopsandě nasušila nějaké maliny a jahody, abychom trochu obměnili pamlskový sortiment. Jenže jsem si vzpomněla, že jsem někde četla, že činčilky nemůžou bobulovité ovoce, co je na tom, prosím, pravdy?
Archív diskuze | Alba uživatelů