Než pořídíme králíčkaRady pro první týdnyVýchova a ochočeníSoužitíEshop

JídelníčekBydleníRozmnožování a péčeAnatomiePlemenaVeteriny

Nemoci

Diskuze

Inzerce

Galerie

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Otázky

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Hledá nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info, Králíci a letní vedra, Klíšťata, Cestování Pravidla této diskuze

Daniberu - dnes 14:46
Ušáček a Magda: Jakou máš podestýlku? Přpadá mi to divné, protože tyhle mušky se většinou drží tam, kde je vlhko. Podle mne pokud budeš mít klec čistou a suchou, nebudeš je tam mít.
- - - - -
Darkie: Zkus napsat do SZ leprechaunek. Ta má zkušenosti s veterináři ve Zlíně.

Darkie - dnes 14:23
Ahoj, mohli by jste mi doporučit nějakého dobrého veterináře v Kroměříži, ve Zlíně nebo v okolí Luhačovic?

Ušáček a Magda - dnes 09:51
Dobrý den,
máme v naších klecích pro králíčky hrozně moc malinkých mušek i když je pravidelně čistíme nevíte čím to je? Jak proti tomu? je to opravdu nepříjemné.Děkuji

Alpa - dnes 08:18
Dennie - nemůžeš, neboj se :-)

weksernates - dnes 07:47
pufa: Králíci hrabou rádi.... Ten náš má oblíbené místo pod postelí, dala jsem mu tam staré bavlněné povlečení, a v tom si může hrabat jak chce, zkuste to, třeba se chytne:-)

pufa - dnes 06:39
Neeen: my ho neucime na postel,proste tam zacal skakat a ted uz i hrabat. Kdyz ho vidim,tak ho vyzenu,ale porad u nej nejsem. Na postel ani nebobkuje ani necura.

Dennie - dnes 01:05
Zdravím, jelikož se mě rodiče stále ptají a já nevím zda ano nebo ne, tak bych se chtěla zeptat, když začínám být nemocná (bude z toho kašel nebo rýma) můžu nějakým způsobem nakazit králíčka?

Merlouska - dnes 00:24
LM25: muj kralik je s nimi spokojeny a ja taky :)

LM25 - včera 22:48
Dobrý večer, prosím, jaký máte názor na granule Crispy Pellets Rabbits od Versele laga prosím? :)

Neeen - včera 22:15
Pufa:asi tak jako každý králík,začíná být v pubertě. A není nejlepší učit králíky chodit na peřinu a vůbec do postele,protože si z postele dělají mnohdy rádi záchůdek.

Aires - včera 17:54
Zdravím :) Poprosila bych o radu :) Dneska jsme byli s Nessinkou u veterináře na očkování a stříhání drápků. Bohužel se s paní veterinářkou u stříhání tak prala, až si jeden drápek vytrhla. Zahojí se to samo od sebe, nebo se jí dá nějak pomoct? A naroste jí nový dráp? :) A jinak, nemáte pro příště nějaké tipy, jak uklidnit šíleného králíka, aby u veterináře držel?

Pufa - včera 17:10
Dobrý den, máme asi ročního králíčka, pravděpodobně samce a poslední měsíc nám začal hrabat na peřině dcery. Pořád na tom stejném místě, až je na povlečení skoro díra. Nevíte proč to dělá?

Bara8 - včera 15:50
weksernates : děkuju moc :-)

weksernates - včera 15:22
Bara8: My v kleci nemáme nic, vyzkoušeli jsme ručník, kobereček, gumovou podložku co se dává do koupelen... všechno mu vadilo a odhrabával to, tak má holý plast a je spokojený. V záchůdku máme dřevité peletky, taky maximální spokojenost.

Bara8 - včera 15:17
Ještě bych se chtěla zeptat, jaká podestýlka je pro Králický nejlepší? Někde jsem četla, ze by kralicci neměli mit stejnou podestýlku jak v kleci tak v záchodě, a někdo používá koberecek a jiní zase vůbec nic, tak me to zmátlo. Děkuji :-)

SEOM - včera 15:06
petržel:nejspíš to králíkovi vadit bude ,protože je to jeho místo na bobkování,chce tam svůj pach.

Daniberu - včera 15:05
petržel: Jestli mu nebude vadit tvoje kočka, nebo jestli nebude on vadit tvojí kočce, to nevím, ale jistotu, že jejich soužití nebude problematické mít nemůžeš. Zpočátku je rozhodně nenechávej splečně bez dozoru. Čím si naopak jista jsem je, že společný záchod rozhodně mít nemohou.

petržel - včera 14:34
ahojky budu si pořizovat králíčka, a máme doma kočičku, kralíček je na kočky zvyklý paní má doma 2, jen jsem se chtěla zeptat zda když bude pobíhat venku ho naučím na kočičí wc jestli mu nevadí sdilem toaletu s jiným tvorem dekuji :)

Petastastna - včera 11:29
dobře, děkuji :) zkusím sehnat

Kájka - včera 11:22
Petro, je to stejné. Také jsem u Káji později změnila Meloxidzl na Meloxoral (z fin. důvodů) Docent mi řekl, že to je prakticky stejné.
Jo, a chutná to ušákům stejně (sladce) ,-)

Jutta - včera 11:21
Petastastna: Je to generikum Meloxidylu, proto je to levnější. Jinak snad stejné. Na VFU nic nenamítali.

Petastastna - včera 11:18
Jutta : a koncentrace je stejná?

Jutta - včera 11:09
Petastastna: Já pro Charleene kupuji Meloxoral, 125 ml okolo 700 Kč.

Petastastna - včera 11:05
ahojte, musíme dávat Gerimu celoživotně léky na bolest, 7 kapek 2x denně... nevíte co vyjde levněji? Je to pomněrně drahé :-/ 100ml stojí 800 kč (Meloxidyl)...

leprechaunek - včera 09:00
No však co myslíte, před námi tam byla paní na štípání zubů. Už jen to jsem zaslechla, a udělalo se mi nevolno... :(((
Jinak jo, přesně, králík na fotkách ze zahrady vypadá na smrt nemocný. Totéž jsme mu tady včera říkali, když půl hodiny řádil na plyšácích, a znova dneska ráno, když přes noc vyžral porci granulí, kterou má jinak až do dalšího večera.
Jako fakt, cokoliv jsem včera řekla, bylo použito proti mně... že by tomu zvířeti doktorka šáhla jinam než na hlavu, to ne, ale je to chudinka nemocná. Za co, za to, že zvířeti, které žije mezi senem a dřevitou podestýlkou, dvakrát ročně na den zaslzí oko???
Ani nemluvím o tom, že mi zároveň s tím chlebem cpala i bio lapis... na údajnou avitaminózu. A když jsem řekla, že to nechci - ve vodě to nevypije a dostat to do něj stříkačkou je pro něj takový stres, že to prostě nemá smysl ho tím týrat - tak jsem dostala vynadáno, že je to moje věc, že paní doktorce jde jen o dobro zvířátka...
Vitamíny jsem včera natáhla do stříkačky k emanoxu a za dvě vteřiny bylo, a žádné abych mu musela brát vodu na celou noc...

Mimochodem jo, ke konci těch nesmyslů o krmení už jsem na ní fakt nemluvila příjemným tónem, což paní doktorka kontrovala neochvějně milým tónem jak na blbečka a skoro ušišlaným závěrem "vy jste vlastně chtěla slyšet, že je zdravej a v pořádku, že jo."
Nechtěla, má nemocné oko, ale paní doktorce se prostě nedá vysvětlit, že "mělo by se" někdy na konkrétní zvíře neplatí, i kdyby se majitel pos*al... Když mi králík to zelené nežere, já mu to nemůžu ládovat do krku jak huse...
No bylo to veselé jako. :((
- - - - -
Mimochodem to sebrání vody teda fakt nerozdýchám. Na den, ne na noc... Ale jako, když se mi králík dopoledne cpe senem a granulemi, tak prostě sebrat mu vodu na zapití a nechat ho tak dalších 8 hodin je pro mě týrání kruci...
Kdybych jí tam včera od plic řekla, co si myslím o jejích léčebných metodách, asi by mě rovnou vyrazila z ordinace.
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky