Než pořídíme králíčkaRady pro první týdnyVýchova a ochočeníSoužitíEshop

JídelníčekBydleníRozmnožování a péčeAnatomiePlemenaVeteriny

Nemoci

Diskuze

Inzerce

Galerie

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Otázky

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info, Králíci a letní vedra, Klíšťata, Cestování Pravidla této diskuze

Anor - dnes 07:26
VerčaLeto: Nepanikař, už tu výtržníci sežrali kde co... V případě rohlíku dohlídni, aby měla ušatá dostatek vody a sena, případně jí dej lehkou dietku. Ale myslím, že to nic nebude. Kdyby se tvářila, že není ve své kůži, tak kmínovým odvarem nic nezkazíš.

Viki6614 - včera 20:11
Dobrý den, mám velký problém s mojí králičicí Amálkou. Pořídila jsem si ji v březnu, takže je ještě mladá. Vycházeli jsme spolu celkem v pořádku. Vždy jsem ji pouštěla po pokoji, nic si nedovolovala, poslouchala a ráda se mazlila. Bohužel jsem poslední 2 týdny na ni neměla vůbec čas, protože jsem trpěla a trpím vážnější nemocí. Už je mi lépa a mám na ni čas. ALE Amálka se úplně změnila, neustále na mě vrčí, nechce se nechat pohladit,ale chce mě kousnout, po pokoji si dělá co chce a je můj pán. Například si vyleze na moji postel a nechce mě tam pustit a věci na mě. Úplně se změnila a nevím, co mám dělat. Jsem na ni také zlá a křičím na ni, i přesto že vím, že je to špatně, ale moc mě to naštvalo. Prosím nevíte někdo, do mám dělat? Předem děkuji za každou zprávu.
- - - - -
Dobrý den. Trápí mě moje králičí slečna Amálka, kterou mám teprve od března. Doposud jsme spolu vycházeli krásně. Vždy, když jsem ji pustila, tak hezky běhala po pokoji, mazlila se se mnou a hrála si. Také v ohrádce bývavala hodná a vždy za mnou přišla. Chytla jsem celkem vážnou nemoc a nemohla jsem se jí 2 týdny věnovat. Teď je mi lépe a snažila jsem se jí věnovat, ale ona na mě neustále vrčí, a když na ni chci sáhnout, tak mě chce kousnout. Úplně se změnila, v pokoji si dělá, co chce a je můj pán. Například leží na mojí posteli a nechce mě tam pustit a také vrčí. Prostě se změnila a já nevím co mám dělat. Dovoluje si čím dál víc a mě to pěkně štve. Taky jsem se na ni chovala zle a nadávám jí, protože mě úplně štve. Prosím nevíte někdo co s tím? Předem děkuji za každou radu.

VerčaLeto - včera 16:44
prosím ted mám strach a opět nevím co dělat zrovna jsem načapala králici jak mi nakousala kus rohlíku bohužel nebyl tvrdý :( ted mám starost aby se nenafoukla a nechcípla mi :( co mám dělat

leprechaunek - včera 12:11
Gábi Tedy: o té rýmě řekněte PŘED očkováním, protože očkovat nemocné zvíře se nesmí.
Kromě toho, pokud třepe hlavou, může tam být problém v ouškách nebo kolem nich - záněty, svrab... králík rozhodně netřepe hlavou na nesouhlas. To startování může být způsobené prostě tím, že mu není dobře a nemá náladu, aby ho někdo otravoval. Mně to dělá micák taky, a na tu "nenáladu" úplně stačí, aby byl rozespalý. Když mu nebylo dobře po antibiotikách, reagoval o to hůř. Nemocné zvíře prostě nemá náladu na pozornost.
Takže na prvním místě bych ho nechala POŘÁDNĚ vyšetřit na veterině, kde králíkům opravdu rozumí.

Gábi Tedy - včera 12:06
Dobrý den, ráda bych se zeptala jeslti nemáte někdo zkušenost že králíček má asi rýmu (dnes jedeme na veterinu na přeočkování tak mu řeknu že mám podezření na rýmu) ale ted dva nebo tři dny se králíček začal chovat divně pořád staruje na přítele a přitom mu nic ošklivého nedělá a i často vrtí hlavou jako by odmlouval šlo by něco udělat aby byl zase hodný jako předtím ? nebo jestli je ted v té kláličí pubertě jak jsem četla nevěděli by jste jak udělat by nevijížděl? nebo nějakou radu? děkuji
- - - - -
Duffík: ahoj mě tu holky doporučovali z kiku koberec stojí 55,- a je z přírodního materiálu protože já používala piliny a ty prý nejsou v hodné ale ted mám dva ty koberce a strídám je a jsem s nimi velmi spokojená a líp se ta kle i udržuje že stím není tolik práce jen to obcas vyklepu a jinak mění záchod a je to:)

Duffík - včera 10:28
Ahoj, mám dotaz, jaká podestýlka je pro králíčka nejlepší? Děkuju

Candík - včera 09:59
Mirucka: dej mu externí záchůdek i do obýváku, pokud chodí někam na určité místo. My máme jede v kleci, a jeden v kuchyni. Králíčka máme celé dny navolno, jen na noc je v kleci. Jak bývá tvůj králíček zlý? Při čem konkrétně? A to je takový už od mala? Nezkrotíš ho, ale zkus k němu změnit přístup. Sedni si na zem a nech ho, ať přijde sám a očichá si tě. Nesahej po něm, nezvedej ho. Dělá to na mne dojem, že k tobě z nějakého důvodu ztratil důvěru.
- - - - -
oprava: jeden v kleci....

Mirucka - včera 09:45
Ahoj,
mám rok a půl starého králíčka. je na mě i na mého přítele zvyklý, trávím s ním co nejvíce času mohu, většinou 4-6 hodin denně a přesto bývá apatický a zlý.
V kleci má záchod, ke kterému má neustále přístup a i tak udělá bobky v obýváku i když byl na záchodě před chvilkou. Okusuje úplně všechno na co přijde. Už nevím, jak ho zkrotit. (Vykastrovaný už je). díky za rady

Berunkas - 21.6.2017 21:05
Naty7: já si předloni dovezla krásnou 3 měsíční holčičku, ve 4 měsících to byl chlapeček

georgina - 21.6.2017 20:31
Naty, někdy nepozná ani veterinář na dvou měsících :-D ani hodně zkušený chovatel..ale většinou se to rozpozná po těch 14 dnech.. jistota je ale určitě mnohem déle.. někteří ušáci maskují..

lucinka 77 - 21.6.2017 20:24
prosím vas , naš beranek ma dole ulomeny zub, nemáte někdo zkusenost jak k tomu mohl přijít? dole na dasni ma jakoby šedou tecku . Běhá po bytě celý den ale nevšimli jsme si nečeho zvlašního , mám strach že hryzl do kabelu .. nevíte co s tím? děkuju

Jan - 21.6.2017 15:27
Naty7 - Zkušený chovatel pozná pohlaví i první den narození asi na 70%. Dobře se dá rozpoznat ve 14 dnech, ale pro začátečníky spíše po 4 týdnech :-)

Daniberu - 21.6.2017 12:14
ivet86: Odhaduji, že jde o značkování. Pokud u vás nedošlo k nějaké změně, tak za to mohou opravdu hormony. Co s tím ti neporadím. Buď to zase přejde s tím, že se to čas od času může opakovat a vy nějak tahle období přetrpíte, nebo pak jedině ta kastrace. Chápu, že se ti do toho nechce, ale na druhou stranu bys to mohla brát i tak, že bys ji tím současně ochránila před rakovinou dělohy, která je u starších samiček velmi častá. To už je ale na tvém uvážení.

leprechaunek - 21.6.2017 12:13
Nini1234: nestrkat před něj ruce v situacích, kdy by po nich mohl vystartovat.
Po ruce ti vyrazí i ten nejhodnější králík, když ho vylekáš ve spánku nebo mu vlezeš do teritoria. Takže: neštvat rozespalého králíka, neštvat králíka při jídle, neštvat králíka v "úkrytu" - pod křeslem a pod, neštvat králíka v místě, které je jeho teritorium - klec.
Občas králíci štípou při olizování nebo hlazení, ale to opravdu štípou a nestartují, takže předpokládám, že máš na mysli ten první případ. Pro ten platí, že zuby jsou pro králíka jediná obrana, takže ho prostě neohrožovat. :)

Naty7 - 21.6.2017 11:39
Ahoj ... za jak dlouho rozpoznám pohlaví u miminek?

Nini1234 - 21.6.2017 11:30
Ahoj. Mam pulrocniho beranka a obcas proste asi podle nalady startuje po rukach a kouse. Nekousne tak ze by kuzi prokousl ale spis stipne,pak to natece a udela se modrina.Nevite jak ho to odnaucit

Ivet86 - 21.6.2017 09:51
Dobrý den mám králíka samici Holanďanku a má 2 roky teď poslední týden mi děla potřebu jinde.Je puštěná ví kde má záchod jde k němu ale stejně mi chodí po obýváku a kadí a čůrá jinde.Jsem u ní ale nemůžu být pořád. Je fakt že když jsem na posteli tak jde pod stůl a je tam nadílka. Je prostě nadilka všude i v kleci.Má i v kleci počůtany kobereček. Příjde mi že to dělá schválně. Já se ji věnuji ale nevím co ji to popadlo.Jo a taky mi chce odjíždět ruku nohy.Má plyšáka s ním si hraje ale toho nechce ojíždět.Napadla mě i kastrace ale dotoho se mi nechce je to poslední možnost. Nevíte co s tím Prosím . Děkuji

Daniberu - 21.6.2017 08:29
MouchaPytlík: Pokud máš na mysli psychickou stránku, tak by asi neměl zvláštní radost, kdyby byl celé dva dny zavřený v kleci a lépe by mu bylo třeba v ohrádce. Co se týče pití, tak by měl mít vodu raději v pítku, aby si ji nevylil, nebo neznečistil. Pokud mu necháš dostatek sena a granulí, tak by to asi takový problém být neměl. Horší ale je, že někdy se nečekaně dostaví nějaký zdravotní problém, nebo může dojít ke zranění a pak může být i poměrně krátké zpoždění fatální. Vím, že to tady tak má více lidí a někteří o tom nepíší, aby nedostali "vynadáno". Když to ale jinak opravdu nejde, asi se nedá nic dělat, než to "rizsknout", ale bylo by lepší, kdyby mohl alespoň jednou někdo králíčka zkontrolovat.
- - - - -
Merci: Já jen dodám, že určit, co králíčkovi je, tady nikdo nedokáže. Nejedením totiž u králíků začíná většina zdravotních problémů od mírného nadmutí, po závažné onemocnění.

Candík - 21.6.2017 07:53
Merci: musíš králíčka dokrmovat, nesmí zůstat bez jídla! Máš-li instantní seno, tak to, nebo alespoň rozmixuj granule s vodou. Podává se injekční stříkačkou bez jehly po 2 - 3 hodinách. Uvař mu k tomu kmínový odvar, viz. tady Dokrmování. Pokud by se králíček nerozjedl, vezmi ho na veterinu, kde králíčkům rozumí. V horku sice jedí méně, ale není v pořádku, nejí-li vůbec.

Merci - 21.6.2017 06:35
Ahoj,moc prosím o řadu. Mám samici beránka. Nejí teď den,jek poléhavá,pije normálně. Nechala jsem ji spát dnes mimo klec v obýváku, protože pořád leží u konference.stolku. Nejí vůbec nic,ani zamilované pamlsky. Může to být z horka? Vodu pije s chuti,dala jsem tam kapku citronu,ale strava nic. Prosím,má někdo zkušenosti? Děkuji

MouchaPytlik - 20.6.2017 22:21
Ahoj,
Máme nové králíčka, a zatím jsme nezkušení (máme zkušenosti s jinými zvířaty, pes, pískomilové, ježek...). Chtěla jsem se proto zeptat, jak řešíte situace kdy musí být králíček doma sám (na víkend, od jednoho dne ráno do druhého dne večer např.), a jak to vaši králičci zvládají. Ráda bych aby byl spokojený, ale tahle situace u nás čas od času je nevyhnutelná. Samozřejmě když jsme doma tak má výběh a věnujeme se mu, a měl by zásobu vody i papání.

Bejlinka - 20.6.2017 19:40
Je tu prázdno už přes rok co nemáme Piškotku, skoro 3 roky Míšu. Tak jsme si k babičce Bejlince pořídily Florinku http://www.kralici.cz/alba.asp?a=24780

Nini1234 - 20.6.2017 18:59
Ahoj. Mam pulrocniho beranka a obcas proste asi podle nalady startuje po rukach a kouse. Nekousne tak ze by kuzi prokousl ale spis stipne,pak to natece a udela se modrina.Nevite jak ho to odnaucit

Anor - 20.6.2017 17:42
naka: Nech to být, ono to ouško spadne časem samo, jak králíček poroste. No a pokud nespadne, tak nespadne, někdy se to tak stane a pak s tím stejně neuděláš nic. =)

naka - 20.6.2017 16:41
Ahoj,mam mlade beranka,alw obcas se mu jedno ucho postavi. Upravuji mu ho rucne. Co udelat,aby bylo spravne, tedy dolu? Diky za radu.
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky