Než pořídíme králíčkaRady pro první týdnyVýchova a ochočeníSoužitíEshop

JídelníčekBydleníRozmnožování a péčeAnatomiePlemenaVeteriny

Nemoci

Diskuze

Inzerce

Galerie

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Otázky

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Hledá nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info, Králíci a letní vedra, Klíšťata, Cestování Pravidla této diskuze

leprechaunek - dnes 23:07
georgina: :))))))))) Zkus poradit tomu Honzovi... Jemu jsi nenapsala ani řádku. Já s deset let mrtvým psem fakt radit nepotřebuju :))))

georgina - dnes 22:43
leprechaunek, já neříkám aby ses omlouvala :-D jen je fakt že jak psa socializuješ takového ho máš.. já i s bílýma holkama chodila do školičky, jsou zlatíčka, poslouchají a staší málo.. opravdu udělají co chci.. naučili mě pozitivní motivaci a přemýšlet po psím. Clověk chce psa polidštit a diví se že pes neví a je nejistý.. ale je na každém.. já ani děti lískat nemusela :-) je to v každém z nás jakou vysílá energii :-) u nás se snášela i zvířata všechna do kupy.. nebyl nikdy problém.. :-) a jsem za to vděčná :-)

leprechaunek - dnes 22:06
georgina: já klidně jo. Pes "mít problém" s čímkoliv může a já se nad tím zamyslím, ale zubama v mojí ruce mi to prostě vysvětlovat nebude. Tečka.
My měli psa poměrně dominantního a navíc pacholka :-D Takže sem tam třeba něco ukradl a rozkousal... a při snaze mu to vzít mi otiskl zuby. Jo, jasně, měla jsem ho to nechat dožrat, já vím :))) Ale v takový chvíli mi veškerá pozitivní motivace může, tohle si prostě vyřizuju na místě a fakt se za to nebudu ještě omlouvat ani jemu, ani veřejnosti. :-D

georgina - dnes 21:18
Marcelka52, asi bych dávala pozor abys tu klec moc nezavřela.. ušák nerad průvan, ale taky nerad vlhko.. aby se mu do kožichu nedaly plísně.. nevím co chceš kupovat..
Měla jsem 4 ušáky, chodili na záchodek poctivě, ale občas bobek a seno prostě po bytě byly.. to je o tom že je doma zvíře.. to nebude sterilní prostředí.. to se mamince pokus vysvětlit.. u nás to bylo po bytě, protože to ještě roznášely psiny :-D Můžeš maximálně mamince slíbit a starat se o pořádek kolem..
- - - - -
leprechaunek, ani psovi bych nelískla.. proč.. když se vychovává pozitivní motivací, je to daleko lepší metoda.. tři pejsci doma a ani jednoho jsem lískat nemusela :-D

Marcelka52 - dnes 15:32
Holky díky moc za rady. Asi zkusímě mít králíčky každého v jiné místnosti, aby se nepotkávali.
Holky, jak řešíte binec okolo klece? Mamka je z toho docela rozmrzelá, bobky, seno, chlupy lítají na všechny strany. Proto jsem chtěla koupit něco co má ze tří stran stěnu, aby ten binec nepadal ven. :(

leprechaunek - dnes 15:08
Honzus: já jsem třeba zastáncem adekvátních trestů... když pes rafne, tak mu deset minut nevysvětlovat, že má být hodnej pejsek, ale jednu mu bleskurychle lísknout. Klasické podmiňování, žádné krvelačné týrání. Ale právě králíci tohle fakt neumí...
Každopádně obecně málokdy koušou ze zloby, prostě opravdu odmalinka zlej králík je jeden z pár stovek... většinou koušou ze strachu nebo v obraně. Úplně klasická je teritoriální agrese v kleci... páníček šáhne dovnitř, vždyť přece nic zlýho nedělá, a už mu visí králík v prstě. To prostě dělají, můj králík si brání i svůj kobereček uprostřed pokoje :))) Řešením není být na něj naštvanej a "vychovávat" ho, ale nešahat mu tam :)))
JInak představa mazlivých přátelských králíčků je něco jak v tom vtipu - "to bylo demo, blbe..." Jsou fakt od přírody mazliví králíci, ale moc jich není... a jinak i takové průměrně kontaktní a nezkažené zvíře si zvyká na páníčky a nějakou "blízkost" poměrně dlouho, včetně toho hlazení. Spíš v řádech týdnů, nebo spíš tak 1-3 měsíců...
Takže jako první rada by asi bylo prostě ji nechtít hladit :) hlavně ji nehladit z výšky... ti králíci jsou kořist velkých ptáků, že, co si má chudák králík myslet, když po něm člověk ze dřepu natahuje pařát :))) to trošku přeháním, ale prostě ti králíci, hlavně z počátku, můžou fungovat i jinak... :) na pouhou společnost u nich na zemi, na mluvení... králíci jsou společenští tvorové, ale trochu jinak, než si lidi myslí - oběma samcům vždycky stačilo, když jsem s nimi byla v místnosti, sem tam na ně promluvila... časem jsme si vybudovali "mazlící rituály", kam se bobani uloží nebo usadí a vyzývavě po mě čučí, když mají náladu na mazlení :-D a jako funguje to, když za nimi pak přijdu, natáhnou se za rukou sami a chvilku se nechají hladit... a pak si jdou po svých. Pointa je, že to je třeba jednou denně, a jinak mě nepotřebujou vidět jak je den dlouhej :)))
To píšu asi hodně kostrbatě, ale prostě ve vašem případě bych asi řekla trávit s ní co nejvíc času, ale "bezdotykově". Nechat ji, ať je ve vaší společnosti, ať si opravdu zvykne, že jí nikde od nikoho nic nehrozí... chcete být s ní, tak si k ní sedněte na zem... třeba přijde za vámi, ale když ne, je to oukej... a prostě to na nějaké hlazení ani moc netlačit :) s tím, že buď se to zlepší časem, nebo si budete muset zvyknout, že máte parťáka, a ne mazla :))

Honzus - dnes 13:28
leprechaunek: děkuji za rady :) fyzické tresty samozřejmě nedělám a ani nehodlám začít. Občas má ale i kontakt s jinými osobami a nechci aby na ně v případě nějakého podnětu vyjela. Myslím, že se Judy nejvíc bojí právě toho kontaktu s námi. Dnes jsem jí chtěl zkusit pohladit po tememi hlavy a opatrně jsem k ní šel rukou, tak aby jí mohla zaregistrovat. Nevím, jestli jsem udělal něco špatně, ale skončil jsem s rafancem.

Podmínky ma myslím dobré: 120cm Casita, na volno puštěná do chodby a přes dozor pak i po celém bytě. Krmím V-S Cuni dle dop. dávkování a dávám kvalitní seno + občas mňamku.

leprechaunek - dnes 13:12
Honzus: zaprvé máte vzteklého puberťáka, cca do roka to s ní snadný nebude nejspíš vůbec. Zadruhé, proti všeobecně rozšířeným pomluvám, samičky bývají daleko větší s prominutím svině, než samci :-D Jestli není kastrovaná, zvažte kastraci. Není to "samovolné řešení" všech problémů, ale přesto ji to může dost zklidnit.
K tomu zbytku: "nehodlám tolerovat". Hele tenhle přístup si nejlíp vymažte ze slovníku. S králíkem násilím a tresty nic nespravíte, tím spíš s nas*anou samicí. Králíci se toho moc naučit nedokážou, a nějaká racionální výchova na ně v podstatě nezabírá.
Co zabírá: identifikovat, co to zvíře děsí nebo dráždí, a tyhle podněty omezit. Ono většinou cesta do stavu, který máte vy, nevede přes svinské zvíře, ale přes nezkušenost nebo nepochopení páníčků :)
Zkus napsat, jak ji máte "ubytovanou", jaký má režim (pouštění atd) a v jakých situacích vyjíždí. Z toho se dá radit, co a jak, aby se to zlepšilo :)

Honzus - dnes 11:59
Ahoj, chci se zeptat co dělat se zakrslou králicí. Krom toho, že se veškerého kontaktu s námi bojí (máme jí přes dva měsíce) a doslovna před rukou utíká, tak na mě začla i nově vyjíždět. Zrovinka dnes mě pokousala a tohle chování opravdu nehodlám tolerovat. Abych to uvedl na pravou míru, Judy je dost zvědavá, leckdy za námi chodí a pamlsky nám jí z ruky (při tomto jsme dovoleni jí trochu pohladit, ale ne moc). Dnešní výpad nebyl pod nějakým strachem, samozřejmě jsem byl s rukou dost opatrný. Nevím, co to do ní vjelo. Aktuálně jí je 8 měsíců. Děkuji za případné rady. Honza

Veronika5 - dnes 10:40
Marcelka: V žádném případě v jedné kleci, a u dvou kluků je pravděpodobné, že se nesnesou ani volně v místnosti. Jedině samec plus samice a jednoho (asi samce) nechat vykastrovat. A i pak můžou být problémy. Já mám posledně jmenovanou dvojici, běhají spolu volně po bytě a máme dvě klece, kam si můžou podle libosti zalézt, a v případě potřeby je možné každého zavřít zvlášť. Do jedné klece bych je spolu fakt nezavřela. Jako mrňata mi samec samici napadl, asi si ji spletl s jiným samcem, a měla bys vidět, jak potom vypadala - asi čtvero kousanců na zádech, jeden velký na noze, jeden na očním víčku, oko naštěstí přežilo. Přišli jsme domů a na podlaze chuchvalce chlupů. 14 dní na atb, aby se vše dobře zahojilo. Tak takhle by asi samec naložil s jiným samcem ve svém teritoriu.
Dřevěnou klec bych nedávala, asi by dlouho nevydržela - nám chodí hlodat i lišty od plvoucí podlahy, a poslední dobou má samička tendenci okusovat barvu z topení. Házíme po ní papírové kapesníčky, tak snad se to odnaučí ;).

Daniberu - dnes 09:49
ctulka: Já mám obavu, že ty zkušenosti jsou opravdu nepřenosné :(. U někoho to funguje bez problémů a výjimečně se i kamarádí, ale asi nejběžnější a přijatelná je dost častá situace, kdy tak nějak koexistují a nejsou mezi nimi žádné větší rozepře. Vyloučit ale situaci, kdy si "polezou na nervy" a králíci, nebo kocour budou "zlobit", tj. značkovat, "fackovat se" apod., nemůžeš. Proto bys asi měla mít připravený krizový plán, kdy budeš mít možnost je alespoň v době, kdy jsou bez dozoru, rozdělit. Je to ale jen můj, možná přehnaně pesimistický a opatrný, názor. Držím palce, aby ti vyšla nějaká z těch dvou lepších variant.

ctulka - dnes 09:24
Ahojky. Vím,že jsem před nedávnem vznesla dotaz na názor nebo zkušenost králíček verzus kočička. Bobek má 5 let a Felix 6let. Ale vnouček má silnou alergii na kočky.A tak bych si jej vzala. Nevím jak to udělat.Snažíme se to oddálit,co to půjde,ale musím mít nachystaný plán,jak to udělat. Děkuji a omlouvám se. Třeba se tu mezitím našel někdo se zkušeností

georgina - včera 22:25
KAK, tak na Ferdíka i na Věrušku.. hlavně aby se Ferdík držel

Alpa - včera 18:43
Dva v jedné kleci = problémy ! Raději si to nastuduj, aby nedošlo k rozčarování.

Marcelka52 - včera 17:29
Ahoj holky,

chtěla bych dát bráškovi k vánocům taky králíčka. Hodně se stará o toho mého, tak aby měl svého parťáka. Myslíte, že by se dva kluci snesli v jedné kleci?
A našla jsem takovou dřevěnou klec pro králíka.
Máte někdo svýho ušáka v dřevěném pelíšku? Bojím se, aby ho nerozhlodal. Děkuju

KaK - včera 16:26
Daniberu, claudie: Tak hlavně rega pomáhá, s tím dokrmováním. Já jen doprovázela na Hůrku, protože jsem tam sama chodila s Fanynkou pro atb. Ale asi bych tam s nimi chodila i bez Fanynky. Asi by bylo lepší brusku oddalovat, dokud to půjde. I Věrka psala, že někdy mu ta bruska nesedne a přestane jíst. Někdy je to bez problémů. Ferdíkovi dělali brusku při první návštěvě a to bylo bez následků. Po třech týdnech znovu a to přestal jíst. Kolegyně v práci mi včera říkala, že byla jednou u dentální hygienistky a přestože jindy u jiných jí nic nebylo, tak po této návštěvě ji tak bolela celá hlava, že to bez prášků nedala. Jste hodní, že na Ferdíka myslíte a držíte palečky i pacičky :)

Daniberu - včera 14:58
KaK: Taky děkuji za informaci. Ten řezák mu takhle rychle roste už dlouho, ale to ty víš. Snad mu ještě nějakou dobu nebude bránit v baštění a kazit mu náladu. Kéž by mu pomohlo, že tady skoro všichni držíme sirotkovi palce a tlapičky a ty s regou i aktivně pomáháte.

claudie - včera 10:36
Kak: hlavne ze dobre papa...dik za info...a ty zoubky jsou jeho celozivotni problem...tak snad bude muset na brusku snad az po novem roce prdelka❤

KaK - 14.11.2019 23:07
Dnešní zpráva o Ferdíkovi: papá sám a dobře. Bohužel ten řezák rychle dorůstá. Snad bruska ještě počká.

leprechaunek - 13.11.2019 22:46
Tož děcka, když už sem zase občas nakukuju... Tak představím i současného parťáka, alias třetí generaci Jaroušů :) Z mimina už vyrostl, už je to jen spratek s modrou krví :-D
http://www.kralici.cz/alba.asp?a=24888

KaK - 12.11.2019 18:50
rega: Jano, díky za zprávy o Ferdíkovi, doufejme, že mu ta dobrá nálada vydrží co nejdéle. A velký dík za obětavou péči :)

jana53 - 12.11.2019 15:27
Alpa _ https://www.pytelgranuli.cz/podestylka-cats-best-original-40l.html hrudkujici drevity drobky, ne valecky, posilaji pytel (asi 18kg), se kterym se snadno manipuluje, ne jako krabice, ktera neni za co vzit. delaji se tam hroudy, ktery se snadno vyndavaj lopatkou https://obchod.kralici.cz/p5171-nobby-lopatka-na-trus.aspx. bahno dela mikes, green cat je z kukurice a muj kralik to zral jako zrni - taky nebrat

Daniberu - 12.11.2019 14:08
rega: Díky za dobrou zprávu o Ferdíkovi :)

Alpa - 12.11.2019 12:10
Ahoj, mám toaletku s roštem a nevybrala jsem dobrou podestýlku (rozkládá se na mazlavý sajrajt).
Nějaké doporučení, zkušenosti? Díky

DanaK - 12.11.2019 11:22
Dobrý den, chtěla bych se poradit, jestli můžou králíčci okusovat šišky - smrkové, borovicové? Děkuji za radu
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky