Než pořídíme králíčkaRady pro první týdnyVýchova a ochočeníSoužitíEshop

JídelníčekBydleníRozmnožování a péčeAnatomiePlemenaVeteriny

Nemoci

Diskuze

Inzerce

Galerie

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Otázky

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Hledá nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info, Králíci a letní vedra, Klíšťata, Cestování Pravidla této diskuze

Jutta - včera 21:09
Mišenka1994: Je mi vás obou hrozně líto, ale ještě to nevzdávejte! Mám doma ušandu, která má jednu ledvinu nefunkční a druhá je plná písku a kamínku. Už jsou to dva roky, kdy bojovala o život a zatím se Char statečně drží. Má upravenou stravu, bere homeopatika na rozpouštění ledvinových kamenů a pokud se mi nezdá (má horší zadní nožky), tak dostává i léky na bolest a zánět. Pokud dojde ke kolapsu, tak budu muset rozhodovat o jejím dalším osudu a děsím se toho. Ale dokud s radostí lítá, baští a bobčí, tak si budeme užívat každého dne.

kg0405 - včera 21:06
Mišenka1994: to mě moc mrzí :-( taky bych nevěděla co mám dělat. Ježdění na veterinu jsem si taky hodně užila. S Chloe jsme byli na veterine vlastně celý její krátký život, několikrat do měsíce :-( a teď s novým prckem to začíná zase na novo. Přeji ať v Brně něco vymyslí a nebudeš se muset rozhodovat.

Anor - včera 20:58
Mišenka1994: Ach jo... To mě mrzí. Pamatuju si správně, že jsi to ty, co si brala toho králíčka od chovatelky s tím, že háže nožičku do strany? Bych tu ženskou asi roztrhla jako hada, ať netvrdí, že tohle nevěděla.
Už předtím jsem psala, že jsem realista. Ale asi bych počkala na vyjádření z VFU a pak se rozhodla. Pokud by byla prognóza mizerná, tak bych nechala Oskárka jít za duhový most. Nemá smysl trápit sebe i jeho. Je mi to líto.

SindyEM - včera 20:56
Mišenka1994: Je mi strašne ľúto teba aj Oskárka. Že to takto nešťastne dopadlo. Verila som, že už bude všetko v poriadku aj napriek tej nožičke na začiatku...
Čo by som robila na tvojom mieste? Ťažko poradiť a ťažko vedieť. Neviem, či by som to sama takto dokázala, ale veterinárka má pravdu. Ak dáš srdce stranou a vezmeš rozum do hrsti, tak bude pre teba aj Oskárka jednoduchšie, ak ho dáš uspinkať...pravdepodobne by sa dlhého pohodového života nedočkal. Trápil by sa, ty tiež...nehovoriac o financiách. :( Je mi to moc ľúto. Skús ešte počkať na verdikt z Brna, a uvidíš. Rozhodnúť sa musíš ty sama.

Anor - včera 20:52
Lulux: Z fotky a pod chlupama se nic moc nedá poznat. Pokud chceš mít jistotu, tak zajdi na veterinu, ale rozhodně to takhle z dálky nevypadá na nějaký akutní problém.

Monela - včera 20:43
Mišenka1994: nedovedu si ani tuto situaci představit a je mi to opravdu moc líto :( počkala bych na vyjádření VFU v Brně,jsou tam kapacity a třeba si budou vědět rady.
Rozhodnutí pro tebe,asi bude opravdu velmi těžké :( jediné,co bych neudělala,nevrátila bych ho na zpět do chovky.Držím moc palce

Lulux - včera 20:39
Anor ... fotku zajačika mám na linku:
http://pokec.azet.sk/lucka.963/fotoalbumy/zajo/ft-488365247?i9=3d3e5b992815

To čo sa mi nezdá je taky vankúšik po tým lalokom čo má zajačik normálne (má to pod prednou nožičkou na brušku, je to vidieť z boku fotky. Neviem či je len pribraná alebo či to môže byť nádor :(

Mišenka1994 - včera 20:32
PROSÍM POMOC!!! JE TO DLOUHÉ, ALE PROSÍM PŘEČÍST😭😰😖
Je to týden co mi přijel půl roční prcek. Všechno super, papal, byl hodný, jediný problém byl, že strašně moc pil a tím pádem i extrémně čůral. Dnes jsem s tím šla raději na veterinu.
Bohužel jsem dostala zprávy, které jsem měsíc po smrti mého Megánka (týden lítání na veterinu, snaha ho zachránit) opravdu slyšet nechtěla!
Oskárek už má tím pitím horší ledviny co by až tak nebyl problém, kdyby mu u jater nenašli takovou anomálii, se kterou se nikdy nikdo nesetkal (jen u psů). Popravdě nevím jestli si to pamatuju dobře, ale měl by tam mít tuším nějaký šanok, jako pozůstatek, když byl ještě u maminky v bříšku a to ho nutí mít pořád žízen. Nikdy se s tímto u králíků nesetkali (u psů prý operace stojí cca 7-8 tisíc možná i víc). Je to tedy operovatelné, ale cca po dvou letech se to má tendence vracet. Podle paní doktorky je stav, ve kterém je pro něho trápení. Celou dobu jen pít a čůrat, že to není pořádný hopsací život. Nemluvě o tom, že kvůli tomu strašně špatně roste, respektive už by ani nikdy víc nevyrostl. Je opravdu hodně malinký. Celkově má prý špatný posed (moc nahrbený), tvar oušek, zapadlé oči jako by byl dehydratovaný a i prý srst není ideál..
Vše mají zdokumentováno, vyfoceno (játra), prý je to hodně zajímavý případ, který poslali na posouzení do Brna co mají vůbec dělat a jestli s tím jde pořádně něco dělat.. Dnes tam zůstal na kapačce, že ho to aspoň propláchne a udělá třeba trošku líp. Prý mu co chvilku musí pročůranou podložku měnit..
Názor doktorky je takový, že bych se měla pořádně rozmyslet a dokud na něho nejsem ještě tak fixovaná, bud ho vrátit chovatelce nebo ho nechat uspinkat :( Jsem z toho fakt špatná a absolutně vůbec nevím co mám dělat. I za ten blbej týden je to fakt láska, je zlatej, vůbec s ničím neměl problém, zvědavej, veselej, papá. Ale prý by to prostě nebyl králíček co by třeba dalších 5 let dělal radost. Pořád by byl jen na veterině už jenom třeba skrz ty kapačky. 2 dny na kapačkách a pak zase doma.. Je to fakt strašný, takhle brzo jsem opravdu nečekala, že budu řešit takový problém a ještě přemýšlet nad tím jestli uspat tak maly krásny a užasny stvoření co ten krásnej život si prostě zaslouží..
Psychicky a finančně by to bylo asi k nevydržení, ale já prostě nevím :( Je mi ho neskutečně líto. Doufám, že v Brně najdou nějaké spasení, i když v sobě vím, že to asi nehrozí :(
PROSÍM CO BYSTE DĚLALI VY? Je to blbá otázka, ale já sama jsem fakt v koncích... Děkuju

Anor - včera 17:06
Terii: Můžeš mu to umýt. Prvně bych zkusila vlhký hadřík. Pokud to nepůjde, tak prostě umýt zadek v teplé vodě a pak ušáka důkladně vysušit - fénem. A nebo slepené chloupky ostříhat, ale pak musíš mít někoho, kdo ti králíčka pevně podrží. Až budeš stříhat, tak musíš mít vždy své dva prsty, kterými držíš chloupky mezi nůžkami a kůží.

Candík - včera 16:42
kg0405: po usušení se musí nechat bylinky ( a i seno ) tzv. vyfermentovat, což je cca 6 týdnů. Jinak se králíček může nadmout. Se sušičkou bohužel zkušenosti nemáme, suším "normálně" na vzduchu.

Terii - včera 16:26
Dobrý den může mi někdo poradit.Můj králíček má okolo zadečku a na ocásku slepené chloupky od moči a výkalů, které nejdou odstranit. Stalo se to při převozu,když jsem si ho kupovala bohužel to smrdí a nevím co s tím.Pokoušela jsem mu to rozčesat ale nejde to.Děkuji za rady.

kg0405 - včera 16:14
Ahoj, mám dotaz. Zkoušeli jste někdo sušit třeba listy od pampelišky v sušičce na ovoce? Myslíte že to jde a že po usušení to může králíček hned jíst?

NinjaMozzie - včera 15:30
Kamchinka: Ještě k tomu hrabání všude, stříhali jste už drápky? Když byla naše Ninja malá, tak dlouhou dobu drápky stříhat nepotřebovala, ale pak přišlo období kdy už ano, tak na sebe začala upozorňovat (zkoušet si je obrousit) všude možně, tak jsme jí je zastřihli a byl pokoj.

Anor - včera 11:37
Kamchinka: Jojo, samec nic nevyřeší. Jen přibyde další problém - kam udat klidně 8 malých králíčků. Puberta časem přejde. Většinou plus mínus do roka. Ale "zábava" s ušatou bude určitě pár měsíců. =) Jinak co se týče chování v náručí, tam se to asi nespraví. Jako malí se někteří ušáci tahat nechají (přeci jen je musí máma občas porovnat), ale jak vyrostou, tak už ne-e. U králíka ztráta pevné půdy pod nohama = ulovil mě dravec, je po mně. Mazlit se dá i bez toho.

Kamchinka - včera 10:32
Anor: děkuji za radu, to je přesně to co píšete:) náladová je, na mě jako dodavatele potravy je celkem v pohodě, na cizí co jí chtějí sáhnout do klece vrčí a škrábe.
Pohladit se náš králík nechá, ale chovat, mazlit ani náhodou, i když dřív ráda. Je ale společenská v tom smyslu, že mě stále chce vidět, foukám vlasy v koupelně, leží před wc a kouká na mě, jdu pryč, jde také:)
švagrová mi radila právě samce, ale když píšete, že to je jen na to dané období, nechám to být.

Berunkas - včera 09:15
Jitka-Ouško: my máme králíkovou rok a půl a pohladit se nenechá do teď, když se k ní někdo blíží a nemá náladu tak zdrhá taky, někteří prostě můžou mít takovou povahu. Jediná rada je vydržet :)

Anor - včera 09:11
Kamchinka: Puberta se hlásí. =) Čeká vás vemi zábavné období, kdy bude ušatá náladová, bude si vás namlouvat, obskakovat nohy, zlobit, začně být teritoriální, bude hrabat, možná značkovat, možná přijde falešná březost... Jediná rada je vydržet. Na obskakování nohou je fajn plyšák, nebo měkký míček. Někdy ho ušatci vezmou na milost, někdy ne, ale zkusit to můžeš. Hlavně tě prosím, nepřipouštěj jí. Mláďata tohle nevyřeší, to by musela být těhotná furt. Pokud bude situace neúnosná, pomáhá kastrace - což je i prevence rakoviny dělohy.
- - - - -
Lulux: Nějak si nedokážu představit, co tím myslíš a kde to králíček má. Obecně platí, že v podkoží jsou zhoubné nádory méně časté, obzvlášť u králíků. Pokud se chová normálně a normálně jí, tak bych neplašila a ukázala to veterináři.

Kamchinka - včera 08:49
dobrý den, mám 7 měsíční kraličí holčičku (zakrslý beran), poslední dobou je jak praštěná. Je ráda puštěná a jakmile chce ven, začne jako cvok běhat a skákat po kleci. To bych pochopila. Každopádně nevím, zda chce samce, nebo jak si vysvětlit chování takové, že mi pořád skáče po nohách, ale neustále. A poslední týden začla jakoby hrabat se... v kleci vše rozhrabe, do každého rohu by se chtěla hrabat.
Předpokládám, že je to normální, ale je něco, jak jí pomoct? Co udělat jinak? díky.

Lulux - 21.8.2017 22:49
Prosím vás moja zajačica má ako keby tukovy poštárik pod nohou pri brušku. Na dotyk je to ako podbradok. Prosím môže to byt len tukovy absces alebo to môže byt nádor? Nemôže mi zomrieť?😢 Pôjdem aj k veterinarke len zatiaľ by som uvítala pripadne skusenosti s niečim takýmto. Inak papá aj hýbe sa normálne. Chová sa ako predtým. Ďakujem za pomoc

mamkaJana - 21.8.2017 22:11
Jitka-Ousko je u Vas teprve jeden den zvyka si a rozkoukava se v novem prostredi. chce to cas a trpelivost. Otevrete mu klec a cekejte, kralicci jsou zvidavi, takze behem nekolika dni bude prozkoumavat teren. Nas kralous vybehl z klece po. 3 dnech. Ujali jsme se i nechtene samicky (stari cca 1 rok), trvalo 2 tydny nez vybehla z klece na pruzkum pokoje.

Jitka-Ouško - 21.8.2017 21:28
Zdravím. Včera jsme si přivezli domů 2měsíčního králíčka. Kdykoliv se někdo přiblíží i opatrně ke kleci, okamžitě se schovává do domečku. Nejsme schopni ho ani na mlsoty nalákat ven. Chci se proto zeptat, zda si myslíte, že mám domeček z klece odendat, aby si na nás lépe zvykal. Nemůžeme ho ani pohladit :(. Děkuji

Mišenka1994 - 21.8.2017 19:19
Irina: Tak určitě, zítra ráno jedu, jen mě napadlo jestli neměl někdo stejný problém.

Irina - 21.8.2017 18:47
Misenka1994: muze, nemusi, to zjisti jedine dobry veterinar

Mišenka1994 - 21.8.2017 15:55
Zdravím, možná je to blbost, ale dneska jsme náhodou u ušáka našli takovej menší flíček na bělmu. Pořád hodně pije 😕 Nemůže mít třeba něco s ledvinama?

Dennie - 21.8.2017 13:40
Petrf: Můj králík teď také líná. Chlupy jsou naprosto všude. S tím nic neuděláme. Naše králička si na česání také nepotrpí.
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky