Než pořídíme králíčkaRady pro první týdnyVýchova a ochočeníSoužitíEshop

JídelníčekBydleníRozmnožování a péčeAnatomiePlemenaVeteriny

Nemoci

Diskuze

Inzerce

Galerie

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Otázky

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Hledá nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info, Králíci a letní vedra, Klíšťata, Cestování Pravidla této diskuze

Nelinkamar - dnes 15:09
Dobrý den,
tímto bych chtěl poprosit všechny chovatelé králíčků hlavně z Prahy, sháníme bobečky od králíčků. Naše králice má dlouhodobý(více jak rok) průjem, v podstatě každý den. Byla léčena na kokcidie dvakrát, ale z rozboru bobečku je už nemá. Rozbor průjmu vyšel tak, jako by to byl zdravý králíček. Zkoušeli jsme jestli to není senem, nebo pilinami, ale není. Potravou to také není, to už jsme také zkoušely, jinak má k dispozici Rabbit adult (od Brit animals), Nutrin komplete-Rabit vegetable, Complete cuni adult od Versele laga, Cuni nature re-balance od Versele laga, pamlsky: Crock complete herbs od Versele laga, a Alfalfa snack for rodents od Brit animals plus vhodné ovoce a zeleninu to záleží jestli má zrovna průjem nebo ne- toto vše má k dispozici pamlsky na vyžádání, jinak po každém průjmu dostane stříkačkou výživu RodiCare instant a probiotiky Bio-Lapis for rabbits. Králíčkovy se dostává každodenní péče-nikdy není sám v kleci je zavřený jen na noc. Není apatický, chová se normálně hraje si a pokud se pokaká a umaže se od průjmem je hned očištěn. Zkoušeli jsme opravdu vše za tu dlouhou dobu, ale naše veterinářka si s ní také neví rady a to se taky docela snažila. Proto Všechny kteří toto čtou moc prosím, sháníme bobečky, které necháme vyšetřit na kokcidie, takže na oplátku bude dárce vědět, jestli jeho chov má, nebo nemá kokcidie.

Kájka - dnes 14:30
Tygrinka: tak to já si myslím, že na VFU to vypadá jinak, co se týče prostor pro nemocná zvířátka, mají tam více místa. Pro psi mají i venkovní kotce, chodí je i venčit. Venku (u kliniky) mají velké voliery, kde jsou hlavně ptáci, ale i želvy a také jsme tam viděli dva veliké králíky, ale ti jsou asi zdraví (nejspíš k účelu praktického vyučování) Ti ušáci tam mají pěkný výběh, velké boudičky a vypadají velmi spokojeně. To jsme tam v pátek viděli se synem a on si teď představuje, že tak nějak se má uvnitř Kája. No, vím, že jako marod nebude mít žádný výběh, ale je lepší, že si to kluk tak nějak představuje :-) Moc se mu po Káje stýská :-(

Tygrinka - dnes 14:17
Aires: Může to být reakce kůže na očkování. Stačí to hlídat a pokud to nebude hřát, vystupovat nad povrch, zvětšovat se nebo se prostě nějak měnit, tak to nemusíš řešit. Očkuj příště na jiné místo a tohle místo nedráždi příliš usilovným kartáčováním. Je možné, že to časem zcela zmizí, ale může to také zůstat jako pigmentová skvrna.
- - - - -
Anebo je to opravdu jen nová srst, jak píše Perrita...

Perrita - dnes 14:10
Aires: Ahoj, mně se stává, že tam, kde má Runa očkování, začne línat a hned na to jí tam začne růst nové srst, která nejdřív vypadá jako velká tmavá piha. :) Zkus vydržet, jestli to po pár dnech bude rozpoznatelné jako kratinká nová srst. Nic jiného mě nenapadá. :-)

Aires - dnes 10:41
Zdravíme králíčky a jejich majitele. Potřebuji poradit, dnes jsem Nessince při češání za krkem našla na kůži hnědý flek, vypadá úplně jako piha u člověka, nevystupuje z kůže. Problém je,že dříve ho tam podle mě neměla. Navíc je to v místě, kde dostala očkování. Nevíte o co se může jednat? Setkali jste se s něčím podobným? Děkuji moc za odpověď. Jinak je králinda naprosto v pohodě a čiperná, jen bych ráda měla jasno v tom, co to je :)

Gepard 001 - dnes 08:51
A hodně štěstí zdraví a ať se ti vede s chovem ušáčků =)

helvack50@gmail.cz - dnes 08:40
Nyuu: ahoj,tohle opravdu vypadá jako krev v moči.Každopádně zítra na veterinu,malé nejspíš udělají ultrazvuk.Kdyby se vám podařilo,až se příště vyčůrá,nasát tu moč do stříkačky,aby udělali rozbor na zánět a bakterie.Může to být zánět močáku,nebo jako u nás začínající problémy na děloze,musely jsme kvůli tomu na kastraci.Kolik je králince? A je kastrovaná?

Gabriela0 - dnes 08:39
Ahoj, moje králičice včera ležela natažená ve vyběhu a z ničeho nic prý (nebyla jsem doma) začala bouchat hlavičkou o zem a vytrhávala si chlupy. Teď se mi zdá v pořádku, jí a pije jak má, je aktivní, nedrbe se, chlupy nevytrhává. Nemáte s tím náhodou zkušenost? Je možné, že šlo jen o reakci na stres a horko, nebo má třeba nějaký kožní problém?

Lucky664 - dnes 07:20
Dobré ránko.
Potrebovala by som radu pre mňa a môjho králička. V záchodíku som si všimla že už 3-4 deň ho raz za deň preženie (úplne riedke bobky) a potom má opäť normálne bobky. Je veselý, správa sa úplne normálne, papá čo vždy a všetko, akurát som si všimla, že oveľa viac pije ako zvyčajne. Môže to byť tými horúčavami? Alebo radšej zájsť na veterinu?
Ďakujem pekne

Kristen - včera 22:20
Poslušně hlásim,že očko v pořádku.
http://www.kralici.cz/alba.asp?a=24470

Nyuu - včera 21:53
Ahojky,
chtela bych se na neco zeptat. Dneska jsme večer přijeli domu a pustili kralinku, no počurala se na koberec (občas to holt udela když cití tu druhou), vzali jsme papírový kapesníček abychom to nejprve nasákli do sucha, ošem toto se nám nelíbilo. Vím že králíci mívají někdy i hodně tmavší moč, ale toto vypada opravdu jako krev, mokrý flek na kapesniku a uprostřed toho mokra rudá skvrna. Zitra zajdeme hned ráno k paní doktorce. Posílám fotku toho kapesničku, jen by mě zajímalo, jaký na to máte názor? :(
http://www.imgup.cz/image/YbI

Jejuna - včera 18:14
Ahojte, mám nové album, tak jestli chcete tak se podívejte http://www.kralici.cz/alba.asp?a=24565

Gepard 001 - včera 17:29
Moc vám všem děkuju:) Jsem ráda že jste mi poradili. Tomu pánovi jsem taky nevěřila. Už jsem to ten jídelníček a další četla asi před rokem. Budu se na vás obracet když to tady nebude napsané ( nebo to nenajdu).
Moc vám všem děkuju (já vím že to pořád opakuju, ale moc vám děkuju) :)
- - - - -
Skardice: Ty máš taky pěkné album:) a pěkného ušáčka:)

Anor - včera 17:17
Gepard 001: Je to prcek, takže přes víkend sesbírej pár bobečků do sklenice a dones je na rozbor na veterinu, nebo popros rodiče. Je to důležité kvůli kokcidioze, rozbor stojí kolem stovky. Až budeš mít negativní rozbor, tak mu můžeš dávat i trávu, ale zatím ne. A všechno zelené, včetně salátu, musíš dávat zezačátku jen po troškách, aby se ti z toho nepo... Prodavačům ve zverimexu nevěř, jsou to prodavači, ne chovatelé. Všechno důležité máš tady na stránkách, případně se zeptej tady.

Skardice - včera 17:06
helvack50@gmail.cz - včera 17:02
Gepard 001: ahoj,tak za prvé,toho pána ze zverimexu bych samotného zavřela do hladomorny a nechala ho tam!!! To je největší nesmysl,nekrmit,aby byl malý! Předpokládám,že Tvůj králíček je mláďátko.Kvalitní granulky Juniorky musí mít neustále k dispozici,plnou misku + seno a vodu.Co se týče trávy a všeho zeleného je to tak,že se nejdřív musí vyloučit kokcidioza.To se udělá rozbor bobečků.Budeš sbírat asi 4 dny průběžně vždy pár bobků,ráno,odpoledne,večer a budeš je dávat do vymyté skleničky do lednice.Pak je zaneseš na veterinu a oni udělají koprologii.Pokud bude tvůj králíček zdravý,může trošku zeleného.Zezačátku jsou dobré pampelišky.Nesbírat tam,kde chodí psi a vždy dobře omýt.Trávu můžeš,ale jen malinko,prostě všeho zeleného jen kousek,než si zvykne.Můžeš i kousek mrkve,petržele,fenyklu,třeba lístek bazalky nebo meduňky.Dokud ale nemáš vyloučenou kokcidiozu,nedávej mu nic zeleného!

Gepard 001 - včera 16:49
Určitě budu psát:)
A chtěla bych se ještě zeptat jestli králíčci mohou jíst trávu.
To bylo tak: Byli jsme se podívat ve jednom zverimexu a ptali jsme se na to. Ten pán říkal že ušáka moc nekrmit jestli má být malý a trávu už vůbec ne.
Druhý zverimex: O trávě říkala že může a že mu to pomáhá. Salát prý že ne, ubližuje mu to.
Já se tady dívám na jídelníček zatím jsem tam nic o trávě nenašla.
- - - - -
Dám vědět jak to s ním je:)
- - - - -
Určitě dám vědět:)
A jestli by si mi pomohla s tímhle budu moc vděčná:)
- - - - -
Už jsem to našla, ale byla bych ráda, kdyby mi to někdo potvrdil z vlastní zkušenosti. Jestli to nevadí.

Skardice - včera 16:34
Gepard 001: neni za co :) urcite dej vedet

Šárka 07 - včera 16:28
Gepard 001: Není zač :)
A děkuji ;)
- - - - -
Jo a určitě napiš ;D

Gepard 001 - včera 16:20
Moc vám děkuji. Napíšu vám jak se vede:) Teď odpočívá.
Šárka 07: máš pěkné alba.

Skardice - včera 15:55
Gepard 001: Ahojky, s timhle zkusenost nemam, vim ze se to tu nedavno probiralo zkus se podivat do archivu. Nekteri kralicci potrebujou vic casu nez vylezou. Mozna bych ho zkusila nalakat na pamlsek. Zalezi zda nema i problem vyskocit z klece, jak mas vysoky rantl? Myslim, ze dokonce existuji nejake mostiky, aby usak lepe vylezl ( muj je strasnej skokan, takze nevim). Urcite se ti nekdo ozve ;) jsem taky novacek, tak snad neradim blbost.

Šárka 07 - včera 15:47
Gepard 001: Tak např. já jsem to po dvou týdnech vzdala (myslím to neustálé lákání z klece). Tehdy jsme byli s ušákem už hodně sblížení, a tak jsem ho prostě vyndala. Nic na to neříkal, rozhlížel se po okolí a od té doby už skáče z klece sám. Ale ty ho máš necelý týden, nech ho určitě ještě rozkoukat a třeba též po těch dvou týdnech ho zkus vylákat na něco dobrého. Jestli ho potom z klece vyndáš sama, dej ho ihned vedle toho dna, ne nikam daleko od klece :)
Hodně štěstí ve sbližování, Šárka a Indík :D

Skardice - včera 15:43
Berunkas: To musel mit tata radost :D to mas pravdu. Ja takhle odlozila sluchatka na gauc na 2 minutky na kraj a taky neprezily :)
- - - - -
Anicka*: nahore jidelnicku mas napsano, ze lze pouze stebla bez klasu :)

Gepard 001 - včera 15:40
Ahoj. Mám nového králíčka a trávím s ním hodně času. Dostala jsem ho 20. 6. Hodně se mu věnuju (mluvím na něho, dávám pryč vršek klece, opodál si čtu, mám nachystaný pamlsek). Vyleze, ale nikdy nevyleze z toho plastu:( Nahne se přes okraj a začne na chvíli okusovat plast, nebo lízat stěnu.
Proč? Mám zvýšit podestýlku? Nebo mu mám dát ještě čas na rozkoukání?
Každopádně jsem trpělivá a neberu ho z domečku. Budu ráda když mi odpovíte.

Berunkas - včera 14:26
Skardice, weksernates: naši se s tím už i smířili že místo vnoučat mají králíka :D ono jim nic moc jinýho nezbylo. Co se týká kabelů tak Terez jednou přišla k tátovi, ten se k ní sklonil se sluchátkama v uších, ťutinky ňuninky, Terinka udělala kous a bylo po sluchátkách :D nabíječek včetně notebookových zařvalo několik. U králíka je nutný být vždycky o krok napřed :D
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky