Než pořídíme králíčkaRady pro první týdnyVýchova a ochočeníSoužitíEshop

JídelníčekBydleníRozmnožování a péčeAnatomiePlemenaVeteriny

Nemoci

Diskuze

Inzerce

Galerie

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Otázky

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Hledá nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info, Králíci a letní vedra, Klíšťata, Cestování Pravidla této diskuze

Daniberu - dnes 15:24
AlenaB: Já myslím, že děláte dobře, ale nemám přímou zkušenost. Jen jsem tady slyšela, že takové "vyříkávání" nemusí dopadnout nejlépe. Oni jsou schopni si dost ublížit. Snad to přejde, ale někdy se dva králíci spolu nesnesou a musí být odděleni pořád. Snad to nebude váš případ :(. Většinou je taky potřeba mít vykastrované oba, protože samice mají tendenci samečky sexuálně obtěžovat a ti na to nemusí reagovat zrovna vstřícně. Taky mu možná moc nevoní...

AlenaB - dnes 15:10
Dobrý den, máme doma dva králíčky (2 letou samici a jejího půl ročního syna) půlročního chlapečka máme již pár měsíců vykastrovaného, ale i přesto začal být před pár dny celkem agresivně dominantní co se té samičky týká. Pořád ji vrčením vyhání od žrádla, nebo ji s jídlem vztekle honí. Zatím to řešíme tak, že krmíme odděleně, je to správné řešení, nebo je máme nechat, ať si to "vyříkají" a sami to vyřeší?

weksernates - dnes 14:16
Balonek? Jako normální míč? Nafukovací balonek asi ne, ne? Zatne drápky, a milenka je mrtvá:-))) Míčů má v pokoji několik, ale moc si jich nevšímá, tak že bych mu nějaký ve vhodnou chvíli přistrčila? To je nápad!

ctulka - dnes 13:54
Skarlice i daniberu mají pravdu,je třeba je to naučit,teda většinou

Nelka - dnes 13:54
Tak já nevím, ale můj ušák je asi impotentní :D, jediný co dělá je, že mi běhá okolo nohou dokolečka, ale to je všecko! :D :D A neni kastrovaný! :D A běhá jen když se zvednu ze židle, jednou začas když sedím, ale to málo kdy..:D

ctulka - dnes 13:53
Weksetnates
jo tak balonek měl taky ůspěch ,to zase u Kukinky,ale byl menší než klasika,protože Kukinka byla malá a taky po nšm co chvilku skákala A taky jsme meli na rohu židle uvázané staré triko tak,aby mohla kolem něho skákat a zamotávat se to taky pomáhalo

Skardice - dnes 13:33
Weksetnates: nam se dost osvedcil balonek. Je to jeho laska a naskakuje jen na nej a me nechava byt. Jen se poprve svalil na zada jak brouk, ale pak na to prisel.

weksernates - dnes 13:00
Ctulka, Daniberu, Alpa: Plyšáka zkusím, snad to taky zabere. Kolem nohou se mi motá pořád, moje dítě tomu říká "hele, Ouší zase osmičkuje", ale víc mu tedy dovolit nechci:-)

Alpa - dnes 12:41
To jsou náruživci :-) ! Naše dáma má také ráda moji ruku. Někdy ji mám poštípanou, že vypadám jako
narkoman. Naštěstí to není zas tak často, tak se to dá vydržet. Holt, když se musí - tak musí ....

Daniberu - dnes 12:20
weksernates: U našeho ano. Má dva. Musela jsem ho to ale naučit :). Jak s tím začal, podstrčila jsem mu hned plyšáka. Zpočátku jsem ho i přidržovala, protože z nich padal :)). Taky jsem jednu dobu pořád jen uhýbala rukama i nohama. Ani hladit ho nešlo. Naštěstí to netrvalo dlouho, ale chtělo to fakt důslednost. Teď už má moje nohy jen jako afrodiziakum, ale jednou za čas se zapomene a po nohách se zase začne šplhat a štípat. Utnu to hned v zárodku. Pak zase kolem nohou jenom udělá pár koleček a šup na plyšáka :).

ctulka - dnes 12:14
weksernates tak Bobik to taky dělala.hlavně z jara a plyšák pomohl,ale musela jsem mu jej vždycky přidržet,aby mohl plyšáka znásilnit a tím se mu trošku na chvilku ulevilo a ted už je to v pohodě,ale nevím,jestli jaro zase něco nezapričíní

weksernates - dnes 11:06
Daniberu: Jak kdybych viděla našeho ušáka.... A včera se mu povedlo zneuctít mi ruku... Než mi došlo, co vlastně dělá, tak už byla ruka znásilněna se vším všudy. Synovi to naštěstí nedělá. Ale už mě to nebaví, pomůže plyšák? Kastrovat ho nechci....

Daniberu - dnes 10:32
manon: Náš se sice kamarádí, ale já si k němu můžu dovolit víc, než ostatní. Včera dokonce trochu kousnul manžela, když si dovolil rovnat deku na "jeho" sedačce, což smím dělat jenom já. Někdy taky jeho nebo syna ze sedačky zuřivým hrabáním vyhazuje. Přitom paradoxně když ho naopak já chci ze sedačky vyhnat, skočí k manželovi a lísá se k němu olizováním ruky, aby ho přede mnou ochránil. Pěkně hladit ho taky smí, ale sahat k němu, když nemá náladu ne. To taky můžu jen já. Jsou to pěkní šašci a mají nás krásně ochočený a vycvičený :).

manon - dnes 10:10
Daniberu: Joey na sedačku sám nikdy nejde. Myslím, že je to proto, že se trochu bojí táty, on se bojí všech cizích lidí a taťka se s ním prostě odmítl skamarádit. Takže jenom se mnou ;)

Daniberu - dnes 09:33
manon: Tak nějak podobně jsem to myslela. Hlas sice trošku zvýším, ale "neřvu" :). Dělám to stejně, jen k tomu jen někdy dělám "ty, ty, ty" nebo řeknu důrazněji ne. Na Bertíka to funguje docela dobře, ale stoprocentní to není. Berušku vysloveně bavilo provokovat. Sice bezprostředně poslechla, ale pořád mě sledovala a jakmile jsem nedávala pozor, okamžitě spěchala udělat nějakou neplechu. Co se týče skákání na sedačku, tak tam to naprosto selhávalo. Skočila, byla vyhozena, okamžitě skočila znovu a vydržela to klidně třeba 20x za sebou. Když ji to popadlo, musela jsem ji na chvilku zavřít do klece a pak dala po opětovném vypuštění na nějakou dobu sedačce pokoj :).

manon - dnes 09:13
Lucky664: Já třeba nemusela zvyšovat hlas (pokud jsem zrovna nestála hodně hodně daleko), stačilo mi jen ho oslovit trochu naštvaně. Takhle jsem králíčky odnaučovala okusovat rámy u dveří. Dokonce jsem čekala až k těm dveřím dojdou a připraví se zakousnout a pak jsem je naštvaně oslovila jménem. A pokud u těch dveří zůstali stát, šla jsem k nim a jemně je otočila ke dveřím zády. Pak už stačilo jen vstát, potom jen oslovení a nakonec Joey nechal dveře úplně být a Charlie okolo nich pobíhal, aby upoutal pozornost, když něco chtěl (což bylo opravdu chytré :D)

Daniberu - dnes 09:06
Lucky664: Musíš se obrnit trpělivostí a stále vyhánět. Nejlepší je zachytit situaci, kdy se teprve ke skoku chystá a nějakým důraznějším gestem, nebo zvukem ho od toho odradit. On pak pochopí, že by to dělat neměl. Jak na tuto "informaci" zareaguje ale není vůbec jisté. Záleží na jeho povaze. Může přestat, může omezit frekvenci, může tam skákat jen ve vaší nepřítomnosti, nebo ho to naopak bude tím víc bavit :). Obecně platí, že pokud máš králíka, musíš se prostě naučit nenechávat v jeho dosahu nic, o co jeví nepatřičný zájem a ty o to nechceš přijít, nebo by mu to mohlo ublížit, případně tyto věci chránit. Prostor, kde se pohybuje prostě musí být takzvaně "králíkovzdorný" :)).

Lucky664 - dnes 07:57
Dobrý deň.
Prosím Vás poradte mi, ja som už zo svojho králička zúfalá. Stále chodí na konferenčný stolík (máme nízky, len cca 30 cm) a stále pije z pohárov. Je mu úplne jedno čo v nich je - káva, čaj, cola, voda... stále ho odháňame, nechcem po ňom kričať, ale priznám sa, už som aj hlas zvýšila a postrčila mu zadoček. Denne minimálne 1-2x utieram rozliaty pohár na stole.
Okrem toho, že posledné dni sa nám vďaka jeho novému zvyku rapídne znížil rozbitím počet pohárov, tak sa obávam, aby mu tie nápoje neublížili.
Je niečo účinné, či zostáva mi ho iba naďalej odháňať?
Vodičku v napájačke aj miske mimo klietky, má stále čerstvú.

KaK - včera 22:25
Darkie: No, já bych šla na veterinu. Už asi před týdnem. Vzhledem k tomu, že 18.9. měl ten výtok bílý a dnes už je žlutý, tzn. začíná být hnisavý. Tedy soudím podle popisu, nevidím ho. Jestli nemáš vyšetření bobků na kokcidiózu, tak můžeš vzít pár bobků s sebou. Sbírat během dne, v různých časech jeden dva bobky (celkem ca 10-15 bobků). Jistota je jistota.

Darkie - včera 21:04
Ahoj už asi 14 dní mám doma nového králíčka a má takový žlutý výtok z očí v koutcích má zalepené chlupy. Vypadá to jako ospalky nebo tak něco. Mám ho vzít k veterináři? Nebo je to něco co můžou ovlinvit podmínky chovu?

Pištová - včera 19:15
Buub díky moc....dnes je to přesně měsíc...co jsme si přivezli Edíka :D

Buub - včera 19:13
Pištová

stačí jeden bobeček z každého dne, dohromady tři bobky.

Pištová - včera 19:11
Dobrý večer....mám asi hloupý dotaz...ale co už...četla jsem, že bobky na rozbor mají být ze 3 dnů...takže každý den dám zvlášť? kolik jich asi mám mít nabráno?
Děkuji

Kacaba - včera 14:34
Sallien: Mockrát děkuju, určitě vyzkouším ;-) snad to pomůže

Sallien - včera 10:12
Kacaba:Měla jsem stejný problém.Vyřešila jsem to tak,že jsem mu do klece dala záchůdek s okrajem,ve kterém je písek.Dej tam dostatečné množství,aby se hned nedostal k plastu.Chodí do něj hrabat během dne a v noci je ticho.Nebobčí do něj a nečůrá,na to má svůj záchůdek.V tomhle jen hrabe.Snad to tak bude i u tebe.Nechávám mu ho k dispozici celý den.Každou noc hrabal do plastu a nevyspala jsem se.Teď o něm vůbec nevím.Je opravdu potichu.Konečně se vyspím.Doufám,že ti to pomůže jako mě. :-)
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky