Než pořídíme králíčkaRady pro první týdnyVýchova a ochočeníSoužitíEshop

JídelníčekBydleníRozmnožování a péčeAnatomiePlemenaVeteriny

Nemoci

Diskuze

Inzerce

Galerie

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Otázky

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Hledá nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info, Králíci a letní vedra, Klíšťata, Cestování Pravidla této diskuze

leprechaunek - dnes 18:39
Eldosaurus: mně to kdysi veterinář (ne odborník na králíky) rozmluvil u čtyřleté samice a dneska bych ho nakopala kamsi.
Tohle démonizování věku je nesmysl, králíci se běžně dožívají cca 8 let... říct, že třech a půl letech je pozdě ji operovat, je něco podobného, jako bys řekla, že je riskantní operovat čtyřicetiletého člověka. Žiješ v Praze, zaběhni na Hůrku nebo H-Vet a rovnou králici objednej.
Pokud je zdravá, není důvod něco riskovat. Zato můžeš stoprocentně počítat s tím, že pokud ji vykastrovat nenecháš, zbylý rok, dva, tři, pět se budeš NEUSTÁLE nervovat... a až ti ta králice na tu rakovinu odejde, tak si to budeš neskutečně vyčítat.
Mně samička umřela "jen" na metestázy kožního nádoru, u kterého mě od začátku varovali, že je neoperovatelný. Věř, že pečovat o chlupatého miláčka s rakovinou fakt nechceš. Já při těch vzpomínkách řvu dodneška. Řeš to, stoprocentně a co nejdřív.
- - - - -
* není důvod něco riskovat jako důvod neoperovat a riskovat pozdější problémy. Myslím na sto věcí kolem. :)

Eva 123 - dnes 18:05
Mel: Nám se osvědčilo napustit umyvadlo příjemně tepoloučkou vodou a přischlé bobky nechat chvilku odmočit, zatímco králíčka držíte pod zadečkem. Klidně vám ho může někdo podržet. Stačí bobky chvilku mnout mezi prsty a postupně krásně povolí. A pak ušákovi kožíšek pořádně vysušit ručníkem a hned vyfénovat :-).

Merlouska - dnes 18:04
Eldosaurus: to je nesmysl, kdo ti to rekl? Ja mela kralici na kastraci presne pred rokem - bylo ji 6,5 roku. Zvladla to naprosto bez problemu. Pokud je usak jinak zdravy, tak ani ve vyssim veku nejsou operace problem.

Rena - dnes 14:59
Ahoj, dostala jsem jako dárek nějaké pamlsky pro králíčka, což je sice super hezké, ale nevím, jestli jsou vhodné?
Složení je: Kukuřice, vojtěška (10 %), petržel (2 %), slunečnicový olej.
Pardon za takový hloupý dotaz... Jen si chci být jistá... děkuji!

Eldosaurus - dnes 14:56
leprechaunek : to ano, bohužel jsem se o kastraci dozvěděla pozdě a doporučuje se jen do dvou let, co jsem četla... a i tak je to pro králindu náročné, tři a půl roku už nevím, jestli by to bylo vhodné :-/

leprechaunek - dnes 14:35
Eldosaurus: nejjednodušší, nejjistější a nejmíň stresující je nechat králindu rovnou vykastrovat. Screening rakoviny ve stejném smyslu jako u lidí se u králíků fakt nedělá, v podstatě není jak.

Eldosaurus - dnes 13:49
zdravím,

zajímalo by mne, jestli je možné nechat králindu preventivně vyšetřit a co by takové vyšetření mělo obsahovat (krevní testy, rng?) .
Nic ji není, je čilá, papá, má dostatek pohybu, protože je na volno. Ale už jí je 3,5 let a není vykastrovaná, nikdy neměla mladé, takže se trochu bojím rakoviny dělohy, přeci jen, když se objeví příznaky, bývá už pozdě, tak bych nerada něco podcenila.

Veronika05 - dnes 11:40
Ahoj, prosím máte někdo zkušenosti s kastrací samečka v 5 měsících? Vím, že se kastrují i tzv.včasní kastráti a to ještě dříve. Děkuji za odpovědi

helka - dnes 10:15
Krispy: myslím, že hlavní je chápat, že máš doma puberťáka, který má zvýšenou potřebu značkování, tím spíš, že je u tebe nový. Pokud je zavřený v kleci, používá záchůdek nebo bobčí a čurá mimo? Pokud záchod v kleci používá a je "nečistotný" pouze když je puštěný, nejedná se o špatné hygienické návyky, ale fiziologickou potřebu, která časem pomine, až si u tebe ušák zvykne a hlavně, až s ním přestanou třískat hormony.
Pokud jde o to jančení, je to zcela normální. Králík ti dává najevo, že má radost a vybíjí si tak nahromaděnou energii po celodenním pobytu v kleci. Rozhodně nepomůže ho zavírat, naopak si tím spíš vykoleduješ, že by mohl začít demolovat klec :-) Nech ušáka v klidu vydovádět a usměrňuj ho pouze v případě, že dělá něco, co ti vyloženě vadí, např. ničí zařízení bytu. Až bude starší, postupně ho přejdou i tyhle energické výbuchy, ale k 6ti měsíčnímu trdlu prostě patří ;-)

Krispy - dnes 08:21
SindyEM: takže to mám chápat tak, že se nechce zvedat a jít dělat bobky do záchoda, ale raději bobkuje pod sebe, zatímco panička hladí :)
Nemyslím si, že by měla problémy se zažíváním, dostala (koupila) jsem jí od paní, která mi jí předala v kleci, ve které byly rohlíky a dala mi tašku s krmením a až doma jsem zjistila, že to byla nějaká srajda pro křečky, takže jsem jí okamžitě koupila seno, Brita a dávám jí mrkev a jablko.
Doufám, že šestiměsíčního králíka ještě dokážu nějak převychovat, zase je mi jí líto zavírat po té deváté kvůli tomu jakej dělá bordel..

weksernates - dnes 05:43
Mel: Spíš bych to řešila z jiné stránky - zdravý králíček by "přischlé" exkrementy mít neměl, měl by mít suché pevné kulaté bobky. Mám lvíčka, na zadečku má hodně dlouhé jemné chlupy, ale bobky se mu tam nedrží. Neměl králíček průjem, nebo měkké bobky?

SindyEM - včera 21:27
Krispy: Typické..Alešek "vyprdne" pri ležaní pár bobkov takmer vždy. Hlavne ak leží dlho, driemoce a skrátka sa mu nechce skákať do záchoda, alebo sa celkovo dvíhať. A väčšinou si ich po sebe minimálne pár spapá. Začal to robiť po tom, čo zistil, že paničke sa bobky mimo záchod nepáčia. Si ich po sebe vyložene "upratuje". Veľmi zriedka má tendenciu aj v záchode pár suchých zbodnúť. Hovorí sa, že ak má králiček problémy so zažívaním, prešiel si dokrmovaním, chorobou, je fajn dať mu spapať pár bobkov od druhého zdravého králika. Dokonca mladé králičatka papajú prvé týždne maminkine bobky. Je to kvoli mikroflore traviaceho traktu. Určite by som si kvoli tomu hlavu nelámala. :)
- - - - -
No a králičci zvyknú byť najaktívnejší v noci a nad ránom. Takže väčšinu dňa driemu, polehujú, a večer pre nich začína party. V prípade tvojho malého bude prelom o 20-21 h. Ale aj to sa dá väčšinou prenaučiť. Stačí pravidelný režim. :)

Krispy - včera 21:13
Ahoj, pořídila jsem si nově králíčka (půl roku). Mám ho od soboty. O víkendu byl většinu dne venku ale přes týden chodím do práce tak ho pouštím až v šest večer. Do osmi je to v pohodě naprosto, ale od cca půl deváté chytne amok, začne lítat po gauči a trousit všude bobky. Jakoby jí někdo vyměnil. Spokojeně do tý doby vedle mne leží a nechá se hladit, pak se zvedne, pod ní řekněme pět bobků a od tý doby to začne. Taky jsem si všimla, že ty bobky žere (normální kulatý, jen je vyprdne tak je dlabe - ne ty vánočky) a nikde na netu se nepíše, jestli žraní obyč bobků je problém nebo ne. Máte s tím někdo zkušenosti?

SindyEM - včera 20:57
Mel: Záleží ako veľmi je zajko zašpinený. Vždy je najjednoduchšie obstrihať to manikurovými nožničkami opatrne tak, aby si nezastrihla do kože, alebo vlhkou uterkou (hoci poriadne zaschnuté exkrementy takto odstrániš ťažko), alebo do lavora na dno trochu vody a snažiť sa to prstami odmočiť a obrať. Najideálnejšie je mať pri veľkom znečistení nejakého asistenta..ako pri strihaní, tak pri čistení. Jeden drží králička v stabilnej polohe, druhý strihá/čistí.

Mel - včera 19:10
Ahooj:) holky mám na vás dotaz. Nemáte někdo tipy nebo triky jak se zbavit na ušákovým zadečku přischlých exkrementů? Vím, že na veterine mu to úplně v klidu oholí strojkem a za 3 minuty jsme venku. Ale já ho nechci tahat na veterinu, nemá to moc rád, tak jestli nemáte někdo odzkoušeno něco vy doma z vlastních zkušeností :) já se tim strojkem sama bojím, abych mu nešmikla něco, co nemám :D děkuji komukoliv za jakoukoliv odpověď :))

Perrita - včera 18:10
Terii: Nejspíš by bylo dobré s ním zajít na veterinu, ať se na zoubky podívají. Taky je tady i fotka, jak mají zoubky správně vypadat - teda aspoň ty přední, ty jde snadno zkouknout i doma. Nevím, co myslíš "sladkostí", ale mlsky pro králíka prodávané ve Zverexech většinou nejsou pro ně vůbec vhodné. Neměly by minimálně obsahovat žádné jogurty apod. Na fotku koukni zde: http://www.kralici.cz/pages.asp?f=anatomie

Terii - včera 17:15
Dobrý den mám 6 měsíčnýho králíčka a dole má dva zuby jeden malý a jeden moc velký. Dneska jsem si toho všimla když jsem mu dala sladkost a on to furt lízal a skoušel papat ale nešlo mu to.
- - - - -
A ještě jeden dodatek když má zavřenou pusu tak mu jde vidět ten velký zub děkuji za każdou radu.

Hilda - včera 12:52
najna: já mám s pítky samé dobré zkušenosti. Měla jsem plastové a v pohodě. Nyní máme skleněné 300 ml a je zase výborné. A ano, s kuličkou. Pítko přece nemůže zaschnout. Leda, že by to byl vadný kus? Když se dotknu pítka, tak mám mokré prsty, voda z toho přece kape.Co se týče výšky umístění, tak je třeba, aby na něho králíček pohodlně dosáhl. Ještě to vyzkoušej, pokud z něho voda nekape, tak vyměnit.

Daniberu - včera 09:15
Misenka1994: Pokud to paní doktorka konzultuje s těmito doktory, tak už mlčím :)). Jen na to dávkování se možná ještě zeptej :). Jsem ráda, že Oskárek přibírá a držím palce, aby se to už jen zlepšovalo. Určitě dej zase vědět, jak na tom jste.

najna - včera 02:43
dobry den, dotaz na zkusenosti s pitkem.
po zkusenostech s plastovymi, ktere moc netekly - zjistila jsem i ze jakoby zaschlo a neslo rozhybat tok vody... koupila jsem sklenene trixie 250 ml. kralik z toho pije-je videt obcas bublinku, jak jde nahoru. ale zda se mi, ze se dost nadre:-) Rozhodne preferuje, dam-li mu misku s vodou.
otazka: je toto pitko ok? mate ho take? dokonce mi zase prislo, ze jakoby zachlo jako to plastove... stoucham do te kulicky a nic nekapalo... pomuze spravna vyska umisteni? jak vysoko by to pro kralika melo byt, aby to bylo nejpohodlnejsi...?
dekuji:-)

Misenka1994 - 16.10.2017 13:21
Daniberu: Doktorka s Jeklem i Hauptmanem celou věc s Oskárkem řeší, o všem vědí.. Panacur mi ale nasadil pan doktor, protože naše doktorka měla zrovna do dneška dovolenou.. Za týden co ho berem mi přibral cca 50 gramů, tak snad se to bude už jen lepšit :/

Daniberu - 16.10.2017 10:17
Jana13: Neboj. Tady, když někomu odejde králičí kamarád, nikdo neřekne, že přece o nic nejde. Je tady hodně těch, kterým se to už stalo a proto si dobře umíme představit, jak moc ti chybí a cítíme s tebou.
Souhlasím s Alpou, že se tvůj Pepino dožil krásného věku. Co vím, tak nejstaršímu králíkovi, o kterém jsem tady slyšela, bylo myslím 13 nebo 14 let. Takového věku se ale dožívají opravdu výjimečně. Častější, ale stále "záviděníhodné" je právě to, když se dožijí těch 10 až 12ti let.

Alpa - 16.10.2017 08:42
Jana13 - většinou se uvádí 5 - 8 let. Takže úctyhodný věk a určitě šťastný dlouhý život :-)

Jana13 - 16.10.2017 07:12
Ahoj, dnes jsem si pročítala tento web, zajímalo mě, kolika let se dožívají králíčci. Jen jsem chtěla něco napsat o našem králíčkovi Pepinovi. Zemřel teď v pátek 13. 10. 2017 a dožil se úctyhodných 11 let. Byl to plnohodnotný člen naší rodiny. Koupili jsme ho, když jsem ještě chodila na střední školu a nyní mám skoro 5 letou dceru. Myslím, že si zaslouží pár řádků. Někteří lidé by řekli: však co, byl to jen králík. Ale on to nebyl jen králík. Byl to člen rodiny. Moc nám chybí :(

KaK - 15.10.2017 21:48
t: Králíci sebou někdy šlehnou, že to vypadá jako jejich konec. Když mi to udělal poprvé první králík, dost jsem se vyděsila. Takže to nemusí být nic patologického.
Ale jestli se tak různě kroutí, protahuje, případně sedí jako hromádka neštěstí, apatický, nechá se sebou manipulovat, nejí - tak to mohou být větry. Jako první pomoc se doporučuje lék Sab simplex (na prdíky pro děti), pokud není, tak uvařit kmínový nebo fenyklový čaj (aspoň ten kmín má doma většina lidí). Podrobněji viz vpravo ve FAQ - první pomoc http://www.kralici.cz/pages.asp?f=prvni-pomoc#babske-rady
- - - - -
t: větry nebo zácpa, taky přestane bobčit
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky