Než pořídíme králíčkaRady pro první týdnyVýchova a ochočeníSoužitíEshop

JídelníčekBydleníRozmnožování a péčeAnatomiePlemenaVeteriny

Nemoci

Diskuze

Inzerce

Galerie

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Otázky

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Hledá nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info, Králíci a letní vedra, Klíšťata, Cestování Pravidla této diskuze

ctulka - dnes 12:39
Ahojte holky, tak si tu sedím a brouzdám na albičkách vašich ušáčků a musím se podělit s radostí našeho Bobka. Má stále vytočenou hlavičku / už rok/,ale už zvládá vyskočit si ven z klece a zase tam skočit. To je ted jeho rituál. Ráno dostane žrádýlko a potom jej pustíme. Vyskočí si a proleze celý byt. Potom si zase skočí do klece a je tam. Máme z toho radost. Prakticky víc jak půl roku z klece nevyskočil. Bylo mi jej líto, byl to neštastníček,kterého jsme si ze zvěráče donesli a jak byl štastný,že jsme jej pustili běhat volně po bytě. A jak mu při tom běhání jedno ouško drží zvednuté a druhé visí . Bobek je zakslý beránek a tak je to sranda,když se ve dveřích setkáme a on s tím ouškem se na nás otočí a pozoruje nás. Ted pojedeme na svátky k dceři / 2 noci/. Ale nemáme nikoho,kdo by jej pohlídal,tak jsme koupili velkou napáječku,aby měl dostatek vody a dáme mu hodně sena a na záchudek víc granulek na kakání a víc graludek na papkání a snad to bude ok. Jo a máte vidět, jak se večer hlásí o podrbáníčko. Drží a ještě si natočí hlavičku tak, jak si to přeje. Nezlobte se, že tu tak občas písmu, ale musím se s vámi podelit i o to krásné
- - - - -
Moc se mi tam nechce na 3 dny,ale mám tam vnoučka a ten chce taky babičku vidět trošku víc než jeden den. I kdybych si řekla,že si jej vezmeme sebou,tak on nesnáší jízdu autem a dcerka mají kočičku,tak i to by byl problém.Takže snad to vyjde tak,jak jsem nahoře psala

Zajicmi6 - 14.12.2018 21:34
Jean: mno začíná si tě namlouvat :)

katyvypl - 14.12.2018 16:33
Jean: Náš předchozí králíček to také dělal, kolem noh uměl i osmičky. :-) Je to dobré znamení, nadbíhá ti, dává ti najevo svou přízeň.

Jean - 14.12.2018 14:01
Ahoj, mám zakrslého králíčka,je mu rok. Chodí do záchůdku,tak ho mohu bez problémů pouštět po bytě pokud jsem doma. Když ho pustím z klece,začne mě obíhat dokolečka, udělá klidně 10 koleček a zvláštně si přitom mručí. Nevím, co to znamená.

Salla - 13.12.2018 23:34
Lucius: tak to budou pohlavni koutky. Ty by se mely obcas vycistit treba vatickou. Dela se na nich takova cerna zapachajici krusta.

Lucius - 13.12.2018 18:34
Salla: Nemyslím, že by to byl nekastrovaný samec, varlata rozhodně nemá, tohle je spíše jako nějaký "hnis" nebo produkt žlázy.
- - - - -
A dle pohlaví je to samice, kontrola proběhla znovu, chudák, už teď na mně dupe, jako bych ju chtěl ublížit.

Salla - 13.12.2018 09:19
Lucik96: kup kocici zachod a postav ho ven pod stul. Muzes zkusit i kryty, aby to vypadalo lip a bordel nebyl vsude. Ne vsichni kralici se vraci do klece na zachod. Nekteri naopak radeji bobkuji venku a v kleci pak maji zachudek cisty.
- - - - -
Bestiia: hodne kraliku lezi radi v zachudku. S tim se moc delat neda. Do pelisku naopak radi curaji. Nejlepsi je mit po kleci holy plast nebo bavlneny koberecek, v zachode stejnou podestylku, jako mel pred tim, nad zachudkem jeslicky se senem (casto zaroven ji a bobkuji). A pak se uvidi.
- - - - -
Lucius: kralici varlata jsou docela velke ovalky po stranach pohlavi. Rekla bych, ze to je nekastrovany samec. Kralici naskakuji na sebe nezavisle od pohlavi. Je to i vyraz dominance, takze se podle toho usuzovat neda.veterinar ti to nicmene overi na 100%.

lucik96 - 12.12.2018 16:44
Mám králíčka od května, ale nedokážu ho naučit tak, aby nechodil kadit ven z klece. Nejradši vykonává potřebu pod stolejm. Poradíme mi prosím co s ním?

Lucius - 12.12.2018 16:43
Dobrý večer, mám problém. Měl jsem dva králíky, jednoho z chovu (samce), který byl kastrovaný, a že zverimexu údajně samici. Podle orgánů mi to také připadalo jako samička, takže jsem to dál neřešil. Samec bohužel že zdravotních důvodů zemřel. Teď je zverkmexáčkovi pět šest let, protože nevěřím, že mi řekli správný datum. Začal(a) nedávno špinit, takže jsem ji(jeho) zkontroloval a nějak se mi to nezdá v pořádku, první jsem myslel, že je to průjem, ale není. U třísel se vytvořili takové zvláštní útvary, připomínající barvou i tvarem rozinky. Jsou po obou stranách pohl. orgánů. Po chvíli přemýšlení jsem zkontroloval i pohlaví a teď už si jistý nejsem vůbec... Mám strach aby to nebyl špatně vykastrovaný samec, přestože na něj, teď již uhynulý, králík skákal. Rozhodně s tím pojedu na veterinu, jen nemůžu hned, takže proto se obracím sem.

Bestiia - 11.12.2018 23:49
Ahoj. Pročítala jsem si tady rady a stejně nevím... Mám dva dny doma adoptovaného králíčka, měl by mít 2- 3 roky, je to samice. Údajně chodí v pohodě na záchůdek. Čekala jsem trochu potíže, že budem přenášet bobky i s králíkem atd. ale ona v tom záchodě leží. Všechnu podestýlku (Asan) z něj vyhrabe nohama nebo čumákem a rozvalí se tam. Záchod i odhazuje. A bobkuje a čůrá do všech rohů. Má domeček a měkký pelíšek, ale upřednostňuje na ležení pořád záchod. Co bych mohla udělat pro zlepšení situace? Případně stává se to když králík změní domov?

Gabb - 11.12.2018 20:17
Claudie: děkuji za radu.. Udělala jsem tak jak jste napsala tak snad to ti naši ušáčci zvládnou.

claudie - 11.12.2018 11:26
jak pije a basti seno ...tak je to první dobře znamení :)

iwett90 - 11.12.2018 10:34
Tak už byla pít, dala jsem ji ten ředěný heřmánkový čaj, už byla i na zachodku, tak se vykadila i vyčurala a teď baští seno, tak snad to bude dobrý. :)

claudie - 11.12.2018 10:22
iwett90:okamžitě zavodnit kralicka...problém podzimu...prechlupovani...oslabenych ledvin...atd.podivej se do diskuse...opakovaně to tu píšu...teplá voda nebo čaj samozřejmě ok
- - - - -
okamzite rozpapat...poruchy traveni muzou kralicka ohrozit na zivote...napis mi klidne soukromou zpravu...

iwett90 - 11.12.2018 09:18
Dobrý den, mám králíčka samičku, staří rok a 10 měsíců. Včera jsem ji pouštěla odpoledne z klece tak byla normalní, aktivní, večer nevím co se stalo, pořád ležela, nechtěla do klece, myslím že nic nejedla přes noc. Měla v kleci kousek jablíčka které zbožnuje, to nejedla vůbec, pak tam má trochu svatojanskeho chlebíčku, granulky a seno. Přes noc se stav nijak nezměnil pořád polehává v kleci, očička ma tak na půl otevřený. Uvařila jsem heřmankový čaj, který ji zředím až vychladne. Máte nějaké rady? :(

San - 11.12.2018 08:37
Dobrý den, jsme objednaní s králíčky na kastraci a mám se rozhodnout, jaké krevní testy před operací necháme udělat. Buď základní za 700 Kč za jednoho nebo kompletní za 1000 Kč za jednoho + samotná kastrace 1600 až 1800 Kč za jednoho. Jsou to pro mě momentálně celkem vysoké částky, proto by mě zajímal váš názor, zda je nutné dělat komplexní nebo postačí základní? Bezpečí králíčků je samozřejmě na prvním místě.

claudie - 11.12.2018 01:07
Gabb: nekdy samicka nema starostlivy pristup o mladatka...tak bych vytopila mistnost na teplotu kolem 26 stupnu i víc tyhle první dny... zateplila klec..třeba obložit
- - - - -
polistirenem...atd..jakkoli...měla jsem mláďata vždy v létě..a v září jsem jim taky pritapela...jedno taky neustále skákalo ven.... ...

Gabb - 11.12.2018 00:02
Claude: to je právě to že ona je jen krmí ale jinak se nestará... Když jeden vyleze z hnízda tak ona ho zpět nevezme nechá ho tam a já když se jdu na ně podívat tak často najdu králíčka mimo hnízdo a musím ho sama dát do hnízda (samozřejmě ne holýma rukama) ..tak mám strach aby neumrel když by byl moc dlouho mimo hnízdo...

claudie - 10.12.2018 23:43
Barunka3:přečti si zde na strankach elaborat...k tomuto tématu...a kralicka výběr srdcem..
- - - - -
Gabb: budu předpokládat že kralicky máš doma v pokoji..a pri pokojové teplotě...s mláďata..i 22_24 stupňů...čili tepleji než potřebuje běžné kralicek...pak neumrzne jak píšeš...a samička si jej úklidu zpět do hnízda..
- - - - -
katynka 526: moje jasný a Jessika byla a je taky takový živel...ale situace se má tak ...že chovatelé jsou zodpovědni za podmínky svých chlupatych miláčku..a je třeba přizpůsobit se jejich temperamentu...a v místnosti ...kde králíček běhá na
- - - - -
volno nemit nic co by mu ublížilo...od kabelů počínaje...až po laskominky a cokoladu...která je pro ne nastavitelná a může mít i smrtelně následky...tak já bych nepokousela štěstí...a byla bych
- - - - -
rada...ze ty omyly kralicek prezil a dusledne bych dala z jeho dodosahu vše co by mohl omylem zkonzumovat...nepises kolik je kralickovi...ale věkem přestane tak extrémně lumpacit ;)

katynka526 - 10.12.2018 21:52
Ahoj, už se potřebuju zeptat. Má někdo doma králíka-popelnici ? Jelikož Dobby je v tomhle příšerný, sní cokoliv.. a je drzý, hodně bych řekla :D Tuhle jsem ho načapala na vysokém(!) psacím stole s Oreo milkou.. čtvrtku snědl, jelikož to nebylo poprvé, nepanikařila jsem, ale kvůli většímu množství jsem mu dala živ. uhlí a neřešila to.. Ale čokolády nejsou to jediné, ukradne mi Snickersku nebo Marsku, snědl půlku kokosové fidorky.. hrůza s ním.. Fit je stále stejně a ani průjem nemá, každopádně nikdy nenechávám jídlo na nočním stolku, protože tam dosáhne, ale co jsem zjistila je, že se dostan opravdu všude když cítí čokoládu... -_- Nedavno to byl pytlík černého čaje, co mi vytáhl z hrnečku když jsem byla na záchodě a prokousl ho.. Je tak drzý, že přihopsá, ukradne mi sušenku z talíře a běží dál, je to záhul ho chytat.. nebo strčí hlavu do pytlíku brambůrků a vezme si jeden.. dokonce i čínskou polévku! Vzal z misky nudličku a už bral čáru..
Tak by mě zajímalo, mám jediná doma takovouhle popelnici co si očividně ráda zahrává se zdravím?

Amálka22 - 10.12.2018 21:20
Ahoj, prosím, kdo řešil problémy už se zarudlými otlaky, ozvěte se mi to SZ, děkuji.

Gabb - 10.12.2018 19:11
Dobrý den měla bych dotaz před třema dnama nám Kralice porodila tři mláďata a dnes už nám jeden utíká z hnízda mám strach aby nevylezl v noci a neumrzl... Nějaké rady jak tomu předejít??

Barunka3 - 10.12.2018 18:32
Dobrý den uvažuji o koupi králíčka ❤ neví te jestli je lepší koupit samečka nebo samičko po případě kdo je agresivnější

EsterF - 9.12.2018 21:28
rega: ano kýchá. Děkuji za radu, zítra mu koupím nové seno :) a snad se to zlepší.

claudie - 9.12.2018 21:22
Vlnatka:to je mi opravdu líto...:( snažila jsi se udělat vše co jsi mohla...příroda si vybírá někdy svou daň...:( už ho teď nic nebolí...ale v tvém srdicku zůstane napořád...
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky