Než pořídíme králíčkaRady pro první týdnyVýchova a ochočeníSoužitíEshop

JídelníčekBydleníRozmnožování a péčeAnatomiePlemenaVeteriny

Nemoci

Diskuze

Inzerce

Galerie

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Otázky

Diskuze - jen důležité


Ostatní diskuze na králíci.cz

Hledá nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit všechny příspěvky  


Info, Králíci a letní vedra, Klíšťata, Cestování Pravidla této diskuze

Pafy - 10.4.2019 17:42
Po krátké nemoci nás ve čtyřech letech dnes opustila ta nejmilejší a nejkrásnější králinda Paffynka. Vůbec nevím jak se s tím vyrovnám, byly jsme si až moc blízké, ten pokoj je najednou tak prázdný a smutný. Jsem opravdu zlomená, nikomu nic takového nepřeji.

Slávka - 9.4.2019 19:22
Dnes odhopkala po Duhovom moste na vecne zelenu luku Kralik Slecna Nuss II. :'(

Denisa1 - 25.3.2019 09:27
S velkou bolestí musím oznámit, že jsme o Pinkoška v neděli ráno přišli... Do soboty dopoledne se jeho stav zlepšoval každým dnem, odčervovací pasta zabírala, náklon hlavy byl už nepatrný, baštil, pil.. V sobotu jsme odjeli na pár hodin z bytu, když jsme přijeli, Pinkošek rychle dýchal a klepal se, celou levou stranu měl mokrou od moči. Byl velice čistotný, tak si myslíme, že dostal nějaký záchvat (později nám bylo řečeno, že mrtvičku), při kterém se v moči vyválel. Vytáhli jsme ho z klece a začali očištovat. Hned nám bylo jasný, že je něco v nepořádku, když nebyl schopnej udělat ani krok. Ihned jsme s ním jeli na veterinu na pohotovost do K. Varů, kde jsme čekali hodinu. Během té hodiny několikrát ztrácel koordinaci a měl nutkání padat na bok. Když jsme přili do ordinace, paní doktorka ho prohlídla a řekla, že prodělal mrtvici, která může encifalitidozoonozu (nebo jak je to) provázet a že má otok mozku. Okamžitě mu dala injekci s látkou na ten otok a druhou s vitamínem B. Když jsme přijeli domů, tak během dvou hodin se neuvěřitelně zhoršil. Začal strašně sípat a srdce mu bušilo jako o závod.. Čekali jsme, že se to zlepší ale začalo se to zhoršovat. Nemohl chodit, přední packy nedokázal ovládat. Začali jsme obvolávat veteriny v celým Karlovarsku a nikdo nám nezvedl telefon, krom paní doktorky, která nás ošetřovala dnes na pohotovosti a řekla, že jí je líto, že se stav ani trochu nezlepšil a že budeme muset počkat do rána, než otevřou ordinaci. Jeho stav byl horší a horší a my už nedokázali koukat, jak se trápí.. Rozhodli jsme se, že bude nejlepší když ho zbavíme trápení.....Jeli jsme k našemu ošetřujícímu veterináři, na kterého jsme zvonili a volali mu a bez výsledku... jsme ze Sokolovska (karlovarský kraj), obvolali jsem snad všechny pohotovosti v Plzni, kde nám bylo řečeno všude to stejný, že se králíkem zaobírat nebudou.. Volali jsme i do Prahy a jedna jediná pohotovost Libuš nás vyslyšela a řekli at přijedeme, že králíčkovi pomůžou. Cestou do Prahy si už Pinkošek lehl na bok a jen rychle dýchal a chvílema měl, dle mého epileptické stavy. Když jsme přijeli do Libuše, tak paní doktorka řekla, že už mu nedokáže pomoct jinak než eutanázií.. Byl to ten nejtěžší zážitek v našem životě.. Pinkoška jsme milovali, byl náš chlapeček. Pohřbili jsme ho u nás na zahradě, pod švestkou.
Prosím milujte své králičky, tak jako my toho našeho.
Archív diskuze | Alba uživatelů