Pořizujeme kočkuBydleníPlemenaKrmeníVeterinářiNemoci

Rady a tipyAktivity s kočkouOstatní

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy


E-mail

Diskuze o kočkách


Ostatní diskuze na králíci.cz

Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info Pravidla diskuze

Modrá Lentilka - 18.6.2018 19:52
Prosím, komu to není lhostejné, podepište se pod petici. Za všechny slepičky děkuji! :)
https://www.jaktosnasi.cz/#petice

Cheri - 8.5.2018 23:52
Tak třeba u nás nic nezsbralo pipetky,sprej nic .Klíšťata jsou letos hrozně imunní proti všemu.Obojek taky nedávám vzhledem k tomu že naši taky chodí ven a mohli byse někde zachytit.No nezbývá nic než mám háčky na klíšťata jinak nemůžu nic dělat a to mě štve.

Ehrena - 4.5.2018 05:27
mája, a co ty pipetky, např.
http://m.zoohit.cz/shop/kocky/antiparazitika/spot_on
https://www.mall.cz/antiparazitika-kocky
Já tedy doteď nic nepoužívala, ale klíšťat u nás na chalupě přibývá, tak nevím. Ono to většinou poslední roky bylo tak, že na Macika se první dva až tři týdny chytlo několik klíšťat za ten týden, která já vždycky objevím až částečně napitá, až se zvětší, tak propadnu depresi, že to takhle nejde a že budu muset něco pořídit, a přesně v té době najednou začne chodit bez klíšťat, takže už nic nekoupím. Číča nevím z jakých důvodů klíšťata vůbec nemívá. Snad že je tmavší, poslední dva roky jsem je totiž několikrát našla i na morčatech, výhradně na těch světlých, buff a krémových, mám pocit, že je ta světlá barva víc láká.

mája - 2.5.2018 08:12
Ehrena - děkuji za odpověď a nádherné fotky!!!
Mája, když má příležitost, pozoruje morčiny sice se zájmem, ale klidně, tak snad to i do budoucna dobře dopadne. Chtěla bych se ještě zeptat - je lepší dávat něco preventivně proti klíšťatům, nebo jen kočku kontrolovat ?
Našla jsem tři klíšťata najednou začátkem dubna, od té doby nic. Zvažovala jsem obojek,ale bojím se, že se při zachycení na stromě neodepne (stalo se kocourkovi mé kamarádky).

Ehrena - 27.4.2018 11:37
mája, o tom už jsem psala několikrát i na morčatech v diskuzi, všechny naše kočky, co jsme měli za posledních 20 let (bohužel jich vzhledem ke dvěma přejetým bylo víc) s morčaty vycházely báječně.
Hodně jsem se toho bála za naší první Micky, to jsme vlastně s morčaty začínali a s kočkou po hodně letech taky, ale po několika letech důkladného sledování jsem se přestala bát. Pokud byla morčata v akvárku, tak ji nezajímala vůbec, a jedině když jsme je pustili běhat po pokoji, tak vzhledem k jejich rychlému pobíhání se začala trochu zajímat, ale jen tak, že si sedla na židli a koukala na ně shora, nikdy nevlezla k nim a nikdy neběhala za nimi. Natož aby je chytala. Micka k nám tehdy přišla jako už asi rok a půl stará kočka, nebyla na morčata zvyklá, jako naše další kočky. Ale jak píšu, zvykla si, jen s nimi tolik nekamarádila. Naše další kočky, které jsme měli od kotěte, je brali jako naše další zvířata, která tu u nás byla před nimi, a která jsou prostě naše, čili pro ně absolutně ne jako kořist. Na rozdíl od Micky I. (pak jsme měli ještě Micku II, Mimi a teď Číču a Macíka,viz moje alba) s nimi normálně kamarádily, lezly k nim do akvárka, očichávaly je, morčata zase očichávala kočky. ale jinak nic, nehonily je, když jsem je náhodou pustila proběhnout, klidně je nechávám ve stejné místnosti bez dozoru, vůbec se nebojím. Ale snad je to tím, že s nimi vlastně společně vyrůstaly od malička. A asi taky záleží na typu kočky, já mám britky a ty jsou považovány za klidné kočky. I když na chalupě myši chytají úplně stejně jako ostatní kočky, tam ten lovecký pud mají, ale naše morčata jsou pro ně prostě kámoši.
Ale musím říci, že na chalupě máme morčata v ohrádkách na zahradě, kterou nemáme uzavřenou (kolem jen živý plot ze smrků) a normálně nám tam courají cizí kočky a nikdy se o ta morčata nezajímaly, maximálně se podívají a jdou pryč. Tak nevím, jestli by normálně velké morče mohlo být pro ně kořist, ale bála bych se u malých mláďat, tam jo.
- - - - -
http://www.kralici.cz/kocky/alba.asp?a=153

mája - 27.4.2018 08:57
Ehrena - děkuji moc za odpověď.
Mohla bych se ještě zeptat, jak vychází vaše kočky s morčaty?
Májina si jich zatím nijak zvlášť nevšímá, ale pořád se trochu bojím....
- - - - -
vlastně ne trochu, ale spíš hodně...

Ehrena - 26.4.2018 15:50
mája, já bych ji krmila krmivem pro dospělé kočky (adult), sice se dělá speciální krmivo pro kastrované (sterilised), ale jestli hodně běhá a nemá sklon k nadváze, tak ho zatím mít nemusí.
Eventuelně jestli ještě máte nějaké zbytky krmení pro koťata, tak by ho ještě také mohla dojíst.
- - - - -
Později, pokud by začala přibírat, tak by bylo dobré přejít na to krmivo pro kastrované kočky.
- - - - -
Jinak já krmivo nejraději nakupuji v Zoohitu, mají tam velký výběr a určitě si vybereš, navíc to vyjde levněji, než nakupovat v obchodech. Kupuji toho vždycky víc najednou, protože od 600,- Kč objednávky je doprava zdarma.

mája - 25.4.2018 06:30
moc prosím o radu , čím nejlépe krmit asi devítiměsíční kočičku (stáří nevím přesně, přišla k nám "odněkud)
Našla jsem hodně různých rad, často protichůdných, nechci zbytečně něco pokazit.
Májinka je kastrovaná koncem prosince, hodně běhá,nemá sklon k nadváze.

Ehrena - 24.4.2018 17:28
Gabčík, to je dobře, že to tak bez potíží zvládl.
Archív diskuze | Alba uživatelů