Pořizujeme kočkuBydleníPlemenaKrmeníVeterinářiNemoci

Rady a tipyAktivity s kočkouOstatní

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy


E-mail

Diskuze o kočkách


Ostatní diskuze na králíci.cz

Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info Pravidla diskuze

Terry - 12.2.2017 16:42
Dobrý den, doma máme 7 letého kastrovaného kocourka. Dneska z ničeho nic se začal lízat na zadečku, bříšku a zadních tlapičkách opravdu horlivě. Stále je nespokojený. Chodí normálně, ani nijak zvlášť nemňoukal neštěstím nebo bolestí. S manžele jsem si všimli, že má úplně vystrčený penis, který si taky líže a nenechá si na zadní část těla šahat (jindy mu to vůbec nevadí). Všimla jsem si, že ani od včerejšího večera nebyl pořádně na záchodě. Vím, že jsou to takové střípky, ale nemáte s tím někdo zkušenost? Je možné, že jde pouze o zácpu?

Ehrena - 30.1.2017 13:24
Daniberu - držíme. :)

Daniberu - 30.1.2017 09:28
Holky, moc děkuji za odpovědi. Další záchod pořízen, po vystřídání různých druhů podestýlek vrácena mnou již dříve doporučovaná podestýlka Oko plus a situace se podstatně zlepšila. Ještě to není stoprocentní, ale snad se brzy dočkáme i toho. Držte nám, prosím, palce :).

Ehrena - 28.1.2017 20:33
Ellen - konkrétně tohle stelivo jsme neměli, ale jen jednou jsem vyzkoušela silikátové stelivo a kočky na ně chodily jen 3 dny a pak odmítaly, ačkoliv mně osobně nepřipadalo, že by už bylo cítit, jim ale asi jo.
Takže po 4 dnech letělo do koše a dál používáme Cats Best eko Plus.

Ellen - 28.1.2017 11:24
Naše kočka měla podbný problém, záchod absolutně bojkotovala, dokud jsme nezkusili tuhle podestýlku: http://www.petamour.cz/toalety-a-steliva/680-caliopsis-stelivo-silica-gel-76-l.html. je to praktické i pro nás, protože se nemusí tak často měnit, takže ušetříme. Kočka je taky nadmíru spokojená :)

Ehrena - 26.1.2017 13:29
Daniberu- nevím, ale co jsem u těchto problémů četla nebo slyšela, bývá to buď zdravotní problém nebo pak psychický - Pokud to začne dělat kočka, která to předtím nedělala. Pokud to tahle vaše, tedy dcery kočka dělala od začátku, co ji má, mohlo by to možná být i tím, že nebyla zvyklá chodit na kočičí záchůdek, mimo jiné při více kočkách má být v domácnosti i víc těch záchodků, ideálně o jeden víc než je koček. Já mám tedy dvě kočky a máme záchodky dva a problémy nemám, měla jsem je jen v době, kdy Macík trpěl na zánět močového měchýře, to pak dělal kdekoliv po bytě, tedy jen čurání.
Já bych doporučovala poradit se s vetem.

Daniberu - 25.1.2017 14:37
Ehrena: Dík, ale myslím, že není. To by nechodila s největší chutí čůrat do postele přítele, nebo syna :). Občas to tedy udělá klidně i na prostředek koberce, nebo na sedačku, ale už se to prý konečně zlepšuje. Koupili jí další záchod a vyměnili podestýlku. Tak snad....Mě napadlo, že to může být i tím, že ji to nemohla naučit její máma a než jí to zvládla naučit dcera, nebo ty její starší kočky, tak na ni vlítla puberta, ale to jen hádám. V kočkách se moc nevyznám :(.

Ehrena - 23.1.2017 19:08
Daniberu - poradit se na veterinu, aby to nebyl zdravotní problém.
(Močový měchýř, ledviny).

Daniberu - 23.1.2017 14:19
Holky, dcera má problém. Má doma kočku a kocoura z útulku a k nim si vzala a vypiplala kotě, které našla zraněné opuštěné venku. Všichni jsou kastrovaní a celkem dobře se snáší. Ten problém je ale v tom, že to nové, teď už odrostlé kotě (kočka) čůrá všude po bytě. Domnívali jsme se, že to vyřeší kastrace, ale od té už uplynul měsíc a výsledek se nedostavil. Uměl by někdo poradit, co s tím?
Archív diskuze | Alba uživatelů