Pořizujeme kočkuBydleníPlemenaKrmeníVeterinářiNemoci

Rady a tipyAktivity s kočkouOstatní

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy


E-mail

Diskuze o kočkách


Ostatní diskuze na králíci.cz

Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info Pravidla diskuze

Martina92 - 20.6.2017 21:14
Ehrena: Děkuji,to i mě. Mají jen domněnky, je možné že se nějak posunuli činky jejího přítele a asi se tam zadusila. Prý měla modrý jazyk. Ale neví jestli neměla nějakou skrytou nemoc, nebo něco nesnědla, kamarádka bohužel přišla chvilku po tom a už jí nebylo pomoci.

Ehrena - 19.6.2017 22:40
Martina 92, to je mi líto. A na co umřela? Ví se to?

Martina92 - 19.6.2017 21:35
Ehrena: Děkuji za odpověď, bohužel jsem se dnes dozvěděla, že kočička v pátek umřela, takže už nic zkusit nemůžeme. Uvidíme jestli si vezmou jinou a pokud bude mít stejné problémy, zkusím jí to poradit.

Ehrena - 19.6.2017 19:59
Martina 92, Mám kočku a kocoura a máme stejné problémy, hlavně na jaře a ještě i na začátku léta. Kočka je britka a kocour je kříženec britky a činčily. Hlavně jemu vypadává taková ta jemná podsada a během jara nestačím uklízet. Od května býváme naštěstí na chalupě, kde kočky můžou ven a nejsou celý den zavřené doma jako v Praze. Takže už jen tím je to lepší. Kocour přesto líná ještě celý červenec a začátkem srpna vypadá úplně jinak než předtím, jakoby hodně zhubnul. Ale je to tam vypadá n
- - - - -
Pokračování, tablet se mi sekl.
Je to tou vypadanou srstí.
Během září začne znova obrůstat zimní srsti a vypadá pak daleko baculatější. I přes to šílené línání taky nemívá žádná hola místa. Srst mu zřejmě pořád dorůstá, jen přes léto jí není tolik.
Ptala jsem se na radu veterináře a ten mi radil pouze všeobecně přidávat vitamíny. Jenže náš kocour je hrozně vybíravý a nic do něj nedostanu, vitamíny v tabletách ani v pastách nechce. Takže jsem to vzdala a vyzkoušené to bohužel nemám, jestli by to pomohlo.

Martina92 - 15.6.2017 09:46
Dobrý den, jdu sem pro radu kamarádce. Sestěhovali se s přítelem dohromady a její přítel vlastní kočku, nevím jak se to plemeno nazývá, ale to úplně typická krátkosrstá kočka. Kamarádka si stěžuje na extrémně nadměrné padání srsti, stačí kočku pohladit a má doslova plnou ruku chlupů. Vyčesává jí, ale očividně to nepomáhá a už nevím, kde to ta kočka bere, protože nikde nemá holá místa ani nic podobného. U mojí babičky se za můj život vystřídalo asi 15 koček, ale srst jim ani dohromady tak nepadala, jeho téhle jedné co má kamarádka. Ale to všechno byli typické vesnické kočky, takže si lovili myši, běhali kde chtěli atd. Tak nevím, jestli je to nadměrné padání srsti zapříčiněno tím, že tohle je klasická bytová kočka a pokud ano, tak jestli neexistuje něco, po čem by se to alespoň trochu spravilo. Kamarádka zametá 3krát denně a stejně to není poznat. Tak pokud bude mít někdo nějakou radu, jak to zmírnit, budeme obě moc rády. Vím, že u králíků pomáhá lněné semínko, ale nevím, co na stejné problémy zabírá u koček. Předem moc děkujeme za rady.

Mc-Cat - 6.6.2017 10:30
Ehrena - děkuji, ano jedná se o takové pletivo, tak snad to bude v pořádku :) uklidnila jste mě :)

Ehrena - 6.6.2017 08:38
Mc-Cat - jestli myslíš klasické pletivo
https://www.levne-pletivo.cz/pozinkovane-pletivo-ctyrhranne/150-cm-s-nd/?gclid=CJ66iaXNqNQCFbQV0wodSkYNYg
tak tím se kočka neprotáhne. Šplhat po tom pravděpodobně bude.

Mc-Cat - 5.6.2017 11:59
Dobrý den,
jsem tu poprvé, a ráda bych se zeptala na názor - máte někdo zkušenost zda by se kočka protáhla klasickým pletivem - myslím si,že to není možné..., na zahradě realizuje velký výběh pro naše dvě bytové kočky, a zbylo nám velké množství pozinkovaného pletiva 150 cm, počítáme že budou šplhat ale to je v pořádku, děkuji

Ehrena - 7.5.2017 12:14
E.F. - tak držím palce, aby to klapalo. Nenechte se odradit počátečním syčením, u nás se to bez toho nikdy neobešlo, ale za den dva už byly kámošky. :)

E.F. - 6.5.2017 16:31
Ehrena - tak jsme se rozhodli, že si novou kočičku pořídíme. Bydlíme v bytě a náš kocour by asi neměl sám co dělat

Ehrena - 5.5.2017 17:11
E.F. - taky máme dvě kočky, tedy teď kocoura a kočku, dříve to byly dvě kočky, ta současná dvakrát po sobě bohužel přišla o kamarádku (dvě kočičky nám během tří let nepřežily setkání s autem), vždycky byla potom tak smutná, že nejen kvůli sobě, ale i kvůli ní jsem pořídila další kotě, naposledy tedy kocoura. Asi by si časem zvykla, nevím, nemám vyzkoušené, dříve jsme měli jen jednu kočku, takže v tomhle nemám zkušenosti.
Teď tedy hlavně na kocourkovi vidím, jak na kočičce přímo visí, neumím si představit, jak to bude, pokud kočička odejde dřív (je starší proti kocourovi o 3 roky).

E.F. - 4.5.2017 13:33
Dobrý den, včera nám bohužel zemřel 5ti letý kocourek a zůstal po něm jeho 3 letý kamarád. Zvykne si sám, nebo máme pořídit nové kotě? Děkuji za odpovědi
Archív diskuze | Alba uživatelů