Druhy křečkůKupujeme křečkaUbytováníOchočení a pohyb

 O křečcíchKrmeníZdravíRozmnožování

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info, Soutěž Pravidla diskuze

Kvítek - dnes 14:51
Konemy:Víš jak jsem to myslel?že bych dal syny s tátou a dcery s mámou

Konemy - dnes 11:59
Kvítek: Víc křečků spolu je vždy problém. Radši to ale udělej takhle, než aby se nekontrolovaně množili...

Kvítek - dnes 11:22
Chci se zeptat mám malé křečky miminka až vyrostou tak bych je chtěl rozdělit,můžu dát tátu k samečkům a mámu k samičkám,ale mám obavu aby je táta nebo máma nenapadly.

Lenik - 28.7.2016 22:27
Katastrofa, právě jsem našla v boxech nějaké malé černé broučky a jeden z křečků má dokonce už krvavý bolák na zádech. Dnes půjdu určitě k veterináři, ale nevíte náhodou co to může být a co můžu udělat než se k tomu veterináři dostanem.
- - - - -
Je možné, že jsou spíš tmavě červení.
- - - - -
Kdyby to někoho zajímalo, tak je to parazit sametka a máme postřik Bio Kill. Doufám, že se toho zbavíme. Prý to není žádná sranda.

Konemy - 26.7.2016 18:31
KristenD: No, mě tedy ne. Jestli máš rodiče zverimexu, tak přibyde dalších křečků, kteří budou zde generování, z příbuzenského chovu... netěší mě to, protože mám křečky ráda...
- - - - -
* mají rodiče že zverimexu

KristenD - 25.7.2016 17:34
Konemy- to je jako bys křečky neměla ráda, každého to potěší :)

Katuška - 24.7.2016 22:34
KristenD - rok a 3 měsíce (je to napsané hned na začátku toho, co jsem psala předtím). Ruce mám vždy umyté. To jak se chová ke mně se chová i k mému bratrovi (stejné reakce). Je zvyklý jak na mě tak i na bratra (na náš pach, protože jen my dva si ho bereme do ruk a je zvyklý i na náš hlas). Žádný křeček, kterého jsme měli takový nebyl a přístup máme vždy stejný. Křečků jsme už měli spoustu a byli v pohodě. Je možné, že je toto prostě už v něm. Ale budu ráda za jakoukoliv radu :)

andy80 - 24.7.2016 16:16
Zdravím chci se zeptat,mám křečka už jsem tu o něm psala měl tenkrát měsíc dnes už jsou mu čtyři měsíce má na zádech u zadních nohou takové zvláštní rovnoměrné vírky v srsti jako by tam měl lysinky je to přesně souměrně na obou stranách na zádech velikost je asi 4 mm,nevíte co to může být?Díky

Konemy - 21.7.2016 17:39
KristenD: Tolik bych se být neradovala, křečků je na světě až dost.
Box zkus v domácích potřebách, Tescu atd., mají je i v některých chovatelských potřebách, většinou vybavenéa, barevné a předražené. Ale musíš zajistit proudění vzduchu, nebo se ti chudák upeče, v tomhle vedru.... navíc v nevětraných ubikacích čpí moč a může mít dýchací problémy.Takže např. vyříznout do boxu díru a nahradit pletivem.
- - - - -
*být tebou

KristenD - 20.7.2016 18:21
Lidi dnes se mi narodilo 6 malích křečků džungarských jupí ! :D
- - - - -
Ahoj můj křeček bydlí v akváriu ale přijde mi pro něj malé ( je to džungerák , sameček) prý je dobrý plastový box , kde bych ho mohla sehnat?

KristenD - 19.7.2016 10:51
Kvítek- Měla bys je oddělit, za 1. by se znovu pářil se samičkou čímž by byla opět těhotná , za 2. mohl by mláďata napadat
- - - - -
Katuška- A jak dlouho už toho křečká máš? Je na tebe zvyklý? , a když říkáš že tě okusuje, zkontroluj si předtím ruce jestli nejsou cítit od nějakého jídla např. ( brambůrky) tak je jasné že tě hned začne okusovat.

Kvítek - 16.7.2016 15:06
Ahoj.když se narodí miminka křečků mám odstavit samečka od samičky?

Katuška - 16.7.2016 12:28
Ahoj. Máme už rok a 3 měsíce křečka. Mám takový problém, že když ho chytnu do ruky tak hned okusuje a zkouší, co se dá jíst, pákrát mě už kousl a to jsem ho jen držela na dlani. Hlady netrpí, má vždy dost jídla. Měli jsme už minimálně 10křečků a chováme se ke každému stejně(žádnný se nechoval takto). Když ho mám v ruce tak jak kdyby zpanikaří a začne utíkat. Nikdy jsme mu nijak neublížili. Nevíte čím by to mohlo být a jak ho to odnaučit?

Andrejka - 16.7.2016 00:26
Audyo:Směsku míchám s granulemi je to pro ně lepší mají rádi pestrý jídelníček takže kdyby to šlo tak jim to můžeš míchat.Ale když jsem mojim křečkům dala jen granule tak mi zhubli takže jestly si potřebuješ vybrat jen jedno zvolila bych směsku.
- - - - -
Kluci Tom a Ken :Když jim koupíte tu klec velkou a nemaj mezi sebou spory tak je klidně můžete mít spolu ,ale měli by mít každej svoji misku, pítko a domeček,aby se o to moc neprali.
- - - - -
Dobrý večer chtěla bych se zeptat ještě jednou na ten nádor u packy opravdu se to řešit nedá?A jestly bych ji mohla dát ješte jednou připustit ?Nebudou mít potom ty mláďátka taky nádory a nevysílí to Matildu (toho křečka) až k smrti? Předem děkuju za odpověď.

Athe - 9.7.2016 07:57
Kluci: Nějaký křeček jednoho hada fakt nevytrhne. :D Navíc se to hadařům ani nevyplatí, nakupovat ve zveráčích křečky. Jsou podstatně dražší, než myši a potkani.
Jinak práce rozhodně není výmluva. Dvě klece se dají zvládnout úplně s přehledem. Myslíš, že my všichni tady jsme na pracáku a jen se staráme o zvířata nebo co? :DDD
Správně by prostě měli být odděleně... Ale co jsem tak viděla u těch džungarů, u několika lidí to fakt tak nějak dohromady fungovalo. Jen si nejsem jistá, jestli to tak prostě nepůsobilo jen pro nás, jako pro lidi a jestli ti křečci prostě stejně nebyli stále vystresovaní z toho, že jim jejich klec okupuje ještě nějaký další.

Kluci Tom a Ken - 8.7.2016 20:39
Dobrý den, známá chtěla 2 křeččí samečky (Toma a Kena) vypustit venku, ale já jí řekla, ať mi je dá že si je vezmu protože vím že ve volné přírodě by nepřežili. Problém je, že si je sice můžu nechat, ale nemohu mít 2 klece (nemám čas to vyklízet - mám práci) aby byli odděleně. Známá, říkala že je měla spolu. Občas se poprali, ale jinak byli v pohodě. Opravdu je nechci dávat do zverimexu, kde by si je někdo vzal pro hady. Myslíte, že by to spolu nějak "přežili", když to "přežili" doteď?

Audyo - 8.7.2016 16:27
Dobrý den. Chci se zeptat na váš názor. Je pro křečky lepší směska nebo granule? Popř. s jakou značkou máte dobré zkušenosti? Děkuji za rady.
- - - - -
A jaké by měly být v % jakostní znaky? (kolik % bílkovin, vlákniny atd.). Předem všem děkuji.

Andrejka - 5.7.2016 23:03
Ahoj Kvítku samičku krm normálně směskou pro křečky jako vždy a zeleninou jen ji přidávej vápník potřebuje ho aby se jí vytvářelo mateřské mléko takže ti doporučuji obyčejný bílí jogurt a moučné červy naše samička měla taky mladé a dařilo se jí tak ti přeju ať hezky rostou a jsou zdraví to hlavně.

Kvítek - 5.7.2016 10:14
Ahoj potřebuji poradit čím mám samičku krmit když má malé miminka?

Audyo - 4.7.2016 22:52
Montanka: Díky za info :)

Andrejka - 4.7.2016 22:28
Dobrý večer chtěla bych se zeptat co mám dělat když má můj křečík džungarský nádor nevím co s tím
- - - - -
Má ten nádor na nožičce ale pořád běhá jí i pije ráda bych zabránila aspoň tomu zvětšení předem děkuji za odpověď.

Montanka - 4.7.2016 21:11
Audyo: naši ho mají neustále k dispozici - přímo v bydlení.

DT: raději bych volila cestu žebříčku

Kulka 18: podle vzdálenosti řitního a pohlavního orgánu, samičky mají navíc vidět na bříšku tečky (bradavky)

Audyo - 4.7.2016 14:29
Dobrý den. Jak často by měl mít křeček přístup k písku pro činčily na koupání? Děkuji za rady.

DT - 3.7.2016 22:20
Ahoj, kdyz dam dzungarackovi do akvarko patro asi 10cm od shora, vyskocil by? Dekuju za odpoved :)

Kulka 18 - 3.7.2016 18:47
Jak se u mladat pozna samice od samce?
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky