Zbyněk, uživatel má dalších 38 alb« předchozí | následujíci »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
přidat komentář


Vzpomínka na Drobečku

Hodnocení 5 / 5 (3 hlasy)
Po krásných šesti letech vzájemného soužití jsem musel ve čtvrtek, 1.10.2020, nechat uspat svojí milovanou Drobečku, opravdu úžasné morčátko, které navíc bylo moje první. Vlastně i s maminkou, se kterou ke mně přišlo z rušené chovné stanice. Drobka měla zdravíčko trochu slabší od začátku, ale celých pět let se statečně držela a dělala mi jenom radost. Ve čtyřech letech zdárně absolvovala kastraci, chvíli bojovala s následky, ale vzpamatovala se dobře. Loni v létě jsme po kardiologickém vyšetření nasadili čtvrtku Vetemedinu S 1,25 dvakrát denně, v lednu přišel první zápal plic, po něm urgentní operace močového kamene, která poškodila srdíčko ještě více. Na základě dalšího vyšetření jsem přidal dvakrát denně čtvrtku Libea 10mg a jendou denně čtvrtku Cardalisu. Pak přišel druhý zápal plic a po něm téměř fatální průjem, kdy nás zachránily infuze a Attapectin. Přišel třetí zápal plic, zánět močáku, první mrtvička. Po ní další zánět močáku, další a mnohem horší mrtvička, kdy Drobce kmitala očka horizontálně do stran. Třetí záchvat po dvou týdnech byl podobný a opět se z něj dobře dostala. Stále sama a ráda jedla a já jsem jí obsluhoval, jak jsem uměl. Odepřel jsem si i dva roky dovolenou, abych něco nezanedbal. Nakonec mi začala ochrnovat a padat na stranu, podobně jako její maminka v sedmi letech. Léky už nezabraly a tak jsem s těžkým srdcem odnesl malou kamarádku na veterrinu, kde mi umožnili s ní být až do konce. Je tu smutno, smečka je zaražená a strašně moc nám všem chybí. Na takovou dušičku nelze zapomenout…Začátky byly těžké, s maminkou jsme se nejdřív moc bály, co nás tady vlastně čeká :)

Po týdnu už sem se ale cítila dobře a ten dvounožec se pořád učil, jak nám udělat pohodu:)

Všude dobře, za maminky zadkem nejlíp :)

Páníček mi dokonce sehnal chlapa!!! Bohužel mi neřekl, že to bude mít následky!! Dokonce dva! A navíc černé! :)

S dcerkou okukujeme nového samečka!

A tady se dohadujeme, která se ho zmocní :) Nakonec to vyhrála moje vnučka, sakra:)

S dcerkou Adélkou jsme ale jinak byly úžasné kámošky! Navíc obě Račice :)

Kastrace mě trochu zmohla, ale statečně jsem jí zvládla!

Ovšem průjem mi dal zabrat! Páníček často nepoznal, jestli čůrám, nebo co to ze mě vlastně teče. Umýval mi zadeček a jezdil se mnou na infuze!

Tady mě dvounohý taťka hlídá, zatímco čůrám a čůrám a netuším, co se děje :)

Drobečko moje, nikdy na tebe nezapomenu...
 
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty