Marcela, uživatelka má dalších 86 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
přidat komentář


Vrh P od Marfušky

Hodnocení 5 / 5 (1 hlas)
Pepita - samička texel zlatá aguti, možný SG, možný skrytý šiml

Maminka Bublinka dostala týden po dovádění s tatínkem Maurim zřejmě mrtvici. Zničehonic byla nakřivo a padala na jednu stranu. Ale baštila a po týdnu se motorika zlepšila. Pak zřejmě dostala další záchvat, opět byla nakřivo a padala či ležela na jedné straně. Tentokrát se přidal i slinotok a z nemrkání na jedné straně dostala opravdu ošklivý zánět oka, strašně jí z něj teklo a smrdělo. Po týdnu léčení usoudila veterinářka, že jí dáme ještě týden a pak zřejmě je to vzhledem k pohybům i oku na utracení. Bublinka se ale opět zlepšila a také oko se vyléčilo. Pak jsem ke svému zděšení zjistila, že je březí. S hrůzou jsem očekávala porod, protože zůstala trochu nakřivo a celou jednu stranu má pořád slabší.
26.1.07 ráno mě vzbudila dcera, že Bubla rodí. Když jsme k ní přišli, byla holčička už venku. Asi po čtvrthodině čištění přišlo pár nových stahů. Ale nic se nedělo. Věděla jsem, že tam musí mít ještě jedno, což se také za chvíli pohmatem potvrdilo. Každých pět minut měla Bubla několik stahů, ale pak se zase uložila. Počítala jsem minuty do deváté hodiny, kdy začíná ordinovat moje veterinářka. Ale těsně před odjezdem se narodil mrtvý šeltiáček, také zlatý aguti. Pepitka vážila 123g a její bráška 131g.
Ještě jsem hodinu a půl čekala na obě placenty, pak teprve napětí povolilo.
Musím Bublinku moc pochválit, odvedla velký výkon, moc jí držím palce, aby se dala dohromady!!!S unavenou maminkou.
Pepča - 1 týden ...

... a 208 g. Pěknej Otesánek :-)

Pepina - 14 dní ...

... a 303 g !!!

Už jsem na to přišla!
Bublinka nasadila Maurískovi parohy - otec je cuy !!! :o)


Pepča - 3 týdny ...

... a 369 g.


Obrmimi a minimimi. Pepitka je o 11 dní starší než polobráška Quipper.
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty