Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Bart - včera 22:29
Jezzabell - tak už nás to taky potkalo. Před hodinou odešel za duhový most Samuel. Až na ty nohy byl přitom úplně v pohodě. Dneska ráno ale už zas nechtěl jíst, vodu i dokrm nepolykal. Zíral do prázdna a jak jsem ho položila, tak byl. Teď večer najednou koukáme, že je zas na boku. Tak jsem si ho vzala do náruče a pak po chvíli umřel. Za 4 týdny by mu bylo 6 a půl roku....

Zbyněk - 15.4.2021 07:42
Eva11111: on je nás tu málo, probé, je v tom, že FB zrušil veškerý prodej zvířat, takže tam padla skupina Prodej drobných hlodavců. Jakmile je na FB objeví slovo zvíře ve spojení s prodej atd. tak to okamžitě mažou. Tvůrce tohoto webu mi slíbil, že inzerci opraví, ale to nebude hned. Na FB zkuste Michalu Steinerovou

Eva11111 - 14.4.2021 18:11
dobře, děkuji, zkouším registraci

Jezzabell - 14.4.2021 17:34
Eva11111: Zaregistruj se, aby se ti daly psát soukromé zprávy a neřešilo se to v diskusi, nebo na sebe nech nějaký kontakt

Eva11111 - 14.4.2021 15:20
Zdravím, protože koukám, že inzerce moc nefunguje, zkusím tady, zda někdo nevíte o samečkovi, kdyby byl sheltie, bylo by to nejideálnější :-) Mladého, k ročnímu kamarádovi. Benešovsko či Praha ideálně. Moc děkuji.

Gabriella - 14.4.2021 09:44
Ahoj vsem:-) mam osirela mladata morcete, je jim 11 dnu, samicka uhynula bezprostredne po porodu. Narodila se a mela 100 gramu. Dnes maji 130 gramu. Porad umele krmime, pres noc jiz ne. Nemate nejakou tabulku, kolik zhruba maji pribyvat? Prosperuji, ale rada bych to mela i v cislech, alespon priblizne. Dekuji moc.

Zbyněk - 13.4.2021 14:50
Jezzabell: celou a tak dej Glukopur, ten je ok

Jezzabell - 12.4.2021 15:14
Zbyněk: Ten ženšen mam ještě doma asi 10tbl. To dáváš na den celou tbl? Jsou docela velký a hodně to nasává vodu , blbě se to rozdělává s vodou. A med do toho nedám, špatně se po něm morčatům hojí rány. A že jich Lancík má.

Zbyněk - 12.4.2021 14:11
Jezzabell: a ještě otlačky, to už je vážně krize. Nejlépe mi pro něj vychází https://www.smer-zdravi.cz/eshop-panax-ginseng-zensen-pravy-kapsle-223.html jednou denně. Můžeš o posichrovat ještě tímto: https://www.smer-zdravi.cz/eshop-cordyceps-housenice-cinska-148.html To pomohlo s močákem Bublince, už nekrvácí

Jezzabell - 12.4.2021 13:52
Zbyněk: Jj, to naprosto chápu! Chudák morče!
Céčko dávám, degan taky, meloxidyl na bolest, bez toho moc žrát nechce. Zítra mají padat trakaře. Klasika, když půjdeme na veterinu.

Zbyněk - 12.4.2021 10:13
Jezzabell: céčko mu dáváš?

V pátek mi ukazovali v Kralupech na veterině zavšivené morče. Brousili jí zuby a hle, samička se zkoušela drbat i v narkóze, tak jí prohlédli, hodili parazity pod mikroskop a morče bylo plné lidských vší, žádné všenky. Říkali mi, že kromě morčete zakapali po operaci Strongholdem i sebe:))

Jezzabell - 11.4.2021 09:23
A to má ještě pěkný otlačky na packách (do krve), což je imunitou. Takže mazat ještě packy. Všímla jsem se toho, když jsem mu čistila ten pysk. A ten se pěkně blbě čistí, když má na jedné straně krku díru. Léků má teda za dva.
- - - - -
I když to patří spíš ke kolegům králíkům, tak zde názorná ukázka, jak lze vzít dosova "nohy na ramena": https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/vzacne-plemeno-kraliku-chodi-po-prednich-vedci-konecne-zjistili-proc-40356598#seq_no=6&source=hp&dop_id=40356598&dop_ab_variant=0&dop_req_id=jbz4uEm8Gqj-202104102044&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Kleopatra - 9.4.2021 23:55
Jezzabell :-( :-( :-(

Bart - 9.4.2021 22:53
Jezzabell - opravdu neuvěřitelný, co všechno zvládá.... Neobyčejný bojovník!!!

Jezzabell - 9.4.2021 22:39
Laryngytidu jsem měla opakovaně a je to strašný. Doslova se zavře krk a bodá to jak sto čertů, nejde polykat. A vždy zabraly až kortikoidové injekce. Takže to pro tak malé zvířátko muselo být šílený. Teď jsem to teda neměla, nechápu kde k tomu přišel..Od doby, co nosíme respirátory se nám všechno celkem vyhybá. On ty kortikoidy dostal moc pozdě. Zabraly, ale bylo to už zlý.

Lancík tady lítá jak střela, dokonce si skáče i na návštěvu k Gerimu s Jarvisem, kteří se těšili na chvíli klidu po noci s Vincentem, kterého jsem tam prostě šoupla, aby nesmutnil.
Všímla jsem se, že má Lancík horké uši, že by teplota?
Bez léku na bolest teda moc žrádlo nepřehání, takže ten mu aspoň teď ze začátku dávat musím.
Udržet ho na stole na to čištění je teda nemyslitelný. On měl včera co dělat i Valeš, Lancík už se oháněl zubama.
- - - - -
A aby toho neměl chudák Lancík málo, dosta kvalitní zánět pysku :((. Včera měl fakt horké uši, asi teplota, k tomu stres ze ztráty parťáka a bolesti.
Takže zánět pysku, probodlý jazyk u kořene a díra v krku po prasklém abscesu. No to je na medaili za výdrž a výkon! Chudák malej:((.

Zbyněk - 9.4.2021 06:07
Bart: ono toho zřejmě bylo více, když mu Valeš čistil tlamičku od potravy, zůstala mu na tyčince sloupnutá krční sliznice, už jenom tohle muselo strašlivě bolet, Jimmík prostě neměl šanci. Než se vyřešila sliznice, rozjel se zánět, nemáš šanci to poznat a Valeš JE špičkový doktor.

Bart - 8.4.2021 23:34
Jezzabell - teda to jsou věci zase!!! Ale kdo to mohl vědět, co mu je - vždyť to je tolik věcí, co těm morčatům může být... Je to škoda no, že se to zjistilo až po smrti. Chudák Jimmík.
Lancík už je teda fakt "vycvičenej" - než nějakou narkózu znova, tak všechno radši už "přirozeně přírodně" - tak to je teda bomba! Tak ať se hezky uzdravuje!!!
- - - - -
Tak jsem si přečetla, co to ta laryngitida přesně je - otok hrtanu. Je to vážné i pro děti. Špatně se polyká a také jsou problémy při nádechu.... A co potom takový morče s takovou nemocí?! A že to vůbec taky ti myšáci mají, že jo? To by mě vůbec nenapadlo.

Ehrena - 8.4.2021 18:41
Jezzabel, takže to, co jsi psala, kvůli čemu to posílali na rozbor do Německa, se nepotvrdilo?
Už nevím to jméno, musela bych si to hledat v archivu.
- - - - -
Úplně jsem se zapomněla zeptat, jak to dopadlo.

Jezzabell - 8.4.2021 18:07
Ehrena: No, to jo! Jinak se nám zadařilo. Ráno tam volám, od kdy tam doktor je. Prý od 13h, od půl druré neoperuje. Nakonec neoperoval od 15h..Tak jsem tam zkejsla.
Ale Ráno tam ještě tu bouli měl a byla opravdu jak třešeň, jen se nahoře dělala špička. Což jsem nezažila. Už vím proč, obvykle jsme to stihli dřív na operaci. Ono mu to do té 13h totiž samo prasklo ven! Nebo si to protrhl packou, protože se tam často drbal.
No když to doktor oholil, koukali jsme oba, díra jak do jeskyně. Ale prý se to pěkně vyvalilo celé. Je tam zas podkožní kapsa. Holt je to od těch zadních zubů.
Protože nedavno dobral atb, žádné mu nemám dávat s tím, že takhle by to v přírodě u morčat mělo vypadat. Ukázkové samočištění od bakteriální infekce. Mám ho šetřit, že pokud bude sám žrát, nedávat ani meloxidyl na bolest.
No stejně. Nafasovala jsem ho pro jistotu, protože nám přes svátky došel. K tomu pixlu RC, léky na játra a tašku bylinek.
Hlavně, že nemusel mít tu narkozu! To jsem se hrozně bála! Vřeštěl chudáček, když mu to doktor čistil. To ještě neví, že večer pokračuju já kysličníkem! Au!
Ale doma se doslova vrhl na seno a bylinky. Tak aspoň tak. Od poslední operace přibral 120g, to je krása.

Bart: Jimmík umřel na bakteriální laryngitidu..Kdyby se to rozpoznalo dřív, mohl tady ještě být. Proot mu zabraly ty kortikoidy. Ale trpěl bolestí tolik, že to jeho srdíčko nevydrželo. Byl vyhladovělý i přes veškerou snahu dokrmovat a seklo to s ním na operačním sále..:(

Ehrena - 8.4.2021 15:16
Jezzabel, pořád lepší takhle, než aby to nabralo cestu jako u nás u Nikouška. Do toho oka. Pak už je to dokonale v háji. :(

Jezzabell - 8.4.2021 10:25
Bart: Jj., říkám si taky, že mu to rozbouřila ta operace, už celé tři měsíce neměl díru v krku a čelisti. Chudáček, ten si teda užije. To čištění je vždycky strašný. A dlouhodobý, než se to zhojí. Nemám na to dovnitř tu jejich kovovou škrabku na hnis a za živa denně aspoň 2x..au. Proto jednou denně na vet., aby to vyčistili dobře a večer já zběžně, jo a ještě mu tam vrazit dovnitř ten gel, aby to vyžralo hnis a nezavíralo se to..
To jsou radosti.

Bart - 8.4.2021 09:13
Eri - můžou.

Jezzabell - taky si říkám, že to může souviset s tím broušením.... My to měli taky 2x po broušení - právě do dvou týdnů absces... To přece není náhoda a u tebe to je už po několikáté... Nějak se to vždycky rozbouří nebo co. Chudáci malí, tak dobře se u tebe mají a přitom pořád musí mít nějaké trápení!!! Co to máš za zkoušky v tom životě?! Tak zase držíme palce, ať je to v pořádku!

Jezzabell - 8.4.2021 09:10
Ehrena: Já už fakt nevím:(( Taky mě to napadlo, ale přes tvrdá atb?! Jestli je to rezistentní na atb, jsme v hýji. Letím dnes na veterinu, no co jiného z toho bude, než další operace. A denně na čištění (sama ho neudržím). Fakt už abych tam bydlela.

Eri - 8.4.2021 08:27
Zdravím :)
Můžou mít hamaku i morčátka??

Ehrena - 8.4.2021 01:32
Jezzabel, to snad už ani není možný! :(
Nemůže to mít z toho broušení?

Jezzabell - 7.4.2021 22:08
Lancíkovi se na čelisti udělal (i přes atb) absces jak trám! To je zas na díru v krku.
A to měl poslední operaci před týdnem v pondělí kvůli tomu jazyku a zubům.

Jezzabell - 4.4.2021 14:41
Ehrena:joo, ani mě ne..ale Lance ho vzal několikrát doslova na krev, jedna řvoucí koule, a to se Vincent ani nebránil Ještě že je tak chlupatej! Lance měl v zubech kus kožichu jak bambuli na čepici!
Vočko na něj klektá zubama taky..:((

Ehrena - 4.4.2021 14:15
Jezzabel, to je zvláštní, že ho ti vaši kluci neberou, když je ještě mimino.
To se mi nikdy nestalo.

Jezzabell - 4.4.2021 11:01
Čau lidi, mám na vás prosbu. Nechce někdo morče alpacu 3 a půl měsíce? Lancík ho nepřijal, strašně ho zbil a prostě to tam nefunguje a nemám ke komu ho dát jinému. Vočko na něj cvaká zubama jen ho vidí. Je to jen do dobrých rukou, aby nebyl sám. Dokud je ještě mimino.
Fotky v posledním albu u mě. Má PP.
Je moc krásnej, ale tady by to nefungovalo a jen by se trápil..Chce to parťáka.
- - - - -
Kytička: No, když se to s--, tak pořádně..:(((

Kytička - 3.4.2021 09:49
Geri, já už trávu i listy od pampelišek dávám, i jitrocel a sedmikrásky, když najdu. Ale jak píše Ehrena, ze začátku po troškách, postupně navyšovat dávku. :-) Naše holky na tu první koukaly chvíli jak na svatý obrázek a pak se po ní jen zaprášilo :-)
- - - - -
Jezzabell, drž se, to je šílené, co tu stále od tebe čtu... Je mi to moc líto a snad už bude jen to dobré.
- - - - -
GRR, my máme morčatárnu cca 125 x 190 cm a měli jsme v ní 6 holek (teď už jen 5) a vejdou se krásně. Mají po obvodu dvou stěn ještě po celé délce patro a ještě je pouštíme hodně ven, takže mají prostoru luxusně :-) Vycházejí spolu dobře, ale samozřejmě občas si spolu také musí něco vyřídit :-), hlavně, když má některá říji. Pořizovali jsme je po dvojicích, takže si na sebe také zvykly. A seznámení celkem v pohodě, velké vždy trochu proháněly ty malé, ale žádná katastrofa. Poslední dvojka (ty jsou z azylu), tak ty z toho měly akorát srandu a náramně se bavily... :-))) Spíš bych řekla, že z nich byly vykulené ty starší, protože mrňata byla fakt totálně praštěná a akční. :-)
- - - - -
A všem přeji krásné a veselé Velikonoce. :-)
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky