Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Buub - dnes 20:49
Beranek

No, jestli si myslíš, že chovy na podestýlce jsou nějaké lepší, nejsou.

Než podepisovat petice by stačilo, kdyby lidem nepřipadalo vejce za čtyři pět korun drahé.

Beranek - dnes 19:52
Prosím, komu to není lhostejné, podepište se pod petici. Za všechny slepičky děkuji! :)
https://www.jaktosnasi.cz/#petice

motýlek - dnes 13:22
dobrý moje morče se chová podivně... pořád na mě vrčí a když mu čistím klec nebo mu vyndavám misky tak mi ůtočí na ruce... jednou už jsem myslela žemu něco je jako že ho něco bolí nebo ze je nemocné ale nevykazuje známky ničeho takovýho... Je to 1 letá samička. prosím poradte.

Zbyněk - 16.6.2018 17:48
Buub: vidíš a mojí Adélce pomohl Enrogal s močákem poprvé tak na měsíc, pak jsem dostal silnějšjí (nepamatuji si název, ale zjistím), tem pomohl na čtyři měsíce, třetí byl znovu enrogal a to už čůrat krev a naříkat nepřestala. Pak to dořešila čína, má na papírlu sice stále stopové množství krve, ale jinak bílkovina, ph, koncentrace, všechno perfektní, z močáku zmizell polyp a čůrá krásně a bez skuhrání.

Tu samičku bych ale už rozhodně nepřipouštěl, po mých zkušenostech. Ani prosincovou Bublinku si po jejích startovních problémech se střevy netroufnu připustit, proto jsem si vzal Barušku:)

Buub - 16.6.2018 08:41
PaajaS

popenec nebo hluchavka, to je jedno. čeleď hluchavkovité se vyznačuje kromě jiného velkým obsahem aromatických silic, koneckonců vzpomeň jak chutná mateřídouška, máta, tymián. popenec prý chutná jako pepř. prostě jedovaté to není, ale morčata to často nežerou.
- - - - -
Enrogal není slabý, je to naopak silnější antibiotikum než augmentin. A protože u morčat moc antibiotik nepřichází do úvahy, pro takové věci je enrogal stejně jediné použitelné. Ale kdyby měla saténka bakterie v děloze, tak už jí je teď viditelně blbě.

Ne každá samice je dobrá matka.

PaajaS - 15.6.2018 23:07
Ehrena, Kyička, díky za rady. Anheli jsem psala, tak zkusím víc psát i sem, třeba to pomůže. Ztím hlavně pročítám, a vstřebávám informace.
Ale vlastně mně napadá i dotaz. V sekci o krmení jsem zkoumala, které rostliny morčátka můžou, byly mj i hkuchavky, s poznámkou, že dât pozor, aby to nebyl popenec. Je popenec pro morčátka jedovatý? Mám ho na zahradě dost, a i na místě, kde máme nechanou delşí trávu pro morčata. Tak už jsem kolikrát přemýšlela, jestli náhodně utržený kus s hrstí trávy jim může ubkížit, nebo jesi to třeba sami vynechají. Díky ;-)
- - - - -
Jupí, už to jde. Tak se můžete seznámit s našimi kluky z ChS DaMi :-).
http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=34394

Zbyněk - 15.6.2018 21:20
Nonyna: já bych klidně dal obě samičky i s mladými spolu, pokud máš větší klec. Prcek nebude osamělý a holky se budou klidně střídat v kojení. Jinak až saténka dokojí, nechal bych jí tak měsíc zmátořit a potom bych jí přeléčil silnými atb, prootže tam klidně může být zánět a proto došlo k úmrtí mladých. Nenech se odbýt Enrogalem, to je slabé, chtělo by to nějaký morčecí Augmentin - poradí Buub. Něco, co zabere na bakterie v děloze.
- - - - -
A hlavně už jí znovu nepřipouštěj, i když někdo bude tvrdit, že se to stává.

Kytička - 15.6.2018 10:30
Paaja S, když jsem se registrovala, také jsem tam alba neměla nastavené. V pravidlech jsem se někde dočetla, že to snad závisí i na počtu příspěvků. Takže jsem ze začátku víc přispívala a po pár dnech už se mi tam kolonka alba objevila.

Lístek - 15.6.2018 09:57
Buub..no já vím..Ale mám 3 samičky.2 roky,1,5 roku a 1,3roky..všechny po jednom vrhu..Měla jsem u nic 2 různé samečky (5 měsíců a 7 měsíců)..oba u nich byli 5 týdnů..a..a..nic!..Ani jedna samička..:-(..tak to nechápu..

Buub - 15.6.2018 08:46
Lístek

cca šest neděl? dvouměsíční už jsou bezpečně plodní. pětiměsíční samec je už u mě normálně chovný samec, žádné miminko.

Nonyna - 15.6.2018 07:50
Zbyněk, Rozik, děkuji za podporu a rady. Maličkej žije a má už dokonce 70g, což je o 5g víc než jeho středeční porodní váha! Už věřím, že to dá. Samičkám samozřejmě podstrojujeme, mají 3x denně čerstvou trávu, vločky, granulky Versale laga, seno od pana Maliny. Zeleninu dáváme hlavně mrkev, celer a řepu; bojím se, aby se nenadmuli třeba po brokolici, na kterou jsou sice zvyklí...a hlavně u té první samičky ti malí čertíci žerou všechno, na co přijdou.. Fenykl mě nenapadl....koupím jim ho.
Dnes budu vyměňovat klece, tak jsem zvědavá, kam tu drobotinu dám....asi budu muset postavit vnitřní výběh, který přes léto nestavíme(ono to zabírá velké místo, máme 2x2m), protože všichni hodí do venkovního...jenže tam by maličcí prolezli mezi dráty.

Rozik - 15.6.2018 00:55
Nonyna - Přesně , jak píše Zbyněk, nechej maminu, ať se stará, pokud ho bere pod sebe, zahřívá, tak ho 2x denně zvaž, a moc do nich nezasahuj. Pokud má sací reflex, bude pít. U saténů je někdy problém, jsou drobnější a pokud tam byl samec, mohla mamina zazmatkovat. Mamině podstrojuj, je tráva, ta by měla zabrat, a dávej ovesné vločky, granule, dobré seno. Někdy samičky po porodu nechtějí moc jíst, ale trávě neodolají, dávej samičce trávu kromě zeleniny. Dobrý by byl i zelený fenykl, každý den kolečko. Držím palce, nechej je v klidu, váhu mimča hlídej.
- - - - -
Podstrojuj i té druhé samičce, jak bude kojit, váha nezůstane taková, jako po porodu, tráva, vločky, granule, seno, voda samozřejmě stále. Zelenina, jablíčko, jinak ovoce nedáváme.

Ehrena - 14.6.2018 22:43
PaajaS, http://www.kralici.cz/morcata/pages.asp?f=pravidla
Podle toho, co je tam psáno, bys měla požádat anhelli o přidělení alb, když ti je zatím ještě nedali.
Já je tehdy před lety dostala hned po registraci, tedy po několika příspěvcích do diskuse, protože jsem potřebovala poradit, takže jsem psala hned. Nejsem si jistá, jak to funguje teď.

Kájka - 14.6.2018 22:42
Pavlo, asi by Ti to musel povolit admin (myslím).

PaajaS - 14.6.2018 22:31
Uj uj, Nonyna, díky za radu. Já to tam fakt nemám.. Vedle přezdívky mám morchat, zprávy, odhlášení, obsazené přezdívky. Možná, že tu nejsem dost dlouho, prý jsou alba jen pro déle přispívající členy.

Lístek - 14.6.2018 18:41
Asi blbá otázka..ale jak byl starý nejmladší sameček,který vám obskočil samičku?..vaše vlastní zkušenost..(měla jsem těd u holek 5měsíčního a pak 7měsíčního a ani jeden nic..:-(..)..Díky..

Zbyněk - 14.6.2018 18:18
Nonyna: to se bohužel stává, někdy je slabší samička, v tomto případě je zcela evidentně něco v nepořádku a hlavně už jí nepřipouštěj! Maličké se zatím chová dobře, maminka také, pokud už olizuje cecíky, tak by mělo být vše v pořádku. S tím dokrmováním to nepřehánej, spíš vůbec a pozoruj, jestli maličké pije. Pokud bude aktivně tahat, nepřikrmuj, zítra by se měla váha ustálit, předpokádám, že dneska spadme tak na 60, možná méně, ale jestliže je životaschopné, tak bych mu zkusil dát šanci na kojení. Samička je nastavená na čtyři, mléka bude mít dost a není nutné, aby se jí zastavila laktace, protože uměle nakrmené mládě nebude dostatečně sát. Samečky je příště dobré odděllit včas, protože samička má fertilní říji a klidně už může být znovu nakrytá! To by v jejím případě nemuselo vůbec dopadnout dobře. Držím palce, ať to oba zvládnou!

Nonyna - 14.6.2018 10:00
Ahoj všichni, tak maličcí od Nonynky jsou v poho, mají dnes ráno váhy: 110g, 111g, 115g, mám z nich radost, po kleci už lítají jako torpéda a ochutnávají vše, co najdou.
Včera nás však doma čekalo boží dopuštění:-((( Porodila nám druhá samička Rozinka(saténka). Byla to hotová jatka....tři mrtví tam leželi v krvi a v koutku se krčilo cosi neuvěřitelně maličkého, do kterého co chvíli někdo vrazil,až se pokácelo. Chtělo se mi nad ním brečet, ale musela jsem být statečná kvůli dcerce. Čekali jsme porod až o víkendu, takže opravdu překvapení. V kleci byl s nimi ještě samec...toho jsem hned přestěhovala, uklidila mrtvolky a šla se podívat na to malé nic, na které Róza několikrát šlápla, až zakviklo. Zvážila jsem ho, měl 65g. Bála jsem se, že mu Roza ublíží a tak jsem ho strčila k Nonyně a jejím mladým..Nony ho olízala(nebyl ani místy dokonale po porodu umytý), zkoušela jsem ho přikládat k cecíkům, ale vůbec nevěděl, co má dělat. Aspon ho hřáli ostatní svými tělíčky v pelíšku. Dokrmila jsem ho kotěcím mlíčkem, docela se oblizoval. Nechala jsem ho u Nony cca 3 hodiny a pak jsem ho zkusila dát znovu k mamince Roze. To bylo přivítání, maličké začalo kvíkat, když jsem ho přiblížila k mámě a ona ho nakonec přijala a začala ho olizovat a starat se o něj. Nevíme, jestli umí od ní pít, tak ho pár kapkami dokrmujeme po 3 hodinách.

Ehrena - 13.6.2018 22:36
Klioo, to je teda docela velký úbytek váhy. Naši samečkové na stáří zhubnou tak 200 gramů, ale to během roku nebo dvou let.
Jedna naše samička už tedy sedmiletá takhle hubla, přestože hodně baštila, měla tedy veliké cysty na vaječnících a kdo ví, jestli už tam nebyly i nějaké nádory. Tu jsem tedy přikrmovala, byla tím přímo nadšená a to hubnutí se zastavilo, i když s váhou nahoru už moc nešla. Příkrmovala jsem ji tedy až do její smrti, dvakrát denně, ráno a večer. Jinak taky těm hubenym jedincům přidávám ovesné vločky.

majawa - 13.6.2018 18:08
klioo - pro pokoj duše mu můžeš ten rodicare namíchat a zkusit jestli bude líp jíst. aspoň se mu povzbudí trávení :).

klioo - 13.6.2018 18:03
majawa: dobře, on má chut k jídlu, jen už toho nesní tolik co dřív a bojím se, aby váha nešla pod 700 g, dávám mu jídlo co to jde :)

majawa - 13.6.2018 18:00
klioo - jestli normálne baští nemusíš dokrmovat. už je to stařeček, takže mu to tak stačí. :)

klioo - 13.6.2018 17:34
Jojo všechno je s ním prý v pořádku, že je to nejspíš tím stářím
- - - - -
Tak mám mu dávat ten RodiCare?

Kájka - 13.6.2018 16:29
klioo: A na veterině jste byli?
- - - - -
Morče zhublé o 1/2 kila mi přijde jako velký úbytek váhy :-(

klioo - 13.6.2018 16:21
On zhubl tak v průběhu 1 roka 500 gramů

Ehrena - 13.6.2018 15:58
Klioo, podívej se do diskuse trochu níže, už se tu o tom psalo.
Záleží na tom, kolik morcik a za jakou dobu zhubl.

klioo - 13.6.2018 15:52
Ahoj, mám morčíka kterému je skoro 6 a půl roku, hodně zhubnul, váží ted 700 gramů, žere normálně akorát mu to trvá trochu déle, ale zuby má v pořádku, myslíte, že ho mám dokrmovat kaší Rodicare? nebo je to normální u těch starších morčíků, že jim takhle ubývá váha?

uj uj - 13.6.2018 13:39
Snad nevadí, že dávám odkaz sem a ne na inzerci - ale mrkněte, někdo prodává docela hezké bydlení: https://www.sbazar.cz/markita752/detail/43184517-klec-pro-morce

Kájka - 13.6.2018 12:44
Jasně, já si to ani nemyslím. Vím, že to jsou ti největší. A potom jsou už cuyové ,-)
Náš Vilda váží cca 1100 g (tedy měl nedávno tuto váhu -ve věku 18 měs.) a nemyslím si, že by byl nějaké "nedochůdče" (hubený není).

Ehrena - 13.6.2018 12:21
Kájka, to už jsou ale spíš výjimky, myslím, že průměrná váha samců to není.
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky