Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Jezzabell - včera 18:24
Ehrena, Kleopatra, Bart: Tak jsme byli v pátek na kntrole.
Lancíkovi po osmi týdnech konečně vysadíme atb a léky na bolest. Minule mu to vydrželo cca 3týdny a najeli jsme na novo:(, tak uvidíme, jak to bude nyní.
Zedík- ten se sice hojí, ale moc moc moc pomalu. Sem tam chroupne seno, jednou jsem ho viděla i u jehly se zeleninou, jak chroupe, ale to bylo jen jednou. Valeš má obavy, aby ten háček na zubu zas nedorůstal a nedrásal tu tvář zevnitř. Musel by na další inhalačku a broušení. Za 14dnů jdem na kontrolu, tak uvidíme, jestli se vzpamatuje nebo ne. On se hrozně snaží, Lancík kolem něj běhá a pečuje o něj taky. Ale 970g není žádná hitparáda! U něj s léčbou pokračuju. Aspoň že drží ta játra!
No a Vall-ík, tak tam je posun k lepšímu o 70%, uf! Cystophan pomáhá, Biseptol a Meloxidyl taky. Za 3-4dny mám začát vysazovat atb. A za 14dní taky kontrola. Krev v moči ještě je, i když jí není tolik.
Tak snad nebudou žádné komplikace a půjdeme až za těch 14dní.

Laurin - včera 17:54
Ehrena - díky. Tak snad si ty problémy náš morčák na dlouhou dobu vybral. A jsem ráda, že je u nás veterinářka na hlodavce, těch tedy taky moc není.

Ehrena - včera 14:41
Laurin, toho ulomeného zubu se nemusíš bát, to se morčatům často stává a přežijou to, někdy si toho ani nemusíš všimnout, když se to neprojeví nějakými potížemi s jídlem, a to nemusí, často s tím morčata jedí normálně bez potíží a zub jim zase doroste.
Problém bývá přerůstání zubů, u toho problémy s jídlem bývají, to se přehlédnout nedá. Ale ulomený přední zub je celkem banalita.
Jinak s tebou souhlasím, taky se mi zdá, že naše morčata dříve celkem žádné zdravotní problémy neměla, a teď u morčat pořizovaných z CHS mám pořád něco. Dřívější morčata ze zverimexu měla tak max. kožní problémy, i když ta naše celkem ani ne, i na to jsme měli větší smůlu u těch z CHS.

Laurin - včera 11:51
Tak jsme včera dostali léky na bolest, i ten Tenazym. Čistit to máme 5x denně. Včera mu to doktorka vyčistila hodně. Rána vypadá celkem dobře, snad se to brzy zahojí. Ale :( teď jsme mu dávali do tlamičky antibiotika a zjistili jsme, že má ulomený jeden přední zub. Nevím jak to má dlouho. Normálně žere, nic se mu nestalo, že by někde upadl nebo tak něco. Akorát občas hryže mříže u klece, ale nepřijde mi, že nějak silně. Zuby určitě před časem měl oba, když zíval, tak jsme si říkali, že kdyby chtěl někdy hryznout, že nástroj má dobrý. V úterý jdeme na kontrolu s rankou, tak se zeptám co s tím. Ani nevím, jestli zuby morčatům dorůstají. Je mi ho líto, místo aby si užíval, že má novou kamarádku, tak je chudák. Dcera teď našla na letu info, že morčata mají zuby jenom jedny, že umře. Je mi z toho fakt nedobře,
- - - - -
Teď jsem si o tom ulomeném zubu něco dohledala a trochu se mi ulevilo, že to snad není taková tragédie, s jakou mě vyděsila dcera. V úterý se dohodnu s veterinářkou. Jinak jsem tedy věděla, že morčata jsou křehká, ale....Moje morče jako dítěte takovou péči nemělo, neřešilo se, že obiloviny ne, jakou zeleninu ne, vitamíny, granule,..... Podestýlku mělo slámu na novinách, seno, vím, že mu mamka krom zeleniny dávala i slupky z brambor, žádné vitamíny navíc nedostával a určitě se mu neměnila podestýlka tak často jako našemu. A dožil se přes 8 let bez jediné návštěvy veterináře, zkrátka mu nic nebylo. Byl to kříženec ze zverimexu. Nejspíš měl velké štěstí na dobrý genetický základ. Ale taky nebyl na kastraci, tenkrát se neřešilo, že je sám. No a tomu našemu současnému jsme s dobrým úmyslem trochu zavařili. Plus ty zuby. Snad se brzy dá dohromady.

Laurin - 15.1.2021 09:18
Zbyněk - díky moc. Doktorka tam je až odpoledne, snad mi to napíše.

Zbyněk - 15.1.2021 07:28
Laurin: a ještě bych poprosil o Tenazym pro výplachy toho abscessu, mohl by hodně pomoci.

Laurin - 14.1.2021 18:55
Zbyněk - díky. Ráno mu zajedu pro ten Meloxicam. Máme mu to i vymačkávat a čistit, toho se trochu děsím, ale co se dá dělat. Pořád je na podložkách, v záchodě má Asan a pelety a měníme každý den. Samičku necháme ještě tak 3 týdny zvlášť, než se morčák snad zotaví. V úterý jdeme na kontrolu, tak snad to bude dobrý. Blbý je, že kdyby něco o víkendu, pohotovost nefunguje. Aspoň u nás ne.

Zbyněk - 14.1.2021 15:04
Laurin: ok, já bych mu ten nějaký Meloxicam cca tři dny dal, tlumí bolest a léčí i zánět, mám s tím dobré zkušenosti. Samičku bych tedy zatím asi nechal stranou, než se mu vyřeší abscess, pokud ho má otevřený. Quiflox by měl stačit, cca 10mg jednou denně na kilo váhy. Mám radši Boflox, je to ochucené a výborně se dělí, ale látka je stejná.

Laurin - 14.1.2021 13:44
Ránu doktorka vyčistila a nechala otevřenou a máme to čistit a nenechat to uzavřít. Atb má Quiflox 1x denně a probiotika Protexin. Měli jsme ho bez podestýlky na podložkách a několikrát za den měnili a stejně měl smůlu a zánět dostal. Na bolest nic nedostal, zatím je úplně v pohodě, žere normálně, zkrátka nic neobvyklého. Tak snad ho to nebolí. On je to takový hodný bulík. Po kastraci se krásně rozjedl a byl v pohodě.

Zbyněk - 14.1.2021 13:06
Laurin: u starších morčáčků se to stát může, zkušenost s tím ale nemám. Absces obvykle musí uzrát a pak se msuí vyčistit a zašít, někdy je potřeba ho nechat otevřený a čistit. Hlavně je dobré ho sledovat, aby se nezvětšoval. Něco na bolest dostal? A jaká atb bere?

Laurin - 14.1.2021 10:55
Zbyněk - děkuji za radu. Teď navíc řešíme absces po kastraci, dnes jsem s ním byla na veterině. Máme dávat 1x denně antibiotika do tlamičky, probiotika a ránu lehce vymačkávat. Morčák vypadá v pohodě, jako obvykle. Je mi ho líto, doufám, že tím, že jsme mu chtěli kamarádkou udělat radost, že to chudák neodskáče. Má tu někdo, prosím, s abscesem po kastraci zkušenost? Veterinářka má specializaci na hlodavce, tak snad to co nám dala, je dostačující.

Zbyněk - 14.1.2021 05:58
Laurin: samičku normálně přidat k samci, oni si to vyřeší. Sameček se časem naučí, že obtěžovat samičku mimo říji nemá smysl, ale pokud bude samička normálně jíst a přibírat, neřešil bych. Samozřejmě dostatečně veliká klec - od sto dvaceti cm výš a patra, schovávačky, to je základ. Výběh také.

Zbyněk - 12.1.2021 15:40
Ehrena: to byla jasná mrtvička, zánět středouší nastupuje pomalu a navíc morče u něj nakrucuje hlavičku na stranu. Kmitání oček znám a je to jednoznačně od mrtvičky. Musí se dát kortikoid a milgama (ta je hlavně na podporu nervů) a modlit. Obvykle se první záchvat vyřeší, ještě než dojedeš na veterinu, u mé samičky to bylo od srdíčka - posílalo do oběhu mikrobublinky a ty občas ucpaly cévku v mozku.

Bart - 11.1.2021 22:44
Ehrena - tak to je dobrý postřeh s tím uchem! My mu totiž taky občas z uší vytaháme obrovský množství sajrajtu, nějak na to trpí. Navíc už skoro rok neslyší a to je otázka, z jakýho důvodu. Mívá i takový naschlý tvrdý šupiny na ušních boltcích. Doktorka mu na to jednou dělala testy, ale nic to neukázalo. Tak mu to občas odrbeme Betadinou drsnou stranou houbičky na nádobí, jak nám doporučila...

Laurin - 11.1.2021 20:11
Zdravím všechny. Prosím o radu. Máme dvouletého samce, koupili jsme ho ročního, měl 1x mládě. Je necelý měsíc po kastraci, aby nemusel být sám, koupili jsme ještě samičku. Jsou jí 2,5 měsíce. Teď jsme je poprvé dali společně do výběhu, do teď měli výběh rozdělený, ale viděli na sebe. No a náš samec ji okamžitě začal obskakovat. Tak jsou od sebe. Samec je veliký, váží 1350g a ona zatím oproti němu maličká, tak máme obavy, aby jí neublížil. Tak se chci zeptat. Když ji obskakuje měsíc po kastraci, tak to nejspíš bude dělat navždy. Myslela jsem, že po kastraci ty pudy nebudou až takové. Jak často samec samici obskakuje? Měla jsem představu, že soužití kastráta se samicí je v klidu. A jak by měla být samička stará, aby jí to obskakování neublížilo? Děkuji za rady.

Ehrena - 11.1.2021 13:45
Bart, taky jsem tohle jednou s morčetem zažila, už před mnoha lety s Kvikem, stalo se mu to zničeho nic asi v 5 letech, stejný průběh, jak píšeš, jen neležel, ale chodil dokolečka na jednu stranu, hlavu stočenou ke straně, sotva držel rovnováhu, ale držel ji, nespadnul, a ty panenky mu hrozně kmitaly.
Hned jsme s ním jeli na veterinu, počítala jsem, že to možná ani nestihneme, aby tam dojel živý, ještě cestou v přepravce se měl pořád tendenci točit dokola, ale když jsem ho na veterině vyndala na stůl, tak už vypadal lépe, ještě měl tendence padat k jedné straně, ale bylo to daleko lepší, než předtím,i ty oči už měl lepší, už mu tak nekmitaly. Doktorka to typla buď na mrtvičku nebo na zánět vnitřního ucha, který prý má podobné příznaky. Napíchali mu dvě injekce, bohužel už nevím, co, jedna byla nějaké vitamíny a druhá myslím nějaké kortikoidy či co, a pak ještě jednu další, a to atb, která jsem mu pak musela asi týden dávat, protože bylo podezření i na to ucho, vyndali mu z něj nenormálně hodně mazu, takže si mysleli, že by to mohlo být i od toho.
Dál už žádné problémy neměl a nic podobného se mu neopakovalo, bohužel umřel asi za necelý rok na otravu, ještě se svým parťákem.
Jinak vit. B používám tady z Králíků tento:
https://obchod.kralici.cz/p1099-biofaktory-aminosol.aspx
který mi poradila kdysi Tygrinka, řekla bych, že působí i podpůrně na chuť k jídlu.
Jinak mám ještě B-compositum, ale to jim moc nechutná, Aminosol je asi lepší.

mimino - 11.1.2021 13:34
Ehrena - díky ,snažím se! Přeji klid a pohodu i vám a vašim morčátkům:-)

Ehrena - 11.1.2021 13:18
mimino, to jsem ráda, a držím palce, ať to vydrží!
A ano, stres a vyčerpání, stačí špatně se vyspat, ty projevy zhoršuje.
Chce to držet se co nejvíc v klidu a pohodě. Pokud to jde. :)

mimino - 11.1.2021 10:02
Ehrena- zdravím po delší odmlce,chtěla jsem poděkovat za rady a podporu při alergii která se u mne objevila loni koncem roku na morčátko.Radila jste vydržet a zkusit,zda se to nesrovná a měla jste pravdu,po více jak měsíci se to o mnoho zlepšilo a tak maličký zůstal doma:-) za což jsem moc ráda,dělá jen samou radost.
Dle lékaře tam alergie je,ale projevuje se podle celkového stavu .organizmu ,únavy ,stresu...atd....Tak si dávám větší klid a vypadá to,že to zabírá.Ještě jednou díky za podporu a rady ,doufejme,že už to bude jen dobré!!

Svobodovaj - 11.1.2021 07:01
Morčatáři, kdo chce rodicare uro půl lahvičky, ať mi písne do zprávy adresu, mail, tel číslo a adresu zásilkovny, pošlu obratem. Děkuji.
Mě k ničemu není a ráda to věnuji.

Zbyněk - 11.1.2021 05:57
Bart: Drobečka to měla k srdíčku, vždycky jsme píchali kortikoid a milgamu, ale počtvrté už to nezabralo. Je dobré mu dát alespoň to béčko a vyšetřit srdíčko - rtg plic

Jezzabell - 11.1.2021 00:21
Bart: Oni jsou tak křehcí, pokud jde o jejich zdraví! Tahají z nás nemoci a naše potíže a berou to na sebe, to mi řekl i Valeš:(. I podle něj je to snad tím, jak jsou lidé doma ve stresech..
A to není jen o morčatech! Jsou tam takhle psi všech velikostí!
No já to srtím mezi dvěma polévkovýma lžícema, už si umím dýt tu spodní mezi palec a prostředník s ukazovákem tak, že nic nevyskočí, ale teda ctělo to chvíli cviku, to je fakt! Pak to prstem schrábnu do odměrky od dětského sirupu (třeba na kašel) a v druhé odměrce mám vlažnou vodu, tam naberu inzulínkou dávku nebo i odhadem, podle toho a smíchám. Blbina, ale vymysli to, žejo!;)
Nojo, čas na atb!
- - - - -
Jinak musím říct, že mám dobré zkušenosti s RC Hepato na játra, Uro na močáky, senior pro seniory, Acut na trávení i tím Vital B. Klukům to vždycky pomohlo.

Bart - 10.1.2021 23:00
Jezzabell - já taky drtím - třeba ten Attapectin a Celaskon. Dávám to do přeloženýho ubrousku a rozdrtím paličkou na maso. Člověk si právě za ty roky najde nějaký ten grif. RC mi taky vůbec nechtějí, mám Acut a Appetit, proto jsem radši vzala ten vit. B od jiné firmy. Ale ten RC senior se jinak nahradit nedá, tak to do něj prostě budu muset nacpat. Jak píšeš, snad ty problémy ty potvory mají kvůli Covidu nebo co, jako by věděli, že nemusí být zajištěná pomoc. Po první vlně Covidu zemřela i Samuelova sestřička, jak jsme se kolem Vánoc dověděli od těch lidí, od kterých jsme Samuela se Sebastiánem měli. Holčičku si tenkrát nechali a kluky jsme si vzali my. I jejich rodiče se prý dožili oba 5 let. Holčička tedy taky, Sebastián umřel ve dvou letech po narkóze a Samuel v 6 letech pořád bojuje. Ale jak píšeš, nejsou nesmrtelní a už se pomalu smiřuju s jeho odchodem.... Je to hrůza.

Jezzabell - 10.1.2021 21:18
Bart: Joo, to znám, jednou jsem si to koupila dopředu, abych měla v lékárničce, ale nestihla jsem to použít. Prošla mi u toho těžce záruka, než jsem to potřebovala. RC VitalB jim sice nejede, je drahej, ale zatím nám vždycky zabral. Tak pak dej vědět, jaké to je, to by mě zajímalo.
Degan drtím, už mi to ani nepříjde. Denně drtím tři tbl Biseptolu po půlkách. Už mám grif. Dřív jsem to honila po lince nebo nedejbože po dlaždicích v kuchyni po hmatu! Biseptol u nás fičí po krabičkách. Achjo! Snad se to zas všude uklidní! I doktor říkal, že od loňských velikonoc je tolik čtyřnohých pacientů, kteří mají problémy "ze stresu"..

Bart - 10.1.2021 19:43
Jezzabell - jj, Degan máme, ale v tekuté formě. Vždycky si koupíme ampuli, a pak dávkujeme do stříkaček. No ten mě ale nějak nenapad. Objednala jsem si toto: https://vitaminy-pro-psy.heureka.cz/beaphar-vitamin-b-komplex-50ml/?gclid=Cj0KCQiA6Or_BRC_ARIsAPzuer8buJlmUuEM-THrt2_SgKdCdul2uX6SJiYhrabYhnD7CRHyQ6QSxPoaAoEqEALw_wcB#specifikace a taky zrovna RC senior.

Jezzabell - 10.1.2021 18:56
Bart: Na veterině kupuju RC VitalB (he to darda, kolem 400,-, ale obvykle to hoří v zatáčkách a musím to vzít, zabere to pokaždé i na podporu jater!), jinak je dobrý aminosol, tam je béčko taky plus minerály a další podpůrné látky a morčatům to víc chutná. Ale na veterině u nás ho běžně nemají a než by mi došel poštou, bylo by pozdě.
Nemáš doma Degan? Dej 2x denně půlku k Sab Simplexu. Ten je na plyny, Dexan je na nafouknutí. Tak mi to naposled před měsícem opakoval Valeš;). Může mít právě obojí. Jinak na veterině si kup lahvičku s prášky a nech si jí doma (HODÍ SE VŽDY, když to nejmíň čekáš a není to drahý, ale pak "k nezaplacení").
Krabice od bot..Ani mi nemluv! Já chodím už od Vánoc se dvěma rubášema pod přepravkou:(! Pro jistotu. Fuj! Používám na to dětské látkové pleny.
- - - - -
Vím, že tu nejsou na věky, ale doufám, že tu krabici v dohledné době potřebovat nebudete!!!

Bart - 10.1.2021 17:07
Jezzabell - taky to máš teda hezký!!! Hlavně, že tu krabici zatím nepotřebujeme, to je to nejdůležitější!!!! Před chvílí jsem oběma dala céčko a Samuelovi ještě Sab Simplex a masáž, protože měl dost nafouklé břicho. Na nervový systém tenkrát Bobině dávali vit B - existuje to i pro morčata? Musím si to někde vygooglovat.

Jezzabell - 10.1.2021 16:38
Bart: K doktorovi zajdi určitě. Taky bych to typla na mrtvičku. Nevím, zda se s odstupem dá něco víc zjistit, ale aspoň na podporu nervového systému ti řeknou víc..
S infarktem mi nemluv!! Na Silvestra se mi rozkrvácel Vall-ík. Den potom, co tam byl Valeš celý den! Nafackovala bych si. Zaimprovizovala jsem a dala mu atb, léky na bolest a na podporu RC akut (Uro jsem neměla), a aby aspoň nepřestal žrát po těch atb a v mezičasech protexin. Zedík skoro nežral do pondělí 4.1., kdy jsem ho tam nechala na operaci. S tím, že se uvidí, měl 800g z 1270, sotva naskočená játra a atb mu na hojení nezabíraly, plus mega průjem, který nešlo ničím zastavit.
Jen Lancík nabral a srovnal si zuby sám, nemusel na broušení v inhalaci. Přidala jsem mu totiž přes svátky čtvrtku atb navíc, s ohledem na váhu. Čtvrtka mi přišla málo a dobře že tak.
Zedíkovi vyčistili ránu zevnitř tváře, co udělal háček na zubu, co mířil do tváře, takže kousal zase křivě. Zbrousili mu zuby, co se dalo. Přední vyražený roste pomalu.
A u Vall-íka jsem měla týden počkat, jestli to není selhání ledvin, což by se ukázalo tak za 14dní. Valeš mě pochvílil, že by mu nasadil to samé a taky čekal. No, čekej s infarktem, jestli jedno morče vůbec začne žrát a hojit se a jak to dopadne s Vall-íkem. Jestli jen piští na Bondíka, aby vypadnul z jeho dosahu, že chce mít klid, nebo zda naříká? Už to nepoznám.
Se Zedem permanentně před dva mšsíce v nervech a s Vall-íkem 14dnů. Na plenách už krev vidět nebyla, ale na spektrometru a proužcích ano. Nakonec z toho vteď v pátek vypadnula načatá stěna močáku, asi mu praskla nějaká cysta, nebo prošel malý kamínek. Tak dostal něco "pro kočky" (ne na kočku;) ), jeden denně k tomu co už bere, abysme posílili tu stěnu a uvidíme, jak a zda to zabere. A Zedík to s jídlem moc nepřehání. Takže každé tři hodiny dokrmovat, probiotika a ráno večer atb a meloxidyl. A ještě atapecttin.
Takže "chápu"! No dej vědět, co ti řeknou. Držte se!

Bart - 10.1.2021 14:58
Ty dvě naše močata mě snad chtějí zabít nebo co! Den před Vánocema jsem tu psala, jak byl Nico odpoledne apatický a nechtěl jíst. Po masáži břicha (které ale bylo úplně měkké), podání Meloxydilu a kaše z granulí se postupně během hodiny začal rozjídat a pohybovat. Od té doby je v pořádku. Ale včera zas Samuel!!! Už jsme skoro šli hledat krabici od bot a mysleli že je naprostý konec. Najednou v 19.45 koukám, že se nějak divně plazí pod deku a leží na levém boku s vyvrácenou hlavou nahoru. Jak se chtěl vyrovnat, tak se začal točit dokola na tom boku a očičko mu kmitalo. Tak jsem ho hladila a čekala, kdy naposledy vydechne, smířená s tím, že končí. Ale jak tak ležel na tom boku, ulovil kousek sena a bylo vidět, že má chuť jíst. Tak jsem mu zkusila dát před ten čumáček na boku kus papriky a on kousal. Nakonec jsem si ho teda dala na zem, podepřela jsem ho a bylo cítit, že mu celá levá strana nefunguje, prostě je ochrnutá. Ale snědl trochu salátu a sena. Jinýho mě nenapadlo, než že ho zkusím nadopovat vit. C. Tak to schutí s tou vyvrácenou hlavičkou k jedný straně snědl a já zas čekala, kdy bude konec. Zabalila jsem ho do deky jako roládu, aby se zbytečně netočil a koukali jsme zatím na TV. Každou chvíli jsme ho kontrolovali, ležel pořád na boku s tou hlavičkou úplně ke straně, občas se zahýbal. A najednou na něho koukám ve 22h a on tam leží najednou na břiše a hlavou rovně!!! Tak jsem mu udělala na noc kaši z granulí, zblajznul tu jeho dávku 30 ml a po vrácení do ubikace najednou normálně chodil a ještě si dával zeleninu!!! Ráno jsem vylezla z postele s hrůzou, že ho tam najdu nataženýho a on si vesele zase pochutnával na zelenině a seně, jako kdyby se včera nic nestalo. To je fakt na infarkt!!!! Snad to byla malá mrtvička nebo co... Už jsem to zažila s první Bobinou. Selhání nervového systému. Dva měsíce žila způsobem, že někdy celý den ležela na boku, měla jakoby epileptický záchvaty a večer najednou klidně lítala po obýváku jako nic. Pak týden byla v pohodě a zas. Úplný blázinec. No jsem zvědavá, co mi na to řekne doktorka. Ale co jiného by to bylo. Zbyněk, myslím, nedávno taky psal, že jedno morčátko mělo mrtvičku.... Teď mám pocit, že ta mrtvice spíš trefí mě. Každý 3 týdny se smiřovat s tím, že zas budeme pohřbívat......
- - - - -
Před třemi týdny mě vyděsí Nico a teď zas tohle..... Po zkušenostech z dřívějška se bojím, že se to bude vracet...

Rodny66 - 8.1.2021 08:52
Zdeněk: absces to neni, to vyloučila, když to píchla poprvé. Na odstranění jdeme 18.1. Naštěstí našeho pobrka to neomezuje v ničem, ale to nemění nic na tom, že to chce odstranit.
- - - - -
Zbyněk: omlouvám se za komoleni jména, až teď jsem si všimla, že mi to autokorekce upravila na Zdeněk.
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky