Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Ylada - dnes 14:29
Buub: jak to vypadá s tím dokrmovaným nečekaným nadělením?

Buub - dnes 14:01
Katy.pivo

Ano, pravděpodobně uhyne. Vím, že tohle slyšet nechceš, ale mluvím z dlouhé zkušenosti s dokrmováním různých malých savců. Jakmile ztratí chuť do krmení, tak je vymalováno a výjimku jsem zatím nepotkala.

Přidáváš do mlíka celaskon?
- - - - -
Karla

Pravděpodobně si to udělali navzájem. Ty roztržené uši by tomu nasvědčovaly. Kdyby je pokousalo něco jiného, tak kouše víc.

Katy.pivo - dnes 13:43
Narodila se mam 3 morcatka,jsou jim 4 dny a dokrmujeme je mlickem pro koťátka.Dnes jedno morcatko přestalo chodit a jen lezi na boku a nechce žrát....mate s tim někdo zkusenosti?Dekuji za rady...bojím se,ze umře

Ylada - dnes 13:27
Karla: pokud bydlí samečci spolu, mohli se poprat mezi sebou. Případně potkan toho taky dokáže dost.

Karla - dnes 13:22
Dobrý den,
morčata chovám v zahradě pod pergolou u slepic.Bohužel jsem si dnes všimla ,že jsou samečci napadeni.Roztrhané ucha a u krmítka a na domečku krev.Kluci by si to sami neudělali.Otázka ,ale je ,kdo ? V sousedním obydlí morčatárně (prostoru) nebydlí nikdo.Vyklizený prostor,kde jsem objevila zbytky kukuřice.Rada

judistka12 - dnes 12:53
Ehrena: aha a tak kdyby to byla cysta, tak je asi operace u 5ti letého samce zbytečná že? co jsem četla, tak většinou morčátka po operaci do 1 měsíce umřela

Ehrena - dnes 12:27
judistka12 - jen u samiček můžou být pouze ty na vaječnících, ostatní mohou být u obou pohlaví.

judistka12 - dnes 11:42
Tygrinka: a tak mohou být cysty i u samečků? dnes s ním zajdu na Veterinu, mám z toho strach :(

Ehrena - dnes 11:10
Špagetán - suchý chléb morče k životu opravdu nepotřebuje, ale naše morčata ho mají jako mlsku, tak jednou za měsíc kousek dostanou.
Morčata se mají chovat se společníkem svého druhu, u samců se musí v tomto dodržet určité podmínky. Museli byste pořídit malého samečka nejlépe těsně po odstavu, věk měsíc - 2 měsíce, seznámit nejlépe na neutrálním území, klec je potřeba mít dostatečně velkou - metrovou nebo metr dvacet délky, dva domečky, aby měl každý svůj, pak by to mělo klapnout.

Morce123456 - dnes 10:57
Špagetán-co vím morceti suchý chléb neškodí.... Našemu morceti jsme zkoušeli chleba suchý dát a nesnědlo to... Jinak samečci by asi spolu nevydrželi jelikož spolu nevyrůstali od malička.... A ještě bys musela mít velmi velkou klec.... A myslím si že by se nesnesli. S tím chlebem to můžeš zkusit.

Bába - dnes 10:06
Toni: koupeno v Aldi, jinde je neměli, asi jsme měli štěstí na čerstvé,jezdíme do Vohenstrauzu.

Špagetán - dnes 09:55
máme morče 3 roky, je nalezenec tak nevíme přesný věk. Každý den dostává zeleninu čínské zelí, mrkev, řapíkatý celer, červenou papriku, rajče - ne vždy vše, ale střídáme třeba 3 druhy občas má jablíčko, okurku stále přístup k senu a vodě, obden místo jedné krmné dávky zeleniny granule.
Do této chvíle neměl suchý chleba - bylo nám řečeno, že ho dávat nemáme. Máme začít dávat nebo ho morčík k "životu" nepotřebuje. Máme kluka, kdyby jsme mu pořídili kluka kamaráda zvládnou to v jedné kleci?
děkuji

Kájka - dnes 08:22
Tess: Náš morčík také často piští, ozývá se, upozorňuej na sebe. I když je najedený, tak když se přiblížíme, tak někdy spustí jen proto, že chce pustit z klece :-) to i kouše mříže. otevřeme klec a radostně běží... a to už jen "povídá" (pu pu pu), je ukecaný :-))

Tess29121998 - dnes 07:45
Zbyněk: nějakých 60-65ml a sameček tak 5ml.. Jinak sameček furt pišťí... Vzdy kdyz vstáváme z postele, nebo jrn projdeme, vybehne z domečku, stoupne nazdani opře se o klec a pušťí

Tygrinka - dnes 06:34
judistka12: Může tam mít cystu nebo jiný novotvar. Měl by to vidět veterinář.
- - - - -
Aknelik: Nejspíš má problém někde v tlamě, opět jediná rada - měl by ho vidět veterinář. Musí prohlídnout tlamu a zkontrolovat i stoličky.

Ashara - včera 22:26
Zbyněk - jejda, omlouvám se, chybička se vloudila :D a díky za změření :)
- - - - -
Tak jsem pokusně zakoupila toto, a ještě jednu obdobnou, vypadá to méně pratelně než ty z odkazu, ale za tu cenu to zkusím... http://aukro.cz/pelisek-papucka-mini-i6720265187.html

Zbyněk - včera 21:09
Ashara: já to dám Zdeňka! :)) Vnitřní užitný rozmět od rantlu k rantlu je 24x18.

Tess29121998: podivně poskakuje a škube hlavičkou? Má radost ze života:) Zkus dávat 2x denně zeleninu a myslím, že samička se trochu zklidní s pitím, kdyby ne, tak radši na veterinu. Kolik cca vypije denně?

PavlaS: moje taky nechtěla dva měsíce zabřeznout, na veterině nic nezjistili a buch, týden před porodem jsem s úžasem zjistil, že samička vleže bezdůvodně vrčí - protože jí v bříšku řádily dvě mimina a ona je na něj citlivá:)

Tess29121998 - včera 20:43
Nejen že pije minimaaalne tak začal tak divně poskakovat.. (Samec)
A samička zas pije furt a furt :(

Toni - včera 20:19
Ashara...Já mám průměr 18 a deku ca 30cm....

Tess- souhlas se ZBYNEK ...mužů to byt kameny :-( a jinak pěkně napsaný! A Pyško ty vuuuuubec!!!To raději utrhni z jakéhokoliv ovcneho stromu poradnou větev a nech okusovat,tohle opravdu potřebují....

Bába...Já v Německu jsem a tady normální Fenykl 1.39€
a endivien 1,50€ nejvys no...ale poslední dobou nic moc protoze kolikrát když k tomu člověk čichne tak pěkně smrdí :-(
- - - - -
Ashara-Delku 30cm...jsem chtěla napsat

Buub - včera 19:40
PavlaS

a jak je starý to zvíře? a jak dlouho trvá ten problém?

PavlaS - včera 18:48
Buub: No jasně :D Jsem to tak zkusila jako.. zobecnit. Já mám ted spíš opačnej problém, nechce zabřeznout, cysty nejsou na sonu vidět, na rtg též nic.

Buub - včera 18:43
AniCka

Podle fotky nepozná na 100% nikdo nic.
- - - - -
PavlaS

Jo, to platí o většině morčat. Ale neplatí to univerzálně, bohužel:D Některé samice vypadají že ještě dlouho nic a podle fotky by člověk nic nehádal, a najednou mimino.

PavlaS - včera 18:39
AniCka96: Morče je březí, ne těhotné. Pošli fotku ze shora. Ale až v pozdní březosti jsou vidět vypoulené boky a lze nahmatat mládata a pohyby. Takže jestli je březí chvilku nikdo ti to neřekne.

AniCka96 - včera 18:31
kdo pozná na 100% že je samička morčete těhotná ? poslala bych fotku

Ashara - včera 18:25
Chtěla bych poprosit majitele pelíšků - papučí, jestli by mi mohli změřit vnitřek :-)
narazila jsem náhodou na papuče ještě jiné než ty co sem nedávno dávak Zděnek odkazem, ale je u nich uveden jen vnitřní rozměr - 28x17cm.
Bude to stačit?

Aknelik - včera 18:16
Dobrý večer, chtěla bych se zeptat zda někdo nemá zkušenost s morčetem ohledně toho, že když něco žere pokaždé zvedne hlavu jak když ji chce zaklonit a přehazuje to v puse. Díky za odpověď

judistka12 - včera 15:22
Ahoj, psala, jsem tu před týdnem, že mi spadl morčík ze sedačky a vyrazil si zub, ted už zase jí a pije v pohodě akorát jsme mu s tátou náhodou našli pod krkem jako by vevnitř-je to cítit jen když se to nahmatá pořádně pod kůží, taková pohyblivá boule, která je velká cca 1,5 cm, je to takové trošku oválné a nevím jestli to tam měl už předtím pádem, protože jsem ho tam až takhle důkladně nikdy neprohmatávala, nevyčnívá to takže je to fakt cítit jen když si to tam záměrně nahmatáme. Nevíte co by to mohlo být? nepřijde mi, že by to byl abcec když je to takhle vevnitř

Buub - včera 14:06
no je to jediný způsob, jak to dostat, takže prostě vejce převoz přežít musí :D ale nebudou první ani poslední vejce, co každý rok jezdí poštou tam a zpátky.

Zbyněk - včera 14:04
Buub: aha, díky moc, to je zajímavé. Slušná odolnost:)

Buub - včera 13:54
Zbyněk

koupím líheň:) a zahřívat se nemusí. koneckonců ani slepice nezahřívá od začátku - snáší jedno vejce denně a teprve když jich má v hnízdě víc, tak na ně zasedne. takže to první vejce v hnízdě může klidně 14 dní ležet bez zahřívání. když se sbírají násadová vejce, je to stejné. dávají se do sklepa nebo i do ledničky pokud je v ní kolem osmi stupňů, a normálně tam třeba ty dva týdny vydrží než se nasadí do líhně větší množství. po cestě jim hrozí spoustu věcí, rozbití, když s nimi někdo hodně kvedlal aniž by je rozbil, taky se vevnitř zárodek pomlátí, vadí jim mráz. ale to, že nejsou v teple, to je v cajku.

zachlazení vadí až vejcím, které už se začaly vyvíjet, které už byly zahřívány.
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky