Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

motýlek - dnes 18:00
Zbyněk- Dík za radu!!!!😉😉😉😉

Vladi - dnes 17:30
Zafron: Držím palce, to chce odvahu vzít si do péče tolik morčátek. Nevěděla jsem, že je to tak rozsáhlé vybavení. Pokud můžu ještě přispět radou, až to vygruntuješ, nech to pořádně vyvětrat, nejlépe venku.

Zafron - dnes 17:25
Kájka: Díky, ale já zas takový hrdina nejsem, totiž ten příběh je o dost prostší :-) Prostě silná alergie v rodině, zachraňuju nevlastní ségru od dalších kortikoidů, inhalátorů a zánětů průdušek... Proč ale měly s mámou těch morčat teda tolik, to je mi záhadou i nadále... :-/
Jj, tohle je hezký článek, na tuhle veterinu přesně jedeme. Už jsem tam byla s kočkou řešit jeden zapeklitější problém a spokojenost veliká.

Kájka - dnes 17:06
Zafron: Co dodat? -Kloubouk dolů... smekám před Tebou :-) a přeju, ať se daří!!!
(Vypadá to na záchranou stanici nebo azyl pro morčátka)
- - - - -
Tak jsem si vyhledala, co to je pododermatitida a koukám, že to může být dost hrozné :-(
https://www.vethope.cz/cs/pododermatitida-u-morcat-a-kraliku/

Zafron - dnes 16:12
Vladi: Když ono se jedná o výbavu pro větší počet morčat, tak zatím vyhodit a koupit nové nejde :-)
A děkuji za radu...

Kájka: Rejžák a mýdlo s jelenem a jdeme na to ;-) Díky, tak nějak jsem to udělala.

Tygrinka: Že se patra s chůdky špatně shánějí - to mi povídej... Právě se to snažím najít někde na netu a zatím mám prd. Savo dobrý nápad, píšu si a děkuji...

No a abych nebyla tajemná jak hrad v Karpatech, tak jsem si v sobotu přivezla domů 11 morčat. Je to šest kluků a pět holčinek. Zdravotně jsou ok, až na nadváhu, nějaké ty abscesy a tedy jeden fatální případ nejspíš Pododermatitidy. Zítra frčíme na vet a budeme vědět víc...

Zbyněk - dnes 10:10
motýlek: za mě nekastrovat bezdůvodně a jít na kontrolu vaječníků ve dvou letech. No a samozřejmě pokud chceš mít samičku zdravou, tak přikoupit další samičku, to je základní podmínka pro duševní i fyzickou pohodu morčete, opuštěná samička bude apatická a nešťastná.

Tygrinka - včera 22:57
Zafron: A já bych to na závěr ještě mokré nastříkala savem a po půl hodině opláchla a nechala vyschnout. Ovšem při takovém "hrubém" zacházení se může stát, že se nějaké části odlepí či nevydrží a dřevo praskne. Osobně bych se asi snažila zachovat patra a schůdky, bo se špatně shánějí, a domky bych koupila nové.

Kájka - včera 17:14
Zafron: Tak já bych vzala kartáček a prací mýdlo (s jelenem) a drhla...Octovou vodou to také můžeš vzít (potom) a nakonec důkladně čistou.
- - - - -
Teda bude to chtít asi nejlépe pořádný kartáč -"rejžák" ,-)

motýlek - včera 16:57
zdravím mám dotaz: mám nechat své morče kastrovat ?? Totiž nekteří zkušení chovatelé radí abych nechala svou morčecí holčičku nechala vykastrovat..... ( prý bude žít zdravěji a déle) Ovšem někteří se od kastrace odklánějí a připouštejí ji jen ze zdravotních důvodu. Poradte prosím!!!!😉😉😉

Zbyněk - včera 14:40
MonkaHanzlova: v Praze Dr. Valeš, http://www.hvet.cz pak Dr. Lietavcová, http://www.vets4pets.cz/ a Dr. Boštička, http://www.vetcentrum.cz
Na Erice http://vet-klin-erika.cz Dr. Kasanová, ale Valeš nad jejím dílem jenom beze slova pokrčil obočí, já s ní špatné zkušenosti nemám. Výborná tam byla Dr. Nováková, ale nevím, jestli neslouží pouze pohotovosti. Pak se ještě zeptej na https://www.animalclinic.cz Dr. Plošková je sice na mateřské, ale možná tam morčospecialistu mají.
- - - - -
Zkušenosti mám se všemi a seřadil jsem je dle mé důvěry:)

Vladi - včera 14:36
Zafron: Tady každá rada drahá. Asi nejlépe koupit nové. Dřevo bych octem nečistila, možná odmočit a použít kartáček a mýdlo. Možná někdo poradí lépe;)
- - - - -
... věřím, že morčata jsou v lepším stavu.

MonikaHanzlova - včera 12:59
Jezzabell: Erika je ta na Palmovce? Už si nepamatuju jméno, ale jedna veterinářka nám řekla o abscesu, že je tuková bulka a morčátko málem nepřežilo, takže tam už bych se znovu asi bála. A po Praze nemáme problém dojet, takže děkuji.

Zafron - včera 12:38
Krásný den... Jdu si pro radu nad zlato. Zdědila jsem morčata i s celou jejich výbavou. Jsou tam dřevěné domky, patra, žebříčky. Vše hojně používáno a nejspíš nikdy nečištěno. Na všem je vrstva "hnojíčku" :-) Očistila jsem to nasucho špachtlí, mohu to namočit? Do horké vody a octa? Potřebuji z toho odmočit všechen sajrajt, aby to bylo zase použitelné... Kdyžtak vítám jakékoliv jiné nápady. Děkuji ;-)

Jezzabell - včera 11:56
MonikaHanzlova: Jde o to, ze které části Prahy jsi..Tady na jižní straně vede doktor Valeš (H-Vet), na severu je to Hůrka, co slyším od ostatních..Ale tam nevím jméno. Ještě jsou dobří na Erice (taky spíš sever).

Lenoka - 22.9.2018 20:34
Dobrý den, nezná tu někdo chovku v Německu, která chová trikolorní crestedy??

Kájka - 22.9.2018 20:28
Tak určitě nechat vykastrovat kluky, to je jednodušší a i méně rizikové. A určitě i levnější.

MonikaHanzlova - 22.9.2018 18:32
Ahoj, jenom taková kontrolní otázka pro mě... Budeme mít teď dva kluky (paní je musí dát pryč) a já chci, aby mohli být s holkama ve výběhu. Jsou jim asi dva roky, je v pořádku je nechat vykastrovat? Nebo je lepší kastrovat holky? Popř. Máte někdo doporučení na veterinu v Praze, kde si budu jistá, že mi je bude operovat dobrý doktor?
- - - - -
Jo a přidala jsem svoje první album :-) http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=34461

Kájka - 22.9.2018 14:16
Lenko, také doporučuji nečekat a řešit to brzy a hlavně na veterině, kde jsou odborníci na hlodavce a kde mají inhal. narkozu. Kde bydlíte?
- - - - -
Také máme dobré zkušenosti s Professionalem. Dávali jsem ho králindě po operaci (preventivně) a i při průjmu.
- - - - -
Po narkoze se někdy může stát, že morčátko nebude chtít jíst, tak pak je potřeba dokrmovat (morče nesmí dlouho nejíst! je to pro hlodavce nebezpečné -kvůli zažívání). nesmí se stát, že morčátko nebude žrát celý den. Je potřeba mít doma předem instant. seno Rodicare (vhodné na dokrmování)

Zbyněk - 22.9.2018 09:00
LenkaP: s abscesy je to tak, že by se měl řezat v okamžiku, kdy už je zralý a pak to někdy proběhne dobře napoprvé a někdy se vrátí. Jindy je v místech, kdy morče ohrožuje na životě a musí se vyškrábat hned s tím, že se nechává otevřený, aby mohl hnis vytékat. V každém případě Veronika to popsala vyčerpávajícím způsobem a já jenom doplním, že morčítko je mladé, takže to určitě zvládne. Na veterině si kup rovnou Protexin Professional, mě se tedy po operaci velmi osvědčil, BioLapis nezabral vůbec, ale tohle okamžitě. Samička měla naprosto zoufalý průjem, on se morčeti před anestezií vždycky podácá Degan a Ranital, aby se nezastavila peristaltika střev, někdy se to pak zvrhne, i díky stresu a bolesti. Sáček stojí okolo 60ti korun, tady vychází levněji: https://obchod.kralici.cz/p892-protexin-professional.aspx
Absces může klidně uzrtá během dne a vyvalit se dovnitř, tedy nečekal bych s tím dlouho.
- - - - -
Ještě k Professionalu: necelou čtvrtku sáčku nasypeš do malé misky, přidáš cca půl mililitru vody, rozmícháš na řídkou kašičku a dáš inzulínkou do tlamičky přímo - obvykle to baští dobře, ale ne tak dobře, jako Lapis, který je sladký a voňavý:) Podávat tak 4 hodiny po podání atb. Ale spousta morčat snáší atb dobře a průjem nemívají - pak stačí klidně Lapis a až po dobrání atb na dorovnání mikroflóry.

Veronika5 - 21.9.2018 22:34
LenkaP.: Odstranit se musí a bez narkózy to samozřejmě nejde, chtělo by to operovat co nejdřív, a pro morče by měla být inhalační narkóza. Věk je podle mě ideální, mladé morčátko, co se týče péče - vrátí ti ho už probuzené, důležité je nabízet potravu přímo před tlamičku, aby začalo hned s chutí žrát, do klece to pak bude chtít jednorázové podložky - nemocniční nebo pod miminka. Je možné že budete ránu po abscesu něčím vyplachovat, to řekne veterinář, a budete morčeti podávat atb. Důležité je pak s odstupem podávat i probiotika, např. BioLapis. Pokud ti je na veterině nenabídnou sami od sebe, vyžádej si je. Můžou se dávat do vody, ale efektivnější je stříkačkou přímo do tlamky. Je to sladké, takže to docela baští.

Lenka P. - 21.9.2018 22:26
Dobrý večer, naše morče má vzadu na zádech pod kůži bouli, veterinář řekl že je to absces, který se musí pod narkózou odstranit.Chci se zeptat,jestli je to pro morče bezpečné ta narkóza,je přes rok staré a jak pečovat o morče po narkóze.Dekuji za rychlou odpověď.

Vladi - 21.9.2018 19:21
Dann: vypadá to na plíseň, asi bych šla na veterinu.

Dann - 21.9.2018 18:06
Ahoj. Morče samička 2,5 roku ma pod bradou na krku prořídlé vypadávající chlupy a stroupky - viz foto. Zřejmě nesvědivé jelikož se nedrbe. Prosím o radu co to může být a co s tím.

https://imgup.cz/image/LKAM

klioo - 21.9.2018 16:45
Ahoj, již jednou jsem psala, že mám 2 samce kteří se nesnesou, mají klece vedle sebe a tak se alespoň slyší, ale ted si už nevím rady.. ten jeden furt hryže klec směrem k tomu druhému a hrozně kvičí jak se k němu chce dostat, nevím jestli se tím netrápí, dělá to ted docela často..nemám spíše tu druhou klec přikrýt nebo ji dát jinam aby ho to furt tak nelákalo? chtěla jsem aby ten starý samec slyšel ty mladé samce, aby měl alespon trochu společnost, ale ten prcek se fakt může zbláznit jak chce ke starochoj a chce souboj..furt lítá po kleci jak střeštěnej

Zbyněk - 21.9.2018 06:26
Tygrinka: jednoduše, ucpaný slzný kanálek zmanená suché očko, dráždění a bělavý výtok. Aplikace Vidisicu, nebo ještě lépe Aptusu navlhčí očko a pokud je příčinou kanálek, výrazně se to zlepší. Na přerostlé kořeny to samozřejmě nezabere.

Luci222 - dýně je nevhodná, nedávej jí. Stejně tak není vhodná cuketa a já osobně se vyhýbám i květáku, brokolici, kedlubnu, petrželi a všem natím.

Kytička - 20.9.2018 21:23
Luci 222, dýně má prý hodně škrobu, takže jen občas a trochu. Spíš jen jako pamlsek.

Luci222 - 20.9.2018 13:35
Můžu dát morčatům dýni . předem děkuji za odpověď 😜😜😜

IjaSv - 19.9.2018 23:40
Kájka - mají, ale pevně věřím, že to bude v pořádku.

Tygrinka - 19.9.2018 22:56
Zbyněk: Vidisic je určen jako náhrada slz, tj. dávat ho při "tečení" očka, mi přijde poněkud kontraproduktivní. Jak jsi to s ním myslel?

Kájka - 19.9.2018 21:50
Ija: Tak snad mají inhalační narkozu, která je šetrnější.
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky