Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Rozik - včera 23:54
Pája12345 _ NEKOUPAT!!! Morče se koupe jen ze zdravotních důvodů, když nařídí veterinář, jinak NE! Bodejť by nebylo vystrašené, je to velký stres pro něho. Řekni kamarádce, ať ho nekoupe, morče se očistí samo.

Pája12345 - včera 23:32
Dobrý den, poradíte prosím? Kamarádka si koupila morčátko - tříbarevné. Na netu vyčetla, že ho má koupat, proto koupe. Já si myslím, že by neměla. Je mladý a byl v klidu, teď bývá vystrašený. Můžete, prosím, někdo poradit, zda (případně jak) koupat či nikoliv? Moc vám děkuji.

Kytička - včera 12:49
www, určitě je dobře pořídit druhou samičku, přecejen člověk jim nedokáže nahradit kámoše stejného druhu. Samičky se většinou snášejí dobře, co jsem slyšela, i z mojí (zatím krátké ) zkušenosti. Ubikace pro dvě je ideální 120 cm.
- - - - -
Radeko, Zool vypadá moc pěkně, takový roztomiloučký:-)

Radeko - včera 12:02
Kájak:Vypadá to, že si vezmeme Zoola.

Kájka - včera 11:12
Radeko: mrkni tady do inzerátů (jsou tam nové), např. CHS Carnea.
- - - - -
Nakoukla jsem na web Zoohouse, mají tam také pěkná morčátka. Určitě vyberete.
Krásný je ten mrňousek se jménem Zool. :-)

Radeko - včera 10:25
Rozik: všechny webovky CHS jem prohlédla a morčátka nádherná, ale zatím žádná k prodeji.Moc děkuji za tipy.
Kytička: Midafarm jsem zkoušela jako první. Paní byla ochotná, ale momentálně všechna miminka prodaná.
Tak pravděpodobně vyrazíme v neděli do Jílového. Máme tam rezervaci na dva malinké kluky a jednoho vybereme.
Díky všem

www - včera 09:41
Ahoj. Prosím vás mám jedno morče- samičku a chci jí pořídit kamarádku, taky morčátko, taky samičku . Jen mě zajímá, jestli se snesou, já totiž se Izzynce věnuju pořád, ale myslím, že potřebuje někoho svého druhu.... A druhá věc je: Jak velká ubikace musí být pro dvě morčata?? Teď mám 90-40-40
                                                                                                                       Mooooc díky. V

Kájka - včera 09:35
Je vidět, že morčátek je plno, i CHS :-)
Radeko: Hlavně vezměte nejlépe prcka (mimčo po odstavu, cca měsíc staré). Přeju hodně štěstí! :-)

Kytička - včera 08:43
Radeko. My máme první dvě morčátka z Midafarm, ty jsou z Klatov. Ale paní morčátka rozváží po trase přes Plzen, za příplatek 100 kč, takže za mě super. Mají i obchůdek s potřebami pro hlodavce, včetně sena, hoblin, klecí atd. Seno je mimochodem kvalitní, našim chutnalo ze všech nejvíc. Ted v nabídce na netu není aktualizováno, ale viděla jsem inzerát, že morčátka mají. Zkuste zavolat.

Rozik - včera 00:11
Radeko - Nevím, jakou chceš barvu, dívám se do katalogu z výstav, které CHS znám v Čechách, v Praze CHS DaMi - aguti stříbrné, krásné, CHS Mown Hay, krémové, nádhera, to jsou opravdu skvělé CHS. Pokud by měli mimča, tak bys byla určitě spokojená. U nás CHS ze Svinova, znám, výborná CHS. Ne všechny CHS vystavují a o hladké se moc nezajímám, ale tyto chovatele znám osobně i jejich nádherné a kvalitní odchovy.Podívej se na jejich stránky, uvidíš sama.
- - - - -
Radeko - Ještě jsem našla CHS Z Westminsteru, super CHS, pan chovatel je i posuzovatelem, morčátka v krásných barvách.
- - - - -
Radeko - A CHS MoraVero Cavia, chová v dost vzácné barvě lila i hladké, také u Prahy, koukni se na stránky.
- - - - -
Radeko - Samozřejmě, výborných CHS je daleko víc, uvedla jsem Prahu a okolí namátkou, tam bys to neměla od Plzně tak daleko i vlakem, pokud bys jela osobně pro morčátko. CHS Z Westminstru je tuším z Č. Budějovic, nevím teď jistě, najdeš si, pokud budeš mít zájem se podívat na stránky.

Radeko - 22.5.2018 21:54
Kájka,Veronika,Ashara,Rozik, Ehrena: všem moc děkuji za rady. Čtyři řeky, Domino jsem obvolala a nic, Diamant máme trochu z ruky. V Zoohausu mají dva kluky, tak snad to vyjde.

Kájka - 22.5.2018 12:32
Radeko: ještě -CHS Od Čtyř řek, Plzeň :-)
Doporučuji napsat nebo zavolat, i když zrovna nemají v nabídce. Třeba jsou už mimča, ale nemají to ještě na netu.

Bart - 22.5.2018 09:18
Rozik - no my právě nevíme, jestli mu ty chlupy ukouše a nebo rovnou vytrhne. Proto možná řve. Že by ho celého okousal, to se zatím nestalo, ale občas mu prostě nějaký ten pramen začne požírat. Možná ho tím za něco trestá... Ta jako ty vaše potrestali za vítězství šampiónku. To teda musel být pěkný stres i pro vás. Ještě že je to nenapadlo před výstavou!

Veronika5 - 22.5.2018 09:13
Radeko: A CHS Diamant, nedávno měli v nabídce mláďata...

Ashara - 22.5.2018 09:04
Radeko
CHS Domino - i když teba aktualne v nabidce na jejich webu nic neni, doporucuju napsat mail a zeptat se.

Radeko - 22.5.2018 07:26
Rozik: chceme zase krátkosrsté. Chovnou stanici jsme měli přes kopec, ale je zrušená.
Bydlíme u Plzně, tak jsem hledala tam, pak Berounsko, Příbramsko taky nic, tak ještě
něco u Prahy.

Kájka - 22.5.2018 07:15
Také myslím, že morčátek je plno :-)
A jestli je Radeko z Prahy nebo okolí (nevím, ale vzhledem k tomu, že okukuje CHS v Jílovém U P.), tak určitě brzo sežene. Záleží, jaká je představa (co se týče plemena a barvy),

Rozik - 22.5.2018 00:34
Bart - To se divím, že řve, nebolí je to, možná ho to jen obtěžuje. Některá morčátka dlouhosrstá okusují i sama sebe, také balíčky, pokud chovatel vystavuje a balíčkuje jim srst. Příčina známá není, jen se usuzuje, že třeba stres, těžko říct. Mnohdy malá mimča okoušou mamině pony, tak jako mimino, to je něco jiného. U dospělých nikdo pořádně neví, nestává se to ale často. My se s tím setkal za celou dobu chovui 2x, jeden zachráněný rozeťák nám okusoval výstavního peruánečka, jinak v pohodě kámoši. A po výstavě nám čerstvou šampiónku okousaly její dvě kamarádky v kleci za noc tak, že na fotkách vypadala jako koště, nechtělo se nám v noci po návratu z výstavy ji už fotit.Přitom byly s ní v kleci skoro rok a nikdy ji neokousaly, až dojela šampionát. Asi jí záviděly ten titul, záhada pro nás dodnes. Znám případ, kdy se výstavní dlouhosrstý okusoval a po změně CHS se okusovat přestal a měl úspěchy. Ale přičítá se to nějakému stresu většinou, i když zjevně je vše v pořádku a jsou v dobrých podmínkách.
- - - - -
Radeko - A jaké plemeno morčátka si chceš pořídit? Je dost známých výborných chovatelských stanic krátkosrstých i dlouhosrstých, jestli jsi z Čech, jistě nebudeš mít problém sehnat kluka mimino.

Radeko - 21.5.2018 21:56
Kájka: Zkusím tam zavolat . Už jsem obvolala několik CHS, ale morčátka už byla prodaná.
Tak to jsem ráda, že čtu od Vás další pozitivní zkušenost.

Kájka - 21.5.2018 19:11
Radeko: Uvažujete, že si od nich vezmete morčátko? :-)
Neznám, ale pokud to je registrovaná CHS, tak bych se nebála.
- - - - -
My jsem také k dospělému morčíkovi pořídili kolem Vánoc mládě (měsíc staré mimčo). Vildovi byl víc jak rok (asi 14 měs.), od počátku jsou kámoši, bez problémů, i když Ríša už dospěl.
Vilík byl šťastnej jak blecha, když u nás "přistál" morčecí prcek. Na to nikdy nezapomeneme, jak ožil a jak bylo vidět, že je rád. Rok žil sám (déle jsme se na to už nemohli dívat). Byly to opravdu veselé Vánoce. :-)

Ehrena - 21.5.2018 18:30
Radeko, tak jsem se dívala a nebudou to oni, takže bohužel neznám.

Radeko - 21.5.2018 17:17
Ehrena: Zoohouse

Ehrena - 21.5.2018 17:11
Radeko, jak se jmenuje?
Před osmi lety jsem měla z jedné CHS z Jílového Merlínka, saténka, ale mám pocit, že už dlouho neexistuje. Nebo jestli jo, tak pod jiným názvem.

Radeko - 21.5.2018 14:41
Rozik: Děkuji za zkušenosti

Neměl jste někdo zkušenost s chovnou stanicí v Jílové u Prahy?

Bart - 20.5.2018 22:58
Rozik - když se zmiňuješ o tom okusování srsti... Co to znamená? My jsme před rokem a půl také pořídili k dvouletému samci mimino, zatím vše v pohodě, ale právě ten menší často tomu staršímu okusuje srst... Dělal to nejdříve asi měsíc úplně ze začátku, pak byl pokoj. Až když mu byl rok, tak opět začal a dělá to pořád. Když to vidím, hned mu to tahám z tlamičky. Ten starší u toho řve, ale nijak se nebrání...
- - - - -
jo. jedná se samozřejmě o dlouhosrsté

Rozik - 20.5.2018 20:39
Radeko - Neboj se, dospělý samec si malého vychová. Pořiď mu co nejdříve miminko po odstavu od maminy a budou rádi oba, i Ty. Běžně dáváme malé samečky ke starším, i dokonce máme dva samce spolu přibližně stejného věku od malička (žádný z nich ale nebyl u samice, bylo nám líto je rozdělit a teď už zůstanou spolu, omezujeme chov), a pubertu lehce zvládli bez nějakých problémů, dnes už jsou dávno dospělí. A to jezdili často na výstavy a byli i dva dny od sebe a zase spolu dohromady a v pohodě to zvládali. Ani srst si neokousali, oba jsou stále ve výstavní dlouhé srsti. Hlavně, aby měli dostatečně prostornou klec, nejlépe 120 cm na délku, ale i ve 100 cm vydrží, pokud je necháš vyběhnout každý den z klece třeba do ohrádky.Dobré je i udělat jim v kleci patro, nebo dát hamaku třeba.

Neeen - 20.5.2018 19:58
Ahoj,
V sobotu jsem si konečně dovezla samičku aguti stříbrnou.4-5 týdnů stará, holky ji už přijaly, ale někdy ji ještě proženou.
Dneska jsem si ji přihlížela, jestli je vše ok, všimla jsem si bělavého hlenu na její pochvě, slyšela jsem v kotci bublání, ale takové,no vyšším tónem :)
Myslíte, že ten hlen je díky té říji, nebo je to něco jiného??

Regata - 20.5.2018 12:03
V pražském útulku mají k výdej dvě samice morčete.

Jezzabell - 20.5.2018 11:22
Tak kluci se nám pěkně rozkoukávají. Neuvěřitelné vrkání po celém obýváku! Z leva Vočko s Jimmim, z prava Lance se Zedem, eMík je dole velké kápo, dnes se o něj pošťuchovali ve výběhu Jimmík s Vočkem, kdo bude vrtět zadkem u mříže a bublat. Jimmík Vočka schodil dolů, ale ten to nevzdal a pak vrtěli a drnčeli stereo vedle sebe. Vypadalo to jak dvě morčecí aquabely;) eMík si to vyloženě užívá, tohle ještě nezažil.
Jen Julísek mi dělá starost, teskní a hodně. Ani parťák ho se vší snahou nerozveselí, byť se o něj tře, olyzuje mu hlavu a čumák. Dala jsem ho naproti výběhu, kde by dřív tůtal a drnčel..Jen koukl, zaběhl do klece do svého pelíšku a kouká do zdi..
- - - - -
olizuje (padron)

Radeko - 20.5.2018 08:49
Rozik- Twixovi budou v létě 3 roky. Asi pro něj připadá v úvahu jen mládě, ale mám trochu strach, až ten malý dospěje. Jak často dochází k tomu, že si pak nerozumí?

Koloska: Kolik bylo Helušce a měla nějakou spolubydlící?
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky