Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

Hledá nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Buub - dnes 22:41
Morče není bobr.

Zuby si obrušují žvýkáním vláknité potravy, jako je seno.

JULCA.e - dnes 21:47
Aha tak to kupovat nebudu. Krabice jsou dobry ale brzo pocurany. Ale zustanem u nich a u tunelu.
Jeste se zeptam je v poradku ze morcata nic neokusuji? Vetvicek si nevsimaji ani domeck. Ani mrizi:) neprerostou jim zuby?

Ylada - dnes 20:20
JULCA.e: Jak už psala Buub, morčata si moc nehrajou, takže takové ty pitomosti "na hraní" ze zverimexu jsou vyhozené peníze. Mám čtyři morčice a když je pustím do velkého výběhu, tak nejlepší "hračkou" jsou staré krabice od bot - chvíli mezi nimi běhají, zkoumají, ohryzávají je, vyskočí na ně a leží nahoře...a když je to přestane bavit, tak sebou plácnou ve výběhu a s hraním je konec :-)

Buub - dnes 18:27
No ano, morčata jsou takoví salámisti. Nedělají nic. Úplně nejvíc happy jsou, když mají venku na trávě ohraničený velký (2x3m) výběh s boudou. Co dělají? Žerou trávu. A když jsou nažraní, tak si lehnou do boudy nebo do blízkosti boudy a tráví. A pak zase žerou trávu. O nějakém prozkoumávání nebo běhu (pokud se neleknou a neprchají do boudy) nemůže být ani řeč.

JULCA.e - dnes 17:55
Me prave prijdou moji morcici (rocni) takovi znudeni. Driv meli navecer vzdy chvilku co se honili a blbli kvikali. Ted jsou kluci zticha vetsinou kvikaji jen na lednicku a jen lezi a lezi. Kdyz je dam do ohradky tak taky nic moc nedelaji ale kdyz je pustim po byte a jen ohradim kam nesmi a maji fakt cely pokoj tak to prozkoumavaji volaji se apod. Ale mam male batolici se dite a takhle je casto nevypoustim. Kdyz je vytahnu tak se nechaji hladit a cumi dokud je zas nevratim. Ale prijdou mi takovy bez jiskry tak premyslim jak a cim bych je zabavila. Jo a kdyz jim umoznim vybeh z klece do ohradku tak tam sami ani nejdou a kdyz je tam dam tak jdou zpatky do klece pokud je otevrena. O nejakym probehnuti nemuze byt rec. Ale proc chteji radsi sedet jak pecky?

Pozitron - dnes 17:00
JULCA.e - dnes 14:16
Asi jak které morče, ale radi běhají různými tunely a podobně, kolikrát i tady holky ukazovaly videa jak morčata blbnou venku ve výběhu nebo v bytě, pokud jim udělají ohrádku a do ní dají nějaké tunely.

Růženka Kvíčala - dnes 16:23
Jsou to morčata pohoda co? :-)

Buub - dnes 14:36
Morčata si nevšímají celkem ničeho. Mají rádi trávu, cokoliv, do čeho nebo pod co se dá schovat, a především jiná morčata.

JULCA.e - dnes 14:16
Ahoj vsimaji si morcatka hracek nebo ne? Myslim treba tu s dolnickou nebo slamene nebo drevene mrkvicky apod. Nebo je to vyhazovani penez a zajimaj je max.tunely a hamaky? Diky

Katjusa - dnes 11:51
ajati taky jsem koukala a pěkne i ty komentaře děla moc hezky

holcicky - včera 19:43
Ajati,já už jsem se na ně koukala,krasné fotečky a o myškách ani nemluvim,jsou úžasné:))

Ajati - včera 19:37
PRO UJ -UJ ... mám radost, že ses ozvala, taky zdravím a mávám do Černošic (občas jezdím přes ně vlakem, vždycky se mi připomeneš)
zvažovala jsem SZ, ale Tvá alba jsou výjimečná, mám potřebu je veřejně připomenout....
PRO VŠECHNY, KDO JE NEZNÁTE... moc radím se na ně kouknout

uj uj - včera 19:05
Zdravím všechny! Po velmi, velmi, VELMI dlouhé době opět jedno album:
http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=33707

Reny - včera 14:54
Zachránění morčíci : Rebečk a Albíček (pochopitelně vykastrovaný ) jak si užívají klídku http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=33706

Ajati - včera 12:53
Ivet , vítám na diskuzi.
Máš pravdu, mělo by a snad i je to tady o stejných zájmech,
Často tu leccos vyzní nešťastně a hloupě a celé to dohromady může působit smutně, jak píšeš.
Na druhou stranu diskuze je od toho, aby se diskutovalo a každý by měl mít možnost sdělit svůj názor.
nic není jen černé nebo bílé, různí lidé mohou mít různé zkušenosti.
Pokud jsi tady poprvé, nemůžeš asi vniknout do atmosféry, která se tady občas vytvoří. přes všechny nedostatky jsem přesvědčená, že lidi to tady myslí se zvířaty dobře.
Ohledně výrazů - samozřejmě je ideální, když se jde domluvit slušně, ale ne vždycky "hezké vypravování " má věrohodný obsaha a naopak.
Každé morče mysím je jiné, může mít různé potřeby, různé nemoci, různou reakci na léčebné postupy, stejně jakou lidí, i povahy se různí, proto pořád věřím, že podobné diskuze jako tahle jsou hodně užitečné.
Věřím,že se tahle nakonec přece jen udrží a nedopadne jako na "konících"...........

Zbyněk - včera 11:31
Fred: ono je to spíš maličko naopak:)) Někteří výrobci dělají speciální granule pro mláďata, které mají vyšší obsah vojtěšky - například. Rostoucímu morčeti to nevadí, naopak, ale staršímu mohou při dlouhodobém užívání vyvolat ledvinové kameny. Takže dospělé granule nevadí:) Z těch dospělých jsou dobré Cavia Complete od Versele Laga, protože jsou měkké a prckům strašně chutnají:) Malá mě sice doma žmoulá se staršími Darwina, ale nadává u toho, jak dospělá veverka:)

Jinak abychom zamezili spekulacím o tom, jak odchovat mládež, hezky je to napsané tady: http://skinnyvelvet.cz/index.php/rady-a-navody/17-qborisovkaq Jestliže se mládě nekojí vůbec, tak je céčko samozřejmě nutné - dával jsem ze začátku půl tabletky 250 mg ráno a večer a pak už jenom jednou. Jednorázově to nevadí, dlouhodobé podávání překyselí urogenitální systém a způsobí ledvinové kameny, jak jsem se dočetl na zahraničních webech. Rozdrtit mezi lžičkami (suché se nerozkládá tak rychle), zamíchat s trochou glukopuru, ohřát a šup do tlamky. Plus při průjmu jsem obou prcků druhý nasadil probitoika Prorabit: http://www.1teddy.cz/product/prorabbit-plv-50g-5085/ Naprosto bez chyby, večer oba krásně bobkovali.

Lilka - včera 11:22
Baja 133: dle Tvého popisu tu vypadá na zanět pysku...., dobrý vet poradí, co s tím.
I netu určitě najdeš podrobnější informace i fotky
- - - - -
... I na netu....

Fred - včera 11:10
Rozik - Ano je tam přímo napsané až od pul roku morčete.
- - - - -
Buub - jsem neskuseny tak se radsi ptam :-)

Buub - včera 11:07
Fred

Úplně, ale úplně normálně.

Co by se mu jako mělo stát?

baja133 - včera 11:05
Dobrý den,
chci se zeptat mam maleho měsíčního morčecího kluka a dnes jsem na něj koukala a na puse pod nosem se mu dělá takový strup. Nevíte prosím co by to mohlo být. A mám s ním jet k veterináři?
Děkuji

Fred - včera 11:05
Takže mohu davat memu morčeti granule, které není pro jeho mesice určené?

Buub - včera 11:05
Pozitron - včera 10:45
Zbyněk:
V tomto s tebou taky vůbec nesouhlasím. Přidávat cokoli chovatelé (někteří) dělají jen v případech nějaké nejvyšší nouze. Vitamin C jinak v pohodě doplní vhodně zvolená zelenina a to i v zimě. Taky jsem s tím neměl žádný problém.
A rozhodně se s reakcí kovů nerozkládá celaskon (ten toho obsahuje víc), ale vitamin C, a mám dojem že záleží s jakým kovem přijde do styku. A že se vitamin C rozkládal působením světla? Jakých vlnových délek? O tom jsem neslyšel. Zajámavé že z ovoce na stromě vitamic C nemizí...

Ivet - včera 10:38
Jen tak jsem nakoukla, jestli ještě někdo neodpověděl na můj dotaz k obříkům a nestačím se divit. Přezdívka "andysek", ty sprosté výrazy, sjela jsem níže, a ač nikoho z vás neznám, pan Zbyněk má pravdu, do kaše Borisovky patří žloutek i tvaroh na dokrmování prťat, které ještě měly pít od mámy. A upřímně, moje první morče mělo koupu zeleniny, celoročně pouze z obchodu, a ve 2 letech odešlo na nedostatek vit. C, takže já ho přidávala do jídla taky. Bože lidi, jste tu, protože máte stejný zájem a napadáte se tu jak malé děti, to je smutné

Buub - včera 10:23
Pepokis

Nah... nic nepřidávám. Ani v létě, ani v zimě. Něco málo (snad) mají v granulích a zbytek přes zimu řeší zelenina.

andysek - včera 09:51
Zbyněk -no hlupáka ze sebe tu děláš jedině ty
- - - - -
a pak dávat do kašičky Celaskon,může napadnout jen vol.....

Zbyněk - včera 09:15
Andýsku, když už tomu vůbec nerozumíš, alespoň tu ze sebe nedělej hlupáčka. A víc na tebe nehodlám reagovat.

Pepokis: celaskon, rozpuštěný ve vodě, se do hodiny rozloží, nejenom světlem, ale i kovem, ovšem vysvětlovat to lidem bez vzdělání v chemii, je ztráta času. Máš li potřebu dostat do morčete celaskon, rozdrť půl tabletky, rozpust v trošce vody a ihned mu to dej stříkačkou do tlamky. Druhá možnost jsou zmíněné kapky (uchovávat ve tmě). Ovšem nejeví li morče příznaky kurdějí, nestresuj ho:) Nedávno jsem uměle odchoval mláďata, jednou denně jsem jim dával do kašičky celaskon a hned to ti hajzlíci poznali a nadávali i přes oslazení Glukopurem:))

andysek - včera 08:14
Zbyněk-co to tu radíš za hovadinu na dokrmování,chceš aby lidem morčata umřeli? Radit vajíčko a tvaroh
- - - - -
teda za hovadinu
- - - - -
Pepokis -kupte v lékárně celaskon v prášku né tabletovej a přidejte do napáječky,morčíkům to moc chutná.
- - - - -
Pepokis a jestli chcete morčákům přilepšit kupte vitamín tipu Bikovit,je výbornej.

Zbyněk - včera 07:53
Pepokis: přidávat céčko do vody nemá žádný význam, protože se za necelou hodinu rozloží a to i slavné kapky od Versele Laga, i když ti Reny bude tvrdit opak. Navíc morče obvykle kyselou vodu odmítá a zvyšuje se tím riziko vzniku ledvinových kamenů. V zimě krmím zeleninou z obchodu a žádné problémy s kurdějemi nemám. A jednou za čas dám svým slečnám cca pětidenní preventivní kůru tímto: http://www.lekarna.cz/bio-weyxin-multi-c-mulgat-10ml/ jednu kapičku večer přímo do tlamky a je to. U nejstarší dámy mi po první aplikaci zmizely problémy s ucpaným slzným kanálkem a už se nevrátily.
Zeleninu dávám: rajče, papriku, řapíkatý celer, čínské zelí, mrkev, kousíček pórku, okurku, fenykl, občas červenou řepu a žádný problém.

Tygrinka - 24.7.2016 23:43
Fred: Co je to za granule? Nevím o tom, že by byly granule juniorky pro morčata. Pro králíky jsou, ale pro morčata, o tom nevím.

Pepokis: Není to lepší, je lepší v zimě přilepšit zeleninou - zelí, celer, kudrnka, atp. Umělý cvit přidávat jen pokud to konkrétní zvíře potřebuje. Osobně dávám přímo do tlamky cca 2-3x v nejhlubší zimě, když je pro mě dostupná jen skleníková zelenina a ještě navíc z dovozu a pozoruji nějaké příznaky nedostatku Cvitamínu. Pokud máte zeleninu vlastní, je to naprosto v pohodě, vlastní zelí apod. bude lepší než umělé vitamíny... Ano, dává se celaskon pro lidi.
- - - - -
Fred: Pardon, četla jsem granule určené do půl roku věku... Jinak osobně dávám granule normální dospělácké a zpočátku občas přidávám vločky. On se tedy přiživí i dospělý kámoš, ale jemu to neuškodí a mimču to určitě prospěje...
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky