Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Tygrinka - dnes 19:53
Veronika5: Že jo? Dívala jsem se do svého kalendáře a měla to na příští týden, ale stáři je sfiňa, tak jsem si říkala, že jsem už stará a blbá a napsala si to jinam... Teď jsem si řekla, že kouknu do diskuze a ejhle, nejsem stará a blbá, ale jen zbrklá :o)

Veronika5 - dnes 17:54
Tygrinka: Nééé, PŘÍŠTÍ pondělí - 2.3.!!!

Tygrinka - dnes 17:50
Veronika5: Ty jo, nestraš s karanténou... Ještě toho drobet... Ok, beru si přesnou částku a zítra dořešíme zbytek...

Veronika5 - dnes 16:46
Pro pobavení: Na čem že to všichni tak hodují? http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=34746 Na seně od Apetitu, kterého v pondělí přijede 20 pytlů - doufám... Jestli do té doby nebude Praha v karanténě kvůli koronaviru - a to si nedělám legraci. Když vidím, jak to jede jakmile se to někde objeví, začínám mít pocit, že bude dobré co nejdřív zásobit i mazlíčky základními "potravinami".

Vlada - dnes 16:46
Jezzabell a spol.: já nedorazila, psala na poslední chvíli, že mi den nevyhovuje, ale pokud bude nějaké příště, určitě se pokusím si čas udělat.
Moje holky už se zase daly dohromady, hodně pomohlo proběhnutí ve výběru, který se musí vždy rozložit a zabere 1/4pokoje.

Simona32 - dnes 15:00
Zbyněk Ahoj ještě máš morčata??

Zbyněk - dnes 14:56
Ehrena: já se teď trápím s důchodkyní, čůrá krev a v močové trubici má dva kamínky, pláče při čůrání. V úterý jdeme na Hůrku na výplach, nechám jí na to radši přispat, ná ty cesty úzké. Na mě Valeš poslední dobou nepůsobí moc dobře, asi bych ti doporučil také Hůrku. Naxeru neznám, ale je prý kousek od Valeše. Adélce to dělali asi pětkrát a vždycky to zabralo. Určitě má i zánět a něco v trubici, proto si přisedává při čůrání. Plus může mít artrózu, i to vede k potížím při čůrání.
- - - - -
Jinak Jezzabell vybrala velmi slušný podnik - výborná kuchyně, příjemné ceny, milá obsluha a prázdno:) Mám pocit, že se vás původně hlásilo víc:)

Jezzabell - dnes 10:44
Kytička: Bylo to fajn! Dorazili jsme já s kamarádem, Zbyněk, Vlada, Veronika5. Něco piva, čaje a spooousta povídání:). Bylo to "komornější", ale tak příště se sejdeme zase a třeba i ve větší sestavě a bude;) Všichni to našli, a nasmáli jsme se taky dost.
Zbyňkovy zážitky s naštvatvanou krávou, horskou chatou a plemennými býky se mi nesmazatelně vryly do paměti!!;))))

Simona 32 - včera 22:26
Zbyňku tu si porad
- - - - -
F

Market248 - včera 20:04
Zdravím vas, nedalo mi to a zvážila jsem holky o týden dříve než obvykle, přišlo mi, že už jsou tak nějak nastejno a nespletla jsem se.

Emilka 4,5 měsíce - 683 g
Rynuška 2,5 měsíce - 686 g

Ehrena - včera 15:01
Zbyněk, nemůžu, mám doma dvě kočky z neznámých důvodů zvracející, nejedící, jedna je na tom hůř, s ní jsme denně na veterině, půl dne vždy v háji, není jisté, jestli nebude nutná operace, jestli nemá nějakou překážku v trávicích cestách. Kvůli zaplynovaným střevům není nic vidět ani na rtg ani na sonu. Nevím, co bude za chvilku, nedovolím si od ní odejit. A k tomu tu Locinku.
Na rtg jsme byli u Valeše, jak jsem sem na diskuzi psala, je to cca 14 dní, kameny má dva, v močáku, vel. prý cca 2 - 4 mm, vypadají kulatě, snad prý hladce, ale už od léta popiskuje při čurání i bobkování, a nadzvihuje se přitom, prostě problémy viditelně má. Není to ale zase až tak hrozné, jako měla při kamenech některá jiná naše morčata. To byly daleko horší zvuky.
V létě měla při znovuobjevení problémů dělaný rtg v Jablonci, tam říkali, že to vypadá na shluk malých kamínků v močáku. Dali nám ten snímek, ale bohužel jsem ho zapomněla při návratu do Prahy vzít s sebou. Takže to nemůžeme ani porovnat.

Kytička - včera 13:37
Ahoj. Tak já také bohužel nepřijdu, musím neplánovaně do práce. :-(
Doufám, že to vyjde příště. Vy si to užijte a pak poreferujte jaké to bylo. :-)

Zbyněk - včera 12:14
Ehrena: ona má šutr v ledvinách, nebo v močáku? Kdy byl poslední RTG? Já bych toho asi do ní nedával tolik - asi bych chvíli dával jenom citrát, ať toho nemá moc.
Nechceš se na chvíli zastavit? Také mám doma dva marody s močákem, ale dvě hodiny se zvládnou. Rádi tě uvidíme

judistka12 - včera 08:50
Ahojda, moje morčátko má docela velký výrůstek na tlapce, nevím jestli je to normální, nikdy jsem si nevšimla u mých morčat, že by to měli až takové, tady je foto: http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=34745

Veronika5 - 21.2.2020 16:23
Vláda: Tak ji odděl jen na jídlo, a až se v klidu nažere, zase je dej k sobě....

Vlada - 21.2.2020 12:40
Zdravím, předpokládala jsem že bude setkání spíš ve všední den, zítra se mě to nehodí, ale možná někdy příště.
Mám dva dotazy: má někdo zkušenost s krmivem Puur?
- - - - -
Mám dvě holky jsou spolu od mala, věkový rozdíl 2.5roku. Nijak se neberou,ale když dojde na jídlo, stávají se z nich dračice. Ta starší oslaví v květnu 5let a už na to přetahování nemá sílu, nějak čeká co na ní zbyde. A ono nic. Dělit je nechci, to by nedali psychicky. Máte někdo obdobnou zkušenost?

Ehrena - 21.2.2020 12:22
Já ne, marodí mi kočky, obě dvě, denně jsme na veterině. Už od pondělka. Asi nějaká bakterie, pořád zvrací, obě dvě, i když skoro nic nejedí. A s Locinkou je to pořád špatné, pořád brečí při čůrání i bobkování, a špatně jí, musím ji několikrát denně krmit. Zkoušíme ten citrát, jak tu psala Noemi, už týden, ale nevidím žádné zlepšení zatím. :(
- - - - -
Zbyněk, prosím, myslíš, že by bylo dobré přidávat Ba Zheng pian i k tomu citrátu?
Nebo jen k tomu Rowatinexu, který jsem tedy znovu dávat, po tom, co Locinka tehdy po něm přestala jíst a vypadala horší, nezkoušela.
Někde jsem vyhrabala tento článek (nevím, jestli na něj nebyl někdy odkaz přímo tady na diskuzí),
tam taky přidávali nějakou činu, ale jinou, dle názvu.
https://docs.google.com/document/u/0/d/1lzloDSdO2_v59e5uKlXoiljaSVvA5nHvdRUKtcA6CM8/mobilebasic

Veronika5 - 21.2.2020 07:38
Přijdu :)!

Jezzabell - 20.2.2020 16:30
Ylada: Teda docela mě to vyděsilo, než jsem se dočetla do fáze "plyšové";))! OK, hurá!

Ylada - 20.2.2020 15:29
Jezzabell: tak v sobotu dorazím též a přinesu s sebou morče (plyšové :-))

Market248 - 20.2.2020 09:35
Zbyněk: to my myslíme dopředu, máme 3,5 letého psa, (kastrovanou fenu), osmáky ty budeme mít teď 3 roky, ale náš "dědeček" se dožil 10 let, a z jedno z mých morčat z dětství se dožilo 6 let.

Seno si sušíme vlastní. Takže tam by problém až tak nebyl. Uvidíme, nechám to uležet, já se totiž vždycky pro něco nadchnu, přijde mi to (ať je to cokoliv) jako dobrý nápad, a někdy to až tak dobré není.

Zbyněk - 20.2.2020 07:02
Market248: jasně, času je ještě dost, všechny mé samičky rodily v roce. První a druhý vrh byl po dvou - vždy holka a kluk, třetí a čtvrtý se nepovedly, poprvé umřela mimina a podruhé i samička, čtyři a pět mladých, pátý dvě holky a kluk. I to je prima, kluka je ideální kastrovat po pubertě, pak může sexit, ale já osobně bych vykastroval všechny, dokud jsou mladí a také to už doma dělám. Mám tam tři zbývající kandidátky, dvě roční a jednu půlroční a jakmile trochu zhubnou, aby se nemusela doktorka hrabat v tuku, tak pomažou na zákrok:) Tím pak odpadnou potíže s cystami a případně s nádory a přechodem v pozdějším věku. Jinak s miminy si člověk užije měsíc zábavy, ale otázka zní, jestli to ve výsledku stojí za to, člověk musí myslet na šest, až osm let dopředu

Market248 - 19.2.2020 20:09
Zbyněk: Dvě mláďata stejného pohlaví bychom si nejspíše nechali. Zvážíme je to ještě, holky jsou ještě mladé.

Zbyněk - 19.2.2020 19:21
Market248: já jsem si vždycky samečka půjčoval, ale stejně musí být pět týdnů spolu, pak zdtravá samička zabřezne. Nebo jí samec nesedne, dostane od ní příšerně přes hubu a už ho na sebe nepustí, i to se mi několikrát stalo. Oddělené ale budou, tak jako tak. Otázka zní, jestli jsou mladé nutné - když to budou tři, čtyři samečci, co s nimi uděláš? Není lepší nechat holky spolu a nevyrábět další morčata, která se špatně prodávají, i když mají PP? Jenom tak filozofuji:) Já jsem vždycky měl jistotu, že vím, kam mladí půjdou, pokud nezůstanou, poslední vrh jsem měl dvě holky a kluka a toho jsem si po kastraci nechal, ovšem ty čtyři měsíce do kastrace (ještě to bylo moc brzo, ale umřel mu půjčený, sedmiletý par'táček), byly náročné. Neměl bych srdce, z mého morčecího ráje dát mládě kamkoli, kde by bylo zavřené celý život v kleci.
- - - - -
Koukám, že ti tady těžce upadá, inzerce je nefunkční, plná spamu, škoda....

Jezzabell - 19.2.2020 18:58
Tak pro pražáky a příměstské:
V sobotu 22.2.od 15:00hodin restaurace Na Břežance máme rezervovaný stůl. Budu tam s předstihem, je to zadní část hospůdky, v před je bar a lokál, projít dozadu za to;).
Lublaňská 49, stanice metra C, I.P.Pavlova. Vyjedete z metra a máte nalevo jezdící schody (jako ke KFC a trmv. směr Mírák), a tou ulicí po té straně dál,na kraji je i Paul pekařství, jen jděte po opačné straně než je ten Paul, až uvidíte ze zahrady velkou větev stromu-je to před Břežankou;), takové dobré poznávací znamení! ).
Plyšový morče nemám, ale budu mít na stole plyšovou bílou krysu z IKEY;)...
- - - - -
https://www.nabrezance.cz/

Market248 - 19.2.2020 13:29
Zbyněk: díky, trošku se obávám holky na takovou dobu oddělit, aby pak mezi nimi nebyly nějaké nepokoje, protože samce nemáme doma, a naše samička za ním bude muset jet.

Zbyněk - 19.2.2020 11:45
Market248: samička by měla mít věk cca 8 - 10 měsíců a váhu nad 600 g, ideálně tak 800 - 1000g. Se samcem musí být přes dvě říje, tzn. měsíc a týden - pro jistotu. Pak, pokud je zdravá a má říje, tak zabřezne. Jedna říje vyjít nemusí. Nezabere li ani měsíční pobyt u samce, tak bych jí už dál nepřipouštěl.

Market248 - 19.2.2020 11:03
Zdravím vás, uvažuji o připuštění jedné z mých samiček, vím, že by do roka měla mít vrh, a je březí cca 2 měsíce. Ale ohledně přibližné ideální hmotnosti pro připuštění se setkávám s různými daty, někde se píše 500g, jinde 800g, proto se ptám vás zkušených. Moje holky jsou obě ještě malé mladší má 2,5 měsíce a starší 4-5 měsíců nevíme přesně. A připustila bych ráda tu starší, takže reálně tak v dubnu.

Zajímají mě ještě zkušenosti ohledně říje vím, že ji mají každých cca 16-21 dní, alespoň se to takto uvádí. Jak ji vypozorovat? Nerada bych totiž samičku k samci odvážela na měsíc či déle.

Pokud by měla mladé a byla by ve vrhu samička nechali bychom si ji nebo se na to máme vykašlat a spíše sehnat malou?

Díky za vaše názory.

Veronika5 - 19.2.2020 06:15
Kytička: Díky :). My ho máme taky na přání - délka 45 cm - jeden malý by nestačil ani náhodou. Ale vypadá to, že úspora sena bude značná - už teď ráno místo abych vyhodila mokrý žvanec sena a čistila klec, tak jenom vysypu záchůdky a přečtu si diskuzi :-D....

Kytička - 18.2.2020 21:55
Jezzabell, uvidíme. :-) Nejsem tedy přímo z Prahy, ale malý kousíček za Prahou. "Statný jedinec" :-))) doma je srozuměn, takže by to mohlo vyjít. :-)
- - - - -
Veronika5, parádní. Také jsme na něj koukali, ale my bychom museli mít alespoň dva, aby se tam těch 6 vopic vešlo vedle sebe. :-) Tak jsme koupili takové ty klasické jesličky, jako mají srnky v lese... :-)))
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky