Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

Hledá nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Ivula - dnes 16:23
andysek - to je vyloženě tvůj povahový rys, příjmout nějaké přesvědčení čistě na základě dojmu, a pak se tvrdě přít s těmi, kteří mají (opačnou) osobní zkušenost?

Bjutas - jestli jsi koupila absorfyt, tak smrdět nebude, neboj:) Mohu srovnávat s hoblinami a s asanem a obojí zapáchalo dřív. Co se hrudek týká, kopíruji z archívu od Buub: "Při navlhčení se to rozpadá v měkký, na omak dlouho suchý povrch. Přičemž během tohoto procesu taky bobtná. Takže když čistím, stačí dát vrstvu že prosvítá dno, a morčata to během jednoho dne přemění na vrstvu měkké podestýlky." Ta měkká podestýlka, když je pak počůraná, vzniknou z ní takové soudržné větší kusy, které se při čištění dobře nabírají na lopatku.
Ale teda koukám, že PPL tu cenu zatraceně zvedne:( Já mám naštěstí dopravu taktéž zdarma, takže je to opravdu velmi výhodná záležitost.

liska - tak já tedy nechválím ani náhodou:( Vím, že je ti toho tvora ve zverimexu líto, ale jeho koupí jenom podporuješ tuhle průmyslovou produkci zvířat. Nedávej prosím nikomu peníze za příšerné nakládání se zvířaty.
Záslužná byla v tomto směru pouze činnost jedné paní (už nevím, kde jsem o ní četla), která chodila po zverimexech a velmi razantním způsobem upozorňovala na zdravotní problémy prodávaných morčat (byla dost znalá, takže je rozpoznala i jen pohledem). S pohrůžkou kontaktování relevantních státních institucí zpravidla přiměla majitele zverimexů, aby jí tato problémová morčata dali. Doma je vyléčila a sama prodávala pouze za cenu ve výši nákladů té léčby. Jen toto je reálnou pomocí pro zverimexová zvířata.

Zbyněk - dnes 14:35
lili22: gratuluji:)) To je ideální stav, jasně že nechat pohromadě, všechny tři budou kámošky. Maminka je bude po měsíci osamostatňovat a ony za ní sice budou běhat, ale nejvíc si budou hrát spolu. Po osmi měsících holky dospějí a mamka je vezme, jako rovnocenné.

lili22 - dnes 14:26
Dobrý den, narodila se nám dvě morčátka holčičky, když si je necháme snesou se poté s matkou až vyrostou nebo je lepší je oddělit.

andysek - dnes 13:00
Bjutas -jestli je to ta ze slámy,tak ta smrdět bude,protože sláma nesaje
- - - - -
Mary -morče může onemocnět i ze stesu,plísní určitě.

Bjutas - dnes 11:06
Lilka -tak já za dovoz dala necelí 3 kila takže se mi to prodražilo no ale uvidíme? Ted chodím do práce tak nemám čas holky sledovat jestli jim vadí nebo na ni nějakým způsobem reagují? Ale ted obě spí,takže asi v pohodě,nic "neříkaj" :D . A zpráva pro všechny-včera vedle sebe si holky spokojeně lehly na gauči,položily k sobě hlavičky a přestalo napadání i vrčení,tak mi udělaly velkou radost !

Lilka - dnes 10:56
Hannah: jestli jen trochu můžeš, tak dvě morčátka pořídit zároveň je lepší...
jestli ne, holt to to první bude muset nějaký čas zvládnout...:-)

Bjutas: taky jsem na zkoušku objednala, rychlost dodání super, objednávka ve středu večer, dnes mi to dovezou, dovoz zdarma :-)
Tak snad budeme doma spokojeni....(??)
- - - - -
Jinak Buub ( myslím) psala, že toho nedává moc, pak vyhazuje ty "hrudky"
a přisypává...

Bjutas - dnes 10:33
Ahoj tak podestýlku máme už od včera doma,přes PPLko a trvalo to snad 3 dny jen,takže docela rychlost.Od včera ji holky maj,večer po příchodu z práce sem ale měla pocit že smrdí? Možná nezvyk no,je to ten Absorfit nebo jak se to jmenuje? A cože to má dělat? Hrudky když to počuraj a pak se to jen vyhodí ?

Hannah12 - dnes 10:27
ahoj, chtěla jsem se zeptat, budu si pořizovat morče, ale zatím jenom jedno. Bude proto stačit, když se mu budu dostatečně věnovat a později mu dokoupila kamaráda? Nebo je lepší rovnou koupit dvě?

mimisa2 - dnes 10:14
:-)
- - - - -
Mám jedno morče ze zverimexu a měla pouze všenky, pak jsem pořídila z chs ale bez pp a problém,srab, hubla, pořád kvikala ale jedla ale pořád kvikala hlady, neustále na veterině, nejde o ty peníze ale rvalo mi to srdce když jsem nevěděla co ji je a ani veterina. Srab se vyléčil. Po měsíci umřela. V ten den když jsem ji našla mrtvou jsem si oddychla že už má trápení za sebou. I pro ni to
bylo vysvobození. Tak jsem pořídila další dvě z chs a super. Takže nezáleží odkud je ale jak se o něj starají a je jedno jestli zverimex nebo chs. Všude může být problém pokud se nestarají.

Zbyněk - dnes 08:25
liska: chválím! Můžeš mít štěstí ve zveráku a smůlu v chovce. V dobré CHS víš, co kupuješ, ale pokud je nechceš na chov, tak proč ne. Kámošce se dožily holky ze zveráku skoro devíti let.

holcicky - dnes 08:17
Mary,svrab není jen ve zverimexu,ale i v chovkách,občas čtu,že i když mají morče u CHS mělo srab tak za mě dobrý.Nevidim na tom nic špatného.Sice nemají PP ,ale já bych stejně nechodila na výstavu mám je pro radost a ten čumáček špičatý jim sluší:))
- - - - -
Prý je hlavně ze stresu.

Mary - dnes 08:09
Také mám ze zverimexu,sice také byla těhotná,ale zdravá,i když je pravda že před pár rokama,sem si domů donesla morčátko ze zverimexu a melo svrab.

holcicky - včera 21:44
PavlaS,a co je špatné na morčatech ze zverimexu,mám tři a jsou zdravé jak rybičky,jen za poslední byla i s překvapením:))ale mimča taky v pohodě.
- - - - -
Oprava,...jen ta poslední...

liska - včera 20:49
Nechce se mi shanet jinde zalibili se mi tamta morcatka a nechci aby skoncili jako potrava.

PavlaS - včera 19:27
liska: Tak když chceš zdravé morče, proč vybíráš ze zveráku?

liska - včera 18:43
Mam blby dotaz muze se morce nakazit necim od andulky? Chci si koupit ve zverimexu dalsi morcatko ale nad jejich kleci je klec s andulkama teda nevim jestli tam k nim neco muze dopadnout nebo doletnout ale jaksi se mi to nelibi.
- - - - -
Chci donest zdrave morce

FallenAngel - včera 16:53
Dobrý den,
mám dlouhosrsté morče "texel" a chtěla bych se zeptat jaké hobliny jsou nejlepší aby se mu nezamotávali stále do srsti. Našla jsem podestýlku Limara s hrubými hoblinami. Jaké používáte vy?

holcicky - včera 11:12
katjusa,jsou v tom malém pavilonu jak jsou papoušci u opic.Je to tam úžasně nově rekonstruované:) Taky jsem to nevěděla.Hmmm škoda,že nejdeš teď,mohly jsme pokecat:))

katjusa - včera 10:53
holčičk ja jdu do ZOO v sobotu ale tu dalši o divokych nevim v te ostravě vim že tam je betonov kruh a morčici obyč hladke ale o divokych tam slyšim prvně je fakt že jsem tam dva roky nebyla ale jen kvuli nich tam zajdu...

holcicky - včera 10:42
andysek,no něco jsem o nich četla a viděla i fotky od terapa,který mi je nadšeně ukazoval.Opravdu jsou krásní,agutově zbarvené.

andysek - včera 09:01
liska -morče taky dokáže projevit svoje city,svoji spokojenost,oddanost,důvěru to jako třeba pes,kočka atd.
- - - - -
holcicky -oni jsou zvláštní,mají krásnou barvu a vůbec i tvarem těla a hlavy jsou prostě jinačí než morčouni co máme doma))
- - - - -
liska-co je zajímavé,že třeba cuy morče dokáže přilnout k jednomu člověku a bezmezně mu důvěřuje.

Zbyněk - včera 08:24
liska: existuje:)) Klasický zlatý křeček, sameček, bývá většinou v pohodě, měl jsem jich několik po sobě a byli skvělí, to se s morčetem nedá vůbec srovnat - myslím to mazlení:) No ale je to noční tvor, nežije dlouho atd. U morčat mě baví ta spokojená a dohadující se parta:)) Prostě ukvíkaný doplněk bytu:)
Jinak se mi kdysi povedla samička zakrslého králíčka a nepovedl vůbec sameček, ale zase - králík je prostě něco naprosto jiného, myslím inteligencí. Nicméně nejradši mám stejně moje čtyři myši:)

holcicky - 24.8.2016 22:27
andysek,v pohodě.Stejně jsem se na ně chtěla jít podívat,jak jsem tam byla naposledy jsem si jich nevšímla:(
- - - - -
Asi skákali po stromě:D

liska - 24.8.2016 21:56
Cituji...Morče je prostě plaché zvíře, pro kterého je člověk v nejlepším případě krmič. Nečekej, že tě bude milovat,...

To je trochu smutny i kdyz jim to nejde vycitat. My je milujeme a oni na nas prdi. Existuje hlodavec co ma cloveka rad -kralik krecek aj? Nebo to nehrozi a vidim v nas zvirata vzdy jen krmice nebo nas muzou mit radi prave proto ze jimi jsme? Vim ze morce neni pes ale po tom co pro ne clovek dela by se mohly nechat dobrovolne pomazlit:)

andysek - 24.8.2016 21:49
holcicky -byla jsem u kámošky pro morčíka a ta je má v kleci,strčila tam ruku a morčata šplhala po kleci))
- - - - -
holcicky -teda alespon to jako takovej šplh vypadalo))

holcicky - 24.8.2016 21:37
andysek,tak na to se musím jít na ně podívat do ZOO v Ostravě je máme. Jak skáčou a šplhají:)))Ostraváci nechce jít v sobotu taky někdo;)

Sanynka - 24.8.2016 20:30
Andysek: Nešplhají, ano skáčou, jsou celkově mrštnější, protože nejsou přešlechtěná, ale ochočit se v rámci mezí dají a sama o sobě to až tak divoká zvířata nejsou.

andysek - 24.8.2016 18:24
Buub -byla jsem se na ty divoké podívat v jedné chovce,strčíš ruku do klece a je to kalamita))Ale jinak jsou pěkní,zvláštní,ona je má koupené ze ZOO tam je právě mají
- - - - -
Sanynka ty divoká morčata se musejí chovat v kleci,strašně rádi šplhají a skáčou

Sanynka - 24.8.2016 17:17
My měli divoká morčata když jsem asi před 3mi lety docházela jako praktikant na jeden zvířecí kroužek a báli se právě jen toho chytání. To byl nadlidský výkon, ale jak byli na klíně neuskakovali a taky si na nás občas ustlali :D..
Docela bych i po dvou samičkách toužila, jestli prozradíš jméno chovatele do sz :).
- - - - -
To je hrozný, člověk jsem jde jen nakouknout a nakonec projíždí celou diskuzi :D!

Buub - 24.8.2016 17:10
divoké morče? jeden chovatel cuyů měl oboje a tvrdí, že cuyové se bojí víc :D

jediný, s čím můžu souhlasit, je to, že každý má jiné zkušenosti.
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky