Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

PavlaS - dnes 14:28
Petlover: Myslíš, venkovně celoročně?

Petlover - dnes 14:23
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat.Chci si pořídit morče a přemýšlím,jestli je pro morče vhodný celoroční výběh s domečkem,záchůdkem...zkrátka vším.A jestli by morče ten výběh nepřelezlo,byl by vysoký max.20-30 cm.V Americe je tento chov morčat velmi populární a mně se také velmi líbí,ale jelikož u nás není tak rozšířen,tak nevím jestli je moc doporučovaný.Předem díky :)

Zbyněk - dnes 12:12
Ehrena: je menší, než Allspan, je to víc slisované, ale metr v práci nemám

Ehrena - dnes 11:12
Zbyněk - a jak je velký ten balík 20kg? Zajímalo by mne, jestli bych ho tady doma v Praze měla kde umístit.

Zbyněk - dnes 10:53
Mám dobrou zprávu pro Pražáky a přilehlé okolí:) Našel jsem dodavatele hoblin German Horse, balík 20 kg mi pán přivezl až ke vchodu firmy a to celé za 200 korun!! Mail je vkohrobec@seznam.cz

ShellyA - to jsou samička a sameček rok spolu a žádná mláďata?? To je divné, ale rychle bych je oddělil, aby se jim to náhodou nepovedlo, samička je už na mladé stará a nemusel by to zvládnout. Jak píše Pavla, kastroval bych samečka, stojí to okolo 800 korun a po kastraci je dobré ho nechat ještě měsíc odděleného, může samičku nakrýt, než zahynou spermie v chámovodech.

PavlaS - dnes 08:49
ShellyA: Předpokládám, že teď je ale máš odděleně... Kastruje se sameček, je to jednodušší zákrok než u samičky. Doporučuji nechat ho alespoň 4 týdny odděleného, ptž se může stát že nějakou chvilku po kastraci může ještě plodný. Názory na tohle se tady liší... nicméně, počkat neuškodí. Domluv si to na nějaké specializované veterině. Kde mají zkušenosti s morčaty.

ShellyA - dnes 08:05
Ahojky všem, chtěla bych se informovat, kdo z vás má zkušenosti s kastrací samečka nebo samičky. Mám dvě morčátka a ukázalo se, že je to páreček, jsem na obě už zvyklá a nechci je oddělovat ani mříží, jednak mají udělaný kotec pro svoji zábavu a ten druhý by byl ochuzený kdyby měl/a být sam/a.
Chtěla bych vědět,když mají oba zhruba stejný věk 1 rok, odkdy je možné provést kastraci a zda když jsou obě zdravá, tak může nastat komplikace? A kdo je víc vhodný na kastraci samička nebo sameček? Děkuji za odpověď!

Kofola - včera 21:59
Buub : asi to bude plíseň vypadá to tak . Mám imaverol takže jím to bubu každý den potírat ty postížené oblasti .
Nevíte za jak dlouho by to mohlo zmizet touto léčbou ?

Sheena - včera 20:56
http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=33914

Naše mimi - hladkosrstý zlatočerný kluk. Ještě se bojí, tak je to focené z dálky.
- - - - -
Buub - To jsem kdysi udělala a vydrželo to měsíc, pak se rvali do krve :-(. Ale je fakt, že byli stejně staří. Teď by to mohlo fungovat líp. Myslíš, že je můžu pustit do výběhu spolu a jít do práce? Abych tu pak nenašla hromadu chlupů...

Buub - včera 20:28
Sheena

Já je seznamuju tak, že je prostě nastěhuju do jednoho vyčištěnýho kotce a nazdar :D

Sheena - včera 19:58
Nemáte nějaké tipy na seznamování morčecích kluků? Konečně jsem se "dokopala" a dvouletému myšákovi dnes pořídila malého kámoše. Zrovna jsem byla ve zveráku, když jim přivezli malé mazlíky, tak jsem neodolala :-) Zbytek rodiny mě asi vykostí, ale já mám radost. Zatím jsem je chvíli nechala ve výběhu a v poho, teď jsou každý ve své kleci a "debatujou" přes mříže.

Kájka - včera 19:56
No, já zjistila (když to porovnám), že morče je cítit víc než králík.

Sheena - včera 19:51
Já používám jako podestýlku staré ručníky a klec čistím samečkovi denně. Vyklepu a dám uschnout a vyvětrat ven. A nesmrdí. Peru tak jednou týdně. Co je teda cítit vždycky když přijdu z práce, tak je jeho výběh, protože tam je celý den a ručník je vždycky pomalu "na ždímání"... :-)))

Morce123456 - včera 19:43
Neeen-to jim jako týden nečistis klec?

Buub - včera 19:31
Neeen

Po týdnu nečištění smrdí všechna zvířata :D

Neeen - včera 19:06
Zuzana090:já chovám holky zvlášť po třech v 120 a samce v o něco menším kotci a smrdí teda pořádně,když mu to týden nevyčistím.

Buub - včera 18:38
Zuzana090

Morče smrdí když nemá vyčištěno, to je všechno. Na záchod se ale nenaučí. Některé talentovanější kusy chodí přednostně do nějakého rohu nebo ke krajům ubikace, když si vzpomenou, což není vždy. Spíš jsou to prasátka, na které prostě přijde kakání nebo čůrání, tak vyšpulí zadek a je to.

Jinak morčata by měla být aspoň dvě. A cuyové jsou takoví, no, sví. Hodně plaší. Neodnaučitelně hodně plaší. I Pískač už při rychlejším pohybu prchá do boudy, a to je flaškáč. Sice pak z boudy rychle vyleze, ale ten prchací cuy instinkt je očividně zadrátovaný hodně hluboko.

Zuzana090 - včera 18:29
Přemýšlím o pořízení cuy morčete. Chci samečka, už jsem byla rozhodnutá, ale čím dál více se všude dočítám, že samci smrdí, protože si značkují teritorium, je to pravda? Někdo říká, že značkují, jen když vidí ostatní morčata, někdo zase, že značkují i když jsou sami...Naučí se morče na záchod? Nemám ráda malé klece, chtěla bych mu pořídit 120x54 cm, ale nevím jestli nespotřebuji tuny podestýlky :-) Děkuji za odpovědi.

Buub - včera 16:54
Kofola

No ono to může být víc věcí a podle tvého popisu ještě víc, ale ze strupatých uší beru vzorky na plísně a často najdu.

Mary - včera 15:23
Katjusa:já si našla v bazaru paní a 100cm klec skoro nová za 400kč.:)

Zbyněk - včera 13:46
Kofola - včera 13:15
Chtěla jsem se zeptat kdo má zkušenost, nevíte když mají morčata za ušima takové lupy a povrchu ucha na dotek je to hrubý než mají normálně a na okraji to vypadá jako když to ucho je malinko okousané nevíte o běží ?

Beranek - včera 11:14
Katjusa - Já doporučuji tyto prodejce. Po moravě i rozváží. http://nejlevnejsi-klece.webnode.cz/klece-100/

Ehrena - včera 11:05
Katjusa - včera 10:40
ahoj- potřebovala bych koupit klec zhruba 100cm ale za dobrou cenu neznate nějake stranky?děkuji

Beranek - včera 09:39
Naše vetka nám taky říkala, že se to dává s rozestupem 2 hodin od podání atb. Dokonce mi to říkali i v lékárně, když jsem se nedávno léčila z chřipky...

Mila - 26.2.2017 23:05
Tygrinka - mě veterinářka řekla 2 hodiny po antibiotikách. nemám důvod jí nevěřit a něco měnit

Kájka - 26.2.2017 21:55
Neumím si představit, že by náš morčík v noci spustil... V noci je fakt hodnej, není slyšet (myslím si, že noc prospí). Když ráno vstávám do práce, tak spí a vzbudím ho pak já, když mu dám jídlo do klece.
Přes den se ale umí pěkně ozývat a pěkně si nás ochočuje ,-) když spustí vřískot, tak honem zeleninku... a když hryže mříž (lomcuje dvířkama u klece), tak to chce pustit z klece :-)

Tygrinka - 26.2.2017 18:29
Tess29121998: Ale kdepak, má odpověď se vztahovala k tomu, co napsala darjanka. Nebo jste jedna a tatáž osoba? Jinak v pohodě, zrovnatak se může stát, že člověk přehlédne odpověď na svůj dotaz.

marsa - 26.2.2017 18:27
Tygrinka + Buub: Děkuji za informace :) on nedostatek Vit. C nemá, já jen někde četla, že je dobré zvýšit vit. C při braní ATB tak mě to zajímalo jak to je, zatím jsem mu to céčko dávala formou žluté papriky a ano už mám objednaný Bio Lapis a zítra mu ho hnedle dám :)
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky