Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Bart - dnes 15:28
Jezzabell - tak my se té narkóze nakonec stejně nevyhneme. Pár dní sleduju, že má Samuel menší bobky a navíc rychle hubne. Dneska nechce jíst nic, snědl jen petrželku z ruky, ale i kaše mu teče z pusy, tak typuju zase stoličky nebo nějaký jiný problém v tlamičce. Když ho vezmu za čumák, tak naříká, ale naříká, i když mu masíruju břicho (to má ale měkké). Tak že už jsme na zítra objednaní. No vůbec z toho nejsem nadšená. To jsem zvědavá, jak to dopadne. To zas budou nervy...

Ehrena - 19.2.2021 20:00
Já je přidávala do kaše (bobky).
Vadí to nám, morčatům ne. :)

Jezzabell - 19.2.2021 19:20
Bart: Zkoušela jsem je nadrtit, nechtěl. Namočené jen v kaši, to jo. Ale sám ne. Před chvílí zbodl třičtvrtě kompotové mistky dokrmu, a pak koukám a on si trůní u sena! Seděl tam tak 5-7min a vyzobával sem tam něco! Objednala jsem mu ještě bylinkové seno. Dnes dostal pampelišku a kopřivu a to si i dal. Objednala jsem další Fibriplex, ono tam toho zas tolik není. Vločky baští sám.
Lancík se už druhý den štítí jídla, což znamená nasadit meloxidyl a počkat, jestli povyleze boule na čelisti a hned nasadit Biseptol.
No doktor dnes říkal, že jsou morčata, co vydrží dva roky v pohodě i ve starším věku bez sena, jen na vločkách a dokrmu.
Mám ještě prosondovat granule, co by mu chutnalo jiného. Teď měl králičí minigranulky Kiki (je tam hodně vlákniny). Ale sám nechce, jen rozmočené v kaši.
Mám namočit posbírané bobky a buď do kaše přimíchat nebo ten macerát stříkačkou do tlamy..ble:).

Bart - 19.2.2021 15:01
Jezzabell - tak to seno je fakt blbý. Ten průjem je určitě z té stravy, to snad nebude tak vážné. Vždyť my už jsme na mazlavých hrudkách půl roku. Samuel má teď zase ATB, jak mu řízla tu bouli. Nestačím se divit, kolik má Quiflox podob. Pokaždé to vypadá jinak. Ještě tu mám zbytek z léta a to byly docela velké tablety stejné jako Attapectin. Teď nám dala maličký a z toho mám ještě dělat půlku. Není to skoro ani vidět. Dva dny měl průjem, ale hned po podání Professionalu je to v pořádku. No a Nico ještě půl roku po ATB má ty mazlavý hroudy.... A nevezme si ani granule, kdyby byly rozdrcený?

Jezzabell - 19.2.2021 12:19
Bart: Tak jsme nejspíš v pytli. Průjem pořád, seno do huby neveme, ani granule. Žere jen vločky, dokrm pro morčata v krititckém stavu a bylinky. Zachrání nás snad ještě tráva a pampelišky, jen co vyrazej. Neteče to z něj sice, už má jen mazlavý hrudky, ale i tak je to blbý.
On je naštěstí jinak akční. A Lancík ho hlídá a je mu stále v patách. Nehne se od něj. Achjo. Už nám došla inspirace.

Zbyněk - 18.2.2021 09:48
Klioo: zkus Darwin Junior pro morčata, moje smečka je z toho unešená, jak argentinské letadlo :))

Bart - 15.2.2021 09:43
Jezzabell - páni, to tě snad taky chtěj zabít!!! To je na infarkt!!! Hlavně, že to nic nebylo. Opravdu mají štěstí chlupáči, že nechodíš do práce a můžeš jim věnovat všechen ten čas. Já už ty rozmatlaný hroudy u Nica neřeším, má to taky pořád, ať se mu dává, co se mu dává.
Jarní prázdniny a zavřenou veterinu jsme naštěstí přečkali a zítra hurá zase na broušení. Odpadla jsem tentokrát já. Všichni kolem mě v práci Covid pozitivní každou chvíli a já začala mít taky příznaky - horečka, kašel. Jenomže 2 testy a oba negativní, tak že mám něco jinýho... Zítra teda jede s prďousama jenom manžel a to asi nebude jenom o broušení. Já na to neměla, tak že on Samuelovi dá konečně vymačkat tu ucpanou mazovou žlázu na zádech.....

Jezzabell - 14.2.2021 15:32
Kleopatra: Budu přeborník přes průjmy!;). Když neběhám za Zedíkem se sanytolem ve spreji a kuchyňskýma rolema, tak ho dokrmuju, nebo do něj cpu léky. Už by si zasloužil vyzdravět!
Díky;). H zdraví V!

Kleopatra - 14.2.2021 13:02
Jezzabell:
ach jo, to je neskutečné, co zažíváš. To se člověku ani nechce věřit, kolik máš s morčátky trápení :-(
Přeji mnoho sil tobě i klukům.

Jezzabell - 12.2.2021 20:24
Ehrena, Bart: Tak mě dnes Zedík pěkně vyděsil! Pátek večer, čtvrt na sedm, venku mrzne, ideální na veterinu!
Dokrmuju Zedíka Emeraidem a jen jsem se dotkla jeho zad svetrem a on zavřeštěl, prohnul se jakoby dostal dávku proudem a tohle udělal asi 3x za sebou, aniž jsem na něj sáhla.
Dala jsem ho na zem a tam to opakoval, zmateně běhal po obýváku a ještě víc zmatený Lancík za ním, ke mně, jako "pomoc!"
Doktor mi sdělil, že mám hned přijet, co kdyby ledviny.
Ten uzlíček v mrazu by cestu nedal ani v zateplené přepravce, takže tágo tam-zpět.
No doktor ho prohnal vším, co je možné. Všechno v pořádku, takže nejspíš následek píchání jehel (ode mě si užil svoje, dva dny jsem mu píchala glukozu 4xdenně), plus na veterině ob den 4-7injekcí. A jak je teď kost a kůže, tak je tam nejspíš citliej a plaší.
No na jednu stranu sranda za 1300,- (taxíky byla darda), a na druhou, ještě že tak! Jak by řekl Vincent Vega "omluvte mě, jdu si domů lehnout s infarktem!";)
Průjem se nelepší, přidali jsme Fibriplex pastu, vysadili Degan a Hepato a jen Algifen 3x denně, ten jestě výhodně zpomaluje posun střev.
Prý jsou i pacienti, co to mají cca dva roky, a srovnají se. Achjo! Ale Lancík se se zubama taky po roce srovnal. Tak jsme jen na dokrmu, na vločkách a sem tam jabko (glukoza na podporu jater).
Ve středu se uvidí, jestli se posuneme k lepšímu.
- - - - -
To si ze mě doktor ještě dělal srandu, že co by to byl za víkend, kdybych k nim neměla cestu!;)) Tak samozřejmě, co bych doma dělala, že:)))..

Ylada - 12.2.2021 14:27
Klioo:
- - - - -
Klioo: Genesis prodává třeba Happyzoo, nevím, odkud jsi...

Klioo - 12.2.2021 13:43
Dobrý den, koukám, že se asi zrušil prodej granulí Genesis, který měli moje morčátka tak moc rádi :/
Nevíte jaké granule by byli dobré místo nich? Cavia Complete mi nechtějí jíst :/

Jezzabell - 8.2.2021 21:44
Pořád jsme na tom zle se Zedíkem:(. Od posledního selhání jater má ošklivý průjem, který nezbrzdí ani attapectin. Protože mu přerůstají zuby na jedné straně, odmítá žrát cokoliv tužšího. Granule a seno vůbec. Takže říman, rajče, no naštěstí vločky, borůvky a jabko. A mátu a bazalku. Ale 80% toho jen ten průjem podporuje. Ale bez toho by nežral!
Bereme degan, probiotika, attapectin. A RC kaši. Tak teď zhubnul za 14dnů 60g:((, má už 770g. Tak jsme najeli na dokrm pro morčata v kritickém stavu, léky na bolest 3x denně (po cca 6ti hodinách), protože mu dnes zuby doktor oštípal a zbrousil. Vnitřní tvář po minulém rozedrání háčkem od zubu, se kupodivu hojí velice pěkně, ale je tam tuhá jizva, která mu připomíná, že se tam něco stalo a bolí to, takže se bojí tu stranu prostě používat!
Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!
Musím ho cpát vločkama, aby měl vlákninu. Do atb na střeva se doktorovi nechce, protože by to zase odpálilo játra a po třetí? S tou muší váhou?? Achjo!

Laurin - 8.2.2021 11:37
Zbyněk - to mám v plánu. Akorát jak byl teď morčák mimo formu a bral antibiotika, tak jsme tomu dali čas. A teď jsme v karanténě, tak kdyby náhodou něco, nemůžu na veterinu. Ale pak je k sobě dám. Je fakt sranda, jak v tom odděleném výběhu vesele hážou zadkem a ten náš obřík u toho dupe.

Zbyněk - 8.2.2021 10:43
Laurin: prosím tě, samičku normálně přidej k samci a neřeš, ona si ho časem srovná. Sameček pochopí, že mimo říji nemá nárok a nechá toho, neustále je oddělovat nemá smys

Laurin - 8.2.2021 10:05
Ehrena - tak to závidím. Tak nějak jsem si to představovala, když jsme našemu pořizovali holku, aby nebyl sám. Asi to budeme muset zkusit, nechat je ve výběhu a doufat, že si to mezi sebou srovnají. Jenže ona je tak třetinová, morčák je macek, snad jí neublíží. Švagrová svému vykastrovanému samci pořídila malé samičky dvě a on nedělal nic jiného, než že je pořád naháněl, plazil se, hrozně značkoval či co, prý příšerný puch. Tak je zase oddělila. To mě tedy moc nepovzbudilo. Jinak náš morčák je moc hodný, ale asi to je Evžen lovec žen a kastrace ho nezastavila 🙂

Ehrena - 8.2.2021 00:46
Laurin, náš Xandro nahání jen při říji samiček. Jinak na ně sice bublá a i to rumbování dělá, ale jen občas, spíš když je vidí jen občas, tak spíš jako pozdrav nebo seznámení s novou samičkou.
Tu, s kterou bydlí stále, každopádně nijak neotravuje, jen když má říji. To na ni i naskakuje, i když zase nějaké orgie to nejsou. :)
- - - - -
Laurin, ale je to už skoro 6letý samec, tak nevím, jak by se choval v mladším věku. Měli jsme ho sice už od jeho 2 let, ale to žil pouze s Rozinkou, která vůbec nevypadala, že by říji někdy měla, a tu nijak neotravoval, ani na ni nelezl, byli oba v klidu.
K jiným samičkám se dostal až v jeho cca 4 letech, a to se choval tak, jak jsem psala. Teď bývá ve výběhu s našimi ostatními holkami a žádný šrumec ani orgie nepozoruji.

Laurin - 7.2.2021 19:40
Zdravím všechny. U nás je to tak, že absces po kastraci zatím dobrý. Ulomený přední zub zabroušen. Morčák spokojen. Teď řešíme to, jestli ho už dát k samičce, která je oproti němu malá. V odděleném výběhu morčák okamžitě začíná rumbovat. Když je dáme k sobě, námluvama se nezdržuje a chce ji obskočit. Tak se ptám těch, co mají kastrovaného samce a samici společně. Jak to probíhá. Samici nahání pořád nebo se to uklidní? By mi jí bylo líto. On vypadá, že půjde ,,přes mrtvoly” 🙄

sedmikraska - 7.2.2021 13:19
mimino- děkuji je to ona.

mimino - 6.2.2021 14:14
sedmikráska- To byla myslím paní Pavla Zemanová. Je na facebooku,sem už nechodí.....
- - - - -
sedmikráska- na FC -Pavla Magdalena Františka Zemanová

sedmikraska - 6.2.2021 13:42
ahoj byla jsem tu aktivní asi před rokem,chov jse zrušila , nebyl na to čas,zustala mi jen osmi leta
samička na dožiti. A le začlo mi to chybět, tak uvidim nejspiše opět skiniky. Chtěla jsem se zeptat zda tu chodi takova starši Paní měla vždy jen jednoho morčika ten ji umřel pak měla nověho a psa srnečka?

Bart - 3.2.2021 10:04
Zbyněk - s tím souhlasím. Ale moje zkušenost zase je, že už jíst může, ale pamatuje si, že třeba u mrkve ho to bolelo, tak ji nechce ani potom. To mu to pak cpu násilím, až začne vzteky kousat a plyvat, ale najednou si uvědomí, že to jde a už není problém. Už jsem to musela dělat několikrát.... Hlavně po broušení stoliček, protože před tím to jíst samozřejmě nešlo.

Zbyněk - 2.2.2021 13:26
Bart: morče vynechává tvrdší věci, když má jakýkoli problém. Trávení, zuby, abscess, bolesti, cokoli. Moje zkušenosti

Jezzabell - 1.2.2021 18:32
Bart: No, to je fakt. Zedík se vyhýbá tvrdému obloukem. RC kaši spolkne vodnatější část, jazykem udělá kuličku ze zbytku a tu vyplivne. Pak nemá mít průjem, ale to už by neměl vůbec nic. Cpu ho atapecttinem, ale nic extra výsledky. Už dlouhodobě. Nejdřív jsem to připisovala lékům, jetě z nich může mít rozhozené trávení, to je fakt. Byl na tom dlouho. Ale užívá si na těhlech jiných frontách.
Taky mu nechávám v kuchyni právě na pleně hromádku vloček, nebo list salátu či bylinky. Naučil se s Lancíkem běhat za mnou, protože vědí, že jim vždycky něco dám;). Oni jsou morčata obecně hodně učenliví, fungují za pamlsky jako ostatní zvířátka;).
Jahody jsme nezkoušeli, jede jim hromadně meloun. Borůvky mě napadly dneska náhodou. Teda nejdří jsem luxovala, jestli to vůbec můžou. Ale padalo to do nich!

Bart - 1.2.2021 17:09
Jezzabell - zajímavý nápad s těmi borůvkami. Nám zase první morče Bobina jedla jahody. Pak už to nikdy žádné morče nechtělo. Měli jsme v kuchyni na zemi košík jahod a jak běhala po bytě, tak se tam šla podívat, co to je. Jahodu si z košíku vytáhla a začala ochutnávat. Máme to i vyfocené. Pak každý rok v sezóně občas jahodu dostala. No s tím kousáním tvrdšího - oni si ty potvůrky právě pamatují, co jim jednou nešlo jíst,,,,

Jezzabell - 1.2.2021 15:12
Bart: No tak sláva! Ještě přežít ty jarní prázdniny. Hlavně, že nemají nějaké degenerativní problémy! Uf!
Nám zas odešel do křemíkového nebe v sobotu dopoledne router. Poskytovatel mi zoět volal až v neděli dopol a mohla jsem být rýda, že přišel v devět večer! No víkend bez internetu!:)) Copak já, ale dítě, hehe!
Zbyly nám doma borůvky, i našla jsem si, že morče borůvky může. Teda jasně ne vaničku! Naši to nikdy neviděli. Postavila jsem to před Zedíka (pořád má průjem a borůvky by měly trochu staět). Tvářil se na to dost nepřátelsky, dokud jsem jí nenamáčkla mezi prsty a nedala zpět k němu;). Začichal, popadl to a borůvka fuč a už natahoval krk k ruce, kde jsem měla další:). Lacík prosvištěl z obýváku (sondoval ve výběhu u týpí a čekal, co brácha vyloudí), a lohnul mu tu jeho doslova z tlamy. Dala jsem jim teda jen tři. Ale to byla fakt sranda!
U nás to vypadá na to broušení taky. Jen se bojíme s doktorem, aby to zvládl s těmi játry. Radši ať se snaží, jestli to tenhle týden rozežere sám, než přispání. Zasekl se mi na váze, kde naštěstí dolů nejde, ale nepřibírá. A to se futruje. Jenže nechce nic tvrdého, a seno taky nic moc. Ani sušenou šalvěj s pampeliškou teď nedává. Dnes jsem mu nedala analgetika, žere pořád stejně, ale pořád si říkám, že kdyby to bylo od zubů, bylo by to vidět, jak žere. A Vall-ík, když takhle domarodil s játrama, tak taky dlouho nemohl najet na tvrdé a tuhé, až to najednou šlo. A taky už to měl na hraně se zubama. Zedík si vynahrazuje pohyb. Je jak rtuťová kapka, lítá po obýváku, bublá na Lanciho, a včera vymlátil zubama z výběhu Vočka. Měl kliku, že ranař Vočko ty po marodění nebije!;)

Bart - 31.1.2021 22:14
Jezzabell - tak nakonec to nebylo tak hrozný. Ten uražený zub vyrostl strašně rychle, tak že mu to ufikla podle něho, vyšlo to těsně u zuboviny a ten spodní prý zase tam moc přerostlý nebyl. Druhý den tu kousal už i mrkev, ale slabý salát ještě nejde. Zrovna to srovnala i Nicovi, abychom nemuseli jezdit ještě znova zítra, kdy jsme byli původně objednaní. Tak teď se jen modlit, aby se nic nedělo, protože mají o jarních prázdninách zavřeno, což u nás je ten týden od 8. 2. A nám zrovna na konec toho týdne vychází další broušení. Musíme jít o 5 dní později, což při rychlosti růstu těch zubů je docela dost. Teď jsme tam rozebírali školu a vysvědčení, jak s doktorkou, tak i se sestřičkou + moje dcera učitelka, tak že si vyměňujeme zkušenosti a názory....

Prditko - 31.1.2021 22:02
Prosim potřebuji poradit.Morčátko je už měsíc po operaci cyst z vaječníků a tudiž i odebrání jich aby se zabránilo dalším.Morčátko ale stále jakoby Prdí.Je to divné ale opravdu jí ze zadečku vychází jakoby prdíky a tím i stolice tekutější ale jen kapička.
Stím sem právě byla u veter.že jakoby prdí.Dělalo se jí plno testů a jen se našly cysty.Nevíte co to může dělat?Jinak běhá papká a bobkuje normálně.Myslela sem že po operaci to bude ok ale stále ten vzduch vychází ze zadečku.

Zbyněk - 30.1.2021 06:43
aannnnaa: já už jsem se chtěl zeptat, jak se daří miminu:) Takže dobrý:) Ty dva ml jsou v pořádku, tipujji, že to bude sameček, ti jsou žravější:) Ze začátku se to špatně poznává. Pokud přežije první týden, obvykle se už sám rozjede a začne stříkačku vyžadovat. Váha je krásná a tatínek si zvykne, samci samozřejmě nemají žádné rodičovské pudy, ale on si maličkého srovná a prcek bude rád, že má náhradní maminku:)) Většina morčat mimina toleruje, já bych je nechal spolu, pokud ho sameček vyloženě neprohání zle.
- - - - -
Mimino se totiž od samečka lépe naučí baštit pevnou stravu, potřebuje vidět, jak táta chroupe seno a zeleninu

ajati - 28.1.2021 19:04
Sháníme samečka rozety ke krytí naší samičky z Pardubic a okolí.( Napsala bych na inzerci, ale není dostupná. )
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky