Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Rozik - dnes 01:24
Zbyněk - Děkuji za vysvětlení a sdělenou zkušenost. Zjistila jsem, že jsem špatně napsala přezdívku, ale už snad to bude v pořádku. Dlouho jsem na diskuzi nebyla, tak se mi chybička vloudila při přihlašování.

Neeen - včera 19:10
sarik

Asi před čtvrt rokem jsem si koupila malou měsíční samičku k mojí dvouleté samici. Ze začátku jsem si myslela, že je budu muset opravdu oddělilt, ale teprve po dvou měsících si holky vyjasnily pozice. Opravdu jsem si myslela, že kámošky nebudou, ale nakonec je všechno ok.
Takže pokud na sebe necvakají zubama tak bych je nechala spolu, ono na zvířata nesmíš být hr.

holcicky - včera 18:21
sarik,pokuď neteče krev a malá nijak nestráda nechala bych je spolu ať si to vyřeší.Ta starší ji nejspíš ukazuje,že bude šéfová a musí ji poslouchat.Kouše tě třeba proto,že chce jít pryč od tebe,potřebuje čůrat,boji se,....zkus si zjistit proč to dělá a příště se tomu vyvarovat.

sarik - včera 17:20
netekla krev ale ona kvičela nice ho nic ta mala se ji bála a navis je ji mečiš a od mamky si zvikla dosela ale mne kouše

Kájka - včera 17:02
holcicky: Mislým, že jsem Tvé psaný pochopyla ,-))

holcicky - včera 16:41
sarik,možná si jen mezí sebou vyříkávali své pozice?Jakého bylo to druhé pohlaví?Tekla krev,nebo jen tak stipalo druhé zoubky?
- - - - -
stipalo-štipalo

sarik - včera 16:23
ona je jedna a ja se ji venuju

holcicky - včera 15:41
sarik,jedno morče může bít samo,ale asy mu bude samému smutno,lepšý je mýt dvě morčata,abi jym nebilo smutno;)Je pár jedyncu co jsou radějy samy.
Tak snad jsy pochopyla;)
- - - - -
Snad ostatní nebudou mít problém:)

AnaviReese - včera 15:19
Zbyněk - včera 12:22
Veronika5: já ti nevím, jestli někdo s takovým pravopisem pochopí něco ohledně morčat...

Veronika5 - včera 11:00
sarik: Vždyť už ti Sheena odpovídala!!!

sarik - včera 10:27
mam otasku muze bit jedno morče

Zbyněk - včera 07:50
Rozik: dělo se mi to také, u dvou maminek tak rva týdny před porodem - pokud se chová normálně, bobkuije a cpe se, tak se obvykle jedná o prasklou žilku ve vulvě - mládež vytváří tlak a samičce se pak děje tohle. Ale samzořejmě jestli to je něco vážnějšího, posoudí jedině doktor.

Rozík - včera 00:34
Prosím o radu, u vysoce březí samičky už otevřené jsem teď našla v odpoledne vyčištěné kleci krvavé skvrny na ručníků. Je něco špatně? Má někdo zkušenost? Ještě jsme se s tím nesetkali. Děkuji za názory a rady. Samička žere i pije.

Sheena - 18.3.2018 20:01
Sarik: Většinou pomůže zvětšení prostoru, taky občas chvíli trvá než si morčata vyjasní pozice. Samotné morče trpí, bohužel pro něj ti to ale neřekne....

Luci222 - 18.3.2018 19:51
Dobrý den chtěla jsem se zeptat mám 2 morčata a když jdu z pokoje tak zchasnu a mě by zajímalo jestli morčata vidí .😜

Tygrinka - 18.3.2018 18:39
Martina4: Už jsem se setkala s podobným chováním. V takovém případě je jediné řešení - oddělit mříží, aby měly kontakt, ale nemohly k sobě. Pokud máš velkou 120cm a malou 100cm klec, tak pravidelně střídat. On se takto marod dostane mj. i k bobkům zdravého zvířete a v případě potřeby si doplní střevní bakterie.

Sarik - 18.3.2018 17:47
Mám jedno morče a to druhý sem musela dát příč protože ju Kousala a může být samo

Ehrena - 18.3.2018 16:14
Beranek, taky jsem se zúčastnila, absolvovala jsem totéž.
Proto doufám, že to smysl má.
- - - - -
Ještě pro ty, kdo se rozhodli podepsat petici, je nutno ještě potvrdit mail, který vám přijde, a chodí do Hromadných.

Beranek - 18.3.2018 15:00
Ehrena - Před asi třemi lety jsem taky podepisovala petici za celou rodinu a sbírala podpisy pro zákaz chovu kožešinových zvířat. Nepočítám do toho desítky výzev samotným politikům. Naštěstí se to po pár letech povedlo a konečně bude chovu a utrpění těchto krásných zvířat konec. Myslím si, že má to smysl. Stejně jako petice proti množírnám...
Taky jsem pro přísnější tresty. Klidně i tresty smrti. Zvíře je živé stejně jako člověk, má pocity a cítí bolest. Když je někdo schopný ublížit bezbrannému zvířátku, co udělá příště? Myslím si, že takové existence jsou jen odpad společnosti, který tu nemá co dělat.

Ehrena - 18.3.2018 12:36
Zbyněk, milion to zatím není, ale teď v tuto chvíli je tam cca 117 a půl tisíce podpisů. A ti všichni, co to podepisují, doufají, že to k něčemu bude. Já osobně nevím, jak přesně funguje justice, podle toho, co vidím a čtu, tak bych řekla, že v téhle oblasti buď vůbec ne, a když už náhodou někdy jo, tak tresty jsou moc mírné. A kdybys všechny ty tyrany posílal do Bohnic místo do vězení, tak by Bohnice (ústav) asi brzy přestaly sloužit svému účelu.
Podle mne se nedá jen mlčet a přihlížet tomu, jak přibývá týrání zvířat a tresty za ně, pokud už k nim dojde, jsou jen k smíchu. Jen nevím, co víc můžu já proto udělat, aby se to změnilo.
Navíc to, že tenhle hajzl (s prominutím, ale jinak to nemůžu napsat) mlátí, škrtí a kope do 3měsíčního štěněte, které už předtím mělo zlámané nohy a nemohlo se nijak bránit - nevím, ale to mi přijde ještě horší, než odložit zvíře do popelnice. Samozřejmě, že oboje je to strašné, ale vysloveně týrání mi přijde tohle. A za to se mi zdají Bohnice málo.
Odložit zvíře je bohužel pořád ještě pro hodně lidí jen zbavení se "nepotřebné věci", takoví lidé by si nikdy neměli zvíře vůbec pořizovat, ale jak docílit nějaké změny? Vyššími tresty za takové jednání?
Mimo jiné přibyla další petice, kdo chcete, podepište, i když dle slov Zbyňka to k ničemu nebude.
https://www.petice24.com/novela_zakona_o_tyrani_zviat

Zbyněk - 18.3.2018 07:48
PaajaS: děkujeme za pochvalu:) Dneska poprvé spala venku ve výběhu a ráno po snídani udělala radostí morčecí parakotoul:)

Ehrena: je to otřesné! Ale podepisování petic za nejpřísnější trest je v právním státě naprostý nesmysl a samozřejmě k tomu NEBUDE nikdo přihlížet. I kdyby to podepsalo milión lidí, tak ne. Takhle opravdu justice nefunguje. Stejně tak je otřesné, když někdo hodí v mrazu morče, nebo králíka do popelnice atd. Ten člověk, který týral štěně, by měl jít spíš do Bohnic, než do vězení.

CHS MoraVero Cavia - 17.3.2018 22:15
vodník: jasně, je dosti způsobů, jak mne kontaktovat, tudíž to nechám na Vás. :) Zítra budu přefocovat miminka k zamluvení, tak věřím, že si u nás vyberete. :) Správce mi dnes přidělil možnost alb, za což mu děkuji, tak brzy přidám něco i zde na "králíky". :P

Neeen - 17.3.2018 13:23
Ehrena
Naprosto souhlasím s tím, že by měl onen člověk být řádně potrestán!

vodník - 17.3.2018 11:19
MoraVero: děkuju za zprávu, já se ozvu...v.

Kájka - 17.3.2018 09:01
Ehrena: Je to hrozné -tento případ :-( Já věřím, že ten člověk bude řádně potrestán.

CHS MoraVero Cavia - 17.3.2018 08:40
vodník: My jsme z Prahy a máme v nabídce pár morčátek, jak na mazlíčky, tak i do chovu. Můžete mrknout k nám na FB stránku https://www.facebook.com/chsmoravero/ V albu na prodej jsou k zamluvení i miminka, jedna saténová holčička je ještě volná. :)

vodník - 17.3.2018 08:22
Brýtrovespolek. Dovolím si informovat, že Platonovi už je celkem dobře, je skoro zdravý. Ale pořád ne a nežere. Nejspíše by to opravdu chtělo novou kamarádku. Tak jestli byste někdo měl morčičku, ne do chovu (Platon je sterilní), kterou byste mi mohl prodat, a jste z Prahy, dejte mi, prosím, vědět. v.

Ehrena - 16.3.2018 21:49
Vím, že to sem nepatří, ale když tady diskuze psí nefunguje....
https://www.petice24.com/adame_nejvyi_mony_nepodminny_trest_za_extremni_tyrani_tnte_panem_jl_z_prachatic
Petice ohledně týrání štěněte z Prachatic.

PaajaS - 16.3.2018 18:02
Zbyněk: no to je fešanda, tak ať se jí daří 😉. Mají moc krásné bydlení.
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky