Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Mila - dnes 22:08
marsa - do pítka ne, to vyprchá - dávam cca na špičku lžičky bio lapis do kávové lžičky vody a natáhnu do inzulinky bez jehli a dám přímo do tlamičky
- - - - -
marsa, stává se no, já nedavno dávala 10 dní na zánět průdušek....

marsa - dnes 22:07
Mila : koukám, že to je prášek rozpustný ve vodě, když to dám do pítka a bude z něj pít ještě jiný zdravý morčík, vadí to?
- - - - -
Morčák bral 4 dny atb, pak byla týden pauza a ted mu zas musím podávat 10 dní atb, přijde mi to docela dlouho na tak malý zvířátko

Mila - dnes 21:31
marsa - určitě probiotika Bio Lapis s odstupem 2 hodin od podání antibiotik. Ten vitamin C není od věci také , je na posílení imunity

marsa - dnes 21:26
Ahoj, mému morčeti Vet nasadil ATB na 10 dní, chci se zeptat co by bylo vhodné mu k tomu dávat? mám zvýšit vitamin C?

Mila - dnes 20:03
Srdce - U Heri na to přišla vetka náhodně - ona měla diagnozu prorůstání kořenů zubů a musela opakovaně na broušenía první dvě narkozy byli v poho a úři třetí narkoze jí ačala kolabovat na sále, a při čtrvté narkoze už jí píchgala adrenalin....ona mi přesně neřekla co se srdcem měla, možná ani sama nevěděla, jen věděla že pod narkozou jí blbě dýchá a kolabuje. Mělo to vliv i na celkovou kondici morčinky, postupně chřadla a hubal, ale měli na to zřejmně vliv i cysty, které operovat nešli, nepřřežila by. Ale vím od kamarádky žijící v Brně že to někteří doktoři poznat umí a léčit taky umí, ona měla morčinku s nemocným srdíčkem a 2 roky jí podávali léky na srdce. Morče se dožilo 7 let i s nemocným srdcem...

Kájka - chodívám na prevence hlavně kvůli cystám, ale tak jednou za rok. Ale vetka dělá kontrolu i srdíčka, plic, zubu atd....ted jsem byla kvůli podezření na cysty ale nepotvrdilo se to, jen vetka přišlo na to víčko povyslé...
- - - - -
ale abych byla úplně upřímná, abych jela opravdu poctivě se všema to nedělám. Obvykle tu prevenci řešíme když mám nějaké podezření na něco a jedu tam, tak přibalím i další sebou a jede jich víc najednou. Asi jsem cíta no

Kájka - dnes 19:50
Emmet: Rozumím tomu dobře, že vaše morče žije doma na volno? :-) pořád? (ve dne, v noci)

Emmet - dnes 19:33
Do klece ho nezaviram vubec, chodi si po dome kam chce. Na zahrade je uz trava zelena a dnes bylo opravdu teplo, ale nedala jsem ho tam tedy. Nekde jsem cetla ze muziu ven uz od 10 stupnu, ale orvne jsem se chtela poradit s vami. Dekuji :)

Morce123456 - dnes 18:04
Emmet-ja morče dávám ven až od května, června a děláme to tak až do října.... Teď určitě ne.... Morče by nachladlo....
- - - - -
Emmet-ja morče dávám ven až od května června a děláme to tak až do října.... Teď určitě ne.... Morče by nachladlo....

Buub - dnes 14:34
Emmet

No já myši venku nemám a ještě dlouho mít nebudu. Tráva není, ta zem je hrozně studená a tahat morče ven na 15 minut, k čemu by to bylo. Za čtvrt hodiny se může úplně stejně proběhnout třeba doma. Venku z toho v lepším případě nebude nic mít, v horším nastydne.

Dneska jsem čistila a v u dvířek byl místy hnůj ještě zmrzlý, fakt tam není takové teplo, jak to vypadá.

Emmet - dnes 14:00
Ahoj, pri kolika stupnich muze morce ven? Rikala jsem si, ze kdyz je venku 10 stupbu, ze by se mohl na 15 minut probehnout. Nebude mu zima nebo neco?

darjanka - dnes 13:31
Dobrý den.Prosím o radu.Moje morčátko má asi týden"koutky" a objevily se na nich i maličké stroupky.Potravu má kvalitní,hodně zeleniny,granule.

PavlaS - dnes 10:29
Kájka: To je ještě málo :) Ale já je taky beru, většinou ty výstavní kvůli vet. potvrzení, ale snažím se prostřídat i ty ostatní, aspoň jednou za rok zkontroloval zuby. Už se nám povedlo, že při prohlídce se přišlo na lehce přerostlé stoličky, takže se to zbrousilo a morče hned žralo, ptž žralo realativně normálně i předtím.

Kájka - dnes 10:26
Vy chodíte s morčatama na preventivní prohlídky???
(zaujalo mě, že se o tom zmínila Mila)
- - - - -
S králindou jsme chodívali po půl roce na očkování, tak při to mívala i prohlídky.
Nevím, zda vzít morčíka někdy jen na prevent. prohlídku, když nemá problémy a vypadá zdravě. Možná, že by bylo dobré někdy nechat zkontrolovat zoubky, nevím... Je u nás 2 měsíce a je starý 4 měs.

Tygrinka - dnes 00:27
Veterinari: Ptal ses na zuby, na zuby je Herzigová dobrá.
- - - - -
Paní Plošková už lehce ordinuje někde v Řepích, na Bílou Horu se zatím vracet nebude.

Srdce - dnes 00:03
Mila: Jak se poznali problemy se srdcem u vašeho morčete ? Jen mě to zajímá kvůli jednomu mému. Většina veterinářů přes hlodavce to ani u hlodavců neumí diagnostikovat z RTG a ze sona. Morče jednoho známého mělo nějaký problém na srdci a mnoho specialistů přes morčata v Praze tvrdili jak se s tím u morčat nedá nic dělat, že neví jaké léky nasadit, morče už bylo unavené, jen polehávalo, začali mu přerůstat zuby jak neudýchávalo jídlo a tak jedlo méně a méně, místní vesnický veterinář nasadil dle rady z jedné zahraniční veterinární stránky obyčejný FORTEKOR (lék na srdce pro psy, kočky, ale i králíky, morčata) a morče ožilo, srdce se zlepšilo, stabilizovalo se, nabralo na váze a žilo ještě jak dlouho :-)

Veterináři - včera 23:57
Tygrinka: se zuby nevím, ale jinak já osobně tam byl s morčetem co měl krvavý průjem po antibiotikách a poslala mě Herzigová domů bez vyšetření, že je to OK, at davam jen seno a vodu a probiotika a s antibiotiky at pokracuju normálně, druhý den bylo morče horší, jel jsme jinam a šlo o hodně silnou a špatnou reakci na antibiotika, kdybych jinam nejel, už morče nemám......takže dokud tam byla paní Plošková tak ano , ale ta je na mateřské :-)

Tygrinka - včera 23:45
Veterinari: Se zuby u morčete mám výborné zkušenosti s klinikou Animal Clinic na Bílé Hoře, MVDr.Herzigová. Od tram je to asi dvě minuty. Inhalační narkózu mají, morče žralo hned, jak jsme dorazili domů.

Mila - včera 22:35
prosím, mám dotaz - je zde někdo kdo má zkušenost s operací s povislím dolním očním víčkem u morčíka ? Dnes jsem byla s Peggy na veterině na prevenci a vznesla jsem dotaz proč jí pořá slzí oko a vetka na to kouká a že má povislé dolní víčko a oko víc odhalené a víc jí do něj fouká a proto slzí. Dostali jsme zatím umělé slzy v gelu, 1x denně dávat a když nenastane změta tak řešení je operace. Cjhtěla bych vědět něco o tom víc. Morčině jsou 2 roky a je zdravá jinak
- - - - -
Veterináři - já chodím už dlouho na veterinu MyVet do Jesenice u Prahy k suprové vetce Mvdr. Janě Rosolové. Rok se snažila mi léčit morčinku s genetickými problémy se zuby (kořeny zubů) , bohužel po roce Herinku zradilo srdce ( přidali se i cysty a kvůli srdci nemocnému nedošlo na operaci) ..... vetka mi kdysi jmenovala i profesora kde se učila v Brně, já už jméno nevím, ale Heri byla u ní na broušení 4x a pokaždé jedla hned po probuzení z narkozy. Vždy jsem žasla a byla nadšená.
- - - - -
prostě Mvdr. Rosolová je super a nedám na ní dopustit
- - - - -
Veterináři - Mvdr. Rosolová používá inhalační narkozu a nemyslím si že jsou drahý. a jedno broušení jsem platívala kolem 800kč

Veterináři - včera 22:00
Bauli, Pavla S. : Aha, děkuji zkusím, já o něm slyšel ale v souvislosti s Králíky ne s morčaty (ono totiž ne vždy dobrý vet přes králíky = automaticky dobrý vet přes morčata) - přeci jen mají úplně odlišný sklon zubů apod. :-) ale děkuji, zkusím. Ještě jsem slyšel něco o Rosolové z Jesenice u Prahy ? :-)
- - - - -
a nevíte jestli i Valeš (slyšel jsem že je totiž o dost levnější) používá inhalačni anestezii, protože to moje by jinou asi nedalo :-/

Buub - včera 19:23
Si si

Pozná se to tak, že má břicho. Většinou. Na některých se to vlastně skoro nepozná. Pokud mám v ruce březí morče, tak tak po měsíci březosti je to bříško prostě takové jiné do ruky.

Co se plemene týče, mno, hodně by vadilo, kdyby byl samec cuy a samice ne. Ale jinak to nevadí. Hadům je jedno, že výsledek je nestandardní kříženec.

Si si - včera 19:19
Jak se pozná že samice je v očekáváním? A vadí že je samec jiná rasa jak samice? Si si

bauli - včera 17:38
Veterináři.- Také radím Mvdr Valeše,moc ochotný a šikovný pan doktor.
U Mvdr Lietavcové jsme byli několikrát a mám naprosto stejné pocity jako Vy!!! Nejen se zuby .
Chodím teď k p. doktorovi Valešovi také se zoubky,prrůstající kořeny a myšák špatně baští,teď se mu začaly horšit i přední hlodáky .Pan doktor nás vždy ochotně přijme i když nejsme objednaní,což se mi u Mvdr Lietavcové nestalo ani jednou,byť byla v ordinaci neměla čas a předala nás jiné p. doktorce.
- - - - -
oprava - prorůstající

Buub - včera 17:33
Pokud po kastraci samec bydlel měsíc oddělený, není možné, aby samici následně nakryl.

Morcatko01 - včera 17:27
PavlaS: známý mněli původně samce a rozhodli se mu koupit ,,kamaráda" (ze zverimexu), ale byla to samička a tak se jim narodilo morče ( to co máme teď ) a tak dali toho samce vykastrovat a po měsíci je dali k sobě a prý to vypadá že je opět březí

Tess29121998 - včera 17:27
Zbynek: prave že neni :/ samička čuchá k samečkovi

Buub - včera 16:49
Morcatko01

Nejde o věk jako o velikost. Ono "větší křeček" se kastruje prostě blbě, protože všechno je malé a i narkóza se blbě dávkuje. Vzhledem k tomu, že morče pohlavně dospívá už třeba v šesti nedělích a to je to ještě prcek, nelze vykastrovat morče dřív, než by mohlo k něčemu dojít. Prostě je potřeba mít místo na oddělení mladého samečka od samic.

PavlaS - včera 16:32
Morcatko01: s brášky? To zn. že máš březí samičku, která už březí byla a ted bude mít zase mladý? Morčatům je šumafuk jestli jsou nebo nejsou příbuzní. Záleží na věku, kdy je k sobě dáš a taky na dalších faktorech, jako je velikost klece, domečky, atd..

Morcatko01 - včera 16:20
Dobrý den chtěla bych se zeptat od kolika týdnů/měsícu se smí morče (samec) kastrovat?
- - - - -
Také bych se chtěla zeptat jak je to s brásky když nejsou z jednoho vrhu (jak se snášejí a tak)

PavlaS - včera 14:57
Veterináři: co Valeš v H-vetu? Je to specialista na tyhle malý zvířatka. Vedle na diskuzi na něj nedaj dopustit.

Veterináři - včera 14:49
Dobrý den, chtěl jsem se optat zda někdo z Vás má dobré zkušenosti s nějakým veterinářem v Praze a okolí, který se věnuje zubům (stoličky). S morčetem chodím k Mvdr. Lietavcové na Hůrku a trochu mě už unavuje, že skoro každé druhé broušení s prominutím odflákne, vrátí mi do 15 minut morče, že je hotovo. Morče pak vydrží jen 4 týdny. Pak to zbrousí kvalitněji a morče vydrží 3 měsíce, pak znovu 3 měsíce, pak jen 3 týdny, pak znovu téměř 3 měsíce. Prostě vždy když má čas a nemá toho moc v čekárně tak to zbrousí pečlivě, pak když nestíhá, posunuli se ji někteří pacienti, tak to doslova odflákne. Teď například jsem byl na broušení, kdy paní doktorka řekla, že jí u jedné strany stoliček mírně ujela ruka a že je tam tedy nechaná mírná asymetrie, ale že to morče samo srovná, očividně ne, i po týdnu morče nechce pořádně jíst třeba mrkev apod., přitom předtím se ji jedlo ihned, maximálně 2.den. Byl jsem zrovna mimo Prahu a morče mi hlídala kamarádka v Ústí. Šla s ním k místnímu veterináři a ten řekl že jestli tohle je týden po zbroušení tak bych to měl dát na reklamaci. Zuby jsou zbroušeny narychlo, jestliže předtím morče vydrželo 3 měsíce (nejspíš by vydrželo i o něco déle) tak takovouhle asymetrii neudělá za týden, že prý alespon že to paní doktorka přiznala, že jí ujela ruka, nicméně kroutil hlavou, že nechápe, že to nezabrousila symetricky tu druhou stranu. Navíc je dost hodně poraněná tvář od broušení. Je pravda, že jsem si toho všiml, že když mi paní doktorka předá zvíře do 30 minut co čekám v čekárně a čekárna není naplněná tak ty zuby vydrží dlouho a morče žere ještě ten den. Jakmile pani doktorka nestíhá, vrací mi morče do 15 minut a morče to s prominutím od*ere - rozjídá se dlouho a vydrží kratší dobu zuby. Už jsem na to upozorňoval jednou jemně a spíš mi přišlo, že se pani doktorka ještě napučela. Takže bych se rád optal zda v PRAZE A OKOLÍ neznáte nějakou dostupnou i hromadnou dopravou veterinu, kde je někdo, kdo není úplný začátečník na zuby. Děkuji mnohokrát
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky