Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

mad - dnes 15:08
S tou kukuřičnou podestýlkou jsem šlápla na mokrej hadr. Jednak jsem to přeplatila, protože jsem se chytla hloupě první nabídky, za druhé to hrubé se nehodí ani pod chlupatýho psa do boudy, o koni budu uvažovat, ale nejspíš tím budu v zimě sypat uličku, nebude se to tak lepit na boty jako písek nebo popel.
NEBRAT!

Jezzabell - dnes 13:08
Ivča 235 - 23.12 to bude rok, co onemocněl Houmíček..13.1. jsem ho vezla na vetertinu uspat, už nemohl a já to na něm viděla. Bylo to strašné. Navíc po něm zbyl závisláček bráška, který to vzdal 15.5. Měl taky zánět středního ucha, ale nechtěl se už uzdravit..vzdal to. A do třetice nám za hrozného nářku odešel bojovník Wolfík mezi nima, 20.3.
Byl to katastrofický kvartál, kdy se ostatní kluci báli, když jsem vyjela s Julesem na opeaci abscesu, že se nevrátí..Vall-ík ho skoro zalehl radostí, když jsem mu ho odpoledne po operaci přivezla!
Pohled ná prázdnou klec "těch prvních", kteří odešli..a jednoho, který měl srdce bojovníka a přesto to už pak dál nešlo (selhávaly mu ledviny a močák stále plný kamenů po operacích)..
Ale nemohla jsem být bez kluků dlouho.
Každý to má jinak! Chápu..Ale i když se dnes podívám do arény, kde bydlí nová dvojka, a na Vočka, který vypadá jako Wolfíček, pořád mě píchne u srdce..Ale dala jsem bydlení jiným, kteří jsou vděční a spokojení zachráněnci i nováčci;) Život musí jít dál.
PS: Bude líp;)

Ivča 235 - dnes 09:45
Tygrinka: máš pravdu, chce to přebolet........no 6 let, 3 měsíce a 8 dní je opravdu úctyhodný věk:o). A já už pomalu neslyším ani šustění pilin......

Zbyněk - dnes 09:42
Nastalo to, čeho jsem se bál - seno je vyprodané :)

Veronika5 - včera 22:42
LB: To byla uj uj! Já se toho chytla, když jsem zjistila, že paní předává na Střížkově. Tak to jsem ráda, že jsi taky spokojená. Doporučila jsem paní, ať si dá inzerát tady, že tady lidi hodně shání seno...

LB - včera 22:03
Veronika5: SOUHLAS!
zrovna jsem sem chtela napsat podekovani (uz bohuzel nevim komu) za tip na tento inzerat - mame od patku doma dva pytle schovane v komore a voni cela chodba:)
...a kdyz holky dostaly v patek prvni davku, tak cca 30minut jenom zraly - vylozene se ho nemohly nabazit...!!!:))

mad - včera 14:34
Také DOPORUČUJI.
- - - - -
To mají z toho, jak se vozí mamince na hřbetě! Miminečko vypadlo ze 4. patra. Podle toho, jak se teďse zákusem boxera rve s maminkou o řepu, soudím, že to přežije bez úhony.
- - - - -
To mají z toho, jak se vozí mamince na hřbetě! Miminečko vypadlo ze 4. patra. Podle toho, jak se teď se zákusem boxera rve s maminkou o řepu, soudím, že to přežije bez úhony.

Veronika5 - včera 12:27
POZOR! Doporučuji toto seno, https://www.sbazar.cz/Zlata.Labut/detail/55653327-krasne-domaci-seno-z-louky-morce-kralik-35-kg , paní posílá i poštou. Je krásné! Teď jsem si dovezla pytel, dostali na ochutnávku a jednoznačně ho upřednostnili před senem, které mají v seníku.

mad - 16.11.2018 21:53
Tygrinka: A sakra! Bohužel pozemek pod řepu už mám zrytý. Ještěže mám toho koně.
- - - - -
Uni byla dnes nějaká okleplá, že byse konečně rozpadla?

Tygrinka - 16.11.2018 20:57
mad: Kukuřičnou podestýlku jsem zkoušela, hrubou, střední i jemnou, vůbec nesála, velmi rychle v řádu dnů plesnivěla a morčák po tom odmítal chodit. Ta velká udělala sousedovic myšákovi super otlak na tlapce.
- - - - -
Ivča 235: Nech to přebolet. Někteří myšáci se víc zapíšou do srdce a tesknění trvá déle. Až budeš připravená, nějaký morčík ti přijde do cesty a bude muset být tvůj :o)

mad - 16.11.2018 18:57
Tak mi asi umřela neritina, protože už 2 dnyy je na jednom místě, bylo jí 5 let.
https://achatinaclub.wgz.cz/rubriky/jina-zviratka/vodni-plz dočetla jsem se že:
je poměrně dlouhověká - při optimálních podmínkách se dožívá 4 let i více.

Jezzabell - 16.11.2018 18:37
No já rovnou malýmu zatrhla vzít kteréhokoliv z kluků do školy, sice chápu, chtěl se pochlubit, ALE:
1) chudák morče, ve stresu z přenosu, milion cizích lidí pro něj, navíc spousta hluku
2) děcka by mu mohla byť nechtěně ublížit nebo ho vystresovat a co dokáže stres s morčetem tady všichni dobře víme
3) kdoví, jaké mazlíčky si děti donesou a co dokáže větší mazlík jako pes nebo kocour, když uvidí morče..
4) nedejbože, aby ho někdo vyndal nebo otevřel přepavku- nebo špatně zavřel když nic.
Takže jsem to dva dny trpělivě vysvětlovala, jaké to pro to malé zvířátko vlastně je, a co všechno se může stát..Naštěstí to pochopil:)

Ivča 235 - 16.11.2018 14:05
Ehrena: Děkuji, ale já jsem teď proti novému zvířátku....nejde to, třeba až po novém roce, ale teď opravdu ne.....moc děkuji

IjaSv - 16.11.2018 13:17
Veronika5, Jezzabell - šikovné děti, to já před několika lety nesla naše holky do školy a na školní zahradě (ve škole bylo zakázáno) dělala malou přednášku o chovu. Paní učitelka do toho bohužel neustále zasahovala naprosto nevhodnými poznámkami a já ji musela neustále opravovat, abych všem to zrní vytloukla z hlavy.....

mad - 16.11.2018 12:40
Tak jsem si objednala kukuřičnou podestýlku a uvidím, jestli to využiju, nebo to nakonec nasypu pod koně. Máte s tím někdo zkušenost?

Ehrena - 16.11.2018 11:34
Ivča 235, aha, tak to šlo o někoho jiného. S dotyčnou jsem si tady před mnoha lety často psala, myslím, že už sem dlouho nechodí.
Mně v případě, že mi odejde morčátko, pomáhá jedině pořídit si nové. Na prázdnou klec nebo akvárko jsem se nikdy nedokázala podívat bez bolesti.

Ivča 235 - 16.11.2018 11:13
Ehrena: já myslím Ivušák a nějak dál, fakt nevím, dřív jsem sem hodně chodila. Našemu morčátku bylo přes 6 let a do poslední chvíle vitální, pak začala rýma a kašel a ze dne na den odešlo......včera jsem uklízela po něm věci a moc to bolí.....ještě chvíli bude, všude ho vidím a hlavně mám pocit, že slyším.....mám asi halucinace, nesu to hůře než dcera.....Vím, patří to k životu.....ale i tenhle mrňous moc přinesl k srdci....

mad - 16.11.2018 08:54
Lucila: Tak by mě zajímalo, jak dopadlas s tou samičkou a mladými.

Jezzabell - 16.11.2018 08:21
Veronika5: On prvně přiběhl s prvoukou, že je v ní o morčatech a pěkné fotky (až na ty zuby- to je teda fotečka). A jak to čte, zastavil se i sám nad tím zrním. Jako kde ho mají naši;). Tak jsem se mu to snažila vysvětlit. Tlamku má prořízlou od přírody (nebo genetika, hehe), tak hned "zabojoval" za malé chlupáče;)
Naštěstí ho už pustilo přinést jednoho na ukázku do školy! Protože minulý rok na konci si v posledním týdnu mohli donést do družiny na ukázku domácího mazlíčka! Šílenej nápad..

Veronika5 - 15.11.2018 21:50
Jezzabell: He he :). Vyprávěla jsem to doma, syn se pobavil a měl radost, že není sám, komu se ten článek nelíbil :)!
- - - - -
mad: Díky, vyřídím!

Jezzabell - 15.11.2018 21:17
Veronika5: jo, to mi povídej, probírali to u nás minulý týden taky;) Malej vyskočil, že morčata by se zrním krmit neměla, aby nebyla tlustá a dostal poznámku od učitelky, že je drzej;) Odepsala jsem, že máme doma celkem slušnou smečku osmi jedinců (z nichž Zed je jako ten na fotce:))- to jen pro zpestření ) a že za tím si teda stojím. No, už se neozvala.
- - - - -
PS_ ŠIKOVNEJ kluk!!;)

mad - 15.11.2018 20:09
Hezky to napsal, pozdravuj ho.

Veronika5 - 15.11.2018 19:34
Musím se pochlubit - syn (8 let) se dočetl v učebnici prvouky, že morče je nenáročné zvíře, a zásadně s tím nesouhlasil. Rozhodl se, že to paní učitelce a spolužákům vysvětlí písemně....
http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=34503
- - - - -
Když už jsme u toho tématu "děti, rodiče a morčata" :)

Kájka - 15.11.2018 17:16
mad: Máte doma prima zvěřinec. :-) To přátelství poníka se psem je úžasné. :-))

mad - 15.11.2018 17:13
Už je tma, tak jsem hledala kobylu a našla jsem ji u čuby v kotci, kde se živila senem, kterým je čuba podestlaná. Ráno kobylka zase sežrala kočkám granule se sušeným mlékem.

Ehrena - 15.11.2018 15:30
Ivča 235, to je mi líto.
A kdy jsi sem chodila? Nebyla jsi náhodou Ivča3?
- - - - -
Když píšeš, že už jsi tu hodně dlouho nebyla

Jezzabell - 15.11.2018 14:20
Ehrena: proto jich tolik zbědovaných běhá venku nebo kolem popelnic..:( Jj., přesně tak. To je ta "zodpovědnost"..

mad - 15.11.2018 14:19
Někdo se ptal vetů, proč jsou tak drazí. No prej že velmi nýročná studia a vstřícné zacházení s pacientem a bez čekání, to, co prostě homo nemá, i když je pojištěnej.

Když jsem mívala 10x nižší příjem než je můj důchod, zaplatila jsem za císařský řez u feny boxera na Silvestra večer 130 Kčs.
- - - - -
To byste za 1.300 dnes nedostali.

Ivča 235 - 15.11.2018 12:55
To mi povídejte, zapomněla jsem sem přezdívku a k tomu i heslo. Jinak u nás je také smutno, včera nám umřelo morčátko.....

Ehrena - 15.11.2018 12:44
Jen mě docela drásá to, že spousta rodičů, kteří dětem to morče pořídí, když je pak náhodou nemocné, nehodlají zaplatit ani základní lékařskou prohlídku, přitom může jít o maličkost třeba.
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky