Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Annie121212 - včera 18:43
Tak holčička má prý odřeninu nebo nějakou kožní vyrazku. Dostali jsme mastičku. A za týden jdeme na kontrolu. Máme vzít i druhé morče aby jsme věděli že jsou oba v poradku :). Jsem ale ráda že to není nic vážného. Ale vyrážka to asi nebude. Nemá žádné hole místo. ( Myslím aby to byla plíseň nebo tak něco) :) jsem ráda že to není nic vážného :)

montey - včera 15:41
Krásný barevný vrh US Teddíků v naší CHS Od Zakouše :) poslední jarní vrh :) http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=34374

Kytička - včera 14:03
Annie, držím palce, at to dobře dopadne.
- - - - -
Tak ty moje holky jsou pěkné mršky :-) Jsem nemocná a nezvládla jsem ráno dojít pro trávu, tak dostaly zeleninu. Piští tady celý den, jakmile projdu okolo. Bylo mi jasné, že chtějí trávu. Tak manžel před chvílí pro ni došel a cpou se jak divé. A už je ticho. :-)

Annie121212 - 24.5.2018 21:45
Kajka: tak zítra jsem někoho kdo s ní skočí sehnala. Alespoň něco prozatím pozitivního... Snad to bude v pořádku.

Kájka - 24.5.2018 21:15
Annie: jedinné, co mě napadá, tak místo alespoň vydezinfikovat
- - - - -
Třeba se tu objeví někdo, kdo má zkušenost s něčím podobným...

Annie121212 - 24.5.2018 21:08
Kajka : sháním všechny okolo kde se dá :'( jsem z toho dost zoufalá. Směnu si nikdo vyměnit nemůže. Kamarádka říkala že možná zítra bude moct. Ale jen možná :(. Nemůžu na ni spoléhat. :( vůbec nevím co mám dělat. :( Budu se snažit ještě nějak to vyřešit. Chtěla jsem jen názor na jak ji pomoct :(.

Kájka - 24.5.2018 20:58
Annie: To by Ti neřekl, ani veterinář, když to nevidí, natož my.
A kdyby bylo Tvoje morčátko ve vážném stavu, třeba nejedlo a leželo apatické, to by jsi také čekala do pondělí??? I to, co popisuješ u morčinky může znamenat i něco vážnější a za 1-2 dny se to může zhoršit... Nezlob se, ale já Tvůj postoj (k péči o zvířátka) považuju za nezodpovědný. :-(
Chápu, že můžeš být celé dny v práci, ale snad by se našel někdo, kdo by morčátko dovezl k veterináři.

Annie121212 - 24.5.2018 20:18
Ahoj, prosím vás... Mám doma moratko cca týden... Dneska jsem si ji vzala ( holčičku) a má nateklo u jakokdyby levou půlku genitálií. A teče ji z toho trochu krev. Teď jsem až do neděle v práci. Nedostanu se k veterináři dřív jak v pondělí... Nevíte co to může být popřípadně jak ji pomocí??? Je teda dohromady se samečkem( vykastrovaný) ... Tak jestli třeba nějak neblbly. Nebo že by se jen poškrábaná. Ale mám o ní strach ( jinak ji je cca 3 mesice)... Děkuji moc za rady

Freya_01 - 24.5.2018 12:54
Pája12345: já morčíky nekoupu, jen ze zdravotních důvodů, když měl malý svrab a dostal speciální šampon od pana doktora. morčata se koupat vůbec nemusí. občas je namočím ve vlažné vodě v létě, když jsou tropy, aby se zvířátka zchladila, ale to opravdu výjimečně.

Kájka - 24.5.2018 09:03
Pája: Rozik má pravdu, nekoupat! jedině kdyby to bylo nutné (morčátko hodně špinavé -zadeček, tak umýt jenom tam). Běžně to morčátka nepotřebují, čistí se sami. Koupat jentak je nesmysl, navíc pro morčíka velký stres :-(

Rozik - 23.5.2018 23:54
Pája12345 _ NEKOUPAT!!! Morče se koupe jen ze zdravotních důvodů, když nařídí veterinář, jinak NE! Bodejť by nebylo vystrašené, je to velký stres pro něho. Řekni kamarádce, ať ho nekoupe, morče se očistí samo.

Pája12345 - 23.5.2018 23:32
Dobrý den, poradíte prosím? Kamarádka si koupila morčátko - tříbarevné. Na netu vyčetla, že ho má koupat, proto koupe. Já si myslím, že by neměla. Je mladý a byl v klidu, teď bývá vystrašený. Můžete, prosím, někdo poradit, zda (případně jak) koupat či nikoliv? Moc vám děkuji.

Kytička - 23.5.2018 12:49
www, určitě je dobře pořídit druhou samičku, přecejen člověk jim nedokáže nahradit kámoše stejného druhu. Samičky se většinou snášejí dobře, co jsem slyšela, i z mojí (zatím krátké ) zkušenosti. Ubikace pro dvě je ideální 120 cm.
- - - - -
Radeko, Zool vypadá moc pěkně, takový roztomiloučký:-)

Radeko - 23.5.2018 12:02
Kájak:Vypadá to, že si vezmeme Zoola.

Kájka - 23.5.2018 11:12
Radeko: mrkni tady do inzerátů (jsou tam nové), např. CHS Carnea.
- - - - -
Nakoukla jsem na web Zoohouse, mají tam také pěkná morčátka. Určitě vyberete.
Krásný je ten mrňousek se jménem Zool. :-)

Radeko - 23.5.2018 10:25
Rozik: všechny webovky CHS jem prohlédla a morčátka nádherná, ale zatím žádná k prodeji.Moc děkuji za tipy.
Kytička: Midafarm jsem zkoušela jako první. Paní byla ochotná, ale momentálně všechna miminka prodaná.
Tak pravděpodobně vyrazíme v neděli do Jílového. Máme tam rezervaci na dva malinké kluky a jednoho vybereme.
Díky všem

www - 23.5.2018 09:41
Ahoj. Prosím vás mám jedno morče- samičku a chci jí pořídit kamarádku, taky morčátko, taky samičku . Jen mě zajímá, jestli se snesou, já totiž se Izzynce věnuju pořád, ale myslím, že potřebuje někoho svého druhu.... A druhá věc je: Jak velká ubikace musí být pro dvě morčata?? Teď mám 90-40-40
                                                                                                                       Mooooc díky. V

Kájka - 23.5.2018 09:35
Je vidět, že morčátek je plno, i CHS :-)
Radeko: Hlavně vezměte nejlépe prcka (mimčo po odstavu, cca měsíc staré). Přeju hodně štěstí! :-)

Kytička - 23.5.2018 08:43
Radeko. My máme první dvě morčátka z Midafarm, ty jsou z Klatov. Ale paní morčátka rozváží po trase přes Plzen, za příplatek 100 kč, takže za mě super. Mají i obchůdek s potřebami pro hlodavce, včetně sena, hoblin, klecí atd. Seno je mimochodem kvalitní, našim chutnalo ze všech nejvíc. Ted v nabídce na netu není aktualizováno, ale viděla jsem inzerát, že morčátka mají. Zkuste zavolat.

Rozik - 23.5.2018 00:11
Radeko - Nevím, jakou chceš barvu, dívám se do katalogu z výstav, které CHS znám v Čechách, v Praze CHS DaMi - aguti stříbrné, krásné, CHS Mown Hay, krémové, nádhera, to jsou opravdu skvělé CHS. Pokud by měli mimča, tak bys byla určitě spokojená. U nás CHS ze Svinova, znám, výborná CHS. Ne všechny CHS vystavují a o hladké se moc nezajímám, ale tyto chovatele znám osobně i jejich nádherné a kvalitní odchovy.Podívej se na jejich stránky, uvidíš sama.
- - - - -
Radeko - Ještě jsem našla CHS Z Westminsteru, super CHS, pan chovatel je i posuzovatelem, morčátka v krásných barvách.
- - - - -
Radeko - A CHS MoraVero Cavia, chová v dost vzácné barvě lila i hladké, také u Prahy, koukni se na stránky.
- - - - -
Radeko - Samozřejmě, výborných CHS je daleko víc, uvedla jsem Prahu a okolí namátkou, tam bys to neměla od Plzně tak daleko i vlakem, pokud bys jela osobně pro morčátko. CHS Z Westminstru je tuším z Č. Budějovic, nevím teď jistě, najdeš si, pokud budeš mít zájem se podívat na stránky.

Radeko - 22.5.2018 21:54
Kájka,Veronika,Ashara,Rozik, Ehrena: všem moc děkuji za rady. Čtyři řeky, Domino jsem obvolala a nic, Diamant máme trochu z ruky. V Zoohausu mají dva kluky, tak snad to vyjde.

Kájka - 22.5.2018 12:32
Radeko: ještě -CHS Od Čtyř řek, Plzeň :-)
Doporučuji napsat nebo zavolat, i když zrovna nemají v nabídce. Třeba jsou už mimča, ale nemají to ještě na netu.

Bart - 22.5.2018 09:18
Rozik - no my právě nevíme, jestli mu ty chlupy ukouše a nebo rovnou vytrhne. Proto možná řve. Že by ho celého okousal, to se zatím nestalo, ale občas mu prostě nějaký ten pramen začne požírat. Možná ho tím za něco trestá... Ta jako ty vaše potrestali za vítězství šampiónku. To teda musel být pěkný stres i pro vás. Ještě že je to nenapadlo před výstavou!

Veronika5 - 22.5.2018 09:13
Radeko: A CHS Diamant, nedávno měli v nabídce mláďata...

Ashara - 22.5.2018 09:04
Radeko
CHS Domino - i když teba aktualne v nabidce na jejich webu nic neni, doporucuju napsat mail a zeptat se.

Radeko - 22.5.2018 07:26
Rozik: chceme zase krátkosrsté. Chovnou stanici jsme měli přes kopec, ale je zrušená.
Bydlíme u Plzně, tak jsem hledala tam, pak Berounsko, Příbramsko taky nic, tak ještě
něco u Prahy.

Kájka - 22.5.2018 07:15
Také myslím, že morčátek je plno :-)
A jestli je Radeko z Prahy nebo okolí (nevím, ale vzhledem k tomu, že okukuje CHS v Jílovém U P.), tak určitě brzo sežene. Záleží, jaká je představa (co se týče plemena a barvy),

Rozik - 22.5.2018 00:34
Bart - To se divím, že řve, nebolí je to, možná ho to jen obtěžuje. Některá morčátka dlouhosrstá okusují i sama sebe, také balíčky, pokud chovatel vystavuje a balíčkuje jim srst. Příčina známá není, jen se usuzuje, že třeba stres, těžko říct. Mnohdy malá mimča okoušou mamině pony, tak jako mimino, to je něco jiného. U dospělých nikdo pořádně neví, nestává se to ale často. My se s tím setkal za celou dobu chovui 2x, jeden zachráněný rozeťák nám okusoval výstavního peruánečka, jinak v pohodě kámoši. A po výstavě nám čerstvou šampiónku okousaly její dvě kamarádky v kleci za noc tak, že na fotkách vypadala jako koště, nechtělo se nám v noci po návratu z výstavy ji už fotit.Přitom byly s ní v kleci skoro rok a nikdy ji neokousaly, až dojela šampionát. Asi jí záviděly ten titul, záhada pro nás dodnes. Znám případ, kdy se výstavní dlouhosrstý okusoval a po změně CHS se okusovat přestal a měl úspěchy. Ale přičítá se to nějakému stresu většinou, i když zjevně je vše v pořádku a jsou v dobrých podmínkách.
- - - - -
Radeko - A jaké plemeno morčátka si chceš pořídit? Je dost známých výborných chovatelských stanic krátkosrstých i dlouhosrstých, jestli jsi z Čech, jistě nebudeš mít problém sehnat kluka mimino.

Radeko - 21.5.2018 21:56
Kájka: Zkusím tam zavolat . Už jsem obvolala několik CHS, ale morčátka už byla prodaná.
Tak to jsem ráda, že čtu od Vás další pozitivní zkušenost.

Kájka - 21.5.2018 19:11
Radeko: Uvažujete, že si od nich vezmete morčátko? :-)
Neznám, ale pokud to je registrovaná CHS, tak bych se nebála.
- - - - -
My jsem také k dospělému morčíkovi pořídili kolem Vánoc mládě (měsíc staré mimčo). Vildovi byl víc jak rok (asi 14 měs.), od počátku jsou kámoši, bez problémů, i když Ríša už dospěl.
Vilík byl šťastnej jak blecha, když u nás "přistál" morčecí prcek. Na to nikdy nezapomeneme, jak ožil a jak bylo vidět, že je rád. Rok žil sám (déle jsme se na to už nemohli dívat). Byly to opravdu veselé Vánoce. :-)
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky