Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Zbyněk - dnes 08:41
Buub: lituju štěně i tebe, jsi obětavá náhradní máma. Majitel/ka fenky štěňata odkopla, nebo fenka nepřežila?

Ylada - včera 20:42
Buub - a co se stalo s jejich psí maminkou, že se musí starat ta člověčí?

Buub - včera 18:18
Rozik

No, maminku jim dělám já a já to teda nesu hrozně špatně.

Zbyněk

No, jasný, umělý mlíko je umělý mlíko, chová se to prostě v břiše jinak. Ale to štěně je špatný, tak nevím, jestli jsou to fakt jen prdíky nebo něco jiného. Teď vykapalo stovku fýzák s buscopanem a konečně nepláče jak malé dítě, ale spí.

Zbyněk - včera 14:17
Buub: a není to náhradním mlékem??

Rozik - včera 13:36
Buub - A co mamina? Ta to u štěňátek neřeší?

Buub - včera 12:40
Řeknu vám, nikdy jsem u žádného svého morčete neřešila bolavé bříško jako u štěněte. U morčete je to jednoduché, dostane degan, melovem, dokrmí se rodicarem a to se opakuje pokud je potřeba.

Ale jedenáct dní staré štěně... to byla celá noc masáží prdíků, masírovat na klíně, položit na studené, pak zas na teplé, pak na ručník tak, aby byla hlava nahoře...a pak zas masírovat, ale pěkně v sedě, ne že si k tomu lehnu...

Zbyněk - včera 09:08
Jahoda.xyz: jak je sameček starý? Měl by být starší, než osm měsíců, ideálně rok, jinak může parťácká idylka skončit, jakmile mimčo v cca osmi měsících dospěje. Dospělý sameček si mimino srovná, puberťák ho vezme jako rovnocenného kámoše, ten mu pak přeroste přes hlavu a je z toho třetí světová, nedávno ověřeno - kluci byli od sebe dva měsíce => málo:)

Rozik - včera 00:53
Jahod.xyz - Pokud mu pořídíš malého samečka po odstavu od maminy, neměl by být problém, budou rádi oba, že mají kamaráda stejného pohlaví, to mu žádný člověk nemůže nahradit. Morče je skupinové zvíře, nemělo by být samotné.

Mila - včera 00:37
Janča10 - naprosto souhlasím s Lilkou. Sama jsem si prošla několika takovýma diagnozama - cukrovka, osteolýza, několikrát rakovina a vždy také v raném věku (mezi 1-3rokem)..... je důležité do poslední chvíle morčátku udělat láskyplný domov a pak se v pravou chvíli rozhodnout nechat ho odejít za duhový most na stále zelnou louku a vždy pro mě bylo důležité mít už srdce otevřené pro nového člena rodiny..... přeji hodně sil, chápu co prožíváš

Lilka - 29.5.2016 21:47
Janča 10: to je moc líto......když zvířátko má odejít dřív, než většina ostatních, těžko se hledají slova útěchy....
má ale obrovské štěští, že má zrovna Tebe a žje obklopeno láskou a péčí a až bude čas odejít, nebude se trápit..... kolik zvířat takové štěstí nemá......:-/
navždy pak bude v Tvem srdíčku, protože oni jsou všichni nějak výjimeční a sví a až odejde, zas příjdou na svět další morčecí dušičky, kterým budeš moci dát milující domov a budeš pro ně celý jejich svět.....

Ylada - 29.5.2016 20:36
machete - na tu veterinu ale prosím rychle, pokud morče špatně žere a hubne, může být za pár dní po něm :-(...morče je stavěné tak, že potřebuje jíst téměř nepřetržitě.

Janča10 - 29.5.2016 20:29
Tak jsme po prohlídce u veterináře zjistili, že naše morčátko má fibrozní osteodystrofii. Takže se jeho stav bude zhoršovat a budeme muset nechat naše zlatíčko uspat. Je to hrozný a nedokážu se s tím smířit. Je tu s námi teprve 1,5 roku a už mám o něho přijít. Je mi ho hrozně líto. Asi se stalo snad to nejhorší.

Mila - 29.5.2016 19:20
borůvka - samice se kastrují pouze ze zdravotních důvodů - když mají cysty, či císařský řez nebo i při zánětu dělohy když už není jiné řešení. U samic je kastrace silně riziková, každá druhá nepřežije pooperační stav - selhává srdíčko, plíce....Samci obvykle kastraci zvládají dobře a bezproblémově, vzácně se vyskytne nějaká komplikace v podobě alergie - u nás to třeba bylo na šicí materiál, kdy se jim udělali abcesy, ale zpětně jsem se dozvěděla že prostě některé materiály, co psi a kočky snesou, tak morčatům vadí...

borůvka - 29.5.2016 19:13
Jak je to s kastrací u morčat?

Loviek - 29.5.2016 17:12
Bodlina - Dobrý den, nejlepší je, když samečky odstavíte v 1 měsíci (4 týdny), dřív v případě, že se už snaží krýt. Snad jsem pomohla :)

machete - 29.5.2016 16:46
tygrinka- sena mame dost
a na veterinu teda asi zajedu dekuju za radu

Bodlina - 29.5.2016 16:19
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,kdy je nejvhodnější dát malé samečky od mamky pryč?Někde se píše ve třech týdnech,někde v pěti,tak nevím.Jsou ve výběhu se samičkama,tak bych nerada nějaké překvápko.Děkuji za odpověď.

Jahoda.xyz - 29.5.2016 12:25
Katjusa: děkuji :-) a nebude vadit, že je to kluk-sameček, kdybych mu pořídila kamaráda, neprali by se?

Tygrinka - 29.5.2016 11:40
machete: Takže určitě na veterině nechat zkontrolovat a nejspíš i zabrousit zadní zuby. Je dost pravděpodobné, že ani předchozí majitel neměl o správném krmení morčete ani páru. A zakoupit seno, seno je opravdu základ. Mlíčí samotné není vhodné jako krmení, ono je hořké, k mlíčí je dobré dodat ještě trávu, když jsi neměl doma seno... Ale snahu máš, určitě se už začneš starat tak, jak morče potřebuje. Zde nahoře si pročti odkaz Jídelníček, tam máš informace pěkně shrnuté.

PavlaS - 29.5.2016 11:30
Ylada: Psal, že ho má teprv týden, tak to snad nbude ještě tak hrozný....

Ylada - 29.5.2016 11:26
machete - proboha, to měl ROK jenom mlíčí, okurku a jablko?! Se nedivím, že hubne...pravděpodobně bude mít z té tvojí příšerné "diety" přerostlé zadní zuby, jestli doteďka nedostával seno, neměl si ty zuby o co brousit, takže by to chtělo urychleně na veterinu na prohlídku zubů. Seno je pro morčata základ, sakra!!

machete - 29.5.2016 11:18
Ylada seno sem mu jeste neskousel davat ale skusim

PavlaS skusim mu to dat

Katjusa - 29.5.2016 10:52
jahoda.xyz-pokud je samo pořid mu kamarada stejneho pohlavi

Jahoda.xyz - 29.5.2016 09:39
Hezký den, nedávno jsem psala, že jsem si vzala morčátko od lidí, kteří už ho nechtěli a že je sice ve velmi dobrém fyzickém stavu, ale zdá se mi zaražené a mlčenlivé. :-) Teď je to pravý opak. Zvířátko sotva otevře oči, otvírá i tlamičku a pokud nespí, křičí celý den. A má velice silný hlásek! :-) A to má dostatek vody, jídla, sena, všeho. Dá se to nějak odnaučit?

PavlaS - 28.5.2016 20:15
machete: Nebo třeba ovesný vločky, řapíkatej celer, trávu, papriku, okurku, salát, zelí....?

Ylada - 28.5.2016 19:34
machete - a co seno?

machete - 28.5.2016 17:17
lilkaa uplne malej neni je mu tak rok a davam mu mlicaky a obcas jablko a mrkev

PavlaS - 28.5.2016 15:10
Horáková: No vidíš :) To bude dobrý. Super je, že není apatická nebo skleslá, ale veselá. To je důležitý. A to rtg bych nechala udělat.

Horáková - 28.5.2016 14:25
Tak po návštěvě specialistky (paní doktorka Rosolová na veterině v Jesenici) to vypadá na ty zuby, i když ty zuby můžou být až druhotné. Takže my jsme domluvení tak, že v úterý dopoledne ji tam přivezeme, oni ji uspí a zbrousí ty zuby (případně udělají RTG a sono, to je na nás, abychom se rozhodli) a odpoledne/navečer si ji vyzvedneme. Mezitím ji budu pořád dokrmovat a budu do ní cpát ještě ATB, něco na bolest, aby se jí ulevilo a případně si víc brala jídlo sama, a něco na podporu trávení (prokinetika). Dnešní dávku toho všeho dostala už v injekcích. Zákrok by se také dal provést už dnes, ale jelikož je v dobré kondici, tak je lepší počkat, až bude mít v sobě nějakou hladinu ATB, bez nich je to riskantnější kvůli infekcím atd. Jinak už má jen 900 g a až na to, že je trochu pohublá, jsme dostali pochvalu, že je ve skvělé kondici a i měla hrozné roupy a byla zvědavoučká a furt vykukovala z krabice a tak. Teda do té doby, než dostala asi 5 pigár. :D Jinak nás paní doktorka pochválila i za dokrmování a za probiotika, takže děkuji za rady. :)

Lilka - 28.5.2016 12:52
machete: a co dáváš? základem je kvalitní seno.... jestli je to prcek a hubne, dobrý to není..:-/
může být taky moc brzy odstavený....
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky