Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Jezzabell - včera 19:59
Neeen: Jak jsem ti už psala, mám dvě morčata, co dělají totéž. U obou mi dělal doktor (Valeš) RTG plic, dokonce s odstupem i půl roku znova, aby porovnal, zda nejsou nějaké změny, a nic. Vall-ík je jasnej alergik. Co to u něj vyvolává je fakt záhadou, prostě nevím. Valeš mi říkal, že měl paní, která chodila s alergickým psem a tomu pak vadil její lak na vlasy:))! Teda ono to moc k smíchu není. Já si vlasy nelakuju, ale může to být cokoliv..Tak zvlhčuju vzduch v místnosti, kde je mám všechny. To mu pomáhá a aby tam nebylo moc teplo. V létě je to peklo, klimatizaci nemám. Geri to má občas a řekla bych, že z granulí Versele Laga Complete.
U Vall-íka ho doktor ještě podezíral z obezity, že má 1.900g!;) On se pak udělá tzv. tukový límec a tlačí na plíce, pak morče chrčí. Jenže Vall-ík je obří od mala. Jeho ségra je taky pořádný kus morčete a jsou fakt větší, než ostatní i stavbou kostry. A i když zhubne dietou na 1.600g, je to pořád ten zvuk. Zedík, co Lancík marodil dva měsíce s abscesama u zubu, se vyžral na 1.500g a je v pohodě, nechrčí.
Holt alergici aspoň u nás.

Neeen - včera 15:32
011:
Já s plísní bojuju už od začátku srpna, holky mají postižené sice jen uši, ale nic mi nezabírá, Medivet, Peroxid, Canesten...Jo, Imaverol je asi dobrej stejně jako Nizoral, ale pokud je to všechno na předpis, tak je mi to prd platné, u nás na veterině to nemají, takže mažu pořád dokola a doufám, že se toho svinstva zbavim.

Jinak jak jsem kdysi psala o morčeti s dýchacími problémy, chrčí při dýchání, udělalo se RTG plic, prý jsou zdravé, žádný výtok, z očí z nosu, nic ATB nic moc nezabraly, tak já nevím už....jak u blbych s těmi mými morčaty..:/
- - - - -
011
3% peroxid vodíku jakožto slabá kyselina spíše vysuší dané postižené místo a tvoří se větší množství odlupující se kůže, za mě teda nic moc, i když se jedná pro plísně atp. toxickou látku..
- - - - -
Oprava, ne kyselina ale jaksi agresivní látka..

Jezzabell - včera 14:17
011: do pítka je to na prd-céčko po nějaké době zoxiduje a znehodnotí se tak. Dopotučuju na veterině si říct o inzulínku (stojí cca 5Kc, v lékárnách se blbě scháněj). Do plastové odměrky od dětského sirupu nasyp nadrcenou půlku céčka (nadrť mezi dvěma lžícema) a natáhni si třeba ze skleničky nebo jiného plast. víčka tak 0,2-0,3ml (2-3dílky na té inzulínce) vody, kterou smíchej s tím čerstvě nadrceným céčkem.
Vezmi morče, postav si ho na stůl nebo gauč a šupni mu to do tlamky (že nemá ta inzulánka v danou chvíli jehlu je asi jasný, ale jen pro jistotu). Je to čerstvé a na hned;).

Vlada - včera 14:02
011: koupíš v lékárně práškový rozpustny cecko a na špičku lžičky do 2dl vody, pak do pítka

011 - včera 10:47
Aha, tak tedy budu koupat. A tak po jednom namazání vypaji ouška Ok
- - - - -
Moc děkuji
- - - - -
Naštěstí kluci mají plíseň jen na osku
- - - - -
Teď jsem našla na netu video,jak slečna léčí plíseň u morčátka 3% peroxidem a má.je vyléčené za 5 dní!
Ještě mě napadá: dávali jste nějaké vitamíny?
Ptala jsem se na veterine a pry C do vody,ale jak je voda kyselá - nechtějí ji pít,
Ještě njedno všem moc díky za rady

Ehrena - včera 10:35
Zbyněk, ale na tyhle koupele je asi potřeba víc přípravku, než 011 dostala.
Nám tedy kdysi při plísni jen na okrajích oušek říkali, že stačí jen tampónem hodně namočit ouška a okolí a nestirat, nechat zaschnout. Že není nutná celková koupel. Při tak malém postižení.
Nebylo to na Erice, ale veterina v Jablonci.
Jinak ohledně údajně nepřenosné plísně na lidi, to teda nevím, taky jsem ji jednou od morčete chytla, bylo to od toho hodně plesnivého, kde jsme ji léčili přes dva měsíce Imaverolem, celkovými koupelemi.
Strašně špatně se jí tehdy zbavovalo, jak u mě, tak u morčete.
Nevím, jestli tedy nejsou některé druhy plísní nepřenosné na lidi, ale to se asi jen tak nepozná, bez stěru, o jaký druh jde.

Zbyněk - včera 09:40
Ehrena: samičku si tam po císaři nechali, ale večer mi v devět volali, že je to špatné. Měl jsem si pro ní já blbec dojet a nechat jí umřít doma, umřela ráno v pět, na kapačkách. Pro změnu Bublinku si tam nechali přes noc a krásně jí rozkrmili, tam jsem si nemohl stěžovat, věnovali se jí. Je to zřejmě o tom, kdo má momentálně skužbu.

011: hmm, tak Eriku evidetně nebrat, protože to je přesně naopak. Svrab je úplně v pohodě, mimo hostitele nepřežije tři dny a morče stačí zakapat například Advocate, nebo Strongholdem (používám variantu pro 40kg psa, tři kapky) a do dvou týdnů je vyřešeno, plus není potřeba vymývat ubikaci. Svrab je navíc nepřenosný na člověka.
Plíseň naopak často ano a je potřeba důkladně vyčistit ubikace. Dřevěné domečky raději hypermanganem (ztmavnou), Savo páchne, na dřevu až navěky, amen! Mazat ouška je dobré maximálně k tomu, že si člověk ověří, že jde o plíseň. Ale je li to plíseň, tak se chlupáč musí koupat celý s tím, že se Imaverol nesmí dostat do oušek, do čumáčku a do oček! Tady v sekci Nemoci je to dobře popsané. Hlavně po koupeli je potřeba morčáka DOBŘE vysušit, froté ručník, pořádně osušit, ideálně ještě chvíli hřát na sobě, aby nedostal zápal plic, ten je obvykle fatální. Fén bych nepoužíval, je pro ně hodně stresující.
- - - - -
Aha, není to tam popsané. Já s tím zkušenosti (naštěstí) nemám, ale dle návodu připravit vlažnou koupel (příjemnou na dotek), zanořit chlupáče po krk - nesmí se napít, naštěstí je ve stresu a neochutnává, polít suchá místa, opatrně namočit prtem hlavičku, ouška zvenku, pozor na očka. Pak vysušit jedno morče a pustit se do druhého. Zabalit do ručníku až po hlavičku a hřát na těle. Je to trochu práce:)

011 - včera 08:51
Tak hlásím,že podle MVDr. Kasanove mam klukum jen mazat ouška 1x d.(nejdříve je namočit tamponem a pak natřít a za 15min. Setřit,přípravek je ve stříkačce), stěr ona nedělá (posílá do Holešovic).prý ho nepotřebuje,že je to jasná plíseň. A že svrab by byl horší. Dle MVDr. Kasanove se plíseň drží jen na hostiteli, a jinde v kleci není (ani na sedacce, koberci atd. ),že prý je zbytečne mít klec savem nebo octem,a domečky pro svůj klid mužů mít octovou vodou a nechat zaschnout.na kontrolu jdeme v ne.
Opravdu se plíseň drží jen na morcatkach? Když je přenosná na lidi. Asi jsem měla jet jinam.
Mám jim dělat výběh (moc se s nimi teď nechci mazlit), má

Tygrinka - 9.12.2019 20:51
011: Tak děti k myšákům nyní nepouštět a nenechat je jimi hladit nebo mazlit. Kdysi jsem také mazala plesnivé ouško u mimina, tam se koupele v Imaverolu nedělají. Normální masti proti plísním nezabraly, tak nakonec vet stejně přistoupil k Imaverolu, kde jsem mazala ouško neředěným Imaverolem a konečně to zabralo. Takže než pokusy, tak doporučuji ten Imaverol a veterinu. Plíseň je tak běžná věc, že by ji měl umět zvládat každý morčecí vet, tedy i ten méně dokonalý.
Domky bych omyla savem. Používám Savo proti plísním, domky namočím, poctivě nastříkám a nechám cca 20 minut ležet. Během té doby domky obracím a stříkám stěny, kde se Savo mělo blbou šanci udržet kvůli stékání. Pak opláchnu vodou a nechám pár dní vyschnout.
Než pořešíš domky, tak zajdi to Lidlu nebo Tesca a najdi pár větších krabic od sušenek. Pěkný tvrdý papír, na domky ideální, není třeba ho prakticky upravovat, jen někdy udělat o díru navíc. Po dobu léčby nechej tyhle papírové domky a pak je vyhoď :o)

Neeen - 9.12.2019 20:01
Ahoj, potřebovala bych se zeptat, v listopadu jsem si objednala probiotika Protexin Professional ale mají exp. dobu jen do ledna, tak jsem si říkala, pokud je neotevřu jestli je ještě můžu použít i po exp., protože je to fakt na prd, když mají tak krátkou dobu použitelnosti, vím, že jsem tady už něco podobného řešila, ale to bylo ohledně rozdělaného sáčku. Díky.

Ehrena - 9.12.2019 12:43
Zbyněk, no ono nejde ani tak o tu částku, ale hlavně o absolutně neodpovídající péči za ni.
- - - - -
Jako ne že bych měla na rozhazování, ale kdyby morčeti pomohli, ráda bych to obětovala.
Ale v našem případě jen hóóódně urychlili jeho konec, když jsem uviděla, v jakém je po třech dnech "léčby" stavu, musela jsem ho nechat uspat, a dodnes mě trápí, a asi už navždy bude, s jakou zkušeností a v jakém stavu umíral.

Zbyněk - 9.12.2019 09:00
Ehrena: s názorem na hospitalizaci naprosto souhlasím, oni to tam vnucují každému, protože 1200 za den se jim hodí, ale už si na mě nepřijdou :)

001: u plísně je hloupé, že to klidně může chytit člověk a mít pak plesnivé dítě občas jeho matku zarmoutí:) Kdysi dávno tu někdo psal, že se nakonec také vykoupal v Imaverolu a kupodivu to zabralo:)

011 - 9.12.2019 08:17
Ehrena: moc děkuji za radu.

Ehrena - 9.12.2019 04:01
011, já bych se v případě kožních problémů nebála zajet jen na tu Eriku.
Pokud by šlo o něco závažného, raději bych zajela jinam, já konkrétně k MVDr. Valešovi, ostatní uvedené Zbyňkem osobně vyzkoušené nemám. Ale na plísni či jiném kožním onemocnění si myslím, že nejde přímo o život a nemůžou tudíž zase tak moc něco pokazit.
I když i ta plíseň prý se nemusí ani stěrem vždy poznat.
Jinak dříve jsem na Erice bývala spokojená, v minulosti nám tam dělali několik operací u morčat a vždy bylo všechno v pořádku. Tehdy nás ošetřovala vždy MVDr. Vozková. Teď už se věnuje většinou psům a kočkám a hlodavce tam dělá MVDr. Kasanová, která je sice velice vstřícná a příjemná, ale za jejího působení tam jsme poslední léta mívali poněkud horší výsledky jak léčby, tak operací, nechci tvrdit, že je to její vinou.
Před čím vyloženě po své zkušenosti varuji, je nechat tam morče i jen na kratší pobyt (na léčení, zavodnění, vyšetřování), myslim tím dva a vice dní.
Ale v případě kožních problémů bych se nebála zajet tam, taky to mám nejblíž.
Jinak vet.kliniku na Poděbradské znám, ale přes kočky, a jiné doktory tam, MVDr. Čápa a MVDr. Kňákala. Doktorku Holou neznám.
Jinak já jsem v malých případech plísní , např.v případě na těch ouškách, používala krémy proti mykózám, např. Canesten, Clotrimazol aj. Většinou stačilo mazat pár dní, týden, a bylo po plísni.
Jen jednou při velkých projevech plísně jsme museli koupat v Imaverolu, a trvalo dva měsíce, než jsme se toho zbavili.
- - - - -
Ještě chci napsat, že plíseň se u nás projevila vždy přímo po nějakém stresu, např.u nově pořízených mláďat po příjezdu k nám, a hlavně po smrtí parťáka či parťačky.

011 - 8.12.2019 23:28
Zbyněk: na Hurku se nedostanu,je to pro mě daleko (pojedu s malým synem).mám radši nechat udělat stěry u Dr. Kasanove?

Jak jste vy ostatní řešili plíseň, byli jste nejdříve na veterine?
A jak jste vydezinfikovali třeba tunel z dřívek, jaké Savo jste používali
Ocet nestačí?

Předem díky, bojím se, aby se nenakazil děti.
- - - - -
Děkuji za typy na.vet., teď už se mi vůbec nechce jít do Libne.,ale potřebuji to začít řešit rychle.
Ještě jsem našla Veterinární kliniku Poděbradská, Poděbradská 1079/63a
Praha 9, MVDr.Pavla Holá.

Prosím,jaké mate.nzkusenosti.s Dr. Holou?

Zbyněk - 8.12.2019 21:11
011: venku je teplo, morče 5 minur v přepravce vydrží, ale tak dej přes něj kousek hadříku, šátek, cokoli. Bude koukat, proč ho dusíš:), ale přežije. Erika - Dr. Kasanová - první zkušenost císař, nepřežila ani mláďata, ani maminka. Druhá zkušenost měsíční samička s tympanií po příchodu ke mě domů, prohlédla jí, dala Degan, Ranital a Tympanol, do měsíce se srovnala. Pak má zkušenost Ehrena, abscess na krčku samičky, málem zákrok na Erice neprřežila, opravil to Valeš na H-Vetu se zdviženým obočím. Třetí zkušenost - moje samička, kňourající u čůrání, ledviny má prý čisté, žádná kalcifikace, ale zánět močáku. ATB nepomohly, zašel jsem jinam, ledviny stále kalcifikované, neviděla to. Z nouze na jednodušší zákroky asi ok, ale raději na H-Vet, Hůrku, Vetcentrum Duchek, Zelenou Lišku. Plíseň - imunita, genetika, metabilismus, stres.

Selene: připravují se na válku! Mě to občas také dělají dvě ségry, ale mají na noc obří morčatárnu a přes den obří výběh, takže hlavičky vychladnou. Zvětši ubikaci, dej tam schovávačky, patra, viz moje alba

Tygrinka - 8.12.2019 21:01
011: Zejména je to stres. A ani při nejlepší vůli se tomu vyhnout nelze. Něco tam mohlo být díky tomu vyhození, pak se něco semlelo, a když je konečně klid, tak to vypukne... Po zaléčení to bude dobré. Svrab a plíseň (a přerostlé zuby) patří mezi nejčastější onemocnění morčat. Tím neříkám zanedbávat hygienu chovu, ale prostě s těmito nemocemi se tak nějak musí počítat, u morčat stres hraje velkou roli a stačí relativně málo a rozjede se to. Měla jsem tu morčáka, co mi oplesnivěl až pár týdnů poté (asi 3-4 týdny), co se dostal ke mě do klidu a pohody. Do té doby žil s králíkem a měl "jen" prasklý pysk z nedostatku Cvitamínu, který jsem zaléčovala. Takže se dostal do pohody, tělo řeklo, že už může, tak se to vysypalo.
- - - - -
Na druhou stranu stres, o kterém si myslíme, že stresem je - třeba častější převážení - mohou morčáci snášet zcela bez problémů. Tak jsme kdysi vozil morče a dokonce i morčecí rodinu - morče v autě, rodinu ve vaničce v kufru - každý týden na chatu. A myšáci byli v pohodě a plísní netrpěli.

011 - 8.12.2019 16:57
A jak jsem to mohla způsobit?nebo to může opravdu vyvolat stres? Cca před 14 dní se kluci porvali (seknutí do krve),od te doby je hlídám a jedí převážně ve výběhu.bylo to určitě o jídlo (každý má svou misku a talířek)
mám je dva měsíce (našli jsme.je u popelnic v krabici se senem)kdyby to měli z původního chovu,tak by se ta plíseň.asi.objevila.hned,že jo , ach jo
- - - - -
Seno není plesnivé,kromě voní,kupuji ho

Tygrinka - 8.12.2019 11:06
011: Plíseň pozná vet i pohledem, stěr není vždy potřeba. A šedivění uší plíseň nejspíš bude...

Selene: Holky si něco vysvětlují. Nebo mají ponorku. Mají možnost si jít z očí - velká klec s více úkryty...
- - - - -
Vypadl mi tam otazník... Mají tedy možnost si jít z očí?

Jezzabell - 7.12.2019 22:55
011 - 7.12.2019 22:14
Jezzabell: Moc moc díky za radu, doufám,že to plíseň nebude, ale zase co jinýho. Jak dlouho se čeká na výsledek stěru? Díky moc
- - - - -
Selene: mám tedy morčata dva měsíce,ale řekla bych,že jde o rvačku, cvakání zubů znamena.boj. vrkání je ok

Selene - 7.12.2019 19:45
Nemáte někdo ponětí co to znamená? Moje dvě samičky začnou klapat zuby a pak chodí kolem sebe. Jsou to sestry, jsou spolu od malička, ve stejné kleci.

Jezzabell - 7.12.2019 17:35
011 - pto mohli chytit i ze sena.
Chodím s morčatama "za každého počasí" 15-20min na bus a pak ještě kus k veterině.
1)Přepravka (nebo hlubší plastbox z Ikey)
Dávám ručník, plenu a teď v mrazu papuč. Trochu sena převázaného gumičkou do malé otepky (jsou nervozní, tak ať mají co hlodat a nemají to všude pod sebou)
2) Taška
Najdi si tašku, do které se ti přepravka vejde, plátěnou s ušima. Přepravku mám zabalenou v dece, co jsem měla na kočárku na prcka, ale určitě se něco podobného doma najde, nebo silnější osuška. Nechávám (A KONTROLUJI během cesty!) někde tak 2cm štěrbinu, aby mělo morče vzduch! A takhle kráčíme denně nebo ob den na veterinu;).
Mám na klasickou přepravku velkou tašku z Bambule (60Kc pořizovací cena).
Dřív, když jsem ještě Wolfíka vozila na veterinu, obvykle to bylo v mrazech, za deště nebo vánice, jsem jezdila denně taxíkama tam i zpět. To se fakt prodraží+operace, nebo zákroky, rtg a sona..Taky mi tu poradili a taxíkem jen když spěcháme, abysme měli rychlejší dojezd, nebo když je fakt "psí počasí".
Jezdím v Praze k MVDr.Valešovi, s Ericou zkušenosti nemám, ale co vím od Zbyňka, Kasanová je prý výborná.

011 - 7.12.2019 17:05
Už jsem nás objednala.na po na veterinu, bohužel o víkendu tam specialista není. Poradíte mi prosím, jak morčátka zabezpečit před zimou? Co dát do prepravky, ručník seno a mám kluky dát třeba do dětské čepice? Pojedu autem, ale parkoviště není úplně u veteriny, předem děkuji
- - - - -
A.jak dlouho se čeká na výsledek kultivace?asi to není hned. Mate nějakou zkušenost s veterinu Praha 8 - Libeň
Veterinární klinika Erika
Náměstí Dr.Holého 8
Praha 8
MVDr. Aneta Kasanová?
- - - - -
A jak koupete morčátka? napadá mě dětská vanička s málo vody, namacite také hlavičku?a pak vyfenovat???
Přípravky kupujete na veterine? A jak vydezinfikovat dřevěné kostky, klec
Moc díky za rady
- - - - -
Píšu blbosti, kluci mají každý svůj tunel
- - - - -
Jen nechápu kde mohli chtít plíseň. Každý týden čistím klec

Neeen - 7.12.2019 00:14
Ehrena
Já jsem sice z Hranic na Moravě, ale o ty granulky bych teda měla vážně zájem, šlo by poslat poštou,ne?
Jinak přeji rychlé zahojení ran na srdci!

Bart - 6.12.2019 23:48
Ehrena - né, to né! Taková bojovnice... Je mi to moc líto! Škoda, že granule nepomáhaly, u nás ano a hlavně na přibírání na váze, přitom píšou, že se to spíš na "hubnutí". Já mám pořád ten první pytel od loňska, granule používám místo Recovery na dokrmování, když je potřeba. Je to snad bezedný.

Zbyněk - opravdu těžko říct, jak to je s těmi nemocemi. Jak je vidět, nejsem sama, do slyšel, že je to fáma, ale tak nějak se nedá připojit ani k jednomu názoru... Čert ví, jak to bylo, jestli těm indiánům prostě nepadly do oka, protože byly prostě často po ruce, nebo fakt měli nějaký vědění od Boha. Na druhou stranu, co by všechno musela morčata mít od těch lidí, kteří trpí různými nemocemi.... Poslední dobou lítám po doktorách se vším možným a spíš mám pocit, že jsem např. zánět očí chytila od morčete než ono ode mne... Diskuze ve sféře zda věříte Darwinově teorii nebo stvoření světa Bohem - u nás skoro bezpředmětné, ale např. v Americe velké dilema.

Zbyněk - 6.12.2019 21:37
No konečně se to tu trochu rozjelo:) Nejdřív Bart: věda to neprokáže:) Morče je na jednu stranu zdravotně křehčí, než králík, ale jak v čem - myxomatóza a králičí mor se jej netýkají atd. Kdežto králílk je rázem na prkně.
Nicméně s jednou kdysi místní chovatelkou jsem udělal osobní zkušenost, která mi samotnému vyrazila dech - její dvouletý sameček umíral na rakovinu a večer tady psala, že už jenom leží na boku a umírá, těžce dýchá, nežere, konečná. Bylo mi ho líto a v té době se mi léčitelsky dařilo. Tak jsem si dal chvíli pohov a zkusil ho nechat odpojit od té dámy. Během deseti minut se morčák zvedl, vzpamatoval, otřepal a šel se nacpat. Byl tu pak ještě tři čtvrtě roku, druhý den jsem za ní zajel a měl ho v ruce - byl na tom hodně zle, metastázující nádory na uzlinách, nenechal si na ně sáhnout, ale paní byla přesně ten typ, který se ti dostane do komfortní zóny a ty chceš utíkat. Morče je vysoce senzitivní, to je prostě fakt, ale rovněž je fakt, že věda tohle neprokáže:) Inkové je nepoužívali z nedostatku jiných zvířat, ale právě pro tuto vlastnost. Nicméně nemoc si z pána stáhne každé zvíře, některá ne tak zásadně, ale stáhnou. Morče je ale na rozdíl od králíka daleko senzitivnější a proto opravdu funguje, jako určitá ochrana králíka. Ovšem už se pohybujeme na tenkém ledě neprokazatelnbých spekulací :)
Odbočka od Inků: vpravo dole jsou Adopce, rozklikni, dej "Zpět na seznam adopcí" a rozklikni Marmeládku. Ku.vafix, když tohle vidím, vědět kdo to udělal, řídil bych se pravidlem, že vražda na tyranu NENÍ zločinem! Já jsem lítal okolo březích samiček, jak hadr na holi, staral se o ně, jak o mimina, přenášel, krmil, chránil a tady někdo hodí do popelnice samičku den před porodem a navíc s křečkama, kteří jí málem sežrali zaživa. Zubožená samička porodí mrtvá mláďata, mít po ruce stvůru, která to udělala, zavřeli by mě.

011: nepoznáš! Často s tím má problém i doktor, plíseň se dá spolehlivě poznat jedině stěrem a kultivací, takže kašli na stres a běž na veterinu, větší stres je rpak ozhodně každodenní koupel v Imaverolu, než jedna kontrola! Osmiměsíční morče je úplně v pohodě, plné života a veterina pro něj není nic k nepřežití. Můžeš ty ouška máznout Exoderil krémem (nesmí mu to par'ták olízat), pokud par'táka nemá, má nejspíš plíseň ze stresu ze samoty. Exoderil by to zničil do dvou dnů, mazat ráno a večer. Ale osobně se přimlouvám za návštěvu doktora. Zatímco svrab je v podstatě sranda, tak plíseň fakt ne a navíc je často přenosná na lidi.

011 - 6.12.2019 20:33
Dobrý den, prosím o radu,jak poznám začínající plíseň na morcatku?morčátko má černa ouska,ale nyní mu jako bělá, mám ho dva mesice. Bojím se jít na veterinu, četla jsem, že je to pro morče velký stres. (stáří morčátka je asi 8 m.) předem děkuji za radu

Ehrena - 6.12.2019 18:06
Pražáci, nemáte někdo zájem o granule Trovet Guinea Pig 1,2kg?
Koupila jsem v létě pro Bělinku, na její nepřecházející průjem toto balení
https://www.rajkrmiv.cz/krmivo-pro-morcata/trovet-guinea-pig-krmivo-prteo-morcata-2-5kg
a spotřebovali jsme jen jedno balení, dvě mi ještě zůstala. Bělinka nás bohužel 16.11. opustila a ostatní morčata mi to nechtějí baštit, ona to tedy jedla dobře, ale bohužel na průjem jí to stejně jako probiotika nezabíralo.

BB - 6.12.2019 16:59
Jsem si jistá,že morčata žádné nemoci na sebe od králíků ,,nestahují,,. Z dětství si pamatuji, že se vždy chovali dohromady, a že se to říkalo... Ale taky vím, že kolikrát králící uhynuli / kokcidioza, mor, myxomatoza... možná i něco jiného / a morčata byla naprosto o.k. A většina králičích nemocí je na jiná zvířata, včetně morčat nepřenosných.....
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky