Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

BB - dnes 11:51
Fenn- pokud normálně jí a není nijak skleslý, tak to není akutní... Ale prohlédnout bych ho nechala... To má pěkný věk !!!

Fenn - včera 20:52
Dobrý den, dnes jsem si všimla, že náš skoro 6 letý morčík nedošlapuje na pravou nožku. Pokud ho pustím, tak nechce vůbec běhat a po kleci se také pohybuje jen pokud je to nutné. Takže ho asi bolí. Při protahování či pomačkání nožky neprotestuje ani nepíská, takže to ho asi nebolí. Při prohlédnutí mi, ale příjde, že má kloub nožky maličko nateklý oproti druhé nožce. Změna v chování není a nechutenství také nemá. Možnost, že by se někde bouchl také není. Nemáte někdo zkušenost, co by to mohlo být? Mám objednat na veterinu nebo bude lepší se tam protlačit hned zítra? Děkuji za Vaše odpověďi

BB - včera 16:13
houba (vypadlo mi a ) :-) Stojí kolem 250-300,- Kč
- - - - -
řekla bych že ano, ale opravdu to musí být plíseň... Mrkni na internet.... Je to v tabletách, rozpustí se ve vodě a rozprašovačem vše stříkne... A není to toxické pro zvířata

Neeen - včera 16:10
BB:
Děkuju za radu, a je to vážně účinné?

BB - včera 16:07
neeen - pokud je to pliseň, tak chytrá houb-Ecosin. Už jsem to tu psala. Můžeš s ní postříkat uplně všechno včetně morčat.....

Neeen - včera 15:43
Ahoj, potřebovala bych poradit. Potřebuju vydezinfikovat dřevěnou venkovní morčatárnu ( jak jsem už psala) holky mají plíseň, vet. říkala, že prý jen vápnem, ale nevim co by se stalo, kdyby to časem okousaly, navíc si myslím, že by mi to tu morčatárnu prostě zničilo, neznáte někdo nějaký účinný preparát??

Mokako - včera 15:22
Moc děkuji za radu.klukum tedy poridim klec Ferplast Plaza 140(jen že jsem četla.ze kluci potřebuji svůj prostor.tak se zdálo to patro docela fajn velke😐ale nenašla jsem žádnou recenzi na tuto klec.asi ji jídlo nekupuje)

Veronika5 - včera 14:44
Mokako: Rozhodně doporučuju 140, pokud máš možnost. Z výběhu budou nadšení, a pokud, jak píšeš, by se v budoucnu nepohodli, nebudeš muset pořizovat druhou klec. Tu Ferplast Barn 120 bych nedoporučovala i z toho důvodu, že většina morčat alespoň v dospělosti po výškách moc ráda neleze, takže to patro tam bude asi zbytečné. Mohlo by být pro lehce neohrabané morče i nebezpečné.

Mokako - včera 13:18
Dobrý den, prosím o radu s pořízením klece pro dva morcaky-kluky-FERPLAST Barn 120 nebo Klec Ferplast 140. Jaký máte naroz na čištění klece Barn 120?.jakou mám klukům pořídit? Ta 140 se dá případně preparit.kdyby se kousali. Moc děkuji za radu

Veronika5 - včera 12:06
Ehrena: Tak to je smůla... Tady poslední dobou spadne opravdu hodně deště, tráva je 30 cm vysoká, zelená.... Ale věřím - míváme vlastní seno z Úval, a taky nám to letos zdaleka stačit nebude. Na Proseku holt prší nějak víc :).

Ehrena - včera 10:53
Nonyna, držím palce, taky tě chápu, protože to znám z vlastní zkušenosti, bohužel bez toho Vigantolu to bylo asi neúčinné, taky jsme vydrželi jen tři měsíce. :(
Jenže já už jsem tehdy naštěstí byla v důchodu, takže jsem měla víc času.
Dokud se holka drží, tak to prosím ještě vydrž taky, ta cena léčby je teda hrozná, vzhledem k tomu, že my jsme chodili jen na normální veterinu do Eriky v Libni, tak ceny byly daleko nižší, ale ta kvalita léčby určitě taky. Nikdy mu nekontrolovali krev ani moč, pouze zuby a rentgeny, jak na tom je. Nic víc.
Jinak ohledně těch plísní, jak to tady probíráte, už jsem sem několikrát psala, že právě plísně se projevily na mláďatech dovezených z různých chovatelských stanic, co jsme měli, a bylo mi vždy řečeno, že je to ze stresu ze změny prostředí a cesty. Vždy to byly ale jenom malé plošky, většinou kolem očí nebo uší, které jsem zavčasu namazala Clotrimazolem nebo Canestenem a během týdne až dvou se to vyléčilo a už nikdy neopakovalo. Na Merlínkovi, tehdy už ročním, jsem se přesvědčila, že stres opravdu udělá hodně, po roce pobytu u nás, kdy neměl vůbec žádné problémy (ani po příjezdu k nám v měsíci věku) přišel o kámoše a dostal nejhorší plíseň, jakou jsem kdy viděla, kterou jsme pak léčili čtyři měsíce, pak jsem to vzdala a riskla, že ji dostane i nový morčík, kterého jsme k němu pořídili, A dala jsem ho k němu
- - - - -
Odeslalo se mi to dřív, než jsem chtěla, dali jsme je prostě dohromady a plíseň byla najednou pryč, věřím tomu, že stres dělá opravdu hodně. Už se nikdy znovu neobjevila, ani ten nový morčík ji nedostal, shodou okolností byl zrovna z chovatelské stanice Austerlitz.
Rozhodně je ta plíseň daleko menší problém, ne že když si pořídíte morče s osteodystrofií nebo prorůstáním kořenů zubů, jenže to žádný chovatel ani ten kupujici dopředu nepozná.
- - - - -
Veronika 5, jenom se musím smát, a tiše závidět, že v Praze je trávy plno a tady teprve teď párkrát malounko zapršelo a suchá zahrada se začíná trošičku zelenat. Louky už nemají šanci, nejsou posekané, vodní tráva je tam vysoká , suchá žlutá. To už se do zimy určitě nezmění. Sena jsem na sušila jen čtyři pytle a víc už nezvládnu, není z čeho sekat. Takže budeme muset kupovat. A to přitom to naše seno je s bylinkami, kopřivou i bršlicí, takže krásná směs.

Nonyna - 23.8.2019 15:22
BB: ono se asi ani ted ještě úplně neví.....
ale za nás už je Vigantol 1x týdně 1 kapka, 1x za 14 dní 1 kapka se doporučuje dávat všem saténům preventivně přes zimu....joo, to kdybych věděla.

BB - 23.8.2019 14:45
Nonyna - vidíš - a za mně se dával Vigantol 1x za 14 dní.....A bylo to málo, jak je teď vidět... no dřív se to holt nevědělo :-((.

Nonyna - 23.8.2019 14:29
BB: Díky za podporu. Fakt jenom tady můžu...
S doktorkou jsme se domluvily, že budu dávat Vigantol po 5ti dnech, ne po 7, jak je doporučováno. Vypozorovala jsem totiž, že po Déčku(Vigantolu) je Roza lepší a ten pátý den se to zase zhorší, do dalšího podání Vigantolu. Tak uvidíme...je to další kapka naděje.

BB - 23.8.2019 14:22
Nonyna : Skvělá zpráva HURÁ ! Určitě nic nekonči a vydrž.
Postěžuj si mně - já tě chápu na 1000 % - zažila jsem to.
Opravdu se drží kočulenka....
- - - - -
pošli nějakou fotečku

Nonyna - 23.8.2019 13:59
Ještě vám napíšu o Roze. V úterý jsme byli na vet.
Vzali jí krev, fosfor ok, vápníku málo..minule měla vápník dobrý, ale pamatuji se, že jsem jí ho dávala asi hodinu před návštěvou vet. Ještě jí paní doktorka udělala ph moči, to má v pořádku...bála jsem se, aby se jí třeba vápník neusazoval v močovém ústrojí.
Pak kontrolovala zuby...a divila se, že je nemá přerostlé, jen stoličky bylo potřeba trochu zabrousit, že tam měla ostré hranky. Zdála se jí hezky krmená a živá....hezky krmená je 3x denně dokrmem Emeraid. Už to je od ledna dlouhé; 8 měsíců vstávám o půl hodiny dřív a o víkendu se nevyspím, protože léky na bolest dávám kvůli pracovním dům v 7 ráno a v 7 večer, ostatní léky můžu dát kdykoliv během dne. Má pořád průjem, to je tím dokrmem, takže každý týden 3x pračka s pokakanými polštářky. Nemůžu si ani nikomu postěžovat, protože na mě každý kouká jako na blázna...o tom, že léčba už mě stála přes 10.000 ani nemluvím. A vždycky když už to chci skončit, Roza pookřeje a je lepší. Ted se to asi zlepšilo zabroušením těch stoliček, protože jí jde lépe žrát, do rána na středu zmizelo opravdu dost sena.

BB - 23.8.2019 13:55
Nonyna - přimlouvám se za morčíka - nech si ho !!!!

Nonyna - 23.8.2019 13:45
BB: JJ, je to tak, je to o lidech. Doted mám před očima, jak nám dovezla kamarádka na hlídání jejich morče v bobkopodestýlce (5 cm bobků a občas nějaká hoblina):-(( Hlídání bylo domluvené od začátku prádznin na 14 dní....mám ho tam kluka doteď...kdybych ji zaurgovala,mat si pro něj přijede, tak by ho nechali třeba několik dní samotného....je mi ho líto. Bojuju s tím, že si ho necháme...kamarádka by byla ráda...ale dokud mám doma nemocnou Rozu, nemám na to kapacitu...i když on je chudáček tak čistotný, chodí čůrat do jednoho rohu....tak si říkám, že to není tolik práce navíc.
- - - - -
Veronika5: No, to asi koukali, dělá to docela hluk;-) Já těm našim to nechávám taky na zimu..

Veronika5 - 23.8.2019 12:24
Nonyna: No nůžky jsou super, ale to by pak lidi už koukali extra divně :))). Nicméně díky za tip!
A s řebříčkem úplně chápu - naši ho milují, hodně tu roste a zmizí vždycky první. Já budu mít takovou travně - bylinkovou směs, počítám že uprostřed zimy přijde k chuti!

BB - 23.8.2019 12:22
Nonyna - vždyť říkám, je to o lidech, ne o tom kolik morčat kdo má.... Někdo se postará o 80, a někdo není schopný ani o jedno....

Nonyna - 23.8.2019 12:15
Veronika5: "postupně sklízím dětské hřiště" - tvoje věta mě donutila se v tady kanclu nahlas zasmát:-)))) Doporučím elektrické nůžky, co mi tady poradila Ehrena, jsou vážně super a jde to s nima krásně.....to sklidíš dětské hřiště než mrkneš okem:-)): https://www.alza.cz/hobby/fieldmann-fzn-4102-at-d4348892.htm?kampan=adwho_hobby-a-zahrada_pla_all_hobby-a-zahrada-css_zahrada_c_9062896_1o8_BOJ103b2&gclid=CjwKCAjwnf7qBRAtEiwAseBO_BwdiHNQFZxyt02IBJ32Cxzl_7AoNzg4KDMNnXkPUhq5CFwLZSzgiRoCo0YQAvD_BwE
Dají se koupit i bez té dlouhé rukojetí..já ji stejně nepoužívám. Je to na nabíjecí baterii.
Já mám nasušenou platovou bednu kopřiv a bedýnku řebříčku. Pampelišky mají v domácím seně. ještě uvažuju o nasušení bršlice...tu zatím dávám čerstvou, je v ní hodně céčka.

Veronika5 - 23.8.2019 12:08
Tak to je síla, co se tu právě řeší...

Já jsem v sedmém chovatelském nebi - kluci jsou ve větším výběhu náramně spokojení, navíc na Proseku je úžasná kupa trávy, kterou skoro celé prázdniny vůbec neposekali, takže je vždy krásná čerstvá, a navíc si na balkoně suším v látkových pytlích "prosecké seno"! Budeu mít nejmíň pytel schne to krásně a je to to nejkrásnější seno, jaké může být - tráva, jitrocel, řebříček, jetel, pampeliška... Postupně sklízím dětské hřiště a trávník před domem, mám na to velké nůžky, lidi na mě koukaj divně :)))
Neen - držím palce a nezávidím starosti navíc...

Nonyna - 23.8.2019 11:24
Neen: "protože kdo uživí 100 morčat kvalitními granulemi za velký prachy, když ty morčata nemá pořádně kam dávat.." - to není vůbec potřeba. Já svá morčata živím kvalitním, doma vyrobeným senem z kvalitních travin a čerstvou (bohužel kupovanou) zeleninou. Granule máme jakože navíc - jako pamlsky. Myslím si, že krmit granulemi je jen úspora času a přemýšlení pro chovatele. Kdo má zahradu, naseče jim v létě trávu a zeleninu třeba vůbec nedává...
Kdybych našim dávala ještě granule, byli by už fakt tlouštíci.
- - - - -
BB - znám osobně CHS, která má přes 80 morčat...je to u nás ve městě, paní i vystavuje a spolupořádá výstavy, je do toho zapálená, je doma, nechodí do práce, tak se tomu může věnovat. Morčátko od ní bylo v naprostém pořádku....chovatelský servis na jedničku; ještě nám půjčovala na 2 měsíce samečka na krytí. Ono se to dá dělat dobře, ale je to strašné práce. Můj strop je nynějších 10 morčat v 6 klecích...děláme to s dcerou ve dvou lidech a je to dřina, aby to člověk měl v pořádku...jeden marod dokáže hoodně zaměstnat.
- - - - -
Jinak CHS ti narozdíl od množky dává alespoň jakousi "jistotu", že dostaneš plemeno, jaké si kupuješ....určitě to není na to, aby se tím někdo uživil...je to hobby.
Neen: odkud jsi...znám pár CHS, možná bych mohla pomoct s doporučením...

BB - 23.8.2019 10:28
všichni: mám několik ( většinu ) morčat z CHS a u mnoha chovatelek ( většinou holky-ženy) jsem byla i uvnitřt, protože si obvykle jezdím osobně... Můžu říct, jak píšete, že jsou CHS dobré, pěkně zařízené s kvalitním krmením, ale viděla jsem i horší prostředí - to se divím, že mně třeba vzali dál.... Myslím, že si to asi neuvědomují, že už to je moc, a že by to měly omezit.... Ale jak říkám, tak i tak... A je pravda, že někdo mně dál nepozvaly.... Jinak 80-100 ks morčat si myslím, že nemá žádná CHS, nejvíc jsem viděla tak 40-50 ( odhadem).... ale jak říkám, nebyla jsem všude...
Výkrmna a množírna - jak které.... Je to o lidech.....

Neeen - 23.8.2019 10:12
Ashara:
Já si myslela, že to je Little Goldie, nevim proč, ale něco mi říkalo, že je to ona X)
Asi se začnu mazat Canestenemci já, abych něco nechytla, přece jen..za chvilku mi začíná škola, to budu mít ještě zajímavé
- - - - -
Jinak jeden den jsem se musela o něčem poradit s Renatou Hájkovou a ta mi řekla, že chs přímo nesnáší, protože to je výkrmna stejně jako množky, něco na tom asi bude, protože kdo uživí 100 morčat kvalitními granulemi za velký prachy, když ty morčata nemá pořádně kam dávat..Teď teda nevim, kde si koupit pořádně zdravé morče..ach jo

Nonyna - 23.8.2019 10:02
Ashara: Je mi jasné, že kdo má velký chov, např o 80-100 kusech morčat, má velmi velké riziko, že se mu nemoci rozšíří v chovu a je to velký problém i s blbou plísní(jen všechny ošetřit atd.)....takže mě ani tak nerozlobila záležitost s plísní...paní to řekla na rovinu, to je ok. Ale následné jednání o PP bylo hrozné. Na jejím místě bych se zákazníkovi velice omlouvala...
Je dobře, že to sem píšeme, určitě nás čte více lidí, než přispívá do diskuze...jen at se dozvědí reálné zkušenosti lidí s CHS.

Ashara - 23.8.2019 09:55
U mně to nebyla CHS Austerlitz, ale Little Goldie. Dávala jsem to jako příklad, že i já mám zkušenost s tím, že ani to že berete morče z dlouholeté a velmi známé CHS nezaručuje, že bude vše v pořádku.
A ano, je mi jasné že se tu ted budou ozývat lidé s tím, že mají morče odtama a vždy vše dobré... takových bude asi většina, jinak by ta CHS asi neprosperovala... ale já si holt vytáhla Černého Petra, stejně jako Neeen a Nonyna s Austerlitz.

BB - 23.8.2019 09:45
Nonyna, Neeen: Austerlitz : Tak já fakt tohle tvrdit nemůžu....
Kamarádka si odtud dovezla kalifornskou samičku - je to tak dva měsíce, a žádná plíseň
( tedy zatím ). Jen ten PP ,,dolovala,, z CHS trochu déle......

Nonyna - 23.8.2019 09:26
Neen, Ashara: Mám také negativní zkušenost s CHS Austerlitz. Mám od nich samečka. Přicestoval k nám před 2 lety s několikatýdenním zpožděním, protože sama p. Světlana přiznala, že má plíseň...nejprve navrhovala, že mi spolu s morčetem pošle lék, abychom ho přeléčila. To jsem odmítla s tím, že si ho převezmu,až bude vyléčený. Plíseň se mu stejně tím stresem vrátila, takže jsme nakonec léčili stejně. Navíc jsem z paní nemohla dostat PP; slíbila, že pošle spolu s morčetem,ale neposlala, až po 3 měsících jsem ty papíry z ní dostala a ještě byla hnusná...napsala jsem jí tehdy, že se asi dotážu na klubu, jak mám postupovat, když CHS, která se pyšní titulem diamantová, mi nezaslala 3 měsíce po předání zvířete PP. Paní Světlana je drzá, jak lázeňská veverka, už bych si od ní morče nekoupila. Není mi příjemné jednat s takovým typem lidí.
- - - - -
Neen: já bych to na tvém místě už napsala na klub. Z důvodu, aby to neudělala dalším lidem...

Neeen - 23.8.2019 08:51
Ashara: přesně můj případ, já jen čekám kdy to od nich chytnu...Budu muset vydezinfikovat celou venkovní morčatárnu, veterinářka mi doporučila hašené vápno, myslíte, že je to dobrý nápad?
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky