Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Kájka - dnes 18:53
Verčo, a to se vyplatí! :-))
- - - - -
Příště nejdříve dělat drápy a pak očkovat. ,-)

Veronika5 - dnes 17:04
Ehrena: My jsme byli s Koblížkem taky u Lietavcové. Velmi se mi líbí její celkový přístup ke zvířeti, zachází s ním tak jemně a přitom pevně a je vidět, že to bere opravdu důkladně a zvažuje všechny možnosti. I nám hledala v knížce fotku, jak vypadá osteodystrofie, a že ji Koblížek nemá. určitě příště zase tam. U nás v místě bydliště jsme byli jenom naočkovat králíka a je to nebe a dudy. Příště pojedem na Hůrku i očkovat. Zdejší veterinář ho napíchal dvěma injekcemi, a pak mi položil naštvanýho králíka do náručí bříškem nahoru, že ho mám držet, než mi zkontroluje drápy. Kupodivu - nepodařilo se a škráby na předloktí jsem měla ještě za týden. Takže příště už na Hůrku s jakoukoli prkotinou. S Koblížkem nás tam poslal Zbyněk a jsem za to vděčná. A navíc jsme si odtamtud tenkrát přivezli králíčka :).
- - - - -
..než MU zkontroluje drápy, ne MI :)))!

Zbyněk - dnes 15:12
Ehrena: v neděli jsem tam byl se stejným problémem s Adélkou, měla přicpanou trubici sedimentem a kňourala, propláchla jí Dr. Sekyrová a mě přijde skvělá. Nejlepší je prý Lietavcová, ta mi kastrovala tři holky, Adélu pro změnu operovala Mináriková a taky v pohodě, je to asi jedno, hlavně nečekej dlouho: Kdyby neměli volno, přenechám ti pátek v jednu, nespěcháme:)

Ehrena - dnes 14:25
Ahoj všichni, ke komu je nejlepší se objednat Na hůrce z těch doktorů tam, nebo je to jedno?
Locinka má po necelém roce už zase jakoby problém s močovým měchýřem, popískává a přestává jíst, tehdy v létě tam měla malý kamínek, ale k tomu ještě velkou cystu, kterou jí tehdy jen vycucli při operaci, ale hlavně spoustu srůstů po předešlé operaci (kastrace ještě v CHS po špatném porodu), že mi po operaci vetka řekla, že další operace díky těm srůstům by u ní už nešla, jen rovnou uspat. Tak nevím, kde se nejlíp poradit. Jestli by to ještě nějak šlo, pokud jde tedy o kámen, což zatím nevím.

LB - dnes 12:51
Kyticka: tu drt maji nase holky rady - vzdycky to sesypu bokem a dostavaji to jako mlsku do misky a vyluxuji to vzdycky jako prvni...:)))

Zbyněk - dnes 07:33
Kytička: asi to byla slušná várka:) Na Hájích v Praze mají právě pořád seno, které vypadá, ale nechutná, už na pohled je to moc tuhé, holky jsem rozmazlil jinou kvalitkou:)

vetacka: cca 4 - max. 5 let, výjimky jsou, ale nejsou pravidlem.

Kytička - včera 17:30
Zbyněk, našim chutná. Lehnou si k tomu a dokud to nesežerou, tak se nehnou :-). Možná záleží na co zrovna natrefíš. Mně se zase nelíbí seno z Hornbachu, holky to hrozně přebírají, třetinu nechají a je tam hrozně moc té drti.

vetacka - včera 17:06
nevite někdo kolik let se dozivaji skinny morcata

Zbyněk - včera 11:51
Kytička: se Super ZOO mám zkušenost takovou, že seno nádherně voní a vypadá a je úžasně zelené. Tím ale legrace končí, protože to je tuhé, jak dráty do betonu a morčata jej naprosto odmítají. Zřejmě nějaká ostřice, když nakupuji seno, musím ho vidět.

Veronika5: týden se určitě dá překousat, loni jsem hlídal Jezzabellí smečku také denně, má jich osm, tvé tři dušičky jsou pohoda:) Ale jde o kluky, takže bych chodil k vám, ok? Pokud nebydlíš někde v horoucích peklech mimo dosah MHD:) Stodůlky, Zahraďák a podobně bych dost nerad, jako Kralupák:)

LB - včera 10:26
Kyticka: diky...:)

Veronika: klidne pohlidam, ale bohuzel by museli byt v jedne mistnosti s nasima holkama, protoze k detem klec nemuze...:(
Pres to, ze jsme ze zacatku zkouseli, jestli se neprojevi alergie, nez jsme si je poridili (Jindrich), tak se projevila tuhle zimu a docela s tim bojujeme...:( - dcera ma vyrazne zhorseny ekzem (dokonce uz i do obliceje) a kluk a ja problemy s dychanim...
Takze pres leto s otevrenyma oknama to snad zvladneme, ale na pristi zimu budeme asi muset hledat azyl...:/

Kytička - včera 08:24
My teď koupili krásné seno v Super ZOO v Berouně. Dlouhé, pevné, zelené a voňavé celý balík, ani tam nebyla ta drť, fakt pěkné.
- - - - -
Když si přijeli pro to seno od Kvídery, tak mi také říkali, že až si budu příště objednávat, tak mám říct, že je to pro morčata, že by vybrali lepší. No mne to nenapadlo, když tam mají v popisku, že je to seno mimo jiné i pro morčata. Ale teď už mají na skladě stejně asi už jen to horší, lepší došlo, když byla loni taková bída, kvůli tomu suchu.

Veronika5 - včera 08:08
Zbyňku, to by bylo super. Jde mi hlavně o léto, kdy vždycky zhruba týden táboříme, to je fakt s sebou vzít nemůžu. Jinak na chalupu jezdí s námi v pohodě, teda nevím jak králík, to jsme ještě nezkoušeli. Zkusím se pak na to léto ozvat a poptat, jak jsi na tom aktuálně s místem, jo?
Ad seno: No a neříkal teda pán, jestli ještě někde má to pěkné seno, nebo jestli už jen to ošklivé?
A kde jsi našel v Pet Centru pěkné komerční seno? Co se mě týče, kdykoli na to jejich seno koukám, je to totální hnus!

Zbyněk - včera 07:09
Veronika5: ty máš dva kluky a králíka, že? Aktuálně mám doma zoufale přemorčeno, šest holek a dva kluky, nicméně v létě klidně dvě, tři holky pohlídám s tím, že je prostě pustím dohromady s mojí smečkou. Ale pánská sestava je aktuálně nad moje možnosti. Až vykastuji mládě a vrátím dědu, pak to bude lepší.
Nicméně Pražákům a Kralupákům jsem asi schopen jednou denně zajít po dobu dovolené domů, vyčistit a nakrmit myšinec a zalít kytky:) Protože loni jsem se díky absenci hlídání nedostal na dovolenou vůbec.

Ad seno: včera jsem pánovi odvezl do Plzně zpátky seno, on prostě jenom netušil, že to, co nabízí, není schůdné pro morče, zakrslíčka a činčilu, je to prostě hrubé a nevoní. Dovezl jsem mu vzorek komerčního sena z PetCentra, tak konstatoval, že tohle je opravdu trochu jiná třída. Škoda, protože první várku měl pěknou a holky se na ní vrhly.

Veronika5 - 24.3.2019 21:57
Kytička: :)
Ehrena: Píšu si, díky :)!

Ehrena - 24.3.2019 21:53
Veronika5, já bych hlídání mohla nabídnout, ale jen po dobu, co jsem doma v Praze, tj. tak do konce dubna a pak zase až od cca poloviny listopadu. Prostě tu zimní část roku. Přes tu letní část už by byl problém s dopravou k nám na chalupu, jinak by to šo samozřejmě taky, klec bych nepotřebovala, ani ostatní věci, většinou mám všeho dost kvůli vlastním morčatům. Tady i na chalupě. Na chalupě je ještě výhoda, množství trávy, což tady v Praze je značně proměnlivé. Většinou než stihne tráva trochu narůst, už ji posekají, ale to všichni znáte.
Ad seno - naštěstí zatím mám ještě pořád vlastní zásobu a doufám, že do června vydržím, než bude zase nové. Sama nevím, jak se mi to povedlo nasušit, v tom loňském suchu, kdy od srpna už nic nerostlo. Je to taky menším počtem zvířat, přece jen jich mám už jen 6, a je to znát.

Kytička - 24.3.2019 21:39
Veronika5, škoda, že nejsi moje sousedka, hned bych se s tebou domluvila :-)
- - - - -
LB, naše holky jsou stejné, děláme to se senem také tak. Moc hezké fotky :-)
- - - - -
Se senem mám teď podobné zkušenosti jako ostatní. na podzim jsme objednali seno u Kvídery, bylo nádherné, voňavé, holkám moc chutnalo. Tak jsme asi před měsícem objednali znovu, rovnou 4 velké balíky, no a hnus velebnosti. Smradlavé, měkké jak hadr, barva šedo něco... Vyměnit jsme ho nechtěli, tak nám vrátili peníze. Ona je to teď bída se senem, bylo ho málo, to dobré se vyprodalo a zbylo to ošklivé. Takže my teď nakupujeme předražené ve zverimexech, ale docela pěkné, zelené. Asi by to chtělo na podzim nakoupit velkou zásobu, aby to vydrželo na celo zimu i jaro, než bude zase nové seno. Jenže kde to skladovat, že?
- - - - -
Jinak našim azylovým miminkům (a i ostatním) se daří moc dobře, rostou hrozně rychle, jsou jim 3 měsíce a jsou podzřele docela velké :-). Zítra sem dám také nové fotky. Ťapička je creasted, pracovně jí říkáme číňanka, jak jí to chmíří leze přes očička :-). Začínáme pracovat na nové morčatárně, tak už se na to moc těším, až to bude hotové.

Veronika5 - 24.3.2019 14:48
Ahoj všichni, napadla mě taková věc. Neměl by někdo z Prahy zájem o vzájemné pohlídání morčat, když jsme na dovolené? S tím, že zvířata bychom dovezli v jejich ubikaci, k tomu dodali podestýlku, seno, a po dovolené je zase vyzvedli, a na oplátku bychom byli ochotni udělat to samé, případně jsem schopná se dojet o zvířata postarat i k někomu domů, pokud by měl o to zájem. Dívám se tak na ceny hlídání mazlíčků, jsou teda hodně vysoké, a připadalo by mi fajn, kdyby tady něco takového fungovalo. Zvířata mám naprosto zdravá, dva kluky, takže pokud by měl někdo holky, chtělo by to je raději umístit někam trochu stranou. Co vy na to?

LB - 24.3.2019 10:28
Ahoj,
zdravim vsechny po delsi dobe...

Ad seno: hned na podzim jsme brali seno od pani, kterou tu doporucovala tusim Veronika a bylo moc pekne.
Ted v unoru jsme od ni brali druhou varku a uz je to docela bida - tak pul napul namichane pekne zelene se "slamou" - nicmene holcicky to tak nejak zerou - akorat jim toho nesmime dat do seniku moc, protoze pak tu slamu vyhazou na zem a uz ji nechteji. Takze seno doplnujeme nekolikrat denne - kdyz maji malo, tak si ho vazi a sezerou vsechno...:)))))
...takze se tesime, az trochu povyroste trava a pamprlice:)


Janeeee: my mame v zachodkach pelety a na tom hobliny - funguje to bezvadne...
- - - - -
a hodila jsem par fotek - http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=34592
holky jsou zlaticka:)

Janeeee - 23.3.2019 23:53
Ahoj, co prosím používáte do toalety pro morčáky? Zkusila jsem Trixie Fresh´n´Easy granulát podestýlka, která je super, ale je malé balení a tak by se prodražilo. Nějaké tipy na jiný materiál do wc? Díky :)

BB - 23.3.2019 20:36
skvělý nápad :-)

Veronika5 - 23.3.2019 09:24
Kuchyně pro milovníky zvířat! http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=34591
A jak se nám najednou v obýváku udělalo místo.... Honem, koupíme si ještě hrocha, když teď máme konečně trochu prostor :-D!!!

Kájka - 22.3.2019 20:36
Zbyněk: Teda! :-( To jsi koupil "zajíce v pytli" ?
A kolik toho špatného sena máš?
- - - - -
Harry: Také se přimlouvám za parťáka. :-)
Mít 2 morčátka není náročnější než mít jednoho králíka. ,-) (taková je moje zkušenost)
- - - - -
Náš první morčík také zpočátku vůbec nepil (snad týdny). Morčátkům může stačit dostatek zeleniny, kor když dostane kousek okurky, pak vodu nepotřebuje.

Zbyněk - 22.3.2019 09:06
Rekapitulace podvodníka: www.sbazar.cz/plukas23/detail/56289442-seno nekupujte, pán doveze žlutý, páchnoucí hnůj, slíbí výměnu, pak nezvedá telefony a nereaguje na SMS. Nechal jsem ho na bazaru zablokovat, snad to udělají co nejdříve.

Nonyna - 21.3.2019 14:36
Harry: přimlouvám se, pořiďte mu kamaráda. Morčátka jsou skupinová zvířátka, nemají ráda samotu. Péče o 2 morčata není nijak náročnější než o jedno. Samotně žijící morče je ve stresu... dva by určitě lépe zvládli zvyknout si na nové prostředí. Zvažte to♥

Harry - 21.3.2019 13:58
Nonyna a Zbyněk: ano je sám, zatím jí jen seno, děkuji, vše umístíme na dosah a uvidíme.
Musím se tu rozkoukat, je to už pár let, co jsem tu byla zběhlá, ale na ,,králíkach,, :-)
Přeji hezký den

Jezzabell - 21.3.2019 13:32
Ehrena, Nonyna: Nám poslední dobou zmizely místa, kam jsem mohla bezpečně pro nepočůranou trávu chodit. A tady je to v závětří a na sluníčku a psi tam nechoděj (no neuvěřitelná kombinace).
Pampeliška byla náhodou jak plácačky, tak jsem jí zrekvírovala;) No kluci do toho padli:). Ale trávu jsem už brala místy srpem! Ale jsou to zatím často "zelené drny"..Po víkendu bude doufám větší, protože od teď ti chlupáči dostali povel, že mají jaro i v klecích, když si ho nemají kde užít venku;).

Nonyna - 21.3.2019 13:25
Jezzabell: to už máte krásně velké listy, u nás pampeliška minilístečky max 4cm...každý den když jdu z práce, tak to okukuju, jestli už povyrostla tráva,ale je to bída zatím.

Zbyněk: ta tvoje zpráva byla asi pro Neen;-)

Ehrena - 21.3.2019 13:02
Jezzabell, bezva fotky, taky jsme včera měli letos poprvé, ale u nás je v tom víc ptačince než trávy a pampelišek. Výjimečně jim to vůbec nevadilo, zbaštili to všechno.

Jezzabell - 21.3.2019 12:29
První jarní tráva+pampeliška: http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=34590

Zbyněk - 21.3.2019 11:14
Nonyna: to by fakt mělo stačit. Nebo pokud jsi z Prahy, klidně vyrobím morčatárnu, ne, nejsem truhlář, ale občas musím přestat bušit do klávesnice:)

Harry: přírůstek je doma sám? Pokud má partu, tak ta ho pít naučí. Jestli je sám, tak dej pítko k misce, nebo vedle sena, morče vodu cítí.
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky