Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Kájka - dnes 21:02
Ajati: Tak nejlépe, aby nebyl v místnosti, kde jsou morčata + než k vám půjde, tak si holt vzít prášek na alergii (antihismikum), pokud je ta alergiie výrazná. Dá se to koupit volně v lékárně.
- - - - -
oprava: antihistamikum

Sheena - dnes 20:04
http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=33923

Tak myšáci byli poprvé celý den spolu ve výběhu a v pohodě. Spí zatím zvlášť.

Ajati - dnes 19:49
uj uj - hobliny German Horse jsem objevila před dvěma lety, od té doby už jiné nehledám, zatí jsem se v nich ani jednou nezklamala.

ještě prosím - partner mé dcery je zřejmě alergický na morčecí srst - nemáte něko radu, jak řešit jejich občasnou vzájemnou přítomnost u nás doma ? Samozřejmě nemyslím radikální radu, morčin se nemíním zbavit.....

Neeen - dnes 18:08
Ahoj,měla bych dotaz,chovám tři samičky dohromady a v posledním půl roce prostě příjde jedna samička ke druhé a vytrhne jí trs chlupů(dělají to jen dvě navzájem),trs potom sežere a za hodinu to udělají tak 23krát),fakt nevím co to do nich vjelo,1,protože ta jedna už je celkem oškubaná 2.není to normální.nevíte někdo co s tím?

Kájka - dnes 17:04
Zbyněk: to jim to každý večer pereš? :-)
- - - - -
No, já cestovala MHD s velkým pytlem sena, ale nebyl moc těžký. :-) Dcera se trošku styděla. ,-)
Dřív jsem cestou do práce nebo těsně po příhodu z práce pucovala ze sebe králičí chlupy a seno. teď mívám na ponožkách hobliny :-) (morčík má klec v ložnici a ráno chodím kolem něho jen v ponožkách, když mu dávám krmení)

Zbyněk - dnes 12:49
uj uj: ne, v MHD ne:) Mám s tím co dělat já a to mám dva metry:)) Bydlíš někde poblíž Prahy? On to doveze.
Jasně, napíšu:)

uj uj - dnes 12:23
Zbyňku,
děkuji :-) tak já mu zkusím napsat na ten mail :-) Do práce si to bohužel doručit nedám, protože nejezdím autem a z vlaku by mě s tím asi vyhodili :-) Už se vidím, jak vleču takovej balík hoblin po Andělu :-D Třeba bude možnost si zajet k němu, to bych si naložila auto a bylo by vystaráno. Poprosím tě ještě, až je otevřeš, dal bys mi vědět, jak vypadají? Stačí do SZ, ať nezahlcujeme diskuzi ;-) Předem moc díky!
--------------------------------------
Případně nemá někdo z chovatelů tady s hoblinami German Horse zkušenosti? Děkuji :-)

Zbyněk - dnes 11:38
uj uj: zřejmě ano:) 200 korun i s dovozem, on jezdí dvakrát týdně po Praze, tak je vezme s sebou, sedím na Pankráci. Ale vedle basy, ne uvnitř, mám fešácký kriminál:) Ještě jsem je neotvíral, ale jeví se mi podobné s Allspany. Pána jsem vygooglil, ale už nevím, kde, asi na Aukru:) Ano, 20 kg, alespoň to tam píšou:)

PavlaS: rozměry balíku jsou v předchozí zprávě:)

Ehrena - dnes 10:44
Zbyněk - děkuju. To by se nám domů vešlo.

PavlaS - dnes 10:33
uj uj: Teda to je otázek :D
Zbyněk: mě by stačila velikost těch hoblin, potřebuju spíš větší rozměr...

uj uj - dnes 10:30
Zbyňku,
ty hobliny mě zajímají :-) Z mailové adresy dedukuji, že dodavatel sídlí v Ohrobci u Prahy - je to tak? To bych měla i docela blízko :-) A jak ty hobliny vypadají? My teď máme Tierwohl, je to podobné? Nejsou prašné? A váží to tedy 20 kg? A nemají internetové stránky? A jak jsi je objevil? :-)
Tak, prozatím by tolik otázek stačilo :-) A předem díky za odpověď ;-)
- - - - -
Jo - a kolik je za dopravu?

Zbyněk - dnes 07:52
Ehrena: balík German Horse má rozměry 78 x 38 x 28 cm

Tess29121998: já jsem byl se samičkou tak tři týdny po zabřeznutí na kontrole, protože striktně odmítala samce a doktor to také nepoznal - prohmatem. Pokud jí nedělali sono, tak nemohou s jistotou říci, že není březí. Jinak samičky opravdu běžně nekrvácí, jedině že v říji příliš obtěžují parťačku, ta se ožene a škrábne jí do krve:) Pak jsem si ještě všiml, že samičky mohou občas trochu "špinit" světlou podložku tak asi do půl roku po porodu. Tedy zašel bych na veterinu s tím, že může být i březí, takže pozor na případné prohmatání, aby doktor nepoškodil plody.
- - - - -
Takže jak píšou další, vyšetření by bylo prima, pro jistotu.

Tess29121998 - dnes 06:16
Zbyněk: tenkrát když jsem s ní byla tak ríkali že těhotná není... No a tak divně skáče.. Odrazí se a jakoby vykopne zadeček a packy nahoru..
- - - - -
Zbyněk, byly to tak 1mm-2mm flíčky slabě červené

Beranek - dnes 00:09
Tess29121998 - Taky to může být následek potratu. Někdy samice (kupříkladu pokud je třeba ve velkém stresu) potratí ještě malinký plod a kromě pár kapek krve by jste na to jinak nepřišla. Ale samozřejmě to taky může být jiný problém, např. ledvinové-močové kameny, cysta, výhřez, zánět dělohy,... Každopádně se samičkou zajděte co nejdříve k veterináři. Musí jí vyšetřit odborník a nejlepší by bylo sono a třeba i rentgen.

Zbyněk - včera 21:10
Buub: blbě se to uklízí:)) V jedné bedně mám starý koberec, v druhé předložku do koupelny. Večer vyklepu seno, usuším, ráno postavím a pustím dámy:) Pod koberečky a dekami mám Happy dětské přebalovací podložky. Obvykle vydrží týden až dva. Výběh peru jednou týdně a jednou týdně holky spí ve výběhu, protože páníček buď spí venku, nebo se chce v klidu vyspat doma a ne poslouchat morčecí stížnosti o nezákonném věznění v pidikleci o blbých 120ti cm a dvou patrech:))
Výběh nepáchne ani po týdnu.

Tess29121998: jsou v podstatě dvě možnosti. 1) samička je nemocná a potřebuje kontrolu u lékaře. 2) samička je březí. Tipuji na druhou možnost. Březí samičky občas krvácejí, obvykle tak dva týdny před porodem, protože jim praskne drobná žilka ve vulvě, neboť mládež uvnitř hraje fotbal:) Jsou to občasné, drobné flíčky na světlé podložce, na hoblinách nepostřehnutelné.
V každém případě doporučuji návštěvu veteriny.

Bell Simonka - včera 20:50
podle mě se dá morče ochočit v pohodě mám tam záchod a stejnak do něho nečůrá ale už jsi začíná zvykat zatím to tam nechám ale místo čůrání jsi s tím záchodem hraje bud si ho schová do domečku a nebo v něm spí a veškeré věci mám i králíka a ten je v pohodě takže já jsem ho vycvičila zhruba cca za 1-2 měsíce šlo to hladce a morče jsi začíná zvykat jinak tato stránka má v něčem pravdu a v něčem někdy taky ne ale děkuji za informace??:!!!!!!!!:-/

Tess29121998 - včera 20:45
Buub: má to v čurání takže myslím že to bude z pochvy

Petlover - včera 20:15
Zuzana090: Teď jsem byla v Jysku a meli tam barevbé malé bavlněné koberečky za 70 Kč :) Jestli mu pravidelne vyklizite tak zapáchat nemůže. Co se tyce zachodku tak nemam moc zkusenosti

Zuzana090 - včera 19:58
Takže morčeti dávat do klece záchod nemá vůbec smysl? Vy, co používáte takové ty "koberečky", kde je kupujete? Dala bych třeba na půlku klece kobereček a na půlku pelety/hobliny. Když každý den oddelam pocurana místa, tak nemůže tak smrdět ne? Jedině strach z toho, že nám to bude v bytě moc cítit, mě momentálně odrazuje od koupě morčete :-(

PavlaS - včera 19:58
Karla: Já bych jí zkusila...

Karla - včera 19:33
Jak jsem před pár dny psala.Potkán opravdu s kluky bydlí.Na internetu jsem objevila nějaký gel,který si potkán nemůže odnést ,ale musí ho sníst na místě ...nebo myslíte,že mám vyzkoušet tu past.

Buub - včera 19:15
Tess

No, někde krvácí.

Ale morčata menstruaci NEMAJÍ.

Tess29121998 - včera 19:12
Chci se zeptat zda mají samičky taky něco jako nenstruaci.... Dnes sem si ji vytahla z klece a chtela dat na postel a kdyz jsem si ji daala dolů tak jsem si všimla že tam mám červé flíčky z ní ( jsem sj jistá že je to z ní ) ... Je s ní něco?:(

Petlover - včera 18:55
Asi to vyznelo blbe. Pravě já si výběh predstavuju, ze tam dam morče na hodinu a ven a celoročně to vystihuje :D dobře, moc díky :)
- - - - -
Buub: Na zem se misto hoblin dava vetsinou deka nebo koberečky.

PavlaS - včera 18:35
Petlover: No mě tam zmátlo to celoročně :D V tom případě směle do toho. Morčata budou nadšená.

Buub - včera 18:31
A tak já si myslím, že morčatům by se takové bydlení líbilo.

Ale já si nedovedu představit, jak se to uklízí.

Petlover - včera 18:20
Dobrý večer, venku samozřejmě ne! Myslím doma. A ano, nechci jen jedno morče. Ten výběh je taková ohrádka, která je v domě.
- - - - -
Zbyněk :Tak hloupá nejsem, abych nechala morče v zime venku v ohradce. Presne takový výběh jako mate vy myslím. Chtěla jsem s tim záchodem jen upresnit co myslim, i presto to vetsina nepochopila...

Buub - včera 17:29
Neeen

Mno, jestli mu dáš něco z toho divného zeleného, co venku přežilo od listopadu pod sněhem a ledem, tak bych se nedivila.

To, co je venku zelené, totiž NENÍ JARNÍ TRÁVA.

Když chvilku vydržíš, bude brzo nějaký jedlý ptačinec.

PavlaS - včera 17:15
Neeen:ano.

Zbyněk: No muselo by to být kryté i ze shora. Ale lasičce to bude asi jedno no...

Zbyněk - včera 17:11
Ehrena: trochu vyšší, než Allspan a mnohem užší, tedy skladné to docela je. Já balík zítra doma změřím.

Petlover: morče by nemělo být samo, tedy chce to alespoň dvě, jinak bude strádat. A pokud morče venku, tak fakt nemůže být na ledové zemi a na sněhu. Venku potřebuje zateplený kotec, parťáka pro zahřátí a a pokud nemáš chovnou stanici se čtyřiceti jedinci, uniká mi smysl takového chovu. Doma ve výběhu být může, ostatně já to tak mám, mrkni mi do alb, ale na noc je uklízím do klece a suším pročůrané deky a koberečky. Morče a záchůdek je sci fi:))
Jinek venku v otevřené ohrádce by morče v českých podmínkách i v létě přežilo tak den, dva - lasičky, kuny, potkani, sokol, jen tak namátkou.
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky