Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Kleopatra - dnes 15:17
Zbyněk - díky. To je taky nějaká podobná potvora. Žijeme v pronajatém bytě s předzahrádkou.
Za rok se stěhujeme zpět do ČR. Já to klidně vytrhám. V podstatě mi jde akorát o to, jestli můžu hodit výběh ven a dát do něj morčátka ať si to zbaští, nebo radši vytrhat, aby je to nezabilo.
- - - - -
Zbyněk - díky za tip na hubič. Použiju na podzim, ať si užijou kluci aspoň příští jaro a kus léta.

Zbyněk - dnes 15:06
Kleopatra: dle mého názoru to je toto svinstvo: https://cs.wikipedia.org/wiki/Ml%C3%A9%C4%8D_roln%C3%AD Nesmírně agresivní plevel, který ti jednak bezpečně zničí veškerou trávu - jedna rostlinka zlikviduje cokoli půl metru v průměru, což je na tvé louce docela dobře vidět. Další rok tam budeš mít už jenom tuhle roztomilou kytičku a mezi tím holou hlínu. Když to usušíš, je to skvěle použitelné, jako armovací železa do betonu, ale neznám zvíře, které by to žralo, nicméně skvěle se s tím vypíchne oko:) Chceš li mít na pozemku opět trávu, aplikuj na podzim toto: https://www.travnik-realizace.cz/produkt/bofix/ zima to vyplaví a další rok bude po plevelu. Vyzkoušeno na Vysočině a výsledek super, morčíci baští seno a žijou:))

Kleopatra - dnes 15:05
Nonyna- díky, škarda dvouletá má střapaté listy :-) na facebooku mi poradili Picris hieracioides - Hořčík jestřábníkovitý. Může být, teď zas nějak zjistit, jestli je to jedovaté.

Nonyna - dnes 14:59
Kleoparta: to bude škarda dvouletá https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0karda_dvoulet%C3%A1. To, co našla Ehrena nemá lístky na lodyze. Škarda nám roste na zahrádce, morčata ji normálně žerou.

Ehrena - dnes 14:57
Aha, tak to nevím, my máme přesně takové, jaké jsou tam popsané a nafocené.

Kleopatra - dnes 14:30
Ehrena - díky moc. Vypadá to velmi podobně, ale nebude to ono. Ty naše mají listy i v průběhu stonku. Přidala jsem další fotky.

Ehrena - dnes 13:41
Kleopatra, řekla bych, že by to mohlo být toto:
https://botany.cz/cs/leontodon-hispidus-hispidus/
Myslím, že tuhle pampelišce podobnou květinu máme také všude možně po zahradě a normálně tam morčata pasu, nevytrhávám ji, a morčata ji většinou nejedí. Asi není pro ně tak chutná jako pampeliška.

Kleopatra - dnes 12:42
Dobrý den všem, vyznáte se v kytičkách? Mohou toto morčátka? Viz mé album. Rostlinka vypadá jako pampelišky, ale má jiné listy. Nevím jestli to nechat na předzahrádce, aby to spásli, nebo raději vytrhat. Děkuji za názory.

Jezzabell - včera 14:46
Nonyna: To jsem říkala taky, pak bum a bylo vymalováno..A už jsem scháněla mimino. Dnes je Jarvisovi 1měsíc:). Dostal sušené bylinky šalvěj a pampelišku a spinká na zádech parťáka, aby zase nabral sílu a mohl řádit;).
Kytička: Bylo to rychlé, pořád mi chybí a bude chybět navždy..

Nonyna - včera 12:27
Jezzabell: Gratuluji k novému přírůstku!!! Jeee, malí pošuci, ti mi chybí, už je to dlouho, co jsme měli miminka... Opět parádní jméno♥ Tak přeji, ať je u vás v partě spokojený;-)

Kytička - 16.7.2019 12:06
Jezzabel, dlouho jsem tu nebyla a teď koukám, že emíček umřel.:-( To je mi moc líto, určitě už je mu dobře. A zároveň máte nového morčáka, to je super. Naše dvě poslední - Borůvka a Ťapička, ty když přišly, tak jsme nestíhali koukat ani očima, jak byly živé, natož je vyfotit.:-) Ty co vyváděly, měli jsme všichni záchvaty smíchu :-)

Jezzabell - 16.7.2019 10:50
Ehrena: Malé morče dovede být správný "pošuk", ale jen když ho to chytne. Tenhle je na klíček celý den!;) Je to jen dobře, jen ať si užívá radosti z pohybu. Ale vyfotit ho, aby chvilku zůstal stát, to je jak fotit starým mobilem míček na tenise:)). Geri se vždy rozplácne do papuče, nebo vedle ní, opře si hlavu, vyhodí nožku přes okraj a jen ho pozoruje.Nějak jsem si neuměla představit "živější morče":), teď už vím, jak to vypadá v praxi;).
Je to fajn změna, i když Geri se u eMíka vždycky donedavna dožadoval juniorské pozornosti, že by si hrál nebo běhal a proháněl ho. eMík byl už nemocný, takže neměl o pohyb tolik zájem. Na druhou stranu Gerimu je teprve 10měsíců a mimino ho uštve během chvíle. Musí si to holt zorganizovat;).
IjaSv: díky;)

uj uj - 16.7.2019 10:43
Lucila: CHS Permoník, jestli se nemýlím ;-)

Ehrena - 16.7.2019 10:33
Jezzabell, tak mě asi chybí postřeh, o rozetách jsem vždycky četla, že jsou živější než ostatní morčata, celý život jsem v morčecí partě měla aspoň jednu, teď momentálně mám 3, ale nikdy jsem si nevšimla nějakého rozdílu. Když byly malé, byly to tryskomyši, ale to i ostatní druhy morčat, a když vyrostly, byly úplně stejné jako ostatní morčata, nabaštit a zalehnout. Jediný Nikoušek se vymyká, měly by mu být už asi 4 roky, dle zjištěných údajů od původního majitele, ale ten je opravdu čilý, celý den běhá, a jídlu moc nedá, rozhodně to není jeho hlavní celodenní zájem, jako u ostatních.

IjaSv - 16.7.2019 09:24
Jezzabel - pěknej diblík, rozetky jsou tryskomyšky. Tak ať jim to spolu pěkně šlape.

Jezzabell - 15.7.2019 18:35
Je to téměř 14dnů, co po rychlé diagnoze musel odejít Marsellus Wallace, náš eMíček..Budiž mu za DM lépe..A aby Geri nezůstal sám v 10měsících, pořídili jsme parťáka, JARVISE;).
Včera dorazil a hoši už popcornují po aréně i po výběhu a vůbec všude, kde se dá. Ovšem vážení, nikdo mi neřekl dopředu, jak je skoro nemožné nafotit rozetku:))!
http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=34658

Lucila - 15.7.2019 13:19
Ahoj,nevíte,kde bych koupila morčátko šimlíka?Děkuji...

Jezzabell - 15.7.2019 13:18
Zbyněk: Zrovna si říkám, jak je u morčete těžké a namáhavé, aby se dožilo v přiměřeném zdraví vysokého věku! Když mám pocit, že jim dávám co mají mít, pohyb, kvalitní zeleninu, trávu, supr seno co se dá sehnat, granule apod., vždycky měkdo "lehne" nebo co hůř, je zle..
Ne vždy to jde bohužel zachránit.
Takže víc takových, co zachraňují a nemuseli by;).

Zbyněk - 15.7.2019 07:24
Reny: pamatuji se na jeho svrab, dal ti zabrat, ale odměnou bylo vymazlené morčátko, které se dožilo krásného věku, co já bych dal za osm let, poslední dobou mi to odchází dost brzy. Albíček měl krásný život a ke koenci se netrápil, co víc si přát...

JInak samě povzbudivé zprácy: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/sucho-zemedelstvi-seno-pocasi.A190711_162946_domaci_knn

Kájka - 14.7.2019 14:33
Reny: Posílám pohlazení za Duhový most!
Albíček byl úžasný. Znám jeho příběh (jeden opravdu vyloženě zachráněný). DÍKY Tobě měl pěkný a dlouhý život.

Neeen - 14.7.2019 14:25
Ahoj všichni, neznáte prosím vás někdo chs, z které bych si mohla pořídit krémovo-bílou samičku? Díky

Reny - 14.7.2019 01:30
Ylada - 11.7.2019 20:39
Máte někdo zkušenosti s rakytníkovým olejem a jeho případným využitím na mozolky morčecích paciček? Nejedná se zatím o otlačky, ale raději si to chci pohlídat.

Ehrena - 11.7.2019 20:39
My máme kolem zahrady živý plot ze smrků, cca 2,5m vysokých, během loňského léta uschnul jeden, teď už opadávají a reznou další 3. Myslím, že za chvíli budeme mít po plotu.
A to za ta léta doteď neuschl ani jeden. Až teď.

Jezzabell - 11.7.2019 19:07
Ehrena: minulý týden jsem někde četla, že už i u nás schnou celé lesy na stojáka, protože ani borovice nedosáhnou na podzemní vodu. Žádná tam není..
A jak uschnou stromy, oteplí se ještě víc.
Máme teda neuvěřitelnoou kliku, že mám trochu trávy od jednoho potůčku, kde voda zatím je. Ale není to žádná sláva, moc jí není.

Ehrena - 11.7.2019 18:49
Tady už není ani u potoka.
Všechno uschlé na troud.
V lese odolává jen borůvčí, tráva žádná. Tady kolem jsou lesy čistě smrkové, moc trávy tam nebývá, ale teď není nic.

Nonyna - 11.7.2019 14:49
Ehrena: Jste na horách? Nejde zajít aspoň pro trávu do lesa?
U nás to je taky bída. Nějaké zbytky trávy ještě máme, ale musím denně přesouvat všech 6 výběhů. Je to jen díky tomu, že zaléváme, ale nejde to jinak, než půl zahrádky ráno, půl večer a bylo by potřeba delší dobu...ale vody ve studni moc není:-(
Jinak mi přítel ještě vozí trávu od nich ze statku, když tam jede, tam mají u potoka ještě trávy dost a pěkné.

Ehrena - 10.7.2019 22:02
No my ani zalévat nemůžeme, protože máme málo vody, šetříme, jak se dá, abychom nějak vystačili na vaření a na mytí. A to tady vždycky pršelo nejvíc z celých Čech.

IjaSv - 10.7.2019 21:34
Ehrena - no ono i u nás na chatě na kraji Brd neprší, vždy vidíme na druhém kopci slejvák a u nás nic. Zkrátka srážkový stín. I když teď je těch stínů nějak moc... . Povedlo se letos sklidit nádherné seno, téměř z celé zahrady ( na podzim se rozvezl kompost dosévalo se atd.), no ale pak zbyla tráva jen na místech, kde se na jaře sekala na krátko sekačkou, protože pokosené plochy po seně vyschly. Takže nyní máme poslední zbytky této trávy pod stromy, ale i tam je zvadlá. Loni o prázdninách táta zaléval kousek trávníku 1x2m na dvě ohrádky, aby si alespoň kousli.

Ehrena - 10.7.2019 20:14
IjaSv, taky jsem cca před 20 dny přišla o samičku, bylo jí teprve 6 a čtvrt roku, já říkám teprve, ale její rodná chovatelka říkala, že je to krásný věk, na to, že měla za život 6 vrhů. No nevím, já pořád srovnávám s našimi nejstaršími, tj. skoro 8 let. Tedy kolik se u nás dožili nejvíc.
Prozraď mi, kde máte trávu? Tady u nás v širokém dalekém okolí není už vůbec nic, než suché seno na stojato. Nejen na zahradách, které jsou většinou posekané nakrátko, ale na loukách, a to i na těch, které jindy byly bažinaté, tedy před lety. Je to tu opravdu zoufalé, morčata si zvykla na trávu a chtějí ji, se zeleninou mi stávkují, a tady opravdu nikde nic. Jen žlutá suchá přerostlá tráva a vypálené trávníky od sluníčka. 6 neděl už tu ani nekáplo. Takový stav v polovině července jsem tu ještě nezažila.
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky