Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Kanikuli - dnes 10:10
Děkuji všem, za rady a odpovědi. Příjemný den všem i morčíkům :o))

Ehrena - dnes 08:00
Lístek, ta, co vrká a prohání.

Zbyněk - dnes 07:21
Kanikuli: to je normální začátek soužití morčecího páru, sameček musí nejdřív pochopit, že samička mu možná bude po vůli jednou za dva týdny v říji. Časem se to naučí a přestane jí obtěžovat. Samičce to evidentně nevadí, protože kdyby jí samec vadil, lítaly by z něj chlupy po celém bytě:)) Měl jsem drsnější samičku, která způsobila hluboké komplexy méněcennosti dvěma mladším a kupodivu i zkušeným samcům, pak jí přesvědčil až šestiletý :)

Lístek: ale no tak, trocha logického myšlení by neškodila:)

Jezzabell - včera 20:35
Bart: To jsou troubové v lékarně! Tak ti měli dát Fungicidin, ten je bez předpisu! Nebo si o to řekni na veterině, objednají ti to. Já právě nikdy nevim, který z nich je na předpis a který není. Tak se zeptej na to druhý, Fungicidin. Stál mě kolem osmdesáti korun..Jedno z toho mi prodali bez problému v lékarně a levně. Je to bezproblémové na tlamu a zařívání morčete. Zelenobílá krabička.
Zeptám se ti zítra ráno Valeše, co z toho se kupuje bez receptu pro jistotu! A písnu.

Bart - včera 19:16
Ehrena - to je mi moc líto, že zase nějaké morčátko prohrálo boj s nemocí (Rozinka). Člověk neví, kolem koho lítat dřív. Co se týká Tygříka, tak mě jedině napadá, že je ve věku, kdy se právě u morčat začnou projevovat různé vady. Jak jsem psala o Báře, taky před tím nic a najednou ten pant a zuby. A věk by taky odpovídal. Ty zuby jsou prevít, vždyť našemu Samuelovi a Nicovi se oběma na 2 a půl letech začaly ty přední zuby stáčet do "vrtule" a pak jim kvůli tomu jeden právě vypadl. Každému jindy, ale ve stejném věku. A to nejsou bráchové. Jak jsem tu psala, tvrdili mi, že je to z napáječky, ale podle mě je tohle prostě krizový věk na různé anomálie. (mimochodem teď je ten zbylý zub rovný - u obou). Tak se klidně Tygříkovi mohly ty zadní zuby začít taky najednou stáčet.... Jinak si to teda fakt neumím vysvětlit, když před tím byl v pořádku.

Jezzabell - tak mi ten Fucidin v lékárně neprodali, že je to jen na recept. Tak si hold musíme vystačit s tou Betadinou. Stroupek jde strhnout docela dobře, úplná prkotina proti strupu pod krkem!!! Tak snad to drží i ta ATB a nějak se to víc nerozjede a do pondělí už zo musíme vydržet. Rozdrcený Celaskon v inzulínce naštěstí oba myšáci milují, ten vymlasknou jako nic. Dávám ho radši i Samuelovi, snad to od Nica nechytí.

Lístek - včera 18:02
Když jedna samička vrká na druhou a prohání jí po kleci..která má říji?Děkuji..

Zbyněk - včera 10:32
Ehrena: na Fejsbuku mrkni na https://www.facebook.com/miroslava.zelenkova?__tn__=CH-R&eid=ARAP6TaOB9mLmmoa3NhVrVWhGDRXn2SGkJrKB8BctH0OQK6spIDAq4k7oYt-X12TOjFfhl2KeTplE4nP&hc_ref=ARTED1Cf5dM6sDCRTbD-V9teREttfw15B_ioI2rwXXCQEhuFLsPPG81PkJAqaQOrRgw&fref=nf&__xts__[0]=68.ARDD4fLO_TLK9vCyvK8f0SLyHJfI8sdSo9S9zY2yL-2E97rPVm1U0vqsx3VAQqrgdobG4ngLDsnRDTOkVpSGyYbWoNpB4GRym9Oy_hnQLNbFmVQ9jbHdZ8ie36zznTLrb2qRImOPaQZ6D8C9ftipTG6-UT4rebkW2gY-wJ87z_0XKmyAQrrgh6_JdBCrQSxt1ovNdK43Z99CtSocxLqXck4tC7iVZBrMSz-UWqAwZWblDDgYy9Pkx3SacTopExRCEghsZ_C5mupe9xcslEU-WsWLaKhxI9uhkSntekjR4220HSGmrOA

A pak na https://www.facebook.com/groups/390442654368961/

Moc držíme palce s celou smečkou!

Ehrena - včera 09:57
Jezzabell, díky, já už taky včera hledala, ale rozetky holky téměř nejsou, natož podobné Rozince.
Našla jsem v inzerátech asi dvě, ale podobné vůbec ne, a obě na Moravě, na to bych rodinu neukecala, jet pro ni až tak daleko. A CHS, které rozetky vedou, nemají nic nebo jen kluky. Festa Forte, odkud je Xandro, už zrušila chov a skončila. Ach jo!
No zatím ho zkusím venku ve výběhu dát k našim dvěma holkám, ale nevidím to moc růžově. A hlavně neřeší to, s kým bude doma v kotci. On je hrozný plašan a někoho hodného jako Rozinka k sobě potřebuje.

Jezzabell - včera 00:04
Ehrena: Zrovna sem lezu, jestli by nebylo dobré pořídit Xandrovi podobnou parťačku;). Budu hledat taky, pokud by se mi podařilo, hned ti dám vědět!!!
Je to stejně obdivuhodný, jak se Tygřík snaží! Nevzdává to a je to statečný bojovník;)! Pohlaď ho za mě! A panička zasluhuje medaili hnedle v závěsu, ono to není jednoduché a stojí to hodně sil naladit se na maroda a být mu 24/7 k dispozici! Jsi vlastně takový "morčecí asistent";).

Ehrena - 4.8.2020 23:23
Bart, s Tygříkem jsme byli minulý týden na tom broušení, zbrousili mu znovu ty přední zuby a stoličky celkově srovnali, jak je měl uštípané, a na jedné straně tam, kde má mít ten špatný pant, znovu tvrdili, že vypadá jako po úrazu, tam mu dolní tři stoličky vzadu rostou prý ven do tváře, tak mu je obrousili, co nejvíc to šlo, protože ho tam zraňují do tváře. Nevědí, jestli je to špatným kousáním kvůli tomu zraněnému pantu nebo mu tak rostou nějakou genetickou vadou. Ten pant prý ale geneticky vadný není, jsou si jistí úrazem, ale nikdo neví, kdy ho měl mít a jestli se to nějak zlepší. Sama jsem si doma zvenku sahala na obě dvě strany té hlavy jeho a je znát na té špatné straně na tom pantu bouli. Já mám teda obavy, že se to moc nezlepší. To pak nevím, jak to s ním bude. Nevím, kdo o něj bude u nich pečovat tak jako já. Je mi ho už předem líto. Ale snažím se doufat, že to bude snad lepší.
Jinak on je úžasný. Kaši baští úplně přepychově, rychle a hodně velké dávky, kéž by takhle jedlo každé nemocné morče. Já teda takové nikdy neměla. Atb.pořád bere, ale žádné problémy po nich nemá, ani nechutenství. Venku se taky o trávu snaží, ale tam mu to zatím jde pořád stejně špatně, od země neukousne, a natrhaná mu leze hrozně pomalu do pusy. Takže často ztratí nervy a nechá toho jídla. Zatím bez kaše prostě být nemůže. Dnes si teda dal i strouhanou mrkev, což mi taky nikdo z marodů nikdy nechtěl. Strouhané prostě nebrali jako jídlo, on jo. Je to prostě frajer. Kéž by se uzdravil.
Ten spodní vylomený zub už mu dorůstá. Ne tak našemu Nikimu, tomu už fakt nedoroste, tak se bojím, kdy začne mít nějaké problémy se stoličkami on. Zatím je to snad dobré, ale i on jí hůř, než dříve, hlavně tedy doma, kdy je v boxu sám, venku ve výběhu s holkami jí líp. Asi by potřeboval společnost i doma, nejen venku.
Ale co je nejhorší, včera jsme přišli po opakovaných problémech s močovými kameny o naši Rozinku.
http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=34310
Kdybyste někdo věděli o nějaké hodně podobné rozetce s bílým čumáčkem, jako měla ona, dejte mi vědět. Nemusí to být zrovna mládě, Rozinku jsme taky měli až od roka. Strašně nám i jejímu parťákovi Xandrovi chybí. :((

Jezzabell - 4.8.2020 23:02
Bart: nakažlivé to pro lidi není.Doktor to vždycky strhne, mně to příjde drsný, vzala jsem vždycky kosmetick tampon, namočila kus do roztoku betadinky a opatrně to odmočila, pomalu krouživými pohyby. Jak to pak budeš mazat+čistit, půjde to už líp dolů. To první jde nejblběji..
Holt se mu trochu podlomila imunita no. Koukni mu ještě na packy zespod, jestli nemá otlaky (dost často to bývá při tom). Na to Canesten (taky koupíš v lékárně)- hlavně nemazej framikoinem! Je pro ně jedovatej a Houmík se mi kdysi přiotrávil, protože ty packy oblizoval.
Zánět pysku je o trpělivosti a důslednosti v mazání a čištění. Protože ono to už vypadá skoro vyléčený a pak se to vrátí se vší parádou. A jak říkám, pro chudáka morče fakt bolestivý.
Ohrnula jsem ten pysk a zevnitř přečistila lehce uchošťouchem namočeným v tom slabém roztoku betadinky. Tím to jde dobře a nekousne tě;).
Hlavně jukni na ty packy!
- - - - -
Kanikuli: Jak píše Ehrena, zkušenosti nemám, mám osm kluků, samí koulaři, nikdo kastrovaný..

Ehrena - 4.8.2020 22:41
Kanikuli, to nebylo nutné, jen asi nikdo z přítomných neví, nemá zkušenosti. Každý tady zrovna nemá vykastrovaného samce se samičkou. Já zrovna mám, ale náš tak divoký, jak píšeš, není. Je to takový hodný ťulda. Asi záleží na množství zbylého testosteronu, které bývá u samců různé. Náš se tedy od začátku, co samičku k sobě dostal, chová k ní jako gentleman, i když o nějaký lepší kousek bašty se s ní taky tahá. To jdou city stranou, jak jde o žvanec. :)

Bart - 4.8.2020 19:49
Jezzabell - díky. Já to tušila, že zas něco, když má doktorka dovolenou. Absces už je snad zahojený, nic se tam zatím netvoří. Ale už bere 8 týden antibiotika (teď právě už jen preventivně přes tu dovolenou) - tak si právě říkám, jestli to nemůže mít z toho. Přece jen už to jí dost dlouho a to je jedl ještě týden před tím, než se mu ten absces udělal, protože už tam bylo nějaké podezření (tak že vlastně 9 týdnů)!!!!! A teď z toho má určitě zas ten zánět pysku.... Tak že hned nasadím VIT C a zkusím koupit ten Fucidin. Ovšem jak mu to budu mazat, to teda nevím. Od toho čištění krku nás teď pořád kouše!!!! Doufám, že to není nakažlivý!!!! No v pondělí už jsme objednaný na zuby, tak to zas nebude doktorka věřit, s čím navíc zas jdeme!!!! Díky moc za rady.
- - - - -
jo, a ten strup mám teda strhávat? Nebo jen mazat?

Kanikuli - 4.8.2020 18:01
Dobry den. Omlouvam se, k mému dotazu jsem zapomněla napsat prosím a ze předem děkuji za odpovědi. Prave ja mam zkušenost více se soužitím dvou samic.

Jezzabell - 4.8.2020 14:07
Bart: Zánět pysku prosím. Fucidin v lékárně a potírat, před tím očistit betadinkovým roztokem. Trvá to tak tři týdny, než se to vyhojí. Taky zvýšit příjem céčka. Souvisí to s imunitou.
https://www.radaveterinare.cz/drobni-savci/clanky/zapal-pysku-nedostatek-vitaminu-c-u-morcat-108
- - - - -
U Houmíka jsme to měli často, pak to měl Jimmík, tam to bylo od začátku u chudáka strašně zanedbané, ono je to pro ně hodně bolestivé! A může to mít doživotní následky, že má pak zdeformované koutky tlamičky. To mu právě zůstalo po vyhojení..
Jo a pozor! Dobře to čisti a mazej I ZEVNITŘ, když ten pysk pozoruješ z vnitřní!! strany tlamy. Aby to nebujelo zevnitř.
- - - - -
Jsem si říkala, že to tady někde i bylo;).. Sjeď si níž v článku, jsou tam fotky, kam až to může zajít a jak to zhruba vypadá..
https://www.kralici.cz/morcata/pages.asp?f=jidelnicek

Bart - 4.8.2020 12:15
Neví někdo, co to zas máme? Pod čumákem v tom pysku se Nicovi udělal stoupek. Nejřív to vypadalo, jako něco vraženýho, ale naředěnou Betadinou to jde odmočit a strhnout. Je tam pak po tom stroupku dolík, ale během dne se tam zas ten tmavý stroupek udělá...

Ehrena - jaik to vypadá s Tygříkem?

Kanikuli - 3.8.2020 20:56
Dobry vecer. Chtěla jsem se zeptat. Mam kastrovaneho samce morcete vek dva roky a pořídili jsme mu samičku. Pomalu jsme je seznamovali, neutrální půda byla zajištěna. Jsou na sebe hodni. Jsou spolu uz v jedné kleci paty den. Samec ji ale nenechá chvíli na pokoji. Furt rumbuje, necvakaji ani neskripou ani jeden zuby, ale samička by si chtěla dat seno a on furt vrka a vse si přivlastňuje mi přijde. Jen se samička hne a on je hned v pozoru a začne rumbovat a odstrkovat ji zadeckem. Myslíte ze se to srovná a samecek ji nechá v klidu, aniž by při každém jejím pohybu musel hned byt u ni a vrkat?

Zbyněk - 28.7.2020 10:47
Aida20: on 4lov2k m8 sklony ty prcky cpát, jak husy, protože mu přijdou maličcí, ale není to dobře:) Tedy seno a rozumná míra zeleniny - pro mimino tak 60g ráno a 60g večer, později stačí 40g na morče.
Já dávám vždycky rajče, řapíkatý celer, fenkl, žlutou papriku, maličko okurky, římský, nebo little gem salát, kopr a občas červenou řepu. Když jsem doma, ráno dostanou kousek jablka, po návratu z práce každé morče list římského, nebo little gem salátu a pak trochu granulek, morčata milují rituály:)
On se to prcek naučí.
- - - - -
Jo a zapoměl jsem na denní mrkev, trochu, ale dávám :)

Aida20 - 27.7.2020 20:15
Já bych jí granule a vločky klidně dopřála (je to dvouměsíční morčátko), kdyby pak neodmítala to další. Nicméně, vytrvala jsem v záměru a zaznamenala malý úbytek jablek a mrkve (ale salát je stále nejvíc - patrně byla krmena trávou). Seno konzumuje bez problémů, průběžně, celý den. K návštěvě veteriny zatím důvod nevidím. Jeví se, jako zcela zdravé morčátko. Jen trochu rezervované. Je u nás teprve týden. Uvidíme.

Zbyněk - 27.7.2020 08:36
Aida20: nevím jak je staré, ale záleží, z jakých poměrů pochází. Také jsem měl samičku z nejmenované CHS v Radotíně, která odmítala cokoli, kromě páchnoucí směsí zrní a chemikálií, kterou dostala na cestu. Takže jsem jí měsíc trpěliěv učil správně jíst a dával Degan a Ranital, plus Tympanol, protože se nafukovala.
Žádné vločky, granulí jenom trošku, jako dezert, žádné natě - zavápňují ledviny a močák. Nať z mrkve tak jednou týdně a trochu, petrželovou vůbec. Kontrola zubů na veterině a kontrola bříška, jestli není nafouklé.
Základem potravy morčete je seno a pak tráva, nebo zelenina. Je tady skvěle sepsaný jídelníček. Pokud je morčátko zdravé, tak krmit všechny společně, ono se bude inspirovat

Aida20 - 26.7.2020 19:19
Dobrý den. Nově pořízené morčátko odmítá ovoce a zeleninu (zatím jsem se s tím nesetkala...ti druzí se po tom mohou utlouci). Zdá se, že preferuje suchou stravu (granule, ovesné vločky...). Výběr jsem poskytla - jablko, řepa, okurka, mrkev, paprika...aj. Vše vyhazuji netknuté. Z čerstvého konzumuje jen natě od kořenové zeleniny a saláty. Přísun čerstvé trávy bohužel nejsem sto zajistit (bydlíme na sídlišti). Zkoušela jsem tedy vysadit granule, aby ochutnal něco čerstvého, ale neujalo se. Nejsem si jistá, zda každodenní konzumace natí a salátů poválených v Albertu, je to pravé ořechové. Má-li někdo trik, jak naučit malé morče zdravě jíst, budu ráda. :-)

Zbyněk - 26.7.2020 16:07
Morciny: jak správně píše ehrena, špunty do uší a vydržet:) Mají luxusní prostor, to se poddá!

Ehrena - 26.7.2020 10:21
Morciny, u kluků je cokoliv nad dvojici konfliktní počet, ale u holek by to nemělo vadit. Já jsem taky měla problémy se zařazením nových samiček, i když u nás šlo už o starší jedince, kolem tří čtyř let. Ale opravdu to chce vydržet. Což jsem nezvládala ani já, několikrát jsem to předčasně vzdala a pak zkoušela znovu, a tím jsem celé zvykání jen protáhla. Chovatelka mi radila raději odejít a nechat je několik dní bez dohledu, samozřejmě s doplňováním jídla a pití a čištěním ubikace, ale víc se jich nevšímat, ale to jsem právě nedokázala, takže to jejich sbližování trvalo daleko déle. Ale zvykly si a teď už je pohoda. Takže myslím, že u vás by to taky mělo proběhnout podobně. I když jsou některé samičky potvory, taky jsme jednu takovou měli, nesnesla se s nikým, jen se svojí mámou. Svoje sestry terorizovala, natož pak cizí samice. Ta by do kolektivu byla vyloženě nevhodná. Ale myslím, že to jsou spíše výjimky.

Jezzabell, u holek je to jiné než u kluků , tam takové hororové rvačky většinou nehrozí. Ani jejich následky tím pádem ne.

Morciny - 26.7.2020 08:53
Zbyněk: jak jsem psala, domečků mají 5. Já teda zkusím ještě vydržet. Řešení přidat čtvrtou samičku se mi teda moc nezamlouvá:-) představa, že se bude prát další...:-) Nebo myslíš, že tři samičky je konfliktní počet?

Zbyněk - 26.7.2020 08:48
Morciny: tak to je klec, jako kus hospodářského zvířete:) Možná bych doplnil početní stav o jednu samičku, třeba nedělá dobře trojice, ale čtyřka to srovná. Ale samičky se obvykle prostě podřídí té jedné a bude klid. Možná si zkus půjčit starší a ideálně dominantní samičku, které je srovná všechny. Do sporů jim nezasahu, pokud neteče krev, já doufám, že si to vyřeší a bude klid. Má každá domeček?

Morciny - 26.7.2020 08:18
Zbyněk: kotec má 200x60. Zatím jsem je právě neoddělovala, protože díky velikosti kotce se každá má možnost najíst atd, nikdo nějak výrazně netrpí. Ale z toho je třetí přidaná samička chce připojit k těm dvěma a to začne "tanec". Stoupnou si proti sobe, hlavy obě nahoru, nervozita...po chvilce úprk jedné nebo druhé, cvakání zubama a třes. Nebo v opačném případě , když samička (obvykle ta třetí) nezačne utíkat, tak přichází ten souboj - vypadá to děsivě, ale zatím bez zranění. No a nebo, jak už jsem psala, zažene ta třetí samička obvykle holky, když si vlezou k ní do domečku, nebo když si tam čuchnou atd. Mají tam 5 kartonových domečku vyrobených tak, aby se dalo proběhnout ven, mají dva otvory. Seno mají na čtyřech místech, trávu také rozděluji na více míst. Přesto občas se snaží třetí samička přidat k holkám a jíst z jedné společné kupky, někdy i společně jí, a někdy začne divočina ... Já bych fakt moc chtěla, aby byly společně, tak se snažím vydržet, uklidňuju je, když začnou... Je mi jasné, že jsou to zvířata a musí si to sami mezi sebou vyjasnit... Ale už mi to nedalo musela jsem se tady zeptat na zkušenosti. Jestli tomu mám dát ještě čas, případně, co můžu ještě zkusit, nebo nečekat, až se dorvou pořádně a oddělit je...

Zbyněk - 26.7.2020 06:09
Morciny: jak velikou máš klcec? Co je v kleci za schovávačky? Když je pustíš ven, také se rvou? Holky si obvykle vyjasní pozice a situace se zklidní, zatím bych nepanikařil. Natržená ouška jsou normální:)

Jezzabell - 25.7.2020 23:53
kája766: Podle mě to sameček děla z nudy a nebo chtěl ven. Byl tam sám. Dvě morčata mi mříže nikdy nekousala. Mám osm kluků, tři dvojice a dva zvlášť od rozhádání se. A nikdy mi nekousali mříže. Mám arény ze dřeva a mříže. Jediný Vočko, když vidí běhat kolem klece jiné kluky, tak začne lomcovat (když byl spokojený s parťákem, nedělal nic), protože chce za nima. Ale za chvíli toho nechá.
- - - - -
Morciny: Bohužel tu jednu budeš muset hned oddělit jinam, jinak příjdou k úrazu! Nesmějí zůstat spolu, když se servou. Pak je šmitec na celý život. Doporučuji pořídit druhou klec, dát jí vedle té se dvěma, aby kontakt měly, mohly vykecávat (možná na sebe ze začátku budou cvakat i přes mříže, ale to si postupně sedne). Aby ta jedna nepřišla o sociální kontakty.
Mně takhle vystartoval 3týdenní Bondík po dvouletém Lancíkovi a hned po něm šel, že ho pokousal. Měl kliku, že je Lancík takovej kliďas a ten chudák jen zíral, co si to ten nekňuba dovolil.

Morciny - 25.7.2020 22:35
Zdravím všechny, jdu si zase pro radu:-) Moc jsem chtěla skupinku morčat, tak jsem si po prvotním nadšení, kdy se dvě samičky z různých vrhů ihned skamarádily, pořídila třetí stejně starou samičku. Máme tedy 3 cca 6 týdenní holky. Bohužel třetí samička se už nezačlenila tak snadno. Po chvilce seznamování v novém společném kotci se začaly nová samička a jedna z původní dvojice prát. Vypadalo to docela drsně, byly jeden chumel, chlupy lítaly, ale krev netekla. Aktuálně jsou společně 3 den a proběhlo už několik podobných šarvátek. Holky na sebe cvakaji zubama, nahání se (zpravidla "třetí" samička je ta, která je pronásledovaná, ale občas i ona je ten útočník). Je mi jasné, že si holky musí vyjasnit role, ale u mimin jsem až takové bitky nečekala. Někdy vypadají, že se chtějí zabít, ale z toho jsou chvilku klidu, kdy třeba všechny společně jí. Snažím se jim do toho nezasahovat, mají 5 průchozích domečku, více stanovišť s jídlem, kotec mají dlouhý 2 metry. Přesto samička, která byla přidaná 3. v pořadí tráví většinu času schovaná v jednom z domečků v rohu výběhu, jakmile se snaží připojit k holkám, samička ji zažene... Ona zase občas cvakne po holkách, když se nachomítnou u "jejího" domečku. Mám jim ještě dát čas, ať se srovnají nebo nečekat, až poteče krev a oddělit je? Případně máte nějaký tip, jak jim pomoci k harmonickému soužití?

Bart - 25.7.2020 19:48
kája766 - podívej se tady nahoře do záložky bydlení. V tabulce si můžeš prohlížet různé nápady, jak můžou morčátka bydlet. A rozhodně to nejsou jen klece. Plno z nás má ubikace z různých skříní a plexiskla, nebo s otevíracími dvířky, aby mohli rovnou do výběhu ap. Nápadů pro inspiraci je plno.
- - - - -
Jo stejně tak je to s podestýlkou. Někdo má pořád hobliny, jiný peletky nebo asan. Ale už je nás dost, kdo přešel na koberečky, jednorázové pleny, koupelnové podložky ap. Dnes si můžeš vybrat z plno možností, co ti bude vyhovovat nejlépe.
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky