Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Veronika5 - dnes 09:40
Tygrinka: Ty máš od Reny novou dvojku kluků, jo? Foto prosííím.... :). Jinak dík za všechny rady ohledně soužití dvou samečků, vypadá to, že to bude dobrý. Dostali nový velký výběh, a co v něm dělají, je k popukání :).

Rozinka43 - dnes 08:04
Tygrinka- V malé kleci opravdu nebyly:) mají klec 120. :)

Dame - včera 22:10
Neeen - projdi si zdejsi archiv a precti si svoje prispevky (zejmena mnozstvi trivialnich dotazu) a pak se muzeme bavit o zkusenostech z chovu morcat...

Reny - včera 22:09
Tygrinka - u mě v azylu je to na denním pořádku :-) však víš :-)
- - - - -
Azyl morčat u Reny... praha 4 ... kdyby měl někdo zájem :-) http://www.morcataureny.stranky1.cz/nova-stranka-154269/
- - - - -
judistka12 - Brit ... také se dají :-) ale jako základní mám Cavia Complete .. a Brit dávám občas také, i jiné kvalitní granule, tak jak mám na mých stránkách v odkaze http://www.morcataureny.stranky1.cz/nova-stranka-221015/
- - - - -
zuzka.h - lidi chleba přežijí :-D ale nejsou morče :-D
A ad zpívání, trilkování... je to z důvodu nějakého stresu, jakéhokoliv... nepohoda ve skupině, nemoc nejen daného morčete, ale i kolegy ze skupiny... u holek cysty atd atd... v odkaze skoro dole to mám dost dobře vysvětlené... "Morčecí zpěv" http://www.morcataureny.stranky1.cz/nova-stranka-158703/

judistka12 - včera 21:37
Jsou granule od značky Brit kvalitní?

Tygrinka - včera 21:36
zuzka.h: Tak jsi mi připomněla - Chleba je životu nebezpečný a zákeřný. Každý, kdo jej někdy jedl, nakonec umřel, takže bacha na to :o)

Sheena - včera 21:28
Reny:
To je šílené, fakt :-(. Proto se vždycky děsím inzerátů, kde chtějí rodiče koupit morčátko dětem k vánocům. O vánocích jsou všichni doma, děti prázdniny, dospělí dovolená, ale pak začne realita, práce, škola a zvířátko překáží. Kéž by si všichni nejprve zjistili co to zvíře obnáší, co potřebuje a jestli jsou ochotni mu věnovat čas a péči. A když už, tak ať je nevyhazují ven... Jenže bohužel pro dost lidí je morče prostě jen myš :-(((((.

A omlouvám se všem dobrým lidem, kteří to se zvířátky myslí vážně, těm to určené není :-)

Tygrinka - včera 21:25
Jolana3: Pokud to můžeš tahat spolu s kůží, tak to může být i nějaká bradavička nebo mírně ucpaná mazová žlázka. Pokud to nezlobí a neroste, tak to může příležitostně veterinář zkontrolovat. Není třeba letět hned na pohotovost.
- - - - -
Reny: Ty máš dnes fakt zajímavý program :o// Samí nalezenci...
- - - - -
Reny: Kamarádství Matýska od tebe a Lumpíka stále trvá a to i po dvoudenní odluce :o) M je totiž trochu ušoupán a uběhán, že musí občas odpočívat a sbírat síly v jiné kleci. Ale jinak mám z kluků radost. Teď spolu baštili z jedné hromady, upadla jim těla, chvíli si povídali a teď chrní :o)

Reny - včera 21:14
Další zachránění azyláčci, kdyby měl někdo zájem o adopci tak volejte na tel. co je tam uvedený http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=34219

Tygrinka - včera 21:06
Rozinka43: Co znamená začalo vyjíždět? Drobné vyjasnění pozic k tomu všemu patří. Ale není vhodné, aby byly v malé kleci, to nedělá dobrotu, je málo místa na případné vyklizení pozic.

Neeen - včera 14:46
Dame
My taky chováme morčata přes dvacet let a taky jsem si zažila spoustu zkušeností a vím jaká je váha zdravé samice.Aby morče vážilo 1400g tak by to musel být jedině smec,to pak ano.Ale pokud jsi za dvacet let nenabrala takové základní informace, tak to už je tvůj problém.

Rozinka43 - včera 13:21
Zdravím, jelikož nám jedno morčátko umřelo, tak jsem se rozhodla sehnat druhé, aby morčince nebylo smutno... Když jsem je pustila po místnosti, aby se seznámili (ano nové morčátko chvíli bylo v jiné kleci), všechno bylo v pohodě a pak si zalezli spolu do jedné klece a starší morče po ní začalo ,,vyjíždět,,...

Myslíte, že se později snesou?

zuzka.h - včera 09:25
Anita - zpívání se často dává do souvislosti s různými zdravotními problémy, ale z vědeckého hlediska taková souvislost, pokud vím, dokázaná není. Myslím, že to spojování se zdravotními problémy je spíš takové "jedl chleba a umřel", přitom ale spousta lidí jezení chleba přežije ve zdraví :)

Mně z pěti holek pravidelně zpívá jedna - vždy v noci, když má říji nebo těsně před ní. Bývá klasicky neklidná, ale nemyslím si, že by byla v nějakém zvláštním stresu. Dělá to jak v kleci, tak když jsou i přes noc ve výběhu. Trpí sice na zelený zákal, ale dělala to i před tím.

Veronika5 - včera 09:07
Jolana3: Takovou bouličku jsem měla u morčíka, přesně jak popisuješ, dalo se to chytit přes kůži. Radši to ukaž veterináři, ale u nás se s tím nic dělat nemuselo, pokud by se to nezačalo zvětšovat (což nezačalo).
- - - - -
Jezzabel: Taky držíme palce. Je možné, že zpívá, aby se lépe vyrovnal s tím, co se u vás v poslední době stalo :(.

holcicky - včera 08:57
Kájka,no já se zpíváním morčátka nemám dobrou zkušenost.Z mé smečky morčat to dělávala jen jedna než oslepla a pak už jsem ji neslyšela nikdy zpívat.

Kájka - včera 08:50
Jezzabel: Také stále držíme palce a pacenky! :-)
- - - - -
To je zajiímavý s tím "zpíváním". Škoda, že člověk neví, co to zvířátko "volá" (vyjadřuje).

holcicky - včera 08:34
Jarka488,to mě mrzí:'(
Jezzabell,držím malému palce a holky packy ať se už konečně uzdraví.
Reny,tohle snad není ani možné,proč si lidé pořizují zvířátka,když se tak k ním hnusně chovají.Ta maličká s utěrkou je úžasná,snad najde brzo láskyplný domov a ne jen ona.

Kájka - včera 07:41
Ehrena: zřejmě povánoční úklid :-(
- - - - -
ALE -3 dospělá morčata + králík ??? :-(
Nikdy nepochopím, proč jsou lidé takoví, že, když už zvířátka nechtějí, proč to řeší takovým způsobem?! -vyhozením ven. To jsou docela časté případy, že položí vedle popelnice :-((
(stylem -"Sbohem, Plaváčku, kéž Ti osud najde nové rodiče"...)

Ehrena - včera 00:34
Reny, tak se mi zdá, že to po Vánocích zase nějak přibývá, i na inzertních serverech, samá morčata k darování. :(
Že by "nevhodné dárky"?

Kájka - 18.1.2018 23:28
Jarko, je mi to líto :-( Dělala jsi, co jsi mohla (ve stížených podmínkách).
Drž se! a přejui hodně zdraví!!!
- - - - -
Reny: Ti jsou, fešáci! ,-)
Ale -chudáčci, že je někdo takhle "uklidil", vyhodili je ven... :-(
- - - - -
Přeju, ať se rychle najdou noví páničci -dobří lidé! :-)

Reny - 18.1.2018 23:21
Dame - 18.1.2018 23:17
Neeen - chovam morcata dele nez 20 let a v mnozstvi vetsim, nez malem. Muj zakladni soubor, ze ktereho mohu cerpat data je jiste vetsi, nez tvuj. Nektere z mych samic maji bezne vyssi hmotnost, nez zverimexovi vorisci. Ono hodne zalezi na stavbe tela, pokud ma morce gracilni kostricku, muze u nej i 800g vypadat jako morbidni obezita. Pokud jde o jedince pekne rostleho, neni problem, aby vazilo 1400g a dokonce se jevi jako nenajedene. Vzhledem k tomu, ze jsem se vzdy snazila odchovavat morcata mohutnejsi, vybirala jsem i chovne pary mohutne. Toliko k velikosti a skakani.

Ehrena - 18.1.2018 23:16
Jarka488, to je mi líto. :(

Jarka488 - 18.1.2018 23:11
Tak bohužel Yoshinka už je za duhovým mostem. Pravděpodobně mrtvička.

Ehrena - 18.1.2018 22:27
Jolana3, takhle těžko hodnotit, to by poznal veterinář. Jestliže je to boulička jakoby v kůži, nemělo by to být něco vážného, horší by bylo, pokud by to byla zvětšená uzlina za packou, to může být jen infekce, ale i leukémie nebo rakovina lymf.žláz. Absces bývá většinou bolestivý.
Doporučuji zajít na veterinu, aby to určil veterinář.
- - - - -
Jarka488, držím palce.
- - - - -
Jezzabell, to je hrůza, taky držím moc palce.
Tohle přesně měl náš Žižlik a ten to tedy nezvládl, stále byly další a další komplikace a po měsíci jsem ho musela nechat uspat. Ale jemu bylo už skoro 7 let tehdy, Wolfík to zvládne, je ještě mladý.
Moc držím pěsti.

Jezzabell - 18.1.2018 22:08
Tak Wolfík začal od včera večer naříkat..Ráno jsem s ním mazala na veterinu za Valešem (ještě, že tam byl, i když jsme museli počkat, operoval..). Wolfík má krev v moči. Do ranky po stehu se dostal zánět a bylo nutné bez umrtvení anestezií propláchnout močový měchýř:( Dělali mu RTG.
Pan doktor ho moc pochválil, že je to statečný medvídek..no mě jely nervy venku na parkovišti..
Stačilo mi jen vidět ten stůl, kde minulý týden skonal Houmík..
V močáku bylo necelých deset dnů od operace zase plno písku! Vypadá to na celoživotní dietu, protože se pořád zavápňuje:( Zítra by měly být rozbory močového kamene, co mu vyoperoval. Podle toho se určí další léčba, strava a návštěva. Dostal injekce na bolest a atb + domů léky..
Achjo..Takže zase na pleny, a zavodňovat, aby co nejvíc čůral, do toho vykapávat očko s cystou na víčku..
- - - - -
Tu anestezii mu nechtěl dát, že by měl dvě v krátké době za sebou a dá se to zvládnout i bez ní..
A eMík od 5:22 ráno opět začal zpívat!

Jolana3 - 18.1.2018 22:00
Bouličku má na kůži a né přímo na těle. Pokud chytnu jemně kůži, tak je možné chytit i bouličku a pro morčíka není vůbec bolestivá.

Jarka488 - 18.1.2018 22:00
Nevím jak je staré, je to nalezenec. Našli jsme jí na jaře v lese. Dle odhadu cca rok-dva. Vyzvonila jsem hajného a veze ji na nejbližší pohotovostní veterinu. Já musela zůstat doma. K vetovi jsem se brodila sněhem a mám 2 týdny do porodu. Zavolá jak bude něco vědět.

Jolana3 - 18.1.2018 21:58
Zdravím, morčíkovi jsem zjistila již před delší dobou menší bouličku než je hrášek za pravou tlapkou. Nevím, jak měl bouličku dlouho ještě předtím, než jsem ji nalezla. Bouličku však od té doby pozoruji a nemění se a asi ani nezvětšuje. Dá se prosím poznat, zda je to tuková boulička nebo třeba absces? Hledala jsem na internetu a články mě docela vyděsili. Máte prosím někdo zkušenost? Děkuji

Kájka - 18.1.2018 21:48
To vypadá zoufale :-(
Těžko radit... Já bych asi zkusila volat na jakoukoli jinou veterinu, kde jsou (pohotovost), aspoň to zkusit -třeba nějak trochu poradí.
- - - - -
Jakro, mkrni sem: http://www.kralici.cz/morcata/pages.asp?f=nemoci
- - - - -
jde o čas! pokud by to byla tympanie, tak alespoň zkusit masírovat bříško (to mě tak v rychlosti napadlo), ale může to být něco uplně jiného (dých.cesty, srdce,...
- - - - -
http://svet-morcat.webnode.cz/nemoci-/tympanie/ !!!
- - - - -
Kapky Sab simlex, Espumisan... -proti nadýmání!
- - - - -
Držím pěsti, ať dobře dopadne! Bojujte!!!
Škoda, že jste nesehnali veterináře :-(
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky