Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Rrrr - dnes 00:05
Zdravím, dnes jsem kolem deváté večer, procházel kolem klícky a morče jen polehavalo, nereagoval na otevření ledničky (jindy křičí o zeleninu) a při hlazení zůstává v klidu ležet, rozvali se do placky a občas tiše zabrumla, ikdyz normálně delší mazleni rad nemá. Muže s nim být něco špatně, nebo je proste jen unavený?

Zbyněk - včera 17:49
Jarenka: morče se drbe pořád:) Mládě po porodu dvě hodimy oschne a jde se drbat:) Ale samozřejmě pokud se zuřivě škrábě celý den, chce to zajít na veterinu, mezi léčbou svrabu, plísně a všenek jsou značné rozdíly a ty problém sama nepoznáš, pokud nemáš dlouholeté zkušenosti.

Ehrena - včera 16:04
LB, já přes léto seno dávám na noc, ven jim ho teda nedávám, přes den jsou jen na trávě.
V období dostatku trávy granule nedávám vůbec.
- - - - -
Přes den se většinou té trávy nabaští dost, na noc mají seno a eventuálně zbytky zeleniny či ovoce z kuchyně.

LB - včera 14:21
Ehrena: a dokrmujes pak jeste senem/granulema?
Az budeme na chalupe, tak je chceme dat pres den take do vybehu, tak abych vedela, jestli jeste dokrmit, popr. jestli jim ta trava staci...

Ehrena - včera 13:52
Šarik, morče může trávu klidně dvakrát až třikrát denně, místo zeleniny, já v době trávy, tj.od jara do podzimu, krmím jenom trávou a senem, zeleninu dávám minimálně, jen zbytky z kuchyně.
Přes léto přes den mívám morčata ve venkovním výběhu na zahradě a tam mají trávu podle chuti od rána do večera.

sarik - včera 13:22
jak často muže morce travu

Zuzana090 - včera 13:09
Jarenka: Myslím, že občas to normální je, každý se občas podrbe :-) Když jsem vypozorovala, že se drbou poměrně často, měli všenky.

sarik - včera 08:31
čim krmit morče muže travu a jakou

Jarenka - 19.4.2018 20:02
Dobrý večer, je normální, že se občas morce drbe? A používáte něco preventivně?

Cipísek - 19.4.2018 15:18
Zdravím,
tak jsem dnes byla s Cipískem na veterině.Paní doktorka ho poslechla a hned poznala zánět dýchacích cest.Nasadila ATB a léky od bolesti.V pondělí jdem na kontrolu a přitom uděláme rengen,abychom zjistili zda je vše ok.Ještě jednou všem moc děkuji za radu.
Jitka

Bart - 18.4.2018 23:10
cipísek - samozřejmě na veterinu, aby se zjistilo, o co jde. Náš nedávno taky divně chrochtal při jídle, tak jsem si ho dala k uchu, abych zjistila, odkud to vychází, a nakonec jsem slyšela, že je to z tlamičky. Něco vražené mezi zubama. Může to být tedy cokoli.

Kájka - 18.4.2018 21:10
Také doporučuji zajít s morčíkem na veterinu. Tohle není normální, může mít nějaký zánět dých. cest.

Beranek - 18.4.2018 21:02
Cipísek - Určitě. Vet ho musí vyšetřit a myslím, by mu pomohly antibiotika.

Cipísek - 18.4.2018 20:40
Kýchání asi 3tydny tak sem tam a to chrochtání asi týden. Když leží nebo spí,tak je ticho,Ale když pobíhá nebo žere tak chrochta. Mám s ním raději navštívit zítra veterinu?

Kájka - 18.4.2018 20:30
Cipísek: Jak dlouho to trvá? jenom chrochtá (občas) a nebo to je chrčení při dýchání?

Cipísek - 18.4.2018 20:19
Zdravim,
Prosím o radu. Náš 3lety sameček sem tam kýchal, ale teď se přidalo takové chrochtání. Jinak je čilí, pěkně papá,ale to chrochtání se mě nelíbí.Děkuji za každou radu.
Jitka

Kájka - 18.4.2018 20:13
Barunka: občas kýchnou, ale ne často.
Pšikají hlavně, když je něco podráždí, např. když vdechnou prach ze sena.

Buub - 18.4.2018 16:13
Pomalé krůčky k cíli. Čokoládový-buff sameček. http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=32737

A teda 3x buff bez pigmentu, ale tak pěkní a velcí nejsou.

Lenoka - 18.4.2018 15:10
Co používáte na ošetření proti vnitřním a vnějším parazitům?? Používala jsem advocate, ale už se zřejmě neprodává

Barunka007 - 18.4.2018 14:56
ahoj , taky vaše morčata kýchají?

Bart - 18.4.2018 10:32
Kytička - např. někde v Peru je vedro, tak že spíš než šťavnatou trávu najdou spíš sušenou...

holcicky - 17.4.2018 20:30
Kytička,no nejspíš to bude tím,že u nás divoké morče najdeš jedině v Zoo;) Žijí volně totiž v jiným podnebném pásmu třeba v takých Andách.Pokuď nenajdou vysokou trávu,která jim stačí okusuji keře...

Sheena - 17.4.2018 20:27
Kytička: Ta moje malá "průďa" taky píská při čemkoliv, nedávno byli ve výběhu a malá seděla uprostřed chodby a pištěla jak na lesy ( žrádlo měli, vodu měli, starší Felix byl na druhé straně chodby a na mě asi nečekala, ještě se mě trochu bojí ). Felix to kdysi dělal taky když byl mladší, stačilo jen otevření lednice... Jednou jsem s ním byla u našich, oni mají kočku a psa, tak jsem je varovala, že reaguje na každý sáček - no reagoval :-) i na pytlík granulí pro kočku, protože ty jeho přece šustěj stejně :-)) Naši byli uplně hotoví :-)

Jarenka - 17.4.2018 20:17
A ještě jeden dotaz.. je normalni, že se morce drbe?

Kytička - 17.4.2018 20:14
Jarenka, trhám obyč. trávu ze zahrádky, plus mi tam roste jitrocel, sedmikrásky, pampelišky, k tomu pár lístků maliníku, od každého trošku, ale hlavně tu trávu. Za chvilku budou bylinky, tak jim tam také trošku pak přidám. Když to píšu, tak se mi samotné sbíhají sliny :-) :-)
- - - - -
holcicky, díky. Tak se tedy ptám :-) takovou teoretickou otázku :-) Jak to dělají morčata, žijící ve volné přírodě se senem? Já vím, že volně žijící zvířata všeobecně fungují celkově jinak, než zvířata v zajetí. Ale stejně, to seno je pro morčata docela zásadní.

holcicky - 17.4.2018 19:59
Kytička,no ony ze začátku taky,ale čím vic roste tím vic nosím a ranní kterou do večera nezbašti nahradim čerstvou právě donesenou.
To maš ještě mladé myšky.Klidně se ptej od toho ty stránky jsou;)

Kytička - 17.4.2018 19:53
holcicky, Sheena, u nás piští všechny, to je mazec, jak se předhánějí, kdo bude pištět víc :-). Ale já mám mladé všechny, těm starším ted bude 5 měsíců :-) Kvíkaly, i když jsem jim nesla cokoliv jiného, ale od té doby, co nosím trávu, tak to je teprve něco. Taky jsem to ze začátku kombinovala se zeleninou a ted už jsem dávala ráno jen mix zeleniny a druhé jídlo jen trávu, ale nebyla jsem si jistá. Díky za rady všem, jsem začátečník, tak se vás tu budu průběžně vyptávat, jestli to nevadí :-)

holcicky - 17.4.2018 19:53
Sheena,tak to si povídaly docela nahlas,když jsem se vracela domů,že je bylo slyšet po celém baráků,no je sice fakt,že náš barák má jen čtyři poschodí,ale i tak sousedi věděli kdy se vracím domů :D Že by dostaly konečně rozum?No načase,ale že jim to trvalo:)

Zbyněk - 17.4.2018 19:52
Kytička: děkujeme:) Ne, v pohod, pouze jarní tráva je mnohem výživnější a má daleko víc enzymů, ale to lépe vysvětlí Buub...
Dneska jsem donesl tašku chlorofylu od Vltavy, samozřejmě nestačí to vyrůst nad tři cm a už tam řádí najatí idioti se sekačkami, vysekané na hlínu, trávník se nemá, jak reprodukovat. :/ Ale holky si šmáknou, směs pampelišek a jemné trávy, umytá vlažnou vodou, už na ně čeká :)

Jarenka - 17.4.2018 19:46
Co všechno teď trháte venku svým morčíkům?
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky