Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Tygrinka - dnes 00:27
Veterinari: Ptal ses na zuby, na zuby je Herzigová dobrá.
- - - - -
Paní Plošková už lehce ordinuje někde v Řepích, na Bílou Horu se zatím vracet nebude.

Srdce - dnes 00:03
Mila: Jak se poznali problemy se srdcem u vašeho morčete ? Jen mě to zajímá kvůli jednomu mému. Většina veterinářů přes hlodavce to ani u hlodavců neumí diagnostikovat z RTG a ze sona. Morče jednoho známého mělo nějaký problém na srdci a mnoho specialistů přes morčata v Praze tvrdili jak se s tím u morčat nedá nic dělat, že neví jaké léky nasadit, morče už bylo unavené, jen polehávalo, začali mu přerůstat zuby jak neudýchávalo jídlo a tak jedlo méně a méně, místní vesnický veterinář nasadil dle rady z jedné zahraniční veterinární stránky obyčejný FORTEKOR (lék na srdce pro psy, kočky, ale i králíky, morčata) a morče ožilo, srdce se zlepšilo, stabilizovalo se, nabralo na váze a žilo ještě jak dlouho :-)

Veterináři - včera 23:57
Tygrinka: se zuby nevím, ale jinak já osobně tam byl s morčetem co měl krvavý průjem po antibiotikách a poslala mě Herzigová domů bez vyšetření, že je to OK, at davam jen seno a vodu a probiotika a s antibiotiky at pokracuju normálně, druhý den bylo morče horší, jel jsme jinam a šlo o hodně silnou a špatnou reakci na antibiotika, kdybych jinam nejel, už morče nemám......takže dokud tam byla paní Plošková tak ano , ale ta je na mateřské :-)

Tygrinka - včera 23:45
Veterinari: Se zuby u morčete mám výborné zkušenosti s klinikou Animal Clinic na Bílé Hoře, MVDr.Herzigová. Od tram je to asi dvě minuty. Inhalační narkózu mají, morče žralo hned, jak jsme dorazili domů.

Mila - včera 22:35
prosím, mám dotaz - je zde někdo kdo má zkušenost s operací s povislím dolním očním víčkem u morčíka ? Dnes jsem byla s Peggy na veterině na prevenci a vznesla jsem dotaz proč jí pořá slzí oko a vetka na to kouká a že má povislé dolní víčko a oko víc odhalené a víc jí do něj fouká a proto slzí. Dostali jsme zatím umělé slzy v gelu, 1x denně dávat a když nenastane změta tak řešení je operace. Cjhtěla bych vědět něco o tom víc. Morčině jsou 2 roky a je zdravá jinak
- - - - -
Veterináři - já chodím už dlouho na veterinu MyVet do Jesenice u Prahy k suprové vetce Mvdr. Janě Rosolové. Rok se snažila mi léčit morčinku s genetickými problémy se zuby (kořeny zubů) , bohužel po roce Herinku zradilo srdce ( přidali se i cysty a kvůli srdci nemocnému nedošlo na operaci) ..... vetka mi kdysi jmenovala i profesora kde se učila v Brně, já už jméno nevím, ale Heri byla u ní na broušení 4x a pokaždé jedla hned po probuzení z narkozy. Vždy jsem žasla a byla nadšená.
- - - - -
prostě Mvdr. Rosolová je super a nedám na ní dopustit
- - - - -
Veterináři - Mvdr. Rosolová používá inhalační narkozu a nemyslím si že jsou drahý. a jedno broušení jsem platívala kolem 800kč

Veterináři - včera 22:00
Bauli, Pavla S. : Aha, děkuji zkusím, já o něm slyšel ale v souvislosti s Králíky ne s morčaty (ono totiž ne vždy dobrý vet přes králíky = automaticky dobrý vet přes morčata) - přeci jen mají úplně odlišný sklon zubů apod. :-) ale děkuji, zkusím. Ještě jsem slyšel něco o Rosolové z Jesenice u Prahy ? :-)
- - - - -
a nevíte jestli i Valeš (slyšel jsem že je totiž o dost levnější) používá inhalačni anestezii, protože to moje by jinou asi nedalo :-/

Buub - včera 19:23
Si si

Pozná se to tak, že má břicho. Většinou. Na některých se to vlastně skoro nepozná. Pokud mám v ruce březí morče, tak tak po měsíci březosti je to bříško prostě takové jiné do ruky.

Co se plemene týče, mno, hodně by vadilo, kdyby byl samec cuy a samice ne. Ale jinak to nevadí. Hadům je jedno, že výsledek je nestandardní kříženec.

Si si - včera 19:19
Jak se pozná že samice je v očekáváním? A vadí že je samec jiná rasa jak samice? Si si

bauli - včera 17:38
Veterináři.- Také radím Mvdr Valeše,moc ochotný a šikovný pan doktor.
U Mvdr Lietavcové jsme byli několikrát a mám naprosto stejné pocity jako Vy!!! Nejen se zuby .
Chodím teď k p. doktorovi Valešovi také se zoubky,prrůstající kořeny a myšák špatně baští,teď se mu začaly horšit i přední hlodáky .Pan doktor nás vždy ochotně přijme i když nejsme objednaní,což se mi u Mvdr Lietavcové nestalo ani jednou,byť byla v ordinaci neměla čas a předala nás jiné p. doktorce.
- - - - -
oprava - prorůstající

Buub - včera 17:33
Pokud po kastraci samec bydlel měsíc oddělený, není možné, aby samici následně nakryl.

Morcatko01 - včera 17:27
PavlaS: známý mněli původně samce a rozhodli se mu koupit ,,kamaráda" (ze zverimexu), ale byla to samička a tak se jim narodilo morče ( to co máme teď ) a tak dali toho samce vykastrovat a po měsíci je dali k sobě a prý to vypadá že je opět březí

Tess29121998 - včera 17:27
Zbynek: prave že neni :/ samička čuchá k samečkovi

Buub - včera 16:49
Morcatko01

Nejde o věk jako o velikost. Ono "větší křeček" se kastruje prostě blbě, protože všechno je malé a i narkóza se blbě dávkuje. Vzhledem k tomu, že morče pohlavně dospívá už třeba v šesti nedělích a to je to ještě prcek, nelze vykastrovat morče dřív, než by mohlo k něčemu dojít. Prostě je potřeba mít místo na oddělení mladého samečka od samic.

PavlaS - včera 16:32
Morcatko01: s brášky? To zn. že máš březí samičku, která už březí byla a ted bude mít zase mladý? Morčatům je šumafuk jestli jsou nebo nejsou příbuzní. Záleží na věku, kdy je k sobě dáš a taky na dalších faktorech, jako je velikost klece, domečky, atd..

Morcatko01 - včera 16:20
Dobrý den chtěla bych se zeptat od kolika týdnů/měsícu se smí morče (samec) kastrovat?
- - - - -
Také bych se chtěla zeptat jak je to s brásky když nejsou z jednoho vrhu (jak se snášejí a tak)

PavlaS - včera 14:57
Veterináři: co Valeš v H-vetu? Je to specialista na tyhle malý zvířatka. Vedle na diskuzi na něj nedaj dopustit.

Veterináři - včera 14:49
Dobrý den, chtěl jsem se optat zda někdo z Vás má dobré zkušenosti s nějakým veterinářem v Praze a okolí, který se věnuje zubům (stoličky). S morčetem chodím k Mvdr. Lietavcové na Hůrku a trochu mě už unavuje, že skoro každé druhé broušení s prominutím odflákne, vrátí mi do 15 minut morče, že je hotovo. Morče pak vydrží jen 4 týdny. Pak to zbrousí kvalitněji a morče vydrží 3 měsíce, pak znovu 3 měsíce, pak jen 3 týdny, pak znovu téměř 3 měsíce. Prostě vždy když má čas a nemá toho moc v čekárně tak to zbrousí pečlivě, pak když nestíhá, posunuli se ji někteří pacienti, tak to doslova odflákne. Teď například jsem byl na broušení, kdy paní doktorka řekla, že jí u jedné strany stoliček mírně ujela ruka a že je tam tedy nechaná mírná asymetrie, ale že to morče samo srovná, očividně ne, i po týdnu morče nechce pořádně jíst třeba mrkev apod., přitom předtím se ji jedlo ihned, maximálně 2.den. Byl jsem zrovna mimo Prahu a morče mi hlídala kamarádka v Ústí. Šla s ním k místnímu veterináři a ten řekl že jestli tohle je týden po zbroušení tak bych to měl dát na reklamaci. Zuby jsou zbroušeny narychlo, jestliže předtím morče vydrželo 3 měsíce (nejspíš by vydrželo i o něco déle) tak takovouhle asymetrii neudělá za týden, že prý alespon že to paní doktorka přiznala, že jí ujela ruka, nicméně kroutil hlavou, že nechápe, že to nezabrousila symetricky tu druhou stranu. Navíc je dost hodně poraněná tvář od broušení. Je pravda, že jsem si toho všiml, že když mi paní doktorka předá zvíře do 30 minut co čekám v čekárně a čekárna není naplněná tak ty zuby vydrží dlouho a morče žere ještě ten den. Jakmile pani doktorka nestíhá, vrací mi morče do 15 minut a morče to s prominutím od*ere - rozjídá se dlouho a vydrží kratší dobu zuby. Už jsem na to upozorňoval jednou jemně a spíš mi přišlo, že se pani doktorka ještě napučela. Takže bych se rád optal zda v PRAZE A OKOLÍ neznáte nějakou dostupnou i hromadnou dopravou veterinu, kde je někdo, kdo není úplný začátečník na zuby. Děkuji mnohokrát

Zbyněk - včera 14:40
Tess29121998: a není to naopak? :)) Obvykle se tak chová sameček, že čuchá a samička mimo říji kope zadníma nožkama:) Ale pozor - když má samička říji, tak je neuhlídáte, za půl vteřiny jí nakryje!

Tess29121998 - včera 11:23
Zbyněk: nooo pustili jsme je k sobě a samička mu furt čuchá k zadečku. A on ji vždy buď nakopne a nebo uteče :/

Kájka - včera 08:32
Vzpomněla jsem si, že můj děda měl kdysi morče v králíkárně a jednoho dne ráno ho našel mrtvé (zakouslé), prý tam byl v rohu, kde byla škvíra, vyhryzaný otvor, takže něco tam vlezlo :-( Myslel si, že to byla lasička nebo tak něco.

PavlaS - včera 08:22
Neeen: Já tu mám taky zelenou trávu... je pěkně hnusná a je to ta samá tráva co tam byla v listopadu. A je tu 14°C. Jako fakt ne...
Karla: Já se teda taky přikláním k variantě, že si to udělali sami. Krysa to určo nebude, ale potkan by si dal spíš celý morče. Můžeš zkusit past... ale potkan bohužel tak blbej nebejvá. Alespon mě se nikdy přes veškerý snahy nic takovýho nepovedlo. Takž já mám králíkárnu u plotu a za tím plotem jsou 3 štěkající obludy, jednu občas nechávám u slepic dýl. Ono se to potkanům moc nelíbí. Hlavně tam nenechávám nci, co by je mohlo lákat. Slámu, senu ani pšenici. Navíc je mi divný, že by na tebe potkan vyskočil. Jakýkoliv jiný predátor by je prostě zabil a milé morče si odnesl. Jedině, že by to bylo mladý nezkušený nebo úplně blbý zvíře a jenom by jim pokousalo uši. Ale to by teda byla náhoda.
Tess: A teda úplně blbá otázka, ale seš si jistá, že ta napáječka neteče, nekape nebo si s ní jenom nehraje a proto ta voda mizí?

Zbyněk - včera 07:42
Tess29121998: 65 ml denně není zase až tolik. I když na mladé morče je to zvláštní, ale to někdy bývá. Moje osmiměsíční samička také hodně pije, ale tam je to určitě psychické - po porodu maminka neměla mléko a trvalo asi dva dny, než jsem úspěšně přešel na plně umělé dokrmování a prckové tak získali zkušenost s dehydratací. A psychika dokáže "zázraky", to znám poměrně dobře od pacientů lidských:) Takže dle mého názoru, až bude mít i salát, okurku, čínské zelí atd. trochu se to zmírní. Sameček se pištěním a panáčkováním dožaduje pozornosti, hlavně jídla a také cítí samičku.
- - - - -
Karla: nehledal bych v tom externího predátora, servali se kluci mezi sebou a bude potřeba je oddělit. Od té doby na sebe necvakají zuby a neperou se?

Beranek - včera 05:09
Karla - Pokud by vám k nim vlezl potkan, tak už by vaše morčata nežila. Jednou měl děda na dvorku potkana a ten si vykousal ze vzadu králíkárny díry a pak mu chodil zabíjet morčata. Denně to byli i tři zvířata. Vždy prý měli sežranou hlavně hlavu. Pak chytil obrovského potkana do pasti. Já tyto útoky nikdy neviděla a ani nechtěla vidět, ale vím to z jeho vyprávění. Pokud tam máte potkana, určitě morčata víc zabezpečte a zkuste udělat tu past. Nic jiného vám nezbývá. Nemůžete dát morčata třeba do baráku?

Buub - 23.2.2017 19:50
Neeen

No, deset stupňů, ale kde máš tu trávu? To už opravdu u tebe stačilo něco vyrůst, nebo prostě koukáš na něco více méně zeleného, co bylo ještě minulý týden pod sněhem?

Já krmím až to, co vyroste jako čerstvé lístky. Že slezl sníh a pod tím je něco zelené barvy pro mě nic neznamená.
- - - - -
Karla

Mně přijde hrozně divný, že by potkan vlezl k morčatům a jen jim ukousal uši. Potkan morče klidně zabije a sežere, tak proč by se obtěžoval s něčím takovým? Ale morčecí samečkové si občas do vlasů vjet můžou a pak to odskáčou ty ušiska přednostně.

Neeen - 23.2.2017 19:20
Buub:u nás je tráva už celkem hezká,a máme skoro deset stupnů,každopádně,kdybych jim ji dala nenadují se z toho?

Kájka - 23.2.2017 19:17
No, někde tam musí být skulina :-( pokud si jseš jistá, že se morčíci nepoprali...
- - - - -
A co políčit nějakou past? (na potkany)

Karla - 23.2.2017 19:10
Já jsem úplně bezradná
- - - - -
právě mám klasickou králikárnu

Kájka - 23.2.2017 19:04
Karla: těžko :-( jedině pořádně zabezpečit, aby se k morčíkům žádný vetřelec nedostal.
- - - - -
Mně ale přijde divný, že by něco (predátor) morčíkům okousalo jen uši. to asi leda potkan, krysa apod.

Karla - 23.2.2017 18:45
bohužek samečci si to sami neudělali.Dnes večer jsem šla na průzkum a něco na mě vyskočilo .Bohužel ,ale vubec nevím jak bojovat proti těmto škůdcům.....


Děkuji za odpovědi

Buub - 23.2.2017 18:08
Neeen

Jakou trávu? To zválené namrzlé cosi, co vykouklo pod tajícím sněhem?

Tak to není tráva.
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky