Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Kytička - dnes 13:37
Ahoj. Tak já také bohužel nepřijdu, musím neplánovaně do práce. :-(
Doufám, že to vyjde příště. Vy si to užijte a pak poreferujte jaké to bylo. :-)

Zbyněk - dnes 12:14
Ehrena: ona má šutr v ledvinách, nebo v močáku? Kdy byl poslední RTG? Já bych toho asi do ní nedával tolik - asi bych chvíli dával jenom citrát, ať toho nemá moc.
Nechceš se na chvíli zastavit? Také mám doma dva marody s močákem, ale dvě hodiny se zvládnou. Rádi tě uvidíme

judistka12 - dnes 08:50
Ahojda, moje morčátko má docela velký výrůstek na tlapce, nevím jestli je to normální, nikdy jsem si nevšimla u mých morčat, že by to měli až takové, tady je foto: http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=34745

Veronika5 - včera 16:23
Vláda: Tak ji odděl jen na jídlo, a až se v klidu nažere, zase je dej k sobě....

Vlada - včera 12:40
Zdravím, předpokládala jsem že bude setkání spíš ve všední den, zítra se mě to nehodí, ale možná někdy příště.
Mám dva dotazy: má někdo zkušenost s krmivem Puur?
- - - - -
Mám dvě holky jsou spolu od mala, věkový rozdíl 2.5roku. Nijak se neberou,ale když dojde na jídlo, stávají se z nich dračice. Ta starší oslaví v květnu 5let a už na to přetahování nemá sílu, nějak čeká co na ní zbyde. A ono nic. Dělit je nechci, to by nedali psychicky. Máte někdo obdobnou zkušenost?

Ehrena - včera 12:22
Já ne, marodí mi kočky, obě dvě, denně jsme na veterině. Už od pondělka. Asi nějaká bakterie, pořád zvrací, obě dvě, i když skoro nic nejedí. A s Locinkou je to pořád špatné, pořád brečí při čůrání i bobkování, a špatně jí, musím ji několikrát denně krmit. Zkoušíme ten citrát, jak tu psala Noemi, už týden, ale nevidím žádné zlepšení zatím. :(
- - - - -
Zbyněk, prosím, myslíš, že by bylo dobré přidávat Ba Zheng pian i k tomu citrátu?
Nebo jen k tomu Rowatinexu, který jsem tedy znovu dávat, po tom, co Locinka tehdy po něm přestala jíst a vypadala horší, nezkoušela.
Někde jsem vyhrabala tento článek (nevím, jestli na něj nebyl někdy odkaz přímo tady na diskuzí),
tam taky přidávali nějakou činu, ale jinou, dle názvu.
https://docs.google.com/document/u/0/d/1lzloDSdO2_v59e5uKlXoiljaSVvA5nHvdRUKtcA6CM8/mobilebasic

Veronika5 - včera 07:38
Přijdu :)!

Jezzabell - 20.2.2020 16:30
Ylada: Teda docela mě to vyděsilo, než jsem se dočetla do fáze "plyšové";))! OK, hurá!

Ylada - 20.2.2020 15:29
Jezzabell: tak v sobotu dorazím též a přinesu s sebou morče (plyšové :-))

Market248 - 20.2.2020 09:35
Zbyněk: to my myslíme dopředu, máme 3,5 letého psa, (kastrovanou fenu), osmáky ty budeme mít teď 3 roky, ale náš "dědeček" se dožil 10 let, a z jedno z mých morčat z dětství se dožilo 6 let.

Seno si sušíme vlastní. Takže tam by problém až tak nebyl. Uvidíme, nechám to uležet, já se totiž vždycky pro něco nadchnu, přijde mi to (ať je to cokoliv) jako dobrý nápad, a někdy to až tak dobré není.

Zbyněk - 20.2.2020 07:02
Market248: jasně, času je ještě dost, všechny mé samičky rodily v roce. První a druhý vrh byl po dvou - vždy holka a kluk, třetí a čtvrtý se nepovedly, poprvé umřela mimina a podruhé i samička, čtyři a pět mladých, pátý dvě holky a kluk. I to je prima, kluka je ideální kastrovat po pubertě, pak může sexit, ale já osobně bych vykastroval všechny, dokud jsou mladí a také to už doma dělám. Mám tam tři zbývající kandidátky, dvě roční a jednu půlroční a jakmile trochu zhubnou, aby se nemusela doktorka hrabat v tuku, tak pomažou na zákrok:) Tím pak odpadnou potíže s cystami a případně s nádory a přechodem v pozdějším věku. Jinak s miminy si člověk užije měsíc zábavy, ale otázka zní, jestli to ve výsledku stojí za to, člověk musí myslet na šest, až osm let dopředu

Market248 - 19.2.2020 20:09
Zbyněk: Dvě mláďata stejného pohlaví bychom si nejspíše nechali. Zvážíme je to ještě, holky jsou ještě mladé.

Zbyněk - 19.2.2020 19:21
Market248: já jsem si vždycky samečka půjčoval, ale stejně musí být pět týdnů spolu, pak zdtravá samička zabřezne. Nebo jí samec nesedne, dostane od ní příšerně přes hubu a už ho na sebe nepustí, i to se mi několikrát stalo. Oddělené ale budou, tak jako tak. Otázka zní, jestli jsou mladé nutné - když to budou tři, čtyři samečci, co s nimi uděláš? Není lepší nechat holky spolu a nevyrábět další morčata, která se špatně prodávají, i když mají PP? Jenom tak filozofuji:) Já jsem vždycky měl jistotu, že vím, kam mladí půjdou, pokud nezůstanou, poslední vrh jsem měl dvě holky a kluka a toho jsem si po kastraci nechal, ovšem ty čtyři měsíce do kastrace (ještě to bylo moc brzo, ale umřel mu půjčený, sedmiletý par'táček), byly náročné. Neměl bych srdce, z mého morčecího ráje dát mládě kamkoli, kde by bylo zavřené celý život v kleci.
- - - - -
Koukám, že ti tady těžce upadá, inzerce je nefunkční, plná spamu, škoda....

Jezzabell - 19.2.2020 18:58
Tak pro pražáky a příměstské:
V sobotu 22.2.od 15:00hodin restaurace Na Břežance máme rezervovaný stůl. Budu tam s předstihem, je to zadní část hospůdky, v před je bar a lokál, projít dozadu za to;).
Lublaňská 49, stanice metra C, I.P.Pavlova. Vyjedete z metra a máte nalevo jezdící schody (jako ke KFC a trmv. směr Mírák), a tou ulicí po té straně dál,na kraji je i Paul pekařství, jen jděte po opačné straně než je ten Paul, až uvidíte ze zahrady velkou větev stromu-je to před Břežankou;), takové dobré poznávací znamení! ).
Plyšový morče nemám, ale budu mít na stole plyšovou bílou krysu z IKEY;)...
- - - - -
https://www.nabrezance.cz/

Market248 - 19.2.2020 13:29
Zbyněk: díky, trošku se obávám holky na takovou dobu oddělit, aby pak mezi nimi nebyly nějaké nepokoje, protože samce nemáme doma, a naše samička za ním bude muset jet.

Zbyněk - 19.2.2020 11:45
Market248: samička by měla mít věk cca 8 - 10 měsíců a váhu nad 600 g, ideálně tak 800 - 1000g. Se samcem musí být přes dvě říje, tzn. měsíc a týden - pro jistotu. Pak, pokud je zdravá a má říje, tak zabřezne. Jedna říje vyjít nemusí. Nezabere li ani měsíční pobyt u samce, tak bych jí už dál nepřipouštěl.

Market248 - 19.2.2020 11:03
Zdravím vás, uvažuji o připuštění jedné z mých samiček, vím, že by do roka měla mít vrh, a je březí cca 2 měsíce. Ale ohledně přibližné ideální hmotnosti pro připuštění se setkávám s různými daty, někde se píše 500g, jinde 800g, proto se ptám vás zkušených. Moje holky jsou obě ještě malé mladší má 2,5 měsíce a starší 4-5 měsíců nevíme přesně. A připustila bych ráda tu starší, takže reálně tak v dubnu.

Zajímají mě ještě zkušenosti ohledně říje vím, že ji mají každých cca 16-21 dní, alespoň se to takto uvádí. Jak ji vypozorovat? Nerada bych totiž samičku k samci odvážela na měsíc či déle.

Pokud by měla mladé a byla by ve vrhu samička nechali bychom si ji nebo se na to máme vykašlat a spíše sehnat malou?

Díky za vaše názory.

Veronika5 - 19.2.2020 06:15
Kytička: Díky :). My ho máme taky na přání - délka 45 cm - jeden malý by nestačil ani náhodou. Ale vypadá to, že úspora sena bude značná - už teď ráno místo abych vyhodila mokrý žvanec sena a čistila klec, tak jenom vysypu záchůdky a přečtu si diskuzi :-D....

Kytička - 18.2.2020 21:55
Jezzabell, uvidíme. :-) Nejsem tedy přímo z Prahy, ale malý kousíček za Prahou. "Statný jedinec" :-))) doma je srozuměn, takže by to mohlo vyjít. :-)
- - - - -
Veronika5, parádní. Také jsme na něj koukali, ale my bychom museli mít alespoň dva, aby se tam těch 6 vopic vešlo vedle sebe. :-) Tak jsme koupili takové ty klasické jesličky, jako mají srnky v lese... :-)))

Veronika5 - 18.2.2020 17:35
Hele, my máme nový seník :)! Reklama na promazliky.eu :)
http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=34744

Jezzabell - 18.2.2020 14:27
Kytička: přitlač na pilu;). Jeden statný jedinec to doma zvládne, není to celodenní akce a je to v místě bydliště;).
Tygrinka tentokrát nemůže.
Takže zatím: já, Zbyně, Verča, Vlada, Kytička (snad)..ještě nevíme o Ehreně..případně, znáte-li dalšího, koho můžete oslovit..

Kytička - 18.2.2020 11:51
Pokud to většině vyhovuje tuto sobotu, tak to samozřejmě nechte tak. :-) Třeba se mi to nakonec povede a dorazím také, už jsem to doma nadhodila, tak snad... :-)

Jezzabell - 18.2.2020 11:02
Zbyněk: Chceš to zorganizovat ty? Máš toho málo?;)))
Veronika příště nemůže, zatím je to do středy otevřené a sbírám poznatky kolik nás bude. Většina převažuje nad menšinou.
Když bude moct 4-5lidí tento víkend a nepřesunou se, bude tento. Ale jak říkám- můžeme se scházet třeba jednouo měsíčně, to není JEN JEDNOU lidi! Jsme místní, přizpůsobíme se navzájem a příště to zas vyjde druhým. Teda asi bych vynechala velikonoční období, protože to budou všichni po návštěvách a s rodinama, to chápu.
Ale i pro "osamělé duše", co na velikonoce nemají na práci víc jak chlupáče můžu udělat mikroposezení třeba ve 3-4! Mám čas jsem v důchodu;)!
A pro mimopražáky:
dá se udělat domluva, že byste dorazili v jednu sobotu do Prahy taky, s cílem na sraz, bylo by nás víc apoznáme se taky;)!!
Tahle hospoda je v blízkosti metr a tím pádem na všechny nádraží- jak vlaková, tak autobusová (Florenc, Hl. Nádraží, Masaryčka, Nádr. Holešovice..).
Zatím začínáme jako místní, kdokoliv příjde "na blind", srazíme s dovolením personálu dva stoly a vejdeme se taky! Můžeme mít později třeba pravidelné soboty, když to půjde..co já vím.
Druhá sobota v měsíci nebo tak něco..
A vždy dorazí tři čtyři lidi + třeba kdo bude projíždět City (na výstavy se taky dostanete), tak stačí zaskočit, nebo cinknout,zda budeme, napsat sem. Ale i kdybyste napsat sem nestihli, budeme vědět, že nějakou pravidelnost si natrénujeme;).
Víc hlav víc ví.Můžeme si vyměňovat zkušenosti osobně (ne že po sobě budete házet pulitry! ;))) ),
domlouvat se o cvšem možném..Ono se to rozjdede, nebojte, začátky jsou vždycky těžší, první krok už máme za sebou;).
- - - - -
Ehrena a Tygrinka nic?

Veronika5 - 18.2.2020 10:50
Zbyněk - já tu další sobotu nemůžu vůbec, nejsem tu... Jinak pozor na to seno - je to až ten další týden - tedy ne TOHLE pondělí, ale to DALŠÍ - aby se někdo nespletl :). 2.3.!!!
- - - - -
Jinak Zbyňku, zóny nejsou, neboj :). Adresu pošlu všem na mobil.

Zbyněk - 18.2.2020 10:14
Kytička: Jedině to tedy ještě odložit??
Hodilo by se i ostatním posunout termín? Klíííd, domluva více lidí je vždycky složitější :)

Market248 - 18.2.2020 09:18
Škoda, že do Prahy to mám kus cesty. Jinak bych se k vám moc ráda přidala, jenže já jen do Prahy to mám přes 2 hodiny cesty. Tak třeba někdy příště. :)

Jezzabell - 18.2.2020 08:31
Kytička: Stav se na otočku!;). Půl hodinku dáš.
Zbyněk: To mi taky došlo, původně to měl být víkend, to jsem s tebou měla na mysli, že bys to sem hodil.
Taže jsme zatím čtyři? Veronika, Vlada, já, Zbyněk. Zatím to je na jeden stůl..Salonek třeba příště.
Někdo další?

Kytička - 18.2.2020 08:16
Koukám, že už je domluvený termín setkání. Škoda, že ne tu příští sobotu, ta by se mi hodila víc. Nevím, jestli mi to tuhle sobotu vyjde, ale také bych vás všechny moc ráda poznala. Dám ještě vědět, ale každopádně doufám, že ze setkání bude nějaké hlášení.. :-)

Zbyněk - 18.2.2020 06:56
Takže setkání morčatářů tuto sobotu? Rád vás poznám všechny osobně, no a peníze můžeme hned předat Veronice, aby nemusela luxovat účet:) Jsem také pro odpolední čas, klidně i pro obědový čas, ale přizpůsobím se.
Vlada: samozřejmě Kladno je vítáno:)
Kdo tedy můžete, tak se hlaste, kvůli rezervaci a já ještě prověřím pár mimopražských :)

Veronika5: v pondělí před půl čtvrtou mohu být u tebe. Adresu mi klidně pošli do soukromé zprávy, máte tam zóny, že? Jezzabell - v pondělí odpoledne na Háje nejedu ani náhodou, zamluv si Béďu :)

reee - 17.2.2020 20:35
Ehrena: ne vedle drapku
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky