Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Freya_01 - včera 21:34
Beri16: já mám svoje holky z různých chovných stanic a mám s nimi dobré zkušenosti. naopak se zverimexy mám špatné zkušenosti, většinou mají morčata v zanedbaném stavu a dokonce nesocializovaná. ale z chovných stanic všechna mláďata byla zvyklá na dotek a nebála se. já už morčata beru jen ze známých chovných stanic.

Zbyněk - včera 21:02
Beri16: kamarádka má čtyři krásná mimina, dvě čoko a dvě čoko dalmatinky. Určitě bude prodávat a pokud budou dvě samičky, tak myslím, že by to byla dobrá volba. Mají už deset dní, za dva týdny budou k odběru. bohemiavera@seznam.cz zkus jí napsat a odkaž se na Zbyňka:)
Ovšem je z Prahy, ale tak morčata člověk nekupuje každý den

Kájka - včera 19:31
Máme teda klasickou klec, spodek -plastová vana (vyšší) a vršek je kovový.

Smirny - včera 19:31
Beri16: A odkud jsi? Můžu ti vypsat blízko tebe CHS, kde se fakt nemusíš bát koupit morčátko..

Kájka - včera 19:26
Veronika: skládání moc neřeš. My to děláme tak, že do klece strčíme nějaké věci (třeba tašky apod.) a místo se využije (v autě)

PaajaS - včera 19:09
Beri 16, jestli jsi na fb, tak tam je skupina Cavies, morčata... for sale. Tam casto nabizi mladatka.

Veronika5 - včera 18:47
Jezzabel: Aha, no vidíš... No ale i tak - vzhledem k tomu že by to bylo na cestování, tohle by se sneslo...

Jezzabell - včera 18:42
Pozor na tu vanu, mám doma od Ferplastu morčatárnu a spodí vana je stejná- 3cm vysoká. Dobrý na převoz, ale na denní režim nic moc výhra- musí se víc než často čistit, není to klasická vana, ale tenoučké víko..

Sheena - včera 18:37
Veronika5: Vím no... Taky si toho strašně vážím. Je to můj úžasnej huňatej mazel :-D. Holky už tak mazlivý nejsou, ale miluju je taky!

Veronika5 - včera 18:31
Sheena: Gratuluju, ale to bude spíš asi výjimka. Zvlášť pokud si morče pořizuje někdo mladší, bez vlastních příjmů, vždycky bych radila radši chovku.... Já jsem si jako dítě takhle přinesla bílé myšky se svrabem :((( Většinou když vidím morčata ve zverimexech, je na první pohled vidět že tam jsou problémy...
- - - - -
Pro všechny, kdo řeší problém jak nabalit morčata na dovolenou, koukněte, co jsem dneska našla - skládací klec! https://www.spokojenypes.cz/klec-pro-kraliky-ferplast-krolik-large-vinova/ . Jsem silně nalomená ji koupit, protože nemůžem dořešit, jak na to, aby to bylo dost velké a zároveň skladné, a aby z toho morčata určitě nevylezla a neutekla na chatě někam do louky... Co si o tom myslíte? Nebo má někdo zkušenost? I když myslím, že je to nějaká nová věc, narazila jsem na to poprvé a úplně náhodou...

Sheena - včera 18:06
Veronika5: Já tedy se samečkem naštěstí jsem ta vyjímka co potvrzuje pravidlo. Byl a je naprosto zdravý ( teď mu jsou 3 roky ), i vetka říkala, že se fakt povedl a že jsem měla štěstí, má i naprosto v pořádku zuby, rostou rovně čili se brousí o sebe. Ťukám to kam můžu! Což neznamená, že se nemůže ve stáří něco projevit, ale počáteční problémy se nám vyhnuli.

Veronika5 - včera 17:57
Beri16: silně nedoporučuju zverimex, na 99% budeš morčinky nejdřív léčit. Podívej se tady do inzerce, a najdi si nějakou chs v okolí...

Sheena - včera 17:49
Beri 16: Já mám kluka ze zverexu, jednu holku z azylu a druhou na inzerát z Bazoše - holčina měla morčečí mimina na prodej.
Ve zverexech obecně berou spíš samce, zkusila bych inzeráty.

Beri16 - včera 17:45
Ahoj všichni, chci se zeptat kde jste kdo koupil svoje morčátko. Já už sháním dvě holky (pokud možno mláďátka) dlouho a nikde nic nemají tak se ptám. Volala jsem asi do 10ti zverimexů. Pokud někdo víte nějaký typ prosím dejte vědět.
Děkuji
- - - - -
Jezzabell- Také držím palce... :( :( :(

Veronika5 - včera 17:40
Jezzabell: Taky moc držíme palce! :(
- - - - -
A prosím tě ať už vás ta smůla pustí...

Kájka - včera 17:36
Jezzabell: Také moc držím palce!!! a morčíci pacičky.
Achjo... Třeba to nebude tak zlé, šance je. Dostane se z toho.
- - - - -
Sheena: moje první reakce (po přečtení špatné zprávy) byla stejná jako Tvoje.
Něco ve mě křičelo: "Ne ne!" :-(

Sheena - včera 17:27
Zbyněk: Víc sena než zeleniny bych potřebovala obecně u všech. Musím ubrat dávky zeleniny, protože myšáci naprosto neberou seno jako hlavní potravu...

Barunka007 - včera 17:22
držím palce Jezzabell :(

Sheena - včera 17:17
Jezzabell: Ne ne :-( Ach jo... :-((( Držím moc moc palce, už toho bylo dost :-(

Jezzabell - včera 17:04
Ahoj všem, tak nám Wolfík prohrává boj o život na celé čáře.. O víkendu se tak roznaříkal, že jsem to nemohla vydržet (co teprve on) a hned s ním běžela na veterinu. Doktor ho má zrovna na operačním sále. Ale velké šance tam nejsou:( Přidal se zánět a kámen se i přes léky zvětšil..
Večer tam jedu..

Zbyněk - včera 16:55
Petra W: ano, asi to tak bude, ale celkově tom má paní krutý chaos. Nevadí, malou asi připouštět nebudu, s tímhle startem do života by mohla dopadnout stejně, jako Fríduška. Ostatně čtyři myšky mi zatím asi stačí a pak se uvidí:)

Smirny: nějak mi prostě padla do ruky a už jsem jí nepustil:) Beru to pocitově, prostě to tak mělo být, u mě bude doufám spokojená a s dobrou péčí.

Ehrena: Takový stav bych potřeboval u malé - víc sena a méně zeleniny:) Ale tak hlavně, že prospívá. Trávu určitě neodmítne.

uj uj: ještě mě napadlo, že bych asi rovnou koupil dvě sestřičky. Máš mladého samečka a zasloužilou důchodkyni, za půl roki, za rok budeš řešit to samé:/ S dvěma mláďaty bude doma legrace a Amálka pookřeje:)

joplinka1 - včera 14:31
Katjusa - PP vydává a rozesílá plemenná kniha, může to nějakou dobu trvat, než se průkazy původu dostanou k chovateli, ten je pak rozesílá majitelům....co Vám chovatel přesně řekl?

Smirny - včera 12:18
Zbyněk: neboj a díky za odpověď. Jsi hodný, žes s morčinkou měl takové výdaje a žes jí neposlal zpět:-)

Katjusa - včera 10:50
zbyněk- myslim že PP už neostaneš,ja pokud jsem si pořidila morčika s PP tak jsem je měla hne jinak bych ho ani nebrala,naopak i ja pokud jsem měla chs.taky jsem hned dala PP,ale ted jsem nejspiš naletěla při koupi šteněte čivavy s PP,koupila jesem ho zač.listopadu dodnes PP nemam pry musim čekat.. co ted,radi se radši pes s PP a PP nemam...................

Ehrena - včera 10:25
Zbyněk, já teda toho našeho nového kluka, co měl být holka, normálně po morčecím jíst nenaučím, už jsem přestala doufat. On prostě zeleninu vůbec nejí, jen do toho klofne a jde na seno. Sena má tedy ale spotřebu velkou. Doufala jsem, že od Locinky, s kterou bydlí, to jídlo odkouká, ale kdepak.
Jsem jenom zvědavá, jestli bude jíst aspoň trávu, v lednu jsem jim kousek trávy natrhala, sice nebyla moc valná, ale zbytek party ji zbodnul raz dva a on nic. Tak už vidím, jak mu budu muset ven do výběhu dávat seno, aby měl přes den co jíst.

Petra W - včera 09:36
Smirny, Zbyněk: já asi tuším, odkud vítr vane a aniž bych tady chtěla rozviřovat jakékoliv emoce, tak se domnívám, že zmiňovaná chovatelská stanice v podstatě žádnou chovatelskou stanicí není, protože již celkem dlouhou dobu není členem Klubu chovatelů morčat, což mimo jiné znamená, že řádný PP vystavit ani nemůže a označovat by se měla spíše jen asi jako hobby chov, bohužel mezi zájemci často není příliš zvykem rozlišovat mezi řádnými registrovanými chovatelskými stanicemi a mezi chovy, které si na CHS jen hrají

Zbyněk - včera 07:20
Smirny: zmíněná CHS funguje už desítky let. Chovatelka mi k samičce dala pytlík jakési páchnoucí směsky, že je na to malá zvyklá - a asi i byla, protože ze začátku se nedotkla ani sena, ani zeleniny a tohle bylo jediné, co si dala. A hlavně - prý krátce předtím ošetřila celý chov Zorabelem proti kokcidiím, protože měla dojem, že pár morčat "by mohlo mít kokcidie a po Zorabelu přestaly hubnout". Když jsem tohle řekl Dr. Kasanové v Libni, zježily se jí vlasy hrůzou a pronesla několik nepublikovatelných výrazů. Mimochodem, chovatelka je lékařka. Ale poprosím, nerozjíždějte tu zatím kampaň, dokud z ní nedostanu alespoň datum narození samičky a řádné PP:) Maličkou jsem dva týdny na noc dával do izolace, obložil senem, před papučku dal talířek se zeleninou, dostala Degan, Ranital a Tympanol a postupně se naučila jíst, jako morče. Bobky se zvolna rozjely. Směsku jsme odbourali, sena si dává výrazně méně, než by se mi líbilo, spíš občas uždíbne, ale neleží v tom od rána do večera. Nicméně přebíral jsem jí s váhou 390g a dneska máme 590, takže už trochu brzdím se zeleninou. V každém případě - i morče, naprosto nezvyklé na normální stravu, se dá přeškolit:) Ovšem jestli mám riskovat mimina, zatím nevím, ale to budu řešit až za tři měsíce. Asi předtím budu chtít UZ a RTG vnitřností, pro jistotu. Abych chovatelce úplně nekřivdil, tak mi nabídla, že si samičku vezme zpátky a zaplatí výdaje za léčení - což bylo cca 3500 korun. No nekupte to:)) Ale dávat holčičku zpátky mi přišlo jako poslat jí na jistou smrt. Holky jí už berou, ona se přestala bát, zatím to vypadá dobře. Název chovky mohu poslat soukromě...

Zenča: po týdnu užívání mám zatím první poznatek: druhá nejstarší samička (3,5 roku) poslední dobou nechtěla skákat z klece. Zoufale přešlapovala před vchodem, zatímco její téměř sedmiletá matka vyskočila, jak srnka:) Poslední dva dny prostě přijde a ladně vyskočí, zmizela těžkopádnost, možná to i funguje, ale na závěry je ještě brzy:)

Smirny - 18.2.2018 23:16
Zbyněk: tak doufám, žes to té rádobychovatelce napsal, co se dělo, pkud byl takový problém.. Aby se alespoň chytla za nos a zastyděla:-( Já tedy ale v Radotíně žádnou CHS asi neznám. A pokud je to tam fakt tak strašné, tak bych se tedy nebála název CHS zveřenit jako varování pro ostatní. My si mezi sebou echo dáváme, od koho si do chovu nebrat..

Kájka - 18.2.2018 21:53
Zbyněk: To jste si užili... :-(( Ty si to letos teda "vyžíráš", to je smůla :-(
Ale ber to tak, že jsi tu maličkou zachránil. Kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby tam zůstala nebo si ji vzal někdo jiný.

Zenča - 18.2.2018 21:21
Zbyněk: tak dejte vědět jak vaše zkušenosti dopadli. Hned bych objednala. Na veterině mi rodicare artrin také doporučili, tak by to účinky asi mít mělo. :)
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky