Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Jarenka - včera 20:02
Dobrý večer, je normální, že se občas morce drbe? A používáte něco preventivně?

Cipísek - včera 15:18
Zdravím,
tak jsem dnes byla s Cipískem na veterině.Paní doktorka ho poslechla a hned poznala zánět dýchacích cest.Nasadila ATB a léky od bolesti.V pondělí jdem na kontrolu a přitom uděláme rengen,abychom zjistili zda je vše ok.Ještě jednou všem moc děkuji za radu.
Jitka

Bart - 18.4.2018 23:10
cipísek - samozřejmě na veterinu, aby se zjistilo, o co jde. Náš nedávno taky divně chrochtal při jídle, tak jsem si ho dala k uchu, abych zjistila, odkud to vychází, a nakonec jsem slyšela, že je to z tlamičky. Něco vražené mezi zubama. Může to být tedy cokoli.

Kájka - 18.4.2018 21:10
Také doporučuji zajít s morčíkem na veterinu. Tohle není normální, může mít nějaký zánět dých. cest.

Beranek - 18.4.2018 21:02
Cipísek - Určitě. Vet ho musí vyšetřit a myslím, by mu pomohly antibiotika.

Cipísek - 18.4.2018 20:40
Kýchání asi 3tydny tak sem tam a to chrochtání asi týden. Když leží nebo spí,tak je ticho,Ale když pobíhá nebo žere tak chrochta. Mám s ním raději navštívit zítra veterinu?

Kájka - 18.4.2018 20:30
Cipísek: Jak dlouho to trvá? jenom chrochtá (občas) a nebo to je chrčení při dýchání?

Cipísek - 18.4.2018 20:19
Zdravim,
Prosím o radu. Náš 3lety sameček sem tam kýchal, ale teď se přidalo takové chrochtání. Jinak je čilí, pěkně papá,ale to chrochtání se mě nelíbí.Děkuji za každou radu.
Jitka

Kájka - 18.4.2018 20:13
Barunka: občas kýchnou, ale ne často.
Pšikají hlavně, když je něco podráždí, např. když vdechnou prach ze sena.

Buub - 18.4.2018 16:13
Pomalé krůčky k cíli. Čokoládový-buff sameček. http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=32737

A teda 3x buff bez pigmentu, ale tak pěkní a velcí nejsou.

Lenoka - 18.4.2018 15:10
Co používáte na ošetření proti vnitřním a vnějším parazitům?? Používala jsem advocate, ale už se zřejmě neprodává

Barunka007 - 18.4.2018 14:56
ahoj , taky vaše morčata kýchají?

Bart - 18.4.2018 10:32
Kytička - např. někde v Peru je vedro, tak že spíš než šťavnatou trávu najdou spíš sušenou...

holcicky - 17.4.2018 20:30
Kytička,no nejspíš to bude tím,že u nás divoké morče najdeš jedině v Zoo;) Žijí volně totiž v jiným podnebném pásmu třeba v takých Andách.Pokuď nenajdou vysokou trávu,která jim stačí okusuji keře...

Sheena - 17.4.2018 20:27
Kytička: Ta moje malá "průďa" taky píská při čemkoliv, nedávno byli ve výběhu a malá seděla uprostřed chodby a pištěla jak na lesy ( žrádlo měli, vodu měli, starší Felix byl na druhé straně chodby a na mě asi nečekala, ještě se mě trochu bojí ). Felix to kdysi dělal taky když byl mladší, stačilo jen otevření lednice... Jednou jsem s ním byla u našich, oni mají kočku a psa, tak jsem je varovala, že reaguje na každý sáček - no reagoval :-) i na pytlík granulí pro kočku, protože ty jeho přece šustěj stejně :-)) Naši byli uplně hotoví :-)

Jarenka - 17.4.2018 20:17
A ještě jeden dotaz.. je normalni, že se morce drbe?

Kytička - 17.4.2018 20:14
Jarenka, trhám obyč. trávu ze zahrádky, plus mi tam roste jitrocel, sedmikrásky, pampelišky, k tomu pár lístků maliníku, od každého trošku, ale hlavně tu trávu. Za chvilku budou bylinky, tak jim tam také trošku pak přidám. Když to píšu, tak se mi samotné sbíhají sliny :-) :-)
- - - - -
holcicky, díky. Tak se tedy ptám :-) takovou teoretickou otázku :-) Jak to dělají morčata, žijící ve volné přírodě se senem? Já vím, že volně žijící zvířata všeobecně fungují celkově jinak, než zvířata v zajetí. Ale stejně, to seno je pro morčata docela zásadní.

holcicky - 17.4.2018 19:59
Kytička,no ony ze začátku taky,ale čím vic roste tím vic nosím a ranní kterou do večera nezbašti nahradim čerstvou právě donesenou.
To maš ještě mladé myšky.Klidně se ptej od toho ty stránky jsou;)

Kytička - 17.4.2018 19:53
holcicky, Sheena, u nás piští všechny, to je mazec, jak se předhánějí, kdo bude pištět víc :-). Ale já mám mladé všechny, těm starším ted bude 5 měsíců :-) Kvíkaly, i když jsem jim nesla cokoliv jiného, ale od té doby, co nosím trávu, tak to je teprve něco. Taky jsem to ze začátku kombinovala se zeleninou a ted už jsem dávala ráno jen mix zeleniny a druhé jídlo jen trávu, ale nebyla jsem si jistá. Díky za rady všem, jsem začátečník, tak se vás tu budu průběžně vyptávat, jestli to nevadí :-)

holcicky - 17.4.2018 19:53
Sheena,tak to si povídaly docela nahlas,když jsem se vracela domů,že je bylo slyšet po celém baráků,no je sice fakt,že náš barák má jen čtyři poschodí,ale i tak sousedi věděli kdy se vracím domů :D Že by dostaly konečně rozum?No načase,ale že jim to trvalo:)

Zbyněk - 17.4.2018 19:52
Kytička: děkujeme:) Ne, v pohod, pouze jarní tráva je mnohem výživnější a má daleko víc enzymů, ale to lépe vysvětlí Buub...
Dneska jsem donesl tašku chlorofylu od Vltavy, samozřejmě nestačí to vyrůst nad tři cm a už tam řádí najatí idioti se sekačkami, vysekané na hlínu, trávník se nemá, jak reprodukovat. :/ Ale holky si šmáknou, směs pampelišek a jemné trávy, umytá vlažnou vodou, už na ně čeká :)

Jarenka - 17.4.2018 19:46
Co všechno teď trháte venku svým morčíkům?

Kytička - 17.4.2018 19:45
Zbyněk, snad jsem to s tou trávou tedy nepřehnala, snad jim nic nebude. A jsem ráda za vaše morčátko, že je v pořádku. Ona celkově východní medicína je takový malý - velký zázrak. Tak at to morčátku šlape ve zdraví dál. :-)

Sheena - 17.4.2018 19:37
Já jsem začla s trávou jednou za den, teď poslední 2 dny už ji mají dvakrát a docela dost a od té doby jsem zjistila, že zelenina vesměs zůstává, takže jsem ji téměř vyřadila. Dostanou vždy jen jeden druh ( ten střídám ) a jen kousek. Sami si řekli, že jim stačí seno, tráva a granule.

Holcicky: Mně piští pouze půlroční samička, kolikrát mám pocit, že i bezdůvodně ( i když ona určitě nějaký důvod má ), tříleťák už nahlas nepiští, ten si povídá jen tak pro sebe :-)

holcicky - 17.4.2018 18:56
Kytička,já dávám už skoro 14dni čerstvou trávu.Než byla tak jsem jim nestačila kupovat zeleninu,ale co ji mají jim dávám polovinu jednu dávku co jsem dávala na dvakrát a ani tu nesni.Tak jim uberu asi o trošku zeleniny a i té trávy.Problém jim nedělá,ale zjišťuji,že už nehvizdaji jen co mě slyší,může to být i věkem nejstarším táhne na pět a nejmladší mají nad tři roky.

Zbyněk - 17.4.2018 16:02
Takže jsme zpátky z veteriny - po dvou týdnech užívání dvou čínských léků moč naprosto bez krve (půl roce a třech ATB), močák čistý, polyp zmizel, v moči trochu bílkoviny, ale dle doktora je to léčením sliznice močáku, ledviny čisté. Dle doktora lidského mám podávat léky ještě alespoň dva týdny. Adélka čůrá krásně, žádný nářek nad pá kapkami červené moče po dobrání atb. Mám radost. Dám dohromady RTG a UZ před a po léčení a pak to celé zveřejním :) Ufff:)

Kytička: na jarní trávu trochu pozor, je hodně výživná a na rozdíl od té pozdější bych jí nedával po kilech. Dokáže zchvátit koně a je polovina dubna. Mají li trávu, zelenina není třeba.

Kytička - 17.4.2018 15:22
Chtěla jsem se zeptat, když už dávám morčátkům čerstvou trávu ze zahrady, mám jim k tomu přidávat ještě nějakou zeleninu? Doted jsem jim dávala ze zeleniny hlavně mrkev, celer a ještě jeden druh k tomu. A ted jak už je tráva, tak jsem začala dávat postupně i ji. Ale jestli můžu dávat už jen samotnou trávu ( tedy samozřejmě třeba s pampeliškou atd), ale prostě "venkovní" stravu.

Lucila - 17.4.2018 13:45
Moc děkuji za názory a fotečky, patrovou pořídíme a uvidíme...

Reny - 17.4.2018 13:36
VŠENKY- volala sem s Dr.Jekl, neexistuje přenos z podestýlky, sena. Pouze od morčete, často se projeví i rok od nákazy -viz odkazy
http://zverolekarka.com/zavsiveni-morcat/

Kopíruji z Wikipwdie - Přenos a hostitelská specifita -
Všenky jsou na svého hostitele úzce vázány a tráví na něm většinou celý svůj život. K přenosu z jednoho hostitele na druhého může docházet příležitostně při těsném kontaktu hostitelů, protože všenky NEjsou schopny mimo hostitele přežívat delší dobu https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C5%A1enky
- - - - -
postup léčby - http://www.morcataureny.stranky1.cz/nova-stranka-274042/

uj uj - 17.4.2018 13:22
Bart:
:-O asi máme čistotnější morčátka :-) schody - rampa do patra jsou dřevěné, nalakované nějakým lakem "pro děti" (tedy na dětské hračky, aby to nebylo jedovaté) - pak se to dá otřít vlhkým hadrem a nenasakuje to vlhkost (zrovna před 14 dny jsem vzala octovou vodu a přetřela jsem to a schody jsou zase jako nové). Proti vlhkosti někteří chovatelé napouštějí dřevěné domky olejem... ale nám se tedy osvědčil ten lak.
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky