Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Bart - dnes 14:06
Ehrena, Jezzabell - právě si zamlouvám toho třetího na fotce z Bazoše. Toho prvního jsem měla jako rezervního. A co je za ch .s. v Příbrami ? To neznám. Máš adresu třeba pro příště?

Jezzabell - dnes 13:02
Bart: Možná mu už selhaly játra. U ledvin by šílel bolestí a naříkal. Vincenta jsem brala z Příbrami, třeba ještě mají..jukni jim na stránky. Taky se mi líbí "vlasáči";). Geri je první a Vincent druhý. Oni mají takové klidné, hodňoučké povahy.

Ehrena - dnes 13:00
Bart,
https://zvirata.bazos.cz/inzeraty/mor%C4%8De-coronet/
Teda hned ten první shora je krásný, aspoň tedy podle mne. :)

Bart - dnes 11:14
Jezzabell - jj, už hledám. Před chvílí jsem poslala jednu poptávku. Jsem ulítlá na ty coronety nebo sheltie, tak to není tak jednoduchý. Jistý na to jsou Teplice, odkud jsme měli jak Samuela, Sebestiena i Nica, ale teď tam momentálně nemají. Oni se hodně zaměřují na peruánce. O těch jsem už taky uvažovala. Tak uvidíme.
- - - - -
Je možný, že Samuelovi taky nějaké ty orgány selhaly. Od večera totiž vůbec nečůral a v místě jater mu to nějak divně "klepalo", jak když tam má vetřelce. Další ataku ve smyslu další mrtvičky ap. ale neměl. Prostě od rána přestal nějak mít sílu...

Jezzabell - dnes 09:25
Bart: To je mi moc líto:(. To dávení měl i Zedík, úplně se u toho prohnul jak luk, ale jemu odcházely játtra. Na smrti není nikdy nic pěknýho, ale chápu, jak jsi to myslela. Jak píše Ehrena, je to ještě ta klidnější doma..Prdíci tu jsou vždycky takovou chvíli, uteče to jako voda..
Mokrá země jde vykopat! Ale když je to v době mrazu, jako se to stává nám, je to teprve síla. Když je venku mínus deset, tak se modlím, aby to nepřišlo, protože to se fakt nedá kopat! A nám odcházejí nejčastěji kolem února, to ještě často mrzne..Jimmík byl taky zrovna nějak po dešti, Zedík ne, tomu pršelo na záda až někdy dva dny potom..
Ale měl úžasný věk! I přes to všechno.
Bude nové miminko? ;)

Bart - dnes 09:04
Ehrena - no vždyť takhle dlouho jsme morče nikdy neměli. A ani tak moc trpělivé a klidné.... Je to za tu dobu už šestý, co odešel, ale třetí, u kterého jsem při tom byla. Všichni to měli stejné - takové jako dávení a potom vrnění - je to strašný.... A venku zas tak hnusně, tak že zas půjde do mokrý země :-(((

Ehrena - dnes 01:17
Bart, to je mi líto. Ale měl pěkný věk a asi i pěknou smrt, žádné velké trápení, co bych za to často dala.

Bart - včera 22:29
Jezzabell - tak už nás to taky potkalo. Před hodinou odešel za duhový most Samuel. Až na ty nohy byl přitom úplně v pohodě. Dneska ráno ale už zas nechtěl jíst, vodu i dokrm nepolykal. Zíral do prázdna a jak jsem ho položila, tak byl. Teď večer najednou koukáme, že je zas na boku. Tak jsem si ho vzala do náruče a pak po chvíli umřel. Za 4 týdny by mu bylo 6 a půl roku....

Zbyněk - 15.4.2021 07:42
Eva11111: on je nás tu málo, probé, je v tom, že FB zrušil veškerý prodej zvířat, takže tam padla skupina Prodej drobných hlodavců. Jakmile je na FB objeví slovo zvíře ve spojení s prodej atd. tak to okamžitě mažou. Tvůrce tohoto webu mi slíbil, že inzerci opraví, ale to nebude hned. Na FB zkuste Michalu Steinerovou

Eva11111 - 14.4.2021 18:11
dobře, děkuji, zkouším registraci

Jezzabell - 14.4.2021 17:34
Eva11111: Zaregistruj se, aby se ti daly psát soukromé zprávy a neřešilo se to v diskusi, nebo na sebe nech nějaký kontakt

Eva11111 - 14.4.2021 15:20
Zdravím, protože koukám, že inzerce moc nefunguje, zkusím tady, zda někdo nevíte o samečkovi, kdyby byl sheltie, bylo by to nejideálnější :-) Mladého, k ročnímu kamarádovi. Benešovsko či Praha ideálně. Moc děkuji.

Gabriella - 14.4.2021 09:44
Ahoj vsem:-) mam osirela mladata morcete, je jim 11 dnu, samicka uhynula bezprostredne po porodu. Narodila se a mela 100 gramu. Dnes maji 130 gramu. Porad umele krmime, pres noc jiz ne. Nemate nejakou tabulku, kolik zhruba maji pribyvat? Prosperuji, ale rada bych to mela i v cislech, alespon priblizne. Dekuji moc.

Zbyněk - 13.4.2021 14:50
Jezzabell: celou a tak dej Glukopur, ten je ok

Jezzabell - 12.4.2021 15:14
Zbyněk: Ten ženšen mam ještě doma asi 10tbl. To dáváš na den celou tbl? Jsou docela velký a hodně to nasává vodu , blbě se to rozdělává s vodou. A med do toho nedám, špatně se po něm morčatům hojí rány. A že jich Lancík má.

Zbyněk - 12.4.2021 14:11
Jezzabell: a ještě otlačky, to už je vážně krize. Nejlépe mi pro něj vychází https://www.smer-zdravi.cz/eshop-panax-ginseng-zensen-pravy-kapsle-223.html jednou denně. Můžeš o posichrovat ještě tímto: https://www.smer-zdravi.cz/eshop-cordyceps-housenice-cinska-148.html To pomohlo s močákem Bublince, už nekrvácí

Jezzabell - 12.4.2021 13:52
Zbyněk: Jj, to naprosto chápu! Chudák morče!
Céčko dávám, degan taky, meloxidyl na bolest, bez toho moc žrát nechce. Zítra mají padat trakaře. Klasika, když půjdeme na veterinu.

Zbyněk - 12.4.2021 10:13
Jezzabell: céčko mu dáváš?

V pátek mi ukazovali v Kralupech na veterině zavšivené morče. Brousili jí zuby a hle, samička se zkoušela drbat i v narkóze, tak jí prohlédli, hodili parazity pod mikroskop a morče bylo plné lidských vší, žádné všenky. Říkali mi, že kromě morčete zakapali po operaci Strongholdem i sebe:))

Jezzabell - 11.4.2021 09:23
A to má ještě pěkný otlačky na packách (do krve), což je imunitou. Takže mazat ještě packy. Všímla jsem se toho, když jsem mu čistila ten pysk. A ten se pěkně blbě čistí, když má na jedné straně krku díru. Léků má teda za dva.
- - - - -
I když to patří spíš ke kolegům králíkům, tak zde názorná ukázka, jak lze vzít dosova "nohy na ramena": https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/vzacne-plemeno-kraliku-chodi-po-prednich-vedci-konecne-zjistili-proc-40356598#seq_no=6&source=hp&dop_id=40356598&dop_ab_variant=0&dop_req_id=jbz4uEm8Gqj-202104102044&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Kleopatra - 9.4.2021 23:55
Jezzabell :-( :-( :-(

Bart - 9.4.2021 22:53
Jezzabell - opravdu neuvěřitelný, co všechno zvládá.... Neobyčejný bojovník!!!

Jezzabell - 9.4.2021 22:39
Laryngytidu jsem měla opakovaně a je to strašný. Doslova se zavře krk a bodá to jak sto čertů, nejde polykat. A vždy zabraly až kortikoidové injekce. Takže to pro tak malé zvířátko muselo být šílený. Teď jsem to teda neměla, nechápu kde k tomu přišel..Od doby, co nosíme respirátory se nám všechno celkem vyhybá. On ty kortikoidy dostal moc pozdě. Zabraly, ale bylo to už zlý.

Lancík tady lítá jak střela, dokonce si skáče i na návštěvu k Gerimu s Jarvisem, kteří se těšili na chvíli klidu po noci s Vincentem, kterého jsem tam prostě šoupla, aby nesmutnil.
Všímla jsem se, že má Lancík horké uši, že by teplota?
Bez léku na bolest teda moc žrádlo nepřehání, takže ten mu aspoň teď ze začátku dávat musím.
Udržet ho na stole na to čištění je teda nemyslitelný. On měl včera co dělat i Valeš, Lancík už se oháněl zubama.
- - - - -
A aby toho neměl chudák Lancík málo, dosta kvalitní zánět pysku :((. Včera měl fakt horké uši, asi teplota, k tomu stres ze ztráty parťáka a bolesti.
Takže zánět pysku, probodlý jazyk u kořene a díra v krku po prasklém abscesu. No to je na medaili za výdrž a výkon! Chudák malej:((.

Zbyněk - 9.4.2021 06:07
Bart: ono toho zřejmě bylo více, když mu Valeš čistil tlamičku od potravy, zůstala mu na tyčince sloupnutá krční sliznice, už jenom tohle muselo strašlivě bolet, Jimmík prostě neměl šanci. Než se vyřešila sliznice, rozjel se zánět, nemáš šanci to poznat a Valeš JE špičkový doktor.

Bart - 8.4.2021 23:34
Jezzabell - teda to jsou věci zase!!! Ale kdo to mohl vědět, co mu je - vždyť to je tolik věcí, co těm morčatům může být... Je to škoda no, že se to zjistilo až po smrti. Chudák Jimmík.
Lancík už je teda fakt "vycvičenej" - než nějakou narkózu znova, tak všechno radši už "přirozeně přírodně" - tak to je teda bomba! Tak ať se hezky uzdravuje!!!
- - - - -
Tak jsem si přečetla, co to ta laryngitida přesně je - otok hrtanu. Je to vážné i pro děti. Špatně se polyká a také jsou problémy při nádechu.... A co potom takový morče s takovou nemocí?! A že to vůbec taky ti myšáci mají, že jo? To by mě vůbec nenapadlo.

Ehrena - 8.4.2021 18:41
Jezzabel, takže to, co jsi psala, kvůli čemu to posílali na rozbor do Německa, se nepotvrdilo?
Už nevím to jméno, musela bych si to hledat v archivu.
- - - - -
Úplně jsem se zapomněla zeptat, jak to dopadlo.

Jezzabell - 8.4.2021 18:07
Ehrena: No, to jo! Jinak se nám zadařilo. Ráno tam volám, od kdy tam doktor je. Prý od 13h, od půl druré neoperuje. Nakonec neoperoval od 15h..Tak jsem tam zkejsla.
Ale Ráno tam ještě tu bouli měl a byla opravdu jak třešeň, jen se nahoře dělala špička. Což jsem nezažila. Už vím proč, obvykle jsme to stihli dřív na operaci. Ono mu to do té 13h totiž samo prasklo ven! Nebo si to protrhl packou, protože se tam často drbal.
No když to doktor oholil, koukali jsme oba, díra jak do jeskyně. Ale prý se to pěkně vyvalilo celé. Je tam zas podkožní kapsa. Holt je to od těch zadních zubů.
Protože nedavno dobral atb, žádné mu nemám dávat s tím, že takhle by to v přírodě u morčat mělo vypadat. Ukázkové samočištění od bakteriální infekce. Mám ho šetřit, že pokud bude sám žrát, nedávat ani meloxidyl na bolest.
No stejně. Nafasovala jsem ho pro jistotu, protože nám přes svátky došel. K tomu pixlu RC, léky na játra a tašku bylinek.
Hlavně, že nemusel mít tu narkozu! To jsem se hrozně bála! Vřeštěl chudáček, když mu to doktor čistil. To ještě neví, že večer pokračuju já kysličníkem! Au!
Ale doma se doslova vrhl na seno a bylinky. Tak aspoň tak. Od poslední operace přibral 120g, to je krása.

Bart: Jimmík umřel na bakteriální laryngitidu..Kdyby se to rozpoznalo dřív, mohl tady ještě být. Proot mu zabraly ty kortikoidy. Ale trpěl bolestí tolik, že to jeho srdíčko nevydrželo. Byl vyhladovělý i přes veškerou snahu dokrmovat a seklo to s ním na operačním sále..:(

Ehrena - 8.4.2021 15:16
Jezzabel, pořád lepší takhle, než aby to nabralo cestu jako u nás u Nikouška. Do toho oka. Pak už je to dokonale v háji. :(

Jezzabell - 8.4.2021 10:25
Bart: Jj., říkám si taky, že mu to rozbouřila ta operace, už celé tři měsíce neměl díru v krku a čelisti. Chudáček, ten si teda užije. To čištění je vždycky strašný. A dlouhodobý, než se to zhojí. Nemám na to dovnitř tu jejich kovovou škrabku na hnis a za živa denně aspoň 2x..au. Proto jednou denně na vet., aby to vyčistili dobře a večer já zběžně, jo a ještě mu tam vrazit dovnitř ten gel, aby to vyžralo hnis a nezavíralo se to..
To jsou radosti.

Bart - 8.4.2021 09:13
Eri - můžou.

Jezzabell - taky si říkám, že to může souviset s tím broušením.... My to měli taky 2x po broušení - právě do dvou týdnů absces... To přece není náhoda a u tebe to je už po několikáté... Nějak se to vždycky rozbouří nebo co. Chudáci malí, tak dobře se u tebe mají a přitom pořád musí mít nějaké trápení!!! Co to máš za zkoušky v tom životě?! Tak zase držíme palce, ať je to v pořádku!

Jezzabell - 8.4.2021 09:10
Ehrena: Já už fakt nevím:(( Taky mě to napadlo, ale přes tvrdá atb?! Jestli je to rezistentní na atb, jsme v hýji. Letím dnes na veterinu, no co jiného z toho bude, než další operace. A denně na čištění (sama ho neudržím). Fakt už abych tam bydlela.
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky