Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Bjutas - dnes 10:16
Zdravím potřebuji vykoupat svou rozetu,tady v odkaze na hygienu jsem vyčetla postup.. ok,má někdo zkušenost který šampon mám na ní použít? Zatím jsem myla jen pod tekoucí vodou zadeček,ale bez šamponu. A jak často se smí vůbec morče koupat? Děkuji za odpovědi

Zbyněk - dnes 09:16
Lentila: já ti nevím, ale není to už zbytečné trápení? Já vím, že to je tvůj mazlíček, ale měla bys sledovat hlavně její zájmy, ne svoje. Pokud je ochrnutá, má proleženiny a navíc špatně jí, já bych opravdu zvážil, jestli pro ní není lepší uspání:(

Bart - dnes 08:42
Lentila - Asan jsou také válečky (jako větší granule) zřejmě z materiálu podobného, které se používá do dětských plen. Krásně saje a nesmrdí, je to měkkoučké. Mají ho i s přídavkem aloe vera. Přímo na podložkách (plenách) ho nenechávej, protože ty zůstávají mokré a to by nebylo dobré. Spíš je dej pod ten Asan. Já mám morčata na plenách, ale Asan mají v záchodech. Záchody měním tak 1-2x za týden, ale pleny v místech, kam čůrají, musím měnit několikrát za den. A nejhorší je, když si vzpomenou, že zrovna v tom počůraným budou ležet. Mají pak mokrá břicha. Nedávno tu někdo psal, že používá podložku Vetbed, takové koberečky, které na povrchu zůstávají suché a mokro vcucnou dolů. Já už se na ně taky chystám, že to koupím, ale zatím jsem nevymyslela, co pod to dávat, kam se to mokro bude vcucávat. Dotyčná prý pod to používá inkontinenční prací podložku... Najdi si info na internetu o těchto koberečcích, myslím, že by to bylo nejlepší řešení.

Lentila - dnes 08:14
Děkuji všem za rady. Včera mořče vypadalo chvilku, že jsou to poslední minutky, polehávalo na boku venku na zahradě ve stínu a pak najednou začalo žrát a zase polehávalo. Vitamíny nechtěla, ale s okurkou to zbaštila. Nohy stále špatné, ale koupala jsem jí nožky ve vlažné vodě a pak sušila a trochu masírovala, asi jí to nevadilo. Jenže jsem objevila malý flíček, asi začínající proleženina. V kleci na hoblinách spíše leží na boku, klouže jí to. Asi vyměním podestýlku za takové ty podložky pro nemocné, bude to čistší, flíček - stroupek nechci moc natírat mastí, aby to dýchalo.
- - - - -
dotaz na Asanu, nemám zkušenosti a na netu jsem moc informací nenašla

Smirny - včera 22:57
Rozik: jojo - to morcatko je slate-zlata, ma tmava ocka. Kdyby bylo lila-zlata, tak je cervenooke:-)
- - - - -
A je hezoucke:-)

morce123 - včera 22:13
Je ro je super, ze uz ma domov, premyslela jsem, ze se ho ujmu ja, tak snad uz ma hodne rodice :)

Jezzabell - včera 11:05
Zbyněk: díkybohu, že to pro mrňouska dobře dopadlo!

Zbyněk - včera 09:05
Tak morčátko už má domov, je prima, že to Ivula zveřejnila. Dotyčný blbec prostě odtrhl mladé od matky po deseti dnech, nekomentuji.

Rozik - 21.6.2017 23:09
morce123 - Podle fotky se zdá, že trošku delší srst mít asi bude. Je moc hezky zbarvené, odhaduji na slate blue či lila a zlatou, jen to, co se dá z fotky poznat, ale tyhle barvy se moc často nevidí, většinou jen v chovných stanicích či hobby chovech na tyto barvy zaměřených. Ale jde pouze o můj názor, z takové fotky moc nepoznám a text inzerátu je strohý.

morce123 - 21.6.2017 17:10
Ivula: myslis ze az vyroste, bude mit dlouhou srst?

Ivula - 21.6.2017 13:08
Nemáte někdo možnost pokusit se toho chudáčka zachránit?
http://aukro.cz/morce-domaci-mlade-i6857653464.html

ajati - 21.6.2017 07:50
Lentila - měli jsme starší morčinu s podobnou příhodou, vypadala na uspání. Moc jsem nevěřila, že by se mohla zlepšit, ale vyšlo to.
Dávali jsme céčko, Pikovit a Pangamin.

Tygrinka - 21.6.2017 06:41
Lentila: Zatím jí kup normální lidský obyčejný celaskon (250mg) a dej 1/4 tbl, tj. 60mg, ráno a večer tak dva tři dny, pak snížit na 1x denně a dávat dle stavu nožek a pohybu. Když se zberchá, což by mělo být během pár dnů, tak stačí dát cca 60mg obden, pak dvakrát týdně a pak přestat, pokud je dost zeleného a zeleniny k dispozici. Celaskon rozdrcený ve stříkačce s trochou vody, možno trošku přisladit glukopurem.
Otírat stačí vlhkým hadříkem. Pudel bude mít trošku žlutou, pokud tam má bílou srst, ale časté koupání v šamponu či mýdle by jen zbytečně dráždilo kůži. Takže je lepší se v tomto případě se zabarvením srsti smířit. Pokud jsi doteď neotírala, tak na začátek omýt jen pudel dětským mýdlem a pak už jen používat vlhký hadřík. A opatrně, nožky jí budou bolet, takže s tím počítat a omýt co nejrychleji a v rámci možností co nejjemněji. A hlídat, aby se vlhká kůže na břiše nezapařovala, tj. moc neráchat ve vodě, kontrolovat kůži a udržovat podestýlku co nejvíc suchou... Asi bych dala morčinku na slušnou vrstvu Asanu - saje to vlhkost a mezi těmi "granulkami" to přeci jen trošičku i větrá...
Masáž nožek nepřehánět, aby to příliš nebolelo, ale určitě je to dobrá věc.

Houhou - 20.6.2017 21:59
Jezzabell: Určitě nešlo jen o granule, větší nabídka jedné značky na jednom místě, doufám, že jsem si to nespletla a šlo o VL. Je taky možný, že ten obchůdek už existoval dřív a jen rozšířil sortiment. Ta prodejna sídlila někde v centru, žádná okrajová část Prahy. A příspěvek se tu objevil asi půl roku, max. rok zpátky. Taky se někdo zmínil, že by tam nechal celou výplatu.

Jezzabell - 20.6.2017 21:35
Houhou: jako granulí od VL?

Houhou - 20.6.2017 16:11
Kdysi tu někdo psal o prodejně značky Versele Laga v Praze, pokud si to ještě dobře pamatuju. Existuje a funguje i do dnešních dnů? Nedaří se mi to v archivu dohledat. Domnívám se, že to byl zrovna Zbyněk.

Lentila - 20.6.2017 14:04
Vitamín C jsem objednala, protože mi to bylo sděleno jednou chovatelkou. Včera jsem jí venku masírovala nožky a pomáhala ťapkat, byla spokojená. Jen nevím, jak nebo spíše čím jí mám otírat, přeci jen ta stolice a moč .........

Nikitta - 20.6.2017 12:50
Morčátko mottled:
Dobrý den, nejspíš jste problém s morčátkem už vyřešila, ale pokud ne, tak vážně na nic nečekejte. Chci jen říct, že morčátko kamarádky mělo podobý problém - tak zvláštně se otáčelo na jedno stranu a špatně chodilo, byla to nejspíš mrtvička, do pár dní umřelo. Nechci děsit, doufám že veterinář nějak pomohl, ozvěte se jak to dopadlo :)

Katjusa - 20.6.2017 10:51
kajka-on nemocny niky nebyl,pravě že v ten den žral travu venku v ohradě nic mu nebylo,a najednou konec,kyby byl marod tak dejme tomu..

Zbyněk - 20.6.2017 10:45
Katjusa: to mě moc mrzí:( Na druhou stranu měl na skinníka krásný věk a konec byl bez trápení, dokrmování atd. Zkus se na to podívat i z téhle stránky, ale je to těžké.

Morcatko01: skoč s ním na veterinu, nejspíš se mu něco zaseklo v dýchacích cestách, je potřeba je prohlédnout, smítko může být na kraji a zahnisat.
- - - - -
Jasna: vzácně ta dominantní honí druhou pořád, ale měly by si zvyknout. Zkusil bych se domluvit ve zverimexu, jestli by si nevzali tu plachou zpět a nedali jinou, třeba si sednou lépe

holcicky - 20.6.2017 10:12
Jasna,oni to prostě někdy dělají a tím ukazují své postavení která bude kterou poslouchat.Pokuď se nebiji do krve tak bych je od sebe nedávala pryč ať si to vyřeší.Já mám takovou jednu blbku která občas štípne mladší a má z toho velkou radost.Na dominu si nedovolí,respektivně když se zapomene tak ji cvakne taky,ale ta se nedá a prožene ji za to.Doma ji říkáme,že je ještě ve svých čtyř let v pubertě.Zkus ji nějak zabavit ta moje to dělá,když se nudí.

Jasna - 20.6.2017 10:02
Ahoj, potrebujem poradiť. Som začínajúci chovateľ, morčiatka som mala naposledy ako malé dieťa, pred týždňom sme dve samičky kúpili pre dcérku. Kúpili sme ich z obchodu so zvieratkami, čo sa veľmi neodporúča, ale v našom okrese sme nevedeli nájsť žiadneho domáceho chovateľa. Všade sa píše, že samičky sú nekonfliktné atď. naše sa ale bijú, resp. jedna z nich je úplne bojazlivá, druhá dominantná - nechá sa pohladiť, je odvážna, komunikuje, tá druhá bojazlivá sa len skrýva a plaší. Beriem to tak, že to chce čas, určite si na nás zvykne. Problém ale máme teda s tou bitkou. Tá dominantná tú plachú stále hryzie, nie je to pri jedle, iba tak z ničoho nič, jednoducho ju hryzne keď stojí vedľa nej, alebo ju vyháňa z pelieška. Tá druhá občas až "narieka" - asi od bolesti aj od strachu, inokedy sa iba skryje do sena a tam čuší. Je mi to veľmi ľúto, rada by som aby boli kamarátky, nechcem ich chovať oddelene, kúpili sme dve morčiatka, aby nebolo ani jedno z nich samé...Viem, že ich máme iba týždeň, myslíte, že časom si na seba zvyknú, že sa to zlepší? Alebo? Čo robiť? Napadlo mi prikúpiť ešte jedno morčiatko, možno staršiu samičku, ktorá by tú dominantnú trochu spacifikovala, ale neviem či je to najlepší nápad. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

holcicky - 20.6.2017 09:53
Morcatko01,mohlo mu třeba vletět něco do nosánku a pčíknutím se toho zbavilo.Občas mi tak moje holky taky pčiknou.Pokuď by to bylo častěji uvažovala bych třeba jestli není na něco alergické třeba na prašnou podestýlku... Pokuď je hravá a baští tak bych to moc neřešila,zkoumala bych spíš kdy pčika...

Morcatko01 - 19.6.2017 22:58
Dobrý den chci se zeptat nase morcatko si čas od času pšíkne ale z nosu mu neteče chtěla bych se tedy zeptat co to může být a případně co pro nej mohu udelat (pres noc míváme otevřená okna, ale pruvan neni)

Kájka - 19.6.2017 17:28
Katjusa: To mi je líto :-( A to je u skiníků jako stářím nebo spíš mu něco bylo?

Lentila: Já si myslím, že to poznáš, kdy přijde ten čas. Vím, jak těžké je takové rozhodnutí.
Některá zvířátka jsou velcí bojovníci a mají chuť žít a baštit až do samého konce (měli jsme to tak s králindou)

Ehrena - 19.6.2017 14:56
Lentila, u našich dvou samíček se to přibližně v osmi letech taky stalo, ale po přidání vitamínu C se to zase zlepšilo a bylo to potom až do konce v pořádku. Moc jsem tomu tehdy nevěřila, že by to mohlo pomoci, veterinářka to tipovala na problém od cyst na vaječnících, ale opravdu se obě dvě zlepšily a až do konce normálně chodily.
- - - - -
Ten vitamín C byl můj vlastní hokus pokus.

Zbyněk - 19.6.2017 14:53
Lentila: já bych to řekl takto: jestliže ochrnul na zadeček, ale radostně se vrhá na potravu, žere a vylučuje, no tak ok, ještě bych ho asi chvíli nechal, ale spíš se přikláním k názoru Buub. To jídlo je ale podstatné, plus čištění podestýlky pod zadečkem, aby neležel v louži moče a hromadě bobků

Buub - 19.6.2017 14:12
Lentila

bych neměla srdce se na to dívat.

Lentila - 19.6.2017 12:29
Máme morče přes 8 let staré, před cca 2 dny se přestalo hýbat na zadní nožky, ale stále baští a má chuť žít. Nemám srdce jí nechat utratit, ale takto nemůže dlouho vydržet.

Katjusa - 19.6.2017 10:39
tak včera mi umřel skinniček takovy naš nadsamec jeiny sameček ,bylo mu 5let přes den v ohradě žral vše v pohodě na večerměla dcera všechny morčiky dat domu tak jako každy den,to už ležel na boku trochu dychal ale do chvilky naposled ,obrečela jsem ho byl ochočeny moc dobře ale už neni
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky