Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Ehrena - včera 14:45
Tygrinka, a nedá se ten Sulfonamid zkusit rovnou? Já ho mám, ale bojím se ho jen tak použít.
Jinak ohledně té kontaminace mi to řekli na té poslední veterině, kde jsem s Bělinkou byla. Ale nic jiného mi neporadili.

Tygrinka - včera 13:57
Ehrena: Nechej morče v nějaké vaničce či umyvadýlku. Pokud je to takto kruté, tak případné brebery budou vylučovány už hojně... A tak by to chtělo opravdu rozbor na všechny možné brebery. Zkus MVDr. Naxeru, ten si poradí i s průjmem na hoblinách či packách. Nevím, o jaké kontaminaci ti kdo říkal, na pacce nebude o střevní breberu víc než v tom průjmu. Průjem se moc bezpříměsově sbírat opravdu nedá... Může se udělat i výtěr rovnou na veterině z konečníku. A v těchto případech MVDr. Naxera posílá bobky na rozbor na spec.kliniku do Plzně, kde to vezmou opravdu z gruntu. Měla jsem také stejný problém, rozbor nic neukázal, byla to infekce ve střevech, kterou jsme pořešili sulfoamidy... Sulfoamidy nasadil hned s tím, že čekal pár dní na rozbor. Jeho odhad byl správný, ale potvrdil si to tím rozborem...
- - - - -
A podle toho, že nežere seno a zuby jsou ok, může být problém právě ve střevech, že je tam buď brebera nebo infekce. Atb mohla vymlátit důkladně mikroflóru a následně se tam rozvinulo něco jiného... Jestli nic jiného nežere, tak seno nenuť a dávej, co žere. Zkusila bych i suchý rohlík, což v těchto případech není nic špatného a morčata mi to udržovalo při chuti i životě. V tomto případě už došlo ke změně ve střevech, že vlákninu nemůže trávit anebo právě může jen tu ze zeleného, ale ze sena ne. Byť to vypadá nelogicky, už se mi to stalo u myšáků víckrát a potvrdilo mi to nezávisle na sobě několik veterinářů.

Ehrena - včera 13:32
Zbyněk, to jsem právě chtěla udělat, ale zeptala jsem se a dostala jsem tu odpověď, že to není patřičně čisté. Jiné řešení ale nevidím. Vzorek rozmatlaný na trávě nebo podestýlce taky nechtějí, na plíně by to bylo asi to samé, nevím.
Byla by ale asi velká náhoda, že ten průjem dostala po té měsíční nebo ještě delší léčbě antibiotiky před rokem a od té doby se to táhne.
- - - - -
Až budeme v Praze, určitě s ní k Valešovi zajdu. I se poradit kromě toho průjmu ještě o té bouličce pod krkem, jestli s tím něco dělat nebo ne.

Zbyněk - včera 08:50
Ehrena: určitě test na parazity! Jestliže nezabere Protein, tak to může být parazit. U mě podobný problém vyřešil Panacur, ale koprologie je lepší. I průjem se dá odebrat a že to je na nožce, neřeš

Bart - 15.10.2019 22:49
Jezzabell - tak to je dobře, že se to hojí, snad už se z toho konečně vyhrabe. S tím jídlem je to na 95% vždycky o zubech, tak i tam už se to snad urovná, když to zbrousili. Nám vždycky doktorka říká, že kvůli nějakému problému začne morče kousat na jednu stranu a je problém. Zuby se na jedné straně méně brousí a my to nevidíme, když je to vzadu. A pak divně jedí třeba salát nebo právě nechtějí tu tvrdou zeleninu ap. Fandím, ať doběhnete do zdárného konce.

Kytička - asi máte nějaký chytrý morčata a nebo jsou hodně přizpůsobivá (s tou miskou). To naši jsou umíněný a totálně nepřijímají nové věci - např. jídlo. Hlavu stranou a ne, ne to jíst nebudu. Jak ty malý děti. A můžu se stavět třeba na hlavu.

Jezzabell - 15.10.2019 20:17
Ehrena: A domluvit se s veterinářem, aby ti poradil v tomhle případě, jak si s tím vzorkem poradit? Ani Valeš by neporadil? Obvykle něco vymyslí..A ten ty rozbory dělá, mně je tam několikrát dělal. Určitě by něco vymyslel, abys to mohla přinést..Třeba jí nechat půl den na podložce (plena, kobereček) a seškrábnout to do zkumavky..já nevim.
A nebo jí den nechat u veterinář aby si to odebrali přímo tam. Ráno nechat, večer si přijít..
Snad by jí něco odebrali, doma bys jí už okoupala sama.
Ještě jsem si vzpoměla, že mi tam Valeš hledal u nich tuším nějaké callium, kdyby dostal průjem po těch silných atb, že to pomáhá, ale neměl ho tam zrovna.
No, vyzkoušeli jste toho teda pěknou řadu. Ale poraď se na nějaké vet ještě takhle, třeba to pomůže k odběru a pak něco najdou, co zabere.

Ehrena - 15.10.2019 15:34
I jsem se ptala, jestli se nedá přinést ten kousek odlepený z její packy, ale to prý zase není dostatečně čistý vzorek.

Hladicmorcatek - 15.10.2019 15:33
Morčátka jsou NEJ

Ehrena - 15.10.2019 15:31
Jezzabell, zkoušeli jsme Fibreplex, Professionál, Prorabbit, Bio lapis, dokonce i Probican, který mám pro kočky, všechno houby platné. V létě jsem s ní byla i v Jablonci na nejdražší veterině, to je jiná, než na kterou tady běžně chodím, a dostali jsme ještě na vyzkoušení, jestli to nepomůže, něco, co se dává při otravách, například i při těžkých reakcích na antibiotika, teď si nevzpomenu na jméno, ale nepomohlo ani to. Pořád je to stejné a čím sní víc zeleniny nebo trávy, tím je to horší. Kdyby jedla seno, nechala bych ji většinově na seně, plus granule a ovesné vločky, protože je hubená, plus tedy vit.C, ale ona zrovna seno nejí skoro vůbec. Když jí nedám zeleninu nebo trávu, leží celá skleslá a k senu ji to prostě nedonutí, sotva do něj ďobne. Zuby má přitom v pořádku, jinak baští všechno.
Co jsem nezkoušela, nechat udělat rozbor bobků, i to jsem chtěla, ale netuším, jak nabrat vzorek, když žádný není, všechno je rozmatlané v podestýlce nebo na jejich packách, hrozně se jí to na ně lepí a mívá na nich úplné koule, ale tak zapasované mezi prsty, že jí to vůbec nejde odlepit, je to zatvrdlé A musím jí kvůli tomu koupat skoro každý den, abych to z těch pacek dostala. Fakt si nevím rady, jak to udělat.

Jezzabell - 15.10.2019 11:31
Ehrena: někdy se proti přírodě prostě plout nedá..Ať děláme co děláme. A Fibreplex jste zkoušeli? Měla jsem to váloze, kdyby byl problém. Prý jim to děsně šmakuje a mají to rádi a je to hodně účinné.
https://obchod.kralici.cz/p486-protexin-fibreplex.aspx
Ale pravdou je, že pokud by to s ohledem na věk bylo v současném stavu pro chlupáče dostačující a netrápí ho to, tak je to rozumný. Než si přivolávat další problémy a taky by se to pak mohlo zvrtnout.
To "čištění"bylo strašný! Teda já mám co nadávat, myslím s hlavně pro Lanceho! Takové bolesti co zkusil! Chudák, fakt že jo! Držet ho na asanu tři týdny a denně nebo ob den na veterinu to nechat čistit (jen jim ho držet), protože sama bych ho neudržela a ani bych to tak nevybrala. Mají na to za a) nástroje a preparáty a za b)cvik a grif. Terorizovala bych ho teda osobně chudáka víc si myslím.
- - - - -
v záloze pardon, drobky v klávesnici ;)

Ehrena - 15.10.2019 10:50
Jezzabell, tak hurá, že se to má k lepšímu.
Když čtu ty vaše horory, tak se docela divím, že se to tehdy Bělince bez nějakých problémů, pouze s naším čištěním, nakonec zahojilo.
Jenže teď tam má zase bouličku, tedy už dlouho, zjistila jsem to v květnu, zrovna když jsme měli odjíždět na dovolenou, tak jsem se zaběhla poladit do Eriky, co to je, a co s tím, a Kasanová to tipuje na nádor na štítné žláze, musela by se prý napřed udělat histologie, jestli s tím má cenu vůbec něco dělat, ale na druhou stranu kdyby to bylo karcinogenní, tak to zase může stav jen urychlit, histologie, tak se do toho bojím vůbec nechat píchat, protože nevím, jestli v jejím věku se ještě o něco snažit. Ona nevypadá, že by měla zatím nějaké problémy, jen je hrozně hubená, a to baští pořád, ale taky má pořád průjem, celý rok od té loňské operace. Nic na něj nezabírá, jen nedávat zeleninu ani trávu, ale to by byla jen na granulích a ovesných vločkách, protože bohužel seno skoro vůbec nejí, opravdu minimálně.
- - - - -
Poradit, ne poladit.

Jezzabell - 15.10.2019 10:08
Bart: Vopravdickej morčecí ešus! :)) No to je hustý! Ale praktický, nepřevrhnou si to a nenakaděj si tam!

Tak jsme doma z veteriny! Dutinka se zatahuje, atb zabírají! Neuvěřitelně přibírá, Valeš ho moc chválil, že je opravdu šikovnej. Má skoro kilo;) A to byl jako věchýtek. Je fakt, že se doma doslova cpe co mu příjde pod ruku (ještě se vyhýbá tvrdým věcem na jehle, ale jak to může přišlápnout, tak mrkev hobluje, snaží se). Už chodí i na granule a seno.
Užil si teda neuvěřitelně bolesti, chudák malej. Zas mu to vypláchli, dostal Tenazin mast dovnitř a ve Čt na kontrolu. Do té doby atb a léky na bolest. Doma mi málem uškubl stříkačky (i tu s atb), padnul do čerstvé bazalky a hurá brousit Zedíkovi hlavu;)!
A to mu Valeš zapiloval malý háček na jednom zadním zubu. Říkala jsem mu, že mám podezření, jestli tam něco není, protože to ještě není s kousáním úplně na jedničku.
Až se prospí, šoupnu je s bráškou do výběhu, ať má pohyb.

Kytička - 14.10.2019 23:04
Naše pijí poslední týdny už jen z misky. Už jsem to tu psala dříve, bylo to provizorní řešení, než vymyslíme, jak uchytit napáječky a už jsme u misky zůstali. Sice vodu musím měnit většinou 2x denně, ale to mi nevadí. Holkám se z nich pije dobře, pijí pěkně všechny. Když pijí, tak to působí strašně uklidňujícím dojmem a ony u toho mlaskají, jako když pije kočka nebo pes. Je to moc roztomilé. :-) Vždycky si představuji, že jsou jak kdyby pily v přírodě. Ale dokud byly v klecích, tak také měly jen napáječky.

Bart - 14.10.2019 19:41
Ehrena - 14.10.2019 15:01
Mně by se jinak líbilo to řešení kámen nebo cihla a na něm miska, ale jak říkám, máme asi natvrdlá morčata, protože misku nehodlají akceptovat. A kdyby už hodlala, stoprocentně se postaví packami na okraji a převrhnou ji. Dělají mi to i s miskami s granulemi. Musí mít opravdu těžké kameninové, aby je nepřevrhli. A ještě jeden problém, starší jedinci nad 6 let už mi nedělají tyhle artistické výkony, aby vylézali na kameny nebo na cihlu.
- - - - -
I když bylo i pár výjimek. :)

uj uj - 14.10.2019 14:54
Jezz: tipuji domácí výrobu... Viděla jsem to právě na jddnom webu a zapamatovala jsem si to, také jsem tenkrát řešila to, aby si tam neházeli bordel...

Ehrena - 14.10.2019 14:51
Jezzabell, ta mi připadá jako vlastnoruční výroba.
Ale ty ostatní typy napaječek s tou mističkou se dají koupit i u nás.
Jen myslím, že nejsou určeny přímo pro morčata.

Jezzabell - 14.10.2019 14:23
uj uj: ta ve dřevě je pěkná, kde se to dá sehnat nevíš? nebo pod jakým názvem jsi to vyhledala..

Kirscha - 14.10.2019 13:09
Ahoj,
jsme morčecí máma krátce. Nikde jsem nenašla a tak se obracím sem na vás....všude se píše, že morčátka ráda bylinky (třeba i mátu a bazalku). Dával jste jim někdo rýmovník? Také to je bylinka a také voní...děkuji za odpověď

uj uj - 14.10.2019 13:02
Napáječka vs. miska:
Kdysi jsem mívala tu skleněnou napáječku bez kuličky, morče z ní bez problému pilo, jen si tam někdy naflusalo zbytek bobků - to když zrovna před tím recyklovalo živiny :-) a kupodivu to ani nekapalo. když jsme měli kuličkovou napáječku, tak to pořád teklo :-( Teď máme misku a všechna tři morčata z ní pijí bez problémů, i když byla zvyklá na napáječky (třeba z původní CHS). Je ale pravda, že misku musím často doplňovat - je menší, aby nezabírala tolik místa, zastrčená tak, aby přes ni nemohli skákat a neházeli si tam hobliny, ale i tak se jim někdy povede vyrobit "fazůlkovou polívku" :-) Prostě vymývám a znova plním. Mají dny, kdy za celý den vypijí sotva půlku, a jindy doplňuji několikrát denně. Také si myslím, že morče dobrovolně žízní neumře, že vodu cítí a kdyby mělo opravdu velkou žízeň, že se napije. Ale možná to některým delší dobu trvá, než na to přijdou nebo to akceptují. Na zahraničních webech se také často řeší, co s tím, že do toho házejí bordel. řešením bývá položení misky na vyvýšené místo - třeba na cihlu, musí se opřít předními packami a pijí takhle. Nebo někde měli nastojato postavený částečně vydlabaný malý kmínek u základny ještě se zbytky kořenů, aby to bylo stabilnější - a v tom nahoře misku s vodou (doufám, že jsem to popsala jasně - nemůžu už najít ten obrázek). Tahle řešení ale vyžadují dostatek místa, aby neměli celý výběh zastavěný jeslemi, krmítky, domečky a tímhle "picím" zařízením... tak nevím, třeba to pro někoho bude inspirativní ;-)
- - - - -
vida, odkazy na "beztrubičkové" napáječky :-)
https://www.tutti.ch/de/vi/thurgau/tiere/hasen-nagetiere/trinknapf-hasen-meerschweinchen-katzen-wassernapf-traenke/26007331
tady miska na cihličkách: https://etelserschlossschweinchen.weebly.com/uploads/8/1/8/9/81892828/maenner2_1_orig.jpg
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/41JeY41451L._SY355_.jpg
http://www.nagerfarm.ch/wp-content/uploads/2011/11/Wasser.jpg
a už jsem našla i to v tom dřevě :-)
https://img.webme.com/pic/s/sifle/wasser1.jpg

Jezzabell - 14.10.2019 12:04
Ehrena: Taky mi teď morčata pijou jak o závod a přitom v těch vedrech jsem je neviděla tolik pít. Měla jsem to spojené s tím, že nám tak nějak začali topit (i když tu nemám víc jak 21-22st.). Ale dolévám napáječky fakt 3x denně.
Na veterinu jdeme na kontrolu s Lancem zítra ráno. Byli jsme na čištění a doplnění tenazinu v neděli. Změna atb prý přizpívá hojení, protože z toho nic nevytéká. No zítra se rozhodne, zda se to znovu otevře a pojedeme od začátku, nebo to bude takhle ok.
Lance teda taky vymlaskne napáječku za půl den. Někdy je tady to cvakání kuliček jako vyťukávání morseovky!

Ehrena - 14.10.2019 11:23
Bart, teď lohní všichni, nevím, čím to, jestli tím, že už nemůžou být celé dny venku na trávě, ale nestačím dolévat vodu. Celá léta jsem tady měla problém, že morčata napáječky naprosto ignorovala, máme je totiž tady strčené zvenku, skrz pletivo, vevnitř kouká jen ta trubička, a oni jsou všichni zvyklí z Prahy, že tam mají vevnitř celou napáječku. Loňské léto na to konečně přišel jediný z nich, Niky, který víc pije, protože téměř nejí žádnou zeleninu, takže má větší potřebu pití. a letos to postupně objevili i ti ostatní, a teď to teda jede.
Ale jinak v loňském a letošním létě, v těch vedrech, jsem jim chtěla dávat vodu i ven do výběhu, tam teda napáječky vůbec nevzali na vědomí, i když tam je zrovna měli zavěšené vevnitř, a tak jsem jim zkoušela dávat vodu do misek, ale přesně to samé, neviděla jsem, že by se z nich někdo napil.
Dříve jsem jim tady dávala vodu do misek i doma v boxech, tedy zkoušela, když jsem viděla, že ty napáječky zvenku zavěšené neberou na vědomí, ale výsledek byl, že misky byly plné hoblin a sena, a v podstatě jim tam jen překážely.
Jinak morčata máme už přes 20 let a celou dobu pila jen z napáječek, těch klasických, asi zuby měl problémy v posledním roce věku, to je od šesti do sedmi let, jen Merlinek, u kterého mám obavy, že se mu musely nějak vychýlit při tom, když nám vyskočil z třetího patra morčatárny, zhruba v těch šesti letech, pro mě doteď z neznámého důvodu. Byli jsme potom sice na veterině preventivně, ale nic na něm neobjevili. A přitom v té době začalo jeho opakované přerůstání zubů, a vetka to zdůvodňovala tím, že mu na sebe správně ne nasedají. Ale do té doby s nimi přitom problémy nikdy neměl.
Jinak je fakt, že každé morče pije jinak, myslím jiným způsobem, ale nepřijde mi moc pravděpodobné, že by se jim tím pitím s těmi zuby něco mohlo stát.
- - - - -
Jinak jsem chtěla říci těm Pražským, jak jsem lovila v inzerátech na seno, kdosi z Říčan tam nabízel seno zdarma, ale dle naší další komunikace jde o trávu teď posečenou, tedy postupně sečenou, kterou nabízí zdarma (na usušení vlastními silami). Nemáte někdo zájem? Já i kdybych odsud teď do Prahy odjela kvůli té trávě, tak už ji tady neusuším, přestože teď jsou zrovna krásné dny, tak už jsou krátké a už mi to tady neuschne. Pokud by někdo měl zájem, tak mi dejte vědět sem do SZ. Dala bych kontakt.

Vladi - 14.10.2019 08:46
Bart: u nás pije jen Fati, napáječku mám skleněnou bez kuličky, při pití stačí jen jazýčkem strkat a zuby k tomu nepotřebuje.

Bart - 13.10.2019 16:00
Damian - tak to je zajímavé, ještě jsem takové napáječky nikdy neviděla. Aspoň se tu člověk zase něco nového dověděl. Díky.

Neen - já tu misku místo napáječky nevymýšlím jen tak, že jsem si vzpoměla, ale na doporučení veterinářky. Máme obě morčata dole pouze s jedním zubem, tak že mám strach, aby si o tu trubičku ten zbývající nevylomili nebo neurazili. Ale myslím, že u těch napáječek stejně asi zůstaneme. Na tu misku koukají jak na vetřelce, který v ubikaci nemá co dělat, a když jim to chci dát před čumák, tak před tím zdrhaj.

Damian - 13.10.2019 13:33
driml-napajecky cz Je jich tam mnoho na výběr, osvědčili se mi ty s kolínkem
- - - - -
A ještě jsou „vaničkové“. Obvykle pro malá zvířata, nebo jsou ještě hladinové, ale nevím zda se vyrábí i pro hlodavce..

Neeen - 13.10.2019 10:46
Bart: Jelikož já chovám morčata venku a v zimě je velice nepraktické používat plastové napaječky, které praskají a voda zamrzá i v napájecí trubici, tak používám keramické misky, do kterých morčata nahází hobliny, slámu a nakonec se do ní vyčůrají a musím pořád měnit vodu, takže pokud máš tu možnost mít napaječky, morčata ti z nich pijí a jsou na to zvyklé, tak nechápu, proč vymýšlet misky, které jen zabírají prostor.
Jinak vážně se nemusíš bát nechat morčatům jen misku s vodou v kleci a vyndat napaječku, morče tu vodu cítí, pokud by mělo jo žízeň, tak tu vodu najde a napije se, ono není blbé, neumře ti žízní, takže jestli je chceš přeučit na misky, tak prostě seber napaječky, dej jim misky a oni si zvyknou a budou pít krásné.

Bart - 12.10.2019 23:26
Damian - a to existuje, jiné napáječky než kuličkové?
My dneska zkusili tu misku - místo vody okusovali hrany té misky, přitom je to stejná rohová miska jako mají na granule a tu neokusují. Tak jsem to vyměnila za plechovou kulatou misku a té si vůbec nevšímali, i když jsem jim cákala prstem vodu na čumák. Spíš to tam mají jako okrasné jezírko. A jestli jsem psala, že toho zase tolik nevypijí, tak jak naschvál Nico dneska vyžahnul víc jak 1/3 napáječky a jednou pil i Samuel, který pije tak jednou až dvakrát za měsíc. Tak že jsem neměla to srdce jim tu napáječku vzít pryč, když zrovna měli takovou žízeň... Miska s vodou je pro ně neznámá věc, navíc manžela napadlo, že kdyby z ní náhodou pili, tak budou mít totálně mokré tlamičky. Jsou to dlouhosrstá morčata, tak že mají dlouhé chlupy i na čumáku, byli by pořád urousaní a to by podle mě taky zrovna nebylo moc dobré (plísně ap. - třeba). Ještě budu zkoušet, ale podle mě je to marný, marný.... A pít musí, že.

Damian - 12.10.2019 19:30
Ahoj, když už je tu řeč k napáhečkách, můžete zkusit i úplně jiné druhy, než jsou ty kuličkové (:
- - - - -
*napáječkách

Bart - 11.10.2019 23:37
Jezzabell - tak to u nás právě nikdo kuličku neolizuje, to jsem ještě u nikoho nezažila a přitom je to asi to správné pití. Naši všichni skouzávají a jeden pil do toho S. Máme sice napáječek víc, ale všechny mají stejný průměr té trubičky. Já nevím, zkusím tu misku, ale nechám tam i napáječku a jestli si misky nevšimnou, tak to asi měnit nebudu. Maximálně koupím teda jinou napáječku s jiným průměrem. Až budeme mít časem další, tak to zkusím učit na misku. Samuelovi bude 5 let a Nicovi 3, tak tomu nevěřím, že by se to ještě naučili. Ale zkusím to teda. To je právě ta záhada, že se to stalo oběma o třičtvrtě roce.
- - - - -
po třičtvrtě roce - ty překlepy to je hrůza

Jezzabell - 11.10.2019 22:56
Bart: Jestli máš několik druhů napáječek (různé tloušťky té hubičky, ale i délky), zkus jim to tam dát a vystřídat to, klidně dvě vedle sebe s čerstvou vodou. Mně takhle práv Lance nepil kvůli bolavým zubům po broušení z té širší s větší (asi i těžší kuličkou), ale jak si měl z čeho vybrat, visel na tom chudák snad pět minut! Možná ho ta kulička víc tloukla o zuby nebo o jazyk a bolelo to prostě. Byla to náhoda, že jsem si toho všimla. Pak jsme tu měli frontu na tenkou napáječku. Lance pil vždy dlouho a s pauzičkama a Geri už přešlapával na místě, kde jí vždycky má (a to tam vela ta silnější). Jo a jak jsem neumyla tu trubičku, tak to po něm nechtěl;)- asi cítil ty léky nebo nemocnou tlamku či co. Dnes první den Lance vodu tolik nechce, Geri to tady protáčí, až to cvaká:).
U těch pohybů, taky jsem se všímla, že marod pije spíše klouzavě po trubičce (to do "S") a když je teď v klidu, jen olizuje tu kuličku. Geri jí jen olizuje.
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky