Anatomie, vlastnosti a barevné varietyCo myška potřebujeBydleníPotrava

RozmnožováníNemoceZacházení, péče, cestování a ochočení

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

FAQ

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info

Denipeni - 11.1.2017 20:26
KarolT: Klučík sám ano, naopak, když jich je více, většinou se pak musí kvůli konfliktům stejně rozdělit (pokud se dřív nezabijí). Když jsou holky ve skupince, nemusí být tak mazlivé k člověku. A naopak kluci si zase mohou vytvořit vřelejší vztah. Ale je to taky o povaze konkrétní myšky, intenzitě, s jakou se myškám věnujeme atd. :)

KarolT - 11.1.2017 19:10
Mafiamouse: Děkuju za odpověď:) A kluk samotný může být? Mám pocit, že jsem někde četla, že kluci vždy musí být po jednom a jinde jsem zase četla, že můžou být i ve skupinkách. A je nějaký rozdíl v povaze u kluků a holek? Většinou jsou kluci klidnější a mazlivější, tak jestli to platí i u myšek?

Mafiamouse - 11.1.2017 18:59
KaroIT - tak v prvém případě samičku určitě samotnou ne, zrovna dole v příspěvcích jsme řešily že jsou super hlavně velké skupiny holčiček aby byly spokojené, jinak my máme samečky v tera boxících a čistíme jednou týdně a nijak nezapáchají :) nesmí se jim hlavně dát nic co by se museli snažit přečurávat, takže hlavní chyba jsou všechny ty voňavé hobliny a tak

KarolT - 11.1.2017 17:11
Zdravím, po dlouhé době jsem se rozhodla pořídit si myšku (chovala jsem je naposledy když jsem byla dítě) a chci se vás zeptat na pár základních informací? Zamluvila jsem si myšáka - kluka, protože chci jen jednoho, ale vzpomínám si, že kluci dost zapáchali, tak se chci zeptat, jestli rozdíl je opravdu velký? Mám to zkreslené tím, že kluky jsem mívala v terárku a potom jsem měla holky v kleci, tak to třeba víc větralo a byly méně cítit právě proto. Případně kdybych si pořídila holku, mohla by žít sama nebo je to pro ni trápení a musela bych si pořídit dvě, aby netrpěla samotou?

H. - 11.1.2017 10:07
Mafiamouse: Blbá náhoda a kombinace hodně výrazných povah za to může určitě... Ona ta zverimexačka, co měla mladé, je sama o sobě taková dost od rány, navíc je vážně hodně velká. Ne vyžraná, ale oproti ostatním je to hotová obryně. A i když většina vrhu byla drobnější a celkově taková milá, pár samic zdědilo její povahu i proporce, takže to s nima byla celkově dost sranda. S věkem se postupně klidnily, ale bylo období, kdy jsem je při čištění podestýlky musela nabírat krabičkou, aby se mě náhodou nepokusily sežrat... A to na mě byly zvyklé od mimin. :D Právě i proto nechci ke stávajícím začleňovat nové, ale začít "odznova" s jinou skupinou.

Mafiamouse - 11.1.2017 09:22
H: aha zajímavé :D to se mi zatím nestalo, většinou se mi stane že smečka vytlačí jednu maximálně dvě holky, takže těm potom sestavuji skupinu jinak ale že by se rozdělily na tábory? :D ono hodně záleží na povaze, některá myš je dobrman a nepustí si k sobě nikoho nového podobrém ani po zlém a pak jsou flegmouši kteří si ani nevšimnou že jsou mezi jinýma :) 11 je opravdu hodně to si nedokážu představit ten rambajz :D ono vždy podporuji aby byla sudá čísla aby se nestalo, že jedna z nich nebude mít ke komu se přimazlit a bude odstrkovaná :) třeba teď jsem spojovala maminy po odchovech s babuškama a obešlo se to bez jediného zapískání a všechny fungují skvěle, samozřejmě u jídla si občas vyříkají kdo má větší právo zrovna na toto semínko ale jinak je klid :D a to se holky vůbec neznaly, ale je mi jasné že jak k nim budu připojovat třeba někdy Ulriku že to bude peklo na zemi, ta bojuje od toho co ji byl měsíc a donesla jsem si ji :) takže podle mě je povaha základ, ale je fakt že pokud spolu budou vyrůstat neměl by být až takový problém do budoucna jak je skládat postupně, bohužel u chovu to jinak nejde, takže občas potyčky řešíme :))

H. - 11.1.2017 07:56
Mafiamouse: Já mám právě se šesticí takové zvláštní zkušenosti. Ne sice přímo špatné, ale v původní myší sestavě, kdy jsem navíc dostala samice ze zverimexu, od jedné měla mladé a bylo to hned... Samce jsem měla po jednom, nicméně najednou jsem měla jedenáct samic, které pohromadě všechny už nefungovaly, tak jsem rozdělovala na skupiny pěti a šesti.
Zatímco pětice fungovala naprosto dokonale a byla radost na ně koukat, skupina šesti se mi rozdělila na dvě. Tři měly hnízdo na jedné straně, tři na další... Když byla u misky nebo napaječky jedna trojice a náhodou přišla nějaká z té druhé, hned z toho byla aféra... S dobrým úmyslem jsem je chtěla rozdělit tak, aby měly vlastní klece podle toho, jak se rozhodly být spolu, ale byly pak jaksi bez života, tak nakonec zůstaly v jednom a žily si po svém... Navzájem se vůbec nevyhledávaly... asi spolu měly nějakou tichou dohodu. :D
Teď už jsou nekompletní, mám z téhle skupiny už jen tři, navíc jsou to dvě a jedna, jak na sebe zbyly z původně vytvořených skupinek a teprve až teď spolu vychází.
I z toho důvodu bych právě příště chtěla brát jednu skupinu naráz, do budoucna bych totiž chtěla mít jen jednu partu v jednom, aby byla menší pravděpodobnost, že si nesednou. Období, kdy jsem měla myši všude už je snad za mnou. :D

Denipeni: Jůů, takoví strakáči! Kdyby to náhodou neklaplo, zkusím tedy vás. Díky moc. :)

Denipeni - 11.1.2017 00:21
PetaaS: děkuji :) a to je jen malinký zlomek všech možných barev..
H.: i dnes platí, že snadnější je najít kluka :) ono to je logické, když
- - - - -
chodi k mazlitelům po jednom většinou a holčičky po skupinkách :) ale jak už se tu psalo, je to o domluvě. My máme plány na vrhy pravidelně každý měsíc, pokud by z nějakého důvodu u Mafi holčičky "nevyšly" (ale snad to klapne), můžeme být záložní plán O:) Větší skupinka je rozhodně lepší a ráda to podpořím a přizpůsobím rezervace ;) V každém případě víc takových mazlitelů :)

Mafiamouse - 10.1.2017 18:56
H. - Určitě, navíc já dávám 2 holčičky jen málokdy nemám to ráda když jsou samotné dvě k někomu, jsem za to aby holek bylo 6, to se mi zdá že skupina funguje nejkompaktněji (bohužel to většinou takhle nejde :/ ), takže se mi to líbí a určitě se vám pokusím vyjít v tomhle ohledu vstříc :) jinak aktuálnější informace jsou vždy na FB ale na webu na hlavní stránce je okýnko z FB takže informace o nás jsou vždycky, kdyby něco můžete se ozvat.

H. - 10.1.2017 18:51
Raven: Díky, našla jsem to tam. :)

Mafiamouse: Rozumím. Tak to bude ideální doba. Ještě se aspoň stihnu pořádně rozhodnout, případně všechno připravit a uvidíme, jak to vyjde. Kdyby to nedopadlo, tak by se mi snad někdy povedlo sehnat aspoň nějakou roztomilou trojici. Dvě mi přijde bídně málo, když vidím, jak funguje větší skupinka... Když je jich víc, mají život bohatější a veselejší.
Každopádně, ať už se věci vyvrbí, jak chtějí, ozvu se vám někdy koncem ledna, to už bych mohla být dovybavena na přírůstky a počkat už pak pár měsíců není problém. Domluvily bychom se, jak na tom jste a jak to vidíte. Web jsem našla, kontakt tam je... Kdyby náhodou něco, tak přifičím sem.

Mafiamouse - 10.1.2017 18:38
H. to přesně zatím nevím :/ teprve mi holky z Ostravy přijedou, až podle toho jak porostou a jaký bude jejich zdravotní stav budu vědět více, ono je to hodně člověk míní, ale... znáte to :) kor u takovýhle drobků, ale viděla bych to na březen, duben, květen :) možná budou dva vrhy zaráz možná každý zvlášť to je teď otázka ještě, uvidím co se vyklube nebo nevyklube z právě nakrývaného vrhu :))

Raven - 10.1.2017 18:07
H. - Odkazy na ChS najdete vlevo v sekci odkazy :)

H. - 10.1.2017 18:01
Díky moc za odpovědi. :)

Mafiamouse: A plány máte přesně na které měsíce? Přemýšlím, že bych novým myšounům stejně kupovala nové bydlení. Momentálně mám klece, ze kterých mi jako malé chodily s radostí výletit, tak do toho už bych mrňata znovu nedala, takže bych si je letos na jaře stejně nejspíš pořídila, i kdybych měla doma ještě nějaké ty babči.
A jinak máte nějaké webovky? Že bych se pak pokoukla. :)

Mafiamouse - 10.1.2017 15:59
H. - máme přes jaro v plánu mít 3 vrhy těsně za sebou (v rámci 3 měsíců) takže by asi nebylo problém vzít z každého vrhu 1-2 samičky a nechat je u nás a pak k nim přidat další a můžete si je vzít až budou ve věkovém odběru všechny, není to klasický postup ale dalo by se to domluvit takhle, jinak míváme vždy jen jeden vrh kvůli prostor :) je to zatím hodně předběžný plán ale takhle by se to dalo. Jinak třeba teď v zimě v posledním vrhu se nám narodily 3 holčičky holčičky a všechny si brala jedna paní, takže to nádohou šlo i takto, protože jsem nechtěla jednu holčinku trhat od sester, vždy záleží na tom jak se vrhy narodí kolik je tam samic a kolik je rezervací přede :) někdy se i na jednu samičku čeká i čtvrt roku.

Raven - 10.1.2017 15:43
H. - Dle mého názoru to určitě možné je. Jde spíše o to s kým se takto domluvit. Hodně chovatelů dnes (např Mafiáni) udává myšky spíše na mazlíka a v tomto případě by to asi nebyl problém. Nicméně si myslím, že sehnat více než 3 samice z jednoho vrhu bude problém spíš proto, že se jich obecně nerodí "dostatek". Každopádně jsem si jistý, že pokud se takto s chovatelem domluvíte, neměl by být problém. Rozhodně ale bude potřeba udělat rezervaci u ChS ještě před narozením vrhu. :)

H. - 10.1.2017 15:07
Mám dotaz ohledně koupě skupinky myších holek. Ne teď akutní, spíš jen tak informativní.
Vím, že se na samičky spíš nedostává a je o ně větší zájem, mnohem jednodušší je sehnat samečka - nebo alespoň si pamatuji, že to tak bylo. Netuším, jestli to tak je i teď.

Když mi včera umřela jedna z myší, najednou jsem si uvědomila, že už to jsou zatraceně staré báby. Těm starším byly dva roky v listopadu, těm nejmladším už taky druhé narozeniny odbyly teď v lednu... No, doufám, že tu ještě nějakou dobu budou, ale je mi jasné, že během tohohle roku už nejspíš bohužel odejdou všechny.

Moje otázka je, jestli je vůbec reálně možné sehnat skupinu 3 - 5 myších samic od jednoho chovatele naráz, aby spolu byly od malička a nemusela jsem do už zaběhlé skupiny postupně přidávat další. Barvy jsou mi vcelku jedno, vlastně i kdyby nebyly z jednoho vrhu - nicméně ráda bych je pak odebírala všechny najednou.

Nesháním je teď, aktuální vrhy tedy momentálně nejsou nic pro mě. Jen by mě zajímalo, jestli je vůbec možné koupit od jednoho chovatele víc myších samic naráz a jak dlouho dopředu je potřeba je asi rezervovat?

Nechci znít nějak blbě, když už takhle vymýšlím, kde seženu nové myšky... Ovšem, ty stávající tu prostě nebudou napořád...

Brambi - 9.1.2017 21:56
Máma je pointka, táta self a splashedy by mít neměli ani nikde v zadu, pokud se někde, něco teda nepopletlo. :/

Mafiamouse - 9.1.2017 21:39
Brambi viděla jsem jen nepovedý pontík tak že měl jako kdyby fox a tmavé břicho a potom ještě u Deni můj Ed měl tmavej flek ale to přesrsťoval jen :D pokud jsou oba rodiče pointi tak by splashed nezakryli pokud je alespoň jeden self klidně mohl mít spl ještě v 4 generaci :D

Brambi - 9.1.2017 21:27
Mafi - žádnej splashed :D :D ale nejspíš to bude asi ten nepovedený pointík.

Mafiamouse - 9.1.2017 21:08
Brambi no to jsem si myslela :) jinak rozpadlý ssp? nevím poinťáčky nechovám :D z mé "odbornosti" je to splashed :D

Brambi - 9.1.2017 21:06
Mafi- Ty v rodokmenu právě nemají

PetaaS - 9.1.2017 20:49
Denipeni - máte úplně nádherně zbarvený myšky ani jsem nevěděl že takové barvy existují...krása :D
Mafiamouse - děkuji..;)

Mafiamouse - 9.1.2017 20:44
Brambi - vypadá jako splashedek :D

Brambi - 9.1.2017 20:33
Ahoj, mám na vás dotaz, jestli budete někdo vědět. Ve vrhu se mi narodilo mimčo "bílé s fleky" po těle, které se dál nerozšiřují a jsou stále stejné. Mohl by to být špatný point? Předci jsou selfové/point. http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=2032

Beranek - 9.1.2017 19:29
Raven - Ale neukáže se to neregistrovanému uživateli :)
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky