Anatomie, vlastnosti a barevné varietyCo myška potřebujeBydleníPotrava

RozmnožováníNemoceZacházení, péče, cestování a ochočení

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

FAQ

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info

Brambi - dnes 12:35
Raven- Děkuju :D Jasně ;)

Raven - dnes 01:27
Brambi - Dovolil a taky ti opravil tu hrubku. A kdyby měla zájem trishland, která nemá ještě zde odkaz, tak na ní buď hodná :)

Brambi - včera 21:52
Ahoj, mám v plánu jet do Polska pro pár myšek do chovek, kde jim záleží na jejich zdraví, nedělají inbreeding, pokud není potřeba, pěkné stavby těla, prostě, nejsou z velkochovu a patří k těm nejlepším v PL. Napadlo mě, že bych Vám mohla předběžně nabídnout několik myšek ze 3 chs s nimiž jsem v kontaktu a mám od nich poslaný seznam myšek, které mají k mání. Jen upozorňuji, že myšky dovezu pouze nchs v seznamu zde na fóru, nebudu podporovat množky, ani jiné tomu podobné chovy. Pokud by byl zájem, seznam pošlu na mejla a naplánovalo by se nějaké datum, zatím sem pro 11.3.
- - - - -
A děkuji zlému správci, že mi povolil zveřejnit nabídku zde na diskuzi :P :D


Denipeni - 20.2.2017 14:28
Dadli11: tak to me mrzi, jak pises, aspon se uz netrapi. Nemusi byt primo kapacita, zkus se kouknout na net, jestli neni nektery veterinar se zamerenim na drobna zvirata. Jinak drzim pesti, aby aspon druha myska byla v pohode ;)
- - - - -
Nové fotky pro kochání :) http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=2034

Raven - 19.2.2017 19:28
Dámy a pánové prosím prosím využívejte zde soukromé zprávy :) Děkuje stále ještě zlý admin:D

trishland - 19.2.2017 17:42
MurineWildBlood: Ok. Píšu si tě do seznamu ... o pět minut dříve a mohl si být před senegou. :D

MurineWildBlood - 19.2.2017 17:19
trishland - Rád bych si u tbe zarezervoval černou samičku pokud tam bude.

Dadli11 - 19.2.2017 08:44
Tak bohužel Leuška odešla ... Myslím, že se včera natrápila dost a konečně má klid..
Teď ještě co druhá šmudla, nepoznám jestli je špatná z odchodu kámošky nebo je něco špatně.. Bohužel v Písku kapacitu, která zvládá myšky asi nemáme.

trishland - 18.2.2017 22:33
Tak tady je náhled fotek prvních myšátek. :)
http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=2044

Beranek - 18.2.2017 21:31
Dadli11 - S největší pravděpodobností půjde o mrtvičku. Škoda, že jste s nimi neskočila hned na veterinu. Špatná koordinace, točení a napadání na jednu stranu je hlavní příznak právě mrtvičky. Pokud by dostali léky kortikoidy + B-neuron, mohly by se z toho dostat. Měla jsem za 10 let mého chovu už hodně morčátek s mrtvičkou a 99% z nich se vyléčilo. Někdy zůstala jen mírně natočená hlavička, ale samička, která jí dostala před 4mi lety je pořád v pohodě. Takto se na ně opravdu budete jen dívat, jak vám velmi pomalu odchází. Pokud to půjde, tak na pohotovost, příp. hned zítra. Takto jim bohužel doma vůbec nepomůžete. A zvažte, zdali už není jejich stav na kolik vážný a nebylo by lepší je uspat. Je to lepší, než se na ně dívat, jak se trápí.
- - - - -
Ještě podotknu, že čím víc budete veterináře a jejich následnou léčbu oddalovat, tím menší mají myšky šanci na uzdravení.

Raven - 18.2.2017 21:13
Dadi11 - To co popisuješ vypadá na mrtvičku nebo zánět vnitřní části ucha. Napadání na stranu a točení v kruhu je běžný příznak těchto problémů. Urgentně bych navštívil veterinu. Předem říkám, (a věř že nerad) že pokud se jedná o mrtvici je otázka, jestli myška zvládne dál sama žrát a nebude jí to ohrožovat(nekoordinovaný pohyb), ale řešit se to bohužel nedá. Další možnosti bude nutno řešit s veterinářem, ale jeho návštěvu bych neodkládal. Myška takhle může umírat několik dní, dokud neselžou vegetativní funkce, nebo v případě zánětu trpět bolestí. Druhá myška může, v případě že by se jednalo o zánět, mít obdobný problém. O to spíše bych běžel za vetem. Toto rozhodně nemůže být způsobeno krmením nebo změnou prostředí. Držim palce oběma.

Dadli11 - 18.2.2017 21:06
Tak to pořád nevzdala. Pořád cestuje, ale nezvedne hlavu od země..teď se dost točí do kola a padá do stran. Nejsem si úplně jistá, že je to u té druhé žal. Taky se motá, je zpomalená, škube sebou, prostě je jiná.. Jak kdyby byli třeba nemocné, ale mam je pořád doma, krmení stále stejný... Myslela jsem že ta druhá bude v pohodě, ale asi ne. A se žalem to přece nejde tak rychle ne?

Mafiamouse - 18.2.2017 20:08
Dadli11 - to mě opravdu mrzí :/ my teď miminka nemáme, ale vím že Kamatiska mají teď okamžitě k odběru nějaké odrostlejší holky, takže bych zkusila napsat jí, na převozu by se snad dalo nějak domluvit.

Trishland nová krev? :3 už se těším na stránky a fotky, pokud se najde někdo další kdo to myslí vážně a neplácá na sebe jeden vrh za druhým budeme všichni určitě rádi

Raven - 18.2.2017 18:35
trishland - Samozřejmě sem to myslel obrazně. Pro nás je spíše než slovíčkaření podstatné vědět, jaká je reálná kvalita chovu :) Jsem rád, že jsi to vzala dobře. Na klubu jako takovém se snažím pracovat, ale díky změně v legislativě je to teď trochu nad mé síly (tedy nad síly někoho s denním studiem :D ). Takže zatím jen zle adminuji. Pokud bys byla od té dobroty a hodila mi sem do zprávy nebo do mailu nějaké info o svém chovu, co bys chtěla chovat, jaké myši máš a jak jsi na tom s genetikou, byl bych poctěn. Jako každému nově příchozímu nabízím své služby, pokud bys měla zájem nebo nějaký problém neváhej se na mě obrátit. :)

trishland - 18.2.2017 18:21
Raven:
Pokud vím, tak veškeré kluby v chovu hlodavců jsou jen občanská sdružení a tudíž nemají žádný monopol na vydávání právně nespecifikovaného názvu "chovatelská stanice" ;). Ale pardon, opravuji tedy na "neregistrovaná chovatelská stanice".
Na prezentaci se usilovně pracuje - zatím Vám ji a stručné info můžu poslat maximálně tak e-mailem. Nebojte, chov je kontrolovaný - genetické vzdělání (nejen v rámci hlodavců) mám a moje současná malá myší "smečka" pochází ze seznamu zde uvedených "stanic" (uff, zase ten název :D ).
Přeji hezký den "Zlému Adminovi" i ostatním. :)

Raven - 18.2.2017 17:01
trishland - Nechci vypadat jako rýpal ale zaprvé před tím, než se nazvete chovatelskou stanicí, se podívejte jestli k tomuto není nutná registrace /klub aktuálně nefunguje, ale i tak, dalo by se to považovat za podvod v krajním případě/. Dále bych rád viděl nějakou vaši prezentaci. Pokud je váš chov opravdu kontrolovaný, rádi vám zde všichni nabídnou spolupráci a případnou pomoc. S tím souvisí i přidání na seznam podporovaných chovů atd. Neberte mou reakci špatně, bohužel se v Čechách množí rádoby chovatelé, kteří o chovu netuší nic a ještě se prezentují jako bůh ví jaké autority (viz Myškov etc.) :) Můžeme to vyřešit skrze SZ nebo mail ať nespamujeme fórum.

Dadli11 - To mě mrzí, zkus se podívat k Denimous a Seneze /inzeruje níže/, určitě tam nějakou kamarádku najdeš =)

Pro obě, pro odkazy, inzerci a dotazy tohoto typu prosím využívejte sekci inzerce. Zlý admin děkuje :)

Denipeni - 18.2.2017 16:58
Dadli11: někdy myšky ještě pookřejí, mohla prodělat jen záchvat nebo mrtvičku. Můžete ji mít na rukách, nemusí "dodýchávat" v rohu ubykace.. ;) Pak je otázka veteriny, jestli máte poblíž nějakou schopnou. Pokud by opravdu umřela, tak pro druhou bude potřeba určitě kamarádka. A možná pouvažujte i o více myškách, aby to nebyla zase starší/mladá. Ve větší skupince odchod jedné z myšek není tak citově náročný, jako když jsou jen 2.
U nás je teď hromada miminek a další 2 hromádky se brzy přidají :) Jsem z Ostravy, ale třeba teď 25.3. pojedu do Prahy. Takže doprava by se dala nějak domluvit ;)
Přehled miminek a fotky najdete zde:
https://www.facebook.com/Denimous/
http://chs-denimous.weebly.com/

trishland - 18.2.2017 15:52
Dadli11:
Dobrý den, to je mi Vaší myšky moc líto. Tak hlavně, ať se moc dlouho netrápí.
Pokud sháníte pro Vaši Šedivku kamarádku, tak naše chovatelská stanice Trishland má nyní první vrh. 10.02. se narodilo 11 miminek ve zbarvení sable a tan, která mají německé předky. Jsem ze Strakonic a mám možnost myšky pravidelně dovést i do Budějovic. Pro více informací mi můžete napsat na e-mail trishland@email.cz

Dadli11 - 18.2.2017 14:18
Ahoj,
tak jsem přijela domu od přítele a hned jsem šla za mýma myšíma holkama...černá šmudlinka umírá :( :( :( Je mi jí hrozně líto. Sedí v rohu a dodýchává. Nevím jak jí pomoct, už asi nijak. To jí tam mam nechat prostě až..to skončí? Přijde mi špatná i ta druhá, myslíte že už je špatná z toho že jí kámoška umírá? To je den, je mi to tak strašně líto, ještě bych jí tu chtěla! :(
- - - - -
Pořád dýchá ... to je hrozný :(
Nechci vypadat hloupě, že ještě šmudlina dodýchává a já už shánim náhradu. Ale vidim, že to šedivka nese špatně už teď. A mě je jasný, že parťáka potřebovat bude a to co nejdříve. Obě jsem měla ze zverimexu, ale popravdě bych teď radši koupila nějakou od chovatele, nerada bych šedivce babičce něco, nějakýho parazita přinesla. A sama jsem viděla jak ta černá celej život sotva viděla.. Jsem z Písku, a tak se chci zeptat jestli nevíte někdo o nějakém chovateli v okolí..České budějovice, Tábor, Příbram, Strakonice nebo tak. Děkuju vám

senega - 16.2.2017 21:34
Opět po asi milion letech zdravím :)
A zrovna házím jedno album s pár volnými chlupáčky a beru rezervace na dalších pár vrhů

http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=2035

Piště do zpráv nebo na mail: majdaz@centrum.cz

Denipeni - 16.2.2017 10:33
Tak první fotky jsou už v albu :) http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=2033

Denipeni - 14.2.2017 19:38
Tak u nás je a ještě chvíli bude veselo :) Máme na světě vrh G a H.. a další 2 nás ještě určitě čekají v průběhu 10 dní. Jeden Tricolorní a jeden čistě pointový :) Brzy začnu zásobovat galerii prvními fotkami mrňousků. Tak se těšte :)
- - - - -
A pro jen edit: koncem března pojedu do Prahy ;)

Denipeni - 12.2.2017 15:01
:D aha

Raven - 12.2.2017 10:05
Deni - Gatualce a podívám se na to. Jinak life hack, klikni na to pravym a dej otevřít v novém okně (záložce etc..) :D

Denipeni - 12.2.2017 10:04
Raven: a jedna technická.. :D šlo by v odkazech nastavit, že když na ně kliknu, otevřou se v novém okně? Trošku by mi to ulehčilo život :D
- - - - -
Jo a u nás budou další miminka :) Roose začíná přibírat :)
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky