Anatomie, vlastnosti a barevné varietyCo myška potřebujeBydleníPotrava

RozmnožováníNemoceZacházení, péče, cestování a ochočení

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

FAQ

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info

trishland - dnes 18:29
mishka: Zklamat by tě měl ten zverimex, ne veterinář - ten jen konstatoval situaci a za stav myšky on nemůže. Uvědom si, že ty zverimexandy, které si tam koupíš, jsou z největší části chovány doopravdy jako krmení = po mnoho generací nevhodná strava, nedostatečný prostor, míchání samců dohromady, neustále rodící samice, žádná socializace ... to se na nich nějak musí podepsat ať už zdravotně, tak psychicky. Jinak souhlasím s okameh a tím vetem, že nemá cenu do myšky rvát atb, když to může být virové a stejně neléčitelné (což vrkání na rozdíl od pšíkání bývá), aby ji to ještě více odrovnalo. Pokud máš jen jednu myšku a nehrozí ti tak nakažení ostatních, tak ji nech v klidu dožít ... a nebo si potom fakt pořiď takovou, se kterou budeš mít více radostí než starostí ... stanice teď mají miminek docela dost - třeba z Denimous jsou myšky úplně úžasně vymazlené a kamarádské.
- - - - -
Jinak proti zverimexovým nic nemám ... nechci, aby to vypadalo, že jo - můžou být taky v pohodě a naopak ty ze stanic mohou být nemocné ... ale jen ta pravděpodobnost je větší. A pak ještě to, že za každou tou zverimexandou stojí X generací myšek v zoufalých podmínkách. A pak ještě to, že samotná "dlouhodobá existence u někoho doma" (jak stres, tak nemoci) je pro tu konkrétní myšku asi utrpením ... no, takže asi spíš proti zverimexovým něco mám ... už to tak vypadá.
- - - - -
Já fakt neumím psát krátké příspěvky. :D

mishka - dnes 17:45
Podle veterinář nepšíká ale frká a nemá cenu to léčit antibiotiky a´t dávám kdyžtak jenom ty věci na imunitu.Prý ať ji u sebe nechám pšíkavou že mu tohle prý kdysi říkala nějaká chovatelka myší že s tím bude žít normálně dlouho a nebo ať ji dám hadovi a pořídím si jinou že prý ty ze zverimaxu jsou nemocné skoro vždycky. Hrozně mě zklamal že tohle prohlásil. :((((

okameh - dnes 15:50
Senega - teď taky mám několik pčikajících myší a nám vet doporučil pokračovat s echi, průduškovým čajem, vitaminy a navíc dělat myškam inhalace s heřmankem/echi/slanou vodou. Je otázka jestli to pšíkání dáno nějakou bakterií nebo virem-pochopitelně že když je to viróza, tak atb nebudou moc účinná..

senega - dnes 13:49
mishka - zajít za veterinářem pro antibiotika, pokud se to po echinacei do pár dní nezlepšilo, dokonce zhoršilo je třeba nasadit účinnější léčbu a to co nejdříve...

mishka - dnes 13:13
Ahojky.Můj myšáček pořád pšíká.Dávala jsem mu ecinaceu změnila jsem podestýlku ale nelepší se to a pšíká pořád a možná ještě víc. Je mi ho hrozně líto.Co mám dělat?

Mafiamouse - včera 09:12
Raven :D když on to nikdo nečte a stejně se tě bude ptát :D tak třeba od každého druhého zájmce slyším tohle: "chtěli bychom si rezervovat samičku, pokud mohou být spolu tak bychom vzali i dvě..." ale vlastně já nemám žádné recenze ani doporučení na stránkách tak se není čemu divit a jdu zase zalézt :D (PS: web z roku vem mě zboku mě zabil :D :D )

Raven - včera 04:43
Vrrrrr Admin blok <:3
Hele princezny..
Sem si všiml, že některé z vás mají na webu různé články, recenze, doporučení a tak.. Kdyby jste se chtěli podělit se širší veřejností, rád dám váš odkaz sem do některé z rubrik. Přeci jen admin je taky jenom člověk /Kecám. Čert. Nikdy totiž nespí!! mueheheh / a prostory téhle parodie na web z roku vem mě z boku nejsou úplně vyhovující pro tvorbu složitějších rozcestníků. Mohli bychom tedy takto "společně" rozšířit obsah webu a zase si tím škrtnout pár těch "stupidnějších" dotazů co tak nerad zodpovídám. :D Jo a taky vám trochu zvednout návštěvnost a společenskou reputaci... :D

trishland - 22.5.2017 17:27
Beranek: Jo, jo. V sobotu, až to načnu, napíšu "recenzi". :D Vzala jsem Classic (takové ty lupínky, ne granule) - viděla jsem to dříve koní a přišlo mi to fajn, ale až teď mě na základě jednoho potkaního fora napadlo to šoupnout i pod myšky.

Raven - 22.5.2017 15:42
Anetqua - Vítej zpět. Spolupráce neexistuje, na klubu se pracuje, import proběhl, krev není... Aktivní chovy najdeš tam kde vždy. Je to bída ale děláme co můžeme.

Beranek - 22.5.2017 15:21
trishland - Za tu dobu 10 let co hlodavce chovám jsem vystřídala hodně značek podestýlek - Happy Horse, Allspan, Profibed, slaměnou podestýlku Limara, hobliny Limara, TierWohl... atd. Ale TierWohl se mi zdál asi nejhorší, nejprašnější. Taky je důležité, jaké jsi vzala. Je jich více druhů. Pak napiš, jak se ti zdají.

Mafiamouse - 22.5.2017 14:22
Používám Rasco hobliny už dva roky a nikdy se mi to nestalo :) problém jsem měla jen s asanem na tom mi během pár dní začaly sýpat dvě holčinky a potom jsem si v jednom rychle koupeném balíčku ze zverimxu něčeho neznačkového dotáhla nějaké potvory :D ale musím zaklepat s Rascem se mi to nestlao nikdy ačkoliv to určitě nejsou ty nejvíc top hobliny co existují.

trishland - 22.5.2017 13:59
Jinak já jsem měla s tím pšíkáním teď najednou to samé - tři holky na mě s příchodem sluníčka začaly prskat jako o život. Dostaly místo pilin zbytek štěpů a přes noc všechno to frkání přestalo. Tak všechny zverimexové podestýlky letěly a teď čekám, až přijdou TierWohl od JRS - to by mělo být něco jako ten Profibed, jak psala Beranek, tak uvidíme, jestli to bude sedět. :/

Anetqua - 22.5.2017 13:54
Ahoj, plánuji comeback (CHS Malinkaté štěstí)...
Jak to teď u vás funguje? Jaká je krev? Jsou v plánu nějaké importy? Spolupracujete pořád s potkanáři?
Díky.

trishland - 22.5.2017 13:50
Dadli11: Ono také záleží "chovatelé čeho". Čistě jen myškař asi neporadí nic zázračného někomu, kdo má králíky nebo třeba želvy a naopak. ;)

Dadli11 - 22.5.2017 10:31
Mafiamouse - v Písku máme poměrně kvalitní zverimex, kde jsou všichni zaměstnanci sami chovatelé. Takže já bych se tam klidně zeptat šla :)

Mafiamouse - 21.5.2017 20:30
:D ve zveráčích nepoznají samce od samice a ještě vám řeknou že samci mohou být pohormadě, tam bych se šla určitě zeptat...


Jinak na vědomost se dává že kudrnatý vrh se nám narodil :D máme tam black astrex kluky a cpb astrex kluky (asi kluky, jsou ještě malinkatí). Tak jsem zvědavá na svoje první zmuchlané hadříky :3

Dadli11 - 21.5.2017 18:24
Raven - To že se nemá používat Asan už mi tu psáno bylo, ale s kýmkoliv mluvím berou to jako normální, vhodnou podestýlku. Hlavně jsem se ptala už v x zverimexech a všude řeknou to co si myslím i já. Hobliny budou prostě prášit vždycky. V těch prostě prach je. Když jsem asana používala jeden čas i u minulých myšek, žádných vyschlých paciček/kůže jsem si nevšimla.
Každopádně provádím tedy to co poradila Denipi, tak snad to pomůže! :)

Beranek - určitě se na to podívám, děkuju.

Denipeni - 19.5.2017 20:50
Konečně jsem přidala nové fotky myšáků :) můžete se pokochat :D
http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=2050 - Ičko
http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=2059 - Jéčko
http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=2060 - Káčko

Beranek - 19.5.2017 16:41
Dadli11 - Pokud ti nebude vadit, že jsou hrubé - moc velké kusy hoblin, tak naprosto bezprašné jsou hobliny zn. Profibed. Taky jsem je chvíli pod myši dávala, ale jsou trošku dražší.

Raven - 19.5.2017 15:20
Dadli11 - Asan nedoporučuji. Zkus raději změnit značku hoblin /ať co nejméně práší/. Asan hodně vysušuje kůži a pro myšky neni příliš vhodný.
Jinak vzhledem k počasí atd. se přikláním k Denče. S větší pravděpodobností to bude třeba nachlazení. Přecitlivělost na podestýlku by se projevila téměř okamžitě.
A pak je tu znova to počasí. Hobliny v suchém prostředí daleko více práší a to může dráždit dýchací cesty a vysvětlilo by to, proč to před tím nevadilo :)

Dadli11 - 19.5.2017 14:37
Denipeni - Děkuju za radu! Přírodní léčba zní líp, určitě s tím hned začnu.

Denipeni - 19.5.2017 14:17
Dadli11: Muze mit horsi imunitu, zkus ji dat do pitka echinaceu, nejaky pruduskovy cajik. Muzes ji doprat i cerstve bylinky - pampelisky, sedmikrasky (moje je miluji, davam jim obcas na prevenci). Pokud to nezabere, pak zajit k veterinari a bude nutne preleceni atb pripadne. Ale driv zkus prirodni lecbu, atb jsou pro mysku taky zahul..

Dadli11 - 19.5.2017 09:34
Achjo. Jedna myška mi pořád hrozně pšíká, tak jsem si řikala, že to bude z těch hoblin. Minulé myšce to taky vadilo, tak jsem jim dávala asan a to nepšíkala vůbec, později jsem se vrátila k hoblinám a vše bylo už v pořádku. Tak jsem tedy teď také koupila asan, ale myška pšíká pořád. Už teda nevím :O Co myslíte? Jde to nějak vyřešit? Je mi jí fakt líto, musí z toho být vyřízená.

Raven - 18.5.2017 19:50
kiki&kikina - Web ani klub nefungují. Založení nového klubu je plánované cca na podzim. :)

kiki&kikina - 18.5.2017 17:48
Ahojky.Jsou stránky czmc.cz ještě funkční?Přijde mi že aktualizované nejsou. :(
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky