Anatomie, vlastnosti a barevné varietyCo myška potřebujeBydleníPotrava

RozmnožováníNemoceZacházení, péče, cestování a ochočení

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

FAQ

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info

Denipeni - včera 23:56
Zambarau: Ahoj, vím o 2 volných holčičkách ihned k odběru v chs Zrníčko - https://www.facebook.com/zrnycko/?ref=br_rs. Já mám hromádku miminek, ale taky hromadu rezervací :D Jinak jsem chs Denimous https://chs-denimous.weebly.com/ ;) Kdyby jsi nesehnala, tak budu za chvíli dávat do "důchodu" 3 holčičky, až odstaví mimča :)

Zambarau - včera 19:22
Ahoj všichni!
Už to jsou leta co jsem chovala myšky a teď mám jednu starešinu (nalezenec od popelnice), které kámošky už umřely a jelikož z chovek co jsem znala už skoro nikdo nechová (krom Senegy, kde ale vázne komunikace) chtěla bych se poptat, jestli někdo nemá volné nějaké holčičky. Nechci naši starobu nechat samotnou, tak jsem ji letěla narychlo koupit aspoň bílou myšu ze zveráče (prosím nepoučovat o množírnách apod. díky :)) Ale vim, že bílá myška je vcelku mímo a staroba tu nebude věčně,tak chci k ní další kámojdy. Dík moc předem za info kdo kde má teď nějaké volné holčičky. Díky! :)

myšulína - 18.1.2018 11:59
Jo, tak jediný prohlížeč, který jsem nikdy nepoužívala, funguje:) Díky.

trishland - 18.1.2018 10:35
myšulína: Jestli se nezobrazuje to, co by mělo, tak zkuste třeba jako první jiný webový prohlížeč.

myšulína - 18.1.2018 10:12
Rada jak vložit inzerci?
Chce to po mě zaškrtnout "robota", ale políčko nikde není ... Poradíte, jak vložit inzerát?
Děkuji všem.

trishland - 16.1.2018 11:14
Beranek: Nebo je šoupnou ke kojící myši. ;)

Beranek - 16.1.2018 00:00
trish - Holátka ve zverimexu stejně nepřežijí, prodají je jako krmivo pro hady nebo velké žáby. Takže toho že se tam budou trápit se bát nemusí....

trishland - 15.1.2018 12:28
ROMČA: Popravdě by bylo určitě lepší je po narození utratit - není třeba chodit za veterinářem, ale ihned po narození zmrazit. Takhle je čeká v tom dobrém případě rychlé sežrání hadem, v horším pobyt v naprosto nevyhovujících podmínkách s ještě horší péčí a neustálé rození dalších chudáků. :/

Každopádně Vám přeji, ať Vám myšky dělají radost a hlavně ať ta nová myš není také březí nebo ať to není sameček vydávaný za holku. ;)

ROMČA - 15.1.2018 07:35
Tak jsem tu psala o Vánocích o tom,že jsem dostala darem od manžela a syna zverimexačky.Nakonec jsme holátka dali do zverimexu,protože na veterině mi je nechtěli utratit.A když už jsemve zverimexu byla,tak jsem koupila té naší mamče kámošku.Tak nakonec mi holky dělají radost,jsou super ochočené a manžel se stále omlouvá,že nevěděl jak to s myšma ze zerimexu chodí.

Beranek - 14.1.2018 21:38
Beata0000 - Pískající mládě jsem měla pouze jednou, také samce a z chs. Jelikož jsem se taky bála na něj chytat, pak už vyjížděl po rukách a nakonec to vůbec nebyla socializovaná myš a nedalo se na něj sáhnout (naštěstí byla jediná ze všech). Možná kdybych to překonala a chytala na něj i přes to, že mi šel po prstech, možná by se ochočil. Ale asi bych byla bezprstá :o) Vám jde myšák taky po prstech? Kouše? Chce to teď hodně ochočovat, nebo se to bude zhoršovat a dopadnete to jako u mě. Dávejte např. pamlsky z ruky, dávejte ruku pomalu očuchávat.... Chovatel vám nenapsal, že je bázlivější?

trishland - 14.1.2018 21:29
Beata0000: Krom opravdu extrémního strachu může mít i nějaké vnitřní zranění nebo nějakou bolest a pištěním se preventivně bránit před fyzickým kontaktem. Pak mě napadá, že mohla být třeba ve stanici šikanována svými myšími spolubydlícími a naučila se tak automaticky reagovat na každý dotyk. Také může vydáváním zvuku při jakémkoliv pohybu v její blízkosti reagovat na pach nějakého predátora - nejčastěji třeba fretky, ale výjimečně může vadit i pes nebo kočka. Možností je prostě spousty.

Jak psala Denča, myšky nejsou typicky kousavé jako křeček a obvykle neútočí, ale jsou takové bláznivější a potřebují opatrnější přístup. Může to být novým prostředím, ale i prostě vrozenou povahou. Každopádně ji zatím nějak nechytejte nebo nenahánějte a nechte ji, ať si k Vám najde cestu sama. K nutné manipulaci (např. při čištění ubikace) lze použít ruličku od toaletního papíru, do které myška naleze a Vy ji po zajištění obou konců rukou můžete bezpečně přenést. Mimochodem z jaké chovatelské stanice ji máte?

Denipeni - 14.1.2018 13:13
Beata0000: nechte ji den dva v klidu.. je to twdy samecek? Piskani znamena projev strachu, leknuti.. zacnete tak, ze date do ubykace jen ruku a nechate ji tam v klidu lezet, muzete mit v ruce treba piskotek, potrebuje si i zvyknout na nove pachy :) .. nekteri by mohli i kousnout, ale polid ji nebudete "ohrozovat" nemela by sama utocit ;) z jake chs ji mate? Je to pro chovatele zpetna vazba, ikdyz se teba snazi ochocovat, nekteri mohou mit slabsi povahu a zmena prostredi je muze rozhodit.. ;)

Beata0000 - 14.1.2018 11:23
Myšku mám s chovné stanice.Jinak sameček má být sám,samičky spolu...jde mi o to když myška píská při chytnutí zda nekousne tak jako křeček.
Šlo mi o to,co to znamená,myšku jsme nikdy neměli....myslím si,že je to novým prostředím a přeci jen jela velkou dálku byli jsme si pro ni 150km.
Zvíře bereme jako člena rodiny proto nám jde o to aby jsme jí tím že ji chceme vzít na ruku nějak netýrali,když píská.

Beranek - 14.1.2018 01:46
A od koho myšku máte? Většinou chovatele prodávají mládě vymazlene. Když tak ji dejte jeden dva dny na rozkoukani a pak se snažte se ji více věnovat aby si na vás zvykla. To máte pouze jednu myš?

Beata0000 - 14.1.2018 00:55
Co znamená když na vás myška píská?Včera jsme si přivezli myšku,paní psala že je vymazlená ale u nás jen co na ní chceme sáhnout piští.Bojíme se jí vzít do ruky že kousne.
Co pískání znamená?
Budu ráda za každou radu.

Raven - 7.1.2018 21:34
Diskuze neumřela úplně, ale pravdou je, že většina lidí hledá odpovědí na FB ve skupině myšky. Nicméně pozor na reakce. Naprostá většina rad není úplně ideální a jen několik z chovatelů ve skupině aktivně odpovídá. Tady se schází převážně "služebně starší" majitelé a chovatelů, protože fórum není mezi lidmi "profláknuté", ale informace zde jsou pod kontrolou chovatelů, kteří se i aktivně podílejí na tvorbě textů.
Admin

Denipeni - 3.1.2018 13:05
RACEK: nemyslím si, že je to ovlivněno klubem, ale prostě dobou a vlivným FB :) řada chovatelů si píše přes messenger a diskuse jsou ve skupince jako je třeba "Myšky". ;)

trishland - 3.1.2018 11:26
RACEK: Po plánovaném a nyní už uskutečněném založení klubu chovatelů myší bych řekla, že přednostně na facebook.

RACEK - 3.1.2018 08:44
Zdravím,kam se přesunula diskuze z těchto stránek?Vždy jsem se tu inspiroval a nyní to nějak usnulo.Díky
Archív diskuze | Alba uživatelů