O pískomilechPovahaKupujeme pískomilaKdyž onemocní

 UbytováníKrmeníRozmnožováníNemociGenetika

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

FAQ

O webu

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "FAQ" čili nejčastější dotazy.

Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze".

Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Dále je šíření obsahu těchto stránek bez svolení autorů zakázáno.

Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info, Soutěž, Aktuality Pravidla této diskuze

Evik - 25.8.2016 13:17
Silva: Jakou barvu mají její sourozenci? Jsou také bílí s červenýma očima? U mě totiž měla jedna světlá, červenooká pískomilka porfyrin docela často, hlavně okolo očí, tak to s tím možná nějak souvisí. Jinak množství není tak hrozné, zkus ještě chvíli počkat, jestli se to nezlepší, tak bych se poradila s veterinářem. ;)

Silva - 23.8.2016 20:31
Evik - přidala jsem fotky čumáčku s tím porfyrínem prosím o skouknutí má to od začátku u ostatních to již zmizelo, ale vypadali stejně. http://www.kralici.cz/piskomilove/alba.asp?a=839

Terezka - 19.8.2016 17:50
http://www.kralici.cz/piskomilove/alba.asp?a=838
- - - - -
Háňa001 - Asi Dubínek a Hamstrers house, teda jestli se nepletu..?

Háňa001 - 19.8.2016 13:16
Dobrý den/ahoj,
chtěla jsem Vás poprosit o odkaz na Vaši vlastní chs pískomilů nebo zda o nějakých nevíte. ;-) hledala jsem přes internet, ale hodně chs má ukončený chov.
Předem děkuji :-D

Evik - 18.8.2016 21:01
Silva: Zkus to prosím vyfotit a nahrát sem fotky ;)

Silva - 17.8.2016 21:47
Ohledně porfyrínu mám také dotaz když jsem si donesla ty 3 mrňata měli jej všichni hojně na čumáčku. Dnes jej má pouze jedna, ale zato pořád a poměrně hodně. Baští dobře, vzorně roste, stresovaní jistě nejsou. Již bydlí pouze se sestřičkou, brášku jsem již oddělila a sehnala mu kámoše. Čumáček občas jemně očistím a za chvíli to tam je zas.

Terezka - 15.8.2016 14:02
Evik -
Moc děkuju, přečtu si :)

Evik - 15.8.2016 13:29
Terezka: To bude jen porfyrin, přečti si o tom tady na stránkách ve článku "Nemoci". Není to nic vážného. Pokud se vyskytuje jen málo, nic se neděje :)

Terezka - 15.8.2016 13:17
http://www.kralici.cz/piskomilove/alba.asp?a=837

Nazdar všichni,
nevíte někdo náhodou, co by moho být to červené na oku, úplně "v rohu"....?

Předem díky...
- - - - -
p.s - je lepší si ten obrázek zvětšit, jinak to není moc vidět...

Terezka - 10.8.2016 16:59
Silva - 8.8.2016 23:44
Vložila jsem inzerát na albínka do inzerce tak snad se najde někdo kdo se ho ujme. Nebo nám někdo nabídne dalšího chlapečka, aby nebyl sám.
Je to mrně váží 24g, ale je z nich nejochočenější.

Silva - 5.8.2016 23:04
Dubínek - děkuji nafotím.

Dubínek - 5.8.2016 16:59
Piskomilek: Pískomilci se navzájem čistí, olizují, hlavně kožíšek. Šemík je určitě rád,že není sám. Samec nebývá na miminka vůbec agresivní, stává se, že se spíše první dva dny po porodu miminek straní. Takže od něj nic nehrozí. Tady záleží jak to zvládne samička. Pokud je Ječmenka prvorodička, lze čekat všechno a to od úspěchu po totální krach. Ale buď v klidu, pokud je to klidná holka, všechno v pohodě zvládne. Hlavně je důležité prvních 10 dnů na mimi nesahat, když bude rodit poprvé, protože z toho může být zmatená. Po porodu také samička dlouho spí - 2-3 hoďky, takže to chce klid.
- - - - -
Silva: je dobré klučíka nafotit a už se ho snažit nabízet v inzerátech s odběrem později, třeba zrovna někdo bude hledat kamaráda pro svého pískomilka.
pohlaví miminek jde nejlépe poznat 10 den života, pak zarostou srstí a jde velmi špatně rozeznat pohlaví, poté až tehdy, když vylezou kulky:)

Silva - 4.8.2016 21:44
Také děkuji, budu mít problém jak vyřešit oddělení samiček od samečka, aby nebyl sám. Ideální by bylo kdyby se našel někdo, kdo by se ho mohl ujmout. Mám tu už docela zvěřinec a tak daší speciální klec je problém minimálně prostorově. Stávající klec nelze přepažit. Ráda chlapečka nabídnu do dobrých rukou někomu ze západních čech. Mrzí mě to, jelikož paní co se jich zbavovala mě ujistila, že jde o 3 kluky. No a jelikož jsem si o nich již dříve něco nastudovala tak jsem nezaváhala. Byli však tak malincí, že to že nemluvila pravdu jsem s jistotou poznala až do minulý týden. To již chlapečkovi vylezli kulky. Konzultovala jsem i kastraci s vet, ale bohužel je možná prý až tak ve 4 měsících a s velkým rizikem. Tak to také nic neřeší. Jsem zoufalá co s tím dělat, jsou to kulíšci nádherní.

Pískomílek - 4.8.2016 18:26
Dubínek - Moc děkuju Dubínku. Hned když jsem si to přečetla, dala jsem Šemíka k Ječmence. Viděla jsem že se docela mazlí, Šemík chodí všude s Ječmenkou a oluzuje jí. Je to v pořádku ?? :D Vím, mám moc otázek... Jak Ječmenka porodí, nesežere je Šemík ?? A nebo hůř... nesežere je Ječmenka ?? Noooo... Moc ti děkuji. :)

Dubínek - 4.8.2016 13:25
Ahoj Pískomilku. Jako první by sis měla položit otázku, co uděláš s mláďaty? Není dobré je dávat do zverimexu, ale snažit se pro ně sehnat nový domov. Asi si chceš vyzkoušet chov pískomilů - mít mladé. V tomto případě klidně vrať Šemíka k Ječmence. Otec pomáhá matce starat se o mladé, zahřívá je, čistí je. Alespoň uvidíš, jak to v pískomilí rodině chodí. Ječmenka tím pádem bude čekat i další miminka, ale to už můžeš pak oddělit Šemíka se syny. Je to tak lepší, protože pískomil by neměl být sám(jsou výjimky). Samička rodí první vrh 24-26 den po oplození. Takže pokud je březí 4 dny, mohla by rodit za 20-22 dní.
Stravu ji nechej stejnou, samozřejmě můžeš dávat nějaké dobroty-sušený banán, slunečnici, proso v klasech, krmivo, co obsahuje bílkoviny - křeččí většinou má, nebo cvrčky, moučné červy (nemusí je chtít)

Pískomílek - 4.8.2016 11:37
Ahoj, mám pískomila Šemíka a pískomilku Ječmenku.
Noo... Ječmenka se Šemíkem čeká miminka... Ale já mám ponětí že o chovu těhozné pískomilky nemám žádné instrukce... Ječmenka je těhotná už 4 dny, Šemíka jsem od ní dala pryč aby jí nic neudělal ale přesto mám pár otázek...
1. Je v pořádku že jsem dala Šemíka od Ječmenky ?
2. Mám jí dávat krmení na které je zvyklá nebo nějaké speciální pro těhotné pískomilky ?
Předem děkuji za odpovědi.
P
- - - - -
3. Jak jsou pískomilové těhotní ?

Dubínek - 4.8.2016 10:24
Silva: asi 5 týdnů bych jim podle fotky řekla. Možná budou ze začátku menší neboť měli trochu horší start do života. Samečky běžně odděluji nejpozději v 8 týdnech. Ale protože v jeho okolí není plodná samička a holky dospějí až kolem 12 týdne, můžeš ho oddělit později, raději v 10 týdnů, může zůstat přes pletivo, aby nebyl sám. nebo mu sehnat hned malého klučičího kamaráda se kterým se dá dohromady

Terezka - 4.8.2016 10:11
Silva - Děkuji. Vím, že je to komplikovanější, ale chtělo by to hlavně fotky "obličeje" - čumák oči otevřené/zalepené atd. Jinak podle těch fotek by něco šlo určit, bohužel teď musím jít pryč, tak odpoledne napíšu.....

Silva - 4.8.2016 08:56
Terezka - Nevím proč se mi alba nezobrazovala, ale nyní to tam mám a vložila jsem fotky prcků. Prosím o identifikaci věku jeli to možné v době focení se pohybovali váhově cca 19 -23 g a 7 -8 cm. Fotky jsem vložila sem http://www.kralici.cz/piskomilove/alba.asp?a=835. Děkuji za pomoc. Jelikož jde o sourozence a bohužel mám 2 holčičky a 1 chlapečka musím řešit co stím, aby se mi nemnožili.

Terezka - 3.8.2016 21:53
Dubínek - Moc děkuji za info. Chtěla jsem to taky nějak zjistit, ale bohužel, neveděla jsem jak.....
Nechtěla jsem tu někoho "očerňovat", ale to s hady my k opravdové CHS nějak nesedělo....
- - - - -
(SORRY - mI (můj mozek má asi taky prázdniny...!!!))
- - - - -
Tak ty inzeráty mě zas a znova totálně dostávaj...
http://www.ifauna.cz/drobni-savci/inzerce/r/detail/2800474/celorocne-prodam/

Prodám všechny možné hlodavce celoročně a poslední slova inzerátu - "domácí MALO chov"

:(

Dubínek - 2.8.2016 22:51
Informace pro všechny: "CHS" soft-darling není oficiální chovatelská stanice. Pod Českým klubem pískomilů není registrovaná. Ale na web si může napsat kdo chce co chce. A to že hrozí miminkům, že budou sežráni hady je pro tzv. chovku velmi nepěkné. Spíš asi neví co s nimi, tak jen tak napsali, ale kdo ví. Pokud přeci nemám komu a kam mladé prodat, takk řešením je omezit nebo zastavit chov. Je to smutné.

Terezka - 2.8.2016 20:55
Evik - je to bezpečnější, ale v přírodě taky není zem jen z písku nakoupání :D
- - - - -
(SORRY - na koupání)

Evik - 2.8.2016 19:33
Terezka: Nevím no, třeba by to šlo, ale stejně bych dávala radši písek na koupání.

Terezka - 2.8.2016 14:23
Evik - Když to přeseje přes síto...?
- - - - -
http://www.ifauna.cz/drobni-savci/inzerce/r/detail/2798366/piskomil-mongolsky/

"Naše "CHS"" má opět DALŠÍ vrh...!
- - - - -
http://www.ifauna.cz/drobni-savci/inzerce/r/detail/2786304/piskomilove-mongolsti-ihned-k-odberu/
Další vrh z 14.7.2016...
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky