O pískomilechPovahaKupujeme pískomilaKdyž onemocní

 UbytováníKrmeníRozmnožováníNemociGenetika

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

FAQ

O webu

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "FAQ" čili nejčastější dotazy.

Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze".

Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Dále je šíření obsahu těchto stránek bez svolení autorů zakázáno.

Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info, Soutěž, Aktuality Pravidla této diskuze

Tinne - dnes 07:34
Terezka ta chovka se jmenuje soft-darling
- - - - -
Mam ulozenou kopii fotky z fb,mohu poslat na meil

Silva - včera 21:51
Terezka - děkuji, pokusím se vyfotit. Jsou jak pytel blech. Vykrmila jsem je už na 16, 17 a 19g. Jsem ráda, že to zvládli.

M - blešky mít můžou. Ze zverimexu jsem si loni donesla s burundukem také blechy a všenky. Pomohl mi stím pan dokrtor Pokorný ze Starého Plzence. Poradí i po telefonu, ale je nutné vědět, že to opravdu jsou blechy a né něco jiného. Možná poradí některý ze zdejších zkušených chovatelů.

Tinne - obávám se, že od takové chovné stanice mám i své prcky. Chovná stanice by NIKDY nedávala mladé hadovi. Tam jsou šlechtěni s láskou a péčí. Tohle jsou množky a nebo debilové.

M - včera 20:15
Ahojky, asi je to divný dotaz ale může mí pískáček blechy??

Evik - včera 16:14
Terezka: Díky za rady :) , jinak doufám, že je to jenom ze stresu ze ztráty kamaráda, protože za ty více jak 2 roky, co ho mám, nikoho nikdy nekousl a vůbec nebyl agresivní...

Terezka - včera 15:22
Silva -
bez fotky se to nedá určit.... Zkus udělat pár co "nejrealističtějších" fotek a pak bude vetší naděje určit to co nejpřesněji... :)
- - - - -
Tinne -
dej sem, pls, odkaz, CHOVNÁ STANICE by asi mláďata hadům nedávala..... Bud je to množka, nebo nezodpovědný chovatel, který neuhlídal své pískomili a ted neví co s nimi a hraje na city, nebo si někdo chtěl "zahrát na chovatele", kapku to nedomyslel a ted neví co s nimi........
- - - - -
Evik -
Tak to je mi líto.... Ale 4 roky je celkem slušný věk, je vidět, že se u Vás měl dobře :)
Jinak s tím kousáním to asi bude ze stresu, nebo omylem. Mě to občas pískomilové udělají taky, většinou když tam něco dělám a oni si myslí, že jim chci něco dát a v dlani nic nenajdou, tak zkusí chytit prst, jestli to náhodou není ta dobrota... :) ( a někdy jsou přesvědčeni, že ANO a pak je nemůžu setřást a chvíli mi visí na tom prstu...!)

Jinak (jestli to ještě udělá) bych zařvala ,,Au!" ( ne tak, aby ho trefilo, ale aby se jen trochu lekl a postil a začal se soustředit na něco jiného....) I kdyby to dělal ze stresu mohlo by mu to zůstat, ale takhle se to odnaučí. Nebo, když stejně nepustí, do něj štouchnout ze zadu (NE tak aby ho to bolelo, zase jen, aby se začal soustředit, co to vzadu je, a zapomněl na vaší ruku...

Já jsem měla stejný problém, nejdřím mě pískomilka jen tak ohryzávala a olízávala, tak jsem jí nechala, ale postupně se to stupňovalo (ne že by mi chtěla ublížit, spíš jí to přišlo jako "zábava", a tím jsem jí to odnaučila. Spojila si kousnutí=něco negativního, zjistila, že se jí to nevyplatí a brzy s tím přestala úplně....

P.s - pokud Vás kousl 2x, ještě to nemusí nic znamenat, třeba je to jen shoda náhod... :)

Evik - včera 12:41
Tak včera mi umřel můj první pískomil Uhlík, byly mu 4 roky a už měl skoro půl roku nádor pachové žlázy. Naštěstí ještě včera ráno pil a jedl, takže to opravdu bylo stářím :'(. Teď je ale také problém s tím, že Jimmy, který s ním byl přes 2 roky, začal kousat. Včera mě jen štípl do prstu, ale dneska ráno mě kousl do stejného místa tak, že mi vysel za prst a nechtěl pustit. Myslíte, že je jen vystresovaný a že ho to přejde?

Tinne - včera 12:06
Teď jsem četla na fb,že jistá chov.stanice piskomilu nabízí miminka,pokud si je nikdo neveme pujdou hadovi

Silva - 28.7.2016 21:04
Opravdu bych potřebovala znát stáří těch prďolů. Zachránila jsem je před hadem a potřebuji vědět jak stará jsou? Je tu někdo kdo to ví, nebo tu nekomunikujete?

Silva - 20.7.2016 21:33
Prosím o info, jak stará jsou přibližně mláďata, která váží 13 -15 g děkuji.

Evik - 16.7.2016 11:54
Kalara: Určitě ne, je to ještě lepší, když je nemusíš seznamovat s někým novým. :)

1 - 16.7.2016 10:39
1

-1' - 16.7.2016 10:39
1

Kalara - 15.7.2016 20:22
Když si nechám do hromady mamku a k tomu dcerku budou se mi prát? Když se doted neperou :) Děkuji

Evik - 14.7.2016 21:09
Beranek: Já jsem měla jen jednu, se kterou jsem měla takový problém. Jenom s její sestrou byla v pohodě, bohužel ta měla asi na jednom roce mrtvici. Koupili jsme jí postupně 2 nové kamarádky, ale byla agresivní, takže jsme je museli vrátit. Byla dokonce agresivní na ostatní lidi kromě mě, všechny kousala a nenechala na sebe sáhnout. Musela tedy být sama, ale potom se krásně ochočila a byla na mě zvyklá, ostatní ale pořád kousala... Zhruba před půl rokem mi umřela, rychle zhubla, nafouklo se jí břicho a během týdne byl konec :(

Beranek - 14.7.2016 15:52
Mám 3 pískáče od jednoho chovatele a holky mi spolu již přicestovali. Takže asi tak. Kluky jsem seznámila bez problémů a nikdy se mi taky neprali. Jen samice, to jsou potvory. Nebudu riskovat jejich životy a raději je nechám samostatně. Ale děkuji za radu!

Evik - 14.7.2016 15:50
Beranek: Jde o to jak je seznámíš, většina se neskamarádí hned. A je pravda, že pískomilové jsou společenští, pokud je pískomil sám tak trpí, takže pokud je to možné, měli by být po dvou nebo ve skupinách :)

Beranek - 14.7.2016 12:19
Všude se uvádí, že jsou pískáci strašně společenští, ale mě se taky všichni prali - samice spolu, samice se samcem... Jedině dva samci se mě vůbec neprali. Takže teď musejí žít každý samostatně. Koupi dvou pískomilů určitě nedoporučuji. U nás to byli taky škaredé bitky a všechno od krve...

Terča - 10.7.2016 11:18
Terezo, pokud se samičky takto perou, tak to není normální. Pískomil je společenský tvoreček a potřebuje k sobě alespoň jednoho kamaráda. Napadlo mě, že jsi je k sobě dala třeba až později?
Já osobně bych je neoddělovala každou do jiné klece, ale pouze pletivem, aby byly pořád v kontaktu :).

Tereza - 10.7.2016 08:08
Ahoj potřebovala bych nutně poradit co mám dělat. Mám dvě holky asi 2 a půl roku, jedna je černá dost temperamentní a druhá hnědá taková klidná. Je to pár dní co jsem zjistila, že černá nahání tu hnědou, tak jsem je oddělila a po vrácení zpátky do klece byl chvilku klid. Jenomže se to začalo opakovat a došlo to až k tomu, že jsem ráno zjistila, že je všechno od krve. Hnědá má poraněný ocásek a je "na prášky" jenom co otevřu klec, tak vyskočí aby tam nemusela být. Nevíte prosím co se může dít a jak to napravit?
Archív diskuze | Alba uživatelů