O pískomilechPovahaKupujeme pískomilaKdyž onemocní

 UbytováníKrmeníRozmnožováníNemociGenetika

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

FAQ

O webu

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "FAQ" čili nejčastější dotazy.

Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze".

Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Dále je šíření obsahu těchto stránek bez svolení autorů zakázáno.

Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info, Soutěž, Aktuality Pravidla této diskuze

Anonym - včera 21:20
Eviku díky, tak snad se z toho vykřešou, když vycháme městskou trávu. A co to mládě, které od mala má střevní problémy a je pohublé? Může to být špatně vyvinutý střevní systém nebo něco bakteriálního, co může nakazit další? Ještě dotaz - nevadí pískáčům, že se krije brácha se sestrou? Není tam pak pravděpodobnost poškození u mláďat?

Evik - včera 13:09
Anonym: Netuším sice, jestli by to tím mohlo být, ale v tom, co píšeš, že jim dáváš k jídlu, se mi nezdá ta tráva z trávníku ve městě. Pokud jim nedáváš trávu ze své zahrady a bydlíš ve městě, tak nevíš, jestli se na ní např. nevymočil nemocný pes, kočka... Takže trávu jedině ze zahrady, nebo někde z přírody mimo město ;)

Anonym - včera 11:53
Zdravím, máme 6týdenní mláďata. Celý vrh je nějaký divný. Jedno mládě je slepé. Tak to asi nevadí. Jiné mládě má od mala "průjem", slabé nožičky, prořídlou srst. Maminka před týdnem jeden den jen ležela, těžce dýchala, nejedla a začíná mít dost prořídlou srst. Ve vrhu je jedno mládě hnědé - to jediné stále vypadá pěkně (srst), Ostatních 5 mláďat - býlích (po mamince) se mi zdá, že mají v posledních dnech prořídlou srst. Jak jim pomoci?
Používali jsme papír ze skartovačky, před vrhem jsme podestýlku vyměnili za hobliny (ty tam mají nevyměněné do dnes). Na jídlo - zrní, čínské zelí, salát, tráva z trávníků ve městě, jablíčka, rajče, okurka.

Lus - 26.5.2016 15:31
Evik: děkuju moc, trochu jsem si to myslela. Ovšem netušila jsem, že se to projevuje delší dobu, očekávala jsem třeba den až dva, ale za tvou radu moc děkuju, uklidnilo mě to. Popřípadně poté zajdeme k veterináři :)

Evik - 26.5.2016 13:29
Lus: Červená tekutina je zřejmě porfyrin, který neznamená nic špatného, pokud se neobjevuje často. Je možné, že se mu do oka jen něco spadlo, třeba zrnko písku při koupání... Pokud zmizel otok a má pouze zarudlý koutek a nebolí ho to, tak bych ještě počkala jestli zarudnutí nezmizí a až potom řešila z veterinářem :)

Lus - 26.5.2016 12:48
Ahoj,
mám doma cca 2 a půl roku starého pískomila a celou dobu v pořádku bez problémů. V neděli jsem u něj zaznamenala krvavou tekutinku v očička podobnou nezaschlým ospalkům. V pondělí měl očičko malinko nateklé a koutek zarudlý, ale žádná tekutinka. Omyla jsem mu to vatovou tyčinkou s vodou. V úterý zmizel otok a tekutinka opět žádná, koutek stále zarudlý. Včera jsem mu opět omývala očičko od červené tekutinky a zároveň jsem i psala na veterinární poradnu, ale zatím žádná odpověď. S viděním nemá žádný problém, jelikož se pohybuje normálně a bez jakých koliv zábran. Nevíte co by to mohlo být, popřípadně jak postupovat dál? Děkuju moc :)

Raven - 25.5.2016 19:15
Zdravím, sháním kontakt na vedení klubu. Prosím na mail chs-reliants@email.cz. Děkuji :)

Bona - 25.5.2016 11:14
Dubínek: tak díky aspoň za takovou odpověď. Taky netuším. Marky taky ne. Asi to budu svádět na stařeckou senilitu.

Dubínek - 24.5.2016 14:16
bona: já nevím :o, co mě napadá, že jedině to ucho má nemocné, vevnitř, či co, nechápu, proč se nechá dobrovolně hryzat

bona - 22.5.2016 13:30
Ahoj, po dlouhé době jdu s dotazem. Stalo se vám někdy, že by v poklidné hirearchii dvou samců začal starší ubližovat mladšímu? Otec (přes 4 roky) a syn (přes 3 roky) spolu doteď žili v pohodě a i nadále žijí. Jen občas - netuším pod vlivem čeho - zacně otec synovi ukousávat uši Na érovku do krve. Už mu kus boltců chybí. Všimla jsem si toho včera a dneska slyším z terárka řev a mladý drží, otec kouše a krev všude. Nevypadá to na žádné agresivní chování, protože pak spolu spí, nenahánějí se, už jsme přece jen staříčci, takže toho moc nenadělají. Žrádla, vody i ruliček na kousání mají dost, tak nevím, co ho k tomu najednou vede a jak to vyřešit. Nemám je jak rozdělit, další terárko už nemám. Nenapadá vás příčina a řešení? Díky

Aneta - 21.5.2016 11:32
Evik: děkuji za odpověď =) patra rozhodně udělám =)

Evik - 21.5.2016 11:28
Aneta: Stačit by měla, ale když je takhle vysoká, tak jim tam udělej nějaká patra, aby měli po čem šplhat. :)

Aneta - 20.5.2016 21:46
Mám dotaz... Ráda bych si pořídila dva pískomily, ale nevím jestli jim bude stačit klec o rozměrech 60x40x23 cm (je to výška x šířka x délka). Předem za odpověď děkuju =)

Dubínek - 20.5.2016 11:36
Prakticky začínají zkoušet pevnou stravu, jak otevírají očička. A to je okolo 18-21 dne.

Simona - 18.5.2016 06:46
Dubínek : včera jsem je viděla jak zkoušeli vločky,včera jim bylo 19 dní....neboj,nebudu je nikam dávat od maminky,jen mě zajímalo kdy to zkusí sami.......mimi všichni zůstávají doma s maminkou ......kluk bude vykastrovaný a necháme si všechny....... děkuji za informaci

Dubínek - 17.5.2016 21:15
Markéta: je nemocná. Může to být střevní záležitost, či nějaké selhání vnitřího orgánu. Podívej se jí do pusinky, jestli nemá přerostlé zoubky, jesli může jíst. Přivřená očka a zalepená svědčí o nějaké nepohodě, nemoci.

Markéta P. - 17.5.2016 20:54
Teď jí byl 1 rok.

Dubínek - 17.5.2016 20:50
Simona: mimi by měla být u matky do 6 týdnů. Od tří týdnů začínají pomalu zkoušet pevnou stravu. matka kojí do 4-5,5 týdne
- - - - -
Markéta: kolik je pískomilce let?

Markéta P. - 17.5.2016 20:44
Prosím piskomilka mi najednou prestala byt cila. Porad spi. Je takova zkroucena. Hubenejsi. Pit pije a jíst ji ale asi mene. Navic ma temer porad zavrene oko. Celkove pusobi ospale. Nevite co by to mohlo byt?

Simona - 16.5.2016 08:49
Prosím,v kolika týdnech baští piskáčci už sami?Maminu hodně vysilují,tak už bych byla ráda kdyby baštili sami.

Simona - 11.5.2016 16:16
Dubinek: děkuji, už jsem poslala fotky.....ale nevím jestli k něčemu budou

Dubínek - 11.5.2016 14:41
Simona: můžeš je poslat třeba mi: dubinek.piskomil@seznam.cz

Simona - 11.5.2016 10:43
Dobrý den,potřebovala bych pomocí s určením barev.Kam mohu poslat fotky?Děkuji

Terezka - 4.5.2016 15:32
Dubínek - Tak jestli to máte ozkoušené, tak asi jo... Já jen nechtěla radit o něčem, co neznám....
Já jim projistotu nic takového nedávám....

Dubínek - 3.5.2016 20:58
P1: dávám papír pískomilům z tiskárny laserové i inkoustové už několik let.
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky