Dcerka, uživatelka má dalších 16 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
přidat komentář


Obvaz proti vytahání stehů

Hodnocení 5 / 5 (2 hlasy)
Tento druh obvazu mi po mém zoufalém telefonování poradila Grove. Náplast byla na nic, ponožka byla na nic a hlídání po několika hodinách už nebylo možné. jen jsem jí pustila z ruky a už si šla po stezích. Takže jsem přešla k tomuto stylu obvázání. Pokud máte po ruce lepší pružný obvaz, tak je to možné. Já prostě nic lepšího než normální obinadlo neměla, takže i když to vypadá "tlustě", tak je to jen 3x dokola. :-D Snad to někomu z vás taky pomůže.

Návod: Vzala jsem obinadlo, které jsem ustříhla, aby bylo kratší. První dvě kola jsem udělala okolo trupu (hlavně přes stehy, ale i dostatečně za ně) a pak jsem zezhora křížem vedla obinadlo mezi krkem a přední packou křížem, mezi předníma nožičkama, pod druhou packou na bříško. Dokončila okruh a druhý kříž úplně stejně, ale od bříška na hřbet (zrcadlově). Pak ještě jednou okolo trupu a konec obinadla jsem podélně rozstříhla na dva cípy, jeden otočila okolo těla a zavázala za druhý. Lépe to drží než leukoplast.

Bože, to je popis, snad to pochopíte z obrázku. Prostě ty okolo krku jsou jako kšandy, které jsou zkřížené jak na hřbetě, tak na bříšku.Toto byla jedna z prvních verzí. Nejdříve Pimpi předstírala, že se dusí (lehla si, nehýbala se, pak se točila stále na jednu stranu, narážela do stěn). Když jsem poslední obvaz udělala tak volný, že ho ihned setřepala, tak mi došlo, že vše jen hraje.

Tak jsem to tedy uvázala normálně, dala piškot a vida ono se v tom dalo i polykat. :D

Tady je další možnost. Pod mým obvazem je ještě mřížkovaná ponožka, kterou měli pouze v menší velikosti, takže naše tlusťoučká Pimpi v tom vypadala fakt vtipně.

Pohled zepředu. Opravdu to měla volné, jen to vypadá hrozně utaženě...

Je vidět, že se v tom dá i cupovat peřina... :D

I čistit se v tom dá, i když jen na povolených místech. (kousek od místa, kde se škrabká, má stehy)

Tady je fotka od Grove a na ní její Lumpík. Obvaz má o hodně menší a je na něm lépe vidět, co kam vede. :-)
 
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty