Kometa, uživatelka má dalších 50 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
přidat komentář


Félixa

Hodnocení 5 / 5 (10 hlasů)
Hnědá aguti solid samička, narozená pravděpodobně v únoru 2008 v Jabloneckém zverimexu.
To hloupé jméno proto, že to původně měl být Félix, nic méně paní ve zverimexu byla ještě dutější, než já a nepoznal holku od kluka.
Felinka je taková truhlinka. Je hodně moc citlivá, což by bylo fajn, kdyby si ve zverimexu asi neprožila nějaký otřes, který ji poznamenal. Možná je to duševní porucha, bůhví.
Když jsem si jí přinesla, bála se jako blázen lidí a později i Agathy, kterou jsem pořídila právě proto, aby se trochu osmělila a taky, aby nebyla sama, když je to nakonec holka. Na Gathy si zvykla docela rychle, na lidi hůř. Bála se pořád a když se trochu ochočila, začala pro změnu kousat. Pak už jsme se bály jedna druhé a to bylo zlé.
Asi po půl roce se konečně začala trochu lepšit, agresivní je občas pořád, člověk si musí dávat hodně pozor, aby jí nepopudil nebo nevyděsil, ale už se nechá občas pohladit a taky po mě šplhá.
Vzít do ruky se ale stále nenechá, je plachá a nedůvěřivá, stačí zvýšit hlas a utíká se schovat. S Agathou se naučila vycházet a už od ní nedostává tolik na frak, už jsou docela vyrovnané.
Mým největším přáním je, aby se jednou nechala chovat a mazlit, jako normální myška a tak spolu pracujeme na vzájemné důvěře a zatím to docela jde.
Felinka nás opustila 1.10.2009, bohužel nezvládla operaci nádoru kvůli slabému srdci, což jsme předem nevěděli. Až do konce byla velice svá a i když už jsme spolu dobře vycházely, občas se nechala i chytit do ruky a dokonce si mi někdy přišla lehnout na klín, zůstal po celý svůj život taková nezávislá. Až do konce byla velice vitální, žádný věk na ní nebyl znát, stále prováděla své akrobatické kousky a všelijaké lotroviny s Iulinkou, se kterou si v ničem nezadala.Po přinesení domů... vyděšený uzlíček neštěstí.

Co je to? Foťák? Nemůže mě to zakousnout???

Salát jí zaměstnal natolik, že se zapomněla bát;o)

Nech mě, já se tě nebojim!

To je můj salát, dej to sem!

A můžu jet s tebou?

Čert ví, kdy má Fela narozky, tak to slavila dohromady a Agathou a dostala taky piškotový dort.

Prý by taky ráda jezdila na koloběžce...

Hlavně opatrně, ať mě panička nevidí.

Chudák dostala od Agathy takovou čočku, že tam ještě dlouho takhle ležela, šmudla jedna.

Něco ukrást a schovat se pod stolem, to mi teda jde;o)

Bléé, nefoť mě, když se drbu!

Spící tuleň

Hlídací pes

Poslední fotka Felinky, takhle spokojeně si ležela večer před operací. Na levém boku je vidět boule nádoru.
 
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty