Ajka, uživatelka má dalších 53 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (2)


Tea Tree Oil a potkan - smutný příběh

Hodnocení 5 / 5 (5 hlasů)
Marfík byl před aplikací Tea Tree Oilu naprosto zdravý a aktivní myšák, naprosto bez problémů. Po natření abscesu TTO byl vložen zpět do své klece za klukama. Po chvíli jsem ho viděla, jak hlavou se plazí s hlavou v hoblinách. Šlo vidět, že TTO olízal a vadilo mu to, tak se takto zkoušel TTO z pusinky zbavit. Hned jsem ho vyndala. Po chvíli přestal reagovat, jen ležel a dýchal :( Byl tzv. gumový, nereagoval. Položila jsem ho do mikiny, zahřívala, hladila a doufala, že se z toho dostane, bohužel to mělo velice rychlý průběh, po chvilce přestal dýchat úplně :( Nevidím žádný jiný důvod jeho smrti. Předtím byl naprosto zdravý, aktivní. Po natření to s ním šlo z kopce :(((

Na Wikipedii je o TTO článek, cituji: "Vnější aplikace neředěného oleje a/nebo nevhodně vysoké dávky jsou spojovány s toxickými účinky, včetně smrti, u koček a dalších zvířat[20][21][22]."

cituji II: "Tea tree oil se již dlouho používá jako metod účinného přírodního boje proti blechám, přímou aplikací na srst psů, koní a ovcí nebo přidáváním do vody při koupeli. Použití u koček mělo za následek poškození jejich zdraví, v některých případech i smrt. To proto, že si kočky olizují srst a požívají tak olej na ní nanesený[14].

Podle National Animal Poison Control Center je používání oleje u psů spojováno s hypotermií, svalovou slabostí, poruchou pohybové koordinace, třesem, změnami chování a paralýzou. Byla publikována zpráva, kde měly tři kočky klinické příznaky a jedna kočka zemřela poté, co u nich byl aplikován tea tree oil[15]."

Více: http://cs.wikipedia.org/wiki/Tea_tree_oil#

Bohužel pitvu jsem neudělala, moc jsem ho oplakala a jela jsem ho na chatu pohřbít.

Nanášela jsem na Marfíčka TTO neředěný 100%tní v dávce, že jsem si nakapala pár kapek na moje prsty a rozetřela po abscesu.absces u Marfíka (před natřením)

o pár dní později jsem mu absces potřela Tea Tree Oilem (100%tní neředěný)

chvíli po natření, nereagoval, jen ležel a dýchal, byl tzv. gumový :(

doufala jsem, že se z toho dostane :(((
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty