od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Srpen v roce 2013
 • Zobrazuji 427 zaznamu.
 • 1.8.2013 08:22utahraptor
  Efča: No zrovna ten beton a mříže je blbý příklad... často zvířata považovala mříže za hranici teritoria a dál se nesnažila procpat, za to teď, když tam mají sklo, tak s tím krapet problém mají :)
  - - - - -
  Wanessa: Ne, to není vhodné krmení pro potkany (a nejsem si tak docela jistá zda je vhodné i pro činčilu). Jestli chceš krmit kvalitně, podívej se na nabídku rodentia.cz tam jsou na prodej speciální směsi složené přímo pro potkany :)
  - - - - -
  Venda: Můžu se zeptat, která je to chovatelka? :) Jinak k tomu prvnímu cos psala, že zaútočil na přítele - rvačkou rozvášněného potkana nebereme do ruky dokud se neuklidn ía pokud se ježí tak taky ne to zaprvé a za druhé jestli tvůj přítel dělá s potkany tu kokotinu s obracením na záda, nevím, kdo vám to poradil, tak potkan kousl přítele zcela zaslouženě, protože se ho bál.

  Jak vypadalo to porvání do krve?
  - - - - -
  Obracení na záda od velkého zvířete může znamenat, že se chtějí potkanovi zakousnout do břicha a vyžrat mu vnitřnosti, takže se není divu, že to podrážděného potkana tak nějak neuklidní...
  1.8.2013 08:34eeliii
  Dobrý den, mému potkánkovi, kterému je 3 roky a 2 měsíce, teče z mezinoží krev, přímo jakože z vagíny (pochvy) čím to je?
  1.8.2013 08:36Navel
  eeliii: mohl by to být nějaký zánět - je třeba vyrazit na veterinu, takhle na dálku bohužel nikdo neporadí
  1.8.2013 09:13Venda
  utahrptor: CHS Ze svahu. Bylo mi jasné, že jsme udělali chybu a nechtěli jsme jich dělat víc proto jsme se chtěli poradit s někým zkušenějším.
  Právě, že byla rvačka až do krve.
  1.8.2013 11:31Andromeda
  Efča-tak jen info, psala jste mi radu jak s holčičkama při sestěhování.Už to máme za sebou, sice to trvalo, ale už jsou pět dní spolu i přes noc.Žádná velká láska to zatím není, ale tolerují se v rámci možností.Občas malá dostane za uši, když moc otravuje.Ráno je najdu každou v jiném hamáčku, ale i to se snad zlepší.Krásný den
  1.8.2013 11:41Eby
  Andromeda- potkani mají někdy rádi i své soukromí. Mám tolik hamaků, kolik potkanů v kleci + jeden navíc a občas je každý sám ve svém :D Že by tichá domácnost? :D
  1.8.2013 12:29eeliii
  Na veterině jsem před chvílí byla, potkanku si tam nechali na pozorování..
  1.8.2013 13:41utahraptor
  venda: ale do krve kde? oni se někdy zraní aniž by to byl vyloženě úmysl. jdou si po krku nebo jeden druhemu natrhl kůži,ucho,drápek? napadají se neustále nebo v mezičasech spolu kamarádí a spí? omezuje jeden druhému přístup do hamaků, k misce atd? podle věku jde jeden do puberty, druhý je dospělý a nechce se vzdát, to bývají střety nejčastější
  1.8.2013 14:26Venda
  utahraptor: měli dokousaná záda několikrát až do krve...vyloženě šel starší mladšímu po krku....přesně tak mi to řekla i chovatelka....mladší se dostal do puberty a starší si hájí území...již to řešíme...ale i tak děkuji za rady...
  1.8.2013 15:13KonanPain
  Ahoj,
  dá se sehnat v obchodech slunečnice žíhaná a černá ? Popřípadě v jakých ??
  1.8.2013 15:50Efča
  Utah - jo tak v tomto směru máš vlastně pravdu.Já spíš ale měla na mysli, že žili jen na tom betoně - žádná tráva,písek,pořádné prolézačky,schovávačky, vlnitý terén, malý prostor...
  - - - - -
  Andromeda - ale to je skvělé,to se časem poddá úpně.

  Já nyní také seznamovala chlapečky. Wilíčka a Tomáška jsem dávala k Toníčkovi a Fištíčkovi v sobotu.Toník jim neublíží,spíše si hájí všechny misky :-) ,ale ještě na ně dělá "bububu". No a s Fištíčkem už dnes spali dole v boudičce a jsou tam pořád.Takže jsem také spokojená.
  - - - - -
  Eby - klučíky mám nyní 4 a mají dva Sputniky, dva hamáčky, jednu kostku a dole ještě boudičku. Jen si vybrat kde a s kým nebo s nikým :-)
  - - - - -
  eeliii - hlavně ať tam není dlouho, mohla by mít stres z cizího prostředí.Navíc nemáš kontrolu co s ní dělají a jak s ní zacházejí.Je tam několik základních možností-silný zánět dělohy nebo močových cestiček nebo nádor v děloze či na vaječníku ap.Bohužel u tak malých zvířátek se to blbě zjišťuje.
  1.8.2013 16:09františek
  Holky moje...... nevíte někdo o nějaké nejblížší výstavě??? Ostrava a okolí. šla bych do toho.
  1.8.2013 16:10Sabisek13
  František: OStrava asi nic, ale 7.12. je Brno :)
  1.8.2013 16:29Misicinka
  František: nejbližší výstavy jsou 3 výstavy v Praze
  seznam aktuálních výstav vždy zde:
  http://potkani.rodent.cz/index.php/vystavy/prehled-vystav/
  - - - - -
  Konan Pain: míchání vlastní krmné směsi: http://eshop.rodentia.cz/smes/
  1.8.2013 16:59eeliii
  Efča: Už je doma, měla nádor na vaječníku, z narkózy se probudila, tak snad bude v pořádku.. :)
  1.8.2013 18:02Navel
  KonanPain: http://www.krmivakonarovice.cz/zrniny/
  1.8.2013 19:50Efča
  eeliii tak jsem se trefila.Přejeme jí brzké udraveníčko :-)
  Pokud se probere z narkozy, je velmi vysoká šance na přežití.Ovšem pozor na tahíní stehů.No vlastně se tomu ani zabránit nijak nedá poněvadž potkánci se neustále čistí, češou a tím pádem zatěžují zašité místo.
  Dej ji do nízké klece,klidně i malé na těch pár dní rekonvalescence.To aby neměla tendenci lézt nahoru a napínat ránu. Bude lepší když zůstane někde dole v klidu.A také změn podestýlku jestli má hobliny. Já dávám pooperačně na dno klece noviny (savé ne lesklé letáky nebo časopisy) a na to ještě velký hard, třeba staré prostěradlo.Je třeba to měnit dle situace, denně nebo každý druhý den.Zpátky na hobliny může až se rána zatáhne a bude suchá.
  - - - - -
  Pokud by si stehy vytahala, je dobré mít doma Betadinu vodičku a 2x denně čistit (namočíš v tyčince na uši a protřeš).Ale samozřejmě je lépe když to zkontroluej veterinář. My tedy stejně ještě jezdíme 2x po operaci na injekční ATB.
  2.8.2013 01:49Misicinka
  Blíží se uzávěrka přihlášek na potkaní výstavu v Praze (17.8. v Toulcově Dvoře), vystavovat potkany může kdokoli, podmínka je PP (ZO CHMH nebo ČKP)
  přihlášky a propozice zde:
  http://vystavy.chsmouseville.cz/
  Na potkánky čekají krásné ceny, neváhejte se přihlásit :)
  2.8.2013 07:58františek
  PP mám,ale netuším ty ostatní zkratky v té závorce.ZO,CHMH,ČPK.
  Takže František ze zverimexu,asi vlastně se zůčastnit nemůže....
  Jenom Alexej (dumbo) anebo papírák Artur.
  Ale asi bych to viděla na ten prosinec,na to Brno.
  2.8.2013 08:11utahraptor
  františek: ZO CHMH je Základní Organizace Chovatelů Morčat a jiných drobných Hlodavců, to je vlastně součást českého svazu chovatelů. A ČKP je český klub potkanů.
  2.8.2013 09:24Lolika (nepřihlášená)
  elča: Ona má samovstřebávací ztehy zašité dovnitř, tak, že si to vytrhat nemůže, leda by to nějak extrémě kousala. Já mám jako podestýlku Asan, tak snad to bude ok, no ona ani po kleci nelozí, má už špatné nožičky, ale i tak ji mám teď ve větší přenosce, dneska jedeme na přepich atb a kontrolu.
  - - - - -
  akorád dneska právě nevím jak to udělat, jelikož to není moje potkanka, a kamarádka odjíždí domů a bere si ji ssebou (3h cesty vlakem). :(
  2.8.2013 11:37Helinka
  Ahoj, nebude mit nekdo pristi tyden cestu z Brna do Prahy? Potrebovala bych prevezt miminko. Kdyztak pisnete SZ. Dekuji :)
  2.8.2013 12:48danča002
  můžu potkanům udělat ledovou kostku se zeleninkou :) ?
  2.8.2013 13:13Pavla
  danča002-už jsi se ptala na morčatech a bylo ti odpovězeno
  2.8.2013 19:05Makoun
  Ahoj, mám doma případ, u kterého si nevím rady. Máme potkanku (za 14 dní by jí měly být 2 roky), už je to stará paní. Dost pospává, ale ještě včera večer aktivně běhala po pokoji. Dnes od půl páté (to jsme přišli domů) evidujeme, že je malátná a téměř bez zájmu. Ještě cca před pátou z prstu slízala trochu Calupet (pasta s výživou), ale od té doby se zhoršila. Nyní viditelně dýchá, má měkké velmi vláčné tělíčko, ale nereaguje... na nic. Když se jí snažím oči otevřít - podívat se do nich, zase se zavřou. Jen když se jí snažím otevřít tlamičku, tak začne vrzat zubama. A já se ptám... co to sakra je? Může to být nějaký problém na mozku? (Její ségra měla asi nádor na hypof. odešla po 13 měsících života...) Zatím vyčkávám, nechce se mi letět na veterinu, dnes tam není naše potkaní doktorka...a nerada bych neodborný zásah... Nějaký nápad?
  - - - - -
  ...v nepravidelných dlouhých i několikaminutových intervalech se zamele...vypadá prostě jako když "jen" spí, až na tu bezvládnout a téměř nulové reakce na nás...
  2.8.2013 22:02Misicinka
  Makoun: určitě na vet, mohla mít v těch vedrech mrtvici, popř. nález na plicích, je potřeba aby se na ní podíval veterinář a nasadil ATB, vitamíny apod.
  2.8.2013 23:04zuz zy
  Makoun: Taky myslím, že by si jí měla vzít hned na veterinu, lepší méně odborný zákrok než žádný..
  3.8.2013 07:41Pajda
  Přeji krásné ráno, už se nám to venku žhaví, jak přežíváte tyto horka vy a jak ulehčujete svým chlupatým miláčkům?
  3.8.2013 08:39Makoun
  Ahoj všem, na vet jsme samozrejmě jeli. Na pohmat jí vůbec nic nebylo - takže evidentně v hlavě. Dostala kortikoidy a vodu pod kůži s tím, že máme přijít dnes ráno. Odvezli jsme jí domů. Zůstala jsem s ní celé dvě další hodiny, pak se jí na chvíli zhoršil dech, podrbala se na hlavičce, dostala pár křečových záškubů a pomalu v tichosti odešla.
  3.8.2013 10:09dragonniese
  Makoun to je mi líto, mě ve středu také odešel myšák...z veder dostal mrtvici, ale tak silnou, že mu nebylo pomoci...
  3.8.2013 12:59Wanessa
  Směs pro činčily

  Složení: slunečnice bílá, slunečnice černá, kukuřice, ječmen, oves, čirok, pšenice, slunečnice žíhaná velkozrná, podzemnice, mrkev, extrudovaná rýže, extrudované obilniny, mrkvové vločky, rýžové vločky, hrachové vločky, ovesné vločky, kukuřičné vločky, svatojánský chléb

  Psaly jste že není pro potkany vhodná. Proč? Bratránek ji potkanovi dával možná n e tuhle ale ppdobnou a potkan byl Ok
  3.8.2013 13:39dragonniese
  Wanessa dát tohle činčile, tak ji do roka zabiju - samý tuk a cukr...potkan na ní asi bude žít, ale také nejspíš skončí jako obézní koule náchylná na mrtvici, infarkt a rakovinu...
  3.8.2013 15:04utahraptor
  Wanessa: Protože po ní ztloustne a umře dřív, než by musel.
  - - - - -
  Wanessa: Pokud pátráš po vhodném krmení pro potkany, přečti si aspoň tohle:
  http://potkani.rodent.cz/index.php/chov-potkanu/jak-krmit/
  3.8.2013 15:54KonanPain
  Ahoj :)
  A je vhodná takováhle směska ?:
  krup
  loupaný oves
  oves. vločky
  burizony
  granule s rybí příchutí
  rozinky
  slunečnic. semínka
  sušený banány
  dýň. semínka
  3.8.2013 16:26Petr
  Když si dcera umyje vlasy,tak jsou holky jak zběsilé :-) http://www.kralici.cz/potkani/alba.asp?a=9476
  3.8.2013 17:15utahraptor
  KonanPain: Teoreticky... co je tam to "krup"? Kroupy?
  3.8.2013 17:18KonanPain
  utahraptor: Jop, kroupy, jsem se přepsala :D
  3.8.2013 18:33utahraptor
  KonanPain: Pokud jsou kroupy, oves a vločky v převaze, není tam příliš slunečnic a sušených banánů a ty granule s rybí příchutí jsou kvalitní (tedy ve složení je hlavně maso a žádné obilniny), tak by to šlo :)
  3.8.2013 19:05KonanPain
  Ano, nejvíce je těch krup, ovsa a vloček a nejméně těch semínek, banánů.
  A byl by dobrý nápad do cca 3 kg této směsky přimíchat i dohromady třeba 50-100g sušených jablek, sušených hub a oříšků (těch nejméně)? Nebo to raději buď vynechat nebo dávat jako pamlsky? Díky :)
  3.8.2013 19:37utahraptor
  sušené houby bych snědla sama ;-) oříšky spíš jako pamlsek, sušená jablka bez problému pokud nejsou plesnivá :-)
  3.8.2013 21:02Jana L.
  Dobrý den,Chtěla bych se zeptat,Potkánek mi žere papír,když ho někde nechám už vidím jako ho do sebe cpe,nebo různý obaly,Myslíte si že mu něco chybí ? Děkuji Za Odpovědi
  3.8.2013 21:10dragonniese
  Jana jen se baví...spíš ho jen cupuje...a i kdyby, tak papír mu neublíží...kdybych měla spočítat věci, co mi potkani rozhryzali, tak by to vydalo na seznam zboží průměrného supermarketu...
  3.8.2013 21:21Hani
  Kdo mi doporučí nějaké krmivo který má osvědčený a potkánkům chutná ?:) děkujíí
  3.8.2013 21:24dragonniese
  Hani www.rodentia.cz tam si vybereš směsku namíchanou přímo pro potřeby potkánků :)
  3.8.2013 21:25utahraptor
  Hani: Cokoliv odtud, ideálně směs Utahraptor :D http://eshop.rodentia.cz/Oddeleni.aspx?oddeleni=krmivo
  - - - - -
  dragonniese: Těsně :D
  3.8.2013 21:31dragonniese
  Utah chá chá :P
  3.8.2013 21:33utahraptor
  dragonniese: Nevim čemu se směješ, podle tebe směs nepojmenovali :P :P
  3.8.2013 21:36dragonniese
  Utah ještě to tak :P stejně by ji žádný mazlíčkář nekoupil, protože neobsahuje žádné pičičmundy...
  3.8.2013 21:44utahraptor
  dragonniese: Já ji pečlivě vyvážila mezi zrním a pičičmundami ;D
  3.8.2013 21:47dragonniese
  utah nejsem tak bohatá a krmim moc krků...na 18kč/kg se nedostaneš, s pičičmundama ne :D
  3.8.2013 21:48utahraptor
  dragonniese: Proto mám tolik zvířat, abych to zvládla prostorově i finančně utáhnout i s pičičmundama :D
  3.8.2013 21:51dragonniese
  utah pičičmundy to jsou od toho, že nejsou důležité :) pět let chovu mě o tom přesvědčilo :)
  3.8.2013 21:52utahraptor
  dragonniese: Mě zase sedm let chovu přesvědčilo o tom, že pičičmundy použité s rozvahou nikoho nezabijí :))) To je jedno, myslím že i tvoje i moje směs jsou kvalitnější než 2/3 běžně prodávané produkce :)
  3.8.2013 21:55dragonniese
  utah tak to určitě :) všeho s mírou :) hlavní jsou zdravá zvířata v kondici :)
  3.8.2013 22:21Eby
  Objednala jsem si směs podle Utahraptor a jediné co mě tam štve navíc, je ten svatojánský chlebíček, protože jsem si ho přivezla z dovolené nejméně 2 kila :DDD
  3.8.2013 22:31utahraptor
  Eby: Tak mi ho pošli, Jelen ho spase :))
  3.8.2013 22:58Kawalski
  utah: už vidim eby, jak z tý směsky vybírá vatojánskej chleba pro jelena :-D :-P
  3.8.2013 22:58utahraptor
  Já myslím ten čerstvý z dovolené :)))
  3.8.2013 23:11Kawalski
  utah: jó, to řečeno nebylo :-P
  4.8.2013 08:50Wanessa
  A další otázka

  Máte někdo zkušenost s moučnými červy a kobylkami. Myslim jako extra pamlsek ;)
  4.8.2013 09:44utahraptor
  Oboje mohou, ale je dobré hlídat aby jim to nezdrhlo :)
  4.8.2013 10:58Pajda
  Žolik od rána prská krev. Ne porfyrin ale krev jen z jedné dirky. Vypadá jak masový vrah, furt to roztírá a je celej od krve. Můj potkanář je na dovolené a jsem bez auta, napadá Vás něco z čeho by to mohl mít? Žádná zásadní změna neproběhla, podestýlka stále stejná, krmení stejné!
  4.8.2013 11:36Ter
  Ahojte lidi, Nějaké dobré,levné webovky kde mají vše potřebné pro potklule ? Ruzný prolejzačky,mlsky apod ? Díky:)
  4.8.2013 11:42Jana L.
  Kdo má zkušenosti s ,,Drops Mlsoun"? A jakou příchuť mi doporučíte ? aneb jakou máte osvědčenou že potkankovi chutná nejvíce ?děkuji
  4.8.2013 13:52Kawalski
  jana L: když jim nedáš žádné, budou na tom líp ;-) to už je lepší ten piškot, nebo ještě lepší takové "brambůrky" pro psy, co vypadají jako žralok :-) nebo kukuřišné křupky pro děcka :-)
  4.8.2013 14:53františek
  No,holky moje.......Frantiprdlo mi přibralo z 40 na 45 kg. Takže zahajuji těžkou dietku a aby se neřeklo budu jí držet hromadně se všema třema trldama. Dneska mám udělané kuřecí a kachní vařené krky. (samozřejmě jim to oberu) plus trošku psích granulek (K 9) možná trošku melouničku a to bude vše. Já to vydržím,ale oni jsou něžně rozmlsaní.
  Dneska jsem přijela domů po dvou dnech (pracovala jsem) tak se mi hnedka porvali (ale jenom něžně) na gauči. Ale bylo to jenom takové to jejich škádleníčko. Jinak měli jste pravdu,je to hnedka jiný pocit,lehnout si a nechat je producírovat kolem sebe,než jen jednoho.
  Další věc na co jsem dneska přišla je,že Arturek i Alek jsou alkoholici..........no fakt,jsem si odskočila na WC a nechala jsem skleničku s pivem na stole..........pochlemtali si oba. František slušňák,nééééé.Ale jak mi chyběli.... Dva dny bez nich a byla jsem z toho na nervy. Je to těžce návykové je mít. Hnedka jsem všechny opusinkovala,postiskala,požvatlala na ně a bylo mi líp.
  4.8.2013 15:04Kawalski
  františek. když mají krky, nepotřebují další věc, co obsahuje maso, kor věc, co vydrží na jindy ;-)
  4.8.2013 15:22františek
  Kawalski: Frantiprtlo mi asi přibral z těch slavných jogurtíčku. Mimochodem,díval jsi se už na naše videiko??, Kačka
  4.8.2013 15:35Efča
  františek - to máš doma kapybaru nebo bobra? :-) ? To i náš skorodobrmánek má jen 30kg :-) :-)
  4.8.2013 15:59johanka
  Efca: :)))))))
  4.8.2013 17:06františek
  Efča:No,to jsou ty naše slavné sladkůstky a jogurtíky. Ale ta kapybara by sedla,už mě dlouho nikdo nevykouzlil,úsměv na ksychtu. :-D Ale Evi neboj,to zhodíme a já musím taky trošku,mám faldíky. Při výšce 151 cm mám 54 kg. A ten tvůj skorodobrmánek,mě taky rozchechtal :-D
  - - - - -
  ahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,ježííííš,sorráč,jsem si toho nevšimla,taky překlep,já místo dkg napsala kg. Únava z práce. Se nedivte,po dvou dnech konečně doma. Dneska se nemůžu dospat. Ještě mám dneska poslední šichtu a zítra volnooo. Huraaaa.
  4.8.2013 17:35kučina
  Chci se zeptat,co může znamenat častý porfirin na čumáku,normální to určitě není
  4.8.2013 17:55makyna19
  ja myslim ze to je normalni pokud ma uz nejaka leta za sebou
  4.8.2013 18:10kučina
  je mu půlroku
  4.8.2013 20:00Efča
  františek nebudu raději hlásit kolik vážím já při zhruba 166 cm :-) :-)

  No když se mrkneš do mých albíček i ten skorodobrmánek je tam :-). U nás "tomu" říkáme Lovecký dobrman poněvadž bude zřejmě řízlý nějakým ohařem, dalmatinem...??
  - - - - -
  kučina - může to znamenat, že není v dobré kondici, může být nachlazený,nemocný nebo mu dávají zabrat tato horka.
  5.8.2013 08:47františek
  kučina: myslím,že tady asi není snad nikdo,u koho by se porfirin občas nprojevil. Zatím to měl jenom František. Je bílošedý,tak to jde na něm hnedka poznat,když má trošinku krvavý čumáček. U něho se mi to projevilo po koupání nebo po mytí takovým tím roztokem (dostal totiž plíseň) Plesnivé byty,plesnivé ovzduší,to jsou ty RPG byty 2+1 a platím skoro 9000,- masakr!!!! Taky je starý cca půl roku.
  Jinak na Alexovi a na Arturovi,to moc vidět nejde,protože mají černý kožíšek,tak jsem si toho alespoň zatím nevšimla,že by měli nějaký zakrvácený čumáček. A taky mají oba dva půl roku.
  - - - - -
  Tak Albumky zhlédnuté....kolik těch mazlíků vlastně momentálně máš???Připočítej i hafíka.
  5.8.2013 14:53Bety
  Mám dotaz, moje potkanice má bulku pod kůží velkou asi 1cm. Roste pomalu. Nechci chodit k veterináři, jelikož by mi napálil moc peněz. Neexistuje nějaká věc čím by ta bulka zmizela, třeba zelenina nebo tak. Prosím o pomoc.
  5.8.2013 15:03františek
  bety-Řekla bych,že na 99% se to papáníčkem nespraví. Asi má nádor nebo absces. Potkani totiž na nádory dost trpí,hlavně holčičky. Jak je stará????
  5.8.2013 15:05Kawalski
  bety: existuje. říká se jí skalpel a obvykle se nachází na konci horní končetiny jakéhokoli veterináře :-)
  nebo ji můžeš nechat vyrůst a až se potkan sám nenažere, nenapije, neumeje nebo nepřesune ( obvykle vícero věcí najednou ), tak ho necháš uspat.
  - - - - -
  ale jeste muzes mit stesti a bude to absces, co sam uzraje a praskne a ty uz budes jenom cistit....ale pokud it je lito dat par stovek za operaci, tak proc pak toho potkana mas, ze
  5.8.2013 15:12františek
  bety-narada straším,ale raději bych na veterinku zašla,ať máš na dušičce klid. Já vím,že peněz není nikdy nazbyt.
  - - - - -
  Aji kdybych si měla půjčit od rodičů,kteří potkany moc nemusí,tak si půjčím a vracela bych jim to po stovce nebo dvou. Naštěstí mám docela dobrou práci,takže tohle řešit nemusím.
  5.8.2013 16:01Ošla
  Bety - zkus speciální léčbný bulkový tanec. Počkej až bude měsíc v úplňku a přesně o půlnoci postav klec tak, aby na ni dopadalo měsíční světlo. Obleč se celá do bílého a do zadku si strč středně vzrostlý tuřín. Poté začni odříkávat magickou formulku "ó , bulko, bulko, zmiz, zmiz" a obejdi klec přesně 113x po směru hodinových ručiček. Potom 113x proti směru hodinových ručiček (nezapomeň stále odříkávat formulku) a až to budeš mít hotovo, tak pořádně zatlač. V okamžiku, kdy z tebe ten tuřín vypadne, bulka zmizí!!!!
  5.8.2013 16:24Sankari
  Ošla: Ještě jsi zapomněla, že u toho musí po každé 10. otočce vypít sklenici čerstvé moči od krávy, která právě odstavila tele.
  5.8.2013 17:27Ošla
  Ježiš, no jo, na to jsem úplně zapomněla. To se omlouvám, bez toho by to nefungovalo!
  5.8.2013 17:35dragonniese
  já bych místo moče použila březové větvičky a holá záda a při každé páté otočce se dvakrát šlehnout...to funguje taky dobře...
  5.8.2013 17:36Betty
  Škoda, že úplněk je až 21. 8., nemáte tam holky i nějaký recept na přivolání úplňku?
  5.8.2013 17:48františek
  Betty: stačí když vykoukneš z okna a začneš ten měsíc hypnotizovat. Dneska bude jasná noc,bo je pěkně,tak stačí když zahlídneš aspoň z toho měsíce srpek. a dělej to tak každou noc aspoň do 21.8. a uvidíš,že ten úplněk fakt příjde.
  5.8.2013 19:36johanka
  Ošla: tos me OPRAVDU pobavila!!! :))))))))) hlavne ta pasaz s turinem:) palec nahoru :))
  - - - - -
  ja bych to slehani a piti moce nechala az na toho 21.8., bo je to magicke datum,ze..
  ma svatek Johanka:))) a prisli Rusaci:(((
  to by melo zabrat! :)
  5.8.2013 19:48klariska
  Ošla: :-D Díky. Dlouho jsem se tak nezasmála :-D Perfektní rada :-)
  5.8.2013 20:14Bety
  františek - je jí necelý rok. Nezdá se mi že by trpěla, normálně běhá, papá a je zvědavá!
  5.8.2013 20:32Katinec
  Ošla, :-DDD Ty jsi číslo:-D
  Ale jo, zkusím to na Dlaždici, akorát mám dotaz. Má toho víc, takže je nějaký ekvivalent k počtu bulek, nebo to platí ať má myš 1, 2, 5. Nebo se to tam pak nějak násobí, umocňuje.:-D
  5.8.2013 20:34dragonniese
  Katinec kolik bulek tolik tuřínů v zadnici :D
  5.8.2013 20:49utahraptor
  Bety: Musíš ji vzít k veterináři, bez jeho posouzení nevíš ani jestli ta bulka je absces, tuková bulka nebo nádor.
  5.8.2013 20:52Bety
  Dobře a neznáte nějakého levného veterináře v Plzni??
  5.8.2013 20:57františek
  Mi mokvá takové to kolečko na bradě,objevuje se mi to tak jednou za rok. Tak asi se taky preventivně proběhnu kolem klecí a budu říkat,mokvající brado zmiz,zmiz,zmiz a pro lepší učel si místo tuřínu narvu do prdele noviny a pro lepší efekt je zapálím :-D. potkanidla nebudou asi chápat a asi z toho neusnou. Nahatá panička se zapalenýma novinama v prdeli,běhající jim kolem domečku je asi traumatuzující zažitek na celý život. A kdyby to pomohlo,tak ještě s těma novinama v dupě o půlnoci zazvoním na sousedy.
  5.8.2013 20:58utahraptor
  Bety: A neměla by ses spíš ptát, jestli známe nějakého veterináře se zkušenostmi s potkany???
  5.8.2013 20:58Efča
  utah -konečně správná odpověď.
  5.8.2013 20:59františek
  Mi mokvá takové to kolečko na bradě,objevuje se mi to tak jednou za rok. Tak asi se taky preventivně proběhnu kolem klecí a budu říkat,mokvající brado zmiz,zmiz,zmiz a pro lepší učel si místo tuřínu narvu do prdele noviny a pro lepší efekt je zapálím :-D. potkanidla nebudou asi chápat a asi z toho neusnou. Nahatá panička se zapalenýma novinama v prdeli,běhající jim kolem domečku je asi traumatuzující zažitek na celý život. A kdyby to pomohlo,tak ještě s těma novinama v dupě o půlnoci zazvoním na sousedy.
  - - - - -
  kurňa mi zase blbne PC
  5.8.2013 21:00Efča
  bez posměchu..
  - - - - -
  ..dobrou..
  5.8.2013 21:11františek
  betty-nezlob se na mě,mi dneska z toho vedra už asi hraboší.. Snad se na noc trošku ochladí. Ani to blbé prádlo se mi ze sušáku nechce sbírat. Fakt jsem po dnešku hotovka.
  5.8.2013 22:18Katinec
  drago - A sákryš, tak to bude zajímavý.:-DDD
  5.8.2013 23:06Jana-Olomouc
  Ahojky, našel by se někdo laskavý, kdo by mi pohlídal mého potkana v nejlepších letech :-) v době, kdy budu na dovolené (22.8.-4.9.)? My jsme z Olomouce. Budu moc ráda za zodpovědné pomocné ruce.
  5.8.2013 23:22dědek
  Vy čarodějnice, chodí sem občas děti
  - - - - -
  Jana Olomouc: bohužel v tom termínu máme stejný problem
  6.8.2013 00:03Lisa
  Dobrý večer, potřebuji poradit. Mám 4 potkaní kluky skoro stejně starý, nejstaršímu bude skoro rok. Ale ten 2. nejmladší je ze všech nejsilnější i nejdominantnější a dá se říct i nejagresivnější, všichni 3 spolu vycházejí bezvadně ale ten nejdominantnější na ně pořád útočí atd. Od malička je mezi potkanama a s mýma 3 klukama je asi tak 5 měsíců ale poslední měsíc začíná bejt zlej vyjízdi po potkanech i po mě a to dříve nedělal. Mužete mi prosím poradit co mám dělat? Sem přemýšlela je oddělit ale to by zas byl sám nemohla by se ta agrese zvětšit? Děkuji za radu
  6.8.2013 07:48makyna19
  Nemuze to byt puberta ?
  6.8.2013 11:20františek
  Já bych klidně pohlídala,ale jsem z Havířova. Nesměl by být ale agresivní a útočný. Já i když jsem si pořídila ty další dva ťuťu muťu šmudlátka,tak mě ani jeden od začátku nekousnul. Mám je cca 14 dnů a předevčírem jsem si už troufla dát Františka k ním do klece. Nečekala jsem,že to půjde tak rychle,počítala jsem spíše s měsícem a něco. Seznamka probíhala na gauči na mojem klíně. Ale jsou krásní a roztomilý. Furt musím na ně žvatlat a šišlat.
  6.8.2013 13:48kučina
  ještě bych se chtěl zeptat občas když takhle kluky pustím aby se proběhly tak vždy když se rozhlíží tak tak divně vrtí ocáskem jak kdyby do něj dostal křeč či co.....co by to mohlo znamenat,já si myslím že třeba projev r.adosti ale nejsem si jistý. Děkuji
  6.8.2013 13:59Klariska
  kučina: A nepouštíš je někde na vyvýšeném místě (gauč, postel?). Jestli nechtějí přeskočit jinam, nebo seskočit dolů.
  6.8.2013 14:16dragonniese
  Kučina nejspíš jsou z něčeho nejistí, vrtění ocasem je projev nervozity a nespokojenosti a když to člověk přehlíží, končí to i kousnutím...
  6.8.2013 14:37makyna19
  Matu nekdo potkanka mink husky fotku? Mam doma jednoho ze zveraku a zajima me zda je to opravdu toto zbarveni
  6.8.2013 14:40Lisa
  Dobrý den,
  nevím jestli je to puberta protože je mu 11 měsíců.
  6.8.2013 16:25kučina
  on si vždy vyleze na vrchol peřiny a rozhlíží se a přitom vrtí ocáskem,nebo někdy když leží na posteli tak vrtí ocáskem pak vyskočí a řádí....jak gumidek
  6.8.2013 18:31utahraptor
  kučina: Taky to bývá známka duševního rozčilení, nemusí to být jen nervozita a nejistota, ale i přemíra bujnosti :)
  6.8.2013 18:55kučina
  takže radost to být nemůže když potom skáče jak gumidek,tak začnu kousek od něj ťukat rukou do postele a on na ni útočí a lehá si na záda apod. Takže To neni šťastný? Já myslel že ano,takhle spolu normálně blbneme a když už nechce tak odběhne
  - - - - -
  ...jakože by byl rozčilený z toho že má volnost?
  6.8.2013 19:06utahraptor
  kučina: Vrtění ocasu u potkanu nemá význam jako u psa, to spíš jako u koček, je to známka nějakého rozrušení a to může být i pozitivní i negativní :)
  6.8.2013 19:11kučina
  takže v závěru to mám chápat jak? já žiju v domnění že kdyby se jim něco nelíbilo nebo tak,tak že třeba kousnou nebo nějak to dají najevo,ale oni řádí,útočí na ruku a vždy ji začnou lizat jak prastěny a furt a furt mě ližou
  6.8.2013 19:16utahraptor
  kučina: Jako u kočky. Musíš to chápat v kontextu ostatniho chování. Když to dělají při blbnutí s tebou, tak je to spíš rozrušení z blbnutí, když se u toho budou ježit a funět, jsou podráždění.
  6.8.2013 19:33kučina
  to se mi ještě nestalo že by funěly nebo tak....spíš se to děje když běhá po posteli dovádí pak vyběhne na nějaký hrbol z peřiny rozhlíží se a vrtí ocáskem a pak zase dovádí....takže tak no
  6.8.2013 21:01klariska
  kučina: Myslím, že jsou spokojení. Mně tohle kluci dělají taky, buďto vylezou někam na vrchol, začnou vrtět a staví se na zadní, že skočí nebo na kraj gauče a dělají to samé.
  - - - - -
  A řádí jak zběsilí :-)
  6.8.2013 22:30Earl
  Zdravím, dnes dostal náš potkan pěti denní antibiotika ve stříkačce. Po operaci abscesu u veterináře se prakticky nedá dlouhodobě podržet, nemáte někdo čirou náhodou nějaký tip, jak mu lék vstříknout do pusy? (Jak ho podržet, nějaký 'chvat' nebo něco podobného)
  6.8.2013 23:46babi
  Earl - my podávali ATB 3 týdny a bez problémů. Stačí požadované množství ATB připravit na lžičku a namočit kousek piškotu nebo přidat do trošky jogurtu, který hned zkonzumuje nebo přidat na lžičku do medem oslazené vody a myslím si, že nebude problém a ještě si pochutná. Držím pěsti.
  7.8.2013 00:10Marcie
  Earl: Připrav si dávku ATB do stříkačky, vezmu potkana a posaď si ho na klín, tak abyste oba koukali dopředu. Potkaní zadek zafixuješ jednoduše pomocí svého břicha (aby necouval), levačkou ho chytni tak abys měla malíček, prsteník a prostředník za jeho levou přední packou, hezky kolem hrudníku, levý ukazováček postrč přes nožku potkanovi pod bradu, palec v opačném směru fixuje pod bradou na pravé straně potkanovy hlavy. Lehce potkyše jakoby dlaní přimáčni dolů, ale zároveň ukazováčkem směrem nahoru mu mírně nadzvedni hlavu. Pravačkou mu šoupni stříkajdu do pravého koutku a je to. Chce to provést rychle, bez zbytečného násilí. Takto to dělám já a zatím vždy úspěšně. Za tři vteřiny je hotovo.
  7.8.2013 08:56kučina
  Klariska: tak to mě těší pokud jsou spokojeni,dělám pro ně vše aby byly spokojeni
  7.8.2013 09:25Kometa
  Earl: já pokud podávám ATB, který myším chutnají, tak to kapu na kus piškotu... přijde mi to lepší, než je "trápit" stříkáním do tlamy a navíc mám jistotu, že to sežerou celé a já to nikde nevybrindám, jak se mi to stává, když jim to stříkám násilím... pokud to ale žrát nechtějí, tak to dělám tak, jak píše Marcie, je to asi nejlepší, ale člověk musí být rychlý, jak se myš začne prát a hysterčit, už to jde blbě :)
  7.8.2013 09:33Earl
  Takže se může ATB s něčím smíchat? Jakmile to naše pometlo vidí, že ho chci držet i na ty tři vteřiny, začíná boj a já bych chtěla trápit co nejméně je to možné...
  - - - - -
  Kometa, babi, Marcie: Tak já to příště zkusím na piškot nebo něco podobného, snad mi to krysák sežere :) Mimochodem, může se něco stát, pokud by potkan dostal větší množství v jeden moment? (Dostali jsme jednu stříkačku s miniaturní dávkou na den, která se má rozdělit na dvě, což vypadá nemožně) Tzn. dostal by max celou denní dávku v jeden moment... (Neplánuji to, ale pokud se budeme 'prát', tak budu ráda, když to do něj dostanu.)
  7.8.2013 10:52Natalusq
  Uz i tady nabizi pujcky no to me klepne (inzerce)
  7.8.2013 11:41Wanessa
  Natalusq - to je všude X(
  7.8.2013 11:50Kometa
  Earl: pokud dostane jednorázově větší dávku než by měl, nemělo by se mu nic stát. Mě se jednou stalo, že jsem dávala i delší dobu větší dávky, protože jsem špatně pochopila ředění a míchání ( brala dvoje ATB najednou a jedno byly nějaké tablety, které se museli rozdělovat na osminy, drtit na pracha a míchat s vodou a k tomu ty druhé ATB ve stříkačce... bylo toho nějak moc :D) a přišla jsem na to až za několik dní, když mi došlo, že mi to nějak nevychází :D A taky se jí nic nestalo... akorát ti pak ta další dávka chybí no... což by mohl být problém, protože když to nedobereš příslušný počet dní, může se problém vrátit.
  7.8.2013 13:39cecila
  prosím o pomoc, jak dlouho můžete trvat porod? Naše samička už jedno mimi porodila, ale další nejdou vůbec ven, už to trvá přes dvě hodiny :(
  7.8.2013 13:49Eby
  cecila nejsem v porodech potkanů znalá a nevím jak dlouho trvá pauza mezi jednotlivými mláďaty, přesto se mi dvě hodiny zdají dost dlouho. Je možné, že se mládě šprajclo. Chtělo by to veterináře.
  7.8.2013 14:04
  cecila - dala bych samici klid a nerušila ji - Porod většinou trvá pár hodin a končí tím, že samice se začne starat o mláďata. Pokud ji mládě stále ještě nezajímá, pak bude nejspíš pokračovat. Pokud problém opravdu má, budeš muset k veterináři, sama jí nepomůžeš a v tom případě se začni poptávat po kojné samici. V případě zákroku samice většinou p říjdou o mléko...
  - - - - -
  ...jinak nejdelší pro mě zaznamenaný porod u nás doma trval asi půl dne.
  7.8.2013 14:07Natalusq
  Ahoj mohu se zeptat jestli je lepsi asan nebo takove ty drevene ctverecky nemohu si vzpomenou jak se jmenuji :-)
  7.8.2013 14:21
  Natalusq - každému vyhovuje něco jiného - to chce odzkoušet ;)
  7.8.2013 14:32johanka
  Natalusq: za me z techto dvou moznosti jednoznacne drevene ctverecky alias bukove stepky!! Asan mi smrdel uz po par dnech..stepky menim cca za 14 dni..
  Asan davam jen do klece pro maroda (po operaci..)
  ale jak rika Já..vyzkousej sama..jsou lidi, kteri na Asan nedaji dopustit:)
  7.8.2013 19:55Natalusq
  Dekuji :-)
  Jinak jsem sila hamak a jen tak jsem zkusila napsat rat a udelat srdicko :-D Vim ze potkysum je to jedno :-)
  http://www.kralici.cz/potkani/alba.asp?a=9623
  7.8.2013 20:03Jituška
  Ahoj, chtěla jsem se zeptat jaká podestýlka je lepší jestli: piliny nebo takový granulky. Jelikož já osobně používám ty granulky. Protože mi bylo řečeno, že mnozí potkani jsou alergický na piliny.Tak jsem se chtěla zeptat jaký s tim máme zkušenosti vy.:)
  7.8.2013 20:05Jana-Olomouc
  Ahojky, našel by se někdo laskavý, kdo by mi pohlídal mého potkana v nejlepších letech :-) v době, kdy budu na dovolené (22.8.-4.9.)? My jsme z Olomouce. Budu moc ráda za zodpovědné pomocné ruce.
  7.8.2013 20:48Nelik
  Ahoj, jedna moje sestřenice má problém. Včera jí na neoplocenou dost rozlehlou zahradu utekl potkan, už dospělý, a jednou už utekl a návrat domů mu trval 3 dny. Problém je v tom, že mají kočku a dřív jí neměli. Má vůbec šanci ? A existuje způsob, jak ho nalákat a brzo chytit ? Ona nwví, kam šel, neviděla ho utéct, ale věří mu..
  7.8.2013 20:58Marcie
  Jana- Olomouc: Pokud by ti nevadilo, že jsme z Moravské Třebové, tak v uvedené časové rozmezí klidně mohu posloužit. Za předpokladu že je zvířátko zdravé. Zkušenosti s potkany mám poměrně bohaté :-) Kdyžtak se ozvi na mail: odpekelnehostrazce@atlas.cz
  7.8.2013 21:00Verča M
  Jitouška-Já mam nejlepší zkušenost s podestýlkou Asan pet. Jsou to takové toaletní válečky které pohlcují pachy.Nebo jsou dobrá kukuřičná vřetena.
  7.8.2013 21:04Marcie
  Jituška: Na piliny zapomeň, ty jsou příliš drobné a prašné, je to tak na alergii, na problémy s respiračním systémem a očima. Když už tak pěkné bezprašné hobliny nejlépe z listnáčů, mě se osvědčily celkem dobře, ale mám je od truhláře, ve zverimexu jsem nic takového nesehnala, tam obvykle mají smrkové nebo borovicové a někdy hodně prašné, nebo spíš podobné pilinám, což není dobře. Granulky...jestli myslíš dřevité pelety, tak klidně můžou být, jen jsou pro potkana tvrdší jako povrch (potkaní senioři nebo tlusťoši z nich mohou mít otlaky), dělají kravál, když v tom potkyš běhá (hlavně v noci) a navíc se to po promočení rozpadá na drobné částečky, což někomu může vadit, ale jsou lidi co peletkami podestýlají léta a vyhovují jim. Chce to vyzkoušet a uvidíš, co tobě a tvým potkyšům bude lépe vyhovovat.
  7.8.2013 21:07Jituška
  Verča M- Aha,aha:)
  A po kolika dnech(týdnech) to měníš? :)
  - - - - -
  Marcie- Děkuju moc:)
  7.8.2013 21:29Efča
  Mě se vcelku osvědčily hobliny TierWohl clasik
  7.8.2013 22:41Nelik
  Prosím... Odpoví někdo ?! Máme strach, a zvlášť teď, když je bouřka. Co se asi stane ? Co tak zabere ?
  7.8.2013 22:59johanka
  Nelik: obavam se, ze sance moc velke nejsou:(( v noci ho asi na te zahrade stejne nenajdes a ta kocka mu jich dava jeste min:( pokud teda na sebe nejsou zvykli a ona potkana toleruje..i kdyz na zahrade bude asi spis lovit nez se kamaradit:(
  nezbyva, nez cekat..
  a zitra holt stravit co nejvic casu na zahrade..samozrejme bez kocky..a volat na nej..
  nadeje umira posledni........
  8.8.2013 06:38františek
  Jituška- já jsem právě ty slysované válečky začala zkoušet asi před 14 dny,docela dobře stahují pachy. Pilinky jsem musela měnit co 2-3 dny,protože mi hned potkanidla začala čpět močí. Válečky vydrží dýl. Ale je dobré mít hamáčky nevo nějaký hadřík dát do rohu klece,protože na válečkách se jim leží blbě. Akorát včera jsem musela nouzově použít piliny,protože ve zverimexu,kam chodím,jim došly a cestovat busem v těch vedrech někam do města nebo do Globusu se mi fakt nechce.
  8.8.2013 08:17Pajda
  Jana Olomouc: za krmení a s vlastní ubikací ráda vypomůžu. Jen jsem ze Zlína a do Olmika jezdím 2x týdně, muselo by se to asi dobře naplánovat! kontakt tereza.bulasova@seznam.cz
  8.8.2013 09:34Nelik
  Johanka- To jsme zkoušely, a už jsme zavřeli kočku i domů a nandaly tam pamlsky.. Nic zatím nepomohlo.. :,(
  8.8.2013 11:07johanka
  Nelik: nechci byt kruta, ale pripravte se (i) na nejhorsi..az ted jsem si vsimla, zes psala, ze je ta zahrada neoplocena..
  8.8.2013 11:48
  Nelik: obávám se, že se s potkanem můžete rozloučit. nejde jen o kočku, ale i o divoké potkany a další predátory... A o plot nejde - plot není pro potkana žádná překážka
  8.8.2013 13:03Wanessa
  Je tohle možný. Ja myslela ze je to naopak
  http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/174558/potkan-sezral-hada-plaz-se-stal-obeti-sve-snidane.html
  8.8.2013 13:15dragonniese
  Wanessa je to možný, když je terarista blb, co se neumí starat o svoje zvíře...had se krmí vždy pod dozorem a pokud kořist do půl hodiny nechce, tak se musí hlodavec vyndat a podat následující den...
  8.8.2013 13:25Wanessa
  No v dnesni dobe je mozny vsechno XD
  8.8.2013 13:27Sankari
  ... a ještě se se svou hloupostí chlubí. Nemám slov.
  8.8.2013 13:30dragonniese
  Wanessa to není o dnešní době...potkan je všežravec a nehybný had je prostě sváča...to je příroda...
  8.8.2013 13:52františek
  To říkám furt,že potkanidla jsou chytrá jak rádio. To měl ten chudáček malej čekat,až ho ta přerostlá zubatá žížala sežere??
  8.8.2013 14:44Katinec
  chudák had:(
  8.8.2013 14:53Jituška
  Já bych spíš řekla chudák potkan, ale tak z menší časti i had ;) Ale hlavně tady jde vidět jak jsou potkani inteligentní:) A jak si dokážou pomoc sami:)
  8.8.2013 14:59františek
  Katinec-Ale houbelec. Hada mi líto teda není. Nesnáším hady,žížaly,housenky,brouky,pavouky,žáby,slimáky.Brrrrr a omlouvám se všem kdo vlastní kočku,ale kočky taky. Jinak mám ráda všechny zvířátka. Fakt sorry,ještě jednou kočkařům,nemůžu za to.
  8.8.2013 16:04Wanessa
  Když jsem byla malá chtěla jsem hada nebo ještěrku, ale mamka mi ji nedovolila :( , a koukněte jak jsem změnila strany ;) teď mám rozhodně radši maliký chlupatý tvorečky :) . A kdybych měla hada tak by to asi dopadlo takhle XD
  - - - - -
  http://eshop.rodentia.cz/Zbozi.aspx?id=olsove-stepky-stredne-hrube
  Používáte je někdo ?
  8.8.2013 16:12františek
  Wanessa-no to je jasný,s hadem se moc muckinkat nedá. Šišlinkat a pitvořit se na hada si taky neumím dost dobře přestavit. Neslyší na jméno a neumí jít na zavolání za svým páníčkem. Není s ním taková psina jako s potkanidlem. Neumí na rozdíl od potkana se naučit lozit přes překážky (agelity) had je nuda. Jednou v životě jsem viděla hada,jak požírá holátko a už to nikdy nechci zažít. Ten zoufalý křik. Já vím,že i hadi mají hlad. Ale nechci o tom slyšet,natož to vidět. Potkánek,co napadl hada si jen bránil svůj život.
  - - - - -
  wanessa- díky za typ,asi je vyzkouším (štěpky)
  - - - - -
  jo,jinak jsem zkusila vyzkoušet psí kapsičku,tak šťávu mi slízali a zbytek kousků neochuceného masa nechali. Prej že jogurtek je lepší.
  8.8.2013 16:16Wanessa
  Já myslela hada na sváču místo těch štěpek XD
  8.8.2013 16:18
  fratnišek: já teda nekoukala na ten odkaz, ale jestli potkan sežral hada, tak to neudělal proto, aby se bránil, ale protože měl hlad a nic jiného k žrádlu nenašel... kdyby mu tam hodil suchej rohlík, tak had nejspíš přežije. I myš dokáže ohlodat hada, když má hlad...
  8.8.2013 16:26františek
  Jo jo,to jsem pochopila,ale jako že ty štěpky bych mohla zkusit,jestli fakt dobře stahují pachy. U mě by had nepřežil ani hodinu,kroutí se to,plazí se to,vyplazuje to jazyk,papa naše miláčky a ani mazlinkat se s tím nedá. Však v číně je to vyhledáváná pochoutka.
  8.8.2013 16:44Sorka
  Potrebovala bych radu co pripadne delat dal. Jelikoz memu nejstarsimu potkanovi jsou 2 roky a prestoze je ze zverimexu a nema zadne bulky, tak je dnes docela jakoby unaveny, schliply a porad odpociva. Stranni se od spolubydliciho a radsi by se stale lisal ke me nebo spal nekde sam v koute. Bojim se ze na nej dolehly ty 2 roky a jelikoz spolubydlici je o pul roku mladsi, tak nevim co by bylo lepsi. Nechat ho samotneho nebo zkusit najit mladsi spolubydlici? Klec je dost velka na to, aby se tam vesly 3-4 samci, proto jsem uvazovala, ze kdyz uz, tak bych chtela zkusit poridit rovnou dva spolubydlici, ale mam strach z toho, jak je ten muj 700g chlap prijme a to i presto, ze ma radsi sve soukmenovce narozdil od sveho o pul roku stareho kamose, ktery tihne naopak k lidem. Nejaka rada?:/
  8.8.2013 16:45Wanessa
  Pořád lepší had ( prý chutná jak kuře ) než kočka nebo pes.
  8.8.2013 16:45Sorka
  vesli*
  8.8.2013 16:45Mhyskova
  Ahojky, prosím vás, můžu mít doma potkánka fuzz v barvě ivory?
  8.8.2013 17:00františek
  Sorka- zlatíčko moje,nic si z toho nedělej. To je v těhle vedrech normální,všichni jsou zdechlinky. Já bych spala a nic se mi nechce,všichni mojí tři potkanidla taky polehávají a skoro se nehýbou,Rony (zlatý retrívr) taky furt leží v chodbě a chladí se. To je fakt těma horkama. Každému se z těch veder dělá blbě. A chudáci malí,ti mají kožíšky,takže dvakrát tolik horka. Zkus ho osvěžit vodou z rozprašovače nebo vlažnou vodou z kohoutku. Určitě se mu trošku uleví.
  8.8.2013 17:02Kerrika
  františek tak to prrr,hadi sa vedia mazlit a mucinkat a tiez vedia pocuvat na meno :)
  8.8.2013 17:06Sorka
  frantisek: kdyby vcera a v predchozich dnech nebyl o poznani v lepsi kondici a dnes nebylo lepe jak vcera a predchozi dny, tak bych to neresila
  - - - - -
  jinak vody se boji oba dva :x
  - - - - -
  navic se oabavam, ze prijde cas, kdy to stejne budu muset resit :/
  8.8.2013 17:08Wanessa
  Kerrika - hlavně škrtiči se rádi nazlí co ?? :D A poslouchaj na jmeno když řekneš " Skrťo přestaň mi žráz návštěvu " XD
  - - - - -
  * mazlí
  8.8.2013 17:27dragonniese
  Wanessa kdo neměl hada, neví :) krajťák v práci miloval spaní někomu za krkem...normálně nechtěl aby na něj bylo saháno, ale jakmile byl za krkem, tak skoro nešel sundat...
  8.8.2013 18:44Kerrika
  drago tak tak :)....maminkina kolegyna mala zlaticko ktore s nou varilo,jedlo,spalo a vyzadovalo si skrabkanie na hlave :)
  8.8.2013 19:04Sankari
  Kerriko, ty mě teda dáváš :-) S tím posloucháním na jméno... málem jsem smíchy spadla ze židle :-)
  8.8.2013 19:18Efča
  A nejsou náhodou hadi hluchý?? No jedině by se mu to jméno stepovalo.
  8.8.2013 19:29Sankari
  Efča: Jasně že jsou hluchý. Já si zas představila, že jim vyťukává morseovku :-)
  8.8.2013 19:34Efča
  Oli no taky by to šlo morzeovkou :-)
  8.8.2013 19:47dragonniese
  žádné zvíře není hluché, by bylo rychle mrtvé...každé zvíře musí slyšet co se kolem něj děje...akorát různí živočichové slyší různé frekvence...hadi mají tuhý bubínek, čiliže slyší hlavně nízké frekvence, navíc jako "ucho" mu slouží celé tělo, protože vnímá vibrace okolí...u krajťáka jsem měla vyzkoušeno, že dobře reagoval na kolegu, který měl hluboký hlas, když na něj zabručel, had se otočil za zvukem...
  8.8.2013 20:16Pavla
  http://www.kralici.cz/potkani/alba.asp?a=9644 líbí?
  8.8.2013 20:17Eby
  Máme užovku Moulu a je rád pod tričkem nebo pod peřinou s pánečkem :)
  8.8.2013 20:20johanka
  Pavla: dobry:)) akorat nevim, co ma ten slonecek pod hlavickou..to je dvojita bradicka?? :))))
  8.8.2013 20:34Sankari
  "Hadi sice nemají vnější ucho, ovšem zachovaly se jim pozůstatky středního ucha ve formě třmínku. To je malá kůstka, která přenáší vibrace do vnitřního ucha. Aby had mohl tyto vibrace zachytit, musí se jeho dolní čelist dotýkat půdy. Následovně jsou vibrace přenášeny přes čelistní kosti, třmínek, čtvercovou kost a z ní až do vnitřního ucha. Díky takovému systému drobných kostí v hadí lebce, je had schopný vnímat kroky či dusot nepřítele, nebo potenciální kořisti. Stále ale nemůžeme u hadů hovořit o sluchu takovém, jako máme my, nebo jiní savci. Hadí sluch totiž vnímá pouze otřesy půdy, nebo jiné nízkofrekvenční zvuky, které se přenášejí vzduchem."
  8.8.2013 20:53dragonniese
  Sankari i zvuk hlasu rozechvěje terárko...
  8.8.2013 21:01Wanessa
  Pavla - hezky 2v1
  8.8.2013 21:05Percy
  Hadi samozrejme slysi a jsou ochocitelni stejne jako jakekoliv jine zvire. Kdo doma hada nemel, nepochopi, tak at se aspon neoskliba.

  Eby muj soulik pochoduje za rukou jak pejsek. Holt si pamatuje, kdo krmi :o))))
  9.8.2013 06:29františek
  Pavla - smíchy jsem poprskala celý monitor. Dost dobře udělané.
  - - - - -
  Pavla-už jsem to rozeslala známým s kterými si vyměňuju maily
  9.8.2013 06:44Sankari
  Percy: Já se neošklíbám. Jen hadi "normálně" prostě na jméno neslyší. Netvrdím, že neslyší nic. Chovám hroznýše, krajty, hroznýšovce, užovky, takže fakt nejsem nezkušený ošklíbač. Dokonce je máme všechny pojmenovaný, ale když zavolám "Adélko", fakt se neotočí ta určitá krajtička :-)
  9.8.2013 08:06Pajda
  Sankari- a nemáš to jako u nás? ani jeden pes neslyší na jméno z očkováku, ani jednomu potkanovi neříkám tak jak se jmenuje, ale na přezdívky slyší všichni dokonale :D
  9.8.2013 08:57Sankari
  Pajda: no jasně :-)
  Já to teda napsala stejně blbě. Je to podobné jako když hluchoněmí lidé tancují na hudbu. Vnímají vibrace, stejně o nich ale neřekneme, že slyší.
  9.8.2013 16:53františek
  Dneska se nikde nic nového neděje??? Co se děje,že se nic neděje??? :-D
  9.8.2013 16:58Percy
  Sankari no tim osklibanim jsem zrovna tebe nemyslela, neb vim, ze mas hady doma. :o)))
  9.8.2013 20:41Efča
  františek - v pátek tu bývá "mrtvo". Možná všichni čistí myšouny :-)
  9.8.2013 20:53Kája
  Efča: jé tak to by se mohl někdo stavit i u mě. Holky by to určitě ocenily i když v nich to stejně nemá dlouhého trvání, během jedné moci je to tam stejně všechno vzhůru nohama.
  9.8.2013 20:58Cenda a jendova
  Tak jsme dneska chteli dokoupit holčičku,zašli do zverimexu,barvičky tam měli hezké 3 ale samí kluci. Tak jsme odešli s prázdnou.... :-)
  - - - - -
  Scháníme barvičku tu co měla Myki šedo-bílá..Tak kdyby někdo o nějaké holčičce věděl písněte :-)
  9.8.2013 21:03Efča
  Kája - :-) :-)

  No já čistívám ve čtvrtek nebo pátek. Ovšem dnes jsem to stihla taktak aspoň vyčistit ,ještě mám luxovat,ale to až ráno.Už se mi nechce-byla tu bouřka s velkýma kroupama a tak nešel proud.
  - - - - -
  Cenda a jendová - musíš ale spíše hledat tmavě šedé zvířátko-téměř černé. Huskynci se rodí tmavě šedí a postupně teprve bělají.Takže jako mláďátko šedobílé asi neseženeš.
  9.8.2013 21:15Kája
  Efča: tak já většinou čistím o víkendu, ale teď to vydrží než se budou přidávat další holky. Včera jsem totiž šla jen na kukajdu za kolik mají Asan no a zcela nezodpovědně jsem si odnesla dvě krasny, úžasný a okatý princezny.
  9.8.2013 21:23Efča
  Kája - no vida, vida.... :-)

  Já čistívala taky o víkedu,ale snažím se právě dokopat aby to na víkend bylo hotové a měla jsem víked "volný".Protože jinak mám zabitou celou sobotu. A to mám jen dvě klece.Navíc když je čistím ráno, což je mimo "vycházkové období" tak mi někde zalezou a usnou třeba pod postelí nebo se mi vrací pořád domů a "kecají mi do toho".Když čistím navečer tak to už jsou čiperní ,je to "jejich doba".
  9.8.2013 21:37Kája
  Efča: Jj nějak jsem tomu propadla, už to mám jako diagnózu :-) Zrovna včera mě maminka prosila o nějaké to vnoučátko a já jsem jí na to odpověděla , že jich má přece 6 (1 dítě a 5 potkanů)
  9.8.2013 21:55Efča
  No ale na "pravé" vnoučátko máš nejvyšší čas :-) :-)
  Ale jinak máš naprostou pravdu :-)
  9.8.2013 22:18Kája
  Efča: já mám dítě v pubertě po mně další dítko nikdo nemůže chtít :-)
  9.8.2013 22:41Cenda a jendova
  Efča-Myki jsme koupili jako malé mimčo už šedo bílou.V inzerci jsem jednou u někoho byla na stránkách a tam měli dospělého potkánka přesně jako byla Myki ,ale nevím u koho...
  10.8.2013 13:42Katinec
  Cenda - Teoreticky bych měla mít takové prcky, sice to nebude americká modrá, ale ruská modrá, ale hooded by tam měli být také. Akorát to vidím na odběr až tak v listopadu.:)
  10.8.2013 15:24Cenda a jendova
  Katinec-já ani nevím jak se jí říka ,měli jsme ji ze zverimexu,ale děti jí milovali a tak bych chtěla sehnout stejnou nebo hodně podobnou.Já si tě tedy budu pamatovat a až se narodí písni mi a já se juknu popřípadě vyberu :-)
  - - - - -
  Koukala jsem ti na fotky Viktorka je nádherná :-)
  10.8.2013 17:28Efča
  Kája - nikdy neříkej nikdy. No známá má 4 děti a nyní mají prvního vnuka.A "babka" se tak zbláznila, že yb si klidně dala ještě říci na páté. Ještěže ten její chlap má rozum a řve - už nééééééééééééééé!!!
  - - - - -
  Cenda a jendová -- ahááááááááááááááááá .-)
  10.8.2013 21:00Adahradska
  http://www.kralici.cz/potkani/alba.asp?a=9647

  Oslava narozenin...
  10.8.2013 21:07johanka
  Ada: mnam:)) taky bych si dala:)
  10.8.2013 21:08Adahradska
  Už jsme ho sezobli :-) Museli jsme jim ho hbitě vyrvat, když jsme chtěli svůj díi :-D
  10.8.2013 22:59Katinec
  Cenda - Tak podle fotek je to barva americká modrá, kresba hooded.:)
  Právě Victorka by měla být maminkou vrhu, tatík bude ruský modrý krasavec s kresbou berkshire. Prckové budou mít ruskou modrou barvičku a kresby by se mohly objevit capped/bareback, varieberk, hooded downunder, berkshire downunder. Ale to se všechno teprve uvidí.:-) Za mě tam snad budou nějaké pěkné nestandardní strakatiny.:-)
  11.8.2013 15:54monsterka
  Dneska sem si donesla domů potkánka / 6 měs / nahého ( má na hřbetě pár chloupků ) doma mi ale začal pšíkat, u nosánku se mu oběvila i krev. Jíst zatim nechtěl.
  Může to být tim, že byl chovanej na hoblinách a má to z prachu, nebo je větší pravděpodobnost, že je nemocnej a radši s ním zajít k vetovi?
  Jinak apatickej není, prošmejdil co se dalo.
  11.8.2013 16:09kučina
  prosim vás,můj potkan objevil žábu a pravděpodobně ji olizl,cítím z něho ten žabí sliz jak mají na obranu nemůže se mu nic stát,prý to je jedovaté
  11.8.2013 16:39Babouci
  monsterka
  Já jsem na veterinu přišla také s nahatým potkánkem na hoblinách a dostala jsem "vyhubováno". Prý jsou naháčci na hobliny/piliny obzvlášť citliví, tak jsem je hned na veterině vyhodila do koše. Škrábe jim to kůžičku, dělá problém v očích a v nosánku. Takže je možné, že si nosánek podrápal kvůli hoblinám nosánek, náš se tak poškrábal u ouška.
  - - - - -
  oprava: Nosánek měl být jen jednou.
  11.8.2013 16:46DrJenny
  monsterka: to u nosánku je porfyrin, ne krev ;-) asi by bylo dobrý zajít s ním na veterinu a nechat ho poslechnout od veta. Jako svépomoc se dá použít jitrocelový nebo echinaceový sirup (malinko naliješ donapaječky)....tady najdeš dobrý rady ;-) http://sedmikrasky.skauting.cz/texty/potkani_prirucka_1.pdf
  11.8.2013 16:59monsterka
  díky, teď spinká, pšíkání ustalo....
  Budu ho sledovat jak mu bude, a kdyžtak zejtra poletíme na veterinu...
  Já mám potkanku co mám starší ( rok ) na konopný podestýlce a ta je super, prcka sem dala na asan co mám pod králíka - je měkkej a nepráší
  11.8.2013 17:28Jana L.
  Dobrý den,potkánka mám už 2 měsíce a náš vztah je tak půl na půl,potkana hladím nosím na rameni ale když ho pustí ta je v tu ránu pryč a volám na něj dělám na něj ,,ccccc" a pořád nic,vůbec nevím jak sním navázat pouto aby se bud u mě držel nebo aby mě poslechl,prosím máte nějaké rady?
  děkuji všem
  11.8.2013 18:49monsterka
  Jana L. jo to mám s jednou taky tak :D bude jí za chvili už rok a půl, v kapuci vydrží, nechá se nosit, ale jinak frrr a zkoumat, ale pro mlsík si přijde, slupne ho a zase frrr pryč :) ale když sedim např na gauči tak pak sama - až chce :) přiběhne a vleze si ke mě a někam se zavrtá
  11.8.2013 21:28VeWerča
  Ahoj všichni, potřebovala bych vaši radu... Dneska jsem si přijela pro Severuse, že ho odstěhuju do nového bytu a všimla jsem si, že krvácí z nosu... Porfyrin to není na 100%... Napadlo mě, jestli mu třeba můj otec ve vzteku nepodrstrčil nějaký jed (stěhuju se od něj a on šíleně zuří). Neměla jsem Seva pod dohledem jednu noc a teď tohle... Co myslíte, že to může být???
  12.8.2013 09:23Panda
  Ahoj, z rodinných důvodů musím dát pryč svoji 4-měsíční potkaní holčičku. :( Je ze zverimexu, tmavě hnědé barvy s bílými rukávky a bříškem, bílá je i špička ocásku. Zdravá a čilá, akorát mrška trochu kousavá. Byl by tu někdo, kdo by byl ochoten si ji vzít a přidat ke své slečně/slečnám? Foto ráda dodám, odběr je možný v Praze, v krajním případě Havlíčkův Brod. Hlavně nechcim aby zkončila u chovatele hadů nebo ve zverimexu... mail bhan@seznam.cz . Díky za každou odpověď!
  12.8.2013 13:53Misicinka
  VeWerča: porfyrin ze stresu, raději mu děj něco na podporu imunity
  - - - - -
  Podzimní fotosoutěže
  http://vystavy.chsmouseville.cz/
  15. 9. téma: Potkaní mlsání (1. výstava potkanů Potkan v Praze)
  19. 10. téma: Vzpomínky na léto (2.podzimní výstava potkanů)
  Možnost výhry pěkné věcné ceny od partnerů dané výstavy :)
  12.8.2013 18:08Barunka92
  Prodám závěsný domek SPUTNIK (černo-šedý) s rozměry 29x26x19.Původní cena 199,-Kč, prodám za 120Kč/ks. Osobní odběr v Litoměřicích, nebo pošlu poštou (poštovné hradí kupující-cca 59Kč)
  Mám 2ks. Mohu poslat oba dva nebo jednotlivě. V případě koupi obou kusů, cena za ks 100Kč . Pište na mejl
  barborka.vlcek@seznam.cz
  12.8.2013 19:41Kerrika
  cierny sputniiiiiiik....ja cuuuuu (ale nejsom teraz v cr...a tam by som si to aj tak nemala kam poslat :( fnuk)
  12.8.2013 21:06Pajda
  VeWreča- no to by mě taky zajímalo, já jsem si jistá že jsem svojeho potkana před 14ti dny neotrávila a krev mu tekla z frňáka celý dopoledne. postupně se srážela, ale toho hňupa to strašně štvalo a dycky to vyfrk a znova. Doteď netuším, ale neopakovalo se to.
  12.8.2013 21:36kučina
  můžete mi říct zda se mému potkanovi nic nestane když nejspíš sežral žábu......děkuji!!!
  12.8.2013 21:40VeWerča
  Kučina: Můj vylovil rybičku z akvárka a taky se mu nic nestalo po tom, co jí spapkal... Jako on snědl velkou žábu? Jak jsi na to přišla? :-D
  12.8.2013 22:15kučina
  malou,no utekl mi nějak z klece,a žába a rybička je rozdíl rybky nemají ten jedovatý sliz,to mě děsí nejvíc a navíc jsem mu teď blbcovi skripl packu jak zjistím zda ji nema zlomenou jsem z toho dost špatný.....jak poznám kdyby byl otrávený nechci se ráno vzbudit a aby bylo po něm ="(
  - - - - -
  ....přijde mi že má nafouklé bříško,a jak se léčí packy teda jen jedna kdyby náhodou,mám o něj velké obavy.....
  - - - - -
  ....prosím lidi moc poraďte co mám dělat
  12.8.2013 22:24Nevi
  A co je to za druh žáby?
  12.8.2013 22:25kačka+áďa
  Dobrý den, prosím poraďte, má někdo v sortimentu wc pro potkany do klece? Prý něco takového existuje. Nebo nějaké plast.rohové desky do drát. klece. Děkuji velmi za brzkou odpověď. :-)
  12.8.2013 22:40kučina
  ropucha
  13.8.2013 00:55Misicinka
  kačka+áďa: http://eshop.rodentia.cz/Zbozi.aspx?id=rohovy-zachod
  - - - - -
  kučina: tlapku mazat kostivalovou mastí, jed by účinkoval pravděpodobně do pár hodin
  - - - - -
  Podzimní fotosoutěže http://vystavy.chsmouseville.cz/
  15. 9. téma: Potkaní mlsání (1. výstava potkanů Potkan v Praze)
  19. 10. téma: Vzpomínky na léto (2.podzimní výstava potkanů)
  Možnost výhry pěkné věcné ceny od partnerů dané výstavy :)
  13.8.2013 08:44františek
  Jana L. Myslím,že to chce čas. Já mám Frantidlo od narození a dost mu důvěřuju.Stalo se mi totiž,že jsem šúrovala chodbu a Frantidlo jsem nechala hlídat sousedovi,který byl před vchodem. Přišla jeho debilní semetrika a co ho nenapadlo???Pustil mi mojeho miláčka na távník. Kur.......!!!!! No tak jsem prolízala křaky a volám: František,Fraaantišek,Fraaaantišek,pak se otočím a miláček mi tam stiojí na schůdku u vchodových dveří. Kdyby nestál,tak soused to do teď nerozchodí.
  - - - - -
  Jo a ještě s tím porfyrinem u nosu,jsem chtěla zafrajeřit před doktorkou,tak jí říkám a to krvácení u nosu je porfyrin,že????? A ona nééééééééééééééééééé teď mi vmetla do ksychtu nějaký třikrát delší název a tvářila se u toho důležitě jako píííí.a Takžeeeee z toho plyne jediné,i kdyby jich tam bylo i dvacet doktorů,tak si raději počkám a chci pana Dr. Horáka
  - - - - -
  vewerča- Zajdi na veterinu a to okamžitě,jestli nemáš penízky zkus si někde půjčit. Zachraňhoooooo
  - - - - -
  Kučina-tak tě tipuji od 16 do 18 let,jsi totální degoš. A do potkanů se víc už neangažuj,akorát jim zkur....š život,který už mají i tak krátký. Když něčemu nerozumíš,tak se do toho neser. Nechceš se dát raději na modelaření???
  13.8.2013 10:01VeWerča
  František: Nepotřebuju ho brát na veterinu... Dělám tam, studuju to... Jen jsem ptořbovala vědět, jestli s tím někdo nemá zkušenosti... Imunosupresiva a antihematika pomohly celkem psolehlivě... Plus jsem si dneska dodělala rozbory krve a jsme v poho... A propo... Porfyrin je taková "zkratka" to máš pravdu mno...
  13.8.2013 10:29Franišek
  Aha,tak držím palečky ať se ti uzdravinká a ať si ještě užijete spolu spuustu hodně srandy. Já to říkám furt: malé tělíčko,malé srdíčko,krátý život a moooooooc láááááásky
  13.8.2013 14:18Helinka
  kuk na mysi :) http://www.kralici.cz/potkani/alba.asp?a=9649
  13.8.2013 16:38frodík
  dobrý den nevíte čím to je když muj potkan vždy když ho vezmu z klece ven a začne běhat třeba po stole tak si učurává. Nevíte proč je mu půl roku
  13.8.2013 18:08Katinec
  Frodík - Značkuje, u potkanů je to úplně normální. Někteří to dělají víc, někteří míň. Většinou značkují více samci.:)
  13.8.2013 18:14N
  františek tvůj slovní projev je taky celkem tristní...takže zametej, ale nejdřív u sebe :)
  13.8.2013 20:56Ptáková
  Máme potíž, bohužel. Tak dnes brzy ráno slyším ránu, a nic, ticho. Později koukám, že naše Slečna Křemílková je zalezlá dole v kleci, moc se nikam nehrne, a hlavu má jakoby nakloněnou, a tělo se jí občas přetočí dokola, nezvládá chvílemi stabilitu... vidím to na pád z vrchu klece na dno a praštění se o něco - nádor přes noc najednou se mi nezdá, zhnisané ucho také ne, koukala jsem se, žádné viditělné zranění, odřenina, ani nepískla v ruce, jen se snažila přetočit dokola v ruce... a hlavně naprosto zničeho nic - může mít potkan otřes mozku? Jsem z ní dost vedle, protože zrovna ona, která lítá jak netopejr, je teď jak pěna a plíží se po dně jak stín, do háje :( . Nějaké rady, kromě veta, který by na ní myslím nic nevykoukal? Jinak jí, je vyjukaná, ale šla ke mě, jen mi přišlo, že možná necítí, když jsem jí jídlo cpala do pusy, jako by neměla v čenichu cit.
  13.8.2013 21:16Efča
  Ptákové - může to být otřes mozku, šok, případně nějaké vnitřní zranění.No také důvod proč vlastně spadla-zda to byla "jen" nehoda nebo nějaá zdravotní indispozice.
  13.8.2013 21:18Ptáková
  Efča: no právě netuším, mohlo bejt tak 4-5 ráno, ale protože bylo ticho a žádné pištění nebo tak, ignorovala jsem to, protože někdy takhle vyvádějí. Uvidím, budu ji okukovat, snad se z toho vyspí, berunka naše králíkoflekatá krokodýlí...
  13.8.2013 21:23VeWerča
  Ptáková: A kolik jí je? Můj Severus taky spadl z vrchu klece, pak mi začal tahat zadní nohy, začal se počůrávat a taky celkově vypadal jak po úraze, ale diagnostikovali jsme mu mrtvičku... :-(
  13.8.2013 21:29Efča
  No právě proto jsem se zmínila o důvodu pádu poněvadž,jak správě podotýká VeWerča, mohla mít mrtvičku nebo infarkt a spadnout na základě toho.Ale to jsou všechno jen a jen dohady a spekulace.Důvodů může být mnoho a tak nezbývá než doufat, že "jen" sebou řízla a bude to to ppohý otřes mozečku.
  - - - - -
  ..ona se bohužel taková drobná zvířátka těžko diagnostikují.
  13.8.2013 21:36Ptáková
  Tak věk rok a 8 měsíců, takže ne snad vyloženě stará, navíc obvykle neuvěřitelně vitální poletucha, a štíhlá (narozdíl od zbytku posádky), takže na infarkt to nevidím, no každopádně si budeme držet palce, protože nám stejně nic jiného nezbývá.
  13.8.2013 21:56Ošla
  Ptáčku, mohla to být ta mrtvička, nadopujte ji béčkem :-(
  13.8.2013 22:10Ptáková
  Ošli ale sakra, tos mě nepotěšila, ale dík za tip alespoň..
  13.8.2013 22:20VeWerča
  Ptáková: Severuskovi byly dva...a právě´taky v noci najednou rána a... Jak píše Ošla, dávej jí Bčko, nechávej v kldu a dávej pozor, aby si v kleci neublížila... Pořádně sleduj jak jí, jestli močí a kálí... Ono rok a 8 měsíců není uplně nejmladší, 2 roky se berou už jako nadprůměr... Snad ještě nějakou dobu na světě myška bude, držím palce :)
  13.8.2013 22:34Cenda a jendova
  Máme doma klec Teddy Gigant,dráty jsou už hnusné jakoby se oloupalo to čím to bylo potáhlé.Máte někdo radu zda se dá nějak obrousit a něčím natřít nebo mám začít koukat po nové kleci.
  14.8.2013 07:23Sankari
  Cenda: Drátěný kartáč (nebo smirkový papír) a pořádně odrbat. Chlap mi to dělal pomocí vrtačky a takových speciálních kovových kartáčů, co se do ní dávali. Natřít to pak můžeš, ale počítej s tím, že už ta barva nebude držet tak, jak ta původní a brzy se to oloupe.
  Já se nechtěla vzdát perfektní klece, tak jsem tuto proceduru dělala asi 3x, ale klec brzy zas začala smrdět, tak skončila na zahradě jako letní byt :-)
  - - - - -
  Zkoušeli jsme různé barvy, nejlepší byl asi "Balakryl speciál Střecha".
  14.8.2013 09:12Helinka
  Nejedete teď prosím někdo z Brna do Prahy nejlépe na speciálku? Potřebovala bych nutně převézt malé skladné miminko :). Kdyžtak prosím napište do zpráv nebo na rattenburg@seznam.cz Mockrát děkuji
  14.8.2013 09:33dragonniese
  pokud dělá vývrtky, na mrtvičku to nevypadá, spíš na střední ucho...nasadila bych k tomu atb...ono zánět středouší se jen tak pohledem nepozná, někdy veterinář pomocí kukátka vidí zakalený bubínek...ale málokdy jsou nějaké vnější projevy...
  14.8.2013 12:39Misicinka
  Jede prosím někdo po 23.8. z Prahy do Brna? Kdyžtak SZ, děkuji moc!!! (jedná se o převoz jedné malé potkaní holčičky)
  14.8.2013 13:36Elorin
  Nejede někdo v blízké době do Ústí nad Labem? Převoz potkaního kluka do dobrých rukou. Kontakt: snowdragorin@seznam.cz
  14.8.2013 14:42Ammie
  Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli je Frontline pro potkánky jedovatý? :)
  14.8.2013 19:54Ptáková
  Drago a spol: Křemílková - takže jsme na tom stále stejně, ale chvílemi je to najednou trochu lepší, chvílemi zas tu hlavu vytáčí vpravo nahoru. V momentě, kdy ji zkusím vzít do ruky, protáčí se jako lodní šroub. Jinak teď po kleci šmejdila, předělala jsem ji na nižší verzi, aby tolik nepadala. Nepíská, nezdá se, že ji něco bolí, nedrbe si ucho. Ještě jsem si vzpomněla, že před třemi dny jednou nebyla ke vzbuzení, až na třetí dloubnutí se najednou v hamace "probrala a koukala na mě jak datel... že by předzvěst? Tehdy jsem to přičítala hodně tvrdému spaní, ale divné to bylo.
  14.8.2013 20:02Efča
  Tak jsem musela dnes ve věku 28 měsíců uspinkat Honzičku. :-(
  14.8.2013 20:04babi
  Efča: To je mi velice líto.
  14.8.2013 20:06Efča
  babi děkuji,ale je jí tam už lépe.
  14.8.2013 20:30dragonniese
  Ová jo, sedí to na ucho...ty vývrtky jsou typické...chce to co nejrychleji atb...
  14.8.2013 20:34Kája
  Efča: to mně mrzí, ještě že existuje to nebíčko ve kterém je jim dobře :-)
  14.8.2013 20:42Wanessa
  R.I.P. Honzička upřímnou soustrast Efčo a teď bych prosila minutu ticha za Honzičku.
  ...
  14.8.2013 20:49Efča
  Wanessko děkujeme

  Káji - no mají výhodu toho nebíčka,ale často musíme bohužel právě MY rozhodnout zda už ani či ještě ne...
  14.8.2013 20:53johanka
  Efca: to je mi lito:( drz se!!!
  14.8.2013 20:55Efča
  Johanko také děkujeme, no jdu to raději zaspat abych přišla na jiné myšlenky.
  Dobrou všem a děkuju
  14.8.2013 23:32Cenda a jendova
  Efča-je mi to líto :-(
  ale už mu je dobře a nic ho nebolí...
  15.8.2013 01:51bertice
  Efča: upřímnou soustrast, drž se :(((
  15.8.2013 07:35Pajda
  Efča- upřímnou soustrast. ale je jí už určitě fajn...
  15.8.2013 09:59Lejdyna
  Ptacku... presne takhle najednou vypadal muj Apík nekolik dni se to nelepsilo tak jsem ho vzala na VFU a nakonec to byl skrytej zanet ucha, vycistili mu to, dostal ATB a je ok, jen hlavicka mu zustala na krivo....
  15.8.2013 18:57Ptáková
  Křemílek: byli jsme na Galéé, byli tam jako vždy nesmírně milí, ochotní, šikovní, rychlí, pozorní a vůbec.... no výsledek je ten, že to bude otřes mozku nebo mrtvice, nebo oboje nějak smíchané, zatím Křemílek dostala 3 injekce (kortikoidy, oxyphilin, B12). Jinak poslechově a na prohmatání hlava, oči, uši, nos nic, jen to točení a náklon hlavy. Zítra jdeme na kontrolu, pokud toto zabere, dostaneme domů prášky do Calopetky a babička budě dělat myšosestřičku. No nakonec by to bylo pořád nejlepší ze špatných zpráv, tak držte palce. Křemílek byla vzorná, ani se nikoho nesnažila příliš kousnout, tak dostala piškot. Po cestě jsem dokoupila bkomplex a čerstvý pangamin bifi (měli i s pupalkou, ale já si zaboha nemohla vzpomenout, jestli to může).
  15.8.2013 20:43Efča
  Všem děkujeme za projevy soustrasti.
  Tak to byla mozková mrtvička.
  15.8.2013 20:50Ptáková
  Efča: ach jo :), ale jistě se u tebe měla báječně
  15.8.2013 20:58Efča
  Ptáčku děkuju ,dělám co můžu,ale to víš, vždy to může být ještě lepší..
  15.8.2013 21:33bertice
  Efča: takhle nepřemýšlej, nebo tě z toho křápne, měla se u tebe báječně a bastáta fousáta, jsem si jistá, že nezanedbáváš žádný zviřátko v domácnosti ;-)
  15.8.2013 21:40Efča
  berti :-) :-) díky
  16.8.2013 09:43bertice
  Ahoj všem, potřebuju pomoc, musím se do konce prázdnin přestěhovat kvůli dítku z čech na moravu. Kámen úrazu je, že minimálně do vánoc u sebe nemůžu mít potkany. Touto cestou hledám někoho v okolí Brna, kdo by na čas adoptoval klec se třema potkanama. Samozřejmostí by pro mě bylo dovézt klec a myši a finančně zabezpečovat chod klec. Hned jak bych mohla, tak bych si potkany vzala k sobě, ale dřív než koncem roku by to nebylo. Máme 3 kluky s tím, že Damiánek je už důchodce (narozen březen 2011), Fousek je nejspíše po těžkém zánětu ucha, je pomalejší a potřebuje občas nad sebou dohled a kontrolu (věk cca 1rok, neznám přesné narození, má i malou váhu a menší vzrůst, Snížek (měl by to být syn Fouska, váha i vrůst jsou v normálu věk cca 1rok, neznám přesné narození). Snížek a Fousek ke mě přišli od majitelky, která si pořídila potkany a nevěděla nic o chovu a brala si je z nějaké množírny, kde jí podstčili 2 holčičky a kluka (Fouska). Holky samozřejmně porodily a celá rodinka šla ke mě. Holky jsem už udala a kluky jsem si nechala. Další z problémů je, že mám podezření, že máme v kleci svrab a budu se snažit klec vyléčit dřív, než by šli k někomu do péče, ale je možné, že nestihnem přepíchat druhou dávku. Čekám na finance Už jsem z toho celkem zoufalá, kdybych nemusela, tak jsou potkani semnou, ale bohužel, osud je děsná sfině. Možná mě někdo odsoudí, že takto postupuji, ale prosím všechny, aby si negativní kometáře nechali pro sebe, sama už dost trpím, že musím takto postupovat.

  Děkuji všem za nabídnutou pomoc.
  16.8.2013 10:37babi
  bertice: No někdy se to tak semele, ale určitě vše dopadne dobře. Pomohli bychom rádi, ale nejsme z okolí Brna. Držím pěsti.
  16.8.2013 10:52bertice
  babi: Děkuju za podporu, odkud jste? Já bych preferovala to Brno a okolí z důvodů abych byla na blízku, když by bylo potřeba, ať už kvůli zdravotnímu stavu, že by byla potřeba návštěva u vet nebo cokoli jiného...
  16.8.2013 11:39Eby
  bertice na svrab si kup u veta Stronghold a zakápni všechny za krk, nic jim nemusíš nechat píchat.
  16.8.2013 12:29bertice
  Eby: jééé ten mě vůbec nenapadl, děkuju. Já jsem teď ze všeho tak mimo, že nejsem schopná vůbec rozumně uvažovat a poslechla jsem radu veta, který prostě řekl, tak fajn, vemte celou osádku a opícháme to a už mě ani nenapadlo se zeptat třeba tady na radu a nebo si to najít na netu. Bóóóóže ať už je to všechno za mnou a já mám aspoň chvilku klid :/
  16.8.2013 14:28kikoli
  bertice: napsala sem ti sz :)
  16.8.2013 16:26Bibou
  ahoj potřebovala bych prosím radu.
  Dnes jsem si všimla, že se Trevíkovi loupe ocas :-( má to kousek před koncem ocásku a má oloupané šupinky...
  nevím zda to může být následek rvačky či nějaká nemoc :( ... poslední 3 dny jsem se jim moc nevěnovala, byla jsem od rána do noci v práci, takže nevím jak to má dlouho ... prosím napište do zpráv budu mimo net...
  16.8.2013 16:27Barunka92
  ahoj, moje potkanka má dva nádory, které se pomalu začínají zvětšovat. jsou jí 2 roky a 3 měsíce, veterinář nám řekl, že už to asi nemá smysl operovat, hlavně by se nám prý již nemusela probudit z narkozy. Mám se rozhodnout, jestli ji nemám raději utratit? myslíte že je ještě nějaká naděje, kdybych ji nechala operovat, nechat ji utratit, nebo já nevim :-(
  16.8.2013 17:22Klarisa
  Ahoj holky, poraďte prosím. Mám doma 2 různé směsi zrní, obojí je pro potkany, nevadí, když je smíchám dohromady nebo bych kvůli vitamínům a podobně (abych je třeba nepředávkovala) měla (když už) smíchat 1 směs pro potkany třeba se směsí pro křečky??
  16.8.2013 18:13Navel
  Klarisa: nevadí, klidně je smíchej
  16.8.2013 18:16Ptáková
  O našem Křemílkovi (pro Adu, Ošlu, Drago a spol.): dnešní kontrola na Galéé - opět zlepšení, takže pokračujeme, inj Dexantresol, B12 a Oxantil, domů prednison, karsivan - na 10 dní, pak kontrola a opět se něco ubere, půjde li to dobře... takže si to myšobabička užije, ale snad do ní každý den ty prášky dostane (jdu koupit dostatek sýrů, pribináčků, přesnídávek a pod, aby nám chuděrky nehladověly jen o zrní :)) Nicméně už teď je natolik rozběhaná a čilá, že i kdyby nám to vydrželo jen takto, budu vděčná. Doufejme, že ji to hned neklepne znovu.
  16.8.2013 19:07VeWerča
  Ahoj holky, prosím vás... Sevoušovi hrozně chutnají pecky z melouna... Tak jsem cca 20g nechala vyschnout, ale váhám, jestli mu to mám po trošičkách dávat, co myslíte, nijak jedovatý to není, ne?

  Ptáková: Držím palečky aby se zpravila a byla brzy úplně jako dřív... :)
  16.8.2013 19:14Klarisa
  Navel: Díky :-)
  16.8.2013 20:38dragonniese
  Ová to je dobře, držím vám palce :)
  16.8.2013 20:59Efča
  Barunka 92 - pokud ještě funguje a může chodit, nech ji v klidu dožít.Sama musíš vidět zda je jinak ještě čiperná nebo jí to dělá potíže.
  17.8.2013 22:15Ammie
  Chtěla bych se zeptat co můžu dávat potkánkům na dravčíka? Ve středu jsem jim dala Frontline spot - on, ale přijde mi, že to moc nezabralo, pořád se drbou.. děkuju za pomoc:)
  17.8.2013 22:20Sankari
  Ammie: Jak jste přišli na dravčíka? Měl by zabrat Stronghold.
  - - - - -
  Dala bych ale trochu časový odstup od Frontline, i když mají každý jinou účinnou látku.
  17.8.2013 22:27Ammie
  Sankari: Má ho totiž náš králík a prý se to dá snadno chytit:)
  17.8.2013 22:44Sorka
  Chci se zeptat, zda nekdo neceka potkaniky v barve americke modre a husky (krome Mouseville) nebo pripadne blazed. Bohuzel naseho mazla jsem musela nechat upsat, ve 2 letech mu postupne odchazeli ledviny a to je neresitelny problem :(
  - - - - -
  uspat*
  18.8.2013 09:28Sankari
  Sorka: ameriku ano, husky ne.
  18.8.2013 11:44Navel
  Sorka: já mám dva nejspíš husky prcky ve vrhu teďka
  18.8.2013 15:42Marcie
  Sorka: Máme březí samičku a očekáváme bandu američánků solid, berkshire, american berkshire, hooded v standardu a velveteenu. Na husky vrh budu krýt samičku nejdříve až za dva měsíce, pokud nenastane nějaká nečekaná změna.
  18.8.2013 16:23VeWerča
  Marcie: Jééé, to máme od nás do Moravský kousek... Doufám, že budete mít v budoucnu vrh, ze kterého si budu moci pořídit do smečky jednoho či dva američánky... :)
  18.8.2013 17:05Sorka
  Dekuji vsem co se nabidli :)
  18.8.2013 20:09Marcie
  VeWerča: Jasně, určo, nemám v plánu seknout s chovem :-) Jak to bude aktuální, tak se ozvi :-)
  18.8.2013 22:01Jana-Olomouc
  Ahoj všem, máte někdo staršího potkaního samce, které už z nějakého důvodu nechcete? Uvažuji že bych se ho i ujala, jelikož můj potkánek zůstal sám a mě to mrzí. Jsem z Olomouce.
  18.8.2013 22:01dědek
  dobrý večer, trochu jsem přebral fotky
  http://www.kralici.cz/potkani/alba.asp?a=9650
  19.8.2013 11:35Janča a potkánci
  Ahoj, mám dva dotazy ohledně stravy:
  1)Četla jsem,že potkani mají dostávat tolik zrní, aby ho do 24 hodin snědly. To jim ale v podstatě můžu dát kolik chci a až to sní, dostanou další ne?
  2) Prý se má zelenina podávat jen ob den, ale já nechápu proč?
  19.8.2013 11:50Sankari
  Jančo, těch 24 hodin bylo asi psáno proto, aby se zrní nekazilo, potkani ho často znečistí. Ty potvůrky si žrádlo schovají, dávej jim jen tolik, kolik sežerou v mezidobí, kdy je krmíš.
  Zeleninu a ovoce můžeš dávat neomezeně, naopak čím víc, tím lépe. Kdes četla to "obden"?
  19.8.2013 12:02Navel
  Janča a potkánci: pokud budeš krmit, tak jak jsi napsala, tak ze směsky vyžerou dobrůtky a zrní jako takové tam nechají. Proto se má dávat tolik, aby snědli všechno beze zbytku. Pokud bys krmila např. jen granulemi, tak pak bys tak krmit mohla.
  19.8.2013 21:28Janča a potkánci
  Sankari: Ahoj,dík, četla jsem to v knížce o potkanech(potkan-abeceda chovatele). Je tam napsáno přesně tohle:
  Ovoce a zelenina
  Podáváme umyté a jen v malém množství obden...
  Nevel:taky dík za odpověď.
  20.8.2013 05:57utahraptor
  Janča a potkánci: Jestli je to ta knížka z Robimausu, tak ji zahoď nebo prodej, tam je takových blbostí...
  20.8.2013 06:45Sankari
  Janča: Čekala jsem k tomu nějaké hlubší vysvětlení, proč nedávat zeleninu denně. Pokud to ale byla knížka od Anči... třeba nám to někdy vysvětlí sama.
  20.8.2013 07:23Ptáková
  Pro Adu, Ošlu, Drago a spol: opět mě včera potešila máma telefonem, jestli jsem si jistá, že je ta myš nemocná, když vypadá normálně a lítá jako šus, vzorně sežere prášky a pak dál loudí, jako nechci si to moc malovat,,, ale JUPÍIII :)
  20.8.2013 10:29dragonniese
  Ová gratulace :) to jsou super zprávy :)
  - - - - -
  dost pochybuju že Anča bude někdy něco vysvětlovat, ona jede teď na jiné vlně...ne že by někdy byla na stejných vlnách, ale teď má novou filozofii...
  20.8.2013 11:57Janča a potkánci
  Sankari: No, za ttím je ještě napsáno, že je to doplněk stravy.
  - - - - -
  Můžete mi někdo doporučit nějakou značku granulek?
  - - - - -
  Ahoj, někde jsem četla, že se potkanům může jednou za čas dát trochu krmení pro rybičky a že pak mají hezčí srst. Je to pravda?
  20.8.2013 12:04Navel
  Janča a potkánci: v krmení pro rybičky jsou samé sra..jdy, takže já osobně bych nedávala
  20.8.2013 15:20Janča a potkánci
  Nevel-dobře, díky.:-))
  20.8.2013 16:13Sabisek13
  J a p: je fakt, že je to na hodně odkazech psáno, ale my máme potkany, ne ryby :))
  20.8.2013 18:51Ošla
  Tak to abych jim přestala dávat kočičí konzervy:-)
  20.8.2013 21:12utahraptor
  Že je krmení pro rybičky dobré na srst se tvrdí proto, že v krmení pro rybičky jsou namleté rybičky, které obsahují samozřejmě i trochu látek dobrých na srst, stejnou službu ale udělá i lněné semínko nebo syrový žloutek :)))
  20.8.2013 22:00bertice
  Ošla: aby ti nezačali mňoukat :D
  21.8.2013 07:43garffielb
  Prosím o názor...kolegyně začátkem července koupila ve zverinexu samičku potkana (malou, ale už chlupatou, oči určitě otevřené) a přestože prý apetit má větší než ostatní potkanice, váží kolem 50g. Přibývá sice na váze, dva týdny zpět neměla ani 40g, ale mě se to zdá příliš málo...napadly mě dvě možnosti...jestli to není myš nebo zda nemá nějakou poruchu vstřebávání živin(ptala jsem se a prý bobkuje normâlně a břicho má vypouklé, jen když se nažere...) Co myslíte?
  O
  21.8.2013 08:02Sankari
  garffielb: Na myšku je moc velká :-) Asi si koupila v obchodě mládě tak ve věku 3 týdny, tomu by tak ta váha odpovídala. Je to podražené zvíře, které ještě mělo být aspoň týden u matky.
  21.8.2013 08:08Garffielb
  Sankari, to že je předčasně odstavená, to jo. Ale mě zarazilo, že teď už jí určo jsou dva měsíce a pořád nemá ani těch 60g a samička fuzze, co si kolegyně koupila dva týdny na to v tom samém zvetexu, je už dvojnásobná. Tak ale hlavně, že to není myš :-)
  21.8.2013 08:15Sankari
  Garffilb: Dospělá myš by měla vážit do 40g, takže jestli má víc a pořád roste, měl by to být potkánek, podle mne. Třeba si koupila dwarfíka :-)
  21.8.2013 08:48Garffielb
  Tak dwarfik ze zverexu, no je pravda, že i to se asi dneska stat muze :-)hlavně, že mezi ostatní holky zapadla a z kolegyně se stává milovnice potkanů, každý den o nich vypráví :D
  21.8.2013 10:05Navel
  Garffielb: ať jí vyfotí..
  21.8.2013 10:19utahraptor
  Nebo to může být zvíře s poruchou růstového hormonu aniž by to byla varieta minipotkan :-)
  21.8.2013 10:25dragonniese
  no, ale abych byla upřímná, asi bych u ní nečekala dlouhý život...bohužel...
  21.8.2013 10:39Klariska
  Ahoj Holky, chtěla bych se zeptat, kolika let a měsíců se dožil váš nejstarší potkánek?? Mám doma rekordmana, za dobu 8 let, kdy chovám potkany, mám teď nejstaršího samce 2 roky a 4 měsíce a je zatím pořád fit! :-)
  21.8.2013 10:44Navel
  já bych zkontrolovala v první řadě zuby a trus na parazity
  21.8.2013 10:56
  Klariska - nejstarší měli něco přes 3 roky, teď má jedna holčina ode mně samičku - co má 3 roky a 3 měsíce a právě je na operaci s nádorem...
  21.8.2013 10:57KonanPain
  "Délka těla bývá v rozmezí 160 – 270 mm." - počítá se ta délka i s ocasem nebo jen tělo?
  21.8.2013 10:59Garffielb
  Kolegyně večer nafotí, o parazitech řeknu, jen mám obavy, zda se v ústí najde veterinář, co to pozná. Mě právě napadlo to trávení, zda nemá špatné, tak uvidíme. Každopádně děkuju za rady.
  21.8.2013 11:00Sankari
  Klariska: 3 roky+3 měsíce
  21.8.2013 11:02Anetka12
  Ahoj neví tady někdo jaký trik bych mohla naučit mou tří měsíční potkanici?
  21.8.2013 11:23Kimberlly
  Ahoj, chtěla sem se zeptat. Mám doma asi půl ročního potkana, včera se mi rozbilo pítko, co měl v kleci a tak jsem mu dala pití do misky. Nikdy předtím se mi to u potkana nestalo, ale tenhle se v té misce furt koupe.
  Někde jsem četla, že se potkani koupat nesmí, tak jsem se chtěla zeptat, zda mu to nějak neublíží.
  Předem děkuji za odpověď.
  21.8.2013 11:26bertice
  Kimberlly: neublíží, jsou potkani, co se i potápí a nijak jim to neublíží
  21.8.2013 11:57dragonniese
  Kimberlly když se koupe sám, tak to nevadí...nemají se koupat násilně a šamponem atp...hlavně hlídej, aby se nenastydl...
  21.8.2013 12:33Eby
  Kimberlly a k tomu koupátku by to chtělo potkaního kamaráda, tedy pokud ho už nemá :)))
  21.8.2013 13:06Klariska
  Já, Sankari: Díky, to byl tedy krásný věk! To má můj Dariusek ještě co dohánět :-)
  21.8.2013 13:29Radula
  Klariska: bez 14 dní 3 roky
  21.8.2013 15:43Kimberlly
  Eby: Kamaráda má, ale ostatní potkani se mi takhle nekoupou... dobrovolně se koupe jen on. :)
  21.8.2013 16:27Kometa
  Potřebovala bych poradit od někoho, kdo má zkušenosti s kastrací samiček... Toničce se, ačkoliv jí byl teprve před měsícem rok, udělal nádor na mléčné žláze... veterinář mi řekl, že to v podstatě nemá cenu ani vyndavat, pokud se rovnou neudělá i kastrace, jinak že se jí nejspíš zase hned udělá jiný... Potíž je v tom, že kastrace je přece jen už celkem náročná operace a trochu se toho bojím... navíc to teda u nás na veterině přijde asi na tři tisíce, což taky není málo... tak nějak nevím, jestli to risknout a nebo ne a jestli to opravdu zabere, nebo stejně ne... :/ Máte někdo nějaké zkušenosti nebo postřehy nebo cokoliv, abych mi to nějak pomohlo v rozhodování... :)
  21.8.2013 16:35dragonniese
  Kometa no zabrat to zabere, to je už vyzkoušené...pokud to je hormonálně vyvolaná mléčka...nevím kam chodíš, ale v Jablonci tady na té klinice je Lea Pletichová Wildnerová - doktorka, potkanářka... http://www.naspandoktor.cz/?s=kontakt
  21.8.2013 16:44Kometa
  drago: tam přesně chodím, akorát Lea je tam jen někdy, teď zrovna tam byl jiný doktor :)
  21.8.2013 16:46Ošla
  Kometa - mám zkušenosti jen s preventivní kastracíí, jestli ti to nějak pomůže. Tři tisíce jsou celkem dost, nevyšlo by tě levněji, kdybys s ní zajela někam jinam?
  21.8.2013 16:51Kometa
  Ošla: jo, ta veterina je dost drahá, to vím. Chodím tam, protože jí mám blízko a protože je dobrá... ono u nás není moc na výběr. Pak je tu jen jeden vet, který dělá spíš psy a tak, tam bych s potkanem nešla, a pak jedna klinika, která je prý taky dost drahá a slyšela jsem na ní převážně akorát negativní ohlasy, takže tu jsem ani nezkoušela. Tak nějak nevím, kam jinam tu jít... Pokud by to vyšlo o hodně levněji a měla bych jistotu, že kvalita nebude horší, jsem ochotná jet i někam dál, ale vůbec nevím kam...
  21.8.2013 16:53bertice
  Fousku, sbohem, měli jsme Tě rádi do posledního tvého dechu :´(
  21.8.2013 17:03Ošla
  Kometa - jasně, já to chápu, já taky jezdím radši do Brna, protože jsou tam prostě dobří:-) Co Praha?
  21.8.2013 17:15Kometa
  Ošla: Praha by se dala, tam by mě cesta celkem vyšla kolem 300kč, takže pokud by to bylo levnější o víc, dalo by se to... musela bych ale vědět kam no...
  - - - - -
  Mimochodem jsem přidala pár fotek z oslavy narozenin Toničky a Inulky:
  http://www.kralici.cz/potkani/alba.asp?a=9652
  21.8.2013 18:11dragonniese
  Kometa tak zkus kliniku Anima, na andělu, doktorka Vondrušková, operace u potkanek mě tam vyšly vždycky do 1200...
  21.8.2013 19:18Ošla
  Kometa - někdo z Prahy ti určitě rád poradí :-)
  21.8.2013 20:22Kawalski
  kometa: lea byla na dovolené, mám se jí zeptat, od kdy ordinuje? byla by škoda jezdit s potkanem na tak težkou operaci, kdyžý máš leu nejblíž asi ;-) nebo ještě leda u někoho potkanku nechat kvůli operaci a zotavení?
  21.8.2013 20:29Garffielb
  ahojky, jak jsem psala ráno, to je ta malinká potkanice
  http://www.kralici.cz/potkani/alba.asp?a=9653 tak budu ráda, pokud z fotek vyčtete ještě něco navíc, i když je jasné, že je to trochu věštění z koule takhle na dálku, proč je tak malá.
  21.8.2013 20:48Pajda
  Žolík se rozhodl že vykrvácí z nosa... A ještě jednou nějakej chytrák napíše že je to jen porfyrin, ať s tím neotravuju, že takových dotazů je tu každej den stovka, tak ho kopnu asi.
  21.8.2013 20:49Kometa
  Kawi: tak o to nejde, kdy ordinuje, jestli byla na dovolené, tak už asi byla zpátky (byla jsem tam asi před týdnem už nebo kdy) já vím, že se tam střídají, bývá tam většinou v pondělí nebo ve středu myslím... šlo spíš o ty peníze... přece jen 3000kč a 1200kč je dost rozdíl... Na druhou stranu je ale fakt, že je nelogický jezdit do Prahy, když mám tak dobrou kliniku pět minut pěšky od baráku :D Já prostě jen nějak nevím, co s tím no... jestli vůbec do toho jít (ale zase je Tonče teprve rok a dost jí to roste rychle...) nevím no... :/
  21.8.2013 20:54dragonniese
  Kometa já stále jezdím s potkany a králíky na animu a taky na otočku, ráno vlakem tam a odpo vlakem zpět...používají inhalačku, takže dostaneš zvíře už uplně probrané a v pohodě...
  21.8.2013 21:24Ošla
  Kometa - já bych do toho šla:-) U nás zatím žádnej nádor (ťukťuk). Poptej se holek, co nechávaly kastrovat až po objevení nádoru, ale myslím, že nikomu už se pak nebojevil.
  Pajda - a co bys chtěla slyšet? Pokud je to z jedné dírky, tak to může být cizí těleso, polyp, nádor, teoreticky i trauma. Ale předpokládám, že u veterinárního lékaře už jste byli a tohle ti řekl:-)
  21.8.2013 21:37Ptáková
  Kometa: já nechala preventivně kastrovat tři holky najednou ve Vetcentru v Praze na Kamýku, MUDr. Viziová a kontrola MUDr. Oravová, nesmírně milí a hodní, holky dokonale zvládly (jen jsme pak měli potíže s nekrozou u dvou z atb), najdi si ve starších příspěvcích myslím okolo května 2O12 nebo u mých holek na Potkaním místě podrobnosti, cenově to rozhodně taková pálka nebyla a šla bych do toho asi klidně znova, čekám, jak se to podepíše na celkovém zdraví a délce života... našla jsem si to schválně, bylo to třikrát jedenáct set, čili mi přijde trochu moc tři za jednu myš, ale cena je asi dosti individuální, to holt musí vědět vet, na kolik ho ta legrace přijde a vše má svou cenu, tak to prostě je
  21.8.2013 21:53Kometa
  Ptáková: No ono u nás to s tou cenou bude asi nejspíš vlivem nedostatku konkurence, řekla bych :) Jedna veterina nedělá zákroky, co dělají oni, a druhá je asi stejně drahá a horší, takže si můžou dovolit nasadit ceny, jak chtějí... člověk tu nemá kam jinam jít :) Já vím, že jsou dobří, ale že by byli třikrát lepší, než jiná asi dost dobrá veterina v Praze, aby měli třikrát vyšší ceny, to asi ne... jenže v Praze si lidi můžou vybírat a kdyby tam nasadili takovou pálku, už by k nim nikdo nepřišel :)))
  21.8.2013 22:39Ptáková
  Kometa: ano, v Praze si lidi vybrat víceméně můžou (ono se ale i tady musí na druhou stranu města jet překvapivě přes hodinu a něco tě to stojí:)) Opravdu dobré veteriny s kladnou referencí od jiných potkanářů mají nicméně i přes "pražské" ceny své zákazníky - platíš právě za tu jistotu, že udělají maximum. Já bych si třeba paním doktorkám mých holek klidně lehla s důvěrou na stůl sama, a to je oč tu běží - stejně jako u doktora mého dítěte je prioritou moje přesvědčení o jejich odborných schopnostech. Cena je pochopitelně důležitá, nikoli ovšem na prvním místě (tak si prostě nekoupím něco já, konečně co jsou nový boty nebo bunda proti drahouškovu zdraví, to pro lidi většinou ani koupit nemůžeš, ač by za to leckdy člověk dal všechno, že?). Chov zvířete není levná radost, což si lidi jen neradi připouštějí, a pak je to zaskočí... jenže jak říká reklama: "Ta radost, ta je k nezaplacení - a na všechno ostatní je tu MasterCard"
  21.8.2013 23:08Kawalski
  ptáková. na druhou stranu, pokud má člověk určitý životní standard, tak jeho zvířata by neměly mít horší, ale ani výrazně lepší. jinými slovy, pokud člověk na něco nemá, nebo má, ale pak by měl finanční problémy, tak holt najde jinou cestu.
  imho, ta potkanka by asi měla větší radost z toho ji neoperovat, protože s nádorem bude žít, jako by to k ní patřilo a nepřijde jí to jako nepřirozené, zatímco zakoušet změnu ( cestování, cizí lidi okolo, nepříjemná vyšetření a podobně ), nemalou bolest po zákroku, píchání injekcí trb a následné hormonální změny a nevědět proč, to už je na zamyšlení.
  22.8.2013 06:37Sankari
  Garffilb: Určitě má kolegyně potkánka. Prostě je menší, na tom nic nevydumáš. Pokud chtěla zdravé a standardní zvíře, neměla si kupovat "potravu" z množírny. Ať se smíří s tím, že potkyšek asi nebude úplně zdravotně OK, ale třeba bude mít štěstí a chvíli jí radost dělat bude.
  22.8.2013 08:28Kometa
  Ptáková: tak u nás mají zvířata asi vyšší životní standard než já:D A já chápu, že za dobrou veterinou musí i pražák dojíždět třeba přes celou Prahu... já mám štěstí, že mám dobrou veterinu pod barákem, ale zase u nás v malém městě musím dojíždět do větších měst za jinýma věcma... třeba na cvičák se psem taky jezdíme až za Liberec i když jich u nás v Jablonci je asi pět, ale žádný se mi nelíbí... tenhle je výborný, ale taky o dost dražší než ty u nás, ale vím, že cena je adekvátní "výkonu" a jsem ochotná jí za to dát... takže ono dojíždět za lepší službou a zaplatit si za ní se musí všude, s tím člověk nic neudělá... Ale to co jsem myslela předchozím příspěvkem je to, že v malém městě často bývají ceny přemrštěné kvůli tomu, že prostě nemají konkurenci a mohou si dovolit nastavit cenu služeb jak chtějí a těm lidem pak nezbude než buď jít za horší službou, nebu tu cenu zaplatit... což většina lidí udělá, že... O to mi šlo. Co se týče té operace, tak samozřejmě cena pro mě rozhodně není na prvním místě, to mi přišlo, že snad je jasné z toho, co jsem psala - že chodím na tuto kliniku i když je dost drahá, ale vím, že je kvalitní, tak jí dávám přednost proti tomu druhému veterináři, který by si řekl za ošetření třeba polovic, ale potkana by možná držel v ruce poprvé... Rozhodně nepůjdu k horšímu veterináři jen proto, že má lepší cenu. Jen si myslím, že cena by měla být adekvátní výkonu, a pokud někde můžu dostat stejně kvalitní péči za třetinovou cenu, je logické si vybrat to levnější. To je to, co tu řeším :)
  22.8.2013 10:46TerezaM
  Zdravim vsechny! Pristi tyden si mam jet pro 2 male samecky a chtela bych se zeptat na par veci.. Nejvice mi dela starost cesta vlakem (2 hodiny). Pani co mi je prodava bydli bohuzel daleko a zajimalo by me, jestli mladatka nebudou z te cesty az moc vystresovane a mohlo by to ovlivnit pozdejsi ochocovani. Dale by me zajimalo co pro takova mladatka prichystat, co se tyce te cesty. Do ceho je mam dat (a s cim) aby nemeli co nejhorsi pocity z cesty. Dale se chci zeptat na proces po prijezdu... Nekteri lide rikaji, ze je mam dat rovnou do pripravene klece a nekteri zase, ze by se meli dat napr do krabice a az treba po 3 dnech je dat do budouciho bydleni. Tohle bych si chtela ujasnit. Dekuji vsem, co mi aspon na nektere dotazy odpovi
  22.8.2013 11:01johanka
  TerezaM: nechces se zaregistrovat? napisu Ti SZ..
  22.8.2013 11:07TerezaM
  Už:) dekuju
  22.8.2013 15:44
  TerezaM: cestování se neboj - to na nich žádné následky nezanechá. Cestujeme s miminama úplně běžně i více než jen 2 hodiny a není problém.
  Do přepravky dej podestýlku, žrádlo a něco "mokrého" k jídlu (zdroj vody) - okurka, meloun...
  Až dojdedeš domů - rovnou šoupni do klece ;)Pokud si bereš mimčo od chovatele, s "ochočováním" si nemusíš dělat starosti - mimča budou už na lidi zvyklé;)
  22.8.2013 17:38Navel
  Kdybyste někdo toužil po amber prckovi, tak po dlouhé době opět máme :)
  22.8.2013 17:44Heduš
  TerezaM: Já bych vzala ještě napáječku - od Savicu (myslim), můžeš na její hrdlo dát klasické víčko od petky ;)
  22.8.2013 20:28Kerrika
  Navel tie holky su nadherne <3
  22.8.2013 20:48Navel
  Kerrika: z Nka? Ten ambeří vrh na stránkách ještě není, narodil se dneska :)
  22.8.2013 21:27Janča a potkánci
  Ahoj máte někdo konkrétní typy, jak potkánkynaučit některou z těchto dvou věcí?
  1)potkaní agility
  2)chození na záchůdek
  22.8.2013 21:28Kerrika
  Navel ahaaaa....tam mas ale tiez amber,!:D....
  23.8.2013 12:49john
  Ahoj na aukru jsem viděl zajímavé žebříky do klecí..
  23.8.2013 13:53Eby
  john jestli jsou ze dřeva, tak ty moc vhodné nejsou :)
  23.8.2013 15:48Coco
  Nevíte jestli je lepší samička nebo sameček? Říká se že samečkové pořád značkují tak nevím co si mám koupit ^_^
  23.8.2013 16:12dragonniese
  Coco lepší jsou vždycky dva stejného pohlaví...čůrají všichni...
  23.8.2013 19:27evicka
  coco my jsme měli dvě holky a taky na nás čůraly (obě potkanky měly nádor a museli jsme s nima jít na veterinu a nechat je uspat :-(
  23.8.2013 21:58Efča
  Coco - teoreticky platí, že samečci jsou v dospělosti spíše peciválové a samičky bývají zvídavější, více šmejdí a zkoumají. Takže záleží co od nich očekáváš. Značkují obě pohlaví.Rozhodně ale je třeba ty potkánky mít minimálně dva,samozřejmě stejného pohlaví,jak již uvedla drago.
  24.8.2013 10:15adka
  m
  - - - - -
  Ahoj potřebuji od tebe nutně POMOC! Týče se to jednoho potkánka ze zverimexu koupili sme si dva potkánky s tím že to sou holky ale dneska po dvouch dnech zjišťujeme že je to kluk nechci ho vrátit aby nešel k hadovi je to malinký černobílé miminko velké jako myška tak tě prosím aby si do 3-4 dnů odepsala mojí mamce Kamila Abtová ona o všem ví děkuji za všechno a zatím
  24.8.2013 10:29kuki
  adka no mozna by to chtelo kontakt a ne jen jmeno a prijmeni :)
  24.8.2013 21:29adka
  fb Potkan Hryzalka
  25.8.2013 18:34hamak
  dobry den, sije tady nekdo hamaky? diky za info
  25.8.2013 19:52Efča
  hamak - určitě
  25.8.2013 21:15johanka
  chs Ddus, chs odAdush...a dalsi... :)
  26.8.2013 09:52MotyčkováPetra
  Zdravím všechny,
  manžel právě byl s Kristýnkou na veterině. Má výpotky na plicích a dostala nějaký lék na srdíčko, že prý to buď zabere a nebo... :-(((((
  Máte s tím někdo nějakou zkušenost???
  Díky
  26.8.2013 13:56Kačul
  Ahoj, před týdnem jsem si přinesla domů 2 klučíky. Jeden(mladší) je strašně přítulný a vůbec se nebojí, ale druhý(o měsíc starší) se schová pokaždé co jen příjdu ke kleci. Ani pro dobrotu si nepříjde. Nějaká rada jak ho odnaučit strachu z lidské ruky? Předem díky za rady :)
  26.8.2013 19:18Krysénka
  Kačul: No, na moje bojácné potkyšky zabralo, když jsem si je brala do kapse od mikiny, nebo na rameno, ale s kapucí (cítili se tak bezpečně a zvykli si být na rameni), každý den jsem si je vytáhla z klece a sedla si k televize, dala si je na klín a hladila je, .. nebo jsem je pouštěla po předsíni a moje extrémě bojácná a hysterická Issy si všimla, že ostatní potkánci jsou v klidu, nebojí se a naopak za mnou utíkají do bezpečí a berou si mňamky.., tak se opičila a teď už je taky zvyklá.. :)

  Je dobré vzít potkánka např. do kuchyně, když se tam vaří a je tam hodně lidí.., zvykne si na různé zvuky a pak už se nebojí.. a vztah mezi majitelem a potkánkem se posílí..:), jelikož když se bude bát, tak mu dejte možnost schovat se do mikiny apod. a ono mu docvakne, že je u vás v bezpečí a tak no...:-).. pak už bude rád, že mu nabízíte ruku aby na ni hupsnul..:-)

  Nebo jsem brala svou potkanku každý den ven, dala jsem si ji na rameno, či na ruku nebo do kapse a byla ochočená už za 4 dny:)..

  Tak to zkuste, určitě by to mělo zabrat:)
  26.8.2013 19:25Kačul
  Krysénka: Děkuji za radu, snad už něco zabere:)
  26.8.2013 19:33Krysénka
  Kačul: není zač ;o)
  26.8.2013 20:54Denny
  Ahoj,chci se zeptat jake mate zkusenosti se znackovanim,agresivitou,zapachem a necistotnostni potkanich samcu? Jsou v tomto ohledu opravdu lepsi samice? Díky
  26.8.2013 21:03Efča
  Denny - zápach záleží zejména na čistotě klece a podestýlky, také na počasí,v letních hicech je to cítit dříve a více. Nijak výrazný rozdíl mezi vůní chlapečků nebo holčiček se mi nezdá.Spíš na tom jak jsou či nejsou čistotní.
  Značkují obě pohlaví.
  26.8.2013 22:29Buba
  Ahoj co si myslíte o této směsi? Je dobrá?
  Je tam
  Oves, ovesné vločky, pšenice-to je víc než půlka a zbytek tvoří slunečnicová a dýnová semínka, hrosinky, oříšky, mandle, psí granule, sušení garnáti, fazole,sušená tráva,čočka.
  26.8.2013 22:42utahraptor
  Buba: některé fazole jsou syrové jedovaté, ty bych vynechala.
  27.8.2013 10:44HuKoSo
  Dneska mi zemřela potkanka Hummer (Hamroušek). Bohužel jsme neustáli nádor:-( budeš mi chybět ty blboune malej :-*:-( http://www.kralici.cz/potkani/alba.asp?a=8709
  27.8.2013 11:15Kučlina
  Ahoj holky a kluci :) Napadlo že bych vyrobila výběhový domeček :) Vlastně když budu mít puštěné potkánky po bytě tak aby tam mohli jít a třeba si tam odpočinout a tak :) Ale nevím z čeho to vyrobit aby to mělo i stříšku :) kdyby to bylo z krabice tak by to brzo zasmrádlo i kdyby v tom něco bylo (ručník,..)
  27.8.2013 11:46Kačul
  Kučlina: Jestli máte doma plovoučku, tak zkus najít, jestli vám nezbyly nějaké kousky. Jenom to pak nařežeš a přibiješ k sobe. Já mám z toho udělané poličky v kleci (z té opačné strany). Nevsakuje to vůbec moč a ani jim to neklouže. :)
  27.8.2013 12:37Kučlina
  Kačul tak to zkusím až budu u dědi ten tam má hodně materiálu ale kdyby vás ještě něco napadlo klidně pište :)
  27.8.2013 17:55Jituška
  Hoj:)
  Dneska jsem si pořídila novýho potkana, aby můj první potkan měl nějakýho kamaráda..Timovi je asi 7 týdnu a Mikovi 5 měsícu, chtěla bych se zeptat jestli se nebudou rvát nebo tak, jelikož když jsem je k sobě dala tak nejdřív v pohodě a pak ho Mike začel kousat a táhnout pryč tak nevím. Co s tím?
  + bych se chtěla zeptat jestli je dobrý nápad nechat je dneska v kleci přes noc.
  Děkuju za rady:)
  27.8.2013 22:08babi
  Jituška - to asi moc dobrý nápad není
  27.8.2013 22:17adka
  HuKoSo-je mi to moc lito vim jaky to je kdyz stratis nejlepsiho kamarada a potkanka na svete drzim palecky
  28.8.2013 13:21Kawalski
  bla bla jen nevim jak jinak najit svoje alba, pardon
  28.8.2013 13:31Sankari
  Kawi, dole na stránce máš "alba uživatelů".
  28.8.2013 13:36Fucinka
  Ahoj,chtěla bych se zeptat,zda mužu potkana odnaučit,značkovat po mě.Je šikovnej,naučil se chodit na bedýnku kakat,když je venku z klece,ale jak po mě přeběhne,nebo ho vezmu do ruky učurává na mě.Chci toho už moc,nebo je šance ho to odnaučit?děkuji za rady..
  28.8.2013 13:38Kawalski
  sankari: dík, tam já nikdy nechodila
  28.8.2013 13:48bertice
  Fucinka: už toho chceš moc ;-)
  28.8.2013 13:58Anetka12
  Je tady bertice?=D
  28.8.2013 14:39Fucinka
  ještě dotaz,jak na koupání?vevydrží mi tam ani 5 vteřin hned zdrhá a bobkuje.
  28.8.2013 14:44Anetka12
  Fucinka:To nevím,ale zkus tohle:www.potkani.info/index.php?clanek=uvod
  28.8.2013 14:48Percy
  Fucinka potkan se nekoupe, zbytecne ho tim stresujes. A ucuravanim si te znackuje, ze jsi jeho majetek, takze odnaucovani ucuravani rovnez nelze.
  28.8.2013 14:49Anetka12
  Percy:No já měla potkanici venku a tam byla miska s vodou a ona se tam koupala=D
  28.8.2013 14:51Percy
  Anetka je rozdil mit nekde na prostoru misku s vodou a cpat potkana nasilim kuprikladu do vany. Vseobecne vodu prilis nemusi, i kdyz vyjimky samozrejme existuji. Nicmene to, co fucinka popisuje, je hruza a des v ocich potkana a je to zcela zbytecne.
  28.8.2013 14:54Anetka12
  Percy:To jo takhle bych potkana necpala do vody
  28.8.2013 22:30Efča
  Potkaní koupání - u nás přes léto dostávají potkánci nádobu s vlažnou vodou- může být lavorek, plastové dno z klece ap. Mají tam placatý kámen jako ostrůvek a ještě jim tam dám nějakou mňamku co se nerozpustí - meloun, ovoce, rýži,brambory...Vody dávám tak po bříško. I když bych jim ráda pořídila dětskou vaničku aby mohli případně i plavat (tedy měli by ostrov i na suchou pacičku).No bohužel zatím se nedaří sehnat "sponzorský dar".Tedy nejlépe průhlednou aby se dalo i fotit :-)

  No a pak už záleží na potkáncích samotných zda tam půjdou či ne. Někteří tam vlezou bez zardění, jiní sednou jen na okraj a "rybaří" a někteří se raději té mňamky vzdají než by tam vlezli.Ale těch je málo. Většinou tam aspoň dají přední pacinky s tím, že zadeček zůstane (pro jistotu) na okraji nádoby, jiní si tam vlezou vytáhnou baštu a upalují s ní pryč a jsou i takoví co si tam klidně do té vody sednou a zbaští to na místě.
  - - - - -
  viz. Rexička
  https://lh5.googleusercontent.com/-SOjWNxCYFeQ/UX64nTAJllI/AAAAAAAADiY/ZQlmflYg5yY/s640/P4290010.JPG?gl=CZ
  - - - - -
  https://lh6.googleusercontent.com/-REDwtwjTlQU/UX64os5B7NI/AAAAAAAADig/Z0V5rXV5K_c/s128/P4290012.JPG?gl=CZ
  - - - - -
  ..a Fištíček

  https://lh3.googleusercontent.com/-PGRXVJF9zwY/UX66TXmz3SI/AAAAAAAADis/SDHC1hWYpYY/s640/P4290030.JPG?gl=CZ
  - - - - -
  https://lh5.googleusercontent.com/-k3WCGAFublI/UX66Ue4lJrI/AAAAAAAADi0/KHKNNzLpyPo/s640/P4290029.JPG?gl=CZ
  - - - - -
  Ještě Olinka
  https://lh5.googleusercontent.com/-kbjqCWRf6BA/Uh5K9pr4fuI/AAAAAAAADl8/lAU4cXADqMg/s640/P7290008.JPG?gl=CZ
  - - - - -
  ..a Divá Baruška

  https://lh4.googleusercontent.com/-Db03wFCtvrI/Uh5LANw1JcI/AAAAAAAADmM/ifnDe86AB28/s640/P7290006.JPG?gl=CZ
  - - - - -
  https://lh5.googleusercontent.com/-r9T_eOuE-R4/Uh5LBDVqzLI/AAAAAAAADmU/XKT_MduCcqM/s640/P7290007.JPG?gl=CZ
  - - - - -
  pardon Rexička ještě lépe zblízka
  https://lh6.googleusercontent.com/-REDwtwjTlQU/UX64os5B7NI/AAAAAAAADig/Z0V5rXV5K_c/s640/P4290012.JPG?gl=CZ
  - - - - -
  http://www.rattenburg.estranky.cz/img/picture/1826/_dsc0101-web.jpg

  Takové prťátko bych chtěla....
  29.8.2013 11:08ddus
  Všem mým věrným i novým ,,zákazníkům,, !!! Dodací doba hamků atd. se mi začíná dost prodlužovat(nějak přestávám ztíhat).Tak pokud zas dochází postýlky pro myšáky,pište ...dělám pořadník Nemám našité zásoby A všem moc děkuji za dosavadní zájem :)
  29.8.2013 15:05Wren
  Milé kolegyně potkanářky (a v menšině potkanáři ;),

  dovoluji si Vás touto cestou pozvat na první ročník výstavy POTKAN V PRAZE, která se bude konat dne 15.9.2013 v areálu Toulcova dvora.

  Pozvánku a info najdete zde: www.czkp.cz, na FB je založena i událost, k této akci.

  Těšíme se na Vás, jménem ČKP, Wren :)
  29.8.2013 21:41magneska
  Ahoj,co všechno musí mít potkan k životu?
  29.8.2013 21:53Efča
  magneska - lásku, prostor, dobré jídlo a minimálně jednoha potkaního kamaráda stejného pohlaví
  - - - - -
  veškeré základní info si přečti tady nahoře v tom žlutém rámečku
  29.8.2013 22:05dědek
  Magneska: a taky se připrav na chvíle až ti budou umírat, někdy to trvá dlouho
  - - - - -
  Omlouvám se, ale právě řešíme zda jednu v pondělí operovat, když jsme dnes u druhé našli nádorek (recidiva po 2 měsících), nebo je obě nechat dožít bez operace. Dobrou noc.
  29.8.2013 22:26Efča
  dědek - bohužel každý kdo má jakékoliv zvířátko musí počítat do budoucna i s takovým momentem. Když to řeknu hodně blbě - trošku si člověk zvykne když už odejde dvacáté,padesáté... zvířátko.

  Kamarádka zrovna dnes přišla o poničku. Měla Fifinku na dožití doma z Hřebčína.Ani nevím kolik let,ale dost. Fifča by zasloužila pomník - za prvé kvůli povaze a za druhé kolik dětí naučila jezdit, za mlada se účastnila i dostihů poníků a vcelku úspěšně. Kromě jiných se na ni učil i dnešní šampion žokej Jarin Šafář.Fifinka prožila důstojný důchod a odešla dnes ve spánku 39 let. Ano čteš dobře-39. Poníci a oslíci jsou,oproti koním, více dlouholetí. Ale i koně když už se dnes nedávají po kariéře "vděčně" na jatka a hledá se jim důstojný důchod, se dožívají 25-30 let docela často.

  Pardon tedy mimo téma,ale souvisí to s těmi odchody, jen ti potkánci nám odcházejí moc brzy .
  29.8.2013 22:35bertice
  Efča: no právě, odcházejí moc brzo....
  29.8.2013 23:20Efča
  Ale za to se mají dobře, tedy doufám
  - - - - -
  1 den po vytahání
  https://lh4.googleusercontent.com/-bMqIiDwtEyY/UR08GGzS-_I/AAAAAAAADgY/Uw8lkNj4j90/s640/P2140001.JPG?gl=CZ
  - - - - -
  7 den
  https://lh3.googleusercontent.com/-IpKkG4rU8z0/USUN66BS32I/AAAAAAAADgc/C8ti6_FrNv4/s640/P2200005.JPG?gl=CZ
  - - - - -
  11 den
  https://lh6.googleusercontent.com/-C-2-HN-4HFk/USpc2NRvO8I/AAAAAAAADg4/UWJp8I-L5lw/s640/P2240005.JPG?gl=CZ
  - - - - -
  jo pardon do mělom jít do SZ
  30.8.2013 08:39fucinka.88
  Já ho tam násilím necpu,jen sem myslela že by se mu to mohlo líbit.Nelíbilo,tak sme nepokračovali.díky za rady.
  30.8.2013 12:12Natalusq
  Ahoj holky jak velkou napáječku pro dvě potkánky ? :)
  30.8.2013 12:23Anetka12
  Ahoj má tady někdo zkušenosti s březími samičkami?
  - - - - -
  Natalusq:Já bych volila velkou=D
  30.8.2013 12:24Natalusq
  Anetka12: to je mi jasné že velkou ale potřebovala bych konkrétněji :D
  30.8.2013 12:27Anetka12
  Natalusq:Tak to nevím.=DBohužel.
  30.8.2013 12:54Eby
  Natalusq 250-300ml? Podle toho kolik máš potkanů a když dopijou nebo nedopijou naplníš znovu :)
  - - - - -
  Anetko zkušeností tu chovatelky mají moc, podle toho co konkrétně potřebuješ vědět.
  30.8.2013 13:05Anetka12
  Eby:Už jsem Ti to poslala do soukromých zpráv=D
  30.8.2013 13:11Natalusq
  Eby psala jsem pro dvě samičky :) Jinak děkuji :)
  31.8.2013 07:21Bruno
  Video našich Béček :)
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YbClfD4NCyw
  31.8.2013 14:31bertice
  Bruno, to jsou žížalkýýýý :)
  31.8.2013 15:14Efča
  Bruno - jako živí..:-)