od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Září v roce 2016
 • Zobrazuji 190 zaznamu.
 • 3.9.2016 10:11Sailem
  Dobrý den, mám jednoduchý dotaz: Jak chytit potkana, který utekl, běhá po bytě a všechno ničí. Zabít ho nechci. Prosím o rady, spěchá! Díky všem!
  3.9.2016 11:54Nex
  Nalákat na jídlo.. Jak dlouho je venku z klece?
  - - - - -
  A zabezpečit co možná nejlépe byt, aby se nedostal ke kabelům a podobně...
  3.9.2016 12:46Haňa
  sailem: na jídlo.....klec dát na zem, aby do ní měl přístup a do klece něco hodně lákavého - kousek tvrdého sýra, vyloupané ořechy, kousek masa, pribináčka..... to, co má hodně rád....
  3.9.2016 13:43Efča
  No tak myšlenka na zabití snad byla jen blbý fór...

  Jak píší děvčata nejlépe na jídlo. Lépe takové které nemůže odnést takže spíš do misečky něco lízacího - jogurt, smetánek, tvaroh....Záleží také jak je ochočený nebo jestli je plachý a nedá se vzít do ruky.Ještě bych doplnila Haňu (ahojky :-) ) -pokud je potkánek plachý a je možné,že by z té klece ještě stihl utéci než stihneš zavřít, je vhodné na dvírka přidělat dlouhý provázek tak aby se dala dvírka s ním přivřít na dálku.
  3.9.2016 18:06Konemy
  Mně to bohužel jako fór nepřipadá...
  Ale zabít potkana jen proto, že ničí nábytek a věci, je pěkně blbý nápad.
  3.9.2016 19:59Efča
  Možná to slečna nemyslela vážně - i když už to, že jí něco takového vůbec napadlo...
  3.9.2016 20:30Sailem
  Tak už se mi jí povedlo chytit, ale za ocas a on se jí utrhl!... Neměly by mít myši pevný ocas? Každopádně už to neřešte, kámoška zítra přiveze kočku.
  3.9.2016 20:34Haňa
  sailem: neřešíme .... neboj...... takových jako Ty už tady bylo .....
  3.9.2016 20:54Konemy
  Ou, troll....
  3.9.2016 21:05Sailem
  Já nejsem troll :( Tady je ten ocásek.
  http://www.imgup.cz/images/2016/09/03/ocas.jpg
  3.9.2016 21:10Konemy
  Sailem: A to jako vážně chceš nechat svoji potkánky sežrat kočce? Týjo, to ji musíš mít hodně ráda...
  - - - - -
  A jako potkání ocas mi to moc nepřijde...
  3.9.2016 21:15Haňa
  sailem: pokud nejsi troll a chceš rady, tak toto je na návštěvu veta a a odborné ošetření ocásku, jestli vůbec to zvíŕe přežilo....
  pokud rady nechceš a je ti to jedno tak nwm, proč sem vůbec píšeš.....a píšeš o kočce.....
  pokud zvíŕe je na tom tak špatně, že to nemůže zvládnout, i tak patří do rukou veterináŕe a ne do tlamy kočče
  3.9.2016 21:20Sailem
  Já bych nezabila ani mouchu, ale co ti přijde divného na tom, že kočka sežere myš? Je to naprosto v pořádku.
  3.9.2016 21:33Konemy
  Sailem: Bože můj...
  - - - - -
  Já myslela, že ji máš jako mazlíčka, v kleci, a máš ji aspoň trochu ráda... Ale jak vidím, tak ne.
  - - - - -
  Já nevím jak ty, ale kdyby mi utekli moji potkani, kočkám bych je nedala a hledala bych je za každou cenu, protože jsou to prostě moje zvířata a mám je ráda. Ale ty k ní očividně nemáš žádný vztah.
  - - - - -
  Mám z tebe pocit, žes ji hledala, jen aby ti nezdemolovala nábytek, což je divné, protože v první řadě bys měla zachránit potkana, aby se nezranil nebo někde neuvízl....
  - - - - -
  A ne, není to v pořádku.
  - - - - -
  Četla jsi Malého prince, asi ne, co? Ty k ní opravdu nemáš žádné pouto? Neznám nikoho, kdo by svého vypiplaného potkánky hodil do kočičího chřtánu.
  - - - - -
  *potkánka
  - - - - -
  Ta potkyška ti tam někde za skříní umírá ve strašných bolestech a ty na ni ještě přitáhneš kočku. Když chceš ukončit její život, tak jsou i lepší způsoby. Tedy veterinář.
  - - - - -
  Já doufám, že JSI troll...
  3.9.2016 21:37Haňa
  taky doufám, troll nebo necita.....
  3.9.2016 22:04Sailem
  Toho koho máme rádi, zavíráme do klece - ti nepřijde aspoň kapánek pokrytecké? :D
  A vůbec, proč se do mě opíráte, jako blázni. Od začátku jste to nepochopili a právě to vaše "ty ji chceš zabít??! To je snad vtip!" "Né, mě to jako vtip nepřijde... " mě vyprovokovalo, abych se do vás kapičku opřela a zpříjemnila si večer (mám ráda černý humor).
  Takže na vysvětlenou ;)
  Potkanice mi utekla ze "své" místnosti do ostatních prostor bytu. Přestože ji mám ráda (miluji vše živé a miluji i život a k tomu patří i smrt, ať už si o tom myslíte cokoli!), byt není můj a nemám na úhradu "škod". Snažila jsem se ji opatrně vyšťourat z pod skříně, za doprovodu mlaskání a volání a povedlo se mi ji chytit za ocas. Zde jsem se skutečně apriori domnívala, že mají opravdu pevný ocas! Nicméně se jí odtrhl a ona utekla za k. linku - mrzí mě to, nechtěla jsem jí ublížit, ale stalo se. Je to moje chyba a já se z ní poučila.
  Kočka skutečně přijede, ale neměla by jí zakousnout, je na takové mazlíčky zvyklá. A pokud se kamarádka mýlí, no, jak jsem řekla - přijde mi naprosto přirozené, že si chytí oběd. Tenhle predátorský náhled na život je mi svým způsobem vlastní, ale neočekávám, že ho pochopíte (nic ve zlém) a nevylučuje se to s tím, že mám potkanku ráda. Neznáte mě, tak mě prosím nesuďte.
  3.9.2016 22:21Haňa
  sailem: já se do nikoho "neopírám"..... na to, abych si o Tobě udělala "obrázek" mi stačila fotka ocásku na toaleťáku a Tvoje řeči.....
  a to oplývám poměrně velkým smyslem pro humor i velkou tolerancí ( aspoň si to o sobě myslím) a nejsem ani nijak extra útlocitná.....
  ale nechystám se tady s Tebou přít o životě a smrti ......rady jsi dostala a pokud jsi o ně nestála, jsi troll.... a to není žadné odsuzování....., jen konstatování.....

  pokud potkanka opravdu existuje a je teď bez ošetření a vystrašená někde za linkou, je to týrání zvíŕat a to zcela nezávisle na tom jak moc predátorský náhled na život máš....
  4.9.2016 10:26Marcie
  Novinka od Pekelníků. Aktuální nabídka zde: http://odpekelnehostrazce.webnode.cz/obchudek-aneb-vybavicka-pro-vase-mazlicky/pekelnicke-bylinky/
  4.9.2016 15:17Efča
  Sailem- takže v tvého úhlu pohledu by bylo v pořádku když by tě tví rodiče předhodili lvům jako svačinku poněvadž je přirozené že lvi žerou maso?
  5.9.2016 09:44Petr Provazník
  Dobrý den,můj syn si vybral Vaší stránku,jako advokáta.Bude mít 18 narozeniny,tak si trochu chceme pustit z peněženky.Syn si přeje potkana s veškerým vybyvením.Samozřejmě nám nejde o peníze.Jde nám o to,že kromě kočky a psa,má doma ještě čtyři hlodavce,křečky,králíka osmáka.V bytě 2+1,se nám zdá že tuto zoo,normální člověk mít nemůže.Chci se proto zeptat,kolik zvířeny zde kdo má.Díky a zdrvím Vaší skvělou partu.
  5.9.2016 10:04Konemy
  Petr Provazník: pes, 2 kočky, 2 morčata, 2 myši, 3 potkani, akvária. Králík není hlodavec, osmák je společenský tvor a potkan jakbysmet.
  5.9.2016 10:13Sankari
  Petr: Záleží spíš na času a ochotě se zvířatům věnovat, než na velikosti bytu. A možnosti jim zajistit vyhovující podmínky.
  - - - - -
  My máme doma přes 100 zvířat, z toho se 2 psy aktivně cvičíme, ale protože je to náš hlavní koníček a náplň veškerého volného času, dá se to v pohodě zvládnout.
  5.9.2016 10:21Lejdyna
  Asi každý potkanář má doma tak trochu zoo :-D asi se to tak nějak násobí... jo a Petr: potkan nemůže být jeden, takže minimálně dva...
  5.9.2016 11:52Haňa
  Petr: Váš dotaz je poněkud netradiční :-), ale nedá mi to, abych Vám k tomu nenapsala alespoň pár řádků...

  Pořízení zvířete je závazek a to závazek na celý jeho život.... myslím, že se nejde tedy řídit tak úplně tím, JAK to mají druzí...Každý jsme jiný a máme jiné možnosti (časové, prostorové, finanční...). A tak zatímco jeden nezvládne postarat se ani třeba" jen" o rybky, druhý s přehledem zvládne zastat práci na celém statku...

  Při úvaze, zda dovolit synovi potkany /záměrně píši množné číslo!!!/ bych se tedy nezabývala tím, jak to mají druzí, ale spíš popřemýšlela, jak je to reálné u vás :-)

  Potkani jsou (i když to třeba tak na první pohled nevypadá) celkem náročná zvířata a není to zdaleka jen o penězích( i když třeba úhrada vet nákladů se může vyšplhat k celkem vysoké částce). V žádném případě nestačí pořídit klec a strčit do ní potkana!!! Z Vašeho dotazu usuzuji, že syn toho (zatím :-)) o potkanech moc neví, protože zcela zásadní věcí je, že potkan nemůže!!! žít sám. Je to zvíře skupinové, chovají se minimálně po dvou, lepší je ale skupinka 3-5 zvířat. Potkan - samotář trpí, nezřídka se sebepoškozuje a začne být agresivní a kousavý.....:-(

  Odpovídající klec zabere celkem dost místa, při pouštění potkani značkují a jejich zoubkům máloco odolá. A to značkování spolu s případnými škodami a nepořádkem kolem klece může být třecí plochou... A s křečky, osmákem a králíkem by mohl nastat problém, nesmí se s potkany dostat k sobě!! ( a to králičí klec má tak velkou rozteč, že se potkan dostane hravě dovnitř) Potkan je predátor, dokáže pokousat nebo i zabít podstatně větší zvíře.

  Hlavně bych se ale (mimo těchto úvah, jak by "soužití" mohlo pak vypadat:-)) zamyslela především nad tím, jestli se syn už teď zodpovědně a dobře stará o zvířata, co už má...../mimochodem, i osmáčci jsou skupinová zvířata a samotou velmi trpí.....:-( /

  Pokud je syn ale zodpovědný, všechno jde vyřešit :-) a potkani jsou prostě báječní :-)

  P.S. v maličkém bytě mám psa, velkou skupinu potkaních holek, morčata, agamu, andulky, štíry, akvárium a krmný hmyz.....:-) .... a muže a dvě pubertální děti....:-)

  5.9.2016 12:24Katinec
  Petr Provazník - Znám člověka, co má v garsonce 32m, 3 klece s potkany, 2 psy, kočku + v ní bydlí 2 lidé. takže to jde.:-)
  5.9.2016 15:15Efča
  Hani - tys to tak krásně napsala,že k tomu není téměř co dodat.Jedině snad to, že ta jedna skupinka potkánků musí být stejného pohlaví-takže buď jen samičky nebo jen samečky.A doporučovala bych si nejdříve něco našíst nebo se tu poradit o konkrétních věcech či navštívit zkušeného chovatele.
  5.9.2016 15:20Haňa
  Efča: Evi, jejda, no, na toto zcela zásadní jsem nepomyslela... Člověk to bere tak samozřejmě, ale pro druhého to tak jasné být nemusí....;-).
  5.9.2016 15:22Petr Provazník
  Já moc děkuji Hance za filozofickou úvahu,která mne nadchla.Náš Honza se těm zvířatům fakt věnuje a osmák je starý,jeden ze tří,který zůstal sám.Tak už dalšího neplánujeme.Potkany jsme měli tak před šesti lety,takže víme o co jde.Co se týká zvířat,tak o ty je fakt dobře postaráno,jen se mi trochu příčilo to množství.Jasně ,že přání POTKAN je bouda na mě a jistě by při jednom nezůstalo.
  Tak zítra koupíme velkou klec ,potkany si syn sežene sám a my je zaplatíme.
  Je fajn,že je tu taková bezva parta mladých lidí.Zůstante takoví stále.
  5.9.2016 16:35Haňa
  Petr: dík za "pochvalu". :-)
  Jestě jedna "maličkost", ale hodně, hodně důležitá: syn ať kouká po potkáncích z registrované chovatelské stanice.... Není to proto, aby chovatelé "vydělali" ( to ani nejde), ale proto, aby člověk získal zdravá s láskou vymazlená socializovaná mláďata, která mu budou dělat radost ....;-)
  5.9.2016 17:15Efča
  Hani to nevadí- nemůže člověk myslet na všechno a od toho tu jsme abysme to případně doplnili,o nic nejde :-). Heč přečti si mejlík :-) :-)
  - - - - -
  Petr Provazník - já mám nyní objednanou klec v Green Pets - Small Animal Kamil- je tam nejlevnější, při registraci ještě 10% sleva. Takže klec 65 x 54 x 150 mě přišla na 2334 Kč. Doprava zdarma. Konzultovala jsem ji s těmi co ji mají a chválili si ji tak doufám,že se nám též osvědčí
  - - - - -
  Opět s Haňa souhlasím-když písnete odkud jste rádi poradíme osvědčenou CHS
  5.9.2016 18:38Petr
  Jak se jmenuje drátěná ,,koule" např. na salátové listy,která se věší do klece?Myslel jsem,že sputnik,ale to je domeček.
  5.9.2016 18:46Konemy
  Petr: u nás v chov. potřebách to mají jako visací krmítko na salát
  5.9.2016 19:27Haňa
  Petr: http://eshop.rodentia.cz/m/Zbozi.aspx?id=koule-salat ;-)
  6.9.2016 01:28Sankari
  Nebo tady pod jiným názvem a za jinou cenu: http://www.zvire.cz/klece-vybava-zavesna-koule-hlodavec-prumer-12cm-2015_516.html
  6.9.2016 08:38Petr Provazník
  Dobrý den,já jsem se nakonec rozhodl,nechat udělat vnitřní volieru,aby nám v pokoji nebalancovala další klec.Do té at už si synátor dá třeba tucet potkanů.Voliéra je i hezký doplněk.My jsme od Plzně,ale syn už má objednanaé potkany od někoho doporučeného,který nemá sice chovnou stanici,ale má je hodně vymazlené.Díky.
  6.9.2016 10:23Lejdyna
  Efčo, Sankari a tohle potěší dvojnásob :-D
  "Je fajn,že je tu taková bezva parta mladých lidí. Zůstante takoví stále."

  Takže zůstaňme mladý :-D
  6.9.2016 12:28Sankari
  Lejdyna: Nechápu... Nebo ty se cítíš stará? :-)
  6.9.2016 16:42Nex
  Ahoj, prosím o radu: s roztečí 2,5 mi holky v dospělosti prolezou?
  6.9.2016 16:55Haňa
  nex: myslím, že ano.... 2,5 je tak pro dospělé mohutné kluky....
  - - - - -
  Sankari, Lejdyna: mně to taky potěšilo a fajn naladilo a to jsem o nějaký ten rok mladší než Lejdyna ;-)
  - - - - -
  ..... safra, samozřejmě tam patŕí MĚ....
  6.9.2016 16:56Nex
  Haňa, fuu, tak se pojede pro pletivo :D Jde to vůbec udělat nějak hezky? :D Ať to nevypadá, že jsem tu klec s tím pletivem donesla od popelnic? :D
  6.9.2016 17:27Haňa
  nex: určitě jde :-), jen to chce si s tím opravdu pohrát...
  6.9.2016 18:14Petr
  Díky.
  6.9.2016 19:46Marcie
  Jů, no chvilku tady nejsem a normálně zázraky se dějí! Na Králíkách nás někdo CHVÁLÍ za to, že jsme bezva parta! Obvykle se tu do nás obouvají, jací že jsme necitové a držky nevymáchaný, když si dovolíme vyjádřit názor na lidi, kteří vědomně a zcela dobrovolně ubližují zvířatům... Hmmm, svět se mění k lepšímu :-D
  6.9.2016 20:34Efča
  Lejdynko copak tě tak pěkně potěšilo? :-)
  - - - - -
  Marcie -no neříkej.... to je pěkný pokud se někdo nespletl :-)
  7.9.2016 17:53Marcie
  Mám další prosbičku. Nepotkaní... Milovníci zvířátek, můžete toto prosím nasdílet všude, kde to jde, na FB a tak dále, budeme moc vděční. Chceme, aby Macinka našla ty nejlepší pány. Děkujeme.

  Ve spolupráci s "Kočky sobě, z. s." nabízíme do dobrých rukou k adopci krásnou, mladou, vymazlenou kočičku plemene mainská mývalí. Jmenuje se Macinka, je stará 1,5 roku, kastrovaná, odčervená a vakcinovaná. Zvyklá žít v bytě. Hledáme pro ni páníčka, který ví, co potřebuje taková kočičí dáma. K odběru osobně ve Svitavách. Kontakt: Renara Sodomková, tel: 604 180 336
  7.9.2016 18:53Efča
  Marcie - zkusíme samozřejmě.
  8.9.2016 06:05TOBIK
  Zdravím,potřebuju se poradit.Bydlím v pronájmu v maličkém pokoji.Včera jsem byl koupit ségře zob pro andulky a v tom zveráku měli tzv.potkana XXL.Byl v boxu 30 centimetrů,v takové té přepravce.Já ho koupi,ani bych domyslel důsledky.Ted bojuju s bytnou.Povolí mi ho,ale nesmí běhat,jen na zaskleném balkoně a krátce a musí být v kleci,která se vejde,to je asi 50 centáků.
  Znám jednoho zmetka,který dělal pokusy na potkanech.Je to vet z výzkumáku,jinak slušný kluk.Tak jsem tam zajel a říkal,že potkan je starý ke dvou rokům.Tak jsem si nadrobil a chci se poradit,jestli mám přistoupit na tyhle podmínky,nebo heldat někoho,kdo si ho veme.Ale není agresivní a už jsme se dost zkámošili.
  8.9.2016 07:49Sankari
  TOBIK: Moc jsi mu nepomohl. Potkan je už určitě dospělý, označení XXL je pro hadaře, znamená to velikost krmení (potkana). Potkani jsou zvířata, která musí být chovaná ve skupině, aby byla spokojená, proto bys mu na samotce dobrý život nezajistil. Navíc v tak příšerně malém prostoru a bez možnosti pohybu mimo klec.
  Máš dvě možnosti. Buď ho vrátit do obchodu nebo najít chovatele, který si ho vezme na dožití ke svým zvířatům. Ale u starého potkana je problém, že se nemusí do smečky zařadit. Zkus na FB Potkani v nouzi.
  8.9.2016 08:34Haňa
  Ahoj :-)

  tady je dobrá rada těžká... ono obecně platí rada, že ve zverimexu se nezachraňuje.... jsou to krmná zvířata... a podpoří se množírny-..... ale musím napsat, že toto chápu... velký potkan v přepravce......

  v Tvém příběhu je hodně otazníků.... pokud má potkan kolem dvou let, může mu zbývat života už jen kousíček a nebo taky skoro rok. pokud by měl ten zbývající čas prožít v malinké klícce bez možnosti pohybu, myslím, že Tvoje "záchrana" ani moc záchranou nebyla a potkan se jen dostal z louže po okap... Zásadní taky je, že potkan je společenské zvíře a ke štěstí potřebuje parťáky svého druhu. někteří jedinci ale po čase stráveném o samotě zapomenou, jak se chovat k ostatním a už (chybou člověka!!) nejsou schopni začlenit se do potkaní smečky. U Tvého potkana nevíme, jak je na tom, zda by přivítal společníky, či ne....pokud je celkem vstřícný a kamarádský, je možné, že ho měl někdo doma ( ať už samotného či ve skupině) a na stáří se ho takto zbavil ( bohužel i takovéto "prasárny" se dějí...) Pokud by jsi měl aspoň trochu lepší podmínky - hlavně možnost větší klece a možnost volného pohybu (oni starší samci moc neběhají, spíš se někde celý den povalují :-)) a navíc zrovna toto zvíře bylo tím případem potkana - samotáře, tak řeknu, nechej si ho...

  Takhle se spíš přikláním k tomu, zkusit někoho najít (na FB je např. skupina Potkan v nouzi) a umožnit mu klidné a pohodové dožití někde ve smečce....a nebo o samotě ( pokud je samotář), ale v přijatelnějších podmínkách.....Je ale fakt, že staršího samce, navíc, když je ze zveráče se zcela nejistým původem budeš udávat těžko... Kolikrát nemohou najít domov ani kloučci vymazlení a ve skupině zcela nekonfliktní. Takže je možné, že Ti prostě zůstane a nějak to s ním doklepeš...

  P.S. tady v inzerátech - inzerát 21824 - hledá paní ochočeného potkánka na dožití, otázkou je, jestli ten Tvůj je "ochočený", ale co vím, tak ještě včera byl inzerát aktuální....
  8.9.2016 09:45TOBIK
  Rozhod přítel ségry.Berou si ho,bydlet bude v pokoji,který není moc využívaný,já mám za úkol koupit klec,ve které bude v noci zavřenej.Jinak bude mít volnost a pokoj využívá ségra k sledování televize a k učení.Tak bude hodně vzdělanej v ekonomii.
  - - - - -
  Jo ještě se chci zeptat,jestli stačí klec kterou jsem našel na netu ČINČILA .
  8.9.2016 10:47Haňa
  Tobik: činčila VĚTŠÍ ( je i menší) v pohodě stačí ( i pro 2-3)
  Lepší je provedení ELOX ( chrom zasmrádne)
  - - - - -
  .... Bez parťaků to není ideální, ale podmínky jsou lepší, jak u Tebe....:-)
  Jinak pozor, při poušténí je třeba zabezpečit mezery mezi skříněmi a hlavně elektrické kabely...
  Potkan běžně zničí sluchátka,přivodní šňůry i prodlužovačky... A může ho to zabít....
  Tak kloučkovi hodně štěstí...
  8.9.2016 10:53TOBIK
  HANA-tak moc díky,už jsem jí objednal a na šnůry dáme bacha ,potkan má už jméno Ferda
  8.9.2016 12:04Haňa
  Tobik: :-). Na el. šnůry, co nejdou schovat z dosahu, jsou výborné " husí krky", potkan je sice taky zdolá, sle musí se snažit a chvíli to trvá....;-). Takže je většinou přistižen....
  Ale je to kus od kusu.... Moje holky toho zničily plno, včetně nabíječky za 600,- a fajnových sluchátek a od té doby, co máme všude husí krky a dáváme si pozor na věci, tak je klid ;-)
  8.9.2016 12:44TOBÍK
  Tak máme v rodině akci-KUP SI SVÉHO XXL POTKANA.Když tu píšete,že by Ferda neměl být sám,můj nejstarší bratr nelenil a v Praze zakoupil taky jednoho XXL.Pokud by se prali,tak si ho nechá on.Bude u nás o víkendu veselo,ten jeho je prý vyděšený ale nekouše.Má ho asi hodinu.Tak už prosím nepište,že těm dvěma bude smutno.Nakukuje sem celá má familie a byli by schopní koupit dalšího.Pokud to klapne,tak bude velká merenda.Držte palce na XXL víkend.
  8.9.2016 13:05Haňa
  Tobík: to nebyl úplně nejlepší nápad....budeme ale moc držet palce, ať seznamování dopadne dobře...:-)
  Ke staršímu kloučkovi ( navíc, když se neví, jsk na tom s druhými potkánky je), se přidávají dvě mimča.....
  Ale klobou dolů před vašî snahou a pochopením.... Zdaleka ne každý je takhle přístupný pro to základní potkanářské pravidlo, že potkan nemůže být sám....

  Pečlivě přečtete pravidla pro seznamování..... Tak snad se kloučci porovnajî....
  Moc bych jim to ( i vám) přála....
  - - - - -
  http://www.czkp.cz/ja-potkan/vse-kolem-me/seznamovani/
  8.9.2016 17:18Sankari
  Tobík: Palce držíme, i všechny packy. Pak napiš, jak to dopadlo.
  - - - - -
  A hlavně zkontroluj, jestli jsou oba stejného pohlaví, ať se za 3 týdny nedivíte :-)
  8.9.2016 19:54Hayde
  Ahoj, před X lety jsem díky těmto stránkám našla úžasné potkánky. Začínám uvažovat o tom, že bych si znovu dva mazlíky pořídila. Můžete mi prosím doporučit nějaké spolehlivé chovatele z Brna, případně někoho kdo mívá možnost odběru v Brně. Netrvám přímo na Brně, potkánky jsem měla z Hradce Králové a Ostravy a ráda jsem si pro ně zajela, ale kdyby se zadařilo najít nějaké fešák poblíž byla bych raději. Odkazy na webové stránky ChS, které jsem tady našla jsou už většinou neaktivní. Díky za radu.
  8.9.2016 20:57Haňa
  Hayde: v Brně námatkou ChS Sankari, ChS Rattenburg, ČS El Fuego, ve Svitavách - kousek vlakem- ChS Od Pekelneho Strážce, ChS Bruno....
  spousta chovek vozí mimča i do jiných měst, popř. se dá sehnat spolehlivý převozník ( i když třeba já raději přebírám prcky osobně) - na FB skupina převoz potkanů
  a nebo odběr domluvit na výstavě ;-) - výstava v Brně bude 10.12.2016
  - - - - -
  aktivní chovky tady:
  http://www.czkp.cz/informace-o-klubu/seznam-clenu-ckp/ a tady: http://registrace.potkanizo.cz/
  - - - - -
  ... a Rattenburg stránky nemá aktuální, ale myslím, že stále chová, tak asi zkusit zavolat ( snad se nemýlím ;-))
  9.9.2016 06:18Hayde
  Haňo díky moc, určitě mrknu. Ztratila jsem po těch letech přehled.
  9.9.2016 09:54Nex
  Tak včera jsem absolvovala zkoušku ohněm :D Mám slevový kupón do zverimexu, tak jsem se šla podívat na nějaké vybavení do klece a měli tam nádherného potkánka! Jak jsem na ně začala mluvit, tak ještě i vykoukl z domečku! :D No já myslela, že padnu :D
  9.9.2016 09:57Tobik
  Tak je všechno super,ale byla to noční jízda.Bytná řvala,že s potkanem nebude v jednom bytě,tak jsem si opustil páteční přednášky,sed do mého luxusního Mosviče,modlil se aby nás nevyšplouch a jeli jsme s Ferdou k ségře.Cestou jsme tloukli na chudáky,kteří prodávali na netu klec po fretce,za hubičku a dojeli jsme super.Ráno dorazil brácha s XXL Fredem a začlo seznamování.
  Kolem 10 si vlezli sami do klece a začalo poštuchování.
  Ale krev netekla,Fred se podřídil.Ale vyvstal jiný problém.Kluci nechtějí do výšin.Mám slíbenou od zdejší holky klec na králíky,120 cetimetrů.Tak skusíme udělat plata v ní.
  Jo a taky jsem se poučil,pokud budu jíst tak jako jím,nevylezu nikam.Ona ta klec je celkem fuk,ale v noci budou zavřený.Jinak všechno OK.Díky a mějte se.
  - - - - -
  Koukám,že nesouhlasej hodiny.Píšu v 11.56 a tady je 9.56
  9.9.2016 10:03Lejdyna
  Tak Rattenburg má stránky aktuální :-) jen jsme dlouho neměli odchovy.... ale teď se snad něco rýsuje....
  9.9.2016 16:55Sankari
  Tobík: Bezva, to vypadá dobře. Ať se klukům daří.
  9.9.2016 19:49Efča
  Tobik - oni těm výšinám časem dojdou na chuť- z velkochovů je těžko budou znát, tam mívají plastové boxy nebo akvárka většinou.Tak je možné, že na "horách" ještě nebyli :-)
  10.9.2016 09:18Tobík
  Díky za držení palců,vyšlo to.
  Večer byla xxl grilovačka.segra má vypuštěný bazen k opravě,tak jsem tam z klukama seděl a oni spokojeně běhali.Klece necháme obě a uvidí se.Noční každý v jiné kleci,v pohodě zvládli.Takže všem Vám XXL pozdrav.
  10.9.2016 10:17Haňa
  Tobik: to se tak hezky čte.... Super :-)
  I v noci se ale potřebují navzájem a měli by být spolu.... Klec je moc malá?? Pokud ano, hodně lidiček má i klece spojené ( pokud jsou nahoře dvířka..) jen na mříže je pak třeba něco dát, aby neměli otlaky či zvrtlé nožky...
  Jinak stejně jako Efča si myslím, že "kouzlo výšin" časem poznají...:-)
  U nás ( a myslím, že skoro všude) spí celá smečka "pod stropem" ;-)
  10.9.2016 11:50Sankari
  Jak píše Hana, jestli se snesou, na noc je neodděluj. Nejlépe dát je k sobě hned ráno v den, kdy je můžeš mít na očích (nebo slyšet, kdyby náhodou byla bitka) a pak už je spolu nechat.
  10.9.2016 12:10Efča
  Ano - tato parta sice také dost líhá dole v budce ale jinak všichni rádi spí co nejvýše. Někteří my dole nespávali nikdy.
  Děvčata mají pravdu - ono stále je dávat dohromady a oddělovat znamená, že si neustále budou řešit vztahy.
  Spíš mě udivuje, že píšeš jsou " XL" což jsem považovala za velké dospěláky..ale pokud se takto dobře snesou zřejmě dospělí nebudou.Možná okolo puberty....?I když kdo ví co pro obchod zmamená XL- možná jen to,že už není mimino..
  11.9.2016 12:43SpadlaZoblaku
  Ahoj, po dlouhé době zase příspěvek ode mě. A nic moc pozitivního to není..  S kamarádkou jsme z nevhodných podmínek odebraly 4 potkaní samičky. U původní majitelky bylo přes třicet různých druhů zvířat (hadi, potkani, chameleoni, gekončíci, mastomyšky, psi, kočky,..). Potkani pozavíraní v miniaturních klecičkách (bez jakéhokoli vybavení) umístěných na záchodě vedle záchodové štětky a další hrůzy.
  Po dlouhém vyjednávání, kdy majitelka neustále lhala o počtu zvířat a po dost prapodivné konverzaci plné smyšlených pohádek o zverimexu, které několikrát pozměnila, se nakonec povedlo dojednat alespoň to, že 4 samice vydá.

  Původně se mělo jednat o miminka kolem dvou měsíců, pak najednou všem mělo být šest měsíců a ve finále se zjistilo, ze nejmladší je tak půl roku, nejstarší přes dva roky.
  A teď k tomu nejhoršímu: dvě ze samiček jsou bohužel v pokročilém stádiu březosti, což jsme se dozvěděly až z fotek od prevoznice.
  Po víkendu je vezmu k veterináři, aby potvrdil/vyvrátil březost u zbývajících dvou.

  Vzhledem k situaci jsme tedy založily facebookovou skupinu Babyboom, do které bych Vás chtěla pozvat.

  https://www.facebook.com/groups/1157040967674935/

  Budeme zde sdílet aktualizace o stavu holek, o porodu a následně hledat nové budoucí domovy. Pokud byste měly zájem pomoci sdílením nebo plánujete pořídit další přírůstky do smečky, neváhejte se k nám přidat.

  Za veškerou přízeň a sdílení děkujeme.
  11.9.2016 13:36Efča
  SpadlaZoblaku - ty lidi jsou příšerný...já bohužel nemůžu taky beru nyní adopčátko z popelnice...Ale doufám,že vše dobře dopadne. Jen mám obavy, že ta bába prázdná místa zase zaplní jinými jedinci...
  11.9.2016 13:50SpadlaZoblaku
  Ahoj, po dlouhé době zase příspěvek ode mě. A nic moc pozitivního to není..  S kamarádkou jsme z nevhodných podmínek odebraly 4 potkaní samičky. U původní majitelky bylo přes třicet různých druhů zvířat (hadi, potkani, chameleoni, gekončíci, mastomyšky, psi, kočky,..). Potkani pozavíraní v miniaturních klecičkách (bez jakéhokoli vybavení) umístěných na záchodě vedle záchodové štětky a další hrůzy.
  Po dlouhém vyjednávání, kdy majitelka neustále lhala o počtu zvířat a po dost prapodivné konverzaci plné smyšlených pohádek o zverimexu, které několikrát pozměnila, se nakonec povedlo dojednat alespoň to, že 4 samice vydá.

  Původně se mělo jednat o miminka kolem dvou měsíců, pak najednou všem mělo být šest měsíců a ve finále se zjistilo, ze nejmladší je tak půl roku, nejstarší přes dva roky.
  A teď k tomu nejhoršímu: dvě ze samiček jsou bohužel v pokročilém stádiu březosti, což jsme se dozvěděly až z fotek od prevoznice.
  Po víkendu je vezmu k veterináři, aby potvrdil/vyvrátil březost u zbývajících dvou.

  Vzhledem k situaci jsme tedy založily facebookovou skupinu Babyboom, do které bych Vás chtěla pozvat.

  https://www.facebook.com/groups/1157040967674935/

  Budeme zde sdílet aktualizace o stavu holek, o porodu a následně hledat nové budoucí domovy. Pokud byste měly zájem pomoci sdílením nebo plánujete pořídit další přírůstky do smečky, neváhejte se k nám přidat.

  Za veškerou přízeň a sdílení děkujeme.
  11.9.2016 13:59Marcie
  SpadlaZoblaku: prosím, fb stránku Babyboom zveřejněné tak, aby si ji mohli prohlédnout i lidi, co nejsou na fb. Mám pár kontaktů na lidi antifejsbukaře, tak aby i ti to viděli a mohli pomoci. Jinak hodně štěstí, ať se podaří vše zdárně odchovat a umístit do skvělých rodin.
  12.9.2016 09:53TOBIK
  Tak jsme klece spojili,ale stejně je jeden v noci nahoře a druhý dole.Ferda leze do klece i když nemusí,ale maj je otevřené,tak at si v noci dělají co chtěj.
  12.9.2016 15:30Efča
  Tobik to vůbec nevadí oni si sami vyberou místa která jsou jim nejmilejší
  13.9.2016 10:34SpadlaZoblaku
  Marcie, díky za tip, ale.. Jak se to dělá? Nejsem moc facebookove zdatna.

  Jinak novinky: kamarádka dnes brala ty "svoje" dvě na veterinu. Ukázalo se, že samička starší dvou let s obrovským břichem není březí, ale má uvnitř dva veliké nádory. Je velmi vyhublá, vet operaci nedoporučuje, prý ji dávají tak 14 dnů až dva měsíce. Původní majitelka řekla, že si ničeho nevšimla a že nádory jsou stejně dědičné, že s tím nemá nic společného. Na ránu prostě.

  Já beru "svoje" dvě holky na veterinu za pár hodin. Mám hrozný strach z toho, co se dozvíme :-(.
  13.9.2016 12:45Sankari
  Spadla: Určitě tam je nastavení soukromí skupiny, musíš najít to, aby stránku viděli všichni (veřejné?).
  13.9.2016 14:55TOBÍK
  Tak vše OK a zítra nejdu do školy,tak jedu za klukama.Ten vypuštěnej bazen je skvělej.Natahám si tam jídlo,taky něco pro kluky,a můžu se tam učit a oni běhají.
  Asi by se neměl opravovat,dokud budou na živu.Zdravím.
  13.9.2016 19:10Efča
  Tobík - no co tak si postavíte jiný bazén :-) :-)
  13.9.2016 21:34Silva
  Zdravím vím, že to sem nepatří, ale jde o jistou dávku pomoci lidem, kteří dělají maximum pro záchranu divokých veverek. Pro ty co zajímá jak se chovat k nalezeným veverkám zde dám odkaz kde se dá vše dočíst pinky@veveratka.cz Je zde samozřejmě možnost i pomoci s jejich záchranou.
  13.9.2016 22:17Sankari
  Silva: Nechtělas sem dát spíš webovou adresu než mail?
  14.9.2016 10:11SpadlaZoblaku
  Tak včera jsem byla na veterině. Jedná holčička má brebery, což se dalo čekat. No a druhá je skutečně březí. Podle vetky můžeme očekávat tři miminka :-). Což je fajn, neboť pokud tam budou dvě holčičky, mají domov jistý, a jedno mrně už snad někomu udáme.

  Rodit budeme prý tak za 10 dnů. Jsem trochu nervózní, nikdy mi doma nic nerodilo..
  14.9.2016 13:47Sankari
  Spadla: Tak pokud má rodit za 10 dnů, moc bych jen se 3 mláďaty nepočítala. To určila vetka pohmatem nebo sonem?
  15.9.2016 16:39Neeen
  Spadla:naprosto vím jaký je to pocit
  17.9.2016 14:42SpadlaZoblaku
  Vetka určila tři sonem. A určila špatně. Susanka nám právě vedle v obýváku porodila čtyři malinké tvorecky. Nechala jsem ji v klidu a za půl hodky se zas půjdu podívat.

  Včera jsem ji přesunula do porodní klece. Dala jsem ji tam krabici od bot plnou sena, natrhanych kuchyňských uterek a kapesniku. Ona si ale vyhrnula na holý plast místečko v rohu a porodila je tam. Přidala jsem tři kapesníky. Dělám dobře, když ji nechávám být? Nemám zasáhnout? Bojím se, aby jim nebyla zima..
  - - - - -
  Tak je jich osm a ještě jim nedala pít, stále je omývá, drepi a čekám, že takových deset jich bude :-D.
  17.9.2016 15:00Haňa
  Spadla: tak držim palce....:-)
  zima jim nebude, mamina se postará.... seno jim tam nedávej, neprašná podestýlka a kapesníčky bez vůně stačí :-)
  se senem bych se bála nějakých breber a plísní
  ale teď je nech v klidu, navíc, když tě mamina moc nezná...
  17.9.2016 15:09SpadlaZoblaku
  Hani, že tam patří i seno jsem nastudovala na netu. Plísně v něm určitě nejsou, to bych poznala. Krmime tom morčinku.

  Jinak jsme se asi ustalili na počtu devíti. Udělala přes sebe s mladaty "střechu" z kapesniku a uzavřena společnost prý :-D. Jídla tam má dost, takže je tak dva dny nechám. Pak se uvidí, kolik jich přežije. Vůbec nevíme, jestli už někdy rodila nebo je prvorodicka.. Taky byla poslední dobou dost ve stresu, pořád převážení, stěhování, veterina, další stěhování.. No, uvidím. Psychicky se připravujeme na to, že třeba některá zabije.

  Dám pak vědět.
  17.9.2016 15:39Vrabček
  Spadla: A proč by je měla zabíjet? Spíš aby všechna nakrmila a byla všechna dostatečně silná ;-)
  17.9.2016 16:35SpadlaZoblaku
  Vrabcek, četla jsem, že když má stres, může je pozabíjet. A poslední dobou toho na ni opravdu muselo být hodně.
  Jako rozhodně lepší, než kdyby porodila tam u té blbky na záchodě v minikleci s pěti ostatníma, ale i tak. Muselo to být hrozně stresující..
  17.9.2016 17:30Terezka z pískomilů
  Dobrý den,
  mohli byste mi, prosím, napsat nějaké
  oficiální CHs potkanů, Liberec a okolí,
  Ale prosím - AKTIVNÍ.

  Nepotřebuji hned teď vrh, klidně
  si pár měcíců počkám na ty nej miminka
  a nej podmínky na zabydlování.
  Ale všechny potkaní Chs na netu, co
  jsem našla, buď nejsou aktivní,
  nebo jsou moc z ruky.

  Předem moc děkuju za odpovědi....
  17.9.2016 17:52Sankari
  Spadla: Opravdu ji teď nech v klidu, ona si poradí sama. Nejhorší je nakukování u samiček, které nejsou úplně ochočené nebo nejsou zvyklé na nové prostředí, to pak opravdu hrozí, že mladé sežere. Kojit může začít i později, až si trošku oddychne.
  17.9.2016 18:26Terezka z pískomilů
  Ještě dotaz - Velikost klece si počítam podle http://www.zhamaku.cz/kalkulator.aspx (je to oukej, nebo mám vybírat podle nějakých jiných rozměrů....?) Ale nevím, jak velká max by měla být mezera mezi dráty, aby potkan nevilezl bez povolení:) ...? (nechci chovat, takže neřeším propadnutí miminek :) )

  A kdyby měl nějakou ozkoušenou klec pro dva potkany, v dobrém poměru cena/velikost/kvalita/spokojenost potkánků, klidně prosím, dejte web..... Děkuji :)

  A ještě jedna otázka..... Víte o nějakém vetovi (pokud možno Liberec okolí), který je dobrý na potkany.... Je lepší vědět, kam člověk může běžet, než s nemocným potkánkem hledat na poslední chvíli...
  A taky kdo dělá kastraci potkánků / a pomůže to vůbec u samců potlačit pud "značkovat"...?

  Vykastrovat bych ho chděla dát tak jako tak, chci ho mít s holčičkou, ale mladé ne-e, ale často se píše, že pak tolik není cítit...?
  17.9.2016 18:27Haňa
  Terezka: Legendary Rats a Linden Rats
  jinak aktivní chs tady:
  http://www.czkp.cz/informace-o-klubu/seznam-clenu-ckp/

  a tady: http://registrace.potkanizo.cz/
  17.9.2016 18:30Terezka z pískomilů
  http://klece-hlodavce.heureka.cz/levne-klece-klec-80x80x50cm/specifikace/#section

  http://klece-hlodavce.heureka.cz/inter-zoo-cincila-70-71x40x63cm/poradna/#section

  Jsou t opotenciálně dobré klece (samozřejmě nemyslím vybavení, to si zařídím zvlášť :) ale rozměry atd. ...?)

  P.S - Možná jsou mé otázký trapné, pak se omlouvám, ale nechci nic zanedbat, a tady s tou diskuzí (u pískomilů) mám tu zkušenost, že vetšina lidí co odepisují, jsou chovatelé, a ne nějací matlové jako jinde po netu.....
  17.9.2016 18:34Haňa
  Terezka: Teri, začínáš od špatného konce .... je skvêlé, že víš, že potkan nemůže žit sám a je super, že nechceš množit, ale potkani se chovají vždy ve skupinách STEJNÉHO pohlaví....
  a tak je třeba si vybrat, ci Ti víc vyhovuje, kluci NEBO holky.
  a to proto, že kastrace potkana je velmi náročná operace ( pro něj) s nejistým vysledkem a dělá se jen zdravotních důvodů a nebo v pŕípadě opravdu nezvládnutelné agrese.
  jinak je to zcela zbytečný a moc silný zásah do psychiky zvíŕátka a na značkování NEMÁ vůbec vliv.
  17.9.2016 18:37Erucale
  Ahoj, muj potkanek sežral asi 100g avokáda!!
  Nehlídala jsem ho 10 minut a on to stihl sežrat. Četla jsem že je jedovaté pro ně. Může se mu něco stát? Co mám dělat??
  17.9.2016 18:46Haňa
  ..... žádné otázky nejsou trapné ...;-) proto tady diskuse je a každý jsme nějak začínali ;-)

  klec činčila je pro 2-3 potkánky slušná, jen si zadej do názvu čincila větší ELOX, jde o povrchovou úpravu, která na rozd od chromu odolá potkaní moči....
  chromova klec brzy zasmrádne a nejde vyčistit.

  chromové klece jsou v dobré ceně na levneklece.cz a to je pak dobré nechat si klec v lakovně nalakovat ( prý kolem 500,-)

  pak jsou už dražší freddy 2 freddy max a zeno spci furet, ale pro 2-3 je ta činčila za tu cenu slušná :-)
  - - - - -
  Erucale : myslím, že nic.... s tou jedovatostí to není až zas tak hrozné, musel by toho sníst strasně moc.....
  zvracet stejně nemohou, myslím, že to bude v pohodě :-)
  - - - - -
  Terka: ještě rozteč mŕíží by měla být tak 1,4 cm, aby se neprotáhli.
  a kde jsi četla, že po kastraci samci tak nepáchnou?? ono je fakt, že potkaní kloučci "voní"teošku jinak než holky, ale není to žadná hrůza ( navíc pŕi dvou kusech)
  a jinak "zápach" je hodn zavislý na tom, jak udržíš klec v čistotě Ty.
  potkani jsou velmi čistotná zvíŕata :-)
  - - - - -
  no ale značkují.... kluci i holky, někdo víc, někdo míň, s tím je teba počítat...
  a gauči mám pŕi pouštění "potkaní přehoz", někdo si bere i jiné oblečeni....
  uplné "fajnovky" ( není to myšleno špatně ;-)), potkana mít nemohou.....
  17.9.2016 18:52Terezka z pískomilů
  Háňa - Ok. Já jen, že jsem četla knížku o potkanech, a tam psali, že kluci se vždy budou rvát, a já jsem chtěla kluka, ale vím, že sám být nemůže....

  Ale pokud se nebudou rvát, nic proti dvoum nevykastrovaným samečkům nemám :)

  (jsem jen ráda, té kastrace jsem se bála....)
  - - - - -
  Háňa - Děkuji moc. Jinak s tou lakovnou... Potkan je hlodavec, a tak počítám s tím, že si do toho občas hryzne, nemůže se otrávit...?
  17.9.2016 18:57Haňa
  Terezka: knížky moc nečíst, tam bývají největší bláboly ;-)
  kluci se béžné chovají spolu :-) a navíc, když budou spolu od malička...., tak je to úplně v pohodě
  ono různé strkani a "bitky" jsou i u holek....
  - - - - -
  kvalitní web, výborné čtení tady : potkanari.cz
  a pak informace tady :
  http://www.czkp.cz/
  - - - - -
  ad lakovna: já mám v klec v eloxu, takže zkušenost nemám, ale co ostatní psali, tak ten lak drží velice dobŕe :-)
  některí to zkoušeli i doma lakem s dětským atestem, ale to se dost loupalo....
  17.9.2016 18:59Terezka z pískomilů
  Háňa - Právě proto se ptám na diskuzi kde je víc než jeden aoutor a víc hlav víc ví :D
  Děkuji :)
  Jinak o nějaké kvalitní CHs nevite...?
  17.9.2016 19:02Haňa
  Terezka: je to hned v mé první odpovědi :-) pak ještě u Tebe poblíž - Roudnice na Labem CH Lavan, skvélá chovatelka, teď má tři vrhy myslím....
  moc to tam zas neznám, jsem z Moravy ;-)
  17.9.2016 19:02Terezka z pískomilů
  http://www.levneklece.cz/www-levneklece-cz/eshop/9-1-Klece-pro-potkany-piskomily/0/5/531-klec-80x80x50-cm-pro-cincilu-osmaka-fretku-potkana-Levne-klece

  A jinak mezi mřížema by prolrzli, nebo ne...? Děkuji :)
  17.9.2016 19:09Haňa
  ... .ChS Lavan...
  - - - - -
  tuto ne, dole píšou, že má velkou rozteč, dělají i tu stejnou s menší roztečí...
  - - - - -
  našla jsi??
  http://www.levneklece.cz/www-levneklece-cz/eshop/9-1-Klece-pro-potkany-piskomily/0/5/74-klec-80x80x50-cm-pro-cincilu-osmaka-fretku-potkana-burunduka-Levne-klece

  ale opravdu ten chrom bez nalakování je dost utrpení ( vlastní zkušenost)
  17.9.2016 19:15Dundra
  Prosím pomozte mi někdo.
  Můj Potkánek ještě před hodinou létal po pokoji a ted když jsem si ho vytahla tak se furt jen schovával,bál se a ted jen sedí v rohu v kleci
  Co mám dělat?
  17.9.2016 19:29Haňa
  Dundra: m ohl se jen něčeho polekat, moje holky taky třeba jeden den běhají a zkoumají a druhý den skoro nevystrčí hlavu ze schovávaček.....
  jiná věc, pokud je nějaký schoulený a naježený..... neby by špatně dýchal či vrkal..., to byl mohl být problém a je třeba vet...
  zkus mu nabídnout něco dobrého a uvidíš, jak zareaguje....
  nemohl třeba něco sníst??, možná se mu mimo klec něco pŕihodilo, co ho rozhodilo....
  17.9.2016 19:41Dundra
  Haňa: Jídlo dostal asi před dvěma hodinama,ted si vzal jen kousíček mrkve a pořád sedí v koutu klece,jinak dnes nejedl nic co by neměl
  - - - - -
  Jinak myslím že dýchá normálně
  17.9.2016 19:50Haňa
  dundra: těžko tak na dálku radit, Ty ho znáš nejlíp....
  a je na Tobě, abys poznala, že mu něco je....ono u potkanů jsou nemoci rychlé....:-/
  pokud žere a neni naježený, jen bych ho sledovala.....
  .... a v kleci bydlí sám??, že by ho ostatní trochu rozptýlili...
  17.9.2016 19:57Dundra
  v kleci je sám,je to můj první potkan a já byla ráda že mi mamka dovolila jednoho
  17.9.2016 19:59Haňa
  ... tak snad to bude dobré.....
  musí mu být strasně moc smutno....:-/
  vím, asi teď není úplně vhodna chvíle na nějaké "debaty" o tom, že potkan potŕebuje parťáka, ale zkus maminku přemluvit.....
  17.9.2016 20:02Dundra
  budu zkoušet,je mi jasné že já mu parťáka nenahrádím ale věnuju se mu dost.
  A díky snad to bude dobré
  17.9.2016 20:22Haňa
  ano, napsala jsi to pŕesně, parťáka nenahradiš...., nejde to ....:-/
  zkus maminku zase pŕemluvit, třeba už zjistila, že se dokážeš postarat a že to nejsou tak "hrozná" zvíŕata .....
  a změnila názor.....
  určitě se o to pokus, ne kvůli sobě, ale kvůli tomu maličkému.....
  je to obrovský rozdíl...nechtěla bych si myslet, že jsem zcela sama na světě, šílené....

  http://www.utahraptor.cz/news/jednoho-nebo-dva-/

  moc Ti držím palce :-)
  17.9.2016 20:24Dundra
  Děkuju moc :)
  - - - - -
  a zvykl by si i teď když ho mám asi tak 3 měsíce na nového potkánka?
  17.9.2016 20:31Haňa
  určitě!! ;-) je to ještě poŕád mimčo....:-)
  čím déle bude sám, tím je to pak horší.... a s pubertou (5-6 měsíc) se o samotě hodně múže změnit k horšímu...:-/
  - - - - -
  a ještě toto je dležité:
  http://www.czkp.cz/ja-potkan/vse-kolem-me/seznamovani/

  ...tak snad to klapne a budeš to brzy potřebovat :-)
  - - - - -
  ideální je mimčo po odstavu a úplně nejlepší by bylo socializované zdravé vymazlené z chs :-)
  18.9.2016 12:41lucy2
  Ahojte, chci ae zeptat jestli nekdo nevite o sputniku v jinych barvach nez zluta a zelena za rozumnou cenu a kde :) dekuji
  18.9.2016 13:14Haňa
  lucy2: co já vím, tak se teď na internetových obchodech dal sehnat vesměs jen černošedý....
  18.9.2016 16:18Sankari
  lucy: Na zoohitu mají fialovo-růžový. To jsou vždycky takový období, kdy jsou k dostání všude stejné barvy. Asi jak mají zrovna ve výrobně namícháno :-)
  - - - - -
  A ještě tam mají černý + šedý.
  18.9.2016 20:06barča potkanová
  ahoj, muj potkanek je strašně málo čilí. Jindy se nemůže dočkat až ho pustím a teď skoro nevistrčí čumák z klece. 6ere a pije normálně. jen pořád polehává a spí. Nemůže mu něco být???
  - - - - -
  omlouvám se žere
  18.9.2016 20:36Konemy
  barča: A ty máš jen jednoho?
  18.9.2016 21:42Haňa
  Barča: i na potkánky má vliv třeba počasí.... někdy běhají víc někdy míň.....
  kdyby se ti nezdál a choulil se naježený v koutě nebo nežral nebo špatně dýchal, tak je potřeba veterináŕ....
  takhle je ale možné, že pokud je sám, je mu jen strašně strašně moc smutno.....
  určitě víš, že potkánci mají být aspoň dva - dva kluci nebo dvě holky.....
  pokud je sám, trápí se a ani Ty mu s tím nemůžeš moc pomoci....:-/
  18.9.2016 22:23barča potkanová
  Před týdneM u bohužel zemřel parťák. :-( Jsou mu dva a čtvrt roku a na nového potkana by si nezvikl, naježený není jen polehává. Ale když jde o dobrotu tak vyběhne tři patra za vteřinu a dvykrát mu u toho ujedou nožky jak je natěšený na ,ňamku
  18.9.2016 23:32Haňa
  barča: tak to je mu i smutno po parťákovi, potkánci to těžko snašejí, navíc, když byli jen dva....
  pokud by jsi chtěla potkánky dál, určite by šlo k němu přidat dvě mimča, ( a dodržet správné pod ínky seznamování), to by byl asi rád....a určitě by to pŕivítal....:-)
  pokud ne, holt to musí s Tvou pomocí nějak zvládnout... posíláme mu s holkama pohlazení...
  19.9.2016 08:04SpadlaZoblaku
  Tak, dneska nám to v kleci píská třetí den. Susanka se pěkně stará, nanosila si mimina pod krabici od bot a chodí kojit, nebo polehava poblíž krabice/na krabici a hlídá. Začala ale taky lozit po kleci, prostrkovat čumák, a když isem nesla holkám v ostatních klecích vařená vejce, taky si vzala z ruky. Dokonce mi i dovolila jí pár kousků položit přímo do misky v kleci.
  Zatím se neodvažuju krabici nadzvednout a podívat se na mimina. Ráda bych ale věděla, co to vlastně máme zač. Mohu na ně už zkusit mrknout kolem 5. dne života? A mám napřed přemístit Susan třeba do přepravky, než sáhnu na malé?

  P. S.: pomůže mi pak, prosím, někdo určit pohlaví?
  19.9.2016 09:30Sankari
  Spadla: Když se tě samička nebojí a už se ně pěkně stará, můžeš se na mladé podívat. Je lepší samičku odlákat pryč a zavřít mimo, protože i ta nejhodnější tě může kousnout, když jí miminka budeš brát.
  19.9.2016 10:44SpadlaZoblaku
  Díky moc za rady, Sankari. Susance jsem dala mlsku, v klidu ji vzala a dala stranou do přepravky. Hodně skrabala a chtěla se dostat k mladým, asi se jí nelíbilo být od nich. Jenom jsem nadzvedla krabici, spočítala děti a zase zaklopila. Pak jsem ji pustila zpátky. Je jich nakonec opravdu devět, všechna se hýbou a mají pěkně napapaná bříška.
  19.9.2016 11:03Haňa
  Spadla: to je super :-), jsem moc ráda.... dobré zprávičky každý slyšíme rád.... :-)
  19.9.2016 16:41Sankari
  Spadla: Za pár dnů by měly být vidět cecíčky, pro začátečníka je to při určování pohlaví výborné vodítko. Hlavně to neprošvihni, až zarostou srstí , cecíčky se hledají o hodně hůř.
  19.9.2016 20:02SpadlaZoblaku
  Sankari, to je super, dík. Budu hlídat. Kdyžtak sem pak nahazim třeba fotky.
  20.9.2016 13:18DŽINA
  Volala mi kamarádka,která pracuje ve veterině,že tam včera slečna BARBÍNA donesla dvě potkanky na utracení.Její bratr odjel na studijní pobyt,potkanky nechal doma a ona se na to necítí a štítí se jich.KRÁ...Zítra pro ně jedu přes půl republiky.Jen se chci zeptat,holkám je dva a půl.Nevím jakou koupit klecjestli ne normální velkou na králíka a vypatrovat jí,aby to neměly tak vysoko,když už jsou starší.Nebo jestli normální potkaní.Tu snad ještě někde na chalupě mám.
  20.9.2016 13:52Haňa
  džina: záleží, jak jsou na tom s pohybem...
  z králičí njspíš prchnou, má velkou rozteč...
  pokud budou ješt čupr a dás klec normální, dala bych všude "záchrané" hamaky, ať nespadnou z výšky....
  mozná ale vzhledem k věku spíš tu rozměrově králičí, ale s malou rozteči....

  zrovna pŕed chvílí jsme si s jednou potkanáŕkou ŕíkaly, že s nechtěnými potkany se roztrh´ pytel :-/

  holkám hodně štěstí, ať dêlají radost a jsou v poho :-)
  20.9.2016 14:12DŽINA
  Hana-tak jsem pátrala,holky mají veké zadnice,takže by prý neprolezli ani klecí pro psa.Protože budou běhat,koupím králičí klec a z chalupy dovezu vysokou,co v ní byli mí potkani dříve a uvidím.
  Nožky mají v pořádku,ale ty zadnice jim brání ve větším pohybu,takže šplhouni z nich nebudou.
  20.9.2016 19:40krakris
  Dobrý den potřebují rádu. Mimu potkanovi se udělala pod uchem boule.je tvrda. Má ji pod uchem az k puse. Nevíte prosim o co by se mohlo jednat
  20.9.2016 19:53Terezka z pískomilů
  krakris - Nádor...????
  Fakt nevim.... Ale jednu věc vim, ta je u všech zvířat stejná - Na něco takoveho Vám tady nikdo přesně asi neporadí, když to nikdo nevidí atd.
  VETERINÁŘ....
  Jinak držím palce :)
  20.9.2016 20:15Sankari
  krakris: Křišťálovou kouli mám zrovna v servisu, může to být nádor Zymbalovy žlázy, zánět zubu, absces a ještě plno jiných možností. Veterináře navštiv co nejdřív, ať se potkánek zbytečně dlouho netrápí.
  21.9.2016 12:01TOBIK
  Tak jak jsem psal,naše familie je opravdu exotická.Po té co švagr poskytl obydlí mému koupenému xxl potkanovi a brácha dodal dalšího,švagr začal říkat,že je mu líto,že nemá svého xxl.Má třicetiny a k nim chtěl ,hádejte co.No tak ségra objela zverimexy a můžeme slavit v pátek třicetiny.Švára tvrdí,že potkani,ovšem jen ti XXL nesmí být dva ale tři!!!!!!!!!Jinak kluci jsou v pohodě,jen do vypuštěného bazénu už nechodíme,protože je chladno.Ale bejvák maji fakt luxusní a švára zajistil šnůry harmonikama s plast,jak tu někdo radil.Jo a musím taky napsat,že toho nového přijali bez problémů,nevím jak je to možné,protože jsou už staří.Taky jsme se vykašlali na klece a dali jsme do pokoje malou psí boudu a v noci tam vlezou,nebo využijou pelíšky co jim ségra rozházela po pokoji.
  21.9.2016 21:55Efča
  Tobik - tak to se mají přímo královsky. :-)
  22.9.2016 14:34SpadlaZoblaku
  Tak hlásím aktualizace. Miminkům je dneska šest dnů, jsou to nadherní hrošíci :-).
  Všichni budou husky. Šest černých, tři svetlí. Jedno mimino fuzz. Někteří červené oči. Akorát pohlaví prostě nevím. Helca (Rattenburg) říkala, že podle fotek čtyři holky, dva asi kluci a tři určitě kluci. Kája (Butterfly's) říkala, že šest kluků určitě, jeden asi kluk a dvě holky. Tak já nevím. Ono je to vlastně asi fuk, ale stejně :-D.

  http://www.kralici.cz/potkani/alba.asp?a=10260
  Kdyby někoho zajímalo, album zde.
  22.9.2016 15:11Haňa
  Spadla: jsou moc pěkní, fakt hrošíci :-) dik za hezké zprávičky...
  22.9.2016 19:29Efča
  jééje to jsou krásný madličky :-)
  22.9.2016 20:18Terezka z pískomilů
  ti jsou nádherní....!!!
  Tak přeju všem krásné domovi a hodně zdráví do života :)
  23.9.2016 05:50Uver
  Ahoj všichni,

  Jsem soukromý věřitel, nabízím úvěr ve výši 2% je to legitimní společnost s čest a rozdíl jsme ochotni vám pomůže v jakékoliv finanční problémy že jste, nabízíme všechny druhy úvěru, takže pokud máte zájem o toto nabídka úvěru laskavě kontaktujte nás na náš e-mail: (
  anggadiman1@gmail.com)

  Také poskytovat níže uvedené údaje, abychom mohli pokračovat s půjčkou okamžitě.

  Jméno:
  Částka potřebná:
  Trvání:
  země:
  Účelu úvěru:
  Měsíční příjem:
  Telefonní číslo:

  Kontaktujte nás s údaji výše uvedenými na náš email: anggadiman1@gmail.com

  Pozdravy všem
  23.9.2016 07:54TOBIK
  Uvěr-nevěděl jsem,že soukromí věřitelé jsou negramoti.Přečti si,pokud to umíš,kam dáváš inzerát.
  23.9.2016 09:05SpadlaZoblaku
  Holky, jsou to miláčci krásní. Už mají krátký sametově heboučký kožíšek :-). Úplně nádherné čumáčky, nejpusinkovatější čelíčka a pupíčky. Kdyby vám některé chybělo do party miminko nebo dvě, dejte mi určitě vědět. Radši bych je dala někomu, koho "znám" než k cizím.
  23.9.2016 11:25Metalhead
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli neznáte někoho z Olomoucka, kdo chová potkany nebo dokonce teď prodává :) děkuji
  23.9.2016 12:06Haňa
  metalhead: kolem Olomouce nic není myslím, nejblíž Brno chs Od Krisicy
  ( jezdívala přes Ol (??), teď má mimča), chs Rattenburg ( taky myslím teď mají), chs Sankari..
  Pak Ostrava chs Percy, chs Iletis a Opava chs Bebecha.
  No a blízko taky Svitavy Chs Bruno a chs Od Pekelného Strážce
  23.9.2016 13:07Marcie
  Metalhead: Metalistko, my jsme také metalisti... ze Svitav. Chceš-li stylovou metal krysu Od Pekelného Strážce, pak věz, že čekání na naše plánované vrhy se vyplatí. Metal is religion! haleluja! :-D
  23.9.2016 14:20Efča
  Uver - NIKDY!!!! To radeji chcípnu hlady....
  23.9.2016 15:08Neeen
  Uver:co to tu cpeš??
  - - - - -
  tohle jsou přesně ti lidi ,od kterých si něco pučíš a splácíš to nadosmrti
  23.9.2016 16:33Marcie
  Neznáte někoho, kdo má sklopec- živolapku na kočky? Potřebovali bychom si půjčit a odlovit dvě divočandy v areálu ZOD Opatovec. Potřebují kastraci, jinak se z těch koťat zblázníme...
  23.9.2016 17:56Konemy
  Uver: Soukromí věřitelé s čest nepoužívají při nabídkách překladač google.
  23.9.2016 20:23Piškot
  Ahoj, moc se omlouvám, že ruším, ale jaký máte názor na "potkan mutace"? Děkuji mockrát.
  23.9.2016 21:30Marcie
  Piškot: mutace je cokoli, co není standard. Třeba dumbo nebo rex jsou mutace. Dále barvy taktéž jsou mutace. Takže jaký bychom na to měli mít názor? Asi každý potkanář má doma nějakého mutantíka.
  23.9.2016 21:39Haňa
  Piškot: nebo myslíš nápis někde na terárku ve zveráči?? potkani v tomto pŕípadě budou úplně stejní jako ti ostatní - takže z většinou z naprosto pŕíšerných podmínek, kde se na nějakou genetiku či zdraví nehledí, nesocializovaní, vystreslí a s velkou pravděpodobností s breberkami a různými zdravotními problémy...
  jen měli to "štěstí", že se narodili v jiné barvě, než všichni ostatní..... a tím pádem je možno na nich víc vydělat.....
  ale nwm, jestli jsi to myslela takhle...
  24.9.2016 11:30Konemy
  Hlásím se s Rikiho otlaky-skoro vyléčeno! Ukázalo se, že nejlepší bylo přestat mazat, protože mu tlapky šíleně mokvaly. Každopádně se z obrovských, krvavých otlaků tlačících na kost staly malé stroupky
  - - - - -
  Dnes ho zkouším vrátit do klece k ostatním. Zatím to jde dobře. Ale je možné, že i kdyby ho přijali, tak ho budu muset dát zpět na samotku, začínají mu ochraňovat nožky a nechci, aby se zranil.
  24.9.2016 19:07Marcie
  Konemy: nedoporučuji mít dědouška na samotce. Ostatní se o něj nebudou moci starat, umývat ho, pečovat o srst, zahřívat mu nožičky... bude odkázaný jen na tebe. A navíc separace od jiných potkanů mu na kvalitě života nepřidá. Radši bych přizpůsobila klec aby nespadl z výšky apod.
  24.9.2016 20:35Haňa
  Konemy: taky si moc nedovedu představit, že bych dala některou z holek na stáŕí samotnou...
  když už hůŕ chodila, dala jsem všude hamaky a udělala jsem z latěk plné dřevěné široké žebŕíky ( jako do kurníku)
  po těch plastových už jí to nešlo, ale takto to bylo v pohodě....
  když už pak nemůžou šphat vůbec, je asi dobré zaŕídit klec tak, aby se vůbec nedostal nahoru a dát u tam vse, co potřebuje ( pelíšek, jídlo, pití), ale pŕitom, aby ostatní mohli za ním.

  jinak s těmi otlaky, to jsi dobrá, že jsi to tak zaléčila :-) klobouk dolů...
  24.9.2016 20:45Sankari
  Měla jsem ochrnutého samečka přes půl roku normálně ve smečce, sám poznal, kam může. Jen police se musely dát tak, aby případně nespadl z větší výšky. A musel mít napáječku dole, aby se mohl napít i vleže. Také musela být uzpůsobená podestýlka (měkká), kvůli otlakům.
  25.9.2016 10:59Efča
  Konemy - ne ne určitě nemůže zůstat sám jen kvůli tomu,že už nezvládne to co za mlada.Já nyní také musela Ríšánkovi přizpůsobot novou vysokou klec tak aby byla patýrka pro něho dostupná až nahoru.I přesto se drží většinou dole v budce,ale nikdy tam není sám, vždy k němu některý z chlapců přilehne.
  25.9.2016 17:44SpadlaZoblaku
  Tak, je to doma. Máme pět holek a čtyři kluky. Světla husky fuzz je holčička. Mám velikou radost, protože je moje :-D.
  Pracovně jsme už všem vymysleli jména. Tak jim pomalu začínám hledat nové domovy. Dám si inzerát i sem do inzerce a fotky přidám do alba.
  - - - - -
  Lákadlo :-)) :
  http://www.kralici.cz/potkani/alba.asp?a=10261
  25.9.2016 19:46Efča
  Spadla .... :-) :-)
  - - - - -
  Kloučci od Kawi mají už své zatím skromné albíčko -Popelníček a Hnědáček
  25.9.2016 19:53SpadlaZoblaku
  Jé, Evi, ty máš nové myšky? Sakra, dlouho jsem tady nebyla, co..?
  26.9.2016 07:04Ájinka
  SpadlaZoblaku - odkud jsi prosím? :)
  26.9.2016 08:29SpadlaZoblaku
  Áji, SZ :-).
  26.9.2016 20:02Efča
  Spadla - no mám "popelníčky" z popelnice. Dostalo se mi té cti být mezi těmi vyvolenými kteřím je dostali.To byla taková akce hrk :-) - pořídila, jsem novou velkou klec a tak se tam ještě další kluci vešli :-).
  26.9.2016 20:28SpadlaZoblaku
  Jee, Evi, tak to je paráda, to se mi líbí. Jsi úžasná, že sis je vzala.
  27.9.2016 13:17Efča
  Spadla ... no nás bylo více :-) .Ale lidi jsou děsný - už má Kawi další zachráněné hnízdečko.Jen se jí podařilo umístit popelníčky tak zas toto....
  28.9.2016 19:08Erucale
  Ahoj, koupila jsem si před měsícem dva potkany. Jeden je mazlík, ale druhý je agresivní. Musela jsem ho izolovat, protože málem zabil toho druhého. Poraďte mi co mám dělat? Bojím se ho dotýkat už mě dvacetkrát kousl. Pokoušela jsem se ho trochu zklidnit. Je ale strašně agresivní. Co mám dělat? Já se ho bojím.
  28.9.2016 20:12Marcie
  Erucale: když se ho bojíš, tak s ním ty už nic nenaděláš. On ví že se ho bojíš. Co znamená málem zabil toho druhého?
  28.9.2016 20:12Sankari
  Erucale: Napiš chovateli a zkus to řešit s ním. Pokud je blízko, určitě bude chtít reakci potkana vidět.
  28.9.2016 22:17Erucale
  Potkani jsou z moravy a já z liberce, druhého pokousal tak že jsme museli jet na šití. Chovateli jsem už psala, ale odepsal že je to už moje starost. :'(
  - - - - -
  Druhého potkana
  29.9.2016 00:55SpadlaZoblaku
  Tak to byl chovatel jak pojď na mě z boku a zakukej...

  Novinky ze světa našich miminek: vypadá to, že jsem predběžně zadala všechny holky. Klučíků je nakonec pět, Eddie dneska ukázal malá, nesestouplá varlátka. Ještě, že to jméno je tak variabilní :-D. Z modrých miminek se mi vyklubala perlová. A aby toho nebylo málo, budeme mít několik páru dumbo uší. No pecka prostě :-D.

  Další pecka je ta, že Lynette, druhá ze zachranenych holek, nám při čištění klece začala ve sputniku rodit. Fakt žůžo. Té holčičce jsou sotva čtyři měsíce. Porodila dvanáct žížal, bohužel to dvě nezvládly. Se zbylymi deseti jsme ji přestěhovali do boxu, tak uvidíme. Mám pocit, že někteří byli docela modří, takže počítám se ztrátami :-(. Nejradši bych tu blbku, kera je za tohle zodpovědná, taky přidusila. A nacpala do mrňavé pidiklecičky, kterou bych postavila vedle záchodové štětky - tak, jako to ona udělala těm nebohým potkanům!
  29.9.2016 08:49Marcie
  Erucale: a jméno chovatele? Asi těžko to byla ChS že ano?
  - - - - -
  Erucale: tady jsou podstatné i další věci. Třeba jak jsou potkani staří, jsou to sourozenci nebo jste je seznamovali až později? V tom případě jak jste seznamovali? Kdy a čím konkrétně to agresivní chování začalo? Napravit tohle je trochu věda a je třeba přesných informací. Může se jednat o hormonální nerovnováhu ale třeba taky jen o nesprávný přístup k individuálně zvířete.
  29.9.2016 14:50Erucale
  Je to soukromý chovatel, má stránky ale nevím jak se jmenovyli. Jsou spolu od narození. Agresivní začal být po 2 týdneh u nás doma. Jsou jim 1.3 měsíce. Prostě začal kousat a škrábat všechny i svého brášku.
  29.9.2016 15:12Haňa
  Erucale: kolik ze jim je? 3 měsíce? 1.3 měsíce jsi se asi překlepla ne? To by nesedělo, když mimča mají být u mámy 5 týdnů......(??)
  Soukromí "chovatelé" - to je nesmysl - chovatelé mají registrované chs....a většinou poskytují "servis"....
  Moc přeju, ať se Ti to podaří nějak vyřešit....
  Příště ber mimčo z osvědčené chovky....i tam může nastat nějaký problém, ale chovatel Tě nenechá ve štychu....
  - - - - -
  Spadla: no, to je tedy síla...:-/ budeme Lynette i miminkům moc držet palce...
  Ta první "várka" je nádherná....tak snad všichni najdou skvělé domovy a bude jim sloužit zdravíčko...:-)
  29.9.2016 18:43SpadlaZoblaku
  Hani, dík, už se pomalu daří udávat.

  Dneska mi volala nějaká paní, že chce pro dceru jednu potkaní holčičku. Tak jsem jí řekla, že ode mě jedinacka do samoty nedostane, už vůbec ne pro děcko. Prý už takhle jednu holčičku měli, byla spokojená a dozila se čtyř let. Bych chtěla vidět teda. Tak jsem jí řekla, že já ji jedinacka prostě nedám a žádný slušný chovatel taky ne. Prý to je jenom můj názor, že už jednou od chovatele jedinacka měli. To bych taky chtěla vidět. I když.. Možná radši nechtěla.
  29.9.2016 19:14Erucale
  Poradíte mi s ním tedy prosím? Nepřeklapla je jim jeden měsíc a třitinu
  29.9.2016 19:28Efča
  Erucale- u tak malých mláďat není agresivita normální..Nejedná se o nějakou poruchu chování?Jak se chová o samotě?
  Pokud by šlo jen o druhého potkánka co se šití týká tak bych se zeptala zda spíš nešlo o nějaké zranění kd se mohl o něco škrábnout. Ale pokud napadá i Tebe nebo lidi a jsi si naprosto jistá,že mu to způsobil on,tak v tomto věku to skutečně je abnormalita.
  - - - - -
  Jestli máš skutečně jistotu,že to byl on tak co s ním to fakt nevím momentálně-musela bych to vidět na "vlastní oči" abych mohla posoudit,ale k tomu druhému bych pořídila dva druhé parťáky z osvědčené CHS .
  29.9.2016 20:07Erucale
  jsem si jistá na 155% když je v kleci tak do všeho kouše a mlátí hlavou o strop byli jsme s tím u veterináře a řekl at ho necháme že ho to přejde, nepřešlo mlátí se čím dál častěji a silněji
  29.9.2016 20:10Vrabček
  Spadla: Tak co Lynette a její miminka, drží se?
  - - - - -
  Erucale: Natoč na mobil, co dělá a někam to postni, to není normální chování tohle - mlátí hlavou o strop....Jinak určitě nemáš mláďata od chovatele, to byl nějaký množitel
  29.9.2016 20:13SpadlaZoblaku
  Vrabček, není to ideální.. Dneska další nalezena mrtvolka. Neměla napapané bříško narozdil od ostatních, takže tam asi bylo něco špatně. Ještě ten vrh nikde moc neprezentuju, očekávám tam další průšvih. Ona je fakt prťavá a pravděpodobně jsou to její první. Dám pak vědět. Děkuji moc za optání.
  29.9.2016 20:48Konemy
  Erucale: Když je náš jeden měsíc a je jim měsíc a třetina, tak sis je brala v 10 dnech?!
  - - - - -
  *máš
  - - - - -
  Pokud sis je opravdu brala v 10 dnech, tak je to opravdu hodně drsné a není divu, že nemají základy sociálního chování a mlátí hlavou o strop!
  - - - - -
  A taky by mě zajímalo, co je to za veterináře, když ti řekne, že to přejde samo!!
  29.9.2016 20:57Haňa
  Erucale: co to bylo za "chovatele", že mimča prodal tak brzy?? 8-(
  chudáci, to je děs.... , vždyť mají být 5 týdnů u mámy!!
  .... a naučit se, jak se chovat navzájem k sobě i k člověku.....
  29.9.2016 21:05Vrabček
  Spadla: A ostatní jsou napapaná? Doufám, že to už všichni zvládnou....i mamča...
  29.9.2016 21:43SpadlaZoblaku
  To jako fakt někdo vydal mimina v deseti dnech? Sakra, vždyť jsou ještě slepá! To vidím na těch svých tedka. Do háje, svět je tak zvrácené místo :-/.

  Vrabcek, ano, ostatní mají pěkně naducané pupíčky, doufám, že už žádné ztráty nebudou. Je to hrozné tam jít s tím, že možná zas odnesu mrtvolku :-(. Ale co jsem tak nakoukla dneska, tak Lynette pěkně kojí, hezky se stará. Blbý je, že rodila v takovém stresu, zrovna přítel luxoval. Mě to tak štve! Ještě jsem se té vetky ptala, když dělala sono Susan, jestli neuděláme i Lynette, že je kulatá. Ona řekla, že ne, že je na březost mladá, že tam mimina nejsou, že by je nedonosila. Pendrek leda!
  Jenze já to nepoznám prostě. Tak jsem jí po karanténě seznámila s holkama a přidala do klece. Kde mi teda ve sputniku začala rodit. Říkám si, že jsem je z ní vytrepala nervama :'(. Strašně mě to mrzí..
  29.9.2016 22:14Vrabček
  Spadla: Určitě už to bude všechno v pořádku, věř tomu! :-) Maličcí mají dvě mámy, svoji a Tebe, tak to dají :-)
  29.9.2016 22:22Haňa
  Spadla: už to bude dobré, určitě! :-) Lynette pohlazení, je moc šikovná! :-)
  29.9.2016 22:58Marcie
  Erucale: můžeš mi laskavě vysvětlit, proč sis brala od někoho ještě slepá mláďata? Víš co? Když mi je dovezeš, podívám se, co se s nimi dá dělat. Ale mláďě v pěti týdnech, které napadlo a pokousalo svého sourozence tak zle, že se to muselo zašít, tak to jsem ještě nikdy neviděla. A že už jsem viděla fakt hodně.
  - - - - -
  Erucale: jo a když jsi chovateli psala, tak na něj máš kontakt. Telefon nebo mail přece... tak jméno toho pána asi víš... pokud potkanovi hrabe z genetických příčin, tak by mėl chovatel vědět, že na rodičích hráblého potkana by rozhodně neměl dál chovat. Tedy pokud nechce mít další reklamace potkanů co prodal na mazlíčka, nebo pokousané hady, pokud prodává i na zkrm.
  - - - - -
  Navíc můžeš potkana vrátit tam odkud sis ho vzala. Ode dne koupě do šesti týdnů. Reklamace zvířete... pohoda...
  - - - - -
  A nebo nás vodíš za nosánky ... co? Jak to je? Deset dní staré mládě je slepé a neumí samo jít do misky se nažrat, natož pít z napáječky. Hadaři odstavují ve třech týdnech věku, kdy už je mládě fyzicky schopno přežít bez matky, vidí, běhá a žere pevnou stravu, a také většinou matka znovu rodí další vrh. Smutné ale je to tak. Slušný chovatel, který chová mazlíky a ne krmení pro hady, ti nedá mládě dříve než na čtyřech týdnech. Většina chovatelských stanic odstavuje na pěti týdnech.
  30.9.2016 17:41Terezka z pískomilů
  Jinak k těm destetidenním mláďatům - Fakt nejsem odborník, je to jen tip, když tak mě, pls, neukamenujte, jen napište, že je to blbost... :)
  Ráda bych se zeptala na velikost klece....? Vybavení (nějaká zábava..?), stres z hluku v okolí klece..... Jinak píšeš, že máš kočku, já mám např. pískomili a dvě kočky, ale kočky do místnosti s pískáči nesmí, jen pod dozorem "lovily" by je přes sklo tlapkou a jim by hráblo....

  Nestresuje je ta kočka, nebo nebyla to vlastně ta kočka, která když packou "útočila" na klec, drápem sejmula i potkánka....?
  (pokuď jsi teda neviděla, jak se porvali....)

  A to bouchání a hryzaní mříží.... Pískomilové (samozřejmě mají jiné chování než potkánci, ale tohle by mohlo být dost stejné) například, když hryžou mříže nebo hodiny hrabou v jednom rohu, mají malou/nudnou/nedostačující ubikaci, tak možná jen hryže a třeba to není tak zlé, jak to vypadá....

  Já jsem to samozřejmě jen domněnky a já (ani nikdo jiný na této diskuzi) je neviděli a tak jen "hádají" (doufám, že jsem někoho neurazila a že to všichni pochopili tak jak to myslím ... ?:))
  A nebo to je uplně jinak a je to važne... Ale třeba by to mohla bý ta souhra žádná socializace/stres/malá klec/a-já-nevim-co-ještě ....?

  JE TO JEN TIP, prosím, nikdo se neuražte, jen "na zamyšlení" :) :)
  30.9.2016 18:15Erucale
  Klec mají mega zábyvy dost. Kočka k nim nesmí a i, ldyby tak my namáme mřížovou klec. Máme vzdušné terarium z plexiskla a dřeva (jsou otevřeni asi 6 hodin aby se jim tam co nejvíc vyvětralo) klec je v mém pokoji kde je minimální hluk. Vedle je pc, ale já i všichni ostatní používáme sluchátka.
  Ps: viděla jsem jak se perou. A omlouvám se spletla jsem se je jim 3 a čtvrt měsíce.
  30.9.2016 18:43Konemy
  Erucale: Co myslíš pod pojmem mega?
  Ale to takhle nemůžou šplhat?:/
  Uf, ještě že tak...
  A jak se tedy jmenuje ten "chovatel"?
  30.9.2016 18:49Erucale
  Klec mají velmi velkou, na dvou stěnách mají pletivo na šplhání
  30.9.2016 19:24Efča
  Erucale - když nám napíšeš míry ubikace a dáš sem fotku klece i potkyšků , můžeme případně poradit ještě s dovybavením .
  Co se týká toho, že tě asi 20x kousl- do krve nebo jen držel třeba prst zoubkama?Jinak u mláďat je běžné,že se honí, poskakují jako gumídci,občas se u toho mohou někde škrábnout nebo neopatrnou hrou kousnout. Takže jde o to jestli je to tak vážné jak uvádíš anebo se ti to jen tak jeví.