od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Prosinec v roce 2017
 • Zobrazuji 65 zaznamu.
 • 1.12.2017 00:03Sankari
  Marcie: Díky za vysvětlení, právě na toto jsem se ptala. Určitě jsem to nemyslela tak, že by sis něco vydedukovala, na to tě už docela znám :-)
  Já taky raději udělám citlivost, než bych nasadila antibiotika jen tak od oka.
  1.12.2017 09:19Marcie
  Sankari: v pohodě ;-) není zač.
  2.12.2017 15:18Petr
  Přidáno pár fotek http://www.kralici.cz/potkani/alba.asp?a=10281
  3.12.2017 16:36Marcie
  Lidi, Potkaní klokánek má nový mail, nebo proč mi Maruška neodepisuje?
  - - - - -
  Pro mazlíčkářku paní Moničovou a její dcerku sháníme do party k našemu prckovi potkánka chlapečka s odběrem nejlépe ihned. Podmínka je, že by měl být černooký, krotký a vhodný k většímu dítku (12 let). Papírové mimi z ChS nebo adopce, je to jedno, ale pokud možno s odběrem co nejdřív. Já vím jen o chlapečcích z LMG raterry, ale už mají volné jen samé světlooké. A já mám jen podílové divočáky a to bych k dítku radši nedávala. Nevíte někdo o něčem? Klidně adopčátka, dobrý skutek před Vánocema by byl přece fajn :-)
  3.12.2017 18:54Haňa
  Marcie: přehled nemám :-/ , ale mimča má teď Linden rats, kloučky k rezervaci ( teď už otevřené oči :-)) navízela Equilibrum, móóóžná De Lune (?) a Mouseville má skoro pořád, ne??
  Možná i Blanka Judasová... Dva krásné kluky nabízela i Nikola Spišiaková ( ale SR)

  na adopčata jsem jednomu pánovi psala, uvidíme, jestli se ozve.... a pak jsou adopčata ve Vyškově, ale těžko říct, paní , aspoň na mě, nepůsobí moc spolehlivě (??),
  Sankari nemá??
  - - - - -
  tak Blanka de Lune měla v pondělí ještě 4 volné kloučky, chs Melima Nyano tři.
  Ale už to dávno nemusi být pravda.
  nêco jsem poslala mailem....
  - - - - -
  i chs Nadkan teď mêla mimča :-)
  3.12.2017 19:19Marcie
  Haňa: Jé, Haničko, děkuji moc moc. No nějak se mi kupí lidi, začátečníci a nebo s dětmi, co by chtěli potkánky. A já jaksi už mám volné jen poslední dva polodivočáčky a ti se začátečníkům a k dětem moc nehodí.
  Sankari už prý má všechno rozebrané, posílala údajně nějaké lidi ke mně. Dva lidi mi psali, že se snažili sehnat Mousevillku, ale nepodařilo se jim to a tak shánějí někoho jiného. Ale to se nedivím, Helča má teď svoje malé miminko, takže má asi uplně jiné starosti. Mimochodem přijede tedy vůbec posuzovat Vánoční výstavu? Nevíte někdo? V propozicích je normálně psaná jako posuzovatelka.
  Bylo by fajn, kdyby byli k mání volná mimča v sobotu v Brně. Jsem si jistá, že by se určitě udali. O mláďata mi píší nyní skoro samí moraváci. Dnes pán začátečník přímo z Brna, který si posteskl, že Brňáci už mají všechno zadané.
  3.12.2017 19:40Haňa
  Marcie: nj, Vánoce....k "bêžným" zájemcům se přidají rodiče, co chtějí děcku udêlat pod stromkem radost a rázem je "vyprodáno" :-) :)
  no, ono ani během roku není úplně snadné sehnat mimčo, pro toho, kdo se nevyzná...
  4.12.2017 08:56Sankari
  Přiznávám, že jsem docela ráda, že nemám "vánoční" vrh.

  Marcie, snad se nezlobíš, že jsem ti pár lidí přeposlala, ale spíš se ptali, jaké chovky v okolí jsou aktivní a mohly by mladé mít. Blíže jsem je nelustrovala.

  Helča by měla na výstavu normálně dojet, pokud vím.
  4.12.2017 10:03Haňa
  Sankari: úplně chápu...
  5.12.2017 06:55Tarbo
  Ahoj, tak letošní rok byl neskutečnej - odešlo nám od začátku roku 9 potkanů . Někdo dřív, někdo později, ale že si to 3 kluci vyberou skoro v jednom tejdnu, to mě málem položilo. Zůstal mi jeden chlapík. Je divný mít po letech jedinýho klučíka, když jste zvyklý na to jich mít v kleci minimálně 6. Sbalila jsem Furretku - pro jednoho zbytečně velká a končim a jak léta tvrdim, že už nechci mimina, tak to dodržim :(
  5.12.2017 14:15Kockodlaxx_CZ
  caudy ted se poved vrh 2 sou komplet cerny akorat svetly ponozky, 2 komplet bili a 2 sedy s bilou maskou a naprsenkou, je jim mesic a nejsou papirovy, samicka dumbo a kresba husky, jsou to docela cvalici v poho se nechaj vzit na ruku, kdyby ste nekdo chtel tak sem z budejc 732107603
  5.12.2017 18:52Petr
  Tarbo :-( mě v jednom týdnu odešly 2 holky
  5.12.2017 20:32Marcie
  Haňa: Tak Moničovi si vybrali potkánka z adopce od toho pána od Slanýho. Teď jen sehnat převoz do Brna na výstavu, kde si adopčatko vyzvednu, dovezu domů, seznámím s tím naším šotkem a pak si můžou Moničovi pro oba přijet.
  - - - - -
  Tato: vždyť ti po těch ocáscích bude smutno...
  - - - - -
  Tarbo
  - - - - -
  Sankari: vůbec mi nevadí, že lidi posíláš ke mě, já jsem ráda za každé doporučení. Jen se to teď tak sešlo, že jsou samé rodiny s dětmi nebo začátečníci a pro takové teď mimátka zrovna nemám.
  5.12.2017 22:06VeWerča
  Ahoj všichni, chci se zeptat...dáváte někdo myšounům do klece něco k broušení drápků??? Sice trochu zastříhávám, ale přeci jen... Novej krysáčej škrábe jako čert a moje ramena a záda už to nedávaj :-D Ale zase nechci, aby měli kluci otlaky.
  6.12.2017 12:23Haňa
  Marcie: tak to jsem ráda, že jste nakonec vybrali ;)

  VeWerča: můžeš dát do klece cihlu a nebo větev
  z ovocného stromu na šplhání.
  Oboje dobře umyté.
  6.12.2017 12:35Efča
  Tarbo - jsou takové situace,ale i když je to smutné jistě není třeba se kvůli tomu těch ocásků vzdávat. Nejsou s nimi přeci jen takové chvíle, mohem více je těch krásnějších a veselejších.
  6.12.2017 20:49Tarbo
  Bude mi smutno, ale kluky jsem měla dohromady asi 10 let. Musim si dát pauzu, teď jak šli po sobě a ne všichni umírali v klidu, tak už na to nemám. 24 myšounů jsme měli za ty roky :) Neříkám napořád, ale chvilku se budu věnovat psovi a andulkám a hlídat kamarádce samice. Zatím rozmuzluju posledního chlapíka a budu mu držet pěsti, ať je tu ještě dlouho.
  6.12.2017 22:10VeWerča
  Tarbo: Taky jsem to tak měla, když mi ten poslední umřel v náručí, tak jsem si dala pauzu tři roky... teď jsem ve fázi pomalého obnovování... Škoda, že potkani nevydrží třeba 10let...
  7.12.2017 14:05Marcie
  Pražáci, prosím, akutní. Potřebujeme potkaní štafetu. Potřebovali bychom vyzvednout zítra (7.12.) potkánka adpočatko v 11:30 na metru zastávka Dejvická. V sobotu bychom potřebovali, kdyby se prcek svezl na Vánoční výstavu do Brna s někým, kdo na výstavu pojede. V Brně si prcka převezmu. Prosím sdílejte. Kdyžtak se prosím ozvěte na tel: 736 237 949. Moc to spěchá. Děkuji. Pekelnice.
  - - - - -
  Lidičkové, jste skvělí. Moc děkuji za sdílení a za ochotu pomoci. Potkánka převzala dnes v Praze Anička Vedralová ChS Erenarien, zařídí mu dokonce veterinární prohlídku a potvrzení na výstavu. Poté bude prcek předán Utah, která ho poveze v sobotu na výstavu. Perfektní štafeta. Děkujuuuu!
  11.12.2017 18:36Váňa Biomka
  Ahoj jsem tu poprvé a chtěla bych se jen zeptat, nevíte nebo snad neznáte ch. s. v okolí Liberce?
  11.12.2017 23:04Haňa
  Ahoj. Seznam oficiálních chovek tady: http://www.czkp.cz/informace-o-klubu/seznam-clenu-ckp/
  - - - - -
  a tady: http://registrace.potkanizo.cz

  hodnê chovek už své stránky neaktualizuje a funguje na FB. Sehnat mimina chce vêtšinou i trochu trpělivosti a taky ochoty kousek nêkam popojet. Každopadně ale mimina z chs stojí za tu námahu :-)
  12.12.2017 08:59Zolie
  Váňa: Ahoj, přímo z Liberce je chs Legendary Rats, myslím, že by i aktuálně měla mít mimča. Jinak s většinou chs je asi nejlepší kontakt přes fb, některé ani moc neaktualizují stránky a jsou aktivní právě jen na fb. Já často jezdím mezi Prahou a Libercem, tak můžeš mrknout i na pražské chs a já bych kdyžtak mohla pomoct s dopravou :)
  13.12.2017 14:13Haňa
  Váňa: Mimča má teď i ChS Ze svahu, sice Karlovy Vary, ale odběr možný i v Praze. 16.12.

  Pro případné zájemce z Moravy :) odběr mimin z chs Ze svahu je možný i v OLOMOUCI (!!) 23.12.
  13.12.2017 18:09Marcie
  Tak mě teďka málem trefil šlak. Volal mi nějaký magor, že chce ode mě koupit potkany. Tak mu říkám, že teď žádná mláďata volná nemám. A on že jako to nemusí být mláďata, že by chtěl radši dospělé a jmenoval několik mých konkrétních zvířat, dokonce i některá už dávno mrtvá zvířata, že o ty jako stojí nejvíc. A že by nejradši koupil celý můj chov kromě starých potkanů. Mě jen spadla čelist a říkám, že moje zvířata jsou moje a rozhodně je neprodám. A k čemu chce tolik potkanů. No a chlap na to, že je má pro svojí holku, co si chce zařídit chov. Že mají doma už chov holých morčat a je to super a chtějí ještě modré potkany a taky ty chundelaté. Pak na mě vychrlil, že mám nějak málo dumbů na stránkách a jestli třeba jich nemám doma víc. Tak jsem mu zopakovala, že mu moje zvířata nedám a pokud jeho slečna nemá pořádnou ChS, tak ode mě žádné mládě ani v budoucnu nedostanou. A on a jako že proč ne, že má na ně nachystaných patnáct pěkných nových beden, a že jejich morčata se mají dobře a mají hodně mladých a tak že potkani se budou mít taky fajn. Pak mi zase zopakoval, jaká moje zvířata se mu nejvíce líbí a že mi za každého dá tisícovku a že se nějak domluvíme a že si přijede v sobotu. Tak jsem ho zarazila, že moje zvířata zaprvé neprodám, za druhé rozhodně nebudou živořit v nějakých bednách a za třetí že je magor a ať se jde bodnout a nechá mě být. Načež na mě začal křičet, že jsem nějaká trapná nóbl panenka, že už má zamluveno osm potkanů z jiné stanice v Brně a že ta slečna s tím problém neměla a že si pro ně pojedou, tak jako ať nedělám flóry, že tisícovku za potkana mi nikdo jinej nedá a takový keci. Tak jsem ho přeřvala se slovy "už mi nevolejte" a típla jsem mu to. Jako já jsem úplně v šoku. Je tohleto normální? Až je mi z toho blbě.
  - - - - -
  Pardon lidi, muselo to ze mě ven...
  13.12.2017 19:17Efča
  Marcie - no potěš koště, to je jistě nějaký pracháč co své dívence udělá co jí na očích vidí a o peníze jaksi nejde... Když si zítra dítě vzpomene,že chce nosorožce tak ho zřejmě dostane... Jen hlavně aby se zjistilo kterou případnou CHS zblbnul (pokud to nebude nějaká množka) nebo jestli i nekecal, a odepřelo se mu dát zvířata. Tady se naštěstí svou blbostí a naivitou profláknul,ale pokud změní taktiku....
  13.12.2017 19:28Petr
  Marcie - dobrej zážitek. Podle mne ne pracháč,ale pošahanec.
  13.12.2017 19:52Marcie
  Efča: já si myslím, že to byl nějaký cvok, co hodlá rozšiřovat množírnu. A osobně si myslím, že s tou ChS v Brně buď blafoval (ani Sankari ani Rattenburg by mu nic nedali a určitě ne 8 zvířat najednou, to by muselo být podezřelé hnedka) a nebo mluvil o nějaké množce, protože těm je jedno kolik zvířat dají a komu, hlavně že prodají.
  Jako bezva, tisícovku za jednoho potkana asi nikde nedostanu, v tom měl pravdu, ale kurňa co si myslel? Že jsem na prachy a prodám nějakému pitomci moje miláčky? Vždyť moje zvířata jsou moje rodina!
  - - - - -
  Petr: jo, to nejspíš.
  13.12.2017 21:16Snoe
  Marcie, z jakeho tel. cisla volal a pod jakym jmenem se predstavil? Mne ted totiz dnes odpoledne psal nejaky pan o dva samecky s tim ze ho posilate Vy. V emailu uvadi mimo jmena i tel. cislo.
  13.12.2017 21:58Marcie
  Snoe: ten co ti psal o dva kluky bude neškodný. Chce mazlíčky pro dceru. Žádal mě o seznam stanic a taky zda nevím o stanicích, co teď mají mimi k odběru. Tak jsem mu dala i odkaz na tebe a Erenarien, protože vím, že teď mimča máte. Tenhle pán se jmenuje Tomáš Karnet a je z HK.
  Zato ten cvok, co mi volal dnes, že chce vykoupit mojí ChS, tak ten se nepředstavil a rovnou spustil. Volal z čísla 704203289.
  13.12.2017 22:20Snoe
  Jj to souhlasi, ten co psal. Ja mu budu odpovidat az ted protoze jsem se driv poradne na email nedostala ale z toho prvniho emailu pusobi solidne. Diky za doporuceni. Ja uz nemam cislo ani na webovych strankach, po tom co mi taky par takovych kokotu zavolalo. Davam ho jen tem co maji od nas mysaky. I kdyz, on se pitomec najde i pri komunikaci pres internet.
  13.12.2017 22:32Marcie
  Snoe: ten pán Karnet je v pohodě. Mluvili jsme spolu i telefonicky asi dvacet minut. Prý uvažují, že pokud je potkani nadchnou, tak že by chtěli zkusit založit ChS a hned se ptal, zda bych jim s tím mohla poradit, kdyby se rozhodli pro. Hned se ptal, jak to chodí mezi chovateli a tak. Ale chtějí nejdříve pro začátek kloučky jako mazlíčky, aby si dcera osahala "potkanaření" a pak se rozhodla sama, zda jsou potkani to pravé a možná by pak založili i ChS a koupili pár zvířat do chovu na moje doporučení. Že si prý stejně musí nejdříve zjistit co chov potkanů obnaší a zda je odkažu na dobré info. Tak jsem ho ujistila, že jsem poradce chovu a přesně od toho jsem tady a pokud se rozhodnou, tak jim pomůžu. Přišel mi rozumný a v pohodě. Myslím, že se nemusíš bát svěřit jim prcky.
  13.12.2017 22:57Snoe
  Tak uvidime co odpovi, dobre ze zni rozumne.
  - - - - -
  V porovnani s nim ten magor musel byt opravdu narez!
  13.12.2017 22:58Marcie
  Snoe: ten magor teda byl. Fuj. Musela jsem se z toho vypsat.
  14.12.2017 10:01Sankari
  Pochybuji, že by získal z chovky tolik potkanů naráz. Navíc snad ani v Brně teď nikdo k odběru mladé nemá. Nesleduji inzeráty, ale buď se někdo zbavuje neplánovaného vrhu bezpapíráků nebo pán kecal.
  14.12.2017 18:59Petr
  Od té doby,co jsem dal holky k sobě tak je všude v kleci nachcáno neskutečným způsobem,holky smrdí po týdnu jako prasata.Dřív (než jsem je dal dohromady) stačilo vyčistit 1 x za 14 dní,teď musím po týdnu.Dobře,tohle bude asi normální,ale když je dám na sedačku tak stačí malý hluk,nebo rychlejší pohyb a jsou okamžitě všechny někde zašité.Za celou dobu,co máme potkany a než jsme dali tyto k sobě se to nikdy nestalo.
  15.12.2017 12:07Lejdyna
  https://www.novinky.cz/zena/styl/457609-kdyz-se-z-haveti-stanou-milacci.html
  15.12.2017 19:09Efča
  Lejdyna - samí bezva mazlíčci :-)
  15.12.2017 20:00VeWerča
  Ahoj všichni, chci se pochlubit...dneska mi konečně přišel náš první sputnik...do nedávna jsem všem mazlíkům hamaky šila, ale tihle staří kluci vždycky všechno sežrali. Tak jsem jim pod stromek objednala tenhle bezva domeček, akorát oni v tom nechtějí spát :-( Mají to tam pár hodin, dávala jsem jim tam i mňamky, tak doufám, že si zvyknou.
  16.12.2017 00:32Angees co zapoměla heslo
  Lidičky, občas juknu co se tu děje nového... Mě už si asi nikdo nepamatuje, už je to doba co jsem zapoměla svý heslo a prostě zmizela.. :D a tak teď koukám copak je tu nového...
  Vsadila bych vše, že ta Chs z Brna je "CHS" Spooky... je to jen další množka, já jí už naletěla... Ta ženská co potkany nabízí, ani není ženská, je to chlap... Potkanům vůbec nerozumí, beztak mu jde jen o peníze a nic jiného. Je na Facebooku, pod stejným jménem jako na inzerátech, objevil se v potkaních skupinkách, a ne a ne pochopit co je to chování a co množení... Prostě že chce CHS a hotovo, tak se prý kdesi registroval a už je prej pravá CHS a nikdo už nemůže nic říkat proti... Nakoupil si potkany kde se dalo a množí a množí... S tím blbcem není řeč, akorát hned začne pomlouvat a nadávat, pak fňuká na svým profilu, ať mu lidi neříkají množko :D

  Ta debilita lidí mě nepřestává udivovat.. to jsou někdy případy..
  16.12.2017 13:03Petr
  Debilita lidí tě nepřestává udivovat?Tak přijď ke mě do práce a já tě seznámím s jednou extra blbkou.Sice se to netýká potkanů ...
  16.12.2017 23:18Sankari
  Agnes: Pokud vím, tak to ofiko chovka není.
  17.12.2017 05:14Angees co zapoměla heslo
  Petr: No, ani ne :D nikdy si asi nezvyknu.. stačí mi jít do města... Kolikrát už i na lidi řvu, jak se všude motají a klidně do mě vrazí, protože čekají, že prostě druhej asi automaticky uhne.. a ty blbiny co řeší v šalinách a hádají se, nebo v televizi, v komentářích na netu.. To je neskutečný :D... Ale to co tu psala Marcie, nad tím mi zůstává rozum stát... to bych taky pěkně supěla a ještě mu nadala, jakej je vypatlanej blázen... Omlouvám se, nemůžu si pomoct.. :D

  Sankari: Jojo, není, ani prý nedává PP, prostě si jen z vesela množí a že je CHS a má zdravé, kvalitní, vymazlený potkany.. :/ Ono se i stačí podívat na jeho FB (Misha Roháčků) a posoudit dle příspěvků... Chudáci ti všichni co naletí a koupí potkánka a tím ho podpoří dál v množení... že se vydává za CHS ve mě ale rozpaluje krev.... :/
  17.12.2017 13:23Petr
  Na Fuckbooku je,že někde na karlovarsku ruší zverimex a rozdávají potkany.Které nerozdají,půjdou na krmení.Nic bližšího nevím,říkala mi to dcera.
  17.12.2017 17:44Kacaba
  Ahoj, je tu někdo z Prahy kdo prodává mláďata potkánků?
  18.12.2017 21:32Marcie
  Kacaba: Ahoj, pokud chceš mimča z ChS, pak v Praze vím o ChS Erenarien a ChS LMG Rattery, co teď mají miminka k odběru. Pokud chceš adopčátko bez původu, pak mám kontakt na pana Nejmana, co má teď potkánky k odběru (zdarma, jen za záruku dobré péče). Jsou od Slanýho, ale po domluvě by jistě přiblížil vybrané prcky do Prahy, protože tam občas jezdí. Prý je i na FB, ale já jeho FB neznám (mám na něj mail).
  19.12.2017 10:11Haňa
  Kocaba: volné kloučky má i ChS ze Svahu a ChS OdAdush, oboje možný odběr i v Praze. Miroslav Nejman je na FB pod svým jménem.
  19.12.2017 19:29ZANETT
  Zdravim, chtela bych se zeptat, zda nekdo nevite, zda je pro potkany jedovate jmeli? Dostala jsem ho darem a povesila nad dvere, ale mam strach, kdyby zaclo opadavat, aby ho nesezrali. Diky za info.
  19.12.2017 20:05Marcie
  Zanett: jmelí je léčivka, naprosto nelogicky démonizovaná s tím, že má jedovaté bobule. Když potkan náhodou upadlou bobulí sní, tak se mu nic hrozného nestane, maximálně bude mít průjem, pokud je extra citlivka. Musel by se toho nažrat aby se otrávil. Pokud tím potkany nebudeš krmit, tak se nic hrozného nestane. Zapomenutá hořká čokoláda v dosahu potkana je daleko větší problém ;-)
  20.12.2017 08:44Váňa Biomka
  dekuju moc
  20.12.2017 13:02Sankari
  Ono taky záleží na tom, kde jmelí vyrostlo. Třeba z topolu je více jedovaté než z dubu či jabloně :-)
  20.12.2017 19:06Marcie
  Tak jsem se zas naštvala. Množka a překupnice Hofmanová mi psala, jestli bych jí prodala nějaké hamaky. No, celá cacná jí něco prodávat jako... :-(
  21.12.2017 18:35ZANETT
  Moc dekuji za info. Hned jsem klidnejsi. :)
  23.12.2017 11:19Marcie
  Jsem naprosto znechucená nad drzostí Hofmanové. Tenhle mail rozhovor rozhodně stojí za to, aby byl uveřejněn. Podepíše se jako Hofmanová, píše z mailu, v kterém se podepisuje i jiným lidem jako Hofmanová a když jí upozorním na její podrazáctví, množení, kupčení se zvířaty a skutečnost, že žádnou ChS není, tak najednou Hofmanová se jmenuje úplně jinak, má manžela policistu a dle jejích slov podává na mě žalobu za to, že jí říkám množka a ještě za to, že jí říkám jménem Hofmanová. Jako tohleto je opravdu perla nad všechny, co jsem zatím potkala. Asi si to vytisknu a zarámuju a pověsím v pokoji na stěnu, abych se tomu mohla denně smát, protože brečet nad tím nemá smysl. To jste fakt neviděli. Bezva Vánoce letos...achjo, proč zrovna já mám štěstí na magory :-(
  23.12.2017 19:42Efča
  Marcie - protože to nenecháš být, kdyby jsi to nechala tak bez povšimnutí nemusela by ses rozčilovat.To je bohužel osud dobráků a lidí co se snaží napravovat chyby a blbost druhých poněvadž nejsou lhostejní k okolí a osudům druhých.
  23.12.2017 20:18Sankari
  Nejlepší je s některými lidmi raději nekomunikovat. Mně se teď stalo, že jsem odmítla dát lidem samce do samoty, vysvětlila jsem jim všechny důvody. Načež mi napsali, že by si teda k němu vzali ještě samici z toho samého vrhu, a jestli je to už v pořádku :-) Na to už jsem fakt neměla slov.
  24.12.2017 12:27Marcie
  Efča: no jako mě nejvíc dojímá ta její drzost. Množí na mojí nejstarší linii, kterou vedu od začátku existence mojí ChS, takže opravdu mi to vadí. Je na všechny drzá, vymýšlí si nehorázné lži aby se vylhala z předchozích lží. Když už si vymýšlí i takové skvosty, že má manžela policajta a tchána právníka a že na mě podala žalobu za to, že jsem jí nazvala množkou a že jí říkám Hofmanová, protože ona se tak vlastně ani nejmenuje a jmenuje se úplně jinak a že se může podepisovat jak se jí zachce, ale hlavně že jí nemám říkat Hofmanová. Hlavně že se tak podepisuje všem, frajerka. A pak na mě pyskuje že jí říkám paní Hofmanová? Že mě za to žaluje?
  Prostě už neměla na můj argument o jejích podvodech žádný jiný protiargument než "já si můžu dělat co chci", tak si vymyslela, že se dokonce jmenuje jinak a pak toho manžela a tchána. To je tak ubohá ženská že jí není rovno.
  Nezlob se na mě, Efčo, ja snesu hodně, ale co je moc, to je moc.
  - - - - -
  Sankari: tak to je važně gól. No někteří lidi jsou úplně vymaštění :-(
  - - - - -
  Efča: nehledě na to, že svým chováním poškozuje klub morčat, protože se vydává za jejího člena a všem vykládá, že má ChS morčat.
  - - - - -
  Tak Vám všem přejeme pěkné Vánoce :-)
  24.12.2017 16:07Zolie
  S holkama přejeme všem krásné Vánoce! Kdyby se chtěl někdo pokochat myšíma vánočníma fotkama, tak jsem nahrála album http://www.kralici.cz/potkani/alba.asp?a=10283 :)
  24.12.2017 18:25Marcie
  Zolie: jé, Lotta je kouzelná flekatka :-) co to je za barvu?
  - - - - -
  A dám sem aspoň odkaz na naše PFko :-)
  http://odpekelnehostrazce.webnode.cz/
  Krásné Vánoce holky!
  24.12.2017 21:23Efča
  Marcie - naprosto Tě chápu ,jenže s tím asi nic moc nenaděláme...
  25.12.2017 18:37Zolie
  Marcie: no je to zverimexanda, takže těžko říct, ale řekla bych, že ruská modrá
  26.12.2017 12:13Petr
  Zolie-kdyby byla moje,tak by se jmenovala Zorrka (Mstitelka) :-D
  28.12.2017 19:04Ariela
  Ahoj. Mam problem s mou nove porizenou potkankou Kally. Ona me kousla az do krve. Nechci ji za to jakkoli trestat. Od te doby se me pokousi kousnot porat. Hladila jsem ji a mluvila na ni, ale stale se to nezmenilo.
  28.12.2017 19:08Kačka 😜
  Mam podobny problem jako ty
  30.12.2017 20:37Efča
  Ariela ,Kačka-odkud samičku máš,jak dlouho a je sama nebo má parťačky?
  31.12.2017 21:22damian
  Pokud tě potkan kouše, má nejspíš strach. Pokud ji nemáš dlouho, tak to bude opravdu tím. Zkus jí dávat do klece žrádlo po malých dávkách a častěji. Nesnaž se ji často tahat a šahat na ní, protože to může brát jako útok a tak se brání.