od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Červenec v roce 2017
 • Zobrazuji 70 zaznamu.
 • 2.7.2017 18:58Marcie
  Prosím, nemáte někdo aktuální číslo na Andreu Kroftovou? Předsedkyni morčatářů? Urgentní, děkuji. Svoje chovatelské stránky má x let neaktualizované.
  - - - - -
  Potřebujeme zjistit, zda Jana Hofmanová z Pardubic má oficiální ChS morčat nebo ne. V seznamu ChS na webu rodent.cz není, ale chci si to ověřit.
  3.7.2017 19:27Petr
  Před měsícem se nám doma ztratila naše Haši (Hašlerka).Měla to privilegium,že mohla na podlahu,ale nikdy se nikam nezašila,že by jsme ji nemohli dostat ven.Odstěhovali jsme stěnu,sedačku,prostě vše,ale nic.Vzhledem k horkům,která byla,už by jsme ji cítili.Takže jediná možnost je,že by skočila,nebo spadla z balkonu (asi 1,5 m).Prostor je ale malý,takže musela chtít skočit.Tam jsme ji také nenašli.Kus od balkonu je hodně husté,ale nízké křoví,takže se nedá prohlédnout.Až na podzim,až opadá.Pokud tam nebude,tak v klidu žije u svých divokých příbuzných.Jiná možnost mě nenapadá.
  4.7.2017 09:29Pavla
  Marcie-Andrea 608308802
  4.7.2017 10:31Efča
  Petr - to "privilegium" jít na podlahu u nás mají všichni potkánci.Pravda je, že chodí pouze po obýváku a do kuchyně nesmí pouze proto,že je tam šňůra od lednice. Veškeré mezery co vedou za nábytek máme zatarasené prkýnky takže nemají kam zalézt. Jistě mají nějaké skrýše ,ale nejsou nedostupné .Okno při vypouštěšní zásadně zavírám-ale jistě také se může stát, že by člověk zapoměl.Také se mi 2x stalo,ale naštěstí jsem si to včas uvědomila.Pokud měla přístup na balkon tak je třeba si uvědomit, že potkánek se protáhne velmi malou škvírou a tak je třeba je tam nepouště nebo zatarasit jakékoliv i sebemenší mezery.
  Nemyslím si, že by chtěla skočit úmylsně- spíše mohla případně uklouznout .Nevím zda bydlíte v paneláku nebo rodinném domku. Ale kamarádce jednou také utekl sameček a po měsíci jsem ho chytla v kůlně.Byl hubený, zavšivený,ale živý.Tak jestli je to u vás
  taky tak zkus se porozhlédnout
  4.7.2017 17:47Marcie
  Pavla: děkuji pěkně
  4.7.2017 22:17Petr
  Po tom,co se stalo první Vašině je na zem nepouštíme.Pouze na sedačku.Ale na balkon pouštíme všechny.Ano,mohla se tou dírou protáhnout,ale to by musela chtít.Na to,aby to bylo náhodou je dost malá.Bydlíme v paneláku.
  5.7.2017 19:08Efča
  Petr - potkánek je velice zvídavé zvířátko takže skutečně mohla strkač hlavičku kam neměla a pak už je to raz dva spadnout.
  Nevím co se stalo vaší Vašině ,ale určitě není důvod jim zakázat běhat po celé místnosti pokud se to tam přizpůsobí aby nikam nevlezli.
  6.7.2017 13:29Marcie
  Přátelé, kamarádi, potkanáři... Stejně jako loni, i letos je slušná úroda bylinek a tak Pekelníci zase sklízí, třídí, suší, macerují a vaří... Takže nabízíme letošní bylinkové sirupy proti potkaním a myším kašílkům. Dále pak bylinné čajové směsi proti nachlazení a pro podporu imunity. Podzim tu bude za chvíli a s ním plískanice a potkaní frkání a soplíkování... s našimi bylinkami je s chrchláním konec. Pekelnické bylinky jsou léty prověřené v mojí (a nejen mojí) ChS. Sirupy neobsahují žádný alkohol ani chemické stabilizátory. Objednejte si ještě dnes :-)
  odpekelnehostrazce@atlas.cz
  6.7.2017 19:04Efča
  Marcie - no měla bych se podívat :-) dva kluci mi stále pšíkají,asi už je to chronické. Peníze budou až za týden nebo dva tak se mrknu potoma kdyžtak zrovna objednám , snad něco zaujme :-)
  7.7.2017 06:18františek
  Efča-U nás je něco podobného,taky čekáme na výplatu. Na zeleninku a ovoce máme,zrníčka nám docházejí. Ještě jich tam mám tak na 14 dní. Moc se jim líbí z Rodentie Potkaní sen. Samozřejmě upravený. Ale asi budeme zase upravinkovinkat :-D
  Jo já musím šišlat furt,už je to takový zlozvyk :-D Vidím potkyše,culím se :-D
  zase ubrat prosa a ječmene a asi přidáme více lískových oříšků a sušeného kokosu. Taky je zajímavé,že holkám krevetky a sušení mouční červíci vůbec nejedou. Takže musím vybrat misku od holek. Protože v ní jsou jak krevetky a červící,tak slupky od slunečnic,občas i od ječmene nebo prosa,když mají pažravku. Takže sušené červíky přesunu do klučičí misky,protože mi je líto vyhodit ty krásné červíčky. Kluci mi zbaští všechno,šikulky moje :-D No a doplním mističky. Taky budeme objednávat ty sirupečky,pro malé první a poslední. Marcie tu má akorát mailovou adresu. :-(
  Takže nevíme jaké druhy,za kolik,kolik toho je
  - - - - -
  Marcie-Zbydou na nás nějaké sirupky?? Změna v napáječce potěší.
  - - - - -
  Výýýstavá,budu mezi potkanama,pro mě ráj na zemi a potkanářky. Aspoň budu mít konečně s někým normálním společné téma :-D Jupí Někdo,kdo chápe,že potkani jsou best
  9.7.2017 19:57Marcie
  Efča, františek: zde jsem aktualizovala nabídku bylinkových produktů k dnešnímu dni: http://odpekelnehostrazce.webnode.cz/obchudek-aneb-vybavicka-pro-vase-mazlicky/pekelnicke-bylinky/
  Tak si můžete zamluvit, dokud jsou :-)
  Jinak nyní máme sklizeň v plném proudu, trochu nám to komplikují dešťové přeháňky, ale to se zvládne. Takže další sirupíky a směsky ještě budou, ale chvilku to zpracování prostě trvá.
  10.7.2017 18:47petr
  Efča-stará tehdy myla okna,zapoměla na Vašinu a přimáčkla ji sedačkou (zase mi vlítly slzy do očí),ona byla absolutně nejlepší ze všech,které jsme měli.Proto je nepouštíme na zem.
  Hašiši byly 2 roky a 4 měsíce když se ztratila a na balkoně byla mnohokrát,takže to tam znala.
  11.7.2017 05:00františek
  Petře: !!!! Neříká se stará,ale říká se ta moje. Vašina byla asi super. Byla jedna z prvních??? Potkanic,co jste měli??? Bože to jsou jména Vašina,Hašiši. A s těma slzami v očích. Taky to moc dobře znám. Neboj,taky slzím při vzpomínkách. František,Edík.Matýsek(Matýsek se dožil 3 roky a 23 dnů) teďkom máme super trdýlko Aríska,ten musí být všude a všechno vidět,všechno slyšet. Prostě takový všudybylek. Je bombastický. Taky bych ti přála takového potkyše. Byla to láska na první pohled. Je sice bez PP,ale mě to vůbec nevadí. Prostě byla by ho škoda,pro jiné anebo pro hady :-( Matýsek byl taky ze zverimexu a nelituji toho. (teďkom zase slzím já) Matysek byl bombovní. Ale Aríííí,ten teda vede. Sluniprdlo moje!!! Nedám!!!
  11.7.2017 19:21Petr
  Vašina byla první.Hašlerka-Haši-Hašiši-Hašišanda.
  11.7.2017 19:50Efča
  Petr - tak samozřejmě,že nehoda se stát může,ale některým jde zabránit - např. právě na tom balkoně by mělo být všude nějaké pletivo - u každé škvíry když tam potkánci chodí. A s tou sedačkou -jistě to není důvod bránit ostatním aby chodili dolů,určitě si nyní dáváte větší pozor. Tak např. já se musím vždy podívat "pod prdel" když si sedám do křesla poněvadž potkánek je tři metry ode mě a než dosednu ,mám ho pod zadkem.Ale to vše je věc cviku.
  11.7.2017 20:52františek
  Efča: hi hi hi hi hi,tak to asi nemáš doma mojeho Aríska. Zatím rozsednutý není,ale koleduje si :-D Náš všudybylek. Se mrknu jedním okem,není tam,mrknu druhým okem a už je tam.
  - - - - -
  Jinak upřímnou lítost pro Toníčka z popelnic :-(
  - - - - -
  Proč žijí tak krátce??? Nespravedlnost!!!
  12.7.2017 09:56Lejdyna
  Hihi, kdysi kolovala mezi potkanářema otázka.... "kolik potkanu je na křesle ve chvíli kdy si tam sedám?" :-) "Všichni!" :-))))
  12.7.2017 09:57Efča
  františek ,Petr- no a to nyní nejmenší Hanýsek když si zaleze na křesle pod deku tak ho není ani vidět - takže automaticky si to tam prohmatám a sednu si jen na krajíček křesla a pomaličku se posunu dozadu - prostě prevence :-) :-).
  12.7.2017 10:50františek
  Lejdyna :A kolik potkanů se vzbudí,když zašustíš jakýmkoliv sáčkem??
  12.7.2017 18:48Petr
  Na balkon chodí všichni,poprvé tam každá strčí rypáček a pak už je ta díra nezajímá.Navíc Haši byla už babička.Samozřejmě,že si dáváme větší pozor.Taky si na sedačku sedám zlehka.Potkani jsou na druhé straně sedačky a když dosednu,tak je mám pod sebou.Ale počítám s tím,takže se zatím nic nestalo.
  - - - - -
  Jinak slečna ve zverimexu starý řekla,že je to kluk,tak dcera řekla,že to bude Vašík.Když jsem přišel z práce tak jsem zjistil,že je to holka,tak z Vašíka se stala Vašina.Fakt byla nejlepší,řídila se mnou auto,se starou jezdila na kole,všude jsem jí bral s sebou za tričkem.Byla bojovej potkan,pokousala i bráchovi irského setra.
  - - - - -
  http://www.kralici.cz/potkani/alba.asp?a=729
  12.7.2017 19:25Efča
  Petr - já vím jak to myslíš, já se jen snažím říci, že nemůžeme spoléhat na to, že se nemůže nic stát a že je lépe raději např. ty díry preventivně zabezpečit než pak zjistit, že to nebylo dostačující.To víš zvířátko je zvířátko a mnohokrát nás umí překvapit tím kam všude jsou schopna se dostat.
  To že zverimex nepozná pohlaví potkánka to je bohužel vcelku běžná záležitost...a že převážná většina samiček od nich je březích není žádné tajemství mezi optkankářu.
  12.7.2017 19:27Marcie
  Petr: no v tom tvém albu mě nejvíc rozesmál pes, snažící se obšťastnit kočku :-D
  12.7.2017 20:43františek
  Marcie - a je to bílé na černém :-D
  13.7.2017 14:17baba
  dobry den chtela bych se zeptat jestli kdyz si porizuji potkana muzu si poridit rovnou dva. dekuji
  13.7.2017 15:26Lejdyna
  baba: dokonce musíš!!! :-)
  13.7.2017 15:50Haňa
  baba: potkani jsou smečková zvířata, samotou velmi strádají
  proto je tŕeba mít minimálnê dva STEJNÉHO pohlaví :)
  koukni na stránky potkanari.cz, najdeš plno užitečných a potřebných informací ;-)
  - - - - -
  omlouvám se za tykání, snad neurazilo, na diskusích je to zvykem ;-)
  16.7.2017 16:26Petr
  Marcie-aby toho nebylo málo,tak to nebyla kočka,ale kocour.
  17.7.2017 00:53Bárny
  Dobrý pozdní večer přeji,:)
  Mám otázku ohledně vlivu bylinek na potkánka, pěstujji levanduli a často se stává že se jí dostane do tlapek. Může jí to uškodit?
  Předem děkuji za radu.
  Dobrou noc. :)
  17.7.2017 09:15Marcie
  Bárny: buď v klidu. Levandule je léčivka. Celá rostlina je jedlá a já sama ji používám i pro potkany ;-)
  18.7.2017 09:43Marcie
  V sobotu jedeme na výstavu Ostravské šťurování. Jedeme autem, takže kdo by měl zájem, mohu dovézt originální pekelnické sirupy a bylinkové čaje pro potkánky a bude to bez poštovného ;-) Výběr produktů zde: http://odpekelnehostrazce.webnode.cz/obchudek-aneb-vybavicka-pro-vase-mazlicky/pekelnicke-bylinky/ Tak neváhejte a objednejte si :-)
  18.7.2017 10:42MK
  Ahoj, můžu se zeptat, jak často čistíte klece? Mám 2 mlaďochy v kleci cca 50x70. Podestýlku používám Asan a připadám si jak otrok uklízení klece. Denně je čistím a klec celou umývám, ale i tak v půlce dne smrdí přes půl bytu. Díky Monika
  18.7.2017 11:12Sankari
  Čistím dle potřeby, většinou tak po 5 dnech. Asan používám jen pod mimina nebo nechodící staroušky, protože mi taky smrdí. Největší smrádek bývá z počuraného dřevěného vybavení klece a z počuraných chromových mříží. Jakou máš povrchovou úpravu klece? Zkus vyměnit podestýlku za dřevěné štěpky nebo hobliny. Umývání celé klece denně je kontraproduktivní, protože tím spíš si ji budou chtít potkani napachovat po svém.
  18.7.2017 11:44haňa
  Ahoj. Zkus jiné podestýlky, asan jsem měla jen jednou, byla to naprostá pohroma. Výborné je konopné pazdeří, neprašné hobliny Profibed a Tierwohl a taky si lidi hodně chválí štěpky, s tím ale zkušenost nemám. K hoblinám je dobré přihodit trochu topných pelet, dobře sají. Jinak nedávat nic dřevěného, to načichne. Do sputniků dávám papírové kuchyňské utěrky a navíc mají dírku, měním dle potřeby, většinou ráno a večer. Jednou za den setřu police a vyměním hobliny v rohových záchodcích, co mají holky nahoře. Hodně taky páchnou počůrané hamaky, ty taky dávám minimálně obden (když je meloun, tak častěji :-)) Nemá cenu čistit klec každý den celou :-). Čistím 2x za týden, a to mám holek v jedné partě a kleci jedenáct. Samozřejmě každé zvíře je malinko cítit, ale dvě holky budou v pohodě :-) Jak píše Sankari, jestli máš chromovou klec, načichla. Já se klece v chromu zbavila po půl roce, nedalo se to vydržet. Je dobré mít klec s povrchovou úpravou a nebo ji nechat nalakovat v práškové lakovně. Dřív jsem se taky každý den s úklidem jaksi plácala, teď už v tom mám jasno a za čtvrthodinku (pokud mi holky nelezou zrovna moc pod ruce) je hotovo. Velký úklid klece mi trvá něco přes hodinu i s umytím ve sprcháči, a ten čas za ty malošky stojí :-)

  držím palce
  18.7.2017 12:54františek
  Marcie-Jedu tam,tak mi přiber Pohodáře. A vem mi radši těch 350 ml,na zkoušku. Děkuji
  18.7.2017 17:49Marcie
  František: dobře, vezmu ti ho :-) Na výstavě hledej Pekelnici. Ostatní už tě nasměrují protože mě potkanáři znají :-)
  18.7.2017 18:32MK
  Děkuji moc za rady!!!!!! Právě dokud jsem doma s dcerkou jde to, ale při práci je denně čistit, ale ten smrad.... Klec je pokrytá černou barvou, dle okousaných míst. Dřevěný mám jedno patro... hamaky měním ob den a sputnik má taky díru :-D hned kouknu na net a objednám novou podestýlku!!! děkuji vám!!
  18.7.2017 19:22Fosilka
  Marcie- budeme tam se Snílkem a Piškotkem, tak bych taky prosila vzít jednu sklenici Pohodáře, tu 500ml, z té by mohlo vyjít i na mě:-) Maxík s Pramínkem se mě asi rozhodli úplně zničit:) jsem Pramču nejspíš přechválila, v kleci je po klidu a je to hodně drsný:(
  18.7.2017 19:40Marcie
  Fosilka: ajej, tak to je nepříjemné. Doufám, že si to kluci brzy vyřeší. Pohodáře vezmu :-) a těším se na pokec.
  18.7.2017 19:40františek
  Marcie- Neboj se. Já tam letos sice nejedu jako soutěžící,ale jako dobrovolnice. Takže asi spíše najdeš ty mě,než já tebe :-D Nebo obojí?? Kažopádně na přejímce potkanů tam budu. Od 8:00 tam musím být. Já vím jméno a Od pekelného strážce,nejsem potkaní nováček :-D Míváš hezké miminka.
  18.7.2017 19:57Marcie
  František: děkuji děkuji. Mimča jsou prostě úžasná všechna.
  18.7.2017 20:39františek
  Bude to další suprovní akce. Loni jsem nebyla ani na kukandu :-( Nevyšlo mi to. Škoda.
  - - - - -
  Tak mě napadla jedna blbovina. Uvažovaly jste holky někdy o tom,co by jste daly za to,strávit jeden jediný den se svým prvním potkánkem?? Mazec,že??
  18.7.2017 21:17Fosilka
  Marcie- díky moc:-)taky doufám, že se to brzy uklidní, chudák Snílek má plné packy práce, jak se snaží udržet pořádek a chránit Keksíka a Piškotka. No bohužel nestíhá být u všeho:( oni se totiž ti dva výtečníci přestali prát mezi sebou a poslední 2 dny to vypadá, že se spolu spikli proti těm dvěma.Asi z nich budu mít doživotní tik v oku a pořádný spánkový deficit:)
  19.7.2017 05:51Haňa
  Fosilka: Anička ( Plačící Anna Od Pekelného Strážce) moc pozdravuje své brášky ;-)
  19.7.2017 15:11Fosilka
  Haňa - Pramínek, Snílek a Maxík posílají sestřičce pusu na čumáček:-))
  23.7.2017 02:54františek
  Marcie- Já jsem to úplně tušila. Já jsem si měla toho sirupu objednat asi celý galón :-D Nestačím doplňovat :-D I já jsem ho zkusila,jaký je. Taky mi chutná.
  Ale budu je muset brzdit,je tam cukr,tak aby mi nepřibrali. Ráno jim zkusím udělat ten čajíček.
  Každopádně budu příští měsíc chtít zase Pohodáře. 500 ml (aby zbylo i na mě :-D)
  23.7.2017 12:21Efča
  františek - pro tebe by se asi mělo dělat 5-litrové balení :-) toho sirupu :-)
  23.7.2017 16:01David15
  dobrý den
  jeden z mích potkanů si zranil ocas a kouká mu zněj kost nevíte o nějakém
  veterináři v Jihlavě ?
  - - - - -
  případně jestli mu to mám nějak ošetřit
  23.7.2017 16:57františek
  David15- kost z ocasu??? To asi těžko. Potkani v ocasu kosti nemají. Hele,že ty jsi ho zvedal za ocas a strhnul jsi mu kůži,že jo??Tak tuším. Chudáček malý. Bobínečineček malý. Každopádně veterina je nutná !!!!
  23.7.2017 18:34Efča
  františek - ale mají.....

  V Jihlavě nevím já osobně,ale u veta by měl dostat léky od bolesti a případně se veterinář musí rozhodnout zda kousek ocásku nebude třeba amputovat. Může -pokud zaschne, odpadnout i sám,ale je lepší to "zarovnat".Zkus se ještě zeptat na FB ve skupině Potkani
  23.7.2017 19:34David15
  Na veterinu půjdem.
  A on se popral s mím druhým potkanem
  23.7.2017 20:09františek
  Efča. Fakt???? Aha,vidíš furt se učím .
  Mě třeba jak se Matýsek poranil na pacince,tak dostal na veterině takovou mastičku v injekci ,co se aplikuje do pusinky. Proti bolesti.
  Ale jinak na nový plyšový Hamáček už si zvykají. Potvory jedny moje ušatý :-D Ještě budu muset objednat sputníčky (no jo,ještě mám co dolaďovat ) Pro mě peníze nejsou problém,problém je,jak to v té kleci sladit. Máš jedno patro,druhé patro,třetí patro,ze stropu visí Hamáček a zbytek prostě nějak nejde kam dát. Na prvním patře mám mističky. Dole mám domečky. Fakt nevím. Potřebuji taky poradit :-(
  23.7.2017 21:15Marcie
  František: Dobře, Pohodáře půl litru, budu na tebe myslet.Jo a mimochodem, douč se anatomii potkana. Potkani mají 27-30 ocasních obratlů. Koukni se na kostru potkana na internetu. A opět zdůrazňuji, pokud něco nevíš na 100% , tak nestřílej od boku.
  23.7.2017 21:40Efča
  David15 - to si myslím,že asi při potyčce si spíš ten ocásek někde přivřel jestli mu chybí kůžička.Hlavně jestli máš zkušeného veta přes potkánky ne každý veterinář je umí.
  23.7.2017 21:41františek
  Marcie- Ano máš pravdu. Jsem koza.Tak jsem zase o něco chytřejší. Nám se taková katastrofa nikdy totiž nestala. Já jsem na malé moc opatrná.
  23.7.2017 21:42Efča
  františek - jediný tvor co má ocásek bez kostiček je chlap...
  24.7.2017 05:53františek
  Efča- Tak ti teda moc děkuju!!!!! Mám po ránu oprskaný celý monitor :-D Takový výbuch smíchu jsem už dlouho neměla :-D
  24.7.2017 10:27Sankari
  David: Hlavně ránu vydezinfikuj a potkana drž do ošetření v co největší čistotě. Přeje jen jsou potkani prasátka a klidně si lehnou do načuraného, tak ať neřešíš i infekci.

  františek: prosím, když něco nevíš, a toho je hodně, raději si přivaž ruce k tělu, ať nepíšeš blbosti. Fakt tím můžeš uškodit!
  24.7.2017 11:05františek
  Sankari : pořád se učím a je fakt,že toho na učení je asi hodně.
  Ale učím se ráda. Jsou to chlupaté sluníčka :-D Taky bych nerada něco zanedbala.
  24.7.2017 15:16David15
  Byl jsem s ním u veterináře vyčistil mu to a řekl že mu to odpadne za pár dní odpadne samo
  24.7.2017 20:14Efča
  David15 - a píchl mu nějaká ATB nebo od bolesti? I když náš vet říká, že je lepší když je to trošku bolí poněvadž to pak šetří a je fakt, že oni se hojí rychle.
  - - - - -
  františek a kdo a proč u vás tak prská?
  - - - - -
  David15 - jo jinak souhlas se Sankari.Nevím co používáš za podestýlku,ale na pár dní bych pod ně dala jen noviny a velký hadr nebo podložku pod miminka (lidská).
  25.7.2017 09:32františek
  Ty brďo,ten sirupeček fakt tady u nás jede :-D
  Já jsem si taky dala,hnedka po ránu. Je fakt výborný. Už mi tam zbývá cca 1 dcl.
  - - - - -
  A dneska má svátek Jakoubek. Kubíčka jsem hnedka z rána opusinkovala. Ostatní potkyšky samozřejmě taky.
  26.7.2017 14:21Pavla
  Holky tak jsem po vyndání hnisaveho nádoru z hlavy.Jelikož to bylo složité tak to táhli až ze zátylku.Teď si připadám jako ve filmu vesničko má střediskova.Když na mě někdo zavolá tak nemůžu pohnout krkem.Tak se otoč celej
  26.7.2017 18:04Petr
  Tak teď už to bude jen lepší (nevadí,že píšu,přestože nejsem holka? :-D )
  26.7.2017 19:52Věška
  Pavla, ty jsi úžasně pozitivní člověk, držím palce, aby ti už bylo dobře.
  26.7.2017 20:34Efča
  Petr :-) :-) :-)

  Pavli neboj za pár dní se otočíš :-) :-)
  30.7.2017 10:47potkalpotkan...
  Ahoj, kdysi byl na netu seznam CHS a ted to nemuzu najit
  Chtela jsem se podivat kdo jeste chova a pokochat se miminky :)
  30.7.2017 12:07Efča
  potkalpotkan-ono to asi nebude moc aktualizované,ale pokud sháníš tak tato diskuze,bohužel díky FB, vcelku zkomírá. Takže zřejmě budeš muset na FB do skupiny Potkani.
  Odkud jsi nebo kam až můžeš případně dojet?
  30.7.2017 13:50Potkalpotkan...
  Efca: Momentalne si miminko brat nechci, ale chtela jsem se podivat :)
  30.7.2017 14:09Haňa
  potkal potkan:
  http://www.czkp.cz/informace-o-klubu/seznam-clenu-ckp/
  http://registrace.potkanizo.cz

  hodně chovek stránky neaktualizuje a funguje ne FB
  30.7.2017 21:07Efča
  Potkalpotkan- tak ono je třeba i vybírat případně včas poněvadž ne vždy je v tu správnou dobu někde mimčo k mání a někde je třeba i předem zamluvit poněvadž je zájem . Je dobré proto sledovat kdo v blízké době čeká a jaké.