od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Září v roce 2018
 • Zobrazuji 26 zaznamu.
 • 1.9.2018 11:50Romaky
  Ahooj. :) Chci se zeptat jaké granulky jsou nejlepší měli jsme Brit a Nutrin určitě budu ráda pokud nějaké doporučíte. :)
  1.9.2018 15:39Haňa
  Romaky: lepší (přirozenější, zábavnější, zdravější) než granulky je vyváženà směs zrnin.Koukni na rodentia.cz, v nabídce mají plno chutných a speciàlně pro potkany udělaných směsí ;-)
  2.9.2018 09:59františek
  Nám nejvíce chutná Letní osvěžení a Potkaní polibek. Vždycky do toho trošku zamíchám ovesné vločky. Nechutná jim moc směska Utahraptor,asi je mám moc rozmazlené. Prej je to na ně moc dietní :-D Vždycky mě s tím poslali někam. Trucovátka moje jedny. Ovoce a zelenina je samozřejmost. S jabkem mě taky vždycky pošlou někam :-D Prej jabko je E e e e e :-D
  11.9.2018 15:46N.S
  Dobrý den ráda bych měla otázku.. Mám potkana Jackieho je starý něco málo přes rok a chtěla bych k němu dát mimčo.. Myslíte že mu Jackie neublíží? Není vůbec agresivní naopak vůbec nekousne, je to dobrý nápad? Děkuji za jakékoliv rady :)
  11.9.2018 16:11františek
  N.S. Doufám,že máš dostatečně velkou klec.
  Potkan nesmí být sám a když už budeš pořizovat k němu miminko,tak Jackiemu pořiď hnedka k němu miminka dvě. Ve třech se to hnedka lépe táhne.
  Neboj,já měla zase strach seznamovat 2 miminka devílků s obříkem Charliem,on je totiž fakt dost velikánský má 850 g,on není tlustý,on je prostě fakt takový obřík. A dopadlo to dobře. Takže teď mám v kleci obříka Charlieho,černého dumbatého Tobíáška a miminečka devilků se jmenují Simír a Sokrates. Takže určitě Jackieho nenechávej samotného. Oni spolu hamáčkují,tulinkají se k sobě,prodrbávají si navzájem kožíšek a při venčení je taky lepší ,když jich kolem tebe trajdá více :-D
  12.9.2018 14:11Sankari
  N.S. : To ti nikdo předem neřekne, jak se tvůj potkan bude k miminu chovat, když byl tak dlouho sám. Že není agresivní na tebe ještě neznamená, že nemůže zakousnout jiného potkana.
  Dodrž pečlivě všechna pravidla seznamování, vyšetři si na to delší čas, abys je mohla hlídat. A souhlasím s tím, že by mimča měla být dvě.
  12.9.2018 18:59Efča
  N.S. Ještě bych dpolnila Sankarku a františek - jak se bude k malémi chovat zjistíš skutečně až při seznamování a když už je chlapeček tak starší je skutečně vhiodnější dát ta mimča dvě - za prvé ho více ropzptýý a v případě,že by je nepřijak, nebude muset být každý sám. Aspoň ti dva budou dva..
  Ovšem nesmíš nováčky dát do klece- teritoria staršího samečka.Tady by bylo vhodné aby malí šli do jiné klece než je on, okoukali se tam a potom teprve přidat starousedlíka.Pokud nebude ve své kleci je menší pravděpodobnost, že si bude bránit svůj revír.Pokud jinou klec nemáš pak je třeba klec úplně přestavět,převybavit tak aby co nejméně připomínala klec původní a i je dobré ji něčím "navonět" aby tam nezůstal jeho pach.
  Je však vhodné mít v záloze více klecí pro "stýčka náhodu" - např. pro marody nebo právě jako seznamku.
  16.9.2018 20:08Tomáš
  Dobrý večer
  Když si pořídím tři samičky
  Může být jedna z nich starší než ty dvě nebo všechny jinak staré?
  16.9.2018 21:59Haňa
  Tomáš: Tome, je to úplně jedno ;-) Ono ve smečce je pak lepší, když je vêkově rozvrstvená, lépe se udržuje hierarchie a taky pak neodejdou všechna zvířata naráz, ale pokud začínáš, klidně pořiď tři mimina stejného či podobného věku . Oni se spolu zabaví a Tobě odpadne starost se seznamováním. Je celkem jedno, jestli to budou sourozenci nebo mláďata z různých vrhů.
  Oni malošci se seznamují snadno a rychle.
  Když pak by jsi chtěl časem smečku rozšířit je dobré nechat časový odstup ( ono je to pak psychicky a finančně náročné mít klec plnou staříků) a dobré je přidávat maloďochy po dvou.
  Ale teď na záčátku je to jedno.
  Pokud by jsi chtêl starší + mimina, doporučuji dvě a dvě a pečlive dodržet seznamovaní.
  Začínala jsem s třemi sestřičkami a bylo to moc fajn ;-)
  - - - - -
  a taky je otazka, co to je starší, on nêjaký ten týden zase u nich nehraje roli.
  17.9.2018 16:58Tomáš
  Děkuji
  A ještě se chci zeptat já mám teď 2 samečky
  a samičky jsou prý víc aktivní, čistotné a podobně
  je to tak nebo záleží na konkrétním potkanovi?
  17.9.2018 17:42Lucius
  Tomáš: Nemohu posoudit s klukama, no mám čtyři slečny a každá je jiná. Jeda chodí jen na jeden určitý zachůdek, nejstarší je to jedno, klidně i do pelíšku, přeci se nebude přemisťovat, a mimina (ano, už nejsou mimina, jen jim tak říkám, tak jako třeba sajrajti :D) chodí na všechny záchodky.
  - - - - -
  *jedna chodí..
  17.9.2018 18:23Tomáš
  Aha
  18.9.2018 11:43františek
  Tomáš- záleží na konkrétním potkanovi. Ale ano,většinou samičky jsou aktivnější. Vidím to při venčení. Holky by trajdaly do aleluja,ještě je musím nahánět po obýváku,že teď jsou na řadě kluci. Takže to většinou dělám opačně,první venčím kluky,kteří si po půlhodině trajdání zalezou do klece sami,samozřejmě,až na Koudyho :-D Koudy je totální nenormáluš,hyperaktivituš potkanuš.
  Přes 5 let jsem měla jednu klec,úplně v pohodě. Potom příjde Koudy,chytrý jak rádio,zjistí,jak se otevírají vrátka a já se potom v noci,když jsem šla na záchod nestačila divit. Tak jsem koupila na ty vrátka pidi mini visací zámek. Jenže jsem udělala zásadní chybu,párkrát jsem si ho z patýrka vytáhla na pomuchlání ještě jedníma dvířkama,které jsou ve druhém patře. Tak jsem zase jak blbec šla a kupovala zámek i na ty druhé vrátka:-D
  Nebo jsou taky super situace,on začne lomcovat těma spodníma vrátkama,ale jelikož je tam ten zámek,tak je neotevře a já zařvu Koudy!!!! a on na to slyší a ví,že když na něj křiknu a on je v mžiku ze spodního patýrka na tom vrchním,že si ho vezmu vrchním plněním :-D
  Je děsně chytrý,moc ho miluju. Až mi odejde,tak budu děsně nešťastná. Aji na výstavě jsme spolu letos byli. Moc mi připomíná Františka svou inteligencí. Takový můj ťutík.
  A to se mi nikdy nelíbili potkani s červenýma očima,přišel Koudy a změnil můj názor. Prostě si mě získal. Není bílý je béžový,standart uši.
  18.9.2018 13:06Marcie
  Lidičkové v sobotu se chystáme na výstavu Potkan v Praze do hostivařského Toulcova dvora. Pokud by chtěl někdo od nás přivézt do Prahy potkaního špunta nebo potkaní bylinkové čajíčky a sirupy, případně bych měla i nějaký ten hamak nebo tulipytlík, tak se prosím hlaste. Budu se těšit na viděnou v Toulcáku :-) Prosím, pošlete to dál, děkuji. Pekelnice
  18.9.2018 14:45Haňa
  Marcie: Markéto, máte to na FB ;-)


  Tomáš: Tome, samičky jsou zcela určitě mnohem akčnější než kloučci. Samozřejmě občas se nějaká ty výjimka najde, ale potkaní holky jsou rozevláté průzkumnice a je s nimi úplné jinà "zábava" neź s kluky.
  Co se týká čistotnosti, je to spíše o jedincích, ono stačí jedno "prasátko" ve smečce a představa čistotné smečky je pryč. :-)
  18.9.2018 20:11Efča
  Tomáš - děvčata už vše napsala za mě,ale jen bych doplnila, že u samiček se často objevují nádorky mléčné žlázky. Ovšem jsou snadno operovatelné a zkušený vet si s nimi opradí,ale můžou se opakovat. Já jen že pokud pořídíš samičky je třeba s tím počítat
  18.9.2018 21:17Marcie
  Haňa: mockrát děkuji :-)
  19.9.2018 16:20Tomáš
  Efča: A jak moc často?
  Popřípadě jak je ta operace finančně nákladná.
  Že právě protože jsem se toho bál jsem si před rokem a půl pořídil kluky.
  A až kluci odejdou tak bych chtěl zkusit holky ale furt se toho bojím.
  19.9.2018 20:01Efča
  Tak to je individuální,ale převážně se to objevuje až po roce a půl života. Zkušený vet by to měl snadno odstranit a cena závisí na vetovi a na tom jakou použije narkozu.Ale pár stovek to bude a ve větších městech i více.
  - - - - -
  Já u našeho platívala 300,- potom 500,- . Nyní za kastraci samečka (zdravotní důvody) 780,- ale to byla náročnější operace než nádorek mž
  19.9.2018 20:25Tomáš
  Aha
  Díky
  20.9.2018 10:08Haňa
  Tomáš: holky jsou super, ale ty nádory :-/ :-/
  pomoci může střídmá strava, ale stejně jsem se tomu u svých holek nevyhnula :-(
  jako prevence se teď často doporučuje kastrace ve véku 3-4 měsíců. Paj je asi 90% šance, že nádor mléčné žlàzy potkaničku nepotká...
  finančně je to ale stejné ( u nás operace kolem 1500,- až 1700,-)
  Ono ty holky s nádorem mohou kolikrát žít relativné spokojeně ještě
  dlouho, ale nádor může vyrůst do obrovských rozměrů....
  Ne každá samice musí mí nutně nádor, to zase ne :-) Spousta lidí chová jej holky, je s nimi legracw ;-)
  20.9.2018 15:30Marcie
  Sháníme převoz jednoho potkaního prcka do nového domova k Percy v Ostravě. Buď od nás ze Svitav od příštího týdne nebo v sobotu 22.9. nebo v neděli 23.9. z Prahy (jedeme v sobotu na Potkana v Praze a budu zůstávat do neděle, prcka bych mohla vzít s sebou a předat k přepravě). Děkujeme. Pekelnice
  24.9.2018 19:51Amyna
  Mám doma čtyři potkanice. Všem je přes rok a jedna potkanice začala před nedávnou dobou čůrat krev když jsem ji měla venku. Nevím co jí je nemáte někdo nějakou radu?
  24.9.2018 19:58Sankari
  Amyna: Rada je jen jedna. Navštívit veterináře. Pokud je to zánět (močáku, dělohy), bude potřebovat co nejdříve antibiotika.
  24.9.2018 23:28Haňa
  Amyna: veterinař co nejdříve!! u potkanů jde všechno rychle.... držíme palce, ať to zvládnete
  26.9.2018 19:23Efča
  Amyna - to samé jako bys čůrala krev ty sama - šup na veterinu. Jak již uvedla děvčata pravděpodobně se bude jednat o zánět močového měchýřku nebo zánět dělohy.Hlavně si sežeň veta,pokud ještě nemáš, který je zkušený přes potkánky, on každý vet je neumí.