PotkaniVýchova a ochočeníAnatomieZajímavosti

BydleníKrmeníRozmnožováníVeterinární péče

 

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

 

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace  


Info  

Athe - dnes 14:35
Sankari: já vím, že je špatně oboje, myslela jsem to tak, že to klidně takhle udělat mohla, což je hloupej krok, ale taky za tím může být i něco jiného, i když je to dost nepravděpodobné. Prostě nikdo nemůže vědět, jak k ní přišla, a tak by neměl hned dělat závěry, i když by se se svým odhadem třeba trefil. Navíc když už se tak stalo, vyštěknutí o tom, co dělat neměla, jí stejně nepomůže.

Sankari - dnes 13:59
Athe: Ono je špatně oboje, i kdyby nechala samici připustit sama nebo si ji koupila v obchodě nakrytou. Bohužel se už stalo, lidská blbost, škodící zvířatům, tu asi bude ještě dlouho :-(

Athe - dnes 11:22
Vrabček: nemyslíš, že když tu nevíme, jak celá situace vznikla a co všechno za tím je, tak bys nemusela hnedka vyletět? Je dost možný, že tu samici fakt připustila, aniž by měla znalosti nebo si koupila potkanku ve zveráku, ale jde tu o ten princip... Jak to tady bude vypadat, když se na každého hned vyletí, i když nemáš ke konkrétnímu případu žádné informace? Něco jiného je, když ten člověk dělá nesmysly a na rady nebere zřetel a ještě ze zkušenějších dělá blbce, ale tohle bylo trochu přehnaný.

Sankari - dnes 09:22
Yparzy: Zahrabávání je normální, chce si je schovat před predátory. Doufám, žes jí dala dostatek materiálu na hnízdo (např. papírové utěrky). Rozhazování už tak normální není, možná ji rušíš nakukování a ona je z toho nervózní.

Vrabček - dnes 06:24
Yparzy: že nemáš odchovávat mladé, když o tom nic nevíš

Yparzy - dnes 04:51
Ahojky moje potkanice má poprvé mládata a rozhazuje je po kleci nebo je zahrabe hluboko pod stelivo co to znamená?

Kaja1 - včera 18:12
Konemy - Doporučuji mast Tenazym suspenze 10 mg. Jen se to musí dávat dovnitř do otevřené rány. Raději pod něj dejte něco úplně měkkého, tedy nějakou deku, hadříky... Je to ale docela vážné a bohužel morčata na to často umírají. Budu vám držet palce!
- - - - -
Protože, když se infekce rozšíří dál do těla, tak zvířátko dostane celkovou sepsi a umírá na otravu krve. Takže fakt to není žádná sranda. Je to docela vážné. Pokud si myslíte, že je vaše vetka v tomto směru nezkušená, možná by bylo dobré zajít i k jinému veterináři.

Sankari - 22.5.2016 20:51
Lexi: Ono není dobré je opakovaně oddělovat. Když už se seznámí, doporučuji mít už nachystanou vyčištěnou a přestavěnou klec, s hodně úkryty, trubkami a hamáčky. Klec by se pak měla postavit někam, kde budou pod tvým dohledem a pokud to jde, na jiné místo, než bylo dřív (než se holky zklidní).

Efča - 22.5.2016 20:07
Lexi - nejsem si tak úplně jistá,že je dobré znamovat již takto dospělé samičky.U samečků by to tedy nešlo rozhodně.Něco jiného je když do party přidáš mládě ,případně zvířátko do puberty,ale dospěláky bych neriskovala já osobně.
Ovšem možná se Ti ozve někdo zkušenější

Lexi - 22.5.2016 19:37
Ahoj všichni, seznamuju naši Sašu s adoptovanou holčičkou (obě jeden a půl roku a obě předtím měly parťačku). První kontakt na neutrální půdě celkem ok, menší šarvátky a chlupy trochu lítaly, ale obešlo se to bez nějakým šrámů. No ale podruhé (opět na neutrální půdě) se servaly jak koně, obě dokousané, doškrábané, Saša má tržnou ránu na bříšku (naštěstí to nějak nekrvácí), kdybych je nerozehnala, tak by to nedopadlo dobře. Holky jsem skoro musela vykoupat v Betadinu....Je to normální průběh při seznamování?

Sankari - 22.5.2016 17:02
Konemy: Otlaky se léčí špatně a dlouho. Chce to denně dezinfikovat betadinou a potom natírat a natírat mastičkou. Mně se osvědčil Dermazulen a Ondřejova mast.

Athe - 22.5.2016 14:58
Haňa: Díky :)

Efča - 22.5.2016 14:28
Konemy - tak snad to bude brzy dobrý.Možná je citlivější- někteří potkánci mohou lézt po čemkoliv a nic.. no já mám štěstí poněvadž už mám za ty roky přes padesátého potkánka a nikdy jsme to neměli.. snad jsme to nyní nezakřikla.

Konemy - 22.5.2016 13:52
Efča: Děkuju.
Drátěná patra nemají.

Efča - 22.5.2016 13:46
Konemy - zkus Betadina mastička.A hlavně pokud má sklony k otlakům je třeba mít pod ním měkko - žádná drátěná patra

Konemy - 22.5.2016 12:59
Před nějakou dobou jsem si všimla, že má Riki otlaky na zadních tlapách, mrkla jsem na net a letěla k veterinářce. Ta nám na to dala mastičku, nějaký Alaptid. Ten nefungoval, tak Rikíšek dostal antibiotika, ale už docházejí a Rikimu se zlepšila jedna tlapka, ale druhá spíš zhoršila. Má ji velkou, nateklou a červenou, ucukává, když mu na ni sáhnu, a přetěžuje přední nožky.
Už je to asi docela pokročilé stadium, bohužel jsem si toho nevšimla dřív, i když se je snažím kontrolovat, je to docela potíž se jim koukat na packy. Docela se o něj bojím, protože podle netu je to vředová pododermatitida a ta může končit ochrnutím prej. (veterinářka je taková neurčitá, ona neřekne : "To je pododermatitida", ona řekne "Jo, tyhle otlaky se dělaj často morčatům", neřekne " Tahle mast vystačí na 5 dní", řekne "To b mělo na pár dní stačit". Takže tak.)
No, každopádně jsme vyměnili Tier Wohl Super za Asan, dokud jsme měli ten alaptid, byl chvíli odděleně, aby mu to ostatní hned neslízali (nějakým záhadným způsobem jim to fakt chutná, podle internetu je to 100% netoxický, a odlákat na dropsy, piškoty nebo obyč směs nepomáhá).

Já už jsem u veterinářky častějc než doma. Jenom nevím, jestli ví co dělá. U nás v širém okolí všichni léčí hlavně psy, kočky, možná morčata. :-(

Máte s tím někdo zkušenosti? Co vám na to vetrinář dal atd.? Můžu tomu nějak pomoct i sama?
Děkuju za každou odpověď.

Haňa - 22.5.2016 12:27
Athe: jj, mast můžeš...:-)

Athe - 22.5.2016 11:55
Haňa: Mám doma betadine jen mast, ale v tom asi nebude moc velký rozdíl, ne?

Haňa - 22.5.2016 11:39
Athe: určitě desinfikovat zředěnou betadine a pak jen sledovat....
Bobulka měla taky kdysi kusanec na krku a k tomu i bouli, ale hned to splasklo a zahojilo se to v pohodě.... Jen je třeba to hlídat, abyse tam neudělala nějaká neplecha.

Athe - 22.5.2016 10:59
Dneska ráno jsem si všimla, že Robin má za krkem pár škrábanců (asi tři drobné ranky, aby to nevyznělo, že je celej porvanej)... asi se kluci nějak nepohodli. Abych byla upřímná, u té jedné ranky mám spíš pocit, že je to kousnutý, takže se asi nepohodli trošku víc, což tak úplně nechápu, protože jsou jinak jak srostlí, ale tak co už, stalo se. Jen by mě zajímalo, jestli i takováhle drobná poranění něčím mazat nebo to nechat být?

Ptáková - 22.5.2016 09:02
Holky z Horek děkují Adush za téměř dvouletou možnost báječného kamarádství s jejím úžasným kdysimiminkem vrhu S2, se Sůvou z Nuslí od Adush. I když hodláme naši posádku okamžitě doplnit, nikdy na ni nezapomene a bude nám moc chybět.
Dále děkujeme za již tradiční empatický přístup a skvělou péči lidem z IVETu, tentokrát opět paní doktorka Brodská - můžeme vřele doporučit.

HankaDC - 20.5.2016 14:38
Sankari: děkuji za názory , nene byl z chovky s letitou tradicí, o to víc nad tím přemýšlím...byl naprosto zdráv a pak šok .Ze Zverimexu moc nepodporuji , i když je mi jich strašně líto...bohužel.

Sankari - 20.5.2016 09:47
Hanka: Bohužel někdy se může stát, že potkan špatně spadne a zabije se, stačí špatný úhel. Pravděpodobnější je ale nějaký vnitřní problém, zvláště jestli to bylo zvířátko ze zverimexu, i takto mladé může umřít, tam na zdraví nehledí, potkani se zkrmí dřív, než se nemoc projeví.

HankaDc - 20.5.2016 00:09
No spadnout teoret.mohl, ale že by si způsobil tak vážné zranění :-( ?? Ten druhý mu určo nic neudělal, je to blbouš. Klec máme velkou, vykrytou patrama, no nevím, byla to pro nás trága, tak proto nešel na pitvu, teď mě mrzí ta nejistota.

Sankari - 19.5.2016 23:51
Hanka: Nemohl spadnout? Nebo mu ublížit jiný potkan v kleci?

HankaDC - 19.5.2016 23:44
Zdravím všechny,
mám nezvyklou otázku, vůbec si neumíme vysvětlit smrt našeho potkyše - 3.měs. - na pitvě nebyl, ráno byl ok a po příchodu z práce už nežil, všude byla krev - né moc - po ohledání - šla z tlamičky....ležel schoulený bez známky úrazu...setkal se s tím někdo??? Mohl to být vřed nebo plíce??? Rýmu ani kašel nebo jiné příznaky neměl.díky za případné názory.

Efča - 19.5.2016 21:18
Hani tak to moc ráda slyším.
Hani já bych asi pro jistotu ,až budeš Zorinečku dávat zpět k děvčatům, dala na pár dní (než se rána zatáhne a uschne) pod ně např. kus starého hadru ) osušku, povlečení....Já to tedy tak dělávám aby nebyli na hoblinách. Maximálně dám trochu hoblin pod ten hadr.

Haňa - 18.5.2016 22:54
Efča: Evi, Zorinečka v pohodě, řádí jako čert... :-) Nevypadá na to, že má za sebou během 17 dní dvě operace..... jsem moc ráda.... jen doufám, že to teď už bude dobré...
doktorka se dost zdráhala, že druhá operace v tak krátké době je velké riziko...., už jsem se připravovala na nejhorší, ale Zorinečka to zvládla a je čilejší, jak před tím...:-)
ještě zítra ji nechám na marodce a pak už půjde k holkám.... jizvu má na zádech a tak nehrozí,že by si ji šourala v podestýlce... je teď takové moje sametové sluníčko,jak má celá záda vyholená....
i injekce s atb jaksi zvládáme...
Safirka se taky drží, bereme Galastop. je taková proti holkám pomalejší,ale vypadá spokojená :-)
A Zituška dnes vytuhla uprostřed vycházky ( pouštím je teď déle,ať není Zorinečce tak smutno) - našla jsem ji spící v šuplíku, spinkala úplně hlubokým spánkem....

Efča - 18.5.2016 22:07
Hani - děkuji, sloh mi nedělá potíže :-)
Co Zorinka, dobrý?
- - - - -
Clanz - nevím jak je samička stará,ale pokud je to odstávče tak není běžné aby v tomto věku měla nádor, ona vlatně ani březí být nemusela - mladé jsi žádné asi nenašla.Takže buď žádné neměla a jedná se pouze o ten nádor anebo je zlikvidovala pokud se narodili mrtví.Po pravdě můj názor je ten, že zřejmě na operaci v případě, že nádor praská, je již pozdě.Ale samozřejmě se ráda budu mýlit...
Tak dej pak vědět jak to dopadlo.Pokud nechceš veřejně tak se můžeš zaregistrovat zdarma a pak je možnost si psát v soukromých zprávách které uvidíš jen ty a adresát zprávy.

Sankari - 17.5.2016 23:01
Clankz: My s Marcie hlavně kritizovali tvé chování, kdy vidíš, že samice pravděpodobně potratila, břicho má vypouklé a ty to neřešíš a až po nějaké době se jdeš ptát na anonymní diskuzi. Je celkem jedno, co nakonec potkance bylo, ale tvé chování nebylo zodpovědné. Nádor u tak mladého zvířete, v břiše v takové velikosti, že je břicho nafouklé, je "pouze" malý problém?
Koupí zvířete z množárny podporuješ týrání zvířat. Je to stejné jako u psů či koček.
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky