PotkaniVýchova a ochočeníAnatomieZajímavosti

BydleníKrmeníRozmnožováníVeterinární péče

 

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

 

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Hledá nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace  


Info  

Efča - dnes 21:43
Markéta - tak patýrek si můžeš udělat nebo koupit víe než nabízí výrobce.

Markéta - dnes 19:04
Aha už vím kde je nejspíš problém, chybí mi 2 díly na patro. No snad to potkánky udrží :D

Sankari - dnes 18:34
Markéta: Freddy 2 je jedna z nejlepších klecí, u potkanářů hodně oblíbená. S čím si nevíš rady? Návod tam asi nebude, stačí dát mříže na dno a zacvaknout na boku drátky.

Haňa - dnes 18:20
Markéta: jakého návodu?? freddyny má plno potkanáŕů.....;-)
- - - - -
krmení je výborné na rodentia.cz


Lenka33: seznámit na neutrálním místě ( kde nikdo z nich nebyl) a pak dát do oečlivě vyčištěné jinak zaŕízené klece.... to bude v pohodě :-)
více tady: http://www.czkp.cz/ja-potkan/vse-kolem-me/seznamovani/

Markéta - dnes 16:22
Děkuju moc:) Ještě jsem se chtěla zeptat jestli někdo nemá zkušenosti s klecí Freddy 2. Přišlo mi vše kromě návodu a na netu nemůžu žádný najít.

Nex - dnes 08:19
Tak oznamuji, že pokud se nic nezvrhne, tak mám konečně klce pro holky :) Nevím, co je to za značku, ale je 77x80x50 (pro 5 potkyšů), což je nádhera :) Sice není s eloxem, ale zas nemůžu chtít všechno :D A s klecí mám možnost přímo v našem městě zajít do práškovací dílny, kde mi to můžou posléze poeloxovat :). I dno má krásnou barvičku, tak se těším až bude klec doma a začnu ji vyzdobovat :D

Konemy - dnes 05:54
Lenka33: U tak malých potkyšů by to mělo být v pohodě. Já jsem seznamovala ročního a půlročního s miminkem a ještě ten den ho přijali. Zkus je seznámit na neutrální půdě, na místě, které neznají.

Lenka33 - dnes 02:06
Ahoj, chci se zeptat. Budu si porizovat 2 bratry a o 2 mesice pozdeji dalsiho potkaniho kluka, ale bojim se ze ho mezi sebe neprijmou. Nemate s tim nekdo zkusenost?:/

Efča - včera 20:09
Konemy- tak snad nás jen vyděsil a nebude se to opakovat.

Konemy - včera 19:56
Teď už je naštěstí v pořádku, běhá, žere...

Efča - včera 19:18
Konemy - těžko říci takto od stolu- mohlo mu zaskočit, mohl mít epileptický záchvat,infarkt....
- - - - -
I náš vet je pro své zákazníky vždy na telefonu..I když naštěstí jsem neměla tu čest vyzkoušet zda a jak to funguje..

Erucale - včera 19:15
Konemy- to nemáte v okolí veterináře? Nášvet nám dal kontakt na sebe kdyby se něco dělo se zvířátky i mimo ordynační hodiny.

Efča - včera 19:15
Athe - to je právě nesmírně těžké radit a odhadnout když to člověk nevidí na vlastní oči. Však víš,že častokrát nováčci berou běžné potyčky ,které my už nevnímáme, jako "boj o život".Tím netvrdím že je tomu tak i u Věšky..Ona sama zná svá zvířátka nejlépe - my můžeme pouze poradit základy a to jaké máme své zkušenosti,ale protože každé zvířátko je individualista a origoš musí se ona sama rozhodnout dle svého vědomí, svědomí a citu...

Věška - včera 18:29
Athe Pochopila si to správně a bohužel si myslím, že máš pravdu v tom, že půjde po všem, co se hýbe. Dám tomu ještě trochu času, třeba pochopí, že ani ode mne, ani od potkánků, mu nic nehrozí.

Konemy - včera 18:23
Riki sebou divně škube... Před chvílí mu tekla pěna z tlamy, rychle dýchá... Na většině zavřeno, co mám dělat? Myslela jsem, že se dusí, ale tlamu si nenechá otevřít, nevím, co mám dělat...
- - - - -
*veterině
- - - - -
Teď leží, strnule a divně, nevím co mu je a co mám dělat, to nemohl počkat na pondělí...
- - - - -
Strašně se o něj bojím...
- - - - -
A tahá za sebou nožky, snad to není mrtvice :O
- - - - -
Už se tolik netřese, ale sedí nahrbený na jednom místě a pořád přežvykuje a cvaká
- - - - -
Žere jogurt, tak snad bude v pořádku, vypadá líp, snad to nic není://

Athe - včera 17:54
Efča: Já jsem z toho, co psala Věška, tedy ještě pochopila, že starouš byl oddělen právě proto, že nebyl jen dominantní, ale právě spíš až agresivní. Takže nevím, jestli by jeho návrat byl dobrý krok. Spíš mám z toho takový pocit, že dědek byl takový uzurpátor a Čupík se ho tak moc bál, že po jeho oddělení vyvádí jak ďas, aby mu náhodou nezačal ubližovat ještě někdo jiný a bylo jasno, že teď už si to líbit nenechá. Samozřejmě, tolik zkušeností nemám, ale přijde mi to jako docela pochopitelné v dané situaci. Otázkou je, jestli bude stačit se ujistit, že ostatní po něm nepůjdou a bude pokoj, nebo je předchozím spolubydlícím tak poznamenaný, že už pořád preventivně půjde po všem, co se hýbe.

Efča - včera 17:15
No zřejmě jsem si seděla na vedení :-)
Já bych to viděla tedy na to, že jak se oddělil dominantní sameček tak si Čupík nyní nárokuje jeho pozici a tím,že si asi není tak úplně jistý že ji má pro jistotu dělá"bububu" na ostatní.Je to logické vyústění změn ve skupině.
Ono tady je třeba zvážit určité "experimenty". Těch by bylo několik ,ovšem nejsem si jista tím dlouhým odllučením staříka od skupiny... Teoreticky by se mohl vrátit stařík zpět s tím,že by se třeba na den dva oddělil Čupík, ale těžko předvídat zda by si musel pozici u mladých dědek znova dobýt nebo by to brali jako návrat šéfa...a jak by se tvářili na sebe po návratu prudiče..Pak by šlo k sobě dát zkušebně právě jen dědka a Čupíka..s tím,že by zůstali spolu nebo by se posléze přidali zpět do skupiny.Ale to jsou velmi citlivé experimenty a předem těžko říci jak by zvířátka reagovala, můžeš maximálně maličko odhadnout dle jejich povah.Ještě by mohl stařík zpět a Čupík by dostal prcky - ty ho v pozici šéfa ohrožovat nebudou.
Zkus to ještě vydržet a uvidíš- jen nevím s tím stačíčkem jestli ho zkusit dát zpět nebo ne...Já se dokážu rozhodnout dle pozorování u svých zvířátek a odhadu jejich povah,ale u cizích si netroufám..)
Třeba poradí ještě někdo zkušenější.

Věška - včera 16:22
Efča Jj, teď jsi to shrnula úplně bezvadně, tak to je. Za chvíli za nimi jdu, teď jsou asi hodinu puštěný, tak snad mě Čupík nepokouše. Ale děkuji za rady a podporu. Nejradši bych ho oddělila, ale Drago říkala, že ještě měsíc puberta, tak snad se zklidní, musím vydržet.

Efča - včera 14:25
Jo pardon - však jsi to psala...takže abych to shrnula jestli to mám správně pochopené.
Oddělila jsi od nich nejstaršího dominantního samečka a tento Čupík nyní kouše Tebe i ostatní potkánky a stařík je tedy sám a v této kleci jsou tři..

Věška - včera 12:10
Efča To jsme si nerozuměli, on není sám, on má v kleci další dva, stejně starý a jsou spolu od miminek. Bohužel kouše i je a oni jsou už z něj vystresovaný.

Efča - včera 11:50
Jestli Tě před odělením od ostatních nekousal a začal až po té ,to by s největší pravděpodobností mohlo znamenat, že se k Tobě chová jako k potkánkovi poněvadž je sám a nemá si to jak vyříkat s "pravým" potkanem a tím pádem zkouší zda by mohl převzít místo velitele.V tomto případě bych zkusila variantu s mláďaty.

Věška - včera 09:58
Efča Až po oddělení, předtím to byla úžasná kontaktní myška.

Efča - 27.8.2016 22:19
Věška-měsíc oddělení už je dost...To co popisuješ to dělávají spíše potkánci v pubertě co žijí osaměle.Dělá to tedy až po oddělení nebo to zkoušel už i před tím?
- - - - -
hejmanka - Věška - tak ono není divu to jejich kousnutí není nic příjemného..

hejmanka - 27.8.2016 21:06
já se svého potkana taky trošku bojím ale dokážu ten strach překonat a pomazlíkovak se s ním. :-)

Věška - 27.8.2016 20:41
Efča Oddělený jsou asi měsíc, Čupík se začal chovat divně asi před 14 dny. Mě bohužel pokousal také a ne jednou. Nemyslím si, že byl nějaký rozrušený. Tulil se a najednou kousl. Přikládala jsem to tomu, že ze mě cítil potkana z jiné smečky. Druhý den, jsem se k nim převlíkla, vykoupala a já nevím co všechno. Zase jsem je po sobě nechala přelézat a hladila. A Čupík mě tentokrát kousnul do zápěstí a to tak, že se zakousl a trhnul, takže mám jizvu, jak když jsem se chtěla podřezat. No a od té doby se ho bojím. Vím, že je to špatně, ale strach je strach.
- - - - -
Efča Právě mi už přijde, že si zalíbení v šikaně našel.

Efča - 27.8.2016 19:29
Tebe taky kousl? Pokud ano zkus si vzpomenout za jaké situace-někdy jsou rozrušeni z hádky, že chňapou po všem a to pak není radno k nim strkat prstíky.
Jestli jsi od nich oddělila alfa samce tak se přou o pozici ,to by bylo logické a až se to vyřeší mělo by se to uklidnit v případě, že nový alfa nenajde zalíbení v šikaně. Jak dlouho jsou od staříka oddělení?A stařík je sám?
- - - - -
.. nyní jdu pryč nevím kdy se vrátím tak případně se ozvu zítra..

Věška - 27.8.2016 18:55
Efča Všem je okolo 7 měsíců, takže puberta. Do teď byli skoro s dvouletým potkanem, ale ten je rasil a i on sám z nich byl ve stresu a pořád vrkal. Po návštěvách veteriny, bylo doporučeno ho oddělit, ať mají kluci klid a dopadlo to tak, že je začal šikanovat ten, který se před tím oddělením nejvíc bál toho dvouletého. No už se stalo, problém je, že teď se ho bojím já.

Efča - 27.8.2016 18:49
Věška - no to je ošemetná situace a těžko radit ,ale pokud to jen trošku jde tak doporučujeme neoddělovat nebo aspoň ne na dlouho.Případně jen na den dva ,ale ne vždy to zabere.Pokud je oddělíš na dlouho tak už se pak nemusí zdařit je dát dohromady.Nyní si nevzpomenu jak je máš staré,ale jestli jsouv podobném věku možná by ten "agresor" lépe přijal malá mimča poněvadž ta by ho neohrožovala v pozici vůdce.Těžko teď říci zda si to vyjasní a pomine to nebo je to stav ¨trvalý- budeš se muset zřejmě řídit svým citem a tím co vypozoruješ.
- - - - -
Markéta - doporučuje se zde a chválí Rodentia,ale naši se v ní přehrabují-asi jsou zmlsaní.Já pokud nemám Rodentiu tak u nám v kríměš amní jen Darwina.Kdybych je měla krmit jen tím co jim jede tak bych tady pochvalu nedostala :-)
- - - - -
Věška - jejda jak ublížit?

Markéta - 27.8.2016 17:52
Ahojte, mohli by jste mi prosím doporučit nějaké kupované krmivo pro potkánky?:)

Věška - 27.8.2016 17:32
Provokuje puberťák, co chce být vedoucí, rasí Wistárka do krve, už se mi to vůbec nelíbí a mám na něj vztek. Vím, že je to jenom zvíře, který nepřemýšlí jako my, ale mě vadí když se ho ty dva bojí. Po dobojování je Wistárek nacpaný pod košíkem a ani se nehne, už vůbec se nejde najíst. Rafíček se umí alespoň trochu bránit a bojuje asi o pozici, kdo bude vedoucí skupiny. Už jsem měla takový vztek, když jim i mě, Čupík ubližoval, že jsem mu fakt chtěla ublížit. Nakonec se člověk ovládne, ale nechci se další dva roky bát potkana.
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky