PotkaniVýchova a ochočeníAnatomieZajímavosti

BydleníKrmeníRozmnožováníVeterinární péče

 

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

 

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace  


Info  

Marcie - 22.5.2020 20:59
Damian: zbláznil se mi mail a nemůžu z něj odesílat. Nevím zda je problém jen v mobilní verzi. Vyzkouším zítra ještě PC zda to půjde z něj. Každopádně zde vzkazy fungují. Jestliže si založíte účet tady na králíkách, tak písnu hnedka.
- - - - -
Damian: už je to opravené, maily zase posílám :-) odepsáno.

Marcie - 19.5.2020 20:04
Damian: mail na mě: odpekelnehostrazce@atlas.cz

Damian - 17.5.2020 21:32
Dobrý večer všem, Marcie mohl bych vám napsat na email? Myslím, že budu potřebovat poradit více, než ks si myslel..

Nely... 478283 - 15.5.2020 09:18
Aha

Marcie - 14.5.2020 20:00
Nely: No nevím. Brunovi operoval potkana v noci jako akutní případ a neměl s tím problém. Tak nevím. U morčat je nechutenství a hubnutí často způsobeno nesprávným krmením nebo požitím plesnivého krmiva nebo čerstvého (neusušeného) pečiva, které v morčeti pak kvasí a způsobují vážné zažívací obtíže, které morče ohrožují i na životě. Bohužel je to taky asi nejčastější příčinou úmrtí. Pravděpodobně jste dostali speciální dietu Rodicare instant, což se opravdu dává na tyto případy. Morčeti nepropláchneš střeva. Musí to z něj vyjít samo. A tato kaše se dává aby se co nejrychleji nastartovala správná mikroflóra v zažívacím traktu a střevní peristaltika. Dost záleží na včasném nasazení diety a i přes to jsou případy, kdy to morčátko nedá. Chovala jsem morčata nějakých 10 let. Aby se stalo podobná věc, stačí aby se morče přežralo obilné směsky a je problém na světě. Postupně jsem upustila od krmení obilím, morčata nejlépe prospívají na seně, zelenině, ohryzu větví a v sezóně čerstvá tráva a nejlépe pastva v ohrádce. Obilí jsem dávala jen malinko vysokobřezím samicím a pak kojící mámě s mladými, jinak vůbec. Upozornil mě na to tenkrát pan Schwarz, byl to chovatel morčat, který se přiženil z Německa a bydlel kousek od nás. V Německu tehdy byli s chovem morčat mnohem dál. Ale to mi bylo nějakých 11 nebo 12 let tenkrát :-)

Nely... 478283 - 14.5.2020 19:32
Děkuji za rychlou odpověď a doufám že se nic nestane a nebudeme muset k vetovi.. Já sama s Vet Vill moc dobrých zkušeností nemám. Jedno moje morče bylo u nich na poperaci a přežilo, to je musím pochválit, ale to 2.strasne rychle hublo a on nám na to jen dal nějakou kaši a jinak nic nedělal(ani se na něj nekoukl) . Morčatko to bohužel nepřežilo. Myslím si že kdyby je to zajímalo tak by ho dokázali vyléčit. Asi podle něj morče není tak důležité jako pes a a kočka.

Marcie - 14.5.2020 18:40
Nely: když bylo něco závažnějšího, jako operace, tak jsme jezdili do Lanškrouna na kliniku Akita k MVDr. Šilarovi. To je výborný operatér a za ta léta mi pár zvířat dal dohromady. Jinak se dá přímo ve Svitavách klinika Vet Vill, kde jsou MVDr. Rambousek a MVDr Halamková. Oba jsou fajn a mám s nimi dobré zkušenosti. Hodně jsem s nimi řešila kastrace bezprizorních koček, kde teda operovali výborně. I Mirek Smolej (bývalá ChS Bruno) říkal, že potkany zvládají a dokonce jednomu jeho potkanovi prý Rambousek vracel střeva do břicha a povedlo se :-) Takže další dobrá recenze na Vet Vill.

Nely... 478283 - 14.5.2020 10:51
Marcie:K jakemu veterináři jsi chodila s potkanky když jsi bydlela ve Svitavách? Kdyby nastali nějaké problémy abych věděla,ale doufám že nenastanou.

Marcie - 11.5.2020 20:59
Nely: děkuji. Odepsáno.
- - - - -
Damian: potkanice často ani výrazně říjit nemusí. Případně říjí přes noc a jen na pár hodin, tak to člověk ani nezpozoruje. Jinak já nemám problém s tím, když jsou samci a samice v jedné místnosti (samozřejmě v jiné kleci ano) Samci se mi kvůli tomu neperou, jen proto, že cítí samičky. Ale je pravda, vže každý mlaďoch, kterého dávám do smečky, tak si prostě hnedka zvykne na běh skupiny a nijak se nepozastavuje nad tím, že o patro výš bydlí samičky. Myslím si, že s tím problém asi nebude. Jde jen obto uhlídat ty skupiny, aby se k sobě neprokousali skrz dno klece a nebo aby je někdo nedopatřením nepustil společně na procházku.

Nely... 478283 - 10.5.2020 15:52
Marcie..
Už vám mamka poslala mail..

Damian - 10.5.2020 14:33
Marcie: Moc děkuji, vyzkouším to. Už když je s nimi venku tak vypadá více v pohodě. To s hamaky už mne napadlo, aneb když jsem začínal bylo mi doporučeno abych jim dal staré tričko, aby si na mě potkánci zvykli.
Předtím klukům holky nevadily, nejevili urputný zájem se k nim dostat, když mám mladé, myslíte, že by to mohl být problém? Holky jsou klidné, ještě jsem u nich nezachytil nijak zvlášť výraznou říji (pokud se tomu tak u potkanů říká). Nerad bych, aby malí později ubližovali staroušovi
Archív diskuze | Alba uživatelů