PotkaniVýchova a ochočeníAnatomieZajímavosti

BydleníKrmeníRozmnožováníVeterinární péče

 

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

 

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Hledá nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace  


Info  

RECERT - dnes 20:35
Ahojky Co s potkaním miminem ještě slepým, čím to mám krmit? Nějak se to objevilo najednou v domě, ale mohli to přinést hafíci, zkoušela jsem to dát na různá místa, aby si to maminka našla, ale bez úspěchu, takže nevím, kapat tomu vlažné mléko do tlamičky? a jak často a kolik krmit?

Aneta8 - dnes 14:44
Nemáte, prosím, typ na klec, která by byla o menší základně (cca 50x50 a menší) a spíše do výšky?
Děkuji

Lexi - včera 21:23
Tarbo, Sankari - jasně, budu to sledovat, každopádně díky za rady :-)

Tarbo - včera 21:07
Lexi - :D Oni to nikdy nepřiznaj, dělaj, jakoby to museli prát nebo co :D Pokud jsou všichni v pořádku, tak je to dobře, ale záhada zůstává. Já bych je asi jen trochu víc sledovala a když budou všichni v pořádku, začala bych podezřívat ostatní členy domácnosti.. i ty lidský :D

Lexi - včera 20:47
Tarbo - že bych někde doma pobíhal pes a já o tom nevím? :D :D :D pro jistotu jsem se zeptala i ostatních členů naší domácnosti, jestli si náhodou někdo neublinknul mně do postele, ale nikdo nic neví :D :D :D tak já nevim...
- - - - -
Ale Saša už spokojeně dlabe zrní z misky, tak to asi nebude nic vážnýho...

Tarbo - včera 20:37
Lexi - něco podobnýho jsem našla přesně v posteli na peřinách, čirý a smradlavý, běhali mi tam myšouni, ale nakonec jsem zjistilla, že mi tam hodil žaludeční šťávy pes. :)

Lexi - včera 20:33
Tarbo - co se týče barvy, těžko říct, protože se to stalo zrovna na peřinách (s barevným povlečením - Saša si taky umí vybrat místo)...na první pohled jsem si taky myslela, že se prostě počůrala, ale konzistencí to bylo jak když sliny plus takovej ten kyselej smrad...a když jsem Sašu prohlížela, tak ten stejnej smrad jí šel od tlamičky

Tarbo - včera 20:23
Lexi - nebyl to bobek průjmovej? Bylo to čirý ? Nebo prostě jen čůránky? Občas jsou čůránky cejtit víc a smrdí to prostě "jinak " :D Potkyši neumí zvracet.

Lexi - včera 20:06
Sankari - to je mi právě záhadou, co jí mohlo zaskočit, protože minimálně půlhodiny před tím nic neměla (byli jsme na veterině a hned jak jsme přijeli domů, tak se to stalo).

Sankari - včera 19:49
Lexi: Ze žaludku zvracet nemohou, ale možná jí něco jen zaskočilo.

Lexi - včera 19:47
Ahoj, mám takovej blbej dotaz - můžou potkani zvracet nebo něco na ten způsob? Pustila jsem holky proběhnout a našla jsem Sašu, jak mi sedí na posteli a vedle ní jakejsi plivanec, co zapáchal vyloženě jako zvratky. Saša se teda tváří jakože nic, ale já nechci nic podcenit...

Efča - 26.7.2016 20:08
melodavec - to,že si tě označkuje by pro tebe měla být čest poněvadž tím pádem "jsi jeho" .
- - - - -
A samozřejmě,že se přikláním k názorům ostatních kteří nejen tvrdí,ale vědí, že potkyšek nesmí být sám a je třeba mu pořídit minimálně jednoho kamaráda stejného pohlaví.
Veškeré základní info o péči seznamování je tady nahoře v tom žlurém rámečku.Případně se tu ptej .

Haňa - 26.7.2016 18:05
melodavec: ano, potkani značkují a my všichni "potkánáŕi" s tím už jaksi počítáme....:-)
některý jedinec víc, některý míň, ale všichni to dělají....
jak píše už Marcie, kastrace na toto nemá vůbec vliv ( značkují i holky)
a potkan opravdu potřebuje nutně ke spokojenému žití aspon jednoho parťáka stejného pohlaví a
to, že potkan může být se svým člověkem šťastný, je blud :-/

pokud ti na potkánkovi zaleží, tak buď poŕiď kamaráda a na značkování se povznes a nebo ho daruj do klučicí smečky.....

Marcie - 26.7.2016 17:54
Melodavec: potkani značkují. Všichni. Kastrace nepomůže. Pokud je sám, tak je to špatně. Potkan nesmí být sám. Pokud ti vadí značkování. Potkana venuj někomu, komu nebude na obtíž jeho přirozenost. Psi štěkají, kočky mňoukají, lidí mluví, potkaní značkují. Tečka. To nezměníš tím že jim usekneš nějakou část těla.

melodavec - 26.7.2016 16:35
Zdravím,mám prosbu,máme 5mesíčního potkyše a značkuje,pokaždé co ho mám mimo klec a i mě si označkuje....
Myslíte,že pomůže kastrace,?nechci aby byl jen v kleci
Děkuji

Tarbo - 23.7.2016 21:47
kaarel - tak jako se zbavili rodiče tebe - ignorací , a proto teď chuděrko sedíš za pc a prudíš, ale máma s tátou tě maj rádi, možná, i když si tě nevšímají, zkus si uklidit pokojíček a uvidíš, jak to mamku potěší.

Efča - 22.7.2016 20:41
jak se zbavit kaarla?

Konemy - 22.7.2016 18:40
kaarel: Tohle je mazlíčkářská diskuze -_-

kaarel - 22.7.2016 16:04
jak se zbavit potkanu?

Marcie - 14.7.2016 21:15
No popravdě sůl je velice důležitá pro zdravý organismus každého savce, ale pouze ve stopovém množství. Tedy u tak maličkého zvířete, jakým je potkan, není potřeba krmit slané. Naopak je snadné potkánky solí předávkovat a to rozhodně není dobře. Jen když je extrémní vedro, tím jak se zvířátko ochlazuje, tak organismus sůl přirozeně více ztrácí a v přírodě tedy zvíře vyhledává zdroje soli. Všežravci v přírodě mají jako hlavní zdroj soli krev ukoristených živočichů. Což málokterý majitel laboráka krmí svého potkana syrovým masem, natož ještě krvavým:-) Ale zas v granulích a různých konzervach, kapsičkách a pamlscích bývá soli dost a dost. obzvlášť pro potkana. Pro příklad třeba pes krmený běžnými market granulemi sežere za půl roku v potravě i tolik soli, co barfovaný pes za celý život. Pak ale který z nich dřív umře na selhání ledvin že... Prostě všeho moc škodí. Já zastávám názor, že je dobré krmit rozmanitě, avšak u krmení taky trochu myslet :-)

Efča - 14.7.2016 21:15
ovce- jo Praha je "dobrá " lokalita myslím,že tam uspěješ s radami, vetem i Klokánkem
- - - - -
DT - slané, kořeněné, aromatické věci se běžně napodávají žádnému zvířátku - no asi by neměli ani člověku leckdy-lze pouze vyjímečně např. v případě odchytu zaběhlého zvířátka ap. a to jen ždibínek na nalákání.
- - - - -
Kdo může pojďte na chat- čeká tam věrná nejvěrnější Ošla- zasloužila by metál za věrnost poněvadž už je snad jediná kdo tam věrně čekává.. a marně..
- - - - -
... a já jsem tam taky - pojďte k nám....

DT - 14.7.2016 20:37
Dobre, dekuju za odpovedi :)

Marcie - 14.7.2016 20:35
DT: karbačiky jsou hodně slané, raději bych volila nesolené čerstvé přírodní sýry jako je ricotta, Cottage, přírodní kozí apod, případně jen mírně solené ementálové typy, ty ale fakt jen hodně občas a kousíček jen na chuť. Jako ždibec karbačiku jednou za čas mu neublíží, ale fakt je to zbytečně dost slané.

Sankari - 14.7.2016 20:29
ovce: Zkus se domluvit s holkama z Potkaního klokánku, hodně je jich z Prahy, mohly by ti pomoci s odchytem i veterinou. Mají zkušenosti, už vícekrát byly takové výpravy za utečenci.
- - - - -
DT: Ne, nic uzeného a slaného se nedává žádnému zvířeti.

DT - 14.7.2016 20:26
Ahoj, muzou potkani uzene korbaciky?

ovce - 14.7.2016 20:09
Praha 10

Efča - 14.7.2016 19:59
ovce- hlavně je třeba vybrat veta který potkánkům rozumí. Pokud napíšeš lokalitu odkud jsi tak Ti tu poradí zkušenější kam jít.
Jak se budou chovat v náručí těžko říci - možná si budou pamatovat když příjdou k lidem.

ovce - 14.7.2016 19:53
Děkuji za reakce. Ještě se zeptám, jak je to s veterinou - ošetří v pohodě i takové polodivoké zvíře? Vůbec si to nedovedu představit, ať už to, že budu veterináři vykládat, že jsem potkany našla na zahradě, nebo i tu praktickou stránku, jestli se vůbec nechají prohlídnout.

Efča - 14.7.2016 19:14
ovce - souhlas s Marcie,jen bych dodala,že pokud by sis je chtěla nechat, je potřeba absolvovat veterinární prohlídku a zejména ošetřit proti parazitům kterých budou po tom pobytu v přírodě plní a protože jsou zvyklí na "velký" pohyb tak pořídit velikou klec.Také zjistit zda se jedná o páru nebo jedince stejného pohlaví
Pokud si je necháš rádi poradíme ,v případě,že je nabídneš k adopci tak nejlépe do Potkaního klokánku nebo do útulku.

Marcie - 14.7.2016 19:00
Haňa: Safirka navždy zůstane v srdcích těch, kteří ji znali. Upřímnou soustrast.
- - - - -
Ovce: Laboratorní mazel potkan do volné přírody nepatří. Nejen že by pravděpodobně nepřežili zimu, protože laboráčci jsou mnohem choulostivější než divočáci, ale hlavně nemají tak vyvinutý pud sebezáchovy- respektive postrádají plachost, která by je ochránila před většími predátory- kunami, kočkami a psy, které mohou běžně potkávat venku mezi zahradami. A v neposlední řadě i před lidmi, kteří pro potkany nemají pochopení. Venku platí pravidlo: Důvěřivý potkan = mrtvý potkan. Doporučuji nalákat potkánky na nějakou dobrotu do klícky, přepravky nebo aspoň krabice a odnést buď do útulku pro malá zvířata nebo požádat o pomoc domácí depozita. Ty vedou třeba různí chovatelé, případně pro pražské doporučuji kontaktovat Potkaní klokánek a dohodnout se s některou z "tetiček". Můžu se zeptat odkud jste?
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky