PotkaniVýchova a ochočeníAnatomieZajímavosti

BydleníKrmeníRozmnožováníVeterinární péče

 

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

 

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace  


Info  

Vrabček - 19.10.2016 17:02
Simoonea: Řešením je použít Ikea tašku a přepravku zablit do ručníku nebo dek ;-)

Haňa - 19.10.2016 15:14
Simoonea: zateplení na přepravku šila ( a snad ještě šije) chovatelka z chs http://www.womisrats.cz/hamaky/, pak na FB stránky Myšošití od atti.
Pokud se nechystáš s potkánky moc cestovat a jde jen o to dovezení, příp. cestu k vet, klidně se to dá vyřešit i tak, že přepravku dáš do větší tašky, co neprofoukne a obalíš menší dekou či velkou šálou....( popř. přidat termofor??) ale pozor i na přehřátí.... Oni se přehřejí velmi snadno....
- - - - -
Anebo to zkusit dle návodu ;-)
http://potkanari.cz/zateplena-taska-na-prepravku/
- - - - -
Spadla: moc pěkně se čtou tak hezké zprávičky :-)

Simoonea - 19.10.2016 11:20
Ahojte, v zime si budu porizovat miminka. Problem je, ze na svou prepravku Mini Trixie nemam zatepleni :(. Nevite o nekom, kdo by jej prodaval nebo šil?

SpadlaZoblaku - 19.10.2016 11:10
Tak jsem teď vážila velké holky a všechny prvňáčky. Úplně teda koukám, velké holky mají všechny nad 300 g, což se divím, přišlo mi, že jsou takové jakési mrňavé. No a miminka mají kolem 95 - 97 g. Od soboty budou k odběru, tak to do té doby do stovky určitě doženou. Mám z nich velkou radost.

Jinak všechny holčičky z prvňáčků i s maminkou jsou už několikátým dnem ve velké kleci u velkých holek. Seznámení bylo úplně v pohodě, fungují spolu, jako kdyby tak byly odjaktěživa. Dokonce okoukávají manýry od velkých tet, takže když jdu krmit, navěší se na klec všechny (včetně Susan) a jdou se pomazlit :-).

Sankari - 17.10.2016 20:42
Dundra: Zdravé to není, samý konzervant, barvivo... ale hned z toho neumře.
Spíš se divím, že ti rodiče nezakázali takový hnus kupovat.

Dundra - 16.10.2016 21:11
Vylezl na stul a Já tam to tam měla

Konemy - 16.10.2016 19:54
Dundra: Je to svinstvo a cukr, samá chemie, ale stát by se SNAD nic nemuselo... Jak se to stalo?

Dundra - 16.10.2016 19:50
Nevíte někdo jestli se něco muže stát potkanovi když sežere asi tak 3 kuličky z bubble tea?

Marcie - 13.10.2016 17:21
Haňa: to je super! At se jim dari! Ale u vas doma bude, tim jsem si jista :-)

Efča - 13.10.2016 13:48
Hani moc hezky jsi to napsala :-)

Sankari - 13.10.2016 11:33
Haňa: Výborně, mám radost!

Haňa - 13.10.2016 10:10
Sankari, Marcie: tak Cikorka a Deli už začínají fungovat ve skupině...:-) po čtyřech dnech, které vesměs strávily v dlouhé rouře a co chvíli se v noci ozval pískot a rachot a ráno byly všechny holky - mladé i staré "vyřizené", zelenina nesežraná - neměly čas :-), tak už dneska ráno ty dvě cácorky běhaly po kleci, snídaly s ostatními ( i když ještě trochu křečovitě ;-)) a očividně si to užívaly :-)
A nesmělá "žížalka" Anička se nezdá.... :-), nabyla sebedůvěru a dávala nově příchozím hodně znát, že ona už je "dávno" starousedlík ;-)

Konemy - 12.10.2016 20:59
Dundra: Ano, potkani i osmáci mají oranžové zuby, kdyby měl jinou barvu, znamenalo by to nějaký problém. Jestli ho máš samotného, rozhodně mu pořiď kamaráda stejného pohlaví.

Dundra - 12.10.2016 20:55
Je v pořádku,že můj potkan má orandžové zuby?
Je to můj první potkan takže nevím.
Díky za odpověď.

SpadlaZoblaku - 12.10.2016 15:06
V Brně ještě fajn Exovet, ale chtít pouze MVDr. Kusákovou. Má tam druhou paní doktorku, se kterou už byly párkrát nějaké potíže.

RENDY - 12.10.2016 14:56
HANA-mockrát děkuji,tou kapičkou nic nezkazím.

Haňa - 12.10.2016 14:20
Rendy: starší potkánek může mít srst řidší, ale strupy by mít neměl...
Ono s těmi veterinami je to někdy těžké ( v poslední době jsou kolikrát nedobré zkušenosti i s VFU ) neříkám, že je to Váš případ :-)
Jestli chcete mít jistotu, na svrab je výborný stronghold pro koťata ( prodá ho ho vet, ampulka stojí něco přes 200,-) potkanům ( oběma) stačí kápnout kapku mezi lopatky. Je tam toho malinko, je dobré přetáhnout to do inzulinky.
Strup může být i zrající absces....(??). Kdybyste potřebovali, v Brně jsou na potkánky prý dobří Fialovi u ZOO a pak snad Animed

Jinak dědouškům bude určitě v něčem nižším dobře :-)

RENDY - 12.10.2016 12:28
SpadlaZoblaku-díky.Já se na to odpoledne vrhnu a myslím,že to nebude problém,jsem docela kutil.Dík.
- - - - -
Ještě se chci zeptat,jesli je normální,že jeden ten starý potkan je hodně olysaný.Dokonce má na boku strup.Měli jsme strach,aby neměl svrab a jeli jsme do veteriny,ale prý je to stářím.Ten druhý je v pohodě.Byli jsme na klinice v Brně.

SpadlaZoblaku - 12.10.2016 11:43
Přemýšlela jsem o tom, jestli vůbec svoje mrňata do té skupiny dávat, protože technický vzato nejsou v nouzi. I jsem to tam psala, že se jich nepotřebuji zbavit, takže si budu majitele vybírat. Nicméně je ale fakt, že právě v té skupině je největší hustota lidí, kteří hledají mimina bez Pp. Upřímně ne nenapadlo ještě kontrolovat pravidla..

Rendy, potkani už jsou dědulové a do výšek by lozit neměli. Asi už ani nemohou nebo se jim nechce. Chtělo by to něco nižšího s tím, že vybavení bude hodně nízko a nebudou mít kam spadnout. Taková bezbariérová klec. Hodně měkké věci, hamáčky a tak. Možná by se dal použít i ten box, když ho upravíš..?

RENDY - 12.10.2016 10:55
Zdravím,dostal jsem typ na tyto stránky.Chci septatna tohle.Zdědil jsem po bráchovi,který odjel studovat dva potkany.Je jim dva a půl +-.Mají tu svou velkou obří klec,vybavenou vším cirkusem co k tomu patří,ale už nikam nevylezou.Takže se hrabou furt dole.V sklepě mám hodně velkej Roddy box po morčatech.Co kdybych ten cirkus dal do něj a měli by větší místo.Je to stovka.Ta velká klec je monstrum do hůry,ale podlaha cca 65.Voni když jsou mimo klec,tak většinou spěj v koutě.Díky

Sankari - 12.10.2016 10:20
Spadla: Když ono to nemá jasné řešení a pravdu máte vlastně obě. Na jednu stranu vybírání peněz nahrává množitelům, kteří se mohou schovávat za nechtěné vrhy. Stovku by od hadařů za mládě nedostali a od zachránářů ano. Přitom nemusí zaručovat nic - původ, dobrou péči... No a na druhou stranu se zas mláďata zdarma mohou stát levnou hadí večeří.
Nikdo ti nemůže nakazovat, jak to máš pojmout, ale pokud má Kawi nastaveno ve své skupině, že tam jsou pouze potkani zdarma, musí se to respektovat. Nabízet můžeš jinde.

Taky se mi nelíbí, aby někdo zveřejňoval soukromé zprávy bez souhlasu druhé strany, není to fér a přiznám se, že pokud by tohle někdo udělal mně, už bych s ním dikutovala pouze veřejně nebo s ním nediskutovala vůbec.

Haňa - 12.10.2016 05:30
Spadla: já taky "neřeším" skupinu :-), jen jsem tím chtěla ŕíct, že obě máte asi kus pravdy.....
je mi jasné, že jste si psaly soukromě, o screeny ale nestojím... nejsem pŕíznivcem toho, aby do soukromé pošty nahlížel nêkdo další.... soukromá pošta je proto soukromá, že se týká jen těch dvou ....( pokud to někoho vyloženě neohrožuje :-))
těš se z malošků a hledej domovy tak, jak Ty uznáš za nejlepší..... ale nemyslím, že by ses musela cítit uražená....byl to prostě jen názor a na to má Kawi, která se pohybuje v potkanáŕských kruzích už hodně moc let a opravdu zachránila spousty potkanů péčí i radami, právo.....
však ani potkanáŕi nemusejí být všichni pŕátelé.... to ani nejde..... slušnost by ale měla být, zas tak moc nás není, aby si člověk zbytečně dělal nepŕátele jen nepochopením toho, co mu druhý chtěl ŕíct...
- - - - -
.... skvêlé, že se mimčům tak daŕí ;-)

SpadlaZoblaku - 11.10.2016 23:55
Hani, já ale neřeším skupinu. Psaly jsme si s Kawi pak i soukromé zprávy, ve kterých se pozastavovala nad tím, že něco chci za adopčata a velice se bušila do hrudi, že ona odchovala několik vrhů adopcat a všechno vždycky táhla že svyho a všechna udala zadarmo. V případě zájmu doložím screen. Nenechám se od nikoho očerňovat. Už dost na tom, že mě jedna nejmenovana chovatelka pomlouva u ostatních, protože jsem její kamarádce odmítla dát adopčata. Když se mně někdo nelíbí, tak mu prostě svoje mimina nesvěřím. Hotovka. Na protekce se nehraje.

Z veselejsiho soudku: prvňáčci se přestěhovali do Zenky. Strašně se jim tam líbí a rošťačí. Dostali sputniky, trubky, žebříky.. Hlavně ty žebříky se jim líbí. Akorát chudák Božský na jeden vylezl a nějak nepochopil, jak dolů :-D.

Druháčci se přestěhovali do Freddyny po prvňáčcích. Většina z nich už kouká, ale nechcou ven z hnízda. Lenoši. Zase mám vyhlídnutou favoritku. Asi bude další suvenýr. Chlap je z nich naštěstí taky úplně hotový, tak nedělá problémy :-) :-).

Haňa - 11.10.2016 23:18
Spadla: nezabírej si to..... ono udat mimča do dobrých rukou je strašnê moc těžké..... ono je to kolikrát těžké i pro zkušené chovatele s "kvalitními" zvíŕaty....
není to jednoduché najít ty správné domovy...
chápu Kawi i Tebe.... svět není černobílý, jsme různí a máme právo na různé názory ...:-)
jinak by to bylo všechno pŕíliš jednoduché....
na straně Kawi v tomto pŕípadě stojí pravidla té FB skupiny , žádný "prodej", žadné peníze....
ale zas Kawi má v tomto výhodu, je známá, spousta lidí si jí váží a tak nemá problém udat mimča do rukou těch, které zná nebo za které se někdo zaručí...
nemyslím, že by to myslela zle, není z těch, kdo dělají jen tak pro nic za nic zlou krev....
máte můj obdiv obě,
jsi skvělá, že jsi se na to dala, bude Tě už vždycky hŕát pomyšlení, že jsi tolika drobkům pomohla najít domov.....
- - - - -
.... a ono a o nejde, aby si všichni "potkanáŕi" skvěle rozuměli.... a táhli za jeden provaz....
všem nám jde o potkany, ale máme různé povahy a zkušenosti....
taky nemůžu zdaleka ŕíct, že bych se všemi souhlasila a souzněla....
ale nehrotit to, na co si dělat nepŕátele.....
Kawi ti napsala, co uznala za správné a žadné "rozmaznutí" se nekonalo :-)
to ona zas taková není.....
dělej, jak Ty to cítíš a jak to vnímáš.....
Ty jsi teď za malošky zodpovědná .....:-) a je na Tobě, jaké "podmínky" určíš....
a pokud jim to pomůže najít bezpečný a milující domov.....:-)

.... nemohla jsi pŕece čekat, že to půjde úplně hladce.....
malošků je tolik..... a milujících náručí není nikdy dost.....

držte se a buď nad věcí :-)
Ono tam opravdu myslím šlo jen o pravidla skupiny.....
maloškům pohlazení....

Marcie - 11.10.2016 23:02
Haňa: jo, je to úžasná hudba pro moje uši.
Spadla: tedy nevím proč má Kawi problém se stovkou za adopčátko. Kolik svých adopčat teda podruhé viděla? Dneska stovka nejsou žádné peníze, inflace no... před třiceti rokama byla stovka pěkný obnos, ale dneska? Koupíš v samošce chleba, litr mléka a dvacet deka vysočiny a máš po stovce jen to hvízdne... zato kilo kloudné miminkovské směsky nekoupíš pod 70 kč a to nemluvíme o tvarohu, jogurtech, masu, ovoci, zelenině... pipeta na brebery cca tři stovky... to jako nechápu, proč bys měla být na prachy...

SpadlaZoblaku - 11.10.2016 22:13
Marcie, Vrabček, já si právě myslím, že ta "blbá" stovka fakt není moc a jde mi fakt jenom o to, abych vyselektovala ty hadaře a tyhle haj*ly. Vždyť to nepokryje ani část nákladů za veškerou péči. Achjo. Dík za povzbuzení.
Marcie, k miminkům gratuluju, ať to piští <3.

Evi, no, právě tahle Kawi byla první, co na mě prstem ukazovala, že si dovoluju chtít za adopčata peníze. Že ona má adopčata co chvila a nikdy za ně nic nechtěla. Že ona sama by za adopče z principu prachy nedala, za dopravu prý taky neplatí. Tak to asi žije v jiném světě než my všichni ostatní. Já platila za adopčata i za dopravu. Doslova mi napsala, že ji "vyšokovalo", že zrovna já jdu po prachách. Hodně mi tím ublížila.

Haňa - 11.10.2016 22:06
Marcie: tak zas to u Tebe píská :-) To je moc fajn .....

Marcie - 11.10.2016 21:53
Jo a my taky máme miminka. Lupina včera porodila Drobečkovi 10 Pekelníčků. Máme 8 kluků a 2 holky! Americké modré a jsou tam i světlooký kluci...možná platina??? Prckové jsou nacucaní a spokojení a Lupina je vzorně opečovává. Jsme šťastní že už se nám zas daří.

Vrabček - 11.10.2016 20:28
Spadla:Naprosto souhlasím s Marcie :-)

Efča - 11.10.2016 19:04
Spadla - přesně jak to píše Marcie. Co je zdarma toho si nevážíš nebo to zneužiješ.To je první důvod pro nedávat zadarmo a druhý samozřejmě ten,že s tím máš nějaké vydání- veterina, krmení, péče...Víš brala jsem si od Kawi taky dva kloučky -popelníčky a i Kawi za ně nic nechtěla,ovšem já osobně považuju za slušnost poslat alespoň pár korun jako kompenzaci za výdaje ,péči a také jako poděkování za záchranu.Řekla bych, že většina lidí co si bere pejsky nebo kočičky z útulku tak také tam nechá nějakou korunu nebo doveze krmení pro ostatní.A pokud někdo není ochoten akceptovat tu "blbou" stovku tak ať jde o dům dál.
- - - - -
..a děkuju za pochopení co se kolínka týká :-)
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky