PotkaniVýchova a ochočeníAnatomieZajímavosti

BydleníKrmeníRozmnožováníVeterinární péče

 

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

 

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace  


Info  

Marcie - dnes 11:03
Efča: Ano, máme premiéru :-)

Efča - dnes 09:23
Marcie - to má první ?

Marcie - včera 22:42
Haňa, Efča, Sankari: Díky, holky. Vše proběhlo skvěle, ukázkový porod, paráda. Bernadetta je skvělá, šikovná maminka. Máme 3 chlapce a 2 děvčátka :-) Určitě jedno štěndo zůstane doma.

Efča - včera 21:01
Marcie - tak to je pěkná nadílka .Moc gratuluju a přeju štěňátkům nejen zdraví,ale i později hodné a milující páníčky :-).

Karineta - jak se dělá takový domeček?

Sankari - včera 13:25
Marcie: Super!!!

Haňa - včera 12:04
Marcie: Markéto, véééélké blahopřání!! Moc jsem na vás obě myslela. Ať miminka rostou ve zdraví a do krásy... Bernardettě pohlazení, šikovná mamina ;-) Kluci i holky ?

Marcie - včera 11:29
Musíme se pochlubit... Dnes se nám narodilo 5 vzácných černých kuliček. Máme štěňátka malých kníračů starého typu :-) Malé stájové pinče, jako ze Švejka! Jsem nejšťastnější bytost na světě...

Karineta - včera 08:59
Ahoj, chci se zeptat jestli potkanům můžu udělat domek ze slupek od pistácie? ?

Marcie - 16.5.2018 16:26
Pro naši Ufounku Z planety Zubajda sháníme ženicha. Kritéria: Samec z modré linie (amerika, ruská modrá nebo stříbrná), případně čistá černá/aguti, americký mink v genech nevadí. Srst ideálně standardní. Strakáč- varieberk, variegated, masked, blazed berkshire, či cokoli po blazed rodiči. Bez husky a plešatých variet v rodokmenu! Pouze registrovaného pod SOP, Ufo registraci má. Děkuji za každou nabídku :-) Pekelnice

Efča - 15.5.2018 19:23
Marcie - jo Hanička je zlatíčko :-)

Marcie - 14.5.2018 18:42
Haňa: Děkuji mockrát :-)

Haňa - 13.5.2018 11:32
Marcie: tak ať se zadaří! ;-)
P.S.: sdílela jsem na FB, stejně jako to předchozí. moc zdravíme pekelníčky :-*

Efča - 13.5.2018 09:42
Marcie - no však květen je přeci lásky čas tak kdy jindy by měla probíhat noc plná vášní? :-) :-)

Marcie - 13.5.2018 00:12
Nyní u nás probíhá noc lásky a vášní! Právě spolu řádí dva potkaní páry a to Yeris + Valefor a Divoženka + Morlok. Takže moc doufáme, že za 3 týdny to tu bude pořádně pískat :-)
- - - - -
Takový hloupý naivní dotaz. Nepojede někdo trasu Králův Dvůr- Svitavy (případně Česká Třebová, Moravská Třebová, Polička, Litomyšl či něco kolem Svitav)? Máme u ChS Auspicata Leggada zamluvené miminko a velmi by se mi hodila doprava. Děkuji moc za sdílení :-)

Karineta - 9.5.2018 16:39
díky

Haňa - 8.5.2018 22:34
jak dostat? vedle přezeivky máš chlivečky: alba, chat, zprávy... tukneš na zprávy, vybereš přezdivku, komu by jsi chtěla psát a napíšeš té konkrétní osobě.
Pokud příjde zpráva Tobê, bliká v záhlaví červená obálka a na tu ťukneš ( pokud se nepletu, už je to déle, co jsem to použila....)
- - - - -
a nebo klikneš na nick, objeví se tabulka s údaji a je tam béžově napsáno: napsat soukromou zprávu, klikneš a píšeš.
napsala jsem Ti zprávu ( na zkoušku), mêla by Ti tak blikat obálka ;-)

Karineta - 8.5.2018 19:44
Nechci otravovat ale nemůžu se dostat do soukromých zpráv, poradíte mi co a jak?

Marcie - 8.5.2018 11:10
Prosím pojede někdo v sobotu na výstavu do Brna přes Svitavy? Potřebovala bych převézt a předat na výstavě jednu potkaničku. Já jet nemůžu... Kdyžtak prosím sdílejte potkanářům. Díky. Pekelnice
- - - - -
Děkuji moc za sdílení, převoznoci už máme plus jednu další dobrou duši v záloze, kdyby náhodou :-) Jste skvělé holky, děkuju všem!

Petr - 6.5.2018 01:31
Haňa - 5.5.2018 20:44
Lucius: takto samozřejmě ano :-) "bazénky" jako osvěžení v létě, s odraženou vodou, kam
sami vlezou a mohou vylézt, to praktikuje mnoho z nás ;-) Pro zpetření je možné do vody dát třeba hrášek nebo semínka dýně, potkani zkoumají tlapkama dno, některý se i potápí ;-)

Lucius - 5.5.2018 12:26
Jen se chci připojit do diskuse... Moje potkaní slečny například milují vodu. Samozřejmě je nehodím do kýble s vodou a nečekám, že budou plavat, ale měli větší misku s vodou (než jsem jim pořídil napáječky) a v té se stále čvachtaly. Jeden den jsem prostě zkusil jim dát na dno ubikace, avšak nezabralo to ani čtvrtku, nízký kočičí záchod s asi centimetrem až dvou vody. Obě v tom vesele řádily a když se unavily, přešly ručník a zachumlaly se do hoblin vedle sebe a podřimovaly.
Než mi však někdo začne psát, jak strašně se to nesmí atd. Tak oni do té vody lézt nemusely.
PS; Divocí potkani žijí u vody (;

Tomáš - 5.5.2018 08:47
Aha díky

Haňa - 5.5.2018 02:07
Tomáš: jsou bílí? na krku mají "růžovou špínu"? někteří se hůř myjí a hlavně za hlavou na krku mívají pak rozmazaný porfyrin. Je to vidět hlavně u albínů ;-) ničemu to nevadí.

Tomáš - 4.5.2018 22:30
Oni jsou čistí.
Špinavou srst mají jenom na krku

haňa - 4.5.2018 20:46
Tomáš: a proč mají špinavou srst? Potkani jsou sami o sobě velmi čistotná zvírata, pokud mají čistou udržovanou ubikaci, nebývají špinaví a ani nepáchnou ;-)
Potkani se nekoupou, je to příliš stresující a hrozí i prochladnutí. Jak píše Efča, když tak otřít vlhkým hadříkem.

Efča - 4.5.2018 20:37
Tomáš - nekoupat, nestříhat - pokud by to bylo "tak strašné" maximálně otřít vlhkým hadříčkem.

Tomáš - 4.5.2018 19:14
Když mají potkani(Husky) špinavou srst můžou se vykoupat?
- - - - -
A nebo tu špinavou srst ostříhat?

františek - 4.5.2018 05:06
Klasika,když člověk hledá kluky,tak nikde nejsou,jsou k odběru samé holky. Jak já to dělám??

Sankari - 30.4.2018 19:37
majdamas: U pokusníčků nikdy nevíš, jak na tom budou. Pokud s nimi studenti zacházejí slušně, nebývají kousaví, ale samozřejmě jak už jsou starší, nemusí být tak mazliví jako když si vezmeš úplně malé mládě od chovatele. Navíc ti nikdo přesný věk neřekne, mohou mít 3 měsíce, ale taky rok. Pocházejí z bariérového chovu, tak zas záleží na tom, jestli něco chytli mezi odchovem a časem, než se dostanou k tobě. Ale nezdá se mi, že by byli víc náchylní na respiračky než potkani od "našich" chovatelů.

Marcie - 30.4.2018 15:23
ChS Od Pekelného Strážce hledá do chovu mládě- samečka- variety LH satin (dlouhosrstý s lesklou rovnou srstí bez strukturování). Podmínkou je jakákoli barevná linie kromě oranžové, absence "plešatých variet" v rodokmenu, dobré zdraví v linii a co nejmenší příbuznost na "pekelnické linie". Sameček by byl použit do již několik let rozjeté převáděcí plemenitby- LH v americké modré, za účelem rozšíření a přilití další nepříbuzné krve. Znaky možné jakékoli, registrovatelnost není podstatná. Kdo by plánoval takový vrh, prosím nabídněte. Díky. Pekelnice. Kontakt: odpekelnehostrazce@atlas.cz
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky