PotkaniVýchova a ochočeníAnatomieZajímavosti

BydleníKrmeníRozmnožováníVeterinární péče

 

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

 

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace  


Info  

Sankari - 20.1.2020 13:42
NaomiX: Potkani se běžně chovají i v samčích skupinách. A ani nemusí být zvířata z jednoho vrhu, stačí, když budou podobně staří. Jestli spolu budou v pohodě celý život ti nikdo předem neřekne, ale z vlastní zkušenosti... těch případů, kdy jsem musela smečku rozdělit bylo minimum.
Víc zapáchat samci mohou, jsou cca 2x větší než samice, takže i "odpadu" je z nich samozřejmě úměrně více. Hodně záleží na stravě.
Někteří potkani značkují více, někteří méně, jiní vůbec. A to se týká samců i samic.
Existují 2 kluby chovatelů potkanů, můžeš si vybrat kteroukoli, která je u nich registrovaná.

NaomiX - 20.1.2020 11:47
Dobrý den, měla sem už 2 samice potkana obě byli nemocné a zemřeli a já plánuji koupit nové potkánky. Přemýšlím že si koupím 2-3 samečky a chci se zeptat jestli se samci nebudou rvát když budou spolu v kleci? (plánuji je koupit z jednoho vrhu.) Další otázka jestli budou více zapáchat než samičky? (jejich moč) Také jestli značkují? samičky mi neznačkovaly tak nevím jak to bude se samečky. Poslední otázka jestli má někdo zkušenost s nějakou chovnou stanicí v Praze kde jsou potkánci zdraví? Děkuju všem za odpověd a přeji hezký den!

Haňa - 13.1.2020 19:40
Marcie, taky moc přejeme, ať se daří a ať jste všichni v novém domovê spokojení.
Pohlazení všem Pekelníčkům :-)

Sankari - 13.1.2020 13:28
Marcie, moc ti to přeji. Mějte se tam všichni hezky.

Marcie - 12.1.2020 22:15
Vážení a milí, moc zdravíme z našeho nového domova na chalupě ve Strnadicích. Dnes mě tu čeká první noc. Potkánci už zde bydlí od úterý. Máme útulný domov, teplo praskajícího krbu, spoustu místa (obrovská změna oproti malému 1+1 v paneláku). Pekelníci konečně zakotvili :-) a všem zvířátkům se tu moc líbí. Od nynějška si zapište za uši, že Pekelníci bydlí ve Strnadicích (okres Benešov).

limE - 9.1.2020 13:35
Složení smečky? Jakožto postavení? Samozřejmě s tím počítám, čím více jedinců, větší pravděpodobnost, že se vyskytnou omegy. Prostor je možný i pro více než 400 (samozřejmě, tolik jich nechci).
Ale nějaká doporučená velikost skupiny?

Sankari - 9.1.2020 12:54
limE: To ti nikdo neřekne. Záleží čistě na složení smečky a na prostoru, který obývají.

limE - 8.1.2020 17:58
Dobrý večer, jaký je maximální doporučený počet pro jednu smečku? Dejme tomu, že teď nehledíme na rozměr klece, ten může být jakýkoli. Zajímá mne jen velikost smečky.
Archív diskuze | Alba uživatelů