PotkaniVýchova a ochočeníAnatomieZajímavosti

BydleníKrmeníRozmnožováníVeterinární péče

 

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

 

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace  


Info  

františek - dnes 06:06
Sankari-přesně tak. Já pro jistotu,vše uklízím. Moje Hrozinka si mojí krásnou plyšovou růžovou mikinku už prohlížela,tak jsem jí raději uklidila do ložnice. Mylím tím tu mikinu :-D
Koudy jako obvykle,prospal se mnou na sedačce celou noc. Koudy je luxusní potkyš,na něho je spoleh,že nic neudělá,že neseskočí ze sedačky,že nic neprohryzne.Prostě můj miláček. Na chvilku jsem ho dala do klece aby se napapkal a napil,ale zase potom zase začal lomcovat s vrátkama od klece,že chce za mnou. Takže opět hajinká u mě na sedačce ve své papírové krabičce a je spokojený.Prostě je to Koudy. Je to druhá vychytralá kopie Františka. Ale ani František nebyl na mě tak fixovaný jako on.Prostě musí být furt u mě. Jako jo,jsem moc ráda. Ale nechci potom vidět ten hnusný konec,protože i já jsem na něj moc fixovaná. To zase bude FB zahlcený mýma fotkama s Kpudym,tak jak to bylo nedávno s Arískem.

Sankari - 14.1.2019 22:57
Lucius: Každá látka je v ohrožení, když se potkan rozhodne, že by z ní byl dobrý pelíšek. A podle Murphyho zákona - čím dražší mikina, tím lákavější je pro potkana a jeho zuby.

Lucius - 14.1.2019 20:04
Sankari, Petr - naštěstí nemám záclony :D
Ale je fajn si vždy vzpomenout na ty třeštiprdla, protože každý má svůj temperament a vlastnosti. Úžasná zvířata :3

Petr - 14.1.2019 17:01
Sankari - 13.1.2019 21:19
Lucius: většina dlouholetých potkanářů má zážitků na knihu :-)

Třeba rozkousaná záclona v délce snad 8 metrů. Nebo různě ztracení/poschovávaní potkani po bytě, to je vždy o nervy.

Lucius - 13.1.2019 19:57
To tak letí, babčám už je přes rok a mimina budou mít teprve rok. Jsou to taková rozmacháná trdla, ale každý ten zážitek je úžasný.
Nedávno jsem našel starou rozkousanou napáječku, přičemž dodnes nechápu, jak to přes mříže dokázaly. :D
Nebo když mi skákaly do gauče, přes takovou malou škvíru, kde všechny spaly.A co vy, máte také nějaké zážitky?

Efča - 12.1.2019 19:43
zásuvka - ahoj

zásuvka - 11.1.2019 12:45
ahoj potkani

Haňa - 7.1.2019 19:03
Jantar: zuby si brousí o sebe a i semeny ;-)

Jantar - 7.1.2019 18:36
Haňa: četl jsem že chleba mají mít neomezeně kvůli broušení zubů........... jinak směs mají Vilmie.

Haňa - 6.1.2019 20:10
Jantar: :-) tak zkus ten záchod nêkde nahoře a uvidíš. Moje holky ho využivají velmi hojně ;-).
Tvrdý chleba nepotřebují, dávám jen občas jako pochoutku kousek každé. Pokud by jsi chtêl zkusit nêjakou dobrou vyváženou směsku, koukni na rodentia.cz, mají tam směsky přímo pro potkany a jsou fakt skvêlé. A pak nově funguje Ratura, taky luxusní potkaní smêsi (zatím nabídka jen na FB, objednat se dá mailem).
No a jednou týdně (mlaďoši víckrát) bílkoviny - bílý jogurt (nej je kozí, Ale na každý má tu možnosti) nebo tvaroh nebo maso nebo vejce, ale to asi víš ;-)

Jantar - 6.1.2019 16:58
Haňa: tak mazlíkůj jsem dopřál - mají Ferplast Furat. Ten je vybavená tím trojúhelníkovým záchodem, ale mám ho na podlaze, takže je možné, že se jim nechce slézat (jenže pak budou čůrat zase dole, takže by to chtělo záchody dva) - hodne mi také čůrají na mříž kudy lezou ze sputniku dol§ - asi jen co vylezou tak to pustí....
Za tu poznámku o malých dírkách dík, to mi nedošlo, takže tam nejspíš navrtám deset dírek 1mm vrtákem do toho by se nemusel prstem šprajcnout. Ale tu papírovou utěrku mi asi rozcupujou, často jen když vytírám tak se do ní rádi zakousnou a přetahují se jako pes.... před měsícem mi došla trpělivost tak jsem jim do sputniku nasypal peletky, jenže ty se pak rozpadly na prach a potkánci byly jak popelivý slepice.....
Vetšinou tedy bobkují do záchodu, během pár dnů jsem je to opravdu naučil sběrem bobků a přesunem do záchodu. Kameny používám, ale je pravda že nahoru je dát nemůžu :-(. Zeleninu jim dávám tak dvakrát denně do koule z tý si to vytahají, bývají dost vybíraví. K tomu relativně neomezeně tvrdý chleba a pak do misky potkaní směs co mi poradila chovatelka - kupodivu z německého eshopu. Taky mi třetinu obsahu ignorují, tak jim toho dávám míň a oni to pak napodruhý sežerou...a nejvíc milujou dýňový semínka dávám jako pamlsky........

Haňa - 6.1.2019 13:21
Jantar: ahoj, nevim, jak máš velkou/vysokou/vybavenou klec, ale pokud ještě nemáš, je dobré dát úplnê nahoru ke sputnikům nêjaký záchod (velký trojúhelníkový pro fretky s roštem nebo bez). Ono když chrní ve sputniku, tak se jim samozřejmê nechce jít až nêkal dolů vykonat potřebu.
Ve sputnicích mám dírky (malé, až si tam nešprajcnou prst či nohu) a dávám tam papírové kuchyňské utěrky. Večer čtvereček vytáhnu a dám nový.
Bobkovat mi chodí holky na jedno místo dolů do klece, občas je hromádka i jinde.
Někdo bobky sbírá a dává do wc, to taky může (??) pomoci, nêkdo dává do wc placatý kámen, mají tendenci to značkovat. Samozřejmê teď nemyslím záchod nahoře (to by je taky kámen mohl přizabít), ale na zemi.
Pokud mají ve sputnicích zeleninu, asi dávás moc, já dávám jen večer a to tak, že ráno po ní není ani památky (a při čištění klece nenacházím vůbec žádné zbytky, jen oves, ten fakt sabotují)

Jantar - 6.1.2019 12:06
Dobrý den,
mám párek potkanů pár měsíců. Vcelku rychle se mi je alespoň částečně podařilo "naučit" na záchod, bohužel stále mi čůrají do zavěšených košíčků - ty jsem ale provrtal a tak to nená tak hrozné. Nejhorší je, že si kakají a čůrají i do sputniku. A já mám 2 možnosti - buďto je nechat páchnout nebo jim alespoň 2x denně vytřít tolaetním papírem košíky a hlavně sputnik, kam si krom čůrání a kakání většinou dotáhnou i hromadu zeleniny. Týden jsem to zkusil bez vyklízení sputniku, ale močka se zeleninou nejde dohromady :-).
Co s tím, dají se nějak naučit aby pod sebe nečůrali/nekakali a aby to donesli alespoň do podestýlky? nebo dno sputniku alespoň provrtat aby šly bobky/jmoč pryč?

Kajuskaa - 5.1.2019 13:09
Ok, díky

Petr - 4.1.2019 23:08
Nejspíš by to chtělo,aby byli dva.Ale pozor při seznamování.S tím ti poradí některá z holek zde.
- - - - -
Nebo si projdi tady diskuzi,není to tak dlouho,co se tady seznamování řešilo.

Kajuskaa - 4.1.2019 15:37
Dobrý den,
Mám potkana, který je něco přes rok starý a začala jsem uvažovat že bych mu pořídila kamaráda ale nevím jestli je to dobrý nápad (je ochočený, má mě rád, hraje si se mnou, mazlí a se a nikdy mě nekousl)
Je dobrý nápad koupit druhého potkana? A nebude na něho o můj potkan žárlit? A zvykne si na něho? děkuji za odpověď

Haňa - 3.1.2019 17:50
David: koukni tady, je tu pár věcí, co se mohou (časem) hodit: http://www.czkp.cz/ja-potkan/kdyz-onemocnim/pece-o-stareho-potkana/ ;-)

DavidDol - 3.1.2019 15:16
Mají mít stáří potkani (přes dva roky) nějakou speciální péči?
Oni jsou sice pořád stejní jako když byly malí (myšleno pohybově) ale lepší se zeptat.
Jó a ten co byl nějak spomalenej už je ok
Archív diskuze | Alba uživatelů