PotkaniVýchova a ochočeníAnatomieZajímavosti

BydleníKrmeníRozmnožováníVeterinární péče

 

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

 

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace  


Info  

Efča - včera 19:11
Desus - tak vítej :-).
Když se zdarma ještě zaregistruješ, je možné si pak psát i v soukromých zprávách které uvidíš pouze ty a pisatel ale hlavně - můžeš si najet na alba účastníků kde jsou fotečky jejich mazlíčků.

Desus - 26.4.2017 22:28
Haňa: Děkuju za odkazy, určitě se mrknu :)

Efča: Osobně si také myslím, že to nezůstane jen u dvou potkánků a že se to pomalu rozroste :) Ale ty dvě budou takový základ :)

Jsem ráda, že jsem narazila na takhle ochotnou a milou komunitu :) Určitě se sem budu chodit častěji :)

Efča - 26.4.2017 19:40
Desus - Haňa to napsala naprosto vše tak já už nemám asi ani co dodat :-).Jen možná to,že dva jsou pouze nezbytné minimum- vhodnější jsou ale vetší skupinky-např. 4 a více potkánků. Nemusí být stejného stáří- tam je na poprvé základ ti dva-klidně i tři,ale další možno vzít až třeba za půl roku,je to i vhodnější z toho důvodu, že je pak více věkových kategorií a pokud nějaký potkánek odejde tak nikdy nezůstane jeho vrstevník sám.Já mám nyní 5 chlapečků 3 věkových kategorií.

Haňa - 26.4.2017 19:02
http://registrace.potkanizo.cz

http://www.czkp.cz/informace-o-klubu/seznam-clenu-ckp/

Ji ak do dobré chs se vyplatí i zajet kus cesty, přece je to závazek na 2-3 roky...
Jsem ze střední Moravy, tady žádná chs není. Holky mám ze Svitav, z Brna, Prahy i ze Slovenska (chovatelka jela do ČR) a jedna z adopťand ke mně přijela sama blablacarem až z Plzně.
Tak přeju, ať dobře vyberete a vše je OK :-)
- - - - -
Jo a jen upřesnění: preventivní kastrace jen u holek ve véku 3-4 m
( aby někdo nenechal kastrovat kloučky ;-))

Desus - 26.4.2017 18:59
Haňa: Za odkazy budu určitě moc vděčná :)

Haňa - 26.4.2017 18:11
Desus: to je moc fajn, že to bereš takhle. Ono bohužel i potkánci z chs trpí na nádory (důležitá je spíš střídmá strava, popř. preventivní kastrace), ale bonusem jsou opravdu vymazlená socializovaná zvířata a (většinou) doživotní chovatelský servis :-)
Pošlu pak odkazy na seznamy chovek, urcitě něco najdeš.
Hidně chovek "funguje" už jen na FB.

Desus - 26.4.2017 18:05
Haňa - Děkuji opravdu moc za odpověď. Potkany jsme už dříve měli, aly byli ze zverimexu, takže bohužel zemřeli na nádory, takže tentokrát určitě budu volit chs, jenom mě štve, že žádná blízko Klatov není, aspoň o ní tedy nevim :D Hrozně se na ně těšim, protože když si vzpomenu na ty, co jsme měli dříve (bylo mi asi 8 a sestrám 6), mohli jsme je doslova tahat jak chceme, dávat kam chceme a nikdy nás nekousli. Byli to úžasní mazlíci, tak doufám, že to s budoucíma holkama bude stejně :)

Haňa - 26.4.2017 15:30
Desus: pokud chceš, aby byly co nejlépe ochočené ( to chceme všichni :-)), hlavně kupuj z dobré chovatelské stanice, ne od množek a ne ze zveráče.
Dostaneš socializovaná, zdravá, s láskou vymazlená miminka.
Je pak jedno, zda to budou mimina z jednoho vrhu či ne. Mimina se seznamují snadno a rychle :)
Je třeba pořídit obě současně ( popř. v rozmezí pár dnů). Samotou potkan velmi trpí a malé mimčo v neznámém prostředí ještě víc. U potkanů neplatí, že když je jich víc, tak na člověka kašlou. Naopak, ve skupině jsou víc pohodě, jsou sebevědomí a mají zájem o člověka :-)
Tqkže určitě z ChS a aspoň dvě zároveň. Ono ani žádná chovka mimčo do samoty nedá :-)
- - - - -
Samotné mimčo by bylo zbytečně ve stresu a dvě holky si na Tebe zvyknou dřív a líp než jedna :-)
Jsou si navzájem oporou. Druhý potkan je pro potkana ta nejdůležitější věc na světě a nic a nikdo ji nemůže nahradit :-)

Desus - 26.4.2017 11:03
Ahoj, mám otázku. Chci si pořídit dvě potkaní holky a chci, aby byly co nejlépe ochočené, tak mě zajímá, jestli ai je mám pořídit najednou jako sestry, nebo postupně jednu po druhé, aby si na mě lépe zvykly. Děkuji moc

Efča - 13.4.2017 04:34
františek - už jsem jí to psala

frantisek - 12.4.2017 18:01
Marcie- No to by jsi je musela vidět. Arísek je hyperakivní,ale ježkovy oči,by si asi nedal,hi hi hi

Marcie - 12.4.2017 17:38
Ježkovy voči...

frantisek - 12.4.2017 15:15
Efčo- jak mám Dášence poradit?? Se mě ptala,jestli jsou klidnější holčičky a nebo kluci???? Jsem jí napsla,že je to individuální

Efča - 11.4.2017 19:02
kandara - tady bych doporučovala je stále spolu pouštět proběhnout a budeš vidět jak na sebe reagují.

kandara - 10.4.2017 23:46
zdravím, mám dotaz. mám 2 potkaní samičky sestry, jedna z nich na poprvé má 3 nádherný myšátka. je s tou druhou a s malými neustále v jedné kleci a vše je o.k.! pak mám třetí mladší samici ze zverimexu, která porodila o 4 dny později 12 maličkých a je skvělá, všechno zvládá sama. udělala jsem totiž chybu, když jsem tu nejmladší od těch sester oddělila ze strachu, že by si mohly navzájem ublížit, nebo malým až by se narodily. dřív spolu v jedné kleci byly všechny tři a po chvíli se spolu srovnaly. ted ale nevím, jestli a když tak kdy, je můžu dát zase k sobě i s malými. těm jsou ted cca 3 týdny. budu ráda, když mi někdo poradí, abych neudělala špatně třeba důležitou věc. díky

Haňa - 9.4.2017 15:40
Emily: myslím, že jste měli velké štěstí, že maličká zvládla ten začatek :-) ne zdaleka vždycky je to takhle v pohodě, když je potkan celý život sám a zapomene potkaní chování.
ŕešením je přidat ještě jedno mimčo :-)
pozornost starší se rozpýlí a mimča ji si spolu vyhrají. I k potkanovi osamocenému po úmrtí parťáka se doporučují mimina dvě. Jednak kvůli hladkému seznámení a pohodovému žití skupiny a taky proto, aby malošek za chvíli zase nebyl sám a neŕešilo se to znova.
poŕitďte ješt jednu maličkou holku a všichni budou spokojeni :-)
Hlavně neoddělujte, potkan nemá být sám...

Emilyyyy - 9.4.2017 14:26
zdravím, chtěla bych se zeptat, máme dvou roční samičku a byla celou dobu sama. Před třemi dny jsme koupili další samičku první den to bylo v pořádku spíš ze zprvu ignorovali ale vše v pořádku. Malá lezla té starší do domečku tak se dtarší se to moc nelíbilo, tak jsme ji ještě udělali jiny domeček, a tam spala. Druhý den to bylo taky v pořádku už si na ní ta starší zvykla ale dnes je to hodně divné, ta starší ji nejspíš bere jako svoje vlastní. Má o ni dost přehnanou péči furt ji taha za uši a za kůži do domečku, chce být furt s ní, malá nemůže ani vylézt protože ta starší si hned pro ní jde. Pořád ji myje ( neustále ) a bojíme se protože malá se nemůže ani pomalu najíst ani jít napít. Ta starší samička ji prostě nenecha. A strašně si ji brání, nemůžeme malou pomalu ani pohladit. Je to sice strašně hezké. ale bojíme se aby se vůbec něják najedla, napila. Přejde to, nebo co s tím máme dělat ? Moc děkuju za rady..

Sankari - 8.4.2017 13:17
Mii sa: Má úplně normální váhu dospělého samce. Pokud není zakrslík. Přidej zeleninu, teď je všude kolem plno pampelišek, jetele, vojtěšky, sedmikrásek. A uber kukuřice a tučná semínka - slunečnice, sezam...
Když se tu zaregistruješ, můžeš nám sem nahrát fotku samečka, bez toho těžko posoudíme, jestli je opravdu obézní.

Mii sa - 8.4.2017 13:10
krmim normalne krmivem pro hlodavce na internetu sem cetla ze kdyz by mel zhubnout mel by omezit slinecnice a ty pamlsky sem omezila dostane max 1 do tydne ale on zhubne treba 50g ale za dva dny to ma zase nahore uz nevim co mam delat aby tolik nepribribiral

Haňa - 8.4.2017 12:02
Mii sa: 600 g na kluka není moc, ale spíš záleží na tom, jakou má stavbu těla, jestli má na sobě hodně tuku.
Čím krmíš? na rodentia.cz se dají objednat směs pro starší potkany: potkan senior a pro potkany, kteŕí potřebují shodit: potkan light.
jinak omezit pamlsky, dávat hodně zeleniny, minimum ovoce
pak je ještě možnost, že má nějaký zdravotní problém.
mám jen holky a ty na stáŕí spíš hubnou...
zkus tu rodentii :-)

Mii sa - 8.4.2017 11:33
chtela sem se zeptat mam skoro 2 leteho potkana (samce) a moc mi pribira ma skoro pres 600g a delam vse proto aby tolik nenabiral ale marne zkouselasem zmensit davku jidla ale stejne to nepomohlo

Haňa - 8.4.2017 10:10
Zuzu: kolik je holkám? ono je možné, že ta mladší zkouší vydobít vyšší postavení v hieraechii a ta nejstarší si to nenechává líbit. Pokud jsou zrovna v pubertě, vyjasňují si znova vztahy. a to pak šarvátky časem pŕejdou. ony si to vyŕídí mezi sebou. Moje stejně staré holky se v pubertě teda mydlily poŕádně.( proto je lepší skupina různê starých) Pokud by se Ti to zdálo už na hraně, pomoci může i na pár dnů "holobyt" - klec jen s jedním hamakem ( nebo ani to ne) , s pitím a jídlem ( nemají se o co prát)
no a kdyby to byla "úplná šikana", většinou pomůže pŕidání dalšho mimina.
ale možná to jen vidíš Ty tak drsně ;-)
hlavně bych zaŕídila klec tak, aby malá nespadla pŕípadně z velké výšky.
hlavně neoddêluj, to je pak nanic. držíme palce

Zuzu1987 - 7.4.2017 21:52
Zdravím,tak u nás nastává malý problém. Máme tři holky,jedna starší, a dvě jsou u nás asi měsíc... Seznameni proběhlo v pohodě,všechny byly kámošky,a až na malé šarvátky se rychle skamaradili,ale tento tyden,ta naše původní,tudíž nejstarší,začíná vysloveně terorizovat tu nejmladší :-( nenechá se od ní ani ocichat a už po ní vyjíždí,takže malá i padá z patra atd.ze začátku sem to brala že si hrají,ale už se mě to přestává líbit.mate nějakou radu co s nima?
Archív diskuze | Alba uživatelů