PotkaniVýchova a ochočeníAnatomieZajímavosti

BydleníKrmeníRozmnožováníVeterinární péče

 

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

 

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Hledá nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace  


Info  

Tarbo - 23.7.2016 21:47
kaarel - tak jako se zbavili rodiče tebe - ignorací , a proto teď chuděrko sedíš za pc a prudíš, ale máma s tátou tě maj rádi, možná, i když si tě nevšímají, zkus si uklidit pokojíček a uvidíš, jak to mamku potěší.

Efča - 22.7.2016 20:41
jak se zbavit kaarla?

Konemy - 22.7.2016 18:40
kaarel: Tohle je mazlíčkářská diskuze -_-

kaarel - 22.7.2016 16:04
jak se zbavit potkanu?

Marcie - 14.7.2016 21:15
No popravdě sůl je velice důležitá pro zdravý organismus každého savce, ale pouze ve stopovém množství. Tedy u tak maličkého zvířete, jakým je potkan, není potřeba krmit slané. Naopak je snadné potkánky solí předávkovat a to rozhodně není dobře. Jen když je extrémní vedro, tím jak se zvířátko ochlazuje, tak organismus sůl přirozeně více ztrácí a v přírodě tedy zvíře vyhledává zdroje soli. Všežravci v přírodě mají jako hlavní zdroj soli krev ukoristených živočichů. Což málokterý majitel laboráka krmí svého potkana syrovým masem, natož ještě krvavým:-) Ale zas v granulích a různých konzervach, kapsičkách a pamlscích bývá soli dost a dost. obzvlášť pro potkana. Pro příklad třeba pes krmený běžnými market granulemi sežere za půl roku v potravě i tolik soli, co barfovaný pes za celý život. Pak ale který z nich dřív umře na selhání ledvin že... Prostě všeho moc škodí. Já zastávám názor, že je dobré krmit rozmanitě, avšak u krmení taky trochu myslet :-)

Efča - 14.7.2016 21:15
ovce- jo Praha je "dobrá " lokalita myslím,že tam uspěješ s radami, vetem i Klokánkem
- - - - -
DT - slané, kořeněné, aromatické věci se běžně napodávají žádnému zvířátku - no asi by neměli ani člověku leckdy-lze pouze vyjímečně např. v případě odchytu zaběhlého zvířátka ap. a to jen ždibínek na nalákání.
- - - - -
Kdo může pojďte na chat- čeká tam věrná nejvěrnější Ošla- zasloužila by metál za věrnost poněvadž už je snad jediná kdo tam věrně čekává.. a marně..
- - - - -
... a já jsem tam taky - pojďte k nám....

DT - 14.7.2016 20:37
Dobre, dekuju za odpovedi :)

Marcie - 14.7.2016 20:35
DT: karbačiky jsou hodně slané, raději bych volila nesolené čerstvé přírodní sýry jako je ricotta, Cottage, přírodní kozí apod, případně jen mírně solené ementálové typy, ty ale fakt jen hodně občas a kousíček jen na chuť. Jako ždibec karbačiku jednou za čas mu neublíží, ale fakt je to zbytečně dost slané.

Sankari - 14.7.2016 20:29
ovce: Zkus se domluvit s holkama z Potkaního klokánku, hodně je jich z Prahy, mohly by ti pomoci s odchytem i veterinou. Mají zkušenosti, už vícekrát byly takové výpravy za utečenci.
- - - - -
DT: Ne, nic uzeného a slaného se nedává žádnému zvířeti.

DT - 14.7.2016 20:26
Ahoj, muzou potkani uzene korbaciky?

ovce - 14.7.2016 20:09
Praha 10

Efča - 14.7.2016 19:59
ovce- hlavně je třeba vybrat veta který potkánkům rozumí. Pokud napíšeš lokalitu odkud jsi tak Ti tu poradí zkušenější kam jít.
Jak se budou chovat v náručí těžko říci - možná si budou pamatovat když příjdou k lidem.

ovce - 14.7.2016 19:53
Děkuji za reakce. Ještě se zeptám, jak je to s veterinou - ošetří v pohodě i takové polodivoké zvíře? Vůbec si to nedovedu představit, ať už to, že budu veterináři vykládat, že jsem potkany našla na zahradě, nebo i tu praktickou stránku, jestli se vůbec nechají prohlídnout.

Efča - 14.7.2016 19:14
ovce - souhlas s Marcie,jen bych dodala,že pokud by sis je chtěla nechat, je potřeba absolvovat veterinární prohlídku a zejména ošetřit proti parazitům kterých budou po tom pobytu v přírodě plní a protože jsou zvyklí na "velký" pohyb tak pořídit velikou klec.Také zjistit zda se jedná o páru nebo jedince stejného pohlaví
Pokud si je necháš rádi poradíme ,v případě,že je nabídneš k adopci tak nejlépe do Potkaního klokánku nebo do útulku.

Marcie - 14.7.2016 19:00
Haňa: Safirka navždy zůstane v srdcích těch, kteří ji znali. Upřímnou soustrast.
- - - - -
Ovce: Laboratorní mazel potkan do volné přírody nepatří. Nejen že by pravděpodobně nepřežili zimu, protože laboráčci jsou mnohem choulostivější než divočáci, ale hlavně nemají tak vyvinutý pud sebezáchovy- respektive postrádají plachost, která by je ochránila před většími predátory- kunami, kočkami a psy, které mohou běžně potkávat venku mezi zahradami. A v neposlední řadě i před lidmi, kteří pro potkany nemají pochopení. Venku platí pravidlo: Důvěřivý potkan = mrtvý potkan. Doporučuji nalákat potkánky na nějakou dobrotu do klícky, přepravky nebo aspoň krabice a odnést buď do útulku pro malá zvířata nebo požádat o pomoc domácí depozita. Ty vedou třeba různí chovatelé, případně pro pražské doporučuji kontaktovat Potkaní klokánek a dohodnout se s některou z "tetiček". Můžu se zeptat odkud jste?

ovce - 14.7.2016 17:16
Dobrý den,
na zahrádce máme od jara 2 potkany. Nevypadají jako divocí potkani, jsou mnohem menší a bílí s pruhem na zádech, zkrátka vypadají jako ti potkani, co lidé doma chovají jako mazlíčky. Na vedlejší neudržované zahradě mají asi svůj úkryt, k jídlu si očividně taky něco najdou, vypadají zdravě. Nevím, kde se tam vzali, jestli mohli někomu utéct. Když je něčím uplatíme, nechají se i pohladit. Ale otázkou je, co teď s nimi. Nám tam nijak nevadí, ale nejsem si jistá, zda mohou přežít zimu. Na druhou stranu by mi bylo líto je zavírat do klece, pokud by mohli žít na svobodě. A taky se bojím, aby mě při odchytu nekousli (přece jenom můžou mít nějakou nemoc). Prosím o vaše názory.

Efča - 14.7.2016 15:32
Ale ne Hani.....

Haňa - 14.7.2016 06:31
myslela jsem vždycky, že toto na zeď psát nebudu, ale ti naši ocásci si to zaslouží.......

..... včera mi odešla do potkaního nebe Safirka...... nádherná dumbatá okatá černá huskýnka, nejpohodovější a nejmilejší ze všech mých ocasatých lásek..... vzalo mě to víc, než jsem čekala.....byla tak skvělá....stávala u vrátek jako první, na zavolání vždycky přišla...zvědavá, co nesu...... moje sluníčko.....
kdybych si mohla vybrat jednoho, který by tu mohl zůstat navždy, byla by to ona......
měj se tam nahoře moc hezky, ty moje beruško.....:-*

Marcie - 11.7.2016 20:32
Efča: Na lepší pohyblivost a proti bolesti kloubů jsem v minulosti již vyráběla dědovi kostivalovou tinkturu dle recepisu Marie Treben. Pochvaluje si ji. Můžu várku udělat. Jen vyrazit ven na divoký kostival. Rozhodně neublíží:-) Doba macerace v pálence je dva týdny. A je v podstatě bez data spotřeby. Hotová vydrží roky :-)
- - - - -
Zahrádku máme již dlouho, jen tento rok máme velmi bohatou úrodu bylinek a ovoce. Bylinky jsou převážně na malé zahrádce v Moravské Třebové, tam jsme mívali dřív celou naši ChS. Léta si dělám vlastní čaje, masti, sirupy apod.
Další velká zahrada je v Linharticích, patří babičce a dědovi. Taky něco málo bylinek, ale hlavně ovoce a zelenina.
A les a louky kolem jsou bohate na voňavé bylinkové skvosty.

Efča - 11.7.2016 13:35
johanka - no více než zajímavě .Marcie má asi nějakou krásnou velkou zahrádku nebo ráda chodí na procházky do lesa.

Marcie a prosím Tě pro moje chromé kolínko bys něco neměla? Odchází mi chrupavečka....

johanka - 10.7.2016 19:43
Marcie - to zni zajimave <3

Marcie - 10.7.2016 11:58
U Pekelníků právě probíhá bylinkobraní! Dávám na vědomí, že přijímám objednávky na bylinné čaje a sirupy výborné chuti. Testováno na Pekelnících ;-) výrobky domácí kvality, vše s láskou a péčí pěstované, sklizené, usušené či vyluhované a svařené, sirupy bez écek a chemikálií a konzervované pouze cukrem a bio citrony. Přírodní a voňavé. Na mlsání i léčení rozličných neduhů. Připravujeme čaje a sirupy proti nachlazení a respiračním onemocněním, pro podporu zažívání, pro podporu laktace u samiček maminek, proti stresu a mnoho dalších. Možno míchání čajových směsí na přání z různých druhů pěstovaných i divoce rostoucích bylin. Více na dotaz. Web ohledně těchto dobrot je zatím ve výstavbě :-)

Konemy - 6.7.2016 16:11
LuCc1211: Dá se z toho těžko pochopit, co mu teda vlastně je. Žere, nepije a je zesláblý, nebo má i další problémy?
A aspoň přibližný odhad věku? Hned by se to líp radilo. Ono kdyby to byl mladý potkánek, tak by to mohlo být něco jiného, než u dvouletého stařečka...

LuCc1211 - 6.7.2016 09:43
Zdravím, mám takový problém, mám doma potkánka, věk bohužel neznám. Včera se mi přestal líbit jeho zdravotní stav. Přestal pít. Jediné co jsem do něj dostala byl meloun, tvaroh s medem a syrové kuřecí maso. V klidu jí. Celou noc jsme ho kontrolovala. Bobule bez problémů a moc taky vylučoval. Dnes ráno mě přijde úplně zesláblý. Krmiv ho tvarohem. Chuť k jídlu má. Na veterinu se bohužel nedostanu. Pojízdná nejsem a u nás bohužel jediná veterinární nemá pohotovost, protože je státní svátek. Nevíte jak prckovi víc pomoct?
Archív diskuze | Alba uživatelů