PotkaniVýchova a ochočeníAnatomieZajímavosti

BydleníKrmeníRozmnožováníVeterinární péče

 

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

 

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace  


Info  

Haňa - včera 20:50
Konemy: to je skvělé, že budeš mít větší klec, úplně Ti rozumím, jak se těšíš ;-) ono to zařizování a vymýšlení je zábavné a člověk pak je rád za ty maličké, jak jsou spokojení a zkoumají.....:-)
Rikimu pohlazení, snad je to konečně na dobré cestě ....:-)
- - - - -
Efča: to by u nás neprošlo...:-D mám teď před klecí kobereček s myškama a sýry (co jsme měli kdysi dávno v pokojíku) a i to se zdá dětem "infantilní"...... ( o muži ani nemluvě, když je nějaká ta "výměna názorů", tak ať už je záminka jakákoliv, skončí to vždycky řečmi o holkách.....:-/

Efča - včera 20:01
Kdo má zájem v Jimi textil je v akci povlečení s myškama

Konemy - včera 19:43
Tak se hlásím s Rikim, horší pacička pořád stejná, ale ta lepší už mu tolik "nemokvá".
Mažu mu to všim možným co jste mi tu doporučili, střídám mu to po pár dnech.
Jinak se chystá revoluce-kamarádka z kroužku mi slíbila velikou klec i s patry, měla v ní kdysi velkou partu osmáků, teď už ji nevyužije... už teď se za svoje potkánky těším, klec má na výšku asi 130 cm, ale ona to neměřila, je to odhad, asi 4 patra (nevím jestli to nebudou rošty, kdyžtak je něčím překryju). To bude bydleníčko. :)

Haňa - včera 11:27
Chlupatých hamáčků jsem si ušila jednu sadu, z podšívky do kabátu, byly nádherné, modrý spodek, nahoře bílá "ovečka"...... Jenže hobliny, co moje holky s oblibou roznáší po celé kleci, už jsem z toho nedostala..... Tak trpělivá nejsem ....;-)

Sankari - včera 11:09
U nás jsou zas nejoblíbenější žluté drenážky. Dají se tvarovat, nastříhat do různých délek, mají v sobě dírky na dýchání. Ty průhledné úspěch neměly, asi kvůli nedostatku soukromí :-)
- - - - -
A mrzí mne, že už se moc nepoužívá na sedačky leskimo, z toho byly bezvadné chlupaté hamáčky.

Haňa - 30.5.2016 20:40
Ptáková: :-) ty průhledné trubky se mi sešly doma dvě, holky je mají spojené v jednu dlouhou zavešenou hodně dole v kleci ( je to těžká potvora) a je hojně využívaná jak vně, tak vevnitř....
občas tak bývá i poŕádná strkanice....
novodurové trubky jsou taky v oblibě, ( hledala jsem tenkostěnné, ať mi to klec unese),některým jsem udělala i díru navíc a boku a holky v nich hlavně hodují .....
umělý hamáček zcela ignorovaly, nj, jsou zvyklé na "postýlky" ze 100% bavlny ( sekáč ve slevě je zlatý důl ;-))
jj, kolik myší, tolik "názorů" ;-)

Ptáková - 30.5.2016 20:17
A kolik myší, tolik dalších názorů - naše děvčata třeba tu krásnou ale průhlednou a rozkládací trubku zavrhla (a po ostentativním ignorování si vydupala své trubky, neprůhledné šedé novodurové kanalizační, které milují a prakticky nic nestojí). Hamak je u fredyn myšlen spíše pro fretkaře, ale jistě se najdou i potkani, kteří jej ocení. Do fredyn lze s trochou trpělivosti doplnit i samostatně sehnatelná patra od Ferplastu (nesedí ovšem ihned zcela přesně - ale Savic originální tyrkysová zvlášť neprodává). Spoustu doplňků si můžeš vyměnit i s jinými majiteli, jejichž myšáci určitými kousky opovrhli nebo je mají nadbytečné.A když do obchodů napíšeš, slušný podnik ti jistě přesně konkrétní výbavu v ceně klece popíše.

Haňa - 30.5.2016 20:01
Athe: však jo :-) kolik lidí, tolik názorů ;-) a to je dobře, jinak by ten svět byl příliš nudný.....

Athe - 30.5.2016 18:39
Haňa: Mně náhodou ten hamak z freddyny vydržel dost dlouho. Právě jak byl umělej, dal se dobře čistit a stačilo jen vždycky přešít tu vystýlku na čistou a bylo. Jen pak Robinovi ruplo v kouli a udělal do něj ďouru, která už se nedala zachránit. :D

Leaw: Freddy 2 mám, je naprosto parádní, takže určitě doporučuju. Součástí je plastové patro, hamak, napaječka a nerezová miska... ale přijde mi to tak akorát pro ty dva, třetí by se možná ještě vlezl, ale víc už bych tam si necpala.

Haňa - 30.5.2016 10:29
Leaw: jj, výbava je součástí klece i u freddy 2 i u klece freddy max.
Maxka se mi zdá o hodně lepší, on ten kousek místa navíc je dost znát a taky je ve výbavě sputnik ( jinak kolem 170,-) a police ( 170,-) a super tunel .....:-)
Ten hamáček z freddy 2 je vcelku k ničemu, hrozně umělej....
Jinak u obou miska, napáječka....
Ať se rozhodneš pro kteroukoliv, neuděláš chybu, jsou to obě skvělé klece..

Leaw - 30.5.2016 09:52
Ptáková dekujii

Koukala jsem jeste na tuto klec, ale nevim zda je vybava soucasti klecd.. Nema nekdo zkusenost?
krmivakonarovice. cz/klece-a-prenosky/klec-freddy-2
- - - - -
Mezi .cz je mezera jelikoz mi nesel odkaz vlozit:)

Ptáková - 29.5.2016 23:12
Leaw: u Zeno pozor na plastové rohové spoje, pravděpodobně je to stejně dělané jako u Furetky (Ferplast) - určitě je tu dost lidí má, tak uvidíš, jako jsou jejich zkušenosti s kvalitou těch spojnic při častějším rozkládání a jejich "nerozkousatelností" (již se to řešilo, a občas se do smečky dostane myška hryzka, která nedá pokoj, dokud všechno na vlastní pěst neochutná... jinak z kvalitních dražších klecí, které však při slušném zacházení vydrží věky, považuju za nejlepší Freddy (Savic, velikost jakou potřebuješ dle počtu ve smečce a dle možností projít s klecí do koupelny/sprchového koutu, pozor, ono se to nezdá, ale třeba v paneláku je to u těch velkých modelů leckdy natěsno, rozteč mříží je zde vhodná i pro mimina). Plus pochopitelně jednu menší záložní klec jako marodku/rezervní/cestovní, tam je třeba skvělá laciná rozkládací Milada nebo Ema (zde malý rozměr naopak brání v nežádoucím pohybu zvířete po operaci a podobně). A pokud u zvířat vytrváš, stejně časem budeš mít nejspíš další klec třeba na chalupě nebo jiném často navštěvovaném místě, i víc přepravek (třeba kromě oblíbené Trixie Mini Capri i nějakou jednomyší, opět na veterinu a zpět)... on je to tak trochu kolotoč po nějaké době a myší věci pozvolna zaberou celou kredenc.

Leaw - 29.5.2016 18:38
Haňa: s tím počítám. :) Přemýšlím teď nad Zeno 2, jen škoda že jí nemohu najít v jiné barevné kombinaci :D ale to je to nejmenší

Haňa - 29.5.2016 18:36
Leaw: na netu je u činčily chybně uvedena rozteč, má 1,4 cm doopravdy..
jinak kvalitu nevím ( jak píše Vrabček....) jasně, že klec za 800,- bude v jiné kvalitě než 4x dražší....
ale je to prý slušná klec za slušnou cenu.

Vrabček - 29.5.2016 18:28
Leaw: Činčila elox nedoporučuju, elox se z toho hrozně loupe, na dražších klecích to oproti tomu krásně drží

Leaw - 29.5.2016 18:20
děkuju :)

Haňa: U klecí činčila ELOx jsem si všimla roztečů 2 cm, byl by to už velký problém ?:D
Jinak jedna se doufám o klec s rozměry 71 x 40 x 63 cm, větší nemohu najít.
A úpravu mříží nevidím uvedenou, tak doufám že se netrefím do chromu :D

Haňa - 29.5.2016 17:27
Leaw: lepší je klec s povrchovou úpravou mříží elox, chrom brzy zasmrádne.... a dost...:-/
pro 2-3 činčila ELOx větší ( pozor, dělá se i chrom), pro 3-4 Freddy 2, pro 4-5 freddy max, obě nejlevněji v krmivakonarovice.cz nebo pak Zeno či Furet ( furat). samozrejmě vždycky platí, že čim větší klec, tím líp..... pokud by jsi kupovala klec v chromu, je dobré ji nalakovat barvou s dětským atestem ( ale moc to hezky nevypadá, a i moc nevydrží) a nebo nechat nelakovat v práškové lakovně.
klece z levneklece se mi nezdají tak hrozné jako Konemy ;-), ale nedají se čekat zázraky a chce to opravdu nechat klec hned nalakovat. klec jsem měla chromovou půl roku a pak už s ní v jedné místnosti nešlo vydržet :-)
pokud můžeš investovat, doporučuju Freddyny, pokud spíš ne, činčila ELOX se taky dá....
občas se najde i něco na "bazoši", ale jak píše Efča, pozor na rozteč ...
- - - - -
prášková lakovna: http://www.dobos.cz/
( kdybych to věděla před rokem a půl, možná bych měla pořád levneklece :-))

Efča - 29.5.2016 14:42
Leaw- klec je investice kterou máš na pár let takže i když nebude úplně levná náklady se oplatí. Je však dobré mít ještě v záloze 1-2 klece náhradní pro případné marody nebo seznamování. Nedoporučovala bych brát prvotní klec pro jen dva potkánky poněvadž se často stává,že potkánci přibývají. Takže rovnou bych koupila klec velkou, velikostně bych se vůbec nedívala na klece pro potkany ,ale pro fretky nebo činčily,ale pozor na rozteče mříží. U dospěláků to je vcelku jedno,ale mimča nesmí mít rozteče větší jak cca 1,5 cm jinak prolezou. Pak je vhodnější klec v provedení elox - samotné drátky bez potažení brzy zasmrádnou a nejde to vydrbat.
Co se tu doporučuje tak klece Furet XL, Furet Extra Large...Fredy.

Konemy - 29.5.2016 14:38
Leaw: Dám ti jednu radu, nikdy nekupuj klece z levneklece.cz, jsou sice levné, ale jedna nekvalitnější jak druhá...

Leaw - 29.5.2016 14:14
No vůbec netuším jak se ceny klecí pohybují. Co jsem koukala na internet, jsou tam furt jiné ceny s velkým rozdílem za stejné rozměry :(

Athe - 29.5.2016 13:54
Leaw: Záleží, co považuješ za levné. Líp by se radilo, kdybys uvedla rovnou nějakou částku, do které se chceš vlézt.

Leaw - 29.5.2016 12:53
Když už jste se začaly bavit o těch klecích, nevíte o nějakých levných? :)

Efča - 29.5.2016 11:32
Pavli - a co hokej už Ivánek taky zkoušel?

Vrabček - 29.5.2016 10:39
Pavla: Ivánek je šikula a ze začátku jsem si myslela, že ty vlaječky jsou zapíchnuté v párku :-D

Efča - 29.5.2016 10:37
Pavli tak za to by měl být vyhášen jako morčečí sportovec roku :-).
A jak se Ti daří? Jistě je to mnohem lepší když už je tak hezky venku

Pavla - 29.5.2016 10:09
holky posílám zase něco pro zasmání https://www.youtube.com/watch?v=_pi5QgHn890&feature=youtu.be

Konemy - 29.5.2016 08:46
Markéta: Jo, ta bude dobrá.

Haňa - 29.5.2016 08:25
Athe: však jo ;-), on je asi opravdu obrovský rozdíl mezi kloučky a holčičkami, moje holky by v baťohu nezůstal a i náhodou....:-) možná tak Bobulka, ale jen tím, že téméŕ nevidí a tak se holt drží tam, kde je.... ta by z toho ale měla jen obrovský stres.....
ale třeba SpadlaZoblaku brávala svou Mayu hodně s sebou...

Athe - 29.5.2016 07:32
Haňa: Já teda beru ty svoje dva ven v batohu... nahoře rozepnutém samozřejmě. A vysvětli jim, že mají dost zábavy doma a že nikam nejdou, když se do něj, jen co mají tu možnost, naknedlí a pořád čouhaj ven, natahujou hlavy a vypadá to, že by něco chtěli, přičemž jakmile teda jdeme ven, lehnou si a spí a když se probudí, tak vykukují ven a vypadají, že jsou vážně takhle spokojení. :D Jen na rameno bych se je vážně bála vzít. To se může stát cokoli, ale takhle v tom nevidím problém... (Samozřejmě, že ve vedrech a celkově špatném počasí prostě doma zůstat musí, ať dělaj ksichty jaký chtěj.)

Konemy: Ono zvířátko hlavně v takovéhle situaci pozná, že se mu opravdu snažíš pomoct a že ti na něm záleží, takže je ti za to vděčný. Že to byl dřív rošťák, i když jsi z něj chtěla mít línou bramboru, nedělal schválně, prostě takový je. Ale jestli bude hodnější, až se uzdraví, nebo se zase vrátí do svého původního já... no, to uvidíš. :D Každopádně přeju brzké uzdravení. :)

Markéta - 29.5.2016 00:00
Takze bude lepsi klec o rozmerech: Výška - 78 cm, délka - 69 cm , šířka - 39 cm ano?:)
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky