PotkaniVýchova a ochočeníAnatomieZajímavosti

BydleníKrmeníRozmnožováníVeterinární péče

 

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

 

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace  


Info  

Čip - dnes 16:10
Díky za info mám ještě jednoho ale staršího chci chvilku počkat aby mu maiky neublížil, porizovala jsem malého protože jeden už byl starý a umřel takže jsem pořídila tohoto nového. Děkuji

Sankari - dnes 08:51
Čip: Mládata to dělají normálně. Ale neměl by zkousnout do krve. Je to jako u štěňátek, zkoušejí, jakou mohou použít sílu. Není to nic zvláštního a nebezpečného, jen necukni, aby sis neroztrhla ruku o jeho zoubek , on pustí sám. Pokud přitlačí moc, naznač mu, že je to už přes čáru (ne násilím). A nedávej k němu ruce, pokud je budeš mít voňavé od nějakého jídla. Předpokládám, že máš mládě z ověřené chovky, takže se můžeš na potkana poptat u nich, rádi ti vše vysvětlí.
- - - - -
A až si doneseš k němu druhého (předpokládám že to bude brzy), budou si už hrát a okusovat hodně spolu a tebe začne brát trošku jinak, jiný zdroj zábavy.
- - - - -
Markéta z Camaieu: Všechny oficiální chovatelské stanice, registrované pod kterýmkoli z obou klubů, jsou dobré. Není nás zas tak moc, takže pokud by někdo chovatl špatně, hned to kluby řeší.

Čip - včera 23:06
Ahoj, pořídila jsem si potkaniho kluka, mám ho tři dny a stále kouše nebo spíš ohlodava a sem tam víc první dva dny jsem ho nechtěla stresovat aby se zabydlel a dneska jsem několikrát zkoušela dát řuku do klícky (nenahanela jsem ho) dala kousek piškotu, to mě ocichal a vzal si ho z ruky ale před tím než jsem to zkusila takto tak kousal a i po piškotu děkuji za radu. :)

Markéta z Camaieu - včera 14:51
Dobrý den, chtěla bych si pořídít dvě vymazlené potkaní samičky. Mohly byste mi doporučit osvědčené chovatelské stanice, kde se potkáňatům oravdu věnují ? Děkuji moc. :)

Marcie - 19.6.2018 19:27
Tak jsme zas jednou vyrazili tak trochu neplánovaně na otočku do Brna. A vezeme si malou modrou posilu do chovu. Krásného američánka Gregoryho od ChS Sin Cera. Je to miláček, který okamžitě okouzlil i obsluhu brněnské Chajovny. Je to milý, sladký kluk :-* Děkuji za něj Vendulce.

františek - 19.6.2018 05:03
Sankari- Já jsem se nenápadně ptala Mousevillky,podle čeho se pozná příliš křehká srst. Protože já jsem byla minulý rok na výstavě,na kukandu a byla jsem ze všeho totálně vybředěná :-D Prý je taková papírová a lámavá a je to ovlivněné papáním. Tak já hnedka ošmatlala všechny potkyše a potom svoje vlasy. Mám pocit,že buď blbě jím anebo mám blbý kondicionér :-D (zase ten můj humor :-D ) Miláčkům už jsem přestala dávat melouník,protože mě nebaví ho kupovat,krájet a potom zase vyhazovat. Třešně taky včera nedostali. Hlad na ně!!! No jo,jak jsem si je rozežrala,tak je mám,moje chyba,dobře mi tak. A s tou veterinou mi ani nemluv,já jsem tam snad už pečená a vařená. Nejdražší byla asi operace Dášenky inhalační narkózou. Měla nádor na mléčné žláze. Je to zhruba asi měsíc. Už jí krásně dorůstá srst. Je to šikulka. Na to,kolik jí je. Ona se dožije vysokého věku. Potom asi 3 dny po operaci,jsem jí pod tou pooperační jizvou našla bouličku,tak zase na veterinu. No,jasně,že to byl výron. Tak ji to injekčně napíchli,vytáhli a už to má krásné. Šikovná holčička moje. Jo a mezitím zase na veterinu se zoubkama,přerůstaly jí,hlavně,že když byla na té operaci,tak tam ještě volám,aby se jí mrkli na zoubky. No,zoubečky už má taky krásné. Chudák moje malá,ty spodní měla snad až v krku,jenže já jsem se jí po té operaci bála vzít do ruky,aby se jí nic nestalo. Jenže ve finále tam měla stejně ten výron pod tou jizvou. No co už,budu jim kontrolovat zuby jednou měsíčně a bude. Zatím je mají všichni O.K. Ale máš pravdu,tu jejich radost v jejich očích nic nevynahradí.

Sankari - 18.6.2018 22:43
františek: No jo, je to nákladný koníček, ale zas ta radost z nich to vyváží. Nejdražší je vždy veterinář, takže kvalitně krmit a udržovat hygienický chov se vyplatí.

františek - 17.6.2018 02:30
Sankari- No,potěš koště,nechci ani vědět tu položku. A kde máš ovoce,zeleninku,podestýlku atd. Miminka nechci vidět ani dalekohledem. Jo,jsou sice roztomilý,ale představa mít na sobě přilípnutého 10 krát Koudyho v podobě mimina,mě docela děsí :-D Mě stačí jeden Koudy. No,Arísek mi zoubkama teďkom podrbal dlaň,je to miláček. Málem mě to uspalo.

Sankari - 16.6.2018 18:56
františek: My, co objednáváme zrní po 20 kg pytlích si dokážeme náklady docela dobře představit :-)

františek - 16.6.2018 10:43
Efča-No normálně,tak jak já. Odsypeš si to do čisté igelitky a prdneš to do mrazáku. Nemusíš to tam rvát celé. Potom vyměníš podestýlku a jdeš přemražovat znova.
- - - - -
Marcie-to je škoda,těšila jsem se na tebe,že pokecáme.
- - - - -
Sankari-ani nechtěj vědět moje položky za potkany :-D Jenom doufám,že nebudu muset příští měsíc objednávat zrní,ale to nehrozí,zase jsem to asi přepískla se zrním :-D 2 kilča Letní osvěžení a 2 kilča Potkaní polibek. Dvakrát sušený kokos a jednou lískové oříšky (ty ještě musím proprat) Třešinky co včera koupil můj Zdenda,jim kupodivu chutnaly.
- - - - -
A z tunýlku,co jsem objednala mám asi největší radost já :-D
Dneska byla sranda. Přišla jsem ze sprchy do obýváku a něco mi proletělo kolem nohou.Koudy!!! On normálně přišel na to,že tam jsou ještě jedny boční dvířka. Je to moje chyba,protože já jsem si vytahovala Aríska z toho druhého patýrka na pomazlení těma druhýma bočníma dvířkama a on to viděl. Ze třetího patýrka si je na pomazlení beru vrchním plněním. Ale to je pro něho moc těžké. Hlavně,že když je venčím,tak mu to vydrží asi tak půl hodinky být z klece venku. Ale u mě na sedačce,to musí být furt anebo u mě ve výstřihu :-D Prostě je to miláček. Sluníčko moje.

Marcie - 16.6.2018 08:13
František: Letos na Šťurování nepojedu. Mám doma štěňátka a nemůžu je nechat samotné celý den.

Efča - 14.6.2018 21:15
františek - no přemražuju krmení to ano,ale ještě jsme nepřišla na způsob jak do mrazáku narvat 20kg pytel hoblin :-) :-) :-).

Sankari - 14.6.2018 08:56
františek: Množka to je určitě, na to nepotřebuješ detektivní pátrání. Předky ti asi napíše, když mají rodiče PP. Na co ti ta informace bude?
Ale z ceny to nepoznáš, taky některé potkánky dávám za 250,- Kč, i levněji, když si ode mne berou lidi zvíře opakovaně, vím, že se dobře starají, vkládají finance do veterinární péče apod.

františek - 14.6.2018 02:56
Mám jednu moc dobrou radu pro začátečníky anebo pro ty,co neví. Vše přemražujte!!!! Veškerou podestýlku. Piliny,hobliny,peletky,štěpky,prostě co jim dáváte do klece,prostě přemražujte všechno. Já už jsem tak postižená,že přemražuji dokonce i zrníčka :-D Jediné,co se nepřemražuje,jsou potkani samotní :-D (vtip)
- - - - -
Marcie- Budeš 1.7. na Ostravském šťůrování??? Já letos pojedu poprvé soutěžně. Přihlášku vyplněnou mám. Zítra budu posílat poplatek. Teda vlastně už dneska. Potom jenom vygenerovat veterinární zprávu,zajít na veterinu,orazítkovat a podepsat. Pojedu s Koudym a s Elizabeth. Dneska jsem byla s Dášenkou na veterině,protože jí přerůstal spodní hlodáček,měla ho sluníčko moje malé snad až v krku :-( Já už jsem tak postižená,že jim preventivně kontroluju i zoubky. A to jí zuby dělali minulý měsíc,když jí operovali nádor na mléčné žláze. No,moc se mi to nepozdává,že by jí to tak rychle dorostlo. Vrchní zuby jí při operaci udělali,ale ty spodní asi né. Všechno vidím. Při 11 potkanech mám oči i vzadu. Dneska mi dorazí zrníčka a tunýlky. Na tunýlky se moc těším. Jeden bude roztahovací plastový,ten půjde ke klukům a druhý trávový,ten půjde k holkám.
- - - - -
Mám dva postřehy. Oficiální ChS v Karviné není a PSČ 736 01 není pro Karvinou,ale pro Havířov!!!! Vím né??? V Havířově bydlím už skoro 40 let. Mi někdo vymluvte ,že PSČ pro Havířov a pro Karvinou jsou totožné,asi těžko.
- - - - -
Navíc by mě zajímal rodokmen toho potkyška. Teda asi nás všechny,že jo holky!!!???!!! Navíc potkan s PP podle mě nestojí 250,- ale od 350,- a více. Prostě je to i podle mě množka. Máte holky pravdu.
- - - - -
Bacha,jdu na to. Zase jsem akční. Jdu napsat,že mám zájem o malé a zeptám se,po kom má předky.
- - - - -
Odesláno. Snad mě neprokoukne a odepíše.
- - - - -
Napsala jsem,že mám zájem o tři kluky a že chci vědět aspoň tři jejich předky z rodokmenu. To je lepší,než kriminálka.

Efča - 11.6.2018 19:44
všenky? - to bude klasická množka .Tím,že rodiče jsou údajně s PP ještě neznamená, že jsou drženi ve správných podmínkách a že to nejsou např. sourozenci. V takových chovech jsou všenky vcelku běžné takže bych nevylučovala, že je mít mohou.Tam se neřeší zdraví a původy zvířat - tam se množí pouze na zkrm a kšeft.

všenky? - 10.6.2018 16:12
Toto je ten inzerát... Nevím od koho má ty dospělé potkany. Kdyžtak mu zkuste napsat.
https://zvirata.bazos.cz/inzerat/90451246/Dumbo-potkanci.php
Já třeba nechápu, jak někdo může chovat hady a k tomu i potkany, křečky,... Jak je vůbec schopný ty hady nakrmit, tomu nerozumím. Pokud je tedy odvšivení tak "snadné", tak snad to pak noví majitelé zvládnou a nebudou moc zklamaní, v inzerátu totiž slibuje 100% zdraví.
- - - - -
Asi mají ty samičky taky dost často vrhy hned po sobě. Myslím si, že to není v pořádku jim nedat žádnou přestávku. Chudinky :(

Marcie - 10.6.2018 16:07
Všenky: ano, všenky jsou poměrně běžný parazit na potkanech. Léčí se zakapáním Strongholdem nebo Advocate, podobně jako u koček a psů. Jak je možné, že dotyčný inzerent inzeruje mláďata po PP rodičích, když sám není chovatelskou stanicí? Která ChS mu dala zvířata na chov? A dala mu je vůbec na chov? Pokud vím tak ChS v ČR dávají zvířata na chov jen jiným stanicím. To mě na tom znepokojuje víc, než když někdo chová potkany i hady současně. Třeba Sankari má taky doma i hady, ale svoje potkaní miminka by nikdy hadovi nedala.
- - - - -
Chtělo by to se dovědět, jak se jmenují rodiče těch mláďat a dát vědět jejich chovatelům.

všenky? - 10.6.2018 15:45
Dobrý den všem! Chtěla bych se zeptat chovatelů na takovou věc. Může mít potkan parazity, tedy všenky? Viděla jsem jeden inzerát, kde nabízí mláďata po rodičích s PP a na poslední fotce mi příjde, že má prcek po tváři hodně teček, připomínajících právě všenky. Inzerující má i hady, takže předpokládám, že co neprodá, tak použije jako krmivo pro ně. I box je pro potkany nevyhovující a dle fotky už má jejich matky opět nakryté... Děkuji za případnou odpověď. Hezký den

Marcie - 9.6.2018 13:46
Ahojda. Sháníme převoz potkaního prcka Brno-Svitavy od ChS Sin Cera k nám a to nejdříve od 18.6. kdybyste někdo o něčem věděl, dejte prosím echo. Děkuji moc :-)
- - - - -
Efča, Lucius: Díky

Efča - 8.6.2018 19:07
Petr - já viděla kousek - běžně se na to nedívám,ale upozornila mě kamarádka.Musím si zjistit kdy to opakují.

Petr - 8.6.2018 18:46
Haňa - nečetl,dík,podívám se na to.
Kdo koukal na Polopatě?

Haňa - 8.6.2018 05:45
Petr: Petře, tohle jsi četl? http://www.czkp.cz/ja-potkan/kdyz-onemocnim/nemoci-a-zdravotni-problemy/kozni-problemy/otlaky-na-tlapkach/
já mêla u jedné oplácané holky jen úplně počáteční stádium, mazala jsem Dermazulenem. Držím moc palce

Petr - 7.6.2018 17:18
Pípí se udělaly otlaky na zadních,včera jí jeden krvácel,ale jen chvíli.Co s tím?Jak léčit a proč se to stalo?Všechna patra jsou plastová a domeček taky,takže nevím,jak se jí to mohlo stát.Zbylé dvě holky nemají ani náznak po otlacích.Dík za radu/y.

Lucius - 6.6.2018 13:13
Marcie - Tak jak se to říká u lidí.
Pro děti; Bůh jim žehnej.
Pro babču; Odpočívej v pokoji.
I ona se dočkala další generace a prcci někoho tak váženého.

Efča - 5.6.2018 19:02
Marcie - přesně jak to píšeš- i když je to smutné,ale udělala místečko pro nová prťátka a možná to byl úmysl od ní aby se mohla do některého z nich převtělit.Do kterého časem jistě poznáš až se budou projevovat povahy. :-)

Petr - 4.6.2018 17:05
Marcie :-) a :-(

Marcie - 4.6.2018 16:52
Přátelé, tak u nás zprávy šťastné i smutné...
Včera ve večerních hodinách porodila zkušená máma Divoženka 11 miminek. Všechna jsou pěkně napapaná a máme 7 děvčat a 4 chlapce :-)
A dnes ráno bohužel zaspinkala navždy naše milovaná "paní Kostějová" Ilesha. Už rok hubená, po mrtvičce nakloněná, po léčení respiraček v chovu jí zůstaly poškozené plíce a tak prakticky půl života provrkala. Ale ten životní elán, no to jste ještě neviděli! Taková byla naše nesmrtelná paní Kostějová. Jakoby čekala, až se zase rozpíská v hnízdě nová generace. A tak odešla... Narozena 26. dubna 2015 :-* Moc nám bude chybět tahle úžasná babča...

Efča - 2.6.2018 19:23
Zuzu87 - tak to je v těch nejlepších rukou,držím pěstičky.Jen počítej s tím,že budeš muset ještě asi 2x jet na ATB na injekci a potom na tahání stehů - ale ty už si můžeš vytahat doma sama,to není nic těžkého.

Marcie - 2.6.2018 07:31
Ahojda, tak zas jednou sháníme nějakou dobrou dušičku, která by jela trasu Svitavy-Praha. Potřebujeme převézt jednu potkaní puberťačku nové majitelce. Moc děkuji za sdílení. Pekelnice
- - - - -
Zuzu87: Tak ať vám to dobře dopadne :-)

Zuzu87 - 1.6.2018 22:14
Ahojky, omlouvám se, nějak nebyl čas na internet. Malá má nakonec nador na mléčné žláze, jeste v neděli jsme byli na veterine v Otrokovicích, a ted v úterý pujde malá pod nůž. Doufám že všechno dobře dopadne, držte nám palce
Archív diskuze | Alba uživatelů