PotkaniVýchova a ochočeníAnatomieZajímavosti

BydleníKrmeníRozmnožováníVeterinární péče

 

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

 

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Hledá nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace  


Info  

Haňa - včera 23:46
Erucale: nemyslím, že bych zrovna já byla na někoho "zlá"....
spíš naopak.... :-)
vždycky se snažím, když něco píšu, být vlídná a chápavá, protože nevím, kdo je tam na druhe straně a každý jsme jiný - to, co někomu nevadí, se jiného může dotknout...
a jde v prvé ŕadě potkánky a tak není dobré kohokoliv odradit....

ale někdy to není úplně lehké, ona i tato diskuse má svou historii a "paměť" a někteří ( teď nemyslím nikoho konkrétního) prostě NECHTĚJÍ pochopit zcela základní potkaní potřeby a nechtějí slyšet ověŕené dobře míněné rady....a myslí si, že oni to "zvládnou" zcela jinak a po svém... - na úkor zvíŕete..

tak to se pak radí těžko....

Erucale - včera 23:24
Hele chtěla poradit a vy jste jí akorát házeli to co psala nevím kdy. Ale souhlasím že by ten potkyš neměl být sám.

Konemy - včera 22:51
Erucale:Nevím o tom, že by na ni byl někdo zlý. Dostala věcné a pravdivé odpovědi...

Erucale - včera 22:32
To jste tu všichni tak zlí? Hejcmanka chtěla jen poradit a ne ji něco vyčítat!
Hejcmanka: musíš ho přesvětčit že mu nechceš ublížit. Pomalu ho navikej na ruku.

Haňa - včera 20:46
Efča: no, některé příspěvky či lidé něčím zaujmou...... :-) ..... a pro osvěžení paměti a ujištění faktů je tady archiv ;-)

Efča - včera 20:14
hejmanka - ale Athe má pravdu, pohodový potkánek ví, že není třeba si před Tebou bránit teritorium.Takže ani při "jen" vyklízení by to dělat neměl, to není omluva.

Haňa - tedy Hanďo Ty máš ale paměť..já nevím pomalu co bylo včera natož na podzim :-).

hejmanka - včera 19:36
Jen když mu vyklízím, jinak si přiběhne pro pomazlení, pro mňamku.

Athe - včera 18:53
Hejcmanka: Dva staří potkani dohromady nepatří, když spolu nežili celý život. Je úplně normální, že se servou. Ke starším se přidávají odstavená mimina, ale to už ti tu holky říkaly.

Mimochodem, to, že tě bere jako vetřelce, když k němu strčíš ruku, rozhodně neznačí, že je pohodový. Pohodové potkanisko se k tobě rozeběhne, aby dostalo něco dobrého, ne aby si bránilo své teritorium.

Hejcmanka - včera 14:13
Nene, já jsem dostala dva roční potkany, teď jsou mu dva roky. Zkoušeli jsme k němu dát tetinýho potkánka, ale jen se prali. A je pohodový kouše jen když mu dám ruku do klece a poruším tím jeho teritorium.

Haňa - včera 11:00
Hejcmanka: kolik mu je?? Co si pamatuju, tak potkánka sis pořizovala teprve loni na podzim....tak to je mu teď tak rok....
A v roce potkan starý není, může mít před sebou jestě víc, jak půlku života :-/
Samotnému je mu smutno a tak nemá na Tebe vždycky náladu....

Už na podzim jsem Ti psala, že potkan NEMŮŽE žít sám...
A jestli žil v kleci celý život sám a kámoše měl jen občas ( jak jsi taky psala), není divu, že je takový....
Když nedopřeješ zvířeti základní podmínky k životu ( a jednou z nich je u potkanů i život ve skupině), nemůžeš se pak divit, že nemáš doma pohodové zvíře.....
- - - - -
... Pokud je aspoň trochu zvyklý na druhého potkana a nezapomněl se ještě chovat jako potkan, dva potkaní kloučci těsně po odstavu Tvůj problém vyřeší... A on bude konečně spokojený a vyrovnaný...

Pavla - včera 09:53
Holky potkanářky moc vám děkuji za zajištění mé klokanky na Princeznu.Též děkuji Mila Drago Nováková,která mě ji dnes dovezla.Jste fakt skvělý.V listopadu se na mě a DL můžete těšit.To dám,musím.

Hejcmanka - včera 09:26
Bohužel je už sám, jeho kamarád odešel do piškůtkového nebe před 2 měsíci. A je už starý tak by si na nového kamaráda nezvikl. Ale kousl i jednou když ještě měl kanaráda.

Sankari - včera 09:00
Hejcmanka: A jak se chovají ostatní potkani v kleci?

Hejcmanka - 25.8.2016 23:03
Ahoj, už třikrát mě můj potkánek kousl. Nebylo to nic vážnèho. On je docela mazlík, ale když jde o jeho klec tak je trochu agresivní. Když mu vyklízím klec, mám ho volně puštěného a musím si dávat pozor aby mě nekousl. Jde to nějak odnauči? Aby mě nekousal když mu šahám do klece?

Efča - 23.8.2016 21:13
Nex - jo jdi do toho :-) :-)

Nex - 23.8.2016 20:55
Koremy, děkuji za podporu :) Po delší pauze, kdy jsem potkany neměla si budu pořizovat dvě holčičky a jsem na ně natěšená, jak malé dítě, tak snad mě to nepřejde, protože si myslím, že youtube je opravdu skvělý prostředek, jak promlouvat k mladým lidem a snad se díky tomu dostanou ty hlavní zásady chovu potkanů víc do povědomí :)

Konemy - 23.8.2016 15:46
Nex: Skvělý nápad. Jen do toho!

Nex - 23.8.2016 14:00
Efča, joo, mě napadlo se nějak zaměřit na ta různá témata, co mají chovatelské stanice rozepsané na webových stránkách a podobně. A hlavně ukázat, že to není "jenom potkan", ale že je o něj starost, jako o jakékoliv jiné zvíře, ne-li mnohdy větší :).
No opravdu mě to nadchlo, protože v komentářích pod těmi videi od těch zahraničních youtuberů jde vidět, že ty jejich rady a podobně berou ty lidi vážně a že je to opravdu oslovuje. Ne jeden se přiznal, že musí pořídit svému potkanovi kamaráda nebo mu koupit klec místo akvárka a podobně :).

Efča - 23.8.2016 13:56
Next - no proč ne :-) jen by to mělo být dostatečně reálné. Aby to ukazovalo ta zvířátka jaká jsou a ne aby z toho vznikly ty slaďáčky kdy pak každý chce domů - mývala, veverku, opičku,outloně.... ap . poněvadž jsou táááááák rozkošný....

Nex - 23.8.2016 13:01
Ahoj, dneska celý den projíždím youtube a hodně zahraničních majitelů potkanů dělá o těchto tvorečcích videa, což si myslím, že hodně pomáhá odstranit předsudky společnosti k těmto úžasným zvířatům.
Jaký máte názor na to vy? Myslíte že by mělo cenu udělat něco takového i v češtině? Většina mladých lidí je nyní na youtube a instagramu a myslím, že to jsou právě oni, kterým má cenu nějak "otevřít oči" a dát jim rady ohledně chovu těchto zvířat cestou, kterou sami rozumí, by nemuselo být špatné, co myslíte? :)

Efča - 22.8.2016 19:11
Konemy - ten FB nám to tu pěkně podělal...

Haňa - 22.8.2016 13:47
Konemy: aktuální by to mělo být tady: http://www.czkp.cz/informace-o-klubu/seznam-clenu-ckp/
A tady: http://registrace.potkanizo.cz

Zdravím Tebe i Tvé kloučky :-)

Konemy - 22.8.2016 13:02
Marcie: Aha... No, to mi nedošlo

Marcie - 22.8.2016 12:53
Konemy: Ze seznamu nyní fuguje jen minimum stanic. Většina je léta zaniklá.

Konemy - 22.8.2016 09:30
Marcie: Já nemyslela jako ať si vezme potkyše z ChS Marvel, já jsem sem dala odkaz proto, že tam má seznam ChS.
- - - - -
Achjo, kde všichni jsou?
Kdy už zruší FB?:(

Efča - 19.8.2016 13:50
Michala -já vím...

Marcie - chová Marvelka chová,ale malého Míšu :-) :-)
...pro nezasvěcené - Míša není potkánek ale synek :-)

Marcie - 19.8.2016 12:01
Marvelka uz vic nez pet let nechova...

Konemy - 19.8.2016 09:06
piškot - 19.8.2016 08:35
Dobrý den, neprodáváte nebo nevíte o někom kdo prodává potkany v Liberci?
Děkuji mockrát.

Michala - 18.8.2016 20:42
Ja vim no, ale ikdyz jsem ho mela chvilku tak jsem si ho zamilovala..Moje samicka byla z toho docela spatna ze prisla o mlade ale uz se dala do kupy a je s ,,holkama,, relativne spokojena.Jste hodna ze jste mi odpovedela na muj dotaz,delala jsem vse co jsem mohla a tez si myslim ze je to lepsi,je mu lip a hlavne ho nic neboli.. :( Usnul a uz se neprobudil tak snad umrel bez bolesti.
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky