PotkaniVýchova a ochočeníAnatomieZajímavosti

BydleníKrmeníRozmnožováníVeterinární péče

 

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

 

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace  


Info  

Mišička - včera 08:37
Haňa: byly jsme u vet, dostala vitamíny. Zdála se být večer v pohodě. No ráno jsem jí našla ve zhoršeném stavu. Leží mi zabalená v náručí a zatím spí. Nechce moc jíst ani pít. Uši má nahoře. Ujde pár kroků a lehne si. Přijde mi, že nemá sílu v předních packach.

Haňa - 23.1.2021 12:07
Jantar: ano, staří potkani mívají často problém s posrupným ochrnutím zadních nohou.
(zbortí se jim páteř, je utlačen míšní kanál? - neumím to napsat odborně)
Vet nic neporadil ni nepomohl.
Mohou tak žit i několik měsíců, důležitá je čistota klece (ať se neplácají po dně ve špíně), bezpečná klec (spousta z nich i v takovém stavu je schopna vylézt někam nahoru, tak ať se nezraní při pádu - hodně záchytných hamaků).
Já stařenkám na dno klece dávam dřevený domek a dêlám plné kurníkové schodky z latêk a půlkulatiny - i ty s velmi špatnými zadními nohami se dokážou po nich dostat tam, kam chtêjí.
Dát nízko vodu, jídlo, když tak pomoci s hygienou (uši?) a genitálie (kluci prý aby nemêli mazovou zátku na penisu - nevím :-) , mám jen holky)

Prostě zpřijemnit žití :-)
tak se držte
- - - - -
Mišička: no, pokud by se Ti vůbec nezdála, tak k vetovi, ale taky nevidím problém, pokud není naježená, pokud nemá přivřené oči, uši dozadu, pokud nespí celé dny. Špatný by byl taky porfyrin na čumáku nebo kdyby neudržela potravu v tlapkách, chodila nakřivo....
Ono potkaních nemocí je moc.
Asi se jí domek líbí :)
No, potkani jsou torpéda většinou do pül roku věku, pak dospějí a jsou klidnější.
I když ně kteří jsou torpéda pořád. :-)
ztráta 20g je v pohodě.
Kolik váží?
- - - - -
Jantar - oprava vet BY nic neporadil ani nepomohl

Petr - 23.1.2021 08:31
Mišička - možná jsem to nepochopil,ale nevidím ve tvém popisu žádný problém.

Jantar - asi máš pravdu-neblbnout.Většinou se dožívají dvou let (samozřejmě jsou vyjímky) a můj názor je,že po tomto věku už není vhodné něco řešit operací.Jsou to už staroušci a myslím,že by jim operace spíš uškodila.Veterinář ano,třeba ti poradí,jak mu ulehčit žití- nemyslím tím uspání.

Mišička - 21.1.2021 19:12
Aktivní je taky, hlavně když otevřu dveře od pokoje, (jako kdyby byla ve svém živlu) snaží se utéct na průzkum bytu. To mám kolik krát co dělat ji chytit.

Jantar - 21.1.2021 18:33
Potkan cca 2,5 roku, začal mi tahat nohy za sebou, v podstatě dá se říct že ochrnul. Předpokládám že je to normální a neblbnout, nebo je třeba veterina? Předpokládám že je na konci života a před sebou má max pár týdnů.....

Mišička - 21.1.2021 18:19
Dobrý den, už asi třetí den mi potkanka spí v domečku na dně klece. Mám se obávat? Je stará rok, baští normálně, jen asi poslední 4 měsíce není torpédo ale mazlík. Zhubla okolo 20g ale není to poprvé, brzy zase váhu nabrala. Druhá se spí v kapsiče kterou jsem udělala sama. (Obje se vejdou).
Archív diskuze | Alba uživatelů