PotkaniVýchova a ochočeníAnatomieZajímavosti

BydleníKrmeníRozmnožováníVeterinární péče

 

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

 

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace  


Info  

Marcie - dnes 17:30
Tak opět nejspíš budeme shánět kojnou samičku. Nemá někdo? Naše LHčka porodila trojčátka.

SpadlaZoblaku - dnes 13:19
Tak všichni prvňáčci kromě dvou chlapečků už mají domovy :-). Lynette dnes poprvé půjčila druháčky. Absolutně netuším, co z nich bude :-D.

Efča - včera 19:24
Erucale - když nám napíšeš míry ubikace a dáš sem fotku klece i potkyšků , můžeme případně poradit ještě s dovybavením .
Co se týká toho, že tě asi 20x kousl- do krve nebo jen držel třeba prst zoubkama?Jinak u mláďat je běžné,že se honí, poskakují jako gumídci,občas se u toho mohou někde škrábnout nebo neopatrnou hrou kousnout. Takže jde o to jestli je to tak vážné jak uvádíš anebo se ti to jen tak jeví.

Erucale - včera 18:49
Klec mají velmi velkou, na dvou stěnách mají pletivo na šplhání

Konemy - včera 18:43
Erucale: Co myslíš pod pojmem mega?
Ale to takhle nemůžou šplhat?:/
Uf, ještě že tak...
A jak se tedy jmenuje ten "chovatel"?

Erucale - včera 18:15
Klec mají mega zábyvy dost. Kočka k nim nesmí a i, ldyby tak my namáme mřížovou klec. Máme vzdušné terarium z plexiskla a dřeva (jsou otevřeni asi 6 hodin aby se jim tam co nejvíc vyvětralo) klec je v mém pokoji kde je minimální hluk. Vedle je pc, ale já i všichni ostatní používáme sluchátka.
Ps: viděla jsem jak se perou. A omlouvám se spletla jsem se je jim 3 a čtvrt měsíce.

Terezka z pískomilů - včera 17:41
Jinak k těm destetidenním mláďatům - Fakt nejsem odborník, je to jen tip, když tak mě, pls, neukamenujte, jen napište, že je to blbost... :)
Ráda bych se zeptala na velikost klece....? Vybavení (nějaká zábava..?), stres z hluku v okolí klece..... Jinak píšeš, že máš kočku, já mám např. pískomili a dvě kočky, ale kočky do místnosti s pískáči nesmí, jen pod dozorem "lovily" by je přes sklo tlapkou a jim by hráblo....

Nestresuje je ta kočka, nebo nebyla to vlastně ta kočka, která když packou "útočila" na klec, drápem sejmula i potkánka....?
(pokuď jsi teda neviděla, jak se porvali....)

A to bouchání a hryzaní mříží.... Pískomilové (samozřejmě mají jiné chování než potkánci, ale tohle by mohlo být dost stejné) například, když hryžou mříže nebo hodiny hrabou v jednom rohu, mají malou/nudnou/nedostačující ubikaci, tak možná jen hryže a třeba to není tak zlé, jak to vypadá....

Já jsem to samozřejmě jen domněnky a já (ani nikdo jiný na této diskuzi) je neviděli a tak jen "hádají" (doufám, že jsem někoho neurazila a že to všichni pochopili tak jak to myslím ... ?:))
A nebo to je uplně jinak a je to važne... Ale třeba by to mohla bý ta souhra žádná socializace/stres/malá klec/a-já-nevim-co-ještě ....?

JE TO JEN TIP, prosím, nikdo se neuražte, jen "na zamyšlení" :) :)

Marcie - 29.9.2016 22:58
Erucale: můžeš mi laskavě vysvětlit, proč sis brala od někoho ještě slepá mláďata? Víš co? Když mi je dovezeš, podívám se, co se s nimi dá dělat. Ale mláďě v pěti týdnech, které napadlo a pokousalo svého sourozence tak zle, že se to muselo zašít, tak to jsem ještě nikdy neviděla. A že už jsem viděla fakt hodně.
- - - - -
Erucale: jo a když jsi chovateli psala, tak na něj máš kontakt. Telefon nebo mail přece... tak jméno toho pána asi víš... pokud potkanovi hrabe z genetických příčin, tak by mėl chovatel vědět, že na rodičích hráblého potkana by rozhodně neměl dál chovat. Tedy pokud nechce mít další reklamace potkanů co prodal na mazlíčka, nebo pokousané hady, pokud prodává i na zkrm.
- - - - -
Navíc můžeš potkana vrátit tam odkud sis ho vzala. Ode dne koupě do šesti týdnů. Reklamace zvířete... pohoda...
- - - - -
A nebo nás vodíš za nosánky ... co? Jak to je? Deset dní staré mládě je slepé a neumí samo jít do misky se nažrat, natož pít z napáječky. Hadaři odstavují ve třech týdnech věku, kdy už je mládě fyzicky schopno přežít bez matky, vidí, běhá a žere pevnou stravu, a také většinou matka znovu rodí další vrh. Smutné ale je to tak. Slušný chovatel, který chová mazlíky a ne krmení pro hady, ti nedá mládě dříve než na čtyřech týdnech. Většina chovatelských stanic odstavuje na pěti týdnech.

Haňa - 29.9.2016 22:22
Spadla: už to bude dobré, určitě! :-) Lynette pohlazení, je moc šikovná! :-)

Vrabček - 29.9.2016 22:14
Spadla: Určitě už to bude všechno v pořádku, věř tomu! :-) Maličcí mají dvě mámy, svoji a Tebe, tak to dají :-)

SpadlaZoblaku - 29.9.2016 21:43
To jako fakt někdo vydal mimina v deseti dnech? Sakra, vždyť jsou ještě slepá! To vidím na těch svých tedka. Do háje, svět je tak zvrácené místo :-/.

Vrabcek, ano, ostatní mají pěkně naducané pupíčky, doufám, že už žádné ztráty nebudou. Je to hrozné tam jít s tím, že možná zas odnesu mrtvolku :-(. Ale co jsem tak nakoukla dneska, tak Lynette pěkně kojí, hezky se stará. Blbý je, že rodila v takovém stresu, zrovna přítel luxoval. Mě to tak štve! Ještě jsem se té vetky ptala, když dělala sono Susan, jestli neuděláme i Lynette, že je kulatá. Ona řekla, že ne, že je na březost mladá, že tam mimina nejsou, že by je nedonosila. Pendrek leda!
Jenze já to nepoznám prostě. Tak jsem jí po karanténě seznámila s holkama a přidala do klece. Kde mi teda ve sputniku začala rodit. Říkám si, že jsem je z ní vytrepala nervama :'(. Strašně mě to mrzí..

Vrabček - 29.9.2016 21:05
Spadla: A ostatní jsou napapaná? Doufám, že to už všichni zvládnou....i mamča...

Haňa - 29.9.2016 20:57
Erucale: co to bylo za "chovatele", že mimča prodal tak brzy?? 8-(
chudáci, to je děs.... , vždyť mají být 5 týdnů u mámy!!
.... a naučit se, jak se chovat navzájem k sobě i k člověku.....

Konemy - 29.9.2016 20:48
Erucale: Když je náš jeden měsíc a je jim měsíc a třetina, tak sis je brala v 10 dnech?!
- - - - -
*máš
- - - - -
Pokud sis je opravdu brala v 10 dnech, tak je to opravdu hodně drsné a není divu, že nemají základy sociálního chování a mlátí hlavou o strop!
- - - - -
A taky by mě zajímalo, co je to za veterináře, když ti řekne, že to přejde samo!!

SpadlaZoblaku - 29.9.2016 20:13
Vrabček, není to ideální.. Dneska další nalezena mrtvolka. Neměla napapané bříško narozdil od ostatních, takže tam asi bylo něco špatně. Ještě ten vrh nikde moc neprezentuju, očekávám tam další průšvih. Ona je fakt prťavá a pravděpodobně jsou to její první. Dám pak vědět. Děkuji moc za optání.

Vrabček - 29.9.2016 20:10
Spadla: Tak co Lynette a její miminka, drží se?
- - - - -
Erucale: Natoč na mobil, co dělá a někam to postni, to není normální chování tohle - mlátí hlavou o strop....Jinak určitě nemáš mláďata od chovatele, to byl nějaký množitel

Erucale - 29.9.2016 20:07
jsem si jistá na 155% když je v kleci tak do všeho kouše a mlátí hlavou o strop byli jsme s tím u veterináře a řekl at ho necháme že ho to přejde, nepřešlo mlátí se čím dál častěji a silněji

Efča - 29.9.2016 19:28
Erucale- u tak malých mláďat není agresivita normální..Nejedná se o nějakou poruchu chování?Jak se chová o samotě?
Pokud by šlo jen o druhého potkánka co se šití týká tak bych se zeptala zda spíš nešlo o nějaké zranění kd se mohl o něco škrábnout. Ale pokud napadá i Tebe nebo lidi a jsi si naprosto jistá,že mu to způsobil on,tak v tomto věku to skutečně je abnormalita.
- - - - -
Jestli máš skutečně jistotu,že to byl on tak co s ním to fakt nevím momentálně-musela bych to vidět na "vlastní oči" abych mohla posoudit,ale k tomu druhému bych pořídila dva druhé parťáky z osvědčené CHS .

Erucale - 29.9.2016 19:14
Poradíte mi s ním tedy prosím? Nepřeklapla je jim jeden měsíc a třitinu

SpadlaZoblaku - 29.9.2016 18:43
Hani, dík, už se pomalu daří udávat.

Dneska mi volala nějaká paní, že chce pro dceru jednu potkaní holčičku. Tak jsem jí řekla, že ode mě jedinacka do samoty nedostane, už vůbec ne pro děcko. Prý už takhle jednu holčičku měli, byla spokojená a dozila se čtyř let. Bych chtěla vidět teda. Tak jsem jí řekla, že já ji jedinacka prostě nedám a žádný slušný chovatel taky ne. Prý to je jenom můj názor, že už jednou od chovatele jedinacka měli. To bych taky chtěla vidět. I když.. Možná radši nechtěla.

Haňa - 29.9.2016 15:12
Erucale: kolik ze jim je? 3 měsíce? 1.3 měsíce jsi se asi překlepla ne? To by nesedělo, když mimča mají být u mámy 5 týdnů......(??)
Soukromí "chovatelé" - to je nesmysl - chovatelé mají registrované chs....a většinou poskytují "servis"....
Moc přeju, ať se Ti to podaří nějak vyřešit....
Příště ber mimčo z osvědčené chovky....i tam může nastat nějaký problém, ale chovatel Tě nenechá ve štychu....
- - - - -
Spadla: no, to je tedy síla...:-/ budeme Lynette i miminkům moc držet palce...
Ta první "várka" je nádherná....tak snad všichni najdou skvělé domovy a bude jim sloužit zdravíčko...:-)

Erucale - 29.9.2016 14:50
Je to soukromý chovatel, má stránky ale nevím jak se jmenovyli. Jsou spolu od narození. Agresivní začal být po 2 týdneh u nás doma. Jsou jim 1.3 měsíce. Prostě začal kousat a škrábat všechny i svého brášku.

Marcie - 29.9.2016 08:49
Erucale: a jméno chovatele? Asi těžko to byla ChS že ano?
- - - - -
Erucale: tady jsou podstatné i další věci. Třeba jak jsou potkani staří, jsou to sourozenci nebo jste je seznamovali až později? V tom případě jak jste seznamovali? Kdy a čím konkrétně to agresivní chování začalo? Napravit tohle je trochu věda a je třeba přesných informací. Může se jednat o hormonální nerovnováhu ale třeba taky jen o nesprávný přístup k individuálně zvířete.

SpadlaZoblaku - 29.9.2016 00:55
Tak to byl chovatel jak pojď na mě z boku a zakukej...

Novinky ze světa našich miminek: vypadá to, že jsem predběžně zadala všechny holky. Klučíků je nakonec pět, Eddie dneska ukázal malá, nesestouplá varlátka. Ještě, že to jméno je tak variabilní :-D. Z modrých miminek se mi vyklubala perlová. A aby toho nebylo málo, budeme mít několik páru dumbo uší. No pecka prostě :-D.

Další pecka je ta, že Lynette, druhá ze zachranenych holek, nám při čištění klece začala ve sputniku rodit. Fakt žůžo. Té holčičce jsou sotva čtyři měsíce. Porodila dvanáct žížal, bohužel to dvě nezvládly. Se zbylymi deseti jsme ji přestěhovali do boxu, tak uvidíme. Mám pocit, že někteří byli docela modří, takže počítám se ztrátami :-(. Nejradši bych tu blbku, kera je za tohle zodpovědná, taky přidusila. A nacpala do mrňavé pidiklecičky, kterou bych postavila vedle záchodové štětky - tak, jako to ona udělala těm nebohým potkanům!

Erucale - 28.9.2016 22:17
Potkani jsou z moravy a já z liberce, druhého pokousal tak že jsme museli jet na šití. Chovateli jsem už psala, ale odepsal že je to už moje starost. :'(
- - - - -
Druhého potkana

Sankari - 28.9.2016 20:12
Erucale: Napiš chovateli a zkus to řešit s ním. Pokud je blízko, určitě bude chtít reakci potkana vidět.

Marcie - 28.9.2016 20:12
Erucale: když se ho bojíš, tak s ním ty už nic nenaděláš. On ví že se ho bojíš. Co znamená málem zabil toho druhého?

Erucale - 28.9.2016 19:08
Ahoj, koupila jsem si před měsícem dva potkany. Jeden je mazlík, ale druhý je agresivní. Musela jsem ho izolovat, protože málem zabil toho druhého. Poraďte mi co mám dělat? Bojím se ho dotýkat už mě dvacetkrát kousl. Pokoušela jsem se ho trochu zklidnit. Je ale strašně agresivní. Co mám dělat? Já se ho bojím.

Efča - 27.9.2016 13:17
Spadla ... no nás bylo více :-) .Ale lidi jsou děsný - už má Kawi další zachráněné hnízdečko.Jen se jí podařilo umístit popelníčky tak zas toto....

SpadlaZoblaku - 26.9.2016 20:28
Jee, Evi, tak to je paráda, to se mi líbí. Jsi úžasná, že sis je vzala.
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky