PotkaniVýchova a ochočeníAnatomieZajímavosti

BydleníKrmeníRozmnožováníVeterinární péče

 

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

 

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace  


Info  

Efča - 5.12.2016 11:53
Dundra - taky bys vyděsila kdyby ne tebe bafnul T-Rex.Zkus mu dát čas a brát si ho k sobě pod tričko, na rameno,dát u nějaký zdravý pamlsek......Jinak samozřejmě souhlasím s Haňou - pokud máš potkánka samotného je třeba mu pořídit ještě minimálně jednoho parťáka stejného pohlaví,lépe však už nyní dva. Jestli to dobře chápu měl by mít okolo půl roku tak tam by ještě neměl být problém s přijetím když dodržíš seznamovací pravidla. Oni i dospěláci většinou přijímají miminka bez potíží.

Haňa - 5.12.2016 00:28
Lenička: freddy 2 je pro čtyři v pohodě :-), samozřejmě záleží na tom, jak ji máš vybavenou ( police, hamaky , košíky, trubky...) a pokud budeš brát dalšho potkana, tak urcitě mimi ( ideálně z chovky) a urcitě je třeba dodržer podmínky seznamování....
- - - - -
Dundra: zase si zvykne, týden je krátká doba.... Jen mu dej čas a buď trpělivá.....:-)
Mimochodem, jistě víš, že potkan nesmí být sám a pokud tomu tak je, tak ho týráš....

Lenička - 4.12.2016 21:37
Ahoj holky!
Mám klec savic freddy 2 a mám v ní malé kluky. Nevím jak moc budou velcí, ale chtěla bych potkánka 4 tého.. Myslíte, že už by to byl pro potkanky problém? :(

Dundra - 4.12.2016 21:00
Pomozte někdo prosím!
Už asi půl roku mám potkánka,který byl už od začátku ochočený,utíkal po pokoji a dělal blbosti.
Asi před týdnem babičce která s námi bydlí proklouzla do domu jedna z našich koček.
Já v tu dobu byla ve škole a když jsem se vrátila tak Špageta(kočka)byla před mým pokojem kde mám potkánka.
Nic se mu nestalo ale nejspíš se hrozně lekl.
Teď když ho pustím po pokoji většinu času je schovaný za skříní a jen vykukuje,už ani na pamlsky si nechodí přes pokoj.
Poraďte mi prosím někdo co mám dělat

Haňa - 4.12.2016 20:37
honza2: jsou to jen pŕedsudky :-) a věc vkusu, hodně lidem se prostě červené oči nelíbí ( a potkani v laborkách na pokusy jsou povětšinou bílí s červenýma očima)
jinak povahově jsou samozřejmě úplně stejní jako potkani černoocí a ani jsem nikde neslyšela, že by měli třeba sklon víc k nemocem apod.
jen hůŕ vidí, mají v očích míň pigmentu a čím jsou oči světlejší, tím horší zrak. ale pro potkany není zrak zásadním smyslem, orientují se fousky a i úplně slepý potkan nemusí být při žití ve skupině vůbec poznat ....
sama mám červenoočky čtyři - 3 albínky a jednu beige hooded princeznu a jsou to pohodové fajn holky :-)....a jediný problém pro mě občas je, že dvě bílé stejně urostlé nejdou od sebe nijak poznat :-)
- - - - -
a i potkaním "světem" hýbou "módní" vlny.... mám pocit, že čím dál víc jsou v kurzu miminka strakatá nevo aspoň méňe častých barev a kolikrát se koukám, že "málo na odbyt" jdou i mimča černá či aguti.... já ale zastavám názor, že pro mě jako mazlíčkáře barva není až tak důležitá ( jistě, sympatie musí být), jako povaha a zdraví :-)

honza2 - 4.12.2016 19:35
Ahojte, někdy si všímám, že u chovek vždy zůstávají miminka s PP s červenými oči volné. Proč jsou tito prckové méně oblíbení ?:D

Haňa - 4.12.2016 13:09
Lea 2 : seznamování miminek je v pohodě ;-) necháš proběhnout spolu na místě, kde nebyly, vyčistíš klec a šupneš je dovnitř.... budou jen rádi, že je jich v patrtě víc ;-)

Efča - 4.12.2016 12:38
Lea - tak u miminek by to neměl být problém,jsou to ještě děti.
- - - - -
...také záleží na tom zda půjdou do nového společně nebo už tam bude některé dříve,ale u miminek by to velký vliv mít nemělo

Lea2 - 4.12.2016 10:48
Dobrý den, probíhá seznamování miminek s o týden starším miminkem stejně jako u starších potkánků nebo je tu menší riziko, že mu ublíží? :)

Efča - 3.12.2016 14:04
Tak možná se chce více líbit... :-) nebo na to má více času...

Ajsyna - 3.12.2016 13:39
To vím :D, ale až do teď si ho tak často nečistil

Efča - 3.12.2016 12:51
Ajsyna - to je v pořádku to je v rámci očisty :-) oni si čistí i ouška..

Ajsyna - 2.12.2016 18:39
Dobrý den, co může znamenat, když si potkan neustále čistí nohou ucho? Nijak nezapacha, nic mu z něj neteče..zkoušela jsem čistit i tycinkou do uší a nic tam nemá. Srst má čistou.

Efča - 29.11.2016 10:02
Hermelina - já dávám občas kousíček syrového nebo vařaného - každému kousínek přímo do paciček a to z toho důvodu aby ho hned zbaštili.Když by dostali moc tak to schovají a bude to někdě v koutku smrdět

Marcie - 28.11.2016 19:42
Hermelįna: nejlepší je čisté maso. Syrové nebo vařené, klidně i s kostmi. Čím méně konzervantů, tím líp. U syrového masa dbej na dobrého dodavatele. Osvědčené řeznictví je dobrá volba.

Hermelína - 28.11.2016 19:24
A kolik dáváte potkánkům konzervy / kapsičky? :)

Efča - 28.11.2016 12:22
Hermelína - no vidíš :-) :-) dobrý je to..

Hermelína - 27.11.2016 23:11
Děkuju za odpovědi:)


Prcek přišel na to, že když se svěsí hlavou dolů dosáhne na napáječku takže když má žízeň svěsí hlavu dolů napije se a spí dál. Lenoch :D

Sankari - 27.11.2016 20:03
Hermelína: Každé zvířátko prožívá oddělení od původní smečky a změnu prostředí jinak. Nech ho rozkoukat, však on přijde na to, že mu nikdo neubližuje. Jsou z chovky? Jestli ano, máš půl práce hotové, mláďata jsou zvyklá na slušnou manipulaci lidmi a klidně si je zítra vezmi k sobě. Doporučuji do županu nebo do rukávu, do mikiny. Ať si co nejdřív zvyknou na tvůj pach, že je u tebe klid, teploučko, příjemné pohlazení a může být i něco dobrého na zoubek.

Hermelína - 27.11.2016 19:59
Díky moc, dnes už kluci lítají, hrajou si a i pijou :)

Efča - 27.11.2016 16:02
Pavli Ivánek měl krásné narozeniny :-) dodatečně mu gratulujeme :-)
- - - - -
Hermelína - Haňa to napsala dobře (ahoj Hani )- musí se rozkoukat. Já mám nyní dva nové - tedy "novější" :-) a každý je úplně jiný.Sice nevíme zda to jsou skutečně bratři,ale předpokládá se by mohli -jsou nalazenci a byli nalezeni spolu.Oba dva jsou velice hodní. Hnědáček je takový opatrnější a línější. Za to Popelníček je pěkné kvítko :-). Zvídaví,neposedný,dokonce bych si troufla říci,že někdy až otravný :-).
To víš když dojdeš co cizího prostředí taky si to musíš nejdříve omrknout - a jakým způspbem to uděláš, zavísí na Tobě.

Haňa - 26.11.2016 22:12
hermelína: na napáječku přijdou sami, zcela určitě :-) jen aby byla tak, ať na ni v pohodě dosáhnou....
i starší holky, co už skoro nevidí, ji najdou, i když ji dám jinam...
dej jim třeba i nêjakou vodnatou zeleninu ( okurek)

jak si vzal jídlo, bude to v pohodě, jen potřebuje čas :-)

Hermelína - 26.11.2016 22:05
Haňa: děkuji za odpoveď. Dala jsem mu par kousku jidla z ruky a snedl to akorat se z hamacku nehne tak ho necham a uvidim pozdeji. :D. Je to pravej opak brasky. Ten nevi kde by jeste skocil a nejvic ho fascinuji kameny v zachodu :D.

Chci se jeste zeptat jestli brzo prijdou na to jak pit z napajecky, popr. Jak jim s tim pomoct jelikoz jeho aktivni braska kolem ni lita, drzi ji, ale vypada to, ze si nevi rady co s ní.

Haňa - 26.11.2016 21:45
hermelína: takhle na dálku je to těžko poznat, ale je možné, že se až tak bojí neznámého prostředí....
moje první dvě holky ( vymalzlené z chovky) strávily celou první noc v záchodě na zemi a celý první den trvalo, než se odvážily o patro výš....a to my doma byli natěšeni, jak budou hned šmejdit a prozkoumávat klec....;-)
nejspíš se odhodlá se najíst a napít až v noci, až bude mít na to klid....
pokud není naježené, nepšíká, nevrká.... mělo by fo být v pohodě..
ono i mimina jsou různě odvážná... a pŕece jen bez mámy, v cizím prostředí, s cizím člověkem....
dala bych mu jídlo i napáječku poblíž a spíš sledovala, jestli se odhodlá, jak bude ticho a tma...

Hermelína - 26.11.2016 21:22
Ahojte holky, privezla jsem si mimca domu, jedno mimco vse prosmejdilo, zjistilo kde co je a zalezlo spat do domecku. Druhe mimco ale hned co se dostalo do klece stalo jak socha v rohu a nic nedelalo. Chtela jsem ho pobidnout a dala ho do hamacku, kde si lehl. Problem je ze uz je tam 10 hodin a jen se pretaci zatim co bracha uz i jedl a pil. Myslite, ze je to jen ze stresu z prvniho dne v jinem prostredi?

Pavla - 26.11.2016 20:48
Haňa - 19.11.2016 21:08
Gabi: základní věci jsou popsány tady http://www.czkp.cz/ja-potkan/neco-na-zub/ a pak na webu potkanari.cz
základem je kvalitní směska obilnin ( třeba z rodentia.cz), pak čerstvá zelenina, ovoce, občas bílkoviny ( bílý jogurt, nesolené maso, tvaroh, vejce) a občas třeba nesolená vaŕená rýže, těstoviny, brambor....
potkan nesmí nic slaného, koŕeněného, smaženého, žadnou čokoládu, citrusy.....
když i projdeš oba weby, je to tam všechno podrobně popsáno :-)

GabiGamesCZ - 19.11.2016 14:17
Co potkan nesmí nebo nemá jíst? :)

Marcie - 19.11.2016 13:45
Pepa: Já košíčky přidělávám velkými spínacími špendlíky, takové ty cca 5 cm velké. Dobře udrží v košíčku i několik samců, aniž by se špendlík rozepnul :-)
Dále stejně jako košíčky využívám i plastové misky od ovoce nebo velké zmrzliny. Jen propíchnout pod okrajem na třech rozích špendlíky a zavěsit do rohu klece. Levné, dobře omyvatelné a rovněž účelné.
- - - - -
Mirecek: Přímo v Kladně myslím žádná ChS není. Nejblíž asi ta Praha (tam je chovek habaděj) a nebo Králův Dvůr (u Berouna)- tam je ChS Auspicata Leggada.

Haňa - 19.11.2016 11:30
Pepa: nebo fofrpáskama popŕ. drátkem ( pozor, aby se nemohli potkani zachytnout a ať nic ostrého netrčí), pokud by ti fofrpásky kousali....
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky