PotkaniVýchova a ochočeníAnatomieZajímavosti

BydleníKrmeníRozmnožováníVeterinární péče

 

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

 

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace  


Info  

Marcie - 8.8.2019 16:40
U Pekelníků píská vrh L3 :-) 9 slečen a 2 kloučci, hrdými rodiči jsou Cabiri de La Mia a Frrei Od Pekelného Strážce. Prďolky budou k odběru za měsíc, takže kdo by potřeboval dalšího parťáka nebo parťačku, tak jsme tu :-)

františek - 3.8.2019 22:31
Já mám po operaci Hrozinky. Hrozinka měla nádor na zádech. Dala jsem jí do marodkové klece,kterou jsem vystlala mojim tričkem. Samozřejmě vyprané a čisté tričko. Jako u nás v naši čtvrti máme 3 veterináře. Odzkoušela jsem všechny,ale nakonec u mě vyhráli Vaculíkovi. Mají lidský přístup a jsou precizní. Prostě jsou super. Inhalační narkóza je samozřejmost a samovstřebávací stehy taky. Hrozince už ta vyholená srst na zádech krásně zarůstá. Pod jizvičkou se jí neudělal žáden výron. Prostě super práce. Mě to za ty prachy prostě stojí,vidět je zdravé a krásné. Ale byla prdel. Koudíček měl bebíčko na bříšku,když jsem ho pusinkovala,tak jsem na to přišla. Ale to bylo takové zatvrdlé kolečko,nic vážného mu nebylo,já dělám paniku při každém sebemenším bebíčku. Tak já honem na veterinu a dali nám na to Lotagen. Měla jsem mu to ošetřit namočenou vatovou tyčinkou. Tak já v levé ruce Koudyho v druhé ruce vatovou tyčinku,ťup,ťup,ťup a jupík Koudy,máchla jsem rukou a celou nádobku jsem vylila. Tak jsem tam na druhý den šla zase s tím,že to chci opět a co se mi stalo. Zase bylo ťup,ťup a jupíííí,Koudy. Zase jsem to rozlila. Hele,ale Koudíček vyhrál krásné třetí místo v kategorii- Standart uši. A už vím,že před výstavou nekoupat.Oranžový maz a splihlá srst je přirozenost.Prostě nekoupat nikdy!!!!

Haňa - 1.8.2019 15:08
ahoj, rady ohledně operace tady: http://www.czkp.cz/ja-potkan/jak-se-pripravit-na-operaci-u-vaseho-potkaniho-mazlicka/
místo plenkové podložky můžeš dát i bavlněné/flanelové vyvařené látky, jako první jídlo po operaci dávám lipánek nebo pribináček.

Pokud máš potkany jej dva, holt to i ta druhá musí nějak zvládnout.
Pokud máš holky hodné a rána se bude pěkně zatahovat, klidně ji můžeš kámošku do boxu dát třeba už druhý/ třetí den. Ony to tak spolu nějak zvládnou - psychika je důležitá a samotnému potkanovi je ouvej...
Důležitá je hygiena a taky aby nikde moc nelozila, proto je vhodný nízký box. Stěny se vytahují 10. den, ale většinou uź tak žádné nejsou ;-)
a jej malá rada: určitě je třeba nechat operovat u zkušeného potkaního veta, který má inhalační narkózu a potkanku by Ti měl předat už probuzenou.
Moc držím palce
- - - - -
a ještě: máš víc potkanic a máš je po dvou?
Ono větší smečka je vźdycky lepší, až se holka uzdraví, určitě by nebylo od věci holky seznámit (dle pravidel!!) a mít jednu smečku. Dvojice je samozřejmě minimum, ale život ve smečce různě starých zvířat je mnohem zábavnější a bohatší, lépe se pak snáší odchody i nemoci..:-)

Romaky - 31.7.2019 08:59
Dobrý den, dostala jsem se do nepříjemné situace a jedna z potkanic musí na operaci s nádorem a chci se zeptat. Mám potkanice po dvou a jelikož vím, že je nebudu moct dát hned k sobě, tak nevím jak to zvládne ta druhá bez ní. Jak to děláte vy? A jak se starat o potkánka po operaci.Děkuji.
Archív diskuze | Alba uživatelů