Psoun prériovýAnatomieKrmeníVýchova a ochočeníVhodné výrobky

KlecChov a rozmnožováníZajímavostiNemociVeterinární péče


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info Chcete psouna?

monika - včera 13:02
To je dobře, že je OK...vždycky když ty myši zlobí, člověk by měl být vlastně rád :-)
Kdybys viděla, jak náš Oskar vypadal skoro půl roku, myslela bys, že ho týram.
Oni někdy přesrsťujou fakt všelijak. Ale veterinář se nad tím ani nepozastavil a přišlo mu normální, že je Oskar tak ošklivej a komentoval to jen ,,vždyť je jaro" :-)
Pak to najednou narostlo hrozně rychle. Teď je docela hezkej (malou pleš na krku nepočítám :)
Ale zase nejspíš už za pár týdnů přijde říje,tak bude hezkej, ale zlej :-o

Markéta - 10.7.2014 20:32
Ahoj Moni, tak boule se zdá, že se začíná vstřebávat, takže operaci se zřejmě vyhneme, což jsem ráda. Co se týká holých míst kolem oček, tam se mi zdá, že je to více méně stejné, čili parazit to nebyl, to by antiparazitika zabrala. Neškrabe se, stroupky už má u oček úplně zhojené, mám pocit, že to má prostě z přesrsťování. Kůže je krásně růžová, žádné stroupky ani lupy tam nejsou vidět. Akorát zase chlapík jaksi zhubl. Po zimě, kdy byl opravdu kost a kůže, jsem si ho vypiplala na nějakých 1200 gramů a teď už je zase dost hubenej. Je teda dost vybíravej v jídle. Po čem před tím šel jak šílenej (slunečnicová semínka, tvrdá kůrka od chleba), na to teď kašle.. Pár dní dokonce ani nezlobil, dosti bývá zalezlej v domečku, no ale teď právě před chvilkou převrátil odpadkový koš, takže se asi zase vrací k normálu :-)

monika - 9.7.2014 06:52
Ahoj Markét,
Tak jak?

Markéta - 2.7.2014 10:20
Nazgul: Díky za odpověď. No my tu bouli máme sledovat a když se bude zvětšovat, tak bude muset jít pod kudlu chlapík..

Nazgul - 2.7.2014 00:27
Podobná boule se udělala mým psounům několikrát. Pokaždé to bylo plné hnisu, bylo třeba to rozřínout, vymačkat a vydesinfikovat. Například Sára si jednou vrazila třísku do čumáku, a udělalo se jí tohle.

José to měl jednou za uchem, příčina nezjištěna. Myslím, že i Zoro to měl, také na hlavě. Největší bouli měl José na tváři, po odstranění se udělala znova a větší, posléze se ukázalo, že jsou v ní stopy rakoviny. Byla třeba velká operace, ale nádor se vyřízl a José žil další dva roky.

Markéta - 1.7.2014 20:39
Tak Bally dnes u vetky řádil jak tajfun, držel ho přítel a dvakrát schytal kousanec i přes rukavice.. Boulička prý s olysalýma očkama nemá nic společného, dostal mezi lopatky přípravek na parazity a uvidíme, co to udělá. Seškrab z kůže vzhledem k okolnostem nedělala, takže ještě zůstává ve hře varianta plíseň na kůži, případně reakce na čistící prostředek, kterým jsem myla klec..
- - - - -
Zkusili jsme ho vyfotit: http://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=712

Markéta - 30.6.2014 17:32
Moni, díky za odpověď. Co se týká těch bulek, o kterých píšeš, vím, co myslíš, to mívá Bally občas taky. Takhle je ale větší a mezi chlupy jde zřetelně vidět. Navíc má kolem očí opravdu hodně vylysalé chlupy.. Shodou okolností se před chvilkou na těch místech drbal, ale jen chviličku a viděla jsem to teda poprvé, jinak fakt ne. Fotku bohužel nemám, on je teď hodně zalezlej a navíc bych to asi sama nevyfotila, aby to bylo vidět. Odpoledne jsem s ním byla u vetky, ale bylo tam úplně narváno, vůbec to nepostupovalo, vzduch vydýchanej, no a já v sedmém měsíci... Takže jsem to po půl hodině zabalila, bylo mi tam fakt už zle, zítra druhý pokus...

monika - 30.6.2014 15:22
Ahoj Markét,

Moc neporadím.
Může to být od bodnutí hmyzem, tuková bulka ale i něco jiného. Takhle ze vzkazu se radí špatně (fotku nemáš?)
Já jsem se třeba hrozně divila, že když Oskarovi vypadaly všechny chlupy, tak sem objevila několik takových několika milimetrových bulek na obou tvářích. Někdy se možná bulka ukáže tím, že např. v souvislosti s přesrstěním nejsou chlupy tam, kde bývají.
Když má chlupy, tak je nenahmatám. Ale když byl vypelíchanej, vypadal, jak kdyby měl nějakou nemoc.
Ale tím, že to měl na obou stranách, nedrbal se, ani tam nebyly žádné rány, ani ho to nebolelo, když jsem to všelijak zkoumala, tak jsem to za sebe vyhodnotila, jako ,,normální". Teď už chlupy má a bulky nedokážu nahmatat, ale vím, že jsou tam pořád.
S jistotou by ti asi poradil veterinář. Ale kdybych si myslela, že ty bulky jsou podobné těm našim, tak bych tě tam asi ani nehnala. Ale fotku našich nemám, protože byly vidět, ale foťákem se mi to nepodařilo vzít, nic na té fotce poznat nebylo.

Markéta - 30.6.2014 11:59
Máte prosím někdo zkušenost s tím, že by se psounkovi udělala na hlavičce taková malá růžová boule? Na pohmat tvrdší, nicméně nebolestivá, velikost několik milimetrů (odhadem tak čtyři až pět)? Taky se mi zdá, že má kolem oček trošku olysalé chloupky, ne uplně holá místa, ale spíš řidší srst. Mohla by to být nějaká alergická reakce? Seno má už delší dobu stejné, podestýlku, co má teď, už taky měl a co se týká žrádla, tak až na obvyklé věci mi teď před pár dny kousl do hlávky červeného zelí a včera do syrové brambory, ale z toho by to snad být nemělo..
- - - - -
Ještě možná důležitá poznámka - vůbec jsem neviděla, že by se drbal, ať už v těch místech, kde ta boulička je, nebo někde jinde.

RadkaS - 28.6.2014 22:57
Ahoj ;) mela jsem ted hodne prace ;) tak jsem ani nestihala odepisovat ...Myslis ,ze mam lepsi fotky :) mozna tak video jak me pocurala Bozenka ;D
- - - - -
Ale nejake fotky jsem dala do alba

monika - 28.6.2014 19:32
Ahoj Romeo,
Dlouho ses neozval - tobě taky!

Pro Radku a Johna - vzpomínka na jarní venčení :-)
http://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=710

Jestli máte taky nějaké fotky, dejte je někdy taky do alba :-) Vím, že jste měli daleko hezčí než já :-)
Pa,
M.

Anonym - 28.6.2014 06:44
Romeo přeje hezké prázdniny
Archív diskuze | Alba uživatelů