Psoun prériovýAnatomieKrmeníVýchova a ochočeníVhodné výrobky

KlecChov a rozmnožováníZajímavostiNemociVeterinární péče


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info Chcete psouna?

Nazgul - včera 21:55
Ten Ecosin se dá objednat po netu.

Markéta - včera 20:50
Lucies: Rozbor trusu jsme shodou okolností dělali nedávno, ten byl OK. Dokrmování je čím dál zábavnější, dnes přítel skončil s kousancem do krve.. No ale jak má chlapík tolik síly, aby se bránil, tak je to dobré. Šampon se jmenuje Clorexidine. Ten Ecosin se dá objednat na netu?

Anonym - včera 11:36
Lucies mockrat dekuji za radu. Zkusim to

Lucies - včera 09:18
Anonym, může to být přesrsťování, ale taky parazit, plíseň nebo kvasinky. Zkus chytrou houbu ECOSIN, pomohla tady už hodně psounům. Pokud nepomůže, tak zajdi za vetem.

Anonym - 24.7.2014 18:53
Zdravim vsechny psounkare :-) chci se zeptat zda nekdo nemate zkusenosti s lysinkama. Muj psoun ma uplne hola mista a kazdym dnem vic,nevite co to muze znacit? Jinak je uplne vporadku. Diky za rady . Zaneta

Terezka66 - 24.7.2014 16:54
Tabi: mockrát děkuju, nakoupila jsem skoro vše, co je napsáno v sekci vhodné výrobky, tak snad to přes jídlo pujde, ale zase nechci, aby nám nějak přibrala, je fakt maličká, přítel je takovej nebojácnej a i přes pár pokousání si jí dnes poprvé pohladil po hlavičce - nikde jinde mu to nedovolí, tak snad se ochočí rychle, bojím se, že pokud si jí rychle neochočíme, tak čím bude starší, tím hůř si na nás zvykne.

Lucies - 24.7.2014 16:39
Terezka66, poslala jsem ti soukromou zprávu.

Tabi - 24.7.2014 16:25
Terezka66
koukám, že jsem Ti připsala 6, omlouvám se ;) a za mě má oblíbená rada - láska prochází žaludkem, takže přes dobroty a velkou trpělivost, držím palce :)

Terezka66 - 24.7.2014 16:22
Tabi: děkuji mnohokrát :-)

Tabi - 24.7.2014 16:21
Terezka666
vítej , už máš povolená alba, pokud, nevidíš ikonku Alba hned vedle Přezdívky, tak se odhlaš a přihlaš, pak už tam na Tebe bude čekat ;)

Terezka66 - 24.7.2014 15:33
Lucies:

Mnohokrát děkuji za odpověď. Trochu se začínám obávat, ale máš pravdu... Naše Doris je ze Zlína. Celkově mám trochu podezření, protože jsem s tím dotyčným pánem byla na něčem domluvená a to konkrétně, že nám dovezou tři samičky a my si jednu vybereme a že nám ji odvezou až před nemocnici, kde si jí vyberu a přítel ji rovnou odveze, byla jsem totiž v práci. Dopadlo to tak, že dotyčnej, který nám syslíka přivezl, rovnou řekl, že k nemocnici nepojede a navíc nám přivezl jen tu jednu. Řekl nám, že má něco kolem 4 měsíců, což je pro mě širokej pojem. Takže snad je čtyřměsíční. No spíše dost píská a kouše až v případě těsného kontaktu, když s ní manipulujeme. Takže přítel má dvoje natažené rukavice, které jsou pevnější. Klec jsme ji pořídili úplně novou a má 100 x 53 x 46 cm. Jinak je syslinka strašně maličká, myslela jsem si, že bude větší. Celou klec jsme ještě potáhli pletivem s malými oky. Jsem z Českých Budějovic a přítel z Písku, jsem domluvená s mojí veteřinářkou, která má v péči moje poslední morče a je naprosto perfektní, ale pravdou je, že zkušenosti se sysly ani psouny nemá. Už jsem se registrovala, nemohla jsem se dočkat, až ji budeme mít a budu jednou také členem, na tyhle stránky chodím poslední dobou denně a už je znám skoro nazpaměť :D Jen nemohu přijít na to, jak vytvořit album :-)

Lucies - 24.7.2014 13:51
Markét, dělali mu rozbor trusu? Jinak s tím dokrmováním je to zezačátku vždycky boj. Ale ta kaše se dá dochutit něčím, co má rád. Vendy jsem dlouho dokrmovala Rodicarem, časem už se naučila si sama o tu stříkačku říct, když měla hlad (tím, že mi okusovala prsty). Kdysi mi Monika radila na zvýšení chuti k jídlu Aloe (volala jsem tenkrát kvůli tomu Pokornému - prý dává to od firmy LR). Jak se jmenuje ten šampon? Pokud nezabere, tak fakt zkus ten ECOSIN. Jinak jsem ráda, že ta boulička nic není.

Terezka66, jak je starý ten syslík? To fakt tak kouše, že na ni berete rukavice? Jaké používáš? Obyčejné pletené nebo nějaké pevnější? Se syslíkama to ochočování trvá dýl než se psounama. Začni tím, že ji budeš hladit v kleci a potichu na ni mluvit. Odkud jsi ji dovezla? Jinak syslindy jsou narozdíl od psounek samotářky a samce si do hnízda pouští jen v období říje, takže pokud bys jí chtěla pořídit parťáka, tak kup prostornou klec nebo terárko, ať tam může mít každý svůj domeček. A narozdíl od psounů si sylíci žrádlo faktschovávají, tak se nediv, až najdeš v domečku nastřádanou zásobu :) A jsou vyčuranější, pokud ti uteče a nastražíš past, abys ji chytila, příště už si bude dávat pozor a budeš muset vymyslet něco jiného.
Mimochodem - nemáš o náhodou od Zlína? Doporučuju sbírat tři dny bobky do nádobky s trošičkou vody (jen na ovlhčení) a nechala udělat rozbor trusu u schopného veta - odkud vlastně jsi, ať ti nějakého můžeme doporučit? Nechceš se zaregistrovat, aby sis mohla vytvořit alba a pochlubit se s fotkama?

Markéta - 24.7.2014 10:16
Moni, hubený je a taky málo aktivní, ale naštěstí u vetky nebylo zjištěno nic zásadního, co by nás mělo vyděsit. Aktuálně baští ledový salát, papriku, sušené moučné červy a gamarusy, z ostatního víceméně nic nechce. Ta výživa se jmenuje Recovery Plus, zatím je to dost boj to do něj dostat, přijde mi, že 3/4 stříkačky skončí mimo a 1/4 v psounovi.. Snad to nějak vychytáme. Dnes budeme koupat v tam šamponu..

monika - 24.7.2014 06:28
Ahoj Markét,
Jsem ráda, že jste dopadli ,,dobře"
Psala si, že je dost apatický a hubený a nemá chuť k jídlu, ale z toho, co si napsala, mi přijde, jak kdyby mu skoro nic nebylo.
Rodicare je fajn u zvířat, který mají nějaký problém, ale spíš na dovyživení, nevím, jestli samotný problém vyřeší, i když třeba ty vitamíny mu pomůžou. Dělali jste rozbor krve?
To jsem teda zvědavá,držím palce.

Terezka66 - 23.7.2014 20:58
Krásný dobrý večer všem chovatelům, velice ráda chodím na tyto stránky a ráda si prohlížím vaše alba, protože jsem si vždycky chtěla pořídit psouna prériového. Bohužel jsem psouna nesehnala a místo něho jsem si s přítelem pořídila před pár dny samičku Sysla Richardsonova. Byla bych moc ráda, kdybyste mi dali pár rad, jak si ochočit mazlíčka jako je právě Sysel nebo psoun. Zatím s ní manipulujeme pouze v rukavicích a je znát, že je z naší přítomnosti velice vystresovaná. Mnohokrát vám děkuji a přeji hezký zbytek dne.

Markéta - 23.7.2014 19:56
Tak s Ballískem to snad nebude tak zlé, jak jsme se báli. Bulka na hlavičce není ani od zubů ani zhoubný nádor, což se mi ulevilo. Je to volný útvar jen v kůži, není přopojená ani k čelisti ani jinam. Zoubky má prohlédnuté, má malinko špičky zboku na stoličkách (takže přesně to, co měl v zimě), ale do krve mu to škraničky nerozedírá a na uspání a obroušení to taky není. Dostal speciální výživu pro hlodavce, která se dává při rekonvalescenci, je to prášek na ředění s vodou, dáváme mu to stříkačkou. Jsou v tom vitamíny, minerály a celkově je to hodně výživné, měl by dostat lepší chuť k jídlu. Na kožní potíže máme desinfekční šampon, který působí nejen na plísně, ale i na kvasinky. Tak nám držte palce..

Bubo - 23.7.2014 14:06
zdravím, jak to tady čtu o Ballískovi, tak je mi úzko. Jinak Bertinka je zlatíčko, i když trošku při těle a Čendík, chtěla jsem ho dát kastrovat a jak se mi vyptával vet. před operací, když už mi ho měli dát lidově na stůl, tak mu říkám, že co ho mám, od prvního dne dost pije, má dost jiné stravovací návyky oproti Bertině, že kadí, jak amina, nato jak je mrňavej, napáječku 250 ml. a jemu stačí jen na den. Ještě, že ten vet. Pokorný zbystřil, hned mu udělal sono jater a ledvin a vzal moč, no a samozřejmě mi ho nevzali, ještě že tento vet. opravdu myslí na zvířata, zjistil že ledviny a játra jsou něco jak hrubá, že to má být na přístroji hladký, tak vzali odběry a copak se nestalo u mých vzorků se jim porouchal v laboratoři přístroj a musíme na nové vzorky..si říkám, že je to snad osud, ze žádným zvířetem, co mám jsem se nenalítala a nevydala finančně jako u psounů, ale jsou to moje prďolky.

Ona někdy sebelepší péče nestačí, buď bude zdravý skoro celej život nebo né.

Jo, Moni taky mi říkal Pokorný, že se Čendovi kazí zadní zuby a taky zdůraznil žádné zrniny, ale když koukám v obchodě tak zrnina je skoro všude a peletky a barvený granule podle mě taky není to pravý. A musela jsem se smát, když jsem chtěla od Pokorného vizitku pro další majitele zvířátek, tak se smál a říkal taky další psounař, tak mu říkám, že teď né.

Lucies - 23.7.2014 12:48
Markét, já tě neodsuzuju, jen se snažím tě varovat před tím, co se může stát. Aspoň zkus poprosit veta, který se bude o Ballýska starat, ať zkusí kontaktovat dr. Pokorného a konzultuje s ním léčbu. Nebo může zkusit i dr. Jekla, ale ten je mnohem hůř k zastižení než dr. Pokorný.

Tabi - 23.7.2014 08:10
Markét,
všichni víme, že se o Ballíska dobře staráš :), držím palce, ať všechno v pohodě zvládnete ;)

Markéta - 22.7.2014 22:08
Chtěla bych všechny poprosit, aby mě neodsuzovali za to, že jsem nesbalila sebe s bříškem, šestiletého synka a zesláblého psouna nesnášejícího pobyt kdekoliv mimo byt a nejela jakýmkoliv myslitelným způsobem směr Brno či Praha. Opravdu to není v mých silách, v podstatě od začátku těhoteství jsem na neschopence, budu velmi vděčná, když to prťátko v pořádku donosím někam směrem k řádnému termínu, psychiku mám jak na houpačce a situace s Ballískem mi opravdu příliš nepřidává. Nevím, jestli mám řešit dřív svoje zdravotní problémy nebo Ballískovi.. Děkuji.

Tarsier - 22.7.2014 14:34
Moniko, já se toho děsím, uvidíme, co řekne paní doktorka, jestli to budeme zkoušet. Ale ty zuby mu rostou tak strašně rychle, že si vůbec nedovedu představit, jak to bude vypadat za měsíc. Od pátku mu ty spodní vyrostly tak o 3-4mm. Asi ho začnu podporovat v hlodání zdi a tvorbě únikové cesty cihlami za sedačkou :D. Ona ta zlomená čelist takhle vypadá jako nic, protože ho nebolí, nijak ho neomezuje, ale ty následky - přerůstání zubů - bude mít asi napořád. Včera mě pobavil přítel, když Ruprtovi kontroloval zuby a povídá "ty pitomče, to sis nemohl radši zlomit tlapku?". Zní to blbě, ale je to tak. Prďák měl asi zlomenou tlapku v mládí a kromě lehoučkého kulhání při běhu na něm nebylo nikdy nic znát. Zlomená čelist má následky bohužel doživotní.

monika - 22.7.2014 10:55
Lucko, mám stejné obavy jako ty. Lucko, co se týká Markét: je to sice blbý, ale když je v 8 měsíci, + doma mají malýho, tak se asi cestuje se psounem špatně, zvlášť, když je člověk odkázán na několik jiných lidí, navíc jestli psoun ještě vyvádí. Ale já bych teda v takovém akutním případě několik dní nečekala a radši bych někoho přinutila, aby mi nějak pomohl.
Když už to ale nejde jinak, přinejmenším bych za sebe aspoň doporučila, kdyby veterinář, kterýho tu vlastně v souvislosti s psouny nikdo neznáme, někomu zavolal a o léčbě před podáním poradil s někým, kdo se o psouny aktivně zajímá (Jekl, Pokorný atd...). Držím moc palce, ať to dobře dopadne.

Ahoj Tarsier,
To jsou teda novinky, nevím, jestli dobrý, nebo špatný, ale tipuju, že pokud to bude jako u nás, tak až myšáka vemete na veterinu příště, tak už dost možná tak klidnej nebude. Oni si pamatujou, že se jim tam nelíbí a dělají se jim tam nepřístojnosti. Ale jestli nebudete mít takového paličáka, jako my, tak se třeba pletu, každopádně jednou měsíčně narkózy, to není dobrý...my taky situaci kolem zubů nemáme OK, ale dokud Oskar baští dobře, tak ho tam neženu, ono na to zbroušení ještě dojde, ale zatím to je na hraně, ale ještě dobrý. Protože u něj by broušení bez narkózy nehrozilo ani v klidném odbdobí, pokoušeli jsme se o to.
Ale Pokorný od broušení bez narkozy vyloženě varuje. Dokonce to má ve všeobecných ordinačních podmínkách, že za žádných okolností nezbrousí žádnému zvířeti zuby bez narkozy. Pokud by se psoun trošku hýbnul, při špatné manipulaci by zub prý mohl prasknout, zlomit se v dásni a udělat neplechu. Takže vám fandim, ale nevim, jak uspějete...

Lucies - 22.7.2014 10:21
Jedna věc je, co zvládne sám ustát a druhá věc je, když bude zvolená nevhodná léčba na základě špatné diagnozy , která mu může jen ublížit. Nejeden psoun už umřel po podání špatných medikamentů.

RadkaS - 22.7.2014 08:24
No Market s ti nesouhlasim,rozhodne mu pomuzou vic v brne nez nekde,kde psounum nerozumi! Ale je to tvuj psounek a tvoje rozhodnuti

Markéta - 21.7.2014 19:12
Lucies: Děkuju. Ano, jsem víceméně rozhodnutá ho stresovat co nejméně, takže co zvládneme pro něj udělat tady, to zvládneme, a jinak záleží na něm, jaký bude bojovník. Pokud je to hodně špatné, stejně by mu nepomohli ani v Brně ani v Praze, a pokud to tak zlé není, tak to chlapík dokáže i s pomocí místních doktorů. Přítel měl před čtyřmi lety fenečku s rakovinou, jezdil s ní po celé republice, on i fenka z toho byli ve stresu, nechal za léčbu 17 000 Kč a stejně umřela. Obrečela to celá rodina. Tohle bychom neradi zažili znovu.. Jestli je jeho čas, tak ať odejde v klidu domova..
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky