Psoun prériovýAnatomieKrmeníVýchova a ochočeníVhodné výrobky

KlecChov a rozmnožováníZajímavostiNemociVeterinární péče


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info Chcete psouna?

Nazgul - včera 21:52
Lila: To bude zánět, vzal bych ho k veterináři.

Edus - včera 15:39
Ahoj, za jak dlouho se dá odstavit psouní miminko od rodičů? Nikde o tom není pořádná informace. Na jednom webu uváděli 3 měsíce, ale to se mi zdá až moc dlouho. Děkuji za odpověď.

Lila - včera 12:38
Liberec. Kdyz cura tak nepiska nic. Tezko rict co to je

RadkaS - 31.3.2015 22:11
Radeji bych zasla na vet..Odkud jste?

Lila - 31.3.2015 18:24
Dobrý den, chtěla bych se zeptat co to je..můj psoun má takové bílé kousky v moči. Co by to mohlo znamenat? Je to sperma? Nebo nějaký zánět?

Mia - 30.3.2015 09:08
OL: Nufko ma 9

OL - 29.3.2015 22:33
kolik má nufík let?7?

Mia - 29.3.2015 19:34
tak si odpoviem sama, ak by sa to niekomu pre budúcnost hodilo. Na veterine telefonicky radili, že mám ochladiť ľadovou vodou a skúsiť dostať ho späť. To sa mi ani po 2 pokusoch nepodarilo.
Nakoniec Lietavcová pomohla.Trochu ho natiahla do strán a pomaly ho tam vrátila, ani neprotestoval. Príčina neznáma, následky zažehnané.

Mia - 27.3.2015 20:41
priatelia, mám taký delikátny problem s Ňufkom. Už včera som si všimla, že má vystrčeného pindíka, dnes stav nezmenený. Zdá sa, že mu to nijak ani neprekáža, nebolí ho to. Pokúšala som sa nejak mu ho tam vrátiť, či by tam sám zas nezaskočil, ale asi nie. Máte s tým niekto skúsenosti?
Určite to nebude hormónmi, má už svoje roky.

Silva - 27.3.2015 15:57
Verčo pokus se zalolat 602361128 jde o chovatele ze Slaného, ale nevím jak na tom jsou mám odtud Terezku, ale je to 5 let. Doporučuji osobní odběr, mě jí předávali za prapodivných okolností. Pokud se ti zdaří dej prosím vědět dík.

Verča a Matýsek - 27.3.2015 15:29
Prosím, kdyby se přeci jen někomu zadařila psouňátka a hledal by pro ně domov... my s Matyskem bychom chtěli ještě malou sestřičku. Matýskovi jsou 2 roky a času je na ně hromada, u nás je to jako když máme miminko. Cena nerozhoduje, jsem za ni ochotna zaplatit cokoliv :-)

RadkaS - 26.3.2015 13:53
Silvo,to vsechno s holkama zvladnete..

Lucies - 25.3.2015 22:47
Silvo, snad to s pomocí Pokorného s holkama zvládneš.

OL, no vidíš, Neil ještě překvapí :)

Silva - 25.3.2015 19:57
Tak jsem si právě přečetla info z vyšetření a stojí to za ho... Terezka má zvýšený počet bílých krvinek a Lilinka zdá se nemá v pořádku ledviny. Zas to začíná nanovo nevím jestli na to mám ještě sílu.

OL - 25.3.2015 17:05
moji je pokrákali,ale nanejvíš měla olina malou dírku v kožichu.ale ani jí neil tak nic nedělal jak vřískala.a když sem měla matýska,hlídal na chodbě a laura nic netušíc se šla najíst, tak ji přepadl a laura vletěla strachy do první schovky co kde našla.olina přebije neila to vím.když přišel cvakala na něj a zbila ho.ted ho má moc ráda.v zimě nevychází s pokoje,hospodaří tam s ním.

Silva - 25.3.2015 12:37
OL jojo agresivní byli pořád a v říji katastrofa. S kousanci se počítá jsou to divoká zvířata. Doma už chci jen holky. Hlavně kvůli nim.

OL - 25.3.2015 11:07
navečer si v posteli mazlím olinu,ta samozřejmě zmizela do svého,pak jsem kohosi v přítmí potkala na chodbě,říkám mu ˇ´zvíře,kdo jsiˇˇa olinka říká iáá.pak si du lehnout a kdosi se hrabe do postele.zvíře se uvelebilo a spalo v nohou,a později jsem zjistila že to neil.zdá se že se mu v posteli zalíbilo.---------------a silvo,ty samci byli zlí i v létě?oni jsou vůdčí téměř všichni.málokdo má takové štěstí jako třeba jindra.nevím čím to,já sem nějak vycházela ze všemi.prostě to nějak vychytáme a naučíme se s nima pracovat.problém samců je to že lidi to s nima neumí.neil nevyšel s martinem,veronikou a u nás je v pohodě.chce to ale velmi tolerantní páníčky,kteří snesou nějaký ten kousanec,tomu se nezabrání.je mi jich líto,i ten chudák z bazoše,kdoví kam se dostane.

Silva - 24.3.2015 15:23
OL já opravdu domů nechci kluka, už jsem dva měla a tak tak vím co to obnáší oba byli agresivní na mě, ale i na samice. Podmínky, které tu mám mi neumožňují ho oddělit (tak abych ho nemusela zavírat).
Navíc takhle z druhé ruky jsem měla oba samce a nelze je už převychovat zpravidla mají nedobrou zkušenost s lidma. Prodělali jsme si s holčičkama ledacos. S holkama jsem byla co chvíli na ošetření tu měly ukouslou tvář tu ukouslý prst, a Ezrinka byla jednoznačně znásilněná. Vnímala jsem to tak já i ona, ale zahnal jí do kouta a já jí nemohla pomoct. Celou březost byla hrozně agresivní a hned jak se to narodilo to zlikvidovala. Byla jsem z toho nešťastná, nyní jsme ryze ženská domáctnost a myslím, že je nám tak dobře. Garfílda jsem vytáhla z otřesných podmínek žil v malá ptačí kleci, ale doma byl naprosto nezvladatelný. Rozený vůdce smečky a tak si ho vzala jedna veterinářka do malé Zoo. Venku byl spokojený, ale i tam zlikvidoval všechna mláďata, když se pokusila ho připustit. Vendýska chtěla jedna kráva vypustit v únoru do pole protože smrdí a dělá kravál, když lomcuje klecí. No a v minulém létě jsem dostala do ruky jednoho, kterého vyhodili pro agresivitu asi z domu. Protože se znám, tak jsem ho okamžitě odvezla do Kladna k jedné chovatelce tam se má výborně. Velký venkovní výběh a fešandu k ruce. Musím se zeptat zda se povedlo odchovat mladé, ale bojím se v záplavě špatných správ tohoto roku.
Navíc v tuto chvíli nechci rozšiřovat smečku, Lilinka potřebuje hodně času, aby se dala dokupy a nechci zanedbávat ani Terezku. Mám poněrně hodně časově náročné povolání a nechci aby strádaly.

OL - 24.3.2015 14:21
prý kdesi na bazoši dává kdosi psouna za láhev myslivce.jako k samici.silvo,vem si ho,at je u tebe živo.--minulé dny sem to zkoušela,ale hleděl kde zmizet.on není špatný,v jádru to srdíčko má dobré,jen je trochu víc hlídací.to mne štve,že kousne,a ty zuby má v perfektním stavu,bez varování.v srpnu to začalo.tak si de,no a já se hezky nahnu,když vidím tak hezký kožich a už byl zaseklý v hřbetu ruky.pak sme byli venčit,du se okoupat,nic netušíc vylezu,on mi skočil na nohu,a pak si to trůnil u dveří ,du kolem něj a on hups a už byl zaseklý v noze.normálně se držel a ještě mu říkámˇˇco děláš,pust mneˇˇ.to bylo 3x nejhorší sem musela použít tramal.co se nestihl pořádně zakousnout,to nepočítám.to uvěří jedině veronika jak je to hrozné,ta ho měla v ruce.ted je hodný,ale člověk nikdy neví.----------------hele,silvo,já jim to tady pořád říkám,když má psoun zkažené zuby není to jídlem.moje krmím nezdravě a nikdy mi žádní nemarodili ze zubama.právě když jí jednotvárně nemá tam všechno.kulička měl odontomu ale z toho jak ho vždy čert snesl z opěradla sedačky a vyrazil si zuby.--neil se za dva měsíce,co nehlídá byt před vetřelci bezva vykrmil,ted má pořád velký hlad

Silva - 24.3.2015 13:02
OL, také jsem pozorovala u svých psounů změny chování, když se změnila hierarchie ve smečce. Třeba Neil využije situace a stane se z něho vrchní mazel. Terezka poté co odešla Bobinka byla také mazlivá ona je závislák na kontaktu, jenže s příchodem Lili se opět situace změnila. Je pravda, že Lilince věnuji hodně času potřebuje to. Terce stačí přítomnost Lili, na mě už zase kašle, ale do postele jsem jí dobrá.

Včera jsme jely na preventivní prohlídku a rtg. k Pokornému výsledky dle očekávání nic moc.
Terka 5 let horní zuby jsou špatné už nerostou (odontoma v počátku) navíc problém s dolnímy zuby rostou jí tak, že se opírají do horních. Zatím bez komplikací.
Lilinka 4roky je na tom asi hůř, odontomu zatím nemá zoubky rostou. Zřejmě díky stravě v minulém životě však přišla o dolní zadní zuby, zde zůstaly jen kořeny, ani zadní horní zuby nejsou nic moc. Proto má asi probllém s příjmem potravy. Hubeňourek, tam by byla asi dobrá operace, ale domluvili jsme se s doktorem, že dokud žere tak jí necháme. Nebude to žádná legrace a ve stavu ve kterém je by to nezvládla, potřebuje vykrmit.
Nechala jsem jim udělat při té příležitosti sono, oholili jim bříška to se jim moc nelíbí, tam bylo vše OK a vyšetření krve a trusu tak čekám na výsledky. Doufám, že bude vše OK.
Bylo jim zle po narkoze, kupodivu to hůř nesla Terka cvalík 1,38kg než Lili, která je poloviční 0,73kg. Oklepaly se až dnes, ale už jsou v pořádku jen jsou na mě naštvané.

monika - 24.3.2015 10:11
Ol :-)

OL - 24.3.2015 09:46
asi v 1v noci sem zrovna brečela za laurou,jdu si opláchnout opuchlou pusu,vrátím se a ejhle!po pelechu chodí neil.tak sem ho lapila,škrabkala a on se mnou spal až do rána.odešel,za hodku přišla zas olina.jupíí.já si neila vychovám.a do srpna si to budem užívat

RadkaS - 22.3.2015 22:03
Mimicka uz lita s Cikym a s Malou.Dnes jsem je k sobe dala.Uz aby tam s nima byla i Vikca.

Anonym - 22.3.2015 16:25
To je přesně důvod proč už nechci kluka chovám je tak, že by byl problém ho oddělit.
Hlavně, aby byla Mimi v pořádku.

RadkaS - 22.3.2015 14:46
To nas take mrzi ..ale jsme radi ,ze Mimi je v poradku...Pristi rok Cikouse oddelim,protoze tohle zazivat pristi rok nechci a ani nechci ,aby to znova holky zazily...
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky