Psoun prériovýAnatomieKrmeníVýchova a ochočeníVhodné výrobky

KlecChov a rozmnožováníZajímavostiNemociVeterinární péče


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info Chcete psouna?

Bubo - 16.10.2014 07:47
Hm, hm, Čenda většinou slintá nejvíc blahem, dost si zvykl skočit na klec za všechny tlapy, roztažený jak netopýr, přes klec mu pak musím drbat zadek, když to neudělám, ten se může zbláznit a jak ho drbu, tak mele těma svýma zoubkama a blahem slintá až si poslintá celé bříško a do toho ten jeho věčně počůraný zadek, ale on chudák za to čůrání nemůže, když má ty zakrnělé a nemocné ledviny. Takže pak vypadá, jak po urputném boji s nějvětší příšerou v okolí. Ale škoda, že si nikdo z Vás nevšiml,jestli se při říji spouští psounům voda z nosu...no asi až půjdem zase k vet., tak se zkusím zeptat, jestli to může být přiznak nějaký nemoci, rýma to podle mě není,ale jistá jestli to je normální, to taky říct nemůžu

Nazgul - 15.10.2014 23:47
Moji psouni vždycky slintají, když je jim fakt vedro.

monika - 15.10.2014 19:58
Oskar taky slintá, když v říji běsní, ale přiznám se, že nos si nevybavuju

Bubo - 15.10.2014 07:23
Moni, tak to je u nás asi stejné, Bertinka si lehá po mě všude hlavně, když má pocit, že se cítí dobře a spokojeně a Čendík si nevzpomenu jestli preferuje pravou nebo levou, ale myslím, že se taky natáčí často na jednu stranu hlavně při drbání jeho zadku, které zbožňuje nejvíc podrbat.
Jen bych spíš přidala do debaty další dotaz, jestli někomu, kdo má psouna v říji, se Vašim miláčkům z nosu často spouští trošku vody. Čendík při říji dost slintá, někdy vztekem i blahem, když ho drbu, ale všimla jsem si, že to má dost pod nosem mokrý, jak se mu z nosu spustí trošku vody. Nemocný v tomto ohledu si myslím, že není, protože tenhle jev má jen v období říje.

monika - 15.10.2014 06:27
Tak se zdá, že se náš Kraken zatím uklidnil. Možná na mě útočil, protože ze mě cítil psa, kterého jsem 10 dní hlídala u našich. Už jsme zase s Krakenem kámoši :-) Ale mám se na pozoru.

Včera, když jsem ho tak drbala, mě napadla taková věc, na kterou se chci v diskuzi už hrozně dlouho zeptat: pozorujete u svých psounů při nějakých aktivitách, že by byli praváci nebo leváci? Například při jídle, nebo při nečem, co dělají pořád stejně?

Já jsem totiž vypozorovala, že když je mazlim, tak si Oskar lehne tak v 95 % případů pokaždé stejným směrem mezi muj bok a pravou ruku a druhá levá je drbe. Téměř nikdy si mi nelehá třeba na mojí levou ruku a téměř nikdy neobrátí směr (třeba zadkem na druhou stranu). A je uplně jedno, jestli s nimi sedim v předsíni, koupelně, ložnici atd....Na různých místech si na mě lehají stejně, aniž bych je to učila nebo je tam nějak směřovala. Boženka je divoženka a zas tak si nepoleží a během hodiny většinou vystřídá drbání a zlobení mockrát a lehne si pokaždý trošku jinak. Ale Oskar má v ležení dost jasno.

monika - 6.10.2014 06:36
Tak jsem to s mazlíčkem zakřikla. Včera k nám zase přišel brutální Kraken a odnesla to moje ruka :-))

Bubo - 4.10.2014 20:27
Moni, jsem ráda, že se Oskarovi daří dobře. Fotečka, těžká pohoda na zádíčkách Boženky s Oskarem se mi líbí. Souhlasím, vet. Pokorný, je fakt borec.Čenda už má od července říji, je teď poděs,ale neustále s Bertinkou hrajou na přetlačovanou, koho mám dřív podrbat.Oskar poznal, že si mu pomohla od bolesti,tak ti to vrací svoji láskou.
Archív diskuze | Alba uživatelů