Psoun prériovýAnatomieKrmeníVýchova a ochočeníVhodné výrobky

KlecChov a rozmnožováníZajímavostiNemociVeterinární péče


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info Chcete psouna?

Salla - dnes 15:36
Lucies - dnes 14:16
Mia, podle Mecery psouni v přírodě brusky nemají... A kleště snad jo? U toho štípání hrozí rizika, že pak zuby začnou špatně růst nebo se zub špatně uštípne a způsobí se tím další problémy, zatímco po pár zbroušeních by zuby na sebe měly dosedat tak, aby byl psoun schopný si je dál brousit sám o sebe - samozřejmě závisí na více aspektech. Nejlepší veterináři na psouny, kteří u nás jsou ( MVDr. Jekl a MVDr. Pokorný) si stojí za tím, že se mají zuby zbrousit (resp. seříznout) a v žádném případě neštípat.

Mia - dnes 09:36
k tomu skracovaniu zubov: Náš Ňufko je flegmatik najvetsi, ale aj tak mu na veterine vzdy zuby skracovali v narkoze. Kedze je ale aj lenoch a hlodat sa mu nechce, prerastene zuby mame neustale. Lietavcova mu ich raz zbrusila uplne na dasna, a do 10dni mali povodnu velkost. Ja mu ich proste stikam klestickami. Asi to nie je najlepšie, ale inak by sa vobec nenajedol, a postupovat anesteziu čo 10dni a stracovat stale na veterine ... to sa nedá.
Inak Mecera ich tiez striha. Ma nazor, ze v prirode psouni brusky nemajú.

OL - 26.2.2015 18:07
laura má antibiotika,krev jí vzali,na doma mám lekvar,zítra deme zas,valeš se zdá schopný,no já statečně krmím,ted když má léky by mohlo být líp.i valeš si myslí že ta psounata neměla být podhozena lauře,se mnou měla šanci.

OL - 24.2.2015 10:08
laura v pátek přestala jíst,od soboty krmím,se jí udělal nějaký zánět na břichu,včera ji litevcová odmítla ošetřit,že když jí nevěřím nebude léčit moje psouny.a ve čtvrtek mi ještě řekla že nemá na mne nervy.a doporučila mi v měcholupech d. valeše.ten jako na potvoru maká až od čtvrtku a co je na bílé hoře d. místo chylíkové má týden dovolenou.tak se na lauru mrkla podle sestřičky nějaká šikovná d. hromádková.prí to má povrchové,dostala mast betadine a kupodivu věděla že psounovi nemůže dát co králíkovi.ale rovnou řekla že tomuto nerozumí.sestřička říkala že ta nová d. z ostravy se přibližuje chylíkové.maká od pátku odpoledne.ted mám problém.mám chodit k tomu valešovi co mi doporučila litevcová,ještě na vizitku napsalaˇˇśpecialista na psounyˇˇnebo k té d. na bílou horu???poradíte mi?k tomu vašemu pokornému nemůžu,nemám k dispozici auto a vzhledem k tomu že ty moji hryzouni jsou na veterině vaření pečení musím si najít schopného d. v praze.-------------a silvo,dřív se ty zuby dělali kleštěmi,i ch. to cvakala kleštěmi,pamatuju si to

Silva - 23.2.2015 13:41
Je fakt, že info o stříhání zubů mám už z roku 2007, ale je od vet. Pokorného a právě on mě upozorňoval, že to musí být kvalitní kleště, aby zub nepraskl. Možná za tu dobu dospěli k jiné technologii. Je fakt, že jsem od té doby nemusela žádného jiného psouna takle řešit. Dokonce jsem za ty roky zapoměla, že jsem u Pokorného byla a zjistili jsme to až z karty on sídlil jinde a tím, že jsem měla poblíž vet. o kterém jsem si myslela, že OK tak jsem to zapoměla bohužel.

monika - 23.2.2015 13:04
Brousit u veta -jak ti vysvetlil Pokorny

Nen - 23.2.2015 11:19
A čím se brousí?
- - - - -
Volala jsem veterinari Pokornemu a ten mi rekl, ze zuby se smikat nesmi. Pry se to brousi nejakou frezkou..pod castecnou narkozou. To se ma ten muj psounek na co tesit :(

monika - 23.2.2015 06:10
Dle info od kvalifikovanych vetu zuby hlodavcum NIKDY NECVAKAT klestemi. MAJI se pouze brousit. Kdyby pri stipnuti prasknul,mohl by byt pekny maler

Nen - 22.2.2015 21:04
U nás veti na psouny moc nejsou. Jsem libereckeho kraje a do Prahy to mam docela z ruky. Ucvaknout ve spanku? Myslite, ze klesticky na nehty staci? A to ho to nebude bolet? Nechci mu ublizovat.

Silva - 22.2.2015 18:54
Nen - nevím jak jste na tom s důvěrou a tvrdým spánkem, ale u své první psounice , jsem problém s přerůstáním dolních zubů řešila večer, když Čiko usnula (tvrdým spánkem) tak jsem jí zoubky ucvakla kleštičkami na drápky. Musí být kvalitní, aby zvládli zub ucvaknout na poprvé (víc pokusů nebylo) a nerozštíply zub špatně. Na kleštičky se zeptej třeba nějakého vet. ale chce to někoho kdo to již dělal, aby poradil dobře kleští je hromada, ale kvalita je různá moje stály ca 800,-

monika - 22.2.2015 18:34
Nen, spodní nám nikdy nevypadl.
Zuby dorůstají psounům celý život (horní i spodní), takže předpokládám, že když se ulomí spodní, doroste obvykle také.
Ale nám když vypadl horní a dlouho nerostl, museli jsme spodní zkracovat u veta (pod narkózou) protože mu ten spodní přerůstal a dělal díru do horní dásně a ještě to bylo prý zanícené. Toto jsme dokonce podstupovali opakovaně, nakonec nám horní nedorostl a spodní jsme museli nechat vytrhnout, protože si ho nedokázal zbrousit. Takže náš psoun má jen jeden horní a jeden spodní hlodák.
Jinak doporučuji přečíst články v sekci ,,Nemoci" viz odontoma. Je to onemocnění, které má velké množství psounů držených v zajetí, vzniká obvykle následkem úrazu. Jedním s příznaků je vypadávání zubů.
Můžu se ještě zeptat, kam chodíte k veterináří? Pokud chodíte k veterináři, který si neumí psouna podržet, možná to může být vet, který nemá se psouny mnoho zkušeností a osobně doporučuji zvážení změny veterináře. Seznam doporučovaných místními návštěvníky je v sekci ,,veterinární péče". S psouny to není na veterině mnohdy vůbec jednoduché, ale šikovný veterinář si obvykle poradí s každým psounem.
--------------
Jinak náš myšák už se uklidňuje. Včera mě sice opil rohlíkem - když jsem ho podrbala přes klec na čumáčku a cvaknul mi pěkně prst (moje blbost)...Ale dnes už se dokonce i mazlil, když jsem otevřela klec, tak mi skákal do sedacího pytle, kde jsem na obě myši čekala v peřině. Sice se mazlil spíš tak decentně a zlověstně, ale zdá se, že říje konečně přechází a že za pár dní už budeme normální kámoši (po třech měsících...).

Nen - 22.2.2015 17:41
Dobrý večer,
chtěla bych se zeptat, můj psounek měl jeden vrchní hlodák otočený dovnitř a čekali jsme až vypadne...konečně je venku. Ale problém je ten, že spodní hlodák přímo naproti tomu co byl otočený mu přerostl. U veterináře by to nedopadlo dobře, protože nemá rád cizí lidi (už párkrát jsme byli pokousaní a i pan veterinář). Psounek dostává tvrdý chleba a má kamínek na broušení, tak snad se mu zkrátí. Kdyby mu ten spodní vypadl...doroste? Vím jen o horních, spodní nám ještě nikdy nevypadly.
Děkuji za odpověď :-)

OL - 19.2.2015 16:28
bylo důležité,aby se napili toho prvního mlíka.ato by jsme s laurou zvládli.i jekl to říkal.pak by to šlo.rozumíš,laura je jiná.nemá hnízdo.ona má postel.ty dva postel nemají rádi.olina se pomazlí ale necítí se se mnou dobře-neil už je hodný.přeplo mu strážení na hlodání.sem ho včera vyhnala z pod sedačky smetákem,udělal tam spoustu kuliček,za to na mne začal cvakat a bylo po kamarádství.se z toho vyspal a je zas hodný,hledí co by kde zničil
- - - - -
ta sedačka je u nás od vánoc.rozklad pokračuje uspěšně.je v albu.dveře vedou z jejich pokoje,kde v zimě býval často zavřený.

Silva - 19.2.2015 11:19
Pravda je, že se tě měli zeptat, ale udělali jen to co je přirozené dali mladé k matce. Nedokážu si představit tu bezmoc, kdybych měla vypiplávat prcky a oni mi jeden po druhém umírali.
Moje první psounice Čiko takhe jednou dělala úpravu gauče a hrabala zběsile polštář za ní proběhl pískomil ona se ototočila a v mžiku ho zakousla otočila se zpátky a zas hrabala. Já seděla u ní, ale byla tak rychlá, že jsem se na nic nezmohla. Je to příroda a už se nemá cenu užírat kdybylogií nemůžeš vedět jak by to dopado kdyby se něco stalo jinak. Hlavně, že je Laura v pořádku mohlo to dopadnout hůř.

OL - 17.2.2015 11:27
žádný hazard.jedí takto celý život a že mají 7let,je jasné že jim to neškodí.kaši nemají často,jednou za týden někdy ani to ne,mají to jako pochoutku.co je v té kaši hroznýho je jen na másle osmažená cibulka.a silvo,věř mi,co sem měla já,chylíkovou co ta za ta léta s mýma psounama zažila a nikdy žádný kiks,at sem šla kamkoli jinam,když tu nebyla nebo tehdá sem ji neznala každý d. léčil špatně,vidíš ted co se mi stalo.včera sme si to vyříkaly,po telefonu ale beztak nemám klid.bylo to její rozhodnutí,bere to na sebe ale co je mi to platné.a jekl s ní souhlasí.s jejím rozhodnutím.prý sem měla velmi nepatrnou šanci.odchovávali mimča osmáků a jeden po druhém chcípali.a to byla sestřička.-laura byla prý v pohodě,půl hodiny.pod dozorem.a najednou cvak cvak a nestihli nic udělat.jenže,kdyby byla doma,se mnou a psounatama v posteli,jáby sem ji pohladila,pohlídala a mne 100%věří.já jsem jí bližší,je se mnou raděj než olinou a neilem.když byla v cizím a byli tam cizí to bylo jasné.ona nemá ráda nikoho,ten můj si ji veme do postele a ona uteče a hledá mne.chodí za mnou jak ocásek..proč si to usmyslila když zrovna ch. nemaká to nevím.měla ji k dispozici léta.je toto všechno naschvál.

monika - 16.2.2015 21:26
Ja uz prispevky od OL na tema jidelnicek radeji nekomentuji. O mrkvi muzeme vest polemiky ale u kurete mam tedy jasno.

Silva - 16.2.2015 21:13
Psouni sežerou kdeco (čím méně vhodné tím si na tom víc pochutnají), ale neznamená to, že jim to neškodí ( já taky miluju bůček). Já dávala maso cca 1g velikost hmyzu i to bylo moc. Kuře mi fakt příjde nevhodné. A z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že i relativně dobrý veterinář ti může nakukat pořádné kraviny. Pokorný dělá zoo tak myslím, že o těchto zvířatech ví víc než běžný vet. co se zabívá standartně psi a kočkami. Každopádně celý zbytek stravy, kterou popisiuješ mi příjde jako hazard s jejich zdravím.

Tinne - 16.2.2015 19:12
Chodím sem jen na čumendu,ale příspěvek od Ol mě zarazil.Pokud vím psoun je denní hlodavec a dávat mu kuře a bramborovou kaši s cibulí,jen žasnu.Psoun ve volné přírodě si jistě dojde na kuře s kaší.Děs,pak se divíte čím vaše zvíře onemocní

RadkaS - 16.2.2015 15:31
Myslim si ,ze Pokorny rozhodne nekvaka nesmysly.Ta strava Ol je priserna ....ale jsou to tvoje zvirata.Ale doufam,ze ostatni se tim ridit nebudou !

OL - 16.2.2015 15:00
laura si celý život dává ráda kousek kuřete,a evidentně jí to dělá dobře.pokorný kváká nesmysly jak oskarovi zakázal jíst i mrkev kvůli zubům.moji jedí všechno možné,dýni,ořechy jim nejsou vzácné vůbec,mají nonstop v misce,liči,kaki,kokos a mají zuby v pořádku.mrkev považují za odpad.neil ji měl rád ale u mne se zkazil.moje vet. o tomto věděla a neříkala na to nic.no a litevcová říkala že když jsou moji zkažení,tak s tím alespon nemám krmit neila.no ale už je u mne a moji tu stravu mají takovou.a ještě jedí bram.kaši.s mlékem,máslem,někdy cibulkou.a ty dvě mají 7!!!!let.evidentně je nezdravá strava udržuje v kondici
- - - - -
jo,ale ch. taky říkala že trávicí systém na maso není uzpůsobený a nic jim to nepřináší

Silva - 16.2.2015 12:54
Ol jsem ráda, že se Laurinka dává do kupy. Jen pozor na to maso já jsem ho v dobré víře dávala Bobince a vet. Pokorný mi řekl, že jsem jí tím v podstatě uškodila v kombinaci s léčbou jí to stálo život. Jejich trávící systém prý maso špatně snáší a celý se tím rozhodí. Pokud je zvíře oslabené může to dopadnout špatně. Dávala jsem jí to na doporučení jiného vet. jako náhradu za hmyz, který si občas uloví v přírodě a byl z toho velký průšvih dostala rozsáhlý zánět střev. Tak to raději konzultuj pokud budeš chtít tady je číslo na vet. Pokorného 732573317.

OL - 15.2.2015 23:58
laura už začíná být ve své kůži.dnes si dala obrovský kus kuřecího,zajedla to salátem a spí,v pelechu kde jinde jako špalek.

Silva - 14.2.2015 11:12
Ol doufám, že se ti Laurinka uzdraví. Také mám špatnou zkušenost s tabletama rozdrtita jsem je a rozpouštěla ve vodě a pak jsem aplikovala injekční stříkačkou do tlamičky, ale jde to pouze u léků, které nemají mít pozvolné uvolňování účinné látky. Miminek je mi líto je fakt, že jejich odchov není legrace já si téhdy naplánovala 14 dovolené a domluvila si v práci, že pak je budu brát sebou abych je mohla pravideně krmit. Marně samice byla rychlá vše se odehrálo v minutách, zbyl jen flek. Také už nebyla nejmladší. Tehdejší samec se choval tak jak popisuješ chování Nejla utočil bez zjevného důvodu na mě i ostatní členky smečky. Na jeho obranu to co si zažil u původních majitelů byla hrůza byl zavřený v malé ptačí kleci a jako podestýlku měl asi 15 cm vlasního trusu.

OL - 13.2.2015 15:10
laura má ted velký hlad.pořád chodí na jídlo.je mi psounat velmi líto,když sem odcházela,sem říkala že se o psouně,viděly jsme jedno,budu starat.neměla to d. řešit s nějakým chytrákem v brně ale se mnou.kdo jiný by je odchoval když ne já.laura je mazlivá,ale taky velice neurotická potvora.bohužel mne tahle d. nezná.až byli chcíplá tak sem dostala přednášku o potížích odchovu.laura má tablety,je velký boj to do ní dostat.chylíková mi velice opravdu moc chybí.ta pracovala s tekutýma lekvarama.navíc nedostala analgetika.včera bolestně hýkala,lítostivím hlasem.-vůbec nevím nevím co ji to na stará kolena napadlo.s neilem jsem si na sebe upletla velký bič.ted už je dva týdny hodný.jenže je zvláštní.on se bezdůvodně naštve a kousne.třeba si tak ležím a začne chodit kolem postele,natahovat se a cvakat na mne.musím pořád počítat že když potká nohu se zakousne.člověk neví jestli se za ním žene s radostí nebo běží kousnout.tak si něco dělám v kuchyni a u kotníka cítím dotek.jen mnou projela velká hrůza.no on měl dobrou náladu a kontroloval zda v bytě není vetřelec.je tak na chodbě s olinou,a bezdůvodně na ni začne cvakat.
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky