Psoun prériovýAnatomieKrmeníVýchova a ochočeníVhodné výrobky

KlecChov a rozmnožováníZajímavostiNemociVeterinární péče


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info Chcete psouna?

Anonym - včera 20:44
Info pro příznivce MVDr. Jana Pokorného, je v současné době lehce indisponován z důvodu očekávní dalšího potomka. Proto budete-li něco potřebovat počítejte, že v zhruba příštích 14 dnech bude komplikované jej zastihnout. Proto bych doporučila obracet se na něj přes email.
- - - - -
Jde o supr doktora a je na něj fronta.

Mila - 19.3.2017 16:06
Dekuji za radu. Uvidime co zabere. Koupila jsem i vitamin C, ktery se dava do vody. Porad ted spi a moc toho nesni.

Lucies - 19.3.2017 14:22
Ahoj Milo, příčinou rýmy u hlodavců může být víc důvodů, ale rozhodně bych to konzultovala s odborníkem na psouny/sysly (MVDr. Pokorný už nás musí asi proklínat, ale je to asi nejvstřícnější a nejochotnější odborník, kterému není problém se dovolat). S různými medikamenty od vetů bez zkušeností s těmito zvířaty bych byla opatrná. V první řadě mu zajisti v kleci bezprašné prostředí, do nosu mu zkus kapat Nasivin pro kojence nebo Vincentku a uvidíš, jestli mu to uleví. Rozhodně to nepodceňuj, pravděpodobně to nebude jen tak nějaká obyčejná rýma, ty strupy taky nebudou jen tak. Ještě je možnost, že má něco zapichlého v nose, co mu to dráždí.

Teď z trochu jiného soudku. Jedna známá, co má psouna, byla u doktora, že ji pokousal. Doktor řekl, že takové rány se nešijí, ale že to musí nahlásit, protože je to pokousání zvířetem a argumenty, že to je zvíře z bytu, ho nezajímaly a striktně požadoval potvrzení od veta o tom, že psoun nemá vzteklinu, jinak že ji nahlásí. Hlavně, že tetanovka (která je v tomto případě podle mě důležitější) ho nezajímala. Takže pokud vás někdy pokouše psoun a půjdete si to nechat ošetřit, tak počítejte s tím, že to může dopadnout takto :(

Mila - 16.3.2017 13:12
Ahoj lidi, mam naléhavou prosbu. Muj syslik Adik ma rymu a občas chrci. Co by to mohlo byt? Tece mu z nosu nebo ma strupy u nosu. Porad je schovany a spi. Veterinar mi dal nejaky prasek pro ti ryme. Nevim jestli to zabere. Pruvan nemá a pochybuju, ze je na něco alergicky. Doma ho mam přes tri mesice. Az ted nastal problém. Prosim poradte. Vitaminy mu davam.

Silva - 11.3.2017 20:52
Ivana - taky bych doporučila nedávat chleba a ořechy. Není to pro ně vhodné. Asan a dřevěné pelety se mi osvěsčily léty jako vhodná podestýlka. Seno je nezbytnou - hlavní složkou krmiva. Držím palce, aby byla malá v pořádku.

Mila - to mám radost, že se to začíná zlepšovat. Hodně pomůže jaro, vydrž a užívej si každého pokroku.

Lucies - 8.3.2017 13:51
Na ten původ jsem se ptala proto, že ze zverimexů už psouni měli nejednou plíseň a podobné problémy. Od p. Šimona jsem neslyšela, že by někdo přinesl psouna s takovým problémem. Jinak k podestýlce - fajn je Asan, taky jsem psounům dávala dřevitou vlnu, která je super budování hnízda. Seno je samozřejmost :) Někdy se kožní problémy můžou objevit i ze žrádla. Čím je krmíš? A ten chleba bych jim nedávala vůbec, je to zbytečné. Držím palce, ať to není plíseň :)
Archív diskuze | Alba uživatelů