Založenie akváriaStarostlivosť o akváriumChorobyRastlinkyJazierko

Bezstavovce v akváriuBiotopZákladné druhy rýbRozmnožovanie

Potrava

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Diskuze o rybách


Ostatní diskuze na králíci.cz

Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info Doporučujeme: potřeby pro akvaristy na annonce.cz

Zuzu23 - 20.11.2017 17:35
O.k

Jája z morčat - 7.11.2017 20:28
zuzu23: Asi tě zklamu - 4 litry není akvárko. Než začneš chovat jakékoliv zvíře, nejdříve si o tom konkrétním zvířeti něco nastuduj. Do čtyř litrů nepatří žádná ryby. Očka a platy patří do AQ kolem 100 l a neonky jsou hodně aktivní, takže AQ by mělo mít na délku alespoň 1 metr. Ty rybičky umřely, protože to prostředí bylo neslučitelné s životem. Stejně skončí další ryby, pokud je tam dáš. Akvárium musí fungovat, nestačí napustit vodu a šoupnout do něj ryby a myslet si, že je to OK. Není to OK a nikdy nebude. Bílé tečky je nemoc (parazit) a umírá se na to, pokud se to neléčí. Jinak ale spíš umřely na otravu dusíkatými látkami dřív, než je stihla zabít krupička. Pořiď si AQ alespoň 30 litrů, lepší je větší - 60x30x30 cm. S tím už se dá lecos dělat. V první ředě ale musíš v AQ zajistit vhodné podmínky, než tam vpustíš ryby.

zuzu23 - 1.11.2017 17:13
Ahoj, máme 4 litrové akvárko a měli jsme v něm 6 ryb (2 neonky 2 paví očka a 2 plata mix).Asi po týdnu nám plata mix umřely a pak to začalo jedna ryba po druhé. Do 14 dnů nám zemřely všechny ryby. Všimly jsme si že když umíraly měli na sobě bílé tečky. Nyní máme pouze prázdné vymyté akvárko do kterého chceme dát pouze 4 ryby, bojíme se však že to dopadne stejně. Prosím o pomoc, nevíme si rady.

Něm - 3.9.2017 12:56
Registraci mám, ale jak to album?

Raven - 31.8.2017 17:03
Nem - zaregistruj se a založ album ;)

Něm - 31.8.2017 13:31
Akvárium jsem zkusila založit zvovu a po pár dnech jsem přidala rybičky zpátky, sice už necítím spáleninu, ale na dekoraci i některých rostlinkách se to objevuje znovu. (Přiložila bych fotky, ale jak?)
- - - - -
Mám podezření na hnědou rasu, ale nevím.

Jája z morčat - 19.8.2017 21:57
Něm: Řekla bych, že to AQ je špatně založené, nemáš v něm rostliny (nebo málo), špatná filtrace, odsvětlení. špatná údržba, nebo žádná údržba..... prostě špatné podmínky. Ideální by byl fotka celého AQ. Jinak do AQ žádné umělotiny nepatří.
- - - - -
Chov šneků: bojovnice je mírná, klidná ryba. Bez problému se snese s jinými rybami i šneky.Akorát samci jsou vůči sobě agresivní, proto se mají chovat odděleně.

Chov šneků - 19.8.2017 12:53
Dobrý den,
kamarádka chová samce bojovnice pestré a u něj v akvárku má pár malých šneků. Ryba jim nic nedělá. Je to ojedinělé, nebou jsou takto míromiluvné?
Děkuji

Něm - 19.8.2017 06:28
Ahoj, dno, rostliny a i umělý korál mi začaly nějak hnědnout, jakoby se pálit, i voda zapáchá spáleninou, nevíte, čím by to mohlo být a jak ten problém vyřešit? Děkuju už teď 😢😢

Jája z morčat - 18.8.2017 20:11
Kamka12302: 30l, ale lepší je větší.

Kamka12302 - 13.8.2017 17:52
mám betu a nevím jak velké má být akvárium ? minimum

Jája z morčat - 25.6.2017 19:24
Klárrr: Pravděpodobně bakteriální rozpad ploutví = nevhodné podmínky.
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm#bakterie
https://rybicky.net/forum/413

Klárrr - 24.6.2017 21:31
Zdravím, mojí Bojovníci Pestré upadla hřbetní ploutev (v akváriu ji mám samotnou) nevíte, co se jí mohlo stát?

Jája z morčat - 10.4.2017 19:52
Rybka: podstatě můžeš dát běžnou zeleninu kořenovou, papriku, okurku, salát, čínské zelí, kopřivy... Prostě vyzkoušíš, co jí bude chutnat. Kromě okurky všechnu zeleninu spař horkou vodou (na chvilku ji potop do horké vody, salát opatrně). Šneci jedí odcházející rostliny, tak se jim ta spařená zelenina lépe jí.

Rybka♡♡ - 9.4.2017 19:13
Jája z morčat- dobře děkuji, a k těm rostlinám.. Ta ampulárie už začala jíst rostliny. Jinak to akvárium tam má na stěnách celkem dost řas, takže potravu má. Také jsem ji viděla sníst granuli spadlou na dno. Nemáš nějaké typy, jak ji nějak zasytit? Díky moc

Jája z morčat - 9.4.2017 17:24
Rybka♡♡ : Jak jsem popisovala - častými výměnami vody (i každý den, když to je akutní), dále rychlerostoucími rostlinami, protože mají vekou spotřebu živin včetně dusíku. A také se musí krmit střídmě, aby se zbytek krmiva nerozkládal.

Rybka♡♡ - 8.4.2017 21:05
Jája z morčat- a jak mám ty dusikate látky odstranit? Před čtvrt hodinou byla svědkem další smrti jedné z neonek. Měnili jsme vodu v akvarku, pak sme rybky chvíli pozorovali. Jedna neonka začala plavat ke hladině a jakoby se nadechovat vzduchu. Po chvíli plavala dokolečka a pořád byla u té hladiny.. Pak začala klesat ke dnu a škubala sebou. Potom už bezvládně ležela na dně... Tak jsme ji vylovili. Děkuji za všechny rady

Jája z morčat - 8.4.2017 19:58
Podle mě máš zvýšené dusíkaté látky v AQ = otrava (ryby hynou rychle a bez příznaků). Máš nový filtr = nezaběhlý filtr, takže podmínky v AQ nebudou zrovna OK. Filtr se nastartuje nejdříve po měsíci a to se tomu ještě nedá říkaz zaběhlý filtr. Navíc se ampulárka do malého AQ moc nehodí, neboť je velkým producentem odpadních látek. Pokud dostane hlad, tak ti může i sežrat rostliny. Takže měň často vodu - 1/3 alespoň ob den po dva týdny, pak 1-2 týdny vyměň vodu 2x týdně a pak nastálo 1x týdně. Od kdy je v AQ ten nový filtr?

Rybka♡♡ - 8.4.2017 12:44
Tak už jsme přišli o 4 neonky.. Jedna tedy plavala na hladině v sobotu, druhá ve čtvrtek, pak v pátek a dnes ráno další :(. Filtraci máme novou, rostlinku místo té "hnědé" jsme taky koupili. Plus ještě jednu ampulárii, aby akvárko čistila. Dnes ještě vyměníme vodu.
Ve čtvrtek, když jsem mrtvou rybku našla, neměla oči a měla okousaný ocas. Včera, když jsem ráno našla další, měla ještě oči i ploutvičky.. Podle mě tu mrtvou rybku vždycky okousají ty ostatní. Nevím proč takhle umírají.. Nevím, co dělám špatně... Když neonky pozoruju, tak po sobě "jdou" všechny :((. Jinak ta bojovnice vždy připluje ke dnu do rohu akvárka a pluje při stěně sem a tam. Poraďte prosím.. Děkuji moc

Rybka♡♡ - 4.4.2017 17:15
Jája z morčat- podle mě to způsobuje ta větší neonka. Několikrát jsem ji viděla, jak čeká na situaci, kdy k ní některá ryba bude "zády" a potom se na ni rychle vrhne..

Jája z morčat - 4.4.2017 08:40
Rybka♡♡: Může to být z okousání, neonky bývají pěkné potvory, ale také to tak být nemusí. Okousané ploutve jsou ostře ohraničené. Pak to může být bakteriální rozpad ploutví. To také může vypadat jako okousané ploutve, ale vypadá to trochu jinak. Ty ploutve nejsou tak ostře ohraničené, spíš to vypadá, jako když samovolně ubývají a mohou být i zakalené a trošku na koncích trochu roztřepené. Ale to bych musela vidět. Ten rozpad ploutví je ze špatného prostředí, kdy se bakterie přemnoží. A pokud ryby nejsou úplně OK, což ty vůbec nemusíš poznat, tak to začíná právě rozpadem ploutví. Když se nic nepodnikne, tak to v pozdějším stádiu končí smrtí. Takže pokud budeš často měnit vodu, tak to na počáteční bakterku zabere. Ale nějakou dobu to trvá. Jestli to skutečně není od okousání, tak v té první fázi zabere i přípravek eSHa 2000, který je pro osazenstvo akvária snesitelnější a je širokospektrální. Pak jsou i silnější prostředky, ale těmi si totálně zlikviduješ i prospěšné bakterie, které jsou v AQ nutné k tomu, aby bylo prostředí OK, to bych používala až v absolutní nouzi. Neonky se krmí převážně ve sloupci vody, na dno moc nezajíždějí. Betta se zase na dnu bez problému nakrmí. Takže když zařídíš, aby malinko krmení i kleslo (větší množství by ryby nemusely sežrat a mohlo by se rozkládat), tak si betta vždy potravu najde. Zatím bych častěji měnila vodu - uvidíš, jak se to bude vyvíjet. A mezi tím si kup eSHa 2000. Nikdy nevíš, co si společně s rybami skrytě přineseš. To se může projevit i za delší dobu - měsíc i déle. Změna prostředí je spouštěč.

Rybka♡♡ - 2.4.2017 10:24
Jája z morčat- jo, to mě taky napadlo, že nevim jak dlouho ji v tom zverimexu měli. Ale ono to bude asi jinak.. Dnes ráno jsem si všimla, že jedna menší neonka ( sameček myslím ) má okousanou ocasní ploutev. Nejdřív jsem to měla na bojovnici. Že je větší a okousává menším ploutvičky.. Ale s taťkou sme zjistili, že je okousává větší neonka. Byla taková tlustší než ostatní. A byla na ostatní v hejnu agresivní a šla jim po ploutvích.. Takže nás napadlo že je okousává z hladu. Nasypala jsem jim trochu krmení na hladinu a jen se po nich zaprášilo... Ale zase si nestihla vzít bojovnice ( celou dobu plula u dna a prohlížela si mě :DD ) Takže budu asi krmit 2x denně a míň. Myslíš že to ta neonka dělá z hladu? A co ten okousaný sameček? Zatím plave v pohodě, ale bojím se abych nepřišla o další rybku :(.

Jája z morčat - 1.4.2017 22:14
Rybka♡♡: To se dá těžko určit, pokud na ní nic nebylo vidět. Kdyby byla špatná další rybička, tak bych okamžitě vyměnila část vody. Možná to ani nebude v souvislosti s filtrací. Ani nevíš, jak byly staré.

Rybka♡♡ - 1.4.2017 09:59
Dobrý den tak dnes ráno mi jedna neonka zemřela :((. Může to být tím, že jsme ještě nesehnali tu lepší filtraci? Vodu sme měnili ani ne před týdnem.. Děkuji

Rybka♡♡ - 26.3.2017 20:46
Jája z morčat - no je o dost větší než ten na videu. Teď sme vyměnili vodu, snad to bude s těmi rostlinami lepší. Jedna totiž hnědne, na konci několika listů se dělá nová rostlinka i s malými kořínky. A ten filtr asi koupíme jiný

Jája z morčat - 26.3.2017 20:34
Bety: Chtělo by to nerozmazanou fotku, aby se určilo, jestli je to krupička. Pokud to je krupička, tak je potřeba celé akvárium přeléčit. Velmi dobře funguje eSHa Exit + eSHa 2000. Musíš použít oba přípravky současně.
- - - - -
Rybka♡♡: Jestli to je ten malý černý filtr, velký na délku cca 10 cm (jako na tomto videu - https://www.youtube.com/watch?v=tibZ8d8bvDM ), nebo o trošku větší, tak to je naprosto nevhodný a zbytečný výrobek. V podstatě tím akorát honíš vodu, filtrační hmoty je tam tak málo, že účinek je zanedbatelný, v podstatě žádný, kromě proudu vody. Chtělo by to koupit nový (viz odkaz, jak jsem dávala níže), aby to AQ fungovalo. A hlavně to chce hromadu rostlin.

Rybka♡♡ - 24.3.2017 18:33
Jája z morčat- na obalu je napsáno ELITE SUBMERSIBLE... Zítra tedy asi budem měnit vodu:)). Byl v setu no:/ :D A to dno právě že moc rostlin tam ještě nemám.. Jedna mi ještě k tomu hnědne... Jinak děkuju :)

Bety - 24.3.2017 14:38
Ahoj,mám dotaz.Dneska ráno jsem u Bojovnice našla 3 malé bílé tečky na levé straně pod okem.Můžete my poradit co by to mohlo být? Na internetu jsem četla,že by to mohla být Krupička. Jsem začínající akvarista. Děkuji za radu .

Jája z morčat - 23.3.2017 20:06
Rybka♡♡: Neonky salát určitě nežerou, ale komáří larvy neonky i betta velmi ocení. Živé krmení je vždy lepší než suché. Pokud bude těch komářích larev hodně, tak si je můžeš zmrazit (bez vody). V zimě se budou hodit. Přeliješ je přes husté sítko, případně si můžeš ušít z látky podběrák - voda proteče a v pytlíku zůstane jen vodní havěť. Ve vodě nejsou jen komáří larvy, ale i úplně malí drobci, které běžně nevnímáš. Ale když vodu s larvami přeliješ přes látkový pytlík, tak uvidíš, že tam nebudou jen komáří larvy. Všechnu tu drobotinu ryby žerou. Do akvárka ty larvy nedávej s vodou, aby sis tam něco nezanesla.
Filtr musí běžet neustále a čistí se, až když hodně sníží proud. Filtr není hlavně kvůli tomu, že čistí vodu, ale kvůli biologické filtraci. Pokud ho vypínáš, tak ta filtrace nefunguje a naopak tím i "kazíš" vodu. Musíš ho proplachovat v odebrané vodě z AQ a nikdy ne úplně do čista, vždy tam musí trošku "špíny" zůstat. Voda by se měla každý týden částečně vyměnit - cca 1/3. U nově založeného akvárka na to musíš obzvlášť dbát, protože ve vodě probíhají chemické reakce, a kdyby se nedělala pořádná údržba, tak to může skončit i otravou ryb. To akvárko je čerstvé (předpokládám), tak ještě nemá stabilní prostředí. A pokud máš v něm málo rostlin, tak ještě pořiď další. Rostliny jsou velmi důležité pro udržení dobrého prostředí. Ideální je, když je osazené dno z 80 %. Ryby to také ocení, protože se budou mít kde prohánět, případně schovat. Zatím odkalovat nemusíš - dno potřebuje vyhnojit. Řiď se tím, když u předního skla uvidíš, že je dno hodně zanesené, tak zlehka odkalíš na místech, kde nerostou rostliny. napiš mi ještě přesný název filtru, mám takový pocit, že nebude moc kvalitní. Jestli máš set (AQ včetně filtru, topítka...), tak to je téměř jistota.

Rybka♡♡ - 23.3.2017 16:18
Jája z morčat- moc děkuji za odpověď! Jinak k té teplotě- betta je v pohodě, čilá tak snad jí to tolik nevadí. Akvárko rozvěcuji vždy kolem půl osmé ráno, zhasínám kolem sedmé večer. Snad si zvyknou:)). O jídle popřemýšlím, někde jsem se dočetla, že neonky mají rády ledový salát?:DD Pak ještě taťka říkal až bude teplo, tak jak jsou ve vodě ty komáří larvy, tak jich trochu odlovit a dát jim je:D. O plovoucí rostlině jsem taky přemýšlela :) A filtraci mám. Jak často ji mám zapínat? Přes den je vypnutá, zatím sme vodu vyčistili jen když sme bettu přivezli ( asi před 14 dny ):O
Děkuju za odpověď
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky