Založenie akváriaStarostlivosť o akváriumChorobyRastlinkyJazierko

Bezstavovce v akváriuBiotopZákladné druhy rýbRozmnožovanie

Potrava

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Diskuze o rybách


Ostatní diskuze na králíci.cz

Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info Doporučujeme: www.akvarista.cz

Jája z morčat - včera 17:32
Renča: Neonky jsou hejnové ryby, takže čtyři je určitě málo. Minimum, ab se cítily dobře je 10. Navíc neonky, ale i ostatní tetrovité ryby do tak malých akvárií nepatří. Ideální je mít AQ dlouhé alespoň 1m. Velmi těžko budeš hledat rybu do 50x30x30, je to pořád malé. Vhodnější už je 60x30x30, ale to tu píšu pořád dokola a všichni dělají, že neumí číst. Do 60x30x30 (má čistých litrů na plavání cca 40) bys už mohla dát tetru modrou https://rybicky.net/atlasryb/neonka_modra , 10 rybek, víc ne. Je maličká, ale stále potřebuje prostor na plavání, těch 60cm na délku je absolutní minimum. Pak se podívej na razborky, ty jsou malé a o něco méně náročné na prostor než tetry. Nekupuj malé AQ, protože tam nemůžeš dát téměř žádou rybu. Taky bys nechtěla celý život žít v jednom mrňavém pokoji, aniž bys chodila ven. Ryby mají určité nároky a pokud si je chceš pořídit, tak bys jim je měla splnit.

Renča - včera 16:22
Ivett K: No uvidíme jak mi to vyjde ;)

Ewyk: Akvaburza je normálně ve městě že? Nebo přes net? :D Já nevím. Samozřejmě že bych tam necpala 50 neonek či oček. Mě by stačily i 4 neonky a 2 gupky. A založení akvária znám z knížek nazpaměť :D

Ivča3: Děkuji. Už jsem ji krevetku na fotce posílala, zrovna takovou hezkou pruhovanou ale ona řekla že ne. :(

Ivča3 - 22.4.2014 21:14
Renča: No, krevetky právě tak velké akvárko nepotřebují, samozřejmě čím větší tím lepší i pro ně, ne je zase chovat v lahvi od okurek, to fakt ne:) ale ten rozměr cos uváděla že bys mohla mít mi nepřijde pro ně zase tak nejzlejší, drží se spíš na kytkách, moc neplavčí. A rozhodně tedy jako brouci nevypadají, viděla někdy ségra krevetku vůbec? Jestli ne, zadej do googlu krevetka a dej obrázky, krevetky seženeš docela levně na bazoši třeba nebo na nějakých akvaristických burzách, ve zverimexu bych je nekupovala, mají je tam šíleně drahé

Ewyk - 22.4.2014 20:08
Renča nie všetky komplety sú zlé, treba si to vždy dobre pozrieť. Ale v tej cene kúpiš aj samostatane všetko, skús zájsť aj na akvaburzu, alebo si dať inzerát, veľa akvaristov predáva zariadenie čo už nepotrebujú. Svietidlo tak kúpiš určite. Pri tak malom akva ti bude možno stačiť aj stolná lampa, záleží od rastlín aké chceš. Pri gupkách alebo neonkách počítaj v takej nádrži cca 8ks - max. 10ks . Hlavne si dobre prečíta sekciu založenie akvária a založ si ho správne ako treba, inak budeš mať veľké straty na životoch.

Ivett K - 22.4.2014 19:47
Renča: stačí koupit prodlužovák :-) zase tolik to nestojí a ty budeš spokojená :-)

Renča - 22.4.2014 14:47
Ewyk: No set si právě kupovat nechci, v mnoha knihách píšou, že často tam je skoro nefunkční osvětlení. A rybičky asi gupky nebo neonky.

Ivča3: To jsem taky chtěla, ale ségra říkala že to jsou brouci... Takže prý se jí to hnusí, takže mi to vypadlo

Reachel: Na internetu mi mamka nedovolí kupovat :/
- - - - -
Ale možná najdu ještě nějaké větší místo. Ale nevím kde, tak, aby tam byla zásuvka... :(

Reachel - 22.4.2014 14:13
Renča: Nějaké levné filtry,osvětlení,rostliny a ohřívač se dají snadno sehnat na bazoši nebo tak...

Ivča3 - 22.4.2014 02:01
Renča: A co si pořídit krevetárium tedy s takovými rozměry?

Ewyk - 21.4.2014 22:54
Renča takže 45L :D , k tomu filter, osvetlenie, ohrievač, štrk a nejaký koreň. U nás sa dá kúpiť komplet set akva s príslušenstvom za cca 2000Kč. Inak do 45L moc rybičiek nemôžeš dať. Záleží od druhov ktoré chceš mať, ale je to dosť malé akvárium.

Reachel - 21.4.2014 18:08
Renča: Takle uvažuje rozumný člověk :-)

Renča - 21.4.2014 13:06
Ewyk: No jelikož nemáme moc místa, tak asi kolem 50*30*30. Ale nevím, přemýšlím, kam bych ho dala ;)

Ewyk - 20.4.2014 21:47
Renča to je dobrý nápad ;). čo je podľa teba veľké akvárium?

Renča - 20.4.2014 16:53
Ahoj :) Rozhodla jsem se, že si přes narozeniny našetřím. Dostanu od babičky a dědy něco... :D Mám 15 let, takže snad to nebude malá částka :D Ale našetřím si a koupím si velké akvárium se vším potřebným. Kolik to asi bude stát bez rybiček a kytek? Děkuji

Reachel - 20.4.2014 13:17
Michaela: Tak co nám k tomu řekneš?

ferda - 18.4.2014 17:21
Nechápu ty lidi, co cpou rybičky do 2 l akvárek. I 10 l Je HODNĚ málo....nebo si tady z nás děláte legraci?

Jája z morčat - 16.4.2014 19:01
Michaela: Ten dotaz myslíš vážně, nebo si děláš legraci? 2l NENÍ AKVÁRKO. Do toho nepatří žádná ryba, ani žádný jiný živý tvor. To je trápení. Pokud si pořizuješ živé zvíře, tak si máš o tom nejdříve zjistit informace a ne cpát neonky do dvou litrů. Maminka by už mohla mít rozum a zvířátka netrápit. Jak by se ti líbilo, kdyby tě někdo zavřel do prostoru metr krát metr a nechal by tě v tom žít. Asi nelíbilo. Jinak neonky potřebují prostorné akvárko ideálně od 1m délky.

S maminkou si spolu sedněte k počítači a přečtěte si informace, které najdete pod následujícími odkazy, abyste pochopily, jak má akvárium vypadat, jak se o něj starat a jaké podmínky v něm musí být, aby ryby žily plnohodnotný život, aniž by živořily jako u vás:
http://rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
http://rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
http://www.akvarijni.cz/zacatky.htm
http://www.horacovoakvarium.cz/clanek_nejcastejsi_chyby_zacatecniku.htm
http://www.horacovoakvarium.cz/clanek_Horacovy_zakony.htm

Ewyk - 16.4.2014 18:57
Michaela do 2 litroveho akvaria VOBEC ZIADNE ! Do tak maleho akva ryby nepatria - ziadne. Neonky su hufove ryby, malo by ich byt minimalne 10 a huf neoniek potrebuje minimálne 50L. Ak vam zalezi na tych rybickach, tak kupte poriadne akvarium a netyrajte ich.

Michaela - 16.4.2014 17:31
Dobrý den, s mamkou máme 2 litrové akvárium a máme v nich 4 neonky. Jaké jiné rybičky by se do tohoto akvária hodili? Ne spolu s neonkami, ale kdybychom koupili další 2 litrové. Děkuji

Renča - 15.4.2014 14:37
Jája: Dobře děkuji :) Ale ještě to není jisté ;)

Jája z morčat - 14.4.2014 11:22
Renča: Čím je AQ větší, tím lépe bude fungovat. Začátečník by vůbec neměl začínat s malým AQ, protože udržet v něm podmínky vhodné k životu je složité. To AQ MUSÍ být zařízené jako pro ryby - hodně rostlin, mechy, případně kořen, schovávačky. Světlo a filtr jsou nutné v každém AQ, i u krevetek. Kdo tvrdí opak, tak mele z cesty, neví o čem mluví. S teplotou vody máš pravdu. Je lepší trošku nižší, než vyšší, ale to se odvíjí od druhu, který chováš. Cherrynky jsou na teplotu velmi tolerantní, ale ideální je, když se držíš středu. Což je 23-26°C. V létě krátkodobě snese i do 30°C, ale je potřeba AQ ochlazovat přidáváním chladnější vody každý den, klidně 3x denně, jak ti to vyjde. Když máte doma teplo, tak topítko potřeba nebude, na ohřátí budou stačit zářivky. Krevetky, co se prodávají, tak jsou mladé, takže pohlaví nepoznáš. A kdo s nimi nemá zkušenost, tak pohlaví špatně pozná i u dospělých. Dospělou samičku poznáš podle toho, že za hlavičkou má světlý flek, což jsou vajíčka ve vaječnících, nebo oplodněná vajíčka nosí pod ocasní částí. A je vybarvená sytě červeně. Samečci jsou Cherrynek méně vybarvení, někteří téměř bezbraví a hubenější. Krevetky jsou krátkověké cca 1,5 roku, takže je určitě lepší mít v AQ obojí pohlaví. Když budeš pořádně pravidelně udržovat AQ a nebudeš je překrmovat, tak se ti tam krevetek vejde strašně moc. A když se ti přemnoží, tak si dáš inzerát a určitě se ti někdo ozve. V žádném případě nepořizuj malé AQ, stejně bys za chvíli zjistila, že potřebuješ větší.

Renča - 14.4.2014 10:38
Jája: Díky :) No každý mi psal, že stačí i malé, tak nevím no. A taky jsem četla že topítko ani osvětlení nepotřebují, prý mají rádi vodu s teplotou 23° a méně.... A ještě něco: Nechtěla bych je hned množit, co bych potom dělala s pr%taty, je možné koupit ze začátku třeba jenom kluky a jak se to pozná? Díky :)

Jája z morčat - 13.4.2014 20:44
Renča: Akvárko pořiď minimálně 30-40l, lépe větší. I když jsou krevetky malinké, tak potřebují prostor k životu. AQ musí být plně vybavené - dno, hodně rostlin, osvětlení a kvalitní filtr, teplota vody. Krevetky jsou hodně náročné na dobré prostředí, takže musíš se o AQ dobře starat a pravidelně každý týden měnit část vody. Když založíš AQ, tak krevetky můžeš do něj dát až tak po dvou měsících. Krevetky se někdy dají koupit v akvaristice nebo přes inzerát. Počet krevetek na 1l se neudává. Jsou to hejnová zvířátka, pro začátek je jich vhodné koupit 6-10, když budeš mít štěstí, tak tam budou holky i kluci. Množí se celkem dobře, pokud jim ale vytvoříš dobré podmínky pro život. Nejméně náročná je Krevetka červená var. Cherry.

Renča - 12.4.2014 19:01
Ahoj, chtěla bych se zeptat. Asi, s dovolením rodičů, si založím krevetkárium. Jaké důvody? Jsou malinké a nepotřebují mnoho prostoru. Moje otázky:

1. Stačí akvárko o objemu 5-10 l?
2. Kolik krevetek připadá na 1 l?
3. Kde se kupují krevetky?

Děkuji moc :)

Jája z morčat - 11.4.2014 11:18
Bambi: Kluci jsou barevně výraznější, řekla bych, že lesklejší. Že ti připadají jako samice všichni, buď jsou dobře napapaní nebo to skutečně samice jsou. I taková možnost je. Tření nemusí probíhat jen v páru. Můžeš je přelovit všechny, ale to by chtělo AQ alespoň 20l. Po přelovení se většinou rychle vytřou, pokud jsou podmínky OK, takže by ti mohla stačit i plastová vana/box. Ale sklo je lepší, protože dovnitř dobře vidíš a včas odhalíš nějakou chybu, kterou musíš rychle napravit. V odchovně je potřeba udržovat čistotu. A vzhledem k tomu, že se ani ne za dva dny vykulí mimča, tak budeš potřebovat hlavně vzduchování a vodu musíš částečně každý den měnit za odstátou, aby nenarostly dusíkaté látky. Špatné jikry musíš odstraňovat průběžně.

Ewyk - 10.4.2014 21:02
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky