Založenie akváriaStarostlivosť o akváriumChorobyRastlinkyJazierko

Bezstavovce v akváriuBiotopZákladné druhy rýbRozmnožovanie

Potrava

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Diskuze o rybách


Ostatní diskuze na králíci.cz

Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info Doporučujeme: www.akvarista.cz

Bambi - včera 15:23
Zdravím mám celkem divnou otázku. Už jsem se tu zmiňovala o dravosti krunýřovce. Čím dál více se to stupňuje. Je to momentálně v takové fázi, že jakmile ryba sedne na dno tak po ní jde. Nemůže to být tím, že mu chybí samička?

Jája z morčat - 21.8.2014 20:25
Doslova mě vadí takové výroky, jako že je betta nenáročná a může plavat téměř v čemkoliv, nepotřebuje filtr a klidně je možné ji nacpat do nějakého "Betárka" o objemu několik litrů atd. Měnit vodu v AQ bez filtru jednou týdně, tomu říkám "rada nad zlato". Malé AQ se daleko hůř udržuje, než velká akvárka. Takže by to chtělo měnit vodu alespoň ob den, klidně i každý den, ne jednou týdně. ZNOVU OPAKUJU - I BETTA POTŘEBUJE MÍT AKVÁRKO S FILTREM, zaslouží si vhodné podmínky pro život a ne živoření v nějakém pidi akvárku bez vybavení a rostlin.
Bylo by fajn, kdyby si každý přečetl kloudné informace. Betta je poměrně velká ryba, tak si zaslouží i dost velké AQ, ne bettárko, což je jen komerční výmysl. S chovem a péčí o živé zvíře nemá nic společného. http://betta.wz.cz/
Pokud je v AQ slušný filtr, tak vzduchování je nadbytečné, to ten filtr obstará sám. V podstatě vzduchování naopak není vhodné, pouze pokud v AQ v létě vystoupí teploty vysoko, tak je fajn přivzdušňovat, což je možné i za pomocí filtru, pokud takovou možnost má v sobě zabudovanou.
A když vezmu zmíněnou závojnatku, tak nějak nerozumím tomu výroku. Závojnatka by měla mít hodně pečlivě udržované AQ, takže filtr, častější výměna vody a odkalování je nutnost. Pokud má závojnatka v AQ kvalitní filtr, tak vzduchovat nepotřebuje (to se týká i ostatních ryb).

monisska - 20.8.2014 21:37
Je rozdíl meti filtrem a vzduchováním.. Betta v betáriu nebo malém akvárku filtr nepotřebuje, voda se mění jednou týdně.. pokud myslíte vzduchování, tak to Betta skutečně nepotřebuje, stejně tak třeba ještě závojnatka :-)

Jája z morčat - 7.8.2014 22:01
OL: ŽÁDNÁ ryba nevydrží bez filtru, ani betta.

OL - 7.8.2014 15:44
Ahoj,dříve jsem měla bettu.
A chci se zeptat je ještě jiná rybka co vydrží bez filtru atd.????

Ewyk - 6.8.2014 00:36
Barbora nemohla sa niekde v akvariu zranit? neni tam nejaka ostra hrana?

BarboraŠusteková - 5.8.2014 15:13
Dobrý den prosim vás,mám 3 závojnatky..Dvě zlaté a jednu takovou tu černou s vypouklíma očima a dnes jsem zjistila,že jí chybí jedno oko..Nechápu co jsem zanedbala..Normálně papá i normálně plave..Poradte mi prosim co mám dělat dál?Nikde jsem nic konkrétního nenašla..Moooc děkuju za rady

Ewyk - 1.8.2014 10:39
No v konečnej fáze vyzerá vodnatielka aj tuberkulóza podobne (odstávajúce šupiny, vupúlené oči, často aj nafúknuté telo). Aké prejavy mala ryba predtým nevieme. Keďže sa jedná o rybu z výkupu, priklonila som sa skôr k tubere, keďže je to bežná výkupová a množiarňova choroba a má pomalší priebeh (tým sa myslí, že si ryby stihnú ešte požiť aby sa na nich stihlo zarobiť). Pri zmene prostredia stres len urýchli priebeh.
Ale vodnatieľka sa samozrejme tiež nedá vylúčiť. Tak či tak liečiť sa nedá ani jedno ani druhé.
Ak mala predtým ryba skôr neurologické problémy - nekoordinované plávanie, strata reflexov, nechutenstvo, chudnutie, zmenu pigmentu, biele uzlíky po tele tak to bola tubera a nakazané sú aj zvyšné ryby a pravdepodobne nezachrániš ani tie. Treba dať pozor pri manipulácii s vodou, tubera sa môže preniesť aj na človeka.
Ak mala predtým sliznaté výkaly, začala sa rýchlo nafukovať tak to bola vodnatieľka. Treba dať do poriadku akvárium a zvyšné to možno budú mať šancu prežiť.

Pri akejkoľve chorobe je najdôležitejšie chorú rybu ihneď oddeliť.

- - - - -
Ivča ak je voda už úplne čistá, tak by som na skúšku trošku vody odobrala, nie celú 1/3 len trochu. ak bude akva o deň v pohode a nezačne sa zas kaliť tak by to už malo byť v poriadku.

Ivča3 - 1.8.2014 00:27
Ještě jsem se chtěla zeptat - čistili jsme v neděli (27. 7.) s tím, že jsme dali jen AquaSafe a vyčistili vnitřní filtr - tu krabičku, voda už je o poznání lepší, už jsem jim dneska troošku nasypala krmení, bylo mi jich už tak líto, chudáků mých, tak ale moje otázka - kdy je znovu vyčistit? Voda už skoro nepáchne - tak nějak v normálu jako vždy samozřejmě cítit rybinou atd. ale ok, předtím hrozně smrděla, to bylo nesnesitelné a v neděli ráno najednou zakalená - mléčná, takže jestli vyčistit už tuhle neděli anebo raději ještě počkat? Děkuju moc

Jája z morčat - 31.7.2014 18:01
Monika: Jestli má odstáté šupiny, plave u hladiny, je nafouklá, takže se nemůže potopit a plavat normálně, tak to je infekční vodnatelnost. Tuberkulóza vypadá dost jinak. Infekční vodnatelnost je neléčitelná (tuberkulóza také a hlavně je vysoce nakažlivá). Nejlepší bude, když rybu šetrně utratíte (utratit neznamená spláchnout do záchodu), v tom stavu se jen trápí, stejně to už má skoro za sebou, takže je to pro ni jen utrpení. Zřejmě jste si už přinesli nakaženou rybu z obchodu a stresem a změnou podmínek se její onemocnění projevilo. Prevencí proti nemocem je správná a pravidelná údržba akvárka.

A jak psala už Ewyk, tak pro závojnatky je to AQ hodně malé. Měly by být minimálně v 200l. A ještě být tebou, tak alespoň týden bych každý den měnila 1/3 vody v AQ. Tím alespoň trochu srovnáš podmínky v AQ. A pak nastálo jednou týdně pravidelně měň 1/3, případně, i klidně polovinu vody v AQ za odstátou a odkaluj. Filtr čisti, až když se výrazně sníží průtok. A čisti ho v odpuštěné vodě z AQ, nikdy ne ve vodě z kohoutku. Závojnatky potřebují pořádně akvárko udržovat, protože produkují hodně odpadu.

Ewyk - 30.7.2014 23:02
Ivča tak to je super. trošku papania im daj, ale s vodou by som nič nerobila kým nebude úplne čistá.

Monika no, tak to máš veľký problém. pravdepodobne majú tuberkulózu. Tá sa dá liečiť iba v začiatku. A spôsobená je zlými podmienkami v akváriu - nedostatočná filtrácia, nesprávne čistenie a celkovo zlá starostlivosť a tiež aj nesprávna strava. Ostatné ryby už asi nezachrániš. Ak to chceš aj tak skúsiť, tak treba ísť k veťovi a vypýtať si nejaké atb (streptomycin, tetracyklin). ale podľa mňa je to zbytočné. Ak doteraz nebol problém, tak ste si to dovliekli s touto novou rybou.
Inak závojnatky do akvária nepatria a už vobec nie 3 do 90L. Karasoidné ryby sú hrozné prasiatka, je veľmi náročné udržať akva v poriadku.

Ivča3 - 30.7.2014 17:09
Tak voda je už o velké poznání lepší, moc děkuju za rady, jen jsem se tedy chtěla zeptat jak dlouho ještě žádnou chemii - hnojení, vitamíny pro krevetky atd. raději ještě nedávat? A jestli už rybky můžu aspoň trošku nakrmit? A pokud ne, fakt vydrží tak dlouho bez jídla?

Monika - 30.7.2014 07:54
V akvárku máme ještě další 2 závojnatky. Je to asi 90l akvárko. Tuhle závojnatku jsme ovšem nedávno koupili ve zverimexu a má odstávající šupiny.

Ewyk - 29.7.2014 22:11
Ivča3 tak som rada že sa to lepší, hádam to rýchlo prejde a bez následkov

Monika to neznie pre tú rybu moc dobre. máš tam ešte dalšie ryby? napíš viac info o akva - veľkosť, zloženie obyvateľstva, chemizácia. čo tá ryba - nemá nejaké nezvyčaajné problémy? (odstávajúce šupiny, stiahnuté plutvy, vypúlené oči, parazitov na tele, flaky, bodky..)

Ivča3 - 29.7.2014 18:59
Ewyk: Zkoušela jsem se ptát v okolí - známý bohužel akvárka neprovozují:( A ani jejich známý:( Zkusím ten inzerát. Jinak voda je fakt už lepší, ryby už tolik nejsou u hladiny, plavčí i docela už, nelapají tolik po vzduchu, přidali jsme trochu filtru a taky jsme přidali z toho starého akva takovou tu průhlednou hadičku s černou koulí na konci, sice je to hrozný bzučák ten motůrek nebo co to je ale ak dá se to přežít, hlavně aby rybky a akva bylo brzo ok zase

Monika - 29.7.2014 08:15
Dobrý den, potřebovala bych poradit, co se dá dělat se závojnatkou, co už pár dní plave břichem nahoru a vypadá jako mrtvá. Ovšem když jsme ji chtěli odstranit z akvárka, že už je po ní, tak jsme zjistili, že skutečně žije.

Ewyk - 28.7.2014 22:14
Ivča3 no obvykle stačí aj týždeň aby sa tá voda vyčistila. Mohlo to byť aj tým premnožením, ak veľmi zašpinili vodu. určite to skús pár dní nechať len tak, hlavne silno vzduchuj, ak je to nálevník začne sa to zlepšovať.
A k šnečíkom - skús dať inzerát, že ich daruješ, možno sa niekto ozve.

Ivča3 - 28.7.2014 14:04
Ewyk: No, darovat nevím komu:( Včera jsem vysbírávala co to šlo z akvárka, je mi jich líto ale fakt jsou jich tam mraky a to asi není moc dobrý a stejně se jich sběrem nezbavíme, takže nevím, ale zase nechci aby přišly k úhoně i zebry, tak babo raď:) Voda i dost smrděla, tohle jsem tedy nikdy nezažila a tak mě právě naapdlo jestli to, že se nám přemnožily okružáci a piskořky nezhoršilo kvalitu vody? Včera jsme odčerpali jen dva kyblíky a dali akorát AquaSafe a dvě lžíce soli, zdá se mi že trošku ten ,,mléčný zákal,, ustoupil... Takže to, že voda dost zapáchala a najednou jsem tam měla mléčný nádech, myslíš, že to opravdu bude nálevník? Pokud ne, tak snad se nic nestane, když teda nebudem teď čistit a krmit, že? Pro jistotu. A jak asi dlouho nemám rybky krmit a čistit? Díky moc

Ewyk - 27.7.2014 23:50
Ivča no najlepšie by bolo ich asi darovať. o rybe čo sa zameriava len na nich som nepočula :D keď im chutia šneky tak všetky druhy :D
Ak máš vodu mliečnu a ryby lapajú po vzduchu tak tam máš pravdepodobne nálevníka. Treba silno vzduchovať a nijak nezasahovať do akva. nemeň vodu, žiada chémia, kľudne na pár dní prestaň kŕmiť, samé sa to zlikviduje.

Ivča3 - 27.7.2014 19:49
Zdravím - dost se nám přemnožily okružáci:( Co s tím? Aby ty druhý ,,hodný,, šneci přežily? NEní nějaká rybka co by se zaměřovala jen na okružáky, asi ne, co?:) A může přemnožení okružáků nějak ovlivnit kvalitu vody? Dneska ráno se probudím a je taková až fakt mléčná:( Přítel byl pryč, akvárko jsem čistila v pátek a stříhala i jednu kytku která už nebyla kytkou ale pralesem, bylo z ní dost bordýlku ale ten jsme odsála, čistila jsem až po upravení akvárka, akorát jsem zapomněla na AquaSafe:( Voda byla docela ok, ale dneska ráno teda koukám, odnesly to chudinky i tři neonky:( Teď jsme tam AquaSafe dali ale zatím jen ten aby toho na ryby nebylo moc a dvě lžíce soli, rybky docela ožily, už nelapají po vzduchu u hladiny jako ráno. Po tom pátečním čištění byla ta voda jakžtakž až dneska ráno do mlčna a ryby u haldiny lapaly po vzduchu, tak jestli to bylo šnekama že se přemnožily, nebo tím že jsem blbec zapomněla na ten AquaSafe nebo z tý kytky, protže tam byl fakt prales a docela bordýlek z ní - zbytky bobíků atd mezi tím co jsem ale jakžtakž odsála z vody... No, nevím, snad se to spraví co nejdříve a rybky a krevetky s našima zebrama to přežijou v pohodě. Jo a taky piskořek máme víc než dost, co ty? Nemůžou ovlivnit kvalitu vody když je jich fakt staršně moc?

zurindka - 17.7.2014 13:20
Ok. Moc díky.

Jája z morčat - 17.7.2014 11:12
zurindka: Co se týká velikosti, tak pro mě je to 60x30x30. Ale nad čím bych přimhouřila oči je minimum 30l. Popátrej po internetových obchodech, prodávají se miníčka o rozměrech 30x30x35, jsou to akvária i skrytem. To je pro mě absolutní minimum pro bettu.

zurindka - 17.7.2014 10:42
Jája z morčat: Rybička už má svoje léta, ale já opravdu nevím, jaké akvárium by bylo vhodné, protože někde píší támhleto a jinde tohleto. Poradíš mi prosím. Je mi jí fakt líto.
- - - - -
Je to beta.

Jája z morčat - 17.7.2014 09:49
zurindka: Předpokládám, že tam má bettu. To AQ je naprosto nevhodné pro chov jakéhokoliv živého tvora. V první řadě by ta beta potřebovala pořádné akvárko a hlavně zaběhlé se vším všudy - písek, rostliny, osvětlení a filtr. Spíš se divím, že v tom ještě přežívá. O rybu se starej ty, protože k tomu bratra nepřinutíš. Je vidět, že ke zvířatům nemá vztah a ryba byla pro něj jen chvilková záležitost.

Před nějakou dobou tu proběhla rozsáhlá diskuze na téma betta (bojovnice) a hodně jsem k tomu napsala:

http://www.kralici.cz/ryby/archiv.asp?mode=search&prezdivka_select=&prezdivka_text=J%E1ja+z+mor%E8at&fulltext_text=bojovnice&time=all

http://www.kralici.cz/ryby/archiv.asp?mode=search&prezdivka_select=&prezdivka_text=J%E1ja+z+mor%E8at&fulltext_text=betta&time=rok

zurindka - 17.7.2014 07:29
Můj brácha dostal nový mobil a o svojí jedinou rybku už se nestará, a když ji zkusím vzít pod svá křídla, tak řekne, že se o ni stará dobře, přitom akvárium má takové: http://www.petcenter.cz/e-shop/Akvaria-a-akvarijni-sety/D15827-306474-Betarium-Marina-Kit-cerny-2l/ Krmí jednou za čtyři dny, (Kdybych to nedělala já) Ode mě dostane trošku každý den. Já sama se teď starám o tři zvířata a jedno je mi jasné: Nový mobil nechci! Poradíte mi, jak ho přinutit aby se o rybku staral, nebo jak bych se o ní mohla postarat já!?
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky