Založenie akváriaStarostlivosť o akváriumChorobyRastlinkyJazierko

Bezstavovce v akváriuBiotopZákladné druhy rýbRozmnožovanie

Potrava

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Diskuze o rybách


Ostatní diskuze na králíci.cz

Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info Doporučujeme: www.akvarista.cz

Jája z morčat - 26.12.2014 20:21
Denda: A kde jsi to četla? Pochybuju, že to je někde napsané. To je bohapustá blbost.

http://rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
- - - - -
Denda: A buď tak laskavá, přestaň si tu z nás dělat srandu. Přestaň se ohánět kamarádkami a nevím čím dalším. Vsadím se, že ten dvacetilitrový set máš doma ty a ne kamarádka. Před časem jsem ti na závojnatku napsala dost jasnou odpověď, když jsi použila přezdívku kali. Ancistrus to samé. Už mě to opravdu s tebou nebaví. Neustále dokola stejné dotazy. Buď tak laskava a pamatuj si, co ti kdo odpoví. Nezdá se ti, že to dost přeháníš s trpělivostí ostatních? Jsi naprosto nezodpovědná vůči zvířatům, i když to jsou jen ryby. Když už si pořídíš ryby, tak se máš o ně postarat a ne je chtít spláchnout do záchodu. Kde jsi to viděla, aby se živí tvorové splachovali???? Jsou to živí tvorové a jsi za ně zodpovědná. Ty sis je pořídila nebo někdo z rodiny, tak jsi za ně zodpovědná. I ryby si zaslouží dobrý a spokojený život. A to se divíš, že ti betty likvidují jiné ryby? Vždyť to tvé rádoby akvárko je pro ně stres. Nedávno jsi tvrdila, že je to AQ docela dost zarostlé, ale přitom tam máš umělou kytku a nic jiného. To se divíš, že jsou betty ve stresu chovají se jako predátoři, když nemáš pořádně zarostlé akvárko a trochu přijatelné prostředí? Nepsala jsem ti už 14.12., že bys k těm bettám neměla žádné další ryby dávat? A svádíš tu na maminku, že přinesla samce pavích ok a molly. Pokud by to AQ bylo pořádně zarostlé, tak by možná molly měly šanci (u samců pavích ok spíš ne). Když si vytáhnu, jaké bláboly tu dokola píšeš (i pod jinými přezdívkami), tak vidím rudě. Vždyť ty tady zkoušíš, co kdo vydrží. Koleduješ si o zablokování přístupu na stránky. A je to poslední varování. Velmi ráda se s majitelem stránek domluvím, aby ti zablokoval přístup. A uvítám, když mi přestaneš psát do SZ.

- - - - -

Denda: Psala jsem ti veřejně, tak máš veřejně reagovat. Opakuji - nepiš mi do SZ! Takže jsem to, co jsi psala okopírovala do diskuze.

Zase se opět potvrdilo to, co jsem psala. Lžeš, stále dokola lžeš a děláš si z nás tady srandu. Jestli ti je 15, jak tvrdíš na pejskách, tak se podle toho chovej!

Kdybys pozorně četla, tak ty závojnatky byly mláďata 6cm velká. To nic nemění na tom, že závojnatka potřebuje nádrž cca 200l a víc.

Když jsem ti radila, tak jsi nic, ani náznakem, neřekla, že máš AQ 20l. Tvrdila jsi, že je větší. Ale nakonec mi to došlo, protože to, co tady plodíš, je skutečně víc než průhledné a ubohé.
Znovu ti opakuju - definitivně a naposledy. Do 20l žádné ryby nepatří. To jsem ti také několikrát psala. A žádné další ryby nekupuj. Nech tam ty, které máš a pořádně se o ně starej a ob den měň 1/3 vody, dokud nebudou v pořádku, potom jednou týdně. Nevím, jak to ještě chceš napsat, aby ti to došlo! Ancistrusy někomu dej a tečka! Moje poslední rada a zase se opakuju - kup hromadu kytek, to je důležité. Tímto jsem s tebou skončila, žádnou další radu ode mě nečekej. Jestli ti bude ochoten radit někdo jiný, tak je mi ho dopředu líto. Stojí to spoustu času, který bychom mohli trávit jinak, než se s tebou dokola zlobit.

Okopírováno z mých SZ:
Denda » Jája z morčat - odesláno dnes 19:03 - prečteno dnes 19:18omlouvám se za vše.
už se tu na nic ptát nebudu, jo a o těch závojnatkách psala nějaká chovatelka klidně ti ty stránky pošlu
ano mám 20l, protože táta nechtěl abych plýtvala tolika vody, tak jsem si dopředu k vánocům koupila to největší co jsem mohla. teď přemýšlím nad osádkou. bety jsou pryč dala jsem je té kamarádce , takže mi zbyli 5 gupek 2 ancíci a blackmolla, zítra si jedu koupit nové ryby a nevím jaké. ty ryby od mámy už mam jen 2 takže...
takže tady je to napsané:
http://vip.ne-e.net/book/195?f=2040
http://rybicky.net/forum/9009?od=401
a tady píše že má 30 l akváriu 3 závojnatky už asi 4 roky.
http://rybicky.net/forum/9009-zavojnatky--nemoc?od=901
a znovu se za vše omlouvám, když už mi radit nechceš tak už mi nepiš. ale kde jinde se mohu poradit? v akvaristice? to asi ne?! když mi chtěla prodat samičku živorodky jako samce hrůza
ale přece jenom bych se chtěla na něco zeptat: nemohu nějak pomoci té otrhané molle? třeba sůl,křída, nebo něco takového.

Denda - 26.12.2014 12:48
ahoj kamarádka u mně viděla akvárko a řekla že si ho taky pořídí, prý doma našla 21l set někde na půdě, chce do něj závojnatky a ancíky, četla jsem že jedné stačí tak 10-15 l tak to by si tam mohla alespoń jednu dát?

Jája z morčat - 25.12.2014 18:02
Nyx: Je to krmení pro závojnatky, takže by to krmení neměly dostávat jiné ryby. Možná tak ještě živorodky, ale spíš okrajově, pro zpestření. Nemám s ním zkušenost, ale ta krmiva mají hodně podobná, ne-li stejná složení, i když je vyrábí jiná firma. A vzhledem k tomu, že jsou pro závojnatky, tak tam se klade důraz i na vybarvení ryb, takže určitě to krmení obsahuje přísady pro zvýraznění barvy. Nejsem sice chemik, ale určitě bych se vyvarovala takovým krmením krmit každý den.

Denda: Chvíli potrvá, než ocasní ploutvička doroste, ale jak dlouho to potrvá, to ti asi nikdo neřekne.
- - - - -
Ben: Zeregistruj se a Ewyka požádej o přidělení alb a akvárko vyfoť. Podle fotek se lépe radí. Asi tě dost zklamu. Ježíšek chtěl zřejmě ušetřit, že koupil zrovna toto akvárko. Tomu se totiž akvárko říkat nedá. Ve finále to bude mít tak 30l. A už vůbec nemůžeš uvažovat o tom, že si do tak malého AQ koupíš ryby. Je to příliš malý rozměr. To by pro ně nebyl život, ale živoření. A opět tě zklamu, akvarijní rybičky potřebují vodu cca 24°C (a výš). Do tohoto rozměru je možné dát tak krevetky. Bez živých rostlin to nepůjde, takže jich pořiď hromadu, a to hned - čím dřív to bude, tím lépe. Umělou rostlinu vyhoď. Žádná umělotina do AQ nepatří. Pokud tam chceš mít umělé rostliny, tak na živé tvory rovnou zapomeň. Mám takový pocit, že sis o založení akvária a jeho fungování nic nepřečetla. Pokud chceš založit akvárium a pořídit do něj živé tvory, tak si nejdříve něco o tom zjisti. Akvaristika není o tom, že napustíš vodu, šoupneš tam umělou kytku a ryby. Je to především o znalostech a vytvoření správného prostředí pro život. A čím do toho AQ svítíš? Má to vůbec nějaký kryt? A proč mám pocit, že jsi Denda, akorát, že píšeš z jiného počítače.

Založit akvárko tak, aby to bylo správně, a aby to akvárko dobře fungovalo, není zas tak složité:
1. Vhodná minimální velikost AQ, což je tak 60x30x30 (lépe výška 40cm).
2. Vhodné dno (to máš, i když by to chtělo tmavší křemičitý písek, ne bílý) a dostatečná výška dna pro sázení rostlin - 5cm, což je minimum.
3. Hodně živých rostlin. Právě rostliny (mimo jiné) pomáhají udržovat správné prostředí.
4. Kvalitní filtr - o tom tvém pochybuju (má málo filtrační hmoty), vzduchování není potřeba, důležitá je filtrace. Voda musí v AQ přiměřeně proudit.
5. Pravidelná údržba = týdně výměna třetiny vody za odstátou vodu (hned od založení) a po 2 měsících odkalování dle osádky po 1-2 týdnech. Filtr se čistí v odebrané vodě z AQ (nikdy ne ve vodě z kohoutku) a až viditelně sníží průtok - jinými slovy, pokud poběží, tak lidně filtr vyčisti po půl roce = zlehka vymácháš, nikdy ne do čista.
5. Přijatelné osvětlení - u tebe to je 15W (tím myslím zářivka, případně úsporka).
6. Po měsíci nasazení prvních živočichů, u krevetek to je až za 2 měsíce, až bude AQ fungovat.

V archivu máš spoustu informací, takže se podívej, co jsem psala. Určitě tam najdeš informace přímo pro tebe - stále to tu dokola píšu: http://www.kralici.cz/ryby/archiv.asp?mode=search&prezdivka_select=&prezdivka_text=J%E1ja+z+mor%E8at&fulltext_text=&time=all

A tady máš informace pro začátečníky:
http://rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
http://www.horacovoakvarium.cz/clanek_nejcastejsi_chyby_zacatecniku.htm
http://rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky

Ben - 25.12.2014 14:02
Ahoj, na Vánoce jsem dostala akvárium (50*25*30=36l). Dostala jsem i akvarijní křemičitý bílý písek(ten jsem důkladně přeplachovala a vyvařila), umělou rostlinku na začátek a filtr(JKA-IF301). Ten je pro akvária 30-50l, takže litry odpovídají. Má průtok max. 200l/h. Nastavila jsem tam i vzduchovací trubičku, takže se voda čistí a provzdušňuje zároveň. Dále jsem to nastavila na minimální průtok a přesto se mi zdá, že voda má velký proud. Filtr má polyuretanovou pěnu. Nebude to rybkám vadit? Budu si je chtít koupit až někdy kolem 18. ledna.Ať potom nejsou hodně vyčerpané apod. Poradil by mi někdo, prosím?

Děkuji
- - - - -
Ještě dodávám: Existují nějaké levnější rybky, kterým nevadí studená voda? Případně bych topítko dokoupila pár dní před nákupem rybek.

Denda - 25.12.2014 10:07
ahoj
za jak dlouho doroste blackmolle ocas?
má uprostřed oacsu obrovitý ,,zub´´.

Nyx - 23.12.2014 21:04
Co si myslíte o Fluvalu goldfish? Je to dobré krmení?

Jája z morčat - 21.12.2014 21:04
Anonym: Přelití vody nepomůže. Je to pořád nezajeté AQ. Ideální by bylo, když necháš běžet současně nové i staré AQ a teprve po měsíci ryby přelovíš. Nové AQ je pro ryby vhodné nejdříve, když je měsíc v provozu. Za ten měsíc se teprve stává voda pro život ryb celkem přijatelnou. Trochu tomu pomůžeš, když starý filtr trochu vymácháš např. ve velké zavařovací sklenici (voda musí být odčerpaná z akvárka, ne z kohoutku). A tu špínu necháš nacucnout do nového filtru a zbytek naliješ do nového AQ. Tím to nové AQ naočkuješ nitrifikačními bakteriemi, které se starají o správné prostředí v AQ. Ale i tak je vhodné ryby do nového AQ pustit až za měsíc. Nemá cenu nic uspěchat. V novém AQ je také potřeba měnit pravidelně 1/3 vody minimálně 1x týdně, lépe 2x týdně. Ryby tam vpustíš po měsíci v den, když vyměníš vodu.

Anonym - 21.12.2014 13:47
Ahoj,stěhuji rybky do nového akvária a potřebuji poradit.
Když napustím půlku akvárka novou vodou a doleji tou ze starého akvárka,za jak dlouho mohu rybky přendat?
Díky :)

Jája z morčat - 18.12.2014 17:22
Denda: Na samice to vypadá. To je máš v nádrži, kde nemáš žádné rostliny? Všechno umělé vyhoď. To do AQ nepatří. A pořiď hromadu rostlin, okamžitě. Stále se to u omýlá dokola a ty je šoupneš do holého AQ. Ty ryby potřebují dostatek rostlin (i plovoucích), aby se měly kam schovat a aby ty rostliny vytvářely vhodné prostředí a podmínky v AQ. Toho samce nekupu,j dokud nebudeš mít AQ pořádně zarostlé. Jinak se ti můžou prát, protože nebudou mít žádný úkryt. Fakt ti nerozumím. Za každou cenu musíš kupovat ryby, ale podmímky k životu mají katastrofální! Proč se tady pořád na něco ptáš, když stejně na rady nedáš. Opravdu mě nebaví s tebou ztrácet čas.

Pro ancíky je dobrá okurka. Pokud budeš dávat jinou tvrdší leleninu, je nutné ji spařit, aby se jim dobře hlodala. a pořiď jim kořen, ten je pro ně životně důležitý.

Já myslím, že už se to tu dostatečně vysvětlilo - 20l je stěží pro jednu bettu.

Denda - 18.12.2014 16:53
Diky odpoledne sem vložím ty fotky.
- - - - -
http://www.kralici.cz/ryby/alba.asp?a=177
Jsou to opravdu obě samice? Obě rybky mají močopohlavní bradavku, ale četla jsem že ji prý mají i nedospělí samci. Obě mají asi 4 cm.
- - - - -
nad akváriem v zooshopu bylo napsané: samice betty bojovnice, a 1 mně stála 60 kč. Navíc mi dala prasklý pytlík tak jsem je nesla ještě v jednom... hrůza. Snad to jsou obě samice?
- - - - -
a ještě se chci zeptat podle čeho mam vybrat samečka. V 1 obchodě( z kterého mám samičky) je mají v asi 30ml a zrcátkem, nemohou se ani otočit, takže tam ani náhodou, že ? v druhém zverimexu je mají asi ve 2-3 litrech bez všeho vedle sebe ale ty mi přijdou tak sklesle( teta už od tamtud má asi 15tého. takže nevím
- - - - -
a ještě: četla jsem že se může dát ancíkům brambora, ale v jakém podání( uvařená, syrová, oloupaná, nebo jen omytá..?)
- - - - -
a ještě:
kamarádka si pořídila samce betty, má 20l a chtěla by k němu dát 2 samičky, myslíte že je to dobrý nápad?
- - - - -
vím že je toho moc ale prosím zkuste mi odpovědět co nejdříve:)

Ewyk - 17.12.2014 23:14
Denda už máš

Denda - 17.12.2014 17:59
chtěla jsem se zeptat jestli mám samičky betty bojovnice ale nemám tu alba?!

Jája z morčat - 17.12.2014 09:45
Denda: To je normální. I mladé samičky skvrnu mají.

Ewyk - 16.12.2014 20:15
Emuš áno, je :D

Emuš - 16.12.2014 15:24
Ewyk, děkuji moc :). Takže to co je na tom obrázku, který jsi posílala je naprosto v pořádku?

Denda - 16.12.2014 14:44
U malé samičky pavího očka se mi objevila taková tmavá skvrnka v oblasti kde ji mívají březí samice ale téhle jsou 2 měsíce. Je možnost že by mohla být těhotná?

Ewyk - 14.12.2014 23:34
Sunrise znesú ale treba mať väčšiu nádrž, do malého akva určite nie.

Emuš ampulárky majú kombináciu žiabre/pľúca. takže dýchajú aj kyslík, zásobu si robia syfónom (to je tá "trubička" ktorú naťahuje k hladine).

Sunrise - 14.12.2014 21:43
Ahoj,
snesou se paví očka s mřenkami malými?

Denda - 14.12.2014 18:45
nene to u nás nemají
ale tu modrou neonku jsem tu viděla

Jája z morčat - 14.12.2014 18:42
Denda: Neonky modré můžeš, ale jde o to, jestli je seženeš. Ancistrusy ne. Potřebují větší AQ. Ideálně 100l a víc. S těma bettama bych do 60x30x30 další ryby nedala (mohly by při třech bettách strádat), pouze na dno nějaké malé pancéřníčky (3-5, jsou to hejnové ryby), které dorůstají cca 5 cm, např. pandu nebo jiný malý druh. Pokud seženeš ty modré neonky, tak pokud se ti líbí, to by bylo nejlepší řešení - 10-15 kousků do hejna a na dno pancéřníčky.
- - - - -
Denda: Ještě mě napadla další zajímavá ryba. Občas je v akvaristikách a na burzách. Je to sice tetra, takže by potřebovala prostor, ale je maličká, takže by do tvého AQ šla 10-15 kousků: http://rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva

Denda - 14.12.2014 18:06
dobře jen se ptám
- - - - -
ale u neonek modrých je 40 litrů takže...ty také ne?

Tinne - 14.12.2014 17:45
denda-neonky ne!!!!
- - - - -
neonek musí nbýt minimálně 10 a to do toho 54litrového akvárka opravdu ne.

Denda - 14.12.2014 17:11
ptám se protože opravdu nevim co za rybky , tetry se mi nelíbí. akvárku se budu věnovat dost, zarostlé...skoro je, čekám ještě ty 2 týdny asi.. tak se ptám na rybky, omlouvám se jestli se ptám pořád na to stejné ale jinde se zeptat nemůžu.
- - - - -
a to dánio je hezké ale u nás neni k prodeji:(
- - - - -
jako další spousta druhů ryb
- - - - -
takže 2 samice + samec betty, 2 ancíci, a třeba neonky?

Jája z morčat - 14.12.2014 16:38
Denda: Čteš vůbec, co je ti odpovídáno? Přečti si, co jsem ti psala 11.12. Jsi začátečník a hned bys chtěla rozmnožovat. Ty betty v krajním případě ano, ale nejdřív bys musela mít hodně zarostlé AQ, perfekně by muselo fungovat a musela by ses tomu skutečně věnovat. Jenže u tebe o tom pochybuju. Přečti si, co jsem ti psala 11.12. a tím se řiď. A čti, co je ti razeno a neptej se pořád dokola na to samé.

Denda - 14.12.2014 16:26
no tak mohla bych mít 2 samice + 1 samce betty a ancistrusy?
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky