Založenie akváriaStarostlivosť o akváriumChorobyRastlinkyJazierko

Bezstavovce v akváriuBiotopZákladné druhy rýbRozmnožovanie

Potrava

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Diskuze o rybách


Ostatní diskuze na králíci.cz

Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info Doporučujeme: www.akvarista.cz

ferda - 18.4.2014 17:21
Nechápu ty lidi, co cpou rybičky do 2 l akvárek. I 10 l Je HODNĚ málo....nebo si tady z nás děláte legraci?

Jája z morčat - 16.4.2014 19:01
Michaela: Ten dotaz myslíš vážně, nebo si děláš legraci? 2l NENÍ AKVÁRKO. Do toho nepatří žádná ryba, ani žádný jiný živý tvor. To je trápení. Pokud si pořizuješ živé zvíře, tak si máš o tom nejdříve zjistit informace a ne cpát neonky do dvou litrů. Maminka by už mohla mít rozum a zvířátka netrápit. Jak by se ti líbilo, kdyby tě někdo zavřel do prostoru metr krát metr a nechal by tě v tom žít. Asi nelíbilo. Jinak neonky potřebují prostorné akvárko ideálně od 1m délky.

S maminkou si spolu sedněte k počítači a přečtěte si informace, které najdete pod následujícími odkazy, abyste pochopily, jak má akvárium vypadat, jak se o něj starat a jaké podmínky v něm musí být, aby ryby žily plnohodnotný život, aniž by živořily jako u vás:
http://rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
http://rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
http://www.akvarijni.cz/zacatky.htm
http://www.horacovoakvarium.cz/clanek_nejcastejsi_chyby_zacatecniku.htm
http://www.horacovoakvarium.cz/clanek_Horacovy_zakony.htm

Ewyk - 16.4.2014 18:57
Michaela do 2 litroveho akvaria VOBEC ZIADNE ! Do tak maleho akva ryby nepatria - ziadne. Neonky su hufove ryby, malo by ich byt minimalne 10 a huf neoniek potrebuje minimálne 50L. Ak vam zalezi na tych rybickach, tak kupte poriadne akvarium a netyrajte ich.

Michaela - 16.4.2014 17:31
Dobrý den, s mamkou máme 2 litrové akvárium a máme v nich 4 neonky. Jaké jiné rybičky by se do tohoto akvária hodili? Ne spolu s neonkami, ale kdybychom koupili další 2 litrové. Děkuji

Renča - 15.4.2014 14:37
Jája: Dobře děkuji :) Ale ještě to není jisté ;)

Jája z morčat - 14.4.2014 11:22
Renča: Čím je AQ větší, tím lépe bude fungovat. Začátečník by vůbec neměl začínat s malým AQ, protože udržet v něm podmínky vhodné k životu je složité. To AQ MUSÍ být zařízené jako pro ryby - hodně rostlin, mechy, případně kořen, schovávačky. Světlo a filtr jsou nutné v každém AQ, i u krevetek. Kdo tvrdí opak, tak mele z cesty, neví o čem mluví. S teplotou vody máš pravdu. Je lepší trošku nižší, než vyšší, ale to se odvíjí od druhu, který chováš. Cherrynky jsou na teplotu velmi tolerantní, ale ideální je, když se držíš středu. Což je 23-26°C. V létě krátkodobě snese i do 30°C, ale je potřeba AQ ochlazovat přidáváním chladnější vody každý den, klidně 3x denně, jak ti to vyjde. Když máte doma teplo, tak topítko potřeba nebude, na ohřátí budou stačit zářivky. Krevetky, co se prodávají, tak jsou mladé, takže pohlaví nepoznáš. A kdo s nimi nemá zkušenost, tak pohlaví špatně pozná i u dospělých. Dospělou samičku poznáš podle toho, že za hlavičkou má světlý flek, což jsou vajíčka ve vaječnících, nebo oplodněná vajíčka nosí pod ocasní částí. A je vybarvená sytě červeně. Samečci jsou Cherrynek méně vybarvení, někteří téměř bezbraví a hubenější. Krevetky jsou krátkověké cca 1,5 roku, takže je určitě lepší mít v AQ obojí pohlaví. Když budeš pořádně pravidelně udržovat AQ a nebudeš je překrmovat, tak se ti tam krevetek vejde strašně moc. A když se ti přemnoží, tak si dáš inzerát a určitě se ti někdo ozve. V žádném případě nepořizuj malé AQ, stejně bys za chvíli zjistila, že potřebuješ větší.

Renča - 14.4.2014 10:38
Jája: Díky :) No každý mi psal, že stačí i malé, tak nevím no. A taky jsem četla že topítko ani osvětlení nepotřebují, prý mají rádi vodu s teplotou 23° a méně.... A ještě něco: Nechtěla bych je hned množit, co bych potom dělala s pr%taty, je možné koupit ze začátku třeba jenom kluky a jak se to pozná? Díky :)

Jája z morčat - 13.4.2014 20:44
Renča: Akvárko pořiď minimálně 30-40l, lépe větší. I když jsou krevetky malinké, tak potřebují prostor k životu. AQ musí být plně vybavené - dno, hodně rostlin, osvětlení a kvalitní filtr, teplota vody. Krevetky jsou hodně náročné na dobré prostředí, takže musíš se o AQ dobře starat a pravidelně každý týden měnit část vody. Když založíš AQ, tak krevetky můžeš do něj dát až tak po dvou měsících. Krevetky se někdy dají koupit v akvaristice nebo přes inzerát. Počet krevetek na 1l se neudává. Jsou to hejnová zvířátka, pro začátek je jich vhodné koupit 6-10, když budeš mít štěstí, tak tam budou holky i kluci. Množí se celkem dobře, pokud jim ale vytvoříš dobré podmínky pro život. Nejméně náročná je Krevetka červená var. Cherry.

Renča - 12.4.2014 19:01
Ahoj, chtěla bych se zeptat. Asi, s dovolením rodičů, si založím krevetkárium. Jaké důvody? Jsou malinké a nepotřebují mnoho prostoru. Moje otázky:

1. Stačí akvárko o objemu 5-10 l?
2. Kolik krevetek připadá na 1 l?
3. Kde se kupují krevetky?

Děkuji moc :)

Jája z morčat - 11.4.2014 11:18
Bambi: Kluci jsou barevně výraznější, řekla bych, že lesklejší. Že ti připadají jako samice všichni, buď jsou dobře napapaní nebo to skutečně samice jsou. I taková možnost je. Tření nemusí probíhat jen v páru. Můžeš je přelovit všechny, ale to by chtělo AQ alespoň 20l. Po přelovení se většinou rychle vytřou, pokud jsou podmínky OK, takže by ti mohla stačit i plastová vana/box. Ale sklo je lepší, protože dovnitř dobře vidíš a včas odhalíš nějakou chybu, kterou musíš rychle napravit. V odchovně je potřeba udržovat čistotu. A vzhledem k tomu, že se ani ne za dva dny vykulí mimča, tak budeš potřebovat hlavně vzduchování a vodu musíš částečně každý den měnit za odstátou, aby nenarostly dusíkaté látky. Špatné jikry musíš odstraňovat průběžně.

Ewyk - 10.4.2014 21:02
Bambi - 10.4.2014 14:57
Jája: načtené to mám, ale stejně je nepoznám ... přijde mi, že ti co by měli být samci jsou plní jiker.

Jája z morčat - 10.4.2014 14:08
Samci jsou štíhlejší a výrazněji vybarvení než samice. Pokud je ve společném AQ vhodné prostředí, tak by se ti vytřeli, ale zřejmě to není pro ně OK. Na tření potřebují kyselou a měkkou vodu -celková tvrdost 5-8°dGH, pH 6,5-6,8 a teplota 25-27°C. Takže je nejlepší zařídit malé AQ pro vytření, ideálně s filtrem a vzduchováním, vhodné je přidat i nějakou jemnolistou stonkovou rostlinu. Pro dobrou údržbu je vhodné, aby v AQ nebylo dno, jen holé sklo. Po vytření pár odlovíš, aby ryby nesežraly jikry. Po rozplavání plůdku krmíš vařeným žloutkem, případně prachovým krmivem pro nejmenší potěr.

Bambi - 9.4.2014 20:33
Ewyk: mám jich 5 ... tak doufám, že je mezi nima samec ... já to nepoznám :(

Ewyk - 9.4.2014 20:17
Bambi v prípade že máš samičku plnú ikier tak je potrebné ju nechať vytrieť, inak ikry stvrdnú v brušku a uhynie ti. Dánia sú nenáročné ryby, vytrú sa kdekoľvek, len musíš mať aj samce.

Bambi - 8.4.2014 23:42
Ještě mám otázku. Četla jsem, že musím nechat vytřít dánie ... jinak jim ztvrdne bříško a umírají ... to se nevytřou ve velkém akva ? http://img.kralici.com/ryby/alba/08d1219b1fe810f0c240.jpg

Jája z morčat - 8.4.2014 16:54
Bambi: Lepší je plašit, než něco zanedbat. :-) V AQ se obzvlášť špatně napravují chyby, což bývá většinou doprovázeno vysokou úmrtností.

Bambi - 8.4.2014 16:03
Dobře, děkuji moc. Jde vidět, že akva moc sleduji a plaším :D

Jája z morčat - 8.4.2014 15:44
U této žluté (jakoby skleněné) varianty pavího oka je to bříško v pořádku, tak vypadá normálně.
Ty molly vypadají, že by měly rodit každou chvíli.
- - - - -
Bambi: Ještě dodám - to bříško je bez mimin. Jak jsi psala, že se to stalo přes noc, to zřejmě v noci porodila.
- - - - -
Bambi: Jak je vidět, tak se ti množí, ale dospělí jsou při chuti, takže mimča stihnou sežrat dřív, než si všimneš, že se něco děje. Na druhou stranu to je lepší, než abys měla AQ plné ryb a nevěděla, co s nimi. Jestli ale nemáš jiné malé AQ, kam bys dala mimina na odchov, tak nemá cenu samice dávat do porodničky. To raději pořiď hromadu jemnolistých dostlina kupku mechu, aby se v AQ narozená mimča mohla schovat. Pokud je hodně zarostlé AQ, tak většinou alespoň pár prcků přežije.

Bambi - 8.4.2014 15:00
http://www.kralici.cz/ryby/alba.asp?a=172

Při čištění jsem udělala pár fotek ... prosím o názor
- - - - -
Jinak jsem se chtěla zeptat ... mám dát molly do porodničky? Kdy je mám tam dát ?

Jája z morčat - 4.4.2014 17:11
bojovnicepestra: Jestli se nepletu, tak ty ji máš v nějakém miniakvárku, které má pouze pár litrů. Je pravda, že zrcadlo je naprosto nevhodné a je to pro bettu jen trápení. Dovnitř bych nic nelepila, jen bys betu stresovala a ještě bys jí mohla tím nalepením otrávit (nevíš jestli ta tapeta je vhodná, co se týká chemického složení). Rozumnější by bylo pořídit nové a hlavně větší akvárko s objemem minimálně 30l, pokud kvůli místu potřebuješ malé. Ale co se týká vhodné velikosti pro bettu, tak ta začíná u 60x30x30, kde je čistý objem vody pro plavání kolem 40l. Místo zakrývání zrcadla se zaměř na koupi nového akvárka. :-)

bojovnicepestra - 4.4.2014 16:47
Dobrý den, chovám bojovnici pestrou a mám pro ni akvárium, problém je, že akvárium má místo jedné stěny zrcadlo. Nevíte, čím by to zrcadlo šlo zakrýt (nějakou tapetou nebo tak)? Díky.

Ewyk - 3.4.2014 17:37
Bambi súhlasím s Jájou. Ak sa to u gupiek opakuje, nemala by to byt choroba. čokoľvek krvavé na/v rybách obyčajne spôsobujú baktérie, to by ale tak dlho nežila a nakazila by aj ostatné. Skôr sa prikláňam k tomu že v noci porodí, malé skončia ako krmivo a ten krvavý fľak môže byť možno následok pôrodu. Ako dlho potom má červený fľak? Zmizne alebo ho má stále?

Jája z morčat - 3.4.2014 11:48
Ok: Na dálku se špatně radí. A hlavně i když máš doma dvě akvárka, tak v každém to prostředí je jiné. Nikdy stejné nebude. Záleží na velikosti péči (údržbě obecně), druhu ryb, technickém vybavení, umístění, rostlinách... Je toho strašně moc. Ideální je vodu otestovat (jaké má parametry) a z toho vycházet. U těch plovoucích rostlin to může být ten chybějící dusík - tímto způsobem na to reagují, ale i nedostatek železa, draslíku, případně to může být i něčím jiným. Popiš mi akvárko (rozměry), údržbu, ale co nejpřesněji (jak často měníš v AQ vodu a odkaluješ, jestli hnojíš a čím a kolik). A vůbec nejlepší by bylo AQ vyfotit, to ukáže hodně. Pak je důležitá zdrojová voda (rozbor vody najdeš na stránkách dodavatele, od kterého vodu máte).
- - - - -
Ok: Nevím odkud jsi, ale ve slušné akvaristice ti vodu z AQ otestují a vezmi si s sebou tužku a papír, aby sis zapsal přené údaje.

Ok - 2.4.2014 17:20
A jaké živiny bych tam měl dávat?
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky