Založenie akváriaStarostlivosť o akváriumChorobyRastlinkyJazierko

Bezstavovce v akváriuBiotopZákladné druhy rýbRozmnožovanie

Potrava

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Diskuze o rybách


Ostatní diskuze na králíci.cz

Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info Doporučujeme: www.akvarista.cz

Jája z morčat - 6.4.2016 18:41
haiuka: Ve velkém samozřejmě taky. Šneci do akvárka patří.

haiuka - 6.4.2016 18:39
A v tom velkém???🐢🐢🐢
- - - - -
AQ?

Jája z morčat - 5.4.2016 18:43
haiuka: V tom mrňavém akvárku šneky můžeš mít, případně i krevetky.

haiuka - 5.4.2016 15:39
Mohu v tom AQ chovat i 3 vodní šneky délce 1cm???🐢🐢🐢:-)

Silva - 2.4.2016 22:06
Jája - děkuji za info rybka je již starší, tak to budu hlídat a vodu budu pro jistotu tedy měnit trochu častěji.

Jája z morčat - 31.3.2016 10:16
Silva: No, v podstatě by to mohlo být zapříčiněno bakteriemi, cizopasníky, plísněmi, špatným prostředím - otravou, filtrací..., špatným prostředím - nevhodně vybaveným (rostliny, úkryty, stres...). Pokud na té bettě není nic jiného vidět a chová se normálně, tak bych se zaměřila na časté výměny vody, omezila bych trochu krmení a hlavně bych ji každý den kontrolovala. Betta by měla mít vodu teplou - cca 26°C.
- - - - -
Silva: Ještě mě napadlo - pokud je ta betta mladá, tak se může vybarvovat. Vůbec jí nic nemusí být.

Silva - 29.3.2016 21:15
Prosím o radu, mám samičku Bety sytě červenou. Dnes jsem postřehla, že má silně zabarvenou tlamu, ploutve a také část trupu do černa. Ryba se zdá jinak v kondici, plave, žere, nestraní se ostatních ani se neschovává. Nenašla jsem v nemocech o jaký problém by mohlo jít.

Jája z morčat - 26.3.2016 14:14
haiuka: např. tento set, osvětlení má tak akorát. haiuka:
http://www.juwelakvarium.cz/Akvaria-a-skrinky/Akvarium-Rio-180-tmave-hnede-1ks.html
http://petdiscont.cz/index.php?p=eshop_productinfo&id=7803&n=2

Nebo si např. necháš slepit (minimálně 8mm síla skla), cena se může pohybovat kolem 2500 Kč, což je ale jen odhad) a dokoupíš k tomu osvětlení např. http://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/osvetleni-akvaria/4aqua-osvetleni-akvaria-100cm-2x39w-t5 . Je to velmi elegantní řešení.

haiuka - 26.3.2016 07:19
Kolik takové akvárium stojí???(v rozměrech cos mi napsala)bude na to stačit 5000kč???

Jája z morčat - 25.3.2016 19:19
haiuka: Poud bys měla AQ 50 l, tak tam můžeš mít maximálně 10 rybiček, které jsou v dospělosti velké 5 cm. Ale pro skaláry to opravdu není. Jestli mají těch 5 cm, tak je tam ještě na krátkou dobu můžeš mít, ale najdi někoho, kdo by si je vzal do hodně velkého AQ alespoň 100x50 (výška)x40. To je naprosté minimum, ale je lepší alespoň 120 cm dlouhé. Do nového akvária je možné ryby dát, až se trochu zaběhne (filtr, osvětlení, hodně rostlin a pár šnečků, kterým sem tam dáš trošičku krmení pro ryby a můžeš ten nový filtr vymáchat ve špíně z toho starého filtru, tím postrčíš záběh akvária), což je po měsíci chodu, a určitě by tam měl být filtr s větší filtrační hmotou. Nevím, jaký tam máš teď, ale předpokládám, že nějakého prcka, který není vhodný pro větší AQ.

haiuka - 25.3.2016 13:20
Bude stačit 50l akvárium???🐢🐢🐢

haiuka - 23.3.2016 17:02
Děkuji moc,koupím si nové větší akvárko a udělám vše co jsi mi poradila,ještě jednou moc děkuji:-) 🐢🐢🐢

Jája z morčat - 23.3.2016 16:32
haiuka: Pokud si neděláš srandu, tak si nevymýšlej. Lež má krátké nohy. Jen zopakuju - v tom AQ je všechno špatně. Dost informací jsem ti už napsala a máš tu i odkazy, tak čti. Informace jsou to, co může rybičkám pomoci, ne to, že si tu vymýšlíš. Prostě se musíš snažit o to, aby rybám bylo dobře.

haiuka - 23.3.2016 16:27
Dovolte!!!
- - - - -
Ano jsem dítě školou povinné,ale srandu si z vás nedělám,ani se tím něják neraduji,chovám ryby a morčata a prostě potřebuji radu,a ano,omlouvám se ,a máte pravdu-nikde jsem to nečetla,jen to tak dělá má kamarádka,Jestli vás tím zatěžuji tak se omlouvám ,
- - - - -
Má máma to takhle dělá 36let -takhle jak jsem to psala
- - - - -
Na morčatech mám přezdívku odik,a děkuji za vše.

Jája z morčat - 23.3.2016 14:40
haiuka: Podle toho, co píšeš, jak udržuješ akvárko, jsi začátečník. Pokud bys měla alespoň základní informace o tom, jak funguje akvárium, tak bys údržbu prováděla úplně jinak. Netvrď mi, co jsi všechno četla, když z tvého projevu to patrné není. Pěkně si protiřečíš. Nic se nezměnilo na tom, co jsem už psala - pokud se nebudeš o AQ starat, jak je třeba, nebude to fungovat. Nebo si tu ze mě děláš srandu? Na morčatech (pod jinou přezdívkou) máš podobné dotazy. Ty nemůžeš být dospělý člověk, podle mě jsi dítě školou povinné a děsně se tím bavíš. Myslím, že to stačilo. Zbytečně na tebe plýtvám čas.

haiuka - 23.3.2016 14:00
Filtraci čistím tak jak ty říkáš a začátečník opravdu nejsem:-) 🐢🐢🐢písek v akváriu nemám,mám tam kamínky(větší):-) 🐢🐢🐢
- - - - -
A o rybičkách jsem si toho četla velikou fůru,stejně jako o tom jak je správně ubytovat a jak se akvárium čistí - a taky filtrace,četla jsem si to v knihách i na internetu.
- - - - -
Ryby chovám ve stejných podmínkách už 36 let v kuse a tohle se mi děje až teď.

Jája z morčat - 23.3.2016 10:03
haiuka: Musela jsem to vydýchat. To nemáš doma žádnou knížku o akvaristice? Základ je mít znalosti, zvlášť, když jde o živé tvory. Akvaristika není o tom, že napustíš vodu a šoupneš do ní ryby. Tím ty ryby a jiné živočichy akorát zlikviduješ. Když se pohybuješ na internetu, tak by neměl být problém si něco o akvaristice najít. http://rybicky.net/

To, jak to vedeš, je katasrofa. Vše je špatně. Takhle se to opravdu nedělá. To AQ je tak malé, že by tam žádné ryby neměly být. To, jak děláš "údržbu", tak se to dělat nesmí. V tom akvárku nejsou dobré podmínky, lépe řečeno tam nejsou podmínky žádné. Není se čemu divit, když ryby umírají.

Akvárium se nečistí celé. Pouze se podle potřeby odkalí dno - podle počtu ryb a podle toho, jak je zanesený písek, což vidíš u skla. Jednou týdně se vymění třetina vody za odstátou a stejně teplou, jako je v akvárku. Ty bys vodu měla ale měnit 2x týdně cca měsíc, než se AQ dá dohromady. Filtr se čistí, pokud se viditelně sníží průtok, takže klidně za 2-3 měsíce, a nikdy ho nesmíš čistit pod vodou z kohoutku, ale v odebrané vodě z akvária, a nikdy se filtrační náplň nepere dočista, jen se lehce propláchne ve vodě. Musí v něm něco z těch "nečistot" zůstat. Nebudu tě zatěžovat chemií, tak jen to nejzákladnější. Ve filtru a ve dně žije fůra bakterií, které jsou pro fungování akvária důležité - v podstatě upravují látky s dusíkem, po kterých by se ryby otrávily, na méně nebezpečné dusičnany (NO3), které jsou ale ve větších dávkách také smrtelné. Tím, že tu "údržbu" děláš totálním překopáním akvária, všechny bakterie zničíš. Já se spíš divím, že ty ryby přežívají.

Základní informace pro začátečníka - číst, číst - to je základ:
http://rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
http://www.horacovoakvarium.cz/clanek_nejcastejsi_chyby_zacatecniku.htm

V archivu je spousta informací, stačí si je vyhledat. Vytáhla jsem ti, co jsem psala, ale není to úplně všechno, starší data nemusejí být kompletní - z archivu nedaří vydolovat všechna.
http://www.kralici.cz/ryby/archiv.asp?mode=search&prezdivka_select=&prezdivka_text=J%E1ja+z+mor%E8at&fulltext_text=&time=all

haiuka - 21.3.2016 14:47
Já akvárium čistím tak,že rybky přemístím do sklenic,špinavou vodu vyliju,vezmu kartáč vydrhnu ho 2x opláchnu dám čistou vodu-(sklenice samozdřejmě předem vypláchnu) a ryby umístím zpět.Omlouvám se , ale e-mail nemám a nemám fotky kam uložit tak ti to musím popsat tímto způsobem,jinak v akváriu rostlinky mám a také nějákou čistící rybu:-) (skalary i ostatní ryby mám sladkovodní,a ano,akvárium mám kostku:-)
- - - - -
S filtrací je vše v pořádku:-) 🐢
- - - - -
Mí skalaři mají 5cm,a ty ostatní rybky mají tak 1cm,ptala ses na délku-tím jsem myslela šířku-opravdová šířka je 26 cm:-) 🐢
- - - - -
Krmení jim dávám normální pro ryby a pardon ,teplotu mám 24 stupňů celsia-omlouvám se:-) 🐢🐢🐢
- - - - -
Teď jsem ji změnila na 27 stupňů celsia

Jája z morčat - 20.3.2016 19:36
haiuka: A délka akvária je jaká? Předpokládám, že máš doma kostku, když neuvádíš délku. V těch pár litrech by žádné ryby neměly být, je to malé. Existují minirybičky, o kterých by se dalo uvažovat, ale o běžně dostupných rybičkách určitě ne. Případně můžeš do malého AQ dát i krevetky, ale musí to být dobře fungující AQ. Toto jsou naprosto nevyhovující podmínky. Skaláry potřebují akvárium vysoké minimálně 50 cm, dlouhé minimálně metr (ideálně alespoň 1,5 m), široké minimálně 40 cm, lépe 50 cm. Jsou to velké ryby, v dospělosti mají i 20 cm. Vodu potřebují teplou, 24 °C je naprosté minimum - 25 -28 °C je vyhovující. Potřebují živé, případně mražené krmení. Není to ryby pro začátečníka. Tady není co řešit - sežeň jim nové bydlení (pokud jsou zdravé, spíš bych se divila, kdyby v takových podmínkách zdravé byly) - někomu je daruj, kdo má pořádné akvárko. Popiš mi, jak čistíš akvárium a filtr. Mám takový pocit, že to také není zrovna správně. Podmínky rozhodně dobré nemají a určitě nemají, co potřebují. Řekla bych, že ani filtr nebude OK. A máš tam vůbec nějaké rostliny? Akvárko vyfoť. Pokud fotky nemáš kde uložit, pošli mi je e-mailem: janaparoubkova@seznam.cz . Pokud to necháš, jak to je, umřou v krátké době všechny.

haiuka - 20.3.2016 13:58
Akvárium mám přes rok.Na výšku měří 32 cm a na šířku 35 cm.Filtrace je v dobrém stavu,akvárium čistím 1x za týden,krmím je 1x za den, ,podmínky jsou dobré-mají vše co potřebují,pokud vím tak nemocní nejsou,pořídila jsem si je spolu s akváriem a 6-ti malými rybičkami-nejsou nemocné a teplota je 20-24 stupňů celsia
- - - - -
🐢🐢🐢🐢

Jája z morčat - 20.3.2016 10:45
haiuka: Pokud nic o tvém akváriu nic nevím, není možné odpovědět. Obecně to může být tím, že: AQ je čestvě založené, je malé, špatná filtrace, je špatná údržba, špatné podmínky, špatné krmení, překrmování, paraziti a jiná onemocnění, skaláry jsou nově pořízené, nevyhovující teplota vody atd. Ideální je AQ vyfotit, udat rozměry, jak je AQ staré, jaká je údržba, jaký máš filtr atd. - v podstatě odpovíš na ty důvody, které mohou být příčinou a uvedla jsem je výše (tučně) a zveřejníš fotky. Bez těch informací ti nikdo neodpoví, protože by to pak bylo spíš věštění, než odpověď. Je nutné najít příčinu, nikoliv řešit důsledek. :-)

haiuka - 19.3.2016 20:17
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat ,mám 3 skalary ,měla jsem jich 5,něják mi poumírali,nevíte proč?🐢🐢🐢🐢

Rybiška - 8.3.2016 19:49
Aha, už to chápu. Ten 10x14x24 by tam byl už namačkanej, tak nějaký menší koupím.

Jája z morčat - 7.3.2016 12:23
Rybiška: U první verze filtr necháš, jak je, akorát na něj nasadíš akvarijní molitan - a raději větší. Vydlabeš v něm díru , ale těsnou, aby molitan na filtru dobře držel.
Vyber co největší, aby se vešel i s vsazeným filtrem do nádoby. A bylo by fajn, aby přívodní hadice byla zavedená dolu pod molitan. Dělá se více velikostí, je z čeho vybrat. Molitan by měl být v té nádobě tak, aby se pohodlně vešel, byl co největší, ale aby nebyl stlačený o stěny. Pokud by se vešel ten 10x14x24, bylo by to fajn. Podívej se např. tady:
http://www.zoo-market.cz/cs/produkty/akvaristika/technika/filtry/filtracni-media/12310-bioakvacit-10x14x24

Rybiška - 7.3.2016 08:51
Ano, je to ten filtr. Jinka vyzkouším asi tu 1. možnost(taky mám oddělat spodek filtru?).
A moc ti děkuji za všechny rady a doporučení. :)
Ty alba zatím nic.

Jája z morčat - 3.3.2016 19:06
Rybiška: No a jsme doma. To AQ nefunguje. Tím čištěním jste zlikvidovali všechny nitrifikační bakterie a potažmo funkční akvárko. AQ může běžet klidně 20 let bez přestávky, ale musíš se tomu věnovat a provádět pravidelnou údržbu. Zvlášť o malé AQ je potřeba vhodně pečovat, protože je daleko těžší v něm udržet stabilitu, než ve velkém AQ. Nejvíc těch bakterií je právě ve filtru, dále ve dnu akvárka.

Ten filtr je to tento? http://www.vyprodeje24.cz/filtry/129948-akvarijni-filtr-claro-300-diversa-5908222163266.html Ten nemá téměř čím filtrovat, jen v podstatě honí vodu.

Jestli ho máš mimo, tak v podstatě to už není vnitřní filtr, ale vnější.
1. Takže buď kup kostku akvarijního molitanu malinko vydlabej a nasaď na ten stávající filtr.
2.Nebo pořiď dost akvarijního molitanu, vycpi s ním tu nádobu tak, aby byla téměř plná, nahoře nech přívodní hadici a dolů až pod molitan dej čerpací hlavici z filtru (sundej spodek filtru, je zbytečný. Molitan musí být naskládaný tak, aby okolo neproudila voda, aby čerpadlo/hlavice z filtru skrz ten molitan vodu protáhlo a výstupní hadicí ji poslalo zpět do AQ.
Pokud bys volila tu druhou verzi, tak molitan, který je ve filtru pořádně vymáchej přímo v nádobě, kde budou ty nové molitany – tím naočkuješ filtr bakteriemi. Určitě nic nezkazíš, když koupíš v akvaristice přípravek k „naočkování" filtru bakteriemi (žádnou jinou "vodičku" si nenech vnutit). Také se ti ta „špína z vymáchaného molitanu dostane do akvária. Toho se neboj, nadělá to trochu nepořádku (to se vstřebá), ale je to pro dobro věci – bakterie se dostanou i do dna, takže naočkuješ i celé akvárko.

Rybiška - 3.3.2016 09:15
Jo čistili jsme celé akvárium, všechno jsme vytáhli i dno, to jsem umyla a pak ho tam vrátila, zasadila rostliny, a vrátila tam tak třetinu nebo polovinu původní vody.
No a pár dní to takhle běželo a pak jsme dokoupili ryby(ty původní umřeli). Ono to hned po tom nerostlo, já už přesně nevím kdy se to objevilo, asi po několika měsících nebo možná po půl roce co jsme akvárko čistili.
A ten filtr když má málo té filtrační hmoty tak mám pořídit ještě nějaký filtr nebo čeho přidat?

Jája z morčat - 2.3.2016 20:41
Ještě počkáme, až budeš mít fotky v albu. Kdyby se nic nedělo, tak zkus napsat na: ryby@kralici.cz .

A ten zelený sliz (a moc nerostou i rostliny) - neroste ti náhodou od té doby, co jste vyčistili akvárko? To jste čistili celé AQ - všechno jste vyndali ven z AQ? Tak se to nesmí dělat, tím totálně zlikvidujete zaběhlé, fungující akvárko. Tím možná nastal ten problém, že od té doby je v AQ něco špatně. No uvidím, až budou fotky. Jinak běžná údržba je jednou týdně vyměnit 1/3 vody za odstátou vodu a podle potřeby odkalit. A filtr stačí čistit, když se hodně ztlumí proud vody, která z filtru vychází, klidně za 2 -3 měsíce. A hlavně filtrační médium musíš propláchnout jen zlehka v odebrané vodě z akvárka, nikdy ne pod kohoutkem. Claro 300 má málo filtrační hmoty, chtělo by to přidat. Jestli ty rostliny dřív rostly a teď ne, tak je někde pořádná chyba. A měnili jste i dno?

Mrkni se do archivu na příspěvek, který jsem psala 2.12.15 v 16:53 To je základní informace ohledně založení akvária. http://www.kralici.cz/ryby/archiv.asp?mode=search&prezdivka_select=&prezdivka_text=&fulltext_text=&time=rok
Jinak v archivu (dole na této stránce je tlačítko "archiv") najdeš spoustu důležitých informací.

Rybiška - 2.3.2016 08:38
No, ani to nesmrdí. Četla jsem si ten článek a bylo tam napsané že nepřirůstají k substrátu, ale když toho kousek oddělám tak na tom zůstane i malá vrstva kamínků.
Akvárium máme už několik let, je to malé po domácku vyrobené akvárko (40x33x25). Máme tam vnitřní filtr claro 300, není přímo v akváriu, je v 4l láhvi za akváriem, na filtr jsem napojili hadičku která vede do akvária(ne přímo do vody ale nad hladinu) a pak ještě jedna hadička která vede z akvária zpátky do lahve. Čistím ho cca jednou měsíčně. Doteď jsem vodu moc neměnila, jen jsem vždycky doplnila tu co se odpařila, občas jsem odkalila dno. Ryby - 3 neonky, krmím jednou denně.
V akváriu mám 3 druhy rostlin,...nevím jaké druhy to jsou. Rostliny dříve rostly pěkně, ale pak jsme jednou akvárium čistili a rostliny jsme zasadily znovu a od té doby jaksi nechcou růst, hlavně ten jeden druh. Pak tam máme takovou rostlinu která vypadá jako chumel něčeho, nemá kořeny. Tahle rostlina roste docela dobře, ale vždycky na ní byly nějaké řasy a pak už nevypadala pěkně a teď to už nevypadá vůbec jako ta rostlina. Nikdy jsem nehnojila.

O alba jsem si už napsala, zatím čekám.

Jája z morčat - 29.2.2016 14:38
Rybiška: A smrdí to. To je sinice, která vzniká, když jsou špatné podmínky v AQ. Musíš ji pravidelně a často odkalovat. A zároveň v AQ často měnit cca 1/3 vody za odstátou. Ty výměny vody jsou taková první pomoc, když nevíš, co se v AQ děje, alespoň jeden týden každý den, např. i když jsou "divné" ryby. V tomto článku o sinici najdeš víc informací: http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu .
Je to dlouhodobá záležitost a zvítězíš jen tehdy, pokud jsou v akváriu podmínky správně vyvážené. Tzn.: správná údržba, přiměřené světlo, kvalitní filtrace, zdravé rostliny, přiměřené hnojení, vhodné ryby, vhodný počet ryb , nepřekrmování a správná velikost akvária.

O alba si napiš: přezdívka Ewyk.
Chtělo by to pořádné fotky celého akvária a popiš přesné rozměry AQ, jaký konkrétní máš filtr, jak děláš údržbu a jak často, jak dlouho je akvárko v provozu, co tam máš za ryby a kolik jich je.

U tebe se jedná buď o špatné podmínky v akváriu, nebo o nově založené AQ, nebo obojí.
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky