Založenie akváriaStarostlivosť o akváriumChorobyRastlinkyJazierko

Bezstavovce v akváriuBiotopZákladné druhy rýbRozmnožovanie

Potrava

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Diskuze o rybách


Ostatní diskuze na králíci.cz

Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info Doporučujeme: www.akvarista.cz

Eluš - 15.6.2015 19:17
Jája, data jsem si skutečně nevšimla, tak to se omlouvám, že reaguji v podstatě mimo. Špatným osvětlením by se dalo vysvětlit to blednutí. Samozřejmě, že kvůli osvětlení neumře, to je jasné. No, ale očividně už je to opravdu zbytečné :/

Jája z morčat - 14.6.2015 19:56
Eluš: Ale to se mýlíš - nekritizuju. K akvárku se musí přistupovat jako k celku a ne řešit jen projev ryby. V tom AQ je něco špatně a tak by k tomu jeho majitelka měla přistupovat. Ale vzhledem k tomu, že už nereagovala, tak bych řekla, že ji až tak ta betta netíží - nebo ta betta umřela. Pokud to AQ nevidíš a nevíš jak je o ně postaráno, tak od boku nemůžeš určit příčinu. Právě betta by měla mít spíš teplejší vodu. To, že nežere, není nechutenstvím, ale tím, že jí není dobře. A určitě na stav betty nemá vliv osvětlení. Pokud je ryba apatická (příčinou může být otrava, infekce parazit, špatné hodnoty vody...), tak v tom AQ je prostě něco špatně a bylo by fajn, kdyby se na to přišlo, protože, když to bude přetrvávat, tak to betta nepřežije.

Eluš - 14.6.2015 16:46
Jája, ta poslední věta sice zní celkem děsivě, ale nezapomínej, že účelem je poradit, né hnedka začít kritizovat :).

Jackie, zkus zkontrolovat teplotu vody. Spíše než studenou bych to odhadla na příliš teplou. Také je možné, že jí zkrátka ty granulky nechutnají - zkus jí nabídnout nějakou nítěnku, nebo larvu komára (těch je teď všude dost). Vybledla? Většina ryb vybledne, když mají málo světla, ale to by nevysvětlovalo tu apatii.

Jája z morčat - 24.5.2015 20:20
Jackie-Athéna: Podle tvého popisu je chyba u tebe. Pravděpodobně nevhodné AQ, nevhodná péče, nevhodné prostředí, překrmování (kazí se voda), zřejmě je i v AQ špatná filtrace nebo ji tam vůbec nemáš, málo teplá voda atd. Pokud je betta zdravá a AQ funguje, jak má, tak není důvod, aby rychle umřela. A vzhledem k tomu, že jsi uvedla, že "Bett už jsem měla kdysi spoustu, ale každá mi hodně brzy uhynula", tak jsem přesvědčená, že je to tak, jak píšu.

Ewyk - 23.5.2015 16:50
Jackie a čo chemiyácia vody, bolo akva zabehnuté?

Jackie-Athéna - 21.5.2015 22:19
Ahojky!
Mám problém s Bettou. Mám jí týden, od známého, který jí měl měsíc a vše OK. U mě byla první dva dny v pohodě, ale pak najednou přestala žrát. Začala být apatická, vybledla. Asi to bude nejspíš konec, ale je mi divné, že už cca 5 dní nic nesežrala a je stále naživu. Na druhou stranu se snažím sebevíc jí na ty granulky upozorňovat, ale nic, nejeví vůbec zájem. Chjo, je to frustrující, snažit se do ní pořád nacpat nějaké jídlo a ona nic =/
Asi s tím nic dělat nemohu?
Jinak Bett už jsem měla kdysi spoustu, ale každá mi hodně brzy uhynula. Ne však až po tak krátké době jako teď.
S ostatními rybičkami jsem nikdy problém neměla, jen s Bettami.
Děkuji za případnou reakci.

Jája z morčat - 6.5.2015 20:24
leny: No, že rybky umírají, může mít spoustu důvodů. Mohou si od chovatele skrytě nést nějakou nemoc. Podle popisu to jsou vnitřní parazité, případně bakteriální nákaza. Spíš to bude obojí dohromady. Ty ryby prožívají stres a změnu prostředí - to je prvotní spouštěč, takže od akvaristy si odneseš zdravé ryby, ale u tebe umřou v krátké době, protože se nedokáží přizpůsobit a dostane je nějaká nemoc nebo parazit. Hodně udělá, jaké to nové prostředí vůbec je. Na tom záleží nejvíc. Jinými slovy - péče o akvárko. Mít akvárko neznamená, že do něj dáš písek, rostliny a naliješ vodu.

Správná péče o AQ je zásadní pro fungování. A řekla bych, že právě tady bude zakopaný pes. A hlavně těm chudákům nic o akvárka nekapej. Jsou to jedy, které ničí příznivé bakterie a tím i likvidují prostředí v AQ a potažmo ryby. A ani rybám ty tvoje "kapičky" vůbec nemusí svědčit.

První pomoc je častá výměna vody, když nevíš, co je s rybou - každý den 1/3 vody za odstátou vodu, a to po celý týden (a aby ta voda měla stejnou teplotu jako ta v akvárku - vyzkoušíš rukou).

Je důležité znát tvé AQ:
1. velikost AQ (dálka x výška x šířka v cm)
2. kolik je ryb a jaké druhy ryb
3. jak děláš údržbu a jak často
4. jaké máš osvětlení - kolik watů
5. jaký je filtr
6. jak je AQ zarostlé
7. ideální je udělat nerozmazanou fotku z blízka, lépe více fotek
8. jak je AQ staré - kdy jsi ho založila, za jak dlouho jsi do něj dala ryby a jak jsou ryby dlouho v AQ

Zajímavé čtení pro začátečníky:
http://rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
http://www.horacovoakvarium.cz/clanek_nejcastejsi_chyby_zacatecniku.htm
http://rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky

A tady si přečti, co jsem v diskuzi psala já - na své otázky najdeš odpověď - čti, je toho hodně, tak měj výdrž:
http://www.kralici.cz/ryby/archiv.asp?mode=search&prezdivka_select=&prezdivka_text=J%E1ja+z+mor%E8at&fulltext_text=&time=all

A pokud ti něco nebude jasné, tak se ptej tady v diskuzi.

leny - 5.5.2015 22:33
Ahoj, už se mi párkrát stalo, že jsem si z akvatrů přinesla platy nebo paví očka, která měla za pár dní propadlé bříško, špatně tak trhavě plavala a pár dní na to zemřela. Dá se to nějak léčit, když už jsou takto rybky postiženy? Rybky, které už v akvárku byly předtím tuto nemoc nemají. kapu jim do vody přípravky na prevenci proti nemocem, ale tyto nové, které takto onemocněly asi u svého chovatele vždycky zemřou.

Jája z morčat - 29.4.2015 21:19
eLI: 2-3 roky

eLI - 29.4.2015 19:38
kOLIKA let se dožívají bojovnice?

Ansli - 18.4.2015 14:43
Ewyk : děkuju moc.. :-) už je to lepší. :-)
Archív diskuze | Alba uživatelů