Založenie akváriaStarostlivosť o akváriumChorobyRastlinkyJazierko

Bezstavovce v akváriuBiotopZákladné druhy rýbRozmnožovanie

Potrava

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Diskuze o rybách


Ostatní diskuze na králíci.cz

Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info Doporučujeme: www.akvarista.cz

Ivča3 - včera 23:41
Denda: Jestli jsi to samé stvoření co se vyskytuje na pejscích, i když podle stylu psaní bych řekla že nejspíš bohužel ano, tak potěš koště

Jája z morčat - včera 22:22
Denda: Nějak nechápu, proč se sem chodíš ptát, když si nechceš nechat poradit. Je mi opravdu líto ryb, které budeš mít.

Ewyk - včera 20:56
Denda 2 samcov určite nie a v tak malom akva ani kombinácia samec + samica nie je ideálna.
- - - - -
Eliška za hodinu by mal prečerpať minimálne 3 násobok objemu. Ak máš 100l tak min. 300L/hodinu

Denda - včera 16:02
jája z morčat: my už jsme v něm měli asi 30 ryb a dožili se dost vysokého věku takže si myslím že by jim to mělo stačit.
ale ty bety: mohu jich mít více třeba 2 samce nebo třeba 4 samice?

Eliška - 29.10.2014 21:25
Ahoj, jak silný filtr by měl být ve 100l akva? Kolik litrů za hodiinu by měl přečerpat? Našli jsme někde v prodejně filtr na 100l, který čerpal 240 litrů za hodinu, ale to mi připadá, že by dělalo příliš velký proud..

Jája z morčat - 29.10.2014 19:58
Denda: Pokud chceš mít takové akvárko, co popisuješ, tak na jakéhokoliv živočicha zapomeň. To není akvárko, ale mrtvá zóna. Do takové nádrže žádné živé zvíře nepatří. Akvárko by mělo být kousek živé přírody a ne mučírna pro zvířátka. Každé zvíře si zaslouží, aby mělo vhodné podmínky po život a péči. Ta zvířátka si nevyberou tebe, ale ty je. Takže se o ně musíš postarat a ne je nacpat do nádrže , ve které budou akorát živořit a zbytečně je i připravíš o život. Nejsou to jen zvířata, ale živí tvorové. Tak k tomu musíš přistupovat.

Denda - 29.10.2014 11:21
my už jsme měli akvu ale mi tam nedáváme živé kytky, dáváme umělé a měli jsme tam domeček ale myslíte že do takového akva bude stačit tak málo rybek?(jasně že se rozmnoží, ale bude to trvat)
filtrace vynikající teploměr funkční atd..
vlastně když si tak vzpomínám tak jsme měli takoví ty malé sumečky a těch se nám rodilo hromady takže jsme je odnášeli do zverimexů.
no nevim ještě si to musim rozmyslet
- - - - -
chci se zeptat :
mohu mít více beta bojovnic v jednom většim akváriu?

Ewyk - 28.10.2014 22:51
Denda do 54 L neonky určite nie, gupiek max. 2 skupinky (1 skupinka = 1 samec a 3 samičky), s tým že malé (ak prežijú) určite budú musieť ísť do inej nádrže. Dôležité je správne založiť akva, mať dobrú filtráciu, rastlinky, ohrievač. Prečítaj si sekcie vyššie.

Denda - 28.10.2014 12:06
kolik mohu mít třeba pavích oček a neonek v akváriu 60x30x30 dříve jsme jich tam měli asi 30 ale moc se nemnožili asi jich tam bylo moc

Jája z morčat - 27.10.2014 20:06
A jak velké plánuješ akvárko. Pokud chceš víc ryb, tak si pořiď alespoň 60x30x30, ale lepší by bylo 60x40(výška)x30.

A přečti si, co jsem o betách psala v minulosti: http://www.kralici.cz/ryby/archiv.asp?mode=search&prezdivka_select=&prezdivka_text=j%E1ja+z+mor%E8at&fulltext_text=bett&time=all
- - - - -
To bylo pro Betta002.

Ann: Časem se řasy umoudří, chce to trpělivost a dobře fungující akvárko. Jak jsem psala posledně - napiš mi vše, co jsem po tobě chtěla a i tu fotku udělej. Foť potmě, když v místnosti nebude nic svítit, jen to akvárko. A foť co nejblíž a bez blesku.

Ann - 27.10.2014 15:40
Aha, tak tím se to vysvětluje, že je to založením.
- - - - -
A spraví se to časem samo? usadí se ty řasy a přestane to být tak zelené?

Betta002 - 27.10.2014 12:35
Ahoj,mám v plánu si koupit bettu...
Ale přijde mi že je moc tak sama...
A proto se chci zeptat nevíte se kterou rybičkou by se snesli ?
Já to nikde nemohu najít :/...

Jája z morčat - 25.10.2014 17:28
Ann: Zakopaný pes bude v tom, že je AQ nové, tedy zatím není pořádně zajeté. Ty řasy jsou při zájezdu normální. Většinou po dvou týdnech od založení AQ vyběhnou a když se AQ zajede a začne fungovat, tak ustoupí, což nějakou dobu trvá. Popiš mi přesně AQ - rozměry, jak je silné osvětlení, jaký máte filtr a od kdy je AQ v provozu. A popiš mi ještě konkrétně, jak čistíš filtr - postup co děláš s filtrační hmotou a v jaké vodě filtr čistíš a jak často. A jak často odkaluješ. A bylo by fajn, kdybys AQ i vyfotila.

Ann - 25.10.2014 10:06
Jája: skutečně jsme měli malé akvárium (to si uvědomuji, že byla velká chyba) pamatuješ si to dobře, jen s tím rozdílem, že jsme nedávno koupili nové o 110 litrech :) (ale to jsi samozřejmě nemohla vědět). Tím spíš je mi na nic z toho, že už tam jsou zase řasy. Jediné, co mě napadá je to, že máme moc silné osvětlení. Chemii rozhodně kupovat nechci, bála bych se, že ublíží těm rybám. Vím, že nám to tam moc nefunguje, ale vůbec nevím co s tím. Snažím se, aby to tak nějak fungovalo, pravidelně měním vodu, vysávám dno od hovínek, filtr také čistím pravidelně, ale pořád tam ty řasy jsou a už fakt nevím co s tím :(..
- - - - -
prostě jsem asi blbá a úplně neschopná.. :'(

Jája z morčat - 24.10.2014 17:41
Ann: Řasy v akvárku jsou vždy. Pokud AQ dobře funguje - jinými slovy je v něm rovnováha, pak řasy nejsou téměř vidět nebojich tam je přijatelné množství. Prostě tvé AQ nefunguje, něco tam je špatně. Čím je menší AQ, tím se hůř udržuje správné prostředí. Jestli se dobře pamatuju, tak ty ho máš hodně malé. Základem je správná péče, kvalitní filtrace a přiměřené osvětlení, dále sem patří i přiměřené hnojení rostlin. Určitě nekupuj na řasy žádnou chemii, jen vhodíš peníze. Dokud nebude Aq funkční, řasy neustoupí. A jestli máš ancistruse v malém AQ to je fakt špatně, je to velká ryba a patří do AQ s obsahem MINIMÁLNĚ 100l.

Ann - 23.10.2014 21:11
Ahoj, jak se mám zbavit řas? Hrozně rychle se nám v akva množí. Jsou na stěnách i ve vodě. Filtr je nevyfiltruje a když je setřu, tak tam jsou další den znovu. Máme ancistruse, ale ten je také všechny nestihne sníst. potom je to akvárium hrozně zelené.. Nevíte co na to pomáhá?

Ivča3 - 20.10.2014 18:51
Aduska: Kulaté akvárko nemůžeš ani nazývat akvárkem, pro jakoukoliv rybu je to naprosto nevhodné! A navíc black molla se má chovat v hejnu - minimálně 6 kusů a minimálně do 80 litrového akvárka. A dobrá filtrace, vzduchování a hodně živých rostlinek je základem každého akvária

Jája z morčat - 20.10.2014 17:57
Renča: Vadí mi, že jsem ti tu já , ale i jiní opakovaně radili už v předchozí době (nejen teď) a ve výsledku to je jako bychom plácali do vody. Pořád meleš svou a nedokážeš pochopit, že chov živých tvorů vyžaduje dostatečné a uzpůsobené prostředí - PROSTĚ VHODNÉ PROSTŘEDÍ PRO ŽIVOT, což ty neustále ignoruješ.

Aduska14 - 20.10.2014 15:11
zdravím,chtěla bych se zeptat,zda black molly potřebují vzduchování nebo filtraci nebo jestli stačí klasické "kulaté" akvárko bez ničeho takového

Renča - 20.10.2014 14:24
Jája: Odkaz jsem nenašla, uviděla jsem ho na burze! Když vám tot tak vadí, tak už tu psát nebudu >:(

Jája z morčat - 19.10.2014 20:18
Renča: Nějak nechápu, co tady řešíš. Docela jsem ti to srozumitelně vysvětlika. 25 litrů zřejmě myslíš maximální velikost akvárka. Pokud tam dáš vybavení, tak odečti 5 litrů. Do tak malého AQ ŘÁDNÁ RYBA NEPATŘÍ. Nepolemizuj tu nad tím, že to AQ je pěkné. Prostě je malé, nekupuj ho. A dej na naše rady. Pokud nemůže nebo nechceš těm zvířatům dát pořádné podmínky, tak si je nepořizuj. Jak je vidět, tak se ti nechce investovat. Každá sranda něco stojí. Ale zvířecí životy žádná sranda NEJSOU. To AQ, o kterém píšeš, že je za 255kč i s krytem a osvětlením, to by mě tedy zajímalo jaké je. Protože za takové peníze slušné AQ nekoupíš. Dej sem odkaz, ať se na to podívám. Podle mě, jak k tomu přistupuješ, je hodně špatně. Prostě si žádné AQ nepořizuj, pokud se akvaristikou nechceš zabývat tak, aby zvířatům v AQ bylo dobře. Ty se díváš jen na svou peněženku. Nemáš místo, nemáš finance, tak si AQ nepořizuj. Nebo ty ráda trápíš zvířátka?

Renča - 19.10.2014 14:05
Našla jsem tam jedno pěkné i s krytem a osvětlením za 255 Kč, které si koupím, dno bude tmavé, rybky ještě popřemýšlím. 25 l přece není nejhorší ;)

Ewyk - 18.10.2014 23:26
Renča - to akva je veľmi malinké. Ak chceš chovať čokoľvek, tak je potrebné do toho aj investovať.
Samozrejme akvárium môžeš zakryť aj sklom. Do tak malého akva by som dala možno bojovnicu alebo nejaké malé krevetky, ale ideálne vôbec nič. Ale to ti už písala aj Jája.
Dno je najlepšie prírodné, veľkosť záleží od druhu rýb. Pre bojovnicu nie je filter nevyhnutnosť, ale je pre ňu určite lepšie aby tam bol. Malé filtre zas nestoja svety a jeden kábel tam určite prežiješ.

Renča - 18.10.2014 19:37
No, půjdu na ty FAUNA trhy zítra a podívám se tam na ty akvária. Mám otázky:
1) Myslíte, že by byla lepší velikost 40x25-30x20 cm než to malinké dvaceticentimetrové? Větší by se už nevlezlo.
2) Dívám se na internet na kryty a zdá se mi to docela drahé (kryt na 40cm AQ za 2000?). Chtěla bych se proto zeptat, čím jiným zakrýt? Šlo by třeba to, že bych zakryla sklem? Chci mít nad akvárkem st. lampičku a přes dřevo nebo tak by neprocházelo světlo. Nebo je nějaké jiné levné osvětlení?
3) Jaké rybičky bych tam mohla dát? Moc se mi líbí neonky, ale všude se píše, že potřebují o hodně více prostoru protože jsou moc akční. Mohla bych tam mít třeba 1-2 pancéříčky? Nejdříve se ale musím podívat na ty trhy, abych věděla, jaké tam cca mají druhy.
4) Je lepší tmavé nebo světlé dno+zrnitost? Vůbec se mi nelíbí ty barevné "akvarijní písky", např. růžová. Byla bych spíše pro to tmavé.
5) Existuje nějaký levnější filtr, který by nemusel být zapojený v elektřině? Kde se kupuje? Chci mít to akvárko v tmavém rohu mezi skříněmi(proto ta lampička) a moc kabelů atd. by se tam nevešlo.


Snad je přijatelná velikost akvária.
- - - - -
Vadilo by, kdyby tam filtr nebyl? Měnila bych vodu klidně co tři dny ;)

Renča - 17.10.2014 19:12
OK, ještě bych se chtěla na něco zeptat. Co si myslíte o FAUNA trzích? V neděli tam chci s kamarádkou zajít a omrknout tam akvária, ryby apod. Myslíte, že TAM jsou ryby v lepším stavu než ve ZVĚRÁČÍCH? Třeba na jedné fotce jsem našla, že tam neonky prodávají za 6 Kč a v Petcentru je mají za 20 Kč. Co si o tom myslíte?
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky