Založenie akváriaStarostlivosť o akváriumChorobyRastlinkyJazierko

Bezstavovce v akváriuBiotopZákladné druhy rýbRozmnožovanie

Potrava

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Diskuze o rybách


Ostatní diskuze na králíci.cz

Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info Doporučujeme: www.akvarista.cz

Ewyk - 22.3.2015 23:06
p - costapur je na krupicu, na rozklad plutiev pomôže skôr baktopur

ansli - treba kŕmiť menej aby to stihol zjesť, prípadne odsledovať či mu to vôbec chutí.

Ansli - 22.3.2015 21:30
Ahojky,
Mám bojovnici(samečka) nedávno mi došlo pro něho žrádlo, ale nemohla jsem najít nikde to samé a tak jsem koupila nějáké granulkami pro ryby.. No ale když jsem ho čistila byly všude od těch grantu lék usazeniny, myslíte že je nechtěl? Dávala jsem mu vždycky po 10 a více granulkách tak nevím. Děkuji za odpovědi.

p - 22.3.2015 19:45
Lidičky zjistila jsem, že mají moji samečci otrhané ploutve.. Nejspíš rozklad..Co by mi na to pomohlo? K dispozici zatím mám sera costapur, je vhodný?

Ewyk - 11.3.2015 21:15
brigit ak jej robi zle ina zavojnatka, tak s tym len tak neprestane. aku velku mas nadrz ked tam mas zavojnatky?

brigit - 9.3.2015 22:04
Ewyk
A mam rybku o dělat nebo ji mam nechat s ostatními zavojnatkamy

Ewyk - 9.3.2015 21:27
Kaja vyskúšaj či im chutia tablety pre ryby s postupným uvoľňovaním, ak áno máš to vyriešené

brigit ak je len okusany tak dorastie

Kaja - 5.3.2015 14:16
Ewyk mam je normálně v akvárii s pavíma očkama, filtraci mám, ale nevím jestli by zvládli lovit jsou menší než některé samičky rybiček
- - - - -
Omlouvám se za nepřesné určení jedná se o drápatečky malé

brigit - 4.3.2015 21:09
Ewyk.
Okousanej od jiné zavojnatky

Ewyk - 4.3.2015 19:10
brigit ožraný alebo rozpadnutý?

kaja - ideálne to nie je, ja som kŕmila každý druhý deň. ak potrebuješ ísť na dlhšie preč, tak im tam daj nejaké živé rybky (napr.gupky) nech si ulovia. a dúfam, že filtráciu tam máš.

Kaja - 4.3.2015 18:45
Zdravím, můj dotaz není přímo na rybičky, ale chtěla bych se zeptat jestli někdo nemá zkušenost s drápalkami a jak dlouho mi dvě žabky vydrží max bez jídla. Jestli třeba vydrží týden. Děkuji

brigit - 3.3.2015 23:20
Ahoj
Mám zavojnatky a jedna ma ozranej ocas.chci se zeptat zda ji to doroste

Ewyk - 11.2.2015 23:20
R - to je naozaj veľmi malinké akvárium. Do takého malinkého akva neonky určite nie, sumčekov tiež nie, black molly a ramirezky tiež nie. čo sa gupiek týka, teoreticky by to šlo, ak dokážeš zabezpečiť domov pre potomstvo, inak sa ti to tam rýchlo prerybní. Nerozmýšlala si napr. nad krevetkami alebo len bojovnicou a urobiť jej pekné rastlinné bývanie?
- - - - -
Renča tým, že držíš ryby v nevhodných podmienkach by si sa naozaj chváliť nemala. Akvaristika je o láske k vodnému svetu, estetickosti, vzťahu k zvieratám. Napchať ryby do nádrže s tým, že viem že to nie je správne, ale šak oni to nejak prežijú, to nemá s akvaristikou nič spoločné. Hraničí to s týraním zvierat. Stádo koní by si tiež nedržala v ohrade, kde sa ledva prebehnú, tak prečo to robíš rybám a ešte sa tým chváliš? To je skôr na zaplakanie.

Renča - 11.2.2015 18:34
Bara: Děkuji za zastání ;)

Bara - 10.2.2015 18:54
Renčo, něco zaberou kamínky na dně, něco zabere filtr a hlavně nemáš akvárium úplně plné vody, to by ti tu vodu ryby vycákaly. Což dohromady těch 7 l možná dá.

Tinne, nevím proč by měla říkat blbosti. S těmi neonkami souhlasím - do 30 l rozhodně ne! Ani toho ancistruse rozhodně ne. Ale proč by si tam nemohla dát třeba 3 - 4 paví očka. Uznávám, 25 l je fakt málo, ale ta paví očka by se tam vejít mohla.
Co se týká těch rostlin, tak to nemohu posoudit, ty druhy neznám.

Renča - 10.2.2015 14:31
To je zajímavé, nikdo nechtěl foto akvária a každý už odečítá dekorace...

Tinne - 10.2.2015 10:16
R-neonky ani ancistrus do tak malého akvárka nepatří.Do tak malého akvárka nanejvíš krevetky nebo razborky.
Renča-prosím neraď blbosti
- - - - -
navíc jak psala Jája,čistou litráž máš pouze 30 litrů
- - - - -
takže R bude mít tak 25 litrů

Renča - 9.2.2015 18:33
R - Mám 37l akvárium a z vlastní zkušenosti co všude možně sypali lidé je - žádné neonky do tak malého akvária ;) Mám je tam a každý mi píše, ať je hned dám pryč ;). Sice tam přežijí, ale lepší je větší akvárium pro ně ;). Jinak myslím, že pár pavích oček by se tam vešlo, ale jsou to velká čuňata, takže počítej s častější výměnou vody. Sumečci jsou prý pro malá akvária nevhodní, ale nevím, sama bych nějakého chtěla, ale zatím jsem nekupovala ;).

Mimochodem, já si dám do akvária v pátek anubis var. nana(přichycuje se na kořen), mokřanku mnohosemennou a myslím že zakucelku plazivou(nevím to jistě!). Ale pokud máš vhodné parametry vody a rostliny mají stejné nároky, tak myslím, že jich tam můžeš dást docela dost druhů :)
Snad jsem trochu pomohla, taky jsem začátečník - ten nepovedený :D

R - 9.2.2015 00:59
Ewyk:
akvárium chceme 30l - (35x25x35cm)
rybičky zatím netuším - jsem, co se týče akvária úplný začátečník :-( Ale líbí se nám neonky, ramirezky, paví očka, parmičky a nebo black molly a samozřejmě alespoň jednoho sumečka, bychom chtěli.... jak k sobě dané rybičky jdou zatím netuším :-( takže bych byla vděčná za Vaše rady :-) Každopádně ale do začátku to vidím jen na jeden vyjmenovaný druh, a do budoucna max. dva :-( abychom tam neměli ryb až příliš :-(
Předem děkuji :-)

Ewyk - 9.2.2015 00:09
R musíš viac špecifikovať čo potrebuješ vedieť. rastlinky pre sladko a slano vodne akva je široký pojem. skús napísať konkrétne aké ryby chceš, prípadne aký biotop, aké veľké bude akvárium.

Nyx - 8.2.2015 17:11
Jája z morčat- Dobře :) Ona se rybka začala zlepšovat, ale aqua nafotím a dám sem odkaz na album :) Filtr nebudu čistit. Nechám ho jak říkáte a až teprve bude hodně zaneřáděný, tak vyčistím :)

R - 8.2.2015 05:33
Ahoj všem :-)
plánujeme založit akvárium -
Máte někdo zkušenosti s akváriem Tetra aquaart led?
mohu Vás poprosit o doporučení vhodného substrátu pro rostlinky? A nějaký vhodný výběr rostlinek pro sladkovodní, popř. pro akvárium se slanou vodou?
Velice moc děkuji.

Jája z morčat - 6.2.2015 19:03
Nyx: Tak, vezmu to od podlahy. Nedá se radit bez kompletních informací. V akvaristice vše souvisí se vším. Bylo by fajn, kdyby ses zaregistrovala a Ewyka požádala o přidělení alb, akvárko vyfotila, klidně víc fotek, případně kromě celého AQ i jen jeho části z blízka (pořádně co nejvíc z blízka a nerozmazaně a aby byl dobře vidět i filtr) a uvedla rozměry AQ, jak dlouho ryby máš, co za další ryby tam máš, jestli odkaluješ a jak často, jak je teplá voda, jak je silné světlo, jestli vzduchuješ.... Ale jako zásadní chybu vidím to, že filtr čistíš jednou týdně. To je obrovská chyba. Filtr není od toho, aby zachytil špínu (tedy je, ale až na druhém místě). Ve filtru žijí bakterie, které se starají o dobré prostředí v AQ spolu s rostlinami. A pokud filtr každý týden čistíš , tak ty bakterie likviduješ, v podstatě v tom filtru nejsou. Ten filtr čisti, až když viditelně sníží průtok, klidně za několik měsíců a nikdy ne pod kohoutkem, ale ve vodě odebrané z AQ a nikdy ne dočista, pouze lehce vymáchat, aby ve filtru něco zůstalo. Jinými slovy - na filtr nesahej, dokud běží. Pak další chyba je to, že u kaprovitých ryb, živorodek a jim podobných (mají nedokonalé trávení, takže AQ víc zaneřádí) je nutné měnit vodu častěji - minimálně 1x týdně 1/3. Pak je celkem hodně pravděpodobné, že vzhledem k špatné funkci filtru a ne úplně dobré údržbě narostly dusíkaté látky nad únosnou míru, což bývá docela pořádný problém - ryby to mohou zvládat, ale také nemusí (spíš nemusí) - může to skončit až otravou.
Obecně platí to, že jakmile se ti v AQ něco nezdá, jako první pomoc je fajn použít časté výměny vody - každý den 1/3 minimálně celý týden.

Jinak k té rybě - podle mě to je konečná. Řekla bych, že bude mít nějak zasažený plynový měchýř, případně i v kombinaci s vnitřními parazity. Nějakou dobu bude bojovat, ale nakonec umře. Z toho se na 99% nedostane.

Udělej to, oč jsem tě žádala výše - každá rada dobrá, ale musím se o něco opřít.

Nyx - 5.2.2015 13:22
Tinne- sto litrů má určitě :)

Tinne - 5.2.2015 13:14
Nyx-závojnatka je velká karasovitá ryba,takže potřebuje dost velké akvárko.Jak velké máš ty?
- - - - -
na jednu závojnatku by mělo být 100 litrů

Nyx - 5.2.2015 12:20
Ewyk- ano, filtraci mám. Jednou týdně čistím filtr a jednou za jeden až dva týdny čistím vodu. Dnes začala plavat bříškem nahoru. Vždy tak chvilku je a pak plave normálně. Žere jak má...
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky