Založenie akváriaStarostlivosť o akváriumChorobyRastlinkyJazierko

Bezstavovce v akváriuBiotopZákladné druhy rýbRozmnožovanie

Potrava

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Diskuze o rybách


Ostatní diskuze na králíci.cz

Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info Doporučujeme: www.akvarista.cz

Skalárka - dnes 15:14
:D
- - - - -
No tak to budu ještě zvažovat...

Jája z morčat - včera 20:31
Skalárka: Koukám, že jsem ti odpovídala jako anonym - zapomněla jsem se přihlásit. Krunýřovce jednopruhého mít můžeš, je malinký, ale vzhledem k tomu, že by byl v hejnu, tak také je lepší velké AQ, takže ta osmdesátka by pro ně byla dobrá. :-)

Skalárka - včera 16:49
díky
- - - - -
Tolik?? Ještě jsem ryby neměla, akvárko by se udělalo dle potřeb....
- - - - -
mno tak krunýřovce tam mít teda fakt nemusím! :D
- - - - -
Jako chtěla jsem nějaké malé akvárko s pár rybkama! :D

Anonym - 29.9.2014 20:33
Skalárka: Co je to dostatečně velké?

Tetry jsou hejnové ryby, takže minimum by mělo být 10kousků, ale lépe víc - budou s lépe cítit. Obecně tetrovité ryby jsou aktivní plavci, takže i AQ by mělo být hodně velké absolutní minimum 100 litrů na plavání (nikoliv obsah akvárka. Musíš odečíst dmp, kameny, kořen, filtr apod. Takže minimální velikost AQ je 80x45 (výška)x35, ale lepší by byl dlouhé 1 metr. To samé mollyny. I když živorodky a tetry moc k sobě nejdou - tetry jsou čistotné a mollyny produkují hodně odpadu. Ale když budeš AQ pravidelně a správně udržovat, tak by to při malém počtu mollyn snad šlo. Krunýřovec (ancistrus) je také pěkné čuně a hlavně je dost velký, takže také potřebuje velké AQ 100 l , lépe větší. Je to hejnová ryby, takže když jich bude víc tak AQ 200l. Skaláry potřebují velké AQ, ideálně 60cm na výšku a minimálně 120 (lépe 150)cm na délku. A jsou hejnové, takže by jich také mělo být víc. Skaláry raději ne. A krunýřovec jenopruhý je také hejnový, takže alespoň 6-8 kousků.

Skalárka - 29.9.2014 16:09
Dobrý den, co říkáte na toto spojení ryb v jednom akváriu? (bude dostatečně velké nebojte)
Black molly
Tetra královská
(MOŽNÁ Krunýřovec jednopruhý pokud seženu)
Krunýřovec obecný

A mojím snem jsou skaláry amazonské. Myslíte že by tam tak jedna, dvě mohli být?
- - - - -
Tak 3-4 black molly
asi tak možná 5 a více teter královských
krunýřovec jednopruhý možná 3 nebo dva
a krunýřovec obecný, dva nebo jeden.....
skalárky asi dvě ne? Psali že jsou společenské ryby ale že se s některýma nemusí :/

Jája z morčat - 22.9.2014 17:41
Dadli11: V albu píšeš, že krevetky máte dva týdny. To jste je dali do čerstvě založeného akvárka? Krevetky by měly přijít do pořádně zajetého, fungujícího AQ. A čekat, než vyroste mech, to je nesmysl. Když už jsou v tom holobytě, tak byste jim rostliny měli koupit a nenechat je čekat. Bez rostlin to pro ně není zrovna dobré prostředí, nehledě na to, že právě rostliny pomáhají v AQ udržet vhodné prostředí. Čím víc rostlin bude, tím lépe. Mech moc rychle neroste, takhle můžeš čekat půl roku. Navíc mech to opravdu nevytrhne. Sice je pro krevetky fajn, ale lepší je mít v AQ i jiné rostliny.
- - - - -
Dadli11: Teď jsem si všimla, že jste jim dali růžový písek. Přirozené prostředí by určitě bylo lepší.

Dadli11 - 21.9.2014 17:03
Ewyk- Teď se s ní ještě není moc v čem chlubit ale časem, snad brzo, určitě fotku dodám. Přítel momentálně vedle rozmnožuje takový ten mech tak čekáme :) Ale krevetky roztou jako z vody, snad se jim bude tak dobře dařit i dál.

Ewyk - 19.9.2014 21:42
dadli11 pekne, co tak foto celej nadrze?

Dadli11 - 19.9.2014 06:48
Moni - 11.9.2014 10:02
Jájo ale tvoje akvárko je tedy nádherný. Můj sen, tak doufám že se mi to podaří. prostě musím pořídit velké. Takhle nádherně obrostlé bych si taky moc přála, takže budu muset studovat :-)

Jája z morčat - 10.9.2014 21:04
Moni: To není chovná stanice. A ta holčina , které stránky patří nemá o chovu ani ponětí. Je to k poznání podle jejích odpovědí v diskuzi pod článkem, podle fotek, na kterých mají být její rybičky a podle toho, co píše o vrzích svých samic. Prostě se jí paví očka líbí, ale s chovem (čistokrevným dle regulí) to nemá nic společného. Texty má okopírované, ani se nedovolila (bylo jí to dodatečně povoleno), na což jsou paragrafy. Pokud by byla zkušená chovatelka, tak by její stránky vypadaly úplně jinak. Ty fotky, které doprovázejí její texty také někde okopírovala. Jsou na velmi kvalitní profi úrovni a je vidět, že nepocházejí od jednoho autora. Na takové fotky je už potřeba hodně slušný foťák, protože vyfotit kvalitně živorodku, to s obyčejným foťákem nedokážeš, protože živorodky jsou akční a neustále v pohybu, prostě na místě nepostojí. Fotit živorodky je někdy o nervy, o tom něco vím. Stahování a uveřejňování fotek - na to platí stejný paragraf jako na kopírování textů. V podstatě, pokud má fotky a texty stažené a uveřejněné na svých stránkách, tak se jedná o krádež. Prostě se chlubí cizím peřím. Co jsem zběžně četla text, tak se tam píše 4 litry na rybu, což by bylo přijatelné, ale nikoliv ideální, pokud by v AQ byl filtr. Tam je to doporučováno pro AQ bez filtru a s filtrem 1 litr na jednu rybu. I když celý okopírovaný článek je celkem slušný, tak toto tvrzení je naprostá zhovadilost. Prostě malá holka má stránky, ale obsah až na maličkosti jí vůbec nepatří.

Moni - 9.9.2014 22:38
paviockabara.netstranky.cz/chov/pavi-ocko-gupka-lat.html
Tady je ten odkaz. Mě to bylo hnedka divné, protože zde i jinde se dočítám něco jiného. Chystám se na kavarijní trhy, tak s etěším. určitě tam seženu všechno co potřebuji a ráda bych větší akvárko pro současné osazenstvo. Každopádně díky za dobré rady. Už se těším až se tu jednou budu moci pochlubit :-)

Jája z morčat - 9.9.2014 20:28
Moni: Vzhledem k tomu, že paví očka jsou živorodky, takže produkují oproti jiným rybám velké množství odpadu, tak naopak musíš počítat s více litry na jednu rybu, než u jiných druhů. Takže, počítej minimálně 5 litrů na jedno očko, ale spíš víc, samice jsou poměrně velké. Obecně se uvádí, že na jeden centimetr délky ryby se počítá jeden litr vody. Takže těch 5 litrů na jedno paví očko je absolutní minimum. Ale nemůžeš to tak počítat u každé ryby. Navíc musíš přihlédnout na prostorové potřeby konkrétních druhů ryb. Když budeš mít rybu např. 10cm velkou, tak ji nenacpeš do 30 l vody. Tak velká ryba potřebuje AQ minimálně 100 l velké, (to je absolutní minimum). Pokud ale takových ryb máš v AQ víc, tak by to chtělo tak 200 l. Nebo např. neonky a jiné tetrovité ryby - jsou malé, ale toneznamená, že jich můžeš dát do 30-40 l hejno. Konkrétně tetrovité ryby jsou hodně aktivní plavci, takže potřebují pořádně veklé a hlavně dlouhé AQ. Ideálně na délku 100 a víc centimetrů (lépe víc). Prostě to chce trochu uvažovat, pokud si pořizuješ AQ. Takže pokud budeš mít např. 10 pavích ok, tak to AQ by mělo mít těch 100 litrů. Prostě čím je AQ větší, tím to je lepší. A ž ho budeš zařizovat, tak pořiď kvalitní filtr, vhodné dno. Bacha drť z vápence nebo černobílou drť, ta obsahuje také vápenec. Vápenec do běžného společenského AQ nepatří a do dna už vůbec, rostliny ho nesnášejí. Zvol křemičitý písek velikost cca 2-4mm. To je klasika. A hlavně hodně rostlin, čím víc jich bude, tím lépe. Prostě osaď minimálně polovinu dna, lépe 3/4. To AQ nech alespoň měsíc běžet bez ryb a pravidelně v něm po celý měsíc měň 1/3 vody alespoň 2x týdně. Po uplynutí měsíce jednou týdně už nastálo.

Jinak jeden litr na jednu rybu je naprostý nesmysl. Docela by mě zajímalo, na kterých stránkách jsi to četla. Řekla bych, že na těch stránkách bude víc nesmyslů. Můžeš sem dát na ně odkaz?

Moni - 9.9.2014 13:26
Ještě se zeptám kolik pavích oček může být na litr vody? na jedněch stránkách jsem se dočetla, že při dobrém filtru a rostlinstvu až 1 paví oko na litr, což mi přijde přehnané nebo může být? Mám v plánu pořídit větší akva kvůli stávajícím rybkám. Plánuji tak 120l max. Větší nemám kam postavit. Ale v tom 40l, které teďka mám bych potom ráda chovala paví očka.
- - - - -
Jinak moc děkuji za odpověď Ewyk .-)

Ewyk - 4.9.2014 10:47
Moni treba to vždy rátať podľa veľkosti - na 1cm ryby v dospelosti 1L vody + k tomu odrátať koľko priestoru zaberú štrk, zariadenie, dekorácie. 40L je strašne malinké akva. Dospelá mečovka má cca 5-10cm, takže vaše akva je pre 4 mečovky už teraz malé. Rastlinky sa do akva nedávajú preto aby to dobre vyzeralo, ale hlavne pre samotnú funkčnosť akvária. Bez rastliniek to nikdy nieje pre osadenstvo dobré.

Moni - 3.9.2014 15:16
Ahoj, všem. Máme doma malé akvárko asi 40l. Na spoustě akvaristických strákách vidím fotografie s hustě osídlenými akvárky, tak jsem se chtěla zeptat, zda je to jen aby to bylo hezké pro foto nebo kolik rybek bych mohla mít v našem akvárku. máme zatím jen 4 mečovky a byla bych ráda, kdyby jich mohlo být více. samozřejmně, aby to bylo pro ně vyhovující.

Ewyk - 30.8.2014 22:20
Prosím o Pomoc - najskor by bolo dobre si o akva nieco nastudovat, mozno staci zacat starostlivostou o akva (vid sekcia hore). potrebujeme viac info - aka je to velka nadrz, aka je filtracia, kolko je tam ryb, cim krmite, aka je chemizacia vody? moze to byt x pricin. su ryby nejak zvlastne - odstavajuce supiny, vypukle oci, nekoordinovane plavanie, trhanie, flaky, bodky...

Bambi myslíš ten bok? oodinoza vyzera takto http://www.superakwarium.pl/foto/1204977454.JPG

Prosím o Pomoc - 30.8.2014 09:16
Ahoj , před týdnem jsme vyměnily vodu v akváriu za novou odstátou . V akváriu máme čichavce , ancistrusy , neonky a živorodky. Včera jsme našli jednu zivodku mrtvou a dnes dvě, včera nevykazovali žádné znaky nemoci . nevíte čím by to mohlo být . prosí o rychlou radu. Děkuji za každou odpověď :-)

Bambi - 29.8.2014 21:50
http://www.kralici.cz/ryby/alba.asp?a=175 ... na této fotce to jde dobře vidět, je to ta oodinóza? A na té druhé fotce je black molla ... vyprazdňuje se normálně. toto mi přijde ale jak vyhřezlé střeva. Vážně mě z toho akva klepne.
- - - - -
Tak Black molla právě porodila několik miminek ... tak snad se střeva zatáhnou :)

Ewyk - 28.8.2014 22:02
wendy najleošie bude dať sem foto

wendy - 26.8.2014 23:01
ahoj, chovám bojovnici pestrou (samečka) a objevil se jí na zádech takový bílý výrůstek, vypadá, jakoby mu z těla něco trčelo, myslím, že je to plíseň, ale nevím. Vypadá to trochu jako krupice. A když plave, tak je trochu nakloněná na stranu. Budu ráda za každou odpověď.

Jája z morčat - 26.8.2014 19:12
Bambi: Jestli je jakoby posypaný takovými miniaturními, ale ještě okem viditelnými tečkami, že výsledný dojem je, že vypadá, jako by měl na sobě zlatý poprašek, tak to jsou paraziti (oodinóza) http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm . Možná ti pancéřníčci nejsou orvaní od ancistruse, ale mohou být také nemocní. To by chtělo, aby ti AQ zkouknul někdo zkušený osobně. Odkud jsi? Pokud budu o někom z tvého okolí vědět, tak bych ti na něj dala kontakt.

Bambi - 23.8.2014 23:00
Jájo: no mám nějakých 80 litrů :/ ... on mi normálně zabíjí rybky. Pancéřníčky mám úplně ožďobané. Ještě mě napadla nějaká nemoc. V posledním měsíci se pozlatil - vidím to poprvé v životě... je úplně posypaný zlatýma třpytkama. Kořen má a ne malý a tabletu dávám tak jednou týdně.

Jája z morčat - 23.8.2014 15:41
Bambi: Samičku mu určitě nepořizuj. Jednak určitě nemáš dostatečně velké akvárko a jednak se krunýřovci bezproblémově a snadno množí (a špatně se udávají). Za chvíli bys jich měla plné akvárko. Předpokládám, že máš obyčejného ancistruse http://rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny . Sice se uvádí, že minimum vody je pro ně 60l, ale to je určitě málo, podle mě je ta nejnižší hranice 100 l. A pokud jich chceš víc, tak ve 100 l maximálně dva. Navíc jsou ancistrusi hejnové ryby, takže i ti dva jsou málo do počtu. Osobně jsem se s dravostí u nich nikdy nesetkala. Ale jsou poměrně silně teritoriální, takže spíš si brání své území. Řekla bych, že ten tvůj dospěl. A pokud je tam nějaké žrádlo, tak to všechny ryby z toho místa vyhání. Vysloveně agresivní, natož draví ancistrusi opravdu nejsou. A jen doplním - k životu potřebují kořen, lépe řečeno - je pro ně životně důležitý. Možná bys mu mohla koupit tablety pro "ryby dna" a občas mu jednu dát (občas - je jen jeden a tableta je pro něj každý den moc).

Bambi - 22.8.2014 15:23
Zdravím mám celkem divnou otázku. Už jsem se tu zmiňovala o dravosti krunýřovce. Čím dál více se to stupňuje. Je to momentálně v takové fázi, že jakmile ryba sedne na dno tak po ní jde. Nemůže to být tím, že mu chybí samička?
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky