Založenie akváriaStarostlivosť o akváriumChorobyRastlinkyJazierko

Bezstavovce v akváriuBiotopZákladné druhy rýbRozmnožovanie

Potrava

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Diskuze o rybách


Ostatní diskuze na králíci.cz

Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info Doporučujeme: www.akvarista.cz

Ann - včera 21:11
Ahoj, jak se mám zbavit řas? Hrozně rychle se nám v akva množí. Jsou na stěnách i ve vodě. Filtr je nevyfiltruje a když je setřu, tak tam jsou další den znovu. Máme ancistruse, ale ten je také všechny nestihne sníst. potom je to akvárium hrozně zelené.. Nevíte co na to pomáhá?

Ivča3 - 20.10.2014 18:51
Aduska: Kulaté akvárko nemůžeš ani nazývat akvárkem, pro jakoukoliv rybu je to naprosto nevhodné! A navíc black molla se má chovat v hejnu - minimálně 6 kusů a minimálně do 80 litrového akvárka. A dobrá filtrace, vzduchování a hodně živých rostlinek je základem každého akvária

Jája z morčat - 20.10.2014 17:57
Renča: Vadí mi, že jsem ti tu já , ale i jiní opakovaně radili už v předchozí době (nejen teď) a ve výsledku to je jako bychom plácali do vody. Pořád meleš svou a nedokážeš pochopit, že chov živých tvorů vyžaduje dostatečné a uzpůsobené prostředí - PROSTĚ VHODNÉ PROSTŘEDÍ PRO ŽIVOT, což ty neustále ignoruješ.

Aduska14 - 20.10.2014 15:11
zdravím,chtěla bych se zeptat,zda black molly potřebují vzduchování nebo filtraci nebo jestli stačí klasické "kulaté" akvárko bez ničeho takového

Renča - 20.10.2014 14:24
Jája: Odkaz jsem nenašla, uviděla jsem ho na burze! Když vám tot tak vadí, tak už tu psát nebudu >:(

Jája z morčat - 19.10.2014 20:18
Renča: Nějak nechápu, co tady řešíš. Docela jsem ti to srozumitelně vysvětlika. 25 litrů zřejmě myslíš maximální velikost akvárka. Pokud tam dáš vybavení, tak odečti 5 litrů. Do tak malého AQ ŘÁDNÁ RYBA NEPATŘÍ. Nepolemizuj tu nad tím, že to AQ je pěkné. Prostě je malé, nekupuj ho. A dej na naše rady. Pokud nemůže nebo nechceš těm zvířatům dát pořádné podmínky, tak si je nepořizuj. Jak je vidět, tak se ti nechce investovat. Každá sranda něco stojí. Ale zvířecí životy žádná sranda NEJSOU. To AQ, o kterém píšeš, že je za 255kč i s krytem a osvětlením, to by mě tedy zajímalo jaké je. Protože za takové peníze slušné AQ nekoupíš. Dej sem odkaz, ať se na to podívám. Podle mě, jak k tomu přistupuješ, je hodně špatně. Prostě si žádné AQ nepořizuj, pokud se akvaristikou nechceš zabývat tak, aby zvířatům v AQ bylo dobře. Ty se díváš jen na svou peněženku. Nemáš místo, nemáš finance, tak si AQ nepořizuj. Nebo ty ráda trápíš zvířátka?

Renča - 19.10.2014 14:05
Našla jsem tam jedno pěkné i s krytem a osvětlením za 255 Kč, které si koupím, dno bude tmavé, rybky ještě popřemýšlím. 25 l přece není nejhorší ;)

Ewyk - 18.10.2014 23:26
Renča - to akva je veľmi malinké. Ak chceš chovať čokoľvek, tak je potrebné do toho aj investovať.
Samozrejme akvárium môžeš zakryť aj sklom. Do tak malého akva by som dala možno bojovnicu alebo nejaké malé krevetky, ale ideálne vôbec nič. Ale to ti už písala aj Jája.
Dno je najlepšie prírodné, veľkosť záleží od druhu rýb. Pre bojovnicu nie je filter nevyhnutnosť, ale je pre ňu určite lepšie aby tam bol. Malé filtre zas nestoja svety a jeden kábel tam určite prežiješ.

Renča - 18.10.2014 19:37
No, půjdu na ty FAUNA trhy zítra a podívám se tam na ty akvária. Mám otázky:
1) Myslíte, že by byla lepší velikost 40x25-30x20 cm než to malinké dvaceticentimetrové? Větší by se už nevlezlo.
2) Dívám se na internet na kryty a zdá se mi to docela drahé (kryt na 40cm AQ za 2000?). Chtěla bych se proto zeptat, čím jiným zakrýt? Šlo by třeba to, že bych zakryla sklem? Chci mít nad akvárkem st. lampičku a přes dřevo nebo tak by neprocházelo světlo. Nebo je nějaké jiné levné osvětlení?
3) Jaké rybičky bych tam mohla dát? Moc se mi líbí neonky, ale všude se píše, že potřebují o hodně více prostoru protože jsou moc akční. Mohla bych tam mít třeba 1-2 pancéříčky? Nejdříve se ale musím podívat na ty trhy, abych věděla, jaké tam cca mají druhy.
4) Je lepší tmavé nebo světlé dno+zrnitost? Vůbec se mi nelíbí ty barevné "akvarijní písky", např. růžová. Byla bych spíše pro to tmavé.
5) Existuje nějaký levnější filtr, který by nemusel být zapojený v elektřině? Kde se kupuje? Chci mít to akvárko v tmavém rohu mezi skříněmi(proto ta lampička) a moc kabelů atd. by se tam nevešlo.


Snad je přijatelná velikost akvária.
- - - - -
Vadilo by, kdyby tam filtr nebyl? Měnila bych vodu klidně co tři dny ;)

Renča - 17.10.2014 19:12
OK, ještě bych se chtěla na něco zeptat. Co si myslíte o FAUNA trzích? V neděli tam chci s kamarádkou zajít a omrknout tam akvária, ryby apod. Myslíte, že TAM jsou ryby v lepším stavu než ve ZVĚRÁČÍCH? Třeba na jedné fotce jsem našla, že tam neonky prodávají za 6 Kč a v Petcentru je mají za 20 Kč. Co si o tom myslíte?

Jája z morčat - 16.10.2014 20:56
Renča: Ten rozměr není akvárko, ale naprosto nevhodná skleněná pixla. Nejdřív pořiď pořádné akvárko plně vybavené (osvětlení, filtr, dno, rostliny) a pak teprve uvažuj o krevetkách. To AQ musí být zaběhlé, a to minimálně dva měsíce. Dají se koupit miníčka plně vybavená technikou, uvažuj o velikosti MINIMÁLNĚ 30x25(výška)x30, lepší je ale větší. Toto je kvalitní včetně filtru: http://www.rybicky-rybky.cz/ryby-cz/eshop/18-1-Nano-akvaristika/126-2-Akvaria/5/2600-DENNERLE-NANO-CUBE-Complete-30L .

Z krevetek si pořiď tyto a pořádně si o nich vše nastuduj: http://rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena_var_red_cherry
Jsou to nejrozšířenější a nejméně náročné na chov a podmínky. To ale neznamená, že snesou všechno. Od chovatele se dají koupit za 10-15 kč za jednu. Pro začátek jich kup cca 10.

A tady si přečti něco pro začátečníky:
http://rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
http://www.horacovoakvarium.cz/clanek_nejcastejsi_chyby_zacatecniku.htm
http://rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky

Pokud ale nechceš krevetkám pořídit pořádný příbytek, tak si je nepořizuj. I krevetka je živý tvor a zaslouží si vhodné podmínky pro život.
- - - - -
Renča: To by mě zajímalo, kteří "chovatelé" ti o těch krevetkách psali. Jestli ti někdo odsouhlasil takový rozměr akvárka, tak tomu neříkám chovatel, ale břídil.

Renča - 16.10.2014 15:46
Ahoj, to jsem zase já :D Chtěla bych se zeptat něco o krevetkách:

1) Mnoho chovatelů mi napsalo, že AQ velké asi 25x15x10 stačí pro max. 6 krevetek (myslím menší druhy, ne ty 6 centimetrové :D) Je to pravda?
2) Kde lze koupit krevetky a ŽIVÉ rostliny? Ve zvěráčích jsem je neviděla...
3) Lze doma odchovat krevetky? Jako jestli se aspoň trochu množí :)

Děkuji
R.

AST - 7.10.2014 12:18
Jája z morčat: tohle je určitě samec, jeden odchov už měl. Jen teď postaví hnízdo a za hodinu už tam zase není, nebo ho přemístí do jiného rohu a do druhého dne už tam zase není...

Jája z morčat - 6.10.2014 20:22
AST: Někdy mohou mít samičky hodně vyvinuté ploutve, takže vypadají jako samci, ale to je spíš výjimka. Máš fotku samce?

AST - 6.10.2014 13:57
Ewyk, samička pouze jedna a rostlina tam plave, na hnízdo tam má osvědčený kelímek :-) teď jsem je dala do spol. akva, zkusím je teď nechat tak :-)

Ewyk - 5.10.2014 22:31
AST máš pri ňom len jednu samičku? niekedy sa nevedia "sústrediť" ak má 2 a viac samičiek pri sebe. Skús ešte počkať, ale ak nič nebude do cca 10 dní, tak ich daj od seba a skús zas po nejakom čase, aby neboli zbytočne v strese.Mas tam nejaku plavajucu rastlinu alebo polystyren?

AST - 5.10.2014 12:08
Ewyk :-D, zeeptám se ho jestli není ve strese :-D , proud tam není žádný, je ve vytíračce, má tam rostlinku a teploměr... :-)
- - - - -
ne teploměr, topííítko :-D

Ewyk - 4.10.2014 23:22
AST :D :D :D skús názornú ukážku. nie je v strese? neni moc silný prúd vody? aké je akva, čo v ňom je, aká je chemizácia?

AST - 4.10.2014 22:24
Zdravím, můžete mi poradit jak přesvědčit Betta samce aby postavil hnízdo??? :-) děkuji

Ivča3 - 3.10.2014 21:05
Zdravím po dlouhé době:) Akvárko docela hezky prospívá, jen se nám tam objevila taková dlouhá tenká zelená řasa, jako vlasy fakt dlouhá a docela smrdí:( Ale vždycky od ní oberu kytky - nejvíc se jí daří na jávském mechu, je pravda že teďka jak jsme měli tu vodu mléčnou tak jsme přestali hnojit a nedávali jsme tam ani přípravek proti těm řasám od Jáji, tak až zase začnem s ,,chemií,, tak třeba zmizí, vždycky jí prostě oberu z kytek a halvně mechu opatrně, jde to docela dost dobře naštěstí a je zase na chvíli pokoj... Co mě ale mnohem víc trápí jsou dost přemnožení okružáci, máme jich v akva mraky:( Co na ně? Přítel říkal, že kdysi mu to vyřešily mřenky, ale máme tam krásný velký zebry tak mám zase starch i o ně ale jak jinak se okružáků zbavit? Děkuju za rady a slibuju, že brzo dodám fotky, o víkendu jdeme čistit, teď jsme teda trošku zanedbali, nějak byla práce s ostatním zvířectvem, ale rybky vypadají v pohodě, voda je taky ok, jen tam mají trošku prales a chci zase trošku kytky přeorganizovat

Skalárka - 2.10.2014 15:58
moc děkuji, jako myslela jsem to tak že budu zvažovat pořízení rybiček, možná za delší čas, budeme mít více místa. A moc děkuji, určitě se na vás obrátím (pokud můžu) až si budeme rybičky pořizovat :)
- - - - -
Mě se právě že líbí ty druhy co jsem napsala, razborky se mi moc nelíbí.... :/

Jája z morčat - 1.10.2014 22:11
Skalárka: O malém akvárku ani neuvažuj. To je chyba téměř každého začínajícího akvaristy. Čím je Aq větší, tím se v něm lépe udrží rovnováha. Pro začátek je ideální velikost, jak jsem už uváděla 80x45(výška)x35, případně 80x40x35. Pokud chceš menší AQ, tak by připadalo v úvahu 60x40x30, případně 60x30x30, ale lepší je na výšku 40cm, protože bys měla stále přerostlé rostliny. Menší AQ určitě nepořizuj. Co se týká rybiček, tak se podívej na razvorky. Jsou dost malé, takže jich můžeš mít hejno o 15-ti kouscích a k tomu 6 krunýřovců jednopruhých. Tím budeš mít v AQ ryb tak akorát. Hlavně pořiď hned v začátku hodně rostlin, klidně osaď 2/3 dna. Právě rostliny pomáhají udržovat dobré prostředí. Ryby pořiď až za měsíc od zprovoznění AQ. Do té doby se to v AQ pořádně mele, takže bys mohla dřívějším vpuštěním otrávit. Hlavně první měsíc musíč pravidelně měnit 1/3 vody za odstátou. První dva týdny ob den, další dva týdny dvakrát týdně a od pátého týdne jednou týdně už nastálo. Odkalovat se nové AQ ze začátku nemusí, to bych nechala až tak za tři měsíce od založení.

A tady máš informace ohledně založení AQ:
http://rybicky.net/clanky/
http://rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky

Skalárka - 1.10.2014 15:14
:D
- - - - -
No tak to budu ještě zvažovat...

Jája z morčat - 30.9.2014 20:31
Skalárka: Koukám, že jsem ti odpovídala jako anonym - zapomněla jsem se přihlásit. Krunýřovce jednopruhého mít můžeš, je malinký, ale vzhledem k tomu, že by byl v hejnu, tak také je lepší velké AQ, takže ta osmdesátka by pro ně byla dobrá. :-)

Skalárka - 30.9.2014 16:49
díky
- - - - -
Tolik?? Ještě jsem ryby neměla, akvárko by se udělalo dle potřeb....
- - - - -
mno tak krunýřovce tam mít teda fakt nemusím! :D
- - - - -
Jako chtěla jsem nějaké malé akvárko s pár rybkama! :D
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky