Založenie akváriaStarostlivosť o akváriumChorobyRastlinkyJazierko

Bezstavovce v akváriuBiotopZákladné druhy rýbRozmnožovanie

Potrava

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Diskuze o rybách


Ostatní diskuze na králíci.cz

Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info Doporučujeme: www.akvarista.cz

Eluš - 15.6.2015 19:17
Jája, data jsem si skutečně nevšimla, tak to se omlouvám, že reaguji v podstatě mimo. Špatným osvětlením by se dalo vysvětlit to blednutí. Samozřejmě, že kvůli osvětlení neumře, to je jasné. No, ale očividně už je to opravdu zbytečné :/

Jája z morčat - 14.6.2015 19:56
Eluš: Ale to se mýlíš - nekritizuju. K akvárku se musí přistupovat jako k celku a ne řešit jen projev ryby. V tom AQ je něco špatně a tak by k tomu jeho majitelka měla přistupovat. Ale vzhledem k tomu, že už nereagovala, tak bych řekla, že ji až tak ta betta netíží - nebo ta betta umřela. Pokud to AQ nevidíš a nevíš jak je o ně postaráno, tak od boku nemůžeš určit příčinu. Právě betta by měla mít spíš teplejší vodu. To, že nežere, není nechutenstvím, ale tím, že jí není dobře. A určitě na stav betty nemá vliv osvětlení. Pokud je ryba apatická (příčinou může být otrava, infekce parazit, špatné hodnoty vody...), tak v tom AQ je prostě něco špatně a bylo by fajn, kdyby se na to přišlo, protože, když to bude přetrvávat, tak to betta nepřežije.

Eluš - 14.6.2015 16:46
Jája, ta poslední věta sice zní celkem děsivě, ale nezapomínej, že účelem je poradit, né hnedka začít kritizovat :).

Jackie, zkus zkontrolovat teplotu vody. Spíše než studenou bych to odhadla na příliš teplou. Také je možné, že jí zkrátka ty granulky nechutnají - zkus jí nabídnout nějakou nítěnku, nebo larvu komára (těch je teď všude dost). Vybledla? Většina ryb vybledne, když mají málo světla, ale to by nevysvětlovalo tu apatii.
Archív diskuze | Alba uživatelů