Jarka, uživatelka má dalších 100 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (26)


Matýsek se dne 9.7.2009 podrobil ze zdravotního důvodu kastraci!

Hodnocení 5 / 5 (55 hlasů)
V březnu jsem si všimla, že má nějak divnou jednu kuličku, byla více vidět. Paní doktorka řekla, že tam má nádor a že to musí ven. Dost dlouho jsem se rozmýšlela, protože mu je už 8 let a má chronickou rýmu, ale rychle rostoucí a měnící se tvar nádoru rozhodl. Ještě jsem mu nechala udělat rozbor krve a RTG srdce, a když výsledky byly celkem dobré, bylo definitivně rozhodnuto! Jenže aby toho nebylo málo, tak mu ještě paní doktorka při kastraci vytrhla dolní zub, který již dříve tahala, ale zlomil se a teď dorostl křivě a hýbal se a ještě zbrousila háček na stoličce. Musela jsem ho celý týden krmit, neb sám vůbec nejedl:( Kastrace nádoru je náročnější operace než běžná kastrace. Varlátka se musí odstranit i s kůží:(
Dnes t.j. 21.7.2009 jsme byli na vyndavání stehů, tak už mohu říci, že je snad to nejhorší opravdu za námi! A jsem ráda, že jsem to podstoupila, přestože nález z histologie byl pozitivní:( Zní: Difuzní Leydig cell, česky: tumor leydigových buněk. Tumor nahrazující tkáň varlátka, prostě mu nádor sežral celé varlátko:( Neměl by ale už dále metastázovat. Budeme doufat, že ne!
Tak ať je tu s námi Matýsek ještě hodně dlouho!!! Určitě mu to také popřejete:-)

Vše dohromady stálo 5.390,- Kč. Rozbor krve a RTG hrudníčku bez narkózy 1.619,- Kč, kastrace a zaslání nádoru na histologii 2.964,- Kč, druhý den po zákroku kontrola 519,- Kč, vyndavání stehů a proplach sl.kan. 288,- Kč.

Od března kdy jsem si toho všimla prvně, se kulička rapidně zvětšila:(

Zvětšila, a hodně povisla. Kuličky mají být u těla.

Jelikož Matýsek nemá klec a běhá volně po celém bytě, bylo trošku horší to celé udržet v sterilní čistotě. Tak měl k disopozici jen kuchyň a obývák. Tady v kuchyni, kde má mističky.

Pod závěsem.

V obýváku.

Už použitý záchůdek v den zákroku, druhý den měl ale průjem:(

Tohle byla celý týden Matýskova strava. Instantní seno, osmizrnná kaše a Metacam.

V půlce přepravky na stole jsem ho krmila, tak vždy podávám i léky.

Po sedmi dnech konečně papá sám. V kuchyni.

A v pokoji, kde má také plný talířek stále "při ruce":-)
V levo matrace, spala jsem s ním v obýváku, neb bych se před ním nemohla ve svém pokoji zavřít a on by mi skákal do postele jak je zvyklý a mohl by si tak potrhat stehy.

Už baští normálně, sice ještě trošku méně než dříve, ale přece jen sám a častěji!

A je stále krásný i bez kuliček:-) A také je moc hodný, roztomilý a moc, moc statečný!
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty